BIER. Zaterdag 8 Januari. 1887. 40. N°. 917. rM' Zonen, WIJS. I, Soupers, Partijen, met of IVIE8, TAFEL- NING en alles >or 1887 ’rijzen. 1887. 1 meer!!! P. echt. Weekblad voor Zuid-Holland en Utrecht. -I—- a., NEU, AMPJr., inier, GOUDA, leveren van zer-, ltsche- en Roelants- Wat is toch eigenlijk de kan. Men is traaf. beroep ontvangen naarChaamen over en een tentoonstelling, gemeenteraad Bontjes en Kerbert werden a 25000 zalmeierèn Tan uit- voortduring van grondslagen be- ■befetening der SMOBHOfflffl COURANT S. W. N. VAN NOOTE1 j te Schoonhoven, Uitgevers. i/iW E WAAG", Qffecten voor: 4 7. ’«j**rs; len prolongatie* •oho beuravoor- paald durft dat j met ij ft zich steeds het geren ran L- en IN8TRU- zoowel binnen aan familiön of het leveren en RUMENTEN. er, Organist enz. 1886. gevoel van naken voor Koopt de nieuwe LON D O ff de beste van alle bestaande parfumeriën om het grijze haar binnen enkele dagen te doen verdwjjnen. Kapitaal is er genoeg voorhanden, gelegenheden om hel met vrucht te wenden ontbreekt het niet; doch 35, 50 en 60 Boekhandelaars te Schoenhoven. menging. en f 1,50 per E. M. Briesen, j Schoonhoven; I. Huinck FHz., 1. van Straaten ren te Kamerilc was de voor Deze Courant wordt des Zaterdag-morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden f 0,70. Franco per post door het, geheelo rijk 0,80. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. tot werd Maandag j .- oud 30 jaara C. B., oud 24 jaar ren de 30 J Ier 30 7,; ven de Amster- LITEIT. f 1,30. - 1,45 per L. 0, f 1,80 per fl. p. f 2,50 as 3 fl. Ier Kop Co. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uitorlijk tot Vrjjdags-namiddags. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal rekening gebracht. deputatie verwijlt altijd nog te Londen, waar zij slechts officieus werd ontvangen, vond. Van daar zal zij naar Parijs trekken. In Duitschland is de legerwet weder aan de orde. De Rijksdag kwam 4 dezer weder bijeen. De militaire Rijksdag-com- missie heeft het voorstel van Richert, om do legerajerkte in vredestijd to bepalen op 454.400 man en dat van Huchne om gedu rende driejaar 468.400 man toe to staan, ver worpen. Hetzelfde lot trof art. 1 van het ontwerp, terwijl art. 2 onveranderd Werd In de officieuse pers wordt om den Rijksdag het Regeerings- in het tegenover- ekhandel van Schoonhoven: Roelants van ent tot f 1,60. f 0,90. - 0,90. - 0,75. - 0,75. e, met - 0,90. - 1,-. - 0,75. - 0,30. - 0,30. deel. - 0,30. - 0,30. - 0,50. - 0,60. door - 0,90. ik Schoonhoven. koopen en ver- tegen een pro- BUITENLAND. Overzicht. Het vredelied het eerst in Frankrijk aan geheven, heeft meer vorm gekregen. Den correspondent van de Time» te Parijs komt de eer toe de aanleiding tot dien plotse- lingen ommekeer in de politieke verheu- gevonden en openbaar Die ommekeer Z"" ~j" aan een verbond dezer dagen BINNENLAND. Bij Kon. besluit ia, met ingang van 15 Januari a. s., benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Slie- drecht, Jhr. A. C. Roëll ontvanger der registratie en domeinen te Sliedrecht. Door den Raad der gen Vreeswijk is op verzoek eervol ontslag ver leend aan den gemeente-ontvanger den heer P. J. M. v. d. Muelen. Door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is aan de hoeren A. K. te Dordrecht, con- i van spoor- Maarzal men zeggei> het byzonder drukkende en eigenaardig vervelende van zulke toestanden is, dat juist de moed en de lust om «zich aan te grypen", af wezig zijn. Noem het in sommige