[I MIJ. ’if 1892. Zaterdag 28 Mei. N'. 1269. elen. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht I TÏÏ7 dl ERVOER h -fs* r >INC r 13 isgidsen ndel van ihoonhoven. i, Rund- arkens- leuzel, Een Officiëele Kennisgevingen. Gemeente SCHOONHOVEN. r gij Kamers van Arbeid. STRAATSCHOUW. BINNENLAND. BUITENLAND. Overzicht. Dat recht niet ongepast. Dat o tusschen het na ea Kaas. De aanvoer S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgerm- jtP; voor Var- teuzel zijn iggen dage- i 10—12 uur, r gegadigden >em, Vrees- Rotterdam. lagelijks, uur. 5.30 uur. SCHOOBHOVEHSCHE CODRANT. in de menagerie van soon van den eige* mda. ergh. in het dat de 2 tot van de In- hildo Aard- 15 Juni lot ige artikelen tut en met i Garnizoens- lie, 8. uur. uur, f t J 1 a v. 8.15 u. v. n. 1.45 u. an Schoon* v 1.u. v. 5.u. v. 6.30 u. ssohen in. n n. 3.30. 5.45 en e treinen, de laatste da. v.m. 6.- v. n.m. 1.- i’EBER F» 7.— u. 9.u. Stoom- beiden maand gron- n den irif- f8, i Lek. Lek. April 1892 n Rotterd., hoven” (8) wijk” (V) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sotooshovim herinneren bij deze den belanghebbenden datkrachtens art. 228 der Gemeente-Wet, in verband met de be palingen der wet van den 8. November 1815, no. 36, Stbl. no. 51, alle Vorderingen ten laste der Gemeente over het jaar 1891, vóór den laatsten Juni a. s. moet wor den ingediend, sullende na dien termijn alle pretentlên overeenkomstig die bepa lingen, gehouden worden voor verjaard en vernietigd. Schoonhoven, 27 Msi 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. ml 1892 aal, den Minister i den Garni- rorden aan- H”. sen. ipril 1892, .terdam. I. Wocnsd. 5 m. 12.— 130. L n. 12.45. rd. n. 3.30. isd. v. 6.30. v. 7.45. wordia” T--O-* en de' Zaterdags- »ven. Prjjsvoor Schoonhoven per drie maanden f 0,75. lie rjjk 0,90. Men kan rich abon- Agenten en Brievengaarders. Dese Courant wordt des Woensdags- morgens uitgegei Franco per post door het neeren by alle Boekhandeli ♦HOORNAAR, 25 Mei. Sedert de vorige week is de prijs der kaas nagenoeg dezelfde gebleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f22,50 A f25 per 50 KG. besteed. ••OUDERKERK a/d IJSEL, 25 Mei. Naar aanleiding van de jongste circulaire aan de gemeentebesturen van het Centraal Comité tot het bevorderen van de aansluiting van Nederland bij de Midden-Europeesche tijd- regeling, heeft de gemeenteraad in zijne vergadering van heden zijne volle instem ming betuigd met de beweging ten gunste van die aansluitingen zich bereid verklaard het gemeente-uurwerk naar den spoorweg-, post- en telegraaftyd te doen regelenzoo- dra deze takken van dienst dien tyd zullen hebbon aangenomenen de voornaamste gemeenten van ons land, speciaal de ge meente Rotterdamin deze zijn voorgegaan. Van een en ander geschiedt mededeeling aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid en het voormeld Comité. Tot leden van het bestuur van den polder Kromme, Geer en Zijde zijn opnieuw benoemd de heeren C. Hoogendijk Az. C. De Jong Mz. De polderomslag voor 1892 is bepaald op f0,50 de HA. OUDE WATER, 25 Mei. De heer G. Smit, onderwijzer aan de Chr. school, is als zoo danig benoemd te Leerbroek en heeft de benoeming aangenomen. PEURSUM, 24 Mei. Gekozen tot president- kerkvoogd van de Ned. Hervormde Kerk van Giesen-Oudekerk en Peursum de heer C. Tukker, en tot notabel de heer J. Kooyman £z. VIANEN, 25 Mei. Terwijl de zalmvisschers bezig waren met de uitoefening van hun