1891. N*. 1166 Woensdag 27 Mei. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht. F-York Kaasvaten. t meeat in gebruik, n Zonen, UN’S IKEH jST, ENDEN. n naam. i Kaas vaten jgon bjj ETON, ar, Oud-Alblas. I jgbaar. >RE. MDIJK. Wo. 'i. ecten, DKOOPSTE CHT. rikaansche tschappy. CT D A, Officiëele Kennisgevingen. Waterleiding BUITENLAND. Oversleht. BINNENLAND. j i 'A o. >or 25 Mei Bnland. e naar keuze zich nog een paar o S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. Ie Kantoren der n of te Amster- f bij 8 te kroningen. I te OI-ferM Ijk. om te geven. half VAN ROOIJ8N, ren. SCH00M0VEN8CHE COURANT. polder boer T. Wethoudera voornoemd, De Burgemeester, P. UREUP, L.-Burg. De Secretaris, H. O. GEELHOED. ten Hove de halve rouw le duur ia bepaald op 10 ren de Amsterdam- zonaer berekening jelige voorwaarden i wissels op binnen- even op aanvrage itrekt door don Heer IL, Schoonhoven. i aan, waar hij met veel geestdrift ontvangen werd. Op zijne reis daarheen heeft een man beproefd, al schreeuwend op de trede van het rijtuig van den heer Carnot te springen. Dit werd hem echter belet door de politie, die hem arresteerde. Na het vertrek van den President werd hij weder om op vrije voeten gesteld. Donderdag 21 Mei vierde Koning Karei van Roemenië den dag, waarop hij voor 25 jaar den troon beklom. Geheel Bucharest was in feesttooi en uit alle deelen des lands stroomden adressen van gelukwen- sching en deputaties toe. Bij deze gelegen heid ontving Kroonprins Ferdinand, de broeder van den Koning, de orde van den Nederlandschen Leeuw van H M. de Konin- gin-Regentes der Nederlanden, ’s Avonds werd Z. M. eene serenade gebracht; tal van feesten zullen nog volgen. Op het eiland Corfu moet de rust weder hersteld zijn. De tirieksche Regeering heeft f60U0 beschikbaar gesteld voor de Joden, die daar verblijf houden. In de laatste paar weken vertrokken ruim 600 Israëlieten van Corfu met Britsche ïtaliaan- sche-, Fransche- of Oostenrijksche schepen. Uit.Weenen,. Oo8ie»ri|k, wordt aan de Standaard berichtdat Keizerin Eugenie te Corfu het Joodsche kwartier bezocht en persoonlijk geld en voedsel uitdeelde aan hen, die door de jongste vervolgingen in behoeftige omstandigheden zijn geraakt. Tevens wordt gemeld, dat bij bijzondere order van den Paus de Katholieke geestelijken op Corfu bevel hebben ontvangen, hun parochianen te bewegenzich te onthouden van vervolging der Joden. De toestand is veel verbeterd, hoewel nog steeds militaire bescherming noodig is Een vrouw met twee mannen. Te New-York kwam dezer dagen een Duitsche vrouw aan met haar eersten man om aldaar welkom te worden geheeten door haar twee den man. Toen de eerste indertijd te Breslau wegens diefstal tot 12 jaar gevangenisstraf was veroordeeldtrok de vrouw naar Ame rika, waar zij een tweede huwelijk aanging. Nu de eerste echter weer vrij moest zijn besloot zij met goedvinden van den tweede, aan wien zjj na een huwelijk van 9 jaar had medegedeeld, dat zij nog een man in Europa hadhaar eerwte liefde te gaan halen. Het plan was dan met bun drietjes gezellig in Amerika saam te wonen. De eerste werd echter om zijn verleden in de Ver. Staten niet toegelaten en de goede dikke 50-jarige vrouw troostte zich toen maar weer met no. 2. oopen en verkoopen »en provisie van: ven de 30 »/0 der 30’/,; (ook Iers in de meeste ot den eerstvolgen- jr Amsterdamsche Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8 - en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. hield wei over «alen arbeid. de veiligheid plaats enzalles wat kan strekken om hem te beveiligen tpgen ziekte en ouderdom, dat alles, zoo eindigt de heer Carnot, is het voorwerp van aanhoudende zorg van hem, die het algemeen stemrecht met zijn vertrouwen heeft vereerd. Zondag jl. kwam hij te Pan eveneens i ,DE WAAG”, posito: 217,, overeen te komen verkiezende tegen Effecten voor: 4 °/e ’s jaars; t den prolongatje- terdamsohe beurs- Gemeente SCHOONHOVEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven geven bij deze kennis: dat zij door den Raad zijn verzocht, om met de Ingezetenen eene bespreking te houden over het oprichten van eene in deze Gemeente; dat die bespreking zal worden gehouden in het HÓtel „Van Zessen”, van den Heer F. TI ET ER Jr. alhier, op Vrijdag 29 Mei a. s., des avonds te acht uren, tot bijwoning waartoe de ingezetenen bij deze worden uitgenoodigd dat de aanwezige personen dien avond niet zullen worden aangezocht zich mon deling of schriftelijk tot iets te verbinden. BCHOOIHOVKN, 26 Mei 1891. Burgemeester en •AMEIDE, 25 Mei. Thans is bepaald, dat de candidaat der vrijzinnige partij in het hoofdkiesdistrict Öliedrecht, de heer J. Leis te Alblasserdam, alhier voor de kiezers zal optreden in den avond van Woensdag 3 Juni e. k. BENSCHOP25 Mei. De collecte ten behoeve der Maatschappij van Weldadig heid heelt in deze gemeente opgebracht f 15,«5; in Polsbroek f 13,03®; in Willes kop f4,72 en in Hoenkoop f3,40®. ♦BERG-AMBACHT, 25 Mei. Tot bode is, in plaats van wijlen den i uur op de bovenzaal in „de Groote Boer”, gevolgd door de muziekwaar menige gloeiende toost getuigde van den gezelligen, vroolijken toon die er heersebte. •LEKSMOND, 25 Mei. Ds, J. C. Prins heeft een beroep ontvangen naar Sassen- heim. §LOPIK, 26 Mei. Een landbouwer uit Polsbroek, die jl. Zondag in een tilbury met een jong paardje bespannen, met zijn vrouw een familiebezoek in deze gemeente aflegde, raakte, bijna op de plaats zijner bestemming, bij het afrijden van den voor de boerenwoning gelegen dam met paard en rijtuig in de naast dien dam gelegen sloot. Gelukkig kwamen de in de tilbury zittende personen er met den schrik en een paar natte voeten af, terwijl het paard geen letsel en het rijtuig weinig of geen averij f bekwam. •POLSBROEK26 Mei. De heer J. Sluijs alhier heeft wegens hoogen ouderdom ont slag aangevraagd als lid van den raad. De raad dezer gemeente heeft in zijn jl. Vrijdag gehouden zitting de lijst van den hoofdelijken omslag over het loopende dienst jaar vastgestcld. De omslag is dit jaar aan- merkelijk hoogerdan verleden jaar, wegens aflossing van een som van f1000, welke aflossing om de twee jaar en ook dit jaar moet plaats hebben. Gisteren-middag had alhier een droe vig ongeval plaats. Een ruim anderhalfjarig dochtertje van den timmerman K. te Pols- broekerdamdat buiten speelderaakte onder de poging om bloemen langs den slootkant te plukken in het water en ver dronk. Ofschoon het kind pas te voren nog door de moeder was gezien werd het leven loos met de bloempjes in het eene handje gekiemduit het water gehaaid. Aange wende pogingen om de levensgeesten weder op te wekken bleven vruchteloos. REEUWIJK, 25 Mei. Tot predikant al hier is beroepen de heer Jac. Eringa, cand. te Leiden. SNELREWAARD, 25 Mei. De collecte, gehouden voor de Maatschappij van Wel dadigheid te Frederiksoord, heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 8,20. •TIENHOVEN, 26 Mei. Van 11. Zondag op Maandag zijn op de zalmzegenvisscherij alhier 7 zalmen en 17 elften gevangen. Gemengd Nieuws. Te Vreeswijk wordt de laatste waterkeering tusschen de rivier de Lek en de Nieuwe Schutsluis weggenomen. Een vreeset ij k spoorweg ongeluk heeft Vrijdag-middag plaats gehad. Op het station Kirchlangern nabij Han nover is een personen-trein met een extra- trein in botsing gekomen, in welken laatsten het personeel van het circus Carré gezeten was. De circus was des ochtends van ’s Hertogenbosch vertrokken Hannover eenige voorstellingen te Het ongeluk had plaats ongeveer een uur rijden van die stad, waar de trein om streeks vijf uur had moeten aankomen. De wagon, waarin do familie Carré zat, toen de treinen tegen elkaar reden, werd over de goederen-wagens tegen den tender geschoven en daarna