rens. Zaterdag 21 Maart. N’. 1147. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht )eien, .en. ,e Blouses lorradig. 5. UIS ‘kooping Publieke Aanbesteding. 1891. IJK, onhoven. UIS JK, pen: rol. .FF Zn. ik, SER bij Gouda. rasland, lenedenberg, taa ie K adijk, samen I* I N G. PINC isdag den 24. UIS ik, inkerk, naby het uwe A. de Vreugt Ofncieele Kennisgevingen/ Gemeente SCHOONHOVEN. BINNENLAND. BUITENLAND. Overxleht. SCffiJüfflOVEIÏSCHE COURANT t» NB. 7 1° f S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevora. NKOLEN, voor 8263 3426 56 587 231 Verzonden 15761 21 4914 21, aande en gelegen is c. a. net 1 Mei toewijzing. is. erd. inde 8CHOON- .TE VERVEN naat. e eene partij LND, van Bovenkerk, ïot 47 Aren, 22 'IN NOOTÏN. voor elke 600 j Voor stadapor van een kantoc 6 cei Op pen brie! Art. 6,' gram, t werd op 40 Art. jaar Gefrankeerde brieven 14295 129 4635 RE koopinq d en 25. Maart irmiddaga ten 10 van J. ZUIDER- tolwijk, ten over- P. MAHL8TEDE iVILLIGE J. P. MAHL- Bergambacht is ip Maandag Ides voormid- louwmanswoning o, onder de ge- WILLIGE 1891, des na- ten 6 ure, ten op het dorp te ian van den No- aldaar, van: «1, staande en ge- dezen kort- N at uur lijk m protest van Washington, die er in ’t byzonder op wees, hoe onge hoord 't was, dat zoo iets, niet in een af gelegen stadje, maar in een der grootste steden van Amerika mogeljjk bleek. Blaine, de Amerikaansche Miniiter van Buiten- landsche Zaken, beloofde natuurlijkonmid dellijk onderzoek en herstel, maar vrat is er te herstellen aan elf lijken. Wel is last gegeven om de schuldigen onmiddellijk te vatten, maar daarmede zal de zaak de we reld niet uit zijn. Er wonen te Nieuw- Orleans ongeveer 12.000 Italianen, die na tuurlijk over ’t gebeurde uiterst gebelgd zijn en allicht geneigd om zich zelven op dezelfde wijze recht te verschaffen. En dit is te meer mogelijk, wyl die Italianen nu niet al te best staan aangeschreven. Men bestempelt ze met den naam van Sicili- aansche bandieten 1 Ook in de Italiaansche Kamer heeft het gebeurde tot eene interpellatie in de Kamer aanleiding gegeven, in antwoord waarop de regeering bevestigde, dat President Harrison volledige voldoening had toegezegd. Het stoffelijk overschot van den leider der DuitHche Katholieken, Windthorst, zal in de Maria-kerk te Hannover worden be graven. Op last des Keizers is de Keizer- zaal in het stationsgebouw aldaar voor de plechtigheid beschikbaar gesteld. De re geering stelde een geheelen trein beschik baar voor de leden der partij in den Rijksdag en Landdag, die allen aan de begrafenis stoet zullen deelnemen. De Keizer en ook de Duitsch-vrijzinnigen zonden een krans. Een moeielijke vraag is het, wie zijn opvolger zal worden als partijhoofd. Voor- loopig zal dit hoofdschap door een drietal partijleden worden waargenomen. De berichten over eene verzoening tus- schen den Keizer en Von Bismarck houden aan Nu, ’t zou al een der verstandigste din gen zijn, die men van beide zijden doen kon. Scheidsrechterlijke uitspraken, bet ideaal der toekomst tot beslechting van interna tionale verschillen, komen meer en meer voor. Thans zijn weer de geschillen tus- schen Engeland en Frankrijk over de rob- benvisscherjj in de Behring-zee (Amerika) ntlaren. iB en aanbehooren iij de toewijzing, taris. 