3000=300' DIENSTBODE. Een WOONHUIS, Bouw-, Gras-eo Grieodland GRASVERPACHTING. KERSERenGRASGEWAS Een Bakkersleerling, ADVERTENTIBN, VERKOOPINC. Publieke Verkooping te LOP1K, „Oude water en Omstreken". VERLOTING van Vee, Landbouwproducten Geen grijs haar meer!!! derland en Nederlandsch-Indië varende. Het Toornit te betalen port bedraagtf 0,85 voor een pakket tot een gewicht van een, f 1,35 voor een pakket van meer dan 1 - tot 3, fl,85 voor een pakket van meer dan 3 tot 5 kik) voor de vereend in g tusschen alle kantoren in Nederland ter eene en de aan legplaatsen in Nederlandsch-Indië der stoom schepen, die met het vervoer belast zjjn ter andere zijde. Voor de overige plaatsen in Nederlandsch- Indië komen de kosten van vervoer van de bovenbedoelde aanlegplaatsen naar de plaats van bestemming voor rekening van den ge adresseerde. Overigens zijn op het vervoer der pakket ten van toepassing de bepalingen omtrent de pakketpost in het bnitenlandsch verkeer gel dende. Bij beschikking van den mi- nister van Financiën is tot deurwaarder der directe belastingen voor de gemeenten Via-' nenLeksmondHagesteinHei- en Boeicop en Everdingen benoemd de commies der 2de klasse, de heer M. J. Marselis te Vianen. Doordiende vereenigde verga- dering van Delfland op Donderdag 11. niet tot eene beslissing is gekomen omtrent de benoeming van eenen secretaris-rentmeester, is die vergadering opnieuw bijeengeroepen tegèn 11 Juni a. s., en is door dijkgraaf en hoogheemraden eene nadere voordracht ingediend voor deze betrekking, zynde de zelfde candidaten, de hoeren P. J. H. Mod derman, 0. I. ambtenaar met xerlof, an J. Post Van der Burg, seoretaris-rentmeester van do Krimpenerwaard. üe gewone jaarlijksohe St. Odolphisohouw langs de dijken van de Krimpenerwaard zal op Maandag 20 en Dinsdag 21 Juni e. k. gehouden wor den. Zjj zal 's M. té 7 uren en 's D. te 10 uren des morgens telkenmaal te Haast recht aanvangen. Aan het examen voor adspi- rant gemeente-secretaris of ambtenaar ter secretarie, den 31 Mei jl. en volgende da gen te Utrecht en Leeuwarden gehouden, hebben 27 candidaten deelgenomen. Hier van is o. a. geslaagd de heer P. Dekker te Woerden. De heer N. W. Zwaaneveld te Gouda deed met gunstigen uitslag het ex amen voor onderwijzer. Benoemd tot onderwjjzer-di- recteur van de fundatie der Vrij vrouwe van Renswoude te Delft de heer J. O. Schrijver, onderwjjzer te Amsterdam. Blijkens de kroniek derWees- inriohting te Neerbosch, voorkomende in .Het Oosten" van 1 Juni, is er nog geen jaar voorbijgegaan, waarin de inkomsten zoo groot waren, als van 1 Juni 1886 tot 81 Mei 1887zij bedragen ruim f 127000, behalve de voordeden van de weezendruk- kerjj. De uitbreiding der weesinrichting is belangrjjk vooruitgegaan6 Hectaren land zjjn aangekocht en eene nieuwe woning is gebouwd voor den administrateur. Ook werd besloten tot den bouw van een groot nieuw weeshuis, waarvan het benedengedeelte zal worden ingericht voor 6 groote schoollo kalen. De verschillende inrichtingen, als boerderjj, melkerjj, tuinderjj, bloemkwee- kerjj, boekdrukkerij enz. hebben alle aan zienlijke uitbreiding bekomen. Een vyftiental weezen is reeds naar Ame rika vertrokken, van wie de meest verbly dende berichten inkomen, terwjjl dezei dagen weder een viertal de reis derwaarts aanvaardt. Ds. W. Briët te Gorinchem heeft een beroep ontvangen naar Bunnik o. a. Ds. C. J. Lammerink te Woer- den heeft voor het beroep naar Vlaardingen, Zutfen en Scheveningen bedankt. Ds. D. M. Boonstra te Oud- Alblas is beroepen tot predikant bjj de doleerende gemeente te Rotterdam, t Bij de firma .Kemink en Zn. te utrecht is verschenen „Een woord aan de leden der Nederlandsche Hervormde Kerk, door eenigen harer Leeraren". In dit ge sohrift, onderteekend door 230 predikanten der Ned. Herv. Kerk, wordt gewezen op de jammerlijke verdeeldheid, welke tegenwoor dig in den boezem der kerk heerscht, terwijl hot een ernstig woord van waarschuwing bevat tegon de revolutie, die zich op vele plaatsen kenmerkt. Met het oog op eene ruime verspreiding, is de prjjs van dit geschrift op slechts 7} oent bepaald, b|j getallen met aanzienlijke korting. Woensdag is te Rotterdam de algemeene vergadering der Remon- strantsche Broederschap gehouden, onder ▼oorzittersohap van Ds. A. P. G. Jorisseu predikant bjj de Remonstrantsche gemeente aldaar. Tot president der algemeene vergade ring in 1888 werd benoemd Db. Schim Yan der Loeff, te Gouda. Tot predikant bjj de Ohr. Geref. gemeente te Waddingsveen ir beroepen Ds. F. M. Ten Hoor te Opperdoes. De graven der Gorkumsche mar telaren zullen o. a. door de volgende pro- ceasiën bezocht worden: 13 Juni en 6 Au gustus Gouda; 8 Augustus Schoonhoven. GOUDA, 7 Juni. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben zich tot de directie der Nederl. Rijnspoorweg-maat schappij gewend met verzoek den middag sneltrein van 3 uren uit Amsterdam naar Rotterdam en Den Haag, welke te Woerden stopt, ook hier te doen stilhouden, daar toch vele inwoners, die in den voormiddag voor zaken Amsterdam bezoekengedwon- gen zjjnwanneer hunne bezigheden niet voor 1 uur afgeloopen zjjnonnoodig tot 4.40 te Amsterdam te vertoeven of zich te Woorden 44 minuten op to houdoa. De heer J. W. Boers, Ambtenaar ter Seoretarie alhieris benoemd tot burge meester der gemeente Rozenburg. Bg Min. beschikking is met 1° Juni benoemd tot opzichter by 'sRjjks museum te Amsterdam A. De Jong, gepens. sergeant der Infanterie alhier. Maandag-morgen ia uit de Fluweelen Singelgracht opgehaald het Jyk van zekeren J. A. D. «GORINCHEM, 9 Juni. Op Zaterdag den 18 dozer zal in don Doelen alhier eene vereenigde vergadering gehouden wordon van het Hoogheemraadschap „de Alblasser- waard met Arkel beneden de Zouwe". In deze vergadering zal de rekening over het dienstjaar 1886 in het openbaar behandeld worden. Daar de tot hoofdingeland-plaatsver vanger benoemde heer J. Boel, te Streefkerk, zyne betrekking niet lïbeft aanvaard zal op Donderdag don 16 dezer in het late district van het Hoogheemraadschap de Alblasser- waard, in het raadhuis te Alblasserdara eene nieuwe verkiezing gehouden worden tot be noeming van een hoofdingeland-plaatsver vanger voor gemeld district. ♦BERG-AMBACHT, 2 Juni. In do vorige week zijn eenige heeren in deze gemeente werkzaam geweest met opmeten, uitbakenen enz., ten behoeve van den ont worpen locaal-spoorweg Gouda—Schoon hoven —Gorinchem. «BERG-AMBACHT, 8 Juni. Ds. J. W. H. Kalkman, predikant