oo, N*. 1153. 1891. Zaterdag 11 April. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht I IÏW7 Holm’s I VERVOER p de Lek. n a/d Lok. cl 10 Cents loekhandel van N te Schoonhoven. Officieels Kennisgevingen GEMEENTEBODE IJFWAS ■KRUIJS&Zoon, ’e Bosch. hl r h BINNENLAND. BUITENLAND. Overzlcbi. JE, T. CREBAS; en en Gouden leneefl- en Schei- rtentiën, voor 3 mi rekening gebracht. J. 6.45 uur. 10 en n. 8.10 uur. I S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgever». Papendrecht, Dordrecht. SCHOOMOVEIfSCHE COÜ'RAH'. sen k 1, en J Kg. t HOLM, Zetel, den Heer H. T. Apotheker. f4880. - 4885. -4985. - 5075. - 5325. - 5330. - 5683. - 5900. jaarsgraai. f2899. - 2999. - 3097. -3145. - 3397. -3459. - 4265. te Bles- - 18.850. - 18.889. -18.916. -19.389. - 19.400. - 19 680. - 19.900. 20.000. 20.047. - 20.666. f415. -374. -365. -269. ia, k, ken zeer aan te I id, aangenaam aanvoer partjjen; K 22,50. 5 en n. 5.45 louda a Feestd., v. 9.35 f9200. - 8750. - 8495. - 8440. - 8400. -8387. Hardingsveld- 8384. -8350. - 8268. -8125. - 7780. - 7460. Oud-Alblas Gouderak Streefkerk, Jaarsveld Dubbeldam, H. Ouderkerk Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 mdal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. in. Jr., Molenaarsgraaf, Brandwijk, Groot-A miners, Oud-Alblas, Bleskeusgraaf, Goudriaan Berg-Ambacht, - 2060. - 2040*. - 1940. - 1940. - 1597. - 1448. Gemeente SCHOONHOVEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekenddat de betrekking van (Jaarwedde f 32.5,-) vacant is. Verzoeken om in aanmerking te komen worden vóór 20 dezer ingewacht bij den Burgemeester. Schoonhoven, 11 April 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, B. P. H. NOORDENDORP. De Secretaris, H. G. GEELHOED. ordrecht v.m. 6.30. onhoven n.ra. 4.30. „Johan II”. Van Zessen. n 6 April 1891 en Rotterdam. Dinsd. Woensd. v. 5.30 m. 12.— lat. v. 6 30. n Dinsd. n. 12.45, en Zaterd. n. 3.30. k. Woensd. v. 6. ih. id. v. 7.30. ig ..Oonoordia”. rnhem. iber 1890, tusschen tterdam. Ive Zondag, v. 8.15 ongev. n.2.— ilve Zondag, v. 7.— v. 9.— orfeohe Stoom- appij. im, Arnhem,Vrees- rstol en Rotterdam, rdamdagelbeh. 7 uur. l. origor. r. H .30n. daand v. 5.— uur. 6 30 lenst tussohen i Gouda. J. Driesen. 12,15 en n 3.30. 5, n. 5.30 en n. 10.35 vervalt de laatste uit Gouda. loven-Haastreoht, am naar Gouda. an den Bergh. ;en 15 Oct. 1890. oonhoven: n Feestd., U' I f S srir rr£_jrr II? O UI U' CJI sschen Schoonhoven Itoomboot rSchoon- Deze Courant wordt des Woensdags- en dos Zaterdags morgens uitgegeven. Prjjsvoor Schoonhoven per drie maanden 0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders’. de zoozeer gere de Amerikaansche i verkrijgbaar voor ht bij W. J. VAN tor Bergambacht bij AN DEN DOOL, hoonhoven bij de )H. DE JONG, Cents. Perceel B. Timmer-, smids-, verf-, lood gieters- en dekwerk. J. Winkelhof, !*-’ A. Molenaar, D. Witzier, J. Njjhof, A. Ooms, M. Ooms J. Maasland, P. Blanken, Berg-Ambacht, Gegund aan J. Winkelhof te Molem i 6 April 1891 >nh. en Rotterd., Schoonhoven” (S) Vreeswijk” (V). - - - g Bij kon. besluit is de schout bij nacht H. Dyserinck, op zijn verzoek, we gens langdurigen dienstmet ingang van 1 April op pensioen gesteld, onder toeken- ning a ingevolge artikel 14a der wet van ge lijke dagteekening, gewijzigd bij di^van 23 April 18/9 en in verband met artikel 1 der wet van 8 Augustus 1862, van een pensioen van f 