J n N’. 891. Zaterdag 10 Juli. 188g. NK. (TAS evraagd. i Zonen, ^WAAG", ecten voor: 1 Weekblad voor Zuid-Holland en Utrecht I a I LEMAN. i den o. 57. Haar groei middel. sering DIN. prijzen. AAREN, ELDEN. Brieven van Barend. 1 i ïn, ir Spaarbank. De tr Co. de laatste tijden brug- die S. W. N. VAN NOOTÈ1C tb Schoonhoven, Uitgeven, opstand Dazer ar, tevens Baard, bruin of swart, en zoo natuur- heb- nog van de De verkiezinj vollen gang. 1 de Behouden Staten i an het boven- Indergeteekende g aan. ran den polder tijde te n IJssel VEBHUBISG Reglement dor strecht irzocht hunne O Juni 1880 acteur H. J. F. inde de rente r 1885—1886 I plaats hebben Hj 1886, des >OERE aldaar. der Onderlinge stschappjj, go gen tor kennisse in plaats van e Nieuwpoort, Heer udewater, OUDEWATER n voortaan alle ngen te beko- i Dorpen in do •rden DEPÓT- ene sedort jaren Zij, die zulk bestaande zaak i dit op billijke Ier bewijzen van oodig zich aan Letters A V 1, Neude H 432, u terug, en ge- splaatst, dan met Ween Depóts. open en ver tegen een pro- i de 30 «O"/.; n de Amster- huns gelijken in de »Ondêrhoorigheden” doorslaande bewijzen. m Sumatra, in Deli en onze bloeiende tabaks-ondernemi SCHÖMHOVMSm COURANT. IILE, Haarkun- iterdam. Franco wissel of f 2,25 look tegen f 2, i prolongatie- he beursvoor- Deze Courant wordt des Zaterdag-morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,70. Franco per post door het geheele rijk 0,80. Men kan sich abonneeren by alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. hebben do eer iken, aangezien iren zyn Hoofd- ioofdbuid is door uworden, en hij haartooi UEd. naar willekeur Is geteekend); F. DRIESSEN. zij medegedeeld, eenige maanden 3wend, ten einde a sijn baard te mij uitstekend, an. Is geteekend): L. M. ROOS. f Schilfers, dun of Baard worm, I deze onaan ge inen door den 1 BUITHNI AND. Overalett. De verkiezingen zyn in Engeland in a- Het ruime tjjdvak veer tien dagen waarin sij plaats hebben, vermeerdert de spanniig niet weinig en botsingen tuttellen de verschillende par tijen zyn x dan ook aai de orde van den dag. Te Dublin deed het volk een aan val op het gebouw der conservatieve ar beiderspartij en op Lran/je-hall, waar de tegenstanders der hone-rule-partij verga derden. Toen men leproefde de deuren open te loopen, scheten de bewoners op de aanvallers, zoodal er verscheidene ge wond en óén gedood wsrd, 100 personen zijn gearresteerd. Te Londondery werd eveneens hevig gevochten tusschen de po litie en een troep Unionisten, die zich voor het hotel van hun candidaat geschaard hadden. Ook wordt or nog sheds druk gerede voerd, al is het thans ook meer door de plaatselijke leiders. Het ’erdient opmerking, dat te Londen Mevrouw Gladstone, in eene bijeenkomst ten gunste der home-rule-can- didaten, do staatkunde van haren man ver dedigde. Toch staan diens kansen niet gunstig. Bij de verkiezingen, die tot nu toe plaats hebben, en waarbij 387 van de 670 afgevaardigden gekozen werden, is zjjne party sterk in de minderheid, zoodat in elk geval zijn wensch, om een goed gepro nonceerde meerderheid af te vaardigen, wel niet vervuld zal worden. Gladstone is op twee plaatsen gekozen. T« midden v^n den verkiezingsstrijd komt Rusland onverwachts verrassen met de mededeeling. dat het eene zekere bema ling van het Berlijnscbe tractaat ais ver vallen beschouwt. De Russische regeering berichtte namely k aan do Engelsche, dat het Batum in Klein-Aziö, te Berlijn als een vrijhaven aangewezen, niet langer als zoodanig aanineikt. Do Time» is