1 N°. 1194. 1891. Woensdag 2 September. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. ew-York ‘denhouders. Zonen, rijgbaar. MORE. b Officiëele Kennisgevingen. et over! Comp. Groot-Ammers, jk aan tot het maken KOOP: ELEN HAGOORT. Snipperkoek, jnkoek GEMBERKOEK) anbevolen. GOEDKOOPSTE pCHT. (merikaansche Maatschappij. PRUIJT, ihter te Lekkerkerk. die geneesmiddelen ood zijn, wordt men te doen. WERK, mcurrentie. FHEBBERS. HEVELT. 3 A, KERMIS te SCHOONHOVEN. BINNENLAND. STRAATSCHOUW. BUITENLAND. Overzicht. I beroepen te Moerkapelle en te uitoefening W.N. VAN NOOTEN. SWOfflOVÏHH! COÜRAlfT. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. Gemeente SCHOONHOVEN. jteekende bericht 18CH- en 8TRIJK- i gebruikt Wagentje IOS te Glessendatn. rtoe zij zich bij hare anbeveelt. ,de Razende Zon.” itrekt door den Heer 1L, Schoonhoven- Heilswaard, nQELDEKEN, STBAKKER1J, Schoonhoven. en van era in de meeste >t den eerstvolgen- r Amsterdamsche en de Amsterdam- zonder berekening aan de Kantoren der C terdain of te Amster- i ten, of bij KROES te Groningen. LSI UB te Olaterwljk. 'enegen zijn hnnne een goeden prijs te achtbank, vervoegen Effecten voor: - 4 4 ’s jaars den prolongatio- erdamsche beurs- ■GT HET VOORT. een been, doordien hij bij bet zijn rijtuig bezijden het voet- telige voorwaarden i wissels op binnen- even op aanvrage Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel neer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- on tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgogoven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. plaatsen en Tuinen, >EMBOLLEN te be nt van er en Handelaar, SSE, eren handel ingericht, ■ima qualiteit. Tuin gen genieten Rabat. IE WAAG”, isito: I (vereen te komen erkiezende tegen BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat de Kermis dit jaar aan vangt 7 September 1891. Zijdie staanplaatsen verlangenmoeten hiertoe aanvragen doen ter Secretarie. Schoonhoven, 1 September 1891. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, II. G. GEELHOED. aan ruggemei Hare zuster, aan haar zie Het verslag, dat de Fransche admiraal Gervais zijne Regeering bracht, over het bezoek, mot het eskader aan Denemarken, Rusland en Engeland gebracht, heeft natuur lijk den allergunstigsten indruk gemaakt. Hartelijke gelukwenschen vielen hem des wege ten deel. Te Saint Crópin (Fransch departement Aveyron) is een 70-jarig man levend be graven. De dragers, die gemeend hadden eenige beweging in de kist te hooron, deelden dit na de plechtigheid mede aan den geestelijke. Deze liet terstond de kist uit het graf halen en de doode bleek wer kelijk nog te leven. Hij kwam weldra ge heel tot bewustzijn en werd naar zijn huis teruggebracht. De Fransche bladen berichten van nog een anderen levenden doode. Die man, een arbeider, verliet eenige maanden geleden zijn kosthuis te Parijs, zonder te zeggen, dat bij heenging of waarheen hij ging. En toen hij onlangs een vroegeren buurman ontmoette, vernam hij van dezen, die hem eerst aanstaarde alsof hij een spookver schijning zag, dat hij dood en begraven was. Zijn lijk was in de vorige week uit de Seine opgehaald, in de Morgue door ver scheidene personen herkend en met de ge bruikelijke formaliteiten ter aarde besteld. Hij ging naar de Morgue, zag daar de photographie van den op zijn naam begraven man en moest erkennen, dat deze werkelijk voel op hem geleek. Thans is de officieels doode bezig met pogingen om in de registers van den burgerlijken stand weer levend te worden, wat niet zonder allerlei lastige formaliteiten z il gaan. Van Bulgaarscho zijde wordt weer eene poging gedaan, erkend te worden als on afhankelijker staat. Minister Genekoff is met een zending tot dat doel naar Constanti- nopel vertrokken. itfunchen (Beieren) is bestormd door een geweldig leger vlinders. Millioenen daarvan, bekend als Nonnenschmetterlinge, hebben eenige dagen geleden