ge vallen een onverklaarbaar gevoel, de ver slapping, de moedeloosheid zyn er toch. Als iemand lang achtereen «onlekker" is, dan zou het ons volstrekt niet verwon deren, indien liy boven zyn toestand de voorkeur gaf aan een flinke ziekte, die hem aan het bed kluistert, die misschien zyn leven in gevaar biengt, maar waar van in elk geval een sneller verloop en een schielyker beslissing verwacht kan worden. Zoo is het ook in het maat schappelijke een heftige crisis doet minder kwaad dan dat kwynen en sukkelen, waarmee men wellicht vooruitkomt, doch met de snelheid eener slak die aan haar gelijken een voorbeeld van rustige be daardheid wil geven. De moedeloosheid zelve is een van de symptomen der ziekt^; en nu kan men wel zeggen: Werp die at, en de krankheid zal wel voor een groot deel geweken zyn, wannéér die raad wordt gevolgd; doch dat men hem slechts voor kennisgeving aanneemt, komt daar Als de heele wereld vrij openstond voor het handelsverkeer, dan zou de économische toestand zeer spoedig wéér normaal zyn, en denkelijk normaal blyven. Er zou even wicht ontstaan tusschen vraag en aanbod; ieder zou voor zyn producten de markten kunnen zoeken, waar dezen den meesten aftrek vonden. Er ontstond een edele wed strijd in het verbeteren der productie, en de nederigste werkman zou er zyn voor deel in zien, bij de uitoefening van zyn be roep den hoogsten trap van volkomenheid te bereiken. Maar de regeeringen hebben er anders over gedacht. Onder het voorwendsel, de nationale industrie te moeten beschermen, een voorwendsel, door kortzichtige pro ducenten met beide handen aangegi epen, hebben zy de grenzen afgesloten, en door hooge invoerrechten het verkeer verlamd, den handel aan banden gelegd. En waarom dat? Heel eenvoudig, om te voorzien in de behoeften der monsterach tige oorlogsbudgetien. De ware oorzaak der malaise Ligt daar, nergens anders. En zoolang die noodlot tige weg wordt bewandeld, moge er van tyd tot lyd een zweempje ^an verbetering komen in den maatschappelyken toestand, duurzaam herstel is niet mogelyk. De schatten, waarmee de arbeid gesteund en verlevendigd zou kunnen worden, werpt men in een bodemloozen afgrond. De volken zien <het lijdelyk aan, dat zij door hun re geeringen worden uitgeput in merg en been deren, wat meer is, zy schijnen met anders te willen. Men schittert in redevoeringen nationale eer en nationale belangen, om deze te verzekeren worden telkens nieuwe uitvindingen op oorlogsgebied, die elkander met immer toenemende snelheid opvolgen, in toepassing gebracht. Bovendien lijdt de ondernemingsgeest ont zettend onder het altoos dreigend oorlogs gevaar, en aan aan dat hij in doze zaak uitsluitend met jr. gehandeld had, doch die herroe- kan geen gevolgen hebben. Wat de .ring zelve betrefr, nam de rechtbank dat door de getuigenverhooren niet isdat do eisoher aan gedaagde 'edragen voor zijne (eisoher») re- 3 noodige herstellingen te doen, gedaagde is niet gesteld, dat een - voor 't verrichten van die hers|el- aan den aannemer is verleend; hij zelf de kosten moeten dragen, door daad veroorzaakt. De jelde hem tot betaling aangenomen. hemel en aarde bewogen tot de aanneming van ontwerp te bewegen en gestelde geval met ontbinding gedreigd. Het 80-jarig leger jubileum van den Keizer heeft dezen en den Kroonprins, die namens het leger sprak, nog eens gelegenheid ge geven den lof van dat leger te zingen en aan de behaaldo lauweren te herinneren, hetgeen zeker nog wel eenige stemmen