OPENING HE; Aanbesteding 5 Melkkoeien, 3 Pinken, Geneeskundig Handboekje Heden, Zaterdag 4 Juli, VILTEN HEERENH0EDEN, Tfawjifaitó m ISJotiMslcft&fli, Mej. A. M. C. RUSZ-Van Zessen. Boom vruchten. GRASGEWAS Een Wooo- eo Winkelhuis LANS ZOON EXTRA STOÜT. DE KEIZERDACEN ADVERTENTIEN. GRONDWET, a 10 Cents KOST, INWONING, OPENBARE VERK00PING Berg-Ambacht, TEGEN DE HOEST. HAVERSTROO PASTILLES van mijn NIEUWEN WINKEL in Haven B 28, hoek Voorhaven. SCHOONHOVEN TE KOOP: TILBURIE, TE KOOP: EEN BUNSCHUIT, Ter overname aangeboden: EEN CAFÉ HAVER. IJSELSTElfl, Ouderkerk aan den IJsel, VERHURING TE HUUR-AANGEBODEN Te Huur, te Schoonhoven: TWEE FLINKE ZOLDERS, C. GILJAMSE, Door Geneeskundigen aanbevolen: VLEESCHHOUWERIJ EN SPEKSLAGERIJ. M. DE JONG Jr., Vreeswijk, 0 r ♦ALBL ASSER WAARD en VIJFHEEREN- LANDEN, 27 Jnli. De ooievaaredieven zijn hier en elders weder druk in de weer, om zich van de jonge ooievaars meester te maken. "Wordt in vele gevallen er voor gezorgd dat zij hun afkeurenswaardig doel niet kunnen bereiken, bij enkelen is 't hier toch gelukt, de zoo geliefde jonge vogels mede te nemen; ieder, die van die jeug dige dieren in zijne omgeving heeft, zjj dus op zijn hoede. Jammer dat er geen wetsbepaling bestaat, die het verstoren van ooievaars strafbaar stelt. ♦AMEIDE, 2 Juli. De loteling der lich ting van dit jaar G. J. M., uit deze gemeente is, wegenB gebleken ongeschiktheid voor den dienst, vrijgesteld en J. V., als houder van het aan de beurt liggend opvolgend nummer, ter inljjving opgeroepen. ♦BOLNES, 2 Juli. Van de werf der heeren Gebr. Pot, scheepsbouwmeesters alhier, werd heden met goed gevolg te water gelaten een gedeeltelijk van staal en ijzer vervaardigd Rijn-petroleum-tank- schip, groot p. m. 725 laBt, gebouwd voor rekening der heeren Gebr. Pendel te Aken. Daarna werd de kiel gelegd voor een tank schip, geheel overeenkomstig bovengenoemd schip en voor dezelfde rekening, en van eene goederen-schroefstoomboot, voor rekening der Zwolsche- en Rotterdamsche schroef- stoombootmaatschappij te. Zwolle. De ma chine en de ketel voor deze boot zullen vervaardigd worden door de heeren Löhnis &Co., machinefabrikanten te Rotterdam. HILLEGERSBERG, 29 Juni. Heden was de geheele gemeente met vlaggen getooid, bij gelegenheid van een huiselijk feest van den Burgemeester, den Heer Le Fèvre De Montigny. Groot en algemeen was de deel neming. De kinderen van de bewaarschool gingen, in optocht door de gemeentehunne wen- sohen aanbiedenzoo ook de leerlingen van de lagere schoolbeide brachten hunne geschenken mede. Op de buitenplaats wer den zij getracteerd. Vervolgens kwam eene commissie uit de gemeenteraden van Hillegersberg en Berg- schenhoek en boden den burgemeester een zilveren theoblad met inscriptie aan. Voorts ontvingen de heer en mevrouw Le Fèvre van de gemeentenaren uit Berg- schenhoek een zilveren milieu met inscriptie en de familie-wapenenvan de gemeente naren te Hillogersberg een bronzen beeld op pedestal, voorstellende Ophelia, benevens een Biertijk album onder glas, gftf.alligra- pheerd door den heer A. W. Van der Linden alhier; van de brandweer een prachtig zil veren inkstel met eene inscriptie, voorstel lende een brandspuit; van de politie der beide gemeenten een fraaie bergplaats voor documenten enz., enz. 's Avonds te 6 uren reden de heer en mevrouw Le Fèvre en familie door de ge meente naar Bergschenhoek", alwaar zjj door de gemeentenaren in optocht met muziek werdon begeleid; van daar reed men door den AlexanderpolderOud-Terbregge Nieuw-Terbregge en Zwaanshals, waar zij overal met geestdrift werden ontvangen. ♦HOORNAAR, 2 Juli. Sedert de vorige week is de prijs der kaas weder f0,50 per 50 K.G. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 24 a f27 per 50 K.G. besteed. ♦LEKSMOND, 2 Juli. Voor de vacante betrekking van onderwijzer alhier, op eene jaarwedde van f 40011 hebben zich niet min der dan 18 sollicitanten aangemeld. ♦NOORDELOOS, 2 Juli. Door bijna alle landbouwers is met den hooibouw een aan vang gemaakt, doch door de minder vaste weersgesteldheid durven de meesten nog niet veel te laten afmaaien. Over de op brengst, vooral van het vette hooiland, wordt geklaagd, doch de qualiteit zal, als we eenigen tijd goed weer krjjgen, uit muntend zijn. De aardappelen, hennep en beetwortelen staan prachtig en beloven veel. §OUDEWATER, 2 Juli. Bij den heer A. De Vast alhier is een roode postduif, met rood zijden lint om hals en poot, komen neerstrijken. De rechtervleugel draagt drie maal het stempel „Postduiven Sociëteit Prinses Wilhelmina", terwijl de linkervleugel tweemaal gestempeld is „W. A. Roelofs, Rotterdam." ♦RIDDERKERK2 Juli. In de heden ge houden vergadering van ingelanden der pol ders Oud- en Nieuw-Reierwaard kwam o. a. ter tafel het voorstel tot het begrinten van van den benedenrij weg, rond den polder Nieuw-Reierwaard. Dit voorstel in stem ming gebracht, werd verworpen met 425 tegen 274 stemmen. Voorde bewoners van Bolnes en Slikkerveer is dit eene groote teleurstelling. De gemeenteraad had voor dit werk f 2000 subsidie toegestaan. De vergadering was niet druk bezocht, als men weet, dat er 1050 stemmen hadden kunnen uitgebracht worden. WOERDEN, 1 Juli. Heden-avond had in het „Café Neuf" alhier de aanbesteding plaats van het bouwen van eene dubbele burgerwoning aan het plantsoen, voor den heer W. Slinger. Ingekomen waren 6 bil jetten, nl. van de hh. H. De Goederen, Linschoten, voor f 6660A. Van Ameron- gen, Utrecht, voor f0520; G. Snel, Woer den, voor f5765; G. Blok, id., voor f5745; J. Radix Pzn.id., f 5253M. P. Sohling- mann, id., voor f5250. De gunning is voor behouden. ZEVENHUIZEN, 1 Juli. