i Hf rO N°. 1188 Woensdag 12 Augustus. 1891. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht F York I Zonen, WË tf r f 3 4 >RE. i ’baar. I ASNR 'ikaansche (schappij. DKOOPSTE CHT. IL I I r KERMIS te SCHOONHOVEN. A, VERVOER de Lek. w '7 3 JFWAS BUITENLAND. BINNENLAND. NOTENCEWAS. Officiëele Kennisgevingen. EEN HELPSTER, oud 14 jaren, op een jaarwedde van f5O. I5__f l? ir T men aan t R i VANNOOTEN. S. W, N. VAN NOOÏEN te Schoonhoven, Uitgaven. in de moeste len eerstvolgen- Amsterdamsche de Amsterdam- ider berekening kt door den Heer Schoonhoven. is een man over- 106 jaren, waar van zessen Het weder de Kantoren der n of te Amster- f by .8 te Groningen. 3 te Oteterwljk. SGHOOfflOfflUSCHE COÜRAÏT. ?e voorwaarden ssels op binnen- n op aanvrage BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat de Kermis dit jaar aanvangt 7 September 1891. Zijdie staanplaatsen verlangenmoeten hiertoe aanvragen doen ter Secretarie, vóór 1 September a s. Schoonhoven, 11 Augustus 1891. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. WAAG”, to: 7., reen te komen biezende tegen fócten voor: 4 ’s jaars; m prolongatie- amsche beurs in en verkoopen provisie van: de 30 30'/.; (ook Irecht v.m. 6.30. hoven n.m. 1.30. ohan II". n Zessen. 6 April 1891 i Rotterdam. Dinsd. Woensd. F. 5.30 m. 12.—- v. 6 30. Dinsd. n. 12.45, Zaterd. n. 3.30. Woensd. v. 6. id. v. 7.30. a/d Lek. 6 April 1891 h. en Rotterd., loonhoven” (S) reeswijk” (V). B j rri g Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. Deze Courant wordt des Woensdags- en dos Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Mon kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Ie zoozeer gore- i Amerikaansche IRUIJSAZoon, i Bosch. verkrijgbaar voor bij W. J. VAN r Bergambacht bij N DEN DOOL, wnhoven bij de I. DE JONG, Cents. in beheer bij de Hollandsche Ijzeren Spoor wegmaatschappij, voor het verkeer geopend worden. De Prins van Napels, Kroon prins van Italië, wordt tegen 25 September, bij zijn bezoek aan ons land, in de residentie verwacht. Onze Koninginnen zullen zich dan aldaar bevinden om hem te ontvangen. Omtrent het bezoek door H.H. M.M. gisteren aan het legerkamp te Olde- broek gebracht, deelt men aan de N. R. Ct. mede Des morgens te 11 uren kwamen H.H. M M. in het kamp aan. De in het kamp verblijf houdende troepen waren opgesteld, ten einde door H.H. M.M. te worden geïn specteerd. Zes batterijen veld-artillerie stonden in bataille geschaard onder de bevelen van den regiments commandant, kolonel Door man. De Koninginnen reden langs het front der troepen in een met 4 paarden la Daumont bespannen rijtuig, gevolgd door twee hofrijtuigen, waarin de adjudanten en hofdames gezeten waren. Na afloop der inspectie werd door het regiment in het vuur geëxerceerd, alles in draf en galop. Het was een trotsch schouw spel, die 6 batterijen over de heide te zien rennen, plotseling stilstaande en uit 24 kanonnen het vuur te zien openen op een denkbeoldigen vijand, dan weder snel te paard en in ren weggaande om opnieuw in battery te komen onder daverend kanon gebulder. Onze jeugdige Koningin had blijkbaar veel genoegen in deze snelle be wegingen en stond opgetogen alles aan te zien. Nadat nog in galop voor IIII M.M was gedefileerd over de hobbelige heide en door de schietschool uit zware kanonnen en met mitrailleuses was gevuurd, werd aan de beide Koninginnen in de officiera-eetzaal een collation aangeboden door de artillerie officieren, die daarbij aan H H M.M. per soonlijk werden voorgesteld. De Regentes onderhield zich minzaam met de officieren, terwyï de jeugdige Koningin alles nauw keurig opnam De zaal was keurig met wapenschilden en Möemen versierd, terwijl een boudoir voor toiletbenoodigdheden was gereed gemaakt. Na afloop van het collation brachten de vorstelijke