JD 1892. N’. 1270. Woensdag 1 Juni. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht öerderde ■York <6 Zonen, E WAAG”, A, isito: r Inrichting, RE. kaansche chappy. loonhoven, Tabak iN&Zn., rooken. 'iendeweg D 62. Officieels Kennisgevingen. IERLAND. Hyken prijs: i, mak, bont »paard e bevragen bij IAFIE. (OOPSTE HT. IJ KAAS. IFWAS BINNENLAND. BUITENLAND. Overzicht. NATIONALE MILITIE. i SCHÖOIHÖVEIIffl MRAJT. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevtt». Gemeente SCHOONHOVEN. bladzijden. 35 ct. bestelbaar. Schoonhoven, ndagDinsdag ian huis te ont- Kantoren der f te A meter- e Groningen. Oteterwljk. o de Amsterdam* Jnder berekening lige voorwaarden vissols op binnen- en op aanvrage ekt door den Heer i, Schoonhoven. ROS LDEN olea. ne uitvoerige ;en een paar eggen, ren, wat Graaf Dohna kkerij van N NOOTEN te rden 100 Naam der wit carton, irtaan geleverd DENTS. Op fijn luxe-étuifl, pen en verkoopen i provisie van: n de 30 30’/.; (ook 1.50 en booger. 3.50 w Ive des Zondags, icht voor het ver- otographiefln. zoozeer gere- Amerikaansohe BUUSiZoon Bosch. irkrygbaar voor bij W. J. VAN bergambacht bij DEN DOOL, nhootn bjj d« DE JONG, 'ents. rs in de meeste den eerstvolgen- Amsterdamsche schappi, op last ontruimd. Bij Koninklijk besluit is aan G. A. Haeutjens Dekker, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend ah burgemeester van Hekendorp, van Langeruigeweide en van Papekop. Bij Koninklijk besluit van 23 dezer is de Commissaris der Koningin in Gelderland gemachtigd tot het bijeenroepen van de Staten dier provincie in buitenge wone vergadering, op Woensdag 8 Juni, om dan aan de orde te stellen de verkie zing van een lid van Gedeputeerde Staten van dat gewest, in de plaats van mr. G. W. graaf Van Rechteren van Appeltern, en van een lid der Eerste Kamer van de Staten-Generaal, in de plaats van F. G. baron Van Lynden van Hemmen. De bij het 4e regiment infan terie benoemde le luitenant G. L. J. Ger ritsen wordt ingedeeld bij het 5e bataljon te Gouda. De Minister van Waterstaat heeft 14 Mei goedgekeurd de door de Hol- landsche Spoorweg-maatschappij op 8 No vember vastgestelde richting voor de ver- bindingsbaan tusschen het station aan de Maas en dat aan de Delftsche Poort te Rotterdam. De lijn loopt volgens dit plan met een boog benoorden den Kralingschen Plas en sluit zoo dicht mogelijk bij de bestaande stations aan de beide spoorbanen aan. De lengte der lijn bedraagt ruim 13 kilometer. GOUDA, 30 Mei. De Kamer van koophandel en Fabrieken alhier heeft zich tot den minister van buitenlandsche zaken gewend ter ondersteuning van een schrijven der Kamer te Amsterdam in zake het invoer recht op kaas in Spanje en de Spaanscbe koloniën. Het is haar bekend, dat de firma’s, welke zich tot die Kamer hebben gewend, in Gouda-kaas tot de belangrijkste afnemers van de fijnere soorten behooren. Met den meesten ernst dringt zij er bij den minister op aan, dat de gunstige voorwaarden, toe te staan aan andere na- vereen te komen srkiezende tegen Effecten voor: 4 ’«jaars den prolongatie- rdamsche beurs- J. Winkelhoff, f 180, zoodat is gegund. •OUDEWATER, 30 Mei. In zijne vergade ring van 11. Vrijdag benoemde de Raad dezer gemeente tot onderwijzeres aan de openbare school alhier, Mej. C. Steijna te Venlo. Op een paar bezwaarschriften tegen den hoofdelijken omslag werd gunstig