hu, •K en UUR UIS nd geweest I OOSTEN er gelegen de Lange IIJ. N'. 1267. Zaterdag 21 Mei. 1892. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht De Herstemming. IUUR: on Officiëele Kennisgevingen. EN aten. lel van ITEN te rhanden ,S met sterke den, te- i, f2,50 P. van der HOOG net Tuin UUR OP: nrige T, OP: IT, K BUITENLAND. Overzicht. MrD.N. BROUWER BINNENLAND. AANGIFTE voor de Bevolkings-registers. ffT=g- SCHOONHOVEBSGHE COURANT •4 le Borgen NWAGEN, i» NOOTKN. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. jE te Rot- ndelaar de Gemeente SCHOONHOVEN. De schade kan hersteld worden. De een stemmigheid der kiezers, die niet en de Cleveland Duizenden )dig en lijden honger .ITT. niet toe- Eigenaar tgever van: irs nage- heeft nwoordigen NOOTEN. en van Krimpen afd Lek. Ota. D. BOLLE, gen. Ce bevragen >nd onder* oogstlogea- rerkiezende SCHAKEL 'E VAN DAM, et gebruikt VRIJMAN, I, aan den voor ieder lid, genomen of rkboden daar- en ruime Badkamer, LIJ in de ijk ook ge win en de voormalig der stad den mond Staten, jn Lieftini gronden van aan rjjke ge- arm o gemeenten 3NING en degen in tolwijk. den Notaris men van Rapporten: kennen aan lo» men in dienst bij poging Nog werd pensioenen en ot 1891 (tpdstip werp), te deze wet i te pen! Het E KONING Vrjjdag m. 10J ure, „ZAHN” en tijd van Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere rogel rnpor f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrydags-nntniddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor .1 maal plaatsing opgegevon, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. “"rokers zijhun sbtende de/i- IIJ in de an de BoL a scheiding i, opwaarts Streefkerk. 1 in de Lek, den polder korenmolen testamenten. Aangenomei der stemming der op 14 komst i wegen. Vei In Rutdaiid hebben de boeren veel te klagen over schaarsohte van vee en paarden in de door den hongersnood be zochte streken. Daarom hebben de ondersteuningscom- missiën nieuwe maatregelen genomen, nl. ze hebben een afzonderleken dienst be werkstelligd, om de boeren aan voeder voor de half verhongerde paarden te helpen. Op alle plaatsen, waar zulks noodig is, zijn nu stations gevestigd, waar men de dieren brengen kan om gevoerd te worden. Ook zyn er een aantal paarden aangekocht, ten einde onder de boeren verdeeld te worden. Over het algemeen schijnt de toestand in de noodlijdende streken er beter op te wor den. Echter is o. a. te Kazan de nood nog hoog door de groote opeenhooping van werk- loozen, die daar uit alle omliggende dor pen toestroomen. Er zijn daar nu meer dan 17.000 lieden, die, zonder kleêren aan het lijf, loopen te bedelen, 's nachts in de toevluchtsiokalen eene schuilplaats zoekende. Er wordt, volgens een te Berlijn uit St. Petersburg ontvangen bericht, gewaagd van eene poging, om het paleis van den Rus- sischen Czar in de lucht te doen vliegen. Het plan is ontdekt en toen moet gebleken zijn, dat op geregelde afstanden van het kasteel mijnen waren aangelegd. De ministriëele crisis in Italië heeft zich eindelijk opgelost. Giolitti is als President benoemd, maar op diens verzoek blijft de heer Biancherie President der Kamer. Ge neraal Pelloua blijft Minister van Oorlog; de heer Brin wordt Minister van Buiten- landsche Zaken. Deze laatste heeft tot Italië’s vertegenwoordigers bij de vreemde Mogendheden een schrijven gerichtom dezen hunne benoeming mede te deelen. Op den weg naar het spoorweg-station van Ciampino bij Rome, waar zich het terrein der Romeinsche wedrennen bevindt, zijn op een dag, dat de wedrennen gehouden werden, 12 en later nog 4 dynamietpatro- nen gevonden, van lonten voorzien. Men veronderstelt, bier met een mislukten aan val te doen te hebben. Hoogstwaarschijnlijk is de dader een ont slagen spoorwegarbeider. Een jong vuurwerkmaker te Rome moet een sourt vait verlichtingsbommen uitge vonden hebben voor het plotseling ver lichten van vijandelijke stellingen. Zulk een bom, welke uit een kanon kan worden af geschoten tot op 10 of 12 kilometer afstands, moet bij het uiteenspringen