Kill 1891. Woensdag 1 April.» N°. 1150. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht i Zonen, WAAG”, A, )aar. *•- pelen. RS. ERVOER L[ •Ar "•a BUITENLAND. Overzicht ■HL sEi Officiëele Kennisgevingen. BINNENLAND. SGHOONHOVENSCHE COURANT i heeft de d., v. 6.45 5.45 uur. 1., v. 9.35 8.10 uur, i voorwaarden iels op binnen- op aanvrage le Amsterdam- er berekening hem,Vrees- Rotterdam. lagelbeh. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. o: /o» een te komen iezende tegen 90, tuMühen dag, v. 8.15 igev. n. '2 idag, v. 7.— 9— i Stoom- 381 i v. 11 30 u. v. 5.— uur, v 0.30 isschöü 4. en. en n 3.30. >enn. 10.35 t de laatste louda. aantraoht, r Gouda. Bergh. Oct. 1890. doorden Heer Schoonhoven. on BLAUW- door O. A. Adresden maan den ven. ER8 verkrijg- e Moordrecht, TAN DORST, iht v.m. 6.30. en n.m. 1.30. i IT'. assen. 6 October i Rotterdam, id. Woensd. m. 12.— 6 30. id. n. 12.45, rd. n. 2.30. insd. v. 6.—. I. v. 7.30. noordia". le Lek. d Lek. October 1890, en Rotterd., onboven” (8) •wÜ*" (V). 5 Eindelijk nieuws omtrent hetf/aliaanscfie- Amerikaansche geschil, betreffende den beruchten moord in New-Orleans De Ame rika insohe Minister van Buitenlaudsche Zaken bericht, dat hjj zich steeds wacht voldoende getuigenissen te kunnen bijeen brengen, om de personen, die aan den moord deelnamen, gerechtelyk te vervolgen. Het Prijs der Advertentiën: Van l tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. •ALBLASSERDAM en VIJFHEEREN- LANDEN, 30 Maart. Op het thans gevierd, wel vroeg invallend lente-Christenfeest was het weder allerminst lenteachtig; een dikke sneeuwlaag bedekte dezen morgen velden, beemden en hoornen, waarop de liefelijke stralen der vroege morgenzon een prach tig effect maakten spoedig echter was dit reine wit in water en modder omgezet en vielenbij gure noordervlagen, opnieuw dikke sneeuwvlokken neder. Wel staat alles (wat althans in den jongston geduchten win ter niet is doodgevroren en dat is nog al wat) gereed om zich in den zomoidos te steken, doch uitgezonderd enkele vroege steenvruchtenwier bloesem reeds d>or- schemert, zit alles en gelukkig nog dicht in den knop. Ook ’t gras zit nog in de zoode en ’t weder moet snel veranderen, zal April zich haren bijnaam van grasmaand waardig maken. V ele veehouders, wier hooi- voorraad niet ai te ruim isbeginnen dan ook, is het goedkoop, reeds meer op yen handvol hooi toe te zien, evenals de huis moeders, wier kelderbodem zichtbaar wordt, al meer op een aardappel gaan kijken, ’t Zij verre van ons om die zorg tot rek king van den wintervoorraad, (indien zij hare grenzen heeftaf te keuren, doch we n Sohoonho- Stoomboot icten voor: 4 jaars; i prolongatie- mscho beurs- i en verkoopen rovisie van ie 30 30°/,;(pok in de meeste m eerst volgen - msterdamsche ning gehouden die zeer goed bezocht was. De R. K. aartsbisschop te Utrecht, de heer P. M. Snickers, vierde Vrijdag zijn gouden priesterfeest. De jubilaris ontving de gelukwenscben zijner geestelijkheid, van den commissaris des Konings in de provincie, de leden van den hoofdraad der vereeniging van den H Vincentius a Paulo, der Kamerleden Bor- ret, Bevers en Schaepman, den heer Blan- kenheim, het bestuur der „vereeniging van R. K. bijzonder onderwijs", en der „ver eeniging van R K. onderwijzers in het aartsbisdom’’. Voorts de leden van den bij zonderen raad der Vincentius vereeniging en eene deputatie van het seminarie Huge veld, bestaande uit de heeron De Rijk en Calier. Onder de verschillende schriftelijke en telegrafische gelukwenschen behoorde ook een telegriyn van kardinaal Rampolla, be vattende eene felicitatie namens den l'aus. Deze Courant wordt des Woonedage- on dos Zaterdags- morgens uitgegeven. Prijsvoor Schoonhoven per drie maanden Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Gemeente SCHOONHOVEN. Publieke Aanbesteding. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Schoonhoven zullen op Donderdag 2 April a s.des voor middag» 11 uur, op het RAADHUIS, pu bliek besteden: Het leveren en stellen vaa eert IJZEREN HEK, ter lengte van circa 32 meter, waarvan de tee- kening en de beschrijving tQj* visie ligt ten Raadhuize dezer gemeente. Aanwijzing één uur vóór de besteding. Inlichting geeft de Gemeente-Arcbiteet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, 8. P. H. NOORDENDORP. De Secretaris, H. O. GEELHOED. Schoonhoven, 30 Maart 1891. In het veendorp Jubbega gaf de vereeniging „door ontwikkeling tot vrij heid” een tooneelvoorsteliing. Onder het publiek bevond zich ook de echtgenoote van D. Emet haren zuigeling van 15 weken aan de borst. Na afloop huiswaarts keerende, was het erg koud, en daarom werd het wicht er terdege ingepakt. Toen de moeder thuis was, bleek het dat zij het lijkje van haar tynd op den arm droeg. Het wichtje was gestikt. —Aan de Kon. fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam wordt een groot deel van het personeel, 9)0 A 1000 man, afgedankt; 100 man blijven nog eenige dagen om eenig werk af te maken. Van deze ploeg blijft de helft, om, als alle werkzaamheden gestaakt zijn, voor het on derhoud der machines te zorgen. Ruim 250 werklieden zijn hiervan te werk gesteld aan de Landswerf. De plaatsing van meer werklieden wordt aan die werf gere geld, naarmate de stand der werkzaamheden het toelaat. Te Tilburg ontstond er een felle brand in de bovenverdieping der leer looierij en schoenmakerij der firma Van Tuldor en Van Delft. Daar de verdiepingen uit hout waren opgetrokken en de vlam men gevoed werden door vette stoffen, als traan enz., stond spoedig het geheele ge bouw in lichtelaaie. Aan blusschen viel niet te denken, on binnen een uur lag het ge heele gebouw in asch. De nabijgelegen woonhuizen bleven gespaard. Van den grooten voorraad schoenen, machinerieën, leer en huiden kon niets gered worden, alleen werd de inhoud van het kantoor in veiligheid gebracht -AJles was verzekerd, doch de schade is aanzienlijk, ook voor het werkvolk. Als werkelijk geschied wordt het volgende medegedeeld Bij eene der bijeenkomsten te Beets, waar Domel.i Nieuwenhuis het woord voerde, drong een der aanwezigen naar de tafel, waar bestuur on spreker zat en sprak (op z’n Friesch Bon je menheer N., die zoo veel voor de werklui over heeft? Nu, dat is mooi. De lui hebben in dozen tijd ook wel wat noodig. Ik (en hierbij kreeg hij zijne portefeuille uit den zak en lei 4 bankjes van f 1000 op tafel) denk er ook zoo over. Als jij nu net zooveel hierbij legt, dan zullen wij die f8000 samen onder de arbei ders verdoelen Domel.i Nieuwenhuis antwoordde niet maardroop af. Op den s t o o m baggermolen Nijmegen I, liggende te Dordrecht, heeft het volgende ongeluk plaats gehad: De 43 jarige molenbaas A. Van Maasakker kreegdoordien de kettingwaarmede de baggermolen wordt voortbewogen, was los gesprongen, van den slinger der lier een zoodanigen slag tegen het lichaam, dat hij over den ketting werd geworpen en op de nog in gang zijnde emmerladder terecht kwam Het gevolg was, dat v. M. met den rechterhand tusschen een der emmers en do leischijven beklemd geraakte. Wel werd do machine toen onmiddellijk stil zoodat do ongelukkige uit zijn positie werd verlost, doch dit belette niet dit hem de pink zijner afgeklemd, zijn ringvinger gebroken is en htj bovendien aan het hoofd een belang rijke wonde en aan de beide beenen eenige ontvellingen opliep. De man werd per vigelante naar het ziekenhuis vervoerd waar hij door den geneesheer van dat ge sticht werd behandeld Deze verklaarde dat de toestand van den patiëntondanks zijn verwondingenzeer bevredigend is. Bij een proces, wegens mis handeling van een kind te Londenbleek, dat de beschuldigde don 9-jarigen jongen had gekocht voor twee glazen bier. Bij