te Bouw-, Hooi-en Rietland, MELK VAST II KOOP, DAMES en HEEREN. eene flinke Dienstbode. Concurreerende prijzen. Déjeuners, Diners, Sonpers, TÏÏEE ADVERTENTIES VERKOOPING Bergambacht. D. H. van Blankensteijn. DIENSTBODE, MEISJE, Noodhulp-Meid, J.W. Dogterom en H. Boer, groot en klein GEBAK W. SCHALEKAMP Jr., E. Brandsma, S.&W. N.van NOOTEN te Schoonhoven. Donderdag herdacht de heer T- J.Jfrobz, hoofd-opzichter van den Ne der!. Rijnspoorweg, den dag waarop hij yóór 25 jaw in dienat yan genoemde maat- achappjj trad. Van lijne mede-ambteuaren heeft de jubilaris een fraai salon-ameuble ment ontvangen. .*7 D,„ "ri'PP0l<»> '8*en weer iata ia priji. Ze worden nu eau den afslag te Tuien geleterd ad f 1,60 en fl,52J „er HL. Van de gefreesde ziekte is hier nog weinig te bespeuren, aan de orerzijde der mier «meel te meer. Het eindexamen der Hoogere Burgerscholen in Zuid-Holland is met goeden uitslag afgelegd door do leerlingen: E. J. Bergmans, F. Bejjerinck, G. A. H. Gabry en D. Herman de Groot, yan de H. B. 8. te Gouda; W. A. Baümer, G. M. Belzer en 8. A. Van der Chjjs, yan de H. B. S. te Gorinchem. Nog werd het diploma toegekend aan L. Byneveld yan Waddingsyeen, hoewel geen leerling eener H. B. S. zynde. By het Zaterdag te 'sHage ge houden examen voor de hoofdakte is o. a. geslaagd de heer G. N. Kruisheer, te Gouda. Bij het op Maandag en Dins dag te Amsterdam gehouden examen voor de hoefdacte is o. a. geslaagd de heer H. d. Wolde te IJselstein. Bjj het Dinsdag te Arnhem gehouden examen voor de hoofdakte is o. a. geslaagd de heer M. Touw te Werkendam. By het te Utreoht gehouden examen voor de akte Lager Onderwjjs in de Fransche taal is o. a. geslaagd de heer A. Vervooren te Leerbroek. Men sohryft uit Oudewater aan de G. O.: Woensdag had alhier in het gebouw der vroegere openbare school eene vergadering van belanghebbenden plaats, ten einde zoo mogeljjk tot de opriohting eener afdeeling van den Ned. Protestantenbond te geraken. De vergadering werd met een enkel woord geopend door den heer A. Van Aelst en verder geleid door de heeren F. v. d. Meer van Ktüfeler en Dr. H. A. Van der Meulen, predikanten te Moordreoht en Haastrecht. Na een opwekkend en voor zoover noo- dig toelichtend woord dezer heeren, ver klaarden 84 der aanwezigen waaronder ook uit omliggende gemeenten, zioh bereid lid van den Bond te worden en samen eeue afdeeling te vormen. Over veertien dagen aal eene tweede bgeenkomst volgen. Alsdan aal een bestuur gekozen en èen huishou delijk reglement vastgesteld worden. Tot predikant bjj de Herv. ge- meente te Oud-Alblas is beroepen Ds. 8. Dykstra, te Hoogeveen. Z. D. H. de B. K. bisschop te Haarlem heeft op Zondag 15 Augustus in de kathedrale kerk aldaar de wjjding van het priesterschap toegediend aan den heer O. Cf. A. Van Dillenvan Gouda. —Aan den hear L. v. d. Nieuwen- dijk van Uselstein werd op Zondag 15 Aug. in de Metropolitaankerk door Z. D. H. den B. K. bisschop van Utrecht de wjjding van het priestersohap toegediend. GORINCHEM, 13 Aug. De toebereid selen voor de aanstaande landbouwtentoon stelling alhier zjjn in vollen gang. Op het terrein ziet men reeds onder scheidene tenten, o. a. eene voor zuivel bereiding verijzen. De daartoe benoemde oommissie, gesteund door aanzienljjke bjjdragen zoo van de ge meente als van de afdeeling „Vyf heeren- landen" der Hollandscho Maatschappij van Landbouw, en rekenende op de offervaar digheid der ingezetenen, heeft bereids een uitlokkend feestprogram ontworpen. Alles belooft aan Gorkum eene recht gezellige feestweek, terwijl het zioh laat verwachten, dat de voorgestelde concerten, roei wedstrijd, kermis, harddraverijen, vuur werk enz. aan de tentoonstelling een druk bezoek zullen versohaffen. *AMEIDE, 19 Aug. Door de direotie der Duitsohe stoombootmaatschappij is be sloten, om voortaan ook aan het veer alhier weder passagiers op te nemen. Dit besluit verwekt hier groote blijdschap; voor me nigeen ia de dienat dier snelvarende booten eene seer gerieflijke reisgelegenheid. Den 16en dezer is het visschen naar salm met drijfnetten alhier aangevangen. In de eerste 3 nachten werden drie kleine, en twee grootere zalmen gevangen. In de laatste week zijn in deze ge meente slechts enkele gevallen van mazelen voorgekomen en is niemand daaraan over- •BERG-AMBACHT, 18 Aug. De hooi bouw is alhier afgeloopen. Zoowel de op brengst als de kwaliteit van het hooi vallen seer mede. De pluk van den gelling-heunep is mede afgeloopen en gaf ditmaal een bjjua dubbel gewas. •HAASTRECHT, 10 Aug. De com missie voor den te houden vlieger wedstryd bestaat uit de heeren: Dr. H. A. Van der Meulen, H. J. F. Heyman, P. W. Mari, P. Blanken Ls., G. Stigter en S. De Jong Jz. De jury bestaat uit de heeren: Job. Van Dam, A. Idenburg, J. E. Immink, G. Raa teland, P. C. Den Hartog, W. Verwejj, P. J. G. Goudriaan Drost, G. Jongeling, J. C. Muller JCs., J. Willemse, D. Keuo man en A. Bakker Andrz. - Dr. H. A. Van der Meulen, predi kant alhier, is benoemd tot godsdienst- ouderwyzer by de afdeeling Utreoht van den Protestantenbond. De leesbibliotheek van do vereeni- ging Ernst en Vryheid" heeft van één barer leden een aantal boekwerken ten geschenke gekregen. De boomvruchten-verkooping op Vry- dag 13 Augustus beeft opgebracht de som van 1005 gulden. Zaterdag had de aanbesteding plaats van het maken der nieuwe sluisdeuren voor bet stoomgemaal Polsbroek, groot en klein Keule vaart. De mint te inschrijver was de heer H. Zuidervliet, van Polsbroek, voor 847 gulden. •HOOG-BLOKLAND19 Aug, Men is hier algemeen druk bezig met het plukken van de gelling, die, wat qualiteit en quan- titeit betreft, goed genoemd mag worden. De saailing belooft ook goed te zullen worden. Dank zü het groeizame weder, is overal in de weiden volop pres. De pry sen, die m het begin der week voor kaas bestoed worden, liepen van f221 k f23} Per 50 -KG. Wel niet op alle ak kers even erg, maar toch vertoont zioh overal het zoogenaamde kwaad" in de aardap- pelen. Zoodoende worden de voordeeion, die beschot en smaak opleveren, aanzienljjk verminderd. •HOORNAAR, 19 Aug. Sedert de vorige week is de prijs der kaas f 1,— per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 21,— a f 23,— en voor zeer zware, eenigszins belegen kaas tot f 25,- per 50 KG. besteed. KRIMPEN a/d LEK 18 