I i mi 'i Woensdag 29 Juli. N’. 1184 1891. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht ekjes Zonen, I' VERVOER p de Lek. if slight I gbaar. I r,. IDSEN, idel van 8.4W. N. nhoven. A, isito: f/.A w w w Gemeenteraadsleden. sï? f si? ir BINNENLAND. BUITENLAND. per post door het geheple rijk f 0,99. Men kan zie, bij alle Boekhandelarenl Agenten en Brievengaarders. leest VAN NOOTEN. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. rekt door den Hoer La, Schoonhoven. ilige voorwaarden wissels op binnen ren op aanvrage ondervonden Finland niet n de Amsterdam- onder berekening M 4 1 SCHOONHOVEHSGHE COURANT. E WAAG”, vereen te komen srkiezende tegen Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. Veiling voor de erven F. Do Waard te Ammerstoldoor notaris Teijinck, d.d. 25 Juli 1691. Het huis aan den dijk te Ammerstol door M. De Waard. Opgehouden voor f 1295. 3 akkers land te Arinnerstoldoor M. en K. De Waard. Opgehouden voor f530. 1 akker land te Ammerstol, door H. Stuurman. Opgehouden voor 485. Dere Courant i morgens uitgegeven. Franco per post do''- neeren bij wWt des Woensdags- en des Zaterdags- m. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. het geheple rijk f 0,90. Men kan zich abon- a/d Lek. 6 April 1891 nh. en Rotterd., choonhoven" (S) Vreeswijk" (V). 9.- ks, v. 7.—- u. igev. v. 9.— u. irfeohe Stoom- ippij. m, Arnhem, Vrees- stol en Rotterdam, 'dam, dagelijks, i. 7 uur. ongev. v. 11.30 u. aandag, v. 5.u. v. 6.30 u. >nst toBsohen Qouda. Driesen. 12.15 en n. 3.30. 9.15, n. 5.30 en ?r laatste treinen. vervalt de laatste uit Gouda?. iDBt eoht-Gouda. n den Bergh. i 8 Juni 1891. onhoven n. 2.45 uur. 5 en n. 5.uur. ouda n. 5.30 uur. en n. 8.uur. rs in de meeste den eerstvolgen- Amsterdamsche rdrecht v.m. 6 30. nhoven n.m. 1.30. Johan II”. 'an Zessen. i 6 April 1891 en Rotterdam. Dinsd. Woensd. v. 5.30 m. 12.— it. v, 6 30. i Dinsd. n. 12.45, n Zaterd. n. 3.30. Woensd. v. 6. I». id. v. 7.30. 5 .,öonoordia ?hem. 1891 tusschen terdam. Zondag, v. 8.15 u. ongev. n. 1.45 u. van Schpon- Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel neer 0,10. Qroote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. 2e pr. f 5,—. .Lten toom kippen en vijf hennen, Voor den besten toom eenden één waard en minstens vijf eenden, medegedeeld, dat de baan belangrijke ver beteringen heeft ondergaan en de lengtê van 360 op 300 meters is gebracht, terwyl de pikeurs niet in nationaal costuum, maar in kleuren zullen rijden. UITSLAG DER VERKIEZINGEN VOOR Giesendam. Gekozen S. Êoelhouwer. Her stemming tusöchen S. Van Harten, A. Koo- revaar Gz.L. Brand Dzn., C. Timmer, A. Den Toom en C. Tukker. Hagestein. Uitgebracht 35 stemmen waarvan 24 op A. Verhoeven, 25 op T. Veen, 10 op A. Van der Gun Dz.6 op G. Muilwijk en 1 op H. De With. Alzoo herkozen A. Verhoeven en T. Veen. Ottoland. Uitgebracht 72 van de 75 stem men. Herkozen B. Vlot met 61 en J. Aantjos Bzn. met 37 st. Gekozen (in plants van A. P. Nomen) G. Van Gils met 37 st. Verder verkregen H, Brouwer 36, W. Stug 35, J. Bos 2, A. Bos Jz. 1 en A. Bos Az/ 1 stem. Oud-Alblas. Herkozen M. Eijkelenboom en C. De Haan. Herstemming tusschen A. Kortle en R Houweling Dz. Papendrecht. Herkozen A. Bonten Nz. en J. Van Wijngaarden Phz. Herstemming tusschen C. Verheul Tz. en Jacob Veth Jansz. Schoonrewoerd. Periodieke aftreding uitgebracht 80 stemmen. Herkozen F. De Leeuw Az. met 78, A. W. De Leeuw Johz. met 64 en T. Den Hartog met 46 stemmen. Vacature