over die willekeurige handeling van Rusland zeer verontwaardigd en duidt het vooral ten kwade, dat die internationale trouwbreuk juist plaats heeft nu de Engelsche ro- geering zich in staatkundige moeieljjk- hedon bevindt. Met den vredelievenden afloop der moeie- lijkheden in het Oosten kan men zich te St. Petersburg blykbaar dan ook zeer slecht vereenigen. Men had zich daar ongetwij feld voorgestold, dat de zaken een anderen loon zouden hebben genomen, die Ruslands I invloed op het Balkan-schiereiland meer zou bevestigd hebban. Nw dit niet het geval is geweest, tracht men nieuwe moeie- lijkheden op te werpen. Op aandringen van Rusland heeft Turkije ernstige ver- toogen ingediend bij vorst Alexander van Bulgarije, wegens diens schending van de constitutie, door zekere uitdrukkingen in de troonrede, waarmede het Bulgaarsche par lement werd geopend en zekere eigen machtige handelingen. Ook in Servië on Montenegro zyn de gemoederen weer aan het gisten. Het heffen eoner oorlogsbelastingde naweeën der jongsto heldenfeiten op Bulgaarsoh gebied, in Servië hoeft het volk tot opstand aan gespoord on die geest van opstand is spoedig naar de zonen der zwarte bergen voortge plant. De rooverbendon maken er spoedig gebruik van on maken uitstapjes over de grenzen, die aan de Turkscho troepen han den vol werk geven. De Dultarhe bondsraad heeft het voorstel, om eene toelage van 3 millioon Mark toe te staan voor eene in 1888 te Berlijn te houden internationale tentoonstelling verwor pen, om reden dat de Duitache nijverheid niet met tentoonstellingen sympathiseert. Dat gebrek aan sympathie laat zich misschien wel verklaren door de eigenaardige handels politiek, die Duitaohland in de laatste tijden volgt. Nog steeds zijn de Duitsche bladen vol van mededeelingen omtrent de dwaze ver kwistingen van den overleden Koning Lo- dewyk van Beleren, kennelijk met het doel om aan alle veronderstellingen, alsof party zucht der} Koning had willen ter zijde stellen, een einde to maken. De Prins- Regent Luitpold heeft in een zeer stellig schrijven hot door het Ministerie Von Lütz hem aangeboden ontslag geweigerd aan te nemen, met de verzekering, dat het zijn volkomen vertrouwen geniet. Do cholera blyft in Italië nog steeds otter» eischen. Zy bepaalt sich echter ge lukkig tot nog too tot enkele plaatsen waar zij echter vry hevig isofschoon de sterfgevallen in verhouding tot het aantal ziektegevallen gering is. Ook do Vesuvius is weer aan 't werken. De lava stroomt weer in de richting van Campi. In Spanje geeft de party van voortdurend teokeneu van leven. Prjjs der Advertentiën: Van 1 tot 6 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote lettert naar plaatsruimte. Inzending franco, uiterlijk tot Vrydags-namiddaga. Alle binnenlandsche Advertentiën waarvan de plaatsing 3 maal wordt opgegeven, worden slechts 1 maal in rekening gebracht. dagon werd oen poging godaan om do brug van hot station Riotojo in brand to stoken, terwyl elders oen dynamiet-patroon ont plofte. Bij de behandeling van het adres van antwoord op de troonrede werd een storm achtig debat gevoord. Sagasta liet zich allerheftigst uit over de Republikeinon, die hij de vyanden des lands noemde. Castelar achtte het Regentschap uitermate geschikt om de sympathie voor het koningschap te ondermynen en de democratie in de hand te werken. Het speet hem ter wille der Koningin-Regentesaan wier goede hoe danigheden hij hulde bracht. Zondag zijn de uit Tonkin teruggekeerde Fransche troepen feestelijk te Parijs