TOT, de Firma i Oudewater, per 50 kilogram, 1888. N°. 1002. Zaterdag 25 Augustus. FÜREW Strassen. 3ding. ra® idvertentie. ISLAND, Zonen, Weekblad voor Zuid-Holiand en Utrecht. 1 aden: ogheemraden met Arkel be- °P JLDEN outen, o SMITS. intels BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND. 3 A, Q I 5 j, uuuer H. Van uing ruatg' zoo- SCHOONHOVENSCHE COÜRABT. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgever». t F. BEDEKEB. 1888. •houden en op- BESLAGWEH- buitenloopen onder Papbn- .ASSERDAM. '5 Augustus 1888, wginneu aan hot i, alwaar de bo og van een maat- P. DE WOLFF, te Rotterdam, UGÜ3TU8 1888, DE DOELEN te ihtend erkleij. ntant, tnco worden toe- 'EIT in tste succes een ED, PELUW men JLDEN; ;e zamen 14, Gorinchcm. Ie nieuwe Sui- Mejuffrouwen zal, namens den [J, op Maandag liddags ten 2 ure, aan besteden: van het per- jk van de Koe straat, Wijk B, hoonhoven. cening zijn ter in- laangaande te ver- die goedkoop, >en, ten zeerste <je te nemen jvenstaande te i oyuei, geuouuen lang Augustus 11., bedraagt f 49,04*. ,45,66*. 19,45*. 25,27». ,17,82». ,27,48l f 184,74». bouwing zullen en September nde Goederen 3e, doch vaste 9, 1873. igenoemde leenin- i'. en 1 Dee. a. a., dd ten kantore van Lopikerstraat. ieven vooral zich nsent-biljet, af te ger, onder wiens ,r anders dit zout en. VANNOOTE2L Deze Courant wordt des Zaterdag-morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden f 0,70. Franco per post door het geheele rijk 0,80. Men kan zich abonneeren bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. epartement van Wa- en Nijverheid werd Woens- a. aan besteed: Het voltooien van het benedeneind den strekdam aan den rechteroever der ..ade, beboerende tot de nor- jwerken van den benedenmond Minste inschrijver de heer Prijs der AdverteatiSn: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Vrijdags-namiddags. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegevenworden slechts 2 maal iu rekening gebracht. hij zijne betrekking met grooten ijver en nauwgezette plichtsbetrachting. gLANGERAK, 22 Aug. De door notaris A. Casteleijn te Streefkerk gehouden fruit- verpaohting alhier bracht f 1690,50 op, ♦LEERDAM, 22 Aug. De begrooting van het 10e bat. rustende schutterij in deze provincie voor het jaar 1889, zooals zij heden door den schuttersraad is opgetnaakt, be draagt in ontvangst en uitgaaf f292,70*. Do daarin opgenomen toelage uit de kassen der gemeenten, uit welker, ingezetenen het bataillon is samengesteld, beloopt 35 cents per 100 zielen, tegen 32 cents in ’t vorig jaar, ♦LEKSMOND, 21 Aug. Tengevolge van den voortdurenden hoogen waterstand op de rivier de Linge, is sedert 4 Juni de Rijks- schutsluis aan den Arkelschendam gesloten geweest, dus bijna drie achtereenvolgeude zomermaanden, hetgeen zeer zeker wel tot de groote zeldzaamheden behoort. §NIEUW-LEKKERLAND, 23 Aug. De heer R. Do Lange, met zijn kind, hebben deze gemeente metterwoon verlaten, om zich in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika te vestigen. ♦OTTOLAND, 20 Aug. Gisteren werd door den ringpredikant aan de gemeente bekend gemaaktdat uit het lidmaatschap der Ned. Herv. kerk ontzet zijn Sijmen De Jong, Arie Aantjes, Jan Aantjes Bz., Tennis Baan, Bastiaan Bos, Jakob v. Houwelingen Gerrit Kreukniet, Marines v. Houwelingen Adriana de Brave en Leendert Bode. Alhier is bij Q. Groen komen aan vliegen een postduif met de volgende stem pels en merken J. B. De Beukelaar Bergen. Chataeudun No. 239. St. Denis. Bergen-An vers. P. 872. R. 