te Monster, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt «BERKENWOUDE, 7 Juni. Bjj do ver kiezing van Schout en Heemraden van den polder den Achtorbroek is met algemeene stemmen tot Schout herkozen de heer M. Bron. Herkozen werd tot Heemraad de heer G. Oudenesen gekozenin de plaats van den heer G. Buyense, de heer C. Kaptejjn. Tot tegenschatters voor de personeele be lasting zjjn benoemd de heeren Jaos, de Groot en L). de Bruyn. «BLE3KEN8GRAAF, 9 Juni. De door de hoofdcommissie vastgestelde schaal van Bchatting, alsmede eene opgaaf van de als typen geschatte eigendommen voor de herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen, liggen in afschrift ten raadhuize alhier ter visie. BODEGRAVEN, 6 Juni. Op de 31 Mei gehouden tentoonstelling en keuring van twee en éénjarige stieren, gehouden vanwege de afdeeling Bodegraven en om streken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, hebben de navolgende bekro ningen plaats gehad: Voor de tweejarige (ingezonden waren 7 stuks) is de lste prijs ad f25 toegekend aan N. G. Yan der Lee te Koudekerk, de 2de prijs ad f 10 aan C. Van Dam te Bodegraven en de 3de prys ad f5 aan L. Boer te Bodegraven. Voor de éénjarige stieren (ingezonden wa ren 13 stuks) is de lste prjjs ad f20 toe gekend aan C. Zwanenburg te Bodegra ven, de 2de prys ad f7,50 aan H. Brunt te Waarder en de 3de prjjs ad f2,50 aan de wed. J. Oskam te Linschoten. Op de gehouden vrye paardenmarkt wa ren aangevoerd 20 paarden en 2 hitten; de prijzen liepen van f50 tot f250. BODEGRAVEN, 7 Juni. Niet alleen voor de leden der hier gevestigde landbouw- afdeeling, maar ook voor Mer die er be lang in stelde, werd Dinsdag-middag, na den afloop der paardenmarkt en stierenten- toonstelling, de zoogenaamde meikeontro- leur beproefd. Dit werktuig, dat uitwendig veel overeenkomst heeft met eenen blikken trommel, heeft ten doel de meerdere of mindere geschiktheid der melk voor de zui velbereiding aan te toonen. Inwendig be vat het een zeker aantal genummerde, lang werpige glazen die gedeeltelijk moeten ge vuld worden met melk van eveneens ge nummerde koeien. Is men hiermede gereed dan wordt de oontrolenr gevuld met water, dat men vooraf tot op ongeveer 40 graden Celsius heeft gebracht en door een spiritus- lampje op die temperatuur houdt. Na ver loop van een half etmaal zal men uit de monsters kunnen bepalenwelke boesten gezonde melk geven. De heer Kriebel van Amsterdam, de leverancier, deed uit vier controleurs, bevattende honderd glazen, met melk van een gelijk aantal koeien, de uitkomsten zienwaarna zich eene godach- tenwisseling ontspon over de bruikbaarheid. De slotsom bestond hierindatgoed aan gewend de melkcontroleur nnttige diensten kan bewijzen. «HAASTRECHT, 8 Juni. De rekening van den polder Groot-Keulevaart over 1886 bedraagt aan ontvangsten f 650,33 en aan uitgaven f630,73, derhalve een batig saldo van f 19,60}. De begrooting voor 1887 be draagt aan ontvangsten f 661,50 en aan uit gaven f660,57. HARDINGSVELD, 7 Juni. Heden werd door den raad dezer gemeente uit eene voor dracht van vyf personen benoemd tot on derwijzer aan school No. 2, hoofd de heer C. A. De Leur, met ingang van 15 Juni e. k., op eene jaarwedde van f 500, de heer D. W. Gravendeel te Klaaswaal. ♦HOORNAAR, 9 Juni. Sedert de vo rige week is de prjjs der kaas f 1,50 per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier eu in de omstreken f 18 a f20, en voor zwaardere, eenigszins meer belegen kaas tot f22 per 50 KG. besteed. §JAARSVELD, 9 Juni. De Bterko was der boven rivier in de eerste dagen dezer week deed groot gevaar ontstaanvoor overstrooming der vele langs deze gemeente gelegen uiterwaardenwaarvan de meesten zoo de stand te Keulen 22 voet bedraagt, inloopenby ruw weder zelfs nog eerder. Gelukkig echter is hetgrwater wel dicht aan, doch niet over de kruin der omkade waarden gestegen, zoodat, soo de val aan houdt, ook onze gemeente voor eene schade is behoeddie in dezen tyd van 't jaar vele duizenden zoude bedragen. «LEKKERKERK, 9 Juni. Het uitste kende weder der laatste dagen heeft zeer gunBtig gewerkt op do ontwikkeling der veldgewassen, en inzonderheid ook op den toestand der weiden. Moest tot vóór kor ten tyd door het telkens verweiden en het aanspreken van enkele hooi weiden in de behoeften van het vee worden voorzien, komt er volop en het hooigras rekt met den dag. De aardappels staan vry goed te velde, maar zyn by andere jaren wel iets aohter. Over het algemeen zyn de uitzichten derhalve bemoedigend. «LEKKERKERK, 10 Juni. De nieuw benoemde burgemeester, de heer W. De Gruyter Ja., zal morgen-middag worden ge ïnstalleerd. By de aankomst in de gemeente zal Z.E. Achtb. worden opgewaoht door eene feestcommissie, eenige leiden van den raad, een eerewacht en onderscheidene corpora- tiën, om in optocht door de gemeente naar het raadhuis te worden geleid. Alles maakt zioh voor de feestvreugde gereed en de illu minatie belooft alle verwachtingen te over- treffen. LOPIKERKAPEL, 6 Juni. Heden is al hier het beroep uitgebracht op den heer J. A. J. Vermeer, oand. tot den H. dienst te Zwolle. •MEERKERK, 9 Juni. De heer H. Van Middelkoop is met algemeene stemmen her kozen als heemraad van den polder Quaker- naak. De verordeningen op het brandwezen z^n hier zoodanig gewijsigd, dat voortaan niemand tusschen de 18 on 60 jaren vry van dienst zal worden gesteld behalve de postbeambten. Verleden Vry dag stierf een koe van den land bon wer H. r. M. Door den districts veearts werd geconstateerd, dat het dier aan miltvuur had geleden. De koe is ont eigend en op de gebruikelijke wijze verbrand. NOORDELOOS, 7 Juni. Tot predikant alhier is beroepen Ds. G. Klaarhamer te Montfoort. «REEUWIJK, 9 Juni. Gisteren had hier de opening plaats van de inschrjjvingsbil- Ietten voor het polderwerk. Laagste in schrijver was de heer C. Groeneschei, voor f1078. De begrooting bedroeg f1250. Was de rust te Bluipwyk verleden week eene wyl verstoord door eenige werk stakers in de veenderythans kan ge meld wordendat de vorige orde weer hersteld is. SLIKKERVEER, 6 Juni. Vrijdag is op de werf van den scheepsbouwmeester M. Van der Kuyl alhier de kiel gelegd voor een ijzeren Rynschip,genaamd „Elisabeth",groot ongeveer 250 lqgt, te bouwen voor reke ning van den heer C. Liebmann te Weisenau. «SPIJK, 9 Juni. Door den kerkeraad is hier tot predikant beroepen de heer H. G. Botermans, candidaat te Utrecht. Deze ge meente is thans reeds sedert het vertrek