'fl I J I 'I I I IJ 11 ll F I J I 1 I 1 1 1 I Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. -York 1 nlgang". erij IERK, richting, Zonen, MAG”, i N’. 1290. Woensdag 10 Augustus. ’s! RE. onhoven, Tabak I Zn., rooken. KOOPSTE ;ht. kaansche ichappjj. FWAS IKAAS. HUUR. j ib. 1892, imief 10.-. I BUITENLAND. Overzicht. Officiëele Kennisgevingen Gemeente SCHOONHOVEN. BINNENLAND KERMIS te SCHOONHOVEN. SGHOOlfHOVEKSGHE COURANT S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, üitgevvn de luit, ter 40 jaren, is al t en on- i de meeste i eerstvolgen- asterdamsche Amsterdam- r berekening voorwaarden ds op binnen- op aanvrage Serie nieuwe i af 100 Gld. kte Rijwielen sr toezicht van jrkrijgbaar bij e Stolwijk. ndeweg D 62. ieder één serie over spelen en wie daarin de meeste punten behaalde, verwierf dezen ten voor: jaars prolongatie- ische beurg- loorden Heer lohoonhoven i Kantoren der of te A meter- bü te Groningen, te Oteterwljk. ge na- zoozeer gere- Amerikaansche ROUS&Zoon ioech. rkrijgbaar voor bij W J. VAN bergambacht bij DEN DOOL, nhoven bij de DE JONG, >entg. AN NOOTEN. 50 en hooger. i des Zondags, t voor het ver- igraphieën. in te komen zende tegen an verkoopen ivisie van: 80 7.i (ook 1IJWIEL, voorzien van i De verlo- h 1,00 Gld jbiedt na ont- tslsg wordt in moeten irie vóór •o-irjg ran e. der ge go lden prijs; dit was de heer W. C. Boer, die hem behaalde met 32. Door den voorzitter werden de pryzen onder toepasselijke woor- imiddags ten e, voor paar- bereden ou den manin lumdie niet en hebben. 3. Sepfemb. Gladstone aanbreken. Heden komt het parlement bijeen en de nieuwe meerderheid is met haar motie van wantrouwen gereed, die Salisbury van den mhiister-zetal zal verwijderen. Een ander afgevaardigde moet reeds eene motie in gereedheid hebben Qm Egypte, dat nog altijd door de Engeleche troepen bezet is, onzijdig te verklaren, onder waarborging der Mogendheden. Het volgende liefdesdrama had in .Mexico plaats. Dinsdag avond trouwde in een buitenwijk der stad Mexico een jong land bouwer Palmeye met Alice Muller, de dochter van een plattelands-heelmeester. De bruiloft werd bekroond met een bal, waarop zekere Ellias, uit Ohio, een goede bekende des bruidegoms en die zelf vruchte loos het meisje het hof had gemaakt, de gunst vroeg van een wals met de bruid. Lachend haar man opmerkende dat het „haar laatste dans” zou zijn, nam zij aan. Midden onder den dans trok Ellias een revolver, waarmede bij de bruid door het hoofd schoot. Palmeye sprong op hem toe, maar stortte, op zijn beurt doodelijk in de borst getroffen, ter aarde en voordat de ontzette gasten hem konden weerhouden, schoot Ellias zichzelf door het hoofd en viel dood neer op het lijk van de bruid. Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijsvoor Schoonhoven per drie maanden f 0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Engeland en Rusland hebben langen tijd het status quo in Azië bewaard. De strijd, jaren geleden in Afghanistan gestreden begon reeds langzamerhand in het vergeet boek te geraken. Thans is déiir een quaestie gerezen. Bij de jongste botsingen op de zg. Pamir-hoogvlakte en bij Alichur zijn door de Afghanen vyf Russen gedood en tien gevangen genomen, die zwaar geboeid naar Cabul zjjn overgobracht. Raslnnd vraagt en terecht eene voldoende verkla ring en voldoening daarvoor, 