eenigen tijd een licht verspreiden, welks kracht gelijkstaat met de lichtkracht van 100.000 kaarsen. De heer Loubet, de Minister-President, heelt bij de hervatting der Frauscbe Ka merzittingen een wetsontwerp ingediend, om de slachtoffers der door de anarchisten teweeggebrachte ontploffingen schadeloos te stellen. De weduwe van Véry zou 1200 franks jaargeld krijgen en ieder van zijne dochters 800 francs. Verder werd door de Regeering een cre- diet van omstreeks 2J millioen francs aan gevraagd tot uitbreiding en betere bezoldi ging van het personeel der Panjsche politie. Keizer Wilhelm van Duitschland is met Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijsvoor Schoonhoven per drie maanden 0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon nee ren bij allo Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. geheele maken. Weifelingen, zooals we nu hebben aan schouwd, ondermijnen het onderling ver trouwen, en zijn daardoor hoOgst nadeelig voor de toekomst. In onze dagen komt het er vooral op aan de gelederen dor li berale partijdie met kalmen en vasten tred vooruit wil, zonder naar links of naar rechts bondgenootschappen aan te gaan die alt|jd op verlies van zelfstandigheid en van karakter te staan komenom die gele deren in welke wij met geestdrift het vaandel omhoog hebben te houden, vast aaneen te sluiten. Niemand onzer weet, wat de toekomst zal opleveren, als eenmaal het kiesrecht de uiterste grens heeft be reikt, door de Grondwet toegelaten. Een staatspartij, die zich sterk gevoelt, welker leden op elkander kunnen bouwen bezit levenskracht, al is zij ook tijdelijk in de verdrukking dat beeft de liberale getoond. Welnu, zullen we dan dat groote element van kracht in gevaar brengen, wegens mee- ningverschillen die alleen over personen gaan, waarbij geen enkel beginsel is be trokken De schade moet hersteld worden. En wie onzer lezers in het kiesdistrict Gouda dit met ons eens is, zal ook onder schrijven den wensch, dat de liberale kie zers trouw opkomen, na op bun biljet de namen geplaatst te hebben van onze liberale candidatende heeren van Gouda STATEN -GENERA AL. Het debat in de Tweede Kamer naar aan leiding van het jscht wet-adres is in de verga dering van Donderdag 12 Mei geëindigd. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven: Overwegende dat het van dat de Bevolkings-registers nauwl bjjgehouden en de krachtig! de ingezetenen hiertoe Herinneren aan de bepalingen kinkljjk besluit van 27 Juli 16 de verplichting tot het doen de Bevolkings-registers. Elk hoofd van een huis'»»' gifte betreft, verantwoord., dat in het huisgezin daar uitgaat, diem onder begrepen. Tot voorkoming van moeilijkheden worden de ingezetenen ernstig aangespoord hunne ver plichtingen nauwgezet na te komen. Overtreding van de bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete' van ten hoogste honderd gulden. Schoonhoven, 19 Mei 1892. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. O. GEELHOED. concessie voor den aanleg en exploitatie van voor het publiek bestemde telephonische verbindingen in aeze gemeente te verleeneu, maar bereid ia in nadere onderhandeling f zóódanig w - o penei in tercommunale verbinding gewaarborgd of althans niet onmogelijk gemaakt wordt, en dat de gemeente niet verplicht zal zijn een lokaal voor centraalbureau beschikbaar te stellen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat bij B. en W. eene missive was inge komen van Gedeputeerde Staten, bevattende zeer ongunstige beschouwingen over de aanspraken der gemeente op schadever goeding als de tegenwoordige concessie tot heffing van scheepvaartrechten expi reert. Daar deze missive niet voor open bare behandeling geschikt werd geacht, werd de inhoud den raadsleden in eene besloten vergadering medegedeeld. Onder de ingekomen stukken was een voorstel van B en W. om de proef, waartoe hot vorig jaar besloten werd, om de kaas markt om 8 nren te doen beginnennog een jaar voort te zetten. Voorts stellen B. en W. voor, het ophalen van de haard en koolasch