4üi-U; en b. ingevolge artikel 1c der wet van 1 April lö75 van eene verhooging van dat pensioen ten bedrage van f 9'JU ’s jaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in ’s rijks overzeesche bezittingen en kolo niën en tusschen de keerkringen. Bij Kon. besluit is aan J. Van der Hoop Jz.op zijn daartoe gedaan ver zoek, met ingang van 10 dezer, eervol ont slag verleend als not iris te Botterdam. De kapiteins G. A. Van Steel, Van het 2e ‘regiment vesting-artillerie te Amsterdam, en C. A Alpherts, van het 3e regiment vesting-artillerie te Gorinchem, zullen ondetlmg van korps verwisselen. Do minister van oorlog beeft benoemd tot officier voor speciale diensten bij het 3e reg vest.-art. te Gorinchem, den kapt. A. Harreboniée van dat korps. Bij het aan het centraalbureau der maatschappij tot exploitatie van staats spoorwegen te Utrecht gehouden exumen voor surnumerair (gedeelte A) werd door 15 personen deelgenomen, van welke er 5 zijn geslaagd, o. a. de heer G. C. Coster- man Boodt te Waddings veen. Aan het ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid te 's Hage is Woensdag o. a. aanbesteed: Het opruimen der voormalige buskruid- haven dan den rechteroever van het Scheur beneden Maassluis en het maken eener nieuwe buskruidhaven met toebehooren aan den linkeroever van het Scheur beneden do oostpunt van Rozenburg, in verband met den aanleg van den staatsspoorweg Rotterdam Hoek van Hollandbegrooting f29.800. Eenige inschrijver was L. Brand Dzn. te Giessendam, voor 1'24.487. Het opruimen van een gedeelte van den Zeeburg en Diemerdijk, onder do gemeente Diemen en van een gedeelte van. den af sluitdijk naar Schellingwoude, onder de ge meente Amsterdam, ter voltooiing van de voorhaven bij de Stads Rietlanden te Am sterdam, behoorende tot de werken voor den aanleg van een kanaal ter verbindipg van Amsterdam met de Morwede. Begroe ting f49.000. Minste inschrijver was J. C. Van Hattum te Sliedrecht, voor f47.675. Het onderhoud van de voltooide werken van het Merwede-kanaal van nabij den staats spoorweg bij Schotdeuren, gemeenten Nieuw- land en Arkeltot nabij het station van dien spoorweg te Gorinchem, behoorende tot de werken voor den aanleg van een kanaal ter verbinding van Amsterdam met de Merwede. Begrooting f 10.750. Minste inschrijver was C. Stork Hzn te Heukelum voor f8900. -■‘-Maandag.had te Breda deopen- bare aanbesteding plaats van 125 hectol. jarige roode on 37o hectol. jarige witte tarwe. Hiervoor waren ingekomen 7 mon sters. Minste inschrijver voor de roode de heer H. De Gier, tegen f 7,60, en voor de witte de heer M. De Gier, beiden te Gorin- voor haar leger, slagen voorloopig nog niet. De Roodhuiden willen geen infanteristen worden, omdat zij niet willen marcheeren, en zij hebben ook geen zin om bij de rui terij te gaan, tenzy zij nooit als renbode dienst moeten doen. In geen geval willen zij zich verbinden tot vijf jaren dienst en zij willen hunno vrouwen bij zich houden. Voor vreedzamer bedrijven schijnen zij eerder te vinden te zijn. Het stamhoofd Geronimo althans, vroeger de schrik van het westen, is nu onderwijzer aan een Zondagsschool. Den 14n Maart, omstreeks middernacht, brak een brand uit in de Staatsdrukkerij te Pretoria (Zuid-AfrikaanHclie Itepubliek). Het geheele gebouw met zetterij, drukkerij en boekbinderij werd bij gebrek aan water en brandspuiten eene prooi der vlammen. De directeur, de