't Is meer dan waarschijnlijk dat de Emirdie in *t gebeurde xoo’n groot vergrijp niet ziet weigert en dan kan Rusland 't er bezwaar lijk bij laten. Er is veel kans dat dan de poppen aan 't dansen gaan en dat Engeland, die er veel belang bij heeft, dat Afghanistan blijft wat het isalthans niet Russisch wordt, zich ook met de zaken bemoeit. Er is weer sprake van een Rnssisch- Duiisch verdrag tot regeling der handels- bptrekkingen. De minder hartelijke be trekkingen der laatste jaren tusschen beide landen, hebben die onderhandelingên steeds op den achtergrond geschoven zoodat de omstandigheid, dat deze zaak weer aan de orde komt, mag beschouwd worden als een belangrijk feit. Keizer Wilhelm neemt nu de terugreis weer aan uit Engeland. Op nieuw nam bij daar met zijn jacht aan een zeilwedstrijd deel, doch mot geen beter gevolg dan de eerste maal. Von Bismarck is nu te Vargin terug gekeerd. Ook te Stettin fêteerde men hem. Zjjn reis naar Weenen heen en weer was een ware zegetocht. Of er ook geen onaangename herinneringen van zullen over blijven, vreezen we. De Italiaansche vulkaan, de Etna, is nog steeds geducht aan het woelen. De vorige week is weer een der kraters met groote hevigheid begonnen te werken. Groote blokken werden tot op eene groote hoogte geslingerd en gingen gepaard met groote stroomon lava. Voorloopig bestaat er geen gevaar voor de omliggende dorpen. In Genua is eene groote historische op tocht gehouden, voorstellende de uittocht, het vertrek van Columbus. Ongeveer 900 personen, gekleed als matrozen, timmer lieden, soldaten, reeders, muzikanten, rid ders, pages en narren, namen aan den schitterenden optocht deel, die volkomen gelukte. Tusschen Italië en Frankrijk schijnen de betrekkingen ook weer wat hartelijker te worden. Bij gelegenheid van de tentoon stelling te Genua en het bezoek aldaar van den koning en de koningin zal een Fransch eskader daarheen vertrekken. Men wacht er dan ook Duitsche, Spaansche, Portu- geesche en Engelscbe schepen, zoodat de haven een schoon schouwspel zal aanbieden. Acht en twintig jonge gevangenen te Rouaan zijn onlangs opgestaan zij hebben den hoofdcipier vermoord en alles kort en klein geslagen wat zij konden. Daarna beproefden zij te ontvluchten, maar dat ge lukte hun niet. Toen er een compagnie soldaten kwam verschansten zij zich in de werkplaatsen, waar zij ook nog een poging deden om brand te stichten. Zij werden echter, vóór hun dit gelukte, door de sol daten overmeesterd en daarna in afzonder lijke cellen opgesloten. Deze week zal de beslissende dag voor Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0.10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrjjdhgs-namiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. BURGEMEESTER én WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat het Cursus jaar op de School 3e soort (Hoofd de Heer U. II. WE8TBR0EK) aanvangt 17 Augustus a. s. Aangifte voor nieuwe leerlingen kan schieden tot Maandag 15 Augustus a. s. middags 3 uur. Schoonhoven, 9 Augustus 1892. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. De heer J. Westbroek te Am sterdam is geslaagd voor het examen Fransch, lager ouderwijs, te ’s Gravenhage. “S-Ger. Kerke u*fn Nederland: ^J^M****** Beroepen naar Werkendam c. a. Ds. B. J. Osinga te Gouda. GOUDA, 8 Aug. In de Donderdag ge houden vergadering van den gemeenteraad, die gepresideerd werd door den wethouder Koning, bij afwezigheid van den burge meester, werd medegedeeld dat Gedepu teerde Staten de beslissing in zake het veelbesproken raadsbesluit tot reorganisatie van de tweede burgerschool voor meisjes verdaagd hadden, daar aan dat besluit eene bepaling ontbrak betreffende het in wer king treden van het besluit, of eene over gangsbepaling waarom Burg, en Wetb. werden uitgenoodigd den raad in overweging te gevendie leemte alsnog aan te vullen. Naar aanleiding daarvan stelde de voor zitter namens B. en W. voor het raadslid Dr. H. IJssel De Schepper, op wiens voorstel bedoeld besluit genomen werd (die buitens lands vertoeft en dus de vergadering niet bijwoonde)uit te noodigen de noodige voorstellen bij den raad in te dienen, om aan het bezwaar van Gedeputeerde Staten tegemoet te komen. De raad vereenigde zich met dat voorstel. In deze zitting werd besloten een krediet van hoogstens f 300 toe te kennen voor eene in deze geoseente te houden tentoon stelling van gastoestellen en eene subsidie van f 100, benevens één of meer lokalen met vuur en licht, aan het departement Gouda der Maatschappij tot Nut van ’t Al gemeen, voor een cursus voor volwassenen. Nog werd besloten voor rekening der gemeente een drietal slooten in de Korte Akkeren te dempenwaarvan de kosten geraamd worden op f 6950 •ALBLASSERWAARD en V1JFHEEREN- LANDEN, 9 Aug. In verscheidene ge meenten dezer streek heefscht thans groote werkloosheidtal van rappe werklui, die niets liever willen dan de handen aan den ploeg slaan, ziet men met groepjes werkeloos bij elkander staaneen treurig verschijnsel voorzeker zoo in ’t hartje van den zomer, dat, uit hooide van de snel aanwassende bevolking, meer en meer zal voorkomen, zoo er geen werken van grooten omvang worden ondernomen. Boomvruchten zijn hier dit jaar helaas ook scbaarsch, anders vinden met 't plukken, vervoeren enz. daarvan vele handen werk aanleg van boomgaarden is dan ook zeer aan ie bevelen. Hoogst nuttig zijn, vooral in gemeenten met uitgebreide arbeiders-bevolking, ver- eenigingen tot werkverschaffing; en moge door zoodanige vereeniging in den regel geen groot loon kunnen worden uitgekeerd, de werkman die wil, kan dan ten minste ten allen tijde iets verdienen om in de allernoodzakelijkste behoeften van zijn gezin te voorzien en dit zegt ook veel behoeft niet in ledigheid zijn dag door te brengen. •AMMERSTOL8 Aug. De rekening dezer gemeente over 1891 den Raad aangeboden, bedraagt in ontvangst f 5700,475in uitgaaf 15601,08s, batig saldo f99,39. In het vischwater van Nassau la Lecq zullen gedurende den verboden tijd voor de zalmzegenvisscherij 4 zalmsteken geplaatst worden. BENSCHOP, 8 Aug. Tot predikant alhier is beroepen Ds. J. Boer Knottuerus te Koten. ♦BERG-AMBACHT, 8 Aug. De gemeente- rekening van 1891 is goedgekeurd en vast gesteld tot een bedrag van f 34932,73T aan ontvangsten en f33500,815 aan uitgaaf, ba tig slot alzoo f 1431,92. De gemeenteraad heeft besloten voor de beide openbare scholen dispensatie (voor 2 jaren) aan te vragenvan het onderwijs in de vrije- en orde oefeningen. Het personeelbéhoorende tot de be handeling der brandspuiten in deze ge meente is aanmerkelijk uitgebreid. BUDEGRAVEN, 8 Aug. De heer W. Lotsij, sedert 1883 hoofd dezer gemeentebeeft wegens zijne benoeming