bedrijf, ontdekten zij heden nacht het lijk van een drenkeling; zeer waarschijnlijk van een 13- 14jarigen knaap, die eenige maanden geleden op de Lek van een tjalk of praam over boord viel. WOERDEN, 25 Mei. ter markt op heden bedroeg 127 partyen: prijs van Goudsche Ie soort f24 k f26* 2e soort f20 h f23. Edammer f28 per 50 kilo. Handel vry vlug. Prijs der Advertentiön: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiön, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts l maal in rekening gebracht. de voornaamste reden noemdedie van den over- gang tot Staais-exploitatie had weerhouden werd het wetsontwerp aangsnouMn nnt 65 tegen 15 stemmen. Daarop ging de Kamer tot nadere bjjeenroe- ping uiteen. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter te Vianen, Mr. H. J. La- denius, thans griffier bij het kantongerecht te Zuidhorn. HH. MM. de Koningin en de Koningin-Regentes zullen zich bij het be zoek aan het hof van Z. M. den keizer van Duitschland doen vergezellen door het ge volg van HH. MM., thans te Sand dienst doende, waarbij zich te Frankfort a. M. zullen aansluiten de dames: baronnesse Van Harden broek van Berg-Ambacht, groot meesteres en baronnesse Van Ittersum, hofdame van H. M. de Koningin-regentes, en de heerengraaf Schimmelpenninck van Nijenhuis, opperkamerheer en waarnemend grootmeester van H. M. de Koningin-regen tes, baron Taets van Amerongen van Na- tewisch, hofmaarschalk, baron Van Hogen dorp, adjudant, en jhr. De Ranitz, adjudant 4 en particulier secretaris van H. M. de Ko ningin-regentes. Aan het ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid te ’sHage is Woensdag aan besteed: lo. Het onderhond van de rijksrivierwerken en hun toebehooren op het Pannerdensche kanaal, den Neder- Rijn en de Lek, met de daartoe noodige leveringen, herstellingen en vernieuwingen van 1 Juli 1892 tot en met 30 Juni 1893, in vier perceelen. Minste inschrijver was voor het 3e perc. J. P. De Groot te Gie- sendam, voor f 15.370; voor het 4e perc. dezelfde, f24.370. 2o. Het onderhoud van de rijksrivier- werken en toebehooren in de Noord, de Oude Maas, het Mallegat, de Dordtsche Kil en het Spui, met de daartoe noodige leveringen, her stellingen en vernieuwingen, behoorende v tot de werken der Dordtsche waterwegen, van 1 Juli 1892 tot en met 30 Juni 1893. Minste inschrijver: W. Volker te Sliedrecht, voor f 12.860. Door het bestuur der water- keering van het calamiteuze waterschap Bruinisse is o. a. aanbesteed: het verdedigen van den onderzeeschen oever door steenbestorting, aan de water- keering aan het bovengenoemd waterschap; hiervoor werd het laagst ingeschreven door den heer Roelof te Papendrecht, f 8580. Op de voordracht om te wor den benoemd tot onderwijzer aan de school aan het Noordeinde te Kralingen, met ver plichte hoofdakte, zijn door burgemeester en wethouders geplaatst de heeren H. Fok- kinga, Ie onderwijzer aan de school no. 1 te Gorinchem, T. C. Bootsen, le onder wijzer te Krimpen a/d IJsel, en W. Lan- gebeeke, onderwijzer aan de school E te Vlissingen. Schoonhoven ot «Schoon- Welk een ijver! Pm beeft de Tweede Kamer na de Paasch- vacantie haar werkzaamheden hervatvoor namelijk om de zaak der belastinghervor ming een eind verder te brengen, of de voorzitter doet de mededeeling, dat twee heereneen ter linker- en een ter rechter zijde zich tot taak hebben gesteld, een en hetzelfde vraagstuk tot oplossing te brengen. Gelijk de uitvinders van de boek drukkunst