If 1812. GODSDIENSTOEFENING Brandwaarborgkast, Tafelbeschuit, INBOEDEL, Verkooping van Vruchten Grasverpachting. Steenkolen. Machine Rhiir-Steenkolen, Een Boekje voor iedereen. KERMISVERMAKELIJKHEDEN Nieuwe Aanbeveling. A. C. FIJN VAN DRAAT r 100 VISITEKAARTEN, fl 0TO8WATS&, ADVERTENTIM. KONINGSFEEST. BIDSTOND, in de Chr. Ger. Kerk te LOPIK, WelEd. HeerTHOLENS. Steeds versch voorhanden: C. VAN DE BUNT, Schoonhoven. L. RELLSTAB. VIANEN Haastrecht Polsbroek, 1500 mudden Dinsdag 13, Woensdag 14, Donderdag 15 Augustus 1889: Directie H. VAK OS. Kinderen N.'KONINGS. J, PONSIOEN Tz., Haven, No, 61,4de huis van af de Groote Kerk, Schoonhoven, HF Gelieve op het adres te letten. Groot en Klein Gebak te Schoonhoven, ZILVEREN MEDAILLE! DINERS eo SOUPERS OORINCHEM, 7 Aug. Tol orgeeiit in *lbier, waarvoor zioh 26 •ollicitanten hadden aangemeld, is benoemd do heor Wierlo, muiiokondorwijior too het gymnasium te Katwyk. ♦GORINCHEM, 8 Aug. Het logement „de Vergulden Arend" met stallen, werf enz. van den heer C. Klein, op de Varkens- markt alhier, is 11. Maandag by publieken afslag gemijnd in vier peroeelen op f600, boven de inzetsom, dat is voor f9075. Het woon- en winkelhuis van de heeren E. H. en L. H. De Hartog, in de Burgstraat al hier, is op de inzetsom f 2550 afgeloopen. Een woon- en winkelhuis van mej. de wed. J. J. Qroeneveld, in de Burgstraat, werd bp publieke veiling ingezet op f3100. Mejuffrouw M. Van Dyk, onderwijzeres aan de tussohenschool voor meiBjeB, heeft tegen September e. k., wegens vertrek naar Utrecht, eervol ontslag aangevraagd uit hare betrekking. ♦ALB.LASSER WAARD en VIJPHEE- RENLANDEN, 9 Aug. De handel in kaas en boter was deze week op nieuw willig, de prijzen bleven stationair. Men besteedde in deze streken voor kaas van f 18 tot f24 per 50 kilo, naar gelang van kwaliteit en gewicht, goéboter f0,70, weiboter f 0,50 per §BEHGAMBACHT, 8 Aug. By de Woens dag door het bestuur van dezen polder ge houden besteding van het opruimen der oude eu het daarstellen eener nieuwe brug, aan de zoogenaamde Viersprant naby het dorp, was ingeschreven, door:'K. Broere, Streefkerk, f 1726; G. De Vreugt, Berg- Ambacht, f1625; W. T. Schreij, Nieuw- Lekkerland, f1508; A.Oskam,Berg-Ambacht, f1357; S. Van den Oever, Berg-Ambacht, f 1295J. Van den Berg, Ammerstol, f 1510 A. J. Stuurman, Ammerstol, f1586; J. R. Briedé, Streefkerk, f 1319; G. Van der Hee, Berg-Ambacht, f 1500; W. F. Van der Wal, Berg-Ambacht, f 1195aan wien het werk is ^BERKENWOUDÏ, 8 Aug. De reke- ning dezer gemeente over 1888 bedraagt in ontvangst f5134,08 en in uitgaaf f4764,23s, zoodat zy een batig slot oplevert van f869,848. ♦BLESKEN8GRAAF, 8 Aug. Ddor hee ren Gedeputeerde Staten dezer provincie is by besluit van 23 Juli jl., kraohtens artikel 8 van het algemeen reglement voor de pol ders in dit gewest, goedgekeurd de benoe ming van den heer H. Gautier, tot Bchout van den polder Bleskensgraaf, niettegen staande P. Timmer en drie andere stemge rechtigde ingelanden alhier, aan gemeld college hadden verzocht, die benoeming niet goed te keuren, op grond dat de benoem de geen grond in den polder bezit. CAPELLE a/d IJSEL, 8 Aug. Voor de betrekking van secretaris der gecombineerde polders alhier zyn op de voordracht gesteld de heeren D. Bakker, gemeente-secretaris, en K. Missel, hoofdonderwyzer, beiden alhier. ♦HAASTRECHT, 5 Aug. Zaterdag, omstreeks 6 uur in den morgen, zag iemand, die den IJsel uitvoer, een peten een hengél dryvende in het water. Een weinig verder zaten twee hengelaars, aan wie hy dit ver telde. Dadelyk gingen zy naar die plaats en bemerkten dat hun vriend te water was geraakt Men zag hem liggen, en toen een roorbyganger hem er uit haalde, bleek het, dat hy reeds een lyk was. De zeer oppas sende man, die aan toevallen leed, laat eene weduwe met een kind na. Eerst des mid dags te 5 uren is het lyk naar Gouda ver- ♦HAABTRECHT, 7 Aug. De gemeente rekening over 1888 bedraagt aan ontvangsten f 12.723,24s en aan uitgaven f 10.752,36s, derhalve een batig safdo van f 1970,88. - Gisteren en heden hebben de leerlin gen der nuts naai- en breiBchool een uitstapje gedaan. Een der dames directrices had hen daèrtoe in de gelegenheid ge.teld; dejoeg- Bten gingen naar „De Kap"'en de oudsten naar Den Haag en Scheveningen. Zeer voldaan en gelukkig keerden allen 's avonds huiswaarts. ♦HOORNAAR; 8 Aug.. Sedert de vorige week is de prysder kaas f 1 per 50 KG. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken voor kaas van 4J a 5 KG. f 20 f 22 en voor die van 7 k 8 KG. tot f24 per 50 KG besteed. KINDERDIJK, 7 Aug. Heden is met goed gevolg van het etablissement Pop Smit, scheepsbouwmeesters L. Smit en Zoon alhier, te water gelaten eene voor de directie „Rheinische Dampfschifffahrt Gesellsohafi" te Keulen gebouwde salonraderboot, met promenade-dek, bestemd tot vervoer van passagiers tusschen Kenlen en Mains. De machines worden vervaardigd in de fabriek van de heeren EBoher Wyss en Co. te Zurich. Onmiddellyk daarna werd weder voor dezelfde maatBohappy de kiel gelegd voor eene dergelyke boot. ♦NOORDELOOS, 7 Ang. De rekening dezer gemeente over 1888, zoo als die thans is goedgekeurd en vastgesteld, bedraagt in ontvangst f9387,66s en in nitgaaf f8318,14s en sluit alzoo met een batig slot van f 1069,52. Voor onderwys werd uitgegeven f2451,948. OUDEWATER, 8 Aug. Tengevolge het bedankën door den heer J. Smid te Blyham, is benoemd tot onderwyzer met hoofdaote, aan de openbare school alhier, in de plaats van den heer Aug. Van "der Mee (naar Rot terdam vertrekkende), de heer J. Nijland te Puttershoek, met wien op de voordracht waren geplaatst de heeren P. Minderhond te Koudekerke en Th. Vonk te Melissant. Het vermoeden dat de vreemde hond, welke Vrydag 26 Juli de gemeente alhier is doorgetrokken, „dol" zoude geweest zijn, heeft zich bevestigd; by een ingesteld on derzoek aan 's' Rijks veeartBenyschool te Utrecht op het uit Montfoort toegezonden cadaver is bevonden dat de bewüste