378, WLAND, staande eente icht bij het dorp, be- RIKPAARD. et breeden loop, iren, Emmers, >t Waterfornuis, er alles wat tot Melkerij behoort. den 25. Maart middags ten 10 ran J. ZUIDER- folwijkten over- P. MAHL8TEDB Deze Courant wordt des Woensdags- en dos Zaterdags morgens uitgegeven. Pr ijsvoor Schoonhoven per drie maanden f 0,7 5. Franco per post door hot geheele rijk 0,90. Mon kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrydags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Adverientiënvoor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. Sehotsche of Engelsche eenden. Eerste prijs f 5,—, de heer H. Coert tff Molenaars graaf. Grauwe Schieteenden. Een prijs van f 5,—, de heer H. Coert te Molenaarsgraaf. Buereend®n. Een prijs van f 5,-»-, de heer H. Óoert te Molenaarsgraaf. Begunstigd door goed wedor had Dinsdag het tweede gedeelte der tentoonstelling plaats. Er stonden prachtige beesten aan de lyn. Hot bezoek was zeer groot en de verkoop van vee en van loton in de loterij hield daarmede gelijken tred. Te Biezelinge ïs overleden de heer Mr. P. H. Saaymans'Vader, oud-lid van de Tweede Kamer. De overledene» be reikte den ouderdom van bijna 92 jaren. In dit jaar'zal de afdeeling III van Zuid-Holland van Nederlandschen Wielrijdersbond o. a.i» de BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Scboqmhovkm zullen op Woensdag 25 Maart a. b., des voor- middags 11 uur, op het RAADHUIS al daar publiek besteden: 1. Afbreken van muren'"om het terrein (vroeger steenkolen bergplaats) buiten de gewezen Vrouwenpoort. 2. Het leggen van een duiker, met het metselen van af- sluitmuren. 3. Het metselen van een stee nen voetingmuur, waarop een ijzeren hek te plaatsen. 4. Het metselen van een keer- muur. 5. Het metselen en bestraten van een trottoir, verleggen van keibestrating enz. Het bostek ligt van af Donderdag 19 Maart op bet Raadhuis ter lezing. Aanwijzing in loco één dag voor de be steding, des voormiddags 11 uur. Inlichtingen dienaangaande geeft de Gemeente-A rchitfftt Schoomhovex, 20 Maart 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, 8. P. H. NOORDEN DORP. De Secretaris, H. O. GEELHOED. aan eene uitspraak van scheidsrechten on derworpen en dö BHtsche volksvertegeri-' woordiging, dio van de briefwisseling, daarop betrekking hebbende, kennis nam, roemt zeer het voorzichtig en wijs beleid harer bewindslieden. Tusscben Engeland en Portugal dreigen elk oogenblik nieuwe conflicten. Nu hebben de Portugeezen weer een kleine Engelsche stoomboot, die de Lempopo (een rivier in Oost-Afrika) opvoer, in beslag genomen, op grond dat die boot ammunitie en geweren aan boord had. De Engelsche pers schreeuw de hierover al weer moord en brand, doch de Minister Ferguion verklaarde in het Lager huis, dat indien de boot inderdaad contra-* bande aan boord had, de daad van Portugal volkomen gerechtvaardigd was. ’t Is te hopen dat er nu vooreerst maar niet veel van die voorvallen plaats hebbenwant waarlijk de taak der Regeering om eene meerderheid te vinden voor eene schikking met Engeland, tot regeling der zaken in Afrika, is toch al zwaar genoeg en daar buiten staat eene bevolking, die maar weinig noodig heeft om de bestaande orde van zaken omver te gooien en het kleinste in cident daarvoor gretig zal aangrijpen. Prins |Napoleon is eindelijk bezweken. Neef van den grooten Napoleon, die eens Europa deed sidderen, was hij, wat gelij