personen een bezoek aan de verschillende gebouwen van het kamp en de tenten, o. a. aan de kantine der man schappen, waar de jeugdige Koningin een kop koffie (prijs 1 cent) dronk. Tot slot werd door de officieren (37) van het le en 3e reg veld-artillerie, met den kolonel Doorman en de beide hoofdofficieren aan het hoofd, een jachtrit gereden. Als jagermeoster fungeerde de kapitein Hin- lopen, terwijl de kapiteins Kaub en De Waal als judges en de kapitein Jong en luitenant Schwartz als starters optraden bij de flet-race. In flinken galop werden de hindernissen genomen, bestaande uit horden, sloot en aarden wallen, terwijl ten slotte een flet-race gereden werd om twee prijzen (een bronzen beeld met zuil en eene pen dule door HH. MM. daarvoor aangeboden. De le prijs werd behaald door „Avon- bridge,” volbloed, van den luit. Van Al tena, de 2e prijs door „Banderole,” volbloed, van den kapitein Hinlopen. Na de finish reed de kolonel, door zijne officieren in vlotten galop gevolgd, naar HH. MM., en brachten zij het militair sa luut, waarop de jeugdige Koningin de prij zen uitreikte onder toevoeging van eenige minzame woorden, en waarbij zij de paar den der overwinnaars streelde. HH. MM. betuigden herhaaldelijk hare hooge ingenomenheid met alles wat zij zagen. Zelfs informeerde de jeugdige Vorstin hoelang’ zij nog blijven mocht, en antwoordde toen blijkbaar verheugd: „nog 3 uren, dat vind ik heerlyk.” Zeldzaam groot was de geestdrift onder officieren en minderen der artillerie; ieder keek met opgetogenheid naar de jeugdige Vorstin en men hoorde aanhoudend spreken over het lieve en minzame voorkomen van onze Koningin. Nadat HH. MM. in de kantine waren teruggekeerd, bedankten zij den generaal- inspecteur Schneider, den generaal comman dant der bereden artillerie Egter van Wissekerke, den majoor-directeur der artil lerie schietschool „Alma”, den regiments commandant kolonel Doorman voor alles wat zij gezien hadden, en vertrokken zij over Tongeren weder naar Het Loo, uit geleide gedaan door de generaals en ko lonels met hunne adjudanten, en onder aanhoudend gejubel en hoerageroep der opgewonden artilleristen. De dag van gisteren zal door allen nooit vergeten worden, en menig milicien zal later nog met genoegen aan zijne kinderen vertel len van de lieve jeugdige Koningin, die, zoo minzaam tegen ieder, bet kamp heeft bezocht. Naar wij vernemen hebben H.H. M.M. f 250 geschonken om onderofficieren en minderen te onthalen, en zullen HH. hoofd officieren heden middag op het Loo de gasten zijn van HH. MM. Te ’s Gravenhage is Vrijdag eene harddravery gehouden met paarden berg, waarin eenige duizenden kilo’s hooi geborgen waren, en de schuur, toebehoo- rende aan C. Van E., in volle vlam stonden. De brandweer was spoedig met de spuit bij den brand, en dank zij het flink en beleidvol optreden der spuitgasten, was men niet alleen spoedig den brand meester, maar bleef de woning, die in de onmiddel lijke nabijheid van de hooiberg stondbe houden. Twee varkens benevens eenige kippen konden niet gered worden. Alles was tegen brandschade verzekerd en de oorzaak van den brand is onbekend. HOENKOOP, 10 Aug. Door den raad is in zijne openbare vergadering van Vrijdag de rekening der gemeente over 1890 voor- loopig vastgesteld en f3016,45; in uitgaaf .uvt een batig OverclehL Het afscheid tusschen do Russische en Fransche autoriteiten te Kroonstadt was even hartelyk als de ontvangst. De Fransche admiraal ontving als souvenir een massief zilveren theestel, de officieren ontvingen een gouden fisebe. De slotsom van het bezoek gaf zich op eigenaardige wijze lucht in de volgende afscheidstoosten. Admiraal Gervais: Het Heelal houdt de oogen op ons gevestigd. Ik drink op de Heilige Stud Moskou, op het edele Russi sche volk en op zijn Czar. Generaal