van Ds. N. Caro, den 1 Nov. 1875, vacant. •STREEFKERK, 9 Juni. Een afschrift van de schaal van schatting, alsmede eene opgaaf van de als typen geschatte eigen dommen voor de herziening van de belast bare opbrengBt der ongebouwde eigendom men door de hoofdcommissie vastgesteld liggen ter secretarie dezer gemeente ter visie. •TIENHOVEN, 8 Juni. De liefhebbery van eenige arbeiderB alhier, om lange hon den er op na te houden, is een ware plaag voor de veehouders in d/jze gemeente, daar hun schapen en lammeren voortdurend in gevaar verkeeren vermoord te worden. Ge- passeerden Maandag werd door een 3-tal dier honden eene kudde lammeren veront rust, een dezer weerlooze diertjes gedood en twee verwond. •TI EN HOVEN, 8 Juni. Van Zondag op Maandag 11. zyn alhier op de zegenvisschery gevangen 38 zalmen; ook werden nog en kele elften gevangen. VIANEN, 8 Juni. In de vergadering van burgemeester en wethouders werd be sloten, de wekelyksche boter-en kaasmarkt van 1 Mei tot 31 Augustus des morgens om 8 uren te doen aanvangen en gedurende den overigen tyd van het jaar om 9 uren, een maatregel dio zeker aan het ongeregeld ver- koopen der waren door de buitenlui een einde zal maken. •VLIST, 8 Juni. Het door burgemeester en wethouders publiek verpachte grasge- was heeft opgebracht f30. WOERDEN, 8 Juni. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 88 wagens. Ptijs der Goudsche le soort f19 k f23; 2e soort f 15 4 f 18. Handel vry vlug. •ZUIDBROEK (Berg-Ambacht), 8 Juni. De heer Arie Boer is herkozen tot heem raad van dezen polder. VARIA. Een Groninger, die bjj zjjn meisja een blauwtje liep, is van pure baloorigheid naar de Oost gegaan, 't Middel is go vondenAls hoog hand geld niet meer helptneemt onze regeering de Hollandsche meisjes maar in den arm om onze Indische troepenmacht te suppleeren. Bjj de Gaardbrug te Utrecht zag men dezer dagen van do hooge balie een soldaat in de gracht springen; een tweede ging meê naar de dieptemaar deze om oen hand tot redding uit te steken. „Ondank is 's werelds loon" en de geredde was juist van plan zjjn redder een pak slaag toe te deelen toen de politie kwam om den opgewondon lands verdediger meó naar 't bureau van politie te nomen. De Amsterdamsche politie zoekt het spoor van een emeritus predikant. Zyn eer waarde die men 't laatst te Apeldoorn heeft gezienschijnt vry zeker debet te wezen aan den diefstal van gouden voorwarpen, op 19 Mei jl. te Arnhem gopleegd. By iemand te Ottch werd bruiloft gevierdtot opluistering van de feestvreugde kreeg de gastvrouw een appel flauwte en een feestvierende juffrouw maakte van de gelegenheid gebruik om haar een por- temonaie en een gouden halsslot te ontstelen. Om 't nog al mooier te maken kwam ook nog de politio en eerstdaags komt de napret in de rochtBzaal te 's Hertogenbosoh. Tweemalen 6 jaar en 8 maanden, tweemaal 5jaar, eenmaal 3 jaar, eenmaal 2 jaar, samen ruim 28jaar, dat is 't strafregister van een kromvingerigen Amsterdammer. Daniël Snydorszoo heet do schurk stond dezer dagen al weer als zakken roller terecht en nu werd een gevangenisstraf van jaren geëisoht. Twee Pruisen zaten onlangs in een herberg te Sittard onder een „potteke" bier, toen de eondie een valies met geld bp zich had, eensklaps onyssslyk wwd. De ander liep ijlings heen om den dokter te halen; maar deze liet zioh wachten, de hulpvaardige kameraad kwam niet terug en spoedig bleek dat ook de tasoh met geld was verdwenen. Een smid te Utrecht sloeg dezer dagen geld door van de vele kyklustigen die zijn achterwoning bestormden, een kleinen toegangsprijs te vragen. Wat er te k|jk was? Eenkrankzinnigedie uit 't gesticht ontvluchtop 't dak van een na bestaande woning was geklommen 1 EenDuit- Bcherdie tusschen twee rijksveldwachters in van Rotterdam naar Arnhem werd vervoerd sprong te Vleuten uit den trein. Zyn verschrikte geleiders brachten de noodrem in bewegingde trein stopte en nu volgde een wedloop, waarbjj ten laatste de Duitscher weer in de handen van zyn vervolgers viel. Hy werd nu in de „manchet ten" gestokon en voort ging 't weer per extra- rjjtuig naar Amsterdam. Te Middelburg zag men dezer dagen een stomdronken knaap van 9 jaren op straat. De kleuter had een halve flesch braudewyn van een boerenwagen ge kaapt en van den inhoud had hy zich ge ducht te goed gedaan. Te Amsterdam houdt men nog van een spatje. In 't vorige jaar werd op de vorsohillende poiitiobureau's aan 7600 personen audiëntie verleend, die altemaal den prins hadden gesproken. In Chinavertellen de krantenis een nieuwe gods- dienstsecte ontstaan. Een barer eerste grond stellingen is, dat de mensoh good moet eten en drinken. De nieuwe leer moet reeds veel aanhangers tellen. De Shah van Perzië heeft plan een bezoek te brengen aan de wereldten toonstelling te Parys. H|j is druk bezig Fransoh en Engelsoh te loeren, om zioh niet, als by een vroegere gelegenheid, weer in 't ootje te laten nemen.— Een slager te Spanbroek heeft de aardigheid gehad hondenvleesch voor scha- penvleesch te leveren 'tSoheen niet bijster in den smaak te vallen, want z|jn klant heeft een klacht bjj de politie ingediend. Op den Usel by Kampen, vertelt 't Nieuws van den Dag, is een Kamper uiwe bedoelen een steur buit gemaakt, 't Moet, volgens de Kamper correspondent van 't Nieuws, een beestje we zen van maar even 4 meter lang en 800 halve kilo's zwaar!Een visscher uit Enkhuizen, die dezer dagen te Rotterdam was, hoorde een voorbyganger zijn naam uitspreken en zag zyn broeder, een zeeman, van wienhyingeen 30 jaren iets had gehoord. De ontmoeting was harteljjk, maar 't samenzijn kort, waDt Jan maat was besloten om maar dadelijk weer de wjjde wereld in te gaan. Van iemand, die tameljjk steevast is, vertelt de Haarlemmer, is Franoiscus Van Berkel te Tilburg, die als boerenknecht 72 jaren by dezelfde familie heeft gediend. Dezer dagen werd door den 82-jarigen oude het zeldzaam feit herdacht en zeldzaam vele waren ook de bewjjzen van deelneming aan den eenvoudigen jubilaris betoond. HET KIND. Ik kan den blik niet van u wenden, Mjjn teergeliefd, aanvallig wicht, Nu gn daar met gevouwen handen In rt bedje zacht te sluimren ligt; Uw rein betoovrend ademhalen Doet me als gekluisterd naast u staan, In heel uw lief aanminnig wezen Lacht my der englen onschuld aan. Ja, de Eeuwge Geest, die 't Al ontwikkelt, Die stof en geest tot arbeid dwingt, Wiens rjjk en nooit volprezen leven Èn plant èn zonnesohjjf doordringt De Geest, die dag en nacht