be schikt. Hetzelfde gold het verzoek van een huurder van gemeentegrond om schadeloos stelling. Over het voorstel aangaande een adres der zangvereeniging „Polyhymnia,” om tegen een zekere som van het zooge naamde kerkje te mogen gebruik maken, staakten de stemmen. Door Burgemeester en Wethouders is de verkiezing voor een lid van den ge meenteraad vastgesteld op Dinsdag 12 Juli e. Y 11. Vrijdag had A. D. alhier het on geluk in den IJsel terecht te komen. Bij geluk waren in de nabijheid eenige personen aan het zwemmen, waaronder een zoon van den drenkeling en mocht het dezen, door anderen bijgestaan, gelukken zijn vader nog tijdig op het droge te brengen. •POLSBROEK, 30 Mei. Bij de wed. A. D. alhier is een brutale diefstal gepleegd. Dieven hebben zich door een openstaand raam toegang verschaft tot de kaaskamer, waar ze zich te goed deden aan een zeven tal kazen, die zóó geducht zijn aangepakt, dat er bijna niets van over is. Men is de daders op bet spoor en de politie weet van het geval af, doch een strafvervolging' zal niet worden ingesteld, omdat de dieven eksters zijn. Een ongeduldige visscher in deze gemeente, die den a. s. Woensdag, het einde van den gesloten vischtijd, niet kon afwachten stak gister-avond de handen uit naar zijn beide zeelt fuiken en brandde zijn vingers. De veldwachters Van Brakel en Spinhoven hadden reeds van Zondag avond tot Maandagmorgen doorgebracht en lagen nu weer twee uur lang in hinderlaag De visscher voelde zich onaangenaam ver rast, want hij raakte zijn mooie vangst en zijn deugdelijk vischtuig kwijt en kreeg in ruil proces-verbaal. •REEUWIJK, 30 Mei. Door stemgerech tigde Ingelanden van don Polder Reeuwijk, zijn Zaterdag jöngstleden voor dien Polder herkozen de heeren F. H. Bulaeus Brack, Burgemeester te Reeuwyk tot voorzitter en P. Van der Pouw, tot gecommitteerd Ingeland. Tevens zijn gekozen de heerenA. De Jong tot Poldermeester en N. Van Spengen A.Verkley en M. Van Briemen, tot gecom mitteerde Ingelanden. •REEUWIJK, 30 Mei. Het gemeentewerk voor dit jaar is gegund aan den laagsten inschrijver G. De Hoog, Mr. timmerman te Reeuwijk, voor f8ól,49. Mede hadden ingeschreven: P. Macdaniël te Reeuwijk, voor f 890, C. Groenescheij te Reeuwyk, voor f 1038, D. Groenescheij te Reeuwyk, voor f1004. De door den heer L. Exalto te Moordrecht opgemaakte begrooting be droeg f978,75. De heer J. Römeling, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, is als gemeente secretaris en gemeente ontvanger benoemd te Sassenheim. Voor hunne meerdere werkzaamheden, tijdens de vacature ontstaan door het ver trek van den onderwijzer P. F. Van Slijpe, is aan het hoofd van school A alhier eene gratificatie toegekend van f20 en aan den onderwijzer en de onderwijzeres elk f!5. De groentekoopman C. De W. ge raakte dezer dagen met kar en hond aan de Reeuwykschebrug te water. De man, die niet bekwaam was zich zelf te helpen, werd gelukkig uit zijn benarde positie, door welwillend verleende hulp gered en kon met een nat pak naar Gouda terug- keeren. Zaterdag jl. is het polderwerk aan- b est eed aan den laagsten inicbryver P. Het nieuwe Ministerie Gioletti is Woens dag jl. met eene zeer uitvoerige verklaring voor de Itallaanache Kamers getreden. De heer Giolletti werd met aandacht aange hoord, maar viel in beide Huizen niet mede de stemming was zelfs eenigszins