op een avond, waarschijnlijk aangetrokken door het schit terend electrisch licht, de stad overvallen. De muren der huizen, die electrisch ver licht waren, waren geheel met vlinders bedekt; zij kwamen ook in de huizen. In het Caffé Kaiserhof on den Löwenbrau Keiler vonden de gasten hun hoeden en jassen met zulk een laag dier insecten be dekt, dat zij den vijand in het bezit ervan lieten. Op sommige plaatsen was het licht der lampen verduisterd door de massa vlin ders, die er omheen zaten. Wulverhorst c. a. voor f7200. Het bouwen van eene woning voor den machinist en een steenlr'olenlöods is aan den heer H. De Goederen te Linschoten, als hiinste inschrijver, voor f1494 gegund. Door Burg, en Weth. van Am sterdam is o. a. aanbesteed: het bouwen van 3 waterkeerende sluishoofden en verdere werken, ten behoeve van de waterverver- sching. Ingekomen 12 biljetten. Minste inschrijvers waren de heeren P. Vermeer en P. Laane te Gouda, voor f106 340. Aan de gisteren tejLeeuwar den gehouden harddraverij om de door de Koningin-weduwe-Regentes uit flaam van de Koningin uitgeloofde zweep, werd door 13 paarden deelgenomen. De prijs werd behaald door „Marianne”, van den heer 8. Witteveen te Rauwerd bereden d3or A. Witteveen. Dr. G. A. Wilken, hoogleeraar in de land- en volkenkunde van Neder- landsch-Indië te Leidenis na eene ziekte van ruim twee maanden overleden. Te Twelloo is Zaterdag na een langdurig lijden op 40-jarigen leeftijd overleden: de heer D. M. Maaldrink, eme rituspredikant van Haastrecht. In de laatste jaren had hij zich op letterkundig gebied onderscheiden door verschillende novellen, alsook door zijne drama’s HerodesJan Masseur, Cleopatra, enz. Ds. A. Ten Have te Polsbroek is beroepen te Elburg. Beroepen tot predikant bij do Ned. Herv. gemeente te Linschoten Ds W. J. Westerbeek van Eerten te Serooskerke, op Walcheren. Tot predikant te Kokkengon is beroepen Ds. B. J. Van Heijningen J Azn. te Kesteren Ds. J. D. M. Rombach, hulppre diker te Hekendorp, heeft een beroep ont vangen naar Urk. •AMEIDE en TIENHOVEN, 31 Aug. De openbare school alhier leverde dezen morgen een opwekkenden aanblik opdie ruim 200 rijk met oranje uitgedoste kinderen tintelende van vreugde en geestdrift, men behoefde ze slechts te zien om te weten dat hier wederom een dier Oranjefeesten werd gevierd, waarop ons volk van geslacht tot geslacht, van oud tot jong, steeds zoo is gesteld geweest. Dat er bij deze gelegenheid ook weder goed voor versnaperingen gezorgd was, zal wel geen betoog behoevende ruime bijdragen van talrijke ingezetenen hadden het niet alleen mogelijk gemaakt krentenbroodjes, saucijzen en gebakjes bij honderdtallen, zoomede de noodige limonade aan te schaf fen, maar bovendien uit een tombola aan elk kind nog een souvenir mede naar huis te geven. Eere en dank zoowel aan hen die tot dit kinderfeest het initiatief namen, als aan al degenen die daarvoor de middelen ver schaften en niet het minst aan hot onder wijzend personeel der schooldat op zoo uitstekende wijze voor de organisatie van het feest heeft gezorgd, terwijl ook een woord van dank niet mag onthouden wor den aan hen die daarbij assistentie ver leenden. Zulke kinderfeesten, zij pakken zoowel de ouders als de kinderenzij versterken den band tusschen de ingezetenen onderling en wekken de liefde tot het Oranjehuis op, wat vooral in onze dagen noodig is, nu er ook in deze gemeente, hoewel gelukkig zeer weinige, gevonden worden, die, uit naijver over zulk een echt nationaal kin derfeest, op zijn zachtst uitgedrukt, in sterk afkeurenden zin tot de jeugd durven spreken. Ook de ouden van dagen, weduwen en behoeftigen, werden op deez’ feestdag niet vergeten. Hun allen werd oen vette sur prise te huis bezorgd. §AMEIDE, 1 Sept. Ter gelegenheid der verjaring van H. M. de Koningin werd namens de kinderen der Christel, school alhier ’t volgende telegram verzonden Aan H. M. Koningin Wilhelmina! De