doet wisslen, Die leeft in storm en zuiderwind, En de Aadlaar opheft tot den hooge, Bezielt üw adem ook, lief kind. O, onnaspeurlijk Alvermogen I Gjj kind, zjjt ik, en ik ben gjj Ik waan mijn eigen stem te hooren, Uw stem klinkt als de stem van my. O heil, dat Englen ons benijden, Wat vraag ik langer: „Hoe en waar?" Gjj lievling leert m|j stil beruston Uw lachje zegt myik ben daarl Gelyk het roosje, zacht ontloken, Gekoesterd door de Lentenacht, Zoo zjjt gjj lievling zacht ontsproten, Met liefdekusjes bly verwacht Der moederschoot, uw schuts voor dezen Zjjt gjj ontworsteld, dierbaar wicht, Om als die bloem u thans te koestren In 't vriendlyk sohittrend hemellicht. O, Wonder, dat Gods Almacht wrochtte 1 O Liefde, schaars door my verstaan I Gy leert roy dankbaar, lievend, hopend, Vertrouwend ook myn pad te gaan. Wat baat het of ik langer vorsche Een stervling blyft hier ziende-blind Van alle wondren hier op aarde Is 't schoonste en 't heiligste HET KIND. Schoonhoven. F. H. VAN LEENT. Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. By de op gisteren ten over staan van den notaris D. Teyinck te Schoon hoven gehoudon veiling van onroerende goe deren, zyn verkooht Onder Schoonhoven: Drie woningen aan den Lekdyk aan P. De Heer, voor f1355. Onder Berg-kmbacht 3 Heot. 54 Aren 85 Centiaren bouwland, genaamd den „Hemsohen Boomgaard", aan A. J. Van der Kop, voor f8710. - Onder Willige-Langerak 1 Heet. 74 Aren weiland, aan C. Straver, voor f4050; circa Heet. bouwland, aan H. De Pater, voor f 1445circa Heet. bouwland, aan C. Sluis, voor f1510; 31 Aren 80 Cent. bouwland, aan C. Sluis, voor f950; 35 Aren 80 Cent. buitenland en dykgrond, aan J. Roosenburg, voor f 820. Onder Vlut 2 Heet. 51 Aren 30 Cent. hooiland, aan de wed. L. S. Thim, voor f4175. Alles behalve de onkosten, f23,015. MARKTBERICHTEN. Schoonhoven8 Juni. Boter: le qual. 43 ct.2de qnal. 38 et. per half kilo, kaas f 18 A 21. Vette varkens 21 k 23 ct. Vette kalveren 22 k 24 ot. per half kilo. Biggen f 5 a f8. Lammeren f6 A 9. Aangevoerd 79 stuks. Aardappelenkleingeel f 4,50, poters f2,30, ZeeuwBche jammen f 4,50, per heot. Hennepzaad f 8,00 per Hectoliter. 4 partijen vrucütboomen ter markt. Eieren f3,00 per 100 stuks, Gouda, 9 Juni. Kaas le qua), f 22 a 24, 2e qual. f 19 A 21, Noord hollandsche f22,— k 27,—. Aangevoerd 46 partyen. Boter: goeboter f 1,00 k 1,15 wei- dito f 0,80 k 0,90 per kilo. Gorinchem, 6 Jnni. Ristarwe f7,75 k 7,90, roode dito f 6,80 k 6,95, witte dito f 7,76 k 7,90. Inl. rogge f 5,80 k 5,95. alleB per heet. Aangevoerd 201 runderen. Pryzen: zware kalfkoeien f 200 k 270, kalfvaarzen f 100 180, melkkoeien f 130 k 160, vaarkoeien f 100 a 150, 1}-jarige ossen f80 k 120. Rotterdam, 6 Juni. Aangevoerd 594 vette runderen, 889 magere dito, 293 vette en graskaTveren, 55 nüchtere kalveren, 506 schapen of lammeren, 583 varkens, 190 biggen. Pryzen: vette runderen le qual. 72 ct., 2e qual. 68 ct., 3e qual. 62 ot.; kalveren le qual. 90 ot., 2e qual. 65 ct. schapen le qual. 65 ct., 2e qual. 55 ct., alles por kilo; varkens le qual. 20 ct., 2e quai. j 19 ot., 3de qual. 18 ct.; licht soort 19 A 20 ct. per half kilo. Bodegraven, 7 Juni. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas, 171 wagens, te zamen 9592 stukswegende 42.020 kilo, prys le soort GoudBche f 23,00 2e soort f 17,— k 19,—. 21 wagens Edammerkaas, prys le soort f24, 2e soort f 19 k f21,—. Gemengd Nieuws. - Maas en Waal ayn in de laatste dagen buitengewoon gewassen. Door het inloopen van verscheidene pol ders, wordt veel schade veroorzaakt. By het afzenden van dit bericht (Woensdag avond) weeB de peilschaal aan de inundatie- sluis te Dalem 3.10 M. -+- A. P,, eene hoogte, die in dezen tyd van het jaar zeer zelden bereikt wordt. Voor het kantongereoht te Utrecht zullen Vrydag terecht staan eenige personen wegens het te koop hebben van zoogenaamde kunstboter of gemengde boter, op de plaatsbestemd voor zuivere natuur boter, op de botermarkt te Utreoht. De aanvankeiyk als proef in Friesland gemaakte Goudsche kaas vol doet zoozeer, dat sinds een paar jaar deze Friesohe-Gondsche kaas een belangrijk uitvoerartikel (uit Friesland) is geworden en de 100.000 Kilogr. overschrijdt. Afwjjzend is beschikt op het verzoek om gratie voor de veroordeelden in zake het Juli-oproer te Amsterdam. Reeds in de vorige week maakten de visschers te Scheveningen plannen, om de bemanningen, die gezind waren de bommen ter haringvissohery ge reed te maken, daarmede niet te laten voortgaan. By contract tegenover den waterschout zijn de equipagiën der schuiten gemon sterd, waarby is bepaald dat zy f25 zul len genieten voor het klaarmaken der schepen; vroeger genoten >y f 100. De equipagiën nu verlangden van de reedera weder de f 100 te bekomen. Deze laat- sten hadden zich evenwel verbonden, niet toe te geven. ReedB Zaterdag-avond deden zich ken- teekenen voor, dat een groot deel der vis schers, hen die Zondag-nacht weder ter Bchrobnetvisschery zouden uitvaren, dit wilden beletten. Toen MaaDdag-nachttegen hoogwater- getij verschillende bemanningen van 140 schuiten zich dan ook gereed maakten tot vertrek, werden zy daarin bemoeieiykt door eon 600-tal Soheveningersdie zich op het strand hadden verzameld. Het be moeilijken bestond daarin, dat zij hun ka meraden eerst trachtten over te halen om niet te vertrekken en toen deze daaraan geen gevolg gaven, do roeren der tot ver trek gereed liggende schuiten afhaalden en de trossen doorsneden. De commissaris van politie, de heer Vernóe, hiervan verwittigd, begaf zioh met de beschikbare manschappen en do mare- chausséo naar het strand om verdere on geregeldheden te voorkomen, en slaagde er in de gróote menigte, die zioh vporal in de nabyheid van het Kurhaus opeen gehoopt hadin ontzag te honden. In middels was hot gety verloopen en konden de schuiten niet meer vertrekken. Daar het zioh liot aanzien, dat de vis schers wellicht hun pogingen om hun ka meraden tegen te houden zouden herha len, heeft de commissaris van politie den burgemeester verzocht de hulp der mili taire macht in te roepen, en zyn dienten gevolge 20 kavalleriston onder bevel van den luitenant Wijnmalen en 80 grenadiers onder commando van den kapitein Van Tienhoven te Scheveningen aangekomen, doch later vervangen door een detachement jagers, 40 manschappen sterk, onder com mando van den luitenant Vinkhuizen. Er werd druk gepatrouilleerd. Het is zeer te betreuren dat de welge zinde vissohers in den nacht van Zondag op Maandag voor de overmacht hebben moeten bukken. Te Berchem is een jongeling aan pokken bezweken onder de volgende omstandigheden. Niemand wilde hem op passen; zyn zuster „bedankte er hartelijk voor" ooi de pokken te krijgen en door een raam werd hem aan een stok het noodige toegereikt. In den naohf, waarin hy T^Céf, moest de l|jder zelf uit zijn bed kruipen om drinken te gaan halen, en hoogst waarschynlyk is het, dat hy daarbij den dood vond. 