als gemeente-ont- vanger van Gouda togen 1 September a. s. zijn ontslag aaugevraagd. Tal van nuttige instellingen zijn gedurende zijn negenjarig burgemeesterschap op zijn initiatief hier ter plaatse in het leven geroepeu en zeker zullen velen ook om zijne voorkomenheid en hulpvaardigheid zijn aftreden met leed wezen te gemoet zien. BOSKOOP, 8 Aug. Dinsdag j.l. had in de sociëteit „de Hoop" een kolf wedstrijd plaats, tusschen do leden onderling er waren drie fraaie prijzen in zilver uitgeloofd. Over ’t algemeen werd er goed gespeeld, vooral bij de 3e serie; die reeds bijna zeker van een prijs waren, werden ver overvleugeld. De uitslag was, dat de eerste prijs be haald werd met 118 punten door denbeer M. A. Wiegand Bruss, de tweede prijs met 93 punten door den heer F. J. Hooftman, de derde prijs was uitgeloofd voor de 6 mededingers, die bij dezen wedstrijd de GIESENDAM, 8 Aug. Na ons laatste be richt is er geen ziek vee meer aangegeven. De soldaten zijn thans in Giesen-Oudekerk ingekwartierd. ♦GOUDRIAAN, 8 Aug. Met den bouw van de nieuwe pastorie is men nu reeds zoo ver gevorderddat het gebouw Zater dag jl. onder de kap gekomen is. GROOT-AMMERS, 8 Aug. De heer G. Van Willigen alhier heeft met gunstig gevolg het examen voor de hoofd-acte, te Arnhem, afgelegd. ♦HAASTRECHT, 8 Aug. Gisteren-morgen werd het paard van den landbouwer A. De Gr. in Rozendaal onder het rijden van de kerk naar huis plotseling zoo ongesteld dat het voor den wagen doodviel. Omstreeks 2 uren in den middag zag een kermisbezoeker uit Oudewater in het midden van den IJsel een lijk drijven. Spoedig waarschuwde hij den landbouwer v. R die het lijk naar den oever haalde en op het droge bracht. De politie werd nu gewaarschuwd en eene menigte inwo ners gingen zien, wie de drenkeling was. Hoewel moeielijk te herkennen, bemerkte men spoedig dat het het lijk was van den inwoner M. 8ch. alhier, die naar alle waar schijnlijkheid des nachts zal te water ge raakt zijn. Door het hevig stroomen van den IJsel werd het lijk zoover van zijne woning gevonden. •HAASTRECHT, 9 Aug. De heer S. Van Ooststroom heeft de benoeming tot onder wijzer alhier niet aangenomen zoodat er eene nieuwe oproeping zal moeten plaats hebben. HEKENDORP, 8 Aug. De rekening dezer gemeente over 1891 bedraagt in ontvangst f6768,76, in uitgaaf f6527,48, batig saldo f241,W. Teyens werd den raad do rekening van het burgerlijk armbestuur over 1891 aan geboden. De ontvangsten bedragen f 130,91, de uitgaven f 117,53’, batig slot f 13,37s. KRALINGEN, 8 Aug. Als een bewijs hoe overvloedig dit jaar de aardappelen oogst is in den polder Prins Alexander, dient dat op een gedeelte daarvan uit een dertigtal struiken een hectoliter aardappelen werden gerooidmeerendeels groot van stuk en uitstekend van qualiteit. Ook de tarwe- en rogge-oogst belooft veel; terwijl boonen en erwten mede eene ruime uitkomst beloven. KINDERDIJK, 8 Aug. Van de werf der gebrs. Jonker, scheepsbouwmeesters alhier, werd eergisteren met goed gevolg te water gelaten de ijzeren sieepkaangenaamd „Hermann", groot 525 lasten, voor reke ning der heeren Hengstenberg Co. te Ruhrort. Onmiddelhjk werd daarna de kiel gelegd voor een dergelijk schip groot pl. m. 350 last, voor rekening van den heer Frie drich Wickel te Remagen. KRIMPEN a/d IJSEL(Stormpolder), 8 Aug. Zaterdag werd van de werf „de