UT. ffl •Dfi, N'. 1247. Zaterdag 12 Maart, 1892. I n W losandaal Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht. :en, lolm’s IOPING DIJK. 4 - I I 1 6 C. UW-J 1DLANO, EN, □ekkerland. iTtIJN, ashandelaar. INC, - BUITENLAND. Overcieht. BINNENLAND. 5 kantore van Gouden - en Schei- ser aan te M KOUTEN, S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgeven. NTMAN, 1STEN. t denzelfde, GK van Vliet. houden het letten, dat Franco p**1 neeren bij de schou- bevestigd en Kg. LM, ZeM. deer H. T. iker. COURANT. orden attent BLANKEN- .ekkerkerk ig van t i en combi- jmschreven. ekomen ten itaris VAN J. OSKAM. S met ver- riN, STIGT ingenaam hierop huize zyn vereenigt ►p ek, ir gezamen- icrdt dank voor .urgemeester en i van zijne taak rgem plaats in, 2 Maart ten 10 ure, STUURMAN den Notaris bacht, van IS, 20, en gelegen INSTALLATIE van den EdolAchtb Heer JAC. VAN WANING, als Burgemeester der gemeente OUDERKERK AAN DEN IJSEL, op VRIJDAG 4 MAART 1892, des na middags ten 2 ure. IGE 1Maart jn 11 ure RGEER, op erstaan van te Bergam- De vergadering, die op de vele aanwezigen blgkbaar een diepen indruk had gemaakt, werd ‘•’"-"o gesloten, waarna de Raadsleden zioh ten van dgn Burgemeester; vr^zellig samen- >nn ’’"-‘voqigden. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts l maal in rekening gebracht. Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. per post door het geheele rijk 0.90. Men kan zich abon- bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. presidium van den Raad der irk aan den IJsel te aan- nsdag 16 1 892,des 10 uur, in van den i het open- 0. en gelegen Over de wonderlijke gebeurtenis, die onlangs iu Griekenland plaats had, is eenig licht verspreid. Officieus wordt beweerd, dat Koning George zijn premier had opge dragen, maatregelen voor te stellen om in den geldelijken nood van het land te voor zien; dat Delyannis daarmede opzettelijk wat lang talmdezoodat Z. M., om het ergste te voorkomen, hem verzocht ontslag te nemen. In plaats van aan dat verzoek te voldoen, vroeg de miskende Minister een votum van vertrouwen aan de Kamer, ’t welk hem gelukte Nu bleef den Koning niets anders over dan het niet gevraagde ontslag toch te verleenen koos zich nieuwe Ministers, maar is tevens in de noodzake lijkheid gekomen de Kamer te ontbinden. Van andere zijde wordt beweerd, dat Z. M. een persoonlijke veete tegen Delyannis had en daarom een reden zocht om hem te verwijderen. Dat die reden in de financiën gezocht werd, zal niemand verwonderen, die zelf schuldeischer is of onder zijne ken nissen schuldeischers telt van Griekenland. In Frankrijk is het nieuwe Kabinet voor de Kamers verschenen en heeft aanvanke lijk een gunstigen indruk gemaakt. Met niet minder dan 348 tegen slechts 91 stem men nam de Kamer de gebruikelijke motie van vertrouwen aan De verklaringen der Re- geering en do beraadslagingen die daarvan ’t gevolg waren, liepen voornamelijk over het kerkelijk-staatkundige vraagstuk. Het Kabinet was, met handhaving overigens van het Concordaat, voornemens de geestelijk heid te houden binnen het terrein, haar door dat Concordaat voorgeschreven en deelde mede, dat de Paus dienovereenkom stig de Bisschoppen had aangeschreven en den zoogenaamden verkiezingscatechismus zou verbreiden. Het nieuwe programma vermeldt o. a. verschillende wetsontwerpen betrekking hebbende op de arbeiders en den arbeid. De liefhebbers van paardenvleesch te Parijs hebben zich dezer dagen weer eens te goed gedaan aan een feestmaal van geen