18^2. N'. 1807. Zaterdag 8 October. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht -York Iers! IRE. kaansche schappij. IKOOPSTE ;ht. t, viel-Ingenieur. SOORTEN, o zeer billijk. Dienaar, r. Schilder, o. 10ö, LINGEN. AN iderzee. Officiëele Kennisgevingen. NATIONALE MILITIE. OPROEPING. BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND. 'EL. des Zaterdags- van A. EGMOND. Toegewezen - 0,60. - 0,05. ergadering cing van di len. Wa- f 2,60. - 4,55. - 4,55. S. W. N. VAN NOOTEN ik Schoonhoven, Uitgever» 3 Kantoren dor of te Amster- bij I te Groningen, te Oiaterwijk. ier ichnellen lekende is met genheid tot het Qderricht I van Brochure AAGSTUK. van TWERPEN franco uren, plaatsing opgegeven, van Gedep. en Koninklijk verleend tot door het H.- ingen te tredet Secretari ii en, zelve hi Gemeente SCHOONHOVEN. Deke Courant wordt des Woensdags- ent’ morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco st door het geheele rijk 0,90. Men kan zich abon- neeren Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Nieuwlichter», iria Leer, f 0,65. - 5,90. jtvanger. - 2, tilde aan er Oper. MHMWB «RMT. u BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Schoonhoven brengen ter kennis: ing voor de lichting van 1893 hebben binnen deze gemeente ig den 2laten October üddags ten 1} ure, op het nerden, Zevenaar, VrGWen, Akersloot, Midwoud, Zuid- en Noord-Soh erOos«zaan, T)e Vennip, Sassonheim, Nieuwkoop, Zevenhoven, Gouderak, Krimpen a/d IJsel, Lekkerkerk, Serooakerke (Schouwen). Verder ia nog in het wetsontwerp bepaald, dat, indien door de toepassing dezer wet de heffing van 10 opcenten op de ongebouwde eigen dommen in een gemeente minder mocht opbren gen dan in 1892 door heffing van opcenten door dezelfde belasting verkregen werd, het ontbre kende door een bydrage uit 'sRjjks schatkist zal worden aangevuld, welke aanvulling hoog stens f38.500 zal kunnen beloopen. De Minister van Binnenland- sche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat volgens de bij hem ingekomen ambtsbe richten in de vorige week als aan Aziatische cholera overleden zijn aangegeven: in Noordbrabant: te Empel en Meerwijk, 1 persoon; te’s Hertogenbosch, 2 personen; te Heusden, 1 persoon; in Gelderland: te Nijmegen, 1 persoon; in Zuidholland: te Alblasserdam, I per soon te Bleskensgraaf en Hofwegen, 4 per sonen te Kapelle aan den IJsel, 2 personen te Delft, 2 personen; te Goudswaard, 3 personen; te ’s Gravenhage1 persoon; te Maasland, I persoonte Oostvoorne, 2 per sonen; te Puttershoek, 1 persoon; te Rot terdam, 4 personente Zwammerdam, 3 per sonen; te Zwijndrecht, 1 persoon; te Zuid- Beierland, 1 persoon in Noord-Hol land: te Amsterdam, 2 per sonen in Utrecht: te Breukelen-Njjenrode2 personente Maarsen5 personente Utrecht, 1 persoon; te IJselstein, 1 per soon; te Zuilen, 1 persoon; in Groningen: te Groningen, 2 personen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben tot directeur van het krankzinnigengesticht te Meerenberg benoemd dr. C. M. v. Deventer, thans di recteur van het Buitengasthuis te Am sterdam. pm. 600 gram, exemplaren. ♦N1EUWPOORT, 9 Oct. Door den Raad dezer Gemeente is besloten de kermis, die den 18en October zou aanvangen, dit jaar niet te laten doorgaan. ♦♦OUDERKERK a/d IJSEL, 6 Oct. In de Dinsdag-avond gehouden vergadering van den Gemeenteraad kwamen o. a. de vol gende zaken aan de orde: 1. Brief van Gedep. Staten, waarbij de rekening der ge meente over 1891 zonder op- of aanmerking wordt goedgekeurd; 2. behandeling van de gemeente begrooting voor 1893, die met algemeene stemmen wordt vastgesteld, met een ontvangst en uitgaaf van f 14178,72s; ter