8 N*. 1294 Woensdag 24 Augustus. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid:Hollaiid en Utrecht. t 7-York arichting, i Zonen, JE WAAG”, D A, osito: 2J overeen te komen verkiezende tegen (nellen 3 RE. rikaansche tschappij. oonhoven, Officiêele Kennisgevingen. DKOOPSTE CHT. MBURGER 'ASm\ JKAAS. AND. het Leven. JFWAS imsche KBAIMK BUITENLAND Overzicht. BINNENLAND 8CHOONHOVENSCHE COÜRABT S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. Uiige vere. f 6000 vrij De 4 '22 Aug. woningen den werden JAN NOOTKN. Gemeente SCHOONHOVEN. »n de Amsterdam- sonder berekening rekt door den Heer L, Schoonhoven hare verza- schadelijke van niet Idelyk Ie Kantoren der d of te Amster- f bij S te Groningen. i te Oisterwljk. riek van ‘HEN a/d RIJN. abrieksmerken- van den book let te Amsterdam van een geen te Oud-Bei- bij de Herv. Qem. te n te richten aan n en omstreken 1,50 en hooger. 2,50 ie des Zondags, ht voor het ver- tographieën. nog een Jn", dat brengen deze in met den inhoud 'TSCHAP VAN lijk Besluit van üo. 57. keizersgracht 245. D WOLTERBEEK IOURCQ. -Holland: A. E. Wagenstraat 173. J. A. DE HEER; ENHOFF. o zoozeer gere- i Amerikaansche .RUUS&Zoon Bosch. erkrijgbaar voor bij W. J. VAN Bergambacht bij DEN DOOL, inhoven bij de L DE JONG, Cents. Deze Courant wordt des Woensdags- eu des Zaterdags- morgen8 uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. I Franco per post door het geheele rijk 0.90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. open en verkoopen >n provisie van: en de 30 °/0 er n 30%; (ook jlige voorwaarden wissels op binnen- ven op aanvrage srs in de meeste t den eerstvolgen- Amsterdamsche Effecten voor: - 4 °/0 ’s jaars den prolongatie- erdamscbe beurs- VAN WIJK, straat, Woerden, itingen te beko- een los paard huiswaarts. Eén kleine jongen wilde voor het paard loopen. Ongelukkig struikelde hij en kreeg van het dier een trap togen het hoofd en do borat. De toe stand van den kleine is zorgeljjk. •SCHELLUINEN, 22 Aug. Verleden week is alhier publiek verkocht het fruitgewas van een aantal boomgaarden onder Schel- luinen, Arkel, Hardingsveld en Gorinchem. De appelbommen zijn middelmatig beladen en deze zijn aan de booinen verkocht tegen f5 per HL., terwijl de peren voor nog ruim zoo veel zyn verkocht. Daar de houtprijzen gaandeweg weer lager worden, zijn er aannemers die de rijs voor brandhout verkoopen daar zij niet veel meer dan f 2 a f2,25 per honderd bossen kunnen maken. De hoepels zijn ook ruim 25 pet. minder verkocht dan er bij de hout- verkooping voor is gegeven. WOERDEN22 Aug. De bouw van de villa van mr. Fuhri Snethlage is gegund voor f 15.920, aan W. Jongeneel te Nieu- werburg. ifloop van Publieke Verknopingen van Onroerende Goederen. Door notaris Van Meerlant te Utrecht werd Donderdag bij G. Snel te Willeskop in veiling gebracht de steenfa briek „de Hoop’’, gelegen aan den Holl. IJsel te Willeskop, met 9 woonhuizen aan den Willeskopperdijk, benevens ovengebouw, kantoorgebouw, baas woning en 4 arbeiders woningen ter gezamenlijke grootte van 2.57.11 H A. In massa werd een en ander afgemijnd door den heer C. Kamp, qq., steenfabrikant te Linschoten voor f 5930. •land TEBDAM, uitsluitend onder nd, tegen billijke oruitbetaling van alleen waarnemen bij ons maar in bjjna alle voortbrongg nijverheid vertoont zich dat en karakter. In 't algemeen aan het too val over, zonder r: met de eischen van den goeden smaak, met de aesthetische regelen, door de verschillende stijlen voorgeschreven. Vergeljjk man ach des