's Mor gens toch werd op aandringen van de meid naar hem omgezien, en men vond hem toen dood liggen. De zuster werd toch door de pokken aan getast. Primo Juli worden 200 sme den en ketelmakers der landswerf te Am sterdam ontslagen en 50 gepensioneerd. Het water is sedert Zondag jl. in de rivieren geweldig gestegen. De schade aan hooi- en weilanden, steenovens enz. is onnoemelyk. Op enkele plaatsen on der Arnhem maait men zelfs de rogge af voor veevoeder, daar hooi niet aanwezig is en de buitenwaarden onder water staan. Hoewel het water vallende is, zoo is de hoop echter zeer gering dat de val aan houdt, want op heden werd slechts 4 Oen- timeter val aangekondigd. Eon zonderling voorval lokte Zaterdag een groote schare nieuwsgierigen in de nabyheid van het gestioht voor krankzinnigen te Utreoht. Eon in dat ge sticht verpleegd wordend patient, zekere S., is in den ochtend aan zyn bewakers ontsnapt en is op het dak eener smederij geklommen, vanwaar hy met een sprong op een schoorsteen terecht kwam. Van dat verheven standpunt tartte hy een ieder, die hem wilde naderen. Alle po gingen, die werden beproefd om by den ongelukkige te komen, waren vergeefsch, omdat hy ieder met zyn klomp op een be hoor! y ken afstand hield en door niemand was te bewegen naar beneden te komen zelfs het felle rooken van den schoorsteen kon hem niet tot afdalen bewegen, zoodat hy eindel|jk met rust werd gelatenin af wachting, dat hy zelf zou besluiten naar beneden te komen. Gelukkig heeft hy des middags met den vallenden regen ongeveer 3 arenzyn standplaats verlaten en is in het gesticht teruggekeerd. Dat het wel eens zeer gevaar lijk kan zyn een broedende kip van haar eieren te verwijderen ondervond dezer dagen een inwoonster van Nunen. Toen zy de kip in haar handen greep, vloog de haan eensklaps op haar toe en haalde haar een oog uit het hoofd, terwyl hy de vronw nog een tweede wonde toebracht. De ongeluk kige verkeert in bedenkelyken toestand. Uit Vianen werden Woensdag morgen de eerste nieuwe aardappelen door Hermanns Florie naar Utreoht verzonden. Wanneer men daarbij in aanmerking neemt, dat ze flink van stuk en op den koudea grond geteeld zyn, mag dit wel als een byzonderheid gemeld worden. Aangaande de redding van twee landgenooten, den heer M. en echt- genoote, die by den brand van de Opéra Comique te Parijs tegenwoordig waren, ver neemt men de volgende byzonderheden Do heer en mevrouw M. hadden plaats genomen in de loges d'avant scène en waren alzoo tamelijk ver van den nitgang verwij derd. Toen de brand begon, hadden zy tegenwoordigheid van geest genoeg om zioh niet terstond in het gedrang te begeven en voorloopig op hunne plaatsen te biyven. Weldra echter werd de rook in hunne na byheid zóó hevig, dat aan langer blijven niet meer te denken was. Daar de gewone uitgangen op dat oogenblik geheel verstopt waren, beproefden sy eenen andoren uitweg te zoeken. In de hun volkomen onbekende gangen van het gebouw in het duister rondtastend, kwamen ze bij een raam, hetwelk z|j niet zonder moeite wisten in te slaan, en krege» daardoor toegang tot eon balkonnetje, dat op een zijstraat uitkwam. Ook bier waren zij zoodanig door rookwolken omringd, dat zij niets konden zien. ,Op hun geroep kregen zij echter gelukkig spoedig antwoord en tevens de waarschuwing om in geen geval naar beneden te springen. Zij volg den deze raad op en bleven wachten. Na eenige oogenblikken werden zij met be hulp van ladders behouden op de straat gebracht. Professo/ (des nachts ontwa kende): Is er iemand op mijn kamor Dief: Neen, geen mensch. Professor (weer onder de dekens krui pende): Dan heb ik mij waarschijnlijk vergist. STAD S N I E U VVS. Schoonhoven, 10 Juni. ♦—Naar aanleiding van eene op roeping van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, waren Maandag-avond jl. een aestigtal belangstellenden opgekomen in het lokaal „Van Zesven", om te vernemen welke plannen door do Kamer zouden worden blootgelegd. Nadat de voo?zitterde heer G. Greup, de aanwezigen had dank gezegd voor hunne tegenwoordigheidwerd door den secretaris, den heer H. G. Geelhoed in een uitvoerig rapport medegedeeld wat de Kamer vermeende te moeten voorstellen ten einde handel en verkeer te bevorderen. In hoofdzaak waren de grondgedachten der Kamer om ter bevordering van het markt bezoek de middelen van verkeer zooveel -mogelpk dienstbaar te maken geheel in ver band met de weekmarkt en vooral ook met de vóór- en najaarsbeostenmarkt, en te trach ten door verschillende middelen daarin ver betering aan te brengenen verder in het algemeen het vertier te doen toenemen door binnen onze gemeente handel en verkeer door de best mogeiyke en meeBt gepaste middelen te bevorderen. Daar aan de uitvoering van versohilJende plannen niet alleen groote uitgaven ver bonden zijnmaar daarvoor ook noodig is de krachtige medewerking van alle ingeze tenen, die belangstellen in den bloei, de welvaart en verdere ontwikkeling van han del en vertier binnen onze gemeente, zoo stelde de Kamer voor, eene vereeniging in het leven te roepen die de bedoeling der Kamer zou trachten te verwezenlijken. Tot dat einde was in het rapport kortelyk de werkkring van zulk eene vereeniging uit eengezet, en werden eenige gronden aan gegeven waarop zulk eene vereeniging zou kannen worden gevestigd. Doel en strek king werden in een 4tal artikelen geformu leerd, luidende als volgt: Art. 1. Binnen de gemeente Bohoonhoven wordt opgericht eene vereeniging tot be vordering van handel en verkeer. Art. 2. De vereeniging stelt zich ten doel om handel en verkeer binnen de gemeente door de best mogelijke en meest gepaste middelen te bevorderen. Zy zal daartoe bare byzondere zorg wyden a. om alles wat strekken kan tot het vertier binnen Schoonhoven aantemoedigen. b. middelen van verkeer zooveel mogelijk dienstbaar te maken in bet belang van den handel in het algemeen en in het bijzonder ter bevordering van week- en jaarmarkten. e. om op verschillende wyzen de aandacht op