voor den tijd van 3 of 6 jaar in bet openbaar te doen aanbesteden. ♦ALBLASSERWAARD EN VIJFHEEREN- LANDEN, 20 Mei. In den nacht van 1.1. Dinsdag op Woensdag zijn in deze streek weder veel aardappelen afgevroren. Ook de pereboomen, die thans in vollen bloei staan, hebben van de nachtvorst geleden. Weilanden en tuinen hebben groote be hoefte aan warmer weder en een malschen regen. Ondanks het weinige gras is de melkopbrengst over het algemeen zeer bevredigend. Kaas was deze week weder zeer ge tocht en steeg 50 cents per 50 kilo in prijsde boterhandel was flauw met weinig of geen prijsverandering. Men besteedt thans in deze streek voor kaas van f22,— tot f 26,50 per 50 kilo naar wicht eu kwa liteit, goèboter f 0,55, wei boter f0,45 per half kilo. ♦BRANDWIJK, 19 Mei. Bij de op 18 dezer gehouden verkiezing voor een pol- derschout, heemraad, twee gecommitteerden voor Brandwijk en twee voor Gijbeland zijn ingeleverd 25 stembriefjes, vertegen woordigende 587 stemmen. Herkozen zijn de heeren 8. Brandwijk, N. Groen, A. Van Vuuren, R Houweling, O. Korevaar en G. Houweling, respectievelijk met 524, 524, 586, 524, 586 en 586 stemmen. JAARSVELD, 18 Mei. Onze predikant, Ds. J. G. Dekking, heeft bedankt voor het beroep bij de Herv. Gem. teMijnsheerenland. ♦N1EUWPOORT, 20 Mei. IN MEMORIAM. Woensdag-middag 18 Mei j.l. trof de ge meente Nieuwpoort een gevoelige slag door het overlijden van den heer Arie Van der Vliet, in den ouderdom van bijna 67 jaren. De overledene vervulde verschillende be trekkingen, zoowel burgerlijke als kerkelijke, en in al die betrekkingen onderscheidde hij zich door ijver en getrouwe plichtsbe trachting. Zoo vervulde hij van af 1868 tot aan zijn dood de betrekking van ontvanger der ge meente. Tevens was hij lid van het burger lijk armbestuur, tegenschatter van ’srjjks be lasting op het personeelbrandmeester enz. Maar niet alleen diende hij de gemeente met nauwgezetheidook in zijne kerkelijke betrekkingen toonde hij met ijver voor de zaak bezield te zijn. Hij behartigde als ouderling de geestelijke belangen der Her vormde Gemeente en immer was hij een wakker voorvechter voor die gemeente. Als secretaris-kerkvoogdtevens kerkelijk ont vanger, welke betrekking jaren lang door hem bekleed werdzorgde hij voor de stoffelijke belangen der kerk en aan hem is het voornamelijk te danken dat onze kleine Hervormde* Gemeente tot heden zonder schulden is gebleven. Waar het de belangen der kerk goldstond hij pal en vreesde niet in het strijdperk te treden. Dan was hij een onversaagd, onvermoeid strijder. De burgerlijke gemeente verliest dus in A. Van der Vliet een nauwgezet, ijverig ambtenaar, de Hervormde Gemeente be treurt het gemis van een barer steunpilaren, terwijl de ingezetenen een geacht medebur ger moeten missen. Met recht mag men dus zeggendat in A. v, d. Vliet een nuttig burger en werk zaam mensch is ten grave gedaald. Zijne nagedachtenis zal dan ook bij Nieuw- poorts ingezetenen in aandenken blijven. Zijne assche ruste in vrede I WOERDEN, 18 Mei. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 181 partijen; prijs vanGoudsche le soort f24 iï f26,50* 2e soort f20 f23. Edammer f26 per ÖO kilo. Handel vrij vlug. ZWAMMERDAM, 17 Mei. De raad dezer gemeente heeft besloten, den met 1 Mei ingevoerden Greenwichtijd te laten varen en met ingang van 22 dezer de gemeente- klok weer in overeenstemming te brengen met den Amsterdamschen tjjd. zijne gemalin naar Stettin geweest, waar -- zij schitterend ontvangen werden. Van ijver dergenen,die wèl zijn thuisgebleven, Stettin uit is de Keizer zónder de Keizerin kan de gedeeltelyke oxerwinning tot een .muut Daaaig gereisd, deelnam aaa i «-*- een fee8tmaaj van 3()o pBr80nen, DeKei- zer sprak oenige woorden van hartelykon dank voor de luisterrijke ontvangstin antwoord op oen toast, door den voorzitter van den Provincialen Landdag op den Keizer uitgebracht. Deze hatste besloot zijne redevoering met den wensch te kennen te geven, dat het volk van West-Pruisen zich met geduld zou voegen naar ’t geeu