I I I TER, 1892. N’. 1286 Woensdag 27 Juli. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-llolland en Utrecht r-York nrichting, i Zonen, WAAG”, A, fl )RE. •ikaansche tschappu'. oonhoven, iEER Co., SN. J DKOOPSTE CHT. JKA1S. sche BANK JFWAS HUUR. ’si BINNENLAND o Berg, te re liet VANNOOTEN. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgeven. in de meeste ïn eerst volgen- Lmsterdamsche ie Amsterdam- ier berekening B voorwaarden sela op binnen* op aanvrage te richten aan en omstrekea, t door den Heer Sohoonhoven der toezicht van verkrijgbaar bij te Stolwijk. SCHOORHOVENSCHE COORA1ÏT. Ie Kantoren der i of te Amafer* fbö 8 te Groningen. te Oleterwljk. i Serie nieuwe in af 100 Gld. likte Rijwielen 3cten voor:* 4°/, ’«jaar. a prolongatie- .mache beura- 1,50 en booger. ï,50 s>~~ ve dea Zondags, cht voor het ver- itographieön. ld ^RDAM, talnitend onder tegen billijke litbetaling van Gemengd Nieuws. Zondag- middag reden de Ko- ningiuuen te vier uren uit. Naby Amers foort stortte één der paarden, waardoor dit aanmerkelijk aan de knie verwond werd. HH. MM. schenen met erg geschrikt en aanvaardden te voet de terugreis, na aan AN WIJK, aat, Woerden, ogen te beko- >edkoop in Tafelblik- Potten tan elke een te komen iezende togen 1 en verkoopen iroviaie van: de 30 80 7.5 (ook e zoozeer gere- 0 Amerikaanache KRUlJSiZjon Hoacli. verkrijgbaar voor I bij W. J. VAN ^Bergambacht bij N DEN DOOL, zonhoven bij de 3. DE JONG, Cents. RIJWIEL, voorzien van en. De verlo- i i 1,00 Gld., ^hiedt na ont- litalag wordt in Prija der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiënvoor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Sohoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rijk 0.90. Men kan zich abom neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. dracht voor onderwijseres aan de openbare school alhier (vacature mej. A. M. Haen- tjens Dekker) bestaat uit de dames J. A. Kramers te Gouda, G. Weidema te Haar lemmermeer en M. Kuipers te Gorinchem. ♦PAPEKOP, 25 Juli. De raad dezer gemeente benoemde 11. Vrijdag tot ambte naar van den burgerlijken stand den heer W. H. M. Doorman. Tevens werd den raad de rekening over het dienstjaar 1891 aangeboden en deze voorloopig vastgesteld op f3708,31 aan inkomsten en f 3*295,47 aan uitgavenmet een vermoedelijk batig saldo alzoo van f412,84. •POLSBROEK, 26 Juli. Met 1 Aug. a. s. treedt het besluit van den Minister van waterstaat, handel en nijverheid in werking romtrent de invoering van een tweeden da- gelijkschen postdienst voor deze gemeente. Naar wij vernemen, zal de bode zich met terwoon te Schoonhoven vestigen, van waar hij 's morgens te 6 uren zijn eersten loop begint naar Polsbroekerdam. Des namid dags te 12.30 vertrekt de bode opnieuw uit Schoonhoven, om dan alleen zyn’ loop tot de kom der gemeente uit te strekken en te ongeveer 2 uren naar Schoonhoven terug te koeren. Werden vröeger onze vischrijke pol ders schier dagelijks bezocht door stroopers uit andere gemeenten en werd dit door de hier wonende visschers met leede oogen aangezien, in de laatste twee, drie jaren bleven we van die vreemdelingen, dank zij het verscherpt politietoezicht, zoogoed als verschoond. Hoe het hun vergaat, die nog een kansje wagen, ondervond verleden week een visscher uit Schoonhoven, die door de hier gestationneerde veldwachtersVan Brakel en Spinhoven wegens niet minder dan drie overtredingen der wet