Zabkowice (Pruisisch Si- lezië) is een begrafenisstoet, by het over steken van den spoorweg, door een spoor trein overreden. Vier menschon werden gedood, acht gewond en de doodkist werd verbrijzeld. De bekende Weener komiek Tewele heeft zijn zilveren jubilé als acteur gevierd A in een toespraak, die hij tot het publiek richtte, ontfeenen wij het vol gende: „Lk ben 4479 maal opgetreden, zwoer liefde aan 2318 jonge dames, trouw aan 1925 meisjes en 9i0 weduwen, hield 1543 maal mijn eed, kreeg in het geheel 6 900,090 frs 2.560.01)0 fl en 3 «97.000 Mark aan bruidschatten (waar of dat geld toch gebleven is?), ik werd 3<)30 maal ge ïnviteerd, 942 maal weggezonden, viel 170 maal in de handen van roevers en had 2480.schoonmoeders. aan gegeven en is weerals vóór dezen, hamer en zaag gaan hanteeren. Een ander is nu, in afwachting van de definitieve rege ling lijdelijk voor hem in'de^plaats gesteld. •REEUW IJK, 30 Maart. Tot sub ontvan ger der rijksbelastingen voor deze gemeente is benoemd de heer J. H. H. Römmelingh, ambtenaar ter secretarie alhier. •8CHELLUINEN, 30 Maart Sints enkele weken is er weer veel vraag naar de hout- materialon. Vooral de rijs wordt vlug ver kocht voor f2,70 a f3 de honderd bossen. Ofschoon het voorjaar schraal is en er nog geen uitzicht bestaat om in de eerste helft van April het vee van stal te kunnen doen, zijn de hooipnjzen toch laag. Het beste hooi kan men gemakkelijk koopen tegen 9 a 10 gulden de 500 kilo. SLIKKERVEER, 30 Maart. Donderdag is van de werf van den scheepsbouwmeester M Van der Kuyl alhier te water gelaten het ijzeren Rijnschip „Albert”, groot ongeveer 350 last, gebouwd voor den heer H. Lie- berton te Lobit, en zal de kiel gelegd wor den voor een dito Rijnschip, groot 470 last, genaamd „Anna Selma”, voor den heer H. Keienburg te Mulheim a/d Ruhr. •TIENHOVEN, 30 Maart. Van gister avond tot heden morgen zijn op de zegen- visscherij alhier 7 zalmen gevangen. WOERDEN, 30 Maart. Woensdag wer den in het hötel „De dubbele sleutel”, ten overstaan van den notaris Mr. G H. Fuhri Snethlage, geveild de navolgende onroerende goederen 1. De hofstede met 24 hectaren uitmun tende wei en hooilanden in Diemerbroek, onder Papekop. In gebruik bij den heer J. De Vor, voor f 1.800 pqr jaar en te aan vaarden het land dadelijk en overigens 1 Mei 1891. Te veilen in 4 perceofen en daarna gecombineerd. Door verschillenden in bod gebracht op f25450, werd deze hofstede afgemijnd door den heer G. De Vor, te Waarder, op f31.450. 2. De hofstede met 11 hectaren uitmun tende wei- en hooilandenwaaronder die bezet zijn met beste kleiaarde, op Kromwijk onder Woerden. Eigendom van den heer Gijsbertus Verduin, die de perceelen in gebruik houdt, wat aangaat het land tot Kerstmis 1891 en wat de gebouwen betreft tot Mei 1892. Door verschillenden in bod gebracht op f12.825, werd deze hofstede afgemijnd door den heer J. H. Van Grafhorst te Woorden, op f14 525. 3. Een perceel uitmuntend hooiland in Zegveld, groot 3.76.80 heet. Eigendom van den heer H. Van Dam en de erven Jac. Lekkerkerker. Dit stuk land, in bod ge bracht door den heer H. Van Dam op f2.100, werd niet afgemijnd. •WIJNGAARDEN, 31 Maart. Het ko hier van den boofdelijken omslag dezer Gemeente, voor den dienst van 1891, is vastgesteld op een bedrag van f 72! De gesloten lijsten van kiezers voor leden van den Gemeenteraad, der Provin cialo Staten en van de Tweede Kamer der Staten-Generaal geven aan 44 stemgerech tigden. Gemengd Nieuws. Een vreeselijk ongeluk heeft een huisgezin in IJ zendij ke in rouw ge dompeld Een vader heeft twee zijner kinderen, lijdend aan kinkhoest en mazelen, op eigen gezag een hoestbedarend middel gegeven, dat indertijd door een Belgischen geneesheer aan een volwassen mensch was voorgeschreven. Beide kinderen, het eene 3 jaar, het tweede 1 jaar oud, zijn aan de gevolgen bezweken. In de