hond aan dolheid heeft geleden. Door den raad dezer gemeente is be sloten de gemeente in wijken te verdeelen; de huisnummering, welke hierdoor eene be- langryke verandering ondergaat, neemt de gemeente voor hare rekening. De geloofsbrieven van de nieuw ver kozen raadsleden, de heeren fl. Van Wyk en M. O. Van Wyngaarden, zyn door den raad onderzocht en in orde bevonden, zoo dat tot beider toelating is besloten. Met de toelating van laatstgenoemde kon het Dagelyksch Bestuur zich evenwel niet ver- eenigen, daar eene door den heer Van Wyngaarden bekleede openbare betrekking, nl. brandmeester, bQ de groote slangbrand- spuit, door HEdA. onvereenigbaar met het Üdmaatsohap van den raad werd geacht. ♦TIENHOVEN, 7 Aug. Van 11. Zondag, avond tot Maandag-middag zijn op de zalm- zegenvissohery op de Koekkoekswaard alhier 14 zalmen en 10 JacobBzalmen gevangen. ♦VLIST, 7 Aug. De gemeenterekening over 1888 bedraagt aan ontvangst f4128,46s en aan uitgaven f3217,93, derhalve een batig saldo van f 910,53s. ♦WILLIGE-LANGERAK, 7 Aug. Op de zalmvisschery alhier zyn van Zondag op Maandag 1.1. 15 zomer, en 5 St. Jakob, 'zalmen gevangen. Op de fruitverpachting, alhier Woens dag 1.1. gehouden, zyn de appels en peren over 't geheel zeer duur verpachtde appels en peren dooreen gerekend op f3 a f4 op den boom. Sommige boomguards hebben zeer veel opgeleverd, o. a. die van den landbouwer J. Eikelenboom ongeveer f 500. Andere daarentegen zyn zeer slecht van fruit voorzien, zoodat een zelfs daarom niet op de verpachting gebracht werd, die andere jaren f300 f400 opbrengt. WOERDEN, 7 Aug. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 135 partyen prys van Goudsche le soort f22,50 k (26 2e soort f18 k f22. Derby f23. Handel ▼rij vlug. Gedeputeerde,Staten der pro vincie Zuid-Holland hebben besloten te be palen ingevolge art. 40 hunner instructiSn 1°. dat hun college zal bestaan uit twee afdeelingen of cornmisBiën, onderscheiden in afdeeling A en B 2°. dat de werkzaamheden dier afdeelingen zullen zyn verdeeld als volgtAfdeeling A. Provinciale en plaatselijke financiën, onder- wys, armwezen, kerkelyke zaken, jaoht en vissohery, reclames, rijks- en plaatselyke be lastingen, toepassing der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en het be teugelen van openbare dronkenschap en van die, houdende bepalingen tot het tegengaan van over matigen en gevaarlyken arbeid van jeugdige personen en van vrouwen. Afdee ling B. Gemeentezaken, voor zoover die niet aan Afd. 4 zÜn opgedragen, waterstaat en wegen, waterschapsaangelegenheden, politie, nijverheid, landbouw, militie en sohutteryen, benevens strandvonderyen. 3° te beuoemen tot leden dier afdeelingen: Afdeeling A; de heeren mr. C. A. Van den Kemp, mr. G. J. Goekoop en mr. D. Van Weel. Afdeeling B; dè heeren mr. P. L. P. Blussé, jhr. mr. H. A. C. De la Basse- cour Caan en mr. O. J. 0. Graaf van B{j- landt. Ingevolge art. 4 van het Ko ninklijk besluit van den 21sten Juli 1886 (Stbl. N°. 123) is het verboden inhettyd- vak van 16 Augustus tot en met 15 Ootober te visschen met de zalm- of elftzegenmet het oog daarop worden thans allerwege op de rivieren zalmfuiken of steken geplaatst en door de dryfnetvissohers hun want in gereedheid gebracht om in den verboden zegentyd daarmede die zoo gezochte visoh- soort te bemaohtigen. Woensdag is aan het Minis terie van Waterstaat aanbesteed: I. De uitvoering van baggorwerk in het Aardappelengat, behoorende tot de werken der Dordtsohe waterwegen. Minste inschrjj- ver was de heer A. Volker Lzn. te Sliedrccht, voor f0.26 per M*. II. de uitvoering van bsggerwerk tot voortzetting der normaliseering van de rivier de Waal, onder Valburg, Beuningen en Ewyk, tusschen de kilometerraaien 30 en 35 der herziene rivierkaart. Minste inschrij ver was de heer P. De Groot, aannemer te Giesendam voor f15288. Zaterdag-middag had van we ge dijkgraaf en heemraden van den polder „Prins Alexander" in het Algemeen Ver kooplokaal te Rotterdam de aanbesteding plaats van het doen van reparatiën, ver nieuwingen of andere werkzaamheden aan de stoom- en water werktuigen van don polder, van den dag der gunning af tot tot den 15 Juli 1890. Er waren 2 inschrij vingsbiljetten ingekomen, waarvan de minste insobryver was 0. Van der Giessen, onder Krimpen a/d IJsel, welke voor 5 pot. beneden alle de in het bestek opgegeven pryzen had ingeschreven. By raadsbesluit van 1 Juli j.l. werd door den raad van Ridderkerk de onderwyzer De Zeeuw in die gemeente uit zijne betrekking ontslagen, omdat het getal opderwyzerB aldaar, tengevolge van het stichten eener byzondere school, boven het Tereischte minimum was gekomen. Een dusdanig besluit zal, meent het hoofd bestuur der Ned. Openb. Onderwys- en Hoofdonderwyzers-vereenigingnavolging vinden by andere gemeentebesturen, die onder dezelfae omstandigheden verkeeren. Daardoor verkeeren verdienstelijke ambte naren voortdurend in gevaar buiten hun sohuld broodeloos te worden, waardoor de belangen van het onderwys ten zeerste Worden geschaad. De billijkheid brengt bovendien mede, dat de toekomst van een ambtenaar, die zich uitsluitend aan zyne betrekking heeft ge wijd, en daardoor ni$t in staat is op eene andere wyze in zyn onderhoud te voorzien, worde verzekerd, wanneer hy buiten zyn schuld wordt ontslagen. Dit billykheidsbeginsel is ook reed? in toepassing gebracht by de wet op het L. O. van '78, waar nu aan hoofden van scholen in zulke gevallen een wachtgeld wordt toe gekend; de onderwyzer heeft, uit hoofde zyner lagere jaarwedde,, nog meer behoefte aan wachtgeld, by onverhoopt ontslag, dan hoofden van scholen. Bovengenoemd Hoofdbestuür heeft zich om deze redenen tot de Tweede Kamer ge wend met verzoek, alsnog art. 39 der onder wijswet in dien geest te wijzigen, dat ook onderwijzers in het genot worden gesteld van een wachtgeld, wanneer zy buiten hun sohuld worden ontslagen. -7 De Minister van Binnenland- sche Zaken heeft eene studiebeurs voor de Rijkskweekschool