I t IR I 1893. N’. 1404. Woensdag 13 September. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht louders! I I BT, i Zonen, WAAG”, A, iOOP. K, i 1 IV. evraagd ippij. IK. 1V0. 4. IS ecten, BINNENLAND. BUITENLAND. Overzicht. M. 2 inland. b naar keuze ELS enz. enz. longatierente met de H. 8CHOONHOVENSCHE COURANT. in de meeste >n eerstvolgen- jnsterdamsche le Amsterdam- ler berekening voorwaarden seis op binnen- op aanvrage sen te komen lezende tegen t door den Heer Schoonhoven. IDAM, Groningen. Olsterwljk r L BARON te 416. chado, swaardige ofd-Agent lewater ns of J>ij ge- ur en des Zondag, izicht 1L, Notaris, lan. van 2} pCt. Krimpen a/d Lek. Zitting van den Gemeenteraad op 5 September des avonds 6J uur. Afwezig de heer J. Huizen De Voorz. (de heer J. O. v. Mierop) opent de vergadering. De nieuw-gekozen leden, de HH. >ot is, treffen de landbouwers 1 te best met het weer. De i en verkoopen rovisie van: ie 30 30’/.; (ook ULES, REGU- IUD, ZILVER, Gorinchem. REUWIJK, Ik. jcten voor: 4 ’s jaars; i prolongatie- msche bourz- V A fl IA Vandaag krjjgt men in Amsterdam te zien: een reuzen-ballon, of eigenljjk een „reuzen-odeur- flesohje,” dat enkel voor reclame de lucht in gaat. Het „fleschje” is groot genoeg, om vier personen, die trek hebben in een luohtreiye, in de wolken en heel Amsterdam tot de weten schap te brengen, dat men bg de „Londen Toilet Club” hot heerlgkste reukwater koopt. Op den Haarlemmerdgk kon men verleden week bewonderen: een nieuw soort kinderwagen, heele- maal van nikkel, voortbewogen door oen juf. vröuw, die er achter op zat als op een vélocipède. In het wfcgentje kon men een kind aanschou wen van een maand of drie en daarachter... een stuk of wat echt Amsterdamsoho straatben gels, die links en rechts gooiden mot koolstron ken! De laatsten hoorden echter tot de uitvin ding niet, wat een bewonderaar vai de nieuwe machine hun trachtte duidelgk te maken door een paar der plaaggeesten een warm broekje te geven. Een Rotterdammer kreeg het ver leden week met zyn h eede-ik te kwaad en omdat hg geen kans zag, het laatste woord te krggen, sloeg hy zyn welsprekende echtvriendin met een gloeiende koekenpan op 't hoofd. Jam- M. W., smidbeiden wonende te Gouda wegens mishandeling ieder tot 14 dagen P. v. L., visscher te Ammerstolwegens mishandelingtot vijf dagen. De Prins Hendrik-stichting ontving weder een legaat van f 500, vrij van successierechten. Beroepen by do Geref. Gem. te Alblasserdam Ds. J. Haania, te Ooster- bierum. Te Aarlandorveen, waar voor weinige jareu eene doleerende kerk gebouwd werd, hebben velen zich’ daaraan weer ont trokken en sich tot eene Christelijk Gere formeerde Gemeente vereenigdwaarvoor eerstdaags eene houten kerk zal verryzen. GOUDA9 Sept. Woensdag is aan de rijks hoogere burgerschool de cursus aan gevangen mot 94 leerlingen, waarvan 20 meisjes. ♦ALBLASSERDAM, 9 Sept. De heer D. Van Wageninge heeft zijne benoeming tot wethouder aangenomen, doch de heer J. Smit Cz. hoeft bedankt. ♦AMEIDE, 11 Sept. A. d. K. alhier, die in don nacht van 11. Donderdag op Vrijdag door Aziatische cholera werd aan getast, overleed reeds Vrijdag-namiddag. LI. Zaterdag voormiddag is een der leerlingen op de openbare school alhier onpasselijk geworden en huiswaarts gegaan. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, bleek dat het kind lijdende was aan Azia tische cholera. Voorzichtigheidshalve wordt op de openbare school de eerste dagen geen onderwijs gegeven. De aangeboden begrooting dezer gemeente voor het volgende dienstjaar bedraagt in ontvang en uitgaaf f8952,98*. ♦AMEIDE en TIENHOVEN,-7 Sept. De zalm vangst leverde in de afgeloopen week bevredigende uitkomsten op. ♦AMMERSTOL, 12 Sept. De zalm vangst was deze week niet zoo belangrijk als de vorige, zoodat door de visschers een klein weekgeld werd besomd. Men heeft oven wel hoop, dat de vangst nog zal aanhouden, daar verscheidene zalmen nog zeer goed van qualiteit zyn. Daar in het buitenland weinig vraag naar zalm was, had de mindere vangst weinig invloed op de ve\’hooging van den prijs. De prijs van zomerzalm varieerde van f 0,85—f 1,10 en die van Jakobzalm van f0,90—f 1,15 per half kilo. Zaterdag had alhier de besteding plaats van het maken eener beschoeiing ten behoeve van de zalmzegenvisschenj „De Snackert”. Van de acht inschrijvers was de laagste, tevens aannemer, de heer O. Zanen Hz. alhier, voor de som van f 2098. BENSCHOP, 8 Sept. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen Dr. J. W. F. Gobius du Sart, sinds 1885 predikant te Nieuw- en 8t. Joost land, nabij Middelburg. ♦BERG AMBACHT. ♦GOUDERAK, dezer gemeente L. De Jong alhier. ♦JAARSVELD, 12 Sept. De vrouw van den arbeider v. d. V, alhier had dezer dagen het ongeluk van de trap te vallen en een arm te breken. De hulp van den geneeskundige te Lopik werd iugeroepen. JUTFAAS, 8 Sept. Alhier zijn tot wet houders herbenoemd de heeren G. v. Riet en O. v. Wyk; tot ambtenaar van den bur gerlijken stand de heer E. v. Bentum. KRALINGEN, 8 Sept. Tot wethouders alhier werden benoemd de heeren A. Ketting en W. Brandsma Jzn. •LANGERAK, 12 Sept. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is be roepen Ds. W. Willemsen te IJzendoorn. Was de vangst van zalm in den laatsten tijd zeer gering, in de laatste dagen was zij vrij wat beter. Gisteren morgen werden door de Langeraksche vlouwvisschers 10 en heden-morgeu 8 zalmen ter markt gebracht. ♦LEERBROEK, 11 Söpt. Ds. F. F. J. Van de Plassche, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, heelt bedankt voor het beroep naar Herwynen. LEERDAM, 8 Sept. Tot wethouder is herbenoemd de heer N. Donkersloot. ♦LOPIK, 11 Sept. Zondag morgen maakte Ds. Gerritsen van den kansel bekend, dat hij bedankt voor het beroep bij de Ned. Hervormde Gemeente te Lutten (O.) LOPIKERKAPEL9 Sept. Een hevige onweersbui ontlastte zich gister avond boven deze en omliggende gemeenten. Bij don landbouwer Joh. T. werd een wilgeboom getroffen en tot splinters geslagen. Ge noemde boom staat ongeveer 5 M. van de pastorie verwijderd, in de onmiddellijke nabijheid van een hooiberg. Alles dreunde van den korten, maar zwaren slag, die oogenblikkelyk op het licht volgde. Hoewel de voorraad nagras buiten gewoon grot' *- het niet al naar men verzekertde laaistovergebleven rooverhoofdman in Servië. In Brazilië is een Marine-opstand uitge broken, die zyn oorzaak vond in de onte vredenheid over het „veto”, door President Peixoto uitgesproken over eene door de Kamer goedgekeurde wet, waarbij de Vice- President van het Presidentschap werd uit gesloten. Nu wete men, dat Peixoto van Vice-President ook President is geworden hij zag daarom in deze wet eene beleedi- ging en weigerde