Aug. Ds. T. J. Ringelingprodikant alhier, is beroepen te Schipluiden. KRIMPEN a/d IJSEL, 17 Aug. Heden middag omstreeks twee uren viel het 3-jarig zoontje van den molenaar M. Van Schelven alhier uit een luik van deu korenzolder en bleef op de plaats dood. •LEERBROEK, 16 Aug. Do kweekeling van de Rijks-normaalschool te Leerdam J. Van der Esch, alhier, beeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor kweekeling aan de Rijks-kweekschool voor onderwjjzers te 's Bosch. •LEKKERKERK, 19 Aug. De zeil wedstrijd op deu 22. dezer, die bovendien zal worden opgeluisterd door muziek van „de "Koningsbergsche Kapelle", belooft schitterend te zyn. De deelneming is groot. Na afloop van den wedstryd, zal een wimpeltocht op de rivier wprden gehouden. De mazelen beginnen zich alhier uit te breideo; gelukkig heeft de ziekte tot au toe een goedaardig karakter. •LEK8MOND, 16 Aug. Ofschoon de vruohtbuomeu over het algemeen niet best beladen zijnis de opbrengstwanneer er maar iets aan is, tameljjk groot, doordien de pachtprijzen zeer hoog zyn. Zaterdag heeft alhier de verpachting plaats gehad van d,e appel- en pereboomen uit 17 kleiue boomgaarden, voor f1337. Over het algo- meeu schat men de prijzen der winterap pelen op f 5 de HL. en de peren op f 7 tot f9 per HL., dus waarlyk niet gering. LEK.SMOND, 18 Aug. De telken jare torugkoereude eigenaardige drukte en be weging voor onze schooue paardenmarkt is alweder in vollen gang. Aanstaanden Maandag 23 dezer zal de Leksmondsche paardenmarkt worden ge houden, waarvan men in zeer oude stukken van de vorige eeuw vindt beschreven, dat die toen reeds de van ouds beroemde Leks- londsche paardenmarkt is genoemd. Ieder is nu reeds ia de weer om huizen ea ervea schoon te maken en alles voor te bereidou voor de ontvangst van gasten; alleraangenaamst om het gade te slaan 1 Dat de markt vol en de handel levendig zal zyn is ieders wensch. MOORDRECHT, 18 Aug. Gisteren was het veertig jaar, dat de gemeente-veld- waohter C. De Wilde die betrekking hier vervuld heeft. Hy was gedurende al dien tijd een voorbeeld van ijver eu plichtsbe trachting, waardoor hy zich de algemeene achting iu hooge mate verworven heeft. De gemeenteraad met den gemeen te-Bocre- taris en den gemeente-outvanger vereerden hem, onder hartelijke toespraak van den burgemeester, den heer A. C. Snel, eeu prachtig gouden remontoir. Eeue commissie uit de gemeente bood hem, namens tal van inwoners, eene mahoniehouten secretaire aan. De oud-burgemeester, de heer Mr. C. Yan Vollenhoren, onder wiens bestuur De Wilde zijne aanstelling bekomen had, wees op de plichtsbetrachting, welke de jubilaris zich steeds opgelegd had, als ten hoogste lof waardig. Ook de oud-burgemeester, de heer I. J. Snol, legde dezelfde loffelijke getui genis af. Uit menige woning wapperde de driekleur, eu tal van bewijzen van belangstelling wer den den feestvierende geschonken, zoo wol van hier als van elders. §OUDERKERK a/d IJSEL, 16 Aug. In de heden-avond gehouden vergadering van don Raad werd medegedeeld dat liet raads besluit tot vaststelling der jaarwedde van de te benoemen onderwijzeres aan de school in wijk A op f500, door Ged. Staten is goed gekeurd. Op de voordracht van vier personen, ter benoeming van twee zetters der directe be lastingen werden geplaatst de heeren T. Hoogerwaard (aftredend lid) A. Boogaerdt (ter vervanging van den heer P. C. Van Vliet, die niet meer in aanmerking wenschte te komen)P. C. Van Vliet en J. Van Holst. De ontvangsten en uitgaven der gemeeute over 1885 werden voorloopig vastgesteld: de ontvangsten op f 19026,01 en de uitga ven op f16587,94, zoodat het voordeelig saldo bedraagt f2438,07. Verder werd overgelegd de voordracht van den districtsschoolopziener, ter vervulling van de betrekking van Hoofd der School in wyk Awaarop voorkomen de heeren 1. D. Sonne te Poortugaal, 2. L. Den Ouden te Rotterdam, 3. D. Beulfelman te Rotterdam en 4. H. Te Wechel te Deventer. Besloten werd eene commissie te benoemen van drie leden, die belast zal zyn met het instellen van een onderzoek naar de voor gedragen onderwyzers. Tot leden van die commissie werden benoemd de heeren A. L. De Raadt, Ms. Rijkaart en J. Boogaerdt. §OUü£RKERK a/d IJSEL, 20 Aug. Naar meu verneemt hebben zich voor do vacante betrekking van ouderwyzeros aan de o. 1. school in wyk A 14 sollicitanten aangemeld. Daar eenige personen ongenegen zyn de door hen verschuldigde honden-belasting over 1885 te betalen, zullen zy hiertoe worden gedwongen door inlegering van eeu militair, evenals dit ten vorigeu jure ia de gemeente Krimpen a/d IJsel Juet goed gevolg is geschied. Zy die inlege ring ontvangen, zijn op straffe, by de wet bepaald, verplioht den krijgsman huisves ting, een naohtleger, voeding en eene plaats aan den haard te geven en boven dien vijftig cent daags, zoolang de inlege ring duurt. De ouwilligen mogen zich dus nog wel eens bedenken voor het te laat is en zy eene gevoelige les ontvangen 1 •POLSBROEK, 18 Aug. By de op Zaterdag door het bestuur van het water schap Polsbroek gehouden aanbesteding van het herstellen der onder Haastrecht gelegen uitwateringssluis, kwamen vier biljetten in. Ingesohreven werd door: A. J. Van Kleef te Lopik, voor f1093; door J. Kramer t0 Haastrecht, voor f1350; door C. Brouwer te Polsbroek, voor f894 en door H. Zui- dervliet te Polsbroek, voor f847. Aan den laagsten inschryver, den heer Zuidervliet, werd het werk gegund. De rekening dezer gemeente over 1885 bedraagt in ontvangst f6246,31*, in uitgaaf f 5388,23het batig saldo bedraagt alzoo f863,08». De begrooting ovor het volgende dienst jaar bedraagt in ontvangst en uitgaaf f5840,83. Voordraaht van zetters: de heeren Gt. Wink, A. Van Zeideren, E. Erkel en Ja. Teeuw. SLIEDBECHT, 16 Aug. In de heden avond gehouden vergadering der Süedreoht- sche kiesvereeniging, welke zeer slecht be zocht was, was aan de orde het bespreken van candidaten voor de vacature iu don gemeenteraad. Door verschillende leden werden voorge steld de heeren L. Volker Az., Mr. A. Slo- temaker en P. P. Seret, waaruit bij stem ming de heer L. Volker Az. werd gekozen. SLIEDRECHT, 17 Aug. By de alhier gehouden aanbesteding van het bouwen van een societeitigebouw was het hoogst inge schreven door de heeren B. Van der Wiel en B. Visser voor f 17.295, en het minst door den heer D.J. Van