afdeeling) band in d smakelooze, de Nedvrlandsche BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Schoonhoven noodigen de Inge zetenen beleefdelijk uit, de voorschriften, in het belang, der volksgezondheid, door Burgemeester on Wethouders en door den Burgemeester te geven, stiptelijk te willen opvolgen. Alleen door algemoene medewerking kunnen goede resultaten verwacht worden van de door de Hooge Regeering voorgeschreven maatregelen tot afwending der cholera en wering liarer uitbreiding en gevolgen. Schoonhoven, 23 Augustus 1892. De Burgemeester. M. J. CHE VALLUIK. De Secretaris, H. G. GEELHOED. beroofd van alles wat zij bij zich hadden en al de aangeteekende brieven werden door de roovers meegenomen Vijftien kurabiniers uit Frascati zijn uitgezonden om de roovers te vervolgen. Een kloek burgemeester is die van San- cono, bij Catana. Verontwaardigd over de vele rooveryen, in den laatsten tijd ge pleegd, is hij aan het hoofd van deitien gewapende boeren op de rooverjacht gegaan. Hij ving in één nacht een heel en troep roovérs, onder welke ook de schelm, die onlangs don heer Billotti vermoord en verbrand heeft. De wakkere burgervader en zijn dileltant- gendarmes werden, gelijk men denken kan, by hunne terugkomst te Buncono met geest drift begroet. Te Iglau (Horaviê) en in hot daar dichtbij gelegen plaatsje Stecken is weder heftig gevochten tusschen Czechen en Duitschers In laatstgenoemde plaats wer den 40 leden van Duitsche vereenigingen, die daar kwamen, opgewacht door arbeiders van een glasfabriek, die eindelijk met gloei ende ijzeren bouten op hen insloegen. Drie Duitschers werden daarbij ernstig gewond. De politie en gendarmen maakten een eind aan het gevecht. De fabrikant en vijf der ergste levenmakers werden in hechtenis genomen. De Hiilgaaraehe Minister-President Stam- bouloff heeft in een onderhoud, door hem aan een der redacteuren van „le Figaro”, verklaarddat zijn jongste bezoek te Con- stantinopel een eenvoudige beleefdheidsvi- site geweest is. Wel is daarbij over de aangelegenheid der erkenning van Bulgarije gesproken en schoen de sultan beter gezind dan vroeger, maar er is geenerlei belofte gedaan. Mevrouw Trebelli, de beroemde zangeres, is te Etretat overleden, in den ouderdom van 54 jaren. Zij werd te Parijs geboren en heette eigenlijk Zélia Gilbert, maar zij nam als zangeres den Italiaanschen naam (trois fois belle) aan waaronder zij beroemd werd. Zij was indertyd oen „wonderkind” op do piano, maar later word zij door Wartel voor den zang opgeleid. Bij haar eerste optreden te Madrid in Rossini's „Barbier” maakte zij al dadelijk grooten opgangeen jaar later te Londen evenzoo, en overal waar zij optrad, in bijna al de hoofdsteden van Europa, wokte haar schoone contre-alto- stem algemeene bewondering. Na hare kunstreis door de Vereenigde blaten in 1884 is Trebelli niet meer opgetreden. De Tentoonstelling van Boekhandel. Men kan de tentoonstelling handel in het Paleis voor Volksvlj, beschouwen van twee standpunten: technisch en een acstbetisch standpunt. In beide opzichten geeft deze tentoonstelling heel wat te leeren. Men behoeft slechte de Paleis even door te want te worden, i laatste jaroi gegaan, vaardige schieden, stand j Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel neer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binnenlandscho Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. De Engelsche bladen houden zich nog druk bezig met het nieuwe Ministerie waarvan over hot algemeen de indruk niet