M. wmmm. I GODSDIERSTOEFEIlIflfi AAMOIMG. Aankondiging. Harddraverij Openbare Twee HDIZER en ERVEK EEN HUIS, Eerinis te Rotterdam. Extra Reis mmm jrenur r. Een nieuwe Tilburij, AARDRIJKSKUNDE VAN NEDERLAND, Handel in uitsluitend soliede Naaimachines, CONSERVATRÖT A C. FIJN VAN DRAAT, 11M sja i-i Gemengd Nieuwe. Vervolg der Nieuwstijdingen. Visscherij-Berichten. ADVERTENTIEN. jaet) G. VERBURG. der Nederd. Ger. Kerk (doleerende). Venia Aetatis. KINDERFEEST niet te deen plaate hebben. 21AUGUSTUS 1889 RINCRIJDERIJ W Zie groote Aanplakbiljetten. Het Bestuur. Bericht van Inzet. f 5600,-, A. 1. DE M00I1, Notarie. TE REEUWIJK TUIN- en BOSCHHAKHOUT, is uit de hand verkocht I' klasse f 1,00, 2' klasse f 0,60. VAN ZESSEN. TE KOOP: LEERLING, DIENSTBODE, DANKBETUIGING. M -!i -s f 0,30, 5 as fell I 8-aig HOOGSTE RABAT, H.H. VEEHOUDERS! Schoonhoven. Sucade-Candjj-Snipper- en Ontbijtkoek W£E$P£RM6f#£M ENZ. Brandverzekering^ Maatschappij Hertogenbosch RINCHEM, 15 Aug. Zondag-na- ag ontstond hier in de Arkelstraat brand woning van den koopman in potten pannen, Van liees, terwjjl deze toevallig et zijn gezin afwezig was. Gelukkig wetd de brand Bpoedig door de buren en voorbij ganger» ontdekt en gebluaoht. Een petro- leumtoestel waa gesprongen en de uitslaande vlam had reed» gordjjnen en een kastje, waarin zich ongeveer f 150 aan geldswaardig papier bevond, aangetast en vernield. Daar Ds. Ph. 8. Niemeyer te Oohten, b|j Tiel, het beroep naar de Herv. Gemeente te Giesen-Oudekerk heeft aangenomen, zal het getal vacatures in den ring Gorinchem eerlang van zes tot vyf verminderen. Van do tien gemeenten in dien ring zyn dan nog Spyk, Hoog-Blokland, Hoornaar, Har dingsveld en Giesendam zonder predikant. "ARKEL, 15 Aug. De werkzaamheden aan de Keulsohe Vaart blijven goed vorderen. De brug aan den Haarweg is reeds eenige dagen geleden voor 't publiek in gebruik gesteld en eerstdaags wordt ook die aan den straatweg in gebruik genomen. Daarna kan de nieuwe vaart in gemeensohap worden gesteld met het Zederik-kanaal, waarna met het uitbaggeren van het nieuwe gedeelte kan begonnen worden. "BENSCHOP, 16 Aug. Jl. Zondag werd de heer A. Van Veen, van Terneuzen, in zyn dienstwerk alhier bevestigd door onzen vroegeren predikant Ds. J. H. Wensinok, thans te Nykerk, met eene rede naar aan leiding van Jer. BI8, waarna de bevestigde zioh des namiddags aan zyne gemeente ver bond, sprekende naar aanleiding van Titus 2:11 18. Eene talryke sohare vulde zoowel voor- als namiddags het kerkgebouw. De predikanten van Harmeien, Lopik, Jaars veld, IJselstein en Polsbroek woonden de plechtigheid der bevestiging by, de laatste als consulent, die het werk der bevestiging aan zyn ambtgenoot le Nykerk bereidwillig had afgestaan. Een ingezetene dezer gemeente, zioh dezer dagen in het veld bevindende, zag een zoogenaamde molmuis loopen, wist het beestje levend te bemachtigen en stopte het in zyn tabaksdoos. Een poosje later nam hy eens een kykje enin zyn harde gevangensohap had 't dier twee spring levende jongen ter wereld gebracht. "BERG-AMBACHT, 12 Aug. De heer D. A. Bosch, hoofd der openbi. school te Bunnik, heeft voqr de benoeming tot hoofd der sohool met den By bel alhier bedankL "BERG-AMBACHT, 14 Aug. Terwijl er nog steeds gevallen van roodvonk voorko men doen zioh nu medo eenige gevalleh van mazelen voor. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad is de heer J. Van der Leeden A.Fz., gekozen raadslid in plaats vi wijlen den heer P. J. Smits, beëedigd i heeft hy zitting genomen. "HOOG-BLOKLAND, 15 Aug. Ds.H.J. HUlsoher te Reeuwyk heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. "HOORNAAR, 15 Aug. De gemeente rekening over 1888, zooals die thans door den raad is vastgesteld, heeft voor ontvangst f4622,19}voor uitgaaf f3873,14 en sluit alzoo met een batig saldo van f749,05}. Voor onderwys bedroeg de uitgave f 1693,39}. Sedert de vorige week is de prys der kaas f0,50 per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thanB hier en in de om streken voor kaas van 4} 5 KG. f 20 k f 22,50 en voor die van 7 k 8 KG. tot f 24,50 per 50 KG. besteed. JAARSVELD, 14 Aug. Onze predikant, Ds. J. G. Dekking, is beroepen te Gameren. "KRALINGEN, 15 Aug. In de heden avond gehouden raadsvergadering was in gekomen eene voordracht voor gemeente secretaris, no. 1 P. Lamaison van Heenvliet, le beambte ter seoretarie alhier; no. 2 G. v. d. Valk, seeretaris te Benthdizen. De raad besloot tot aankoop van grond tot den bouw eener 6de openbare school/ter grootte van 1100 M', voor de som van f 6050. De gemeenterekening over 1888 werd ingediend, sluitende met een batig Baldo van f 12,942. "MEERKERK, 15 Aug. In den nacht van den 13. op den 14. dezer is door de ryks-veldwachters M. v. d. Vliet alhier en G. v. Keulen te Groot Ammers proces verbaal opgemaakt tegen de gebroeders P. K. en J. K. uit Streyen. Genoemde personen hielden zioh onder Groot-Ammers bezig met vissohen op de Lek, zonder van eene vischacte en permissie od die rivier te mogen visschen, voorzien te zijn. 