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer P. O. Stoop van Goudswaard in functie trad als burge meester alhier. Veel goeds heeft hij tot stand gebracht, veel kwaads uitgeroeid. De heer Stoop we nacht geen officiéél feest. Bg het bestuur der landbouw- vereeniging „Eiland IJselmonde" is van den Commissaris des Konings, ten op zichte van het schieten op schadelijk ge vogelte, de volgende kennisgeving ontvangen: Gelet op art. 3 alinea 2 der wet van 25 Mei I860 (Staatsblad no. 89) en art. 2 van het koninklijk besluit vaj^25 Augustus 1880 (Staatsblad no. 16t£Mieeft goed gevonden Tot en met 31 December 1891, in het ressort der gemeenten Barendrecht, Char- lois, Heerjansdam, Hendrik-Ido-Ambacht Heegvliet, Pernis, Poortugal, Roon, Rid derkerk en IJselmonde, op te heffen de beschermende bepalingen van art. 1 der meergemelde wet voor zooveel de sub 2, 3, 4, 9 en 10, en van art. 2 voor zooveel de sub 2, 3 en 4 en art. 2 van het meer aangehaald koninklijk besluit genoemde vogels betreft, en bedoelde opheffing te beperken tot de in eigendom bezeten of gehuurde gronden, die met veldvruchten zyu bezaaid of bepoot. De bedoolde vogels zijn: de gewone veldspitsmuis of molmuis, de vleermuizen, de koekoek, de boomklever, het winter koninkje, de bonte kraai, de valk en de kauw. Door het provinciaal bestuur van Noord-Holland is gisteren, by enkele inschrijving, o. a. aanbesteed: het maken en leveren van betonblokken voor de zee brekers van de havenhoofden te IJmuiden, behoorende tot de werken van het Noord zeekanaal (Raming f 10.300). Minste insohrij- ver H. Jongenburger te Waddingsveen, voor f 10.277. Maandag is te Montfoort door het oudste zoontje van den Burgemeester, den heer W. J. Van Erpers Royaerds, de eerste steen gelegd voor het nieuwe post en telegraafkantoor. Gisteren werd ten overstaan van den notaris H. L, Waterbeek, te IJsel monde, van den polder Varkensoord over gedragen 4,76,80 hectaren rietveld aan den heer P. Smit Jr. te Rotterdam, voor de kapitale som van f 95.360. De heer Smit i'b voornemens, op deze gronden zijne industrieele werkplaatsen van Slikkerveer over te brengen. Ten overstaan van notaris H. W. Arentzen heeft te Utrecht de 22. trekking plaats gehad van de Weerbaar heids-loterij-leening, groot f 1.000.000. Ge trokken werden de volgende 20 seriën, elk van 50 aandeelen of totaal 1000 aandeelen, alle betaalbaar met f3,25: 978 1319 2493 2800 3249 3474 3576 3950 4256 4995 5034 5119 5488 5515 5788 5832 6212 6408 6485 6662. De Duitsche Keizer zal een zeer eigenaardig geschenk van H. M. de Koningin-regentes ontvangen, dat tevens een goed Souvenir aan zjjn bezoek aan Nederland zal zyn. Het is namelijk eon keurig tableau, geheel uit tegeltjes be staande, afkomstig uit de beroemde aarde werkfabriek te Delft en op order van H. M. voor dit doel vervaardigd. te AMSTERDAM. Men schrijft ons uit de hoofdstad Wy hebben een paar dagen achter den rug, welke in de annalen onzer stad zullen meetellen en wel verdienen nader beschouwd te worden. Ik meen, dat men ze moet be schouwen uit een hooger standpunt dan van reusachtige publieke vermakelijkheid, en wel uit dit: 'of het bezoek van het hoofd van zulk een machtig rijk niet als toetssteen kan dienen voor de gevoelens van ons volk. Dit geldt te meeromdat de annexaties door het voormalige Pruisen, thans de mach tige Duitsche buurmogendheidnog altijd zeker wantrouwen ten opzichte van de Duitsche politiek bjj ons levendig houden. Welnu, dit kan ik u als mijne ervaring van deze dagen mededeelen, dat het publiek als bij instinct de eenig wenschelyke hou ding heeft aangenomeneerbiedigbeleefd en vriendelijk tegenover de keizerlijke gas ten, maar met geestdrift, met uitbundige geestdrift zelfs tegenover onze koninginnen. Het verschil in de houding van het publiek, dan wanneer de keizer zich alleen vertoonde of in gezelschap zijner gastvrouw met dochter, heb ik herhaaldelijk opgemerkt. En dat doet my genoegenwant ik meen erin de be vestiging te mogen zien van deze meening dat ons volk niet de minste vijandschap tegen Duitschland voedt en de altijd nog maar herbaalde beweringdat de Hollanders zoo Franschgezind zyn, volstrekt onwaar is, maar dat boven alles vaststaat, dat wij onze volkomen onaf hankelykheid onder de leuze „Oranje boven!" steeds ongerept willen zien. Maar daarom niet alleen zullen deze kei- zerdagen in onze annalen medetellenmaar ook omdat op buitengewone wijze was ge poogd den hoogen gasten aangenaam te zyn, en omdat eene dergelyke opeenhooping van menschen als hier in deze twee dagen is geziennog wel nooit voorgekomen was in deze stad. Dit was evenwel eenigszins het gevolg van den aard der feestelijkheden. En by het zilveren jubilé van wijlen onzen koning èn by gelegenheid van de viering van diens 70sten veijaardag, was geheel Amsterdamvan begin tot eindherschapen in een lustpriëel van groen, bloemen en verlichting. Thans was slechts ojl een enkel puntdoor de milde gastvrijheid van de Koningin-regentes, iets bijzonders te zien, er was van algemeens deelneming aan ver siering en verlichting geen vermeldbaar spoor te vinden. Voor ik over de bijzonderheden van deze keizerdagen spreek, een woord over onze hooge gasten zeiyen. Keizer Wilhelm maakt door zyn voorkomen op ieder een uiterst gunstigen indruk. Zonder een vertoon van offioiëele gestrengheid, teokent zijn open ge laat geestkrachtzijn veerkrachtige gang levenslust. Het viel mij op, dat de Keizer ook een zeer beleefd man is. Toen hij Woensdag hier was aangekomen en met Koningin Emma in het eerste galarytuig zou plaats nemen, wilde de Koningin vol strekt dat haar hooge gastheer de eerste zou zijn die instapte; de Keizer weigerde dit evenwel zeer beleefd en na nog een paar keer dit herhaald te hebben stapte onze Koningin Emma het eerst in het rytuig. Dat de Keizer een soldaat in zyn hart is, is bekend. Ik was dus zeer benieuwd of hij de eerecompagnie schutters zou inspeo- teeren. Ik hield daar mijn hart voor vast want ik had gedurende de lange wacht op de komst der keizerlijke gasten vreemde dingen van die compagnie gezien. De Keizer, zoodra hij buiten den wachtsalon trad ging regelrecht op de in orde van parade opge stelde compagnie af en monsterde op zyn Pruisisch onze