DE VLUGGE PIANIST. ALBAST1NE. i Willen zonder afgeven. Blauw-en Wil Kastpapier, KASTRANDEN enz., verkrijgbaar in den Boekhandel van BAKKERIJ GEVRAAGD, te huur of te koop bij voorkeur op een flink dorp, lett B, Boekhandel v. d. ENDS, straat 23, Rotterdam. Kaasvaten en Vloermatten. Eene Boüwmanswoning, gelegen onder Vrijwillige Verkoopingen, EIKENHOUT, Openbare Verkoopmg Geneeskundig Handboekje VOOR HET HUISGEZIN, door B. H. L. VAN OL*»T, Art», Officier v»n Gezondheid. Vervolg der Advertentiën. 1' BINNJ Hermann A. Schreuder, In Verfwaren en Vernissen, SCHOONHOVEN. AMMERSTOL, Staren en Emmers met koperen beslag. Wei-, Hooi- en Bouwland en Boomgaard. Te bevragen bij dé Wed. J. HOOGEN- BROOD-, BESCHUIT- en Kleingoedbakkerij. 0. C. Forhiijn iiroogkever TE GOUDA, 9 KOEIEN, BUIT! ■ai ▼an: 3 Wilnis, droeg een marineblauw gezonde wéér, verschillende steekvisschenjen 184 zalmen. 252 166 91 101 H8 H2 78 54 3 Deze Cour Prgs: voor Sch door het gehee Boekhandelaren STATEN De Eerste Kamer Donderdag en Vrjjdi wetsontwerpen goed, waren: 1. Aanvulling en vi doori vele particulieren buiten de buurt- comr -•- een 1 >tell« 7. Br. fr., >E, Nieuw- S( Handleiding om ZONDER ON- I DEHWIJZEH, alleen door aelfon- I derriobt, gomakkelijk en spoedig I PIANO ot ORGEL te leereu spelen, door I J. VAN ROSSUM. Derde druk, bruikbaarheid, is uitgegeven in run 30 Cents per brief. 8. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. Ondertrou wd P. ZANEN Cz. en J. H. A. M. MARTIJN. J 13 April 1887. Aan de Kiezers te Meerkerk. Met het oog op de a. s. herstemming den 21sten dezer, deelt de Ondergeteekende den kiezet-s alhier mede, eene mogeljjke verkiezing tot lid van den Gemeenteraad NIET te zullen aannemen. B. H. VAN NES. Meerkerk, April 1887. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van onze geliefde oudste Dochter MARRETJE, in den ou derdom van bijna 14 jaar. C. VAN DE BUNT. A. M. VAN DE BUNT 8PERNA WEILAND. Schoonhoven, 14 April 1887. w Behalve het in ’t eerste blad geannon ceerde, zal op Dinsdag 26 April op de woning bewoond door P. DUBBELDAM te nog worden verkocht: K. SPEIJ ER te Meerkerk iw®’» bericht, dat hij wederom ruim is voorzien van Stoomsnelpersdruk 8. 4 W. N, VAN NOOTENSchoonhoven. Burgerlijks Stand. Gsm. Schoonhoven. Van 8 tot 14 April 1887. GeborenDy nphna Maria Helena, ouders R. J. Verlegh en A. M. Kasbergen. Ondertrouwd: E. De Knecht, weduwnaar van G. De Moed, en C. Brandse. Getrouwd: 8. Stalenburg en M. Van der Linden. Overleden: N. Beelo, ond 56 jaren, we duwe van J. Van der Stel. H. Krins, oud 88 jaren, weduwnaar van J. Bloemen- daal. J. B. Zeitsen, oud 11 maanden. G. N. Stubbe, oud 17 maanden. M. K. Van de Bunt, oud 14 jaren. op het de ju- Wegens onutandig- S'nt» heden to hupr met SSS 1 Mei: Haastrecht genaamd WOELVLIET, groot ruim 30 bunders BOOM te lloenkoop of bjj H. A. MONTIJN te Roosendaal bij Oudewater. Te huur of te koop gevraagd Eene goed beklante Franco brieven, motto Bakkerij, Bureau dezer Courant. Dit werk, uitmuntende door degelijkheid en 4 cursussen, elk van 10 brieven, tegen den geringen prijs Elke cursus is afzonderlijk A 3,te bekomen. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaars, alsmede bjj de Uitgevers 8. W. N. van NOOTEN te Schoonhoven. C. B. VAN BAAREN te Schoonhoven zal op Woensdag 20 April 1887, ’s namiddags 2 ure, te Krimpen aid Lek, achter het h«u bewoond door den Heer C. STIRRIS op het dorp; en op Vrjjdag den 22. April 1887, voor- middags 9 ure, te Lekkerkerk voor de Herberg „de Groote Boer” op het dorp, om contant geld, verkoopen: Eene groote partij bestaande in: Palen, Planken, Leggers, Brugboomen, inzonderheid geschikt voor Bruggen en Schoeijingwerk, benevens een partij Luikenen Brandhout, alles afkomstig van een gesloopt Rijnschip. Vóór den verkoop aigenummerd te zien. ten er uit, tilden er de geldkist in en sloten vervolgens de kist zorgvuldig. Daarna zaagden zij eenen opening in den wand van den goederenwagenen sprongen, terwijl de trein in volle vaart wasnaar buiten. Bij het eerste station waar de trein stilhieldverlangde een reiziger zijne bagagede goederenwagen werd geopend en nu zag men dat de geldkist verdwenen waa. De hoofdconducteur verzochtdat men du trein nog tien minuten zou ophouden en liet de kistdie hem verdacht voorkwam, wegen. Hierbij bleek het, dat die lichter geworden was. Zij werd daarna geopend en men vond er de geldkist, de zagen en andere werktuigen en het zorgvuldig samen- geveegde zaagsel interwijl uit de geheele inrichting yau de kist ±leekdat er twee menschen in verborgen moesten geweest zijn. Spoedig werd nu opk de eigenaar van de kist gevonden en dadelijk in hech tenis genomen. De Heer en Mevrouw VAN NOOTEN VONK betuigen hunnen hartelijken dank voor de blijken van belangstelling, bij de geboorte van bun Dochtertje ondervonden. Schoonhoven, 15 April 1887. te Reeutvijk, °P Vrjjdag 29 April 188 7, des morgens ten 10 ure, ten huize van D. den HOU DIJKER, aan den Platteweg aldaar, ten overstaan vah den Notaris 1 PINK, 3 KALVEREN 1 ZOG met 6 KEUEN, 18 KIPPEN en een HAAN, eene partij HOOI en MEST, Bouw- en Melkgereedsc hap en eenen INBOEDEL. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. 5000 SOLDEN. UITDAGING. Ten einde de uitmuntendheid mijner Pateut-Oortrommels boven alle andere uit vindingen ter genezing der doofheid te bewjjzen, daag ik, welk specialist het ook zjj, in de gansche wereld uit, gezamenl ijk met mjj zes gevallen van doofheid te behandelen, en indien ik met mijne Oor- trommels, het lotion en het catarrh-heil- middel van Dr. Simpson niet meer gene zingen bewerk dan. mijn tegenstander met hoedanige andere middelen, verbind ik mij aan het Doofstommen Instituut te Amster dam de som van 5000 gulden te verma ken, hetgeen waartoe mijn tegenstander zich insgeljjks zal moeten verbinden, in dien hij te kort schiet. J. H. NICHOLSON, 4 rue Droust, Parjjs (Frankrjjk.) Een boek van 80. bladzijden, de be schrijving dezer trommels bevattende, wordt op aanvraag toegezonden. Het Koningsfeest te Amsterdam. Dinsdag-middag te 1.30 vertrokken H.H. M.M. de Kóuing en de Koningin en het Prinsesje met een treinwaarvan de loco motief feestelijk versierd wasuit de resi dentie naar de hoofdstad des Rijkswaar honderd duizenden in de feesteljjkste stem ming hunne komst verbeidden. Ten ongeveer half drie naderde de trein het station en werd de Koninklijke familie door den directeur der Hollandsche spoor- weg-maatschappij verwelkomd. Dat welkom werd weldra uit duizend kelen herhaaldtoen HH MM. met hun gevolg in open rij tuigen plaats namen en de Koningin en het Prinsesje door eeuige kinderen een bouquet werd aangeboden en voorts langs den geheelen weg tot het paleis op den Dam toe. Kort na hunne aankomst aan het paleis vertoonde de vorsteljjke familie zich balkonen weerklonken andermaal belkreten uit duizenden monden. Woensdag was het de groote dag. Van alle kanten brachten de spoortreinen en stoombooten duizenden vreemdelingen in de versierde stad, zoodat het reeds des mor gens bijzonder druk in de straten was. De Dinsdag-avond was in de beste orde afge- loopen. Slechts