op de visscherij werd geverbaliseerd. •REEUWIJK, 26 Juli. In deze gemeente heeft zich eene commissie gevormddie zich ten doel stelt om den laten Septem ber a. s, den dag waarop vóór 25 jaren de heer F. H. Bulaeus Brack tot burge meester alhier werd benoemd, niet onop gemerkt te laten voorbijgaan. Ter voorziening in de vacature bij de Nederlandsch Hervormde Gemeente alhier is een beroep uitgebracht op den heer F. G. Pont, candidaat in de theologie te Utrecht. RIDDERKERK, 22 Juli. By de heden gehouden jaarlyksche verpachting der tien den van de polders Oud- en Nieuw-Reijer- waard, ten verzoeke van de ambachtsvrouwe van Ridderkerk, waren de lage graanprijzen merkbaar van invloed en werden beduidend lagere pryzen besteed dan vorige jaren. $e opbrengst van de tienden der granen bedroeg gemiddeld f 10 til per morgen, behalve de kosten. *81 UN, 25 Juli. De directie der onder linge molen brand verzekeringmaatschappy te Amsterdam heelt eene premie van 12 gul den geschonken aan die personen, die den brand van 14 Juli reeds hadden gebluscht, vóór de spuit aanwezig was. In den nacht van Vrydag op Zaterdag heeft iemand een stuk van ongeveer 4U ellen katoen bevestigd aan den knop der buiten deur van de woning van den logement houder R. Beyen met een daarby geschreven papiertje, waarop stond: „Voor de meid.” Men tracht den dader op te sporen. •TIENHOVEN, 25 Juli. Up de zalmze- genvisschery alhier zyn van gister-avond tot heden-morgen gevangen 2b zalmen. WAD DIN GS VEEN, 25 Juli. De Raad dezer gemeente heeft den heer A. H. Fourniers tot onderwyzer aan de open bare school B benoemd dn op het verzoek van den kerkeraad der Chr. Ger. Gem., om des Zondags in een der lokalen van de school aan het dorp godsdieustonderwys te mo^en geven, gunstig beschikt. WILLIGE-LANGERAK, 26 Juli. Op de visschery alhier zyn van Zondag op Maan dag 1.1. 36 zalmen gevangen. De krijtende tiend alhier is voor dit jaar gepacht door H. Damsteegt en Joh. Van bcnaik, voor f 156 en twee perceeltjes korentiend door A. Oosterling, voor f en H. Schep, voor f 9. ♦WIJNGAARDEN, 23 Juli. Voor de va cante betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, op eene jaar wedde van 1450, heeft zich geen enkele sollicitante aangemeld. 1JSELMONDE, 23 Juli. Er is in deze gemeente eene stroomiug waar te nemen om aan Rotterdam meer grond af te staan dan voorloopig overeengekomen is, voor- uamelyk met het oog op waarschynlyke uitbreiding der buurt Hillesluis. By de verkiezing der,commissie leden zal gelet worden op hunne zienswyze in dezen. 8TATEN-GENERAAL. Na het Kamer-telegram in het nummer van Zaterdag j 1waarin de uitslag der stemmingen over de belasting-voorstellen is medegedeeld, bepalen wjj ons thans tot de vermelding, dat in de vergadering van Vrjjdag het ontwerp op den sout-accjjns is behandeld. De heeren Zjjp en Ferf stelden twee amendementen voor: I Den accjjns in plaats van op 4, te bepalen op 3 gulden per 100 kilogram 2°. te doen ver vallen den vrjjdom van accjjns voor het zout benoodigd voor het maken van botersurrogaat en kaasbestemd voor het buitenland Deze amendementen werden met 61 tegen 27 stemmen aangenomen. De overige artt. werden zonder stemming goedgekeurd de eindstemming over het wetsontwerp werd op Dinsdag bepaald. Tot voorzittor van den polder Dalem is benoemd de heer G. De Gier Dz. Het bezoek van Hare Majes teiten aan het kamp, door de mineurs betrokken bij Zeist, is