te Middelburg toegekend aan W. Lekkerkerker te Moerkapelle. De heer W. A. Kalkman te Bol nes heeft te Utreoht met gunstig gevolg examen afgelegd voor de Engelsche taal, lager onderwys. Bedankt voor het beroep naar de doleerende gemeente te Werkendam door Ds. E. Van het Loo te Paterson (Amerika). VARIA. Een meisje te Utrecht sprong dezer dagen uit pure wanhoop te water, omdat zehaar vrjjer met „een ander" zag loopen„Hoe mal", zeiden de voorbijgangers, maar toch, ze gaven 't malle wicht een handje en een-twee-drie was se weer op vasten grondslag «gracht. Een vreemdeling, die te Nieuw-Bumen vertoefde, zag een politie-agent en zetto 't terstond op een loopen. Dat is niet in den haak, dacht de dienaar van den Heiligen Hermandad, de man werd nagezet en ingerekend en jawel, 't was een oude bekendo van de justitie, wiens naam al een heele poos in 't politieblad stond. Uit Alkmaar werd dezer dagen een jongmensch naar de strafkolonie te Veenhuizen getranspor teerd, die er zoo om en bjj lOOduizend gulden had doorgebracht, en te Utreoht Btond wegens landlooperij een dito dito toreoht, die aan een Hoogere Burgorschool opgeleid, in verschillende flinke betrekkingen was geplaatst geweest, maar heel zijn welvaren in „Sohiedam" had laten zitten. Te Muntendam, in Groningen, door straatsohandalen welbekend, is 't wonder rustig tegenwoordig. De ergste onruststokers zitten met hun elven achter slot en de politie-agenten hebben 'tnu zóó op hun duimpje, dat ze wel een uitstapjo naar Parjjs konden maken, als hun beurs het maar toeliet. De Pariisohe tentoonstelling achjjnt zonderlinge ideën uit te lokken. Onlangs kwam er een officier uit Bus- land aan, die te paard den langen weg had afgelegd, en eerstdaags zullen drie grappen makers uit Weenen arriveeronper krui wagen. Een van de drie zit voortdurend in 't zonderlinge voertuig, terwijl de anderen beurt om beurt hun tragen.jnakker voortduwen! Te Bergen-op-Zoom* ïrerd Heser dagen een kereltje van 13 jaar aangehouden die uit Antwerpen was gevlucht met het groote plan, om zioh te Amsterdam te laten inschepen en, als een tweede Robinsbn, naar een onbewoond eiland te trekken. De politie telegrafeerde aan de ouders en reeds den volgenden dag waren Zo te Bergen-op-Zoom om jdiun reis lustig ventje naar huis terug te nalen. Acht kippen van den statións-chef te Zandvoort wilden ook eens e«n uitstapje maken ze gingen op de treeplank van een der waggons zitten en voort ging.'t met den laatsten trein tot Overveen, waar de conducteur de vreemde passagiers be speurde en „stop!" riep. Al de béestjes lieten zich gewillig vangen op twee na, die de duinen in vlogen en dns blijkbaar nog meer van de wereld wilden zien. „Als iemand verre reizen doet, dan kan ^jj wat verhalen", maar een zeevaarder uit Oude-Pekela, die dozer dagen uit Rusland terugkeerde, kon maar niet aan 't woord komen, omdat de politie bjj zyn aankomst gereed stond om hem wat to vertellen. Dp matroos had nog vier maanden oslstraf op zyn kerfstok en, pas aan wal, ging 't een-twee-drie het rasphuis in. Een herbergier te Veenwouden had last van vechtlustige klmtenenom ze uit do gelagkann te krjjgengooide lnj een korf met bjjen onder den hoop. Voor do kleine gonzende en stekende politie-agentpn hadden do vechtersbazen allo respect en iii een pmmezien waren ze de deur-uit en op straat. Een grenadier, die bjj golegenheid van de Haagsohe kermis wel draaien maar niet betalen wou, werd er uitgesmeten door den mal lemolenman. Dat was te kras voor den landsver dediger: hg stelde zioh aan 't hoofd van oep tiental kameraden en, 't ontbloots zwaard in do hand, word de oaroussel bestormd. Alles was zoo wat kort en klein geslagen en toen kwam de politie, die een der belhamels in verzekerde be waring nam. Te Vries, in Turkye, ho, we be- doelon in Drenteziet 't er duiBter uit in de gemeentekas. De gemeente-ambtenaren hebben in lang geen oent ontvangeneen der onderwy zers is al door sjjn kostbaas op straat gezet en een ander, die met vrouw en kinderen gezegend iz, hoeft zjjn koe moeten rerkoopen om aan geld te komen. Te Londen werd dezer dagen een hoed van Shakespeare verkocht voor 1200 gulden. Als er nu maar wat van Shakespeare's geest in den hoed is bljjven hangen, dan is hèt diohter-lioofddeksel zeker niet te duur betaald. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. LASTE R. Welke gifplant vindt weliger bodem in onze samenleving dan laster? Welk zaad, ▼aak onnadenkend daarheen geworpen, ont kiemt sneller en levert overvloediger oogst Een losse veronderstelling, meestal genit temidden van jenever-, thee- of koffiedampen, zoo ras vormen aan en als een rol- nwbal, steeds in omvang toene- t zij eindelyk," lende sneeu' mend, treft zy eindelyk, vuil en bemoddert hem ef haar die het toeval tot slachtoffer koos. Men moge dan vruchteloos naar den oor sprong zoeken, het aldus afgeschoten pro jectiel afschudden met minachtend gebaar, in stilte welt zoo dikwerf een traan op in het mannenoog, verbleekt zoo menige vrou- wenwaug. Dan maakt de toorn en veraohting der eerste opwelling plaats voor bitteren wee moed en met trillende lippen zucht men: „Mijn God, wat misdeed ik hen toohl"? OI zij allen die helaas nit onkunde en veelal onbewust meéhelpen tot het in stand honden van die woekerplant, weten zy wel hoe veler levenslast zy daardoor knakken? hoe veel zwaarder zij elkaar den tooh zoo zwaren levensstrjjd maken? Weten zy wel dat het slykwaarmede zij werpen, hen slechts bezoedelt, terwyl het den getroffene onde pyn doetP En zij die laster en verdachtmaking gebruiken als wapenen tegen hen, voor wie zy in eerlyken kamp- strijd zonden moeten zwichteübedenken zij wel, dat het laffer is dan sluipmoord, met voorbedachten rade de ondoordringbare borstwering men zegttusschen hen en hun offer te stellen? Komt 1 slaan wij allen de handen ineen tot het verminderen van dat den monsch ont- eerend kwaadgeboren uit domheid en te veel tyd, en denken wij immer by onze oor deelvellingen over personen, afin de «ohoone woorden van „Herder" -» „Drüoke den Pfeil su schnelle nicht ab, der nimmer zarfiokkehrt Glück zu raubeniat leiohtwieder zu geben, Zoo zij het! so schwerl" O. a/d IJ. H. d. H. BEURSBERICHTE pC. N. Ang. Nederl. Werk. Schuld. 