andere gerechten dan paarden-, ezels- of muilezelsvleesch Het verbruik van dit goedkoope vleesch is, gelijk men weet, in den laatsten tijd zeer toegenomen. Er zijn te Parijs niet minder dan 194 paarden- slachterijen, waar verleden jaar 21.231 paar den, 61 muilezels en 275 ezels geslacht werden. De beweging in Diiltucliland, veroorzaakt door de redevoering, door den Keizer onlangs in Brandenburg gehoudenwaarvan we in ons vorig overzicht melding ma ikten, dreigt een buitengewonen omvang te zullen ver krijgen De Regeering heeft de onvoorzich tigheid gehad een paar journalisten van naamdie hunne afkeuring op een eenigs- zins luimige of stekelige wijze hadden ge geven wegens majesteitsschennis te ver volgen on zoo zal nog maanden na 't ge beurde over de zaak gesproken geoordeeld en gelachen worden Trouwens, Z. M schynt niet in te ziendat hij wat heel ver ging hij liet zijne redevoering in gulden letters, in steen gebeiteldvereeuwigen en ter plaatse, waar ze zijn uitgesproken, opbangen I Eene leelijke oude quaestie zal, n&aralle waarschijnlijkheid dezer dagen uit den weg worden geruimd. Tusschen den Hertog van Cumberland, zoon van den overleden Koning van Hannover en dus diens erige- naam en de Pruisische Regeering schijnt overeenstemming te zijn verkregen ten aan zien der wederzijdsebe aanspraken. De Hertog zou in 't bezit komen van het zg Welfenionds (goederen van de Kroon van Hannover, die nog altyd onder Pruisisch beheer staan) en de aanspraken van den zoon des Hertogs op de Kroon van Bruus- wyk zouden erkend zijn. Deze geruchten worden zijdelings beves tigd door de mededeeling van den Kyks- kanselier Von Caprivi, dat eene regeling van het Welfenfonds tegen April kan wor den verwacht. Italië en Spanje laten aanzeggen dat zij niet voornemens zijn eene coupon-belasting in te voerenhoewel hun fhianciëele toestand het denkbefdd wel aanlokkelijk doet zijn. De Minister van Financiën in Italië zit met een tekort van 19 millioen in de war; zijn Spaansche collega heeft, om een nog veel grooter tekort te dekken, voorgesteld. om de verschillende begroe tingen met zooveel percent te verminderen. Het middel is wel gemakkelyk^.of het pTac tisch is, zal moeten blyken. De fitianciëele storm die over Portugal woedt en waarin nog weinig licht is, gaat uu ook gepaard met werkelijke stormen, die de scheepvaart op den T..ag belemmert en aan zes mensebeu 't leven kostte. De Keizer van Ooetenrijk heelt last ge geven. dat met den bouw van de nieuwe Hoi burg onverwyld moet woiden voortge gaan, om werk te verschaffen aan een aantal werklooze arbeiders. De Gemeenteraad van Berlyn wees dezer dagen een voorstel, om, ter wille van de noodlydende arbeiders, het uitvoeren van voorgenomen openbare werken te bespoe digen, van de hand. De Engelsche beul Berry heeft zijn ont slag genomen, wegens een quaestie over het geneeskundig toezicht bij zijn jongste executie te Liverpool. Berry, die 200 menschen opgehangen heeft, is persoonlijk een tegenstander van de doodstraf. Hij zal nu in Engeland waarschijnlijk ook in Amerika lezingen gaan houden over dat onderwerp Ook zal hy een boek schrijven over zijn ervaringen als scherprechter. GOUDA, 8 Maart. Gisterenavond bad in bet caN het Schaakbord” eene vergadering plaats van de Leden der Holl. Maatschappij van Landbouwafdeeling „Gouda en Om streken”. Onder de ingekomen stukken was eene missive van J. Van der Graaf en 92 andere henneptelers te Lekkerkerk, verzoekende adhaesie te verleenen om een adres te richten aan Z