VBRIJ «I® UT 1891. N’. 1190. z-York Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht Woensdag 19 Augustus. Zonen, >RE. rikaansche tschappjj/ DKOOPSTE CHT. kerk, temb. 1891, A, VERVOER de Lek. I mie f25,-, 5,00. Officiêele Kennisgevingen. KERMIS te SCHOONHOVEN. 7» F" i BINNENLAND. BUITENLAND. Overzicht. 'x j •1 ■f ■8. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. i in de meeste den eerstvolgen- Amsterdamsche i ie Kantoren der n of te Amster- f bij IS te Groningen. J te Oiaterwlfk. SCHOOfflöVfflSH COURANT. en en verkoopen provisie van: de 30 */0, 30%; (ook ivan paarden die nimmer een WAAG”, ito; ireen te komen,, kiezende tegen fFecten voor: i 4 jaars en prolongatie- lamsche beurs- een En- is naar de Dubbeldam a/d Lek. 6 April 4891 en Rotterd., oonhoven” (S) eeswijk” (V). i het Bestutir, ?EN, Secretaris. ge voorwaarden issels op binnen in op aanvrage kt door den Heer Schoonhoven. de Amsterdam- ader berekening Gemeente SCHOONHOVEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat de Kermis dit jaar aanvangt 7 September 18^91. Zij, die staanplaatsen verlangen, moeten hiertoe aanvragen doen ter Secretarie, vóór 1 September a. s. Schoonhoven, 18 Augustus 1891. De Burgemeester, m. j. chevallier: De Secretaris, H. G. GEELHOED. uurwijzer 2}meter; de klok, die de urea en Schoonhoven mboot >Schoon- Prijs der AdvertentiënVan l tot 5 regels 0,50. Iedere regel r.ieer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- on tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegevon, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. 'echt v.m. 6.30. oven n.m. 1.30. han H”. Zessen. 3 April 1891, Rotterdam. linsd. Woensd. 5.30 m. 12.— v. 6 30. linsd. n. 12.45, Zaterd. n. 3.30. Voensd. v. 6. id. v. 7.30, jj v urocneveiu ie ivnmpen a/u uck - A. v. Oosterom te Ouderkerk a/d IJsel, - J. Karsbergen te Gouderak G. v. d. Voet te Lekkerkork J. D. Vreugd te Stolwijk, J. Van Delft te Haastrecht J. on A. Van Dam te Stolwijk Aan den laagsten is het GOUDERAK, 17 Aug. de Herv. Gem. alhier is Doornveld te Huizen bij Naarden. KINDERDIJK, 17 Aug. Eergisteren werd alhier met goed gevolg van de werf der Gebrs. Jonker te water gelaten de ijzeren sleepkaan „Marie”, voor rekening van den heer Carl Lechner Jr. te Duisburg Onmid dellijk daarna werd de kiel gelegd voor een dergelijk schip voor Duitsche rekening •LANGERAK, 17 Aug. Vrijdag 1.1. maak ten de kinderen der Zondagsschool, onder leiding van bet onderwijzend personeel der openbare schoolde leden van den kerkeraad en van de kerkvoogdij der Ned. Herv. ge meente alhier, een uitstapje naar Rotterdam, met de voor dat doel bisouder geschikte schroefstoomboot Johan II van den heer Van Zessen te Schoonhoven. Langefaks koraalvereeniging „Crescendo”, gevraagd om de reis mede te maken, v^as ook aan boord en bad voor een goed muziek corps (Goudscbe schutterij) gezorgd. De met vlaggen getooide bootbet mooie wéér, het afwisselende gezang der kinderen en van de zangvereeniging en de tonen der muziek deden de vreugde der kleinen ten top stijgen. Na de diergaarde, waar men geruimen tijd vertoefde, te hebben bezich- tigd, werd een wandeling door de stad gemaakt en ten half vijf de terugtocht aan gevangen. Voor de noodige versnaperingen was zorg gedragen. De kosten werdpn door particuliere bijdragen gedekt. Het genot, dezen dag gesmaakt, zal nog lang in het