2\ 8U* Dito dito 3 96 Hong. Obi. 1867. 5 Gostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 Dito Feb.-Aug. 5 Dito zilver Jan.-Jnli. 5 Dito Apr.-Oot. 6 Portugal, Oblig3 Rusl., Obl. Hope 1798. 6 Dito 6e Serie. 1855. 5 Dito Obligatiel. 1864 h f 1000. 5 Dito 1866 k f 1000. 5 Dito 1872. 5 Dito 1873. 5 Dito I860 100 p. st. 4J Dito Obl.Nicol.Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1875. 4 J Dito 1880. 4 704 70\ n\ 704 65A 103| 91 103A 103 1004 100J 100 Spanje. Buitenl. Perp. Dito Binnenl. Perp. Turkye. Alg. SchL 1865 gereg. wegl. N. Amerika Oblig. Egypte Dito 1876. Spoorwegl. 1876. 1877. Dito 1876.. Brazilië Oblig, 1865. Dito 1863. Peru Oblig. 1870 Dito 1872 5 Rnsl., Pandbrieven. 100 Z R. 6 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 Gr. Russ. Spw, 5p0. aandeel. Rass.Spw.Chark-Azowpd.st.100. 5 Dito Jelez Griasi5 Dito Jelez—Orel5 Dito Kursk—Charkow. 5 Dito Poti Tiflis k f 1000. 5 Dito Zuid-West Spoorw.-aand. 5 Centraal-Pacific. Oblig. 6 Loten Amsterdam f 100. 3 Loten Rotterdam3 Antwerpsche loten. 1874. 24 Hong. Loten 1870 Theiss-loten4 Oostenr., Aand. 4pC. fl.250,1854. Dito 5pC.fi.500,1860. Dito fl. 100, 1864. Rusl., Aand. 1864 6pC. Rs. 100. Dito 1866 Aand. loting Madrid3 Aand. Turkye met lot. 1870. 3 694 65 16 90| 103| 125 103| 102* 101 174 iöA 94 60 1204 100A 964 10l| 101* 1024 714 1144 112 j 1074 884 120 1074 111 117 1464 164 149 424 144 MARKTBERICHTEN Schoonhoven, 7 Aug. Boter: le qual 50 ot.2de qual. 45 ct. per half kilo, kaas f20 k 24. Vette varkens 23 h 25 et. Biggen f8 A 11. Vette kalveren 21 24 ct. - Aardappelen f 4,00. Eieren f3,50 per 100 stuks. Gouda, 8 Aug. Kaas le qual. f24 A 27, 2e qual. f20h23, Noordhollandsche f23,— k 27,—. Aangevoerd 90 partyen. Boterprys goeboter f 1,25 k 1,35, wei- boter f 1,00 A 1,15 per kilo. Gorincbem, 5 Adg. Üistarwe (7,60 k 7,75, roode dito f 6,50 A 6,65, witte dito f 7,25 A 7,50. Inl. rogge f 5,60 A 5,75, alles per heet. Aangevoerd 216 runderen. Pryzen: zware kalf koeien f200 A 260, kalfvaanen f 120 k 200, melkkoeien f 120 A 180, vaarkoeien k 14-jarige ossen f 100 k 130. Rotterdam, 5 Aug. Tarwe. Vlaamsche, Zeeuwsohe, Plakk. en Overm. de beste f 6,90 A 7,30, goede en mindere f 6,V0 A 6,60. Bodegraven, 6 Aug. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas, 188wagens, te zamen 11885 stuks, wegende 49795 kilo, prys le soort Goudsche f 24,A 26,50, 2e soort f 20,00 A 23,00. 28 wagens Edammerkaas, prys le soort f25,- A 28,-, 2e soort f22,— k f24,50. Gemengd Nieuws. Te 'a-Gravenhage ontvangen offioiëele berichten nit Atjeh melden, dat in den nacht van 25 Juli, Kotta Pohama (een onzer uiterste forten) ernstig met ka nonvuur door Atjehers is beschoten. Onse troepen zyn den 26. Juli uitgerukt tot vernieling van het vyandelyk geschat. Een kanon werd vernield; de overige vuurmon den zyn door den vyand weggevoerd. Wjj namen de versterking Tjade Ke- dioeroean, waar de vyand hardnekkig stand hield, in en vonden ongeveer 30 lyken. Onzerzijds sneuvelden de kapitein van den Goneralon staf W. T. N. Von Geusan, de le luitenant der infanterie P. J. T. Veer man, de le luitenant der genie N. Hage- man en 18 minderen, terwyi gewond werden: 4 officieren en 87 minderen. Te Vjreeswyk is een detache ment genietroepen gearriveerd om een onder zoek in te stellen naar de ondergrondsche telegraphisohe verbindingen. Te Berken wonde werd VrQ dag morgen eene koe van den landbouwer C. B. door den bliksem gedood. Het schoolversuim aan de 2e openbare school te Bergambaoht bedraagt over de eerste helft van dit jaar 6JJ pot., waarvan 4A pot. wegens ziekte. Te Aarlanderveen is een huis gezin in een hoogst gevaarlyken toestand geraakt door het gebruik van vleesch, ge braden in een koperen pan, waarvan het vertinsel was afgesleten en waarin dit vleesch os bekoeling twee dagen bewaard was. Door spoedige geneeskundige hulp is het gezin van den dood gered. Van een der patiënten moest de maag uitge- pompt en uitgewassohen worden, om het gift te verwyderen, dat daarna in het uit- spoelsel uog kon worden aangetoond. Door den stoomtram van Gouda op Bodegraven is Maandag-naoht zekere Cornelia Krom, oud 32 jaar, overreden. Tydena het vervoer naar het gasthuis is hy aan de gevolgen besweken. Even boven Vreeswyk, by het fort Honswyk, is Maandag-avond schip per M. V., nit Vreeswyk, over boord ge slagen en verdronken. Ofschoon men den geheelen dag naar den drenkeling geviseht heeft, is men er nog niet in geslaagd, het lyk te vinden. De ongelukkige was gehuwd en laat eene weduwe met 4 kinderen na. Zondag-avond ten 74 ure is er brand uitgebroken in de woning van den pachter der Stadsgehoorzaal te Leiden, welke brand zoo snel toenam, dat spoedig de geheele zaal in vlam stond. De brand weer heeft alleen de belendende huizon kunnen sparen. De brand is ontstaan op den zolder der woning, waar de kinderen slapen. De pachter was met vrouw en twee kinderen naar het station gegaan om een familielid weg te brengen, terwyl de kinder juffrouw met twee kinderen van 4 en 7 jaren tehuis was. Do oüdate dier kinderen was door haar naar bed gebracht, kort waarna de brand door haar ontdekt werd. Men vermoedt dat dit kind met lucifers gespeeld heeft, hetgeen het wel meer deed. Gedu rende den brand word het kind vermist, zoodat men vreesde dat het in de vlammen was omgekomen. Den volgenden ochtend werd dan ook het verkoolde lijkje onder de puinhoopen gevonden. -By gebrek© van een openbare zwemplaatswaar men zonder gevaar kan baden, begaf zioh Donderdag de 17-jarige P. S. te Papendrepht in de rivier naby het Gors. Plotseling geraakte hy in de diepte en niettegenstaande door schipper Joost Romein, die met zyn vaartuig in de nabij heid op stroom lag, pogingen aangewend