voldoening aan eene der voorwaarden, waarop de gemeente in ’t vorige jaar eene schenking heeft aanvaard, is de rente van het kapitaal in mindering gebracht van den heofdehjken omslag, zoodat het cijfer van den omslag van f 3775 gedaald is f3450; 3. behandeling on vaststelling het suppletoir kohier van den hoofdelijl tot -o --o van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag en dat van de hondenbelasting; 4. briel van Gedep. Staten, waarbij deze de ontvangst berichten van de nieuwe ver ordening voor het burgerlijk armbestuur; ter uitvoering van de nieuwe voorschriften wordt overgegaan tot de benoeming van een lid van dat bestuurter vervulling van de plaats, die met 1 October jl. is open gevallen, en tot de benoeming van een seoretaris-rentmeester. De heer Van Holst, aftr. lidheeft verzocht niet meer in aanmerking te komenwegens uitbreiding zijner zaken. Hem wordt door den voor zitter dank gezegd voor de diensten, in zjjne betrekking bewezen. Hierop wordt benoemd tot lid de hr. M. Dogterom, tot secr. rentm. de heer M. Van Tel. Op het verzoek van de leden van het nieuw opge richt Letterlievend genootschap, om eenige malen in den winter een der lokalen van de o. 1. school II te mogen gebruiken tot het houden van bijeenkomsten, wordt gun stig beschikt. Na bespreking van eenige aangelegenheden, verhuring en onderhoud van gemeente-eigendommen betreffende wordt de vergadering gesloten. Woensdag werd de telephoon-geleiding onderzocht en goedgekeurd. De definitieve plaatsing der toestellen en de opening van den dienst kan dus binnenkort worden tege moet gezien. OUDE WATER, 6 Oct. Door Burgemeester en Wethouders werden dezer dagen op het terrein bij de gasfabriek een negental per- ceelen straatvuilnis publiek verkocht. De opbrengst was f306. L.1. Woensdag werd in den Buitentuin Prijs der AdvertentiönVan 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel moor 0,10. Groote letten naar plaatsruimte. Inzending -- uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vnjdags-namiddags 5 Alle binnenlandsche Advertentiënvoor 3 maal plaatsing opw_, worden slechts l maal in rekening gebracht. De gouden bruiloft van deu Groothertog van Sakken en Prinses Sophie der Neder landen, zjjue gemalin, wordt met bijzonderen luister te Weimar gevierd. Met bijzonderen luister, want de feesten dragen een eigen aardig plaatseljjk karakterook in zooverre, dat het militaire vertoon, anders in Duitsch- land op den voorgrond tredendhier wel niet geheel ontbreektmaar alleen een ondergeschikt gedeelte van de feesten uit maakt. Godsdienst, kunst en uiting van menschlievendheid treden hier sterk op den voorgrond. Met eene godsdienstige wijding werden de feestelijkheden geopendkunst beschouwingen en kunstuitvoeringen staan in de eerste plaats op het programma en wat bet feestvierend paar in klinkende munt wordt aangebodenomgezet in stichtingen van weldadigheid. Hoe dat alles te samen, meer dan luidruchtig vertoon, in staat is de banden nauw toe te halendie vorst en volk vereenigen, daarvan biedt het klassieke Weimar een tooneeltje, over waardig om in oogenscbouw te nemen en te behartigen. Onze Vorstinnen die daar vertoeven kun nen en sullen er zeker versterkt worden in deugden, die ook haar versieren. Onze wakkere Redacteurs en Uitgevers zullen zeker wel omtrent de bijzonderheden der feesten in nadere mededeelingen treden. Keizer Wilhelm vau Duitschland stelt zich voor de aanstaande Rijksdag-zitting in persoon te openen en zulks om het groote gewicht der in de eerste plaats door die vergadering te nemen beslissing. Die beslissing geldt natuurljjk de legerorgani- satie. Betoogd