F. A. De Leeuw, uitgebracht 81 stemmen, waarvan 1 van onwaarde. Geko zen W. C. De 'Leeuw met 41 stemmen; de heer J. O. la Verge verkreeg 39 stemmen. BENSCHOP, 27 Juli. De verhuring der naweide van de Zuidkade en Noordkade heelt opgebracht f 110. Het vorige jaar werden deze perceelen verhuurd voor f 109. •BERG AMBACHT, 27 Juli. Heden-mor- gen is op de begraafplaats ter aarde be steld het lijk van Bekkersdie in de vorige week zoo jammerlijk in de Lek verdronk. Op de grafstede van wijlen den heer P. J. Smits is in de vorige week een sierlijk monument opgericht. In dc aanstaande week zal men alhier met het plukken vah den gellinghennep aanvangen. liet gewas staat zeer schoon te velde. In het loof der aardappelen be gint zich de aardappelziekte te vertoonen. •HAASTRECHT, 27 Juli. Door eenige personen is een adres aan den Raad inge diend met het verzoek om de straat aan het Marktveld te vernieuwen of te verbeteren. Wegens het voorkomen van een geval van hondsdolheid te Gotida, moeten de hon den alhier van af j 1. Zaterdag gedurende 4 maanden van een muilkorf voorzien zijn. schen Schoonhoven oomboot »Schoon- HOENKOOP, 27 Juli. Door burgemeester en wethouders dezer gemeente is van den gemeente-ontvanger overgenomen de reke ning der gemeente over 1890. De ontvang sten bedragen f3016,45; do uitgaven f 1389,83*batig slot f 1635,61». •NOORDELOOS, 27 Juli. Do rekening dezer gemeente over 1S90zoo als die thans door den raad is goedgekeurd, bedraagt in ontvangst f8792,09}, in uitgaaf f6899,72, alzoo een batig slot van f 1892,37}. Voor onderwijs werd uitgegeven f 2490,80}. •POLSBROEK, 28 Juli. Ds. A. Ten Have alhier heeft een beroep ontvangen naar Bruchem eri Kerkwijk en voor het beroep naar Krimpen a. d. Lek bedankt. In de vorige week werd zekere B. alhier op den weg aangevallen door een stier, die hem eenige niet onbelangrijke kwetsuren toebracht. De peilsoon, die een paar dagen niet in staat was zijn gewone bezigheden te verrichten, is en echter boven verwachting goed afgekomen., De stier is sedert van een ring voorzien. Het aanhoudend natte weder oefent een nadeeligen invloed op de aardappelen. Over bet algemeen zijn ze minder smake lijk en in verscheidene vroeger soorten vertoont zich de ziekte. REEUWIJK, 27 Juli. Benoemd tot onder wijzer aan school A. alhier, de heer J. Edel man te Maastricht. •STEIN, 27 Juli. De conducteur A. Ver meulen van den IJseltram wordt met 1 Au gustus a. s. overgeplaatst haar de lijn ’s H.igeVoorschotenLeiden. VIANEN, 27 Juli. Door de Hollandsche Maatschappij van Landbouwafdeeling „Vianen en omstreken", is een vereerend schrijven o itvangen van den secretaris van het kabinet van HH. MM. de Koningin-Re- gentes en de Koningin, waarbij bericht dat HH. MM. voor de a. s. landbouwtentoonstel ling elk eene gouden medaille schenken. De commissaris des Konings in onze provincie, Mr. Fock, schonk voor hetzelfde doel eene zilveren medaille. t •VLIST, 27 Juli. De honden moeten alhier gedurende vier maanden van muil korven voorzien zijn, wegens het voorko men van een geval van hondsdolheid te Gouda. WOERDEN, 27 Juli. De commissie voor de op 26 Augustus a. s. te houden land bouwtentoonstelling heeft het volgende programma opgemaakt No. 1. Voor don besten dekhengst, le prijs 1 40, 2e prijs f 20, No. 2. Voor de beste veulenmerrie met haar veulen; le pr. f 20,2e pr. f 10. No. 3. Voor de beste merrie van 4—6 jaar, le pr. f 30, 2e pr. f 15,—. No. 4. Voor de twee beste melkkoeien, le