Riemsdyk alhier, voor f 14 899. •SPIJK, 19 Aug. Van de 17 sollicitanten, voor de betrj^king van onderwyzeres aan de openbare sehooi alhier, is benoemd mej. G. R. Note boom te Sleeuwyk. STOLWIJK, 18 Aug. Ds. M. Van Kloeff, predikant alhier, heeft een beroep ontvan gen naar Delden. •WILLIGE-LANGERAK, 18 Aug. Bij de fruitverpachting alhier zijn de appelen en peren dnur gepacht; sommige boom gaarden tegen 5 k 6 gulden per HL op den i. Er is tronwens weinig fruitvooral zijn de peren schaarsch. Noten zyn er echter in overvloed. WOERDEN, 17 Aug. De in de heden gehouden raadszitting aangeboden gomeente- rekening over 1885 bedraagt in oatvangst f45.186,03, in uitgaaf f 39.123,76 en sluit alzoo met een batig saldo van f6062.27. Onder de uitgaven komen voor: het onder- wys met f6243,22}, en hot armwezen met f2433,17. WOERDEN, 18 Aug. Heden-morgen vond alhier de geannonceerde wedstryd van het schoonst in het tuig loopeude paarden, ge spannen voor tweewielige rytuigen, plaats. Het getal deelnemenden bedroeg 32. Prys ea premiêa werden behaald als volgt: De prys (f75) door de bruine ruin „Cor nelia", van den heer J. Freyers, te De Meern; de le premie (f50) door de zwarte merrie „Funke", van den heer J. De Boor, te Wateringen, en do 2e premie (f 25) door de zwarto merrie „Mane", vau den heer G. Van der Lee, te Oudewater. Daarna volgde des namiddags do hard- draverij voor Nederlandache paarden, die op de lange of korte baan slechts éénmaal eenen prijs hebben gewonnen. Do prijs van f200 viel ten deel aan de zwarte ruin „de Vlieger", van den beer A. H. Jurguns te Osg, pikeur J. De Boer Jr., en de premie van f75 aau de bruine witvoet „Victoria", van deu beer C. M. Oppelaar te Koudekerk, pikeur B. W. Schipper. Schoon weder begunstigde dit volksfeest, dat door eene aanzienlyke me nigte belangstellenden bezocht werd. WOERDEN, 18 Aug. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangovoerd 60 wagens. Prijs der Goudsche le soort f 22 A f 24,50, 2e soort f 18 A f21Derby le soort f20 a f23, Edammer f21 k f22. Handel "8 l'"g- geworden samen. Do Engelsche gasver- eeniging te Amsterdam bouwt een nieuwe fabriek en de directie laat eiken dag aan 't werkvolk, dat nog al wat van weer en wind te lijden heeft, gerstewater uitreiken. Veel plezier heeft de commissie van die menschlievende poging niet. Velen weigeren 't aangeboden vocht, anderen nemen 't aan om het, by wyze van protest zeker, tegen den grond te smijten, en de meesten geven in eigenaardig Hoilandsoh te kennen, dat ze van een „borrel" meer gediend zouden wezen BEURSBERICHTEN. pO. 20 Aug. Nederl. Werk. Schuld. .2} 75} Dito dito 3 91J Dito Dito Hoog. dito dito dito 1878 Obl. 1867. 4 4 5 Oostenryk, Obl. pap. Moi-Nov. 5 Dito Feb.-Aug. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 5 Dito Apr.-Oct. 5 Portugal, Oblig3 Ruil., Obl. Hope 1798. 5 Dito 6e Serie. 1855. 5 Dito Obligatiel. 1864 k f 1000. 5 Dito 1866 k f 1000. 5 Dito 1877. 5 Dito 1872. 5 Dito 1873. 5 Dito I860 100p.it. 41 Dito Obl. Niool.Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieloen. 1875. .41 Dito 1880. 4 Spanje. Buitenl. Perp. 4 Dito Binnen!. Perp. 4 Turkije. Alg. Sch. 1865 gereg. Dito 1869 VARIA. Liefhebbers vau ons kostelyk zeebanket mogen nu wel een haringslaadje extra ne- mon. 't ls precies 500 jaar geleden, dat Willem Beukelszoon te Biervliet 't kaken uitvond, eeu kleinigheid, maar voor ons land vooral, zoo men weet, van ryke ge volgen. Te Stadskanaalin Groningen is een nieuw licht verrezen, we bedoelen een vrouwtje, dat voor de bagatel van één dubbeltje iemands toekomst ontsluiert. Wie 't orakel wat dikwijls denkt noodig te hebben aeemt doodeenvoudig oen abonne ment voor slechts eene armzalige schelling per maand, 't Zal zeker niemand verwon deren, dat ze het razend druk heeft, dat vrouwtje!" 't ls kermis in de Rotteslad en aan de Rotterdamsche bank vau leening wist men dezer dagen letter]jjk van de drukte geen raad. Jl. Maandag nog kwamen er zoovelen met allerlei vrachtjes aanzeulen, dat 't lang duurde voor de laatste man geholpen was. Een persoon, die als com missionair fungeerde, kwam met 82 panden op éénmaal 1 Iu Den Haag leek do zaal van 't gerechtshof dezer dagen veel op een groot jassenmagazyu. Er waren er meer dan 100 van die kleediugstukkeu opge hangen, altemaal gestolen I De dieven waren er gelukkig ook en de rechters om de beide „heeren" loon naar werken te geven. Bij 6en landbouwer te Reuver werd dezer dagea het paard raa den stal gestolen en ook vreemd te Beilen, in Drente, hebben dieven over de 100 garven van te veld staand koren gedorscht. De rogge namen ze meê en netjes werd het uitgedorschte stroo weèr iu hokken gezet! Als eeu f;roote bijzonderheid vertelt men, dat in de abriek van mynheer Scholten te Stads kanaal een slang iB gevonden van een half el lang. 't Komt onf, zegt do „Nieuwe Veendammer", wat ongeloofelyk voor en we raden den werklieden jn die fabriek aan er niet aan te trekken 't kon eens eeu paling wezen 1 Men zegt dat in vier jaar tyds 183 Nederlanders met de ridderorde van Simon Bolivar den Bevryder zyn begiftigd. Niet weinig. Wie lust heeft in eeu kruisje, weet nu waar hy terecht kan. Wie ook over achteruit zetting klagen, dekatten zeker niet. In Frankryk's hoofdstad wordt in October a. s. weer een tentoonstelling van die lieve beestjes gehouden en te Londen, zoo leest men, werd dezer dagen een vroolijk stu dentje tat 14 dagen celstraf veroordeeld, omdat hy een kat met zyn wandelstok had geslagen. Oude liefde roest niette Breda is dezer dagen eeu paar getrouwd, dat reeds sedert het jaar 1834 „sterke verkeering" had. Gloend aaneengesmeed werd zeker 't paartje niet, want bruid en brutgom waren ondertassohen 150 jaren oud Egypte Oblig. 1876. Dito Spoorwegl. 1876. N. Amerika Oblig. 1877. Dito 1876i Brazilië Oblig. 1865. Dito 1863. Peru Oblig. 1870 6" Dito 1872 5 Rusl., Pandbrieven. 100 Z R. 5 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 Gr. Rass. Spw. 5pO. aandeel. Russ.8pw.Chark-Azowpd.st.100. 5 Dito Jolez Griasi5 Dito Jelez—Orel5 Dito Kursk—Charkow. 5 Dito Poti Tiflis ii f 1000. 5 Dito Zuid-West 8poorw.-aand. 5 Centraal-Paciflc. Oblig. 6 Loten Amsterdam f 100. 8 Loten Rotterdam3 Antwerpsche loten. 1874. 8 Hong. Loten 1870 Theiss-loten4 Oostenr., Aand. 4pC. fl.250,1854. Dito 5p0. fl.500,1860. Dito fl. 100, 1884. RuslAand. 