kenis aangaat, dions evenbeeld. Bekend of liever berucht was hij bij de familie Bo naparte, wegens zyn republikeinsche ge voelens, die hem tegen zijn neef ^Napoleon III deed intrigeeren en eene verwijdering tusschen vader en kind, Prins Victor, in ’t leven riep. Voegt mon nog daarbij dat ook zijn huwelijk met Victor Emanuel’s dochter, Prinses Clothilde, niet gelukkig was, dan was zijn laatste uiting op zijn sterfbed begrijpelyk, toen hij uitriep„Niets wil mij gelukken, zelfs ’t sterven niet.’’ 80.ÜU0 lire (circa 40.000 gulden) worden noodig geacht om tot, zekerheid te brengen, dat te Massowab (de Itnlioanscbe kolonie in Afrika) 1’ millioen lire boven de reeds toegestane 2} millioen noodig zullen zijn om de financiöele goocheltoeren van de bewindvoerders aldaar goed te maken. Een remedie haast erger dan de kwaal. Koning Humbert heeft bij gelegenheid van zijn verjaardag 100.000 francs aan de stad Turijn geschonken voor de oprichting van een kinderziekenhuis. Een predikant te Maagdenburg». Voelckel genaamd, is, wegens godslastering op den kansel, tot zes maanden gevangenis ver oordeeld. Wederom is nit Parijs een bankier met de noorderzon vertrokken. De man heet Couvert, woonde in de rue de la Banque en beloofde het maar ai te lichtgeloovige publiek een hoogen interest per maand. De justitie vond in de brandkast van den vluchteling de kapitale Bota van 3 francs 15 centimes! Tengevolge van groote ijsafschuivingen op de bergen zijn weder verscheidene plaatsen in Hongarije overstroomd. Bij Bagiszlo brak de dijk door, tengevolge waarvan de stad onder water werd gozet. Te Bolt zyn 200 huizen ingestort. BTATEN-GEN KRAAL. De Tweede Kamer heeft de behandeling der Postwet voortgezet en, behoudens de eindstem ming, Woensdag voltooid. De voornaamste ver anderingen by amendement in de wet gebracht, zullen wij vermelden, met voorbijgang van de meeste bijzonderhedendie de goedkeuring der meerderheid niet mochten verwerven. Een amendement van den heer Smidt op art. 2, om het uitsluitend recht van den Staat tot brie venvervoer niet toe te passen op brieven zwaar der dan een half kilogram, werd aangenomen met algemeene stemmen. In art. 3 nam de Min. met eenige wijziging een am. over van de Commissie van Rapporteurs het tarief der gewone brieven is nu geworden 5 cents tot 15 gram, 10 cents van 15—200, 15 cents van 200—500 en verder 5 cents meer voor elke 500 gram. Voor stadsport (binnen den bestellingskring >or) 3 cents beneden 15 gram ents van 15—200 gram enz. )p art. 4port van drukwerkenis .yerwor- i een am. strekkende om voor de Nieifwjaars- 3f kaartjes hooger port te vorderen. port van nieuwsbladen. Het cijfer 35 ah maximum voor halre-cents-verzending, 1 op voorstel van den heer Van Loben Seis 10 gram gebracht. 8 (vergadering van Woensdag). Aangeno men een am.Rooseboom om vrijheid te laten aan drukproeven de rervolg-kopy toe te voegen. Een amendement op art. 9ingediend door de heeren Van Asch van Wjjck, Cremers, Gilde- meester, Schimmelpenninck, Heemskerk en Tra- vaglino, om den Min. te machtigen bij algemee- nen maatregel van inwendig bestuur dubbel port te heffen van Zondagsbostellingenwerd bestre den door de heeren Borgesius Sohaepman en Huber, die vrezen op de bezwaren, welke die maatregel zou hebben zoowel voor hot platte land als voor de ambtenaren. Het werd inge trokken. Art. 