't Vise fa- want en de reeds gevangen paling zyn in beslag genomen. NOORDELOOS, 13 Aug. Tot predikant alhier is beroepen Ds. B. A. De Jong te Streefkerk. OUDE WATER, 12 Aug. Woensdag 11. werd alhier het nieuwe gebouw voor Christe- lyke belangen ingewijd. By die gelegenheid voerden de predikanten H. Wildeboer en J. W. Margadant, benevens ds. ten Bosch uit Gouda, het woord, zong de gemeente eenige kerkelyke liederen en liet zioh by afwisseling het zangkoor Hosanna", onder leiding van den heer P. J. Muntendam, hooren. Het gebouw, dat in den voorgevel pry kt met den naam: Rehoböth (de Heer heeft ons ruimte gemaakt), en dat in een eenvou- digen styl is opgetrokken, is zeer netjes, zoowel van buiten als van binnen, afgewerkt en doet den arohitect H. Berkhof en den bouwmeester W. Hardenbol, alle eer aan. Een woord van lof werd hun dan ook by de pleohtigheid der inwyding door ds. Wil deboer niet onthouden. Ook de heer Mun tendam ontving van ZEw. een woord van dank voor het flink optreden van 't zang koor, waarby hem tevens door ZEw. werd toegewenscht, dat hy nog jaren als leider van 't koor mocht werkzaam zyn. Ofschoon de opkomst van belangstellenden niet by- zonder groot was, daar velen met een kwartje entróe niet tevreden warendoch wat men gedaan had om een al te grooten toe loop te weren, waren de opgekomenen hier zeer gezellig en stiohtelyk bijeen. ♦OUDEWATER, 15 Aug. LI. Dinsdag werden, ditmaal binnen de kom der gemeente, op den Langewal, van wege de harddra- very-vereeniging „Voorwaarts" alhier, des roormiddags eene ringrydery in tweewielige rytuigen en des namiddags eene harddra- very, door paarden van zessen klaar, onder den man bereden, (onder het reglement der harddravery op korte baan in Nederland) gehouden. Aan den steekspelwedstryd na men 16 paren deel; de prys (zilveren arm band met vergald slot en hoofdstel) werd behaald door mej. A. Van den Heuvel te Willeskop en den heer J. A. Vriesman Jr. te Ondewater; de premie (zilveren armband en reisdeken), door mej. J. De Heer en den heer J. Boonstoppel, beiden te Bensohop. Voor de harddravery waren ingeschreven en opgekomen 9 dravers van naam, waarvan de prys, f150, ten deel viel aan den bruinen ruin „de Prins", toebehoorende aan en be reden door den heer P. Van Santen te Rot terdam de premie, f 50, werd behaald door de schoone zwarte merrie „Koningin", vaq den heer D. J. Floryn te Rotterdam, be reden door G. Koot. De bekende bruine merrie „Snyboon", van den heer W. H. J. Brom te Utrecht (berijder A. Bos), was mede het laatst in de baan, doch werd door „Ko ningin" afgereden. Het weder, hoe ongunstig ook den yorigen d«g, liet niets te weuBohen over, waardoor een zeer groot aantal toeschouwers beide keeren van hun belangstelling deed blijken. De deugdelykheid van de nieuwe baan, zoo wel als de flinke gelegenheid voor dergelyke wedstrijdenwerd algemeen geroemd. Onder gepaste toespraak van den voor zitter der vereeniging, den heer W. H. M. Doorman, werden de pryswinners by de uit reiking der pry'zen geluk gewensoht met hunne behaalde overwinning en ook de overige deelnemers voor hunne medewerking ten zeerste bedankt. Een flink muziekgezelschap liet zioh op het terrein hooren en hield ook later in „Hótel Doelen" eene talrijke menigte tot laat in den avond genoeglyk bij eon. PAPENDRECHT, 14 Aug. Heden werd aan de werf van den scheepsbouwmeester A. Van Dnyvendyk met gewenscht gevolg te water gelaten een yseren tjalkgroot 50 last, gebouwd voor rekening van den heer D. Dolk Dz. te Zevenbergen. Daarna werd de kiel gelegd voor een ijzeren aak, groot 140 last, te bouwen voor rekening van den heer F. Bal te Antwerpen. •POLSBROEK, 16 Aug. In de op j.l. Za terdag gehouden raadsvergadering is de re kening dezer gemeente over 1888 voorloopig vastgesteld. Zy bedraagt in ontvangst f5418,40*, in nitgaaf f4085,32* het batig saldo is alzoo f 1833,08. Door het beetuur van het waterschap Polsbroek is aanbesteed de levering van 96 kar steenkolen, ten behoeve van het stoom gemaal. Laagste insohryver was M. De Heer alhier, aan wien de levering voor f 12,80 de karzijnde ongeveer 20 HL., werd gegund. REEUWIJK, 15 Aug. By de Ned. Geref. (doleerende) gemeente alhier is beroepen de heer O. De Roos, cand. aan de vrye universiteit. "SLIKKERVEER, 14 Aug. Dezer dagen is by de wed. J. de B. inbraak gepleegd door 2 kinderen, n. 1. 2 jongens, A. O. en J. A. C.beiden 10 jaar oud. Zy hebben medegenomen een zilveren pepermuntdoos en f 3, die zioh in een beursje bevonden. Door den veldwachter J. De Waard werden de beide schuldige jongens spoedig opge spoord. Op het établissement van den heer P. Smit Jr. had in de vorige week een ern stig ongeluk plaats. Een jeugdig jongeling, De J. geheeten, had het ongeluk van eene stelling te vallen. Geheel bewusteloos werd hy opgenomen en naar huiB (Ridderkerk) gebracht. Hy had zioh ernstig aan den rug bez< ♦STOLWIJK, 16 Aug. Ten bewyze dat de waarde der landerijen ook hier niet is vooruitgegaan, kan dienen, dat op de 1.1. Woensdag plaats gehad hebbende verkoo- ping van de bouwmanswoning met landerjjen, van wylen H. v. Groeningeneen stuk land. ruim een bunder groot, werd verkocht voor f75a, dat voor eenige jaren was gekocht voor f1500. Het geheel, groot ruim vyf bunders braoht f 6495 op. ♦TIENHOVEN, 14 Aug. Van 11. Zon dag-avond tot Maandag-middag zyn op de zalmvisschery op de Koekkoekswaard alhier gevangen 6 zalmen en 16 St. JaoobBzalmen. VIANEN, 12 Aug, In de laatste weken komen hier enkele gevallen van febris ty- phoidea voor, meestal in ernstigen graad. Reeds 5 gevallen kwamen voor met doode- ly ken afloop, waarvan twee in hetzelfde gezin. ♦WILLIGE-LANGERAK15 Aug. Op de jZalmvissohery alhier zyn van Zondag op Maandag 1.1. 