NG BLS, iïEDB, JWLAND, N’. 1245. 1892. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht Zaterdag 5 Maart. rkooping J, rkooping. ERK. - les zal 7 Officiëele Kennisgevingen. L, 6 C. STEDE IECTARLN Bouw- irdland, 'OP. \ND, BOUW-, 1AARDLAND, broek k, ter gezamen- HOED. De Belastingvoorstellen. ’kooping. in Roosendaal i e m SCHOOL NATIONALE MILITIE. BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND. NATIONALE MILITIE. <3$^ alegen als voren, oploopen van X. S. W. N. VAN N'OOTEN te Schoonhoven, Uitgevan. Gemeente SCHOONHOVEN. ceelen on combi- 18 te omschrijven te bekomen ten in Notaris VAN te rekenen dat wij t_. SKKERKERKER. ND i de Kerk, dinsdag, Woens- g- md te koop. i mede te beko- 1M. C. SIGMOND ipitale SN BOGAARD. 20 C. oerkerk, aan het Heer J. OSKAM. WHUIS met ver- N, TUIN, STIGT SCHOONHOWSCflE COURANT. W A Q igen op W. J. U. VAN j te Gorinchem 4 en 11 Maart 10 uur, in het ir T. KLEIN te obaar veilen en Totaris 1MMINK Jselstein zal op erdag 5 Maart mr, in het VEN- burg te Utrecht, BOGAARD en >8. 50 C. Middel wetering, Door bij herhaling de aandacht-onzer lezers te vragen voor de gewichtige quaestie der belastinghervorming hebben we getoond op bun belangstelling voor dit onderwerp te rekenen, en het is dus zeer natuurlijk dat wij thans, nu een viertal wetsontwer pen getuigenis geven van de werkzaamheid der Kegeeriug op dat gebied, de eerste gelegenheid aangrijpen om den iuhoud te bespreken en onzen indruk mede te deelen. Twee dingen staan op den voorgroud. Vooreerst, dat de toestand der Rijksfinan ciën, otsch. on met onbevredigend, toch van dien aard is, dat aA afschaffing van belastingen, zonder invoering van andere heffingen waarvan de opbrengst minstens gelijk staat met bet gemis, dat de schat kist zal lijden door vermindering aan de ander* zijdeniet kan worden gtedacbt integendeel, zullen de plannen der Regee ring tot verlichting van de lasten, die op de gemeenten drukkeneenige kans van slagen hebben, dan zul veeleer versterking der Ryksmiddelen noodzakelijk blijken, De oude regel: Geen afschaffing zonuer équi valent, zal ook bier met de meeste omzich tigheid moeten worden toegipast. In de tweede plaats moet wel in aan merking wurden genomendat het een onmogelijkheid is een geheel nieuw stelsel van belastingen in het aanzijn te roepen. Muest alles van nieuws al begonnen wor den dan zou men een systeem kunnen kiezen, dat aan alle eischen voldoet, hoe wel dan nog de kans met gering tou wezen dat zeer velen zich allesbehalve voldaan verklaarden. Maar alle bestaande regelin gen, waaraan we door den langen duur gewoon zijn geraakt, eenvoudig al breken en een koipssalen sprong in het donker doen, zonder te weten, waar men terecht Woensdag 16 aart 1 892, des ags 10 uur, in ement van den ark, in het open die ve.rlangen bjj de m, zich vóór den Secretarie kunnen Bjj de toeneming der belastingen wordt het moeieljjk nieuwe voorwerpen of stoffen te vindenwaaruit men dubbeltjes kan slaan. De Napeisohe gemeenteraad, die er eerst over gedacht had, de bouwsteenen te belasten, zal nu de kalk treffen. Als de hechtheid der huizen, waarop in onzen tijd toch niet meer zooveel te roemen valt, er nog maar niet meer onder lijdt. De Keizer van Oostenrijk schonk f 5000 voor de werkloozen. De Burgemeester van Weenen noodigt een ieder uit, mede een steentje bij te dragen. Er staat te Weenen weder een moorde- naars-echtpaar terecht: Johan en Maria Kogel, die in December 1.1. te Somerrein een 76-jarige vrouw vermoordden en be roofden van geld: f 17. In tegenstelling met de Schneidersdie da schuld op elkan der wierpen, neemt hier de vrouw alle schuld op zichzij doet al wat zij kan om haren man vrij te pleiten. .Dank zij ’t optreden der sociaaldemo craten in llaltMchlands hoofdstadzijn de sarrienscholingen aldaar zoo goed als geëin- digd’, Geheel anders dan elders hebben de