•1 N°. 1230. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht. -York Zonen, Geïllustreerd Zondagsblad 1892. ind. ft! •RE. ^pmsche snappy. Offtciëele Kennisgevingen. KOOPSTE :ht. A, I* l! REKENINGEN. JTER, ten. WEID. EN. BUITENLAND. Overzicht. BINNEN LAND. 4SN SCH00NH0VEM8CHE COURANT I Cz. te Gouda. De Uitgevers. De De iN HOOTEN, Tot S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers, j GeuMnte SCHOONHOVEN. de Amsterdam- nder berekening franco uren. FRITS REUTER, en, opnieuw uit •or G ELDER- mdsche Taal - en e fraaie deelen, 4 rijke Luxe- Kantoren der of te A meter- bij te Groningen, te Ohterwijk. WAAG”, ito: ereen te komen 'kiezende tegen Ai degenen die ieta te vorderen hebben over 1891 van de gemeente •'choonhosen, worden verzocht de REKENINGEN in te leveren ‘óor 31 Januari n. a. Schoonhoven, 12 Jan. 1892. Burgemeester en i Wethouder» voornoemd, De Burgemeester, M J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. O. GEELHOED. ge voorwaarden iaaela op binnen in op aanvrage iktdoor den Heer Schoonhoven r ter overname leklante MELK* 120 liters zoete nede BOTER en acht dagen van •en en verkoopen provisie van: W'/,' ’(ook Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vnjdags-namiddags 5 Alle binnenlandsche Advertentiënvoor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. REUTER, Proza et toestemming UTER, opnieuw dAN en B. TER net 300 Platen. rachtband, voor zoozeer gere- imerikaansche "WAS ÜIJS&ZoOD, Bsch. krijgbaar voor j W. J. VAN trgambacht bij DEN DOOL, hoven bij de )E JONG, ent». Deze Courant wordt des Woensdags- en de^Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. t met 1 Mei of en verval, GE- KEUKENME1D, verrichten, niet ie getuigen ver- letter J, aan den :nierum te s in de meeste den eerstvolgen- Amsterdamsche Maatschappij hèlll.VG vraagt 'de aan het Bureau ffectcn voor: 4 4 ’sjaars len prolongatie- lamsche beurs- Te /ifen Van der Weijden de heer Kemink. Te Middelharnis' 2 liberalen, Mr. Goe- koop en Dr. Broesnee. Te Ridderkerk 2 liberal^de heeren Molenaar en P. Smit Jj. w Te Brielle 1 liberaal, de heer Hein van 'RITS REUTER, iet 300 Platen. aebtbandvoor melde Werken nder Platen, in aie Deelen, voor selen in 4 rijke f6.50. uE, Bazaar van rditm, en verder Postwissel van f «6,50waarop 1 roomsch-katholiek, de heer en 1 antirevolutionair Het volgend Nommer van het Geïllustreerd Zondagsblad wordt uitsluitend gezonden aan hen, die daarop hebben ingpteekend. Zij, die het Geïllustreerd Zondags blad geregeld wenschen te ontvan gen, doch tot heden verzuimden hunne opgave te doen, worden be leefd verzocht, ten spoedigste hunne bestelling in te zenden, op dat wij de oplaag kunnen regelen. Het Geïllustreerd Zondagsblad verschijnt eiken Zaterdagen 8 pagi na's met fraaie gravuref^n vormt dus aan het einde van enten jaar gang een kostbaar boekwerk van 410 pagina’s. De prijs bedraagt per drie maan den slechts 30 Cts franco per post 45 Cents. Keizer Wilhelm van Dalfachland heeft gelast, dat er een onderzoek zou ingesteld worden naar den Afgevaardigde, Graaf van Limburg Stirumomdat deze gewezen Minister en gezant zich scherp heelt uit gelaten tegen de handelsverdragen, in een artikel, hetwelk hij schreef in de Kreuz- Zeitung. Hem werd te voren door den Rijkskan- selier Von Caprivi gevraagd per brief of hij wel wist, dat, met artikelen te publi- ceeren, als in de Kreuz-Zeitung waren op genomen, hij handelde in strijd met de discipline. Hierop antwoordde Graaf van Limburg Stirum, dat bij zeer goed wist wat bij deed en de gevolgen zou afwachten. In het algemeen is door verschillende ver ordeningen van den Rijkskanselier aan de ambtenaren van het Departement voop Buitenlandscbe Zaken ten strengste ver boden, openlijk als schrijver op te treden zonder uitdrukkelijke vergunning der Re- geering hoeveel te meer