kinderen der Chr. school te Ameide verblijden zich met Uwe Majesteit in ’t feest, dat zij viert. Zij wonschen, dat God Uwe Majesteit [en Hare lieve Moeder nog lang voor elkander on voor ’t Vaderland sparen moge. De Hoofdonderw. Men kan zich do vreugde der kinderen voorstellen, toen de hoofdonderwijzer he denochtend reeds oen telegraphisch antwoord ontving van don volgenden inhoud Hare Majesteit de Koningin Regentes draagt mij op, U den bijzonderen dank der Koningin over te brengen. Was got.: Adjudant van Dienst, VEECKEN8. ♦AMMERSTOL, 1 Sept. Van Maandag 24 tot en met Zaterdag 29 Augustus zijn in het vischwater „Den Tempel” met drijf netten en zalmsteken gevangen 8 zalmen en 2V Jakobszalmen. De prijs der zalm was van f 0,70 tot f0,90. Do prijs der Jakobs- zalm van f 0,70 tot f 0,85. BENSCHOP, 31 Aug. Door burgemeester en wethouders is in hunne vergadering vau den 25. dezer opgemaakt de begroo- Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco por post door het goheele rijk 0,90. Men kan zich abon- neeren bij allo Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Bij Kon. besluit van 21 Aug. is, met ingang van 1 November a. s., aan den inspecteur van den rijkswaterstaat J. F. W. Conrad, op zijn verzoek, eervol ont slag uit zijne betrekking als zoodanig ver leend, met dankbetuiging voor de door hem gedurende eene reeks van jaren aan den lande bewezen gewichtige diensten. Ingevolge kon. besluit van 28 dezer, wordt’de Schout-bij-nacht G. Kruijs met 1 September a s. gedetacheerd bij het departement van marine en aan hem op gedragen de waarneming van de betrekking van chef van den marinestaf. Heden 1 September wordt de gebruikelijke benaming van „Koning” vervangen dour „Koningin”, zoodat voortaan recht wordt gesproken „In naam der Ko ningin” en men spreekt van Commissaris der Koningin enz. De 11e verjaardag van H. M. de Koningin Wilhelmina is gisteren op vele plaatsen in ons land gevierd. Hoofdzakelijk was de dag bestemd tot een feestdag voor kinderen. Tot lijfarts van H. M. de Ko ningin is benoemd de heer Dr. G. P. Van Tienhoven te 's Gravenhage. De heer F. Smulders te Utrecht is aannemer geworden voor den bouw van het stoomgemaal in den polder Een vrouw werd behouden door een steon- brok, dat haar met gewold aandrong tegen een muur, welk® staan bleef. Maar terwijl zij daar stond en zich niet kon losmaken, zag zij voor haar oogen een barer kinderen verdrinken, zonder dat zij iets kon doen om het te helpen. Er is te Kollmann haast niemand, die niet een of meer verwanten door de ramp verloren heeft. De Itnliaaiische Regeering is nog altijd druk bezig met bezuiniging te bedenken in haar budget. Zoo heeft zij nu de prefecten aangeschreven, om bij het opmaken der gemeente-budgetten te® zeerste op de kleintjes te letten, ten einde de bij de wet geoorloofde opcenten niet te overschrijden. Met bet handelsverdrag van Italië met Duitschland en Oostenrijk wil het nog niet erg vlotten. De groote heeren stellen te groote eischen. Koningin Elisabeth van Iliiinanië, de als schrijfster bekende Carmen Sylva, lijdt, zoo hebben de geneesheeren uitgemaakt, irg-congestie en hartverlamming. de Prinses Von Wied, is reeds iekbed geroepen. open en verkoopen m provisie van: 'en de 30 Ier 3O°/o; (ook Gemengd Nieuws. Door den assistent-markt- meester J. G. L. Lamaire te Utrecht is Zaterdag op do aardappelenmarkt o. a. tegen C. B., te Jaarsveldproces-verbaal opge maakt wegens het ter markt brengen en BURGEMEE8TER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat inge volge art. 41 van het Politie-Reglement de STRATEN moeten zijn UITGEWIED vóór 5 September a. s., op welken dhg SCHOUW zal worden gehouden. Schoonhoven, 1 September 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De 'Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. Eindelijk is tusschen de troepen der Crongres partij in Chili en die van presi dent Balma Séda een beslissende