één jubeltoon hoorde men den geheelen avond. Groote troepen mannen en vrouwenin oranje gekleed en met oranjevlaggenvoorafgegaan door Turksche trommen, bekkens en trompetten, liepen door een zingende menigte gevolgd, door de straten en riepen een „leve de Koning,” als zjj het Paleis voorbijgingen. Vooral was de Dam het groote aantrekkingspunt. Het electrische licht brandde aldaar in vollen luister en wierp zijn heldere stralen op de sierljjke decoratie om het monument. Op het Frederikspleiuhet Rembrandtplein het Rokin en in de Joden Breestraat gloei den de booglampen. Ook verschillende par ticuliere gebouwen hadden hun gasillumina tie reeds aangestoken. Des avonds bleef het vorstelijk gezin ten paleize. Woensdag-morgen verleende Z. M. de Ko ning audiëntie aan verschillende corpora ties en officieele personen. De audiëntie was druk bezocht, maar spoedig afgeloopen. De Koning zag er zeer welvarend uit en zei in antwoord op de toespraak van deu burgemeester, hoe fier hij er op was eene hoofdstad te bezitten, die zulke blijken van gehechtheid aan zijn huis gegeven had en hoe hj behoefte had daarvoor aan de ver tegenwoordigers der burgerij zijn dank te brengen. Te 10.30 reed de Koningin in een open rijtuig, bespannen met twee paarden, met haar gewoon gevolg uit om een bezoek aan de versieringen in een gedeelte van de stad te brengen. De Koningin droeg een marineblauw kleed, swart fluweelen mantel, zwarten hoed VERVOLG STADSNIEUWS. In de strafzitting van het Kantongerecht alhier werd heden morgen eene zaak behandeld, die een flauwe tegen stelling was van de hulde, die op 19 Febr jl. overal in den lande en nu deze week nog te" Amsterdam aan Z. M. en aan het Huis van Oranje was toegobracht, bj de viering van den 70n veijaardag van Z. M. De zaak was deze: Zekere Gerrit Krijgsman (zijn naam verdient wel overal vermeld te worden) een oppassend werkman had van zijne spaarpenningen voor f 3,een vlag gekocht, om op 19 Febr. daarmede zijne nederige woning in den Stormpolder, ge meente Krimpen a/d IJsel, te versieren. Nauwelijks echter had die daar gewapperd of zijn buurman D. v C., minder Oranje gezind, wilde zijne socialistische ideën lucht gevenom uit een venster met een ge weer, die vlag, die hem een doorn in zijn oog scheen, aan flarden te schieten. Krijgsman voelde daardoor zijne nationa liteit beleedigd, deed daarvan aangifte en doof de ijverige bemoeiingen van den Rijks- veld wacht er Dirk Schouten aldaar, werd dit schandelijk feit verbaliseerd. Vijf ge tuigen werden gehoord. De beklaagde ont kende zelf geschoten te hebben, doch en kele getuigen hadden dit gezien. De ambten, van het O. M bij het Kan tongerecht, Mr. B. VanEeten, schetste, al vorens zijn requisitoir te nemen, in wel sprekende taal de vreugde en opgewektheid die overal in den lande op 19 Febr., den 7 Os ten verjaardag van Z. M. den Koning, had geheerscht en tot zelfs in de kleinste dor pen algemeene instemming vonden, en de flauwe, laffe daad van den beklaagde, om niet alleen de geliefde Nederlandsche drie kleur op die wijze te beleedigen, maar om een arm werkman, die van zijn spaar penningen zich die vlag had aangeschaft schade te berokkenen. Zijn eisch was f 10,boete of subsidiair 3 dagen hechtenis. Woensdag 27 April e. k. uitspraak. Afloop der gehouden aanbe steding in het koffiehuis „de Landbouw”, van het bouwen eener schuur op de hof stede van Peter Wink te Vlist, onder be heer van J. Van Vlietbouwkundige te Schoonhoven. Ingekomen 4 biljettenen wel vanJ. Lijklema te Schoonhoven, voor f1290; Teeuw