Hoop'’ van de heeren C. van dor Giessen en Zonen met goed gevolg te water gelaten het ijzeren Rynschip „Carl Wilhelm”, groot ongeveer 3U0 lasten en gebouwd voor rekening van den heer H. Inderbeek te Rotterdam. LANGERUIGEWE1DE, 8 Aug. De reke ning dezer gemeente over 1891 bedraagt in ontvangst f6103,47, in uitgaaf f 4953,68s, alzoo batig saldo van f 1149,78*. De be- grooting voor 1893 sluit in ontvangst en uitgaaf met f282,58’. LOPIKERKAPEL, 8 Aug. De onlangs benoemde onderwijzeres, mej. J. W. Onck, van Lage-Zwaluwe, zal 1 Sept, hare betrek king alhier aanvaarden. Ten verzoeke van den heer A. De Vries had de vorige week inschrijving plaats voor het herbouwen van een arbeiderswo ning met schuurtje. Daarvoor waren inge leverd 8 biljetten, zijnde van: D. Blok te Jaarsveld, 1635; C. De Lang te Lopik, f601; A. J. Kleef te Lopikerkapelf565; P. Boef te Lopik f 544Verheij te Ameide, f518; L. Burggraaf te Lopik, f515; C. De Bruijn te Jaarsveld, f505 en Schippers te Ameide, f501. Aan den laatste is het werk gegund. •N1EUWERKKRK a/d IJSEL, 8 Aug. Tot veler blijdschap maakte onze predikant Ds. J. P. Hattiuk Jr.in de godsdienst oefening van gisteren-morgen bekend, dat hij voor het beroep naar Nijega en Ela- huizen heeft bedankt. Heden-morgen omstreeks half vier werden de moeste bewoners van ons dorp gewekt door het luiden der brandklok. Een felle brand was aan de oostzijde van het dorp zichtbaar; men vermoedde dat het te Kortenoord was. Toen echter de brandweermannen eenige minuten met de brandspuit gereden hadden, kwamen ze tot de ontdekking, dat een der steenovenloodsen van Gebr. Mijnlieff te Ouderkerk a/d IJsel in lichte laaie stond, na welke ontdekking weder tot inrukken van de brandweer werd last gegeven. OUDERKERK a/d IJSEL, 8 Aug. Onze predikant Ds. Q. IJnzoniües heeft een be- Gemengd Nieuws. Te Viauen is in 84-jarigen ouderdom overleden de oud-strijder H. J, Van den Anker, drager van het Metalen Kruis. Te Loenen is Donderdag- namiddag een roeibootjewaarin eenige dames en heeren zaten, ongeslagen, doordat allen te veel op één kant gingen. Eene der dames verdronk. Zondag-morgen had in den Nieuwen Enk te Apeldoorn het volgende plaats. De beide broeders G. en H. DeG., oud 25 en 18 jaren, kregen om een klei nigheid ruzie. De oudste, G die nog onder den invloed van sterken drank verkeerde, pakte zijn broeder bij de keel en gaf hem eenige klappen. De vader, dit hoorende, vermaande G. om zijn broeder niet te slaan, doch werd ook bedreigd en achtervolgd; H. die bang was dat zijn broeder weder in hnis zoude komen, en wetende dat hij, beschonken zijnde, graag een mes gebruikte, nam een op tafel liggend mes weg, waar mede hij naar buiten ging. Daar werd hij door G. weder aangegrepen1. en bij de nu volgende worsteling bekwam G. een gevaar lijke wond in den rug. De ontboden ge neesheer kon geen hulp meer verleenen, daar bij zijne komst het leven al bijna geheel uitgebluscht was. Volgens H. is het rpogelijk, dat hij bij de worsteling zijn btoeder ver wond heeft, doch niet met opzet. Op last van de justitie uit Zutfen is het lijk naar de begraafplaats overgebracht, al waar Maandag do schouw zal plaats hebben. H die op last van den burgemeester in arrest genomen was, is later op last van de justitie in vrijheid gesteld. Door een landbouwer te Nieu- werkerk aan den IJsel is een witte