N°. 875. D behoeften [boeken, OFFEN. Zonen, Zaterdag 20 Maart. eding typolheek leine bedragen, is MONTIJN 1886. Weekblad voor Zuid-Hplland en Utrecht. 4- tWEIJ, BUR. arkt 145. prijzen. HEER Jr. BES Az. De Boter-qnaestie. meer II SCHOOHOVHSCHE COÏÏRAKT nadere goedkeuring doeld voor bedelarij AN NOOTEN GOl- S. W. N. VAN NOOT0N tb Schoonhoven, Uitgevenu koudheid, m enz. jemeld mil- zou één rerp d celen. or eene prompte iragenzal het 'e gewaardeerde langen termjju, ir verband, be ds COERT te worden O' nog e ia, 8. Koopt de nieuwe LONDON de beate van alle bestaande parfumeriën om het grijze haar binnen enkele dagen te doen vei d wjjnen. de, heeft hij de te zijn, v. Dienaar, lenootschap. orhanden i bandensterk net en zonder feuille en voor rijzenbij den den Koning te worden aangeboden, ten einde daaruit te benoemen een dijkgraaf voorge meld waturschap. Hierop hoeren Mr. W. O. T. Vai euwste den zoo noodig at gemaakt en ,,a .«a* - 1 WAAG", Tecten voor: 4*/# ’sjaars; m prolongatie- ohe beursvoor- aan eene bjjzondere benoemd de heer 8. De Ter wille van de bijzondere belangen die -maar’Mêt liinder ook ent, dat onze algemeene wel bij het behoud en den bloei >n de 30 30»/,; en de Amster- en f 1,50 per E. M. Driesen, 5 Schoonhoven I. Huinok KHz., I. van Straaten 'en te Kamerik ht verkrijgbaar van 2 Gulden, 65 Gents, voor- levenstaand fa- te 1. Wolff Zn.; Gorinchem bij t bij J. D. den VlasveldLek- rre; Oudewater olwjjk bij C. G. Joh. v. d. Dool. Deze Courant wordt dea Zaterdag-mor gens uitgegeven. Prjjs: voor Schoonhoven per drie maanden 0,70. Franco per post door het geheele rijk f 0,80. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. e trekking der IJ,waarvoor nog loten uw aangeleiden Lopikeratraat JIZENtegen r letter D, ter, I88EN, Goudia. Prjjs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Grooto letters naar plaatsruimte. Inzending franco, uiterljjk tot Vrjjdags-namiddags. Alle binnenlandsche Advertentiën, waarvan de plaatsing 3 maal wordt opgegeven, worden slechts l maal in rekening gebracht. BUITENLAND. Overzicht. Nauwelijks is het lersche vraagstuk in den Engelschen Ministerraad ter sprake ge komen en had Gladstone zijne plannen ten dien aanzien medegedeeld, of twee der leden van het Kabinet, Chamberlain en Trevelyan, vroegen hun ontslag. Wat de Standard omtrent de plannen van den premier weet mede te deelen komt in boofdzaak overeen met hetgeen vroeger daaromtrent is uitge lekt Ierland zou zijn eigen Parlement krijgen, doch niettemin een getal afgevaar digden naar Westminster zenden naar ver houding zijner bijdrage tot de Rjjksinkom- sten. Het zou voorts eene eigen politie hebben, met voorbehoud echter van tus- schenkomst door Rijkstroepen, indien de handhaving der orde dit mocht eischen. Eindelijk bestaat het plan een aantal gron den van Rykswege te onteigenen, doch juist dit punt, waaromtrent nadere inlichtingen ontbreken, gaf aanleiding tot het gerezen verschil van gevoelen met de beide boven genoemde Ministers. Alleen wordt ger*“u dat die onteigening eene som var 100 lioen pond sterling f 1200.000.000) vorderen. Ofschoon de premier zijne plannen in het Parlement wil brengen, schijnt hjj zelf toch niet aan de verwezenlijking er van te ge- looven. Een der groote bladen, waarmede hij in betrekking staat, doet niet onduide lijk uitkomen, dat zulke groote plannen niet :ende heeft de s te gevendat >ft geopend een «kenden4 jaar van eenige fles- ven borsf-honig e zeer ernstige F.’MUNGERT. Spr. op, niet ter bescherming van eenige industrie, maar als polit*e-maatregel. Een