te Polsbroek, voor f1240; De Jong te Vlist, voor f1013; J. Van den Berg te Ammerstol, voor f999, aan wien het werk werd gegund. De heer P. B. Van Don, onder wijzer alhier, komt voor op de voordracht voor onderwijzer te Hellevoetsluis. en een parasol, eveneens van marineblauwe zpde. Door de Damstraat, Hoogstraat, Joden- breestraat, alwaar reeds dikwjjls stapvoets moest worden gereden en de Koningin luide werd toegejuicht, bereikte men de Valkenbur gerstraat, waar de geestdrift ten top steeg. Slechts zeer langzaam ging de stoet voor uit. Bij den ingang van de poort stonden de leden van de liedertafel „Onderlinge Oefening” opgesteld die het Volkslied zongen. Het rijtuig van de Koningin hield stil voor het zich aldaar bevindende gebouw van de vereeuiging „Saaré Zion”, alwaar, met medewerking van de zangvereeniging „Harpe Davids” EL M. in het Hehreeuwsch het Hallelujah uit Psaltn 150 werd toe gezongen. Gedurende den tijd dat het rijtuig van H. M. stil hield, stroomde de menigte toe, ên slechts met veel moeite, omstuwd door een dichte, juichende menigte, bereikte eindelijk de stoet het einde van.de straat. Langs het Rapenburg, de Weesperstraat, Kerkstraat, Stadhouderskade bereikte H. M. het terrein der wedrennen, waar de volks spelen werden gehouden. H. M. vertoefde er tot 11.30, blijkbaar bijzonder behagen scheppende in het loopen met hindernissen. Het Prinsesje maakte, vergezeld van ba ronesse Heemstra met gevolg, van 10 tot 11 uur een rijtoer door de stad, waarbjj verschillende versieringen werden bezich tigd, zonder dat daarbij ergens werd ver toefd. Te 2.15 reed H. M. met het Prinsesje andermaal uit om aan den Jordaan een bezoek te brengen waar in de Willem- en Westerstraten haar door kinder-en andere kooren nationale liederen werden toegezon gen. Aan de Heerengracht gingen H. M., het Prinsesje en gevolg aan boord van de feestelijke galjoot. Daarlangs lag eene sloep met den Schout-bij-nachtJhr. Van Ren- selaar Bowier. Het was een luisterrijk ensemble, toen daar de gondeltocht met de schitterend gecostumeerde opvarenden voor bijvoer, terwijl aan boord van de galjoot en de twee booten van den tocht voortdurend het „Wilhelmus” of het „Wien Neerlandsch Bloed” weerklonk. Het gedrang aan wal (de Heerengracht) was zoo ontzettenddat zelfs de rijtuigen van de Koningin en haar gevolg een paar malen moesten halt houden. Niet minder was de menschenmassa op zol derschuiten en in sloepen te water. Van de galjoot ging de tocht naar den Kinderspeeltuin aan de Weteringschans. H. M. en het Prinsesje hadden bijzonder veel schik in de kinderspelen, die nu ook met de poppenkast en goocheltoeren ten top werden gevoerd. De gecostumeerde watertocht die te 1 uur aanvingstelde voor het bezoek van Prins Willem I aan de Geuzen vloot in de Zeeuw- sche wateren 2°. eenige van ’s Prinsen be vriende tijdgenootendoor de Roei- en Zeil- vereeniging „De Amstel”. Duizenden bewogen zich op de grachten waardoor de slanke vaartuigen voerenom dit zeldzaam schouwspel te bewonderen. Het weder was Woensdag-avond niet gunstig. De lucht was zwaar bewolkt, en 1 er vielen enkele regendroppels, terwijl de illuminatie werd ontstoken. Op niet min der dan 6 plaatsen tegelijk was er muziek uitvoering en van 8—10 uur Bengaalsche verlichting, van Oudekerk-, Munt-, Montal- baans- en Westertorqns en van de Willems- poort. Ook van gemeentewege was illi- minatie aangebracht, welke over het alge meen uitstekend is geslaagd. De Koningin heeft met het Prinsesje, gevolgd door een vijftal rjjtuigen, met gevolg, van acht