pr. f 50,—2e pr. f 25,—. No. 5. Voor de twee beste melkvaarzen, le pr. f 15,—, 2e pr. f 7,50. No. 6. Voor de twee beste kuiskalvere^, le pr. f 10, No. 7. f 30,—, I No. 8. f 25,-, No. 9. le pr. f 40,- Mo. 10. Het programma der feestvie ring tot herdenking van den 60sten ver jaardag van den Tiendaagschen Veldtocht, op 1, 2 en 3 Augustus 1891 te 's Graven- bage, is vastgesteld als volgt: Zaterdag 1 Augustus, ’s Morgens 11} uur. Plechtige ontvangst door de feest commissie aan bet station der Staatsspoor wegen (voorheen Rijnspoorwegstatiofi). Wel komstgroet aan de oud strijders 183032, uitgesproken door den 2en voorzitter mr W. J. baron d’Ablaing van Giessenburg. Tocht naar het Koninklijk Zoölogisch Botanisch Genootschap, begeleid door het muziekkorps van het 3e regiment huzaren. 12} uur. Aanbieding van een ontbijt. 1 uur. Be schouwing van de tentoonstelling in de bestuurskamer van voornoemd Genootschap. 2} uur. Matinée van het stafmuziekkorps van bet 3e reg. huzaren, in den tuin van genoemd Genootschap, onder directie van den heer L. M. Van Waasdijk, aangeboden door hh. officieren van het 3e regiment huzaren 7} uur 's avonds. Concert van de Koninklijke Militaire Kapel,-eveneens in den tuin, onder directie van den heer W. Van der Linden, aangeboden door hh. officieren van het regiment grenadiers en jagers. Opgeluisterd door benganlsch vuur. Zondag 2 Augustus. 9 uur. Bijeenkomst Plein 1813 van belangstellende oudstrijders, als hulde aan Koning Willem 1. 10 uur. Feestrede in de Groote Kerk, uitgesproken door den oud-stnjdor ds. H. L. Oort. Na afloop van die plechtigheid bezoek aan het monument van Willem II (Buitenhof). 12} uur. Ontbijt in het K. Zoölogisch Bo tanisch Genootschap. 1uur. Groote parade in de Maliebaan. Na afloop der parade tocht nair de tent in het Bosch. Concert der Koninklyke Militaire Kapel, 's Avonds 7} uur. Concert in het Kurhaus te Sche- veningen, onder leiding van den kapel meester Gustav Kogel, aangeboden door het bestuur van het Zeebad Scheveningen; bij gunstig weder een dubbel concert, in de zaal en op het terras. Zij, die wenschen bij te wonen het spec tacle-concert op Seinpost kunnen daarvan genietenvrije toegang wordt welwillend aangeboden door het bestuur van Seinpost. Maandag 3 Augustus. 2} uur ’s middags. Matinée in het K. Zoölogisch-Botanisch Genootschap van het stafmuziekkorps der kapel van het 4e regiment infanterie, onder directie van den heer Gottfried Mann (Leiden) Aangeboden door het bestuur van genoemd Genootschap. 4} uur. Feestmaal iu het gebouw van Kunsten en Weten schappen. Gedurende het diner zal de hoorn- muziek der jager bataljons onder directie van den kapelmeester 8. Calff, alsmede het muziekkorps van het 2e regiment veld artillerie, ouder leiding van den kapelmeester C. O. G. Kronig, zich doen hooren. Beide kapellen welwillend aangeboden door heeren officieren van genoegde korpsen. De zaal wordt welwillend en gratis gedecoreerd door de heeren Jos. Pierre Amiabel. 