1864 5pC. Rs. 100. Dito 1866 Aand. loting Madrid3 Aand. Turkye met lot. 1870. 8 103 671 68 f 68M 68} 52 ft 103} 90» 101J 101 Ji 100» 99 99] 96* 90,*, 94] 83} 58} 55} 13] 131 74} 122} 108} 99' 100} 14} lil 94 63 120}} 101 97} 101} 101} 101} 64 ft 113* 109} 104} 100} 97} 1011 105 113 135} 188} 1331 «I 7 ft MARKTBERICHTEN. Hehoonhoven, 18 Aug. Boter: le qual. 50 ct., 2de qual. 45 ot. per half kilo; kaas f25 k 28. Aardappelen graafjes f 3,—, noordekera f2,25, klein geel f 3,per heet. Eieren f 4,per 100 stuks. Gouda, 18 Aug. Kaas lequal. f 24 a 26, 2e qual. f20 a 23, Noordhollandsche f 19 k 24,00. Aangevoerd 129 partyen. Gorincheiu16 Aug. Kistarwe f 8,— k 8,25, roode dito f 6,90 7,20, witte dito f 7,90 a 8,25. Inl. rogge f 6,00 k 6,20. Aangevoerd 208 runderuu. Pryzon zware kalf koeien f 180 A 260, kalfvaarzen f 120 k 180, melkkoeien f 160 k 200, vaarkoeien f 140 a 180, l}-jarigo ossen f 110 a 140, guiste vaarzen f 120a 150, pinken f 40 k 80, graskalveren f 20 k 40, nuchtere kalveren f6 k 14. Rotterdam, 16 Aug. Tarwe. Vlaamsche, Zeeuwsohe, Flakk. en Overm. de beste f 7,30 k 7,70, goede en mindere f 6,80 k 7,20. Aangevoerd: 144 runderen, 118 vette en graskalveren2 nuchtere kalveren 1648 schapen of lammeren, 611 varkens. 17 Aug.: Aangevoerd 580 vette ruuderen, 794 magere dito, 130 vette-en graskalveren, 10 nuchtere kalveren8 schapen of lam meren, 88 biggen. Pryzen: vette runderen le qual. 70 ct., 2e qual. 65 ot., 3e qual. 60 ct.; kalveren le qual. 80 ot., 2e qual. 70 ct.; schapen le qual. 62} ot., 2e qual. 55 ct., alles per kilo; varkeus le qual. 23 ot., 2e qual. 22 ct., 3de qual. 21 ct.; licht soort 20 k ct. per half kilo. Bodegraven, 17 Aug. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas, 205 wagons, te zamen 12370 Btukswegende 74.220 kilo, prys le soort Goudsche f 23,— k 25,— 2e soort f 19,-k 22,hieronder 25 wa gens Derby-kaas, prijs le soort f 22 k 25,60. Gemengd Nieuwe. De bekende wielrijder, de heer E. Kiderlen, heeft in de internatio nale wedstrijden, die deaer dagen te Beriyn zyn gehouden, het kampioenschap van Europa voor den driewieler behaald. De afstand van 5000 Meter werd door hem 10 minuten 15 seconden afgelegd. De tweede aankomende was de heer Voigt, de derde was de heer Haase, beidon uit Beriyn. Nader wordt nog gemeld, dat de heer Kiderlen niet alleen het meesterschap op den driewieler heeft behaald, maar boven dien du eerste prys behaalde op den tweewieler-vreemdelingen wedstryd. In dezen wedstryd werd de heer Ilale van Londen, die tot dusverre den naam had van den Bnolsten twoewielryder van Europa, door den heer Kiderlen met 30 Meter op do 2000 Meter geslagen. - Dinsdag-middag brak aan de Nieuwerbrag onder Bodegraven een felle brand uit, waardoor vier huizen iu asch werden gelegd. Naar men zegt, ontstond dit ongeval door het omvallen of spriagea van een petroleumtoestel, terwijl er niemand in huis was. Voor een groot gedeelte was het vernielde togen brandschade verzekerd. Op Dinsdag jl. trof een klein jongentje te Berg-Ambacht het ongeluk daar bet op de steenen uitgleed en viel zyu dijbeen te breken. Te Zatfen is in een pleizier- tuin een negentienjarig jongeling van den schommel gevallen. Na een smartelyk lyderi is hy den volgenden oohtend overleden. Naar hot „Bred. Advertentie blad" verneemt, is de eilch in zake het treurige geval in het cadettin kamp, voor drie daarin betrokkenen twee jaar correc tioneel of een jaar celstraf eu vervallen verklaring van den militairen stand. Door een tot dusverre onbe kend gebleven boosdoener werd Maandag avond op den Dam te Amsterdam een schot gelost op oen niets kwaads vermoedenden voorbijganger. Dat bet de politie gold, bleek uit de woorden, by het lossen vau het schot den voorby ganger toegevoegd. Hy bleef ongedeerd, de dader door hem vast gegrepen, rukte zich los en verdween onder het .volk. Ook in de derde politieiectie is dien avond een pistoolschot gelost, waardoor een ne gentien-jarigejongeling licht word gekwetst. Het twintigjarige meisje, dat in do vorige woek onder Aiblasserdara door een vermoedelijk dolle kat werd gebeten, is volgens het „N. v. d. D.", welvarend. Ook het jongentje aldaar, dat onder behandeling van prof. Pasteur is geweest, bevindt zich wel, ofschoon hy zich soms zeer angstig maakt, tengevolge van den treurigen afloop, dien de beet bij zyn lotgenoot heeft gehad. Op de sohaepstimmer werven te Bolnes en 81ikkervoer zyn Zaterdag 11. weder circa 100 werklieden uit gebrek aan werk weggezonden. Min sohryft uit Dordrecht: „Naar wy vernemen zag het er in de na burige gemeente Papendroohtwaar 6 scheepstimmerwerven zijn, vóór eenige dagen, zoowel voorde bazen als de vele knechts meest allen ingezetenen die jaar injaarnit met den scheepsbouw hun brood verdienen alles behalve rooskleurig uit. Door ge brek aan werk zagen do eersten, hoe on gaarne ook, zioh genoodzaakt den eenon huisvader na den andoren gedaan te geven. Gelukkig is er by do scheepsbouwmeesters v. d. Esch en Verheul in den laatsten tijd nogal wat reparatie en nieuw werk geko men, zoodat op dio werkplaatsen het 7 tal werklieden weer tot 40 is aangegroeid. Met blijdschap maken wij gewag van deze herleving, als van een heuglijk feit." Te Canterbury zyn, blykens eeu officieel verslageen 200 personon door eene diphteritische aandoening aangetast ge worden ten gevolge van hot drinkon van besmeltoongokookte melk. Tegen den persoon, die een „garnisair" niets dan salade aanbood, is door don officier van justitie te Heerenveon vrijspraak geëisoht, op grond, dat de man geen ander voedsel ia huis had. Men meldt uit Slikkerveer van 19 Augustus: Te middernacht werden do ingezotonen door eenige visscherlieden uit hunnen slaap opgewekt met het geroep van brand. Alras bleek, dat de Bchuur, toobehoo- rende aan deu metselaar Jobs. Van Schagen, in liohter laaien stond. Aan blusschen viol niet te denken, aangezien dit deel der gemeente geen brandspuit bezit. Reeds had de vóór eenige jaren nieuw gebouwde woning van genoemden metselaar vlam gevat, maar door vereenigde krachten slaagde men er in, dit vuur te dooven. Toen de spuit vau het dorp aanrukto, lag de Bchuur tegen den grpnd. Reeds meermalen is er op gewezen, dat de behoefte aan bluaohiniddelen alhier zich sterk doet gevoelen. Do oorzaak van den brand is onbekend. Te