Heer Bell, was weldra aan wezig en deed alles wat hij kon om nog eeu en ander te redden. Groote schade werd aangericht door onbeholpen lieden, die druk vormen en kasten vernielden in hunne po gingen om een helpende band te verleenen. Belangrijke regeeringsbescheiden, die inge bonden zouden worden, zijn verbrand. Het gebouw was niet verzekerdde schade wordt op 12.000 p. st. begroot. In de haven van Sydney is bij oefeningen der marine een boot in de lucht gesprongen door een torpedo-ontploffing. Twee luite nants en twee onderofficieren werden ge dood en acht anderen gewond bij dit on geluk. De ook hier te lande welbekende hard- looper uit Weenen, A. Dibbels, (er zijn zelfs renpaarden naar hem vernoemd) is verleden week te Döbeln, in Saksen, nadat hij 25 maal de markt had omgeioopen, door eene beroerte getroffen en kort daarna overleden. Wat de liefde vermag blijkt uit een de zer dagen ontvangen bericht uit Hiiwland. Grootvorst Michaël Machaelowitsch bracht zijne positie als chef van verschillende re gimenten, waarvan enkele zelfs zijn naam droegen, ten offer op het altaar der liefde. Zijn huwelijk met de Gravin van Meren berg, dochter uit een morganatisch huwe lijk van den Prins van Nassau, haalde hem de ontevredenheid van den Czaar, zijn ont slag als legercommandant en misschien nog veel meer op den hals. Nu is inderdaad dat huwelijk nog al een gewaagde stap. Immers de tweede vrouw van den genoem den Prins was de dochter van een berucht Russisch revolutionair, die wegens zyne revolutionaire gevoelens de wijk naar Frank rijk nam en van daar uit nog al eens van zich hooren deed. Op ’t gebied van godsdienstvervolging is weer wat nieuws uitgevonden. De Regeering heeft namelijk, naar men bericht, besloten, dat Joodscho en Protes- tantsche kinderen, die de lagere school bezoeken, daar den catechismus, de litur giën en de gebeden van de Russische Or thodoxe kerk moeten leeren. Geen wonder, dat, gelijk uit Odessa ge meld wordt, de landverhuizing van Joden hand over hand toeneemt. De Czaar lijdt zoodoende ook al geen gerust leven. Vooral op godsdienstig ge bied wy Nederlanders zijn er sprekende getuigen van laat men zich allerminst, tenzy vrijwillig, gelijk in onze dagen zoo dikwijls 't geval is, de wet voorschrijven. En die onrust wordt gevoed door tel kens zich herhalende moordaanslagen Zoo werd dezer dagen weer iemand gevat, die zich toegang had weten te verschaffen tot militaire manoeuvres, door den Czaar bij gewoond, doch gewapend met een Ameri- kaansch revolver voor zyn prooi en met een capsule vergif voor zich zelven; als staatsgevaarlijk werd hij door de politie in hechtenis genomen De Czareicitch Kroonprinsdie zooals men weet een groote reis maakt en thans Nederlandsch- Indië bezoekt, wordt pok al waar hij gaat vervolgd door de Nihilistenvrepshet spook der Russische Keizersfamilie. De mededeelingen moeten ontleend zyn aan een particulieren brief van een der officieren uit het gevolg van den Kroonprins. Toen de Czareicitch te Madras bij den Britschen resident dineerde, hoorde men plotseling aan het nagerecht een hevigen knal in een aangrenzend vertrek. De Prins, die terstond aan een nihilistischen aanslag dacht, sprong doodsbleek op en zijne offi cieren schaarden zich om hem heen met uitgetrokken degens. Het bleek echter, dat de aanleiding tot den schrik niets anders was dan het springen van een flesch selters