w Woensdag 17 Juni. N°. 1172 1891. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. ekjes idel van 8. 4W. N. nboven. Zonen, igbaar. Officiëele Kennisgevingen. IJFWAS .KRUIJSiZoon, Bosch. BINNENLAND. IX COLLECTE. BUITENLAND. Overzicht. 3 maal plaatsing opgegeven, OOP. I OOP. ;bnar. I S. W. N. VAN N'OOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. 3 .870. 3 Gemeente SCHOONHOVEN. lige voorwaarden wissels op binnen* ren op aanvrage 66} 97} bij wanbetali: van „hot be. i, prys le soort *0,- 21,50. VAN NOOTEN. SCHOOHHOVEN8CHE COURANT. 11 Juni. 94| 101H 100} 86 79} 79} 78}{ 79} 48 100} 96 A 100’ 98’ hoest, gebruike >ROP DE BLIKKEN ROMMEL, i., Groningen, ift den vorm van n de Amsterdam- onder berekening le STROOP lek „II et i. Kantoor: Winkeliers prijzen en Effecten voor: 4 ’s jaars; den prolongatie- rdamsche benrs* 4 1854. 1860. 1864. 100. rekt door den Heer j, Schoonhoven. rs in de meeste den eer s t vol ge n- Amsterdamsche al g cc GO uZ J o de zoozeer gere de Amerikaansche i verkrijgbaar voor hl bij W. J. VAN or Bergambacht bij IN DEN DOOL hoonhovtn bij de )H. DE JONG, Cents. Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden f 0,7o. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel I neer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco I uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor "’°“1 worden slechts 2 maal in rekening gebracht. 4 95 57} 129} 93} 93} 103’ 85} 105 113 1061| 2} 91} 117 111} 115} 120 155 172} 159} 46 17^ 3HTEN. Boter1 e qual. - half kilo. sprinkhanen aangericht, is ontzettend groot. Van den maïs oogst zal nagenoeg niets terecht komen. Te Mazagan staan de vrucht- boomen zonder bastkaalgevreten door de insectenwelke nu ook aan de cactussen begonnen zyn. Gerst en rogge zijn hoog en het vee is laag van prijs. De Sultan heeft te Marokko het be^el uitgevaardigd, dat iedereen „drie dagen lang niets anders moet doen dan sprinkhanen dooden.” Maar het is nu te laat om veel tegen de plaag te doen. Het derde broedsel is al bezig en sinds onheuglijke tijden is in Marokko niet zooveel kwaad door sprink hanen gedaan. Men vreest voor een hon gersnood. Het rijksteiiegraafkantoor te Woerden zal, te reÜenon van 15 dezer, op werkdagen open zijn van 9 tot 12 uren ’s voor- en van 2 t|ot 6 en 8 tot 9 uren ’s namiddags. De diensturen op Zon- en feestdagen blijven onveranderd. Het R ij k s t e^ egraafkan toor te Vreeswijk is voortaa^i op werkdagen open: van 1 Januari tot 31. .Mei, van 9 uren voor- tot 12} 's namiddags en van 2} tot 4} en 6} tot 9 uren namiddags; van 1 Juni tot 31 December, van 8 uren voor- tot 12} uur namiddags en van 2} tot 4} en 6} tot 9 uren namiddags Het Rijkstelegraafkantoor te Oudewater en dat met telephoondienst te Montfoort, zijn thans op werkdagen open van 8} uur voor- tot 12} uur namiddags on van 3 tot 5} en 7} tot 9 uren namiddags. De diensturen van deze kantoren op Zon en feestdagen blijven onveranderd. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zuid-Holland is gisteren o. a. aanbesteedde bestorting om den kop van dam A, gelegen beoosten de Goereesche haven, den Westhavendam yan Goedereede en de dammen No. 1 en 3, vóór het Flauwe werk op de Noordkust van Goedereede, benevens de voorziening van den voet der steenglooiing tusschen de raaien 5—8 en 13—15, aan den Oudelandschen zeedijk aan de zuidzijde van Goedereede; minste in schrijven J. Roskam Czu. te Sliedrecht voor f 4285. Woensdag had te Utrecht eene vergadering plaats van aandeelhouders in de leening, aangegaan tot dekking der kos ten van het te maken