riZT rWT N’. 1282. Woensdag 13 Juli. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht irichting, l Zonen, WAAG”, VERVOER de Lek. llf IIP r? Zr r? H jonhoven, A, o: reen te komen lezende tegen JKAAS. - --3 s Tssiifp ien Schoonhoven imboot iSchoon- BINNENLAND BUITENLAND. Overaleht. De gemeente- A. S.in Sliedrecht VAN NOOTEN. MOOlfflöm» COURAlfT. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, üitgeven. in de meeste en eerstvolgen- Amsterdamsohe de Amsterdam- der berekening ’e voorwaarden snels op binnen- i op aanvrage ti door den Heer Schoonhoven de o[ De l De ge- vastgesteld ecten voor: 4 jaar« n prolongatie- imsche beurs- 1.50 en hooger. 2.50 ve des Zondags, iht voor het ver- tographieën. n en verkoopen provisie van: de 30 30 e; (ook Prijs der AdvertihtiënVan 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiënvoor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. i/d Lek. 4 April 1892, en Rotterd., oonhoven” (S) Beswijk” (V). v.m. 6. anhov. n.m. 1. )han II”. i Zessen. 4 April 1892, Rotterdam. Dinsd. Woensd. .5.30 m. 12. v. 6 30. Dinsd. n. 12.45. Zaterd. n. 3.30. Woensd. v. 6.30. id. v. 7.45. „Oonoordia". em. 1892 tusschen rdam. jndag, v. 8.15 u. ongev. n._ 1.45 u. van Schoon- v. 9.u. eohe Stoom- PÜ- Arnhem, Vrees- al en Rotterdam, amdagelijks 8 uur. ongev. v.1.u. indag, v. 5.u. v. 6.30 u. 8t tu88ohen louda. Driesen. 2.15 en n. 3.30. 20, n. 5.45 en laatste treinen. ervalt de laatste lit Gouda. «t jht-Gouda. den Bergh, ihoven 2.25 uur. en n. 5.30 uur. uda: 5.30 uur. en n. 8.uur. Bij de werkstaking in de ijzerwerken van Homesteadbij PittsburgPennsylvania gaat het fel en verwoed toe en reeds zijn een tiental gevallen en verscheidene personen gekwetst. Toen de ter hulp gezonden po litiemacht die per stoomboot aankwam zich wilde ontschepenschoot men op hen en wierp men met dynamietzoodat de lieden zich onder in de boot moesten ver bergen. De werkstakers dreigden de boot met petroleum te zullen begieten en in brand te steken wanneer ze zich weder vertoon den. De agenten gaven zich toen over en werden alsnu door de werkstakers opge sloten. De toestand is ernstig en aan den gou verneur van Pennsylvanië is dringend ge vraagd om ontzet. Dezer dagen is te Pittsburg de wonderdok ter P. Mollingpr overleden, wiens voornaamste geneesmiddel bestond in bidden. Dui zenden zieken uit alle staten der Unie kwamen naar hem toe, in de hoop door zijn gebed te worden genezen, en zijn plotselinge dood heeft honderden patiëuten, die onder zijne behandeling waren, tot wanhoop gebracht. Mollinger, een Nederlander van geboorte, studeerde eerst in de medicijnen, en later werd hij priester. Zijn nalatenschap wordt geschat op 2 3 millioen dollar*. Hij was 70 jaren oud. Te Boston (Ver. St.) is op den nationa- len feestdag, Independence-dag, een ballon, die daar opgelaten was, hoog in de lucht gescheurd en met groote snelheid gevallen en in het water neergekomen. De lucht reiziger Royers werd daarbij onmiddellijk gedoodzijn assistent Fenton bekwam zoo ernstige wonden, dat hij stierf, voor er ge neeskundige hulp verleend kon worden, en een reporter, Goldsmith, die, mee opgeste gen was, werd zwaar gekneusd en ziek door gas, dat hij binnenkreeg. De overige passagiers bleven nagenoeg ongedeerd en werden door een stoomboot gered. 