speciale wet voor acht hij nqod- De heer Vermeulen vestigt de aandacht op de hooge vlucht die de margarine-indus- trie in korten tjjd, vooral in *t Zuiden des lands heeft genomen, en waarschuwt tegen krasse maatregelen, die oorzaak zouden zijn dat zij zich verplaatste. De wetenschap is buiten staat, zonder veel moeielijkheden en grooten omslag alle vermengingen te onderscheiden. De gevraagde bepalingen zouden tengevolge hebben, dat de verval- schers in ’t klein gemakkelyk, die in ’t groot niet werden ontdekt en getroffen, tenzy men een voordurend en zeer belemmerd toezicht wilde uitoefenen. De Minister van Waterstaat erkent het gewicht van de zaak. De Regeering heeft haar overwogen en is tot de conclusie ge komen dat om de knoeieryen in den boter- handel tegen te gaan, aanvulling van het Wetboek van Strafrecht noodig is. Over de wyze waarop dit zal moeten geschieden behoudt de Regeering zich de beslissing nog voor; zy zal daarover deskundigen en ook eenige Kamers van Koophandel laad- plegen. De Minister van Justitie vereenigt zich met de verklaring van zyn ambtgenoot. De heer Van Dcdem. na ongemerkt te hebben dat de heer Heldt, die toch ook knoeierijen wil bestryden, in zyn voorstellen moettreden, dankt de Regeering voor de ontvangen toezegging. Intusschen verwacht hy niets van een aanvulling van het Straf wetboek, wel van een speciale wet tegen vervalsching van levensmiddelen. Men be ginne rnet de boter; als een ontwerp in dien zin niet spoedig komt, zal Spr. gebruik maken van zijn recht van initiatief. De heer Buma wil gaarne knoeieryen in den handel helpen belemmeren, maar wijt alles toch niet aan de ksjcisiboter. Beide producten kunnen naast 'elkander gaan. Het eenig middel om onzen boterhandel weer te doen bloeien is verbetering in de boter- bereiding. Bij de te nemen maatregelen moge de Regeering op de oorzaken letten en alleen streven naar eerlykheid in den handel. De heeren Vermeulen en Heldt repliceeren. De laatste is in *t algemeen zeer geneigd vervalsching van levensmiddelen tegen te gaan, maar hier ziet hij geen vervalsching. De heer Lieftinck meentdat men de zaken verwait. Niemand doet een aanval op de uitstekende industrie der Margarine-bo- terfabricatie. Niemand wil hen die haar uitoefenen in hun bedryf belemmerenSpr. gunt hun er ryk mede te worden als zij ook de schatkist geven wat haar toekomt. Maar margarine rnag niet als boter ver kocht wordenhet beroep op het belang van de arbeidende klasse bij de marga rine is onjuistook de heer Heldt betaalt haar te duur. De quaestie is ook niet de natuurboter te beschermen want wie het beste zuivel bereidt, heeft het meeste succès. Alleen verhindering van vervalsching is het doelniet verkoopen wat men niet levert daartegen te waken is de plicht van de Re geering en van den modernen staat. De Minister van Justitie is het met den heer Lieftinck eens. Alleen het tegengaan van bedrog ligt op den weg der Regeering. En de Minister heeft zich' nog niet uitgelaten over de wyze waarop dit het best kan ge schieden het is nog in onderzoek. De discussie wordt gesloten. De Voorzitter dankt de Regeering de gegeven inlichtingen. Het scheppen van dien naem is een grove font geweest, ’tls mogehjk dat de eetete vervaardigers dien noodig hadden oni hun lubricant ingang te doen vinden; niettemin was het een misgreep als boter te doen optreden iets dal volstrekt geen boter was, alleen omdat hel er het uilerlijk voorkomen van heeft en als surrogaat kan gebezigd worden. Dat er voortreflelyke soorten van marga rine worden bereid, is even