vijandig. De inhoud was voornamelijk over de fi- nanciëele toestanden, over het bezuinigen, onder vermijding zooveel mogelijk van nieuwe belastingen. Den volgenden dag heeft de heer Gioletti getracht, den ongunstigen indruk van den vorigen dag weg te nemen. Men luisterde aandachtig, maar de stemming was er niet beter op, zelfs dreigde eene nieuwe crisis en Kamer-ontbinding. Crispi hield gisteren te Palermo, tor ge legenheid der onthulling van het gedenk- teeken voor Garibaldi, de aangekondigde redevoering. Na hulde gebracht te hebben aan den vryheidsbeld, zeide hij, dat veel gedaan was, maar nog niet voldoende, en dat nog groote plichten rustten op het tegenwoordig geslacht. Gevaren zijn te ver mijden, die ongeduld of onwetendheid Italië op den hals halen kunnen. Maar nooit zal zich eene natie laten vernederen, die 31 millioen burgers telt, allen één in de ure des gevaars! Eigenaardige onderwys-toestanden toch in Italië. Nu wéér hebben aan het Technisch Instituut te Messina ernstige ongeregeld heden plaats gehad, tengevolge van een verbod van een leeraar in de geschiedenis aan een der studenten om zijne lessen ver der bij te wonen. Toen de leeraar dit verbod had uitgevaardigd, werd hy door de overige studenten opgewacht en uitgejouwd en met vuilnis geworpen zoodat hij genoodzaakt was de vlucht te nemen in een hötel, waaruit hij met moeite door de politie werd verlost, die hem daarop onder geleide per rijtuig buiten de stad bracht. Het Brltechc Lagerhuis heeft met alge- meene bij de derde lezing zijne goedkeuring geschonken aan het ontwerp tot bevorde ring van het kleine landbezit in Ierland. Hierbij wordt, gelyk men weet, aan de Re- geering de bevoegdheid gegeven, landgoe deren in groot aan te koopen, om die dan in kleine perceelen tegen vasten prijs weer aan de landbouwers van de hand te doen. Uit Parijs (Frankrijk) wordt gemeld, dat de politie thans de bedrjjvers op het spoor is van de ontploffing in de restauratie van wylen den armen Véry. Frankrijk en Spanje schijnen weder nieuwe onderhandelingen aangeknoopt te hebben en met eenen gunatigen uitslag, want de overeenkomst is reeds in werking getreden. Beide landen zullen nu elkaar wederkeerig voor onbepaalden tijd de laagste tarieven rekenen. Er liep een gerucht, dat de beroemde Fransche geleerde Pasteur een middel tot inenting tegen epilepsie had ontdekt, en wel in de inentingstof tegen hondsdolheid. Figaro verhaalt van een welgeslaagde eerste proef, na lang aarzelen genomen op een tienjarig kind, dat sinds zijn tweede jaar aan toevallen leed en door deze inen ting genezen werd. Maar de heer Pasteur ■elf verklaart zynen interviewers, dat hij wel bezig is met studiën op, dit gebied, maar dat hij nog niets met zekerheid van de uitkomsten kan zeggen. Keizer Wilhelm heeft weêr eens een rijtuigongeluk gehad, dat zeer ernstig had kunnen afloopen, maar waarmede het ge lukkig nogal geschikt heeft. Te Schlobitten ter jacht rijdende, in een rijtuig met vier vurige hengsten, door ’s Keizers gastheer, Graaf' Dohna bestuuid, gebeurde het den Keizer, dat de edele dieren schuw werden van het hoera-geroep langs den weg en doorgingen. Handig liet Graaf Dohna toen den wagen kantelen in een droge sloot en zonder lettel kon men zich nu redden. Haast een wonder dat niets voorviel, want Onderzoek van Verlofgangers. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dut het onderzoek van alle in deze Gemeente gevestigde Verlof gangers der Militie te land, die vóór den Isten April dezes jaars in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, en niet in de maand Juni in werkelyken dienst moeten komen, zal ge houden worden te Schoonhovenop Maandag 13 Juni a. s., des voormiddags te 11 uren. Schoonhoven, 81 Mei 1892. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door hot geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon neer» bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. bekend wenscht te blijven is aan de Ned. Herv. Kerk alhier een geschenk van twee banken aangeboden. Natuurlijk is dit aanbod door kerkvoogden en notabelen dankbaar aangenomen,, Moge dit goede voorbeeld door ander«igevolgd worden. Het kerkgebouw, in de laatste twee jaren inwendig zoo verfraaidzal door dit ge schenk nog keuriger worden. •MEERKERK, 30 Mei. Woensdag j. 1. heeft bij den heer Romeyn de verkiezing plaats gehad van een heemraad voor den polder Quakernaat. Van de 228 stemmen werden er 91 uitgebracht. De heer Aart Verrips Gz. verkreeg hiervan 62 stemmen en werd derhalve herkozen. Door het bestuur zullen pogingen worden aangewend tot afkoop van het Tiendrecht en hondgeld (hypotheek). De omslag over 1892 bedraagt f 1.40 per H. A. ♦MOLENAARSGRAAF, 31 Mei. Door het polderbestuur alhier is overgegaan tot de publieke aanbesteding van het onderhoud enz. der beide watermolens, gedurende den tijd van 4 jaren; ingekomen waren twee biljetten en wel van W. Boll, timmerman te Brandwijk, voor f 148 per jaar en van timmerman alhier, voor aan eerstgenoemde het werk tien, in het bijzonder aan Amerika, door Spanje ook worden gegeven aan Nederland. Het zou voor de landbouwende bevolking dezer streken eene groote ramp zijn, indien de scherpe concurrentie met Amerika door beschermende rechten onmogelijk of althans zeer bemoeilijkt werd. Onze stadgenoot, de heer T. H. J. Belonje heeft met gunstig gevolg examen afgelegd als surnumerair der posterijen. •AMEIDE, 30 Mei. De loteling dezer ge meente G A. W., die door den Militieraad voor den dienst was aangewezen, is door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie vrijgesteld op groud van ziekelijke gesteld heid. •AMMEftSTOL, 31 Mei. Voor de betrek king van onderwijzeres op een tractement van f500 hebben zich twee sollicitanten aangemeld. •BERG-AMBACHT, 30 Mei. De beroepen predikant, Ds. W. H. Dekking, werd gis teren in de morgengodsdienstoefening be vestigd door den «onsulent Ds. J. G. Brai ning, van Schoonhoven, die tot tekst nam Pred. 11:1. Des namiddags hield de be vestigde predikant zijne intreêredenaar aanleiding van Hand 10:296. Eene groote schare vulde bij beide godsdienstoefeningen het kerkgebouw. •BRANDWIJK, 31 Mei. Het hooiland van de diaconie alhier heeft bij publieke verhuring opgebracht f525, tegen f416 in 1891. Bij de gehouden verhuring van het hooilandtoebeboorende aan den polder Gijbeland alhier, is besteed f 101,50, tegen f77,50 in het vorige jaar. •HAASTRECHT, 30 Mei. De gemeente- omslag over 1892 is vastgesteld tot een bedrag van f2817,90. •HAASTRECHT, 30 Mei. Nooit heeft men langs den openbaren weg meer tranen zien storten dan heden bij de teraardebe stelling van raej. Hageman, onderwijzeres aan de nuts naai- en breischool. Bij hot verlaten der woning