natuurlijk, haar te tee- kenen. De Marine heeft nu partij gekozen tegen Peixoto, blokkeerde de haven van Rio Janeiro, en dreigde met een bombar dement, dat echter verhinderd werd door twee Italiaansche kruisers. Het landleger bleef de Regeering getrouw en is van plan, indien het noodzakelijk is, de schepen in den grond te boren. Te Bombay is eene vergadering gehouden, met het doel, om geld te verzamelen voor de slachtoffers der jongste troebelen tus- schen Hindoes en Mohammedanen. Op die vergadering werden door Gouverneur Harris eenige belangrijke mededeelingen gedaan. De rustverstoringen nl. zijn een gevolg ge weest van staatkundige woelingen. Dui zenden opruiende geschriften zijn reeds in beslag genomen en toch wordt met de ver spreiding daarvan nog steeds voortgegaan. De onontwikkelde Hindoesche bevolking ge raakt natuurlijk geheel onder den indruk van die, geschriften. Eene nieuwe uitbars ting, nog erger dan de eerste, kan elk oogenblik verwacht worden, wanneer niet alle mogelijke voorzorgsmaatregelen worden genomen. De opper-ceremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin- Regentes, voor den tijd van drie weken den rouw zal aannemen, ingaande den 8sten September, te weten twee dagen groote rouw, zes dagen halve rouw en twee weken lichte rouw, wegens het overlijden van mevrouw de Vorstin Von Stolberg— Stolberg, geboren Prinses Von Waldeck en Pyrmont H.H. M.M. de Koninginnen ver trekken in het laatst der week naar Den Haag. H. M do Koningin Regentes zal Dinsdag den 19en dezer de vergadering der Kamers openen. Daarna keeren H.H. M.M. weder op het paleis Het Loo terug. Tot noodheemraden van de Krimpenerwaard, voor den winter 1893/94, zyn benoemd de heeren P. P. Stuurman te AmmerstolA. Breedveld te Lpkkerkerk; O. Oskam Az. en G. Vooraluijs Jz. te Berg- Ambacht; L. De Jong en T. VanSchieveen te Gouderak; Joh. Van Vliet en N. Hoogen- dyk te Ouderkerk a/d IJsel. De Stct. bevat het volgende besluit van de Ministers van Binnenland- sche Zaken en van Waterstaat: Voorgenomen hunne beschikking van 1 September jl. (Stct. van 2 September), waarbij ter algemeene kennis is gebracht, dat krachtens art. 23 van het koninklijk besluit van 4 September 1892 (Stbl. no. 215), zooals dat luidt volgens art. 4 van het koninklijk besluit van 25 Maart jl. (Stbl. no. 56), tot wering van de besmet ting van Aziatische cholera, te Gorinchem en te Vreeswyk geneeskundig toezicht wordt gehouden op de daarlangs varende schepen en hunne opvarenden, met toepas sing van de artikelen 24 tot en met 30 van bovengenoemd koninklijk besluit; Overwegende, dat het koninklijk besluit van 4 September 1892 (Stbl. no. 215), gewijzigd bij koninklijk besluit van 25 Maart jl. (Stbl. no. 56), op 11 September niet, meer van kracht is en vervangen is door het koninklijk besluit van 30 Augus tus jl. (Stbl. no. 187), mitsdien bovenge noemde beschikking alsdan vervallen is; dat hot voorkomen' van Aziatische cholera het in stand houden van bovenbedoeld geneeskundig toezicht te Gorinchem en te Vreeswijk alsnog noodig doet achten; Brengen ter algemeene kennisdat krachtens art. 22 van het koninklijk be sluit van 30 /.ugustus jl. (Stbl. no. 137), tot wering van de besmetting van Aziatische cholera, met ingang van 11 September, te Gorinchem en te Vreeswyk geneeskundig toezicht wordt gehouden op de daarlangs varende