in den ouden tyd en die van den telephoon in den on^ewisten zij van elkanders plannen niets af. Wel een bewijs dat de zaak in de lucht zit. Als twee menschen hetzelfde doen, dan is het nog niet hetzelfdealdus de ver taling van een latjjnsche zegswyze. De heer Pyttersen, de afgevaardigde uit Schoterlknd, enbehoorende tot de liberale partijbood aan een voorstel van wet tot instelling van BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schooihovsm maken bekenddat de gewone HTRAATSCHOUW, ingevolge art. 41 der Politie-Verordeningzal plaats hebben op Zaterdag 28 Mei en 4 Juni a. s., namiddags 4 ara. Schoonhoven, 27 Mei 1892. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. _rde afgevaardigde enbehoorende tot de liberale aan een voorstel van wet tot instel! Kamera van arbeid en nijverheid; de heer Schimmelpennincq van der Oye, afgevaar digde uit Amersfoort, anti-revolutionair gaf een voorstel van wet betreffende de oprichting van Kamers van arbeid. Doch dat onderscheid van titels beteekent niet veel, en misschien zou de heer Pyt tersen, als hij daarmee de kansen voor de aanneming van zijn ontwerp kon verhoogen de nijverheid wel present willen geven aangezien velen zullen denken dat het moeielijk is te zeggen in welk opzicht zij iet» anders is dan „arbeid”. Het is toch voor een volksvertegenwoordiger, die als dilettant-wetgever zoo’n ontwerp samen stelt, geen onverschillige zaak, wat het lot wordt van zijn geesteskind. De aanneming vereeuwigt den maker, meer dan het bou wen van het Paleis voor Volksvlijt of het sohrjjven van den „Sterrenhemel”. Wie spreekt er ooit van de wet van den zoo- veelstenStaatsblad nummer zóóveelals hij de Wet—Van Houten bedoelt? En al is de afgevaardigde, die in het Noorden van ons land de liberale vlag hoog heeft gehouden tegenover socialisten en clerica- lenook nog zoo’n bescheiden manbet vooruitzicht, eenmaal te hooren spreken van een wet— Pyttersenmoet voor hem wel bij uitnemendheid heerlyk zyn. Op een wetsvoorstel van dezen aard afkomstig van eenig lid der rechterzpde, hebben we eigenlijk reeds een twintigtal jaren zitten wachten, want zoolang is het wel geleden sedert de Standaard, dus'het I hoofd der partijde instelling van Kamers wan Arbeid nadrukkelijk eisohte. Destijds Ikon men er niet recht op aanwat daar onder te verstaan was, welke haar samen stelling en haar bevoegdheden moesten zyn eu op welken grond werd beweerd, dat zij iu»M ▼an staatswege opgericht zouden moe ten worden. Ofschoon in volgende jaren dezelfde woorden telkens herhaald zyn en ook c'P anti-revolutionaire verkiezingsmani festen een plaats kregen bleef de noodige helderh eid uit; het begrip is nooit zóó klaar on 'schrevendat ieder kon zeggen Juist, zo o moet het zyn. Men zou nu even wel gedacL 't hebbendat een Ministerie der rechterzijde door den Standaard—hoofdman ala het ware bijeengebrachtal zat schjjn- STATEN-GENERAAL. Hot ontwerp tot ondersteuning van noodlij dende gemeenten is in de vergadering der Tweede Kamer van Donderdag 19 Mei aangenomen met 67 tegen 16 stemmen. Daarna ving het debat aan over de voordracht tot goedkeuring van de overeenkomst met de Billiton-Maatschappij. Na een uitvoerige en somtjjds scherpe discussie, die in de vergadering van Vrjjdag werd voortgezet, waarbij de Minister van Koloniën het contract verdedigde als veel voordeeliger voor den Staat dan het vorige, en do onzekere kansen van een proces vertegenwoordiger» in «en centraal lichaam het