onbetwistbaar, als haar belang voor de volksvoeding, en het schynt ons onaannemelijk toe, dat de Regeering dien betiekkelijk nieuwen tak van nijverheid eenige belemmeringen in den weg zal leggen. Het eenige waartoe de fa brikanten onzes inziens verplicht kunnen worden, en wat met geen enkelen eisch van billijkheid in stryd schijnt, is dat zij op de verpakking het woord margarine (zonder de onwettige bijvoeging boter) op duidelijk zichtbare wijze aanbrengen. Dan zyn die heeren volkomen gedekt tegen de beschul diging, als zouden zy de knoeieryen in de hand werken; dan blyven zy op hun eigen nauwkeurig afgebakend terreinzonder ver dacht te worden van op andermans erf te marchandeeren. Nu kan het gebeuren, dat een koopman de margarine in niet van dat opschrift voor ziene verpakking overbrengt, en ze zoo aan de markt voert. Preventieve bepalingen, om dat bedrog te weren, kunnen met ge maakt worden: nauwlettend toezicht, en toepassing van strafbepalingen zomlra bel geconstateerd wordt, is het eenige middel. Ook voor den handel is de atmosfeer der vrijheid de meest geschikte om zich tot een krachtig leven te ontwikkelen; des wetgevers taak is het te zorgen, dat het genot dier vrijheid gepaard gaat met eerbiediging van wederzijdsebe rechten. Zuivelbereiders en marganne-fabrikanten moeten elk huns weegs gaan, en streven naar de grootst mogelijke volmaaktheid van hun product; dal alleen kan de Neder- landsche industrie ten goede komen, le vens is dat het beste middel, om in den striid tegen de knoeiers de overwinning te behalenwat minder moeielijk zal zijn in de toekomst, aangezien het eerlang in te voeren Wetboek van Strafrecht bepa lingen bevat, welker toepassing zoowel de boeren, die margarine knopen om hel in hun botervaatjes ter markt te brengenals de handelaar, die beiderlei soort van pro ducten onder elkander werkt om er den Engelschman van te laten smullen wel een beetje in het nauw zal brengennaar w|) hopen. INTERPELLATIE VAN DEDEM. De heer Ven Dedem wjjst op de sterke daling van den prjjs der natuurboter, vooral teweeggebracht door de concurrentie van inarganneboter, en vraagt den Minister van Waterstaat of hij voornemens is een wets ontwerp aan te bieden waarin het verzen den, verpakken, verkoopen of voorhanden hebben van kunstboter als boter en zonder dat blijktdat daarmee het surrogaat is be doeld, wordt vei boden» Den Minister van justitie vraagt hjjof hijdaar hij de artt. 3-29 en 330 van 't nieuwe strafwetboek niet toepasselijk acht op dit misbruik voor nemens is een voordracht aan te bieden om in deze leemte te voorzien» Ten onrechte komt de Vereeniging van Kunslboterlabn- kanten legen dit denkbeeld op. Spreker gelooftdat het d. n laalsten in hun mdus- ïrie volstrekt niet zal belemmeren als de den naam van het natuurproduct. De heer Heldt houdt een lofrede op de margarineboter. Dit surrogaat is gezond zuiver en voedzaam. Spr. gebruikt het sedert zes iaren hy hoopt dat de heeren 't hem niet euvel zullen duiden en het niet zullen achten te liggen buiten de bevoegdheid of waardigheid van een volksvertegenwoordi ger. Maatregelen gelyk door den heer Van Dedem gevraagd worden ontraadt hij zeer. Willen de handelaren in natuurboter iets doendat zy dan coöpereeren en met één merk ter markt komen. De heer Rutgers herinnert aan den alge- meenen achteruitgang van den landbouw, liet nadeel, wamop de heer Van Dedem wijst, ie niet toe te schrijven aan de kunst- boter, maar aan de knoeieryen met de kunst- boter. Hu erkent het nut van het surrogaat en zou het niet willen belemmeren maar