vereenigingsbesturen en bladen dier partij hunne partijgenooten aangeraden zich rustig te gedragen en geen deel te nemen aan de opluopen, die langzamerhand een ernstig karakter begonnen aan te nemen. Volgens den Reichsanzeiger ontvangt de keizer talrijke betuigingen van leedwezen, vooral uit den werkmansstand, wegens de ongeregeldhedendie in de jongste dagen plaats hadden. Over ’s keizers jongste redevoering voor zijn Brandenburger vrienden is men nog niet uitgepraat. Dat de keizer zoo houtweg alles en allen veroordeelt, die *t niet met hem of met de maatregelen door zjjne raads lieden voorgesteld eens zijn en hen eenvou dig uitnoodigt het land te verlaten en elders een goed heenkomen te zoekenis zelfs voor ■’t zoo keizers- en koningsgezinde Duitsche hart wat al te bar. Er is maar een enkel blad, dat die stoute en wel wat heel ouderwetsche uitingen tracht te ‘vergoe lijken door er eene andere beteekenis in te zoeken, maar dat men daarvoor moet redeneeren als een kip zonder kop, komt maar al te duidelijk uit. Te Kolankowo, bij Bromberg, is een boer door zyn schoonzoon vermoord. Zjjne dochter riep hem in hare keuken, waar haar man hem eerst neerschoot en daarna worgde, ’s Avonds bracht het moorde- nuurspaar, te zamen met hunne dienstbode, die gedurende het plegen van den moord op den uitkijk had gestaan, den doode naar buiten, waar zij hem onder het jjs ver borgen. Uit de woning van den ouden man stalen zij een aanzienlijke som geld. De twee vrouwen zijn gevangen genomen de moordenaar, Weigelt, is voortvluchtig. Het oude Kabinet in Frankrlik, is met eenige nieuwe lappen, weder voor den dag^- '1 gekomen. 6 der oude Ministers maken 1 wederom deel uit van ’t nieuwe; Justitie, Openbare werken en Marine en Binnen- landsche Zaken krjjgen nieuwe titularissen. 1 Ook in politieken zin is het nieuwe Kabinet eene voortzetting van 't oude. Vrij alge meen betreurt men het, dat Constans zyn plaats van Binnenlandsche Zaken moet 1 verlaten. Gistermorgen is te Parijs een dynamiet- bom ontploft, in de Hue Saint Dominique, J voor het huis der Prinses van Sugan. De concierge, die de straat veegde, zag in eeq hoek bjj«de deur een blikken dook of bus; hij nam het ding op en zette het, na het bekeken te hebben, in de goot en een oogenblik later volgde een hevige ontplof- 1 fiug. De concierge werd in het aangezicht 1 gewond, maar met bedenkelyk; zijn bezem 1 vloog in duizend stukken, waarvan eenige 1 op 3j meter afstand teruggevonden werden. Van de ruiten van bet huis aan de voor- 1 zjjde bleef geen enkele heel. Men vermoedt, dut de aanslag gemunt was op het Sputusche Gezantschap, dat vroeger in eenige huizen van het hotel der Prinses van 8agan verbljjf hield. Twee anarchisten zjju gevat als verdacht I van den aanslag. (Hoofd de Heer L. AKKERHUU8 JEz.) en BEWAARSCHOOL BURGEMEESTER en WETHOUDERS maken bekend, dat de aangifte van Kinderendie men met 1 April op de SCHOOL (Hoofd de Heer L. Akkrkhuijs JEzot op de BEWAAR SCHOOL, wenscht toegelaten te zien, kan ge schieden opVrjjdag 11 Maart a. s., van 1 tot 3 uur. Schoonhoven, 4 Maart 1892. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend: lo. dat de lotelingen, die ZEE-MIL111E te dienen laten April a. 8. ter L aanmeiden 2o. dat vóór den lOden April a. s. bjj den Burgemeester dezer gemeente behooren te wo.den ingediend de aanvragen en bewijs stukken van geestelijken en stu denten in de godgeleerdheid, die ontheffing van den werkeljjken dienst verlangen. Schoonhoven, 4 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. van een perceel voren, voor het 70 C. bekomen ten kin- taris VAN ROO- per mille is geklommen en daar eindigt. We zouden liever gezien hebben, dat zij nog even werd voortaftzet boven het half millioen, byv. tot 2 per mille tot aan de grens van 1 millioenvermc^delijk zou de geheele schade der schatkist bij de boven vermelde