ontwerp voor een locaalspoor weg Schoonhoven Utrecht. Door den voorzitter werd medegedeeld dat de geheele lijn door den ingenieur Krieger in kaart is gebracht, dat de begrooting van bouwkosten, alsmede der algemeene om schrijving van het plan zijn opgemaakt en bij het bestuur zijn ingediend, zood it alle stukken voorhanden zijn, vereischt tot bet aanvragen eener rijksconcessie. Het voor- loopig bestuur werd diligent verklaard. De minister van binnenland- sche zaken heeft bepaald, dat de herstem ming in het hoofdkiesdistrict Hontenisse zal plaats hebben op Dinsdag 23 Juni e. k. In eene Zondag-avond gehou den vergadering van R. K. kiezers in het district Gouda is besloten, bij de herstem ming de candidatuur van den heer Mr. O. J. E. Baron van Wassenaer van Catwijck te steunen. In overleg met het centraal bestuur der liberale kiesvereeniging te Mid delburg heeft de heer A. Smit het mandaat voor Ridderkerk aangenomen, zoodat er eene nieuwe vrije verkiezing in het kiesdistrict Middelburg noodig is. De har d dr avorij-vereeniging Wilhelmina” te Woerden heeft besloten op 26 Aug. eene harddraverij te doen plaats hebben door paarden van zessen klaar. De prijs zal zijn f300; de 1ste premie f 100 en de 2de premie het bedrag der inleg- gelden, zijnde f3 van eiken mededinger. Vanwege de Utrechtsche harddravenj-vereeniging „De Sneeuwpost" werd Donderdag te Utrecht een internatio nale harddraverij gehouden met paarden, gespannen voor tweewielige rijtuigen of onder den man. Prijs f 250, le premie f 100, 2e premie f 50. Hieraan namen deel 19 paarden: n 1., „Kitty ex Kate” (bruine merrie), van H. F. Bultman uit Haarlemmermeer; „Snijboon”, van J. Van Róssum, uit Zevenhoven, (bruine ruin); „Immerzu”, van J. v. d. Berg uit Haarlem, (donkerbr. ruin); „Koningin”, van D. J. Florijn, Rotterdam, (zwarte merrie), „Pre mier”, van J. P. Mooyman, Stompwijk, (bruine ruin); „Augusta”, van K. Hartigh, Charlois, (zwarte merrie)„Marianne”, van 8. Witteveen, Rauwerd, (bruine merrie), Johanna”, van N. v. d. Akker, Allen (bruine merrie) Tabor II”, van J. Roele, Buiksloot, (schimmelhengst); „Quatuor”, van 8. Witteveen, Rauwerd, (bruine hengst); „Willem Barendz”, van A. De Graaf, Bus- sum, (zwarte blesruin); „Haas’, van W.H. J. Brom, Utrecht, (bruine ruin); „Dibbels”, van A. Schouten Hoogendijk, Gouderak (bruine ruin); „Tabora”, van D. Vermaat, Charlois, (schimmelmerrie); „de Vogel”, van J. De Mol, ’s Gravenhage, (bruine merrie) merrie)„Prins”, van P. Van Santen, Rotter dam, (bruine ruin.); wn H. F. Bultman, Haarlemmermeer, (vosruin). De draverij, die te 1 uur aanving, ein digde na warmen strijd te ruim 6 uren. De vosruin „Bonnie L”, van den heer H. F. Bultman, van Haarlemmermeer, door den eigenaar zelf bereden, kwam als overwinnaar met den prijs van f 250 uit het strijdperk. De bruine merrie „Marianne”, van den heer 8. Witteveen te Rauwerd, door hem zelf onder den man gereden, verwierf de le premie, f 100terwijl de bruine ruin „Prins”, eveneens door den eigenaar, den heer P. Van Santen, onder den man gereden, de 2e premie, f 50, bekwam. De prjjzpn werden met een hartelijk woord door den president uitgereikt. Op het daartoe door het hoofd bestuur der Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren gedaan verzoek, heeft het H. M. de Koningin-Regentes goed gunstig behaagd als beschermvrouw dier Vereeniging op te treden. H. M. Koningin Wilhelmina had Zaterdag en Zondag in lichten graad koorts. Gisteren was Hare Majesteit beter, doch moet nog hare appartementen houden. Gisteren is, na een langdurig lijdenoverleden