vastgesteld op heden, uur des namiddags. Aanstaanden Vrijdag half twee zullen Hare Majesteiten de Spokttentooristelling te Scheveningen bezoeken en den eigen avond 7.30 uur naar Soestdyk terugkeeren. Donderdag 4 Augustus Vertrekken Hare Majesteiten naar Amsterdam, waar zij te II uren zullen aankomen om per stoomboot den tocht langs het Merwedekatjaal naar Vreeswijk mede te maken, terwijl zy van daar per rijtuig naar Soestdyk zullen terug keeren. Inden avond van den.a. s. ver jaardag van H. M. de Koningin Regentes zal het Haagsche Bosch van wege het gemeen tebestuur feestelijk verlicht worden. Aan het einde vau den grooteu vijver zal als decoratie een 20 meter hooge muziektempel geïllumineerd op het water prijken. De nieuwe guldens zullen ia den loop der volgende week in omloop worden gebracht. Reeds is met de verzen - ding naar de Ned. Bank een aan vang ge maakt. Het beeld van koningin Wilhelmina is geboetseerd en in gips gebracht door prof. Junger; de stempel is gesneden door den beer W. Shammer, stempelsnijder aan 's Rijks Mout. De munt is echter alles behalve fraai uitgeslagenwaarschijnlijk een gevolg van den toestand der machinesdie reeds meer dan vijftig jaar oud zyn. In geen 26 jaren werden trouwens in Rijks Munt guldens geslagen. Het kegel-concours te Gorin- chem gehouden en uitgeschreven door de kegeldub Concordia’’, is Zondag avond geëindigd. De uitslag was als volgt: le prijs: gouden medaille, de heer Th. Beausar aldaar, met 39 houten in 5 worpen 2e prijs: groote zilveren medaille met kunstvoorwerp, de heer J. Kuilenburg aldaar, met 38 (9) houten in 5 worpen 3e prijs: zilveren medaille met kunst voorwerp, de heer A. Wijzenbeek aldaar, 38 (8) in 5 worpen; 4e pryskunstvoorwerp, de heer F. Duijm aldaar, met 3b (7) houten in 5 worpen; 5e prijs: kunstvoorwerp, de heerU. J.B. Du Croo aldaar, met 3b (5) houten in 5 worpen; 6e prys: kunstvoorwerp, de heer J. B. Hassoler te Zutfen, met 37 (9) houten in 5 worpen. (De in haakjes gestelde cijfers beteekenen het aantal houten van de laatste worpen). De heerL. Stellenboom aldaar behaalde het minste aantal, zynde 19 houten in 5 worpen, en behaalde daarvoor eene bronzen medaille. Bij loting viel ten slotte de negen-prys, bestaande in eene zilveren medaille, ten deel aan den heer Belaerds Van Emmick- hoven aldaar. Tot groot gerief van reizi gers en touristen breidt zich het aantal geïllustreerde reisgidsen steeds uit. Zoo bestaan op dit oogen blik reeds stuiversgid- sen van Nijmegen en van Amsterdam dubbeltjesgidsen van Groningen en Maas tricht. Tot den prys van 30 a 50 ets. be staan reeds reisgidsen van ArnhemApel doorn, Wageningen, Zutfen, Lochem, 's Gravenhage DelftLeidenHaarlem AmsterdamUtrechtBaarn en Hilversum Deventer. Men hoopt dat ook binnen kort dergehjke geïllustreerde gidsen van Gouda en Schoonhoven, met omstrekenin het licht zullen verschynen. Het Weekblad voor Woerden deelt mede dat men te Gouda bezig is po gingen aan te wenden om een seminarium te verkrygen in den trant van de inrichting van den beer Van Dijk te Doetinchem. Behalve de jongelieden die benoemd zyn tot cadet by de kon. mil. academie te Breda, hebben nog 22 adspi- r.uiten een voldoend examen afgelegd, doen ku unen wegens gebrek aan plaatsen niet in .taumerkiug komen. Van de 54 onderwijzers, die in B otterdam deel nemen aan den cursus in vrije- en orde-oeieningenzyn er 4 uit deAlblasserwaardn.l. de heeren Magielse