zal winnen om toe te staan, wat voor dat leger verlangd wordt. Het zou niet voor het eerst zijn, indien de Rijksdag eene beslissing nam in strijd met die door de commissies uit haar midden voorgesteld en in strijd met voorloopig genomen beslissingen. Lord Hartington, die door Salisbury werd uitgenoodigd de door het ontslag van Lord Churchill opengevallen plaats in het En- gelsclie Kabinet in to nemen, eene han dige manoeuvreheeft na overleg met do leden zijner party voor de eer be dankt, op grond dat hij het Kabinet als niet-lid beter diensten kan bewijzen. In zijne plaats heeft eon andere Unionist, Gorschen, zich bereid verklaard den post van Kanselier der schatkist te vervullen en tengevolge hiervan is de Minister van oorlog opgetreden als leider der conserva tieve partij in het Lagerhuis en zal zijne portefeuille aan een anderen Unionist af staan. Van de opneming dier Unionisti sche elementen m zyn Kabinet verwacht de premier goede resultaten. vandaandat men niel zieker is malaise. Niemahd zal echter beweren, dat de ziekte uit de lucht is komen vallen, of dat zy zich als een soort van mode over de wereld heeft verspreid. Er zyn oorzaken. Die moeten we trachten op te sporen. Zou dat zoo inoeielijk zijn? Ja, zoo in het algemeen kan men daar wel wat van zeggendat eenigen schyn van gegrondheid heeft. Overproductie en concurrentie zijn woorden, waarmee nogal geschermd wordt; en toch, als men de dingen eenigszins nauwlettend gadeslaat, dan bemerkt men spoedig, dat met die groote woorden lang niet alles gezegd is. Bij voorbeeld. De fabrikanten van ge weven goederen zitten met de magazynen vol, of moeten hun producten legen zeer verminderde pryzen van de hand doen. Maar is dat op zichzelf een zoo groot maatschappelijk kwaad? Lieve hemel, het krioelt overal van lieden die bjjna geen kleeren aan het lijf hebben, men kan dus on- mogelyk zeggen dat er te veel kleding stoffen zyn gemaakt. Alleen ze liggen nog te veel buiten het bereik van degenen, die er behoefte aan hebben. Zoo is het met een aantal andere din gen, ook met voedingsmiddelen; er wordt te veel graan aangevoerd, de pryzen zyn daardoor te laag. En de massa onvrijwillige hongerlijders dan? Indien we één industrie mogen noemen, die lijdt onder de gevolgen van vroegere overspanning, dan is het de yzerfabricatie. Na den oorlog van '70 en '71 was er on- middelhjk zooveel vraag naar spoorweg- inatenëel, later ook voor tramwegen zoo wel hier als in andere landen, dat er nacht en dag met koortsigen ijver werd gewerkt. Dal is nu over, en de handen, die toen geen rust kenden, zyn thans werkeloos. Maar voor het overige is er meer schyn dan werkelijkheid in die zoo algemeen betreurde overproductie. De snelle voort brenging heelt de pryzen gedrukt, de werkloonen doen verminderen, de winsten der werkgevers tot engere grenzen terug- gi bracht,maar zy heeft ook de waarde van het geld in h*t algemeen verhoogd; dat wil zeggen, in een geregelde huishou ding kan voor het verminderde loon meer worden verkregen. Op die wijze heistelt zich het evenwicht. Een groot kwaad is, dat men in de tyden van zoogenaamden bloeizijn be- hoefien heeft vermeerderd; nu de omstandig- I heden veranderd zyn, zou men moeten in- I krimpen, en dat gaat lang met gemakkelyk. I Wie eenvoudig, overeenkomstig zyn stand, maarniet boven zyn stand, is blyven leven, I klaagt niet zoo bitter over den druk der I tijden. Doch als we voortgaan met ons allerlei overtolligheden aan te schaffen, die