ongunstig moet zijn. De onderkoning van IerlandLord Zet land, heeft zyn ontslag genomen, om plaats te maken voor Lord Houghton. De eerste werd met het Markiezaat beleend door de koningin op voordracht van Lord Salisbury. In het Ministerie Gladstone zijn nu vier vice-Ministers benoemd; doch de radicalen zijn teleurgesteld, dat hun partijgenoot, de bekende heer Labouchëre, niet voor eenig ambt is voorgesteld Den heer Gladstone moet van hooger hand een wenk zijn gegeven, dat H.M tegen geen naam, dan alleen tegen dezen bezwaar zou hebben. Al de Ministers zijn naar Osborne gegaan, om der Koningin de hand te drukken, Gladstone deed zulks reeds vroeger. Ondanks het groot verschil van politipke gevoelens, dat in den laatsten tijd den beer Gladstone scheidt vau den Hertog van De vonshire (vroeger Markies van Hartington) woonde de grijze Staatsman Dinsdag toch de huwelijksplechtigheid bij, die den zestig- jarigen Hertog verbond met de Hertogin- weduwe van Manchester De Fransche bladen houden zich nu voortdurend bezig met het gebeurde te Carmaux, waar een directeur van een mijn werk eenen arbeider had weggezonden, om dat deze in de laatste drie maanden slechts zeventien dagen werd het huis door geld wylen mejuffrouw M. J i o. a. aan het fonds ter aan- i ondersteuning van den ge- wapenden dienst in de Nederlanden ver- van f 6000 vrij van groote zaal van het idelen om overtuigd dat het boekdrukkorsbedryf in de jn met reuzenschreden vooruit is Schier alles, wat vroeger door do hand van den werkman moest ge en, wordt nu langs machinalca weg tot gebracht. Alleen den zetter heeft de machine nog kunnen verdringen. Wel zjjn herhaald proeven genomen met een zet- of distribueer- machine, maar deze bleek taten te hebben. na te gaai lettersoort smoutwerl ontvangsten bedragen gaven daarentegen f f 520.59. Op te maken een voordracht van vier personen ter benoeming van twee leden van het college van zetters, in de plaats van A. Van der Sprong en P. Blok, die volgens den rooster op 31 December a. s. als zoodanig moeten aftreden. Vervolgens werd de begrooting der ge meente voor het jaar 1893 aangeboden, welke in ontvangst en uitgaaf sluit met een gelijk bedrag van f 1715,21. ♦LANGERAK, 22 Aug. Vrijdag maakten de kinderen dor Zondagsschool, ruim 100 in getal, onder geleide van het onderwij zerspersoneel der openbare school en eenige gonoodigden, en de leden van Langeraks Koraalvereeniging „Crescendo" een plei- zierreis naar Wageningen per stoomboot „Johan II”. Op de reis werden bij afwis seling door de kinderen en de zangvere niging eenige zangnummers en door de Viaansche kapel, voor die gelegenheid ge ëngageerd, eenige muzieknummers ten ge- hoore gebracht. Na hot bozienswaardige van Wageningen en omstreken bezichtigd te hebben, werd een wandeling naar Renen gemaakt, waar de boot hen weer aau boord nam. Hoogst voldaan over de reis en pret tig gestemd over het gezicht van een der mooiste streken van ons land, keerde men huiswaarts. De kosten dezer onderneming door particuliere bijdragen gedekt. Bij de intrede van den gesloten tijd voor zalmvisscherijen is men bier druk in de weer met de drijfnetten. Een 10-tal vlouwschuiten drijven voor deze gemeente. De vangst is nog al bevredigend. ♦LEERBROEK, 22 Aug. Onze voorma lige dorpsgenoot, de heer J. Van derEsch, thans onderwijzer te Amsterdam, deed de vorige week te Arnhem met gunstig gevolg examen voor de akte van hoofdonderwijzer. •LEKKERKERK, 22 Aug. De bouwmans woning van den polder „den Hoek en Schuwagt”v die reeds met