onze gemeente, hare industrie, handel en nyverbeid ligging, plaatselyke gesteld heid enz. te doen vestigen, hetzy door op wekking in publieke geschriften of verga deringen of door bet scheppen van gelegen- beden aU: het houden of bevorderen van tentoon stellingen van landbouw of anderszins en daarby beboorende zaken. d. om voor te bereiden wat noodig is om markten te verbeteren en nieuwe in het leven te roepen. Art. 3. Ieder, die lid wensoht te worden, kan zich daartoe aanmelden bij den secretaris. Art. 4. De jaarlijksche contributie be draagt minstens f 2 by vooruitbetaling te innennaar verkiezing per 3 maanden of per jaar. Het voorstel der kamerom eene ver eeniging op te richtenvond algemeenen byval. De voorzitter open de hierop de gelegenheid om zich te verklaren of men lid van de op te riohten vereeniging wenschte te worden met vrylating om zelf de jaarlyksche con tributie te bepalen. Van de 60 aanwezigen zyn 53 als lid toegetreden voor eene jaar lyksche contributie van f 2 tot f 10. Dankbaar voor zulk een fliuk resultaat werd besloten, in den laop der volgende week, by die ingezetenen, welke door ver- sohillende omstandigheden verhinderd wa ren deze vergadering by te wonendoch niettemin gaarne hunne belangstelling zul len wensohen te betoonen de inteekenlijst te doen aanbieden. Tot dat persoonlyk bezoek hebben zioh welwillend bereid verklaard de heeren: C. B. Van Baaren, A. J. Van den Bergh, H. T. Van den Braak, A. C. Fyn van Draat, F. H. Hehewerth, A. J. Over- dykink, O. H. Van Scherpenzeel en H. M. den Uyl. Moge het dien heeren niet aan steun op hunne pogingen ontbreken I Het is voor onze gemeente eene aangelegenheid van het hoogste gewicht. Niet alleen de handelaar en neringdoendemaar ieder ingezeten heeft belang bij de tot standkoming der be doelde vereeniging, die vooral dèn met vruoht aal kunnen werkenwanneer zy al gemeene deelneming mag ondervinden en ruime fondsen haar ten dienste staan. «—Op de wekelyksche markt waren Woensdag aangevoerd 80 lammeren en 15 varkenB. Zaterdag j.l. zyn op vorsohil lende plaatsen en tijden drie kinderen te water geraakt doch tydig gered. Ditmaal zyn geen ongelukken te be treuren, hoewel een der kinderen van het Boterhuis in het wator viel, zijnde eene hoogte van omtrent 7 I 8 Meter, welke val eenige jarèn geleden een kind het leven kostte, doordien het den nek brak. Terwyl de ouders afwezig warenspeelden Woensdag-ochtend j.l. twee kinderen, die nog te bed lagen, met lucifers, met het natuurljjk gevolg dat het boddegoed spoodig in brand stond. Op het geschreeuw van de kinderen kwamen de buren gelukkig nog bijtijds om de vlammen te blusschen en de kinderen voor een groot onheil te sparen. Verschillende voorwerpen, als: moker, spa, linnenzak enz. zyn alhier door de politio in beslag genomen als ver dacht te zijn goederen die gestolen zijn door een zeer ongunstig bekend persoon. Een en ander schijnt weder in nauw verband te staan met de zucht naar Bterkon drank. Door den Majoor-Brigade- Commandant is proces-verbaal opgemaakt tegen eene koopvrouwwonende onder de gemeente Berg-Ambachtdio zich op arg listige wijze meester maakte ?an verschil lende koperen gewichtenbij gelegenheid dat zij alhier boodschappen deed in verschil lende winkels. Vervolg der Nieuwstijdingen. Bij kon. besluit is op z'yn ver zoek, eervol ontslag verleend uit zijne be trekking van reserve-offioier van gez. 2e kl. bij de landmacht, aan den heer P, W. Mariarts te Haastrecht. Z. M. de Koning heoft be noemd tot ridder van den Nederl. Leeuw den heer B. S. Berenstein, opper-rabbijn by de Nederl. Israëlitische gemeente te 's Gravenhage. In plaats van den oud-burge- meoster van Sliedrecht, den heerJ. H. Van llattem die wegens hoogen leeftijd verzocht had niet meer in aanmerking te komenis tot voorzitter van den polder Wjjngaarden en Ruigbroek gekozen de heer W. Schakel van Wijngaardenen is herkozen als heem raad de heer W. De Groot. De heer Mr. D. N. Brouwer te Gouda is benoemd tot penningmeester van den Oostpolder, in de plaats van den hoor van Dort Kroon, te Waddingsreen, die als zoodanig zyn ontslag nam. Door het provinciaal bestuur van Noord-Holland is gisteren by enkele insohry ving aanbesteedHet aanleggen verlagen en verlengen van hoofden op eu het afslechten en overwerken van een ge deelte duin langs het Noorderstrand van het oiland Vlieland, bebooronde tot de zeewer- ken in Noord-Holland. (Raming f29.225.) Minste inBohrijver Thijs Volker Cz. te Slie drecht, voor f23.180. Bjj de gehouden aanbesteding van de werken, gelegen ia het hoog heemraadschap Sohieland, was do uitslag, wat de eerste vyf perceelen betreftals volgt: Perceel 1. Bazaltglooiing. H. De Man, Berg-Ambacht, f3200; P. VisBer, Slied recht, f2945; P. De Vos, Berg-Ambacht, f2988; Jak. Scholten, Ammerstol, f3196; J. De Jong Az. Jr.Ammerstol, f3250; J. De Jong Az. Sr., Ammerstol, f3302; T. Mudde, Lekkerkerk, f3183; O. Zanen Hz., Ammerstol, f2880; W. 't Hoen, Al blasserdara f 3538. Perceel 2. Aardewerk. G. J. De Leeuw, IJselmonde, f3622; H. De Man, Berg- Ambacht, f2900; T. Mudde, Lekkerkerk, f2495; T. Van Erk, Nieuwerkerk a/d IJsel, f23ö9; C. Zanen Hz., Ammerslolf2720 Perceel 2a. Van Erkel, Nieuwerkerk, f847, en M. Van Linschoten, Kralingen, f1064. Perceel 21», Looys, Kappelle a/d IJsel, f224, en J. De Zanger, f398. Perceel 3, P. Van Linschoten, Kralingen, f3180, en Hoos, Rotterdam, f3190. Perceel 4, P. Vis, Sliedrecht, voor f784, en G. J. De Leeuw, IJselmonde, voor f 1472. Perceel 5, A. De Jong, Gouda, voor f416, en J. Van Vollenhoven, Rotterdam, voor f518. Perceel 5a, W. Hoogendijk, Gouda, voor f1773, en Van der Vlugt, Dordrecht, voor f1887. Op den 7den dezer werd te Rotterdam aanbesteed het maken eener steen glooiing aan Schielands hoogen zeedijk. Minste inschrijver was de heer C. Zanen Hz. alhier voor de som van f2880. Maandag zijn te Gorinchem publiek verhuurd de kaden, wegen en dijken van den polder Gorinchem. Door de on gunstige vooruitzichten op het bnitenhooi, werden de meeste stokken van 35 pet. tot 45 pet. duurder verpacht dan in 1886. Door de ingelanden van den Znidplaspolder onder Zevenhuizen is be sloten in vereeniging met die van den Eendrachtspolder, in de ringvaart van eerstgODoemden een dubbele schutsluis te stichten, waardoor beide polders een eigen boezem verkrijgen. By gelegenheid van het 5-ja- rig bestaan der scherm vereeniging De Leeuw der Nederlanden",, te Kralingen, is Zater dagbon huishoudelijke en Zondag