over den kop langs de helling naar beneden geworpen. De directeur Carré werd uit den wagen ge slingerd en bekwam kneuzingen aan den arm, de knie en het gelaat. Mevrouw Carré werden de beide beenen afgesneden en de borst werd ingedrukt; zij overleed onmtd- dellijk, toen zij uit de wagon gehaald en in het gras gelegd was. De oudste zoon en de drie andere kinderen van den heer Carré zijn licht gewond. Een jongetje van twee jaren viel onder de bank en bleef ongedeerd. Van het personeel zijn 17 gewonden in het ziekenhuis te Hannover opgenomeh. Amalia Wolff is, naar men vertelt, daar reeds overleden. Dit zesjarige meisje is uit het\ waterballot bekend als baby, die heel hei publiek door haar spel met de grootp-pop vermaakte. Hare moeder, de danseres, is ernstig gewond. De school- rijderes Mary Grothe heeft beide beenen gebroken; hare kunstzuster mej. Adams een been en haar kaakbeende heer Jacques (August de Domme) ontving kneuzingen aan borst en hoofd; de heer Pohlman, de clown, uit het waterballet als graaf van Montfort bekend, werd geschroeid door den stoom van de locomotief. Twee ballet danseressen ontvingen ern stige wonden aan de beenenmevrouw Persinger, wier echtgenoot aan den circus verbonden is, brak het scheenbeen en be zeerde zich o. a. het hoofd. Den secretaris, den heer Rabe, werden beide armen ont wricht; de gymnasten, die deel uitmaken van de groep Carpini, en eenige andere leden van het gezelschapwerden gewond. Het stalpersoneel en de muziekanten kwamen allen vrij. Hot lijk van mevrouw Carré is des nachts te Hannover aangekomen. De trein was samengesteld uit een bagage wagen, een rijtuig eerste en tweede klasse, een rijtuig tweede klasse, een rijtuig derde Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prjjs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- Meren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. te duideljjk voor de R.-C. kiezers uit, van de tien zijn er zeker zeven, die hunne stem hoogst ongaarne op dezen c^ididaat zullen uitbrengen. En van hun standpunt is dit alleszins begrijpelijk. Vele kiezers vragen dan ook: Wat moeten wij doen?" Welnu, in deze moeilijke omstandigheden komt de centrale kiesvereeniging in het district Bo degraven de kiezers uitmuntend te hulp, door tot candidaat te proclameeren den heer J. N. Bastert, oud-Minister van Waterstaat. In hem toch mag men een volksvertegen woordiger begroeten, die, wars van alle partijdigheid, als een zelfstandig man de belangen van ons volk en van dit district zou behartigen. De kiesvereeniging heeft door het stellen van deze candidatuur getoond, dat zij voor die belangen een open oog heeft. Maar nog meer reden tot dankbaarheid is er, dat de heer Bastert de hem aangeboden cun- didatuur heeft willen aanvaarden. Oor deelt zelf! Een kiezer in het district Bodegraven deed den heer Bastert de vraag, of bij bereid zijn zou eene eventueele can didatuur aan te nemen, waarop de heer B. hom, onder meer, woordelijk het volgende schreef „Wetende dat niets bij geval, maar alles van Gods Vaderlijke hand ons toekomt, heb ik mij nooit of nergens zelf op den voor grond gesteld om iets te zijn of iets te worden. Dat moet zijn „eene providentiëele beschikking.” En daarom, wanneer ik tot eene taak geroepen word en die kan aan vaarden zonder opoffering mijner persoon lijkheid, dan heb ik een ongeschokt ver trouwen, dat God mij ook den moed en de kracht zal geven, tot het vervullen dier betrekking onmisbaar. In dat vertrouwen zou ik dus kunnen aannemen.” „Maar nu kom ik tot eene andere zijde van de vraag, die u en hen, die mijne can didatuur zouden willen stellen en aanbe volen, raakt. Ik kan jj^apders dan my zelf zijn. „Zonder opoffering mijner per soonlijkheid" schreef ik hierboven, en met de ondervinding, die ik maakte èn in het parlement èn aan de ministerstafelzeg ik het nog nadrukkelijker dan vroeger: „Ik ben geen partijman." Ik moet, als volks vertegenwoordiger gekozen, het besef heb ben mijner volle en onbeperkte vrijheid.” Dat alles moet vooraf wèl bedacht en wèl overwogen worden, want ik ben liever geen candidaat en word liever niet gekozen, dan dit to zijn of te worden onder een valsche vlag." Onbekend maakt onbemind! Maar na dit duidelijk en openhartig antwoord, is de heer Bastert geen onbekende meer. Inderdaad toont hij te zijn een waarlijk vroom, vroed en vrij man, een man,, zooals ieder recht geaard Nederlander gaarne eene plaats moet zien innemen in de rij onzer volksverte genwoordigers. Ook de kiesvereenigingen te Oud-Beierland en te Klaaswaal hebben zich thans aangesloten bij de candidatuur van den heer A. Smit, zoodat deze thans door alle kiesvereenigingen in het district Rid derkerk is candidaat gesteld. Door de centrale antir. kies vereeniging in het district Siiedrecht is tot candidaat gesteld Mr. B. J. Lintelo Baron de Geer van Jutfaas, aftredend lid. De zalmvisschers, door den kantonrechter van Oud-Beierland veroor deeld wegens het bezetten der rivier over meer dan de helft barer breedte in de kortste lijn bij gewoon laag water met een vaststaand net, hebben, met het oog op het jongste arrest van den Hoogeu Raad, het tegen dat vonnis ingestelde hooger beroep ingetrokken. De president van het bestuur der Martha-stichting te Alien a/d Rijn ontving van N. N. te Amsterdam de som van f Ö000, ten behoeve van die stichting. Bevorderd te Leiden tot doctor in de rechtswetenschap, met proefschrift „Iets over de kosten van het strafproces in Nederland”, de heer A. Paets tot Gan soyen geboren te Woerden. Voor het theoretisch apothe kersexamen is te Utrecht geslaagd mej. M. E. Julius. De heeren J. Terlouw uit Krimpen a/d Lek en J. (Spruit uit IJsel- monde zijn geslaagd voor de acte als onder wijzer. Bedankt voor het beroep bij de Herv. Gemeente te Gorinchem door Ds. B. J. Van Heijningen te Kesteren. De centrale sectie der Belgische kamer heeft met algemeene stemmen het beginsel der noodzakelijkheid van Grondwetsher ziening aangenomen. In verband hiermede heeft de Algemeene Raad der werkliedenpartij be*k)ten door het geheele land de werk staking te doen eindigen. In de Belgische mijn districten hebben optochten en andere feestelijkheden plaats gehad, waardoor de arbeiders hunne vreugde te kennen gaven over het besluit der centrale sectie. Niet overal nog is het werk hervat. Het ledig gaan wordt gewoonte, zoodat velen waar schijnlijk het er nog oen paar dagen van nemen. De opgeroepen soldaten echter zjjn naar hunne haardsteden terug gezonden. Na het vertrek van de ex-koningin Nathalie van Servië, is het weder rustig en kalm geworden in Belgrado. Ze is over Tnrn-Severin naar Jassy gegaan, doch men vreest, dat ze te avond of morgen weer heimelijk zal terugkomen. Over hare uitzetting nit het land zijn veel tegen strijdige berichten in omloop. Tot een be paald „sleepen” schijnt bet niet gekomen te zyn, het bleef bij eene eenvoudige hand- aanlegging. Hoe het ook zjj, ’t is een feit, dat koningin Nathalie haar woord gehou den heeft, n.l. om niet dan voor geweld te wijken. Smeekbeden, noch hartroerende toespraken vonden weerklank in haar hart. Wat bleef er dus anders over, dan het middel nu aangewend? De Minister van Binnenlandsche Zaken echter, zou zich de haren wel uit het hoofd willen trekken, van spijt over bet gebeurde. Zooals in het vorige overzicht vermeld is, maakt de President van Frankrijk, Carnot, een reisje door het land. Hij wordt in de verschillende plaatsen, welke hij be zoekt, met veel geestdrift ontvangen, o. a. ook in Toulouse en in zijne geboorteplaats Limoges, alwaar hij eene lange redevoering ‘‘:eld, die door velen met belangstelling srd aangehoord. Zij handelde voornamelijk het lot der arbeiders en den natio Alles wat de gezondheid en van den werkman