Peperstraat te Rotter dam is in de vorige week een moordaanslag gepleegd op eene vrouw van verdachte ze den. De vrouw is nog niet dood, maar haar leven verkeert in gevaar; een der kogels is tot in de long doorgedrongen. Zij is ongehuwd, 28 jaar oud en hield met den man, die den moordaanslag pleegde, een bierhuis aan het Spinhuiswater. Zij bezocht eene zuster, die in de Peperstraat woonde do dader meldde zich daar mede aan en vroeg baar te spreken. Zoodra zij in het portaal verscheen, kreeg zij een revolver schot in den nek en drie in den rug. Zij zeeg daarop ineen, badende in haar bloed, ue moordenaar, die zeer goed bekpnd was, na u ijlings de vlucht. De vrouw werd door de politie naar het Ziekenhuis overgebrac'it. Minnenijd schijnt de beweegreden tot de misdaad te zijn. Liter heeft de dader zich vrijwillig aan geroeid aan het politiebureau ia de Groote Pauwensteeg, waar hij in voorloopige be waring is gesteld. Het is Maarten Haak, oud 23 jaar; hij oefende vroeger het be roep van stoker uit, legt de grootste on verschilligheid uan den dag en toont geen berouw. Haak verklaarde de revolver ge kocht te hebben met het doel om de vrouw te dooden. Toen men hem te kennen gaf, dat zij nog niet dood was, gaf hij ten ant woord, dat hem dat speet. Le toestand van de vrouw is zorgwekkend. Te Oud-Beierland is een oude vrouw, door het in brand geraken barer kleoderen, overleden. Bij Kon besluit is bevorderd tot commandeur der orde van don Nederl. Leeuw de heer P. M Snickers, aartsbis schop van Utrecht. Het heeft derKoningin-We- duwe, Regentes, behaagd, bij besluit van 28 Maart 1891 no. 2, met ingang van 31 Maart 1891 *>lo. op het daartoe door hem gedaan ver zoek, aan den schout-bij-nacht H Dyserinck een eervol ontslag te verleenen als Minister van Marine, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem in die betrekking aan II. M. en den lande bewezen 2o. te benoemen tot Minister van Marine den heer G. Kruys, kapitéin ter zee. De nieuwbenoemde Minister van Marine zal beden door H. M. de Ko- ningin-Regeiites ontvangen en beëedigd worden en denzelfden daojiet beheer over het Departement van zjjn voorganger <Aer- nemen. L'e nieuwe Minister is lid van dejStaats- commissie voor de samenwerking tusschen land- en zeemacht, wai vroeger chef van het personeel van het marine departement in Indië, kommandant van het artillerie- instructieschip en hoofd van het vak van uit rusting bij de marinedirectie te Amsterdam. Als lid der voormalige >taatscomrnissie tot voorbereiding der wetteljjld) regeling van den militairen dienstplicht, wordt hij geacht geheel in te stemmen met de hoofd beginselen dor thans ingediende legerwet waarvan het gedeelte, dat betrekking heeft op de zeemacht, ook met zijn medewerking is voorbereid. Zjjn optreden in het Kabinet is ook wen- schelijk geachtten einde storing in de behandeling der legerwet te voorkomen. Aan practische ervaring paart hij weten schappelijke ontwikkeling. H M. de Koningin-Regentes heeft besloten als beschermvrouw der Ne- x derlandsche Maatschappij ter bevordering van nijverheid op te treden en alzoo bij die Muatschappjj de plaats te vervullen van wijlen Z. M. Honing Willem HL tiedert hare vestiging in 1777 heeft de Maatschappij steeds de hooge bescherming der vorsten uit het Huis van Oranje mogen genieten. De Commissaris des Konings in Zuid Holland zal zich Woensdag 1 April op reis naar Italië begeven. Gedurende dat buitenlandsch verlof zullen zijne func tiën worden waargenomen door Mr. P. F. Blussé, oudste lid van Gedeputeerde Staten. De heer Fock zal 9 Mei in Den Haag te- rugkeeren. Op de scheepswerf van de naamlooze vennootschap „de Industrie” te Slikkerveer is de kiel gelegd van eene schroefstoombootgenaamd „Hercules”, welke voor rekening van den blikkerveer- schen sleepdienst zal worden gebouwd. Deze sleepboot, welke in hoofdzaak zal