de Hemel zendt en a'wachten, wat de Kei zer na jaren van arbeid zou hebben teweeg gebracht. De stad Danzig had zich in feestgewaad gestoken en het volk was recht hartelijk. In de fabriek van de firma Stroink Co., te Gronau, waren Zondag eenige arbeiders bezig met het schoonmaken van de roos ters van den ketel. Bij die gelegenheid gingen zij eene weddenschap aan, dat óen van hen voor 3 Mark (f 1,80) binnen door den schoorsteen naar boven zou klimmen. Een van hen kwam boven, gaf een teeken met do pet, doch viel op hetzelfde oogen- blik van de aanzienlijke hoogte naar be neden. De ongelukkige, een oppassend man, was terstond dood. Een kamenier te Leipzig is plotseling millionnaire geworden. Zjj is de onechte dochter van een Graaf, die op zijn sterfbed zich met hare moeder liet trouwen en haar tot erfgename benoemde minder uit plichtsgevoel dan wei uit ergernis tegen zijne bloedverwanten, die hunne blijdschap over de erfenis, welke hen te wachten stond, niet konden verbergen. In het Britachc Lagerhuis zal nu begon nen worden aan de artikelsgewjjze behan deling van de Kegeeringsvoordracht, om door aankoop van Staatswege van landerijen in ’t groot en weder verkoop in het klein het klein grondbezit van Ierland te be vorderen. t In de ijzermyn-districten van is de nood ten top gestegen, arbeiders loopen ledig en ”J’ tengevolge van de werkstakingen te Durham. De ellende moet in één woord groot zijn zoodat algemeene onderstand noodzakelijk wordt geacht. De mijnwerkers te Durham hebben be willigd in eene loonsverlaging van 7] °/0 maar de patroons verklaren geen minder verlaging te kunnen toestaan dan van 13J °/0. De onderbandelingen zijn weer afgebroken. In het Oosten der Vereenigde Maten, in de steengroeven, hebben 60.000 arbeidei ook het werk gestaakt, zoodat men noeg alle bouwwerk te New-York moeten schorsen. Men meende onlangs te Londen weder een gruwelijken moord ontdekt te hebben. Een dienstmeisje vond in Holloway een stuk van een manshoofdin papier gewikkeld liggen, en zij dacht natuurlijk, dat er een bloedige misdaad gepleegd moest zijn. Het bleek echter weldra, dat het hoofd een anato misch praeparaat en bij ongeluk door den eigenaar verloren was. Bij Sable-Island (aan de kust van Nieuw- Schotland) is de Noordsche bark Henry” in het drijfzand verongelukt. Het schip strandde op een zandbank en begon terstond weg te zinken. Spoedig was het met allen die aan boord waren, den kapitein en vjjf man geheel verzwolgen door het zand. Mississippi en Missouri traden buiten hunne oevers. Eerstgenoemde rivier zette Saint-Louis en de geheele vruchtbare om streek onder water, 1500 gezinnen uit hunne woningen verdrijvend, terwjjl de Missouri bij Ohoma, Nebraska, dermate zwol en wild werd, dat de groote spoorwegbrug, welke men daar over zijne wateren.heeft gebouwd, wegsloeg en het spoorwegverkeer langs de groote Union-Pacific-lijn werd gestremd. Ook hier zocht de bevolking der beide oevers haar heil in de vlucht. Een treurig spoorwegongeluk wordt uit de Vereenigde Staten bericht. Te Cleves, in Ohio, zijn een passagiers- en een goede rentrein, de een met een snelheid van 20, de ander in een vaart van 45 mijlen per uur, in botsing gekomen. De schok was geweldigde locomotieven schoven in elkaar tot een vormloozen klomp, de wagens wer den verbrijzeld en het spoor werd vernield over een lengte van 30 Meter. Geen enkel persoon in een der treinen bleef ongedeerd. De machinisten en sto kers van beide treinen en nog een trein- beambte werden gedood of velen werden ernstig gewondeenigen bevrjjdde men, treurig verminkt, uit de verbrijzelde rijtui gen. De remmer van den goederentrein, die bovenop een waggon was op het oogen- blik van de botsing, werd over de tele graafdraden heen in een water geslingerd op dertien meter afstands. Éen zoo volslagen ongeluk kwam nog zelden voor. groot belang is, (keurig worden v.xige medewerking van een eerste vereischte is; bepalingen van het Ko- J887, regelende i van aangifte voor isgeiin is, wat de aan- rdelyk dn wordt op| nat- en