ont vangen door den militairen commandant der stad. Men bereidde hun to Vincennes een feestmaal. Ook do redacteurs der monarchale bladen hielden oen feestmaal, waarby de jongsto maatregel tegen hunne principalen do pretendenten, nog al oens ter sprake kwam. Aan toasten op de bannelingen ontbrak het niet. In tegenstelling met het hierboven ver melde besluit van don Duitschen Bonds raad nam de Fransche Senaat het voor stol betreffende eene internationale ten toonstelling, in 1889 te Parijs te houden, aan. werkeloosheid van eenige uren. De schip- .ar. pers waren tot dusver daaronder steeds lijd- zaam. Van de Rynspoorweg-maatschappij konden zij geen herstel van grldWen wachten. En van regeeringswege is de scheepvaart steeds achtergesteld aan de spoorwegen. Hare belangen zyn steeds opgeofferd aan de spoor wegbelangen. Ondanks dien onhopd- baren toestand op de Gouwe ia eene tweede editie daarvan gegeven bij de Gouweeluis. Hij vestigde er vooral de aandacht op dat do schippery vooral wensoht dat de bruggen worden verhoogd tot 3.50 M. boven don waterspiegel. Men bedenke wel, dat de schippers een harden, ja hopeloo.ten stryd om het bestaan hebben le voeren door de drukkende concurrentie dor spopr- wegen, zonder echter bescherming te ver zoeken. Zy vragen alleen opheffing van de belemmering door verhooging der brug. De belanghebbenden zyn bitter teleur gesteld door de antwoorden op hunne adres- by verlenging belemmering te gebracht zyn. Dat is een quaestie van be leid, maar ook ook van flninciën. Weigert de Regeepng hiqpoe de Melige voorstel len te doen, dan hoop ik "dat oe volksver tegenwoordiging haar stem doe hooron, eer het te laat is. BAREND DE SCHUTTER. in u« Miusuag gonouuen z 11- i ting der arrondissements-rechtbank te Rot terdam wofd o. a. behandeld de zaak tegen T. F. do G 19 jaar, bouwman, wonende te Jaarsveld, welke persoon ter terechts- zitting niet was verschenen. Uit het ge tuigenverhoor bleek, dat beklaagde in don avond van November van hot vorigo jaar zekeren C. K., die mot beklaagde’s zuster stond te ’’praten, waarover hij boos werd, een klap in het aangezicht had gegeven. Het Openbaar Ministerie requireerdo zes dagen gevangenisstraf. Zaterdag worden do leerlin gen dor openbare scholen to Vuren on Dalem door den heer burgemeester on ochtgenooto recht feestelijk onthaald op chocolade en krentenbrood terwijl hof edel echtpaar per soonlijk van zijne belangstelling kwary blijk geven. BINNENLAND. Door Z. M. den Koning is Mr. R. D._ Baart de la Faille, thans rechter in *de arrondissements-rechtbank te Groningen, benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Utrecht. Door de Provinciale Staten van Noord-Holland is tot lid van Eerste Kamer der Staten-Generaal zen de heer A. C. Wertheim, Bankier te Amsterdam, met 34 van de 65 stemmen. voor het hoo^dkiesdistrict Utrecht aangeno men. Te Amersfoort zal derhalvo eene nieuwe verkiezing moeten plaats hebben. Naar het „Vaderland” ver neemt, zal Z. M. de Koning waarschijnlijk geen uitvoering geven aan zijn voorloopig planom in persoon de Staten-Generaal te openen. De zomervergadering dor Pro- w vinoiale Staten van Zuid-Holland word j Staton, welke functie laatstelijk i Dinsdag door den commissaris dos Koning», w»r<i Hoor willen Mr K A P den heer Mr. O. Fock, geopend met een we woord van herinnering aan het verlies door 51 den dood, sedert de laatste vergadering, van de leden Poortman, Van Boek, Mr. Van Weel (Ooltgonsplaaf) en Schimmelponninck van der Oye. Hij bracht eene dankbare