Amsterdamsche schutters. Ik voeg hier gaarne bywant dat ïb ook de waarheid, dat de houding van de com pagnie gedurende die monstering uitstekend was. De kerels standen allen onbewegelijk als boomen in kaarsrechte houding en daar de schutters natuurljjk niet het jongens achtige van onze miliciens mee hebben, moet de Keizer van deze eerecompagnie een goeden indruk hebben gekregen. Gelukkig evenwel, tot defileeren is het niet gekomen. Dat zou ik om een lief ding niet graag gezien hebben. De Duitsche Keizerin is eene innemende, schoone vrouw. In het algemeen kan men zeggeneen knap paar, en ik voeg er bij dat de alom verspreide afbeeldsels in den regel zeer goed gelijken. Tot de byzonderheden van deze dagen heeft behoord, dat de Dam is versierd ge weest met een met groen omkleed monu ment en met een „gedecoreerd" comman dantshuis. Beide versieringen waren al bitter weinig Bmaakvol. Dat de zuil op den Dam best in iets sierlijks is te herscheppén, dat is in '89 getoondtoen er iets sierlijks van was gemaakt. Ook het watergordijn, dat rechtstandig in de hoogte springt, is niet sierlijk. By eiken grooten brand hier, waar 6 of meer stoomspuiten naast elkander werkenkan men hetzelfde zien en op grooter schaal. Prachtig door den kleuren gloed was intusschen deze zelfde water- sluier des avonds, als op dezelfde wijze als op de jongste Parijsche tentoonstelling het gekleurd electrisch licht inwendig de water stralen verlicht. Maar daarom had men toch wel meer kunstzin kunnen doen blijken bij het versieren van het gedenkteeken. De „decoratie" van het commandantshuis, nu die was eenvoudig niet om aan te zien. Het frontespice had men verguld en het Amsterdamsche wapen met de drie roode kruisen kwam er dus goed op uit. Verder had men een paar slingertjes groen tegen den gevel geplakt met den smaak van den houder vao eene kermiskraam. O Goden dat ik het nog befeve, dat dit zoogenaamde commandantshuis onder den moker valle dan zal de herinnering aan dezen wan smaak tevens vervliegen. De groote taptoe was zeker een zeer merkwaardige nieuwheid in ons land. Al onze militaire muziekkorpsen te zaraen te hooren is inderdaad iets ongewoons. Het was eene verrassing die den keizer onge meen goed beviel. Het Heil dir im Sieger- kram en het Wilhelmus van Nassouen in zijne oude toonzetting maakten diepen in druk. De taptoe door de trompetters der cavalerie was inderdaad iets zeer schitterend militairs. Van kunstgenot is natuurlyk by zulk eene monster-uitvoering geen sprake. Maar het was juist iets voor den keizer. Van het groote publiek zal ik nu maar niet spreken. Het was levensgevaarlijk op den Dam en in den omtrek. Ik had eene introductie tot de bekende sociëteit „Zee- manshoop", Dam, hoek Kalverstraat. Dat ik er gekomen ben en nog wel zonder kleerscheuren of erger, dat is zeker aan mijn goed gesternte als journalist te dan ken. Ik had als zoodanig met alle andere journalisten en officieren ook toegang tot de vermaarde „kleine steentjes" vlak voor het paleis, maar ik gaf de voorkeur aan eon veiliger staanplaats. Wat ik gevreesd had gebeurde: op zeker oogenblik drong de geweldige menschenmassa met onweer staanbare kracht alles vooruit en omver: agenten, officieren, dames, en stond tot tegen het paleis. Vrouwen by dozijnen werden in flauwte weggedragen, vechtpar tijen tusschen agenten en onwilligen het was een herrie, waarover ik mij wel wat schaamde, 's Middags op het IJ had ik ook al zoo'n herrie bijgewoond, op het water, toen ontelbare roeibootjes elkaar verdrongen om „tgoh vlak by den aanleg steiger te komen. Ik wil daarmede geen blaam op de politie werpenwant het is eenvoudig onmogelijk zulk een menschen- stroom in bedwang te houden. Waar men slechts de lucht er van had dat de keizer zou komenwas het altijd diezelfde menschenmassa. Dat er by den watertocht niet eenige dozijnen zyn ver dronken, mag een wonder heeten. In het algemeen kan men zeggen dat alles heel goed is afgeloopen. Ook de schitterende verlichting der oorlogsvloot op het IJ en het vuurwerk op Donderdag-avond, dat allen met bewondering vervulde. Het was een éénig schouwspel, die verlichte vloot, waar- tusscben het keizerljjk jacht doorvoer, ter wijl de bundels electriBche stralen van de pantserschepen daartusschen hun magisch schijnsel wierpen. Het vuurwerk is het fraaiste geweest dat hier te lande ooit is gezien. Het was vanEngelsch maaksel, omdat men nergens anders zoo ver is in dit soort van kunstwerk. Alleen in het Orystal-Palace te Londen heeft men zulk soort vuurwerken meermalen. Uitstekend slaagde het nummer dat do wapens van Duitschland en Nederland weer gaf, alsook het portret van don Keizer. Het groote stuk, de vierdaagsche zeeslag van De Ruyter, was zeer opmerkenswaard en de nieuwigheid op pyrotechnisch gebied; vuurpijlen, die, als zij in de hooge sferen zyn, beginnen te fluiten, wekte groote pret. Het prachtige zomerweer, de honderd duizenden toeschouwers, de goede geest, het éénig schouwspelde torens der groote stad in Bengaalsch licht, het IJ fonkelend van licht en vurige slangen, dit alles te zamen maakte den avond tot eene luister rijke bekroning van 's Keizers ontvangst. De Keizerlijke gasten betuigden den bur gemeester dan odk herhaaldelijk hun dank voor het schitterende sohouwspel. Uit 's Hage seint men ons: Juist te half twaalf zyn de Keizerlyke gasten met de beide Koninginnen hier, onder begunstiging van schoon wederaan gekomen. De algemeene geestdrift was groot. Het station van den Staatsspoorweg was prachtig gedécoreerdde ontvang-salon in een bloemenhof als een Oostersche tuin herschapen. De Rhjjnstraat vertoonde eene allee van Venetiaansche masten, met schil den en bloemkorven; aan den ingang der straat waren bloemen-guirlandes aange bracht met het opschrift „Salve". Het ge heel geleek een ware triomftocht. Overal hingen vlaggenop het paleis was de keizerlyke standaard aangebracht. De Keizer met de Koningin-regentes en daarachter de