geldt dit verbod dan niet, wanneer zoodanig optreden als schrijver ten doel heeft, de positie der Regeering in de openbare meening van binnen- en buitenland te benadeelen I Bij Fischhausen, in West-Pruisen, ver dronk dezer dagen eene 73-jarige visschers- weduwe, wier tragische levensgeschiedenis algemeene deelneming verwekte. In een stormachtigen nacht verongelukte haar man op zee en in hetzelfde jaar von den ook hare drie volwassen zonen den dood in de golven. Door zooveel leed ge drukt verviel zij langzamerhand tot een somberen waanzin, en als het geruisch der fel bewogen zee in hare woning drong, meende zy het hulpgeroep harer geliefde dooden te vernemen. Dan was niets in staat haar in bare hut te houden Met eene lantaarn ijlde zij naar het strand en plantte ze in den zaudigen bodem, in den waan, dat haar licht een baken zou zijn voor haar man en kinderenwelke zich zeker in groot gevaar bevonden. Dikwijls keerde zy eerst by het aanbreken van den dag in hare woning terug. Jarenlang heelt men deze waanzinnige op die wyze langs bet strand zien ronddolen. Ook verleden week ging zij weêr de wacht houden aan zee. Zij stapte in een bootje, zoouls zij reeds zoo dikwijls had gedaan, en kruiste langs het strand. Maar ditmaal keerde zij niet terug. Den volgenden morgen vond men het bootje omgekeerd en daar dicht bij het aangespoelde lijk van de ongeluk kige vrouw. Te Berlijn, waar, evenals bij ons, veel sneeuw gevallen is, heeft, by de sneeuw buien, een zeer hevige storm groote schade aaneencht aan hoornen An tnlnornuf. nf IaIa- die op zulk eene wijze, dat het geheel eene treffende gelijkenis vertoont van den heer Carnot, terwijl toch.de woorden met een vergrootglas ultmunwbtf’ te leren zflm De biographie vormt het hoofd van den President, fragmenten uit zijne redevoe ringen vormen boord, da», rok en de borst van het overhemd en op zijn cordon van het Legioen van Eer kan men de boodschap lezen, waarmede hij het presidentschap aanvaardde Het portret wordt omgeven door een krans van laurierbladeren, waarop men de levensbeschrijvingen kan lezen van Carnot's vader en grootvader. In Frankrijk hebben de belastingen in December weer bijna 9 millioen francs meer opgebracht, dan waarop ze geraamd waren. De Kroonprins van llumanie, broeder des Koningswiens verloving met hare lievelinge hofdame Carmen Sylva te ver geefs heeft trachten door te drijven, zal eerlang in het huwelijk treden met eene dochter van den Hertog van Edinburgh. De Rumaansche Minister van Binnen landsche Zaken heeft zich daarover, ais over een voldongen feit uitgelaten en er bijgevoegd, dat Rumanië,'behoefte voelende aan vrede, zich de vriendschap moet ver werven van vredelievende Mogendheden. De Koning van Rumanië is over Milaan naar Pallanza gereisd, om zijne nog steeds kranke g^nalin te bezoeken. De Khedive van Egypte, Mehemed Tew- fibPacha, is tengevolge van influenza, op 40-jarigen leeftijd overleden. Zijn stoffelyk overschot, besloten in een eenvoudige kist .met Arabisch opschrift, is in het Masu- leum, by Cairo, bijgezet. Een lange stoet uit alle rangen en standen volgde de lijkkoets, terwijl allerwege de priesters de gebeden voor de dooden prevelden. De gemalin van den overledene en de leden van het corps diplomatique volgden in de rijtuigen. Tot opvolger is, ondanks zyn jeugdigen leeftijd, de Sultan Abbas Pacha benoemd, oudste éoon van den overleden Khedive. Bij koninklijk besluit is, met ingang van 15 Februari 1892, aan D A. Dopper Az.. op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als burgemeester van Haast recht en van Vlist. Bij kon. besluit van 5 Januari is pensioen verleend aan Peeter of Peter Reynen, postbode te Giesen-Nieuwkerk, ten bedrage van f235; Johan Adolf Brands, brievengaarder te Hagestein, ten bedrage van f94. - De Koninklijke goedkeuring