12. (Schadevergoeding bij het verloren gaan van aangeteekende brieven met aangege ven waarde.) De Min. had voorgesteld die scha devergoeding, bij overmacht, te bepalen op hoog stens f 25. Een amendement van de Comm. v. Rapp., om alsdan ook het volle bedrag uit te koerenwerd aangenomen met 73 tegen U et. hier eergisteren beslist, dat het beroeping werk en het kiezen Van ouderlingen en diakenen gedurende de eerstvolgende 10 jaren op nieuw aan den kerkeraad zal wor den opgedragen. KRIMPEN a/d IJSEL, 18 Maart. In het kerkgebouw der Nederl. Herv. Gemeente alhier zal weldra een orgel net 2 klavieren en vrij pedaal worden geplaatst door den heer J. Proper, orgelmaker te Kampen. Tot organist is benoemd de heer Gerard van Krieken te Rotterdamaan wien teven» de plechtige inwijding van het nieuwe in strument is opgedragen. t MQNTFOORT, 16 Maart. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering is het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1891 vastgesteld tot een bedrag van f 1850. Aangezien de gemeente alleen aan haren advocaat voor 1889 reeds ongeveer f 400 heelt moeten betalen, en men de kosten, tot hiertoe gemaakt, bepaald op f 1000 kan ramen, stelde de heer Van Frankenliuysen opnieuw voor om met de1 tegeepaHij in overleg te treden, of, zoo mon bepaald wil blijven voortprocedeeren over het reohtom het planter» van eenige boomen langs het boschpad te kunnen beletten, dan met den advocaat voor zijn verder optreden eeaae- coord- aan te gaan,. Naar sprekers over- - tuiging gaat het niet aan, ten koste van de gemeente zijn wil te blij ven doordrijven om voort te procedeeren over zulk een® zaak van al te weinig beteekenis. Spreker vermeent idat die gelden meer ten alge- meenen nutte kunnen worden aangewend, doch burgemeester au wethouders wilden van geen overleg weten en verlieten grom mend de raadzaal. N. R. C. §0ÜORWATER, 18 Maart Li. Woens- dag werden in bet nutsdep irtement spreek beurten vervuld door de heeren Dr. H. P. Van Praag, A. C. Van en' J. Kiewiet de Jonge, die respectievelijk voordroegen: „Een vuurbaak op het land” van Ter Haar Bzn., „Over het paard getild” door D. F. Van Hoijst, „Niemand” en „Eene jongeluipartij”, beide van den ouden heer Smits. Deze voordrachten werden op aan gename wyze afgewisseld door muzikale voordrachten van mej. H. M. P. Nielsen en den heer J. Posthumus. Met een woord van dank van den voorzitter werd deze .laatste nutsavoud van het seizoen besloten. yolgens de ter visie liggende lijst bedraagt het aantal stemgerechtigde,inge landen van den aan Oudewater grenzenden polder Klein-llekendorp, voorzitter de heer A. Van Aelst) tien, die samen 72 stemmen vertegenwoordigen. Volgens de ter visie liggende reke ning van de diakenen der Herv. Gemeente alhier hebben de ontvangsten over 1890 f 3487,604 en de uitgaven over dat jaar f3213,11 bedragen, zoodat er een batig saldo van f 274,49s valt te constateeren. De telkens om de 10 jaar gedane vraag of de gemeenteleden het recht tot benoeming van ouderlingen en diakenen en tot beroeping van predikanten zelven wen- èchen uit te oefenen, dan wel of zij den kerkeraad machtigen daarmede als tot dus ver voort te gaan, werd hier in laatstbe- doelden zin beantwoord. De opkomst ge tuigde niet van veel belangstelling in dezen: slechts 45 kwamen er stemmen en deze waren alle voor het behoud van het