werden om hem te reddenmocht 't niet baten. Zaterdag is het lyk nit do Mer- wede opgehaald. De fraaie buitenplaats „Het Paradyt" aan den Ouden Dyk te Kralingen, groot rnim 3 H.A., braoht in veiling f51.800 op. De spoorwegwerker Kruijt is Zaterdag naby Gouda door een locomotief aangereden. De ongelukkige is eenigen tyd daarna overleden en laat eene vrouw met drie kinderen achter. Naar aanleiding van den on langs te BleiBwyk plaats gehad hebbenden brand by den landbouwer Post, is aldaar gearresteerd de persoon van v. D., als ver dacht van brandstichting. Een 5-jarig jongentje van den arbeider L. te Zevenhuizen, is gisteren nacht plotseling blind geworden. Donderdag-naoht is de vis- schor Struik, uit Woudriohem, die met twee zoons op do Boven-Waal by de Groenlanden boven Nymegen aan het vis schen was, by ongelak te water geraakt en verdronken. Zyn lyk werd kort daarna door zyne zoons opgehaald en is naar Woudrichem overgebracht. In de bnurt Ruigeweide is by den veehouder D. De Koning de veeziekte onder de varkens uitgebroken; een dier is gestorven en op advies van den distriots-vee- arts verbrand, terwyl bet hok, de mest «1 omgelegen terrein zyn ontsmet. De directe afzondering van het aangetaste dier is wel- lioht oorsaak, dat de besmetting zioh niet heeft uitgebreid. Onkruid tusschen een met steenen bevloerd terrein kan men niet beter vernietigen, dan op iedere vierk. meter te strooien 30 A 50 gram „Er fur ter Kasensand" en keer dit met een bezem tussohen de steenen. 't Boste gesohiedt zulks by droog weder. De eerste veertig levensjaren zyn de tekst van het levensboek. Wat er volgt zyn noten en commentaren. ST A D SN 1 E IJ WS. Schoonhoven, 9 Augustus In de heden gehouden raads vergadering is 0. a. behandeld: 1°. het ondersoek der geloofsbrieven en besluit tot toelating als leden van den raad van de heeren S. P. H. Noordendorp, P. Group, A. Kuylenburg eu J. G. Doesburg. 2*. benoemd tot Regent van het Gere formeerden weeshuis de heer N. J. H. Van Gholderen. 3*. aangeboden de gemeente-rekening over 1888, in ontvangsten f 39.324,08uit gaven f38.086,10s; batig slot f 1237,95s. Benoemd tot ryksveldwaoh- ters 3de klaaae, standplaats Brielle, H. Ha melink, gepasporteerd maréohausaée, thans agent van politie en onbezoldigd rykaveld- wachter te Schoonhoven, en H. Haaksman, ryks veld wachter der Seklasae (jachtopziener) te Krimpen aan de Lek. Door den kerkeraad dor Ne- derd. Geref. gemeente (doleerende) alhier is het volgende drietal opgemaakt: Ds. A. Fernhout te Zwartsluis, Ds. W. Kingnalda to Uarmelen en Ds. P. Heg boer te Nieuw- Lekkerland. Aanstaanden Maandag sal hot beroep plaata hebben. Onse stadgenoot, de heer P. Van Geelen, vertrokken naar Indië, aal aldaar als onderwyser werkzaam worden gesteld te Djoewana (Japara). Vervólg der Nieuwetijdingen. Door Z. M. is, op zyn versook, rvol ontslag verleend aan Mr. B. J. L. Baron De Geer van Jntfaai, als hoogheem raad van den Lokdyk Benedendams en van den IJaeldam, provinoie Utreoht. Bjj Kon. besluit is tot hoog leeraar in de faculteit der rechtsgeleerd heid aan de ryks-universiteit te Leiden, om onderwys te geven in het Romeinaohe recht en syne geschiedenisbenoemd Mr. H. L. Drncker, hoogleersar aan de ryks-universiteit te Groningen, uit welke laatstgemelde betrekking hem tevens eer vol ontslag is verleend. By kon. besluit is. 1°. aan dr. J. Pyn- appel, eervol ontslag verleend als hoog- loeraar in de faoulteit der letteren en wys- begeerte aan de ryks-aniversiteit te Leiden, met dankbetuiging voor de door hem, ge durende vele jaren, den lande bewezen diensten. 2°. met ingang van den dag, waarop hy, van verlof uit Ned.-Indië teruggekeerd, syne lossen zal hebben aangevangen, tot hoog leeraar in de faculteit der letteren en wys- begeërte aan de Ryks-universiteit te Leiden, om onderwys te geven in de Maleisohe taal en letterkunde en de algemeene taalkunde van den Indisohen Archipel, benoemd: Dr. O. Snouck Hurgronje, lector aan voornoemde universiteit, uit welko betrekking hem, met ingang van hetzelfde tydstip, eervol ontslag wordt verleend; en 3*. aan H. O. Klinkert, leetor aan de gemeente-inrichting voor de opleiding van O. I. ambtenaren te Leiden, opgedragen het geven van onderwys in de Maleisohe taal en letterkunde aan de ryksnniversiteit aldaar, tot den dag waarop Dr. C. Snouck Hurgronje zyne lessen als hoogleeraar zal hebben aangevangen. -r-Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben bepaald, dat binnen drie maanden tyds de bestaarden 0 a. van na te noemen stoomtram-ondernemingen moe ten zorgen, dat steeds ook de aohtente wagen van een trein van een remtoestel voorzien zy, als: Aan bestuurden der IJselstoomtramweg-Maatschappy voor haar lynen, voor zoover zy zich iu deze provincie uitstrekkenaan bestuurders der Stoom tram- Maatsohappy „Gouda"voor haar lyn GoudaBodegraven. —Gedeputeerde Staten van Utreoht hebben bepaald, dat de jaoht wordt geopend op Zaterdag 31 Augustus, met uit zondering van de jaoht op fazanten, waarvan de opening op 1 Ootober is vastgesteld. De lange jacht zal alleen des Dinsdags en Vrydags vyn elke week mogen uitge oefend worden; het jagen in gemaaid, te veld staand koren, peulvruchten en klaver zaad, welke nog in 1889 moeten geoogst worden, is verboden, evenals het jagen in tabakslauden, zoolang het zoogenaamd best goed niet is geoogst, De offieier van gezondheid 2e. kl. R. Ven der Veer, ven het Instruotie- betaljon te Kampen, wordt van 17 tot 29 Augustas toegevoegd aan den geneesk. dienst bij de fort-manoeuvres in de groep Vrees wyk, van de Nieuwe Hollandsche Waterlinie. By de te Rotterdam gehouden aanbesteding van het bouwen eener bewaar school enz. naby den Sohiedamschen Singel was minste inschryver de heer Arie Boef te Kralingen voor f38.590. Heden werd door den rent- meeater M. H. Sohepmanwonende te Rboonnamens eu voor zyne lastgevers aanbesteed: het herstellen en verbeteren der bedyking van den Genoverpolder aan den rechteroever der rivier