Ex. den Minister van Marine, om bij aanbestedingen van touwwerk in de bestekken op te nemendat minstens een vijfde van Hollandsch product daarvoor gebruikt moet worden. Na uitgebreide dis cussie is besloten dat adres te steunen. Het bestuur stelt voor, bij de aan staande vrije paardenmarkt weder eene ver loting te houden en de Koninklijke goed keuring te verzoeken voor 8000 Jpten dien overeenkomstig wordt besloten Nog kwam in behandeling het door den heer M. Vermaat Jr in de vorige vergade ring gedaan voorstel om adhaesie te schen ken aan het vroeger ingediende adres van den heer Kerkhof en anderen, om de kaas markt weder om 6 uren te doen aan vangen. Na uitvoerige discussie werd daartoe be sloten. ♦ALBLASSERWAARD en VUFHEEREN- LANDEN, 11 Maart. Naar kaas was deze week flinke vraag en de prijs iets hooger; de boterbandel was iets flauwer en de prijs 5 cents por kilo lager. Men besteedt thans in deze streken voorkaas van f 24 tot f27,60 per 60 kilo naar wicht en kwa liteit, goêboter f 0,70, weiboter f 0,50 per J kilo. *AMEIDE, 10 Maart. Op de aangeplakte kiezerslijsten dezer gemeente komen voor 101 kiezers voor de 2e Kamer en de Pro vinciale Staten en 99 voor den Gemeenteraad. ♦AMEIDE en T1ENHUVEN, 10 Maart. Deze week werd weder van wege een in gezetene der stad Utrechtgratis brood verstrekt aan al de behoeftigen uit deze beide gemeenten. PI. m. 100 hoofden van huisgezinnen meldden zich ter bekoming daarvan aan. •BERKENWOUDE, 9 Maart. Het aantal kiezers alhier bedraagt volgens de aange plakte kiezerslijsten 65. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school alhier heeft zich geen enkele sollicitante aangemeld. ♦BERKENWOUDE, 9 Mrt. In de heden avond gehouden nutsvergadering werd de spreekbeurt vervuld door den heer R. De Jong van Arkel. Op uitstekende wijze en tot ieders genoegen droeg hij voor eene novelle van M. W. Scheltema Cz., geti teld Uit het leven eener dienstbode. Na de pauze werden bijdragen geleverd door de heeren T. en Z. Vink, W. Groenendyk, D. De Bruijn en J. De Visser. ♦BRANDWIJK, 9 Maart. Volgens de vastgestelde kiezerslijsten voor leden van den Raad, der Provinciale Staten en van de 2e Kamer der Staten-Generaal in deze gemeente, zijn er 90 kiezers. G1ESEN N1EUWKERK, 7 Maart De heer J. D. Van Slijpe, burgemeester dezer ge meente, hoopt op 14 dezer zjjn 40-jarige ambtsvervulling te gedenken. Verschillende corporaties uit de gemeenteleden stellen zich voordien dag voor den geachten jubilaris door het aanbieden van huldeblij ken niet ongemerkt te doen voorbygaan. JAARSVELD, 10 Maart. De begrooting van het waterschap „de gecombineerde uiterwaarden” onder deze gemeente voor het dienstjaar 1*92, bedraagt in ontvang en in uitgaaf f 1617,68* en de daarin op genomen omslag f8 per hektare. KRIMPEN a/d IJSEL (Stormpolder), 9 Maart. Heden werd van de werf „De Hoop”, van de heeren C. Van der Giessen en Zonen, met goed gevolg te water ggr laten het jjzeren zeilschip „Niets bestendig”, groot 100 lasten, gebouwd voor rekening van den heer A. Kranendonk te Zeven bergen en de kiel gelegd voor een ijzeren rijnschip, groot 280 lasten, te boüwen voor rekening van den heer Inderbeeck te Styrum. LOPIKERKAPEL, 9 Maart. Ten verzoeke van den heer G. A. baron van Till te Utrecht, had heden morgen,onder leiding van den bouwkundige E. De Graaf te IJselstein, de aanbesteding plaats van het bouwen eener nieuwe hofstede op den grond, gehuurd door F. Oskam, aan den Uitweg. Daarvoor was als volgt ingeschrevenJ. v. d. Grift te