de heer dr. J. J. Corne lissen, sinds 1 October 1879 hoogleeraar bij de faculteit van letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden. De gehouden inzameling ten behoeve der nagelaten weduwen en 7 wee- zen van de beide personen, die de vorige week op zoo noodlottige wijze om het leven kwamenheeft te Giesendam opgebracht f380,50 en van de rederijkerskamer „Ge noegen door oefening” te Hardingsveld en Giesendam f244. Aan de Rijks Universiteit te Leiden is tot arts bevorderd de heer W. Van Krimpen. Hot eind-examen voor cadets aan de Kon. Militaire Academie 4e studie jaar is o a. met goed gevolg afgelegd door don cadet Inf. O.-I. A. Kruisheer. Bedankt voor het beroep naar Roeuwijk door den heer Jac. Eringa, cand. te Leiden. Beróopen bij do Ned. Ger. ge meente to Nieuwerkork a, d IJsel Ds. D. Tom te Moordrecht. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhofi..\ maken bekend, dat de COL LECTE langs de huizen, ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, zal plaats hebben op Donderdag don 18. Juni a. s. Schoonhoven, 16 Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, P. OREUP, L.-Burg. De Secretaris, H. G. GEELHOED. E WAAG”, «ito: 17.. vereen te komen erkiezende tegen ct. Aangevoerd 7. ct. angevoerd 63. ir HL. uks. le qual. f26 A Noord-Holl, artijen. r f 1,20 A 1,35, kilo. 'p de weekmarkt aas, 161 wagens, gende 41264 s f23,—A 26,— §GOR1NCHEM, 15 Juni. De rekening der commissie voor gemeene belangen van de hoogheemraadschappen de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe en de Vijf- heerenlanden, over het dienstjaar 1890/91, bedraagt in ontvang en in uitgaaf f43.429,84. •GOR1NCHEM, 15 Juni. Op Woensdag den 24sten dezer zal in den Doelen alhier eene gecombineerde vergadering gehouden wordeu van de besturen der Hoogheemraad schappen „de Alblasserwaard met Arkel be neden de Zouwe” en „de Vijfheerenlanden”. In deze vergadering zal de rekening over het dienstjaar 1890—91 betrekkelijk de gemeene belangen der beide Hoogheem raadschappen, in het openbaar behandeld worden. Nog moet de vacature in de school van den heer P. J. Verlee alhier, ontstaan door het vertrek van den onderwijzer Wier- dema naar Amsterdam, uit een zevental sollicitanten vervuld worden en weder is een onderwijzer van die schoolde heer J. H. Van Schoonhoven, benoemd als on derwijzer te Nieuwer-Amstel. ♦AMEIDE, 15 Juni. Bij de op 12 Juni 11. alhier gehouden publieke verpachting van hooilanden is gemiddeld besteed f 43 per hektare, zijnde 40 pet meer dan 't vorig jaar en naar schatting f 10 f 12,50 per 500 kilo hooi; de hooioogst zal vooral op de lage cn lichte gronden niet voor- deelig zijn. ♦BERG-AMBACHT, 15 Juni. Daar de consistoriekamer voor het houden der gods dienstoefeningen te klein blijkt te zijn, is men voornemens een gedeelte der kerk ruimte tijdelijk door een beschot af te schei den en met de consistoriekamer tot gods dienstoefeningen te gebruiken. Binnen een paar weken verwacht men de aanbesteding van den herbouw van kerk en toren. Hoogstwaarschijnlijk zal op den toren ook een’ ijzeren trans komen, en zal men daardoor in staat gesteld worden een fraai panorama te genieten. Op onderscheidene plaatsen langs den Kerkweg is men reeds met het voorhooien bezig. ♦BERKEN WOUDE, 15 Juni. Er is hier in de weilanden zoo weinig gras, dat de meeste landlieden genoodzaakt zijn hun vee te grazen. •LEKSMOND, 15 Juni. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat Ds. J. O. Prins tot veler blijdschap voor het beroep naar Bassenheim heeft bedankt. Moge de hooggeachte man nog lang alhier tot zegen van veel en velen arbeiden. LOPIKERKAPEL, 15 Juni. Door kerk voogden en notabelen is het besluit geno men, het tractement van den te beroepen J. ue mui, B vrruveuuugc, \mu.uc uivmc/, predikant met f 100 te verhoogen, en alzoo „Wilhelmina”, van C. Bon, Zaandam, (bruine te brengen op f1100. De Londensche omnibuswerkstaking is zoo goed als geëindigd. Er is eene schik king tot stand gekomen tusschen de ver schillende directiën en de hoofden der werk stakers, door tusschenkomst van den Lord Maijor. Het bemiddelingsplan ging echter niet uit van de werkstakers, maar werd opgeworpen door Lord Aberdeen, die na afloop van eene conferentie, in het Raadhuis gehouden, verklaarde, dat er hoop bestond op eene vreedzame oplossing. De Portugeeecbe Eerste Kamer of die der Pairs heeft de overeenkomst met En geland goedgekeurd en wel met 83 tegen 6 stemmen. De Markies van Salisbury heeft de met Portugal gesloten overeenkomst ingediend by het Bntsche Hoogerhuis De Premier aeide, dat de Regeering daarbij wrs uit gegaan van een gevoel van billijkheid en zich heeft laten leiden door de begeerte, om het volkenrecht te eerbiedigen en de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de beide landen te vernieuwen De Italtaansche Minister President Di Ru- dini heeft in de Kamer verklaard, dat de Regeering eerstdaags een wet zal indienen ter voorkoming van knoeierijen bij de ver- kiezingen. De schandalendie daarbij aan ’t licht komen, maken dit dringend noodig. De uitbarsting van den Vesuvius houdt nog steeds aan. De lavastroom vloeit met eene snelheid van twee meters per uur. Vele nieuwsgierigen komen van heinde en ver, om bet schouwspel van nabij gade te slaan. De schadegeleden door de laatste aard beving, moet op sommige plaatsen heel aanzienlijk zijn. Te Tregnago o. a. raakten 30 pet van de huizen geheel onbewoon baar, terwijl de overige alle beschadigd waren. Eene afdeeling genietroepen houdt de wacht bij de huizen, die dreigen in te storten. In geen langen tijd werd iets vernomen van de ex-Koningin van Servië, Nathalie. Zij zal zich niet naar Rusland begeven, maar naar Parijs, Frankrijk, omdat de Czar baar heeft doen weten, dat hij haar gedrag bij hare verbanning ten zeerste afkeurde. In China gaat de bevolking nog steeds voort met geweldenarijen te plegen. Een zendeling en een tolbeambte werden ge- steenigd, terwijl de baldadigen het zendings- huis in brand staken. De troepen, afge- zonden om de orde te herstellen, maakten gemeene zaak met de geweldplegers. Men denkt, dat eene Europeesche interventie du niet laag meer zal uitblyven. Het wordt dan ook hoog tyd! In Canada (Noord-Aiuerika) zijn groote uitgestrektheden wouds, aan beide zijden van de 8t. Laurens-rivier, door brand ver nield. De vaart op de rivier was ónmogelijk tengevolge van den dikken rook. De vlammen strekten zich op den noor delijken oever over eene lengte van twee honderd mijlen uit. Geheele dorpen zijn afgebrand en honderden bewoners van het platteland zijn van alles beroofd en komen in de steden vluchtende Uhapman-spoor- weg is vernield en op den 8t. John-spoor- weg is de dienst gestaakt. Een geneesheer te Moskou verklaartdat het electrisch licht een zeer verzachtenden invloed uitoefent bij ziekten en kwalen van den mensch. Hij beweert, dat hij in staat is, hevige pijn in eenige oogenblikken te doen bedarendoor de stralen eener gloei lamp op den lijder te laten vallen. Hoofd pijn, bij voorbeeld, wijkt onder de behan deling in tien a vijftien seconden; eene sterke concentratie van licht op de zetel plaats eener ziekteveroorzaakt eene tijde lijke genezing in vijf minuten, en zelfs teringachtige personen bevinden, dat hun hoest bedaart en de ademhaling gemakke- lijker wordt. Het licht wordt op het aan getaste lichaamsdeel gericht, met behulp van een werktuig, dat den vorm heeft van eene schoorsteenpijp. De schade, in Marokko (Afrika) door de 19. L. E. to Lokkerkerk: veroordeeld tot twee geldboeten, elk van f 3.00, bij wanbetaling voor elk twee dagen hechtenis; ter sake van „openbare dronkenschap, tweemaal gepleegd.’ 