éen na tionale wedstryd gegeven. In de zitting dor Arr. Recht bank te Rotterdam van Dinsdag stonden o. a. de volgende personen ^terecht: G. H. H., oud 19 jaar, machinist wo nende te Gouda, beklaagd van mishandeling van A. Van Roon op 7 Mei. Eisch 7 dagen gevangenisstraf. P. v. d. B., oud 38 jaar, werkman, wonende te Krimpen a/d IJsel, beklaagd van weder- spannigheid jegens bedienende beambten op 30 April 1.1. Eisch 4 weken gevange nisstraf. Tot directeur van het School museum te Amsterdam is tegen 1 Novem ber a. s. benoemd de heer G. B. Lalleman hoofd der openbare school te Moordrecht. Aan de gemeente Krimpen a/d IJsel is by Kon. besluit toegekend eene bui tengewone subsidie van f3350 in de kosten van het verbouwen van de school. Ds. H. J. P. Van der Linden te Sclioonrewoerd heeft voor het beroep naar Aksel bedankt. Beroepen tot predikant by de Chr. Geref. gemeente te Werkendam Db. J. J. Impeta te Schiedam. GOUDA; 9 Jnni» De dircctio der Ne derl. Rijnspoorwegmaatschappij hoeft af- wyzend beschikt op het verzoek van Burg. en Weth. dezer gemeente betreffende het stoppen van den middagsnoltrein van 3 nur uit Amsterdam alhier. «ARKEL, 8 Juni. De rekening van den polder Arkel over den dienst 1886 is vastgesteld, in ontvangst op f1365,811 en in uitgaaf op f 876,40^, het batig slot bedraagt, derhalve, f 489,41*. Voor den dienst 1887 is de begrooting in ontvangst en uitgaaf gesteld op f1092,85*, terwijl de omslag per H.A. is bepaald op f0,50. •BERG AMBACHT, io ^uni. De teen- schiltijd is alhier weder afgeloopen de hoe veelheid geschilde teen is aanmerkelijk minder dan in vroegere jaren. HARDINGSVELD, 7 Juni. De met den lsten Juni ingevoerde dienst van den focaaltrein Gorinchem—Dordrecht, stop pende aan alle tnBSchenstatious en vele overwegen, blijkt in eene bestaande behoefte te voorzien van de bewoners dezer dicht bevolkte en nijvere streek. De weg is in 3 sectiën verdeeld GorinchemHardings veld, Hardingsveld—Sliedrecht en Slied recht—Dordrecht, die elk of een gedeelte daarvan worden berekend tegen 20 cent 2e en 10 cent 3e klasse. Het geheele traject wordt afgelegd in slechts 50 minuten, terwijl een gewone trein 34 minuten en de meest snel varende booten lf uur noodig hebben. Vooral voor de ingezetenen van Hardings veld en Giesendam, welker dichtbebouwde dorpskommen onmerkbaar in elkander loo- pen, levert de zeer nabij gelegen halt aan den overweg naar Giesen-Oudekerk een groot voordeel op. Hiervoor verliest het op een half uur van het dorp gelegen station Hardingsveld, dat met de kostbare gebou wen emplacementen en wachterswoningen eenige tonnen gouds kostte en op de meest onmogelyke plaats werd gebouwdzyne be- teekenis geheel en al. Het reizend publiek, doet het overigens schoon en ruim ingerichte hoofdstation niot meer aan, zoodat het ongetwijfeld in het belang van de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen zou zjjn, dit station, waarvoor een stationchef, een helper en twee wegwachters dienst doen, te sluiten en een eenvoudig gebouw te zetten on middellijk aan de kom van Giesendam, waardoor zeker eene belangryke besparing van kosten zon worden verkregen en de ontvangst van personen-on goederenvervoer oneindig grooter zou zyn dan thans. NIEUWERKERK a/d IJSEL8 Juni. Tot predikant alhier is beroepen Ds. A. Renier, te Elspeet. •NOORDELOOS9 Juni. Gelukkig schijnt het gure voorjaarsweder afscheid te hebben genomen om plaats te maken voor echt zomerweder, zoo dat men verbaasd staat hoe alles in een paar weken tyds is ge groeid. Vooral de aardappelen en hennep staan zeldzaam mooi, en beloven een rijken oogst. Ook de appelen- en pereboomen staan prachtig en sobynen door de koude niet te hebben geleden. De veorraad gras in de weilanden, welke het geheele voor jaar te gering is geweest, begint, hoewel langzaam, toch ook te verbeteren. De op brengst der hooilanden wordt beneden het middelmatige geschat. De kaaspryzen va- rieëren tusschen f 18,50 en f23 de 100 halve kilo's. •SCHELLUINEN, 9 Juni. Woensdag is de Gorkumsche hooipolder ondergeloopen en hodon Donderdag-middag is er een gat ge- slagon in de kade der Dordtsehe Avelingen. Is al het prachtige hooigras weg, niet minder gaat er aan bet weiland en vooral aan die H.A. beetwortels verloren, waar door nu ook verscheidene arbeiders broode- loos zijn geworden. De schade is voor velo bouwlieden onnoemlyk groot. §SPIJK, 8 Juni. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare school alhier hebben zich aangemeld 13 sollici tanten waaronder een onderwijzer. SLIEDRECHT, 8 Juni. Aan den beer Veltman, tot dasver postdirecteur alhier, is by zjjn vertrek naar Helmond door vele ingezetenen een fraai geschenk aangebo den bestaande in een canapé met zes Btoelen, als waardeering van de welwil lendheid, welke bij in zyne betrekking hier jegens iedereen heeft betoond. WOERDEN, 6 Juni. Door den raad is tot opziener der begraafplaats en tot klokke- luider, in plaats van wjjlen den heer M. van der Vring, benoemd de heer R. van der Vring, alhier. Tevens is besloten één der openbare lagere scholen met daaraan grenzend woonhuis publiek te ver koopen. WOERDEN, 8 Juni. Het herstellen van muren en daken van bpt kasteel alhier, onder het beheer der genie te Utrecht, is door den Min. van Oorlog toegewezen aan 11. Kosteres, alhier, voor f1960. WATERHOOGTE. Mannheim, 9 Jnni. 6.50 M. Val 0.30 M. Coblens 9 Juni. 4.87 M. Val 0.37 M. Keulen, lèJnni. 5.25 M. bovenO. Val 0.41 M. Visscherij-Berichten. AMMERSTOL, 10 Jnni. Van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 Juni zyn alhier aan de markt aangevoerd: 229 zalmen wegende van 6 28 halve kilo's; prysper} kilo van f0,75 tot f 1,25; 46 elften, prijs per stuk van £0,30 tot f 0,75. Te Kralingsche Veer zyn in de week van Maandag 31 Mei tot en met Zaterdag 4 Juni door de verschillende zalm zegen-, vlouw- en steekvisschenjen aan gevoerd Oranje-Nassan 752 zalmen. Prins Hendrik 642 Merode 334 Klein Profijt I 193 Klein Profijt II 221 Graaf van Bijlandt 211 Merwede 798 Volharding 118 totaal 3269 zalmen en 904 elften. KKALINGEN, 10 Jnni. In de afgeloopen week werden alhier aan de markt verkocht 2800 zalmen en 337 elften. Prijs der groote zalm f 1,00 tot f 1,20kleine f 0,80 a f 0,95 per kilo. Elft per stuk f 0,70 tot f 0,95. Burgerlgke Stand. Gem. Soboonhoven, Van 3 tot 10 Juni 1887. Geboren: Dirk, ouders B. Sterk en C. Radix. Neeltje, ouders D. De Jong en G. De Vaal. Teunlje Elisabeth, ouders L. Lafeber en P. Van Kasteel. Margje, ouders D. Van den Bergh en A. P. Do Bondt. Huigeriua, ouders A. Loramerde en M. De Bruyn. Ondertrouwd: D. Van der Stel, weduw naar van J. Kooij, en H. J. M. Bakker. Overleden: A. Smits, oud 30jaren,echt- genoote van J. Van der Sluis. M. C. Steenwinkel, oud 1 maand. Ondertrouwd: B. VAN DER WAL Hz. M. DE VOS. Groot-immer., a Jnni ,887 Streefkerk, Ondertrouwd: D. KRUIJT, Rijks-Veearts, en P. G. VAN DER GRAAF. Ttl1JrÖku' t iüJo-i. Lekkerkerk, Ondertrouwd: HENDRIK VAN DER GRAAF en WILHELMINA GEERTRUIDA DOGTEROM. Lekkerkerk, 9 Junjj 1887. Eenige kennisgeving. Getrouwd: A. OSKAM Jz. M. OSKAM Cd., die tevens hunnen hartelyken dank be tuigen voor de talrijke bewijzen van belang stelling, dezer dagen ondervonden. Berg-Ambacht, 10 Jnni 1887. Getrouwd: WILLEM VAN AS JANNA BLONK, die, ook namens wederzydsche familie, hun nen oprechten dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, by hun Huweljjk .