geheugen blijven. Naar men verneemt hebben een achttal werklieden op de steenfabriek van de heeren Schalij Bekker om eene geringe loonsver mindering het werk gestaakt. De vlouwvisscbeps alhier hebbenaan- gemoedigd door de goede vangst in den laatsten tijd op de zegenvisscherijen,de uitoe fening van hun bedrijf weder aangevangen aanvankelijk met goed succes. In de nieuwe zalmstcek bij den korenmolen werden den eersten dag 6 zalmen gevangen. L1NSCHOTEN, 17 Aug. Door het schrik ken en plotseling stilstaan van een voorop rijdend paard, gespannen voor een tilbury, geraakte een tentwagen gister, Zondag avond, van den weg in een daar langs gelegen sloot in bet Schansboschbij welk ongeval de passagiers, ondanks den schrik, gelukkig geen letsel bekwamen. Met de spoedig toegesnelde hulp slaagde men weldra in het tegen den vrij hoogen kant optrekken van den gehavenden wagen waarmede men de reis nog kon vervolgen. Hier vond men dra handen tot helpen gereed. *STOLW1JK, 17 Aug. De voorloopig vastgestelde en ter goedkeuring verzonden gemeenterekening over het jaar 1890 be draagt in ontvangst f 16750,70 eb in uit gaaf f 12380,66* zij sluit alzoo met een batig saldo van f4376,035, waarover reeds gedeeltelijk werd beschikt voor den dienst van 1891. In de vergadering van den gemeente raad van Zaterdag 15 Aug. werd met al- gemeene stemmen beslotOn, adhaesie te betuigen met de plannen voor don ontwor pen lokaalspoorweg Gouda—Schoonhoven. •TIENHOVEN, 17 Aug. Het in de voor gaande weok op de zalmzegenvisscherjj alhier vermiste touwwerk is door visscbers teruggevonden op den bodem der rivier, in de nabijheid dier visscherij. Door een kwaad willige hand moet het daarin geworpen zijn. Heden-namiddag is een aanvang ge maakt met het ledigpompen van het on langs in de rivier alhier gezonken schip met metselsteenendoor middel van een stoomwerktuig, en reeds vóór den avond was het zoover vlot gemaakt, dit de lading kon gelost worden. *VLIST, 17 Aug. In de Vrijdag-avond gehouden gemeenteraadsvergadering werd do rekening over 1890 aangeboden Zij bedraagt in ontvangst f 4131,63} en aan uitgaaf f 3303,88, derhalve een batig saldo van f 827,85}. Tot waarnemend voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, in plaats van den heer P. Nobel, is benoemd de heer C. Boere en in plaats van wijlen den heer WZuid- broek tot lid van dat bestuur de beer G. Boer. WOERDEN, 17 Aug. Vrijdag-avond heeft de gemeenteraad, naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek door den Ned. Herv. kerkeraad alhier, besloten de kermis op den bestaanden voet voorloopig te laten doorgaan. Slechts twee leden, tevens leden van den kerkeraad, waren voor afschaffing. WOERDEN, 17 Aug. Vrijdag werd door den architect P. J. Houtzagers te Utrecht in het stations-koffiehuis alhier aanbesteed: het herbouwen van het woonhuis met stal op de hofstede „Landgenoegen” te Kamerik. Er waren 11 biljetten ingekomen nl. van de heeren: J. J. Van den Toren, Zegveld, f 10970, II. De Goederen, Linschoten, f8489, W. Van Ingen, Bodegraven, f 8423C. Fluijt, Woerden, f8175; J. Vreeswijk, Kamerik, f7837A. Paardekooper, Portengen, f7600, C. De Jong, Kamerik, f7100; J. Boers, Kamerik, f7018,77F. Zaal, Kamerik, f6794; A. J. Van Kleef, Lopikerkapelf6296; L. Burggraaf, Lopikf 6227. De gunning is voorbehouden. J. Kool Jr, P. Oskam. A. Cooiman Jr., A. C. De Bruin