hulde aan de nagedachtenis van die man- nen, die korter of langer hebben mede ge- i arbeid aan de bevordering van den bloei on de welvaart der provincie Zuid-Holland. Ook van de leden, die dit jaar periodiek moesten aftreden, on zich rfiet meer ver- kiesbaar stelden (de heeron Hartevelt, P. I C. A. M Van Woel, Van Limburg Stirum, Noordwijk en Schimmelponninck van der Oye (laatstgemelde zooeven reeds herdacht) en de leden, die door de kiezers door an dere vertogenwoordigors zijn vervangen (do heeren Patijn, Van dor Mandole, Van Dyk van Matenesse, Hacntjons Dekker, Fortuyn Droogleever on Van Volsen) laatstgo- melde inmiddels herkozen getuigde de voorzitter, dat zij gedurende hun lidmaat schap getoond hebben, met ijver en naar hunne boste krachten aan de bevordering van do belangen der provincie te hebben medegewerkt. De nieuwbenoemde ledon, tot wier toe lating na onderzoek hunner geloofsbrieven besloten werd, waren Kerstens, Leembrug gen, Bevers. Haersolto van den Doorn, Bee- laerts van Blokland. L. W. Jansen, Roden burg, M. O. J. Van der Wejjden, J. J. Lazonder, A. Van Walsurn Kz. en Dr. T. Breesnee. De heer Mr. A. J. C. Van Woel was nog niet tegenwoordig. Na bedediging werd den leden door den voorzitter met hunne benoeming geluk ge- wenscht. Nadat de verder aan de orde zynde pun ten waren behandeld verzocht de heer Murk Leisvóór het uiteengaan der vergadering, vo rlof tot het nokten oener vraag tot Gede puteerde Staten, in verband met de aanhan gige concessievorlenging voor do Ncd. Rijn spoorwegmaatschappij on de daarmede sa mengaande scheep vaanbelangen. Nadat het verlof was verleend herinnerde de interpellantdat sich in den Rijnspoorweg twee voor de scheepvaart hinderlijke gen bevinden een in het baanvak Rotter dam —Gouda en een in het baanvak Leiden Woerden. Hij I etoogdedat die bruggen zeer be- lommerend zijn voor de scheepvaartdio eene beweging heeft van ongeveer 100 sche pen per dagwaaronder tal van passagiers- hooton die eene gewonschte communicatie met gemeenten, niet aan den spoorweg ge legen onderhouden. Vooral de lage brug over de Gouwe dwingt de schepen soms tot Ter Oostkust van Langkat, \yaar we indernemingen I ben, en waar zich, ten bewyze dat er pit zit in de Hollanders, een industrie heeft ontwikkeld op welke wij trotsch mo gen zyn en die voor de toekomstige wel vaart veel goeds belooft, heeft men in den laatsten tijd geweldigen overlast van het Atjehsch roofgespuis, dat na eiken welge slaagden strooptocht belooft weldra in grooter getale terug te zullen keeren. Wat ware nu natuuilyker, dan dat men daarheen een bataillon soldaten zond, niet alleen om het leven en de eigendommen van arbeiders en ondernemers te bescher men maar ook om de aanvallers te ver volgen, en hun op hun eigen grondgebied er zoodanig van langs te geven, dat de schrik voor de sCompanie” er nog een halve eeuw in bleef Doch men heeft nu eenmaal geen soldaten, en daarom is het maar ’t best, lydzaam te dulden wat men niet kan keeren. Bah I ’t is goed dat ik liet onder de exercitie te druk heb met mijn sergeant- majoordery, om aan al deze dingen te den ken. ’t Zou mij anders in myn uniformjas te benauwd wórden. En nog schynt dat het ergste niet te wezen. In het door ons bezette gedeelte Atjeh is de gezondheidstoestand van troepen allerellendigst. De grootste helft der manschappen is lijdende aan de vreeseljjke bem berri, een ziekte die, zoo zij haar slachtoflers niet doodt, verleden jaar stierven er niet minder dan 1800 man aan, hen gedu rende geruimen