8TATEN-GENERAAL. In haar vergadering van Donderdag 8 Juli maakte de Tweede Kamer een aanvang met de behandeling van het wetsontwerp tot het heffen eener belasting op het inkomen uit vermogen. Op art. 1 stelde de heer Bahlmann voor, de buitenlanders voor hun onroerende goederen hier te lande aan de belasting te onderwerpen. De heer Van Houten bestreed het amendement, do Minister noemde het onuitvoerbaar, waarop de voorsteller het introk. Bij art. 4 stelde de heer Rutgers ‘teen arhen- dement voor om de vrouw zelve belastingplichtig te verklaren, niet alleen, zooals in het art. staat, by scheiding van tafel en bed, maar ook bjj scheiding van goederen en in geval de vrouw zich eigen beheer over haar goederen heeft voor behouden; in beide gevallen wordt echter geen splitsing van de vermogens toegelaten. De Min. liet de beslissing over dit amendement aan de Kamer over; na discussie werd deze, alsmede de stemming over art. 4, uitgesteld tot na art. 17. De artt. 1, 2, 3, 5 en 6 werden na verwerping van verschillende amendementen, aangenomen. Art. 7, in de vergadering van Vrijdag behan deld, bevat de eigenlijke kern der wet, als zijnde opsomming van de belastbare voorwerpen, heer Clercx stelde voor, het vermogen uit onroerend goed te bepalen, niet op het twintig- voud, maarljp het vjjftienvoud van de belastbare opbrengst. De heer Kolkman stelde voor in den staat, aanwjjzende de verkoopwaarde der goederen in verschillende gemeenten gelegen, deze waarde niet voor elke gemeente afzonderlijk te doen ver melden, maar de gezamenlijke waarde. De Com missie van Rapporteurs stelde een amendement voor, nader gewijzigd door den heer Borgesius, om werktuigen, paarden en voertuigen, vee en landbouwvoorwerpen, handelsvoorraden te doen schatten naar hun geldswaarde, „in verband met hun bestemming.” (De aangehaalde woor den ter vervanging van „voor den belasting plichtige.”) De Minister bestreed ten sterkste het amen dementClercx, en zeide, tegen de beide overige geen bezwaar» te hebben. Nog verklaarde de Min.dat te veld staande oogsten niet in deze wet zyn begrepen. Het amendement—Clercx werd verworpen met 54 tegen 36 stemmen. De beide andere amen dementen, en daarna het geheel artikel, worden aangenomen. Bjj kon. besluit van 7 Juli is benoemd J. Mijnlieff Ariesz. tot voorzitter van het bestuur van den polder de Eendrugt, gemeenten Vianen en Leksmond. Bij Koninklijk besluit is vrij stelling van briefport verleend voor de briefwisseling over dienstzaken van de Kamers van koophandel en fabrieken met het bestuur der gemeente of de besturen der gemeenten, waaronder zij ressorteeren. Door de regeering zijn enkele wijzigingen gebracht in het ontwerp van wet tot heffing eener vermogensbelasting. De voornaamste strekt ter bepaling, dat in afwachting van de herziening der belast bare opbrengst van de gebouwde eigendom men het bedrag der verminderingen we gens uitkeeringeuwelke gebouwde en on gebouwde eigendommen gezamenlijk betref fen voor elke soort in verhouding tot de belastbare opbrengst der eigendommen be rekend zal worden. De Koninginnen zullen ver- moedeljjk een der laatste dagen van deze bij de tegenwoordige schaarschte der pre dikanten, en met een betrekke)ijk laag trac” tement, reeds de eerste maal in bet uit brengen van een beroep slaagde, zoodat de vacature, primo Maart ontstaan, binnen een half jaar staat vervuld te worden. •WILLIGE-LANGERAK, 11 Juli. Op de zalmvisschenj alhier zijn van Zondag op Maandag 1.1. 25 zalmen gevangen. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openb. school alhier zijn geplaatst: mej. M. N. M. Brand van Straaten te Nieuwe* Niedorp, mej. E. A. Laan te Amsterdam en mej. A. M. Van Leeuwen te Rotterdam. •WIJNGAARDEN, 9 Juli. De gemeente- rekeniüg, dienst 1891, is vastgosteld in ont vang op f 2671,12, in uitgaaf op f 2482,19s, alzoo met een goed slot van f 188,92s. Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. Uitslag veiling van onroe rende goederen te Gouda, gehouden 11 Juli 1892, ten overstaan van notaris G. O. Fortuijn Droogleever te Gouda. Een huis en erf aan den Raam, O, no. 58, kad. sectie D, no. 1459. Kooper H. J. Vonk te Gouda, voor f940. Een huis en erf met grond in de Nobel- straat, wijk O, no. 254, kad. sectie D, no. 791. Kooper L. Van Leeuwen te Gouda, voor f710. Het gelijktijdig ten verkoop geannonceerde woon- en winkelhuis aan den Korten Tien- deweg, wyk D, no. 97 is niet gegund, en het pakhuis in de Nobelstraat werdop verzoek van belanghebbenden, niet geveild. Er moet te Berlijn (Duitschland) ernstig sprake wezen Prins Reuss als gezant te Weenen te vervangen, omdat deze de mis daad beging, zijnen vriend Von Bismarck bij diens bezoek aan de Oostenrijksche hoofd- stad op hoffelijke, wjjze te ontvangen. De Duitsche Reichsanzeiger geeft nu openbaring aan twee< Regeeringsaanschrjj- vingen, die aan de verschillende Duitsche en Pruisische gezantschappen blijken te zijn gezonden en die betrekking hebben op de houding van Von Bismarck. Die beide documenten dragen de onderteekening van den tegenwoordigen Kanselier Von Caprivi, terwijl Keizer Wilhelm er zoo goed als sprekende, wordt ingevoerd. Onder anderen staat in het tweede stuk aan den gezant van Weenen eene zinsnede, die wel de opmerking verdient. Daarjn wordt nl. gezegd, dat, wanneer de stap der verzoening werd gedaande toenadering zoover zou kunnen gaan, dat dé openbate meening recht zou hebben te veronderstel len, dat Vorst Bismarck weer eenigen in vloed op de zaken had gekregen. Zou er nog niet eens een tijd komed dat Duitschland zijnen Bismarck weer noodig had? In het café Baur te Leipzig hebben Woensdag laat in den nacht, of eigenlijk was ‘het vier uur 's morgens, om een kleinig heid, doch waaraan de vreemdeling schuldig schijnt te zijn geweest, eenige gasten on aangenaamheden gekregen met den Fran- schen consul-generaal Jacquot. Het kwam zelfs tot handtastelijkheden en deze werden zoo ernstig, dat men de politie moest halen. Ook aan deze echter bood de heer Jacquot hevigen tegenstand, zoodat vijf agenten hem ten slotte moesten medenemen naar de wacht, waar zijn identiteit werd vast gesteld, waarna men hem weer vrijliet. Tijd en plaats om, onder de bekende, delicate omstandigheden, zijn land te ver tegenwoordigen konden door den consul zeker beter gekozen zijn. In Spanje, in het plaatsje Lorea, hebben eenige ongeregeldheden plaats gehad, ten gevolge van de ontevredenheid over de nieuwe plaatsehjke belastingen. Glazen werden ingegooid en den burgemeester werd een steen naar het hoofd gesmeten. De gendarmerie herstelde de orde. In de Grlekeche Kamer hield de nieuwe Minister-President eene redevoering over den toestand van bet lajid. De staat der geldmiddelen is ernstig, doch niet wanhopend en men hoopt het noodige te bezuinigen. Vorst Ferdinand van Bulgarije brengt, naar zijn land terugkeerendeerst nog een bezoek aan het Rumaansche Hof. De be trekkingen tusschen Koning Carel en den Czar zullen nu wel inniger worden. In Rusland is de cholera ook uitgebro ken in de provincie Samara, waar 7 sterfte- gevallen voorkwamen. De voorzorgsmaat regelen zijn niet gemakkelijk uit te voeren. Te Astrakan heeft men met behulp van de gewapende macht werklieden moeten