1.059. •♦OUDERKERK a/d IJSEL, 22 Aug. In de jongste vergadering van den Raad werd de gemeente-rekening over het dienstjaar 1887 ovcnrgelegd. De ontvangsten bedragen f 17002,19», de uitgaven f 16047,69» en het batig slot f954,50. De begrooting van het 5de bataljon rustende schutterij werd goed gekeurd. Een adres van den muziek-onder- wijzer Van Helden te Gouda, om gebruik making van een der lokalen der o. 1. school tot het oprichten en in stand houden van een kinder-zangcursus en van eene gemengde zangvereeuiging, werd ter fine van praead- vies gesteld in handen van het Dagelijksch Bestuur. De behandeling van het ontwerp algemeene politie-verordening werd voort gezet. SLIKKERVEER, 20 Aug. Zaterdag werd op het etablissement P. Smit Jr. met goed gevolg te water gelaten eene ijzeren sleep-, kaan groot pl. m. 500 lastgebouwd voor rekening der heeren Joh. Otten Zoon te Rotterdam. Onmiddellijk daarna werd de kiel gelegd voor een dito vaartuigeveneens voor rekening van diezelfde firma. ♦STEIN, 20 Aug. Het grasgewas van den polder bracht jl. Vrijdag-avond bij pu blieke verpachting 240 gulden op. Gisteren-avond 5 uur derailleerde de locomotief van den IJseltram. Ongelukken hadden er gelukkig geen plaats. Omstreeks 10 uren had men de machine weer in de rails en kon de dienst naar Oudewater weer plaats hebben. •TIENHOVEN, 20 Aug. Schrikkende van een hondekar sprong Zaterdag het voor een wagen met kaas gespannen paard van O. v. IJ. te Meerkerk, nabij de kerk dezer gemeente, buiten van den Hoogendijk en holde met een stuk van den wagen over het slot Herlaar en verder langs den Hoo gendijk tot den korenmolen te Ameide, waar het tot staan werd gebracht; voerman en paard kwamen er betrekkelijk goed af. ♦VLIST, 20 Aug. De gemeentereke- ning over 1887 bedraagt aan ontvangsten f3799,56» ea aan uitgaven f3245,99, der halve een batig slot van f553,57». WOERDEN, 22 Aug. Bij den heden alhier gehouden wedstrijd in Schoontijden, waaraan door 21 mededingers werd deelge nomen is do prjjs, ad f75, behaald door den heer W. Spinhoven te Jutfaas, mot de bruine merrie „De Jan”; de 1. premie, ud f40, door den heer W. Van der Lee te Utrecht, mot het paard „Saffo”, en de 2. premie, ad. f25, door den heer Jan^Freyers te Meern, met den bruinen ruin David”. Bij de harddraverij werd de eerste prijs, f200, behaald door P. Van Santen te Rotterdam, en de premie, f50, door J. De Mol te 's-Hage. WOERDEN, 22 Aug. Op de heden ge- hauden kaasmarkt waren aangevoerd 165 wagons. Prijs der Goudsche le soort f24 28.,2e soort f20 23, Derby f25,50 alles per 50 kilo. Handel tamelijk. ZEVENHUIZEN, 20 Aug. De karwjj- oogst is bijna afgeloopen. De opbrengst is middelmatig, wat te wijten is aan een koud voorjaar en oen natten zomer. Algemeen werd geklaagd, dat ze in tegenstelling van het koolzaad moeilijk dorschte. Het kool zaad is slecht, ook is er weinig uitgezaaid en in het voorjaar nog veel omgeploegd. Met de vroege aardappelen is het bedroe vend gesteld. De ziekte hooft er 75 k 80 pct. van aangetast. o alle prijzen Dat men fa Frankrijk een heel eind ver kan gaan, alvorens zich gansch onmogelijk te maken, bewezen de verkiezingen van Zondag jl. De weggejaagde Generaal, het onmogeljjk Kamerlid, de man der wapenen, die bij een duel voor een gewoon burger de vlag moest strijken en toen door heel Frankrpk werd uitgelachen, is Zondag jl. in niet minder dan drie departementen als afgevaardigde voor de Kamer gekozen. Hij kwam er door do hulp der anti-republikei- nen, radicalen, monarchalen en