8} uur. Tocht naar Scheveningen, per stoom tram, tot bijwoning van een toepasselijk vuurwerk, dat den oudstrijders zal worden aangeboden door del directie van het Zee bad Scheveningen. De navolgende sociëteiten hebben wel willend hare lokalen tot vrij bezoek van de versierden mot het Metalen Kruis en de Citadel-Medaille toegankelijk gesteld; Nieuwe of Litteraire Sociëteit (Plein)Besogne kamer (Buitenhof), Concordia (Alexander- veld), Vereeniging (Willemstraat), zoo ook op Scheveningen hetKurhaus en de Seinpost. Na een bijna 16-jarig gebruik beginnen zich gebreken te vertoonen aan de machine van het stoomgemaal in den polder Snelrewaard, Zuid-Linschoten, Beha gen en den Engh, welke van dien aard zijn, dat de kosten niet door de gewone inkomsten kunnen worden gedekt. Daarom ziet hek bestuur zich genoodzaakteen voorstel aan de ingelanden te doen tot het aangaan van eene geldleecVagv.in ten hoogste f1600, tot dekking dier buitengewone uit gaven. De te Leeuwarden te houden harddraverij om een door do Koningin- Regentes, namens de Koningin, uitgeloofde gouden zweep, is thans definitief bepaald op Maandag 31 Aug den verjaardag der ko ningin. Terwijl vroeger slechts Friesche paarden mochten mededingen, worden thans alle Nederlandsche paarden toegelaten. In af wijking mede van vroeger zal het zijn een harddraverij niet met paard en chais, maar met paarden onder den man. De Rechtbank te Dordrecht veroordeelde den Pernisser visscher P., die 30 jaar op de zalmvisscherij „Oranje Nassau” heeft gediend en zich thans heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een bos boon staken, ter waarde van 35 cent, tot f 5 boete. Zooals gemeld, was de eisch van bet O. M. 2 dagen gevangenisstraf. In eene buitengewone alge- meene vergadering van leden der vereeni ging „Rottordamsche Schouwburg," is be sloten over te gaan tot ontbinding der vereeniging. Ter vergadering werd, bij monde van den secretaris van het bestuur, Mr. Dene- kamp, mededeeling gedaan van de redenen die het bestuur bewogen aan de leden voor te stellen de vereeniging te ontbinden Zij is nl. niet in staat aan hare verplichtingen te voldoen. Op de vereeniging rust eene hypothecaire schuld van f 225 000, welke, togen 4 pCt. ’s jaars, eene uitgaaf vordert van f9000. Verder moet ieder jaar f 6000 worden uitgekeerd ten behoeve van het waarborgfonds der loterijleening. Boveadien is er eene obligatieleening van f 127.000, die tegen 4 pCt. rente eene uitgaaf noodig maakt van f 5000 ’s jaar». Midden nu in het vorige seizoen zag de heer Saalborn zich verplicht zijne betalingen te staken, hetgeen voor de kas der Vereeniging direct en indirect een tekort deed ontstaan van f 15.000. Bij de voormelde lasten, op de vereeniging drukkende, waarbij zich paren de gewone uitgaven, <Rt de exploitatie van het schouwburggebouw voortvloeiende, kon den de hypothecaire crediteuren niet worden betaald, en er bestaat evenmin uitzicht dit in het volgende jaar te kunnen doen. Plannen tot reorganisatie bleven zonder succes. Het bestuur heeft de 4 pets, obli- gatiehouders niet uit het oog verloren maar is, na met hen eene vergadering te hebben gehoudentot de overtuiging ge komen, dat van dien kant geen voldoende hulp is te wachten. Thans is er een tekort van f25.000, waarvan f 12 000 verschuldigd is aan het waarborgfonds der loterijleening dat betaling vordert. Onder die omstandig heden stelde het bestuur voor, de Vereeni ging te ontbindenon liquidatoren te be noemen, welk voorstel na langdurig debat werd aangenomen. Ten aanzien van de loterijleening bleek dat het bij de Bijbank der Nederlandsche Bank berustende waarborgfonds f 270.000 bedraagtdat de interne waarde van elk lot alzoo geacht kan worden omstreeks 65 cent te zijn, en dat, welke ook de verhou ding moge wezen van de beheerders van dat fonds tegenover de Vereeniging en haar bestuurdie f 270 000 niet aan hunne be stemming kunnen noch mogen worden ont trokken en derhalve blijven