IJselstein, f 7019; P. Boef te Lopik, f6349; O. Schmieman te Jaarsveld, f 6833C. De Bruijn te Jaarsveld, f 6820 A J. v. Kleef te Lopikerkapel, f6790; G. v. d. Kwast te Lopikerkapel. f 6596; J. Maaswinkel te IJselstein, f6595. De gun ning zal later plaats hebben. «MOLENAARSGRAAF, 9 Maart. Volgens de vastgestelde kiezerslijsten voor leden van den Raad, der Provinciale Staten en van de 2e Kamer der Staten Generaal in deze gemeente, zijn er 64 kiezers. Bij de op 8 dezer gehouden herstem ming voor een lid van den Raad, zijn uit gebracht 33 geldige stemmenhiervan verkreeg de heer Frans Van den Berg 21 stemmen en de heer Mitthijs Korevaar 12 stemmen, zoodat de eerste is gekozen. ♦N1EUWPOORT, 11 Maart. Van het herhalingsonderwijs, van af 1 Nov. aan de openbare school alhier gegeven, werd ruim gebruik gemaakl. Door 17 mannelijke en 5 vrouwelijke leerlingen werd dit onderwijs tot Maart j 1 getrouw bijgewoond. Het lengen der dagen en de meerdere werkzaamheden op veld en akker deden vele leerlingen met laatstgenoemden datum het bij wonen van dit zoo nuttige onder wijs staken. ••OUDERKERK a/d IJSEL. 9 Maart. In de heden-avoud gehouden vergadering van den gemeenteraad is aan den heer W. Van Waning, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van Secretaris dor gemeente, onder dankbetuiging voor de nauwgezetheid, waarmede hij in zijn veeljarigen diensttijd de administratie der gemeente gevoerd, en voor de belangryke diensten, die hij daardoor aan de gemeente bewezen heeft. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de heer Jac. Van Waning, Burgemeester. OUDERKERK a/d IJSEL, 10 Maart. Heden-morgen te tien uren bezocht de nieuwe burgemeester, de heer Jac. Van Waning, vergezeld van heeren wethouders en raadsleden, de o I. school in de Nesse. Na in elke klasse gecomplimenteerd te zyn dqor het onderwijzend personeel, zongen de kinderen, allen in feestgewaad en van oranjestrikken en vlaggen voorzieu, ZEdel- achtb. welkomst- en andere toepasselijke liederen toe, waarvoor deze, bij zyne in trede en bij zyn afscheid, aan onderwijzers en leerlingen van elke klasse, zyn hartelyken dank betuigde. Niet weinig yerd de op gewekte stemming der kinderen verhoogd door de versnaperingen (limonade met kren tenbroodjes en taartjes), die hun werden toe gediend terwjjl by het verlaten der school aan elk een sinaasappel werd uitgereikt. Te twaalf uren toog de kinderschaar lustig zin gende huiswaarts, om dien dag niet weder naar de school terug te keeren Ter eere van dit bezoek des burgemeesters was in den omtrek der schoolde driekleur ontplooid. De school in de Kromme en die op het dorp zyn morgen aan de beurt. gOUDEWATER, 10 Maart. In de 11. Woensdag gehouden vergadering van het nutsdepartement alhier traden achtereen volgens op de heeren A. C. Van Aelst en dr. H. P. Van Praag. Terwyl eerstge noemde, geaccompagneerd door den heer J. Posthumus, ons vergastte op het decla- matorium Eduard III voor Calais, van A. J. De Bull (muziek van M Edzand Gréve), boeide de heer dr. H. P. Van Praag aller aandacht door de voordracht van „Liefde smart en Liefdekracht”, „Toen ik terug kwam”, „Een lachles” en „Berijmde anec- doten", alle van dr E. Laurillard. Al deze voordrachten werden afgewisseld door schoone pianomuziek van Kölling, Lischetizky en Schuihoff, op alleszins schoone wijze door den heer J. Posthumus alhier ten hoore gebracht. Met een woord van dank van den Voorzitter werd deze genotvolle avond besloten. •TIENHOVEN, 10 Maart. Op de vast gestelde