betreft, de verbetering van zijne woning, zijne werk- Bij kon. besluit is o. a. be- noemd de heer G. G. G. Canter Cremers tot heemraad van het Waterschap de Linge- Uitwatering. De zware Hofrouw, wegens het overlijden van Z. M. den Koning, is II. Zondag geëindigd. Gisteren ving T' - aan, waarvan d< weken. Officieel wordt thans gemeld, dat de Keizer en de Keizerin van Duitsch- land voornemens zijn een der laatste dagen van Juni of den eersten Juli een bozoek te brengen aan H. M. de Koningin-regentes, en dat H. M. de Koningin-regentes bepaald heeft dat Hoogstdezelve Hunne Keizerlijke Majesteiten te Amsterdam wenscht te ont vangen. Het verblijf zal vermoedelijk twee of drie dagen duren. Tjjdens het Koninklijk be- zoek aan Amsterdam in deze week zal een uitgebreide extra-feestgave worden uitge reikt aan 35.000 kinderen van de lagere scholen le kJ.voorts aan alle personen, verpleegd in weeshuizen, oude-mannen- en vrouwenhuizen en hofjes; en eindelijk aan tal van diaconieën, kerkelijke en burger lijke armbesturen. In de scholen zullen 70.000 krentenbroodjes worden uit gedeeld. v In de den 20sten dezer gehou den raadsvergadering te Nijkerk is aan den heer A. J. Krieger, ingenieur te Amersfoort, verlenging verleend van den termijn, ge noemd in art. 7 der voorwaarden van con cessie tot het leggen van spoorstaven in de publieke wegen en voetpaden dezer ge meente en het daarover rijden van spoor wagens en spoortreinenmet betrekking tot de ontworpen stoomtram op eigen baan, station-haveu Nijkerk, tot 1 Mei 1892. Naar men verneemtheeft ook de Minister van Waterstaat aan gemelden heer Krieger den termijn ter aanvaarding der verleende concessie voor den locaal-spoorweg Nijkerk— Eede verlengd tot 1 Mei 1892. Met ingang van 1 Juni is be noemd tot Controleur aan de St oom-meel fabriek te Vlaardingen, door de heeren A. M. Van Dusseldorp Co. aldaar, de heer C. De Gier, gemeente- en onbezoldigd rijksveldwachter te Zuidland. De gepensioneerde luit.- generaal Engelbregtoud inspecteur der infanterie, is in den Haag overleden. De Minister van Binnenland sche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat de pokken in de gemeenten Stad-Almelo en Ambt-Almelo epidemisch verbreid zijn Te Breda wordt de prijs van het gas van 7 op 6 cent per M’. gebracht. De fabriek heelt in het afgeloopen jaar een winstsaldo van f 30.000 gegeven. Men schrijft uit Alfen aan de „Rijnbode”: Van meer dan eene zijde wordt de vraag gedaan: „Aan welken candidaat moeten wij bij de a. s. verkiezingen voor de 2e Kamer onze stem geven?” Begrijpelijk is ’t, dat de leden der Ned. Herv. Kerk groot be zwaar hebben hunne stem uit te brengen op een candidaat, die door de doleerende kiesvereenigingen gesteld wordt. De hoer Van Velzen, behoorende tot de Afgeschei dene Kerk, is lid van de Kuyperiaansche Kamerclub en zal, gelijk hij reeds deed, met alle macht de anti-revolutionaire partij dienen. De R.-C. kiezers zijn met dezen candidaat ook niet bijzonder in hun schik, omdat de heer v. V. een beslist voorstander is van de in behandeling zijnde Legerwet. Want al sprak de heer v. V. zich niet al grootsten afstand, voi aangegeven, in 1.11 digstaflegde, met een den voet volgde, werd aangeboden, in den v voorwerp. Klasse VI. Prijs: „Triton, in 1.15 uur. Premie: Meeuw (ex-Syrene)”, in 1.17.30 uur. Klasse VIL Prijs: „Nestor”, in 1.9.13 uur. Premie: „Aletta”, in 1.13.4 uur. Klasse VIII. Niet uitgekomen, bij af wezigheid van „Fedora”. Des namiddags te 5 uren had de prijs uitdeeling plaats, waarbij de voorzitter deed uitkomendat het hem eene aange name taak was, voor de eerste maal deze handeling te verrichten; onder dankbetui ging voor de deelneming en de naar om standigheden zoo ruimschoots betoonde be langstelling, drukte hij den wensch uit, dat een volgenden keer, weer en wind dienende, bezitters van pleiziervaartuigen in grooten getale op nieuw