water. Het andere voorval had ook te Madras plaats, aan boord van 's Prinsen schip Pamiat Asova. De Prins werd daar op het dek in het Russisch aangesproken door een armoedig gekleed man. Hij pieende nu wer kelijk met een Nihilist te doen te hebben en schoot zijn revolver af op den onbe kende, maar zonder hem te, treffen. Geluk kig, want de man had niet in het minst moorddadige bedoelingenhet was een Pool- sche Jood, die den Prins gold wilde vragen om naar Rusland terug te koeren. De arme kerel werd door een flinke som gelds scha deloos gesteld voor den schrik. In het Italinanech-Auierlkaansclie geschil heeft Duitecbland zijne bemiddeling aange boden. Naar de zaken zich laten aanzien, zal de taak van Duitschland geen zware zyn, daar men in Italië al meer en meer kalm en bezadigd gestemd wordt, en sommige bladen zelfs den spot dry ven met oen over drijving, waaraan men zich in de kenschet sing van het feit aanvankelijk schuldig maakte. De pogingen van de Regeering der Ver- eenigde Staten om Indianen aan te werven ons allen, hulp te verleenen waar de nood dringt. §LEKKERKERK, 9 April. Uitslag der door den polder den Hoek en Schuwagt alhier op 4 April gehouden aanbesteding vanHet afd&men van de sluis en het stoomgemaalhet maken van een reservoir met afvoerriool op houten paalfundeering en daarmede in verband staande aardewerken, ten dienste van het stoomgemaal van ver noemden polder. P. Vermeijden Az., Rotterdam, f17.425. C. Zanen Hz.,« Ammerstol, - 18.660. H. Van Oosterom, Ouderk a/d IJsel, -18.781. Bos Zuiderhoek, C. Van der Sluis, W. Bokhoven, O. Zanen Jr., H. J. Nederhorst, P. Zanen Cz D. J. v. Riemsdijk, A. De Haan J. Staat W. Pruijt, Ammerstol Vreeswijk Ameide Ammerstol t Jaarsveld, Ammerstol minsten inschrijver. 3°. Het herstellen dor kade op do uiter waard van lipt Hoogheemraadschap vóór het waterschap Vijf hoeven. D. Verslui», Jaarsveld, J. De Jong Jzn., Leksmond, C. Streefkerk, Ameide, A. Van Renswoude, Jaarsveld, - co». Gegund aan den minsten inschrijver. 4°. De levering en het vervoer van grint ten behoeve der dyks- en poldergrintwe- gen. De levering in 3 perceelen Perceel No. L. Grint voor den dijk. Eenige inschrijver: G. J. Sturry te Groot- Ammers a f 1.49 per stère. Perceel No. 2. Grint voor den dijk. C. De Jong, f 1,50 per stère. G. J. Sturry- 1,48 Perceel 3. Grint voorden Damweg. G. J. Sturry, f i,92 per stère. T. Borstte Lopik - 1,84 Vervoer in 2 perceelen Perceel No. 1. Grint voor den dijk. D. Van Lint, Lopik, 'f0,75p.stère. A. Van Renswoude, Jaarsveld, - 0,58 T. De Groot, -0,56 Perceel No. 2. Grint voor den Damweg. D. Van Lint, f0,55 per stère. T. De Groot- 0,48 A. Van Renswoude, -0,48 T. Borst, -0 44 Gegund aan al de minste inschr. voornoemd. KRALINGEN, 8 April. Hedon-middag werd op plechtige wijze door het college van burgemeester en wethouders gevolg gegeven aan den wenach van den gemeen teraad, om den heer Ds. A. H. C. Vaq Senus, namens de gemeente, een huldeblyk aan te bieden, als erkenning voor de vele en goede diensten, door hem gedurende meer dan 50 jaren als lid en voorzitter der commissie van toezicht op het onderwijs aan deze gemeente bewezen Het huldeblyk bestaat uit eene groote gouden medaille. Aan de eene zijde is gesteld: „Plaatselijke Commissie van toezicht over het onderwijs 18*1 Kralingen 1891”. Aan de keerzijde: „Huldeblijk der gemeente Kralingen aan Ds. A. H. C. Van Senus”. KRIMPEN