de Oude Maas, beneden de Albrandswaardsohe haven, onder de gemeente Poortegaal. Er waren 14 insohryvingabiljetten ingekomen; laagste inschryver was de heer P. Zanen Cz. te Ammerstol, voor f5940. Het watersohap Willeskop 0. a. zal het restant der 4 4 pot. geldleening ad f52.000 op 1 Januari a. s. aflossen en daar- entegon eene 34 pot. geldleening ad f 53.000 slniten. Onder voorzitterschap van den heer M. P. Boonzajer, notaris te Go rincbem, werd Dinsdag te Maastricht de algemeene vergadering der Broederschap van notarissen in Nederland geopend. Zy werd door 64 leden bygewoond. Tot lid van het hoofdbestuur, iu de plaats van den heer Van U»j« Pieterse, die aftrad eu niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer A. M. Beijorman te Utrecht, nadat de heer N. Immink te IJsolstein verklaard had zich niet candidaat te willen stellen. De beer C. Van OUt Jr., notaris te Amsterdam, werd als zoodanig herkozen. De volgende alg. vergadering zal te Arnhem plaats hebben. Door de afdeeling „Kralingen on Omstreken" der Holl. Maatach. van Land bouw werd gisteren-avond als afgevaardigde voor de algemeene vergadering te Haarlem benoemd de heer Le Fèvre de Montigny en tot diens plaatsvervanger de heer A. P. A. Vink. Aan do afdeeling Gorinchem van het Algem. Ned. Werkliedenverbond is by Koninkl. besl. van 26 Juli 1.1. reohts- persoonlykheid verleend. De advocaat-generaal by den Hoogen Raad heeft Dinsdag tot verwerping geconcludeerd van het beroep, door v. Bergen v. d. Gryp en Qnik ingesteld tegen het arrest van het Hofte'aHage, waarby zy met be- veatiging van een vonnis der Rotterdamaohe rechtbank tot levenslange gevangenisstraf «yn veroordeeld, wegens den moord te Stol- wyk. In dose zaak waren geen cassatiemid delen voorgesteld. De Hooge Raad zal in deze zaak nitspraak doen den 16den Augustas. De heeren Van den Berp, van Woerden, en Van Bommel, van Gorinohem, «yn geslaagd by het examen voor de hoofdaote. De heer J. Maasdam te Moor- dreoht Is geslaagd voor de Franache taal. Voor de betrekking van hoofd van een in aanbouw zijnde school met den bybel te Nieuwerkerk afd IJsel, op eene jaarwedde van f800, hebbeu zich 24 aol- lioitanten aangemeld. Beroepen te Montfoort Ds. J. W. P. Gobius du Bart to Nieuw- en St- Joostland. Beroepen te Oud-Alblns Ds. H. Peykos Jr. te Hooge veen. Ds. J. R. DjjkstrateSliedrecht is beroepen by de doleerende gemeente te Nederhorst den Berg. Beroepen by dedoleerende meen te te Capollo asn den Use! Ds. H. te Kooten. Zijlstra I ♦AMEIDE, 8 Ang. De ryksambtenaar W. Ploeg ia verplaatst van Oversohie naar deze gemeente. v ♦♦JAARSVELD, 9 Aug. De rekening der ontvangsten en uitgaven over 1888 van deze gemeente, den gemeenteraad aangebo den bedroeg in ontvangsten f 4747,72 in uitgaven f4026,74 soodat er een batig slot is van f720,98. KRIMPEN a/d IJSEL, 8 Aug. Heden werd met goed gevolg van de werf van den soheepabonwmeester A. J. Otto alhier te water gelaten eene yzeren sleep kaan, groot ongeveer 220 laat, voor rekening van den heer R. Tyssen, van Millingen, en de kiel gelegd voor een yzeren klippersohip, groot 250 laat, voor rekening van den heer Johs. Matthias Dahlen, van St. Goarthausen. •LEERBROEK, Slug. On.oprodik.nt, Dl. 1. O. Dour, io beroepen tot prodikent bij de Herr. gemeenten te Ooit- on Weet- Souburg en te Klaaswaal. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer B. Van der Esoh te Beverwyk, heeft gis teren met goed gevolg examen afgelegd in de Hoogdnitsehe taal. §§LEKKERKERK, 8 Aug. Schreof uw gewone oorrespondent over het feest van gisteren: „de volksspelen beloven veel deel neming", de uitslag beantwoordde aan die verwachting. Voor het voet om voetspel waren 4ö deelnemers, voor het turfstapelen 65, voor het tobbeBteken 45, terwijl 95 meisjeB ingeschreven waren voor het eieren- slaan en 30 personen van het ringryden gebruik maakten. 's Avonds bracht hot muziekkorps, onder directie van Gnstaf Geiff, een schoon pro gramma ten gehoore. Vervolgens had onder het ziugen van volksliederen oen optocht met lampions plaats. Hierna haddon we tyd om de illuminatie te gaan bewonderen. Jammer, dat de wind eenigszins hinderlijk was voor het aanblijven der lichtjes buitens huis. Toch was het een prachtig gezicht by vele burgers binnenshuis. Er waren er, die zeer veel zorg en tyd besteed hadden, om de versiering en de verlichting er recht keurig te doen uitzien. Te half elf trok eene verlichte boot, welke van „beneden" kwam, aller aandaeht. Onder het branden van bengaalsoh vuur en het afsteken van eenige vuurpijlen, stoomde zy voor het feestterrein heen en weder. Ein delyk werd op de Lek het eigenlyke voor werk afgestoken, hetgeen de bewondering en de voldoening van een ieder wegdroeg. Nadat het laatste nommer van het pro gramma (Staande Gloria) afgestoken was, verdween ook de door bengaalsoh vuur verlichte boot weer naar het westen, na eerst nog als afscheidsgroet een vnnrpyi dicht voor het centrum van het dorp te hebben afgezonden. Zoo waa dan eindelijk het einde der werk zaamheden van de feestcommissie daar, maar nog niet het einde der feestvreugde. Tot laat in den naoht bleef men by'een in eene vreug devolle stemming, welke door geen enkele wanklank verstoord is geworden. Ieder is overvoMaanmen heeft zioh uitstekend geamuseerdhet geheele feest is naar wensch geslaagd en daarom in de eerste plaats onzen hartelyken dank aan de feest commissie en aan den yverigen voorzitter in het bijzonder, voor het welslagen van het feest en in de tweede plaats mo gen wy onzen opreohten dank niet ont houden aan hen, die er het hunne toe hebben bijgedragen om den band, die vorst en volk te zamen bindt, te helpen verster ken, door een feest als gisteren ♦LEKKERKERK, 9 Aug. Tot lid van den Gemeenteraad is gekozen de heer M. De Jager, met 89 stemmen. Op den heer A. Streefland Az. waren uitgebracht 78 stemmen. Ingeleverd waren 169 geldige stemmen. In de aardappelen, zoo hier als in de naaste omgeving, vertoont zioh weder