ten bate van de houders der loten. Te Leiden is na een zeer kort- stondige ziekte op zeven-en vijftigjarigen leeftijd overleden mr. S. Le Poole, fabri kant aldaar, lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland en van de enquête-commissie, oud-lid van den Leidschen Gemeenteraad. Door wijlen den heer J. Borski, te Amsterdam, is aan het Fonds voor nood lijdende Kerken en Personen eene som van f 10.000 gelegateerd, onder bepaling van vruchtgebruik voor zijne weduwe, die daar van evenwel afstand heeft gedaan. Effecten voor: 4’/. ’s jaars; den prolongatie- rdamsche beurs pen en verkoopen a provisie van: »n de 30 »/0 W 30 (ook te Oyenrirbt. Na het vertrek van de Duitsche Keizer lijke familie, is de Kroonprins van Italië de gast der Koningin van Engeland Het Buckingbampaleis werd te zijner beschik king gesteld en de Prins van Wales neemt als gewoonlijk de honneurs waar, 't Is geen wonder dat de pers meer dan gewone aan dacht aan dit bezoek schenkt, nu het ge rucht rondgaat, dat Engeland zich min of meer tot hot Drievoudig Verbond zou ge voelen aangetrokken, en als zeemogendheid en medebelanghebbende in de Middelland- sche zeevaart zich natuurlijk 't meest bij Italië tracht aan te sluiten. ’t Schijnt wel dat Yrankrljk zich onder al die verbondenen vrijwel alleenstaand be gint te gevoelen en behoefte heelt aan aan sluiting. Die beteekonis schijnt te moeten worden gehecht aan de uitzending van een Fransch eskaderdat eerst Skandinavie be zocht en daar met de meest mogelijke on derscheiding werd bejegend en ontvangen en van daar naar Kroonstad koers wendde. De ontvangst was daar onbeschrijfelijk hartelijk. Ettelijke Russische vaartuigen waren het eskader tegemoet gegaan met muziekcorpsen en zangkoren aan boord en bij de ontmoeting was het een gejuich van beide kanten, d.t ver over het water weerklonk Een onbeschrijfelijk trotsch schouwspel leverde het op, toen het Fransch eskader de elf kolossale Russische oorlogsschepen was genaderddie op de reede lagenen men elkander op de gebruikelijke wijze begroette Overeenkomstig de Russische gewoonte werden de gasten verwelkomd met zout en brood door eenige Russische zeelieden, die zich daartoe aan boord van het Fransche Admiraalschip hadden begeven. Eene onafzienbare menigte bedekte de kaden en heette den Franschen Admiraal welkomtoen deze aan wal kwam om do gebruikelijke bezoeken af to leggen. Later op den middag stoomde de Admi raal met een torpedoboot naar St. Peters burg op, waar groot diner was aan de Fransche ambassade, dat door al de Rus sische Marine-sutoriteiten werd bijgewoond. De gezant Laboólaije dronk bij die gele genheid op denCzar, Grootvorst Alexis op President Carnot en het dappere Fransche eskader. De Czar heeft uitdrukkelijk verboden dat op de Republiek zal worden getoost wat waarschijnlijk slechts tengevolge zal hebbendat tusschen Russische en Fransche zeeofficieren een onnoemelijk aantal stille, geheimzinnige lijntjes zullen worden ge trokken. De Czaroidtsch (Kroonprins van Rusland)- wordt eerstdaii{,s zijn reis om de wereldlaatstelijk over Siberië loopende, terug verwacht. Ofschoon men de ellende déér geleden zooveel mqgelijk voor hem trachtte te verbergen, moeNuj er toch zoo veel van gezien hebbendat hij over tuigd is van de onhoudbaarheid van den toestand aldaar. De Czar en diens gemalin bg het jongste uitstapje naar die bartelijke ontvangst als vroeger. De Finnen lieten hen ook niet onbekend met de aanleiding, die