Bonapar- tisten, die bij deze gelegenheid er prijs op stelden iemand op het kussen te helpen, die het er op toelegt de bestaande orde van zaken in Frankrijk zoo spoedig mogolijk omver te halen, om zoo raogehjk zelf de hoogste plaats in te nemen. Al zal hem dit sloopingswerk nu wel niet zoo gemakkelijk en spoedig gelukken, toch is het eon veeg teeken, dat men weer eor, pop heeft, waaromheen alle ontevredenen zich kunnen scharen en die, als hij spreekt, dus met meer recht dan ieder ander, kan beweren dat hij een goed deel van Frankrijk vertegenwoordigt. Edoch, zijne gebleken onhandigheid als Staatsman zal hem vermoedelijk wel weer spoedig buiten ’t gevecht stellen. Toen zijne verkiezing te Parjjs bekend werd, was het op sommige punten zoo ru moerig, dat de politic geweld moest gebrui ken om de menigte uiteen te jagen. De werkstakers, met wie de ex-generaal ook al gecoquetteord had, evengoed als met de legitimisten, hebben uit gebrek aan geld het werk gelukkig meerendeels weder her vat, zoodat althans weer eene aanleiding minder tot oproer aanwezig is. De Fransche regeering blijft volhouden in hare protesten tegen de inbezitneming van Massowah en het nabij gelegen Zulah door Italië, dat op zijn beurt zoowel tegen over Frankrijk als'tegenover Egypte en de Porte zijn goed recht blijft verdedigen. Mas- aowah, zoo redeneert de Italiaansche regee ring, was feitelijk door Egypte en Turkye verlaten, terwijl Frankrijk, dat indertijd Zulah met de omringende landstreek als zijn eigendom verklaardedaarvan nooit bezit genomen heeft. Dat het er geen be zit van nam, wordt algemeen hierdoor ver klaard, dat het de moeiel ijk heden voorzag, die Italië thans ondervindt en die, naar luid der jongste berichten, het uitzenden eener nieuwe expeditie, dus de uitgaaf vau eenige millioenen, zal noodzakelijk maken. Mogelijk dat de Duitsche Rijkskanselier, bij wien de Italiaansche premier Crispi thans te Friedrichsruhe vertoeft, goeden raad in deze weet te geven. Dat het bezoek niet louter een blijk van vriendschap en beleefd heid is, blijkt hieruit, dat Crispi vergezeld is van oen afdeelings-chef van het Depar tement van Buitenlandsche Zaken en van zijn secretaris, terwijl de Italiaansche gezant te Berlyn mede naar het landgoed van Prins Von Bismarck is ontboden. Men begrijpt dat die samenkomst vooral onder de tegenwoordige omstandigheden in Frankrjjk met argwaan wordt begroet, te meer, nu door een onhandigen zet, meer dan anders ’t geval zou zijn geWeest, de aandacht is gevestigd op een toast, door den Duitschen Keizer bij het onthullen van het standbeeld voor Friedrich Carl uitge sproken en waarin met geestdrift wordt verklaard, dat Duitschland er niet aan denkt iets los te laten van ’t geen het in de jongste oorlogen gewonnen heeft, al zou het ook zijn 42 miilioen inwoners op het slagveldmoeten brengen en laten. Deze uiting ontleent vooral hieraan hare betee- kenis, omdat aan den overleden Keizer Frederik wel eens de gedachte is toege kend, als zou hij Frankryks vriendschap hebben willen koopen, door de teruggaaf van een deel van den Elzas. DeKoning van Denemarken wordt, kort na het bezoek dat de Koning van Zweden (in deze maand) aan het Duitsche Hof zal brengen, mede te Berlijn gewacht. Den 18en dezer herdacht Keizer Frans Jozef van Oostenrijk zijn 58en jaardag en tevens zjjn 40e regeeringsjaar. Zoowel in Oostenrijk als in Hongarije werd die dag met veel luister gevierd. Kardinaal Lavigerio, Aartsbisschop van Algiers, zal een bezoek brengen aan de