bestuur der Kamerj-iat handelend op treedt Mj gescfilW, cffiFadvlezen nitttrengF aan de Regeering. Deze organisatie is geschoeid op de leest der oude gildonen komt ons, oppervlakkig geoordeeld, meer practisch voor dan het vormen van één enkele Kamer, die voor alle bedrijven fun geert. Daarenboven wil de heer Schimmel- peiminck elke Kamer gesplitst zien in twee afdeelingeneen van patroonseen van werklieden. Of dit de goede verstandhou ding en het gemeenschappelijk overleg zal versterkenbetwijfelen wede twee groepen bekyken niet altijd de vraagstukken van denzelfden kanten waar meeningsver- schillen rijzen, zullen beide partyen licht eenzijdige besluiten nemen en die handha ven als eenmaal een beslissing is genomen. Deze enkele aanwijzing van het voornaamste verschil in de beide ontwerpen zij voor het oogenblik voldoende om te doen zien, dat wij in de quaestie belang stellenal hebben wij gemeend de wijze, waarop men haar oplossing zocht te verhaasten, niet toe te mogen juichen. De markies van Salisbury heeft Briiscbe Hoogerhuis medegedeeld, Pinkstervacautie zal duren van 13 Juni. In het Lagerhuis zou volgens Balfour de vacantie den 3en Juni aanvangen, maar de duur daarvan zou afhangen van de vor deringen met de werkzaamheden, of liever gezegd: „De leden krijgen langer vacantie, naarmate ze vlugger werken.” Het schijnt geholpen te hebbendat Minister Balfour eens een beetje met de zweep geklapt heeft, want bij de tweede lezing is met 339 tegen 247 stemmen de voordracht tot rege ling Ttól - ting werd beslist over het voorstel tot af schaffing van de Staatskerk in Schotland. De werkstaking in Durham duurt nog immer voort. Het verschil loopt nu over drie percent loonsverlaging. De patroons willen 13 percent en de mannen 10 pCt. Door bet bestuur van den mijnwerkersbond worden in een geschrift de patroons ver antwoordelijk gesteld van de groote ellende, die volgen zal, wanneer de mannen vol houden en dat zullen ze wel. Frankrijk zal hoogstwaarschijnlijk toetre den tot de Munt-Conferentievoorgeslagen door de Vereenigde Staten. President Carnot gaat eerstdaags naar Nancy en vervolgens naar Bar le Due. De Ministers Loubet eu Bougeas zullen hem vergezellen. By een voorstelling i Pezon te Parijs is de naar in het beerenhok door een beer aan gevallen en ernstig gewond. De jonge die rentemmer werd door zijn vader uit het hok gehaald, terwjjl eenige bedienden, met gloeiende ijzeren bouten de beren in be dwang hielden. De President van de Spaansche begroo- tings-commissie heeft verklaard, nooit te zullen klaar komen, omdat de oppositie door hare verbeteringsvoorstellen zooveel oponthoud veroorzaakt. De Afgevaardigden van Cuba hebben zich bij de oppositie aan gesloten. Rotschild zal, naar men meldt, aan Spanje 100 millioen leenen, op voor waarde van hernieuwing der afgeloopen concessie voor de kwikzilvermijnen. Spanje moet hierin toegestemd hebben. In het Oostenrljksch Huis van Afge vaardigden zijn de beraadslagingen over de muntquaestie begonnen. De beide Regee- ringen der monarahie hebben echter nog niets beslist aangaande de uitnoodiging be treffende het Munt-Congres. De Minister van Financiën is zeer vóór de toetreding tot de Munt-Conferentie van de Vereenigde Staten. Vorst Ferdinand van Bulgarije is te Wee nen en denkt daar eenige dagen te vertoe ven, alvorens naar eene badplaats te gaan. Een treurig ongeluk had dezer dagen te Kopenhagen (Denemarken) plaats. Op een groote suikerraffinaderij