16 zomer- en 12 St. Jakob- zalmen gevangen. Naar aanleiding van een proefles op ,15 Augustus in de openbare sohool alhier, zyn de volgende onderwyzeressen in de hier- volgende volgorde op de voordracht, ter ver vulling van de vacature aan genoemde school, geplaatst, n.l. mej. A. C. Geerlingmej. J. G. M. Van der Steen en mej. C. Cöllen; de eerste twee te Rotterdamde laatste te Neder- HorBt-den-Berg. Er hadden zich 9 sollicitanten aangemeld. "WOERDEN, 13 Aug. De heden aan den raad overgelegde gemeente-rekening sluit in ontvangst met f64.468,23 en in uitgaaf met f58.436,33, soodat het batig slot be draagt f6031,90. Aan hoofdelyken omslag is ontvangen f6874,79. De uitgaven voor onderwys bedroegen f6087,25. Ook had de installatie plaats van het nieuw gekozen raadslid, den heer Dr. G. H. De Feyfer. "IJSELSTEIN, 12 Aug. De rekening on zer gemeente over 1888, gelyk zy door Bur gemeester en Wethouders deü raad is aan geboden, bedraagt in ontvangsten f37658,60* en in uitgaven f38.746,006, alzoo met een nadeelig slot van f 1087,40. De begrooting over het afgeloopen dienstjaar bedroeg in ontvangst en in uitgaaf de gelyke som van f39.859,69. Volgens een berichtgever Van het U. D. is de toestand van Z. M. den Koning tegenwoordig zóó gunstig als men met mogelijkheid mag verwaohten. Z. M. toch verricht met opgewektheid Hds. bezig heden. Hy staat's morgens vroeg op en gaat des avonds niet naar bed, alvorens de brie- i, dien met de laatste zyn aangekomen, ven en dienststukken, post, d. i. te ruim 9 te hebben nagezien. Wel bezoekt Dr. Vlaanderen telken mor gen te acht uren Z. M., maar dat kan meer als een geneeskandig toezicht beschouwd worden, want geneesmiddelen worden er niet meer gebruikt. De eenige klacht die Z. M. uit, is over een onaangenaam gevoel, dat opgewekt wordt door staan, loopen en rijden. Bestond dat niet, dan zou men Z. M. voor volkomen verklaren. Art. 4 van Z. M. besluit van 21 Juli 1886 luidt als volgt: Het is ver boden in het tydvak van 26 Augustus tot en met 15 Ootober te vissohen met de zalm- of elftzegen. De gesloten tyd 1b alzoo ingetreden. Door het dyksoollege van de Krimpenerwaard is eene nieuwe keur ont worpen op de samenstelling van het dykleger. Woensdag is aan het minis terie van waterstaat, handel en ny verheid te 's Hage o. a. aanbesteed: Het maken van 9 kribben en het uitvoeren van bag- gerwerk tot verbetering van de rivier den IJsel beneden Dieren, tussohen de kilome- terraaion 32 en 35. Minste insohryver was de heer G. Beenhakker Gz., aannemer te Slie- dreoht, voor f8824. Dinsdag werd aan het Cen- traal-bureau der Maatsohappy tot exploi tatie van staatsspoorwegen te Utrecht, voor rekening van den Staat, aanbesteedBestek n°. 497. Het herstellen der verzakte per ronmuren en het verrichten van bykomende werken op het station Gorinohem, ten be hoeve van den spoorweg van Eist naar Dordrecht (begrooting f2500). Minste in- schryver de heer L. Van Erp te Hedel, voor f2200. Er waren 8 biljetten ingeleverd. Aan mej. de wed. C. Hartog te Sliedrecht is by de te Dordrecht gehouden aanbesteding als laagste insohryver gegund dè gemeente-reiniging stad Dordrecht, van 1 Oct. 1889 totT» Bept. 1892 of 1895, voor f12.200 per jaar; eveneens werd haar het uitdiepen en op diepte houden der havens en havenmonden binnen die gemeente voor 6 jaren gegund, voor het bedrag van f 6057 per jaar. Dinsdag 18 Aug. herdacht de heer D. Van Wageninge, notaris te Alblas- serdam, onder vele bljjken van vriendschap en waardeering, zyn 30-jarig ambtsfeest. •—Door den Minister van Oorlog zyn benoemd tot conducteurs der artillerie lste klasse (adjud.-onderofficier) de conduo- teurs 2de klasse L. F. SchuurmanK. B. Janssen en O. J. Van der Klerk, respeot. te Woerdenden Helder en Amsterdam. De sergeanten L. Blok, M. Way en W. H. Witmer Tan het lste regiment vest. artillerie zyn door den Minister van Oorlog benoemd tot oonduotour der artil lerie 2de kl. De heeren Knijper Van Dam en Smeer te Rotterdam, en De Vries &0o, te Amsterdam, zonden ons een beknopt Handboek voor reizigers naar Zuid-Afrika, met de stoombooten der Union Line. Daar dit werkje niet in den handel is, vestigen wy gaarne de aandacht op dezen Gids, die onmisbaar is voor reizigers welke dat gedeelte der wereld willen gaan bezoe ken of bewonen. Men leest er vluchtige mededeelingen in voor verschillende belang- ryke zaken in de heerlyke Kaapkolonie, Natal, Oranje-Vrystaat en Transvaal. De schryver, de heer H. Tiedeman, plaatst zich zooveel mogelyk op het standpunt van den tegenwoordigen reiziger en landverhuizer, die vraagt: Waar kan ik geld verdieqen en een nieuw bestaan vinden f Op vereerende uitnoodiging van de di rectie der Union Steamship Company be- schryft hy den weg ,naar de Kaap, het Kaapland, Natal, de Oranje-Vrystaat, de Zuid-Afrikaansohe Republiek, de Trans- vaalsche goudvelden, de Delagoabaai en Zoeloeland, enz. De booten van genoemde Maatsohappy zyn uitmuntend ingericht en loopen snel, soodat de overtocht met ge noegen door ieder wordt gedaan. Zy die voornemens zyu dat ryke land, alwaar nog zooveel te verdienen valt, te gaan bezoeken, raden wy aan zich van bovengenoemd handboek te voorzien. Het is bovendien verrykt met verschillende il- lustratiën naar photographieën, alsook eene uitvoerige kaart, waarop men de verschil lende reisgelegen heden met gemak kan na gaan en waarop zyn aangegeven de plaatsen waar goud, koper, lood, kolen en yser aan wezig is. Ook is een tarief in het boekje opgenomen van de te betalen passagegelden van Rotterdam naar Kaapstad, Port Elisa beth, Natal, Dèlagoa Baai enz. met de Koninklyke Poststoomsohepen die geregeld de reis maken. Bovengenoemde heeren te Rotterdam en Amsterdam zyn bereid nadere informatiën te geven. Door de jury van de te Bols- ward gehouden „Nationale BakkerR- en Zui- veltentoonstelling" zyn o. a. de volgende heeren bekroond: W. Hulleman te Gouda, voor oranje snippers. Zilveren medaille. Virnly Ravenswaay te Kralingen, voor Zeeuwsohe tarwebloem in de bakkery van J. Hommes o. s. Gouden medaille. Gebr. Spoor te Bodegraven, voor kaas vormen voor Stolksoh model, voor komyn- kaas, voor Derby- en Edammer kaas, emmers, Ahlbors vertioale kan, verbeterde, dubbele houten kaaskuip. Gouden medaille. Aan de heeren O. J. Van Houten en Zoon te Weesp is door den Koning vergunning verleend