tijd zoo goed als verlamt. De ongelukkigen worden dan op een stoom boot geladen, en naar Padang vervoerd onlangs werden van de wyze waarop die transporten geschieden vreeselyl^e bijzon derheden medegedeeld. Door vélen wordt de toeneming dezer ziekte toegeschreven aan onvoldoende voeding. Als het waar of slechts gedeeltelik waar is wat een briefschrijver in het >Handelsblad” daarvan vertelt, dan moet het akelig zijn, met hoe weinig men onze trouwe soldaten daar ginds in het leven tracht te houden. De Regeering heelt millioenen over ge had, om de longziekte der koeien te be- stryden. Natuurlykdaarmede waren ge-' wichtige handelsbelangen gemoeid, en wy kunnen den Minister van Binnenlandsche zaken slechts dankbaar zyn, dat liij zoo doortastend te werk is gegaan. Maar wat doet zij nu om paal en perk te stellen aan een ziekte, die geheel ons Indische leger met ondergang bedreigt? Is er wel ooit aan gedacht, om een van onze medische specialiteiten naar Indië te zenden, ten* einde leiding te1 geven aan een onderzoek naar de middelen, die aan gewend behooren te worden om de ziekte te keeren? Te Atjeh bezwyken de offi cieren van gezondheid byna onder hun taak, en in plaats nu dat de Regeering haar best deed om het personeel te ver sterken door uitzending van artsen en hospitaal-eoldaten, ook in het overige Indië laat de geneeskundige dienst nog veel te wenschee over, is er onlangs in de bepalingenonder welke welke medi sche studenten zich voor den dienst in de koloniën kunnen verbinden, een verande ring gebracht die veeleer aan inkrimping van het personeel doet denken. Nu zegt men wel, het is volstrekt niet uitgemaakt dat onvoldoende of gebrekkig toebereide voeding de oorzaak of een der oorzaken is van de verbreiding der bem-bern. Goed, maar we hebben toch recht dal te weten. De Regeering mag niet lydehjk toezien, waar zooveel menschenlevens en zoo hooge nationale belangen op het spel staan. Het Indische legertal beter worden, heet het, als straks de grondwetsherziening klaar is, want dan komt er een artikel waardoor het mogelijk wordt, onder goedkeuring van de wetgevende macht, militie-plichligen naar Indië te zenden, ze//> legen hun wtl. Dan zal het er waarlyk niet mooier op zyn. Verbeeld u men geeft den Indischen soldaat prys aan een ellendig leven, en opent u het aangenaam vooruitzicht, dal eenmaal uw eigen zoon dat lot zal moeten deelen. Is er er wel groote^onziu denkbaar? We zullen, als de nieuwe Staten General de grondwetsherziening ter hand neemt eens hooien wat de heeren volksvertegen woordigers er van ze.-gen. en of zy niet ge voelen dut een dergelyke bepaling eenvoudig een onmogelijkheid is. De verdediging der koloniën is het werk van vry willig dienen den, die wel te krygert zyn als men ze goed betaalt en fatsoenlyk behandelt. Met lieden, die tegen hun wil en tegen dien huhner ouders, immers, de toestemming van dezen wordt toch, daar het minderjarigen geldtniet over het hoofd gezien is daarginde niets uit te richten. Als zulk een grondwetsartikel vrijzinnig moet heeten, dan durf ik zeggen dat de lui die onze wet ten maken het spoor geheel bijster zijn. Neen,— door gansch andere middelen moet het Indische leger in weerbaren staat XX. v •Barend, waar blyf je toch!” •Present, Redacteur!” Veel eer, dat gy eens naar mij infor meert. t Is zoo, ’k heb u in langen tijd niet geschreven. Maar gelieve ook te be denken, ’t gaat my zoo gemakkelyk niet af als u en uw confraters, en boven dien, gij hebt als ’t ware de heele wereld voor u. Vandaag