en C. Van Delft en voor die der ringrijderjj G. Vw^Hoorn te Utrecht, T. Verbree, C. Van Baarn, G. De Haas, J. A. De Gier, Reinier Klever en G. Verburg. •BERG-AMBACHT, 17 Aug. Bij de op Vrijdag jl gehouden besteding van den herbouw van toren en brandspuithuis werd ingeschreven door de hh. P. Vermeer, Gouda, f 11743; J. Schoenmeijer, Rotter dam, f 10999; A. De Haan, Rotterdam, f 10992; BuchelRotterd im, f 10366; R. Briedee, Streefkerk, f 9999; C. Broere en F. Scheij, Nieuw-Lekkerland, f 9995; C. W. Den Hoed, Stolwijkersluis, f 9830; A. Leeuwens, Reeuwijk, f9800; W. F. Van dor Wal, Berg-Ambacht, f 9585; G. Van der Hee, Ammerstol, f 9300: L. C. Groe- neveld, Krimpen aan de Lek, f 9199; A. Kok, Ammerstol, f 8699. Aan dezen laatste is het werk gegund. Door A. Van Eek, visscher, werd op 12 Aug. in eene zeeltfuik een stekelvarken en op 14 Aug. in eene aalfuik een bunsing gevangen. •BERKENWOUDE, 17 Aug. Doorbet bestuur van den polder Berkenwoude werd Zaterdag aanbesteed: het afbreken der be staande en het daarstellen van eene nieuwe brug in den Kerkweg. De uitslag was als volgt G. Vis te Ouderkerk a/d IJsel, f836. M. Van Halem te Ouderkerk a/d IJsel, - 770. Z. Gelens te Schoonhoven - 767. A. Bouter te - 731. L C Groeneveld te Krimpen a/d Lek, -721. - - 688 - 679. -638. -630. -621. k - 607. werk gegund. Tot predikant bij beroepen Ds. H. woning, waar hij zich nogmaals verkleedde. Do getroffene uitte slechts een paar kre ten, waggelde en zakte dicht bij zijne wo ning in elkander. Hij werd naar het Zie kenhuis overgebracht, alwaar de geneesheer slechts den dood van den verwonde kon constateeren. Do dader van dozen manslag werd door de politie opgespoord en in zijn kosthuis gearresteerd. Hij heeft zijn misdaad be kend, doch beweert, in drift gehandeld te hebben. Vrij dag-nach t werd bij den heer S te btrijp, in de onmiddellijke na bijheid van Eindhoven, ingebroken en wer den behalve verscheidene gouden en zil veren voorwerpen, ook eenige contanten ontvreemd. De schuldigen, waarnaar ijverig wordt gezocht, is men nog niet op het spoor. Uit Valkenburg (Limburg) meldt men van Zondag 16 dezer: Do marechaussée alhier ontving dezen nacht bericht, dat er te Hunnecum, ge meente Nuth (L.), gisteren-avond om 8 uren eene misdaad gepleegd was op den lei dekker Cuijpers, oud 41 jaar, geboren te Haasdal, gemeente Schummert, dien men met een stuk hout dusdanig togen het hoofd had geslagen, dat hij reeds te 1 uur na middernacht aan de gevolgen was over loden, terwijl van dozen moord verdacht word diens broeder Mathias Hubertus Cuij pers, oud 31 jaar, wonende to Valkenburg, die den vermoorde op gemeld uur uit zijne woning had doen roepen. De brigadier Bauwens, reeds met eere bekend om zijne flinke houding bij do ar restatie van den beruchten spitsboef Hen drik Leunissen te Weustenrade, gaf zijnen manschappen onmiddellijk last om het huis van C. alhier te omsingelenen heden ochtend om 5 uur werd de verdachte aan gehouden. Van een en ander werd terstond de justi tie te Maastricht verwittigdwelke later ia gezelschap van twee geneesheeren zich naar Hunnecum heeft begeven om do lijkschou wing te verrichten. C. was insgelijks daarheen overgebracht en was er bij tegenwoordig. Op de vraag van den officier van justitie tot den vermoedelijken moordenaar gericht, of hij zich schuldig verklaarde aan het hem ten laste gelegde