Pasing, op do lijn München- Augsburg, zijn drie vrouwen door den trein overreden. Zy waren werkzaam op de rails en wilden voor den sneltrein, dio van Augsburg kwam, uitwijken, doch, ter- wijl zij op het andere spoor sprongen, werden zij door den van München ko menden trein verpletterd. In de buurtschap Beneden- borg, onder Berg-Ambacht, loerdo een rat Op het broedsel van eene klokhen. Dezo bemerkte dit bij tyds, en viel do rat zoo danig aan, dat zy haar moordaanslag mot den dood moest bekoopen. Inde kolenmijn Woodend, niet ver van Leigh in Lancashire, waar 159 mijnwerkers arbeid vinden, had Vrijdag in eeu put, waar 36 man aan den arbeid wa- roo, eon ontploffing van mjjngaa plaats, waardoor de ventilatietoestel vernield word en het dak van den put instortte, zoodat do werklieden daaroudor bograven werden. Er daalde dadelijk een korps reddingsman schappen naar do diepte. Zij konden echter, wegens den nog lang aanhoudenden ver- stikkonden damp, eerst na 1} uur de plaats dos onheils bereiken. Vier mijnwerkors werden in zwaar ge kwetsten toestand, de overige 32 als vor- minkto lijken gevonden. Het onvoorzichtig omgaan door een mynwerker met zyu vei ligheidslamp moot de ontploffing veroorzaakt hebben. Te Union Point, Georgia, woont eeno vrouw met eon schoonen baard nagonoeg een voet lang. Zy is welgesteld an heeft niet noodig geld uit deze afwy- king der natunr te slaan. Dezer dagen zat eenejonge vrouw, in hoogst zwangeren toestand, mot een klein kind op den schoot, op de stoep ▼oor een pakhuis op den Singel (appelen- markt) te Amsterdam. Een heer, die voor bijkwam en' aan een der lieden, die zich om de vft&tw verzameld hadden, vroeg „Wat scheelt dit mensch," kreeg ten ant woord „Zij is vermoeid en rust hier wat uit." Hy vroeg vervolgons aan een agont vau politie, diep men ook onder do nieuws gierigen telde, of deze aau de vrouw eens wildo vragen of zij wellicht ook honger had." Todi) haar die vraag gedaan werd, begon zy to weenen. Men bracht haar en haar kind in het pakhuis, waarna in een oogenblik, zooveel brood met vleesch, melk en koffie byéen was, dat de vrouw en haar kind verzadigd zynde, nog eenigen voorraad mede naar huis kon nemen. Intusschen was een man, aan do markt werkzaam, met eeno kom de geheelo markt rond gegaan, om giften voor deze ongelukkige, die in de Oostenburgervoorstraat thuis behoorde, in to zamelen. De vrouw vertelde dat zy nog twee kleine kinderen thuis had, haar man sedert Februari werkeloos was geweest, en zy geleefd hadden door verkoop van bun inboedel, die geheel verdwenen was. Na de ontvangst van de oolleote, die vry aan zienlijk was, begaf de Trouw zioh met haar kind huiswaarts. Te Berg-Ambacht oen kalf geboren, hetwelk op de plaats dor oogen slechts twee gaten had, terwijl boven op den kop een wezenlijk oog werd aangetroffen. Eene zekere vrouw Robinson die onlangs te New-York in hechtenis ge nomen werd, als hebbende haar zoon ver giftigd, wordt nu verdacht van in de laatste vier jaren ongeveer honderd per sonon door vergif om het leven gebracht te hebben. Het volgende vermakeljj k too- ■eel had dezer dagen aan het station van den Ilollandschen spoorweg in den Haag plaats. Een conducteur bemerkte, dat in een waggon dorde klasse eene vrouw had plaats gonomen, vergezeld van haar hondje. Daar dit ten eorate niet geoorloofd is en in de tweede plaats de vracht voor het hoestje moest betaald worden, dio verschuldigd is, wanneer een hond de rois ats „bagage" inodemaakt sprak de beambte de vrouw voor die vracht aan. Daarvan wildo zij echter niets hooren. „Zy liet nog veel liever haar hond in deu steek." De daad bij het woord voegende liet zij de hond in handen van den conduc teur achter en verdween door den uitgang. Daar Btoud onze conducteur met het dier vastgemaakt aau eetf grof touw. De be ambte besloot naar den chef te gaan or het geval mede te deelen. Maar wat ge schiedde op weg naar het hoofd van het station Hot hondje, dat bemerkt had door welke deur zyue „bazin" vertrokken was, kroeg heimwee, lichtte behendig met de voorpootjes het touw van zijn nek en poetsto 'm, hetgeen door den conducteur niet opgemerkt werd. Deze liep met het enkele louw naar den chef en vertelde deze het giral. „Maar waar is die hond dan?" was de eerste vraag van den chef. „Hier is io mijnheer, ik heballemachtig, hy is weggeloopen" Tableau Voor het Gerechtshof te Leeu warden verscheen de vorige week als be klaagde eon zekere P. P., slager to ileeg. Een curieus bedrog bracht hem op de bank der beklaagden. Op 16 Juli 1.1. bad eon zijner modo- ingezetonou hom een zieken boud gegeven om dien te terdrinken, mot een kwurtjo daurby voor de moeite. Dit scheen den slager to kras, zoo vloosch weg te wer pen. Spoedig was de oude Bello geslacht en, nog warm van vleesch, toog onze hon- deuslachtor naar eeu paar zijner goedo klanten, om aau beu lekker vleesch run eeu zuiglammetje te vorkoopen. De koop ging spoedig van do hand, en voor 25 ct. per half kilo werdeu de koopers de geluk kige eigeuareu vau het hoiidou-paeudo- zuiglamvleesch. Aan oen der koopers ontging hot niet, dat het vet niet wilde stollen en altijd zoowat vloeibaar bleef; ook zolfs na hut te hebben gebradon, wilde het niet ste viger wordoa. De andere kooper at bet smakelijk op, op eon klein stukje na. Een ter plaatse geconsulteerd slager ver klaarde wol, dat het vleesch niet afkom stig was van een lam, maar hij wist niet te zeggen welk dier dat vleeBch eens hot zijne had mogen noemen. De politie kreeg hiervan bericht, en oen nader onderzoek braoht thans den slager ter terechUittiug wegons het be driegen rau den kooper iu den aard dor koopwaar, waubodrjjf by art. 423 C. met eene gevaugeuisstraf van 3 maanden tot 1 jaar bedreigd. (1) Door deu rechter-commissaris van straf zaken waren twee potjes met vleesch, vet eu beendoron, vau du tweu koopers af komstig, tot onderzoek iu banduu gesteld van dun heer Verdeniors, veoarts te Leeu warden. Ziju uitgebreid rapport, met we- tenschappelyke gronden toegelicht, deed als conclusie vau deu deskundige konnon, dat het vleesch enz. afkomstig was van eeu houd op meor gevorderden leeftijd. In hoofdsaak werd deze conclusie gemoti veerd door het smeltpunt van hot vet, als lijnde dat vau houdeu veel lager dan van een der andere slaoht-huiBZOogdieren (vol gens prof. Ueriach