kunt ge redeneeren over de non-postumus politiek en de verkie zingen, morgen over de lersche quaestie, overmorgen kunt ge u nydig maken over het voordeeltje, dat de al te groote voor zichtigheid van den Minister van Finan ciën met de conversie der vierpercents staatsschuld den buitenlandschen bankiers in den schoot heeft geworpen, of u er geren over het »opslaan” van de telegram men, vooral in dezen tyd, nu alles in de laagte gaat en de handelslui krabben en bijten moeten om hun zaken op gang te houden, nu elke verplichte vermeerdering van uitgaven hun toestand moeielüker maakt. Men zal wel zeggen, dat scheelt geen vyf-en-twintig gulden op een heel jaar, maar al die kleintjes by elkaar ma ken je per slot van rekening codille. Smyt in een leege kruik, die op het water drijft, telkens een kiezelsteentje zoo groot als een erwt, eindelyk gaat gy naar den kelder. Kortom, aan stof behoeft het u nooit te ontbrekenmet my is dat heel iets an ders. Ik moet my voornamelijk bepalen tol het departement van Oorlog, dat is myn vak, en daarover valt in deze vreed zame tyden niet veel te redeneeren. Maar toch, myn aanstelling als militair medewerker van de Schoonhovensche Cou rant legt my verplichtingen open het is niet kwaad dat ge my daaraan eventjes herinnert. Ik wensch dan een woordje te spreken over het Indische leger, dat, hoe ver ook van ons verwyderd, den Nederlander het naast aan het hart moet liggen. Aan dat leger toch dankt Nederland voor een aan zienlijk deel zijn stelling in de rij der vol ken,—dat leger is het middel, om voor zyn scheepvaart, zyn handel, zyn nyver heid den weg geopend te houden. De diensten, die het ons bewijst onder dik- wyls zeer ongunstige omstandigheden, de inspanning die het zich getroost om zijn plicht te doen, dwingen ons een ge opend oor te hebben voor zyn wenschen, ern stig rekening te houden met zyn behoeften. Wat we nu, den laatsten tijd, van dat leger hebben vernomen, is weinig geschikt om een hoog denkeeld te geven van de zorg, door de Regeering aan onze kolo niale krygsmacht besteed. Courant-arti- kelen by de vleet hangen een somber tafe reel op van den toestand; daar komen dan nog zoogenaamde particuliere con esponden- tiön by, die de zaak nog veel erger voor stellen. Al ware slechts de helft waar van hetgeen door sommige misschien wat pessimistische briefschrijvers wordt verteld, dan nog zou men geen beter woord vinden om de regeeringszorg te schetsen dan verwaarloozing. Men zy zooveel men wil anti-militai- nst, zoolang we onze koloniën bezitten zal niemand durven beweren dat we geen behoefte hebben aan een flink Indisch leger. Het moet sterk genoeg zyn, niet alleen om een altoos mogelyken aanval van buiten af te slaan, maar ook om met spoed en met voldoende macht op te treden daar, waar de rust bedreigd en het gezag in gevaar gebracht woi;dt. Dat nu schyrtt in de eerste plaats veel te wenschen over te laten. By herhaling berichten de couianten, dat de Gouveineur- generaal dringend om versterking van het leger had gevraagd; maar te vergeefs zien we uit naar de lyding, dat aan dien wensch gevolg is gegeven. Breekt er hier of daur een opstandje uit, de regeering te Buitenzorg duift haast geen soldaten af te zenden, uil vrees van de garnizoenen en kampementen op Java te zeer ontblooten. Men kan er niet aan denken hoe het zou moeten gaan, als er eens iets ernstigs gebeurde, als er onverhoopt op Java zelf een belangiyke Aishersioring plaats greep. Van dien gebrekkige» toustand draagt inzonderheid Atjeh de schuld Dat Atjeh heeft ons al wat zorg ge baard! Werd er niet zooveel peper ge teeld, ik zou heel Atjeh naar 't peper land wenschen. 