Tchernajeff: De geschiedenis heelt ons tot elkander gebracht. Wij zijn vrienden. Ik drink op Frankrijk, zijn leger en zijn vloot. Admiraal GervaisOpgeleid in de school van den tegenspoedverzamelt Frankrijk thans zijne krachten. Het gevoelt zich sterk door zijne vereeniging met en de vriendschap van een groot heerscher, en met vertrouwen ziet het de toekomst te gemoet. Van Kroonstadt ga it de reis naar Ports mouth (Engeland) waar de Italiaanscbo Kroonprins getuige zal zijn van het fees telijk bezoek. De Franschen hebben reeds eene uitnoodiging van den Lord-Major om op Mansions house aan een feestmaaltijd deel te nemen. Italië's Kroonprins outving, met het ge bruikelijk ceremonieelde ridderorde van den Kouseband. Te Londen is men weer sterk onder den indruk van een nieuwen moord-aanslag, eenigszins op de wijze van Jack the Ripper gepleegd, ook wederom in Whitechapel, op eene 70-jarige vrouw. De misdadiger heeft haar een snede over de keel gegeven, maar vond geen tijd, schijnt het, tot verdere ver minking. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Latere berichten melden, dat men eindelijk den moordenaar, die door een jongen ach tervolgd werd, zou hebben gevat. Te Longsight, bij Manchester, heeft weer eene, gelijk men weet bij de wet verboden, boksparty plaats gehad. Tien minuten was men bezig, toen de politie verscheen, maar toen was een der strijders, Evans geheeten, reeds bezweken. De voornaamste wedders zijn in hechtenis genomen. Op een bal te Liverpool had iemand onlangs weèr eens de gevaarlijke aardig heid een stoel weg te trekken, juist toen een heer er op wilde gaan zitten. Het slachtoffer van die zoogenaamde grap viel en bezeerde zijn ruggegraat. Hij diende echter eene aanklacht tegen den grappenmaker in, en deze werd ver oordeeld den eisch van den klager (f 46), plus de kosten, te betalen. Te Birmingham zijn dezer dagen in de hospitalen proeven genomen om de patiënten door middel van de telephoon te doen deelnemen aan de diensten in de kerken. De aansluiting levert natuurlijk wel meer moeilijkheden opdan een gewone aan sluiting van een huis, maar de proeven zijn niettemin uitstekend gelukt, zoodat er op deze wijze reeds veel meer gebruik van de telephoon wordt gemaakt dan vroeger. Op een enkelen Zondag konden op deze wijze 25 patiënten aan den dienst in de kerk deelnemen. Dezelfde proeven worden nu reeds in andere steden genomen. Bij al de geruchten en berichten hoe Dulfschlnnd on Frankrijk zich gereed ma ken ter gelegener tijd hunne krachten te kunnen meten, door het zoeken van mach tige bondgenooten is het goed ook eens te kunnen wijzen op een samengaan van beide Mogendheden. Over zulk een samen gaan met Engeland als derde man, worden onderhandelingen gevoerd. Het doel is China door eene maritieme manifestatie te dwingen tot een flinker optreden tot be scherming der vreemdelingen. Een aantal zendelingen werden dezer dagen daar ver moord. De jonge koning Alexander van Servië gaat met zijn vader, ex-koning Milan, een bezoek aan Parijs brengen. De regeering heeft het echter voorzichtig geacht, den jeugdigen vorst zijn gouverneur en den Minister van Eeredienst mede te geven. De bezuinigingsvoorstellen hebben in het Italiaansch kabinet weer oneenigbeid ge bracht. De wind komt voor den Minister van Financiën van alle kanten, ’t Is dan ook geen begeerlijk baantje als men zoo goed als platziek is. Een onvrijwillige, vermakelijke proef nam dezer dagen een bezoeker eener tentoon stelling in het „Concert I’old” te Kopen hagen (Denemarken). Daar bevond zich o. a. een controlo-apparaat, dat door schellen waarschuwde, wanneer onbevoegden aan de geldlade raakten. Een der aanwezigen raakte even de lade aan en plotseling liet de machine een vervaarlijk geschel hooren, dat door niemand te stuiten