is, dat bet effectieve leger van Duitschland op het oogeublik lager is dan in Frankrjjk en nu wil men dus ver- hooging van dat effectief, doch gepaard met verkorting van diéusttjjd, op de minst kost bare wjjze daarin voorzien.. Het orgaan van Von Bismarck, de Hamburger Noch- richter, waarschuwt tegen die proefne ming om aan den diensttijd te raken, die in drie achtereenvolgende oorlogen proef ondervindelijk is bewezen te zyn een voor- treffelyke. De omstandigheid, dat Duitsch land in deze achterstaat bij Frankrijk, zal wel een machtige factor zijnom te ver krijgen wat de regeering wenscht. De Kamers in itönkrijk zullen bij hare wederbyeenkomst verrast worden met een voorstel tot het verleenen van een aanvul- lingscrediet voor de expeditie in Dahomy, waarvan de kosten, zoouls ge woon lijk, niet meêvallen. Gelukkig voor de regeering, dat zij op aanvankelijk succes kan wijzen. De laatste berichten meiden, dat de kanon- neerbooten Careil en Opale, den 28. Sept. jl. op een verkenning uit zijnde, op een zeer talryken vyand stuitten en dien na een moorddadig vuur verstrooiden. Het handels verdrag met Zwitserland is in wording. De regeering wil, naar men zegt, bij de goedkeuring er van een weinig pressie uitoeleuen, door de quaestie van vertrouwen te stellen. Nog steeds is het vraagstuk van de rege ling der ontredderde financiën in Italië een open vraagstuk. De tegenwoordige Minister van Financiën Grimaldi zal, blykens zjjne verklaring in den Minister» id, het probleem trachten op te lossen zonder invoering van nieuwe belastingen of verhooging van be staande. Hij wacht alles van een zuinig doch streng beheer. „Rozenburg” de eerste tooneelvoorstelling van het seizoen- gegeven door het gezel schap „Onderling Genoegen”. Vóór de pauze werd opgevoerd het drama: „Een Oudejaarsavond”, na de pauze het kluchtspel: „De Sollicitant-Voorzanger”. Beide stukken mochten zeer de goedkeuring van het vrij talrijk opgekomen publiek wegdragen. •WADDINGSVEEN5 Oct. De zangver- eeniging „De Lofstem” heeft onder leiding van den heer Spaanderman haren werkkring weder begonnen. Het goede succes, waar mede bare uitvoering het vorige jaar be kroond is gewordenheeft het bestuur dier vereeniging doen besluiten dezen winter twee uitvoeringen te doen geven. Het groot aantal ledendat nog steeds aangroeit belooft voor de toekomst veel. Daar de voordeelen ten bate der diaconie komen, mogen wij haar terecht eene nuttige instel ling noemen. WOERDEN, 3 Oct. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 254 partijen; prijs van Goudscho le soort f25 A f27, 2e soort f21 a f24, per 50 kilo. Handel iets vlugger. ♦WIJNGAARDEN, 6 Oct. Voor de be trekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, op eene jaarwedde van f 450, heeft zich slechts óéne sollicitante aangemeld. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Evenals in zoovele Couranten, wordt ook in Uw geacht blad in deze bange tjjden veel ge sproken over maatregelen tegen de cholera. Van vele plaatsen wordt vermeld, hoe de civiele autoriteiten in deze tijden van gevaar hunne zorgen aan de voorbehoedmiddelen tegen de gevreesde ziekte wjjden. Ook zjjn niet on gerept gebleven de goede maatregelen, die het gemeentebestuur van Moordrecht heeft genomen, zooalsHet rondzenden van circulaireshet plaatsen van tonnen op verschillende punten van het dorp, het kosteloos verstrekken van middelen tot desinfeotie enz. Dit moet voorzeker de hooge goedkeuring wegdragen van ieder, die zijne ge zondheid lief hoeft. Niet zoozeer kan de stiefmoederlijke behan deling gehuldigd worden, die men den buiten lieden doet wedervaren. Terwjjl men aan de dorpelingen al zjjne zorgen besteedt, laat men de landlieden aan hun lot over! Zou het niet wensoheljjk zjjn, dat men ook buiten het dorp oens een onderzoek instelde, om te zien, of daar wel alles in 't reine is P Mij dunkt, dat de mestvaalten, geljjk zoovele andere zaken, op de boerenhoeven een zeer schadelijken invloed op de atmosfeer uitoefenen. De qualiteit van het drinkwater, dat men daar gebruikt, zal ook wel wat te wensohen overlaten. Moordrecht, EEN OPMERKER. 