verschillende hoofdsteden van Europa, om geld, sympathie en handen te zoeken, ten einde den slavenhandel in Afrika te bestrij den. In België wenscht de Kardinaal een corps van 100 vrijwilligers uit te rusten om in de Congo de slavenkaravanen aan te houden en de slaven te bevrijden. In een familieraad, te Coburg gehouden, zou eenstemmig, op een na, raadzaam zijn gevonden dat Vorst Ferdinand van Bulgarije zich terugtrok. Die eene stem tegen was die zijner moeder, Prinses Clémentine, die haar zoon dus met hart en met daad ge trouw blijft. In het gemeenebest Haïti is de plaats als President vacant, daar de President Salomon zjjn ontslag als danig nam. De directie der Ned. R yn sp o o f- weg Maatsoh. hoeft met ingang van 1 Sep tember a. s. benoemd tot stationschef te Zwammordam de heer P. De Rooze. De sergeanten J. Van Baarsel en F. D. De Witteeerstgenoemde van het 1ste regiment vesting-artillerielaatstge noemde van de instructie-compagniezijn door den Minister van Oorlog aangewezen om met 1 September a. s. opgeleid te wor den tot 2den luitenant-magazijnmeestev der artillerie. Aan het D terstaat, Handel dag o. lo. van Nieuwe Merwedt maliseeringsi dezer rivier. T. Volkor te Dordrecht, voor f6200. 2o. De uitvoering van eenige werken tot normaliseering van de rivier de Waal, onder Zuilichem, provincie Gelderland, tusschen de kilometorraaien 84 en 86. Minste in schrijver de heer L. A. Van Haaften te Siiedrecht, voor f30,875. Bij de aanbesteding te Dord- recht van een oeververdediging door steen glooiing voor de Jan Hendriksgorzen, zijn ingekomen 17 biljetten. Hoogste en laagste inschryver waren de heeren Th. Kleijn en C. De Groot, te Siiedrecht, voor f21,600 en f15,848. De gunning is aangehouden. Zondag herdacht de directeur van het postkantoor te Rotterdam, de heer C. W. baron Sweerts de Landas Wyborgh, zjjn gouden ambts-jubilé. Van alle zijden stroomden hem do bewijzen van belangstel ling toein den vorm van allerlei fraaie ge schenken en gelukwenschen. Verschillende lokalen van het postkantoor waren smaakvol versierd. Onder de geschonken, welke hem werden aangebodennoemen wij dat der commie zen, bestaande in een fraai bewerkten zil veren beker met symbolische versieringen dat der assistenten bestaande in een tee ken werk in grootschen stijlbevattende tevens hunne photographische portretten een dergelyk geschenk ontving hij van de hoofd- en andere bestellers, een fraaie hang klok van de onder Rotterdam ressorteerende brievengaarders. De hoofddirecteur van het postwezen en verscheidene andere hoogere postbeambten kwamen hem persoonlijk huune gelukwen- schen aanbieden. De heer F. v. d. Mueren, direc teur van het telegraafkantoor aan het Kra- lingsche Veer, dio Maandag zijn 25-jarig jubileum vierde, ontving, behalve vele be wijzen van belangstelling, van zijn perso neel geschenken als huldeblijken. Onlangs werd door den heer Minister van Waterstaat etc. bepaald, dat van 15 Juli 1888 af, des Zondags geen afgifte of bestelling zoude plaats vinden van dienst brieven, tenzij daarop het woord „spoed” worde vermeld. Dat deze maatregel, met welk doel dan ook genomen, nog lang geen halve was, erkende schier iedereen; van daar waar schijnlijk dat de meeste postambtenaren er niet mede in kennis werden gesteld en hem dus niet naleven. Trouwens de naleving er van zoude hun meer zorg dan gemak baren, daar het veel eenvoudiger is alle dienstbrieven in eens te bestellen, dan eerst de „spoedeischende” er uit te zoeken. Dankbaarder voorzeker dan voor een der- gelijken