was, en het gansche publiek wanhopend maakte. Ver geefs trachtte de inspecteur der tentoon stelling met zijn beambten het verwoede instrument tot bedaren te brengen. Men was genoodzaakt een renbode naar don eigenaar te zenden, die spoedig de rust herstelde, on zeker zeer voldaan was met dit overtuigend bewijs van de deugdelijk heid zijner uitvinding. Te Saragossa (Spanje) leden op den leeftijd van van hij 40 jaren op de galeien heeft door gebracht. De overledene was in zijne „goede dagen” een der meest gevreesde roovers der Pyreneën! In 1846 werd hij wegens driedubbelen moord en roof ver oordeeld en levenslang naar de galeien ge zonden en eerst voor vijf jaren wegens vergevorderden leeftijd in vrijheid gesteld Zijn leeftijd is wel een bewijs dat het leven op de galeien nog zoo slecht niet is! De ministeriëele crisis duurt nog voort. Zondag was er weder een conferentie ten huize van den heer Tak van Poortvliet, die werd bijgewoond door den heer Pierson. Men wil weten, dat een combinatie in overweging zou zijn om den heer Tak te doen optreden als Minister van Binnenlandsche Zaken, in welk geval de heer Van Tienhoven Buitenlandsche Zaken voor zijn rekening zou nemen. Dit zou zeker de weg zijn om tot de meest bevredigende oplossing te geraken. Een ander Minister van Waterstaat ware wel te vinden. Voor Oorlog blijft men zoeken: de portefeuille moet thans aan generaal Van der Beek zijn aangeboden. Vad. Aan het gebouw van het Pro- vinciaoi^Bestuur te ’s Hage is gisteren aanbesteed: het uitdiepen van een gedeelte van den Hollandschen IJselonder de ge meente Gouda in de prov. Zuid-Holland. Minste ingchrijver was G. Van der Hoeven, te Vreeswijk, voor f1800. Door Burg, en Weth. van Am sterdam.) is o. a. aanbesteedHet maken van- den onderbouw van eene brug over het Jacob van Lennepkanaal in de Bilder- dijkstraat. Ingekomen 13 biljetten. Minste inschrijver was de heer Bos Zuiderhoek te Sliedrecht, voor f32.350. Te Druten is Zaterdag aanbe- steedhet maken van een veerpont en daarbij behoorende werken in 4 perceolen. Minste inschrijvers waren o. a Voor het 2e perceel, het maken van een veerweg, de heer P. C. Zanen te Ammerstol, voor f6137; voor het 3e perceelhet verhoogen van een krib en de los- en laadplaats, het maken van twee veerhoofdenhet baggeren van een kanaal en bet aanbermen van den Linker-Waalbandijk de heer B. D. v. Tien hoven te Gorinchem, voor f 15.766. Het werk is nog niet gegund. Den 15en Augustus a. s. zal de lijn SchiedamMaassluis, onderdeel van den spoorweg RotterdamHoek van Holland en BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven zullen op Woensdag den 19. Augustus 1891, des voormiddags ten 11 ure, op het RAADHUIS der gemeente publiek verpachten; Het NOT ENGE WAS, aan deze Ge- meente behoorende. Aanwijzing op 19 Augustus, des voorm. 10 ure, te beginnen aan de Veerpoort. Schoonhoven, 11 Augustus 1891. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, II. G. GEELHOED. Gemeente SCHOONHOVEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekenddat op de BEWAARSCHOOL kan geplaatst worden Brieven worden vóór 18 dezer in gewacht. Schoonhoven, 11 Augustus 1891, De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. O. GEELHOED. wel in ontvangst op iouiu,«u; in uuguai op f1380,83®, der halve met een batig slot van f 1635,61®. Daarna is besloten zich andermaal per adres tot H. M. de Koningin te wenden, verzoekendedat deze gemeente gerechtigd moge worden tot het voeren van een wapen. Tegen het eerst ingezonden ontwerp van wapen bestonden bij den hoogen raad van adel bezwarenaangezien een wapen bestaat van de heerlijkheid „Hoenkoop”, en hij het daarom wenschelijker vond, dat dit wapen, met een kleine wijziging, voor de gemeente werd overgenomen. Het ontwerp bestaat nu uit een schild van