uit Brindwyk, Zevenbergen uit Ottoland, een voorbijkomend eenvoudig man verzocht te hebben den heer Overbosch. veearts te Amersfoort, te willen verwittigen. Gul hartig antwoordde de man„jawel, juffrouw’ De koetsier verzocht een voorbijkomend wielrijder om jjoo spoedig mogelijk op den stal Soestdyk een ander rijtuig te ontbie den; hieraan werd gaarne voldaan, waar door onze Koninginnen zeer spoedig in de gelegenheid waren weder te kunnen in stappen. Zondag maakte de vereeniging „Rivierlust” te Rotterdam met de salon boot „Merwedel” eenen pleiziertoebt naar Nijmegen. Om sensatie te makenwas Jannetje Struik.de zoogenaamde millioenen- juffrouw, meegëgaan, om gedurende de reis haren levensloop aan boord te verbalen. Bij aankomst waren duizenden nieuwsgie rigen aan de Waal kade tegenwoordig, en bij het vertrek werd er uit het publiek met steenen naar haar geworpen. Er komt eindelijk eens m gunstige tijding voor onze justitie. Zij is er in geslaagd de daders op te sporen van den bekenden diefstal bij de oude lieden De Graaf onder Naarden, waar de aanzien lijke som van f 80.0Q0 aan effecten uit het kabinet werd ontvreemd. Thans is zekere Y. te Naarden aangehou den, die in complot met een reeds vroeger verdachte, de effecten te Utrecht had te gelde gemaakt. Door het aanbieden van een coupon der gestolen effecten aan een kassier te Groningen, kwam de justitie tot zekerheid van haar vermoeden en binnen eenige uren waren de vogels in de knip. Te Leeuwarden zijn de leden van eene officierstafel, onderscheidene on derofficieren en ook een paar gezinnen, in meerdere of mindere mate ongesteld ge worden tengevolge van het gebruik van het vleesch eener waarschijnlijk zieke koe, afkomstig van een slager aldaar. De zaak wordt onderzocht. Gisteren-v o o r m i d d a g is te Ylissingen door de bemanning van de op de reede liggende bark „Kaitos”, komende van Gent, met bestemming naar zee, naar bet lijkenhuis op de algemeene begraaf plaats overgebracht een matroos, die den vorigen ochtend met een van zijne maats uit den mast gevallen was, ten gevolge waarvan hij overleed. Beiden vielen uit den mastde een, die geen letsel bekwam, had een mes in de band, waarin de over ledene viel, met het treurig gevolg dat de slagader in den hals werd doorgesneden. Te Rotterdam is Zondag- avond in een der aan den Steiger uitko mende huizen in den Krommen Hang brand uitgebroken in de bovenverdieping van het pand, waarin aan de zijde van den Hang een manufactuurwinkel en aan de zijde van de Keizerstraat het manufactuur- en pelte rijen-magazijn van den heer A. A. Den Arend is gevestigd. Als in een oogwenk vertoonde het geheele bovenhuis van voor tot achter één vuurzee, en in een half uur tijds waren de twee bovenverdiepingen geheel uitgebrand. De duizenden toeschouwers hadden vooral op de Grootemarkt een seboone gelegen heid bet schouwspel gade te slaan. Aan het krachtig optreden van de brand weer is bet te danken, dat de brand tot dit eene pand beperkt is gebleven. De landbouwer M. De Wit, wonende op de hofstede „de oude Wiers” bij Vreeswyk, heeft daar Zondag een p’rach- tigen reebok gezien. Zoodra het dier hem opmerkte, vluchtte het in de richting van de geniekade. Hij deed pogingen dm de zen reebok te bemachtigen, doch is daarin niet geslaagd. Zaterdag is te Rotterdam op de Markt aangehouden de varkenskoopman Arie Goor van Waddingsveen, omdat hij zieke varkens te koop