a/d IJSEL, 9 April. Heden werd aan de werf van den heer A. J. Otto, scheepsbouwmeester alhier, met goed ge volg te water gelaten een ijzeren klipper schip, groot 350 last, voor rekening van den heer P. J. Hammer te Dordrecht en de kiel gelegd voor een stalen sleep kaan, groot ongeveer 600 last, voor rekening van den heer Tbeod. Krapp van Weissenau. LEERBROEK, 7 April. Bij de heden plaats gehad hebbende jaarlijksche verpach ting van hooi- en weilanden van de ver schillende administraties in deze gemeente was de gezamenlijke opbrengst f5155, d.i. ruim 25 pet. meer dan het vorige jaar. ♦LEKKERKERK8 April. Uit de re kening der vereeniging „Hulp in Nood”, over het afgeloopen boekjaar, blijkt, dat is ontvangen aan 6 collecten f1106,15 en aan verschillende giften en bijdragen f 544,10. Uitgegeven werd: voor brood een bedrag van f 422,59boonen f 208,8U6, rijst f61,50, rundvet f 90,19, steenkolen f322,60, voor melk, eiereu en vleesch f 157,01 en voor verschillende behoeften on werkzaamheden een bedrag van f3ó7,76. Hulp werd ver leond gedurende den winter aan 53 personen. De commissie heeft in het afgeloopen boekjaar eene moeielyke maar eervolle taak verricht. Moge zij met den op nieuw her benoemden secretaris met vrucht en ijver werkzaam blijven, om, gesteund door Sliedrecht IJselmonde Gouda, Ammerstol Gouda Ammerstol Sliedrecht Rotterdam Krimpen a/d Lek, - v»rrutjtLekkerkerk, - «u.ouu. A. De Jong, Ouderkerk a/d IJsel-21.222. A. Visser Gz., Papendrecht, -21.770. M. Visser, -21.850. P. J. Dubbelman, Dordrecht, -22.980. Gegund aan C. MONTFOORT, 7 April. chem, tegen f7.67 pervhectol., jvegende respectievelijk 77 en 76 kilo. De heer H; J. Bool hoeft aan het bestuur der vrijzinnige kiosvereeniging te Leiden medegedeeld, dat hij bij de aan staande verkiezingen voor de Tweede Kamer niet weder wenscht in aanmerking te komen. Dinsdag werd te Rotterdam eene vergadering gehouden van afgevaar digden van anti-revolutionaire kiesvereeni- gingen in de provincie Zuid-Holland. Bijna alle kiesvereenigingen waren vertegen woordigd. Aan de orde was de vaststelling van het concept-reglement voor het comité. Tot leden van het prov. comité werden benoemd: de hoeren Van Heemstra, Van Hoeken, Bakhuis Rooseboom G. Mulder (Leiden), RöpkeD. De Wit, Van Löben beis, F. ^raaf Van Bylandt, Schipper, Mr. Van de Velde, Ds. Van der Valk, Ds. Van Lummel, Hoogendam, Van Rennes, Singels, Ds. Douma, Rollman, S. Van Velzen, J. W. Valk, H. M. Dercksen, Gryns, Blankers, Harrewijn, Van Houwelingen, Dicke, Ds. De Jonge, A. Bouman, De Wilde, Van Namen, Mr. Bichon van IJselmondeBeijerinck Ds. MolSchoonejongen en P. Oranje. De vergaderingmet dankzegging door Ds Donner geslotenwerd door een vijftal Kamerleden bijgewoond. De firma Willem Smit &Co. te Slikkerveer is bezig hare electrisch licht- machine-fabriok uit te breiden, in den vorm van oen geheel nieuw fabrieksgebouw, dat zal worden ingericht met eene loopkraan en met nieuwe werktuigen en gereedschappen. Niet alleen beoogt zij hiermede de orders vlugger te kunnen uitvoeren on dynamo’s van grootere capaciteit te maken, maar ook de vervaardiging van stoom-dynamo’s voor centra tl-stations te ondernemen. Het is haar streven de nieuwe fabriek ier doeu wed ijveren met hetgeen elders op dat gebied bestaat, en op grond van hetgeen de firma in de electrische verlichting reeds gedaan heeft, van hare veeljarige ondervinding op