20. C. v. T. te Jaarsveld: veroordeeld tof eene geldboete van f 10.00, bij wanbetaling drie dagen hechtenis; ter zake van „openbare dron* kenschap, terwijl, tijdens het plegen van de overtreding nog geen jaar is verloopen, sedert eene vroegere veroordeeling wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden.’’ 21. W. K. te Schoonhoven: als 20. 22. G. 8. te Stolwyk: veroordeeld tot eene hechtenis van twee wekenter zake van „open-t bare dronkenschap bij vierde herhaling binned een jaar, nadat de laatste veroordeeling wegens derde herhaling onherroepelijk is geworden.” 23. C. O. te Lopik: veroordeeld tot eene hechtenis van twee weken en plaatsing in eenö Rjjkswerkinrichting voor den tijd vtm drie maan den, nadat de straf der hechtenis zal zijn onder- gaanter zake als 22. Gemengd Nieuws. De minister van waterstaat, handel en nijverheid maakt bekend, dat op 2 Juni il.„ omstreeks 5} uur namiddags, in de rivier de Beneden-Merwede, onder de gemeente Sliedrecht, op ongeveer 300 M. beneden kilometerraai 114 en tegen den linkeroever, een vaartuig is gezonken zon der naam, groot 13 ton, geladen met met- selsteenen en gevoerd wordende door W. Koorevaar te Sliedrechtdat krachtens artt. 1 en 2 der wet van 23 Juli 1885 (Staats blad no. 151), het vaartuig en voor zooveel noodig, de lading, na verloop van acht dagen dezer aankondiging van rijkswege zal worden opgeruimd. Eene zaak van treurigen aard werd 11. Donderdag voor de arrondisse ments rechtbank te Heerenveen behandeld. De blauwe kleur der melk, geleverd door B. v. d. M. te Kortenhemmen, aan de boter- fabriek te Drachten, had meermalen het vermoeden gewekt, dat de melk vervalscht werd. Het scheikundig onderzoek bracht dan ook aan het licht, dat de verdachte melk slechts 5 pct. roomgehalte had en wel voor f‘ff deel met water vermengd was terwijl de zuivere melk dierzelfde koeien 9 pct. room bevatte. De Officier van Justitie meende dat in dezen, ook tot voorbeeld voor andereneen strenge straf geëischt mocht wordenhij vroeg dan ook tegen de vrouw van B. v. d. M., die onder be schuldiging van melkvervalsching terecht stond, één jaar gevangenisstraf, met last, d it de uitspraak van het vonnis zal open baar gemaakt worden in de „Leeuwarder Courant” en in het te Heerenveen ver schijnende „Advert-blad”. Uitspraak van het vonnis 18 Juni. Bij de algemeene verkiezin gen op 9 Juni j.l. zijn door geheel Neder land in ronde cijfers uitgebracht 205.000 geldige stommen. Daarvan bekwamen de liberale candidaten ruim 86.000, de anti revolutionaire ruim 59.000, de katholieke ruim 44.000, de conservatieve bijna 3000 en die der volkspartij, der radicalen en socialisten samen ruim 11.000 stemmen, ludien de Tweede Kamer dus samengesteld werd naar verhouding van dit stemmental, dan zouden daarin zitting hebben: 43 libe ralen, 29 anti revolutionairen, 22 katho lieken, 5 radicalen en socialisten of van de volkspartij en 1 conservatief. Terwijl de land bo u wor A. v. d. Z. Dinsdag op de kaasmarkt te Bodegraven wasgevoelde hij zich