Mei voor een ge deelte werd bewoondis thans geheel af gewerkt en goedgekeurd. De inrichting laat niets te wenschen over, is flink afgewerkt en mag met recht een modelboerderij ge noemd worden. Aart den ontwerper en de uitvoerders, zoomede am don dagelijkschen opzichter, mag een woord van lof niet onthouden worden. Met de aanlegplaats voor den stoom- bootdienst op de Lek is in de vorige week reeds een aan vang gemaakt. Zij zal weldra ii oin jn gebruik g0- geen practischo resul- Dit is ook zeer gemakkeljjk tan, als men weet welke verschillende ■ten, randen en vignetten in het z. g. rk worden gebruikt. En waar blijft men met den smaak, die ook op het drukwerk zijn stempel moet drukken; kan men dit aan een machine o^crlaten? Do letterzirtterjj is nagenoeg op dezelfde hoogte blijven staan, waarop zij roods voor vele jaren stond. Wel heeft zy eenige verbe teringen ondergaan on is zij in het bezit ge komen van nieuwe hulpmiddelen, maar van een vooruitgang als dien der boekdrukkerij is geen sprake. Men zou zelfs eene niet al te gewaagde stelling verkondigen, wanneer men beweerde, dat de zetterij eer achteruit dan vooruitgegaan was. En uit een aesthetisch oogpunt beschouwd, is deze stelling zeer goed to verdedigen. Vroegor had iedero voorname drukkorg hare eigene lettersoorten en versierselen, zoodat elke drukkerij als 't ware haar eigen karakter legde in het werk dat zij drukte. Leg maar eens een kenner het een of andere oude boekje voor; hij zal onnilddelljjk, zonder het titelblad to zien, weten te zoggen, dat het boekje in die eeuw en daar of daar gedrukt is. Tegenwoordig is dat geheel anders geworden. Dezelfde lettergieterij levert dezelfde lettersoorten aan meerdere boekdrukkerijen; daardoor is het individueele karakter vau hot boek verloren gegaan, en vertoont zich slechts nog in eenige kostbare prachtuitgaven, zooals die nu en dan nog wel eens verschijnen. Toch openbaart zich hier en daar no» streven om den stijl te blyven huldigen^ wil zeggen om eenheid en harmonie te brei in de uitmonstering van het boek, overeenstemming te brengen '_2 ervan en met het doel, waarvoor het moet dienen. Het ia niet vleiend voor onze nationale kunst nijverheid, maar de verklaring kan hier niet achterwege blyven, dat aan onze Nederlandscho uitgaven in 't algemeen dat karakter ontbreekt, en in dat opzicht doen wij niet voor onze Duitsche naburen onder. Hetzelfde verschijnsel oven wel kan men niet boekdrukkerswevk, gselen onzer kunst- t gebrek aan stjjl noen laten wy teveel «r rekening te houdon s smaak, Door de genie te Amsterdam is Vrijdag aanbesteed het maken eener kustbattenj op het vuurtoroneiland bij Dur- gerdam, 4de gedeelte begrooting 1104 000). Ingekomen 4 biljetten; minste inschrijver L. Kalis te Sliedrecht, voor f99 800. Van het plan tot uniform-ver- andering bij bet leger is thans afgezien, op grond van de bezwarendie daartegen bleken te bestaan. Krachtens koninklijke mach tiging heeft de Minister van Oorlog de aan militairen gegeven vergunning, om in kleine of dagelijksehe tenue, buiten dienst, in het openbaar te rooken, in dien zin uitgebroid, dat het voortaan aan militairen ook ge oorloofd zal zijn te rooken, wanneer zij, in andere dan de kleine ol dagelijksehe tenue gekleed, buiten dienst, iu het open baar verschijnen. De opening der jacht op klein wild voor dit jaar in de provincie Zuid- Holland is vastgesteld op Zaterdag 3 öep- tember met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op fazanten waarvan de opening is vastgesteld op