slag ge leverd wtiarbjj aan beide kanten groote verliezen zijn geleden doch die eindigde met de overwinning der congres-troepen. De stad Valparaiso gaf zich aan deze over, doch onder bemiddeling van de Amerikaan- scho, Duitsche, Fransche en Engelsche admiraals, die voor de handhaving der orde zullen zorgen. Het is te hopen, dat hier mede nu aan den burgeroorlog voor goed een einde zal zijn gekomen. En dit is ‘te verwachten nu de man, in wiens handen Balma Séda het gezag heeft neergelegd, zich aan boord dor vreemde oorlogsschepen in veiligheid heelt gesteld. Te Praag (Oostenrijk) hebben er eenige onaangename tooneelen plaats gehadtus schen do inwoners en de Duitsche bezoe kers. Bijna zou dit ten gevolge gehad heb ben, dat keizer Frans Jozef van zijn bezoek aan de tentoonstelling afzag, doch de stad houder, graaf Thun heeft zijn keizer van gedachten doen veranderen. Om nu echter de Duitschers ook tevreden te stellen, zal Z. M. daarna een bezoek brengen aan Rei- chenberg, het middenpunt der Duitsch— Boheemsche nijverheid. Zondag stortte de toren van de kerk te Pörtschach (Karinthië) gedurende de gods dienstoefening in. Niemand werd onderbet puin bedolven of gewondnaar meh meende Maar toen Woensdag de metselaars begon nen met het wegruimen van het puin, hoorde zij een gekreun daaronder. Een aantal mannen gingen nu ijverig aan het werken na een paar uren brachten zij een jonkman te voorschijn, die 72 uren onder de steenen gelogen had. De ongelukkige was geheel uitgeput. Hij werd bewusteloos wegge bracht. De dokters hopen echter hem in het leven te houden. Omtrent de verwoesting te Kollmann (Tyrol) veroorzaakt door de windhoos en overstrooming, waarvan we reeds een paar malen melding maakten, worden thans treu rige bijzonderheden bericht. De windhoos was in een oogenblik voorbij, maar de daken van al de huizen aan den Saubach werden weggerukt on die beek (door een berg gestuit) werd een woeste stroom, welke alles aan de oevers o. a. 14 huizen vernielde. Een herbergier wilde juist een berg over naar huis gaan, toen die brug door den geweldigen stroom werd weggeslagen, en op hetzelfde oogenblik zag hij een aan zijn woning grenzend huis instorten. De bakker, die daar woonde, diens dochter en zijn knechts werden door den stroom meege- sleept en verdronken. Een gedeelte van de herberg stortte ook in, maar de personen, die daar waren, konden ontsnappen door de ongetraliede vensters. De getraliede ven store der huizen waren in vele gevallen oorzaak, dat de bewoners niot konden ont komen. In het huis van een molenaar o. a. kwamen daardoor negen menschen om het leven, ondanks hunne wanhopige pogingen om de ijzeren traliën weg te rukken. Een boer, die een zijner kinderen in vei ligheid had gebmcht en terugkwam om de overige leden van zijn gezin te redden, vond zijn huis verdwenen, met drie kinderen, een dienstbode en een oude vrouw, die bij hem inwoonde. Een metselaar, die zijn vrouw gered had, werd daarna met zijn zoontje en een dienst bode door den stroom meegesleept. te koop aanbieden van zakken met aard appelen die bij meting bleken geen hecto liter te bevatten. Verleden week brak iemand te Hoenkoop verlaten van ijzer stapte. De brugwachter Bart Van Beers, te Jutfaas, heeft Zondag-morgen uit de Nieüwe Keulsche Vaart het lijk opge haald van een mandie blijkbaar nog niet lang te water gelegen had. De omgeko mene, wiens herkomst nog onbekend is, schijnt iemand uit den burgerstand te zijn en van 20- k 25-jarigon leeftijd; hij was gekleed in jasbroek en vest van dezelfde stof, bruin met breede streep. Nabij de plaatswaar het lijk gevonden werd, staat een kortelings geplant, doch doorgebroken boompje. Het lijk is naar het dorp Jutfaas gebracht, om geschouwd te worden. Als eene bijzonderheid mag vermeld wordendat een schaap van Cor nells Mak, te Berg-Ambachtbinnen een tijdsverloop van 6 maanden 2 maal een levend jong ter wereld heeft