Ni hi [maatregel, zouden de harten der postbeambten voor den Minister kloppen, wanneer hun eene billijke tractamentsver- hooging werd toegekend voor de meerdere werkzaamheden o.a. door de invoering van den postpakketdienst en zoovele andere uitbreidingen in het pqstverkeer, van hen gevergd. Ook de gsmeente Berken- woude zal van do sluisopening c. a., nabij Stolwijkersluis, profiteeren, wijl het bespro ken vaarwater zich tot in die gemeente uitstrekt. Voor het notarieel staats-exa- meneerste gedeelte is o. a. geslaagd de heer H. W. Van Nes te Gouda. De heer P. H. P. Smith, onder wijzer te Siiedrecht, is benoemd tot onder wijzer aan de kweekschool tot opleiding van Christelijke onderwijzers te Nijmegen (Klokkenberg). De Unie-collecte voor de school met don Bijbelgehouden langs de huizen den 17 Te Langerak Ameide Tienhoven Nieuwpoort Goudriaan Groot-Ammers Te zamen Aan den kerkeraad der Ned. Geref. gemeente te Kralingen is voor de in aan bouw zjjnde kerk in de Avenue Concordia, die vermoedeljjk op het einde van dit jaar zal worden in gebruik genomen, door eenen IE WAAG”, deposito a f 50 tot f 600, ivraagbaar i f 500 tot f 1000, m opzegging; ven f 1000, mot pegging; en boven f 1000, len. particulier een prachtig kerkorgel ten ge schenke aangeboden. Uit Kab.aw '«olrjjft ra«n ons van welwillende zijde Onder de parochiën wier geestelijke Her ders het geluk hadden den lOden Augustus 11. hun vijfentwintig-jarig priesterschap te mogen herdenken, behoorde ook de parochie van den H. Jacobus den Meerdere te Kabauw. De ZEw. heer P. J. Hogenboom, de ju bilaris, had zeker om gewichtige redenen besloten dit heugelijke feest op twee ver schillende tijdstippen te vieren, namelijk op den dag zelven, voor de parochianen, fa milie en vrienden, en op den 21. Augustus daaraanvolgende voor zijne eerwaarde broe ders en ambtgenooten. Op den vooravond van St. Laurentius kon men reeds aan de gebouwen in de nabijheid der pastorie zien, dat er iets bijzonders, iets gewichtigs op handen was, want Neêrlands driekleur vertoonde zich reeds hier en daar, terwijl in den morgen dit blijk van deel neming in hqt feest van den beminden her der algemeen was. Na de opdracht van eene plechtig ge zongen H. Mis door den jubilaris, begaven zich deputation van het R. K. par. kerk en armbestuur, alsmede die der zangers en zangertjes naarde pastorie, om hunnen her der met zijn zilveren priesterfeest geluk te wenschen, niet alleen, maar hem ook in den vorm van kostbare geschenken bewijzen te geven hunner lietde on hoogachting. In eene der smaakvol versierde zalen door den heer pastoor mot zijne bekende voorko mendheid ontvangen, werdensjj uitgenoodigd met hem het schoolfeest bij te wonen, dat op zijn verlangen georganiseerd was. Bij het schoolgebouw aangekomen, werd de jubilaris opgewacht door een twaalftal bruidjesdie het pad van den kindervriend met groen en bloemen rykelyk bestrooiden; in het een voudig doch netjes versierde school werd hij onder statig handgeklap aoor al de ka- thechismuskinderen zijner uitgestrekte pa rochie, alsmede door al de schoolkinderen ontvangen; en toen hij, de verschillende bo vengenoemde deputation, eene breede schaar vrienden, ook van verre, benevens een groot aantal belangstellenden gezeten waren, werd de jubilaris door de jeugd rn«/ een toepas selijk gezang verwelkomd. Daarna werd hij door een der leerlingen op kinderlijke wyze gelukgewenscht en werden de kinderlijke geschenken aangeboden; ook het hulpper soneel toonde zijne deelneming door