feit, antwoordde hij be vestigend en legde volledige bekentenis af. Hierna is hij naar Valkenburg teruggeleid en per tram van 7.10 namiddag geboeid naar Maastricht overgebracht. C. heeft een ongunstig verleden, leefde in onmin met zijne familie en zelfs met zijne vrouw, welke hij onlangs, nog met een revolver dreigde dood te schieten. Het Britsch-Indisch verlofs- reglement van ambtenaren bevat de onlangs aan het licht gekome’n zotte bppaling, dat men, met drie ma inden verlof in En geland zijnde, geen verlenging kan krijgen. Wel kan men, in Indië teruggekeerd, spoedig weer verlof krijgen. Een ambte naar bracht onlangs zijn zieke vrouw naar Engeland. Na drie maanden was zij nog niet beter, integendeel, erger geworden. Toch moest hij naar ludiö terug, en daar een week blijven om zijn nieuw verlof te krijgendaarop dadelijk terug stoomen. In Engel ind aangekomen, was zijn vrouw juist een dag te voren overleden.... Een les aan kindermeisjes! Eene dame had geluisterd, toen hare kindermeid haar dochtertje naar bed bracht, en, onder andere verhalen, die zij vertelde was ook dit: „Als je niet dadelijk zoet gaat slapen, zal er een groote, zwarte beer, met oogen als kolen vuur en scherpe tanden, onder je bed vandaan komen en je heelemaal opeten.” Het armo ,kind kroop in den grootsten angst onder de dekens om in slaap te vallen en te droo- men van beren, die haar verslonden. Dien nacht, toon de kindermeid zich rustig to bed had gelegd, en na het licht uitgedaan te hebben, werd er eensklaps hard aan de deur van hare kamer geklopt en hoorde zij do stem van mevrouw luid roepen„KaatjeKaatje I Om ’s hemels wil, sta zoo gauw op als je kuntl Er ligt een inbreker onder je bed, en zoodra je in slaap bent gevallen, zal hij je bestelen en je vermoorden!” Bij het woord „inbreker” sprong het meisje met een gil haar bed uit, trok de deur open en kreeg het in het portaal op hare zenuwen. De uit werking van de les, die zij haar geven wilde, was sterker dan mevrouw bedoeld had; maar toen de kindermeid van haar schrik bekomen was, zeide zij tot baar: „Je hebt je niet ontzien, mijn lief kind, dat niet kon weten, dat het een leugen was, een akelige geschiedenis van oen beer onder haar bed te vertellen. En nu ik je ook een sprookje op de mouw spelde, jaagt het je bijna den doodschrik op het lijf. Laat het je een leer zijn!” Het grootste uurwerk op aarde werd onlangs aangebracht in het raadhuis te Philadelphia. De middellijn Deze Courant wordt des Woensdags- en dos Zaterdags morgen s uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rijk 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. twee jaren een aantal dienstmeisjes, als spoorloos verdwenen, aan de politie waren aan gegeven. De vrouw fichneidw trachtte zich in de gevangenis van het leven te berooven, doch werd daarin verhinderd. Bij Kon. besluit van 14 Aug. is benoemd met ingang van 1 Sept, tot Burgemeester van Krimpen a/d IJsel, W. Van Waning, secretaris dier gemeente. Bij kon. besluit is benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen van de derde klasse in de divisie van inspectie Hoorn, G. F. F. C. Van der Schroeff, thans ontvanger der registratie en domeinen te Zaltbommel. Ten behoeve der gemeente Dordrecht werd gisteren aanbesteedhet uittrekken van oude, het leveren en inheion van nieuwe palen, het doen van herstel lingen enz. in