aanbood. Bij zijne aanhouding gaf hij den naam op van Van der Broere. De varkens waren afkomstig van den landbouwer M. in het Bloemendaal. Toen de slager Borremans tQ Antwerpen M mndagochtend ontwaakte, had hij een gevoel alsof hij stikken zou en zag hy een bijl liggen op zyn nachttafeltje. Hy ging naar de kamer waar zijn vrouw met hun vijfjarig dochtertje sliep. De eerste werd met een gil wakker op haar tafeltje lag een slagersmes. Het dochtertje was eerst niet wakker te krijgen. Later moesten zy alle drie braken en het bleek, dat het geheele gezin was gechloroformiseerd door inbrekers, die op hun gemak de woning hadden geplunderd en met een 5000 fr. zich uit de voeten hadden gemaakt. Bijl en mes waren natuurlijk klaar gelegd voor het geval, dat de chloroform onvoldoende mocht zijn. Op een zoelen zomeravond wemelde 't van flaneurs in den tuin van het Palais Royal te Parijs. De restaurants, alle schitterend verlichthadden hun ven sters wijd open gezetieder wilde van bet heerlijke weder genieten. In een hoek stond een man van middelbaren leeftijd en dicht bij hem een jong meisje, een kind. De man speelde viool, om te trachten, de gekeerd was dan voorheen, is te begrijpen maar wie schildert zijn harteleed, toen het wel zijne natuurgenooten terugbracht, maar zÜn gaaike niet 1 Had zij hem zoo spoedig vergeten Of had zij op de verre reis een vroegen dood gevonden? Onder de pijnlijke overwegingen van een ijverzuchtig gemoed verstreek voor onzen Peter de zomer; ook de winter vlood heen en het nieuwe voor jaar, dit voorjaar, wekte nieuwe verwach tingen. Zouden die verwezenlijkt worden? Wederom stond hy, als naar gewoonte, van zyn hoog standpunt de vlucht te be spieden van zijne terugkeerende vrienden; en ziet, wie komt daar in sierlyke kringen beurzen der wandelaars te doen opengaan. Zijn spel verried uitputting. Drie jongelui komen „bras dessus bras dessous” aanwandelen en blijven met eenige aandacht naar den vioolspeler luisteren. Zich wendende tot een der anderenzegt een hunner: „die nian kan niet meer; neem jij de viool op en speel voor hemdan gaan wij met het bakje rond.” Die aangesprokene wisselt eenige woorden met den vioolspeler en begint dan een prachtige fantaisie voor te dragen. De wandelaars blijven staanen weldra vormt zich een groote kring; de virtuoos behaalt een groot succès en de twee anderen maken een goede recette. „Nu, zeide daarop de violist, nu hob ik gespeeld; nu moet jij eens zingen; ik zal je accompagneeren.” De eerste der jongelieden liet zich niet smeeken met een prachtige tenorstem droeg hij een der fraaiste liederen voor. Kolos saal succès; en de hoed van no. 3 vulde zich weder met muntstukken, en het pu bliek, dat onafzienbaar was geworden, riep „bis bis!” en eenige deftige toehoorders namen te gelijk de taak over om het geld in ontvangst te nemen, zoodat er verlegen heid begon op te komen bij de drie jongelui. Maar de derde wist raad. Laten wy het trio van „Teil” zingen, zei hij: ik zing „Guillaume” en X. (de violist) accompag neert ons. Zoo gezegd, zoo gedaan. Na het andante klom het enthousiasme van het publiek ten top; het geld stroom de toe, de jongelui vulden de zakken van den vioolspeler en zijn dochtertje en wensch- ten hem goede reis; want hij moest naar Straatsburg, waar hem eene goede betrek king in de musikale wereld wachtte. Over gelukkig en met tranen in de oogen wilde de man de namen kennen van zijn