het aan bieden vau een zeer fraai bouquet. Zichtbaar getroffen door zooveel vroolyke, gezonde en van vreugde schitterende kin derkopjes, en niet mindor verrast door het aantal geschenken, nam hij naar aanleiding van den hem toegesproken kinderwensch het woord om op gevoel volle en kinderlijke wijze de kinderen toe te spreken over het gezag in de ruimste beteekenis van het woord. Dit mocht een woord op zijn pas genoemd worden op een feest, waarop de Priester vereerd en in eenen tyd, waarin het gezag zoo miskend wordt. Onder vroolyk gezang en onder het over vloedig genot van chocolade en krenten brood was er spoedig een uurtje gesleten en allen waren het eens, dat dit kinder feestje goed geslaagd mocht heeten. Een temperatuur van circa 80 graden deed den jubilaris en genoodigden tot hun innig leed wezen hun verblijf verkorten-, na den slot zang der kinderen nam de jubilaris nog maals het woord om allen, die in de school blijken van liefde, vereering en hoogachting gegeven hadden, allerhartelijkst te bedanken, waarna hij op dezelfde wijze als bij zijne komst werd uitgeleid. De jeugd, die op zoo’n tijd geen temperatuur kent, bleef zich nog geruimen tijd vermaken en te goed doen; zij hadden waarlijk wel kunnen zingen „Hoe krijgen wij het op.” Boven en behalve de stoffelijke blijken van vereering van bovengemelde corpora tion, vele gemeentenaren afzonderlijk en vrienden, werd den jubilaris door de paro chianen aangeboden een prachtige, zwaar verguld zilveren Ciborie, uit de werkplaats van den heer Brom te Utrecht; deze mag wat opvatting en uitvoering betreft een waar kunstwerk genoemd worden: op de zes vlakke zijden zijn de beeltenissen der H.H. Apostelen aangebracht, terwijl men op den voet de afbeeldingen vindt wederge geven der beelden, die de kerk versieren, benevens de patroonheiligen van den jubi laris en diens waardigen medehelper (Petrus en Joannes), alles gedekt door een diamanten kruis, ook een geschenk eener parochiano. De vooravond van het tweede gedeelte dezer feestviering was oiet zoo opgewekt als die van den 10 Aug.do feesteling had namelijk eene zware verkoudheid opgedaan, on men vreesde voor het ergste; niet te min waren er vele handen bezig om het tempelgebouw waardig te versieren en dit mocht hun uitstekend gelukken: Communiebank, preekstoel, orgel, niets was vergetenvoor dit laatste was een tropee van vlaggen aangebrachtwaaronder in groen en bloemen een toepasselijk croni- cum de aandacht trok. Reeds vroeg in den morgen begonnen de H. Dienstenonnoodig te zeggendat er bij zooveel deelneming een groot aantal parochianen tot de H. Tafel naderde, om Gods zegen over den jubilaris af te smeeken. Te 10 uren begon de feestmis, door den ju bilaris opgedragenen geadsisteerd door zijnen Zeer Eerw. Broeder, den heer A. Ho genboom, pastoor van Dinksperloo en zijnen kapelaan, den WelEerw. hoer J. Leising een groot aantal geestelijken omringde ver der het altaar, om zich in den geest met den jubilaris te vereenigen. Na het evangelie beklom de jubilaris den preekstoel on sprak over de waardo en vereering van het H. Pries terschap en nam daaruit aanleiding om allen, die medegewerkt hadden tot opluiste ring van dit schoone feest, zijnen dank te betuigen. Het zangkoor kweet zich als gewoonlijk zeer dapper door de uitvoering van de Mis „In hora passa” van Viadana met den stati- gen lofzang „Te Deum” werd dit schoone feest besloten; terwijl na de H. Mis de armen rijkelijk bedacht werden. De wenschdat de beminde pastoor nog lang onder ons moge verblijvenzal zeker in aller harten weerklank vinden. Hij levo I •GORINCHEM, 23 Aug. LI. Maandag werden hier bij publieke veiling ingezet: 0,5339 H.A. bouwland op het Hoogland onder deze gemeente, van den heer J. H. A. A. Mourik alhier, op f1600. 