Keizerin met Koningin Wil helmina waren gezeten in rijtuigen elk met vier paarden bespannen. Na een kort op onthoud ten paleize werd een bezoek ge bracht aan het Mauritshuis, het Huis Ten Bosch en aan Scheveningen. De ontvangst van de zjjde der bevolking was zeer hartelijk en een opgeruimde geest heerschte alom. De Keizer verklaarde verrukt te zijn over de schoonheid van hetgeen hjj hier gezien had. Na het déjeuner ten paleize vertrokken de vorsteljjke personen te 4 uren naar Rot terdam. Duizenden menschen waren op de been en I een groot aantal vreemdelingen aanwezig. Per telegraaf wordt ons uit Rotterdam het volgende gemeld: Het vertrok uit 'sHage en de aankomst te Rotterdam geschiedden op tjjd. Eene onafzienbare menigte was bij het station aanwezig. De allóo bij het station Delftsche poort was in één woord prachtig; ook de ontvangsalon in het station was kwistig met bloemen, schilden en tropeeën versierd. De tocht door de stad is uitmuntend afgeloopen en het vertrek der stoombooten had onder een oorverdoovend gejubel plaats. Het ge zicht van al die booten, met vlaggen enz. getooid, was prachtig. Het Keizerpaar was blijkbaar opgetogen en hield niet op met groeten en wuiven. De Koningin-regentes werd luide begroet, ook bjj het vertrek met het spoor. Te 's Hage heeft Koningin Wilhelmina den rijtoer niet medegemaakt. Te Rotterdam waren al de Ministers te genwoordig. Evenals te 's Hage werd de rjjtoer door de stad iii gestrokten draf vol bracht en geschiedde in hofrijtuigen, elk met vier paarden bespaunen, de Keizer met de Koningin-regentes en de Keizerin met de Koningin. Vóór' en achter werden de rjjtuigen geëscorteerd door cavallerie, even als te 's Hage, terwijl de Burgemeester vóórop reed. Bij het vertrek der Keizerlijke gasten volgden vele versierde booten, terwijl het kanongebulder zich deed hooren. De beide Koninginnen vertrokken onder groote geestdrift. Eene ongelooflijke menschenmassa was op de been. VARIA. In de kerk der Hervormden te Hekelingen hoeft men verleden week een huw'ljjksinEege- ning gehad en half Hokelingen liep uit om bjj te Ejjn. Dat een paar in de kerk .over trouwde" was sedert 'tjaar '86 te Hekelingen niet gezienI Meisjes, die 15 jaar oud Ejjn, mogen trouwen, als ze een brnlgom hebben zegt de Zweedsehe wet. „Haastige spoed is zelden goed", meenen sommigen en er wordt by de regeering sterk op aangedrongen om de heetgebakerde kinderen nog een paar jaar te laten waohten. Te Berlgn is een bond tot bestrjjding van de mode-grillen opgerioht. Een half honderd van de aanzienlijkste dames zullen alvast meêdoen en ze hebben ook den mannen verzocht, een handje te helpen in den strjjd. De raad van Middelburg heeft beslo ten, dat de tappergen daar dag en naoht open mogen staan. „Vrjjheidblijheid", daeht de meer derheid van Middelburgs vroedschap, ook voor de plakkers. By den eersten mooien dag, dien de zomer ons gaf, gingen op één dag niet minder dan tien verpleegden uit Veenhuizen aan den haal. „Schep vreugde in 't leven", songen ze, maar 't duurde niet lang, want nog dienzelfden dag werd het heele clubje van tien wéér door de politie opgepikt. Zaandam werd verleden week door een hardlooper bezocht, maar toen hjj alvast een staaltje van zgn vlug- beenigheid gaf, vóór dat hjj het vereisohte ver lof had gevraagdkreeg hjj de politie op de hielen. De man liet de h{jgende agenten ver achter zioh, maar onbekend met de kaart van Zaandam, liep hg vast en hoe hg ook gedraafd had, te pakken kregen ze hem toch! Cetti de Italiaan, die eerst met hongerleden zgn brood verdiende, is nu van de luoht gaan leven. Hjj is luohtschipper geworden en te Ghristiania, waar hjj sich van tjjd tot tjjd in hoogere sferen begeeft, heeft hjj heel veel suc ces. In Rozendaal vertoeft tegenwoordig een Engelschman, die zioh eiken avond in een ver gulde koets met vier vurige paarden naar de markt laat brengen en daar alle mogeljjke kwalen gebeest op mirakeleuze manier. Op bedden worden de patiënten naar de markt gezeuld en de geestdrift voor mjjnheer Hocus- pocus is zéé groot, dat de Rozendalers ver leden week op een avond de paarden afspanden en zelf voor het rytuig gingen staan I Een hardhandige echtgenoot te Loon-op-Zand, die zjjn tweede-ik een pak slaag had gegeven, werd door zjjn buurvrouwen even onder handen ge nomen. 't Waren pootige dames, die hem in den kraag namen, voor den ploeg spanden, op zweepslagen tracteerden en hem niet loslieten véér hy met de hand op het hart had ver zekerd, voortaan een model van een echtgenoot te zullen zgn 1 In Haarlemmermeer is 't al wéér niet pluis tegenwoordig. Een too verkol, die al meer euveldaden op haar zwarte ziel moet hebben, heeft nu twee gezinnen in 't on geluk gebracht en wat daarvan verteld wordt, 'tis niet te besohrgven! Gelukkig heeft een verstandig mensch den raad gegeven om een pikzwarte kip levend te koken en dat zal een nu doenl „Van blgdsohap sterft niemand," maar te Dusseldorp is 't toch pas geleden ge beurd. Een 15-jarig meisje zou met haar ouders een uitstapje naar 't Zevengobergte maken, en ze wond zich zóó op van louter plezier, dat ze een beroerte kreeg, waaraan ze overleed. Te Adrianopel zyn weer reizigers overvallen door Turksche roovers en in dat minder pret tige avontuur deelde ook een Hollander. Zgn gehavende reiskoffer, waaraan nu een roover- geschiedenis is verbonden, staat als „pakkende" reclame uitgestald in de winkelkast van Perry A. Cie te Amsterdam! Tot nacht waker te Ouddorp, óp Goeree, is aangesteld L. Komtebedde. Voor een nachtwaker zeker een zonderlinge naam„Wat moet je worden, Frits/' „Dragonder." „En waarom dat P" „Omdat tante Mina dan zoo lief voor me zal zyn 1" BEURSBERICHTEN. pC. 2 Juli. Nederl. Werk. Schuld. 2} 80 Dito dito 3 95} Dito dito 3} 103 Hong. Obl. 1889. 4} 101 Dito in zilver 4} 86} Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 79} Dito Feb.-Aug. 5 79 Dito zilver Jan.-Juli. 4 79} Dito Apr.