de gemeente en aan de over zetveren. Het hoogst was ingeschreven goor D. J. Van Riemsdijk te Sliedrechtvoor f7110, het laagst door P. Van Wijngaarden te Papendrecht, voor f 5065. Aan laatst genoemde is het werk gegund. Door de Holl. IJzeren Spoor- weg-maatsch. is aanbesteed: het verlengen der spoorwegen op de draaischijven van de stations Den Helder, Alkmaar, Uitgeest, Zaandam> Hoorn, Enkhuizen, Haarlem en Den Haag. Raming f8500. Ingekomen 2 biljetten. Minste inschrijver was de heer J. P. Verbrugge te Waddingsveen, voor f 8484. Door de besturen der Vier Polders en van den polder Wieldrecht is o. a aanbesteed: het leveren van 1500 M’ grind en het vervoer daarvan naar de wegen. Laagste inschrijver voor het eerste perceel C. Van Tricht te Hardingsveld, voor f 2225. HH. MM. de Koninginnen be zochten gisteren namiddag Deventer, waar zij de Kon. tapijtfabriek en de Groote kerk bezichtigden. Geljjk onlangs herinnerd werd, moesten tot dusver, ingevolge eene vroe gere overeenkomst met de directie der Ne- derlandsche Rhijnspoorweg-Maatscliappijte Nieuwersluis alle treinen stilhouden. Thans echter heeft de Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid met den heer Doude van Troostwijk aldaar de noodige maatre gelen genomen om dagelijks zes treinen langs genoemde plaats te laten doorrijden ten einde eene snellere spoorverbinding met Amsterdam te verkrijgen. Het bestuur der Noord-Bra- bantsche Maatschappij van landbouw heeft aan het uitvoerend bestuur der in Septem ber te Waalwijk te houden landbouw ten toonstelling bericht, dat zij als prijzen voor de verloting twee pulvórisateurs beschikbaar stelt, zoo inogelijk op de tentoonstelling aan te koopen. Deze pulvórisateurs zijn werktuigen om do bordelaisepap en speksteen als voorbe hoedmiddel tegen de aardappelziekte aan te wenden. Op deze wijze beoogt de maat schappij het verspreiden dezer werktuigen Het O. M. bjj den Hoogen Raad concludeerde Zaterdag o. a. tot verwerping van het beroep van J. v. d. B. en J. v. T., door hot hof te ’s Hage tot 5 en 4 jaar veroordeeld wegens verschillende diefstallen onder Moordrecht, Waddinxveen, Berken woude enz. Uitspraak 28 dezer. De heer G. Den Hoed te Rid derkerk is te ’s Hage geslaagd voor de hoofdakte. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Ger. Gemeenten (doleerende) te Reeuwijk, Sluipwijk en Haastrecht door Ds. J. Teves te Wetsinge-Sauwert. •AMMERSTOL, 18 Aug. De heer F. C H. Royaards, die in de plaats van den heer C. üogterom tot lid van den gemèenteraad is gekozenheeft zich deze benoeming laten welgevallen. BENSCHOP, 17 Aug. Door den raad dezer gemeente is in zijne vergadering van den 13. dezer besloten tot voorloopige vaststelling der gemeenterekening over 1890, bedragende in ontvangsten f 12.595,99, in uitgaven f 11.529,18, batig slot f 1.066,11. In deze gemeente bestaat het voor nemen, den verjaardag van Hare Majesteit onze Koningin op feestelijke wijze te her denken. Door vrijwillige bijdragen der in gezetenen is men in staat gesteld, feeste lijkheden te doen plaats hebben. In eene jl. Donderdagavond gehouden vergadering van belangstellenden is men overeen gekomen, Woensdag den 2. Sep tember a. s» tot een feestdag te maken en wel door vóór den middag volksspelen voor de arbeidende klasse te houden en na den middag eene ringnjderij met paard en til bury. Beide zullen door een