p. iu. 22.5°/0 Cela.), de rosé kleur van het vet, speciaal aan dat vau houden eigen. Sterker nog sprak dit volgens den deskundige uit de anato- mischo sameustellmg en vorm der been deren, van het vleesch ontdaan. Op ver nuftige wyze waren op een groot carton, ter tafel aanwezig, de stukjes beon samen gevoegd, zoodat sommige deeleu van het scelet geheel werdou vertoond. Voor be klaagde was thans ontkennen niet moge- lyk. Govraagd waarom hij thans dit deod eu vroegor ulle schuld van zich af had geworpen, voorgevende het zuiglammetje van een onbekenden schipper te hebben gekocht, deelde de beklaagdo mede, dat in zijn bmneusto twee stemmen luide spraken; dat die ton kwade, by zijn ver hoor door dón brigadier Bijkerk, die ten goedo had ovorstemd; dat thans echter gelukkig de laatste, dio ten goede, uit dit pynlyk duo was te voorschijn getreden. De bedrogen koopers berastigdon tea allen doele die bekentenis. Nadrukkelijk had de beklaagdo hun zuiglamvloeseh ver kocht, zelfs dit herhaald, toen een hunner zijne verwondering over den niet gestoken vettoestaud had to kennen gegeven. „Hot boost wou dood en daarom was het inder haast geslacht", was toen zyne eenige verontschuldiging. Hot O. M., waargenomen door Mr. E. M. Von Bamhauer, requireerde eeno cel straf van 45 dagen, na eerBt een woord van hulde to hebbun gebracht aan den deskundige, don heer Vordeuiers, voor de zorgvolle en grondige wijze, waarop hy zich van dit zeker voor hem niet allo- daagsch onderzoek had gekweten. (1) Zij, dio kunstboter voor natuurboter verkoopeu, worden hierop opmerkzaam gemaakt. De arbeiders in de geineonte Werkendam hebbon een goed vooruitzicht; do beetwortel-suikerfabriek zal in deu a. s. winter ruim tweemaal zooveel bieten ver werken als het vorig jaar; dientengevolge zullen do werkzaamhedeu or tot miusteus half Februari voortduren. STADSNIEUWS. Bchouuüoven, 20 Augustus. In de heden gehouden verga dering van don gemeenteraad is als raads lid geïnstalleerd de heer Dr. W. Franckon. Voorts worden benoemd: 1. Tot wethouder de heer J. G. Doesburg; 2. tot lid der commissie voor do toeken- school de hoer P. Greup. Vervolgens is besloten de schoollokalen en het Doelenplein beschikbaar te stellen voor do commissie, die op 31 Augustus a. s. een kinderfeest zal organiseeren. Bij den raad is ingekomen eeno missive van den heer lijninspecteur der rijkstele graaf, waarbjj wordt bericht dat het voor nemen bestaat, in verband met de vestiging van een telegraafkantoor te Ammerstol, eerstdaags den beperkten dagdienst weder in te voeren op bet rijkstelegraafkantoor alhier. Naar aanleiding van deze mededeeling heeft de raad aan Burg. en Weth. opge dragen in het belang der gemeente de noodige stappen te doen. De Kapitein-commandant der Instructie-compagnie M. J. Telchuijs alhier is naar het kamp bij Oldobroek vertrokken, tot bijwoning der oefeningen aau de artillerie schietschool. Bij de op 4 Augustus te Dord- drooht gehouden tentoonstelling van de Maatschappij van tuinbouw- en plunten- kunde, afdeeling Dordrecht, is aan de firma J. Okhuyzen on Zoon alhier do eerste prijs toegekend voor 20 bloeiende Gloxinia's. Bij het te Utrecht gehoudon examen voor de akte Lager ünderwys in da Engelsche taal is o. a. geslaagd Mej. M. S. Boordrez alhier. Onze vroegore stadgenoot, de heer P. Tonnissen, thans to Rotterdam, is by het Maandag en Dinsdag te Amster dam gebonden examen voor de hoofdakte geslaagd. De Unie-oollecte, op Dinsdag 17 dezer alhier gehoudenheeft opgebracht de som van f 105,62'. Als eene bijzonderheid kan worden gemeld, dat aan een boom in den tuin van den heer N. Kooiman alhier zich een pruim bevindt van- 17 centimeter in omtrek en ter zwaarte van 95 gram. Afloop van Publieke Verkooplngen van Onroerende Goederen. Ten overstaan van den notaris D. Teijinck te Schoonhoven is op den 17. Aqgustus 1886 aldaar iu het openbaar vei^kooht: 1. Het Heeren-Logement met aanbe- hooren te Schoonhoven aan den heer A. Ds Bruijn te Berg-Ambacht voor f8050. 2. Het Heerenhuis met tuin aan de Voorhavenaan den heer Klokke van Steeuwijk te Schoonhoven voor f6825. 3. Het Heerenhuis met tuin aan de Oude Haven, aau den heer A. J.Yan der Kop te Schoonhoven voor f 4000. 4. De Kleeren-bleekery „de rijzende Zon" aan den heer J. F. Van der (Juast te Rotterdam voor f 5000. 5. Het Woonhuis ingericht tot Wa- genraakenj aan de Koestraat, aan den heer D. Groeueveld te Schoonhoven voor f2300. 6. Het Woon- en Winkelhuis aan de noordzijde der Lopikerstraat aan den heer C. Fuest aldaar voor f2300. 7. Het Woon- en Winkelhuis aau de zuidzijde van de LopikerBtraat aan den heer 1. Keijser aldaar voor f2245. 8. Het Woon- en Winkelhuis aan de Voorhaven aan den hoer G. De Vos al daar voor f1425. 9. Het Koetshuis met stalling aan de Havenstraat aan don heer P. Stalenburg aldaar voor f 1720. 10. Het Pakhuis aan de Veerstraat aan de heeron Moes eu Doesburg aldaar voor f 860. 11. Ëon Boomgaard aan den Nieuwon Singel groot 11 Aren aau deu heer C. Vermoij aldaar voor f640. 12. Eeu perceel Grasland aan den Op- weg groot 875 Centiaron aan deu heer J, De Pater aldaar voor f4Ï0. 13. Een perceeltje Grasland onder Berg- Ambacht groot 960 Centiaren aau den heer A. Baas aldaar voor f205. Vervolg der Nieuwstijdingen. Met zekerheid kan worden me degedeeld dat aan de Exploitatie-maat schappij raa overheidswege is kenuiagego- vou dai het gedeelte Zwaluwe-Waalwijk van don spoorweg Zwaluwe—'sHertogen- bosch met 1 November a. s. ter exploitatie met gewoon materieel gereed zal zyn. - Den lsten Juni overleed te Buenos-Ayresin deu ouderdom van 45 jaren do boer J. P. Bredius Jr., vroeger lid der Tweede Kamer van de Staten-Ge- neraal voor het hoofdkiesdistriot Goos. Voor Duitsche rekening wer den in en om Dalem grooto partijeu niouw hooi togen f 11,50 k f 12 per 1000 halve kilo's opgekocht. •AMMERSTOL, 20 Aug. De persoon van hier, die in do vorige week door een noodlottig toeval in do rivier verdronk, is, niettegenstaande dagelijks naar het lijkge- vischt wordt, tot groote droefheid van vrouw en kindereu nog niet gevonden. Een groot aantal personen, allen vis- schers, kwamen Maandag bij het ingaan van den verboden tyd voor de verschillende zalmviBscherijon, hdiswaarts, doch trokken de volgende dagen wedor naar elders, om zich met vlouwnetten naar de Vangst van zalm bezig