Zaterdag I October. De Minister vau Binnenland scho Zaken heeft goedgevonden het houden van markten van herkauwende dieren en varkens in de gemeente Gorinchem te ver bieden voor zoover betreft het ter markt brengen van herkauwende dieren en varkens uit de provincie Zuid-Holland. (67. Cl.) Op Woensdag 17 Aug. werd door het Dijkscollege te Stolwijkersluis aan besteed ‘1e Het verfwerk van 6 bruggen en een sluiswachtershuis2e Het onderhoud der noodsluis, enz. 3e Het maken van be schoeiing aan open dammen iu de Vervo- ningsvaart. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. Ie A. D. Rietveld, te Berg-Ambacht. voor f’ 125; 2o J. Van den Berg te Ammerstol, voor f 449; 3e Huig Stuurman, te Aminvrstol, voor f 167. Er is te 's-Grave nh ago eene vergadering gehouden van het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van landbouw, metdeheereu P. SmitJr. en Tijs Kooiman, als voorzitter en tweede voorzitter der Landbouwvereeuiging „Eiland Uselrnonde”, met het doel pogiugou aan te wenden om, met ondersteuning van ryk en provincie, eene zuivelschool op te richten op het eiland IJselmonde. Op de Landbouw-Tentoon stelling der Geld. Ovenjselsche Maatsch. van Landbouw te Doesburg werd de firma Van Nievelt Co. te Dordrecht (vertegen woordiger de heer D. W. Vau Beusuko.u lijk huis te Amsterdam had verlatenota samen Rotterdamsche kermis te gaan hou den. Na goed geprofiteerd te hebben, was htj te R. zijn vriend kwijt geraakt en trachtte nu zonder geld zijne woonplaats te bereiken. Nu dwalende en niet meer wetendo hoe te handelen, kwamen de tranen voor den dag, waardoor hij de opmerkzaamheid opwekte. De agent van politie, J. Oosterling, bracht hem naar Gouda en gaf hem over aan den commissaris van politie aldaardie den kleinen verdwaalde naar A. liet trans- porteeren. De publieke grasverpachting van den polder Beneden-Haastrecht alhier heeft gis teren 66 gulden opgobracht. Bij do Maandag gehouden boomvruch- fenverkooping waren veel personen aan wezig, zoodat de vruchten meer opbrachten dan verleden jaar. De geheele massa le verde het totaal van 621 gulden op. HOEN KOOP, 22 Aug. Door den Raad dezer gemeente is in zijne openbare ver gadering van den 19. dezer besloten: Voorloopig vast te stellen de rekening dezer gemeente over hot jaar 1891. f 2099,85», de uit- 1578,59», batig slot eens don stylaal behandelden „Al as amateurs de roliure” (Fransche met zyn fraaien geciseleerd lederen den Btyl der 15de io^w, niet zoovele overladen steinpelbanden, waaraan -afdeeling buitengewoon ryk is. Wat in de architectuur het geval is, geldt in zekeren zin ook voor het book. Etenals een gebouw, moet ook een book don stempel dragen zyner bestemming. Wat bijvoorbeeld te zeggen van een Franschen spoorweg en reisgids in groot-kwarto uitgave? Wat te zeggen van de dikwyls onhandige formaten, waarin onze Hollandsche romans soms verschjjnon! i had gewerkt. Dadelijk vau genoemden directeur een paar duizend werklieden omsin- en hij zelf werd gedwongen dat ontslag terug te nemen. Het zonderlinge van dit geval is dat die werkman door het algemeen stemrecht tot burgemeester der plaats was verheven en daarom de poliiie onder zich had. Naar aanleiding van dit geval, dringen verschil lende bladen aan dat de politie ten platten lande niet langer sta onder den burge meester, maar onder het centraal gezag, ver tegenwoordigd door de prefecten. Keizer Wilhelm heeft zich onlangs in een toespraak toCzijne geneiaals na eene parade, tegen twee jarigen diensttijd ver klaard. Liever een