tot tien uren in eene open landauer door de stad gereden, overal met hartelijke toe juichingen en het zingen der volksliederen begroet. De geest der bevolking was uitmuntend en tot laat in den nacht bewoog zich een talrjjke menigte door de straten. Gisteren-voormiddag ging H. M. niet uit. Het weder was zeer ongunstig, yjant sneeuw vlokken dwarrelden door de lucht. Tegen 11 uur helderde de lucht op, en te 12 uur bad de roeiwedstrijd in den Amstel plaats. De wedstrijd was verdeeld in 15 afdeeliugen. Hare Majesteit de Koningin trotseerde moedig den flinken bries en verlustigde zich geruimen tijd, op het paviljoen van de vereeniging „De Hoop” gezeten, in het levendige tafereel, dat de Amstel opleverde. Te half drie reed de Koningin uit met gevolg, naar* de Plantage, bezocht het Pa norama en reed vervolgens naar de om streken der Muiderpoort, waar de Com- melin en Dapperstraten bezocht werden, en ten slotto naar de eilanden Katten-Witten en Oostenburg, om langs de Prins Hen drikkade en het Damrak paleiswaarts te keeren. Toen bjj het optrekken der wacht de Koning met het Prinsesje aan een der vensters van het paleis verscheen, werden zij door de groote menigte op den Dam met warmte begroetook de Koningin werd op haren tocht overal met geestdrift toe gejuicht. Gisteren-avund werd van wage de ge meente Amsterdam op het IJ en op den Amstel prachtig vuurwerk ontstoken en hadden op verschillende plaatsen muziek uitvoeringen plaats. Heden-morgen te 9 uren werd op den Dam vóór het paleis de aubade, gegeven door 4500 leerlingen der lagere scholen te Amsterdam, onder de leiding van den heer Henri F. R. Brandts Buys. Het aantal vreemdelingen, dat Dinsdag te Amsterdam was, wordt op ruim 200.000 geschat. Woensdag was het zeker nog dub bel zoo groot. De treinen waren allen stamp vol en reeds in den ochtend was het zoo druk op straat als op het drukste uur van den druksten dag in het jaar. Alleen uit Haarlem werden Woensdag ruim 8000 personen per spoor naar Amster dam vervoerd. De laatste trein uit Amster dam kwam eerst des nachts te 3| uur te Haarlem aan. De Hollandsche Spoorweg heeft van Zon dag tot Woensdag 30.00|0 biljetten naar Amsterdam afgegeven, waaronder Woens dag alleen 18.000. Wat Amsterdam aan de versiering ten koste legde, is op geen duizenden te ramen. Een denkbflbld kan men zich echter vor men, wanneer men weet, dat de sommen, die de verschillende buurt-comité’s te ver werken hadden, samen een totaal vormen van by na drie ton. Voeg daartoe nog wat Visscherij-Berichten. AMMERSTOL, 15 April. Van Zaterdag 9 tot en met Vrijdag 11 April zijn alhier aan de markt aangevoerd: 212 zalmen, wegende van 9 34 halve kilo’s; prijs per kilo van f0,97 tot f 1,10; 195 elften, prijs per stuk van f 1,30 tot f2,25. Te Kralingsche Veer zijn in do week van Maandag 4 tot en met Za terdag 9 April door de zaimzegen-, vlouw- en s’ aangevoerd Otanje-Naasau Prins Hendrik Merode Klein Profijt I Klein Profijt II Graaf van Bijlandt Merwede Volharding Steek Brielle Steek Kleiweg Diverse vlouw-zalmen 265 totaal 1424 zalmen en 1615 elften. K RA LINGEN, 15 April. Inde afgeloopen week werden alhier aan de markt verkocht 1300 zalmen en 8974 elften. Prgs van den zalm f 1,00 tot f 1,20 per kilo. Elft per stuk f 1,2U tot f 1,50. MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 13 April. Boter: le qual 40 ct.2de quid. 35 ct. per half kilo kaas f 18 20. Vette kalveren 22 A 24 ct. per half kilo. Vette varkens 20 i 22 ct. Nuchtere dito f3 A f6. Biggen f7 a f 10. Aardappelen: kleingeel f 4,50, poters f 2,60, Zeeuwsche jammen f 4,50, per heet. Hennepzaad f 7,50 per Hectoliter. Eieren f3,00 per 100 stuks. 