be staande. ♦8TEIN, 19 Maart. Hedenmiddag is eene koe van den landbouwer G. aan miltvuur gestorven, verbrand en begraven. *VLI8T, 19 Maart. Tot molenaar van den watermolen oostzyde is benoemd A. Heineman, in plaats van wijlen zijn vader J. Heineman. WILLIGE-L ANGER AK, 18 Maart. In deze gemeente heerschen vrij wat onheilen onder het vee, voornamelijk ouder de melk koeien. In de laatstverloopen dagen stierven verscheiden kalikoeiensoms zelfs 2 op denzelfden stal. Sommige landboüwers brengen een en ander, en wellicht met grond, in verband met het natte herfstweder in 189J en den daarop ge volgden buiten gewoon strengen, langdurigen winter. Dok heerscht hier een hondenziekte, tengevolge waarvan verscheiden honden gestorven of afgemaakt zijn. Het bestuur van het gecombineerd waterschap Willige-Langerak heeft besloten een dor watermolens van dat waterschap van een tweede ijzeren roede te voorzien. Het is aan dat bestuur gebleken, dat ijzeren roeden verreweg de voorkeur verdienen boven houten. De ervaring heeft dat geleerd, doordien do twee watermolens reeds sedert verscheiden jarön eik van een ijzeren roede voorzien zijn geweest. Op den duur bleken ijzeren roeden betrekkelijk ook goed koopst te zijn dan houten. ♦WOERDEN, 17 Maart. Blijkens de aangeplakte kiezerslijsten bedraagt het ge tal kiezers in deze gemeente zoowel voor de Tweede Kamer als voor de Provinciale Staten en den Gemeenteraad 399. WOERDEN, 18 Maart. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 10 partijen; prijs van Goudsche 1« soort f 20,00, Dienstbrieven Monsters of stalen Postpakketten Aangeteekende brieven idem met aangegeven geldswaarde, ad 2O.101, ad f60465,845, 450>ostwiss. ad f6318,21, 698 ad f8743,22 256 kwitantiën, ad f 1051,74, 18 ad f324,37. Zooals bovenstaande cijfers aantoonen gaat aan dit hulpkantoor nog al wat om en rust hier op den brievengaarder o. a. eene bekende geldelijke verantwoordelijkheid van nagenoeg een ton gouds per jaar. De dienst tijd loopt met tusschenpoozen van ’s nachts 2 uur af om eerst des avonds ten half elf te eindigen en daarvoor wordt genoten eene belooning van f 1,23 in de 24 uren. Het „de arbeider is zijn loon waardig” schijnt bij het Ministerie van Waterstaat niet te geldenalthans wat aangaat de bezoldiging van de meeste postambtenaren. •BERKEN WOU DE, 19 Maart. Met al gemeene stemmen is door manslidmaten verklaard, dat het beroepingswerk enz. we der voor tien jaren aan den kerkeraad is opgedragen. BLE8KENSGRAAF en HOFWEGEN, 18 Maart. Tot predikant bij de Herv Ge meente alhier is beroepen Ds. A. Ten Have te Polsbroek. •GOUüRIAAN, 19 Maart. Heden werd door Notaris Slotemaker het land geveild, dat voor 8 dagen was ingezet. De bijna 9 bunders gingen in verschillende perceelen voor de som van f 10.200. •HOORNAAR, 19 Maart. Door stem gerechtigde leden der Herv. Gemeente ia Art. 18. In bet tarief jJ^noatwiBsels werd, op voorstel van 'den liXoT an Houtenhtt bedrag voor geldversendingen niet hooger dan f5 op 2j cent bepaald. Bij Kon. besluit van 17 Maart zijn verplaatst de controleurs der dir. be lastingen, invoerr. gn acc.P. H. Balfour van Burleigh, van Gorinchem naar Assen; H. W. G. Ras, van Alfen naar Gorinchem. Bij kon. besluit zyn benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Waalwijk J. D Wetsels, thans in die be trekking te Kuilenburg; te Vianen