1 De soldaten, die zich daar in de zooge naamde geconcenóeeide stelling moeten handhaven worden stuk voor stuk door den verraderlyken vijand vermoord; tel kens komen er berichten van nachlelnke ovei vallen, w.iarby een arme schildwacht T L.S0,<rS nog een Paar andere lui de slachlollers zyn. Rukt men dan uit om de aanranders te pukken, dan is er geen starve mg meer te vinden. Geen wonder dal die struikrooveis van dag tot dag brutaler worden; geen wonder ook, dat de onzen branden van verlangen om ze eens goed op hun japon te geven. Van die losnemende brutaliteit geven sen aan de rogeering, om der concessie opheffing der bedingen. In het antwoord der regeering werden, zij diep teleurgesteld en worden de scheep- vaartbelangen en wenschen geheel wegge cijferd. Van daar dat spreker vroeg, of Gedep. Staten in deze materie door de ro- geering zjjn geraadpleegd. Het lid van Ged. Staten, de heer Hu- brecht, verklaarde, dat Ged. Stateu bereid zjjn, op die vraag in eene der volgende vergaderingen te antwoorden. De vergadering is daarna tot Woensdag uiteengogaan. In de zitting van dien dag, die door 72 ledon word bjjgewoond, was in do eerste plaats aan de orde de benoeming van vijf leden van Gedeputeerde Staten ter voorzie ning in de vacatures tengevolge der perio dieke aftreding van de heeren Mr. P. L. F. Blussé, Mr. 0. A. Van der Kemp en Mr. 0. J- E. Graaf Van Bylandt, en wegens aftreding als leden der Fïovln- ciale Staton van de heerenJhr. Mr. II. A. C. I)e la Bassecour Caen en Mr. G. J.Goe- koop, welko vijf heeren allen mot groote meerderheid worden herbenoemd. Al de benoemden verklaarden do betrek king van lid van Gedeputeerde Staten op nieuw aan to nemen, erkentelijk voor het bewijs van vertrouwen hun by vernieuwing door de vergadering geschonken. 1 Tot buitengewoon lid van Gedeputeerde - bekleed werd door wijlen Mr. K. A. Poortman, word benoemd Mr. W. C. M. Begram met 51 stemmen, die mede verklaarde deze benoeming aan to nemen. In de Woensdag vergadering der Provinciale Staten van Utrecht zjjn herbenoemd tot leden van Ge deputeerde Staten de heeren Mr. W. J. M. van Oud-Amelisweerd, Mr. A. W. Van Beook Calkoon, Jhr. Mr. W. H. Do Beaufort; tot buitengewoon lid de heer Mr. 8. J. Van Geuns. Ter viering van den verjaar- i dag van II. M. de Koningin, zal, evenals in het vorige jaarwederom een gondel- tocht mot muziek op de vyvers van do Schovenin^che Boschjes worden ondernomen in een daartoe opgetuigd vaartuig. Op den groolon vjjvor in het Haagsche Bosch zal oeno hooge kolom of zuil op breed voetstuk verrijzen die ’s avondsin het licht van duizenden fonkelende lampions een machtigen indruk belooft to maken. Tot lid van den gemeen teraad van Kralingen is gekozen de heer G. W. Dixon, met 134 stemmen. Op dén heer H. W. Wachter waren 131 stemmen uitgebracht. De heer Dixon heeft zyn benoeming aangenomen. Aan hot departemen t van Wa terstaat te ’s Hage werd Woensdag oanbe- steedhet oprnimen van gronden in het bod van don A mor on het maken van daar mede in verband staande werken onder de gemeente Made en Drimmelen, prov. Noord- Brabant, tusschen de kilomoterraaion 60 en 63, behoorende tot de werken voor het verloggen van do uitmonding der rivier do Maas. (Raming f 168.000). Minste in schrijver de heer L. Kalis Ka. te Sliedrecht, voor f 144.440. In de Dinsdag gehouden zit-

Schoonhovensche Courant | 1886 | | pagina 1