klein leger met lan- geren diensttijd, moet Z. M. gezegd heb ben, dan oen groot met korten. De inwoners der Pruisische stad Herford (distr. Minden) leven iu voortdurende on rust. In de laatste maand zijn er niet minder dan 17 buizen, een houtzaagmolen en een aantal schuren vernield door branden, die klaarblijkelijk moedwillig werden aan gestoken. Er is een groote belooning uit geloofd voor het ontdekken van den schul dige, maar tot dusver kwam men dien nog niet op het spoor. Men vreest nu aan houdend voor nieuwe branden, evenals de inwoners van het naburige Enger, waar negen of tien branden voorkwamen, welke aan boos opzet te wijten zijn. De Uuf-Nlsche Minister van Financiën is afgetroden on vervangen door den heer Witte. Bij Jekaterinoslaw hebben in bet ijzer werk van de firma Hughes ernstige on lusten plaats gehad onder de arbeiders. Zij plunderden en roofden, staken de arbeiders- kazernes in brand eu beschadigden de hoogovens. De schade is zóó groot, dat in drie of vier maanden niet zal kunnen gewerkt worden. Do militaire macht moest de orde herstellen. Een rooversbende van dertig man heeft te Jendzejow, bij Wilna, een Isr.iëlietischen pachter met zijn gezin en zyu dienstboden te zamen elf personen wreedaardig vermoord en daarna het huis geplunderd. De rooverijen in Italië zijn bijna weder zoo erg als dertig jaren geleden. Telkens hoort men van nieuwe aanvullen Thans is op den straatweg tusschen Cave en Pale st! ina een diligence aangehouden door een bende van 10 roovers. De passagiers werden te Hekendorp) bekroond met drie eerste prijzen voor hare verzamelin gen Hulpmeststoffenaardappelen, be sproeid met Botlillie Böfdelaise en sproei- nrachines van verschillend systeem twee bestuurspnjzen voor: meling gedroogde, nuttige en weideplantenen hare verzameling verschillende gewassen benevens één 2den prijs voor hare inzending vee- voedergewassen. Door i Crommelin is inoediging en wapende.. JL maakt eene som successierecht. De heer A. B. M Van Calmt- hout, van Moordrecht, deed te Arnhem met goeden uitslag het akte-examen voor hoofd onderwijzer. Ds. C. Hartwigs erland is beroepen b” Hien c. a. Geref. Kerken. Beroepen naar Zuidland de heer J. v. d. Berg, can- didaat, te Gouda. *AMEIDE, 22 Aug. In de afgeloopen week zyn alhier met de drijfnetten gevan gen 5 zalmen. •AMMERSTOL, 22 Aug. Van Dinsdag 16 tot en met Zaterdag 20 dezer zijn iu het vischwater „Den Tempel”, gelegen tus schen Schoonhoven en Ammerstol, gevangen 3 zalmen en 7 St. Jakobszalmenprijs der zalm van f0,70 tot f0,85, en die der St. Ja- kobszalm van fO,75 tot f0,90. BENSCHOP, 22 Aug. Door burgemeester en wethouders dezer gemeente is, in overleg met den districts schoolopzienerbesloten, het volgende zestal onderwijzers op te roe pen tot het ondergaan van een vergelijkend onderzoek naar de practische bekwaamheid voor de betrekking van herofd der school No 1 alhier, op Zaterdag den 27. Augustus aanstaande: 11. Binsbergen te Almkerk, 1 A- Franke te Geldermalsen C. W. H. Louws te Den Helder, R. Meiburg te Roon, J. Van der Roest to Amsterdam en J J. Snor te Tiel. In hare vergadering van don 17. dezer heeft de feestcommissie alhier besloten, op Donderdag den ISeptember a. 8. eenige feestelijkheden te doen plaats hebben. Het plan bestaat vóór den middag volks spelen te doen houdenen na den middag ringrijden met paren op tilbury’s, evenals het vorige jaar. Ook is besloten bij gunstig weder, vóór den aanvang der ringrijderijvoor zoover zij daartoe bereid zijnmet de deelnemers een optocht