heffingen, ten bedrage van 10 millioen, dan door de vermogensbelasting worden gedekt; thans is haar opbrengst op 8 millioen begroot, en neemt de Minister, om de overige 2 millioen te vinden, zijn toevlucht tot verhoogiug, van 60 op 65 gulden per HL., van den accijns op het gedistilleerd. Veertien dagen geleden heb ben we over dit gedeelte van het finan- cinele plan, toen nog slechts bjj geruchte bekend, onze meening gezegddus behoe ven we daar thans niet op terug te komen. Alleen kunnen we constateerendat in een groot deel der vrijzinnige pers hetzelfde oordeel is uitgesprokenvrij algemeen wordt het afgekeurd, dat de Regeering opnieuw de jeneverflesch aanspreekt. Onze finan ciën zijn reeds meer dan genoeg aan den drank verslaafd. We vleien ons met de hoop, dat dit gevoelen in de Volksverte genwoordiging weerklank zal vinden, en de Minister geneigd zal zijn deze ernstige schaduwzijde van zijn overigens voortreffe lijke wetsontwerpen te doen verdwijnen. Om op de vermogensbelasting terug te komen: het ontwerp bepaalt, dat de aah- slig zal geschieden op eigen aangifte; aan slag ambtshalve is echterzoonoodig, niet uitgesloten In de Memorie lezen we: „Bij de regeling van aanslag en reclame heeft de grondgedachte voorgezeten, dat bij een vermogensbelasting met het stelsel van eigen aangifte openbaarheid, zooveel dat geschieden kanmoet worden voorkomen. Wat de belastingschuldige aan de Rijks- ambtenaren mededeelt, moet door dezen, voor zoover hun dit vergund kan worden als ambtsgeheim worden beschouwd en ge ëerbiedigd. In bet twerp is niets onbe proefd gelaten, wat strekken kan om daaraan bevorderlijk te ?ijn. Onze totaal-indruk is deze, dat de Re geering een stel ontwerpen heeft aangebo den, die een gruote verbetering zullen bren gen in ons belastingwezen. En terwijl de geschiedenis der laatste veertig jaren wijst op een reeks van puinhoopen, treurige overblijfselen van vroegere hervormings plannen, mislukt ook door gemis van sa menwerking in de liberale partij hopen we, dat 1892 iets beters te zien zal geven. Als we 1 April senreven, zouden we deuken, dut Koning George van HriekenLiud een Aprilgrap uithaalde, door, zonder be kende reden, zoo inaar op eenmaal het aan het roer zynde Kabinet aan te schrijven, ontslag te nemen. Maar 't is niet 1 April, zoodat we het nu wel als eene ernstige zaak moeten vermelden. En als een zeer ernstige, wijl het Kabinet niets ergers kan ten laste worden gelegd, dan dat het den nooit rooskleurigen fioadciëeien toestand van ’t land naar waarheid schetste en dit nog wel met zooveel bezadigdheiddat het ontraadde hot afgetreden Ministerie voor dien toestand aansprakelijk te stellen. De muis heelt een staart gekregennu de President Minister Delyannis den Koning antwoordde, dat het Kabinet geen vryheid vond aan ’s Konings verzoek gevolg te ge ven en van de Kamer een motie van ver trouwen ontving. Toch meent Z. M. te moeten doortasten, zoodat nu niet alleen de Ministers maar ook de Kamerleden ’t zullen mueten misgelden: ook de Kamer zal worden ontbonden. Een nieuw Minis terie men heeft zo in Griekenland maar voor ’t grijpen „Papamlchalopoulus” is gereed. Een andere vreemde zaak kwam te Bu charest (1 urkijr) voor. Daar is eenFian- sche tooneelspeler Coquelin, die als gast optrad, niet ontvangen met het gebruikelijk handgeklap, maar met klappen van een heel andere soort. Het publiekzoo bericht men, bestormde het tooneel, ranselde Co- quelin* en zyn impressario at en bombar deerde de overige auteurs met lampeglazen en ander werptuig. Waarmeè de Fraiisuhe kunstenaar zoozeer den toofu van Carmen Sylva’s onderdanen heelt opgewekt, weet men nog niet recht. Een minder vreemddan wel treurig voorval kwam te Uonstantinopel voor. De BulgaarNche agent aldaar, die zooveel deed om de verstandhouding tusscüen de Porte en Bulgarije te verueteren, is het slacht offer