hunne fabriek te mogen noemen: „De Koninklykeyan Houten's Cacaofabriek". Hetgeen aan die onderscheiding dubbele waarde geeft, is de omstandigheid, dat het verzoek tot het mogen voeren van dien naam is geachied op eene uitnoodigjing daartoe, welke Z. M. met betuiging van 's KoniftgB tevredenheid over hunne Caèao, aan die heeren had laten doen. De Staatscourant deelt deslta- tuten mede der vereeniging: bad-en zwem inrichting, te Bodegraven. In de zitting der Arr. Recht bank te Rotterdam van Dinsdag werden 0. a. veroordeeldi A. J. de R. voerman, wonende te Schoon hoven, beklaagd van mishandeling vaneen ambtenaar, tot 5 dagen gevangenisstraf. P. N. v. S. timmerman, wonende te Alphen, beklaagd van huisvredebreuk te Goudkgo- pleegd, tot f 10 boete. Op 7 Juli kreeg een artillerist h^t te kwaad met de Soboonhovenaars J. M.,joud 19 en W. v. S., oud 17 jaar, en werdjdoor hen geslagen en geschopt. Eisch voor ieder f 3 boete. Uitspraak heden. De heer G. G. Van Wagensyeld te Lopik heeft met gunstig gevolg examen afgelegd in de Fransohe taal. De heer Van Yperen te! Ca- pelle a/d IJsel heeft met gunstig gevolg exagnen afgelegd voor de Fransohe taal. De heer J. De Vries te Gorin chem is by het te 's-Hage gehouden examen voor de hoofdacte geslaagd. Door mej. Barbara De Jong, te Gorinohem overleden, is gelegateerd, vry van successierecht, aan do diaconie-armen der Hervormde Gemeente aldaar en aan het kerkgenootschap, ieder f1000. Te Neerbosoh is aan de wees- inrichting eene tombola gehouden, waarvan de opbrengst, eene som van f 10.000, is be stemd voor de voltooiing van het nieuw gebouwde weeshuis. De Synode heeft na langdurig debat het voorstel tot toelating als predi kant, van mannen van buitengewone be kwaamheid en groote verdiensten ten op zichte van de Ned. Herv. Kerk en van zen delingen verworpen. Het prov. kerkbestuur van Zuid-Holland heeft de bekende uitspraak van het classicaal bestuur van Dordrecht, in zake het beroep van Dr. J. W. Lieftinok naar Sliedrecht, nietig verklaard en aan laatstge noemd bestuur gelast de goedkeuring van het beroep zoo spoedig mogelijk te verleenen, indien de vereisohte stukken in orde worden bevonden. Ds. J G. Deur te Leerbroek is beroepen te Renswoude. Ds. O. Van Koetsveld CEs., pre dikant te Oosterhout, heeft een beroep naar Houtryk en Polanen aangenomen. Aangenomen het beroep naar Jutfaas door Ds. E. S. Postma te Maria- Hoorebeke (België). Ds. J. R, Dijkstra, predi de Chr. Ger. Gem. te Sliedrecht, heeft redikant een beroep ontvangen naar de doleerende te Nederhorst den Berg. BEURSBERICHTEN. pC. 15 Aug. Nederl. Werk. Sohuld. .2} 81} Dito dito 3 96} Hong. Obl. 1867. 5 Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 70} Dito Feb.-Aug. 5 70} Dito zilver Jan.-Juli. 5 71^ Dito Apr.-Oot. 5 70} Portugal, Oblig.3 65} Rusl., Obl. Hope 1798. 5 103} Dito 6e Serie. 1855. 5 91} Dito Obligatiel. 1864 k f 1000. 5 103} Dito 1866 k f 1000. 5 103 Dito 1872. 5 100} Dito 1873. 5 100} Dito 1860 100 p. st. 4} 99} Dito ObLNiool. Spw. 1867/69. 4 90' Dito Obligatieleen. 1875. 4} 99} Dito 1880. 4 86} Spanje. Buitenl. Perp. 4 69} Dito Binnenl. Perp. 4 64} Turkye. Alg. Sch. 1865 gei-eg. 16 Egypte Oblig. 18764 90} Dito Spoorweg!. 1876. 5 103} N. Amerika Oblig. 1877. 4 125 Gr. Russ. Spw 5pC. aandeel. 120} Russ.Spw.Chark-Asowpd.st.100. 5 100 Dito Jelez Griasi5 96} Dito Jelez—Orel5 101}} Dito Kursk—Charkow. 5 101}} Centraal-Pacific. Oblig. ,6 114} Loten Amsterdam f100. ..8 112} Loten Rotterdam. 8 107} Antwerpsohe loten. 1874. 2} 8811r Hong. Loten 1870120 Theiss-loten4 109} Oostenr., Aand. 4pC. fl.250,1854. 111} MAR KTB ER I C H T EN. Schoonhoven, 7 Aug. Boter: le qual 46 ot, 2de qual. 42 ot per half kilo, kaas f23 k 26. Aardappelen f 4,00. Eieren f3,50 per 100 stuks. Gouda, 15 Aug. Kaas le qual. f24 k 27,— 2e qual. f21 k 23,60, Noordhollandsche f24 k 28,Aangevoerd 71 partyen. Boterprijs goeboter f 1,25 k 1,35, wei- boter f 1,00 a 1,15 per kilo. Gorinchem, 12 Aug. Ristarwe f7,50 k 7,75, roode dito f 6,60 k 6,80, witte dito f 7,50 k 7,75. Inl. rogge f 5,40 k 6,50, alles per heet Aangevoerd 270 runderen. Pryzen: zware kalf koeien f200 k 270, kalfvaarzen f 130 k 200, melkkoeien f 130 k 200, vaarkoeien f a 1}-jarige ossen f 100 k 120. Rotterdam, 12 en 13 Aug. Aangev. 556 vette rundoren, 869 magere dito, 317 vette en graskalveren, 6 nuchtere kalveren, 1275 schapen of lammeren, 453 varkens en 111 biggen. Pryzen vette runderen le qual. 78 et, 2e qual. 72 ot., 3e qual. 68 ot.; kalveren le qual. 95 ct., 2e qual. 87 et; schapen le qual. 60 ct., 2e qual. 48 ct., alles per kilo; varkens le qual. 28 ot., 2e qual. 26 ct., 3de qual. 25 ct.; licht soort 20 k 21 ot. per half kilo. Bodegraven, 13 Aug. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas, 214wagens, te zamen 14401 stuks, wegende 49697 kilo, prys le soort Goudse be f 24,— k 26,50, 2e soort f 20,00 k 22,00. Men deelt mede, dat de heer F. Domela Nieuwen huis, de afgevaardigde van Sohoterland, die sinds lang lijdende was aan keelaandoening, thans in Frankryk ver toeft en daar ondor behandeling is van een geneesheer. De kwaal toch is, naar men meldt, in den laatsten tyd zoozeer toege nomen, dat de heer Domela Nieuwenhuis bijna niet meer spreken kan, en op het congres te Parys moeite had, zioh een paar keer behooriyk verstaanbaar te maken. Bohipper den B., die voor den heer P. Zanen Cz. te Ammerstol Woensdag jl. materialen had geladen met bestemming naar Rhoon, is 's avonds omstreeks 9 uren in de rivier de Maas by den Oostmond van de Koningshaven O. Z. te Rotterdam aan gevaren door do Amsterdamsohe nachtboot „Rotterdam I", bij welke gelegenheid de zoon van den schipper over boord gevallen en ondanks alle pogingen