lijsten van kiezers in deze gemeente, komen voor 34 stemgerechtigden voor de Tweede Kamer en. de Provinciale Staten en 33 voor den Gemeenteraad. •jVIJNGAARDEN, 9 Maart Volgens de vastgestelde kiezerslijsten voor leden van den Raad, der Provinciale Staten en van de 2e Kamer der Staten Generaal in deze gemeente, syn er 89 kiezers, zoo vervolgt de heor Boogaerdt jaren uw ambt bekleeden moogt ernstig streven zal zijn de belangen 1 jen, dut de goede ver- allen tydo tusschen den Raad en de Gemeente bestuur zal voortduren, Hoofd der gemeente een ied-r, noodig met raad en daad zult In de Dinsdag pellaties: ming van grenadiers en jagei nood in Friesland heer Huber over L« Nederland in Engeland. Het debat over de wik- en weegloonen- motie word voortgezet. De heer Levy beval haar aanneming aan. De heer Rutgers bestreed de bezwaren van de heeren Ferf, Van der Kaajj en Van Dedem. De Minister van Binnenland sche Zaken handhaafde zjjn standpunteen verordeningdie wettig is tot stand gekomen bljjft van kracht tot zij vernietigd is, en tot die vernietiging kan de Regeering niet overgaau, voordat de rekening van 1892 voor haar ligt en vergelijking mogeljjk is tusschen de uitgaven en de opbrengst der belastingen. De motie baat den landbouw niet; alleen een wettige voorzie ning kan iets geven, en daarom laat de motie den Min. koud. Zij werd met 39 tegen 28 stemmen aange nomen. Over het wetsontwerp tot bekrachtiging van de overeenkomst met Engeland tot vaststelling der grenzen tusschen de Nederlandsche bezit tingen op het eiland Borneo en de Staten op dat eiland, die onder Britsch-protectoraat staan, voerden de heeren De Beaufort (Amst.), Veegens en Bool het woord, die in beginsel zioh vóór het tractaat verklaarden, omdat het een eind maakt aan een bestaande onzekerheid. Nadat nog de Ministers van Buitenlandsohe Zaken en van Koloniën oenigo inlichtingen hadden ge geven, werd het ontwerp met algemeene stem men aangenomen. De postkantoren en hulpkan toren der posteryen zullen voortaan op den tweeden Paasch- ea den tweeden Pinksterdag alsmede op den tweeden Kerst dag, indien deze niet op een Zondag valt, op de voor die dagen geldende uren van openstelling mede postpakketten ter ver zending aannemen en postwissels en qui- tantiön behandelen. Aan het ministerie van water staat, handel en nijverheid werd Woensdag aanbesteed: de uitvoering van werken tot voortzetting der normaliseering van de rivier de Neder-Ryn, onder de gemeente Reenen, prov. Utrechttusschen de Kilo- meterraaien L en L L der herziene rivier- kaart. ‘Minste inschrijver was de heer J. P. De Groot, Giesencfam, voor f 11.888. Burg, en Weth van Leeuwar den hebben in de jongste Raadsvergadering aan de leden mededeeling ge iaan, dat, naar zij uit zeer vertrouwbare bron hebben ver nomen, de Koningin en de Koningin-Re- gentes in den aanstaanden zomer aan de gemeente een bezoek zullen brengen. In de te *s Hage gehouden vergadering der provinciale vereeniging van ambtenaren ter gemeente secret..rie in Zuid- Holland, is wegens het bedanken van den heer Mastenbroek als 2e voorzitter, in diens plaats benoemd de heer B. Koker Jz., amb tenaar ter gemeente-secretarie te Oapelle aan den IJsel. De Staatscourant bericht de erkenning volgens de wet van 22 April 1856 (8t.bl. no. 32) van de ijsclub „Voor waarts” te Berg-Am bacht. In de zitting der Arr. Recht bank te Rotterdam van Dinsdag werden o. a. de volgende personen veroordeeld F. O-, oud 5<l jaar, koopman te Schoon hoven wegens mishandelingtot 1 maand