wel doeners maar alle drie namen onder het gejuich der menigte de vlucht. Wij willen zoo discreet niet zijnde een was de later gevierde tenor Roger, de tweede was Charles Gounod (die een fraaie barytonstem had) en de derde Hermann, de groote violist. Wie de beweldadigde man en zijn doch ter waren, zullen we niet zeggen. Alleen ditmenig Hagenaar heeft later ovaties aan de zangeres gebracht. (Haagsche Ct.) Een roman uit het ooievaars- leven. Op een landgoed in Holstein gebeurde het elf jaar geleden, dat bij een gevecht met een jaloerschen medeminnaar een ooievaar zoo werd toegetakeld, dat hij vleugellam v&u het nest viel. De meest zorgvuldige verpleging mocht niet baten om aan vader langbeen het gebruik zijner vleugels terug te geven en van nu aan wandelde hij treurig en in zich zelf ge keerd over de hoeve. Toen in den nazomer zijne kameraden zich opmaakten om de reis naar Egypte te aanvaarden, zag Peter zoo had men den invalide gedoopt hen treurig na. Maar hij schikte zich in het onvermijdelijke, waartoe niet weinig de liefderijke verzorging medewerkte, die hij gedurende de wintermaanden ondervond. Men liet dagelijks van de kust visch aan voeren om hem te voeden en maakte het kortom zóó, dat hij in den loop der jaren tam werd en zynen meester, maar ook dezen alleen, overal volgde. In die elf jaren braken voor Peter altijd de treurigste dagen aan, wanneer zijn mak kers, uit het zuiden teruggekeerd, hunne oude nesten weder opzochten of nieuwe bouwden; kortom zich voorbereidden op een leven van liefde en huiselijk geluk, waarop voor hem niet meer viel te hopen. Dan kon men hem in den regel vinden op het hoogste punt van het erf, den mest hoop, waar hij, treurig en van liefdepijn verteerd, het huwelijksgeluk van zijns ge lijken stond aan te staren. Maar wat gebeurt? Dit voorjaar twee jaar geleden stond hij daar wederom zoo, toen een jonge dame ooievaar op den mest hoop neèrstreek en medelijdend als elk goed meisje, de galante betuigingen van den armen Peter niet alleen niet afwees, maar zelfs, tegen alle ooievaars gewoonten in, zich bereid verklaarde met hem op den vlakken grond te leven. In de nabijheid van den koepel werd een nest gebouwd, waarin onze Peter met zijn wijfje een ge lukkigen zomer doorbracht, die hem vader zag worden van een talrijk kroost. Maar... „niet steeds is de liefde bestendig van duur.” Toen het najaar kwamreisde moeder met de kinderen af en liet den onbestorven weduwnaar eenzaam achter. Dat hij dien winter nog meer in zich zelf Manders uit Bleskensgraaf en Polderman uit Nieuwland; allen hoofden van scholen. Tot onderwijzer aan de le openbare school te Strijen is benoemd de heer W. L. Klyn te Sliedrecht, met ingang van 1 Augustus 1892. Aangenomen hot beroep bij de Herv. Gemeente te Linschoten door Ds. W. J. Pijzel te Muiderberg. Gereformeerde kerken. Beroe pen naar St. Laurens c. a. (Zeeland) Ds. Sluiter te Vianen; naar Middelharnis Ds. E. Kropveld, te Alblasserdam. De heer J. Van den Berg, te Gouda, is toegelaten tot de evangeliebe diening in de Geref. kerken. GOUDA, 25 jÏÏT" Op het tweetal voor predikant bij de Remonstrantsche Gemeente alhier zijn alphabetisch geplaatst de heeren A. K. E. Horst, te Lochem en A. H. Humme, te Oude-Wetering. GORINCHEM, 23 Juli. In de raadsver gadering van heden-avond werd het voor stel van het raadslid A. Blankers, om de prostitutie tegen te gaan en daartoe het toelaten van het