goudbeladen met twee dubbel ge- tiuneerde dwarsbalken van sabel, verge zeld, in het schildhoofd, van drie,vogels (hoenders van sabel). •NIEUWERKERK a/d. IJSEL, 10 Aug. Ten raadhuize alhier is aanbesteed het verven van School no. 1 mot ameublement en van het baar- en drenkelingenhuisje op het kerkhof. Ingekomon waren 3 biljetten. Laagste inschrijver was de heer L. Van Reeuwijk voor f 99. ♦POLSBROEK, 11 Aug.'Ds A. Ten Have alhier heeft voor de beroepen naar Oud- Beierland en Bruchem met Kerkwijk be dankt. Jl. Zaterdag had de knecht van den schipper 8. alhier, terwijl hij te Schoon hoven bezig was met vracht te kruien, het ongeluk van de loopplank op de schuit te vallen, waardoor hij zich ernstig be zeerde. Dr. Butner verleende de eerste hulp. Waarschijnlijk zal de man een week of drie buiten staat zijn, zijne gewone bezig heden te verrichten. ♦REEUWIJK, 10 Aug. Heden werd een der meest geachte ingezetenen onzer ge meente naar zijne laatste rustplaats gebracht. Den 5en dezer, in den ouderdom van nog geen 44 jaren overleden, werd de heer H. Vis deze laatste eer vandaag bewezen. Zoowel polder als kerk verliezen in hem veel. Als voorzitter van Broekvelden en Vettenbroek heeft hij zijne beste krachten ingespannenjom de belangen van dien polder te behartigen en als.president-kerkvoogd stond bij steeds vooraan in de rijen van hen, die den bloei van de N. H. Kerk van Sluipwijk wilden bevorderen. Een goed man is van ous heengegaan. Hij ruste in vrede 1 ♦STOLWIJK, 10 Aug. De kweekeling G. J. Burger te ’t Beiersche, leerling van den heer H. A. Westbroek, is benoemd tot Rijkskweekeling aan de kweekschóol te Haarlem op eene toelage van f 300. ♦WILLIGE-LANGERAK, 11 Aug. Op de zalmvisscherij alhier zijn van Zondag op Maandag 1.1. 34 zalmen gevangen. ZWAMMERDAM, 10 Aug. Bij de her stemming voor een lid van den gemeente raad is gekozen de heer J. Van Dapi Sr. met 57 stemmen. De heer P. G. H. Blom- mesteijn verkreeg 33 stemmen. Gemengd Nieuws. De minister van waterstaat, handel on nijverheid maakt bekend, dat op 28 Juli, omstreeks 9 uur voormiddags, in de rivier de Nieuwe-Merwede, onder de gemeente Werkendam, op ongeveer 580M. boven kilometerraai CIV en 80 M uit den linkeroever, een vaartuig is gezonken zon der naam, groot 9 ton, geladen met zand en gevoerd wordende door Peter Heystek te De Werken; dat krachtens artt. 1 en 2 der wet van 23 Juli 1885 (Stbl.. no 151) het vaartuig en, voor zooveel noodig, de lading, na verloop van 4 dagen na dag- teekening dezer aankondiging, van rijkswege zal worden opgeruimd. Te ’sHertogenbosch zijn in het militair hospitaal meer dan vijftig militairen lijdende aan t~uZ7z; t.l-t Twee een milicien der lichting van dit jaar en een korporaal zijn er aan overleden. Zaterdag trof den opperman Van der Valk te Gouda, een noodlottig ongeval. In de zeepziederij werkzaam zijnde, moest hij voor zijn metselaar wat stroo halen en begaf hij zich daartoe in den stal, alwaar hij van het paard een hevigen slag in het aangezicht ontving, waardoor hij geheel bewusteloos ineenzakte. Nadat hij weder bij zichzelven was gekomen, werd hem door Dr. Levedag heelkundige hulp ver leend. De man is echter niet in staat zijn werk te verrichten. klaar voor tweewielige rijtuigen. was schoon, en een talrijk pu bliek was opgekomen. Mededingers waren: Prins, van P. Van Santen; Koningin van D. J Florijn; Dib- bels van A. Schouten Hoogendijk; Wilhel mina van D. J. Florijn; Ijsvogel van G. J. Schrijver; Wilhelmina van Bon; Tabor II van J. Roele; Otter van P. A. Hofstede. In de eerste ronde vielen af: Prins, Wilhelmina, (eigenaar Florijn) Ijsvogel en Otter. De uitslag was: Prijs: Tabor II, f250; ‘eerste premie: Koningin, f 100, 2e premieWilhelmina, (eigenaar Bon) f50. Uit Vianen meldt het Utr. Öagbl. De kaasmarkt in het naburige