dat gebied en hare uitsluitende toewijding aan dit vak, vertrouwt zij in dat streven te zullen slagen. Hare fabriek is de eenige op dit gebied hier te lande. Woensdag herdacht, onder talrijke blijken van belangstelling, us. J. Kromsigt, predikant bij de Ned. Herv. Gein, te Dordrecht, den dag waarop hij vóór 25 jaren het predikambt aanvaardde. GOUDA, 8 April. In de gisteren gehou den vergadering van den gemeenteraad is o. a. ingekomen een voorstel van Burg, en Weth. tot afsluiting van het excercitie- terrein aan den Kotterdamschen dyk. Uit de toelichting daarvan bleek, dat daar op het oogenblik belangrijke1 herstellingen wor den gedaan, daar over de onveiligheid van de schietbaan zeer werd geklaagd, o. a. door het personeel der waterleiding. A<in de ta luds wordt echter veel schade gedaan, w <ar- schynhjk door jongens, zood.it afsluiting weuschelijk is. De garnizoens-kommundant stelt nu voor, verhooging van de hekken en het aanbrengen van rasterwerk in schuinen stand. Een en ander zal een uitgave vor deren van f759. B. en W. vragen den Raad machtiging die uitgaaf daarvoor te besteden. Heden-middag werd ten Raadhuize dezer Gemeent^ aanbesteed het rioleeren en dempen van 140 str. Meter Zijl, tusschen de Vrouwensteeg en de Nieuwe Haven, in geschreven werd door: W. De Jong Wz. te Gouda, voor f6740; II. Jongenburger te Waddings veen, voor f5940P. A. Burghout, voor f5720; J.De Jong Wz., voor f 5640; W. Bokhoven, voor fööOO, O. P. W. Des- sing, voor f5450; L. Brouwer, voor f5420 ‘en H. J. Nederhorst, voor f5398, allen te Gouda. ♦AMEIDE, 8 April. Bij de heden alhier gehouden publieke verhuring van weiland is gemiddeld besteed f 40 per hektare of 50 °/0 meer dan ’t vorig jaar. jjBLESKENSGRAAF 9 April. Uitslag der gehouden aanbesteding op 6 April van het amoveeren van eene oude en daarna opbouwen van eene nieuwe hofstede voor den heer Jhs. Slingerland alhier, in twee perceelen. Perceel A. Metselwerk J. H. Ouderkerk u Bleskensgraaf J. Walburg de Groot, Gouderak, M. Breedveld J. Kasbergen M. De Bruin J. Schmieman J. Brand, Gegund aan kensgraaf. u dit werk gegund voor f 139. WADDINGS VEEN, 8 April. Het ge meentebestuur heeft vergunning verleend tot het oprichten van een lak- en vernis- senfabriek aan de Zuid-Gouwekade alhier, ten verzoeke van den heer 0. Boonstoppel alhier •WILLIGE LANGÉkAK, 9 April. Door het gemeentebestuur zijn tot herschatters in deze gemeente voor de personeele be lasting, dienst 1891/92, benoemd de hoeren J. Hakkesteegt en L. Rijnevold alhier. Door het regenachtig wedér van de laatste dagen en de enkele zachtere dagen, die we gehad hebben, zijn de weiden eenigs- zins opgegroend; het gras had anders door het strenge winterweder ontzettend veel geleden. Als een bijzonderheid kan dan ook zeker wel vermeld worden, dat enkele landbouwers alhier reeds jong vee in do weide gedaan hebben. WOrRDEN, 8 April. Kaas. De ter markt op heden bedroeg 14 prijs van Goudsche le soort f 19 Edammer f23. Handel flauw. •HAASTRECHT, 10 April. Tot tegen- schatters voor de personeele belasting, dienst 1891/92, zijn voor deze gemeente benoemd de hh. Th. Hooft en C. Straver. Met 1 April zijn alhier 40 nieuwe leer lingen tot de openbare school toegelaten. §JAARSVELD, 7 April. Uitslag der door Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Lekdijk benedendams en van den IJseldam gehouden aanbesteding van 1°. Het verhoogen en verzwaren