geworden van een aanslag. Verdacht wordt een bediende van een der Russische consu aten, zoodat de daad daardoor een min of meer staatkundig tintje krygt. Waar Rusland zyn aartsvyund kan treffen, ontziet het gem middelen. Voor Bulgarije is de dood van Vulkowitsch ehn groot verlies. De ItnliaaMiictie studenten te Rome ma ken het de Regeering zoo l.stig, dat doze een wetsontwerp heeft iugediend om die telkens wederkeerende ongeregeldheden te gen te gaan. Dezer dagen moeten er weder 5 studenten van de uulversiteit worden ver wijderd. In de te Boskoop gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Stoomboot maatschappij Boskoop Waddfngsveen-Gouda, bleek uit de reke ning van het bestuur, dat er in 1891 eene winst behaald is van f605, welk bedrag op de boot is afgeschreven. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heeren A. Koster Mzn en J. Maarschalk te Bos koop en A. Vis te Waddingsveen. Er waren vertegenwoordigd 54 aandeelen, te zamen uitbrengende 51 stemmen. In de zitting der Arr.-Recht- bank te Rotterdam van Dinsdag werden o. a. veroordeeld D. 8., sjouwer te Gouda, wegens ver nieling, tot 2 maanden gevangenisstraf. Wegens mishandeling van de orgeldraai- ster M. Kooij, stond terecht F. O.oud 50- jaar, koopman, wonende te Schoonhoven. De mishandeling was het gevolg van een geldquaestie. 3 getuigen werden in deze zaak gehoord. De beklaagde ontkende vrouw Kooij mishandeld te hebben. Eisch 6 weken gevangenisstraf. Verzet tegeh de politie te Gouda. Hier voor had zich te verantwoorden J. W. S., oud 20 jaar, zonder beroep, wonende te Gouderak. Beklaagde had het feit in dron kenschap gepleegd. Eisch 1 maind gevan genisstraf. Mr. Nolst Trenité, verdediger van be klaagde, verzocht bij eventueele veroordee- ling, toepassing van een geldboete. Ten slotte verscheen voor de rechtbank L. A. v. d. V., oud 15 jaar, zonder beroep te Gouda. Beklaagdereeds geruimen tijd in dienst zijnde van den manufacturier Van Dautzig, had ten diens nadeele verschillende goederen ontvreemd en beleend. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. De voordracht van commissa rissen der maatschappij vaa weldadigheid voor de benoeming van een directeur, in de plaats van den heer Löhnis, be staat uit de heeren Jhr^Gi J. Van Heems kerk van Beest en H. A. flanken. Mej. de wed. Winkler Vieweg, vroeger te Gorinchem, doch in de laatste jaren te Andel woonachtig en aldaar over leden, heelt aan het Diaconie-Armhuis en de Ned Herv. kerk te Gorincfiem, ieder eene aom van f2W)l) geschonken. Mejuffrouw M. De Jong te Ben schop is bij het te Utrecht gehouden exa- me» geslaagd voor de nuttige handwerken. De heer A. Wiersinga, hoofd der Chr. Ger. school te Meppel, is benoemd tot redacteur van „De Standaard” te Am sterdam. GOUDA, 29 Febr. Binnenkort zal wor den overgegaan tot eene belangrijke ver- grooting van het station’s emplacement .alhier. Daar het omliggende terrein reeds het eigendom was van de Khyn-Spoorweg- Maatschappy heeft men wat dit aangaat geen vertraging te wachten in de uitvoe ring van de plannen, volgens welke er ten noorden van den weg drie nieuwe spoor lijnen zullen bykomen en eveneens drie ten zuidwesten, welke laatste sullen ein digen tot een los- en ladingplaats. Ten einde deze te kunnen bereikenzal er een nieuwe toegangsweg moeten gemaakt wor den, langs de remise van de stoomtram Gouda—Bodegraven welke remise te dien einde zal worden verplaatst. •ALBLASSERWAARD en V1JFHEEREN- LANDEN, 4 Maart. De handel zoowel in kaas als boter was deze week iets flauwer en de prijs van kaas fl per 50 kilo, van boter 5 cents per J kilo lager. Men be steedt thans in deze streek voor kaas van f24 tot f27 per 50 kilo naar zwaarte en kwaliteit; goêboter f0,72», weiboter fO,5B per kilo. HAGESTEIN, 1 Maart. Ds. W. H. Dek king, predikant alhier, heeft een toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Numansdorp