Meerkerk, die het vorige jaar ingesteld werd, neemt meer en meer in belang toe. En geen won der. Het plaatsje is daarvoor alleszins goed gelegen; te midden van een kring welva rende dorpenwaar veel kaas gemaakt wordt, was de keuze van Meerkerk als marktplaats van dat product zeer gelukkig te noemen. Gelegen aan het Zederikkanaal en in de nabijheid van het station Leerdam, is het dorp gemakkelijk te bereiken. In de laatste weken waren wij in de gelegenheid do markt te bezoeken en het viel ons op welk eene levendige drukte er heerschte. Vele koopers uit verschillende plaatsen aanwezig. De beetwortel-suikerfabriek der firma Meeus, Binsfeld, Laane Co. te Werkendam keert over het afgeloopen boekjaar 10 pet. dividend uit. Te Rotterdam is in den leef- tijd van 49 jaren overleden de bouw kundige E. J. Margrie, die door den bouw van tal van fraaie Roomsche kerken en andere bouwwerken zich in den lande een goeden naam heeft gemaakt. De Dierentuin te ’sHage ont ving ten geschenke o. a. twee peking- eenden van den heer H. Coert te Molenaarsgraaf. Voor een tweede gesticht als dat te Veldwijk, dat men in het noorden wil doen verrijzen, is nog geen terrein gekozen. Wel zijn vanwege het bestuur onderscheidene terreinen in oogenschouw genomen, waaronder ook een te Zuidlaren; doch de berichten, die over het laatst genoemde in sommige bladen de ronde hebben gedaan, zijn voorbarig. De collecte, gehouden langs de huizen der ingezetenen te Kralingen, ten behoeve der algemeene armen heeft f 113,01 opgebracht. Ter gelegenheid van het hu welijk van twee zijner kinderenis door een ingezetene der gemeente Ridderkerk aan het burgerlijk armbestuur aldaar f 600 ter band gesteld om aan de armen dier gemeente, zonder onderscheid van gods dienstige gezindtete worden uitgedeeld. Voor het notariëel staats- examen, eerste gedeelte, zijn o. a. geslaagd de heeren J. Stolk te Woerden en Z. De Kleijn te Teteringen. De heer J. Snor te Jaarsveld is bij het te Arnhem gehouden examen ge slaagd voor de hoofdacte. De heer J. Maurer te Gorin chem is geslaagd bij het te Arnhem ge houden examen voor de hoofdakte. Uit Oud-Alblas schrijft men aan de N. Rott. Cour.: 4 Alhier wordt de openbare school be zocht door 156 leerlingenin één lokaal vereenigdhet onderwijs wordt gegeven door het hoofd, bijgestaan door één on derwijzer en óéne onderwijzeres. Om de noodige plaats te krijgen heeft men nog bauken oud-model. Daar de plaats toch reeds lang onvoldoende was, heeft ten laatste de districts-schoolopziener ver- grooting der localiteit moeten eischen, wat ten gevolge heeft gehad, dat bij plebiscit is bepaald, dat men eene bijzondere school zou bouwen, liever dan aan het verzoek van het schooltoezicht toe te geven. Reeds is ruim f 6000 bijeengebracht en bouwgrond op voordeelige voorwaarden beschikbaar gesteld, zoodat de nieuwe Christelijke school zal verrijzen. Daar de Hervormde Ge meente, in weerwil van het bouwen eener nieuwe pastorie, reeds 5 jaren vacant is, en zestien beroepen steeds door bedanking gevolgd werdenomdat verscheiden be roepen predikanten eene bijzondere school noodig achten, zal dat ook niet zonder in vloed geweest zijn op het genomen besluit. Ds. A. H. De Klerck, predikant te Ridderkerk, hoopt op 12 Augustus a. s. den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren te Garderen in de evangelie-bediening werd bevestigd, waarvan hij van 187275 te Lopik, van 1875 79 te Nederlangbroek en van 1879—86 te Weesp is werkzaam geweest, en van 1886 op zijne tegenwoor dige standplaats. ♦BERKENWOUDE, 10 Aug. Vrijdag avond te ruim 9 uren ontstond hier een hevige brand. Weldra bleek, dat de hooi- O’ O’ O’ O' :hen Schoonhoven imboot >Schoon- meer dan vijftig typheuse koortsen. j-x korporaal zijn er

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1