is verleend aan het besluit der Staten van Zuid-Holland tot het aangaan eener geld- leeuing ten laste der provinciegroot hoogstens f 900.000. Voor de behandeling van brie ven met eene aangegeven waarde boven f 600 is o. a. aangewezen het hulpkantoor der posterijen te Kapelle a/d IJsel. Voor den dienst der Rijks- post spaar batik zijn o. a. aangewezen de hulpkantoren der posterijen te Hagestein en Oud-Albias. Den 17. Mei e'. k. zal de helft der Provinciale Staten zich aan een her kiezing moeten onderwerpen. Van de 40 leden, die in Zuid-Hulland moeten af treden, zijn 23 liberalen, 5 conservatieven, 5 roomsch-katholieken en 7 anti revolutio nairen. Te Rotterdam treden af 7 liberalen, de heeren: \iraly, Roest v. Limburg. Mr. De Cock, J. Smith, Wolisop, Van Hoboken van Cortgene en Do Monchy. Te 's Gravenhage moet gekozen worden voor 5 zetels, waarvan 3 door conserva tieven, een door een liberaal en een door een auti-revolutiouair bezet zijn. Het zijn de heeren: Mr. C. A. Van der Kemp (conservatief), Jhr. Mr. B. C. De Jonge (conservatief), A. F. R. E. baron Van Huersolte Van Doorn (conservatief;, H. M. De Vries (liberaal) en Mr. H. graaf van Hogendorp (anti revolutionair). Te Gorkum 1 conservatief, de heer Boon- zujer, en 1 liberaal, Mr. Visser. Te Gouda 2 anti-revolutionairen. de heeren Lazonder en Van Walsum en 1 liberaal, de heer A. Knijff Hz. Te Dordrecht 2 liberalen, de heeren Stoop en De Joucbeere. Te Delft lanti revolutionairen 1 roomsch- katholiek, de heeren Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland en Jhr. Von Fisenue. Te Leiden 2 liberalen, de heeren: Laat de Kanter en Rinkes Borger. zonden met of zonder geldswaarde; bene vens verkochte postzegels en briefkaarten tot een bedrag als hierna volgt Debiet van poatsegele en briefkaart» f835,34. Aangekomen stukkenGefrankeerde brie ven 8542. on gefrankeerde brieven 59, brief kaarten 4692, drukwerken'4Q0^ldienst brieven' 3604, monsters of stalen 48' aan- geteelftende brieven 67, waarvan 27 met aangegeven geldswaarde tot een bedrag van f5220,00; kwitantiën ter invordering ont vangen 220, tot een bedrag van f 1319,51; postwissels 335, met een bedrag van f3905,29; postpakketten 744, waarvan 15 met verre kening tot een bedrag van f70,58 en 1 met aangegeven waarde tot een bedrag van f 1000,00. Verzonden stukken Postwissels 564, met een bedrag van f *780.21 aangeteekende brieven 85, waarvan 49 met aangegeven waarde tot een bedrag van f 15149,00 kwitantiën 2; postpakketten 462, waarvan 6 met aangegeven waarde, tot een bedrag vau f 452,00 SpaarbankdienstAantal inlagen 150, totaal bedrag der inlagen f6110,87; aan tal terugbetalingen 49totaal uitbetaald f4660,12. TelephoondienstVerzonden telegram- men 184, ontvangen telegrammen 209, tot een gezamenlijk bedrag van f6425. LOPIK, 11 Jan. Vrijdagavond was het feest voor de kinderen der Zondagsschool. Wegens ongesteldheid van onzen predikant, Dr. J. H. Gerretsendie de leiding der school heeft, en van vele kinderen, was dit feest, dat anders met Kerstmis zou hebben plaats gehad, uitgesteld. In het kerkgebouw der Ned Herv. Gem. prijkte dien avond de Kerstboom welke keurig was versierd en waarvan de lichtjes een zacht schijnsel in de kerk verspreidden, dat een eigenftardigen indruk maakte. Nadat de bijeenkomst met gebed was geopend, werd door alle aanwezigen het Ie vers van Ps. 103 gezongen; de predi kant verkl iarde voorts aan de kinderen de beteekenis van den Kerstboom, waarop eenige liederen door de kleinen gezongen werden. De vreugde steeg ten top, toen de cho colade werd ingeschonken en de krenten broodjes werden rondgedeeld; de gretigheid, waarmede een en ander door de kinderen werd gebruikt, moet zonder twijfel aanste kelijk op de magen der grooten hebben gewerkt. Na nog een verhaal ten beste te hebben gegeven, deelde de predikant