5 Oet. ’92. en. - 1, drachten, ,50, geb. - 1,90. VERSCHENEN ♦ALBLASSERDAM, 3 Oct. In de alhier gehouden vergadering van Hoofd-Ingelanden van het waterschap de Nederwaard is de heer H. Schram de Jong met algemeene stemmen als voorzitter van Hoofd-Ingelan den herkozen. ♦ALBLASSERWAARD en ViJFHEEREN- LANDEN, 7 Oct. De handel zoo in kaas als boter was deze week willig; kaas steeg f 0,50 per 50 kiloboter bleef onveranderd in prijs. Men besteedt thans in deze streken voor kaas van f21 tot f 27, per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit. Goêboter f0,67*, wei- boter fO,55 per half kilo. De aardappeloogst is dit jaar ook in deze streek buitengewoon voordeelig. Er is op 't oogenblik echter weinig vraag, zoodat de prijs flauw blijft. Men besteedt in deze streken voor kleingelen f2,25 a f2,50 en voor blauwen f 1,50 A f 1,75 per hektoliter; de kwaliteit is over ’t algemeen uitmuntend, doch de vrucht wei wat al te kloek van stuk. •BERG-AMBACHT, 5 Oct. Er is alhier eene partij nieuw hooi verkochttegen f 19 de 500 kilo ook eene party schil-hennip, tegen f 17 de 50 kilo. ♦BERKEN WOUDE, 6 Oct. Als bijzonder heid kun worden gemeld, dat in den tuin bij de pastorie een mispelboom staat, rijk beladen met vruchten en bloesems. •BRANDWIJK, 6 Oct. Heden is weer een geval van mond- en klauwzeer gecon stateerd bij Jan Korporaal, bouwman alhier, zoodat thans in het geheel 3 gevallen zijn aangegeven. •HEI- en BOEICOP, 5 Oct. Het was voor velen in deze gemeente een genotvolle., dag, tengevolge de installatie van den nieu wen Burgemeester. Heden voormiddag hebben 5 Raadsleden, gezeten in twee rijtuigen, den nieuw be noemden Burgemeester, den heer J. Pot, en den ai’getreden Burgemeester te Lex- mond afgehaald. Alhier werden de heeren aan de Raadkamer door de beide Wethouders opgewacht, waarna weldra de plechtige in stallatie plaats had. Vervolgens begaf zich het geheele ge meentebestuur naar de openbare school, alwaar de Burgemeester door het Hoofd der school, den heer J. Hoek, hartelyk werd toegesprokenterwijl onmiddelljjk daarna de kinderen een welkomstgroet aan hieven en ook nog andere toepasselijke lie deren zongen. Een en ander keurig uitge voerd maakte op allen een alleraange- naamsten indruk. De leerlingen werden in het zeer net versierde lokaal door den nieuwen Burgemeester flink onthaaldzoo dat de jeugd ook een aangenamen dag had. De belangstelling was algemeen en vele ingezetenen toonden ook hunne ingenomen heid door ’t uitstéken onzer Nationale- en Oranjevlag. Als blyk van hoogachting ontving de af getreden burgemeester, de heer Van Bijjpe, van de raadsleden en den gemeente-ontvan- ger een prachtig geschenkter herinnering aan zijn 21-jarig bestuur over deze gemeente. Moge het ook in de toekomst blyken, dat 5 October '92 werkelijk voor Hei- en Boeicop een gelukkige dag is geweest! ♦HEI- EN BOEICOP, 5 Oct. Na afloop der Te Pisa vond dezer dagen het volgende plaats Toen men daar aan het station den anarchist Aricchi bij diens terugkeer uit Barcelona en Marseille wilde arresteeren, loste hij een revolverschot op den agent, terwijl deze hem eenige vragen stelde, doch zonder hem