ontvangen. •NIEUWLAND, 1 Maart. By de heden gehouden verkiezing voor een lid van den raad dezer gemeente, ontstaan door het overlijden van den heer 0. J. Sterk, is gekozen de heer Peter De Hoop, met 29 van de 44 stemmen. ♦WILLIGE LANGERAK, 2 Maart. By den landbouwer H. 8. alhier moet een diefstal van waschgoed, en naar vermoeden qok van steenkolen gepleegd zyn uit eene schuur in de nabyheid der woning. Naar men ver neemt, is er aangifte van gedaan. •IJbELMONDE, 1 Maart. De heer C. Pas, organist by den Nederl. Protest, bond, ver trekt met Mei a. s. naar Rotterdam. Zijn broeder, de heer A. Pas, onderwijzer alhier, heeft zich bereid verklaard gratis de be trekking van organist te vervullen. ZEVENHUIZEN, 1 Maart, Wylendewed. C. Oosthoek heeft hare nalatenschap ver maakt aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente. ZEVENHUIZEN, 2 Maart. Van de 340 kinderen tusschen de 6 en 12 jaren op 1 Januari 1892 in dese gemeente aanwezig, gingen er 37 (waaronder 15 van elf jaren) niet school. zal komen, geen'ernstig staatsman zal er ooit over denken. Het is zooals de Minister van Financiën in zijn Memorie van Toe lichting zegt: „Geen poging worde aange wend tot volledige i-econstrtfctie vai> het geheele systeem onzer belastingen. Wat bruikbaar isworde behouden desgevor derd na verbetering. Wat geen aanleiding gaf tot pr.ictische bezwaren al voldoet het wellicht niet aan theoretische eischen, worde met rust gelaten. Tabula rasa te maken worde niet beproefdmaar veeleer vast- knooping van het nieuwe aan het oude." Naar wij ons voorstellen is de gedach tengang des Ministers deze geweest: Welke belastingen behooren, als het meest druk kend op den kleinen burgerstand en de minvermogenden, zoowel in de steden als op het platteland, het eerst ter afschaffing oi ter verlaging worden aanbevolen? Het antwoord was: Sommige accijnsen, de mu- tatierechten en de Rijkstollen op vaarten en wegende laatste vooral daarom dat z i de uitoefening van vele bedrijven be lemmeren. Daar komt nog bij, dat de grondbelasting steeds nog op een nadere regeling wachtdoor toepassing van het beginsel der peraequatie in overeenstem ming met de voltooide herziening van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigen dommen. Daar het om vele redenen wen- schelijk is, die belasting niet hooger op te voerenmaar het integendeel meer op den weg der Regeering litzt ook dezen druk eenigermate te verlichten, is de Minister voornemens een wet in te dienen, waarbij hot percentage der grondbelasting van ruim 7 op 6 wordt gebracht zonder opcenten. Vervolgens wordt afschaffing van den zeep- accijns voorgesteld, in verband daarmede vrijstelling van het invoerrecht op zachte groene zeep, terwijl alle andere zeep, als zijnde meer een artikel van weelde, bij den invoer met 5 propent van de waarde wordt belast, en eindelijk zal weldra de Kamer een voordracht ontvangenwaarbij wordt voorgesteld den accijns op zont van 9 op 4 gulden per 100 kilogram te brengen. Van dezen accijns wordt restitutie toegezegd bij den uitvoer van zuivelproducten. De Minis ter verwacht van deze vermindering het verdwijnen van den smokkelhandel op de grenzen Wat de mutatierechten aangaat, de Mi nister stelt voor een belangrijke verlaging van de bezwarende registratie rechten, in afwachting van een latere algemeene herzie ning, door afschaffing van de 38 opcenten; vermindering van alle evenredige rechten behalve die op schenking, tot 2 procent; vermindering van de hypotheekrechten van 0,75 tot 0,15 procent. Het gevolg zal zijn, dat de gezamenlijke overdrachtskosten dalen van 6,27 op 2,15, dus ongeveer met twee derden verlaagd wordenen bij overschrij ving binnen het jaar van 1,09* op 0,4 pUt. Het gezumenlyk bedrag, dat do schatkist aan jaarlijksche opbrengst zal verliezen door de twee reeds voorgestelde heffingen