de ziekte, vooral in de vroege soorten. De natte weersgesteldheid der laatste dagen zal vermoedelijk het kwaad nog doen toenemen. ♦LOPIK, 9 Aug. In den Zondagsdienst der posteryen is een wyziging gekomen. De bode nl. die gewoonlyk des namiddags ten half vier ure naar IJsolstein vertrok, zal dit in het vervolg des Zondags voor- middags te elf uren doen. Door den ryksveearts is verklaard dat een koe van een landbouwer aan het milt vuur is gestorven. Terstond zyn de noodige middelen aangewend om het lyk onsoha- deltjk te maken. De rekening der ontvangsten en uit gaven over 1888 van deze gemeente, den ge meenteraad aangeboden, bedroeg in ontvang- f 12774,28s, in uitgaven f 12097,37", er een batig slot van f676,91 ia. ♦MEERKERK, 9 Aug. Aan de kaaamarkt waren aangevoerd 45 vraohten. Do handel h. KG. vlag. De hoogste prys, die per 100 G. besteed werd, bedroeg f 25. RIDDERKERK, 5 Aug. By den gemeen teraad alhier is een adres ingekomen van den heer J. J. A. Kuys te 's Gravenhage, waarin deze het plan ontvouwt voor een looaal-spoorweg en tram door de eilanden Yoorne en Putte en IJselmonde, in onder linge verbinding ook met onze gemeente. Binnen drie maanden zullen door hem plannen en teekeningen worden Ingezonden, terwyl aladan door hem mede een nader adrea zal worden ingediend ter verkryging van subsidie. Tot gemeente- benoemd: Jhr. Van STREEFKERK, 7 Ang. genoesheer alhier is Foreest, arts. VIANEN6 Ang. Aan den gemeente- architeot is door het dagelyksch bestaar opgedragen, eene begrooting te maken van de kosten van het herstel van de Lekpoort. De Minister van Binuenl. Zaken beeft zioh niet ongenegen verklaard, eene rykabydrage toe te staan, na ontvangst van eene raming en opgave welk gedeelte door de gemeente zal worden bygedragen. De toren is met het daarin aanwezige uurwerk uit den tyd der Brederodea. WILLIGE-LANGERAK, 9 Ang. De rekening der ontvangsten en uitgaven over 1888 van deze gemeente, den gemeenteraad aangeboden, bedroeg in ontvangsten f 6354,63 in uitgaven f5748.19" zoodat er een batig alot ia van f606,43". Yi8scherij-Berichten. AMMERSTOL, 9 Aug. Van Zaterdag 3 tot en met Vrydag 9 Ang. ayn alhier ter markt aangevoerd 275 zalmen, wegende van 8—23 halve kilo's; prys per 4 kilo van f 0,65 tot f 0,90. 394 St. Jakobszalmen, wegende van 27 halve kilo's, prys per 4 kilo van f0,66 tot f 0,85. Op de zalmzegenvissohery „Het Ker- kenrak" zyn van Maandag 29 Juli tot en met Zaterdag 3 Aug. gevangen 201 zalmen. KRALINGEN, 9 Aug. In de afgeloopen week werden alhier aan de markt aangevoerd 4084 zalmengroote zalm gold f0,90 k f 1,10kleine f0,50 A f0,70 per 5 ons. Burgerlijke Stand. Gem. Sohoonhoven. Van 2 tot 9 Ang. 1889. Ondertrouwd: J. Corbyn van Willens- waard en A. Kuylenburg. Getrouwd: J. Van Emmerik en A. M. Oldenburg. A. Staal en A. Kapoen. G. D. lley en A. C. Lasonder. O. E. Heynaius en S. G. Kooiman. Overleden: B. Wendels, oud 8 wéken. J. W. Van Willenswaard, oud 16 maanden. Op den lik Augnstus a. a. ho pen myne geliefde Ouders B. STOUT C. OUWENEEL hunne Vijf en Twintigjarige Echt- vereeniging te herdenken. Hunne dankbare Dochter, T. J. STOUT, i Streefkerk, 8 Aug. 1889. Ondertrouwd.' JAN CORBIJN VAN WILLENSWAARD en ALIDA KÜIJLENBURG. Sohoonhoven, 8 Aug. 1889. Getrouwd: O. D. HEIJ A. C. LASONDER, die, mede uit naam van wederzydsohe fa milie, hnn hartelyken dank betuigen voor de belangstelling, bij hun Huwelijk onder- belangstelling, ▼ouden. Gouda, Sohoonhoven, hnn Huwelijk 7 Augustus 1889. Getrouwd: C. E. HEYNSIUS Arts, S. G. KOOIMAN. Sohoonhoven, 8 Augustus 1889 Voorspoedig bevallen van eene Dochter C. M. v. d. MEIJ KÜIJLENBURG. Loohem, 5 Ang. 1889. Heden overleed, tot diepe droefheid van my, myne Kinderen en Aanbehnwdkinderen, myn geliefde Echtgenoot, de Heer PIETER PETER8E, in den ouderdom van 72 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, Wed. N. O. PETERSE DE GRAAFP. Ameide, 5 Augustas 1889. Eenige eu algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lyden, tot diepe droefheid van mij, myne Kinderen, Behnwd- en Klein kinderen, mjjne hartelyk geliefde Echtge- noote, Mejuffrouw LIJSJE DE JONGH, in den ouderdom van byna 64 jarenna eene Eohtvereeniging van rnim 40 jaar. C. VUIJK. Langerak b./z. de Lek, 8 Augnstus 1889. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, na een kortstondig lyden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster GIJSBERTA GOVINA DE KLEIJN in den ouderdom van byna 54 jaren. P. J. DE KLEIJN. J. DE KLEIJN. J. P. A. DE KLEIJN, Kapt. Inf. R. DE KLEUN VAN WOERDEN. Ameide, 9 Aug. 1889. Eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw HEYNSIUS— KOOIMAN bedanken voor de vele be- wyzen van belangstelling, by hun Huwe- lyk ondervonden, en in 't byzonder de patiënten van het Ziekenfonds voor hnn fraai geschenk. Schoonhoven, 8 Augustus 1889. Mevrouw de Wed. W. KOOIMAN— SCHEPP en Mevrouw de Wed. Prof. A. HEYNSIUS—DU RIEU betuigen hun nen hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by het Hnwelyk hnnner Kinderen ondervonden. Sohoonhoven, 8 Augustas 1889. De Heer S. E. VAN NOOTEN betuigt by deze zyuen hartelyken dank voor de vele bewjjsen van belangstellingby het Huwelyk van zynen Zoon ondervonden. Schoonhoven, 10 Augustas 1889. De Oadergeteekende betaigt zynen dank aan de kiezers te Alblaeaerdam en te Kin derdijk, voor het vertrouwen in hem ge steld, 31 Juli j.l. gekonen te zyn als Lid van den Gemeenteraad alhier. Gelyktydig dankzeggend voor alle be wyzen van belangstelling verder bewezen. HENDRIK KAM. Alblaaierdam, 8 Augustus 1889. ■K" De Raad dar Gemeente Lekker- kerk brengt aan de COMMISSIE, die voor eenige weken de moeilyke taak aanvaardde, om ter eere van onzen Qeëerbiedigden Ko ning en Zyn Huis waardiglijk feest te vie ren, zynen opreohten dank. Zy tooh kweet zioh op Vrydag 2 Au- gtutiu j.l. van die taak op eene wyze, waarop onze Gemeente met trots kan terug zien, en, die den uitroep nit den moyd van velen, zoowel van vreemdeling als inge zetene, ,'t is