werd er een prachtige krans op de kist gelegd namens één der directrices en iu de kom der gemeente stonden hare leerlingen geschaard om ook een krans daarbij te voegen. Bij de familie en vrienden voegden zich ook de drie com missarissen der school. Nadat de kist in het graf was nedergezet, sprak één dier heeren, de heer H. A. Van der Meulen, eenige gevoel volle woorden. Dat mej. Hageman zeer bemind was, toonde de groote menigte menschen, die met betraande oogen bet lijk zagen grafwaarts dragen. De rekening vau den polder Honaard over 1891 bedraagt aan ontvangsten f270,52 en aan uitgaven f 180,52’, derhalve een batig saldo van f 89,99*. •IIEKENDORP, 30 Mei. De heer J. Van Beusekomna op de leerschool voor zuivel bereiding te Oudshoorn het diploma behaald te hebbenheeft dezer dagen eene aanstel ling als adsistent aan de Haagsche melk inrichting bekomen. Van de 32 stemmen 1.1. Zaterdag bij de verkiezing van een heemraad voor den polder Klein-Hekendorp uitgebracht, vielen den heer K. Uithol 27, denbeer W. Zuur- hout 5 ten deel. Eerstgenoemde is alzoo gekozen. •HOENKOOP, 80 Mei. Van 25 in een stuk Weiland onder deze gemeente grazende lammeren, toebehoorende aan den veekoo- per 8. te Oudewater, vond men er onlangs op een morgen 9 doodgebeten eu de ove rige in het water gejaagd. Ofschoon men ijverig onderzoek heeft gedaan naar den waarschijnlijk viaavoetigen dader, heeft dit tot nog toe niet gebaat De politie is met het geval in kennis gesteld. •HOORNAAR30 Mei. In de plaats van wylen den beor A. Den Haan is door stem gerechtigde ingelanden vau den polder Hoornaar met algemeeue stemmen tot heem raad gekozen de heer P. Donk. Door den gemeenteraad is het trac tement van de onderwijzeres, mej. M. A. In ‘t Veld, van f400 op f450 gebracht. •KRALINGEN, 30 Mei. In de Vrijdag avond gehouden raadsvergadering werd tot ambtenaar van den burgerlijken stand be noemd de beer G. H. Lambert. Tot onder wijzer met hooidakte aan de school aan het Noordeinde werd benoemd de heer H. Fok- kinga te Vlissingen. Aan Ds. Jonker werden twee lokalon in de school aan het Noord einde afgestaan voor Zondagsschool. De heer Js. v. Vessem nam ontslag als lid van den raad. ♦LEKSMOND, 30 Mei. Na stemming en herstemming zyn op den 24 dezer maand voor den Polder Lakerveid herkozen voor Heemraad A. De Hoop, voor Gecommitteer den D. Van Bezooyen, Arie Bassa en J. Kortleven. Op den 25. dezer maand is voor den Polder Leksmond met algemeeno stemmen herkozen tot Polderschout Jac. Van Dieren, tot Gecommitteerde Ingelanden Govert Den Hartogh en Tijs Swets, en gekozen tot ge committeerd Ingeland Jan Van Dieren, ter vervulling van de vacatureontstaan door het overlyden vau D. Bodde. •LOPIK, 31 Mei. Door iemand die on- Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avond» 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandcche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. Macdaniël fe Reeuwijk, voor f 280. Mede inschrijvers waren C. Groenescheij te Reeu wijk, voor f 320, G. De Hoog te Reeuwjjk, voor f 439. •SLIKKERVEER, 31 Mei. De gemeente raad heeft besloten door den dijk bij den heer van Rietschoten een hevel te leggen, ten einde de binnendijksche sloot steeds van schoon versch Maaswater te kunnen voorzien, daar de toestand van het binnen water aldaar bijna niet uit te houden is. Het werk zal in 2 perceelen