dwin gen, zich aan eene quarantaine te onder werpen. Te Feherni Borodof is de helft der bevolking gevlucht uit vrees voor de cholera. In een groot aantal fabrieken is het werk gestaakt. In het bétel Continental te Parijs (frank rijk) is Woensdag een groot feestmaal gegeven ter eere van den onderzoekings reiziger luitenant Mizon, onlangs van eene gevaarvolle reis aan den Niger en dé Congo teruggekeerd. Er zaten daar 400 personen aan. Aan het dessert werd door een achttal sprekers het woord gevoerd, o.a. door den Prins van Arenberg en Jules Ferry. Groote rampen zijn er voorgevallen, nl. in Europa en in Amerika. In Noorwegen heeft een hevige brand te Christiania een huis van vier verdiepin gen vernield. De brand brak 's nachts uit op de tweede verdieping en de bewoners der bovenvertrekken vonden zich den uitweg afgesneden door de vlammen. Tien sprongen uit vensters der vierde verdieping naiff beneden en zes werden daarbij zeer zwaar gewond. Verscheidene andere bewoners van het huis werden door de brandweer gered. Tegelijkertijd brandde op New-Foundland de stad St. Johns voor het grootste deel af. Vele kerken en openbare gebouwen werden vernieldde schade bedraagt wel vier mil lioen pond sterling en duizenden menschen zijn zonder dak. Bij San-Fransisco, 12 mijlen daar vandaan vloog een kruitfabriek in de luchtwaarbij alles in den omtrek vernield en vijf personen gedood werden. De Poolsche stad Jarnoff is ook half door brand vernield. Het vuur heeft zoodoende weer heel wat offers geëischt I Nu nog een groot ongeluk in Zwitserland, waar op het meer van Genève een passa- giersboot met 50 toeristen, waaronder eenige Nederlanders, is verongelukt door het sprin gen van den stoomketelwiens deksel door het «salon van de eerste-klas passagiers werd geslingerd; 22 stierven dadelijk, terwijl de overigen oenen afgnjsqlijken dood vonden door den heeten stoom en het kokend water. Allen zyn dood op één na. maand de sporttentoonstelling te Scheve- ningen bezoeken. - Op Woensdag» Aug. a. s. zal te Stolwijkersluis eene vereenigde vergade ring worden gehouden van het Dijkscollege met de hoofdingelanden van de Krimpe- nerwaard. In deze vergadering zal de reke ning van het’hoogheemraadschap dienst jaar 1891/92 worden onderzocht en vast gesteld. Op Woensdag 27 Juli zal te Berg Ambacht de jaarlijksche verpachting gehouden worden der tienden van het kroon domein gelegen onder de gemeenten Lek- kerkerkOuderkerk a/d IJsel en Berg- Ambacht. De minister van waterstaat, handel en nijverheid brengt in de Staats-Ct. ter kennis van belanghebbenden, dat het gedeelte van het kanaal van Amsterdam naar de Merwede, van de Stadsrietlanden te Amsterdam tot in de Lek bij Vreeswijk, in den namiddag van Donderdag 4 Augus tus voor de scheepvaart zal worden open gesteld. De Minister van Oorlog heeft de levering van 5000 KG. zachte tarwe, ten behoeve van do garnizoensbakkerij te Leeuwarden, gegund aan H. De Gier te Gorinchem, voor f9,65 de 100 KG., we gende per heet. 76 KG. Zaterdag werd te Breda ten bureele van den majoor-intendant bij de 3e divisie infanterie herbesteed de levering van 14000 KG. zachte t^rwe voor de militaire bakkerij aldaar en 8000 KG. dito voor die te Maastricht. Hiervooy waren ingekomen 5 inschrjjvingsbiljetten. Van de goedge keurde monsters waren die van den beer H. De Gier te Gorinchem het minst in prijs, n.l. voor Breda tegen f944 en voor Maastricht tegen f 963 de 100 KG. 1 Door den Lear J. A. P. M-ontijn, te Gouda, worden pogingen in het