tot redding ver dronken is. Het lyk is Donderdag namid dag opgevischt. In het Limburgsche dorpGre- venbioht werden 12 huizen door brand ver nield. In een vlaag van waanzin stak een meisje den brand aan. In de gemeente Schoonre- woerd, naby Yianen, heeft zich in eene weide met vee miltvuur voorgedaan. -Zaterdag-morgen is door sohip- per M. Hoegéete Yreesw|jkin de Lek dryvende gevouden het lyk van den zand- schipper M. Varsseveld, aldaar, die Maandag jl. tegenover het fort Honswyk overboord sloeg en verdronk. Eene der buurten in don om trek van de gasfabriek te Leiden was deze week in rep en roer. Eene ongehuwde moeder van drie kinderen had een hunner mishandeld. Het was daarmede zoo erg geworden dat de buren er zich meé gingen bemoeien, en het gevolg was dat de politie verscheen. Naar men verneemt, heeft de ontaarde moeder het ongeveer 4-jarig kind ruim een halfjaar opgesloten gehouden, met een touw aan eene bank gebonden en byna laten uit hongeren. Het kind zou reeds wonden aan het liohaampje hebben van onreinheid en naar het academisoh ziekenhuis zyn over gebracht. Toen de vrouw zioh op straat vertoonde, werd ze dqor het verontwaardigd bliek uitgejouwd en weinig vriendelyk publiek ui bejegend. ag brand, met het gevolg dat >iberg in de asoh werden gelegd, mis bleef behouden. Over het algemeen is men van oordeel, dat de vrouw gehandeld heeft onder den dwang harer moeder, by wie ze inwoonde en die haar dreigde met hare kinderen op Btraat te zullen zetten, indien ze zioh tegen de mishandeling verzette. Op de hofstede, bewoond door P. Meinderwyk in Kamerik, ontstond Woens dag-namiddag brand, met het j huis en hooibei. Het zomerhuis 1 De zalmvissohery met trek- netten by de stad Bremen aan den Ooaterdyk is reeds sedert eenigen tyd geheel opgehe ven. Zy werd in dezen zomer over het geheel op zeer kleine sohaal gedreven en ook dat geringe bedryf levert geen voordeelige uit komst op. Aan de Bovenweserb. v. te Achim waren de resultaten gunstig. In 1883 werden aan den Oosterdyk ongeveer 2000 zalmen gevangen. Ook de beneden Yegesaok, by Farge, nieuw opgeriohte zalm visschery van Hollandsche vissohers, sohynt tot dusver niet te beantwoorden aan de ver wachtingen. Molkwerum is de eenige plaats in ons vaderlandwaar by de begrafenis geene lykbaar gebezigd wordt. Men plaatst de doodkist op twee draaghouten, waarover touwen gaan en zoo wordt het lijk door acht dragers ten grave gebracht. Een varkensmester uit Gouda bracht Maandag-ochtend 6 varkens aan de waag te 's Uage. Al zeer spoedig bleekdat de dieren ziek waren, en kort na aankomst in de weeginriohting stierven er drie. Woensdag-middag is er by de oefeningen van een afdeeling van het korps torpedisten ter reede van Hellevoetsluis een droevig ongeluk gebeurd. De sergeant v. L. is door het uitschieten van een ketting, waaraan 450 kilogram gewicht hing, zoo danig tussohen dien ketting beklemd geraakt, dat hy op hetzelfde oogen- blik dood bleef. Het lyk werd er naar het Ziekenhuis vervoerd en geschouwd, daar uitwendig geen spoor van beleediging is te ontdekken, behalve een schram van zeer weinig boteekenis; een zware, inwendige kneusing moet den dood ten gevolge heb ben gehad. De Overledene sou binnenkort gepensioneerd worden. Hy was ongehuwd, en door zyn zeldzaam goed humeur niet alleen by zyn korps, maar ook by de bur- gery zeer gezien. By het rooien van aardappe len op een akker onder Gelkenes werd heden aan een dier vruohten een insect gevonden, hetwelk, geel-wit van kleur, de gedaante had van een grooten kever. Men meende hier met den zoo gevreesden colorado-kever te doen te hebben, dooh na ondersoek biykt het dier met de beschryving niet overeen te komen. Wat het echter is en in hoe verre dit insect voor den aardappel nadeelig is, zal alleen door deskundigen zyn uit to maken. - Te Aken is by den wielerwed- stryd een 22-jarig jonkman, uit die stad, door den val van het rywiel zoodanig ge wond, dat hy spoedig daarna overleed. Een paardenkooper uit Hers- feld had verleden week op de markt te Arolsen 17 jonge, mooie paarden gekooht die hij per spoor naar zyn woonplaats liet verzenden. Toen ze daar aankwamen, waren al de beesten dood; met 't schuim op den bek, bleken se door gom» aan voldoende ruimte en lucht in den veel te kleinen goe derenwagen te zyn gestikt. ♦-— Spoorwagens, die te water bewogen worden, klinkt zeker zonderling. Toch was dit Woensdag te Dalem op te merken. Twee sohepen, door 'een sleepboot getrokken, en met spoorwagens geladen, pas seerden nl. langs de Waal, naar beneden. STADSNIEUWS. Schoenheven, IA Angnstns. De nieuw benoemde 2e-luite- nant der mariniers J. Yan der Kop wordt met 1 September ingedeeld by het le bat. van het korps, in garnizoen te Amsterdam. De le luitenant der art. W.J. Biesohel zal, op zyn versoek, van 17 tot 29 Augustus deelnemen aan de manoeuvres op het fort Honswyk. By de fort-manoeuvres in de groep Yreeswyk van 17 tot 29 Augustus zal de geneeskundige dienst op het fort Honswyk worden waargenomen door den officier van gezondheid 2e kl. R. Yan der Yeer, terwijl de officier van gezondheid le kl. A. Butner alhier is aangewezen als chef van den geneeskundigen dienst in genoemde groep, ter standplaats Yianen. •—De voorgaande week vertrok ken van hier 30 korporaals-titulair en volon tairs der Instructie-Compagnie, om by de verschillende regimenten hunne verdere op leiding te ontvangen. In verband hiermede waren weder jongelingen opgeroepen13 kwamen opwaarvan 3 geneeskundig wer den ongeschikt bevonden, zoodat 10 in dienst konden ge.teld worden. "—Maandag 19 Aug. vertrekt de Instruotie-Compagnie naar het kamp by 01- debroek, om daar te blyven tot 30 Aug. De reis daarheen