gebracht. Zaterdag-avond omstreeks 9 uren werd bij den overweg, nabij het wacht huis 36 onder Dordrecht, de heer Don T. uit Dordrecht door een spoortrein aange reden waardoor zijne beide voeten deerlijk werden verminkt. Per draagbaar is hij naar het gasthuis te Dordrecht overgebracht. Een brutale diefstal had in den nacht van Zaterdag op Zondag op de visscherjj „Renswoude” plaats. Daar de visscherij naat zalm van Zaterdag-avond 6 tot Zondag-avond 6 uur gesloten is, hadden de steekvisschers zich naar huis begeven en bevonden bij hunne terugkomst het slot der bun verbroken en drie zalmen met een partij bliek gestolen. Zondag-avond reden, te onge veer halfnegen, twee heeren v. d. S. uit'' Doesburg en H. uit Zutfen bene vens de verloofde van eerstgenoemde, Mej. D. uit Brummen, en een koetsier in een victoria van Ellecom naar De Steeg. Aan den Ellecomscbentol gekomen bij het begin van de Middachteralleewas die ge sloten, en scheen een der heeren, die het rijtuig bestuurde, geen tijd te hebben om te wachten totdat deze geopend werd en reed door den tol van den stoomtram, niet tegenstaande zij gewaarschuwd werden dit niet te doen, wijl een tram van De Steeg in aantocht was. Het gevolg van hunne roekeloosheid bleef niet uit. Nauwelijks waren zij tusschen hot Tolhuis en den tol, of de tram kwam aangereden, on alhoewel de'machinist al het mogelijke deed om den trein te stoppen, was een botsing onver mijdelijk. Wat zij die in de nabijheid waren toen te zien kregen laat zich niet beschrijven. Een der heeren, v. d. 8., bleef op de plaats dood, terwijl de dame, die met veel moeite tusschen de stukken van het rijtuig werd uitgehaald, eveneens na eenige oogenblikken onder de hevigste pijnen bezweek. De heer H. brak een zijner boenen en werd boven- didh zwaar gekneusd aan hoofd on handen hij werd liefderijk in de naast het Tolhuis ge legen woning van den heer J. N. Van der Boon, notaris, opgenomen en des nachts naar het Ziekenhuis te Arnhem overgebracht, alwaar het been zou worden afgezot en men hoopte bom in het leven te behouden. De beide lijken werden naar het Ijjkenhuis op de algetneene begraafplaats te Dieren overge bracht. De koetsier kwam er met eenige lichte kneuzingen af, terwijl het paard, dat reeds buiten de rails was, op hol sloegen te De Steeg werd gegrepen. De machine van de tram ontspoorde, doch werd vrij spoedig weder op de rails gebracht. De heer Van Balgoijen de Jong, arts te Dieren, verleende de eerste hulp. De vrouw van den straatwer- ker L., aan het Haagsche Schouw (gem. Voorschoten), die reeds tweemaal een twee ling het leven schonk, verblijdde op Ko- ningins verjaardag haren echtgenoot met de geboorte van drie flinke jongens. In 4 jaar tijds werd dit echtpaar met 7 kinderen gezegend. Het getal hunner kinderen be draagt thans 11. Door de politie uit Vianen is Vrijdag gevankelijk naar Tiel overgebracht zekere Adrhnus Wennekes, een oude be kende der justitie en laatstelijk schippers knecht. Hij heeft bekend ten nadeele van den heer A. Stuij, den pachter van het Rijksveer over de rivier de Lek, te Vrees wijk, eene boot ontvreemd te hebben. Volgens zijne verklaring moet hij die boot ver beneden de waarde te Rotterdam aan do Leuvehaven aan een nog onbekend persoon verkocht hebben. Vrijdag-ochtond waren twee personen aan de Postbrug onder Sassenheim aan het visschen, toen een hunner aan zij nen hengel een gouden horlogeketting op haalde. De verwondering daarover werd gevolgd door schrik, toen bijna op hetzelfde oogenblik het lijk van eenen man naar boven kwam. Nadat de politie met de zaak in kennis was gesteld, werd dat lyk naar de drenkelipgenloods overgebracht. Vreemd ting der gemeente voor het jaar 1892. De ontvangsten en uitgaven geven een gelijk bedrag aan van f 12.992,30. ♦BERG AMBACHT, 31 Aug. Op Donder dag jl. werd door schout on heemraden aanbesteed Het herstellen van de afge damde Hoeksche sluis en het opmaken en