meest uit het buitenland worden aange voerd en waarbij dus de vaderlandsche ny- verheid mets profiteert, behoeft iemand niet ver te zoeken, als hy weten wil hoe het komt dat op hel eind des jaars de balans met een nadeelig saldo sluit. I I Van der Garde c. s.to Dord 1 cessie verleend voor het leggen dingen te hebben gevonden on openbaar j staven voor een stoomtram door de Hoek- gemaakt. Die ommekeer zou zyn toe te I schrijven aan een verbond dezer dagen tusschen Rusland en Duitschland tot stand gekomen, waarbij laatstgenoemde Mogend heid zich zou verbonden hebben onzijdig te blyven, indien de zaken in het Oosten tot eene botsing aanleiding mochten geven en met name indieu Oostenrijk en Rus land zich, ter zake hangende geschillen, tegenover elkander mochten stellen. Vooral in verband met laatstbedoelde bepaling klinkt het bericht vry ongeloofelijk, daar het niet waarschijnlijk is, dat Duitschland ter wille van Rusland zijne voel nauwere betrekkingen met Oostenrijk zou verbreken, betrekkingen die by eene mogelyke nieuwe Fransch—Duitsche oorlog van 't meeste ge wicht zouden zyn. Dat er intusschen iets heeft plaats gehad, wat eene nauwere aan sluiting van Duitschland en Rusland heeft ten gevolge gehad, mag als vaststaande wor den aangenomen. De officieuse Duitsche pers, hoewel het bestaan van een verbond ontkennende, voegt er aan toe, dat in den laatsten tijd op nieuw pogingen zyn aan gewend om bemiddelend op te treden tus schen Oostenrijk en Rusland en >dat die pogingen wel eenige kans van slagen heb ben. In elk gevalzoo redeneert men verderschijnt men te St. Petersburg te hebben ingezien, dat een verbond met Frankrijk, waar nog zeer onlangs een be kend aartsvijand van Rusland voor de sa menstelling van een Kabinet werd aange zocht, tot niets kan leiden. Dit loslaten van Frankrijk alleen kan reeds aanleiding gegeven hebben tot eene toenadering tus schen Berlyn en St. Petersburg en het vredelied van Boulanger zou dan neêrko- men op een voorzichtig terugtrekken uit eene combinatie die door een der partijen van de hand werd gewezen I Intusschen is door die zwenking in de staatkunde nog geea verandering gekomen in den toestand van Bulgarije. Terwijl Rusland nog steeds zijne candi- datuur van den Prins van Mingrelië blijft handhaven en alleen op die voorwaarde dat men die aanvaardt, eenige concessies wil toestaan, is or van andere zijde sprake om eene poging Ie wagenden Prins van Battenberg terug te roepen, eene poging, die, kwam zij tot uitvoering, voorzeker tot een onmiddellyk tusschen beiden treden van Rusland zou leiden. De Bulgaarsche men durft niet, zoolang den vrede niet op vasti rust dan eeö.uingsUatH wederzijdsche strijdkrachten. Onze opmerking is volstrekt niet nieuw. Ieder, die de dingen wat van naby beziet, weet wat er hapert. Doch wat niemand weet, is de w'yze waarop een einde kan gemaakt worden aan de zelfmoordende krachtverspillirig der volken. Revolutie! hooren wij daar zeggen. 