sprong een ketel. De stoom drong met kracht in de smederij en verbrandde vier smidsgezellen zóó hevig, dat zij kort daarna overleden in het hos pitaal. De ketel was pas nagezien. Men wijt het ongeluk daaraan, dat de toestel, die den waterstand in den ketel aanwyst, in bet ongereede geraakt is. Een treurig ongeluk is gebeurd op het meer van Zürich (Zwitserland) bij Rapper- suyl. Daar zyn door het omslaan van een schuit zeven meisjes van 11 tot 14 jaren, allen leerlingen der kloosterschool te Wurms- pach, verdronken. Acht andere personen, die in het vaartuig waren, werden gered. Te Genua (Italië) is een bedelaar gevan gen genomen die in ’t bezit werd gevonden van een som van 7426 Lire in papieren en zilvergeld, hetwelk hij bekende alles met bedelen bijeengegaard te hebben. In Marokko (Afrika) is een opstand uit gebroken naar aanleiding van de benoeming van den nieuwen gouverneur van Tanger, baar een ander aan het roer, zich zou hebben gehaast, om in deze zoo diepge- t ioelde behoefte te voorzien. Doch het Kabinet van 1888 kwam en ging, en liet ons, helaas! kamers-van-arbeidloos. Dat was nu waarlijk al te erg, en de getrouwen van de rechterzijde hebben er menig hard woordje over moeten hooren. it de zaak den liberalisten koud lietdat moesten zij maar weten; maar een zoo uitgelezen corps kamerleden naar het hart van Dr. Knijper moesten althans hun best doen om den hoofdman zyn zin te geven. Dóór kwam, als een bom uit de lucht, een papieren gelukkig! het wetsontwerp van den heer Pyttersen in de Kamer val len, en de leider zei: „Nu zie je bet eens, daar hebben die menschen ons denkbeeld uitgevoerdwaar bly ven toch de vrienden, en wat heeft hen er toe gebracht om zich het gras voor de voeten te laten weg maaien? Onbillijk oordeelals de Stand aard maar geweten had, dat de afgevaar digde uit Amersfoort al bezig was de laatste regels van de Memorie van Toelichting te schryvenl Maar nu zouden we weleens willen vra gen, of van beide zjjden die yver zoo dringend noodig ware, t Is zoo, de afge vaardigden zyn volkomen bevoegd omge bruik makende van het recht van initiatief wetsvoorstellen in te dienen naar harte lust al wilde een hunner een geheel om gewerkte editie van het Burgerlyk Wetboek presenteeren. Niettemin achten wy eenige behoedzaamheid bij de uitoefening van dat recht niet ongepast. Dat een lid van de oppositie, na lang te vergeefs te hebben aangedrongen op een door hem noodig ge achte wettelyko voorziening, eindelyk zelf de pen ter hand neemt, is te begrypen; een nog niet oud voorbeeld hebben we daarby van de heeren Goeman Borgesius c.s., die by het uitblyven van de belastingher vorming, door (hm vorigen Minister van Financiën toegezegdbun bekende wets voorstellen indienden, ofschoon zij vooruit wel wisten dat de kans, om er een regel van in het Staatsblad te krijgenuiterst ge ring was. Alzoowanneer de heer Schim- melpenuincq overtuigd is, dat de Regeering niet zal doen hetgeen hij wenscht dat ge daan zal worden en daarom zelf het initia tief neemt, dan zyn wij bereid hem hulde te brengen voor zyn ijver, mits vaststa, dat die overtuiging een wezenlyken grond heeft. Bestond bij zijn mede-afgevaardigde van de overzijde dezelfde drang? Wij zouden niet durven beweren dat het in het alge meen wenschelijk is, dat een lid van de partij, waaruit de Regeering is voortgeko men, aan die Regeering het werk uit de handen tracht te nemen, anders dan bij volstrekte noodzakelijkheid. Dat