met muziek te houden door de gemeente. ♦BERG-AMBACHT, 22 Aug. De proeve met de uitgezaaide roode tarwe in dezen polder is uitmuntend geslaagd, 't Gewas gaf oen gped beschot. Reeds is er brood van gebakken, dat zeer voldeed. Tot onze groote voldoening kunnen wij melden, dat de ongeregeldheden, welke op Woensdagnacht jl. plaits hadden, zich niet hebben herhaald. De rust is sedert dien datum ongestoord gebleven. BODEGRAVEN, 22 Aug. In de plaats van den. heer F. Freerichs, die tegen de helft dezer maand zijn ontslag als gemeente geneesheer heeft ingediend, is benoemd de heer C. Dekker, arts te Zwarnmerdam- De ponny dienst van Gouda Bode graven, eene onderneming van den heer Langeler, voorheen directeur van den stoom tram, is weder opgeheven. BOLNES, 22 Aug. Van de werf der firma Gebrs. Pot alhier werd Vrijdag met goed gevolg te water gelaten een geheel van staal gebouwd lichterschip, groot circa 750 last, genaamd „Math. Stinnes 50", gebouwd voor rekening van den heer Math. Stinnes te Müllheim a/d Ruhr. ♦GROOT-AMMERS, 22 Aug. De uitslag der Vrijdag gehouden stemming van stem gerechtigd» lidmaten der Herv. Gemeente tot verkiezing van een notabel in plaats van wylen den heer A. Van Eyl, is, dat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. Korevaar en A. J. Voorspuij. •HAASTRECHT, 20 Aug Iu plaats van mevrouw Dupper, die wegens vertrek be dankt heeft, is tot directrice der Nuts naai en breischool benoemd mevrouw Muller. Vrijdag-middag omstreeks half vier stond de zesjarige lieveling J. V. te kijken naar het zwemmen vau eenige knapen. Zij leunde op een houten inik. Spoedig brak die mik, waardoor het lieve kind voor over in een sloot viel. Spoedig liep men naar die plaats, doch de kleine was reeds overleden. De geneesheer J. C. Idenburg werd spoedig geroepen, doch alle pogingen om de levensgeesten op te wekken waren vruchteloos. De toestand van de moeder en der grootouders, bij wie de lieveling thuis was, is niet te beschrijven. •HAASTRECHT, 22 Aug. Gisteren morgen vond de agent van politie alhier een jongon, schreiende op straat. Hein ondervragende, vernam hij dat die jongen (oud 15 jaren) jl Woensdag metéén zijner vrienden van denzelfden leeftyd hetouder- geheel afgewerkt zijn nomen te worden. Aan boord van de stoomboot „Vrees wijk" is ton gerieve vau hengelaars het be- noodigde visehtuig enz. aan boord en voor een gering tarief verkrijgbaar. •LEKSMOND, 22 Aug. De heden ge houden paardenmarkt was tamelijk wel be zocht, doch niet zoo meer als vroeger. Aan de lijn stonden 500 paarden en 110 veulens. Voor buitenlandsche rekening werden de beste paarden goed en duur opgekocht, doch over 't algemeen was er weinig handel. PAPENDRECIIT, 22 Aug Heden werd van de werf van den scheepsbouwmeester A. Van Duijvcndyk met goed gevolg te water gelaten een ijzeren sleepkaan, groot 745 last, gebouwd voor rekening van den heer A. Rosenboom te Schiedam, en een statiotjulk, groot 50 last, gebouwd voor re kening van den heer P. Van Blerk te Oudenbosch. Daarna werden de kielen ge legd voor een stalen Rijnzeilschip, groot 100 last, te bouwen voor rekening van den heer L. Pijl te liupehnonde en voor een ijzeren Rijnzeilschip, groot 80 last, te bou wen voor rekening van den heer F. De Korver te Sliedrecht. PEURsUM, 22 Aug. Voor de betrekking van onderwijzer alhier, op een jaarwedde van f 400, heeft zich één sollicitant aan gemeld. ♦RIDDERKERK, 20 Aug. Te Rijsoord onder deze gemeente, keerde W. V. met

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1