worden ingericht om als ijsbreker dienst te doen, zal worden voorzien van eene triple expansion machine van 309 indica tor paardenkracht, zoodat deze de krach tigste jjsploeg zal zijn, welke in Nederland bestaat. De machine, alsmede de stoomketels, worden op hetzelfde établissement vervaar digd. Om tegemoet te komen aan eene be hoefte, die dezen winter is gebleken, zullen nog vier sleepbooten van genoemden dienst versterkt en van ijsploegen voorzien wor den, zoodat de dienst bij ijsgang evengoed zal kunnen uitgeoöjend worden, als tot heden met open water heeft plaats ge vonden. Mr. W. C. baron Van Pallandt van Waardenburg en Neerijnen, die 25 Jaren djjkgraaf van de Tielerwaard is ge ureest, werd bij die gelegenheid door het gecombineerd college een prachtig album, met zilver gemonteerd, aangeboden met de portretten van al de leden, den secretaris en van den ontvanger. •—Benoemd tot brievenbesteller te Botterdam de heer C. v. d. Neut, thans postbode van Rotterdam op Bergschen-' hoek v. v. Met 1 April beginnen de voor stellingen van het gezelschap Corty Althoff, in den nieuwen circus aan het centraal- st itron te Rotterdam. Onverwacht ontsliep gisteren te *8 Gravenhago de gepensioneerde vice- admiraal de beer J. W, Binkes, een vlag officier, die gedurende zijne eervolle loop baan aan het land en aan bet hoofd van den staat gewichtige diensten heeft be wezen De bijna 63 jarige opperofficier die den 13en Mei 1828 te Bolsward werd geboren was ridder van de Militaire Willemsorde 3e kl., commandeur van de orde van den Ned. Leeuw, grootkruis van de orde van de Eikenkroon, commandeur van de orde van den Gouden Leeuw van Nassau, ter wijl vele andere ridderteekenen zijne borst versierden. Uit het verslag van het toe vluchtsoord voor weezen te Neerbosch en Nijmegen blijkt, dat van 1 Oct. tot 31 Dec. 1890 aan gitten ontvangen is f33 155,47* en dat de ontvangsten der drukkerij hebben bedragen f 16.862,17*. De verloopen winter heeft door de strenge koude tot groote uitgaven verplicht. Er zijn maanden voorbijgegaan, dat elke week bijna f 2000 is gebruikt geworden, meer dan in gewone tijden. Maar hoewel dit de kas schraal maakte, heeft men in alle uitgaven kunnen voorzien. De collecte bij inschrijving, ten behoeve van de diaconie der Hervormde Gemeente te Gorinchem heeft opgCbracht de som van f 1358. Bij den gemeenteraad van Vianen is ingekomen een adres van inge zetenen, om aan de school voor lager en meer uitgebreid onderwijs (hoofdde heer P. A. Boors ma) eene klasse toe te voegen voor de beginselen der vreemde talen. Het adres is gesteld in handen van het dige- lijksch bestuur. De gemeenteraad van Ridder kerk heeft afwijzend beschikt op oen adres van het bestuur der School met den Bijbel te Rijsoord, om schoolbanken in bruikleen te mogen hebben De Raad achtte dit strijdig met de wet (art. 3, wet lager onderwijs). In do bovenzaal van den heer W. N. Godronte IJselmondeheeft het Leger des Heils zijne eerste godsdienstoefe- hopen dat duurzaam, groeizaam lenteweder spoedig die zorg overbodig maakt, en men- schen on dieren weldra on nieuwe vruch- ten vergasten De zwartgalngeh zeggen welwij gelooven het tegéndeel, maar daar tegenover staat dat do tijd des jaars daarvoor toch aanwezig is en de natuur ons niet zelden de meest onverwachte ver rassingen bereidt, zoo plotseling als de koude ons ’t vorig najaar overviel, kan zij ons thans verlaten. BOSKOOP, 30 Maart. Het bestuur der stoomtramwegmaatschappij Boskoop -Reeu- wijk - Gouda heeft aan het gemeentebestuur een request gezondenhoudende het verzoek om aan den gemeenteraad voor te stellen eene ruime subsidie aan deze maatschappij te schenken. Een dergelijk verzoek is, naar men ons mededeelt, gedaan aan de besturen der verschillende polders. Naar wij ver wachten zal aan het verzoek niet voldaan worden. De sympathie voor de ontworpen