deze nu reeds zou gebleken zijn, ontkennen we. De Regeering is bereid, een organisatie ten behoeve van den arbeid in het leven te roepenalleen zou zij liever haar gegevens willen patten uit bet verslag van de en quête, die binnen korten tijd ten einde loopt. Men kan, gelijk de héér Pyttersen, van oordeel zyn, dat dit wachten onnoodig is, dat er redenen genoeg zijn om de in stelling van Kamers van arbeid te bevor deren. Doch de Regeering kan niet alles tegelijk overhoop halen. Wat zou het baten, of zij de Volksvertegenwoordiging al over stelpte met wetsvoorstellen, die toch een voor een, zonder overhaasting,behandeld moeten worden, alle stadiën van het mon deling en schrifteiyk onderzoek hebben te doorloopen, dus elk voor zich een groote tijdruimte noodig hebben? Er zijn leden der Kamer, die meermalen de kiesrechtre geling spoedeischend verklaarden; wat zou het nu zyn, als een dier heeren eerstdaags het initiatief nam voor een nieuwe kieswet Zulk een ijver schaadt, want de wetsont werpen, van de leden der Kamer afkomstig, moeten op gelyke wyze worden onderzocht als die der Regeering. Zeer waarschynlyk, of byna zeker achten wij hetdat van de Ministerstafel eerlang een ongeveer gelijk voorstel zal komen als thans in twee vor men is ingediend; dan zyn er drie waaruit men een keus zal kunnen doen. Dat is niet bevorderlyk voor een snellen gang van zaken, en we zouden dus dezen stap van den heer Pyttersen alleen dan kunnen toe juichen, als wij vernamen dat hij zich eerst heeft vergewist, dat in dit opzicht de voor nemens der Regeering in lijnrechten stryd zijn met zyn wenschen. Over den inhoud der beide wetsvoorstellen zullen we spoedig gelegenheid vinden in eenige bijzonderheden te treden: de zaak zelve is belangryk genoeg. Zij komen hiorin overeen, dat de oprichting van Arbeids kamers niet rechtstreeks van Staatswege behoort te geschieden, maar van belang hebbenden zelve moet uitgaandaarbij wordt dan het bestaan van zulk een Kamer by Koninklijk Besluit vastgesteld, en ver leent het Rijk den noodigen steun. Maar het ontwerp Pyttersen wil ze doen groeien uit vakvereenigingendie afzonderlijke af deelingen vormen, in welker besturen pa troons en werklieden gezamenlyk zitting hebben; die aldeelingen hebben dan haar die niet in den Aiaak sohynt te vallen. De leider van den opstand is een zekere Hèfflan, een maifVEB' gruuteu invloed. De inlanders beschouwen hem als een heilige, omdat bij eens uit de gevangenis ontvlucht is, op eene in hunne oogen zeer wonder dadige wyze. KANTONGBUCBT te SCHOONHOVEN. Zitting van 20 Mei 1892. Veroordeeld: M. C. BJ. P. D. en W. D., allen zonder beroep te Ouderkerk a d IJsel; ter zake van straatschenderij, tezamen en in vereeniging ge pleegd ieder tot eene boete van f 8subsidiair 2 dagen hechtenis. M. V., arbeider te IJselstointer zake van 1°. stroopery 2°. uithalen van kauweneieren tot gevangenisstraf van 3 dagen voor het eerste feit en tot eene boete van f 3subs. 2 dagen hechtenis voor het tweede feitmet bevel tot teruggave van de in beslag genomen bos hout. J. v. V., boerenknecht te Benschop; terzake van in gesloten jachttyd zonder het consent in art. 16 of de buitengewone machtiging in art. 26 der jachtwet bedoeld, in het veld niet de be- hoorlyke zorg dragen, om to beletten, dat de hond, dien men by zich heeft, wild opspoort, dryft of grijpttot eene boete van f 3 subs. 2 dagen hechtenis. W. v. W., arbeider te Ammerstol en B. v. W., visscher te Berg-Ambacht; ter