aanbesteed wor den. Het dijkbestuur heeft de noodige ver gunning te geven. •STEIN, 30 Mei. Tot voorzitter van den polder Willens is met algemeene stemmen verkozen de heer D. Zuijdam. •STEIN, 30 Mei. Heden-avoud werd de locomotief van den tram defectdicht bij den landbouwer J. Van Kat». Na eenig oponthoud heeft men zeer langzaam de reis tot Gouda voortgezetwaardoor de volgende dienst eenige vertraging ondervond. •VLIST, 31 Mei- De rekening van den polder Vlist Oostzijde, Westzijde en Bon- repas over 189*1 bedraagt aan ontvangsten f667,81 en aan uitgaven f392,918, der halve een batig saldo van f274,8.98. •WILLIGE LANGERAK, 31 Mei. Op de visschenj alhier zijn van Zondag op Maandag 1.1. 9 zalmen en 3 elften gevangen. Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. Afloop van den verkoop ran onroerende goederen te Gouda. Veiling 30 Mei 1892. 2 huizen en erven aan de Wachtelstraat te Gouda, P Nos. 220 en 221. Kooper P. Van Wingerden te Gouderak, voor f 4620. 1 huis en erf aldaarP No. 222. Kooper O. Lafeber, voor f2300. 1 huis en erf aldaar, P No. 216 en lijn baan daarnevens, P. No. 215. Kooper O. Lafeber, voor f1680. 3 huizen en ervenachter de Wachtel- straat te GoudaP Nos. 205 tot en met 208 en oen perceel grond daarachter. Kooper C. Lafeber voor f 555. 2 huizen, erven en grond, in de Korte Akkeren te Gouda, P Nos. 284 en 285 en 2 perceelen bouwgrond aldaar. Kooper A. P. Blok voor f 2340. 1 perceel bouwgrond aldaar. Kooper K. Jonker, voor f960. 1 perceel bouwgrond aldaar. Kooper W. G. Van Geelen, voor f960. 1 perceel bouwgrond aldaar. Kooper A. Grendelvoor f 720. 1 huis en erf, aan de Keizerstraat aldaar K No. 195. Kooper D. Van Sta vel qq voor f1215. 1 huis en erf daarnaast, K 196. Kooper G. llaagsmanvoor f920. Gemengd Nieuws. Zaterdag-avond omstreeks 6 uur had te Gouda een treurig ongeluk plaats. De milicion-plaatsvervanger Elzendoorn van Utrecht had het ongeluk nabij het waschlokaal in don Bleekerssingel te geraken, hetwelk het eerst bemerkt yrerd door den korporaal Reurings, welke zich dadelijk geheel gekleed te water begaf, doch daar de drenkeling naar het midden dreef, kon genoemde korporaal hem dadelijk niet volgen, daar zyne kleeding hem in bet zwemmen belemmerde, en genoodzaakt was naar den kant te gaan om zich van zjjne bovenklee- diug te ontdoen. De sergeant Frenkel, welke dit zag, begaf zich ook direct to water, terwijl op diens geroep nog de korporaal Mulder en eenige miliciens zich te water begaven. Niet tegenstaande al deze menschen hun best deden den drenkeling te redden, mocht het hnn niet gelukken, en werd hij eindeljjk met een dreg opgehaald. Terstond werd de hulp ingeroepen van don militairen dokter, doch het mocht dezen niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Per brancard werd bij naar het mili taire hospitaal vervoerd. De rechter-commissaris in strafzaken te Utrecht, substituut officier van justitie en griffier, vergezeld van de prof, drs. G. van Overbeek de Meijer en C. H. Spronck begaven zich Woensdagnamiddag j.l. naar de gemeente Barwoutswaarder, naar aanleiding van het overlijden onder ver dachte omstandigheden van eene juffrouw, om ter plaatse een gerechtehjk onderzoek in te stellen. Te Kuilenburg is Zondag-mid- dag een jongeling van 18 jaar onder het zwemmen in de Lek verdronken. Eenige jongelieden uit Dord recht waren