schepen en hunne opvarenden, met toepassing van de artt. 23 tot en met 29 van laatstgenoemd koninklijk besluit. Gedeputeerde Sta’ten van Zuid- Holland hebben op het verzoek van jonkvr. O. A. E. Fabricius van Heukelum te Val burg, om den Ouden Zuider-Lingedyk van den legger van wegen eb voetpaden der gemeente Heukelum af te voeren, beslist, dat de dykskruin kennelijk in 1853 ten onrechte als rijweg, liggende ten dienste van het algemeen, op deu legger werd ge bracht, en voorts, dat het ten dienste van het algemeen leggen van die dykskruin als voetpad zoowel vóór 1853 als daarna niet kan worden ontkend. Mitsdien is de legger in dier voege gewijzigd, dat de Oude Zuider- Lingedyk daarop voorkomt als: „voetpad, gedeeltelijk klei, gedeeltelijk bezand”. Dr. J. Roosenburg te ’s Her- togenbosch heeft zijn ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. Op 76-jarigon ouderdom is te ’sGravenbage overleden de heer M. Jansen, lid van den Raad van State. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde: J. M., pottenbakker, en A. voortdurende regenbuien beletten het dro gen. De na oogst was anders ruim in staat, het tekort van Juli te vergoeden. Van groen inzamelen hoort men in deze streken niets. Gaf er één maar eens het voorbeeld, misschien zouden anderen dan wel volgen. De hooiprijzen dalen bij de week. NOORDELOOS, 9 Sept. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door Ds. P. Kuylman Jr. te Bunnik en Vechten. ♦NOORDELOOS11 Sept. Door den heer Hoofd-directeur der Posteryen en Telegra phic is eene belangrijke wijziging in den dienst der bestelling van brieven enz. voor het hulpkantoor alhier voorgeschreven. Van af 15 Sept. e. k. is de brievengaarder ont heven van de bestelling in de buitenwijken 'deze zijn nu opgedragenvoor Overslinge- land aan den postbode van hier naar Giesen- Nieuwkerk, en het gedeelte Minkloos, be- hoorende onder deze gemoente, aan den brievengaarder te Hoog Bloklandterwijl de brievengaarder alhier belast is met de bestelling op den Dool, een gehucht bo- hoorende onder Meerkerk. Het jachtrecht op de vier polders onder deze gemeente is voor dit seizoen verpacht aan den heer C. Wink, voor f 200. De alhier gehouden Uuie-collecte heelt ruim f57 opgebracht. •♦OUDEWATER, 16 Sept. Alhier hebben zich 17 jongelingen aangemeld tot deelne ming aan de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel. Aan de processie naar Kevelaar, welke in de vorige week voor Oudewater en om liggende gemeenten plaats vond, werd door 167 personen van hier en den naasten om trek deelgenomen. PAPENDRECHT, 9 Sept. Alhior hoeft zich een geval van cholera-nostras voorge daan met doodelyken afloop, bij een meisje van 10 jaren, aan boord van een schip, gelegen op de rivier voor dozo gemeente. In de Dinsdag gehouden raadsverga dering werd als wethouder herbenoemd de heer J. Veth, terwijl tot ambtenaar van den Burg. Stand insgelijks de heer Veth werd herkozen. ♦TIENHOVEN, H Sept. De begrooting dezer gemeente voor het jaar 1894 zooals zij den Raad is aangeboden, bedraagt in ontvang on uitgaaf f 2293,11 VIANEN, 6 Sept. Alhier zal, te beginnen met 13 September, tot -9 November iedere week des Woendags eene vrye beestenmarkt worden gehouden. ♦VLIST, 9 Sept. Heden-morgen omstreeks half drie werd de landbouwer P. Hoogendoorn wakker door het knappen in het voorhuis. Toëfi hij