wal hu wel verlangt is hel nemen van maat regelen tegen bedrog, legen de pogingen om het surrogaat voor hel origineel te doen door gaan, door nabootsing van vorm, verpakking, klem door 't boerenpak der venters door den naam van .boter”. Het misbruik om den minderen man een surrogaat te verkno pen legen te duren pijja, daartegen komt Art. 329 straft o.a.t .bedrog ten op- zichte van den aard, de hoedanigheid of de hoeveelheid van hel geleverde, door hel aan wenden van listige kunstgrepen. Art. 3JU straft het verkoopen, te koop aanbieden ol adoreren van eet- en drinkwaren en genees oopen en ver- tegon een pro- ter. - V Ter wille van de M tfr by gemoeid zijn om het gewicht, i1 vaart heeft l" van den boterhandel, deelen we hieronder, uitvoeriger dan we gewoonlyk by ons over zicht van het verhandelde in de vergade ringen der Stalen-Generaal doen kunnen, den uitslag mede van de interpellatie, door den geachten Afgevaardigde uit Zwolle, den heer A. Baron Van Dedem tot de Regeering gericht over den handel in kunstboter. Vooraf willen we eenige van onze eigen beschouwingen ten beste geven ze zyn op het papier gebracht vóór den dag, tot de bedoelde interpellatie aangewezen. Met een soort van heimwee zien onze zuivelbereiders en handelaars terug naar den tyd, toen de Hollandsche en Fricbdie boter in het buitenland de meest gewilde soorten waren. Dat de toestand nu anders is ge- wurden, komt, gelooven we, niet in de eerste plaats daardoor, dat de gemiddelde qualiteit van ons product zooveel minder is aan vroeger; wèl, doordien men elders in kennis is geraakt met een betere bereidings methode, en niet heeft geaarzeld die in toepassing te brengen. Ware dat bij ons ook geschied, licht waren we nummer één gebleven het schynt dat het gras van onze weidevelden eigenschappen bezit, uiterst gunstig voor het verkrygen van dien heer lijken geur aan de boter, die den fijnproe ver terstond doet bespeuren dat hy een edel product voor zich heeft. Maar, al zagen wy het gely verloopen, de bakens lieten we onaangeroerden zoo moesten we wel achter blyven. Maar om die nieuwe methoden met goed gevolg toe te passen, zyn veel toe stellen en gereedschappen noodig, ja, be hoeft men een inrichtingdie wegens de hooge kosten bij geen middelmatige boer derij is aan te brengen, omdat zelfs de voordeeligste prijzen die uitgaven niet zou den vergoeden. Bovendien is er aanhou dende zorgvoortdurend toezicht op de be reiding noodig, en dewijl onze boeren en boerinnen nog heel wat meer te doen hebben dan karnen en boterkneden is het geen wonder dat de riieuwe bereidingswijzen eigenlyk zoo heel nieuw niet meer, want op zyn allerminst dat leert byv. hetSchwarz-systcem al van tien jaren her, bij onze landbouwen de bevolking weinig ingang heeft gevonden. Nueen wonder zullen wy dat ook maar niet noemen. We kennen onze liedenen weten dat zij zich dikwyls met een eerbied waardige getrouwheid aan het oude vast klemmen, al leert de droevige ervaring ook duidelyk dat het glad verkeerd is. Doch waar men dat niet gedaan heeft, waarmer. de lessen der jongste, door wetenschap voorgelichte practyk, niet achterstelde by de overleveringen uit den voortyd, daar heeft wel degelijk het Nederlandsch product zyn ouden roem schitterend gehandhaafd. Het eenige alzóo, wat onzen veehouders te doen staat om hun stelling op de markt te handhavenis zich te vereenigen voor de boterbereiding op groote schaalmet aanwending van de beste hulpmiddelen en met toepassing van de meest doelmatige arbeidswijze. Wy voor ons vei kiezen in deze den Coöperatieven