werl Nog één zetje meer, en we zouden er geweest zyn. Van de drie candidaten der gezamenlijke liberale kieavereenigingen werd de heer Knjjff met een stemmencijfer van 101 bo ron de volstrekte meerderheid gekozen de beide andere, de heeren Brouwer en Van der Hoog, bleven er reap. 45 en 98 onder. Deze uitslag bewijst, dat een volledige overwinning mogelijk zou geweest zijn, in dien de onzen een levendiger besef en een juister opvatting hadden gebad van bet be ginsel van solidariteit. Het niet in vol doende mate aanwezig zijn van dit begrip is altijd de fout geweest van de liberalen, en zal hun, vreezen we, nog menige teleur stelling bereiden. Wat is toch het geval? Men kan, per soonlijk. en op zeer verdedigbare gronden, zekere voorliefde hebben voor een bepaal den persoon, en het zeer wenschelyk ach ten, dat dezen een mandaat wordt opge dragen of dat zijn mandaat wordt hernieuwd. Dat voor dat gevoelen wordt uitgekomen, dat men tracht elkander er toe over te halen, en al zyn best doet om in die rich ting bij geestverwanten een beslissing uit te lokken, is zoo natuurlijk mogelijk. Maar, is er eenmaal, in een volgens statuten en reglementen wettige vergadering, een be slissing gevallendan dient men dieal komt zij niet overeen met wat men aan vankelijk wenschte, niet alleen te eerbie digen, maar men behoort ook het zijne te doen om haar te verwezenlijken. Wy er kennen er kunnen zich enkele gevallen voordoen, dat een vergadering een besluit nam, waarmede men zich onmogelyk kan vereenigen en aan welks uitvoering men zedelijk verplicht is zijn medewerking te onthouden, maar dat komt zoo zeldzaam voor, dat deze geringe uitzondering aan den rogel niets afdoet. En waar nu onze politieke verhoudingen gebaseerd zijn op de aansluiting van allen, die de beginselen eener partij zijn toege daan uit overtuiging dat deze alleen in staat zijn de volksontwikkeling in de goede richting te houdenbehooren niet alleen zjj, die als leden van een kiesvereeniging in meerdere of mindere mate tot de aan wijzing der candidaten hebben medegewerkt of dat althatis hadden kunnen en moeten doen, de hand te reiken tot de uitvoering van het besluitmaar ook degenen die zonder tot een vereeniging te zijn toege treden, haar staatkundige beginselen belij den. Zij mogen zich daaraan niet onttrek ken; bun onthouding of misschien hun tegenwerking maakt al den arbeid hunner geestverwanten, zonder wier krachtsinspan ning immers niets kan tot stand komen van hetgeen men erkent eu belijdt dat noodig is, geheel machteloos. Hoe zal het nu aanstaanden Dinsdagzyn? Zal de liberale partij, die in het kiesdistrict Gouda meerderheid is, hetzij door verdeeld heid, hetzij door lauwheid, de zegepraal van de tegenpartij bewerken? Laat ons er even op mogen wijzen, dat bijna 25 procent der kiezers eenvoudig zyn thuis gebleven; dat is niet zoo erg als in eenige andere districten, waar de verhou ding nog ongunstiger was, maar toch... we noemen het maar zoo zacht mogelijk, een oneer voor degenen aan wier votum de belangen van ons gewest en van het vaderland zyn opgedragen. Minister van Justitie verklaarde dat de Regee ring zich de bC8l>88>ng moet voorbehouden om trent de bijzonderheden van een wijziging der jachtnet; In het algemeen is de Min. van mee- jachtbedrijf. wordt gewyziga, «anlAtr Do cyficlusie der meerderheid werd verwor pen met 41 tegen 87 stemmen; die der minder heid, (de wenscheiykheid uitsprekende van moer vrijgevige toepassing van art. 26 der jachtwet, dat de vergunningen regelt tot schieten van schftdeljjk wild), werd aangenomen met 43 tegen 37 stemmen. De beraadslaging werd begonnen over het voorstel tot wijziging van art. 980 van het Burgerlijk Wetboek in zake het olografisoh testament. Besloten werd, hot sectie-onderzoek van de voorstellen betreffende Arbeidsraden uit te stellen. Het bovengenoemd wetsontwerp (ologr. test.) werd in de vergadering van Vrjjdag aangenomen met 61 tegen 7 stemmen na goedkeuring van een amendement tot toepassing van hetzelfde stelsel van bewijsvoering ook