hierin bestaat, dat ook in Finland allerlei maatregelen worden ge nomen om de vrijheidlievende bevolking haar eigenaardig karakter te ontnemen. De Minister van Ierland, Balfour, heeft dezer dagen in het Lagerhuis medegedeeld dat do Rcgeering voornemens de eerstvolgendê zitting een wet tot rnttelTing van een plaatselijk zelfbestuur inderland in te dienen, geschoeid op dezelfde als dat in Schotland en Engeland. Christiansand, een zeer welvarende han- delsstad met 12.000 inwoners, in het zui den van Noorwegen, heeft deze week den tijd harer stichting, bet jaar 1641, door Christiaan IV, Koning der Denen, Noren en Wenden, met groote plechtigheid gevierd. Bijzondere luister werd a in het feest ge geven doqj het bezoek van Koning Oscar met het oorlogssi hip Koning Ring, gevolgd door eene aanzienlijke fiotille. Bij het aan land gaan werd de Koning met bloemen bestrooid en na de gewone plichtplegingen had eerst eene kerkelijke plechtigheid plaats, tegen welker einde, als teeken van eerbied, de Koning zich van zijn zetel verhief een door allen gevolgd voorbeeld. Kiming Oscar heeft zich bij dit gedenk feest zeer populair gemaakt. Groote geest drift verwekte hg o. a., toen hij bg een hem toegezongen volkslied het laatste cou plet met luider stem meezong, behelzende een bede voor Noorwegens heil (Norges ledste Voern og Foestë), gelijk hij in zijn eerste toespraak alle harten wist te treffen en o. a. er aan herinnerde, hoe bij Chris tiansand voor vele jaren het eerst als zee- cadet had bezocht en nu hier voor de tweede maal weerkwam, terwijl zijn haren begon nen te grijzen. Ook door de toespraak bij het openen der werken vour een spoorweg, met den wensch tot spoedige aansluiting aan het groote spoorwegnet, heeft Koning Oscar de schijnbaar stugge, maar inderdaad zoo ge- moedelgke en eerlijke Noren niet weinig gestreeld. Te Rome is een beambte dor politie ge vangen genomen, die een soort handel dreef in de billetten, welke aan minvermogenden plegen te worden uitgereikt tot kosteloozen terugkeer naar de plaats hunner inwoning. Te Vicalvaro, in Spanje, is og vonnis van den krijgsraad een 16 jarig korporaal gefusileerd, die uit minnenijd een sergeant in den slaap gedood bad. Te Malaga en te Carthagena zullen weder eerstdaags doodvonnissen worden vol trokken. De Engelscho kanunnik Harford roept in het medisch blad „The Lancet” de muziok- vrienden op tot hot stichten van een muzi kale therapeutische vereeniging. De gees telijke deelt verschillende gevallen mee van genezing van zenuwzieken en lijders aan slapeloosheid, vooral door muziek. Om slapeloosheid te genezen behoeft men slechts een duo te laten zingen door een sopraan en contr’alt met viool-accompagnement, be weert hij. 2e pr. f 5,—. Voor den besten rijstier, le pr. 2e pr. f 15,—. Voor den besten pinkstier, le pr. 2e pr. f 12,50. Voor de twee beste vette koeien, 1,2e pr. f 20, Voor de twee beste ooischapen met hunne lammeren, 1e pr. f10,2e pr. f 5,-. No. 11. Voor den besten springram, niet ouder dan 2 jaren, le pr. f 10,—, 2e pr. f 5, No. 12. Voor de twee beste en vetste schapen, le pr. f 15,—, 2e No. 13. Voor den fraaisti van minstens één haan le pr. f 7,50, 2e prgs f 5, No. 14. Vw. ic-Uo van le pr. f 7,50, 2e pr. f 5, No. 15. Voor den schoonsten toom gan zen van één gent en minstens twee hen nen, le pr. f 7,50, 2e pr. f 5,—. No. 16. Voor den schoonsten toom kal koenen van één haan en minstens twee hennen, le pr. f 7,50, 2e pr. f 5,—. No. 17. Voor