werk gesteld tot oprichting eener onderlinge ver- eeniging van officieren bij het leger hier te lande, ter wederzjjdsche tegemoetkoming in de kosten, vallende bij gelegenheid van overplaatsing. Op Zaterdag 23 dezer zal te Gorinchem onder voorzitterschap van Mr. M. F. Boonzajer Jr., de algemeene vergade ring gehouden worden van de leden der ouderwijzers-vereeniging Arrondissement Gorinchem.” Behalve eenige zaken van huishoudelijken aard, komen op de agenda voor: Is het wenscheljjk het getal vakken van onderwijs in de lagere school te ver meerderen? Inleider de heer P. Boezaardt te Asperen. Het nazien van het schriiteljjft werk op de lagere school. Inleider de heer J. M. Elshout te Gorinchem. Voordracht van den heer J. A. Busé, te Hardingsveld. Beroepen bij de Herv. Gem. te Linschoten Ds. W. J. Pijzel te Muiderberg. •AMEIDE, 11 Juli. Heden is met de werk zaamheden aan de torenspits alhier een aan vang gemaakt. De daaraan arbeidende werk lieden zijn tegen ongelukken verzekerd. •AMEIDE EN TIENHOVEN, 11 Juli. Onze predikantDs. J. F. De Klerkheeft voor het beroep naar Zuilen bedankt, doch, dat naaf Onstwedde aangenomen. •AMMERSTOL, 11 Juli. De 16 jarige jongeling J. M. Natzijlleerling van het Erasmiaansoh gymnasium te Rotterdamis on voorwaardelijk naar de 5de klasse over gegaan. De handel in teen is williger, zoodat den handelaars de schadeveroorzaakt door doode watertoon, eenigermate vergoed wordt door de hoogere prijzen der Engel- sche teen. •BENSCHOP, 12 Juli. Omtrent don hier plaats gehad hebbenden brand kan nog het volgende worden gemeld: Ongeveer middernacht werd de brand ontdekt, die, naar men algemeen aanneemt, ontstond in ben onbewoond gedeelte van het huis, be- hoorende aan J. Van don Heuvel (niet J. Rietveld, zooals in ons vorige belicht werd vermeld) en dat door drie gezinnen werd bewoond. Dit perceel was dit voorjaar door genoemden Van den Heuvel gekocht en stond op het punt van omvergehaald en door een nieuwe woning vervangen te wor den. Het huis was buitengewoon hoog verzekerd, voor f 1000 a f 1200, en zeker niet meer dan f 300' waard. De vlammen verspreidden zich met ongeloofelijke snel heid, zoodat de bewoners zich met moeite konden redden. Kinderen werden nog sla pende uit de feeds brandende bedstedop gehaald. Eén belendend huis, eigen aan H. Maaijen en bewoond door vijf gezinnen, Werd mede in de asch gelegd. Een aantal personen, groot en klein één en vjjftig, zijn van alles berooid. Een aanzienlijke waarde aan geschilde teen is tevens verbrand. Op initiatief van den heer Burgemeester dezer gemeente, die den geheelen nacht op het terrein van den brand aanwezig was, werd j.l. Vrijdag een gecombineerde vergadering van het burgerlijk- en het diaconie-armbe stuur gehouden, ten einde maatregelen te treffen, om in den ontstanqn nood van de van alles beroofde gezinnen te voorzien. De jongeheer J. A. Van Beusekom Gemengd Nieuws. De twee Nederlanders, die 11. Zaterdag bij de vreeselijke ramp op het meer van Genève zjjn omgekomen, (zie Buitenlandsch Overzicht) zijn mevr, de wed. Brumund, geb. Kuyper Van Harpen, en haar zoon, de heer J. De Vries Brumund. Van Vrjjdag-namiddag tot Za- terdag-morgen vroeg woedde te -Christi- aniasand oen vreeselijke brand, tengevolge waarvan bijna de helft der stad vernield werd. Verscheidene honderden huizen zijn tot den grond toe afgebrand; onder deze het postkantoor, het gebouw der spaarbank, houtmagazijnen enz. Van de vestingwerken en de inrichtingen voor materiaal zijn slechts de