zake van het tezamen en in vereeniging des nachts in ge sloten vischtyd bevisschen van eens anders visch- waterzonder schriftelyk bewys van den eige naar of rechthebbende; ieder tot 2 boeten, elk van f 5subs. 3 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring en bevel tot uitlevering van de zegen of betaling der waarde, ad f 15 subs. 5 dagen hechtenis voor ieder der veroor deelden. J. v. K., arbeider te Montfoortter zake van het bevisschen van eens anders vischwater, zonder schriftelyk bewys van den rechthebbende tot eene boete van f 8 subs. 2 dagen hechtenis. A. F., smid en D. V., bouwmanszoon te Haastrecht; ter zake van het in de o- - x ,1. April rapen van eieren van waterwild, op f" telijke vergunning; ieder tot eene boete van f subs. 2 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de opbrengst van de in beslag genomen en verkochte eieren, zynde f0,18. A. v. H. Az., arbeider te Jaarsveldter zake als voren, tot eene boete van f3, subs. 2 da gen hechtenis. A. II. en J. C. B., boerenknechten te Haast recht, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hechtenis. W. B., koopman en J. H., voerman, beiden te Oudewater, ter zake van het vewoeren van dieren op een noodeloos pijnlijke of kwellende wyze; ieder tot eene boete van f 10, subs. 3 dagen hechtenis. Karbeider te Doorn, ter zake van het in een zaak van een minderjarige als bloed verwant voor den rechter geroepen om te worden gehoord, noch in persoon, noch door tusschenkomst van een gemachtigde verschijnen, zonder geldige reden van verschooningtot eene boete van t 3, subs. 2 dagen hechtenis. G. K., koopman te Kralingen, ter zake van het op een plaats bestemd tot het verkoopen en afleveren vau waren voorhanden hebben van een maat niet voorzien van de vereischte stempelmerkentot eene boete van f 1, subs 1 dag hechtenis, met verbeurdverklaring van den in beslag genomen maatstok. A. K., koopman te Utrecht en J. J., koop man te Nieuwerkerk a/d IJsel; ter zake van het op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen; ieder tot eene boete van f3, subs. 2 dagen hechtenis. J. v. d. 8., zilversmid en J. C. H., zonder beroep, beiden te Schoonhoven, ter zake van het te zamen en in vereeniging te Schoonhoven op straat spelen met geld; ieder tot eene boete van fl, subs. 1 dag hechtenis. A. H. D. W., timmerman te Krimpen a/d Lek, ter zake van het verwekken van nachtrumoer; tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hechtenis. P. v. W., voerman, L. J. 8., zonder beroep, beiden te Schoonhoven en J. d. B., koopman te Lekkerkerk, ter zake van openbare dron kenschap by 1ste herhaling; ieder tot hechtenis van 3 dagen. G. J. G. S., tuinier en J. T., schoenmaker, beiden te Schoonhoven, ter zake van openbare dronkenschap; ieder tot eene boete van f 10, subs. 3 dagen hechtenis. A. d. U., arbeider te Benschop, ter zake als voren; tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hechtenis. A. Z. zilversmid te SchoonhovenP. M. smids knecht te Ouderkerk a/d IJsel en L. S. koop man te Krimpen a/d IJsel, ter zako als voren; ieder tot eene boete van f 3.subs. 2 dagen hechtenis; e W. H.8. en G. v. G., boerenknechten te Ben schop; B. V. Pzn. sjouwer te Capelle a/d IJsel; W. v. d. H. boutklinker en J. O. borstelmaker beiden te Krimpen a/d Lekter zake alsvoren; ieder tot eene boete van f 1.-*- sub. 1 dag hech tenis. Allen in de kosten van het geding.

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1