«ondervonden. Groot-Aramers, 10 Juni 1887. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lyden, onze geliefde Zoon ADRIAN US SNELLEMAN, oud 27 jaren, in leven waarnemend Beurt schipper op Rotterdam. Mede uit naam van zyne Zusters en Broeders, P. SNELLEMAN. A. J. SNELLEMAN-BOER. Oudewater, 5 Juni 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleedna een langdurig lydenonze geliefde MoederBehuwd- moeder en Zuster, Mevrouw do Weduwo W. A. MEIJBOOM SESSELER. J. E. PRILLEVITZ - MEIJBOOM. H. W. PRILLEVITZ. P. F. C. SESSELER. Lekkerkerk, 6 Juni 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 75 jaar, onze hartelijk geliefde Echt- genoote, Moeder en Behuwdmoeder HENDRINA JACOBA HESS. Het leven was haar Christus en het sterven haar gewin. C. VAN GELDEREN Pz. W. VAN GELDEREN. M. VAN GELDEREN. P. VAN GELDEREN. H. J. VAN GELDEREN CALLENBACH. J. VAN GELDEREN. C. VAN GELDEREN HOOGENBOOM. Schoonhoven, 10 Juni 1887. MARKUS VERKERK en DIRKJE DEN HOED betuigen door deze, mede namens Kinderen en Behuwdkinderen, hun nen oprechten dank voor de vele en harte- ljjke bewijzen van belangstelling, onder vonden by hun Veertigjarig Huwe lijksfeest. Nieuw poort, 10 Juni 1887. De KAMER VAN KOOP- HANDEL EN FABRIEKEN, zich verheugende in het aanvankeiyk gun stig resultaat om alhier eene vereeniging in het leven te roepenten doel stellende HANDEL en VERKEER binnen onze ge meente te bevorderen, noodigt een ieder, die waarachtig belang in onze gemeente stelt, uit, daarvan te doen blijken door toetreding als lid dier vereeniging. De gelegenheid hiertoe Btaat open, zoowel by de leden der Kamer als de Heeren die zioh de moeite zullen getroosten bij hen, die verhinderd waren de vergadering van 6 Jnni jl. by te wonen, persoonlijk de aangelegenheid te bespreken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken, G. GREUP, Voorzitter. H. G. GEELHOED, Secretaris. BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Schoonhoven geveningevolge art. 23 der Verordening voor de Openbare Scholen voor GEWOON LAGER- en HERHALINGS-ONDERWIJS, by deze aan Ouders of die hen vervangen kennis, dat op Donderdag 10 Juni a. des namiddags van 1 tot 2 uren, op het Gemeenlek ulo zitting zal worden gehouden tot het ontvangen van aangifte van Nieuwe Leerlingen, die, na later af te leggen admisaie-examen, op de School der derde soort (Hoofdonderwyzer G. H. WESTBROEK) wenschen geplaatst te worden. Schoonhoven, 11 Jnni 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, S. P. H. NOORDEN DORP. De Secretaris, H. G. GEELHOED. Al degenen, die iets te vorderen hebben van - of sobuldig zyn aan de onder het voorrecht van boedelbeschry- ving aanvaarde nalatenschap van HENDRIK DE HEER, overleden te Polsbroek den 12. Mei 1887, gelieven daarvan opgave te doen vóór den 20. Juni 1887, ten kantore van den Notaris N. 1MMINK, geveatigd te Uaelateln. Togen Augustus verlangt Mevronw 1^^ VAN NOOTEN - ROLDANUS eene zindel yke en eerlyke Schoonhoven, Koestraat. Openbare Vrijwillige De Notaris J. P. MAHL8TEDE te Bergambacht is voornemens op Vrydag den 24. Juni 1 8 87, dea voormiddags ten 10 are, in het voormalig Rechthui* te Bergambacht, in het openbaar te veilen en te verkoopen: Ten verzoeke van de Erven G. CASTELEIJN te Streefkerk. gedeeltelijk ingericht tot BOERDERIJ en overigens in drie gedeelten bewoond, met uitgestrekt terrein, slaande en gelegen in de gemeente Bergambacht op het dorp, te veilen in;'vijf perceelen, zooals op het terrein door palen is aange wezen alsmede diverse perceelen aldaar, gelegen in de hofstde en over de wetering, en onder beneden tusschen de uieawe we tering en den Lekdijk. De peroeelen zijn in het breode omschre ven by biljettenterwyl verdere inlich tingen te bekomen zyn by de Notarissen CASTELEIJN te Streefkerk en MAHL- STEDE te Bergai&baoht. De gewone Gras verpachting gehouden worden op Vrydag Junij 1 8 87, des avomhU 6 ure, in het Koffijhnis van A. OKHUIZEN te Schoonhoven. Behalve de peroeelen op de billetten omschreven, zal nog worden verpaoht: Van T. J. VERROEN. Ongeveer 1Heet. HOOILAND op Noord-Zevender, in 2 peroeelen. Van de Schoonhovensche IJSCLUB. Het RIET en GRASGEWAS, staande in de Drooge Gracht, in 6 perceelen. TEUINCK, Notaris. van op Donderdag 16 Juni 1887, 's avpnds nre, aan den Uitweg, by KARS. Breeder by biljetten. Notaris CAMBIER VAN NOOTEN. Bij C. HOOGENDOORN te Lopiker- kapel zyn te bekomen eerste kwaliteit Denkersche Zeisen, niet goed kan men ze terugbrengen. Tevens ook te koop mooie, gave Kaasvaten, ook Boomen met hoatwol voor Zeisen. Met 1 Augustus WORDT ■I» JV G GEVRAAGD of een die by het vak is werkzaam goweest. Brieven franco, of in persoon, by J. VAN KESTEREN. Gorinchem9 Jnni 1887. dotr onmiddellijk een STAATSFONDS U knoiwa BEWIJZEN ZIJN BE8CHIKBAAR. Schrijven itn da CerrMpen<laticefOmnelère,illr.lil«inlru|| Holl. Maatschappij van Landbouw. AFDEELING: en GEREEDSCHAPPEN te Oudewater, waarvan do trekking zal plaats hebbes den 15. September 1887. De LOTEN hiervan zyn to bekomen ia den Boekhandel van 8. A W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, h f f het Lot. de nieuwe LONDON de beate vaa alle bestaande parfnmeriën om het gryze haar binnen enkele dagen te doea verdwynen. Prijs 85 cents per flacon en f 1,50 per dubbele flacon bij Mejnffr. E. M. Driesen, hoek Lopikerstr. en Dam te Schoonhoven: J. Drost te Oude water; J. II. Huinck FHz., Hoogstraat te Gouda; II. J. van Straaten te Meerkerk; J. van Eeawen te Kamerik en H. Mom te IJiselstein.

Schoonhovensche Courant | 1887 | | pagina 2