't Is maar jammer, dat de zoogenaamde re volutionairen krijgszuclitiger zyn dan iemand anders. Konden zy hun zin krygen, Europa zou weldra in een staat van beroering ver- keeren, waarvan het einde niet te voorzien is. Dat zijn omstandigheden, waaraan niets te veranderen valt. Wat er uit zal voort vloeien moeten we geduldig afwachten. Doch men kan den toestand slechts ver ergeren, door er moedeloos bij te gaan ne- derzitten. De malaise moeten we van ons afschudden, gelijk we er dikwyls in slagen een gevoel van hchamelyke matheid te over winnen, door ons flink aan den arbeid te begeven. Laat ieder voor zich en in zyn eigen kring kloek aanpukken. Onze kennis ver meerderen onze vaardigheid verhoogen den cirkel onzer behoeften niet te wijd trekken, dat kunnen, dat moeten we allen. En dan voorts, nooit bang zijn, niet xlesespereeren”. Het geluk begunstigt den stoutmoedige. Onze vaderen hebben ook weleens onder lang niet gunstige omstan digheden verkeerdtoch waagden en wonnen zij. Als de ondernemingsgeest is uitgebluscht, dan kunnen wy allen wel een blauwe slaapmuts over de oogen,trekken en de hoop vaarwel zeggen. Er moest nog iets van het avonluriers-bloed van het voor geslacht biuisen in onze aderen, dan zou er minder geweeklaagd worden. Natuurlyk, de kleine wtykfflay kan weinig doen om een stootje invoorwaartsche richting te geven. Anderen moeten voor gaan, hem den weg banen, en dan is het te verwachten dat hy al zijn krachten zal inspannen om goed te volgen. Op die wijze wordt, hetgeen men den strijd tus schen kapitaal en arbeid noemt, op een be vredigende wyze opgelost: het malaise zal wyken, en plaats m vertrouwen en bemoediging. gemeente die kom door beplantingen wil doen omringen. De geneeskundige raad van Zuid-Holland heeft in zijne vergadering met 11 tegen 2 stemmen beslotenaan den Minister van Binnenlandsche Zaken als 's Raad» overtuiging kenbaar te maken dat lijkverbranding uiteen hygiënisch oog punt (het belang van algeheele vernietiging der smetstof door verbranding) alle aanbe veling verdient. Aan do zalmzege n visscherij „de Merode" bij IJselmonde heeft Donder dag wederom kunstmatige bevruchting van zalmeieren plaats gehad. Den 15den Decem ber jl. waren nog eenige nog niet geheel rijpe fokzalmen in de kaar van bovenge noemde zalmvisschenj achtergelaten met het doel omzoodra hom en knit geheel tot rijpheid zouden gekomen zijntot de kunstmatige bevruchting andermaal over te gaan. In tegenwoordigheid van de heeren Kersbergen ongeveer 20 muntende qualiteit bevrucht. Op de kaasmarkt te Woerden zijn in het afgeloopen jaar 3662 partijen kaas aan gevoerd, tegen 3445 partijen in 1885, het jaar der oprichting. De verwach ting, dat die markt aldaar zou «lagen, is dus niet beschaamd, en men kan de Woer- densche kaasmarkt vrij gerust als gevestigd beschouwen. De Rechtbank te Utrecht, Ci viele Kamer, heeft uitspraak gedaan in het geschil tusschen F. A. v. E. te Schoon hoven en K. K. te Utrecht, over de beta ling van een bedrag van f334,33, dat door laatstgenoemde gekort was van de som, waarvoor v. E. in 1883 het lood- en zink werk voor de nieuwe koffiekamer van Tivoli had aangenomen. De Rechtbank heeft als vaststaande aan genomen, dat v. E. heeft aangenomen het verrichten van deze werkzaamheden. Ged. heeft dit willen herroepen door de verkla ring, v. E. ping vorderii aant bewezen is heelt opgCu kening de I Door geda m een te j termijn lingen leer zal dus zijne eigenmachtige rechtbank voroordcG.uu .v. van het gevorderde restant en in de kosten. In de zitting der Arr. Recht bank te Rotterdam van Dinsdag werd o. a. J. A. U., arbeider te Zevenhuizen beklaagd van zekere P. v. M. aldaar met een mea in het gezicht gesneden te hebben, veroordeeld ‘_t 14 dagen gevangenisstraf. Vervolgens stonden o. a. terecht J. M, j o'» ioo* arbeider te Waddingsveen en u. d., uuu «s* jaar koopman en arbeider te Waddingsveen beklaagd van diefstal van 15 konijnen en 1 kip, in den nacht van 15 op 16 en van 17 op 18 November te Wad dingsveen en Zevenhuizen gepleegd. 