-Oct. 5 79 Portugal, Oblig3 444 Rusl., Obl. Hope 1798. 5 99f} Dito 89/90 le en 2e uitg. 4 96 J Dito 1860 100 p. st. 4} 1004 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 981 Dito Obligatieleen. 1875. .4} Dito 1880 4 91{ Spanje, Buitenl. Perp. 4 68» Dito Binnenl. Perp. 4 66 Egypte Oblig. 18764 971 N. Amerika Oblig. 1877. 4 Dito 1876. 44 Peru Oblig. 18706 44 Dito 18725 4 Rusl.Pandbrieven. 100 Z. R. 5 -- Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. .3 57} Gr. Russ. Spw. 5pC. aandeel. 1281 RussSp.Kk.Chk.-Az.500è2000M. 4 94 Dito Orel-Griasi. 500 k 2000 Mk. 4 94 Dito Poti Tiflis k f 1000. 5 104} Dittp Zuid-West Spoorw.-aand. 5 8011 Centraal-Pacific Oblig. 6 105} Loten Amsterdam f100. 3 115 Loten Rotterdam.3 106} Antwwyehe laten. 1874. .2} 92 Hong. Loten 187a 117} Theiss-loten.4 111} Oostenr., Aand. 4 pC.fl. 250,1854. 117 Dito 6pO.fl. 500,1860. 120} Dito fl. 100, 1864. 158} Rusl. Aand*. 1864 5pC. Rs. 100. 167} Dito 1866155 Aand. loting Madrid3 46 Aand. Turkije met lot. 1870. 8 17 MARKTBERICHTEN. Schoonhoven1 Juli. Boter, le qual. 60 ot.2e qual. 55 ct. per half kilo. Kaas f26 k 30. Vette varkens 19 k 21 ot. Biggen f3,00 k f5,00. Vette kalveren 23 k 26 ct. Nieuwe aardappelen f8 k f10 per HL. Eieren f4,00 per 100 stuks. Gouda, 2 Juli. Kaas. le qual. f281 30,-, 2e qual. f23 k 26,-, Noord-Holl. f 22 k 26,—. Aangev. 136 partyen. Boter: prijs der goêboter f 1,30 k 1,40, weiboter f 1,06 k 1,20 per kilo. Rotterdam, 30 Juni. Aangev. 410 vette runderen, 919 magero dito, 151 vette en graskalveren 69 nuchtere kalveren schapen of lam., 3 varkens en 168 biggen. Prijzenvette runderen le qual. 76 ot., 2e qual. 70 ct., 3e qual, 64 ct.; kalveren le qual. 95 ct., 2e qual. 85, schapen le qual."ct., 2e qual. —ct. alles per kilo; varkens le qual.ct., 2e qual, ct. 3e qual. ct., lioht soort ct. per kilo; melkkoeien f170 k 260, kalf koeien f200 k 300, stieren f 150 a 200, pinken f k vaarzen f 120 k 180. Gemengd Nieuws. Een curieus staaltje weder m$t hoe weinig doorzicht de bepalingen van de wet betreffende het dragen van wa penen ontworpen en aangenomen zijn. De Haagsche schutters worden, teneinde dienst te doen by de-^Eomst van den Duitschen Keizer in Den Haag, met Beaumontgewe- ren gewapend die zjj in burgerkleeding moeten afhalen Hierdoor echter zou de wapenwet overtreden wordenen daarom wordt uit het geweer eerst het slot ge nomen, dat dan afzonderlijk aan de schut ters wordt ter hand gesteld. (Arnh. Ct.) De Commissaris van politie te Gouda verzoekt, namenB de echtgenoote, bekend te worden gemaakt met de verbljjf- plaats van Theodorus Carolus Johannis Schulze, 29 jaar, timmermansknecht, ge boren en laatst gewoond hebbende te Gro ningen, thans ingeschreven te Gouda, lang 1.58 M., aangezicht langwerpig, voorhoofd hoog, oogen blauw, neus groot (met gebro ken neusbeen), mond gewoon, kin spits, haar donkerbruin en krullend, knevel blond een litteeken opzijde van het hoofd. Hij heeft zijne vrouw en kinderen hulpbehoe vend achtergelaten, en men vermoedt dat hij zich naar Duitschland heeft begeven. Aan het Btation te Rozendaal kwamen Dinsdag-middag twee heeren tot de onaangename ontdekking, dat hunne portefeuilles met 1540 francs waren ver dwenen. Bij de firma Dresselhuys Nieuwenhuizen, sigarenfabrikanten te Kui lenburg, hebben Zaterdag ongeveer 400 werklieden het werk gestaakt, tengevolge van lezingen, sedert geruimen tjjd door so cialisten gehouden. Een brief om loons- verhooging en andere eischen, waarop een afwyzend antwoord werd gegeven, is voor afgegaan, en nu zijn door de patroons de fabrieken gesloten voor hen, die niet ver klaren willen met den bestaanden toestand genoegen te nemen. Thans hebben ook alle werklieden van den heer 0. Laan, ten getale van ca. 80, het werk gestaakt, en is door dezen het zelfde antwoord gegeven. Yrydag-avond werden reeds optochten gehouden en socialistische liederen gezon gen. Tot nog toe is het daarbij gebleven. Er worden maatregelen van voorzorg ge nomen. Zaterdag kwam te Giesendam weder eene noodlottige tyding. Dirk Slui mer, onder Rheden voor de ballast-maat- schappjj werkzaam, is aldaar over boord geslagen en verdronken. Tot heden werd zyn lijk nog niet gevischt. De ongeluk kige laat een vrouw met 4 jeugdige kin deren achter. Maandagnamiddag is zekere G. K. te Gorinchem, die met eenige vrien den zioh aan den Krinkelwinkel aldaar met zwemmen vermaakte, op jammerlijke wijze verdronken. Twee visschers, de gebroeders v. D., die in de nabjjheid waren, voeren er onmiddellijk heen, doch mochten slechts een lijk ophalen. De overledene was een oppassend jongeling, 21 jaren oud en eenig kind zijner ouders, wier droefheid wel is te begrijpen. Bij een hevig onweder, dat te Andel woedde, sloeg de bliksem in den Yeenschen watermolen, waarin zich op dat oogenblik vjjf personen bevonden, met het noodlottige gevolg dat een zoon van den molenaar, een jongeling van 16 of 17jaar, werd gedood. Zyn zusje, een meisje van 13 of 14 jaar, werd aan de wang getroffen, en eene vrouw werd tegen den grond ge slagen. De molehaar en zijne vrouw ble ven ongedeerd. De molen is geheel afge brand. Te Moergestel heeft een buitengewone hagelslag gewoed. Niet al leen dat alles in het plantenrijk bescha digd is, maar hazen, patrijzen en klein gevogelte vindt men dood in het veld; hennen met hare kuikens, die niet tijdig naar huis konden komen, zijn omgekomen. Na dien hagelstorm heeft men nog twee zware donderbuien gehad, en is de bliksem in verscheidene boomen geslagen, zoodat deze vernield werden alsof het hout geschaafd was. Gelukkig hoort men niet dat er menschen omgekomen zjjn. Op het bjj Brouwershaven gelegen ge hucht Brydorpe, gemeente Duivendjjke, is de schuur van den landbouwer J. Padmos, ten gevolge van het inslaan van den blik sem, door brand vernield. Te Dieren sloeg de bliksem in de woning van den slaapsteehouder Kerkhoff, op de Heide, met het ongelukkig gevolg, dat een dortienjarige knaap, welke bjj Kerkhoff schuildeaan de