geschiedt per extra boot des morgens kwartier vóór zes naar Utrecht en verder per trein van 11.17 naar het sta tion Elburg—Oldebroek. Tegen 1 September treedt als gezagvoerder van de stoomboot Sohoon- hoven in functie de heer C. Baardman, thans in gelyke betrekking op de stoom boot Yreeswyk. Als gezagvoerder van de stoomboot Yreeswyk treedt met genoemden in functie de heer A. Terlouw, thans stuurman op dezelfde boot. In eene op 16 dezer gehouden algemeene vergadering is besloten dit jaar op den verjaardag van de Kroonprinses g kinderfeest te doen plaats hebben. •--Zr.Ms. riviervaartuig „Rhenus" kwam van den oefeningstocht gepasseerden Woensdag vóór den wal alhier, en vertrok Donderdag weder naar Rotterdam, Ds. J. Yink te Lopik heeft voor het beroep als predikant by de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. In de vacature Ds. Roskott is heden-avond door het kiesoollege der Ned. Herv. Gemeente alhier het volgend drietal predikanten samengesteld: Ds. J. G. Deur te Leerbroek, Ds. J. Enderló te Boharnegoutum c. a. en Ds. K. E. Yan Griethuyzen te Sneek. Door den kerkeraad der Ned. Geref. gemeente (doleerende) alhier is tot predikant beroepen Ds. W. Ringnalda te Harmeien. - Maandag werden de graven der Gorcumsohe martelaren bezooht door 250 bedevaartgangers uit deze gemeente, die zioh tot dat doel per stoomboot Schoon hoven naar Brielle begaven. Thans »yn voor dit jaar de processiën derwaarts afgeloopenin het geheel bezochten byna 12000 bedevaartgangers de graven. Zonder ernstige gevolgen hebben in de afgeloopen week weder een paar vrouwen by het watersoheppen on willekeurig een bad genomen. Yoorziohtig- heid op de meestal gladde trappen sohynt niet overbodig. POSTKANTOOR SCHOONHOVEN. LUST VAN BRIEVEN geadresseerd aan onbekendenover de 2e helft der maand Juli 1889: Mej. M. Schouten te Leiden. Van Groot-Ammert H. Yan der Kooi te Rotterdam. GOUDA, 15 Aug. Maandag herdaoht de heer O. Vorloojj alhier den dag, waarop hy voor 50 jaar in dienst trad by de firma G. B. Van Goor Zonen, waar hy nu sedert 1861 als opzichter der drukkery en bindery nog steeds met lust en yver werkzaam iz. Van zyn patroon, den heer J. M. Noothoven van Goor, zoo mede van het gezamenlijk personeel, ontving hy op dezen gedenkwaardigen dag treffende bly- ken van waardeering en vriendsohap. By den Zondag gehouden kolfwed- stryd te Delft behaalde onze stadgenoot de heer J. H. Spiering» den eersten prys met 110 punten. ALBLASSERDAM, 12 Aug. In de laatst gehouden vergadering van den gemeente raad werd de rekening der gemeente over 1888 ter voorloopige vaststelling aangebo den. De ontvangsten hebben bedragen f25.102,09}, de uitgaven f24.448,63, soo dat het batig saldo f 653,46} bedraagt. Goedgekeurd werd ook de rekening van het burgerlyk armbestuur tot een bedrag van f2732,61 in ontvangst en f2724,06 in uit gaaf, de subsidie bedraagt f 1700. ""JAARSVELD, 16 Aug. De begrooting dezer gemeente over 1890 is den gemeen teraad aangeboden en bedraagt aan inkom sten en uitgaven f4782,82. LEERDAM, 13 Aug. In de alhier ge houden vergadering van de afd. Yianen en omstreken van de Hollandsche Maat sohappy van Landbouw werd door voorzitter, den heer G. 8. A. Stuartn deeling gedaan, dat door het bestuur van de Staatsspoorwegen het stationsterrein en de goederenloods gratis is afgestaan voor de te houden harddravery op 5 Sept. e. k. Tot afgevaardigde voor de algemeene vergadering werd gekozen de heer G. De Yor en tot plaatsvervanger de heer J. J. Droogleever. "LEKKERKERK, 16 Aug. Binnen eenifp weken zal hier weder een kloetwedstrjjd worden gehouden, waarvan de deelneming en belangstelling niet minder zal zyu dan in het vorige jaar. Het restaureoren van het waaggebouw zal wegens gebrek aan finanoiëelen steun niet doorgaan, ofschoon alle plannen reeds daarvoor gereed waren. Wegens de uitbreiding, die de eerste openbare school heeft ondergaan, zyn de wyken voor de schoolgaande kinderen aan merkelijk gewyzigd. Tot onder wy seres aan de lste open bare sohool in wyk b alhier is benoemd mej. P. Yan der Graaf, reeds werkzaam in gelyke betrekking aan de school iu wyk a. "LOPIK, 16 Aug. Tot onze biydsohap heeft onze predikant, Ds. A. De Yink, voor het beroep naar Schoonhoven bedankt. De begrooting dezer gemeente over 1890 is den gemeenteraad aangeboden en bedraagt aan inkomsten en uitgaven f 11640.32*. "MEERKERK, 16 Aug. Aan de kaasmarkt waren 63 vraohten aangevoerd. De handel was tameiyk. De hoogste prys per 100 halve KG. bedroeg 25 gld. REEUWIJK, 14 Aug. Onze predikant, Ds. H. J. Httlsoher, heeft voor het beroep naar Westmaas bedankt. §WILLIGE-LANGERAK16 Aug. De begrooting dezer gemeente over 1890 is den gemeenteraad aangeboden en bedraagt aan inkomsten en uitgaven f 6268,32. AMMERSTOL, 16 Aug. 'iterdag 10 tot en met :yn alhier ter markt aangevoerd Vry dag Yan Zaterdi 16 Aug. syi 220 zalmen, wegende van 8—21 halve kilo's prys per j kilo van f 0,72 tot f 1,00. 