boekjes en prenten uit en zongen de kinderen eenige liederen. Tot slot werd door alle aanwe zigen het 10. vers van psalm 68 aange heven; de bijeenkomst werd met dankzeg ging gesloten. Het behoeft geen betoog, dat de kinderen recht voldaan huiswaarts keerden. Wij zouden onvolledig zijn, wanneer wij niet een woord van dank brachten aan on zen geachten predikant, die op zulke uit stekende wijzö de kinderen weet bezig te houden, en die onvermoeid voortgaat, te trachten hen zuiver te leeren zingen, iets wat voor de toekomst zeer nuttig mag worden genoemd. u, D. ♦MEERKERK, 11 Jan. Aan het hulp- postkantoor alhier zijn in 1891 ontvangen 11124 gefrankeerde brieven, 99 ongefran keerde brieven, 5478 briefkaarten. 36939 drukwerken, 1992 dienstbrieven, 517 mon sters of stalen, 263 kwitantiën met een bedrag van f 1649,93; 70 aangeteekende brievenwaaronder 22 met aangegeven waarde, tot een bedrag van f 7707; 294 postwissels met een bedrag van f3538,72 1215 postpakketten, waaronder 33 met ver rekening tot een bedrag van f 255,61 en één met aangegeven waarde van 30 gld. Verzonden zijn: 765 postwissels met een bedrag van f 11742,64, 181 aangeteekende brieven, waaronder 96 met aaagegeven waarde, tot een bedrag van f 41238,071; 6 kwitantiën tot een bedrag van f 44,70; 539 postpakketten, waaronder 4 met aan gegeven waarde, tot een bedrag van f295 en één met verrekening tot een bedrag van f 8. In de spaarbank hadden 102 inlagen plaats met een bedrag van f2338,48 en 23 terugbetalingeu tot een bedrag van f3124,35. Aan het telephoonkantoor zijn in 1891 ontvangen 357 en verzonden 335 tele grammen: samen 692 stuks. De heer H. De Ruijter Hz. werd als kerkvoogd herkozen. In plaats van den heer G. Brakel, die voor eene herbenoeming niet wenschte in aanmerking te komen, benoemde men den heer P. A. Goedhart. De Nieuwjaarsdag ging hier rustig voorbij, ijant, even als in vorige jaren, werd, om het nieuwjaarwenschen te be letten, eene ruime bedoeling van spek, boonen, erwten, rijst, koffie, steenkolen enz. gehouden. MONTFOORT, 11 Jan. een storm gewoed, waardoor vele schepen zwaar beschadigd werden. In Noord-Duitsehland, vooral in Sleeswyk- t Holstein, ondervond het spoorwegverkeer t groote vertraging. Sommige treinen kwa- men urefi te laat. Een bijzonder, ij ke kinderzegen, vijf in één jaar, is den „zwarten smid" van het dorpje Kainscht, ir» Posen, verleden jaar ten deel gevallen. Den 19en Januari ver- 1 blijdde hem zijn vrouw met een tweeling en den 3len December werd het gezin met nog drie kindertjes vermeerderd. Prins Gustaaf van S keen Weimar, een neef van den regeerenden Groothertog, is te Weenen overleden, in den ouderdom van 64 jaren. Hij werd in 1827 te Gent geboren. Zyn vader, Hertog Beruhard, was Generaal in Nedeflandschen dienst. „In mijn Rijk is geen ellende, is goen hongersnoodziedaar, wat de Keizer aller Russen placht uit te roepen, niettegen staande de toestand in eenige deelen van Hublnnd allertreurigst is. Vooral in Kazan, Samara, Simberksk is de ellende groot. Woedend is de Czar gdweest. toen hem ter oore kwam, welke groote vervalschingen met de levensmiddelen voor de geteisterde districten hebben plaats gehad. Een onderzoek is ingesteld en nieuwe medeplichtigen rijzen als uit den grond op. Reeds werden twee hoofden van voorname handelshuizen te Odessa en een groothan delaar gevangen gezet. Zoo zeer als de oogst in Rusland tegen viel, viel hij in de Vereenigde Staten mede Daar vertegenwoordigt de tarwe-opbrengst alleen een waarde van 513 millioen dollars Nu wordt uit New-York bericht, dat er eene scheepslading graan naar Rusland gaat, om in de streken, waar gebrek ge leden wordt, verdeeld te worden. Ruime bijdragen kwamen daartoe^juit 19 Staten Het Congres zou er op voorstel van //President Hsrrisson 100 000 dollars toe bijgedragen