gevangenisstraf. J. W. S oud 20 jaar, tonder beroep te Gouderakwegens wederapannigheidtot 1 maand gevangenisstraf. L. A. v. V., oud 16 jaar, zonder beroep te Goudawegejtrt dielstaltot 1 maand gevangenisstraf. De Rotterdamsche Rechtbank veroordeelde gisteren Van Zuihkom uit Hillegersberg, oud 18 jaar, wegens moord aanslag iu een bierhuis aan de Boeren- vischmarkt, op de kellnerin Petronella de Lang met wie bij verkeeren wilde, doch die van hem niets wilde weten tot 18 maanden gevangenisstraf. De eisch was 2jaar. De rechtbank te Middelburg veroordeelde Dinsdag C. A. Louwerse, 29 jaar oud, die 1 October op den Catspol- derschendijk onder de gemeente Ter Neuzen P. De Kraker heelt vermoord, en zyne medeplichtige, vrouw M A. De Ruyter, weduwe van P. De Kraker, beiden tot 20 jaren gevangenisstraf. Kapteyn, die het plan tot den moord verzwegen had, werd tot zes maanden ver oordeeld. In de Maandag-avond gehou- den vergadering van de ufdeuling Dord recht der vereeniging legen de kwakzalverij verscheen, een der voormalige p.tiënten van Sequah, Tr. v. d. Graat, om te ver- kljiren, dat de genezing, hem door Sequah I bezorgd, van niet zeer langen duur ia ge- I weent. Reeds ’s nachts na de behandeling STATEN-GENERAAL. vergadering der Tweede Kamer van werd verlof gegeven voor drie inter ven den jjeer Tijdens over de benoe- eea konlmandant van het regiment ars; van denselfde over den 1speciaal te Beetsvan den het verbod van vee-invoer uit kwam de pijn weer terug. Eene week later was de pijn zoo hevig geworden, dat hij zich onder behandeling had gesteld van Dr. Cowan, tengevolge waarvan de ontaar- dings reactie van het been is tot staan gebracht. Naar de voorzitter der afdeeling mede deelde, doen zich ook onder de verpleegden van het burgerlijk armbestuur dergelijke gevallen voor. Het bestuur zal deze on derzoeken en de resultaten van dat onder zoek publiek maken. Belangstelling ver dient voorts de mededeeling, dat bij een der patiënten van Sequah, de man had een tuberculeus gezwel aan de knie tengevolge van het wrijven zich de tuber culose door het geheele lichaam verspreid heeftde man is dan ook aan longontste king overleden. Door den heer J. H. v. L an ge veld, den 25. Februari te Rotterdam over leden, is, onder meer belangrijke giften aan liefdadige instellingen, aan het R. K. par. armbestuur gelegateerd de som van f 350 000, bezwaard met vruchtgebruik. Daar zich voor de betrek king van onderwijzer met hoofdakte aan de openbare school te Jutfaas, op eene jaarwedde van f600, geen sollicitant opdeed, werd het traktement op f 650 gebracht. Thans hebben zich vier sollicitanten aan gemeld. Voor de vacature viln onderwijzer aan dezelfde school op een traktement van f 460 meldde zich slechts één sollicitant aan. Moesten wegens den rouw, waarin do familie Van Waning verkeert, ook alle feestelijkheden achterwege bljjven op dezen voor Ouderkerk zoo gewiohtigen dag, de ingezetenen deden, wat zij vermochtenom hun blydsohap over de be noeming van den zoon des vorigen Burge meesters tot Hoofd der gemeente aan den dag to loggen. Reeds vroeg in don morgen had onze gemeente een vrooljjk aanzien. Van de openbare gebouwen, van daken en masten, overal was do driekleur ontplooiden wapperde het dundoek in de heldere voorjaarszon. Op het bepaalde uur kwam de (ienieenteraad in de raadszaal bijeenwaar een talrijk publiek de tribune vulde. De heer Boogaerdt, oudste wethouder, neemt den zetel des voorzitters in en opent do vergadering met de voorlezing van