flink mu ziekgezelschap opgeluisterd worden. Het bestuur bestaat uit de heeren W. F. Boef, voorzitter, R. Van Beusekom, secre taris en G. Zwanenburg, penningmeester. Tot leden der commissie voor de volksspelen zijn benoemd de heeren: Gysb. Bejjen, De slechte graanoogst in Rusland heeft de Regeering aldaar aanleiding gegeven een verbod tegen roggeuitvoer uit fe vaardigen. Dit besluit ia van groote beteekenis. Im mers Rusland voorziet grootendoels de markten der aangrenzende en zelfs verder gelegen landen, en het laat zich dus be grijpen, dat de maatregel vooral in Duitsch- land en Oostenrijk grooten indruk heeft gemaakt. De voorstanders van schorsing der invoerrechten beschuldigen nu de re geering aan hunnen wensch geen gevolg te hebben gegeven on eischen, dat alsnog daartoe besloten wordt. Ook de politiek wordt in de zaak gemengd. Sommigen ’t zullen wel onweersvogels zijnmee- Den, dat de maatregel is ingegeven om DuitschUnd en vooral Oostenrijk eens een hak te zetten, doch ze vergeten, dat, waar de oogst slecht uitviel, het verstandig van eene Regeering mag genoemd worden tijdig maatregelen ter voorziening te nemen voor het algemeen. De wijze, waarop men met den Russischen Grootvorst Alexis zoowel te Parijs als te Vichy solt, want feestelijk ontvangen kan men het haast niet noemen, verraadt weer ten duidelijkste den Franeclien geest, die zich steeds in sterke overdrijving uit. Men verzekert dat zelfs het voorwerp van die schreeuwerige manifestatie zich er onplei- zierig en wrevelig onder gevoelt, en Rus land zal er welden indruk van krijgen, dat men in Frankrijk ontwend is met gekroonde hoofden of vorstelijke personen om te gaan. Alle bladen teekenen verzet aan tegen de opkiesche wijze, waarop men den Keizerlijken gast behandelt. De Germania, het orgaan der Duiteche Katholieken, heeft waarlijk den handschoen opgenomen tegen de Oeservatore Homana, ’t geen wordt geacht te zijn het Pauselijk orgaan, en waarin de mogelijkheid wordt veronderstddj dat Frankrijkkwam het eenmaal tot een treffen, na het Drievoudig Verbond te hebben overwonnen, Z. H. weer den wereldlijken zetel zou teruggeven. De Germania, hoe onverdacht Katholiek ook, beschouwt het idiaal, dat de Oeservatore zich schopt, een droombeeld, de vrucht van een overspannen verbeelding. Het Duitsche Katholieke orgaan heeft dus wel bij het verloopen van het getij de bakens verzet. De centrale sectie der Bclgieehe Kamer heeft, na lang op zich te hebben laten wach ten, als hare conclusie ten beste gegeven, dat herziening der grondwet als noodzakelijk, ja zelfs onvermijdelijk is te erkennen, doch dat algemeen stemrecht verwerpelijk is en men niet verder moet gaan, dan tot eene uitbreiding naar den grondslag der huur waarde. Het programma der feestelijkheden bij het bezoekdat het Franschu eskader 20 dezer en volgende dagen aan Engeland brengen zalis uitgebreid en schitterend. Bij Wight zal een Engelsch eskader het Fransche tegemoet varen en begeleiden naar Cowes, tegenover het paleis te Or- borne. Daar wordt de état-mayor den volgenden dag door H. M. ontvangen en een gala diner vereenigd. Dan volgt een inspectie van het eskader door H. M. een ba! ten stadhuize; diner aangeboden door den Major van Spithead, bezoek aan Londen enz. enz. Wederom heeft Turkije het arme Turkije een losgeld, ditmaal van 5000 Turksche ponden, moeten betalen