ging kijken, stonden hot dak zijner woning 0n de voorgevel in volle vlam. Na tuurlijk wekte hij zijne kinderen en de meid, die zelfs zeer weinig tijd hadden om zich te kleeden. In korten tijd stond alles in lichte laaiezoodat zeer weinig van den inboedel is gered kunnen worden. Ook de hooiberg met het daarin aanwezige hooi is een prooi der vlammen geworden. Alleen een oude schuur achter den hooiberg is behouden gebleven. De (jpöitg^sten heb ben den geheelen dag flink hun best ge daan om een gedeelte van het hooi en de schuur te behouden. De burgemeester niet het dagelijksch bestuur waren spoedig op de plaats des onheiis en bleven den ge heelen dag toezien en bevelen geven. De bewoner P. Hoogendoorndie steeds door werken trachtte vooruit te komen, heeft veel schade geleden, hoewel zijn roe rend goed verzekerd was bij de Onderlinge Brand waarborgmaatschappij voor Landbou wers te Gouda. Ook de woning was verze kerd en wel bij de Utrechtsche Maatschappij. VREESWIJK, 8 Sept. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeente raad' is tot wethouder herbenoemd de heer H. J. Sparenburg, en werd besloten, dat wegens de tijdsomstandigheden dit jaar geen kermis zal worden gehouden. WADDINGSVEEN, 9 Sept. Door een noodlottig toeval geraakte Woensdag-avond het vierjarig kind van A. Van Mille onder de raderen van een voorbijgaand rytuig. Zwaar gekneusd aan borst en handen haalde men den kleine onder de koets weg. Gelukkig dat de passagier van het rijtuig een geneeskundige was, Dr. Van Iterson uit Gouda, die bet eerste verband dadelyk kon leggen; zeker had de kleine anders lang moeten lijden, daar op dat oogenblik te Waddingsveen geen geneeskundige hulp te krijgefc was. WILLESKOP, 8 Sept. Inde Dinsdag ge houden raadsvergadering is tot wethouder herkozen de heer Adrianus van Blokland, die de benoeming aannam. WOERDEN, 7 Sept. By de heden gehou den verloting door de harddraverij-vereoni- ging „Wilhelmina” is de hoofdprys, een equipage met twee paarden bespannen, ge vallen op no. 18018. WOEDDEN, 8 Sept. In de Dinsdag ge houden raadsvergadering werd benoemd tot wethouder in de plaats van den heer N. A. Swanenburg, de heer Jacobus Brunt Wzn., bij lotiug tegen den heer A. J. T. Hofman. ZWAMMERDAM, 8 Sept. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering is de heer Gysb. Van Dam als wethouder herkozen. on zijn hunne ir een goeden envoor de k by C. A. i Lekkerkerk, 'eneesmiddelen n, wordt men an. ♦BERG AMBACHT, 11 Sept. In plaats der heeren J. Verburg (die bedankt had) en A. Van der Hee Cz. (tot kerkvoogd be noemd), zijn tot notabelen bij de Ned. Herv. Gemeente gekozen de heeren: A. Verkaik Pz. en M. Potuytmet op 3 na algemeene stemmen. Voor den nieuwen cursus in den vry willigen wapenhandel hebben zich alhier zes jongelieden aangemeld. BOSKOOP, 9 Sept. Voor de vrywillige oefeningen in den wapenhandel hebben zich alhier 22 jongelieden aangegeven. 