het Koninkljjk besluit van 25 Februari jl., waarbij de hear J. Van Waning is benoemd tot Burgemeester dezer gemeente, alsmede van het proces-verbaal van de door dezen in handen van dun Commissaris der Koningin atgelegde eeden. De tjjdelyke Voorzitter verzoekt de raadsleden W lloogendyk van CappellenC. Hoogen- dijk Az. en Joh. De Jong zich in cotnimssio naar den nieuwbenoemden Burgemeester te be geven en dezen de raadszaal binneu te leiden- Als deze, door de commissie gevolgd, zyne intrede gedaan beeft en door de raadsleden ontvangen isstaande vóór hunne zitplaatsen wenscht de tjjdelyke Voorzitter, namens den Gemeenteraad, den nieuwen Burgemeester har- telyk geluk met zjjne benoeming. Ik hoop, zoo vervolgt de heer dat gy vele dat het uwt der gemeente te behartigt standhouding, die ten uwen voorganger, heeft bestaan, onder uw en dat gy als rjjk of arm, zoo ter zijde staan. Ik bied u# hierby het toeken uwer waardig heid, den ambtspennipg met ketting, ik reik u den voorzittershamer over en verzoek u de plaats van den Voorzitter van den Gemeenteraad in te nemen. Nadat het onderscheidingsteeken op ders van den jeugdigen Burgemeester is, neemt deze zyne plaats in, en spieekt hjj dun Raad aldus toe Mijne Heeren! Gjj hebt my welkom geheeten in deze uwe vergadering, ik breng u, en deu heer Boogaerdt iu 't byzonder, daarvoor mjjn innigen dank. Wederkuerig kom ik tot u, met een beilgroet op de lippen, en met eene bede voor ’t welzjjn van gemeente en ingezetenen in *t hart. Door het vertrouwen dor Hooge Regeering benoemd tot het ambt, door inynen geëerden vader zoovele jaren in uw midden bekleed, heb ik dit aanvaard, in 't besef der groote verant- woordelykheid, daaraan verbonden. Gewichtig is de taak, die op mjjne schouders rust, en uitgestrekt is het arbeidsveld, dat aan mjjn bestuur is toevertrouwd. Het zal mjjn ernstig streven zjjn mjjne plich ten te vervullen, met nauwgezetheid en onpar tijdigheid. Den geest van orde, waarvan bestuur en ad ministratie doortrokken, waarvan bestuurderen en ingezetenen van Ouderkerk doordrongen zjju, zal ik dienen met mjjne buste kraohton. En mjjne rechten z«l ik weten te handhaven 1 Aan toewjjding, M. H., zal het my niet ont breken Gelukkig maakt mjj en in elk opzicht bemoe digend stemt me de zekerheid, dat de mede werking, mjjnen vader steeds op zoo heusche wjjze verleend, ook het deel zal zjjn van den zoon, die geroepen is diens ambtelyke nalaten schap over te nemen, die tot u komt met een verleden, waarvan geene bladzjjde u onbekend is, met eene toekomst, waaraan die van do ge meente zoo nauw is verbonden. M. 11.1 Ik vertrouw op uwe welwillendheid, ik reken op uwen steun, en hoop aldus, onder den onmisbaren zegen des Allerhoogsten, werk zaam te zjjn in 't waarachtig belang van ge meente en ingezetenen. Ik verklaar het Gemeente Oudeikei vaarden. Een krachtige hamerslag valt, handdrukken worden gewisseld, en du nieuwe Burgemeester neemt voor de eerstu maal zitting met zyne Raadsleden. Z.E A. zegt den heer Boogaei diens bemoeiingen als waarn. Bui vuor de wjjze, waarop deze zich heeft gekweten. Ook den heer lloogendyk wordt dunk gezegd voor den bystand, als ambtenaar van den bur gerlijken stand verleend. Ten slotte deelt de Burgemeester medé, dat de Raad spoedig zal worden byeeugeroepen, tot benoeming van een nieuwen Gemeente-seJVetaris en een ambtenaar van den burgerleken stand, ter vervangiug van zjjnen ambtsvoorganger, den heer W. Van Waning.

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1