bestaan van bordeelen te doen ophouden, met 10 tegen 3 stemmen verworpen. GORINCHEM, 25 Juli. In de vorige week was de zalmvangst op de Beneden- Waal vrij gunstig, hetgeen aan den gun- stigen stand van het water is toe te schrij ven. In het traject tusschen Tiel en het vischwater dezer gemeente werden gevan gen 112 zalmen en 1 steur. De middel bare prys der zalm bedraagt 62J ct. per j kilo. ♦AME1DE, 25 Juli. De rekening dezer gemeente over 1891 bedraagt: in ontvang f8924,44, in uitgaaf f8022,19* en levert alzoo op een goed slot van f902,24*. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur dezer gemeente over 1891 bedraagt: in ontvang f 1323,54*, in uitgaaf f 1339,67 en sluit dientengevolge met een nadeelig slot van f 16,13*. BENSCHOP, 23 Juli. De naweide van de Zuidkade is door het bestuur van dit waterschap verhuurd aan A. De Vos, te IJselstein, voor f65, en die van deNoord- kade aan J. L. Oskam, te IJselstein, voor f55, dus samen voor f 120. liet vorige jaar bracht deze verhuring f 110 op. ♦BENSCHOP, 26 Juli. Voor den rechter van instructie te Rotterdam zyn vier per sonen uit deze gemeente gedagvaard, ten einde te worden gehoord omtrent den in den nacht van 7 op 8 dezer in deze ge meente plaats gehad hebbenden brand. •BERG AMBACHT, 26 Juli. Van gemeen tewege zal in de Meent een nortonpomp geplaatst worden. •HAASTRECHT, 25 Juli. Gisteren-avond had de knecht van een alhier liggend kolen schip een weinig te lang in de herberg te Hekendorp vertoefd, zoodat hij meer dan genoeg van Schiedam geproefd had. Naar het klompje willende overroeien, had hij het ongeluk met zijn bootje tegen den oever te stooten, waardoor hij te water viel en zeker zou verdronken zyn, wanneer G. Streng van 't Klompje, die daar juist aan 't visschen was, hem geen hulp had kunnen verleenen. •HAASTRECHT, 26 Juli. De heer D. A. Dupper Az. heeft wegens vertrek naar elders als kerkvoogd der Ned. Hervormde kerk bedankt. Als plaatsvervangend telefonist is be noemd L. Roth. Gisteren arriveerde alhier de inspecteur der telegrafie om te onder zoeken naar diens bekwaamheden. ZEd. keurde eerst daarna de benoemiug goed. Gisteren zijn hier drie kinderen al spelende te water geraakt. Een daarvan werd met moeite gered. Toen het op het droge was gebracht, zakte het weer ineen, doch na eenige behandeling gaf het weer teekenen van leven. •HEI- en BOE1COP, 25 Juli. In eene heden gehouden Raadsvergadering is met algemeene stemmen tot gemeente-secretaris benoemd de heer Joost Pot, volontair ter secretarie te Lexmond. Met hem stond op de aanbeveling de heer A. E. A. Doorman. LEKKERKERK, 25 Juli. De heer K. Van der Graaf, alhier, is bij het ie Breda ge houden examen geslaagd als hoofd-onder wyzer. N1EUWERKERK a/d IJSEL, 25 Juli. Onze predikant, fis. J. P. Hattink Jr., heeft een beroep ontvangen naar Nyega. •NOORDELOOS, 25 Juli. Heden middag geraakte het zoontje van C. De J. al spe lende te water en werd schijnbaar levenloos daaruit gehaald. Het mocht evenwel den heer van Steenis, hoofd der school, geluk ken, na aanwending der behandeling, zoo als die door de Maatschappij tot redding van drenkelingen is aanbevolen, hem tot bewustzyn te brengen. De blydschap der wanhopige ouders, van wie vóór 21 jaar een kindje van 4 jaar is verdronken, laat zich begrijpen. OUDE WATER, 25 Juli. De door bur gemeester en wethouders opgemaakte, voor-

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1