te kwetsen, en nam vervolgens de vlucht. Maar hij werd achterhaald en na een hevigen tegenstand maakte men zich van hem meester. Behalve den revolver vond men nog een lang dolkmes bij hem, bene vens een dynamietpatroon met lont. Te Como is Vrijdag de directeur van een chemisch laboratorium, tengevolge van een ontploffing, op jammerlijke wijze om het leven gekomen. Zyn adsistent had zich juist even verwijderd en dankt daar waarschijn lijk het leven aan. Het llongaarsche Volkshuis hoeft de be grooting voor 1893 ter hand genomen waarop behalve voor versterking van leger ook gelden zullen worden aangevraagd om tot een nieuw muntstelsel te geraken. De keizer-koning, die zich als gewoonlijk naar Pesth had begeven om de delagatie te ontvangen, ontving van baar de mededeeling, dat zij bereid waren de gevraagde militaire credieten toe te staan, in het vertrouwen, dat de vrede zou gehandhaafd blijven. Het Drievoudig Verbond en de bevestiging der zaken in het Oosten achtte zij daarvoor de beste waarborgen. Als bet van Kalland afhangt, ziet het er mot de bevestiging der zaken in het Oosten slecht uit. Turkije heeft het dezer dagen nog kunnen ondervinden, door de ruwe en oumenschelijke wijze, waarop het werd terecht gewezen, omdat het volgens de meening van Rusland wat al te vrién delijk tegenover Bulgarije was geweest. Tegenover dien gevreesden tegenstander heeft het zich trachten te redden door de mededeeling, dat Bulgarye de zaak te veel had opgehemeld en dat het daarover was terecht gewezen. Er is sprake van, dat de ouderhandelingen tusschen Engeland en Turkije over de ont ruiming van- en de afdoende regeling van zaken in Egypte zouden zijn hervat. On waarschijnlijk klinkt het bericht niet, omdat, zooals men weet, de nieuwe Engelsche re geering voorstandster is van de ontruiming. De benoeming van een katholiek, Bir Stuart Kuill, tot Lord Mayor van Londen, heeft onder het volk heel wat kwaad bloed gezet. Zooals later bleek, hebben de Al- dermans, toen zij hem verkozen, alle zaken en vormen vooral, die door het Katholiek zijn van Knill, regeling behoefden, vooraf zoodanig geregeld, dat die vormen in alle opzichten gereed zyn en geen aanstoot te duchten is. Lord Harigton deed Maandag jl. zijn in tocht als onderkoning van Ierland te Dublin. Een t dame te Londen is onlangs in den dierentuin van een beurs met zes soeve reinen beroofd dooreen der olifanten. De dikhuidige dief, die het gestolen geld inslikte, is, ondanks de hulp van een paar apothekersnog niet meer dan twee der goudstukken kwijtgeraakt. De dame zal nu den olifant, of hever zijn eigenaarsde directie van „the Zoo”, een proces aandoen tot teruggave van de overige vier sovereigns. Stanhope, de Amerlkaansche journalist, die zich cholera-proef liet makenheelt te Berlijn geen hótei kunnen vinden om zyn intrek te nemen. Men wees hem overal af, uit vrees voor besmetting, en eindelijk ging hij logeeren bij oen Amerikaansche familie, die hem gastvrijheid aanbood. De „cholera-Achilles” is Zaterdag te Parijs ge komen, met gezondheidscertificaten der me dische autoriteiten van Hamburg en Berljjn. Daar was niemand bang voor hem; inte gendeel hebben de collega's journalisten hem met een luisterykon punch verwelkomd. Het voorstel is thans ingediend om in 1893 te heffen 6 pCt. van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen. Hier door zal het bedrag voor 1011 gemeenten ver minderen, voor 326 vermeerderen of nagenoeg gelyk blyven. Onder deze laatste zyn er, vooral groote steden, als Amsterdam, Utrocht, Arnhem, Leiden, waar de aanslagen beduidend zullen stjjgen, doch, bij de verdeeling over zeer vele