9 Sept. Tot wethouder is herbenoemd de heer Na den Hertog van Devonshire, die in het Huis der Lords de Home-Rule-voor dracht heeft bestreden, is de Minister van Buitenlandsche ZakenLord Rosebery eens aan het woord gekomen. Deze Mi nister, het minst Gladstoniaansch gezinde lid der Regeering, heeft eene redevoering gehouden, welke zich kenmerkte door hare gematigdheid. „De twee groote staatkun dige partijen in het land,” zoo begon hij, „zijn het oneens over de wijze, waarop het best tegenover Ierland kan worden opgetreden, om het te verzoenen en te verdedigen. Nu door de Regeering eene regeling is voorgesteld, moet dus het Huis kiezen of deelen öf de voordracht verwerpen öf haar aannomen en dan trachten te handelen naar de inzichten van,het Huis. Vereenigt men zich met het beginsel, dat Ierland een uit gebreide mate van plaatselijk zelfbestuur moet hebben, dan zal het tegenwoordig Ministerie wel toegeven. Er móet eene ver zoening plaats hebben tusschen beide vol ken, eerst dan zal de voordracht eene groote schrede voorwaarts doen. Lord Rosebery wil dus door onderling overleg, door eene wetgeving met de Lords verkrijgenwat de echte Home-Rulers Gladstone vooraanniet kunnen machtig worden, omdat zij aan het geheel een volks karakter willen geven. Wanneer nu bet geheele Ministerie'-Gladstone tot een over leg genoodigd had, dan zou de zaak mis schien nog eene gunstige wending hebben kunnen nemen en tot een practisch einde gevoerd zyn, maar nu Het beroep, door Lord Rosebery, in het Britsche Hoogerhuis gedaan, tot medewerking der leden, heelt niets gebaat. Met eene meerderheid van 419 tegen 41 stemmen, is nu besloten de door het Lagerhuis goedgekeurde voordracht niet tot de tweede lezing toe te laten. Het is in Engeland wel een tijd van strijd en spanning. Nauwelijks was het bericht ontvangen, dat in Zuid-Wales het werk hervat was, of vin andere plaatsen hoort men wederom de treurigste berichten omtrent werkstakingen. In Yorkshire b.v. heeft eene bende van 600 man stakende mynarbeiders, met stokken gewapend, al de werklieden, die in de steenkolenmijn van Wath aan het werk waren, verdreven. Ruiten werden stukgeslagen, boeken ver scheurd en meubelen verbrand. Te Leeds is het niet veel beter gesteld: hevige ge vechten hebben daar plaats tusschen werk stakers en politieagenten, die zich van hunne sabels bedienen. Te Wakefield, waar de bevolking zoo bevreesd was, dat niemand zijn huis uit- durfde, zyn thans 600 militairen en 200 politie-agenten aangekomen. Troepen zijn verder gezonden naar een aantal bedreigde puften in Yorkshire. In Derbyshire zijn rooverijeu langs den openbaren weg, zoo genaamde „highway robberies”, aan de orde van den dag. Alleen uit Noord Staffordshire komt het welkom bericht, dat de mijnwerkers daar besloten, tegen het oude loon den arbeid te hervatten. Te Londen is onlangs een procureur bankroet gegaan, die zich geruïneerd heeft door zijn hartstocht voor spoorwegreizen. Sinds vier jaren was er geen dag voorbij gegaan,ponder dat hij een tocht per spoor trein dikwijls een vry langen had gedaan. Meest d bleef hij niet op de plaats, waarheen hij was gespoord, maar keerde hy met den eerstvolgenden trein terug. Hij spoorde alleen om hét genoegen van het sporen. Na het gerucht van den plotselingen dood van President Carnothetgeen gelukkig bleek, onwaar te zijn, wordt nu de mede- deeling te Parijs (Frankrijk) verspreid, dat de heer Carnot zich na afloop van zyn mandaat (Deo. 1894) niet meer verkiesbaar zal stellen1. door den minder gunstigen staat van zijne gezondheid, en ten tweede wil hij voor zijne opvolgers een president stelleu tegen een tweeden termijn van zijn presidentschap, waartegen zich al meer en meer stemmen beginnen te verheffen. Of het bericht waarheid bevat, wordt zeer