4 partjjen vrucutboomen ter markt. Gouda, 14 April. Kaas le qual. f 19a 21, 2e qual. f 17 A 19, Noordhellandsche f22, A 26,—. Aangevoerd 52 partijen. Boter: goeboter f0,85 a 0,95 wei- dito f 0,65 A 0,75 per kilo. Vette varkens 21 A 23 ct. per,half kilo, biggen voor Engeland 18| tot 19| ct. per half kilo. Magere biggen f0,85 A 1,40 per week. Gorinchetn, 11 April. Ristarwe f7,50 A 7,75, roode dito f 6,90 A 7,20, witte dito f 7,75 A 7,90. Inl. rogge f 6,00 A 6,15. alles per fcect. Aangevberd 164 runderen. Prijzen: zware kalf koeien f 170 A 230, kalfvaarzen f 100 A 180, melkkoeien f 120 A 180, vaarkoeien f 80 A 110, l|-jarige ossen f 100 a 120, guiste vaarzen f 80 a 120, pinken f 40 A 60, graskalveren f 20 A 50, 86 nuchtere kalveren f6 A 12. Rotterdam, 12 April. Aangevoerd 661 vette runderen, 829 magere dito, 157 vette en graskalveren, 213 nuchtere kalveren, 7 scapen of lamineren, 318 varkens, 182 biggen. Prjjzen: vette runderen le qual. 63 ct., 2e qual. 60 ct., 3e qual. 55 ct.; kalveren le qual. 100 ct., 2e qual. 80 ct.schapen le qual. 60 ct., 2e qual. 50 ct., alles per kilo; varkens le qual. 23 ct., 2e qual. 22 ct., 3de qual. 21 ct.; licht soort 20 A 21 ct. per half kilo. Bodegraven, 12 April. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas, 77 wagons, te zamen 3778 stuks, wegende 15.677 kilo, prijs le soort Goudsche f 19,—- a 21,-. 2e soort f 1^,A 18,50. 14 wagens Edammerkaas, prijs le soort f25, 2e soort f20 a f22,50. RECLAME. Bjj het tegenwoordige vaak ruwe en on- 4 waar verkoudheden aau de Door eene eenvoudige vermelding der ziekte verschijnselen de herkenning der meest voor komende ziekten, voor zooverre dit den leek mogelijk zal zijn, gemakkelijk te maken; te wijzenwelke toestanden als ernstig en gevaar lijk beschouwd moeten worden; gerust te stellen, waar geen direct gevaar is, is het doel van dit werkje. Prijs 90 Cents. Bij alle Boekhandelaren te bekomen. Ov Met rpjm 180 da lersche dwangi Lagerhuis in twee Er is in de laatste wat over te doen parlement als daai van Gladstone is ei kan het hem niet zekere hoogte gei de nationalisten. De Times brac! heel wat leven ii baarmaking van ee den vóorzitter der ten aanzien van d het Phoenix-park, Cavendish als slacl laat in dien zin, d loon kréég, doch d betreuren i£ Daai drama is van 1882 stigen zin over de laten, is de brief - heid trouwens loot teerend voor hem. faccimile openbaar ning uit naar he om zijn naam vai Dat Gladstone in 2 is natuurlijk niet v Ten aanzien va Afghanistan schjjn weder kleine versob Rusland. Men ver makkelijk zullen z men. Heel veel v verzekeringen echt’ Oosten de zaken heerscht er noodw en St. Petersburg moge zij onder eer verborgen zynv oplevert voor den garije Engeland K Rusland bij de Ej den Engeland moei Hetgeen de corresj rant omtrent den schrijft, schijnt me komen, dan de v« tegensprekende tij( ,rin4.oor de Engelschi oen en in het al schen geest ademt die Correspondent toestand geweest d geen sprake van st niet bestonden vó toestand, noch nu heb kunnen overt door eigen waarm ken met de geacht zaken nu tot een eene beslissing in niet meer kan uiti meerderheid der t vernam, helde ov den Russischen ir die in den grond verfoeienmaar Mogendheden ten onafhankelijkheid len komen zich willen onderwerpei digen toestand verl kringendie het zjjn, heb ik die onder voorbehoud zeker moeielijk et voorzien, want dt den dag toe. De Italiaanscht nieuwe collega’s 1 steld en aanbovoli was, zooals