vorm boven melk- levering aan een fabriekin het eerste ge val blyven alle winsten den boeren toe vallen. Maar ook by het laatste stelsel is belangrijke vooruitgang mogelyker zyn reeds boterfabrieken die in het buitenland een goeden naam hebben verworven, om dat men weet dat zij goede, vertrouwbaie, immer aan de gestelde eischen voldoende producten opleveren. By uitbreiding van de boterbereiding in het groot zou het zeer wenschelyk zyn, dat elke inrichting haar bijzonder, onder weitelyke bescherming ge plaatst fabrieks- en handelsmeik had, het welk, by den afnemer bekenddezen een waarborg zou aanbieden, voor de qualiteit. Een zeer waarschynlyk gevolg zou zyn, dat de buitenlandsche handelaar recht- streeksche relatiën trachtte aan te knoopen. En wat nu de knoeieryen betreftlot welker bestrijding een vereeniging van des kundigen en belanghebbenden is opgericht, we zouden byna geneigd zyn te zeggen: Laat de knoeiers eens daar tegenop knoeien Als er in voldoende hoeveelheid een ver trouwbaar product wordt aangeboden, dat den toets der nauwlettendste conti óle kan doorstaan, dan zullen weldra de met ge waarborgde soorten niet slechts van de buitenlandsche maikl verdwijnen, maar zelfs by de inlandsche coinsumptie geheel op den achtergrond geraken. De mingegoeden zullen eindelyk éaan.begrijpen, dat het beter is, zich met behoorlyk toebereide margarine te behelpen, dan de gewoonlyk duuidere meng sels van een verdachte samenstelling te koopen, waarvan men volstrekt niet zeker is dat zij de gezondheid met bedreigen. We noemden zoo-even het product, dat in den hedendaagse!)en boterstryd het meest wordt besproken, en onder den naam van In Gorinchem zijn de eerste werkzaamheden voor de in September van dit jaar aldaar te houden Algemeaoe Ver gadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw reeds aangevangen. Eene commissie uit het Hoofdbestuur heeft II. Dinsdag als terrein voor de Tentoonstel ling uitgekozen een stuk weiland bij de Varkensheultoebehoorende aan den heer A. Van der Giessen. Dit terrein ia zeer goed gelegen en zeer geschikt voor een flinke uitgebreide Tentoonstelling. In de laatste vergadering van de afdee- ling der Maatschappij Vijf Heerenlanden c. a. is eene commissie benoemd om de in zendingen naar de Tentoonstelling zooveel mogelijk te bevorderenzij bestaat uit de heeren W. liel te Oosterwjjk, G. Van Her waarden te Asperen en J. H. Van Diepen- brugge te Giesen-Nieuwkerk. Zal de Ten toonstelling naar wensch slagen, dan ia medewerking v»n de landbouwers uit de naburige Provinciën Gelderland en Noord- Brabant zeer gewenscht en het is te hopen, dat ook in die streken alle krachten zullen worden aangewend om die Tentoonstelling volkomen aan haar doel te doen beant woorden. Op de Maandag te Utrecht ge houden Vastenavond-paardenmarkt stonden 1087 paarden aan de Ijjn. Weeldepaarden golden van f500 tot f700; werkpaarden van f100 tot f 150; eenjarige van f150 tot f240; tweejarige van f 180 tot f800; aftandsche van f200 tot f300; ponnies van f90 tot f180; slachtbankpaarden van f30 tot f 80. De handel was levendig. Er waren veel buiten- en binnenlandscbe kooplieden ter markt. Onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog werd Vrijdag te Grave aanbesteed de levering van gra nen ten behoeve der garnizoens-bakkerij. Minste inschrijver was de heer M. De Gier te Gorkum, voor de witte tarwe k f7,19 de HL, wegende 76 KG; voor de roode tarwe dezelfde a f7,34 de HL, wegende 77 KG. Dinsdag deed de rechtbank te Rotterdam uitspraak in de onderstaande zaken en veroordeelde: A. Van T., huisvrouw van J. 8., tapster wonende te Haastrechtwegens verkoop van sterken drank zonder vergunning, in eene geldboete van f5, of twee dagen gevan genisstraf 0. De G., werkman wonende te Stolwjjk, wegens mishandeling, in eene geldboete van f 10, of drie dagen gevangenisstraf. De tweede buitengewone col lecte door de commissie van weldadigheid te 8liedrecht gehouden heeft bijna f 600 op gebracht. De armoede neemt daar steeds toe. druk bezig aan het „betoogen”. In den nieuwen chef der Londensche politie, Sir Charles Warren, zullen zij, volgens ben die het weten kunnen, echter hun man gevon den hebben. Men verwacht van hem eene totale hervorming der politie, die, zooals thans blijkt, niet in alle opzichten zóó is, als zij behoort te zjjn. Met die benoeming is Engeland tevens uit eene lastige positie in Egypte verlost. Genoemde Warren was namelijk aangesteld tot civiel-gouverneur van Suakin, welke aan stelling echter noch door Egypte, noch door de Porte erkend was, omdat men vreesde daardoor het eergevoel der Muzelmansohe bevolking te kwetsen. Tusschen de Engel- sche en Egyptische overheden schijnt de overeenstemming tegenwoordig niet al te best te zijn. Er bestaat verschil van ge voelen zoo over de aan te nemen grens lijn als over de verdeeling der komman do’s in het leger. In de nabijheid van Suakin heeft dezer dagen weder eene botsing met de opstande lingen plaats gehad waarbjj aan beide zijden klappen vielen. De Turkseh Bulgaarache overeenkomst wacht nog altijd op do goedkeuring der Mogendheden. Reeds voor acht dagen gele den had men verwacht dat die goedkeuring zou gegeven worden doch er schynt weer een klein verschil van gevoelen te zijn ge rezen die de afdoening vertraagt. Ernstig schijnen die bezwaren echter niet te zijn. Griekenland is op n'euw door de Mogend heden ernstig aangemaand de rust niet te verstoren. Niet onduidelijk gaf men te ken nen dat niet opvolging van dien raad tot bet af breken der diplomatieke betrekkingen zou kunnen leiden. Gelijktijdig zond De Porte een verzoek om ontwapening. Het is te hopen dat een en ander de gewenschto uitwerking zal hebben daar zonder dat de vrede voortdurend bedreigd blijft. De Ooatenrijkache Minister van Koophan del baron Pinowien in de laatste tjjden herhaaldelyk knoeierijen met spoorweg maatschappijen werden ten laste gelegd beeft zjjn ontslag gevraagd. Het ontwerp tot invoering van een bran- dewjjn-monopolie in Duitschland is door de Rijksdag-commissie, in wier handen het ge steld was met groote meerderheid verwor pen. De regeering schynt zich echter ook met minder dan een monopolie tevreden te zullen stellen, mits de gevolgen maar onder de inkomsten zichtbaar worden. Do commissie uit het Pruisische Heeren- huis keurde met algemeene stemmen op na, het kerkelyk-staatkundig wetsontwi goed. Alleen de Bisschop van Fulda ont hield zich, zonder nochtans de aanneming te ontraden. De Fransche Kamer weigerde en gaf in twee achtereenvolgende zittingen eene motie van vertrouwen in de regeering. Deze houdt zich aan de laatste stemming, ’t Gold de botsingen tusschen arbeiders en werkgevers te Decazeville. Thans komt de begrooting aan de orde, waarin verschillende bezuini gingen zjjn voorgesteld, om het lastige „even wicht” te herstellen. GOUDA, 16 Maart. De Gemeente Gouda is eene erfenis ten deel gevallen van een zeer aanzienlijke nalatenschap. Mejuffrouw Henrieta Helena Hoffman onze vroegere stadgenoote, die de laatste ja ren wegens gezondheidsredenen te Utrecht verblijf hield en daar dezer dagen overleed, heeft onze