tafel zittende door den blik sem werd getroffen en onmiddellyk gedood. Brand werd niet veroorzaakt. Een meisje dat mede aan de tafel zat, werd aan de voeten getroffen. De bliksem is geslagen in het huis van P. Yan Dam, bewoond door twee "gezin nen, gelegen in het Ylot, onder Eist. De woning werd met een deel der inboedels eene prooi der vlammen. Te Gendringen is de bliksem geslagen in de woning van den molenaar Willemsen het geheele huis werd eene prooi der vlammen Daar de bewoners sliepen, werd een dienstmeisje met veel moeite gered. Te Diepenveen werd op geringen af stand van het dorp eene woning door den bliksem getroffen. Het gebouw brandde geheel af. Huis en boedel waren verzekerd. Te Zaandijk trof de bliksem de woning van de wed. H. Door den schoorsteen, die erg gehavend werd, kwam hjj de voor kamer binnen, wierp een schoonzoon om ver, die eenige minuten aan handen en voeten verlamd was, verbrijzelde een spiegel, terwijl de stukken glas her- en derwaarts verspreid werden. Hij verwijderde zich langs de schel, na een deurpost uit elkander geslagen te hebben. Te Zytaardbij Veghel, sloeg de blik sem in eene boerderij, welke geheel af brandde, en onder Berlicum hadden de op het veld staande vruchten zeer veel te lijden van den hagel. Uit Amsterdam wordt ge mold Het is hier Woensdag-avond niet zoo zonder ongelukken afgeloopenals men oppervlakkig meende. Het gedrang op den Dam was ontzettend, en niet weinigen werden er ^flauw" weggedragen. In de Bearsateeg, de toegang tot den Dam van het Rokin, werd een rijtuig eenvoudig uit de assen gewipt en ter aarde geworpen. Ook het paard onderging hetzelfde lot en riohtte, liggende, met zijne pooten geweldig slaande, schrik onder de dicht opeenge drongen menigte aan. Een angstig, ver ward geschreeuw klonk dan ook boven alles uit, en het kostte eenigen mannen veel moeite, het verschrikte paard weder overeind te krijgen. Gisteren hadden de stalhouders gezameniyk het wjjze beslnit genomen na 7 uur niet meer te rijden. De politie had dit wel eerder mogen verordenen, maar zij had waarschijnlijk eene drukte als het bezoek des Keizers heeft veroor zaakten die werkelijk alles overtreft, wat we hier tot dusver zagenniet voorzien. De heer A, M. J. T. Rijcke- vorsel, voorzitter der Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw, te Vucht, laat een groote uitgestrektheid land, met aardappelen bepoot, bespuiten met bor delaise pap (bestaande uit water, onge- bluschte en kopervitriool), een middel, dat, zooals door proefnemingen is gebleken, de ziekte in de aardappelen voorkomt. Binnen eenige dagen, in den bloeitijd der aardappelen, zal men hetzelfde middel toepassen op het proefveld der Maatschappij van Landbouw, afdeeling Vucht. De voordoelen moeten meer dan ruim schoots opwegen tegen de kosten van het middel, terwijl de opbrengst grooter is, naarmate men het middel 12 of 3 maal aanwendt. - Te Bennekom trok een kind van den landbouwer Van B. een ketel met kokende koffie van de tafel. Het kreeg den inhoud over het hoofd en werd daarbij zoo ernstig gebrand, dat het aan de gevolgen overleed. Dé oudste zoon van den land bouwer 0. E. uit Willens bevond zich met een 2-jarigen stier op den Zwarten dijk nabij het hek van den Staatsspoor. Toen de jongen den ring in de neus van den stier wat strakker wilde aanhalenontstak het dier zoodanig in woede, dat hy zijn geleider met kracht tegen het hek duwde, zoodat dit geheel verplaatst werd C. werd zwaar gekneusd opgenomen. De uit Gouda geroepen Dr. De Voogt verklaardedat het borstbeen gebroken was. Dezer dagen had te Weenen op de correctioneele terechtzitting een vree- selijk voorval plaats. Een student in de medioynen, FiBcher genaamd, was wegens vergrijp tegen de zeden aangeklaagd. De beschuldigde was een zeer vljjtig student, de zoon van een armen doodgraver uit een Hongaarsch dorpje, die met achterla ting eener doodarme weduwe en 6 kinderen vóór eenige jaren gestorven was. De stu dent was de oudste, en hij moest nog slechts zijn laatate examen voor arts doen. Hij voorzag in zyn onderhoud door het geven van privaatlessen en dpor schrijfwerk by eene firma in meubels, *p welke wijze hij 60 fl. 's maands verdiende, waarvan hy steeds de helft aan zijn moeder zond. Hoewel Fischer beslist ontkende het mis drijf te hebben gepleegd, waren de verkla ringen der getuigen, in verband met de omstandigheden, zoo bezwarend, dat de stu dent, niettegenstaande zyn tot dusver on der zoo moeilijke omstandigheden toch on berispelijk gedrag handelend, waarschynlijk in een oogenblik van geestesverwarring, zich toch wel aan hot misdrijf moest heb ben schuldig gemaakt. De rechtbank ver oordeelde hem dan .«ok tot 10 maanden hechtenis, maar nauwljjks had de beschul digde de uitspraak vernomen of onder den gillenden kreet, dat het bloed neerkome op het hoofd dek rechters, die aldus een zede- lyken moord plegen, zwaaide hij met de handen omhoog. De naast Fischer zittende gendarme, die deze beweging volgde, zag inde hand yan den student iets blinken en hij trachtte diens vuist te grijpen. Maar daarvan was een verwoede worsteling het gevolg, waar van beide van de balie op den grond vielen. De student, wien de wanhoop dubbele kracht schonk, liet zich den dolk niet ontwringen, en hy slaagde er in zich een doodelijken steek in het hart toe te brengen, terwijl de gendarme aan de hand gewond werd. Badende in zyn bloed werd de ongelukkige naar buiten gedragen; nog een oogenblik herkreeg hij het bewustzijn en verzekerde nogmaals onschuldig te zijn, waarna hij eenige oogenblikken later overleed. Daar pogingen tot zelfmoord in de gerechtszaal meer voorgekomen zijn, moet de beklaagde voor het binnentreden steeds gefouilleerd worden, maar de persoon die daarmede be last geweest was, had, door de kalme hou ding van den student verleid, hem slechts oppervlakkig onderzocht en dientengevolge het moordtuig niet ontdekt. Het is te be- grjjpen dat deze treurige