het schoonste paar zwa nen, le pr. f 7,50, 2e pr. f 5, No. 18. Voor de schoonste verzameling duiven, le pr. f 7,50, 2e pr. f 5,—. De uitreiking der bekroningen zal plaats hebbon ééne week na de tentoonstelling, op den dag der verloting 2 September a. s., ’s namiddags 4 uur, bij den heer R. Van der Pijl. De Maatschappij tot exploitatie van Staats- spoorwegen, de Nederl. Centraal- en Holl. Ijzeren Spoorwegmaatschappijen verleenen vermindering van vracht voor de paarden, welke aan de te houden harddraverij deel nemen, en ook voor paarden, koeien, scha pen en pluimgedierte, welke ter tentoon stelling per spoor zullen worden aangevoerd en langs denzelfden weg naar de plaats van afzending teruggaan. Dezè vermindering wordt slechts verleend op vertoon van eene bewijskaart, door het bestuur der harddra verij-vereeniging „Wilhelmina” geteekend en onder overlegging van c\ waarop de toezending heeft plaats gehad, digbeid van hunnen vader achterover op Gemengd Nieuws. Zondag-nacht circa half een brak er een felle brand uit in het huis van G P., landbouwer te Kuilenburg. Hoe wel de brand zich ernstig liet aanzien, zijn toch de belendende panden behouden ge bleven dank zij de spoedige werking der spuiten en de goede orde welke er heerschte. Het pand, dat nog door drie andere huisge zinnen bewoond werd, is geheel uitgebrand. Eene dame werd Vrijdag-na- middag in de Goudschestraat te Rotterdam opmerkzaam gemaakt, dat een lichte rook van haar hoed opging. Onmiddellgk werd hij van het hoofd gerukt en het smeulende vuur gedoofd. De juffrouw kwam er met den schrik af, maar haar hoofddeksel was geheel bedorven. Vermoedelijk is de hoed in brand geraakt door een nog niet geheel uitgodoofden luciferwelke achteloos uit een raam is geworpen. Alweer een slac h toffer van het spel. Zondag-avond mtldde zich bij een politie bureau te Brussel een keurig gekleed heer aan en verzocht wat eten. Hij verklaarde, de laatste to zijn van een deftig Ameri- kaansch geslacht en in een jaar tijds zijn gebeele vermogen van f450.000 verspeeld te hebben. Onder Moerkapelle moet een landbouwer de tong van zijn ezel hebben uitgesneden, omdat het beest aan de schors der boomen knaagde. Waarom niet liever gemaakt dat de ezel de boomen niet na deren kon, dan zulk oen onmenschelgke daad, aan die van barbaren gelijk, te plegen? Het 12-jarig zoontje van D.M, te Willeskopheeft jl. Dinsdag heimelijk de ouderlijke woning verlatennaar men zegt uit vrees voor een pak slaagen is sedert niet terug gezien. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkómen, daar de fami lie, by wien men dacht dat hij zou zijn aange land, niets van den vermisten knaap weet. In de Rijnspoorlaan te ’s-G/ra- venhage heeft Zaterdag-nacht een daar woonachtig man zijne vrouw zwaar mis handeld. De man was lang niet nuchter thuis gekomen. Het schijnt toen tusschen het echtpaar levendig te zijn toegegaan, althans de naaste buren hadden de vrouw hooren gillen. Zaterdag-ochtend is de vrouw naar het ziekenhuis overgebracht en dien zelfden dag overleden. Het lijk is naar het academisch ziekenhuis te Leiden ver voerd, ten einde onderzocht te worden. De maji is in arrest genomen. Volgens de verklaringen van de kinderen der overledene hadden deze omstreeks één w uur in den nacht hunne moeder hooren den vrachtbrief, gillen, en vonden zij haar in togenwoor- Ten opzichte der harddraverg kan worden den grond liggen.

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1