prachtig", zeer gepast ontlokte. Ook de Heor VAN MILAAN, Hoofd der le Openbare School alhier, die, wat het historisch gedeelte van den Optocht betreft, de Commissie van raad en voor lichting diende, alsmede de vakmannen en verder een ieder, die het syne bybrachtom het feeat op te luisteren, maken aanspraak op onzen dank. Nog menigmaal zy het ons gegeven feest te vieren, en dan steeds onder het genot van dien geest van vrede en vroolykheid, die ond en jong, ja, arm zoowel als ryk, op dit feest bezielde. Namens den Raad der Gemeente Lekkerkerk W. DE GRUIJTER, Lekkerkerk, 8 Augustus II iurgemeester. De COMMISSIE voor de Peest- viering op 2 Augustus j.l. betuigt haren oprechten dank aan alia Corpora tion en personen, die, op welke wyse dan ookhebben medegewerkt tot het VIEREN VAN EEN KONINGSFEEST, dat voor Lekkerkerk steeds tot de geluk kigste herinneringen zal blyven behooren. Namens de Feestoommissie As. DEN OUDSTEN, Voorz. J. VAN VLIET, Secret. De Ondergeteekende betuigt zyn op rechten dank voor de guost en het vertrou wen, dien hy andermaal heeft genoten op het KONINGSFEEST van den 2den dezer te Lekkerkerk. A. VERMEER, Poffertjesbakker. JLV/V/ op helder wit carton in Etniworden geleverd voor f 1,00 (naar buiten, tegen inzending van het be drag, voor f 1,10) door de Boekhandelaars S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. P*" Wegens het hnwelyk van On- dergeteekende, zal zyn praktyk van af 14 Augostus worden waargenomen door G. O VER WIJN, Med. Doctr. en Arts te Utreoht. j. C. IDENBURG, Med. Doctr. en Arts. Haastrecht, 8 Augustus 1889. Zij, die iets te vorderen hebben Vftn - of verschuldigd zyn aan - of onder hunne berusting mochten hebben behoorende tot de nalatenschap van Mejuf frouw CORNELIA DE HAAS, Weduwe PIETER DE VLAMING, in leven Win kelierster en de Ververszaak uitoefenende, gewoond hebbende en overleden te Krim pen op de Lek, worden verzocht daarvan vóór den 22. Augnstus 1889 opgaaf, be taling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris A. J. DE MOOIJ te Lekkerkerk/ der Nederd. Ger. Kerk (doleerende). Zondag 11 Augustas. 's Voorm. 9} aar: de Heer GUILLAUME van Charlois. 's Avonds 6 nar: de Heer GUILLAUME. op ZONDAG II AUGUSTUS a. s., des avonds ten 6 ure, voor de UNIE, een Sohool met den Bybel, onder leiding van den De Ondergeteekenden verklaren bij deze, dat de vervaardigd door den Heer J. W. VERWEIJ te Gouda, na in den brand van 31 Jnli 4 nar in volle vlam gestaan te hebben, by de opening derzelve inwendig geheel onbeschadigd is bevonden. Deze brand kast is by den fabrikant J. W. VER- WEIJ voor belangstellenden ter bezichti ging gesteld. J. POST. M. DOGTEROM. Bleiswijk, 1 Augustus 1889. PRIMA nit de Brood- en Besohnitbakkerij van Boliede AFNEMERS gevraagd, tegen flink iabat. Bjj 8. 4 W. N. VAN NOOTEN te Sohoonhoven versohynt binnen enkele dagen DE NEGENDE AFLEVERING van den VIJFDEN G0EDK00PEN DRUK HISTORISCHE ROMAN VAN Naar het Hoogdnitsoh door J. J. A. G0EVERNEUR. Compleet in 12 afleveringen, elk van on geveer 80 bladz. dnidelyken druk, tegen den uiterst geringen prys van sleohts 25 Cents per aflevering. Notaris VAN ITTERSUM te zal op Donderdag 22 Augustus 1889, des voormiddags om 9 uur, ten sterf huize van Mevrouw de Wed. HOBUS, geb. VAN DEN BERG aldaar, om contani geld, pu bliek verkoopen: Een zeer net onderhouden beBtaande uit: Mahoniehouten-, notenhouten-, zwarthouten- en andere MEUBELEN, als: Canapé's, Stoelen, Fauteuils, Tafels, Buffetten, Lin nenkast, Boekenkast, Bonheur du Jour, Pianino, Schoorsteen- en Penantspiegels met Consoles, Brandkast, Pendules met bij- behooreude Ornamenten, Kristal, Porceloin en Glaswerk, Ledikanten, Bedden met toe- behooren, Tapijten, Gang- en Traploopers, Gordynen, Tafel- en Huishoudlinnen, waar onder nieuwe Damasten Stellen, Kachels, Fornuis, IusluichaardKeukengereedschap, Linnenpers enz., een compleet Engelsch Eetservies, een aanzienlyke hoeveelhoid Tafelzilver en ander Zilverwerk, Gouden Sieraden enz. Te bezichtigen Maandag den 19den en Dinsdag den 20sten Au gustus a. s., van voorm. 10 tot nam. 4 uur. uit de Boomgaarden van de Wed. C. BOUW MAN eu JOH. VAN ZUIJLEN Lx, in Rozendool, onder op Maandag 12 Augustas 1889, des middags ten 12 ure, in het Koffijhnis van Mej. de Wed. L. BLANKEN te Haastrecht. C. A. VAN BLARICUM, Notaris. Het BESTUUR van het waterschap Polsbroek zal op Zaterdag 24 Augus tas 1889, voormiddags 10 uren, in het RECHTHUIS te verpachten Het Graegewaa van deKadft, den Boezem en den Damweg. Namens het Beatnnr, C. VAN ZELDEREN Azn., Voorzitter. P. DE JONG, Secretaris. Voor het Stoomgemaal VOGEL- ZANG en WIEL, onder Jaarsveld, zyn benoodigd levering véér 15 Sept. a. s. vry in de bergplaats, voorwaarden liggen ter lezing in de Maohinewoning. Prysopgave in te zenden vóór 22 Augustus e. k., franco aan den Voorzitter der Waterschappen Batnwe e. a., onder Jaarsveld te Ameide. STARING'S LIJST van alle Binnen- en Buitenlandsche Maten, Gewichten en Mun ten, zoowel de vroegere als die van den tegenwoordigen tijd, met hunne onderlinge vergelijkingen en herleidingenbenevens vele andere opgaven en berekeningen, die iedereen dagelyks te pas komen. Derde, herziene en vermeerderde drnk. In linnon band. Prijs 90 Cents. Verschenen bij S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven en by alle Boekhandelaron te bekomen. Voormiddags 12 uur in hot Koffiehuis „DE BOOS", 25 Cents per persoon, 's Avonds 8 nnr in den Buitentuin „ROZENBURG", 49 Oents per persoon. mT" Afwisselend Programma. Zie Billetten. Ondergeteekende, LOOD- en ZINKWERKER, POMP- MAKER en LEIDEKKER, tevens ingericht tot het slaan en stellen van N0RTH0NPIJPWELLEN, blijft zich voort durend beleefd aanbevelen. Alle soorten van BRUIDSUIKERS FIJNE LIKEUREN, 00GNA0, PUNCH ens. BANKETBAKKER, bekroond met de op de Internationale Tentoonstelling te Antwerpen 1885 en^te Kenlen 188! Levert met of zonder servieB. Enkele Schotels, DESSERT em. 0

Schoonhovensche Courant | 1889 | | pagina 2