gebeurtenis daar groote sensatie gemaakt heeft en in alle couranten behandeld wordt. De cirous te Chioago was dezer dagen het tooneel van groote opge wondenheid. Unna, de slangentemster, ver toonde aan een talrijk publiek hare kunst en had zich reeds een slang van 16 voet lengte om het lichaam gewonden, toen zy een tweede slang uit de mand wilde los laten. Plotseling wrong echter de eerste zijn kronkelingen nauwer om hals en leest en Bloot haar arm in zyne kaken. Miss Unna behield hare tegenwoordigheid van geeBt en riep drie helpers, die haar, na een hevigen strijd met het dier be vrijdden. Honderden toeschouwers vluchtten en een aantal vrouwen vielen bij het schouw spel in onmacht. De wond werd onmid dellijk uitgebrand. In den vliegentyd! Zet de ramen in de kamer op en plaats op de tafel een open fleschje nagelolie, en de vliegen zullen binnen korten tijd verdwe nen zijn. STADSNIEUWS. 'Schoonhoven3 Juli. Dinsdag 21 Juli heeft de algemeene periodieke verkiezing plaats voor leden van den gemeenteraad. Alhier zijn aan de beurt van aftreding de heeren A. Graves Kooiman Jzn., A. Ver- meij en Mr. D. Van Oosten Slingeland, terwijl voorzien moet vMen in de vaca ture, ontstaan door het oerlijden van dpn heer 8. P. H. Noordendorp. De gemeenteraad heeft aan de concessionarissen voor een stoomtram, de heeren Vas Visser te Amsterdam en Yan der Oudermeuleu te 's Hage, te ken nen gegeven, dat hy met belangstelling kennis heeft genomen van de aanvraag, doch met het oog op de hangende aanvraag voor een lokaalspoor vooralsnog eene ver dere behandeling wenscht aan te houden. Niet genoeg kan worden her innerd aan het groote gevaar, waaraan de baders in de rivier de Lek zich bloot stellen daar de hooge waterstand de ge wone ondiepten zeer verraderlyk maakt. Rijkspostspaarbank. POSTKANTOOR SCHOONHOVEN. Aan het postkantoor Schoonhoven en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1891 ingelegd f 1208,04, terugbetaald f366,55. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1889. Vervolg der Nieuwstijdingen. Men verneemt, dat het tegen woordige Ministerie niet zal aftreden teneinde de Kamer in de gelegenheid te stellen de Legerwet af te handelen. Mocht de nieuwe Kamer zich tegen dit voor nemen verklaren, dan zou Kamerontbinding volgen. Heden-ochtend heeft Keizer Wilhelm persoonlijk een krans van frissche laurierbladen gelegd op het graf van onzen zeeheld Michiel Adriaanszoon De Ruyter. Hij ging te voet naar de kerk, knielde op het graf en sprak: „Het is geen klein land, dat zoo zyn groote mannen eert." Voor het graf van den zeeheld Van >Galen maakte de Keizer het militair saluut. Bij beschikking van den Mi nister van marine zjjn, met ingang van 1 September a. s., benoemd tot adelborst 3e klasse voor den zeedienst, bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord J. Th. F. De Koning Mun ting en 0. D. Julius. De eerste was tot het eind van den rorigen cuscus leerling der hoogere burgerschool te Gouda, de tweede is dit nog (beide in de 3e klasBo). De heer mr. M. t. O. M. Kolk man, te 's Gravenhage, heeft de benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal voor het hoofdkiesdistrict Rbeden aangenomen. Uit Almeloo wordt bericht, dat Mr. W. C. I. J. Cremers het mandaat voor afgevaardigde heeft aangenomen. De R. K. kieBvereeniging „Eindhoven" heeft voor de nieuwe ver kiezing voor de Tweede Kamer als candi- daat gesteld: den heer Jos. Smits, burge meester van Eindhoven. De candidatuur van den heer Schaepman vond by de ver gadering geen bijval. De historische optocht te Utrecht, voorstellende de deelneming aan den slag bij St. Quentinis Dinsdag bij fraai weder uitstekend geslaagd. Talrijk waren de versieringenallerwege aangebrachtterwijl de illuminatie recht schitterend was. Een talrijke menigtewaaronder duizen den vreemdelingenverdrong zich in de straten der aloude bisschopsstad. §G ROOT-AM M ERS, 3 Juli. De heer G Van Willigen heeft zyn ontslag genomen als President en Voorganger der Zondags school „De Liefde". ♦MEERKERK, 3 Juli. Aan de kaasmarkt zijn aangevoerd 120 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor le kw. van f24 tot f28, voor 2e kw. f20 tot f24, zware f 31 per 50 KG. De koopman G. B alhier deed gis teren drie beste, jonge varkens van de hand voor éónen daalder. ♦N1EUWERKERK a/d IJSEL, 3 Juli. Door kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente is aanbesteed: het maken van nieuwe houten ramen en goten voor het kerkgebouw al hier, benevens het verven van dat gebouw met ameublement. De ldkgste inschrijver voor perceel 1 bleek te zijn de heer C. Van Leeuwen, voor f525,25 en die voor per ceel 2 de heer G. Van Erkel, voor f477. Visscherij-Berichten. •AMMERSTOL, 3 Juli. Van Zaterdag 27 tot en met Vrijdag 3 Juli zijn alhier ter markt aangevoerd: 12 groote of winterzalmen, wegende van 16—23 halve kilo's; prijs per kilo van f 1,00 tot f 1,25. 61 kleine of zomerzalmen, wegende van 6 14 halve kilo's; prijs per kilo van f 0,82} tot f 0,90. 2 Jakobszalmen, prijs per stuk van f 4,— tot f4,75. 1 steur, prijs f7,—. ♦KRALINGEN, 3 Juli. Deze week wer den ter markt aangevoerd 1066 zalmen prijs f0,80 k f 1,30 per 5 ons. POLITIE. Een gevangen kanarievogel terug te be komen aan het Bureau van Politie. Burgerlijke Stand. Qem. Sohoonhoven. Van 30 Juni tot 3 Juli 1891. Geboren: Herwjjna, ouders P. Kortlever en H. Van Buren. 