leeuwerik gevangen. De Pruisische dienstmeisjes, die niet uitdrukkelijk genoemd zijn in de nieuwe Zondagswet, wenschen ook haar deel van de Sabbathsrust. Zij willen het recht hebben, des Zondags om half zeven op te staan en van 3 uren ’s middags tot ’s avonds 8 uur volkomen vrijaf te hebben. Wordt aan deze verschillende eischen niet voldaandan zullen in sommige steden Frankfort a M. o. a. de dienstmeisjes het werk staken. Een Amerikaanse he Blauw baard, Lawson genaamd, zal eerstdaags te Zacatecas, in Mexico, terechtstaan wegens het overtreden van een oude wet, volgens welke een weduwnaar niet meer dan negen maal hertrouwon mag. Lawson, een man van 4" twaalf malen weduwnaar geweest langs voor de 13e maal gehuwd. Zijne vrouwen stierven allen evenals die van den boozen ridder in het sprookjekort na het huwelijk en Lawson bleef nooit langer dan een paar maanden weduwnaar. Zoo trouwde hij ongemoeid twaalf vrouwen maar zijn 13e huwelijk bracht hem ongeluk aan. Men begon zijn veelvuldig weduwnaar- schap verdacht te vinden en er werd een gerechtelijk onderzoek tegen hem ingesteld. Er waren echter geen bewijzen, dat de twaalf overleden vrouwen niet haren natuur lijken dood gestorven waren. Maar Lawson heeft ontegenzeggelijk de weduwnaars-wet viermalen overtreden, en deswege is hij onlangs in hechtenis genomen. Vochtige kasten!—-Een groot bord met zout, dat nu en dan ververscht wordt, in een vochtige kast geplaatst, maakt deze kurkdroog, mits men de kast «ooveel mogelyk gesloten houdt. roep ontvangen bij de Herv. Gemeente te Burgwerd c a. OUDEWATER, 8 Aug. In zjjne verga dering van den 5. dezer benoemde de raad dezer gemeente tot onderwijzeres aan de openbare school alhier, mej. J. A. Kramers te Gouda. In dezelfde vergadering werd voor de 2 aftredende, maar herkiesbare leden van bet zetters-collegede heeren M. J. J. Nielsen en W. Van Maanen, de volgende voordracht opgemaaktde heeren M. J. J. Nielsen, W. Van Maanen, 8. Meijer en H. J. Konings. •TIENHOVEN, 8 Aug. In de rivier de Lek tusschen deze gemeente en Jaarsveld worden 3 zalmsteken geplaatst. VREESWIJK, 8 Aug. De burgemeester dezer gemeente heeft een telegram ont vangen, waarbij H. M. de Koningin-regentos verzoekt namens haar de inwoners dezer gemeente zeer te danken voor de hulde, op haren doortocht gebracht aan Hare Majes teiten de Koningin en de Koningin regentes. ♦WILLIGE-LANGERAK, 9 Aug. Op de zalmvisschenj alhier zijn van Zondag op Maandag 1.1. 23 zalmen gevangen. Van den cursus voor de hoofdacte van den heer J. E. K. Van Wijnen, hoofd der school te Willige-Langerakis bij het examen te Arnhem weer een deelnemer geslaagdnl. de heer G. Van Willigen te Groot-Am mers. In enkele jaren behaalden nu reeds on geveer een 10-tal deelnemers aan dien cursus de hoofdacte. Bij Kon. besluit is benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen van de 3e klasse, tijdelyk in de divisie Middelburg, J. W. Maassen, thans ontvanger der reg. en dom. te Sliedrecht. Bij kon. besluit is bevorderd tot luit, ter zee 1ste klasse, de luit, ter zee 2de klasse S. Woldringh. Uit het verslag vande Vereen, v. Officieren tot onderlinge ondersteuning in geval van overlijden, blijkt, dut het ledental in het afgeloopen boekjaar met 41 is vermeerderd en op 1 Juli 1.1. bedroeg 2070. De ontvangsten met inbegrip van het saldo in kas ad f 2509,78 