hebben, indien dit niet gewei gerd was door bet Amerikaansche Huis van Vertegenwoordigers, op grond van het wanbeheer in het Czarennjk, met name tegenover de Joden. Het is kras, vooral omdat het miltier den Czar treft, dan wel die arme ongelukkigen in het Rijk, waar geen hongersnood heerscht. Toch zal de lading graaft naar Rusland getransporteerd worden De spoorwegen zullen het gra n gratis tot aan de havenplaatsen vervoeren en ook voor de verdere expeditie zijn groote faciliteiten aangeboden. Als de Russische douanen het nu maar niet tegenhouden of de Czar het weigert, omdat er geen hongersnood in zijn Kijk is!! In het Engelache Graafschap Stafford beeft de politie drie personen in hechtenis genomen, nl een Engelschman, een Fransch- man en eene vrouw, onder verdenking te behooren tot een anarchistisch komplot, dat men op het spoor denkt te zijn. Hun wordt ten laste gelegd, met een vierden persoon, die te Londen gevangen zit, bom men gemaakt te hebben. In bet lokaal der club te Watsall, waar de menschen in hechtenis genomen werden, vond men een aantal half afgewerkte bommen, revol vers enz. In den dierentuin te Dublin (Ierland), is een 17-jarig jonkman uit Limerick door een beer verscheurd. De beer, een bruine (Ursus Arctos) was opgesloten in een kooi met stevige ijzeren tralies en een ijzeren hek er voor, om te voorkomen, dat de men- schen te dicht bij kwamen De knaap gaf het dier koekjes, en toen hij even omzag naar zijn jonger broertje, dat bij hem was, stak de beer een zyner klauwen door de tralies, trok hem bij den linkerarm voor het bek en zette hem Zijn tanden in het vleesch. Op het hulpgeroep der beide knapen kwamen oppassers toesnellen, maar slechts na veel moeite kon men den beer dwingen, zijn slachtoffer los te laten; slagen hielpen niet en het gelukte eerst toen men het dier een ijzeren staaf als breekijzer in den bek zette. De arme knaap werd vreesehjk gewond weggedragenzyn linkerarm was geheel verscheurd en gebroken. Hij stierf na he vige pijnen aan ontsteking en bloedver giftiging. In Engeland is een „genootschap tegen bet kwaadspreken" opgericht. De leden verbinden zich om, vóór zij er toe over gaan iets kwaads van hunne naasten te zeggen, zich de drie volgende vragen te stellen; 1. Is hetgeen ik zeggen wil waar? 2. Is het liefderijk? 3. Is het noodig? Een fraaie vuurkogel is dezer dagen te Kopenhagen, des avonds te 11 uren, waar genomen. De meteoor bewoog zich lang zaam van west naar oost en bleef ruim 10 seconden zichtbaar. Een kunstvaardig en blijkbaar veel tijd i hebbend Franschman heeft een merkwaar- portret van President Carnot vervaardigd, gelijk er trouwens meer zijn en er o. a een vervaardigd werd van den tegenwoor- Te Leiderdorp 1 liberaal Jhr. Mr. De la Bassecour Caan en 1 roomhch-katholiek Mr. Kerstens. Te Zoetermeer 1 conservatief baron Van Rhemen van Khemenshuizen en 1 roomsch- katholiek Mr. Bevers Te Vlaardingen 1 liberaal de heer J. Van der Poort en 1 anti-revolutionair de heer Schippers. Rockanje Te Sliedrecht 1 liberaal, de heer De Kleijn en 1 anti-revolutionair de heer Van Haaften. In den ouderdom van 80 jaren is te Rotterdam overleden de heer G. C. Stoeller, gedurende ruim 30 jaren deurwaarder bij de rechtbank aldaar, en voorzitter van de Vereeniging voor deur waarders bij de verschillende rechtscolleges in Nederland. Hij was de oudste deur waarder van de rechtbank en deed nog kort vóór zijn dood zijne diensten bij de zittingen in strafzaken Hoe moeielijk het hem soms viel,, nog altijd nam hij zijne practijk met lust en ijver waar. Hij was zoowel bij de rechtbank als bij zijne ambt- genooten om zijn onvermoeiden ijver, be kwaamheid en humaniteit zeer geacht. ALBLASSERDAM, 11 Jan. Zaterdag werd met het beste gevolg te water gelaten het stalen fregatschip Adriana, ruim 1800 regis- ter-tonnen groot, met