te houden. Woensdag-namiddag ontvluchtte het paard vau een landbouwor uit den stal en zette koerB naar zyn weiland. Op zyn tocht moest hy een gedeelte van het dorp passeoron, dat hy zonder eenig ongeluk aan te brengen, doortrok. Nog vóór hij het doel van zyn roiB had bereikt, werd hy gegrepen. •BLESKENSGRAAF, 20 Aug. De epi demie van mazelen heeft in dezo gemeente opgehouden te bestaan. •G1ESEN-NIEU WKERK19 Aug. Bij Koninklijk besluit is dezo gemeentovoor don tijd van drie jaren, concessie verleend tot tolheffing op den grindwegvan af de kom dezer gemeente tot aan den Noorder- kanaatdijk. •HAASTRECHT, 20 Aug. De publieke verpachting van de tweede snede grasge was van den polder Rozendaal heeft gis teren-avond opgebracht f104. Onder de jl. Woensdag geslaagden voor eene acte lager onderwys in het Duitsoh, behoort do hoer J. li. Verkerk. De leerlingen der laagste klasse van de nutg-naai- en broischool hebben Maan dag een zoor genoegeiyken raiddag aan „de Kap" doorgebracht. Na aldaar flink ge speeld te hebbeu, werden zij vergast op broodjes, taartjes en wjjn. De leerlingen dor hoogste klasse maakten Woensdag een uitstapje naar Den Haag en Scheveningen. Na aldaar het merk waardigste en vooral het natuurschoone be wonderd te hebben, kregen zij een flink middagmaal in eeu volksgaarkeuken. Des avonds met den tram van half negen keer den zy vroolyk gestemd huiswaarts eu allen bedankten de onderwijzeresdie daartoe door één dor directrices was in staat ge steld, voor al het genot door hen op dat reisje genoten. Gisteren-avond is tot bestuurslid van de afdeeling „Gouda en omstreken" van de Ilollandsche Maatschappy van Landbouw benoemd de heer P. J. A. Goadriaan Drost alhier, en tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering te Goritichora de heer J. Brouwer de Koning. LOPIKERKAPEL 19 Aug. Ds.A. Tap, te Hallheeft voor hot beroep naar deze gemeente bedankt. ♦LEKKERKERK 20 Aug. Donderdag 19 Aug. werd alhier ten huize van den kastelein W. Den Oudsten gehouden eene vergadering der afdeeling „Krimpenorwaard" der Ilollandsche Maatschappy van Landbouw. Tot lid van het bestuur werd herkozen met algemeana stammen de heer K. Smit te Krim pen a/d Lek, terwijl in plaats van den heer W. A. Lujjten die niet meer in aanmerking wenschte te komengekozen werd de heer M. Van der Graaf alhier. De voorzitterde heer R. Blok, dankte in hartelijke woorden den heer W. A. Lujjten voor de groote dien sten aan de afdeeling gedurende oen reeks van jaren betoond en de reden eerbiedigende, die hom tot het nederleggen vaa zijne batrek king als lid van het bestuur genoopt hadden, drukte de voorzitter den wensch uit, dat de heer Luijten als gewoon lid toch zyn ge- waardeerden steun zou blijven schenken. Bij meerderheid van stemmen werd be sloten de Afdeeling door twee afgevaar digden te doen vertegenwoordigen op de algemeene vergadering; terwyl daartoe bij stemming en herstemming gekozen werden de heeren As. Smit te Nieuw-Lekkerland en M, Van der Graaf alhier. Tot plaats vervangende afgevaardigden werden aange wezen do heeren J. Van der Graaf Kz. en J. Hoo gen boezem. Verder werd besloten den afgevaardigden een vry mandaat te ver- 1 eenen. De commissie, door het bestuur benoemd tot onderzoek naar de oorzaken der gebreken in de kaas bracht, bij monde van den heer J. Van de Graaf, een kort verslag uit van hetgeen door deze voorloopig verricht was. Duar de vergadering overtuigd was vau de groote taak, die de commissie op zich ge nomen had, werd deze, op voorstel van den voorzitter, permanent vertelaard. Met een woord van dank aan de com missie werd de vergadering gesloten. •NOORDELOOS, 20 Aug. De mazelen, die hier sedert goruimen tijd hebben ge- heersebt, zijn thans geweken. Het plukken van don gelling-hennep is afgeloopen. Met het rooien der aardap pelen is door Bommigen een begin gemaakt, en als het bederf niet meer toeueemt, zal dit niet zooveel nadeel aanbrengen als eerBt werd gevreesd. De beetwortelen staan prachtig. Appolen en peren zjjn er zeer weinigtengevolge daarvan worden er dan ook hooge prijzen besteed. De veestapel is gezond, en er is overvloedig gras in de weidon. ♦PEURSUM 19 Aug. Volgens infor matie zal de zoogenaamdo Vlietenbrug al hier van 24 tot en met 28 Aug. e. k. voor ry- en voertuigen gesloten zjjn. Reparatie aan die brug is daarvan do oorzaak. •SCHELLUINEN, 19 Aug. Zaterdag is alhier publiek verpacht liet fruitgewas van verschillende boomgaarden. Tegen vijf k zes gulden per HL. aan de boomen zijn de winterappelen, en de peren tegen nog ruim één gulden hooger verpacht. Ofschoon de ziekte in het loof der aardappelen al voor veertien dagen in deze Btreken werd gezien, merkt men gelukkig nog weinig aan den knol. De qualiteit is uitstekend, maar de quantiteit laat hier en daar nog al te wensohen over. Vooral in de buitenpolders beloven de overgezaaide beetwortels een buitenge woon goed gewas. Aan de eerst gezaaide wortels beginnen al gele bladeren te ko men, maar de latere zien er nog zoo groen en friscb uit, dat ze by een beetje gunstig wedor, nog wel twee maanden kunnen groeien. •STEIN, 20 Aug. Do levering der steen kolen voor het stoomgemaal van don polder Willis is aangenomen door den heer Lam bert te Gouda, voor f 0,521 per H.L. GiBteren-arond had de publieke ver kooping plaats van de tweede snede gras gewas van den polder Stein; zy bracht op 327 gulden. •STOLWIJK, 19 Aug. Zondag hadden we hier nog weder oone flinke kaatspartij. Eenige liefhebbers van Nieuwkoop brach ten namelijk aan onze Stolwijksohe kaatsers een tegenbezoek. Hevig was de Btryd; echter handhaafde Stolwjjk zijn oudon roem, daar van 19 partyen, er hier 13 werden gewonnen. Jammer dat een spel, dat zoo flink de spieren oefent on aan zoo velen, ook als toeschouwers, genot verschaft, meer eu meer in onbruik geraakt. WILLIGE-LANGERAK, 17 Aug. He den word door Burgemeester en Wethouders in het openbaar aanbesteed: 1. Het vergrooten vau de algemeene be graafplaats met bjj levering van materialen. Minste inschryver was A. G. Vau lienswoudo te Jaarsveld, voor f148. 2. De levering van grind voor den Tiend- weg. Hiervoor was G. J. Sturry te Groot- Ammera de laagste imohry ver voor f 1,34 per M». 