zeep en overgangsrechten, en de drie waar van de voordracht spoedig kan worden te gemoet gezien: zout, vermindering van grondbelasting on afschaffing van Rijkstollen, is tien millioen gulden, als: voor a 2 mil lioen b f 4 336.000c 2 millioen, d 1960.000, e 5 k 6 ton. Voor deze som moet een équivalent wor den 'gevonden. De Minister stelt geen algemeene inkom stenbelasting voor. Zijn plan ishet Patent zoo te hervormen en te verbeterew, dat zy een belasting wordt uit de inkomsten vau bedryf of beroep. Daarnevens pflaatst hij thans een belasting op de inkomsten uit vermogen. Onder vermogen worden alle bezittingen begrepen, zoowel roerende als onroerende. Zy worden verdeeld in 7 rubrieken, te weten I. Gebouwde of ongebouwde eigendom men, waarvan de waarde bepaald wordt, voor de eerste op het vyftieuvoud, voorde laatste op het twintigvoud hunner belastbare opbrengst, na aftrek van grondbelasting, polder- en waterschapslastengrondrenten tienden, eripachten, vaste huren enz; 2. gronden Ut bouwterrein bestemd of als zoodanig te koopgesenat naar de bekende verkoopvoorwaarden; 3. grondrenten, tieu- den, erfpachten, vaste huren, geschat op het twiutigvoud der waarde van uitkeering; 4. effecten volgens hun geldswaarde naar de laatstbekeude gegevens5 hypothecaire en andere schu|d»ordenugen', naar bet bedrag van hun kapitaal; 6 vruchtgebruiken, lyt- rententontines, naar bet twintigvoudig bedrag7. handelsvoorradenschepenvaar tuigen werktuigen paarden en voertuigen goud- en zilverwerken en alle andere on roerende zaken, geschat naar de verkoop waarde. Het normale belastingcijler bedraagt 1 per mille. Voor vermogens onder de f 25.U00 wordt gedeeltelijkevoor die onder f 13 U00 geheele ontheffiug verleend. Het bescheiden vermogen van den kleinen burger, de be perkte bezitting van den weinig bemiddelden landbouwer wordt alzoo door deu fiscus ontzien. Met I lUü.UOU begint een zeer matige progressie, die bij fouO.OOU tot IJ Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,76. Franco per post door het geheele rijk 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Tot lid der Tweede Kamer in het hooldkiesdistrict Alkmaar is herkozen de heer Mr. W. Van der Kaay, met 1283 Van de 1322 geldige stemmen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hollund hebben de loting voor do d ilitie, dit juar te Soeterwoude gehouden, gedeeltelyk vernietigd en gelast, dat van no. 40 ai opnieuw geloot moet worden. De nieuwe postzegels van drie cent, bestemd voor den I April in te voeren stadspostdienst, zyn gereed. Zij dragen de beeltenis der Koningin en zyn oranjegeel gekleurd. Ter voorkoming van vergissingen door het publiek, worden zij eerst in de laatste dagen dezer maand algemeen verkrygbaar gesteld. De zomerdienst op de spoor wegen sal dittjaar met 1 Mei, in plaats van met Juni, als naar gewoonte, aanvangen. Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Schoonhoven maken bekend lo. dat de EERSTE ZITTING VAN DEN M1LITIE-RAAD zal plaats hebben te Gouda op Woensdag 23 M a a r4 a. s., voor- middags Hf uur, en dat voor den Militie- Raad behooren te verschijnen: a. De vrijwilligers voor de militie. b. De lotelingen, die vrijstelling bezitten wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of gemis van de gevorde.de lengte. 2o. dat de TWEEDE ZITTING VAN DEN MILIT1E-RAAD zal plaats hebben te Leiden op Maandag 11 April a. s, des na middags 1J ure, en op Woensdag 20 April a. s., des voormiddags 9\ ure, en dat in genoemde zittingen voor den Militie-Raad behooren te versobynen: a. De loteling, wier zaak tot de tweede zitting is aangehouden. b. De lotelingen voor het goval, dat zij plaatsvervangers of nummer ver wisselaars mochten willen stellen. Schoonhoven, 4 Maart 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. GEELHOED.

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1