stoomtram is uiterst geringvoornamelijk doordat aan een der vereischten van Bos koop’s handelnl. het direct laden in groote wagons, niet kan voldaan worden, wegens het gebruik maken van smal spoor. Het tot stand komen van een locaal-spoorweg Alfen-Boskoop—Gouda is de eenige af doende maatregel. llijnbode. •BRANDWIJK, 31 Maart. Het kohier van den hoofdelijken omslag dezer gemeente voor den dienst van 1891 is vastgesteld op een bedrag van f 463. De gesloten lijsten van kiezers voor leden van den gemeenteraad, der Provin ciale Maten en van de Tweede Kamer der Staten Generaal geven aan 88 stemgerech tigden. §JAAR8VELD, 31 Maart. De begrooting van het waterschap „de Gecombineerde Uiter waarden” onder Jaarsveld, voor 1*91, be draagt in ontvang en uitgaaf f 1541,41*; de omslag evenals ’t vorig jaar f 6 per hectare. •MEERKERK30 Maart. Op eenige minuten afstand van het dorp geraakte het paard van den, landbouwer J. li. te Noor- deloos door schrik aan 't hollen. Met veel tegenwoordigheid van geest kwam I W. VV. alhier van een zijweg ijlings toeschieten, greep het paard, hield het met moeite st lande en voorkwam hierdoor, hoogstwaar schijnlijk, ernstige ongelukken. Met 55 tegen 36 stemmen werd al hier uitgemaakt, dat het benoemen van kerkoraadsleden voor de volgende tien jaren aan den kerkeraad blijft toevertrouwd. Het benoemen van een predikant geschiedt, vol gens Koninklijk besluit van 1853, door de manslidmaten. NGORDELOOS, 30 Maart. Ter aanvul ling van het bericht in een vorig nummer, omtrent de uitvoering der zangvereeniging „Excelsior", dient nog te worden vermeld, dat na afloop daarvan aan den direc teur, den heer J. Van Steenis, een welver diende hulde werd gebracht. Onder een gepaste toespraak, bij monde van den heer Is.irin, werd hem, namens al de werkende leden, als een blijvend aandenken hunner dankbaarheid en achting voor de belange- looze zorgen en moeite der vereeniging betoond, een sierlijk cadeau aangeboden, bestaande in een barometer. Blijkbaar aangedaan bedankte ZEd. voor de hem bereide verrassing, hetwelk hem een reden te meer zou zijn de belangen der vereeniging te blijven behartigen, ten einde haar, zooveel hem mogelijk is, aan haar verheven naam te doen beantwoorden. §OUDEW ATËR, 30 Maart. De commissie tot exploitatie der gemeentelijke gasfabriek hield 1.1. Vrijdag aanbesteding van een ketel- gebouwtje en het uitvoeren van velschil lende werkzaamheden aan genoemde fabriek. De heer P. W. Hardenbol schreef in voor f335,00, de heer A Guddee voor f309,25, de heer J. H. i'e Wilde voor f307,00, de heer H. Berkhof voor f'287,80 en de heer W. J. Konings voor f274,75. Aan laatst genoemden is het werk gegund. Eene buitengewone drukte beerscht er tegenwoordig aan de olie- en koeken- fabriek alhier van de heeren Verloop. Niettegenstaande in de fabriek een paar duizend lust zaad geborgen kan worden schijnt de ruimte nog te klein en wordt er een nieuwe bergplaats voor zaad en olie bijgebouwd. Wekelijks levert deze fabriek met die te Utrecht, Amersfoort en Jutphaas, mede van de heeren Verloop, niet minder dan 242UÜ0 koeken en ongeveer 900 hec toliter olie. Naar we vernemenzal de fabriek alhier met haar 3D tal werklieden den geheelon zomer blijven doorwerken. Nog altijd is er geen postbode van hier op Montfbort benoemd. Naar wij ver nemen staat dit in verband met eene voor genomen wijziging in de dienstregeling, waarbij de postpakketten niet meer als tot dusver van hier naar Montfbort, maar over Woorden derwaarts zullen getransporteerd worden. In dit geval wordt de dienst van hier naar Moutfoort veel gemakkelijker en staat een aanzienlijk lager bezoldiging te wachten. Al vast werd met het oog daarop het loon van den waarnemenden titularis verlaagd. Deze heeft nu de waarneming er gezet, netelige rechterhand werd

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1