615 St. Jakobazalmea, wegende van 27 halve kilo's, prys per kilo van f0,70 tot f 0,90. Op de salmzegenvisschery „Het Ker- kenrak zyn van Maandag 5 tot en mot Zaterdag 10 Aug. gevangen 150 zalmen. ouders zyn 0. de Koning en M. de Vos. - A. Hoogendoorn, oud 1 maand. Burgerlijke Stand. Gem. Schoonhoven, Yan 9 tot 16 Augustus 1889. GeborenJacobus Bernardusouders J. B. Labey en G. van Dam. Tennis, ouders H. J. J. van Arkel en M. Kok. Ernst Gerard, ouders P. de Jong en G. Mudde. OndertrouwdE. A. Bonkes en M. Brassen. OverledenLevenloos kindwaarvan Ondertrouwd: ELZE ALBERT BONKES MARIA BRUSSEN. Schoon horen16 1889' Getrouwd: J. 0. IDENBURG, Arts te Haastrecht, C. E. IJFELAAR die, mede namens wederzydsche familie betrekkingen, hun hartelyken dank betui gen voor do zoo talryke bewysen van be langstelling, in het bijzonder uit de gemeente Haastrecht, bij hun Huwelyk ondervonden. Gouda, 15 Augustus 1889. Getrouwd: K. VAN WALSUM A. N. VAN DER LINDE Pd., die, ook namens wederzydsohe familie, hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Hu welyk ondervonden. Een woord van innigen dank vooral aan die inwoners onzer gemeente, die op meer dan gewone wyse het hunne hebben gedaan om de feestvreugde te verhoogen. Krimpen a/d IJssel, 15 Augustus 1889. Bevallen van eene Dóchter U. VAN WIERINGEN MIJ3. Maassluis, 9 Augustus 1889. Geboren: WALTER PAUL ALFRED, Zoon van: E. G. B. VAN VOORST VAN BEEST B. G. VAN VOORST VAN BEEST- VAN KREGTBN. Arnhem, 10 Augustas 1889. overleed, na een langdurig doch geduldig lyden, tot diepe droefheid van my, myne Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen, myne hartelyk geliefde Eohtge- noote, Mejuffrouw LUSJE DE JONGH, in den ouderdom van byna 64 jarenna eene Eohtvereeniging van ruim 40 jaèr. C. VUIJK. Langerak b/z. de Lek, 8 Augustus 1889. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blyven. Heden overleed myn hartelyk geliefde Echtgenoot DIRK VUIJK, in den ouderdom van ruim 34 jaren. Uit aller naam, O. VUIJK, geb. VAN HARTEN. Langerak, 14 Aug. 1889. K.0 ige en algemeene kennisgeving. Op 13 dezer overleed te Amsterdam, na eene kortstondige dooh hevige ziekte, müne geliefde Kleindochter SARA H. P. BIJLEVELD, in den jeugdigen leeftyd van byna 14 jaren. Wed. S. LASONDER v. 0own. Sohoonhoven, 10 Aug. 1889. De Ondergeteekeoden betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by hunne 25-jarige Eohtvereeniging ondervonden. D. VAN DER WOUDEN en Echtgenoote. Lekkerkerk, 15 Aug. 1889. Voor de vele bewyzen van deelheming, zoo van hier als elders ontvangen, tydens de ziekte en by het overlyden van onzen geliefden Zoon en Broeder FREDERtK VAN IPENBURG, wordt by deze hartelyke dank betuigd, in 't bijzonder aan den Wei- Edel ZeerGel. Heer Dr. GALLANDAT HUET, voor de liefderyke en zorgvuldige behandeling. Uit aller naam, JOH». VAN IPENBURG Fsn. en Echtgenoote. Sohoonhoron, 16 Ang. 1889. De Ondergeteekende, Bouw man in 't Bbijersche, Gemeente Stolwijk, sedert drie weken lid der Onderlinge Vee-Verzekering Maatschappij „DE HOËKSCHii WAAKD'betuigt bjj deze zjjn dank aan voornoemde Directie en den Hooid-Agent, den Heet A. H. G. MÜBRAIJ te Gouda, voor de rojjale en spoedige uitbetaling van de door rnjj geleden schade van een aan de thans heerschende Vlekziekte gestorven Varken en beveelt voor noemde Maatschappij aan alle Vee houders ten zeerst aan. BEUERS0HE, 1.0 Augustus 1889. Zy, die iets te vorderen hebben van - of versohuldigd zyn aan - of onder hnnne berusting moohten hebben behoorende tot de naiatensohap van Mejnf- frouw CORNELIA DE HAAS, Weduwe PIETER DE VLAMING, in leven Win kelierster en de Ververszaak uitoefenende, gewoond hebbende en overleden te Krim pen ep de Lek, worden verzooht daarvan vóór den 22. Augustus 1889 opgaaf, be taling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris A. J. DE MOOIJ te Lekkerkerk. Zondag 18 Augustus. 'sVoorm. 9} uur: LEESKERK. 's Avond* 6 uur: LEESKERK. By beschikking van den Hoogen Raad der Nederlanden d.d. 18 Jnli 1889, goedgekeurd by Koninklyk besluit van 27 Juli 1889, no. 25, is aan CORNELIA BROUWER DE KONING, gedomicilieerd te Hoeukoop, verleend VENIA AETATIS of brieven van meerder jarig-verklaring, welke aan haar geven alle de reohten by de Wet aan meerderjarigen toegekend, behoudens de bepaling van art. 478 van het Burgerlyk Wetboek. De Procureur, Mr. P. F. L. VERSCHOOR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Berg-Ambaeht maken by deze bekenddatingevolge machtiging van Heeren Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Hollandde HUI3WEG (Be- nedenbergonder Berg-Ambacht aan den Ilnisweg by den Viersprong en aan de grens van Berkenwoude (Upweg) voor de passage met RUTUIG en VEE zal AFGESLOTEN zyn gednrende 3 dagen den 20en, 21 en en 22en Angnstns a. s, zullende gedurende de afsluiting de Rytai- gen han weg moeten nemen over de ge meente Stolwi|k. Berg-Ambaeht, dén 16. Augustus 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, P. VAN WIJNGAARDEN, (L.-B.) De Secretaris, T. BLANKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Berg-Ambaeht maken by deze bekend, dat, ingevolge maohtiging van Heeren Gedeputeerde Staten der provincie Znid-Hollandde KADIJKSCHE LAAN onder Berg-Ambaeht aan den Hniaweg, by den Viersprong, voor de Passage met RIJTUIG en VEE zal GESTREMD zijn van den 23. Angnstus a. s. tot den 20. September d.a. v., zullende gednrende de afsluiting de rytuigen han weg moeten nemen langs den Kadijk, den bovensten Opweg en den Hoisweg. Berg-Ambaeht, den 16. Augustus 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, P. VAN WIJNGAARDEN, (L. B.) De Seeretaris, T. BLANKEN. De COMMISSIE voor de Kln- derfeestenter gelegenheid van den Verjaardag onzer Kroonprinses, brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat in de ALGEMEENE VERGADERING van 15 dezer is besloten, DIT jaar bedoeld 8cho.ahov.D16 Angwttu 1889. en Het WOON- en WINKELHUIS enz. te Krimpen op de Lek, heden geveild, staat in bod op en wordt Donderdag 22 Augustus 18 89, voorm. 