gemeente tot erfgename benoemd van haar vermogen (na aftrek van slechts enkele legaten), dat op een aanzienlijk be drag mag worden geschat en waaronder de panden op de Oosthaven B 81, 82 en 83, waarvan het eerste en laatste twee groote fraai ingerichte heerenhuizen zijn, die af zonderlijke vermelding verdienen. Daaraan zijn twee hoofdvoorwaarden ver bonden, nl. deze, dat door de gemeente moet worden opgericht eene volksgaarkeuken, die hier nog niet bestaat, doch waaraan wel be hoefte is, en een gesticht ten behoeve van minvermogende vronwen en meisjes uit den fatsoenlijken stand, die aldaar tegen betaling van een gering bedrag ren in alle opzichten uitstekend verblijf zullen vinden. Het is dui delijk dat de drie genoemde panden een geschikte gelegenheid voor die gestichten aanbieden hoewel de gemeente niet ver plicht is ze daarvoor te bestemmen, en dus bljjft het nog mogeljjk, dat z,y in een ander gedeelte der stad zullen verrijzen. Onder do genoemde legaten is er één van f 10.000 aan de Werkinrichting tot wering van bedelarij alhier. Tot executeurs zijn benoemd de heeren Mr. A. A. Van Bergen IJzendoorn en Mr. A. Six. Tot onderwijzer school alhier is I Graaf Pz. te Rotterdam. •AMEIDE, 17 Maart. Hoewel de zuivel producten reeds langen tyd veel minder in prijs zjjn en dus ook de melk minder waarde bezit dan eertjjds, werd deze door de melk- verkoopers alhier steeds op den ouden prjjs (7 cent per Liter) gehouden. Deze week ech ter is een hunner aangevangen goede melk te leveren tegen 6 cents per Liter, waarop ook de andere melkventers den prjjs vèr- laagd hebben. WOERDEN, 17 Maart Opde heden ge houden kaasmarkt was aangevoerd 1 wagen. Prjjs der Goudsche le soort f 18. Eene deze BINNEXL AM» Door Z. M. den Koning is be noemd met ingang van 3 April e. k., tot burgemeester van Moordrechtdo heer A. Chr. Snel. De uitslag van de Dinsdag te Assen plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid der Tweede Kamer isdat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Mr. Van Diggelen met 724 en Mr. Smeenge met 696 stemmen. Jhr. Mr. De Savornin Lohman bekwam 485 stemmen. Uitgebracht werden 1938 stemmen. Volgons de door Burgemees ter en Wethouders der gemeente Vuren opgemaakte lijsten bedraagt daar het getal kiezers voor de Tweede Kamer en Provin ciale Staten 34 voor den gemeenteraad 56. Deze week werd aan Jhr. F. Van Cittersoud-burgemeester der voormalige gemeente Delfshaven, namens een aantal ingezetenen dier gemeente, als bljjk van waardeering voor zjjn bestuur, een prachtig bonheur de jour aangeboden. Onder bet kunstig aangebrachte beeldhouwwerk, dat dit meubel versiert, komen o. a. voor het wapen dier voormalige gemeente, benevens het familiewapen, met de jaartallen van in- dionst- en aftreding als burgemeester aldaar. Op Woensdag 24 Maart zal te Stol wij kersluis eene vereenigde vergade ring worden gehouden van het djjkcollege met de hoofdingelanden van de Krimpener- waard in welke vergadering de Ijjst der stemgerechtigde ingelanden in de 3 distric ten zal worden vastgesteld. In de Maandag gehouden ver- gftdering der hoofdingelanden van het groot- waterschap van Woerden is opgemaakt eene voordracht van drie personen, om aan Z. M. gouuueu, i i dijkgraaf ‘1 zjjn geplaatst de an Oudheusden, te hoeften, heeft do som opgebracht van f400. Kunstboter een hundelsartikel van beteekenis is geworden. in eens tot stand komen. De socialisten in Engeland zjjn nog steeds middelen, als men weet dat zy vervatsent zyn en die vervalsching verzwygt.

Schoonhovensche Courant | 1886 | | pagina 1