40-jarige Echtvereeniging van CORNELIS VAN DER GIE8SEN PETRONELLA MARIA OTTO. Krimpen aan den IJsel, 5 Juli 1891. i Eenige en algemeene kennisgeving. Heden ontsliep, in zyn Heer en Heiland, na een kortstondig en geduldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader WILLEM ZUIDBROEK, Weduwnaar van H. P. Wekk, in den ouderdom van 72 jaren en 5 maanden. Een zalig wederzien lenigt ons smartelijk verlies. Uit aller naam, B. ZUIDBROEK. VIist, 3 Juli 1891. Tot onze innige smart overleed heden onze jongste lieveling en eenige Zoon JOHANNIS, in den aanvalligen leeftijd van drie jaren. C. NIJSEN. L. W. NIJSEN - HEILIGERS. Nieuwpoort, 3 Juli 1891. Bij zyn vertrek uit deze Ge meente betuigt de Ondergeteekende zijn hartelijken dank aan allen, die hem in ruime mate bewijzen van waardeering van zyn persoon en werk hebben verleend, en spreekt hij zjjn beste wenschen uit voor hunne personen en familiên. IJ. DE K0CK. Schoonhoven, Juli 1891. Met verwijzing naar de hier ter stede verspreide circulaire van de „Alliance Israelite Unlverselle", betreffende do zoozeer geteisterde Joden in het Rus sische rijk, tevens voorkomende in de Schoonhovenscbe Courant van 24 Juni 11., stelt de Ondergeteekende zich beschikbaar tot het in ontvapgst nemen van gelden voor het edele doel. Moge dit beroep pp de bekende mildda digheid van Schoonhoven's ingezetenen niet te vergeefs zijnl De Voorzitter der afdeeling Schoonhoven S. M. KEIJZER ir. verkrijgbaar in den Bockhandel van S. W. N. VAN NOPTEN te Schoonhoven. BEWASSCHING en gebruik van een VRIJ KAMERTJE gevraagd, voor een fatsoenlijk jongmensch, bij nette burgerlieden. Aanbiedingen, met opgave hoeveel per maand, onder letter X, Bureau dezer Courant. op Maandag 13 Juli 1891, des namiddags 6 uur, in de Polderkamor te Uieasendain Het gedeeltelijk sloop en en opruimen van den Watermolen genaamd „Derraak", met eenige bijkomende werken. Het bestek zal ter inzage liggen in de Polderkamer en in den molen. Inlichtingen te bekomen bij A. VAN DER HAVEN te Over-SIIngeland en bij het Bestuur. (BIJ EXECUTIE). De Deurwaarder C. B. VAN BAAREN te Schoonhoven is voornemens op Maandag 6 Juli 1891, 's morgeus 10 ure, aan de Bouwmanswoning getd. no. 439, gelegen onder in Bovenberg, nabij de Voornebrug, te verkoopen Kalveren, 4 Schapen, een bruin aftands Paard met Veulen, twee Varkens, eene partij Kippen en een Geit. Voorts Bouw- en Melkgereodsohappen, Boerenwagen, Schouw, Waterfornuis on eenige MEUBILAIRE GOEDEREN. 's Morgens vóór de verkooping te zien. VOOR HET HUISGEZIN, door B. H. L. VAN 0LST, Arts, Officier v»n tJezondheid. Door eene eenvoudige vermelding der ziekte verschijnselen de herkenning der meest voor komende ziekten, voor zooverre dit den leek mogelijk zal zijn, gemakkelijk te maken; te wijzen, welke toestanden als ernstig en gevaar lijk beschouwd moeten worden; gerust te stellen, waar geen direct gevaar is, is het doel van dit werkje. Prijs 90 Cents. Bij alle Boekhandelaren te bekomen. 71 Volgens mededoolingen van de Preussische Lehrzeitung overgenomen door het Nieuws van den Dag 22 Jan. 1890 en volgens de uitkomsten bij het aanwenden van ver schillende geneeskundigen hier te lande by de laatste griep-ópidemie is het bewe zen dat de AVENA SATIVA (Haverstroo) het meest af doend middel is tegen hoest, griep, zelfs kinkhoest moet hiervoor binnen enkele da- daarom ?ROO gen ALEWJ PASTILLES. Verkrijgbaar, k 25 Cents per pakje, bij de volgende winkeliers te Schoonhoven: P. SANTMAN; L. S. THIM; F. H. HEHEWERTH. rolgende S. TH Ik vestig tevens de aandacht op de uitbreiding, die ïk weder aan mijne zaak gegeven heb, zoodat ik thans ook in de gelegenheid ben, eene prachtige keuze tot zeer billijken prijs, voor te leggen. Aanbevelend Een soliede, gebruikte zoo goed als nieuw, met esdoornpaneelen en op Colling8-patentas8enbij 0. DE WIT te Schoonhoven met vollen INVENTARIS, zoo; Brieven franco, letter E, Bureau dezer Courant. (Vergunning) annex BIERBOTTELARIJ. Bewijzen van omzet voorhanden. Fr. br., onder letter S, Bureau dezer Courant. Ie koop aangeboden. Te bevragen bij D. RIETVELD te llaaslrecht. De gewone jaarlyksche verkooping van BOOM- VSSm VRUCHTEN zal gekou- den worden te in ;hbt Wapen van IJselstein", op Din«dug 11 Augustus 1891. Notaris IMMINK. Het BESTUUR van den polder Kromme, Geer en Zijde,,ondor geeft bij deze kennis, dat de van het der polder-eigendommen zal plaats hebben op Zaterdag den 18. Juli, des avonds ten 7 ure, ten huize van A. BROERE Het BESTUUR van den polder Htein is voornemens op Woensdag 22 Juli 1891, des avonds 6} ujur, ten huize van R. BEIJEN te Klein, bij Haastrecht, in het openbaar te verpachten: Het GRASGEWAS van h^t Schrale land en het zoogenaamde Zwet, in zes perceelen; op con ditiën bij de verpachting voor te lezen. tegeii bill|jken huurprijs. Te bevragen bij A. CORBIJN VAN WILLENS WAARD Jr., Haven, Schoon hoven. nabij het water gelegen. Te bevragen, met franco brieven, letters Z P, aan het Bureau dezer Courant. I Oude Singel 493, Schoonhoven, 1 levert uitmuntende Preanger- en Java Koffie k 85,80, 75 en 70 Ct. per 5 ons. Geurige en waterhoudende Thee, I van af 10 tot 30 Ct. per ons. Krachtige Inmaak- en Tafelazijn 6, 12 en 15 Ct. per kan. 5 kan voor 25, 60 en 65 Ct. Zeer fijne Genua- of Slaolie, per I maatje 10 Ct. Per kan 70 Ct. I Prachtige Itozijnen met pitten, per pond 25 Ct.; 5 pond voor 1 Gld. Zeer goede ItIjat, 8 Ct. per pond; 5 pond voor 37} Ct. Zoete Kandij-Siroop, 14 Ct. per pond; 5 pond voor 65 Ct. Zeer fijne BoterkuNsentjes 9 Ct. p. o. Diverse soorten Biscuits van 6, 7, I 8, 10, 11 en 14 Ct per ons. Kinderbeschuilen, per ons 12Ct.; 5 ons voor 50 Ct. Cliocolaad-Tabletten 5 en 10 Ct p. st. Kogel blauwper ons 5 Ct.per I pond 20 Ot.5 pond voor 85 Ct. Schoensmeer, per doos 2 Ct.: per I pak 30 Ct. M l'oetspomade, per doos 4 en 5 Ct. per pak 80 en 87 Ct. Lucifers 5}, 6 en 7 Ct. per pak; 5 pak voor 25, 27} en 32} Ct. Bohemer Potloodper ons 6 Ct. per pond 25 Ct.5 pond voor 1 Gld. Dweilen van II tot 17 Ot. SCHUURLINNEN, SCHUURPAPIER, TERPENTIJN, gelo en qdlte WAS, I ZEEPHOUT enz. ALOM VERKRIJGBAAH. DK HOOFD-AGENT. levert, tegen concurreerende prijzen, eerste kwaliteit RUNDVLEESCH, KALFS- en VARKENSVLEE3CH, HAAGSCHE LEVERWORST, RONDEZULT (of Boterhammen, worst) en verder wat tot het vak behoort. Prljs-couranten worden op aanvraag (ranco toegezonden. Bestellingen per stoombooten „Vreeswijk" en „Culemborg"^prdon gratis aangenomen en zoo spoedig mogeljjk bezorgd.

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 2