plotseling onwel en bleef op hetzelfde oogenblik dood. Ook te Koedijk heeft de zware regen van den 9den aan ruim 20 pasge- schoren schapen het leven gekost. Eenige dronken jongens heb ben den milicien W.tusschen Oudenbosch en Standdaarbuiten, bij een vechtpartij niet minder dan zeven malen in een moddersloot geworpen, zyne politiemuts in tweeën ge sneden en al de knoopen van zijn uniform gerukt. In deerniswaardigen toestand is de jongen opgenomen. De politie heeft de da ders gevat. Zondag-avqnd ontdekte een reiziger in een der laatste treinen van Arn hem naar Amsterdam, ter hoogte van het station Zeist-Driebergen, dat een der wag gons door het warmloopen der assen in brand was geraakt. On middellijk werd aan den noodrem getrokken, waarna de passa giers uit dezen waggon in een anderen overgingen. Te Zeist werd daarop de waggon afgehaakt. Vrijdag-ochtend heeft bij Nij megen een ongeluk plaats gehad op het baggerwerk in de Waai, veroorzaakt door het springen van den ketel, waardoor de machinist werd gedood en nog een paar personen ernstig gekwetst zyn. Vrij dag-n acht heeft men op het erf van den heer F. Van Lange, te Nieuwerkerk a/d IJsel, de jonge ooievaars gestolen. Men vond nog een jong dood op den grond liggen. De paal, waarop het nest lag, heeft men omver geworpen, om de diertjes machtig te worden. De dader of daders is men nog niet op het spoor. Donderdag verkocht de land bouwer J. Bols, te Wouw, een van zijn beste biggen vooreen pond tabak. Wel een bewijs, dat de varkens daar goedkoop xjjn. opspooi d. B. oordeeld tot eone gek wanbetaling „het in de i afstand van 20 meter, gei uit eene lyn, die de punt den oever, op den afstand bindt.” 8. » W. W. te Krimpen aan den IJsel: ver oordeeld tot eene geldboete van f 25.00, bij wanbetaling tien dagen hechtenis; ter zake van „het tusschen een uur na zonsondergang en een uur vóór zonsopgang op de rivier de Lek baggeren in een riviervak, waarin de visschenj met dryfwant wordt uitgeoefend.” 9. J. d. K. te Haastrechtvrijgesproken van „zonder daartoe gerechtigd te zyn, ongeveer 7 hem toebehoorende kippen te hebben laten loo- pen op eenen met boomen beplanten grond.” 10. L. v. V. te Oudewater: veroordeeld tot eene geldboete van f 1.00, by wanbetaling één dag hechtenis; ter zake van „het op den open baren weg laten staan van een trekdier, zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aan richten van schade te hebben genomen.” 11. A. v. d. H. te Willeskop; als 10. 1JJ. K. 8. te Krimpen aan de Lek: veroor deeld tot eene geldboete van f 3.00, bij wan betaling twee dagen hechtenis; ter zake van „het verwekken van rumoer of burengerucht, waardoor de nachtrust kan worden verstoord.” 13. H. v. F. te Jaarsveld; 14. C. d. V. te Kapelle aan den IJsel; 15. C. v. P.; 16. A. C. D.: beiden te Schoonhoven; 17. C D. te Gouda; 18. A. 8. te Lekkerkerk: allen veroordeeld ter zake van „openbare dronkenschap”; NJ. 13 en 14 ieder tot eene geldboete van f 1.00, bij wan betaling één dag hechtenis; Na. 15, 16 en 17 ieder tot eene geldboete van f 3.00, by wan betaling twee dagen hechtenis; N°. 