7 ge tuigen werden in deze zaak gehoord. Eisch 8 maanden gevangenisstraf voor ieder. Uitspraak over 8 dagen. Het zal den vereerders Spinoza belang inboezemen te vernemen, dat den Haagschon archivaris, den heer Servaas van Rooijen, het geluk is te beurt gevallen de lijst te ontdekken der boek werken, die Spinoza’s bibliotheek uitmaak ten en bij zijn overlijden door hem zijn na gelaten. Eene ontdekking, die voor de kennis van den wijsgeer haar waarde kan hebben. Benoemd tot onderwijzeres ie Zwammerdam mej. Schuur, te Nieuwkoop. Ds. N. De Jonge te Brussel, heeft een beroep ontvangen naar Chaam en Baarle. Ds. H. G. Kist te Zuid-Zype heeft een beroep ontvangen naar Oost huizen c. a. Bedankt voor het beroep naar Waardor door Dr. G. Van Goor J.Lz. te Bunschoten. Beroepen bij de Chr. Ger. Gë- meente te Waddingsveen, Ds. F. M. Ten Hoor, te Opperdoes c. a. Aangenomen het beroep naar de Chr. Geref. Gem. te Hardingsveld door Ds. Dekkerste Heusden. Naar „Do Heraut” mededeelt, heeft de Ned. Gereformeerde kerk (dolee- rende) te Amsterdam alleen aan collecten dit jaar reeds meer dan een halve ton goods ontvangen en beloven de hoofdelyke in schrijvingen evenveel. Een zilveren doop bekken is reeds als geschenk ontvangen on een stel avondmaal-zilver toegezegd. De Heilige Doop is Zondag voor het eerst in „Frascati” bediend; bij do hervatte catechismusprediking aldaar waren 4000 menschen opgekomenslechts de helft kon een plaats vinden. Aan 25 kinderen is de Doop toegediend. Op de twee Kerstdagen werd f 6000 gecollecteerd. 't Kan gebeuren dat iemand zonder be- I giek te wezen, zich niet gezond noemen ook. Hij heeft dan niet prettige, aangename gevoel, dat u diepe teugen de frissche buitenlucht doet inademenverre van hem is die >heilige levensvreugde”, zooals een Fransch dichter haar noemt, die ons zelfs op hoo gen ouderdom een jongensachtige vroolijk- heid doet behouden. Wie dat genot mist, zonder dat er een bepaalde, nauwkeurig te omschryven oorzaak voor is aan te wijzenverklaart dat hij is sonlekker” De Franschen noemen dat, zeer eigen aardig, en minder «Indisch” dan wyeen toestand van nmalaise", van niet op zyn gemak zijn. Ètre d 1' aise is voor hen precies hetzelfde, wat wy bedoelen met ons >als een vischje in 't water". Boven dien zit in dat woordje aisc alles opge sloten, wat tot het lichamelijk en stoffelyk welzijn behoortzelfs wordt het voor on stoffelijke en geestelijke zaken gebezigd. Wy hébben, in onze taal, geen woord dat in zoo algemeene beteekems kan wor den toegepast op den toestand van men schen en dingen. We moeten dat niet beschouwen als een bewijs onzer ar moede,juist het tegendeel. Elke scha- keering van een begrip geven we terug met eer. nieuw woord, dat iets bepaalds beduidt; en wie dus het woord malaise wil zoeken te vertalen, moet uit die vele, als daar zyn: verslapping, moedeloosheid, gemis van levenskracht, van opgewekt heid, van vertrouwen enz.er één kie zen, en dat ééne drukt slechts een deel uit van hetgeen men er van hebben wil. En daarom, hoe sterk voorstander men ook zyn moge van het gebruik van zuiver Nederlandsche woor-len, in ons geval moeten we het ongehinderd toelaten van den vreemdeling bepleiten. Hadde hy een minder belangrijke rol te spelen gehad 't zou er niel te slechter om gegaan zyn. En wat is dan nu die malaise! Be staat zij werkelykot is zy slechts een voortbrengsel der verbeelding? Hebben wy te doen met een verschynsel, dat