van den Lekdijk benedendamsover eene lengte van 930 Mtusschen Hectometerpalen 108 en 118. Raming f9000. Maas Van Drie Amersfoort P. Van ’t Verlaat, Hardingsveld, P. Sterk, P. Zanen Cz., C. Zanen Hzn. Jr. P. De Voö A. Koorevaar A. De Jong Jz., Tijs Van Eek C. De Jong Jzn., H. De Jong Pzn., C. Zanen Hzn., Gegund aan den 2». Hi Heukelum Ammerstol Berg-Ambacht Ammerstol Ameide Hardingsveld Ammerstol - «»vu. minsten inschrijver. let vierkanten van de kruin en het bij werken van het buitentalud van Hecto- meterpaal No. 75 tot 70 M. beneden Hec- tometerpaal No. 80. P. De Vos, Berg Ambachtf2157. C. Zanen Hzi T J. Monster C streefkerk C. Zanen Hzn., A. Van Renswoude, Jaarsveld H. De Jong Pzn Gegund aan den a, uorurecnr, - za.wov. C. Zanen Hz. te Ammerstol. In de heden gehouden raadsvergadering werd onder nader goedkeuring besloten eiken Vrijdag eene vrije vee- en kaas- en botermarkt te houden. De kaasmarkt zal des morgens te negen uren aanvangen en worden gezorgd, dat aan het station Woerden genoegzame omnibussen klaar staan, om bij aankomst der treinen de kooplieden voor 50 cents heen en terug te rijden. Tevens werd een schrijven van den Mi nister van Waterstaat voorgelezendat ZExc. zijne medewerking toezegt tot op richting van een postkantoor, mits een ge schikt gebouw voor kantoor en directeurs woning verkrijgbaar zij. Af^gezien een ingezetene aanbiedt om op eeu zeer gunstig gelegen terrein een eu ander te stichten en voor billijken prijs aan het rijk te ver huren, lijdt het geen twijfel of wij zullen ons spoedig in een eigen postkantoor mo gen verheugen en zal er in eéne reeds al te lang gevoelde behoefte eindelijk, trots onbillijke tegenwerking van sommige amb tenaren, worden voorzien. De dienstrege ling is thans zoo treurig mögelyk. De looper van Woerden vertrekt van daar ’s avonds te half acht, terwijl te 7.35 de’ treinen van Rotterdam en den Haag aan komen. De brieven die dus te 9. lö ’s avonds hier konden aankomen en Worden besteld, komen hier nu den volgenden morgen te zeven uren aan, blijven alsdan hier ten kantore nog uitrusten tot half tien en wor den dan eindelijk, gelijk met de post van half tien, besteld. N. R. C. §OUDEWATER, 8 April. Onder voor zitterschap van den heer A. C. Van Aelst had 1.1. Woensdag in „de Doelen” alhier eene vergadering plaats van de afdeeling Oudewater der centrale kiesvereeniging „burgerplicht” te Bodegraven Uit de be spreking bleek, dat men zich over het ge heel genomen zeer goed met de hervor mingen, in het ontwerp-manifest der liberale Unie genoemd, vereenigen kon. Tot afge vaardigden voor de aanstaande algemeene vergadering te Amsterdam werden gekozen de heeren J. A. Montijn en R. W. Haen> tjens Dekker. Op het terrein bij de gasfabriek had alhier 11. Dinsdag de verkooping plaats van eene aanzienlijke partij vruchtboomen en heesters, toebehoorende aan de firma 0. Verboom, boomkweekers te Boskoop. Zel den was er bij eene verkooping van dien aard hier zoo weinig kooplust als dezen keer, bijna zonder uitzondering ging een en ander voor spotprijzen weg. Om den singel aan de grachtzijde voor het vervolg tegen overloopen bij hoog water te vrijwaren, is door Burgemeester en Wethouders het ophoogen van genoem den singel tot 25 centimeter boven A. P. uitbesieed. Aan den laagsten inschrijver, C. Vogelenzang alhier, is dit werk gegund

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1