met bazalt beleggen der sluishoofden- In schrijvers waren do heeren F. De Waard, Lekkerkerk, f2020; J. Schoften, Ammers- tol, f2015, J. P. De Waard, Ammerstol, f2010; L. Groeneveld, Krimpen a/d Lek, f1910; A. Zaanen CzAmmerstol, f1900; A. J. Stuurman, Ammerstol, f1880. Dezen is het werk gegund. Op Zondag-namiddag was eene groote volksmenigte aanwezig aan de Kadijksche laan, om de aankomst te zien der wielrij ders, die aan den wedstrijd (baan 20 KM.) deelnamen. Van de 12 ingeschrevenen zijn er alhier 7 verschenen. Deze wedstrijd ging uit van de vereeniging „Antiloop” te Gouda. ♦BOLNES, 31 Aug. Zaterdag heeft een 4-jarig kind zich in een onbewaakt oogen blik van een broodmes meestergemaakt en hooft -daarmeê een ander 3-jarig kind een belangrijke wonde aan het hoofd toe gebracht. Het is dus, het blijkt hier weer uit, goed, messen en dergelijke scherpe voorwerpen buiten bot bereik dor kinderen te laten. ♦HAASTRECHT, 1 Sopt. Tot wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand is hedon-morgen herbenoemd de heer T. J. Den Hartog. §JAARSVELD, 1 Sept. Tot wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente is heden herkozen de heer L. A. Van dor Voort. KRIMPEN a/d LEK, 31 Aug. Tot pre dikant alhier is beroepen Ds. Y. Bootsma te Zoetermeer en Zegwaart. LINSCHOTEN, 31 Aug. Aan do diaconie der Ned. Herv. gemeente alhier is door wijlen den heer A. Stigter vermaakt eene som van f 1000, vrij van successierechten. §MEERKERK, 31 Aug. In de op 28 Aug. 11. alhier gehouden vergadering van den Schuttersraad, van het 10e bat. rustende schutterij in Zuid Holland is opgemaakt de begrooting der kosten van dat bataillon voor 1892, in ontvang en in uitgaaf tot oen be drag van f300,836. De daarin opgenomen bijdrage uit de gezamenlijke kassen der ge meenten uit welker ingezetenen het bataillon is samengesteld, bedraagt 70 cents per 100 zielen. MONTI GORT, 31 Aug. In de gehouden raadsvergadering werd door burg, en weth. de gemeente-begrooting voor 1892 aange boden in ontvangst en uitgaaf bedragende f13897,56». NIEUW-LEKKERLAND, 31 Aug. Ds. L. Hij mans, predikant hij de Ned. Herv. Gem. alhier, is beroepen te Moerkapelle en te lerseke. §OUDEWATER, 31 Aug. LI. Zondag werd aan de leerlingen der Zondagsschool van de afdeeling van den Protestantenbond alhier door den Voorzitter der afdeeling, den heer A. Van Aelst, eene aangename verrassing bereid. Met het oog op den verjaardag onzer jeugdige Koningin werd aan ieder hunner een portret van II. M. de Koningin en een van H. M. de Koningin- regentes uitgereikt, terwijl bovendien enkele versnaperingen werden rondgedeeld. Daags daarop wapperde velerwege de driekleur en liet het carillon zich van tijd tot tijd hooren. •POLSBROEK, 1 Sept. Het grasgewas, tweede snede, van de Kaden, den Boezem en den Dam weg, behoorende aan het wa terschap Polsbroek, heeft bij de in de vorige weck gehouden verpachting f 419 opge bracht, tegen f 187 in het vorige jaar. In de heden gehouden vergadering van den raad zijn als raadsleden geïnstal leerd de heeren J. De Pater, G. Lekker- kerkcr en Z. Van Rossum en is tot wet houder herkozen do hoer J. De Pater. ♦POLSBROEK, 1 Sept. Ds. A. Ten Have alhier heeft voor het beroep naar Bruinisse bedankt. ♦TIENHOVEN, 31 Aug. LI. Vrijdag zijn eenige Ammerstolsche visschers, die in de rivier de Lek alhier met den zegen vis- schende waren door den rijksveldwachter Vau der Vliet te Meerkerk bekeurd wegens overtreding van art. 4 in verband met art. 1 letter c van het Kon. besluit van 21 Juli 1886, regelende de wijze van der zalm- en elftvisscherij. ♦IJSELMONDE, 31 Aug. Een 2-jarig jongentje van Dirk Huizer alhier is, met een mes spelende, daarin gevallen en heeft zich de tong gespleten, zoodat dit lichaams deel vóór in den mond in twee stukken ligt. Oumiddelhjk is geneeskundige hulp ingeroepen. Het kind bevindt zich op hot oogenblik vrij wel.

Schoonhovensche Courant | 1891 | | pagina 1