op de geheime m werd, na beraadslaging en zon ing het wetsontwerp tot goedkeuring Oct. 1890 te Born gesloten overeen- omtrent het goederenvervoer op spoor- irvolgens eenige naturalisationnadat de heer Tydeman de aandacht had gevestigd op het toenemend misbruik, dat aan de geslachts namen nog andere namen worden toegevoegd, met de aanwjjzing: „zich noemende.” De Min. van Justitie erkende het bestaan van het mis bruik, maar acht het onschadeljjk. Een amen dement om zoodanige toevoeging te schrappen werd verworpen mot 40 tegen 19 stemmen. Dinsdag werd beraadslaagd over het wetsont werp betreffende de pensioenen voor het loods wezen. De Kamer nam met 41 tegen 19stem- een amendement aan van de Commissie jurs, om recht op pensioen toe te - loodsen wegens ongelukken beko- enst van een Redding-maatschappij, tot redding van schipbreukelingen, aangenomen een amendementom de onderstanden, verleend vóór 2 Nov. van de indiening van dit wetsont- vorhoogen met J van het bedragbij als verhooging toe te kennen aan later isioneeren of te ondersteunen personen, ontwerp werd aangenomen met 70 tegen 8 stemmen. Daarna vingen do beraadslagingen aan over do voordracht tot tijdeljjke ondersteuning van noodljjdendo gemeenten. Verschillende sprt vóór het ontwerp deden uitkomen dat zjj, goedkeuring aan dezen maatregel hecbvO niettemin ten sterkste aandringen op een nitieve regeling, dewijl dergeljjke onderstand tot bedonkelijke gevolgen kan leiden. De heer Pyt- tersen schetste uitvoerig den treurigen toestand, waarin onderscheiden Friesche gemeenten zich bevinden. By de voortzetting van het debat in de ver gadering van Woensdag spraken de anti-revo- lutionnaire leden HavelaarDonner, Van Velzen, Th. Mackay on Van de Velde tegen het ont werp, de heeren Huber enOppedyk, meer van nabjj met de Friesche gemeenten bekend, steun den het als een noodzakelgkheid. De heer Bahl- mann verklaarde zich ook namens zijn politieke vrienden er vóór, omdat hjj niet wil dat deze Regeering boete voor de tekortkomingen der vorige. Van de liberale sprekers drong de heer Mees aan op openbaarmaking van de aanvragen en van de adviezen van Gedep. Staten, en ver klaarden de heeren Roessingh en Lieftinck zich beslist vóór de ondersteuningop rechtvaardigheid en solidariteit, die meenten de verplichting oplegt te helpen. Bij de verkiezing van twee heemraden en vijf gecommitteerden voor de polders Hoog-Middelkoop, Loosdorp en de Meent, het Regt van ter Leeden en Hoog- of Klein-Oosterwijk onder Leerdam, welke plaats had op Donderdag den 12den Mei 1.1., des voormiddag» te 9 uren, in „de Fortuin” te Leerdam, zijn de afgetreden heeren allen herkozen. Voor den polder Hoog-Middelkoop c. a. de gecommitteerde, de heer P. De With Jz. Voor den polder 't Regt van ter Leeden: a. twee heem raden, de heeren C. Kortleever en G. De With Pz.b. twee gecommitteerden, de heeren M. Hijkoop en Johs. A. De Jong Gz. Voor den polder Hoog- of Klein-Oosterwijk twee gecommitteerden, de heeren P. Van den Berg en Wr. Do Jong. De machinist le klasse in het vaste korps J. T. Fauel, leeraar aan de machinistenschool te Hellevoetsluis, wordt te Glasgow gedetacheerd, ten einde aldaar tegenwoordig te zijn bij het plaatsen van de machines in een stoomschip voor onze gouvernements-marine in Oost-Indië. De verruiming van den mond der Nieuwe Haven te Nijmegen is bijopen bare aanbesteding gegund aan den laagsten inschrijver L. Brand Dz. te Giesendam voor f 12.284. In de geraamde kosten ad 13 350 is door het rijk en de provincie ieder eene subsidie toegezegd van gedeelte. Mej. H. De Petit, erfgename van wijlen den heer Mr. J. R. E. Uyter- mark Rietveld van Oosterwijk en Spijk, heeft f lOOOgeschonken aan hetRoomsch-Katholiek Parochiaal Armbestuur te Gorinchem. GOUDA, 17 Mei. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd besloten de firma Ribbink, Van Bork en Co., fabrikanten van electrische toestellen te Amsterdam, kennis te geven, dat de Raad bezwaar maakt haar de gevraagde

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1