10 ure, ten huize van K. ROEST te Krimpen op de Lek afgeslagen. Lekkerkerk, 15 Ang. 1889. aan de Eeeuwyksohi op Woensdag 21 Angnstns 1889, des morgens te elf nren, in de Herberg by K. RADEMAKER, wyksohe Brug, van: No. 1. en GROND, aan de Reenwyksche Brug te Reeuwijk. Kadastraal bekend in Sectie B, nos. 1462 en 1479, te samen groot 4 Aren, 39 Centiaren. Te aanvaarden 1 October 1889. No. 2. Eenige peroeelen in de Alphens, aan de Omloopskade te Reen wijk. Kadastraal bekend in Sectie B, nos. 1028, 1031 en 1035 tot 1038, te samen groot 50 Aren, 59 Centiaren. Te aanvaarden 1 Ootober 1889. En No. 3. SCHUUR, ERVEN en Grond op Niauwen- broek te Heme Ijk. Kedartrael bekend in Sectie G, no.. 769, 776, 1192 en 1329, groot 16 Aren, 29 Centiaren. Terstond te aaoTaarden. Nadere inlichtingen geeft Notarie G. C. FORTUUN DROOGLEEVER te Gouda. Het ten verkoop aan- gekondigde perceel in de Korte Weistraat te Schoonhoven van J. GREEVE D. TEIJINCK, Notaris. Omtrent het sluiten van contracten van levensver zekering en lijfrenten bij de Holland sche Sociëteit van Le\msvenekeringen opgericht in het jaar 1807 te Am- sterdamen tegenwoordig onder het bestuur van de Heeren J. FOCK, C. P. VAN EEGHEN, J. T. VAN BOSSE en J. G. SIHLEM, als Com missarissen, Jhr. Mr. C. H ARTSEN Jbsz., als Directeur, en Mr. J. P. PORTIELJE, als Tweede Directeur, z(jn inlichtingen te verkrijgen aan het Kantoor te Amsterdam, Regu liersdwarsstraat 12, b(j HH. Corres- Sondenten in de voornaamste steden es Rijks en bij den HeétT. DRA1JER, te 's-Gravenhage, Billitonstraat 2, Generaal Agent. Correspondenten voor Gorinchem de Heeren C. DE G1JSELAAR Co., te Gouda de Heer G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER Jearlijkaohe premie per honderd galden Kapitaal-Verzekering voor hetgeheele leren op 25 jaar f 1,99op 40 jaar f8,11. 30 -2,27, 45 -3,71. 36 -2,64, 50 -4,53. op MAANDAG 19 AUGUSTUS a. s. Van SCHOONHOVEN n.m. 6 nur. ROTTERDAM 'a naohta 1 TARIEF RETOUR: een JAGTWAGENTJE met tweeZyramon en oen KAAS- of VRACHTBRIK, by Cs. VAN DAM, Wagenmakor te Stolwijk. Voor dadelijk gevraagd, een vergevorderde die een sak kan dragen, op de Koornmolen te Jaarsveld. Brieven franco, doch liefst in persoon. SR BIEDT ZIOH AAN, ALS een fatsoenlyk buitenmeisje, P. G., 19jaar oud. Brieven franco, letter A, aan het Bureau der Schoouhovensche Courant. NIEUWI Uitgave van S. W. N. VAN NOOTEN te Sohoonhoven: bestemd voor Inriohtingen van uitgebreid lager onderwys, voor Kweek- en Nor maalscholen en tot zelfonderriohtdoor P. O. 8CHRIEK, Hoofd der Tussohensohool te Gouda. 152 bladz. in postform. Prys SO Cents. De Ondergeteekende, EWOUT RIJKAART, Landbouwer te Berkenwoude, brengt by deze openlyk hulde aan de Heeren PETRUS VAN DORST te Breda en SIMON BOOT te Gooda, thans vertegenwoordigers-aandeelhouders der ALGEMEENE NEDERL ANDSCHE MILITIE-VERZEKERING-MAATSCHAPPIJ, voor de solide behandeling van hen ondervonden. Voor de lichting van het jaar 1886 sloot ik met genoemde Heeren een contract tot levering van een Plaatsvervanger voor myn Zoon HERMANUS RIJKAART; daar echter de voor hem gestelde Plaatsvervanger uit den dienst werd verwyderd, werd door ge noemde Heeren onmiddeliyk een andere plaatsvervanger in dienst gesteld. Toen na in 1889 myn tweede Zoon ARIE RIJKAART moest loten, die vermeende vrystelling te bezitten wegens broederdienst, bleek echter, dat deze geen broederdienst kon doen gelden, daar ook de tweede plaatsvervanger niet had voldaan aan de by de Wet gestelde verplichtingen tot broederdienst en werd ook nq door die Heeren geheel gratis een plaatsvervanger voor myn tweeden Zoon gesteld, dooh ook deze plaatsvervanger werd, na eenige maanden gediend te hebben, ontslagen en is ook na weder onmiddeliyk door die Heeren geheel kosteloos een vierde plaatsvervanger geleverd. Aangezien dit alles niet alleen heeft plaats gehad zonder eenige kosten, maar ook zonder eenige moeite van mynen kant, acht ik my verplicht aan allen, die een plaatsvervanger of nummerverwisselaar voor hnnne Zonen of Pupillen moeten stellen, genoemde Heeren en de Maatsohappy, die zy vertegenwoordigen, ten zeerste aan te bevelen. BERKENWOUDE, den 15. Augustus 1889. E. RIJKAART. Gezien door ons Burgemeester der Gemeente Berkenwoude voor legalisatie der handteekening van EWOUT RIJKAART, wonende alhier. BERKENWOUDE, den 15. Augustus 1889. M. BRON. Inrichting tot spoedige en aoenrate repareering van allerlei Uurwerken, Hook Veorsteeg. PRIMA kwaliteit MACHINE- NAALDEN, voor alle bestaande soorten Naaimachines. op Afbetaling en A Comptant met 10 korting. fm Vraagt GelUostreerde PRIJSCOURANT. Eerste kwa liteit Machine Olie en OLIE voor Velooipèdes. «CL? c zz «O? :<x> H M .32 :=»H w o) wa«o fi W H C£5 ODEURS en Eau de Co logne, alsmede Bol- doot's beroem de Eau de Cologne Zeep. AGENTEN gevraagd voor den verkoop der soliedste NAAIMACHI NES. Onder voldoenden borgtocht worden goederen in depót gegeven. Franco brieven, onder letter P, aan den Boekhandelaar J. DE VEN te Gouda. Voor een jongen van vyftien jaar wordt plaatsing gevraagd. Salaris tot Kerstmis geen vereisohte. Brieven franoo, onder letter B, aan het POSTKANTOOR te Lekkerkerk. NederTandsche Algemeene Maatsohappy van LEVENSVERZEKERING, gevestigd te Amsterdam, Keizersgracht No. 93, gaat steeds voort met het sluiten vau alle soort yan Verzekeringen op levenskans gegrond. Nadere inlichtingen by de Heeren J. HOZENDAAL te Schoonhoven, J. DE JONG Jr. te Lekkerkerk, G. HARTMAN te Leksmond, W. VERHEIJ te Lopik en P. v. d. GIESSEN te Krimpen a/d IJsel. De Directeur, Mr. JANSMA d. PLOEG. Koek- en Banketbakker, Bekroond met de Zilveren Medaille op de Internationale Tentoonstelling te Ant werpen in 1883 en te Keulen in 1889 voor de gerenommeerde FIJNE WT Bteed» verkrijgbaar iu sieriyke verpakking. voor het „KONINGRIJK DEB NEDERLANDEN", gevestigd te opgericht in het jaar 1838, onder Directie Tan den Heer VAN DER DOES DE WILLEBOI8. Deze maatsohappy slnit op vaste premie, zonder administratiekosten. Aanvragen tot deelneming en inlichtingen te bekomen by den Correspondent, den Heer T. ROOK Bz. te Ouderkerk a/d IJseL

Schoonhovensche Courant | 1889 | | pagina 2