0,8038 H.A. bouwland, mede op het Hoogland gelegen, van den heer G. Mourik te Heusden, op f1530. 2,9220 H.A. hooiland, onder Vuren en Dalem, van den heer H. Van Oort te Haarlem, op f4000. De paardenmarkten, welke hier jaar lijks gehouden worden des Zaterdags vóór die te Leksmond en daags vóór die te Brakel, zullen dit jaar hier invallen op Zaterdag 25 Aug. en op Maandag 24 September e. k. ♦AMEIDE, 23 Aug. Bij de Zaterdag al hier gehouden publieke verknoping van boomvruchten is naar schatting besteed voor appelen f4 f5, peren f2»\ f2,50, noten f3 a f4 per hectoliter aan den boom. Ap pelen zijn schaars, peren overvloedig, en noten tamelijk. Voor naweide werd ge middeld f20 per hectare besteed. Van 15 Aug. 11. tot heden werd door de drijfnetvischers alhier geen enkele zalm gevangen. De metselaar H. S. alhier viel 11. Za terdag van een steiger van geringe hoogte en bekwam een beenbreuk. BENSCHOP, 22 Aug. Onze predikant, Ds. J. H. Wensinck, heeft voor het beroep naar Jutfaas bedankt. •BERG-AMBACHT, 23 Aug. Vóór eenige jaren werd er om de ééne helft der Ned. Herv. kerk alhier plantsoen aangelegd, nu zal ook de andere helft worden beplant en netjes worden afgerasterd. Men verneemt dat het polderbestuur een verlaat zal doen maken in de Reekade zoodat de vaartuigendie voortaan door de schutsluis, nabij Stolwijkersluis, zullen bin nenvaren, ook den polder Berg-Ambacht zullen kunnen bereiken. GIESEN-NIEUWKERK, 22 Aug. Ds. J. G. Harthoorn te Steenwijkerwold heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. GOUDERAK, 22 Aug. Onze predikant, Ds. J. Kok, is beroepen te Rouveen. §G«OOT-AMMERS 22 Aug. De op heden door notaris Casteleijn te Streefkerk gehouden fruitverpachting bracht f 446,50 op. ♦HAASTRECHT, 20 Aug. De gomeente- rekening over 1887 bedraagt aan ont vangsten f 12538,42 J en aan uitgaven f 10455,85], derhalve een batig saldo van f2082,57. De hernieuwing aan de sluis van het waterschap „Den Hoogen Boezem” is jl. Woensdag door het bestuur van dien polder opgenomen en goedgekeurd. Do beido wa- terkeeringen zullen nu verwijderd worden en de sluis in gebruik genomen worden. ♦HOORNAAR, 23 Aug. Sedert de vo rige week is de prijs der kaas f 1 per 50 KG. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 23 h f24,50 en Voor kaas van 7 10 KG. tot f 27 de 50 KG. besteed. De gemeentebegrooting voor 1889, zooals die thans den raai^ is aangeboden, heeft voor ontvangst en uitgaaf f4204,76. De hoofdelijke omslag bedraagt f800, terwijl voor kosten van onderwijs en onder houd aan gebouwen on voor sohoolbehoef- ten enz. f 1750 is uitgetrokken. ♦KRIMPEN a/d IJSEL, 21 Aug. In de Zaterdag jl. gehouden vergadering van den Raad werd de gemeeute-rekening over het dienstjaar 1887 voorloopig vastgesteld, iu ontvangst op f 28082,68* en in uitgaaf op f28437,67*. Op de voordracht ter benoe ming van twee zetters voor ’s Rijks dir. belastingen zijn geplaatst de hh. A. C. Mijnlieff, Joh. De Jong, A. J. Otto en N. Hoogendijk, zijnde de beide eerstgenoemden aan de beurt van aftreding, doch herbe noembaar. De gemeente- tevens onbezoldigd rijks- veld wachter H. Hidsker alhier is benoemd tot gemeente-veldwachter te Oost-enWest- Barendrecht. In dezq gemeente vervulde

Schoonhovensche Courant | 1888 | | pagina 1