Donderdag-ochtend met een roeiboot aan het spelevaren op de Merwede, ter hoogte van het „Huis te Merwede”. Toen een stoomboot voorbijvoer, verzochten zij aan de bemanning, de boot op sleeptouw fe nemen, waaraan een der opvarenden van de stoomboot voldeed door een boomhaak uit te steken, waarmede hij de boot wilde aanhaken. Het ongeluk wilde, dat niet de boot, maar een der jongelieden gegrepen werd. Tengevolge van de snelle vaart, die de stoomboot had, werd hij medegesleurd, geraakte over boord en 'verdween in de diepte, om niet weer boven te komen. Als eene zeldzaamheid kan gemeld worden, dat de melkboer H. v. d. Kevie te Papendrecht eene koo bezit, die per dog 92 halve liters melk geeft. onder in de sloot lage met de punten naar bovi natuurlijk niet wist. Keizer Wilhelm’s jacht „Meteor” heeft bij den zeilwedstrijd op de Theems bij Gravesend een nederlaag geleden. De „Iverna” (van John Jameson) was het eerst- aankomende jacht. Het volbracht de vaart heen en terug in 5 u. 14 min. 40 sec. en de „Mateor” in 5 u. 36 min. en 55 sec. De Wiener Illustrirte Gartenzeitung deelt het volgende eenvoudige middel mede, om mieren in bloemperken te vangen. Men neme een spons endrenkedie met water, waarin zeer veel suiker is opgelost Na haar goed nitgedrukt te hebben legt men de spons dicht bij het mierennest. Weldra kruipen de mieren er in groot aantal in. Men doodt ze door de spons in kokend water te dom pelen en herhaalt deze vangsttotdat alle mieren verdwenen zyn. Te Kopenhagen (DenemarketO is men nog eens op echt ouderwetiche wijze aan bet feestvieren. Zeven dagen lang duren de feestelijkheden voort. De stad is prachtig versierd en de straten wemelen van vreem delingen. Verschillende diners werden aangericht en schitterende partijen gegeven. Aan de feesttafel heeft de Czaar van Rusland, die voor die gelegenheid is overgekomen, een toast uitgesproken, waarin hij uit naam van allen, op de gezondheid van het brui- 1 o ft s paar dronk. Moge het hun gegeve» zyn, nog vele jaren aan elkanders zijde door te brengen, oud van jaren, jong van hart, tot geluk van hunne kinderen en kleinkinderen, aldus eindigde hij. Het geschenk dèr^eensche arbeiders aan het gouden bruiloftspaar is een bron van groot vermaak voor de kleinkinderen. Den dag vóór 't feest was aan tafel over de galakoets gesproken en da baide jubilarissan gingen na het diner met hun kleinkinderen in den slot-hof om het fraaie rijtuig te zien. Zoodra zij het ontdekten trokken de jonge Vorsten-kinderen onder luid gejubel den wagen uit den stal, droegen bun grootouders er inen reden hen in de koets eenige malen het plein rond zoodoende het rijtuig inwijdende. Naet weinig steeg de feest vreugde, toen kort daarna de Koning van Denemarken op den bok klom de Koningin en de Russische Keizerin in het rijtuig plaats namen en de Czar met Prins Georg van Griekenland het voorttrokken over het slotplein. Zoo is de geest aan dit gezelligst aller Hoven. De steenkolenmijnen van de Dua Roden- bachapoorweg te Oaseyg (Bohemen) worden weder met eene overstrooming bedreigd. Diezelfde mjjnen werden in 1887 over stroomd, en het heeft jaren werk gekost, ze weer geschikt te maken tot ontginning. Waarschijnlyk zal nu de spoorwegmaat schappij niets eraan doen. De mijnen zijn van de overheid door de arbeiders

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1