bereid zouden zijn, zich alhier met elkander te meten. Daarna vereenigde men Borst, benoemd de heer P. Hamerpagt. Bij de op Vrijdag 22 Mei gehouden verkiezingen voor het polderbestuur zijn herkozen tot heemraden de heeren: G. Voorsluijs Jz. en P. Hoogendijk Hz.; en tot gecommitteerde ingelanden de heeren: P P. Stuurman, A. Bak Gz., C. Oskam Az., K. Den Besten en M. Potuijt. De collecte voor de Maatschappij van Weldadigheid heeft alhier f 17,13 opgebracht. •BERKENWOUDE, 25 Mei. De collecte voor de Maatschappij van Weldadigheid, al hier gehouden, heeft opgebracht f7,87®. ♦HAASTRECHT, 25 Mei. Volgens het verslag van de directeuren der Nutsspaar- bank alhier waren er aan het einde van het boekjaar in omloop 3 boekjes met een be drag beneden f 111 met een bedrag van fl tot'beneden f 10; 82 met een bedrag van f10 tot beneden f 100; 821 met een bedrag van flOO tot beneden f 1000: en 4 met een bedrag van meer dan f 1000. Ge durende het boekjaar hadden er plaats ge had 20 inlagen van minder dan fl, 164 van minder dan f10, 106 van minder dan f 100 en 18 van minder dan f1000. Bij de heden-morgen plaats gehad hebbende verkiezingen zijn ais bestuurs- leden herkozende heer W. Kloot voor den- polder Beneden-Haastrechtde heer J. C. Muller voor dien van Bilwijk en de heer H. A. Montijn voor dien van Rozendaal. KRIMPEN a/d IJSEL, 25 Mei. Vrijdag werd aan de werf van den heer A. J. Otto i scheepsbouwmeester alhier, met goed gevolg I te water gelaten een ijzeren sleepkaan, groot ongeveer 400 last, voor rekening van i den heer Martin Bürck te Hassmersheim en i de kiel gelegd voor een stalen sleepkaan, groot pl. m. 500 last, voor rekening van den I heer Kasper Ungefehr te Rhein Dürkheim. KRIMPEN a/d IJSEL (Stormpolder), 25 Mei. Donderdag yverd van de werf „Nijver- heid", van de heeren C. Van der Giessen en Zonen, met goed gevolg te water ge laten een stalen Rijnschip, grootpl. m. 700 Jasten, gebouwd voor rekening van de Hol- landsch-Duitsche Transportmaatschappij, di- recteur de heer G. L. W. Peters te Rotterdam. Daarna werd de kiel gelegd voor een der- j gelijk schip, groot pl. m 430 lasten, voor rekening van den heer P. Schoenmakers te Raamsdonk. LANGERAK, 25 Mei. Toezegging van beroep naar deze gemeente is verleend aan den heer J. M. E. Steenbeek, eind, te Utrecht. LEKKERKERK, 25 Mei. Ondanks zeer onaangenaam, koud en regenachtig weder, 1 had op den 18. dezer alhier de aangekon- digde zeilwedstrijd plaats. Geon wonder evenwel, dat eenige heeren liefhebbers óf in het geheel niet waren i opgekomen, óf geen lust gevoelden zich i tegen de elementen te verzetten, en eene rustige schuilplaats in de directieboot, of voor de ramen in het sociëteitsgebouw „de Groote Boer” zochten. Van de 29 ingeschrevene vaartuigen zijn er 13 aan de boeien van afvaart verschenen, die alle den aangewezen afstand hebben afgelegd met den volgenden uitslag: Klasse 1. Prijs: toegekend aan „Amphi trite”, die alleen aan den strijd deelnam en den afstand 2.59 minuten vlugger af gelegd had dun den voor hem aangenomen tijd van 1.15 uur, aldus in 1.12.1 uur. Klasse II. Niet uitgekomen. Klasse 111. Prijs: „Symphathie”, in 1.16 41 uur Premie: „Carolina”, in 1.32.40 uu.r. De „Hendrika" legde in 1.18.40 uur den afstand af, doch moest hare aanspraak op de premie verliezendoor dat zejammer genoeg, wijl zij zich eene zoo krasse partij had betoondeen der eindboeien verkeerd maakte. Klasse IV. Prijs: „Rondinella”. Deze nieuwe centreboardsloep legde de kortere baanvoor klasse IV, VII en VIII aan gewezen het spoedigst af en wel in 1.2.30 uur. Premie: „Koningin Emma”, in 1.12.12 uur. Klasse V. Prijs: „Telephoon”, die den -x_x__ voor overige klassen i 1.11 uur, alzoo het spoe- -o— De „Christiana”, die haar verschil van slechts 3.2 min. op ’-J- d een onderscheiding den vorm van een kunst-

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1