bedroegen f 26.345,73 en de uitgaven f 19.450,42, zoodat het saldo in kas op 30 Juni 1892 bedroeg f6895,31. De wedloopen, welke 12 en 13 Augustus te Clingeudaal zullen worden gehouden, zullen bijgewoond worden door HH. MM. de Koninginnen. Voor de Rotterdamsche recht bank stond Vrijdag jl. terecht: D. C. d. O., 32 jaar, reiziger, wonende te Kapelle a/d IJsel, die bekende iu de maand Juni jl. te Rotterdam een bedrag van ongeveer f75, toebehoorende aan zekeren G. J. G. te Gouda, bij wien bij als reiziger in dienst was, en welk bedrag bij bij verschillende klanten van dezen geïnd haden in zijne voormelde dienstbetrekking onder zich had, zich te hebben toegeëigend. Een gedeelte van het geld had hij in een bierhuis aan den Oppert verteerd. Het O. M. wees er op, dut beklaagde’s handelingen beneden alle critiek wuren en vorderde veroordeeling tot een jaar ge vangenisstraf. De toegevoegde verdediger, Mr. L. 8. Hol lander, concludeerde tot ontslag van rechts vervolging, daar beklaagde in zijne betrek king van agent, zooals gebleken is, niet gehouden was geiden voor zijn patroon te innen. Subsidiair verzocht pleiter eene veel mindere straf op te leggen, o. a. op grond dat aangenomen kan worden, dat beklaagde in bedoeld bierhuis van het grootste ge deelte van het geld is beroofd, daar hij, wakker wordende, van de f 54, die hij bij zich had gehad, nog vier centen in zijn bezit had. Uitspraak in deze zaak over 8 dagen. Donderdag hield het Leger des Heils te Vogelenzang den grooten veld- dag, ter herdenking van zijn vijf-jarig be staan in Holland, dat samenvalt met het 27-jarig bestaan van het Leger. Deze dag heet „de dag van hemel op aarde”. Duizenden heilssoldaten, belangstellenden en nieuwsgierigen, met extra-treiuen aan gebracht, bewogen zich op het fraaie land goed van Jhr. Barn&art. Op verschillende plaatsen waren platforms opgericht, van waar de menigte door generaal Booth, kolonel Oliphant en underen werd toege sproken. Onder begeleiding der muziek van het Engelscbe stafmuziekkorps werden liederen gezongen. Op het terrein waren verschillende tenten geplaatst, die dienst deden als cantine, bewaarplaats van goederen uitstalling van het handeUdepartement van het Leger, enz. Tegenover het station Vogelenzang lag een tjalk, tegen 10 ets. te bezichtigen, waar mede de heilssoldaten voornemens zijn naar Friesland te gaan om de afgelegen dorpen te bezoeken. De lucht was somtijds bewolktoveri gens was het weder gunstig. De heer A. P. Swets te Bolnes slaagde in de afgeloopen week voor het notarieel staats-examen, le gedeelte. DeheerC. F. Bchlüterte - w Rotterdam heeft met gunstig gevolg het minste punten hadden behaald. Deze moesten examen voor de hoofd acte te ’s Graven- «««I*- ó/n ao»-;Q «<Q1. onaian hige afgeiegd- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHOONHOVKN maken bekend, dat de KERMIS dit jaar aanvangt 5 September 1892. Zy, die Standplaatsen verlangen, hiertoe aanvragen doen ter Secretai 1 September a. 8.. ondor overlegging een bewjjs van den Heer Burgemeester d( meente, waar ijj laatateljjk verbljjf hebben had, dat in die gemeente de laatste 2 maant geen besmetteljjke ziekte epidemisch heer tellende was. Schoonhoven, 9 Augustus 1892. De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. O. GEELHOED.

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1