J. Vee- nenbos, th ms in die betrekking te Helmond. Bij de Tweede Kamer is inge komen eene koninklijke boodschap,ten ge leide van een wetsontwerp, betreffende de wettelijk vastgestelde formulieren en titels in verband met het overgaan van de Kroon op eene Koningin. De landmeter van het ka daster C. J'. Th. Van der Hoeft, thans te Gorinchem, wordt mot 1 Mei overgeplaatst naar Maastricht De verkiezing van Hoofd-In- gelanden en Hoofd-Ingelanden Plaatsver vangers in het Hoogheemraadschap Schieland zal plaats hebben in de gemeenten Over- schie, Bleiswijk, Nieuwerkerk a/dVIJsel en Moordrecht op Donderdag 2 April a. s. Maandag wérd ten Hove een diner gegeven voor de leden van den Raad van State, de Algemeene Rekenkamer en den Hoogen Raad1. Ten half zeven ure kwam H. M. de Ko6 ningin-Regentes binnen, vergezeld van dames harer hofhouding, onder wie mevr. Hartsenmevr. Van Lijnden van Sanden- burg en freule Rengers. Aan tafel was de Koningin gezeten tus- 8chen den vice-president van den Raad van 8tat'o en den president van den Hoogen Raad, terwijl tegenove^HwreMtfajesteit eene- plaats was gereserveerd voor den president der Algemeene Rekenkamer, die echter wegens ziekte verhinderd was aan het diner deel te nemen. Tot de genoodigden be hoorde ook de generaal Verspyck. Na afloop van den maaltijd heeft de Ko ningin zfch ruim 1J üuj met al de gasten op zeer minzame wijze onderhouden ter wijl zij vóór hgt diner met onderscheidene hunner enkele woorden wisselde. Dat de jeugdige Koningin al leen bij het eerste „officieel diner” aanzat, vindt volgens de Haagsche kroniek der „N. Groninger Ct.” zijne verklaring hierin, dat II. M. na het gastmaal onrustig sliep en geagiteerd was. De jonge vorstin schijnt van een zenuwachtig en feeder gestel te zijn en daarom is het hoogst prijzenswaar- dig, dat de Koningin-Regentes in de eerste plaats aan haar plichten als moeder den kende het lieve kind alle aanleiding tot opwinding bespaart. De eerste dag van de ten toonstelling der afdeeling Rotterdam, Schie dam en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, gisteren op de plaats en in het salon van de „Doele” te Rotterdam gehouden, werd met den bes ten uitslag bekroond. Er was onder meer veel en mooi aanfokvee, terwijl de tentoon stelling van pluimgedierte in jaren niet op zoo fraaie inzendingen heeft kunnen bogen. De bekroningen van den eersten dag leidden o. a. tot de volgende uitkomst: Afdeeling C. Melk- en drachtig vee. Voor de beste melkkoe, gekalfd hebbende in 1891. Derde prijs f 20,—, de heer J. Verburg te Capelle a/d IJsel. Afdeeling D. Aanfok-vee. Voor den bes ten rijstier, niet ouder dan 2 jaren. Eerste prijs f75,—, de heeren-Gebr. K. H. en P. O. de Raadt te IJselmonde. Voor den besten Springram, één jaar oud. Derde prijs f 2,50, de heerqn 0. J. B. du Croo en G de Bruin te Gorinchem. Afdeeling E. Pluimgedierte. Voor den besten toom kippen van één haan en min stens twee hennen. g Yokohama. Eerste prijs f 5,—, de heer ’H. Coert te Molenaarsgraaf; tweede prijs de heer W. Spoorkamer te Ouderkerk a/d IJsel. Kraaikoppen Tweede prijs f 2,50, de heer L. H. Visser te Kralingen. Bantamkippen. Tweede prijs f 2,50, de heer I van behaik te Kralingen. Goudpellen. '1 weede prijs f 2,50, de heer H. Coert te Molenaarsgraaf. Zilverpellen. Tweede prijs f 2,50, de beer H. Coert te Molenaarsgraaf. Italiaansche