onder het bereik der waarneming valt, dat men in zijn oorzaken, ontwikkeling en werking kan ontleden, ten einde de bactérie te ontdekken die haar over en door het maatschappelijk lichaam verbreidt? Of is zy, wélbeschouwd, slechts een j soort van maatschappelijke paniek, zooals die voorkomt in een leger, waar soms het vallen van een enkel onverwacht schot een ontsteltenis kan te weeg brengen, die de dappersten in grooten getale op de vlucht dryft, of in een sehouwburgszaal, als mis schien het omhoog gaan eener gasvlam een brandgeroep kan doen ontstaanwaardoor honderden naar de uitgangen dringen en onder wanhoopskreten den dood te ge- rnoet snellen Wy gelooven inderdaad, dat er iets denkbeeldigs in de klachten over malaise schuilt, 't Is weèr precies als met de gezondheidiemand verbeeldt zich som- tyds, «niet lekker" te zyn, omdat hij nog niet goed wakker is; blyft hy nu maar aan dat idéé hangendan zal hy den heelen dag suffende en vervelend door brengen. Pakt hy daarentegen flink zich- zelven beet, door met vlugge hand te gaan doen wat hy zou gedaan hebben als hy niet «onlekker" was, dan is de toestand gewoonlyk heel spoedig normaal. Men geloove wei, dat we niet toevallig met die vergelijking voor den dag komen. Werkelijk, als zy, die zoo klagen, eens met nuchteren blik de dingen bekeken, en de handen uit de mouwen slaken als deerde hun niets, dan zou memgwerf blijken, dat inderdaad alles in orde is. schewaard, van het station Barendrecht naar het station Dordrecht. Aan het lokaal van het pro- vinciaal bestuur te 's Hage werd Maandag aanbesteed het onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwingen I aan de gebouwen dor rijks hoogere burger school te Gouda, van den dag der goed keuring van do aanbesteding tot en met 31 December 1888. Minste inschrijver was de heer C. P. W. Dessing, te Gouda, voor f1978 Te Rotterdam is aanbesteed het bouwen van eene school in de Breede- straat. Van do 15 inschrijvers laagste de heer Boef te Kralingen f 28.790. H. K. H. prinses Maria van Wurtemberg, eenige zuster van wijlen onze Koningin Bophiais den 4den Januari jl. te Stuttgart overleden. In de voorgaande week werd in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te 's Gravenhage eene winter- tentoonstelling gehouden van bladplanten, bloeiende planten en bloemwerken, uitge schreven door de afd. 's Gravenhage en om streken der Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Daarop ontving de heer II. W. Otto te Gouda de volgende bekroningen 1 bronzen medaille von.r 12 palmen (han- delsplanten) in de meeste verscheidenheden 1 bronzen medaille voor 6 cycas revoluta; 1 zilveren medaille voor 12 agave en yu^ca 1 zilveren njodaille voor de fraaiste en grootste orchidaë; 1 bronzen medaille voor een grafkrans en 1 zilveren medaille voor de inzending van een zamia villosa, ter opluistering der Bij den gemeenteraad van 's Hage is van den heer Joh. Mutters Jr., architect aldaar, aanvrage om concessie in gekomen voor den aanleg van een Villa park tusschen het Scheveningsche bosch en het Badhuis. Hij wenscht daartoe gronden van de gemeente aan te koopen voor de som van f 125.000, de aan te loggen straten en wegen, zoo noodig gorioleerd, met de ruimten voor de beplantingen kosteloos aan de gemeente af te staan, do noodige brug gen in het park en over het kanaal te slaan en die evenals het terrein voor een nieuwe zwemkom aan de gemeente af te staan, als

Schoonhovensche Courant | 1887 | | pagina 1