muren overgebleven. Tal van personen zijn zonder dak. Het zyn meest Noor- weegsche assurantie-inaatschappjjen, die bij deze ramp betrokken zijn. Blijkens latere berichten zijn 356 huizen verbrand; de schade wordt op 7 millioen kronen geschat. Voor een zeer talrjjk publiek, waaronder vele studentengeneesheeren enz., heeft Sequah Vrijdagavond te Gronin gen zijn eerste séance gehouden. Mede gedeeld werd, dat Groningen de laatste plaats was, waar hij in ons land optreedt; daarna zal hij zich in Den Haag vestigen. Door Dr. Menno Huizinga, inspecteur van den geneeskundigen dienst, te Gronin gen, is tegen Sequah proces-verbaal op gemaakt. In de vorige week zijn te Rot terdam zes personen door pokken aangetast. Te Woudrichem is door twee visschers, met de handen (zonder net), midden op de rivier de Waal gevangen een steur van ruim 100 halve kilo’s. Tegen de 15-jarige dienstbode a Jn dienst bij den heer v. d. S. te uuoiuvdii, is eene vervolging ingesteld wegens diefstal van eene parapluie, uit de woning haars meesters. In een twistdie zij had met een harer buurvrouwen, kwam een en ander aan het licht. Te Dordrecht heeft Zaterdag avond terwijl de schipper en diens vrouw van boord waren, de knecht zich toegang verschaft tot het achteronder van een Rijn schip dat onder de gemeente Papendrecht ten anker lag en 4 bankbiljetten, ieder van 100 markontvreemd. De dader ia echter den volgenden morgen door de politie te Dordrecht aangehouden, juist terwijl hij op het punt stond met den spoortrein naar Antwerpen te vertrekkenin het bözit van hét grootste gedeelte van het ontvreemde geld. Te Lekkerkerk is de landbou wer Leendert Rietveld uit eene schouw, waarmede hij naar zijn hooiland voer, in eene sloot gevallen en verdronken. Jack, do olifant in Artis, te Amsterdamdrong Zondag in eene booze bui den oppasser, die bezig was den stal te reinigen, plotseling tegen de ijzeren staven van het hok. De man kon zich gelukkig tusschen do ijzeren staven door wringen, en bekwam geen gevaarlijke kwetsuren. Hjj is naar het Israëlitisch zie kenhuis vervoerd en daar verbonden. Examen in de astronomie. Professor: „Wanneer zal, naar uwe mee ning, deze komeet terugkeeren?” Candidaat: „Over 62 jaren I” Professor: „Hoe komt u daartoe?” Candidaat: „Ik heb er zoo’n vermoe den van.” alhier heeft met zeer gunstig gevolg exa men afgelegd voor de Kweekschool voor Zeevaart te Amsterdam. Er hadden zich 239 candidaten aangemeld, waarvan nage noeg 140 niet mochten voldoen aan de zeer strenge geneeskundige keuring. Van de overblijvende 100 candidaten konden slechts 30 worden geplaatst. •BERG-AMBACHT, 11 Juli. De teraad heeft in zijne zitting op Juli jl., aan den heer A. Deo eervol ontslag toegestaan als onderwijzer aan de 2e openb. school tegen 1 Aug. a. s. •BERG-AMBACHT Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden f0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. gemeen- Vrijdag 8 Jong Kz. de 2e openb. school tegen 1 Aug. uERG-AniBACHT12 Juli. De jongste stormen hebben in dezen polder veel schade gedaan in de afgemaaide hooilanden. Zeer veel hooi is in de slooten en weteringen gewaaid en voorgoed weg. Temeer komt dit te onpas, daar de booi-opbrengst toch reeds minder is dan in gewone jaren. •BERKENWOUDE, 11 Juli. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres heeft zich reeds eene sollicitante aangemeld. Het heeft dus geholpen, dat de raad het trak tement heeft verhoogd. ♦BRANDWIJK, 9 Juli. De gemeente- rekening, dienst 1891, is vastgesteld in ont vang op f 5423,58s, in uitgaaf op f3675,87, alzoo met een goed slot van f 847,71s. Het tractement voor een te benoemen bnderwijzei* aan de openbare lagere school alhier is verhoogd mot f 50 en alzoo vast gesteld op f 450. GIESEN-OUDERKERK, 11 Juli. Terwijl O. Van Dam alhier bezig was de hit van onzen predikant Ph. Niemeijer uit de weide te halen, kreeg hij van het dier een zoo geweldigen schop tegen zijn enkel, dat dit lichaamsdeel geheel uit elkander is. We derom een bewijs, dat hitten, hoe mak zo ook zijn, nimmer vertrouwd kunnen worden. •HOOG-BLOKLAND, 11 Juli. De heer N. J. De Jong, van Streefkerk, werd in de raadsvergadering van Vrijdag j.l. benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier. •HOORNAAR, 11 Juli. De 1.1. Zaterdag in de raadsvergadering voorloopig vastge stelde gemoenterekening over 1891 heeft voor ontvangst f 4408,04 J voor uitgaaf f3780,19 en sluit alzoo met een batig saldo van f 627,85J. De kosten van onderwjjs, sohoolbehoeften, onderhoud van school on schoolhuis beliepen f 1510,62. ♦MOLENAARSGRAAF, 9 Juli, meente-rekening over 1891 is in ontvang op f 3503,16s, in uitgaaf op f 3305,11s, alzoo met een goed slot van f 198,05. •NOORDELOOS, II Juli. Door den al hier gestationeerden brigadier-titulair der njks-veldwacht I. De Pree is tegen een persoon proces-verbaal opgemaakt, wegens vermoedelijke vervalsohing van natuurboter. PEURSUM, 9 Juli. By J. G. Koojjman alhier zijn de jonge ooievaars des nachts uit het nest gestolen. •POLSBROEK, 12 Juli. Door het bestuur van het waterschap Polsbroek zijn, na ge houden aanbesteding, eenige herstellingen aan het stoomgemaal opgedragen aan den metselaar C. Hoogendoorn alhier voor do som van f 134. Door het dagelijksch bestuur dezer gemeente is de rekening over 1891 over genomen van den gemeente-ontvanger. Zij bedraagt in ontvangst f 5885,63 s, in uit gaaf f5231,49; het batig saldo is alzoo f 654,14»'. •REEUWIJK, 11 Juli. Dopr voortdu rende ongesteldheid heeft de heer J. Van Leeuwen ontslag genomen als wethouder ,en lid van den raad dezer gemeente. ïn zijne plaats wérd als plaatsvervangend wet houder benoemd de heer De Goei te Stein. Den 19. Juli a. s. zal tot stemming van een nieuw raadslid worden overgegaan. •RIDDERKERK, II Juli. Heden werd door het bestuur der vereeniging tot wering van bedelarij aan de woningen der leden aangebracht het toeken van lidmaatschap (een koperen plaatje met de letters W. B.). Vele woningen hebben het teekenmaar nog maar al te veel niet, vooral in do kom der gemeente. Daarom is het te hopen dat nog velen zullen toetreden, anders zal het doel voorzeker niet gemakkelijk be reikt worden. •TIENHOVEN, II Juli. Van gteter-avond tot beden-morgen zijn op zalmzegenvis- scherjj alhier 7 zalmen gevangen. VLIST, ‘12 Juli. Als een bewijs van een krasse gezondheid bij een hoogen ouderdom kan dienen, dat de heer A. Na- leman alhier, die eerstdaags zijn 80sten verjaardag hoopt te vieren, nog geregeld zwaren veldarbeid verricht en tegenwoordig gras maait, éven onvermoeid als toen hij nog eeq halve eeuw jonger was. De flinke grijsaard maakte nog kort geleden een wandeltocht naar Gouda om een koe af te leveren en toont in elk opzicht, niet het minst ook door zijn opgeruimden zin, dat hij niets voelt van den last des ouderdoms. •VUREN en DALEM, II Juli. Ds. Visch te Waarder heeft het beroep herwaarts aangenomen. Het is zeker opmerkeljjk te noemen, dat de kerkelijke gemeente alhier,

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1