kippen (leghorns, witte en zwarte). '1 weede prijs f 2,50, de heer T. Root Bzn. te Ouderkerk a/d IJsel. Italiaansche kippen (patrys en koekoek). Tweede prijs f 2,50, de heer W. öpoor- kamer te Ouderkerk a/d IJsel. Voor den besten toom kalkoenen van één haan en minstens twee hennen, een prijs van f H',—de heer F. C. H. Rooijaards te Ammerstol. Voor den besten toom eenden van één woerd en minstens twee eenden. Kwakereenden. Eerste prijs f 5,de heer H. Coert te Molenaarsgraaf; tweede prijs f 2,50 de heer J. Van Bchaik te Kra lingen. De incidenten zijn niet van de lucht af. Thans geldt het weer een beleediging, Italië door Amerika aangedaan. Voor eenigen tijd werd er te Nieuw-OrleanB, staat Louisi ana van de Vereenigde Staten van Noord- Amerika, een aanslag gepleegd op het hoofd der politie aldaar. Men verdacht o. a ook eenige Italianen van medeplichtigheid aan die wandaad, waarvan 't gevolg was, dat eenige hunner werden gearresteerd. Er volgde echter vrijspraak en dit verdroot de inwoners zoodanig, dat zijeen honderd man sterk, naar de gevangenis togen, die openbraken, zich meester maakten van elf gevangenen, allen Italianen, en weg doodschoten of ophingen, volgde hierop onmiddellijk eei den Italiaanschen Gezant te den Algemeenen volgende afdeelingstochten houden 21 Juni, Gouda—Schoonhoven en terug; 23 Augustus, Dordrecht—Gorinchem Geer- truidenberg en terug (in aansluiting met Noord-Brabant); 13 September, Gouda Bo degraven Woerden Oudewater —Gouda (in aansluiting met Utrecht). In de zitting der Arr.-Rocht- bank te Rotterdam van Dinsdag werden o. a. de volgende personen veroordeeld P. 8.zonder beroép, wonende te Goudd, wegens verduisteringcót 2 maanden gevan genisstraf. E. v. B.oud 15 jaar, zonder beroöp te Gouda, wegens oplichting, tot 3 weken ge vangenisstraf. '—Te Amsterdam is het candi- daats-examen in de rechten met goed ge volg afgelegd door den .heer P. D. Van Kluyve. Benoemd tot onderwijzer te” Sliedrecht de heer J. Drdaijerte Rotterdam. Ds. J.' Wlllemse te Har ding ge veld is beroepen bij de Herv. Gemeente te Oostkapelle. •GORINCHEM, 19 Maart. Op Woens dag den 1. April e. k. zal in den Doelen alhier de verkiezing plaats hebben van drie hoofdingelanden en drie hoofdinge- landen-plaatsvervangers voor het 4e district van het Hoogheemraadschap „de Alblas- serwaard met Arkel beneden de Zouwe”. Zie de namen der aftrédenden in onze courant van Zaterdag 14 dezer. •ALBLA8SERWAARD en VIJFHEE- R EN LAN DEN, 20 Maart. De kaas- en boterhandel was deze weok weder flauw gestemd; de prijs der kaas daalde f0,50a f 1 per 50 kilodie der boter bleef onver anderd. Men besteedt thans in deze streken voorkaas van f 20 tot f 23,50 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteitgoéboter f 0,55 weiboter f 0,40 per half kilo. •AMEIDE, 18 Maart. Gistermorgen werd door de werklieden aan het alhier te stichten rijksstoomgem&al het werk ge staakt, omdat zij met hard werken nog geen gulden, daags konden verdienen. Toen des namiddags de aannemer op het werk kwam 1 en den billijken eisch der werklui inwil- ligde werd de arbeid onmiddellijk hervat. AMEIDE, 19 Maart. Aan het hulp- postkantoor alhier zijn gedurende het t Ontvangen Ongefrankeerde Briefkaarten Dag- en weekbladen en verdere gedr. stukk. 40^25 *'*- i 3328 164 960 138

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1