3. De levering en het vervoer van grind, voor Cabauwsche, Noord- en Zuid-Zovender- sche wogen. Het werd gegund aan P. Vissor te Groot-Ammers tegen f 1,73 perM', als laagste inschryver. Visscherij-Berichten. AMMERSTOL20 Aug. Van Zaterdag 14 tot en met Vry dag 20 Aug. zyn alhier aau de markt verkocht 59 zalmen, wegende van 10—80 halve kilo's, prys por kilo van f 0,80 tot f 0,95. 85 Bt. Jakobzalmon, prijs por ztak van f 1,50 tot f5,75. Do afslag vau zalm en andere visch is van af 17 Aug. bepaald op 's morgens half zeven. Te Krallngsche Veer zijn in do week van Maandag 9 tot en met Za terdag 14 Aug. door de vorschillendo vis- scherjjon aangevoerd Prins Hendrik 1928 zalmen. Oranje Nassau 1645 Kloin Profijt I 401 Klein Profijt II 1196 Merode 931 Graaf van Bijlandt 1212 Volharding 138 Merwede 530 Groote Lint 68 Totale aanvoer 3134 zalmen, 5641 St. Ja- kobzalinen en 8 steuren. Maandag 11. zijn te Kralingsche Veer door de navolgende zalmvisscherijen ter markt aangevoerd. Oranje Nassau 288 zalmen. Prins Hendrik 416 Merode 169 Klein Profyt I 83 Klein Profyt II 146 Graaf van By landt 116 Volharding 22 Merwede 55 Totale aanvoer 1389 zalmenwaarvan 874 St. Jakobzalmen 1 steur. Nog werd Dinsdag 17 Aug. ter markt aangevoerddoor Klein-Profijt II 59 zalmen, door Graaf van Bjjlandt 99 zalmen. KRALINGEN, 20Aug. In de afgeloopen week werden alhier aan de markt verkocht 3143 zalmen. Prys der groote zalm f 1,00 tot f 1,10, kleino f 0,95 tot f 1,05 per kilo. St. Jabobzalm f 0,90 f 1,00 per kilo. PAKIJS, 19 Ang. Charles EindenRue Lafayetto 147, CommisBionnaire Halles Centrales. 13 Aug. 45000 kilo. 14 52000 15 67000 16 60000 17 42000 18 53000 19 68000 Totaal aangekomen 387000 kilo. De prijzen vau heden zijn: Zalm groote Frs. 4,25 ii 4,00 per kilo. kleino 4,00 k 3,50 Baars 2,00 k 1,75 Snoek 2,50 k 2,00 Paling 3,50 ii 3,00 Zeelt 2,00 k 1,75 Bliek 30,00 k 25,00 per mand. Burgerlijke Stand. 9em. Sohoonhoven. Van 13 tot 20 Augustus 1886. Geboren: Anna, ouders W. W. Knoth en G. S. Rynberk. Geertruida, ouders A. Hoefnagel en G. Van der Sluijs. Adrianus, ouders J. L. Lankhorst en A. W. Lamoree. Ondertrouwd: A. De Groot en L. Vonk. S. Sty nis en E. Kok. Getrouwd: B. De Groot en A. Hogen- doorn. Ovèrleden: J. A. M. Van Schaik, oud 11 weken. A. G. Goudkade, oud 11 maanden. Op den 25sten Augustus 1886 hopen mjjne pleegouders AART UITTENBOGAARD ANDRIESZ. PIETJE CORNELIA OOMS, huu 25-jarig Huwelijksfeest te gedenken. Huu dankbare Pleegdochter, JOHANNA VAN DER POOL. Haastrecht, 5 Augustus 1886. Bevallen van een Zoon J. A. BEIJERINCK - GOEKOOP. A mei de, 14 Aug. 1886. Bevallen vSf\eu Meisje M. VELSING VAN LEEUWEN, geliefde Eohtgenoote van S. VELSING, Hoofd der 2e O. L. S. Bergambacht, 16 Aug. 1886. Ëenig8te en algemeene kennisgeving. Voor de bewijzen van deelneming, onder vonden bij het overlijden mjjner geliefde Echtgenoote CELIGJE BLANKEN, betuig ik, ook namens mijne kindoren, mijnen har- teljjkou dank. C. OSKAM Ca. Borgambaoht, 19 Aug. 1886. Aan allen, die ons van hunne deelne ming blijk gaven bij bot overlyden van onze geliefde Moeder en Behnwdmoeder JACOBA EVERDINA DEN BURGER, Wed. J. VAN KESTEREN, betnigen wy onzen welgemeenden dank. Namens de Kinderen en Behuwd- H. VAN KESTEREN. Groot-Ammers, 20 Augustus 1886. De gezamenlijke Aannemers en Werk lieden van het in aanbouw zynde Raadhuis te Groot-Ammers brengen hunnen welge meenden dauk toe aan den WelEd. Heer K. VERLEK, voor het gul onthaal en de milde belooning, hun, door ZEd. by het leggen van den eersten steen van genoemd gebouw, geschonken. Groot-Ammers, 18 Aug. 1886. Do Ondorgoteokende gevoelt zioh ver plioht langs dezen weg aan allen haren oprechten dank te betuigen voor de harte- lyke blijken van belangstelling, haar be toond na don afloop der verkooping der door haar j» base beaaiftg Bleekenjwaardoor zy in staat blijft, door ïë~~mi}de bepalingen van den tegen woord igen eigenaar, iu het onderhoud van haar en de haren te kannen blijven voorzien. Zij beveelt daarom by vernieuwing hare BLEEKERIJ en WASSOHERIJ ten zeerste by een ieder aan, zullende ifl steeds van hare zyde toonen het reeds gedurende zoovele jaren genoten vertrouwen, waardig te zyn. Wed. H. HAGOORT. Schoonhoven, 20 Augustus 1886. Openbare Vrijwillige op Woensdag den 1. September 188 6, des morgens ten 11 ure, iu het VOORMALIG RECHTHUIS te Berg ambacht, van: Eenige perceelen gelegen onder de gemeente Breeder omaohreven bij biljetten en in lichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris MAHLSTEDE aldaar. G EVHAAGD van VIER of VIJF groote Landbouwende tegen nader overeen te komen oonditiin. Lekkerkerk, 21 Aug. 1886. Solide PERSONEN gevraagd in alle plaatsen des lands, voor den verkoep yan KOFFIE 10 en THEE 15 by parti culieren. Adres met franoo brieven, onder letten HAM, aan het Algemeen Advertentie- Bureau van NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. Door ziekte van de vorige, vraagt P. KRAMER te Stel wijk zoo spoedig mogelijk Mevrouw VAN OOSTEN «ÏA-2a SLINGELAND - CAMBIER VAN NOOTEN verlangt tegen 1 Novem ber eene fatsoenlyke kunnende koken en werken. GEVRAAGD tegen half Sep- 1^^ tember een eenvoudig fatsoenlyk P. G., voor ligt huiswerk; inwonend. Adres aan het Bureau dezer Courant. Mp- Mevrouw LAZONDER KOCH vraagt tegen 1 Sept. eene die goed kan koken en werken. Eiken-, Greenen- en Vuren HOUTWA REN, BRUGLEGGERS, zware en lichte KOLDERSSCHOEIJINGPALEN en PLANKEN,by SCHOONHOVEN. alle soorten GELEIEN enz., worden net en aoouraat geleverd door Oorthaven B 17, Q0UDA. van Kalverstraat 158, Amaterdam, in verzegelde pakjes, voorzien van boven staand gedeponeerd handelsmerk, verkrijg baar te Schoonhoven by P. SANTMAN. In het bysonder wordt de aandaoht ge vestigd op Sonchon Thee k f 1,30 per 5 ons. i op helder wit carton, in Etuiworden geleverd voor f 1,00 (naar buiten, tegen inzending van het be drag, voor f 1,10) door de Boekhandelaars S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. VAN Door vergrooting van ons lokaal en aanschaffing van nieuwe machines hebben wij aan onze BOEKDRUKKERIJ eene belangrjjke uitbreiding gegeven. Hierdoor zijn wij in staat alle soorten DRUKWERK, bjj eene nette uitvoering en tegen billijken prijs, met den meest mogeljjken spoed af te leveren. Leverantiën naar omliggende gemeenten worden steeds gefrankeerd. Modellen van Drukwerk op aanvrage verkrijgbaar. Sciioonhovkn, S. W. N. VAN NOOTEN.

Schoonhovensche Courant | 1886 | | pagina 2