een draagvermogen van 2700 ton op een diepgang van 20^ Eng. vt. Het schip is gebouwd o$der Special Survey van Bureau Veritas en de Nederlandscbe Vereeniging van Assura deuren. De hoofdafmetingen zijn 240 lengte X 38 voet breedte X 25 voet holte Engelsche maat. Het schip zal worden gevoerd door kapitein H. G. Mulder, van Rotterdam, en varen onder re ederij van dén heer Jan Ulrich Smit te Alblasserdam. ♦AMEIDE, 11 Jan. Het Rijksstoomge- maal aan de Oude Zederik alhier nadert zijne voltooiing. In bet laatst dezer maand zal de machine beproefd worden. Eene lading steenkolen is bereids aangevoerd. ♦AMMERSTOL, 12 Jan. Het aantal dag- scholieren aan de openbare schooi bedroeg op 1 Januari 1892: 100 jongens en 80 meisjes, totaal 180 leerlingenvoor dit aantal zijn, behalve het hoofd, slechts één onderwijzeren ééne onderwijzeres werkzaam. Gedurende het jaar 1891 is in de schoolspaarbank, verbonden aan de open bare school alhier, de niet onbelangrijke soin van f 622,50 ingelegd. ♦BERG AMBACHT, 11 Jan. De gods dienstoefeningen in de kerkekamer zyn gestaakt; daarentegen zijn die gisteren in de herbouwde kerk hervat. De binnenbe- timmering is evenwel nog niet afgeloopen. Op 16 Jan. a. s. zal den hoogbe jaarden watermolenaar Aart Slingeland bet voorrecht geschonken zijn, gedurende eene halve eeuw die betrekking in dienst van den polder, te hebben vervuld. De vrijwillige oefeningen in den wa- penhandel zijn alhier heden-avond aange vangen onder de leiding van een’ onder officier der infanterie uit Gouda. De pr^c- tische oefeningen worden gehouden op de bovenzaal van den heer Van Zoestde theoretische in een van de lokalen der le openb. school, daartoe door het dage- lyksch bestuur der gemeente beschikbaar gesteld. ♦BERKENWOUDEII Jan. Aan vergun ningsrecht is door den gemeente-ontvauger over 1891 ontvangen 120 gulden zijudede opbrengst van zes vergunningen. Voor de inschrijving van de Nationale Militie hebben zich twee personen aange meld die beide reden tot vrijstelling hebben. ♦HAASTRECHT, 11 Jan. De influenza begint thans ook hier haar offers te nemen. Verleden week stonden vier groote lijken boven aarde, iets wat in de laatste twintig jaren hier niet is voorgekomen. Gedurende het jaar 1891 zijn door het hulpkantoor der posterijen te Haast recht in ’s Rijks postspaarbank gestort 22 inlagente zamen tot een bedrag van f373,67 en terugbetaald 5 posten, tezamen tot een bedrag van f 304,92. Er werden 4 nieuwe boekjes uitgegeven. JAARSVELD, II Jan. De in de vorige week hoogst waargenomen rivierstand aan het benedeneinde dezer gemeente bedroeg 3 50 M. 4- AP. Evenwel kon het stuom- genaal der waterschappen Vogelzang en Wiel geregeld blijven door werken en had men in die polders, ondanks de enorme kwel bij zoo’n rivierstand, niet den minsten overlast van water. De arbeid in lande rijen en grienden kon dan ook ongestoord plaats hebben. KRIMPEN a/d IJSEL (Stormpolder), 11 Jan. Vrijdag werd van de werf „De Hoop", van de heeren C. Van der Giesseu en Zouen, met goed gevolg te water gelaten een ijze ren ryuschip, genaamd „Katharina”, groot p. m. 300 lasten, voor rekening van den heer H. Otten te Rotterdam Daarna werd de kiel gelegd voor een dergelijk schip, OUDE WATER, 11 Jan. De heer J. J. Van Aelst, in het bezit van een scbooa digen Paus. Met uiterst kleine letters schreef hy eene bekno; en uittreksels uit de - ken van den President, en hij rangschikte phoongeleidingenook een aautal menschen werden gekwetst door vallende st'enen, dakpannen en dergelyke Op de Oostzee heeft twee dagen lang Juusêu. *LEKSMUND, 11 Jan. Aan het hulp- I A. Rijnbout, assistent te Buren. Te Oud-Beierland 1 liberaal de heer postkantoor alhier zijn in 1891 het navol- - Van Driel. gende aautal stukken aangekomen en ver* tl

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1