voor den Franschman De Rémond, die door een roo- verbende is opgelicht. De onderhandelingen van Oostenrijk met Zwitserland over een nieuw handelsverdrag moeten, naar men meldt, op een goeden voet zijn. Te Weenen is het echtpaar Schneider in hechtenis genomen, dat er in den laat- sten tijd zijn werk van maakte, dienstmeisjes van het platteland, die in de stad kwamen dienen, van haar bagage te berooven en haar daarna om het leven te brengen. De inhechtenisneming brengt te Weenen de gemoederen in beweging, daar in de laatste Gemengd Nieuws. Den 21en Augustus hoopt Johanna De Hon, weduwe van Corn. Vuik, te Capelle aan den IJsel, haren lOOen ver jaardag te vieren. Zij woont bij hare dochter, eene weduwe van 70 jaar, in, en mist het gezicht. Het adres van het oudje is’s Gravenweg C. no- I. Tegen den gezagvoerder van een stoomboot te Maassluis, varende in den dienst Maassluis—Rotterd im v. v., is proces verbaal opgemaakt, omdat hij een kwartier te laat van Maassluis vertrok, zonder dat daarvoor geldige reden bestond. Toen de expres-trein van A msterdam - Haag —Parijs Zondag-avond 6 u. 56 m. het perron te ’s-Hage verliet, bemerkte de stationsopzichter, waarnemend stationschef, Kolkman, dat de Westinhouse- rem van den Franschen wagen vaststond, zoodat de wielen sleepten. Het gevolg hiervan had kunnen zijn, dat de waggon heet geloopen of uit de rails gesprongen was, waardoor dan zeer zeker groote on heilen zouden plauts gevonden hebben. Zonder zich een oogenblik te bedenken, nadat hij allereerst vruchteloos den machi nist had gefloten te stoppen liep de heer Kolkman den trein, die, getrokken door twee machines, reeds in vollen gang was, na, sprong op de loopplank, en han gende aan een der portiers, wist hij den haak van de rem te grijpen en los te trekken, waarna hij weer van den trein afsprong, toen deze een dertig meter uit het station verwijderd was. In de duinen te Scheveningen is gevonden een groote blikken trommel inhoudende het lijk van een kind. Zaterd a g -m or gen is in de Oude Maas onder Dubbeldam het lijk op- gevischt van een onbekend manspersoon, naar gissing tusschen 30 en 40 jaar. Naar de kleeding te oordelen was hij nan Rn-' gelsch varensgezel. Het lijk !a algemeene begraafplaats te overgebracht. Zaterdag 1.1. is van het Rijn schip Mozart, liggende aan de spoorbrug te Sliedrecht, te water gevallen en ver dronken de 22-jarige schippersknecht J. B. Het lijk is naar het drenkelingenhuis aldaar overgebracht. Aan het P apendrechtsche Veer is Zaterdag aangespoeld het lijk van den 30 jarigen muzikant L M. K uit laatstgenoemde gemeente, die den vorigen dag schijnt te water te zijn geraakt. In een hofje te ’s Gravenhage, tegenover de Warmoeziersstraat, was Zon dag-avond een feestje. Zekere J. B., oud 25 jaren en ongehuwd, kreeg ten huize van zijn zwager C. M. oyer een kleinigheid on aangenaamheden en begaf zich daarop naar zijn woning in het Kortenbosch, waar hij zich verkleedde in zijn daagsche pak. Hij keerde daarop naar zijn zwager terug, die aan den ingang van het Hofje stond. Plot seling, zonder eenige verdere woordenwis- w_ seling, haalde B een mes te voorschijn, der wijzerplaat is IOmeter lang, de lengte bracht M. daarmede een steek toe in de van den minuutwijzer is 4 en die van den rechterzijde en ging toen weer naar zjjne

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1