hij verk gekomen. Ook in van de tot nog tot den afgeweken. Het groote niei ’s Pausen jongste de Bisschoppen door de Pruisisch en door het Heei men kerkeljjke we getrouwe bischopp aanmede te we vredes. En niet sloten, dat het ce zal verzettenal die tusschen komst halve ingenomen, bladen komt hiervi Spanje zal ook krijgen. De Minis stelt den verplicht! uitbreiding zal ech zwareneen kune nigen Minister van houdend, zal word orde zyn van den dagmafcen wij er vooral zorgvuldige moeders opmerkzaam op, hoe gemakkehjk bjj kinderen uït eeq aanvan kelijk tonbeduidende hoest de smartelijke kinkhoest, Of de gevaarlijke kroep kau ont staan en van hoe veel belang het is, voor, deze en dergeljjke gevatte konden of tot voorkoming daarvan, steeds een goed middel bij de hand te hebben. Wij meenen daarom de aandacht te mogen vestigen op een pre paraat, waarvan het buitengewone nut als voorbehoed en huismiddel schitterend ge bleken is. Dit is de Rijnlandsohe Druiven- Borst-Honig, een sedert 19 jaren door W. H. Zickenheimer te Mainz uit een af kooksel van wijndruiven en uiterts fijne rietsuiker toebereid, zeer smakelijk sap, dat de kindeken gaarne innemen en dat hen1 tevens zeer veel goed doet. Daar er na maaksels bestaanlette men bij den aan koop op h^t etiquet en de sluiting der flesschen, met den naam van' bovenge noemden uitvinder. (Zie de advertentie in ’t nummer van heden.) n vele particulieren buiten de buurt- ite’s om is gedaan en men l;an veilig' gedrag van een half mil hoen als totaal F- Vervolg der Nieuwstijdingen. i- Door schipper A. K. Hofman te Sliedrecht zal binnenkort een schroof- stooinbootdienst geopend worden, tusschen genoemde gemeente en Dordrecht, zoowel voor personen ais voor goederen. Heden deed de rechtbank to Rotterdam uitspraak in de aldaar aanhan gige zaak van H. J. Oosterom, graanhan delaar te Polsbroek contra D. Kooiman, land bouwer aldaar. De rechtbank vernietigde baar vroeger bij verstek gew.ezen vonnis in die zaak en evenzoo de dagvaarding van wege Kooiman in appèl gedaan, waardoor weder van kracht wordt het, vonnis deor het kantongerecht te Schoonhoven in die zaak gewezen, waarbij Kooinpan veroordeeld was tot betaling, en tenglhylge waarvan zes maanden geleden zijne roerende goede ren in executoriaal beslag werden geno men. Oosterom werd dus in het gelijk ge steld en Kooiman veroordeeld in al de pro ceskosten. Voor den eischer Oosterom pleitte mr. A. A. Pit te Utrecht en voor den gedaagde mr. M. Fels to Rotterdam. Bij het heden te TsHage ge houden acte-examen voor onderwijzeres is o. a geslaagd mej P. Van der Graaf te Lekkerkerkleerlinge van de normaallessen te Berg-Ambacht. De heer H. Clevers, priester^ te Gorinchetn, herdacht Dinsdag zijn 25-jarige ambtsvervulling. Vele blijken van belang stelling vielen hem ten deel. •AMMERSTOL, 15 April. Tengevolge- van den aanvang van den zomerdienst der stoombooten op de rivier de Lek, is de zalmafslag alhier bepaald op 6 uren, in den morgen. Maandag 1,1. gaf de zangvereeniging onder de zinspreuk „Door Eendracht Sterk” met de daaraan verbonden kinderzangschool eene uitvoering in het schoollokaal, die in allen deele geslaagd mag booten. De zaal was flink bezet en de verschillende Hom mers werden zeer goed gezongen. De- heer P. De Jong Dz., zalmvis- scher alhier, heeft eene zalmsteek ge plaatst in de rivier de Lek, even beneden Schoonhoven. •GROOT-AMMERS, 15 April. Door den gemeenteraad is de heer A. Van der Wolf benoemd tot ambtenaar van den burger lijken stand.

Schoonhovensche Courant | 1887 | | pagina 4