kleine huiserven, voor elk slechts weinig. Te dien opzichte wordt geen tydelyke maatregel voorgesteld, maar wel ten aanzien van een aan tal andere landelijke gemeenten, waar de styging belangryk is. Voorgesteld wordt daar een bij- delyke reductie, in dien zin, dat voor 1893 ge heven wordt volgens een percentage, waardoor 25 percent boven het in 1892 in hoofdsom en Ryksopcenton geheven bedrag zal worden ge vorderd. Het verschil tusschen dit percentage en 6 pCt. van dezelfde opbrengst wordt jaar lijks over de 10 eerstvolgende jaren met een tiende verminderd. De kadastrale gemeenten, voor welke deze reductie geldt, zyn 57 in ge tal, nl.: Wildervank, Veen dam, Slochteren, Biddeburen, Harkstede, Oude-Pekela, Nieuwe- Pekela; Onstwedde, Ballum, Nes, Boornbergum, Hardegaryp, Warrega, Hoogeveon, Zwollerker- spel, Staphorst, IJselmuiden, Wilsum, Kamper veen, Zalk en Veecaten, Blankenham, Kuiure (Geldersoh), Veenendaal, Oosterbeek, Yelp, Rho den, Bessen, Angeren, Gent, Elden, Blyk-Ewyk, Lede en Gudewaard, Hien, Ochten, Wamel, Leeuwen, Dreumel, Alphen (Gelderland), Dru- ten, Afferden, Puifljjk, Vuren en Dalem, Pan installatie van den nieuwen burgemeester is met algemeene stemmen benoemd1 tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer J. Pot; 2° tot onderwijzeres aan de openbare school mej. E. J. H. Lankenau te Lopik. •KRIMPEN a/d IJSEL, 5 Oct. Aan de loting voor de militie moet door 21 per sonen worden deelgenomen; twee daarvan vragen vrijstelling wegens broederdienst, twee als eenige zoon en één wegens lichaamsgebreken. §LEKKERKERK, 6 Oct. In de eerste vergadering van de afdeeling der Neder- landsche Protestantenbond in dit seizoen trad als spreker op Ds. Koch van Scheve- ningen. Vóór den aanvang zijner rede gevoelde hij zich verplicht den aangenamen indruk, waaronder hij optrad, kenbaar te maken, en wel: dat hij zijn ambtgenoot Ds. Van Oosten in een zoo gunstigen toe stand in het midden mocht aantreffen die wel gehoopt maar niet verwacht was dat hij thans weder in staat was zich te wijden aan de heerlijke taak, zooals die terecht kan geacht en genoemd worden. Het onderwerp, dat de spreker zich ten doel stelde, was om een drietal wonderver halen te verklaren, die in volgorde en in verband met elkander zouden worden be schouwd. Het waren de verhalenDe ver andering van water in wijn op de bruiloft te Kana; Het wandelen op de zee en De wonderen na Jezus dood. Van ieder dezer wonderverhalen werd in een welsprekende en boeiende rede nagegaan, welke zinnebeel den zij voorstelden en welke beteekenis zij voor ons, uit dit oogpunt beschouwd, kunnen hebben ter bevordering van het godsdien stig leven. Op duidelijke wjjze werd mede aangetoond het verschil tusschen de ver halen, zooals zij vermeld en opgevat werden en de verheven denkbeelden, die daaruit kunnen afgeleid worden, zoodat hij niet twijfelde of de hoorders zouden kunnen ge tuigen wij hebben niet verlorenmaar gewonnen. Met oen hartelijk woord van dankbetui ging aan den spreker en de leden voor hun opkomstsloot de voorzitter de bij eenkomst. Mag de opbrengst van het hennepzaad niet groot zijnde kwaliteit kan best ge noemd worden. Het meeste is reeds tegen den prijs van f7,75 per H.L. verkocht. Door den landbouwer J. Van der Graaf Tz. is een Egyptische biet of kroot gerooid van het zeldzame gewicht van pm. 3800 gram en een Jam-aardappel van Beide zijn mooie gladde lo. dat do Lotir" zal plaats heuw. op Donderde; 1892, des nami Raadhuis; 2o. dat de ingeschrevenen, naar alphabetische orde opgeroepen, zelve hunne nommers trok ken dat ook voor den niet opgekomen Loteiing de trekking kan geachieden door zyn vader, moeder of voogd, terwjjl, zoo ook deze niet is opgekomendoor den Burgemeester of een Lid van den Raad zjjner Gemeente voor hem een Nommer zal worden getrokken; en 8o. dat de ingezetenendie verlangen als vrijwilligers bjj de Militie op te treden, en daartoe bevoegd zyn, zich ter Secretarie knnnen aangeven vóór of op den 27sten dezer maand. Schoonhoven1 Oct. 