18 tot eene geldboete van f 15.00bij wanbetaling drie dagen hechtenis. §OUDEWATER, 15 Juni. Het leggen van een nieuw gasbuizennet heeft thans zijn beslag gekregen. Een dozijn ingeze tenen heeft van de gelegenheid voor kos- teloozen aanleg der binnenleiding gebruik gemaakt, zoodat de nieuwe periode met een grooter aantal gasverbruikers begint. Naar we vernemen, is de aannemer, de heer George Wilson te ’s Gravenhage, nog op een 8-tal plaatsen bezig met het geheel of gedeeltelijk vernieuwen van defect ge worden gasbuizen. De heer J. Stroo, onderwijzer aan do School met den Bijbel alhier, is benoemd aan eene dergelijke school te Alkmaar, om tegen 1 Augustus e. k. aldaar in functie te treden. LI. Zondag-namiddag had de 17-jarige dochter van A. de L. alhier het ongeluk, terwijl ze aan den IJsolkant haar afge- waaiden hoed naliep, een toeval te krijgen en te water te geraken. Daar ze spoedig naar het midden dreef, kostte het niet wei nig moeite, haar weer op het droge te krijgen. Hoewel aanvankelijk bewusteloos, mocht men er dank zij spoedig aange brachte geneeskundige hulp in slagen haar na eenigen tijd weer bij toebrengen. SLIKKERVEER, 15 Juni. Zaterdag is van de werf van den scheepsbouwmeester M. Van der Kuijl alhier te water gelaten het Rijnschip „Anna Selma,” groot 470 last, gebouwd voor den heer Herm. Keien burg, te Millheim a/d Ruhr, en zal de kiel gelegd worden voor een dito „Arienfels,” groot 400 last, voor den heer Poter Schwarz te Leubsdorf. ♦WILLIGE LANGERAK, 16 Juni. Wegens te hoogen waterstand der Lek is van Zon dag op Maandag 1.1. niet gevischt op de visschenj alhier. Mej. H. H. Van der Kaaden, die be noemd was tot onderwijzeres aan de openb. school alhier, heeft voor die benoeming bedankt. KANTONGERECHT te SCHOONHOVEN, Zitting van 12 Juni 1891. 1. G. B. te Willige-Langerak aangeklaagd „van in den polder Kabauw, gemeente Willige- Langerak, eens anders vischwater te hebben bevischtzonder schriftelyke vergunning van den rechthebbende.Op grond van een geschil punt van burgerljjk recht is de ingestelde rechts vervolging geschorst, totdat do burgerlijke rech ter over dat geschilpunt zal hebben beslist. 2. J. v. B. te Bergambachtveroordeeld tot eene geldboete van fó.OO, bij wanbetaling twee dagen hechtenis; ter zake van „het bevisschen van eens anders vischwater, zonder schriftelyke vergunning van den rechthebbende.” 3. F. B. 8. te Stolwijk: veroordeeld tot tweo geldboetenelk van f3.00, bij wanbetaling voor elk twee dagen hechtenisverbeurdverklaring van de gebezigde schakels bovol tot uitleve ring of betaling van f 4.50bij niet-voldoening twee dagen hechtenis; ter zake van „het vis- schenzonder eene daartoe betrekkelyke akte; en het bevisschen van eens anders vischwater zonder schriftelyke vergunning van den recht hebbende." 4. 0. H. en B. K., beiden te Stolwyk: ver oordeeld ieder tot eene geldboete van f5.00, bij wanbetaling twee dagen hechtenis; ter zake van „het tezamen en in vereeniging bevisschen van eens anders vischwater zonder schriftelyke ver gunning van den rechthebbende." 5. R. v. D. te Willeskopveroordeeld tot eene geldboete van f 3.00, bij wanbetaling twee dagen hechtenis ter zake van „het in de maand April op gronden van derden zoeken van eieren van waterwild, zonder schriftelijke vergunning van den eigenaar of rechthebbende." 6. H. J.A. te IJselstein: ontslagen van rechts vervolging van „in gesloten jachttijd in het veld niet de behoorlijke zorg te hebben gedragen om te beletten dat de hond, dien men by zich had, een haas opspoorde en vervolgde.” 7. A. d. B. te Krimpen aan de Lek: ver- Idboete van f 25.00, by tien dagen hechtenis; ter zake van rivier de Lek baggeren binnen den smeten rivier waart» t van een krib met van 200 meter ver- ipen en verkoopen n provisie van: in de 30 )r 30*/,; (ook C H T E N. pC. 1 2} 3 ili i-Nov. 5 -Aug. 5 .-Juli. 4 .-Oct. 5 3 5 uitg. 4 1 p. st. 4} 17/69. 4 J. 4} 4 94f\ 4 70 4 4 4} 98> 6 5 Z. R. 5 ig. 3 eel. DOOM. 4 OMk. 4 5 aand. 5 6 3 3

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1