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, M. J. CHEVALLIER. De Secretaris, H. G. GEELHOED. - 0,65. »n, afl. A - 0,30. t Kunst- heften A - 0,65. heilk. für 2 farben- Afloop van Publieke Verkoopiugen Onroerende Goederen. - Openbare vrijwillig&Arerkoo- ping, den 4en October 1892 door notaris Mahlstede te Berg-Ambacht gehouden, van De bouwmanswoniug O 13 met ruim 6| hectaren wei- eu hooiland te Stolwijk. Toe gewezen in 3 perceelen. Koopsom f11150. Openbare vrjjwillige verkoo- pingden öden October 1892 door notaris Mahlstede te Berg-Ambacht gehoudenvau Het koffiehuis, geteekend No. 334 en 335, met bouw- en graslandin perceelenbjj biljetten breeder omschreven. Toegewezen in 6 perceelen. Koopsom perceel 1 f 10300, perceel 2 f475 perceel 3 f320, perceel 4 f470, perceel 5 f665, perceel 6 f500. Te zamen f12.830. i Handb. - 6,50. - 1,40. - 1,90. VAN NOOTEN. Deutsche - 0,65. n werken, voor- i 8. i W. N. vam den op aanvrage jaar - 1,—. dln. - 6,50. - 1,90. oi. komt. - 0,35. ijkjes in 12 afl. A - 0,30. liolismus. - 0,90. bibl. 31. - 0,10. - 1,90. der Irre- - 5,50. - 1,25. - o.io’ n dienste >n. - 0,30. Onderw. - 0,30. e militie. - 2,40. kl., ledl. - 0,50. dk. uitg-, .75, geb. - 1,— elfde uit- BERG-AMBACHT. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD. Op Vrjjdag 30 Sept. Aanwezig al de leden, behalve de heer Mahl stede (met kennisgeving). De notulen der vorige vergadering worden gelezen, en, na eene opmerking van den heer Van der Leeden, vastgesteld. Medegedeeld wordt eene missive van Gedep. Staten, houdende toezending van een Koninklijk besluit, waarbij machtiging wordt het aanvaarden van een legaat Geest- Armbestu ur. Voorlezing wordt gedaan van een ingekomen adres van L. Boom, welk adres voor kennis geving wordt aangenomen. Idem, van eene ingekomen missive van Gedep. Staten, houdende goedkeuring dat aan het Alg. Armbestuur een subsidie van f 800 wordt ver leend. De begrootiug van dat armbestuur, dienst 1892/93, in de vorige vergadering behan deld, wordt met algemeene stemmen goedge keurd tot een bedrag van f 3282,48, zoowel aan uitgaaf als ontvangst. Er wordt besloten tot opmaken van eene sup- pletoire begrooting voor den dienst 1892. Er wordt overgegaan tot de vaststelling der begrooting voor 1893 die door de financieele commissie was goedgekeurd. De begrooting wordt onveranderd en met algemeene stemmen vast gesteld tot een bedrag van f 15366,50 aan ont vangst en f 15366,46.) aan uitgaaf. Op voorstel van Burg, en Weths. wordt be sloten tot aankoop van grond achter de 2e openb. school, teneinde verzakking te voorko men; en om het terrein door een landmeter te laten opnemen. Na het houden eener vergadering met geslo ten deuren, wordt, na heropening, de loopende vergadering door deu voorzitter gesloten. voor Chr. floppers, I. i en Ver- arsprong. >,25, geb. - 6,50. ebehoedt ner kind. - 2,40. i. 2e dr. - 2,40. hr. door undels A - 0,65. Bljjspel - 0,80. arlei over igh. otc. - 1,50. hetcjjfer itukjes, A - 0,25. im. 2 dln. - 4,50. iploma's, Loniugin. - 4,—. lerl. bew. 22 all. A - 0,30. an in den 1,40, geb. - 1,90. kenissen, geb. - 3,75. nd, voor- 'aphieën 20 afl. A - 0,30. iisoc tien 7 afl. A - 0,25. taan niet. - 0,40. i van de J- P n. 2

Schoonhovensche Courant | 1892 | | pagina 1