sterk betwyfeld, want het is zeer onwaar schijnlijk, dat Carnot reeds zoo veel te voren zyne plannen zoude blootleggen. Volgens een bericht uit St. Petersburg (Roeland), aan den „Lokal Anzeiger” te Berlyn zou te Moskau weder een samen zwering tegen het leven van den Czar ont dekt zyn. Vyf-en-taohtig studenten, acht pro fessoren en vyf aanzienlijke dames zouden in yerband daarmee gevangen genomen zyn. Er wordt echter in geen andere berichten uit Rusland melding gemaakt van zulk eene samenzwering. Koning Alexander van Servië, die een reis doet door zyn land, reed onlangs op een weg door het gebergte bij Uschitza, toen plotseling een welgewapend man uit het kreupelhout sprong en op ’s konings rytuig toesnelde. Het gevolg van den jongen vorst wilde den man grijpenm tar deze viel op de knieën en riep: „Myn heer en koning! Ik ben Zsumitch Dragitoh, de roover, op wiens hoofd een prys van f 1500 is gesteld. Niemand beeft my kunnen vatten. Nu kom ik zelf u myn leven geven.” De Koningweinig ingenomen theatrale vertooning beduidde den roover dat hij zich in handen van de gendarmes moest stellen. Of de man dat gedaan heeft melden de berichten niet. Dragitch is, M. Boogaerdt, P. v. d. Hoog en K. v. d. Berg worden beëedigd en door den Voor», gelukge- wenscht. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De heer v. d. Hoog vraagt, wanneer de notulen eener vroeger gehouden geheime vergadering lullen gelezen worden, waarop de Voorz. ant woordt, dat dit geschieden zal na afloop der openb. verg. De Voorz. deelt mede dat is ingekomen de goedkeuring van G. 8. betreffende de in de vorige verg, gewijzigde politie-verordoning. Te vens zijn ingekomen van G. 8. de goedkeuring van de overeenkomst met de gemeente Lek- kerkerk, betreffende de toelating van leerlingen op de O. 8. voor U. L. O. en verder de mode- deeling, dat over 1892 ingevolge art. 44 der Wet op 't L O. door de gemeente beschikt kan worden over eene som van f 1441,54|. De heer M. Boogaerdt wjjst op de noodzake lijkheid van het doon drukken der nieuwe poli tie-verordening vooral met het oog op hot nieuwe art., betreffende do bedelarjj. De Voorz. zal ze na de reeds godane afkon diging dJon drukken. De Voorz. deelt mede, dat van den Rjjks- ont vanger bericht is ingekomen, dat het aandeel van de gemeente in de kwade posten bedraagt f 121,lij. Door B. en W. wordt de begrooting over 1894 aan den raad aangeboden. Vervolgens is ingekomon de voordracht van B. en W., goedgekeurd door den Arrondisse- ments-schoolopziener, ter benoeming van een onderwijzer aan school no. 2. De voordracht bestaat uit de HH. Stam, F. De Vries en G. Bakker. De Voors. deelt mede, dat no. 2 en no. 3 in bet bezit zijn van eene akte voor de vrfje- en orde oefeningen. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer F. De Vries. Vervolgens worden tot Wethouders benoemd de H. H. K. v. d. Berg en M. Boogaerdt, res pectievelijk met 4 en 5 van de 6 stemmen. Tot ambtenaren van den B. Stand wordon de beide nieuw-gekoftn wethouders bonbomd. De heer K. Smit wyst er op, dat door de jongste wgziging in den postdienst wel eenige verbetering is gekomen, maar dat oene grootere verbetering mogeljjk is. ZEd. deelt mede, dat hjj met den beer Directeur van het postkantoor te Rotterdam over deze zaak heeft gesproken. Do Directeur te Rotterdam wil gaarne aan eene betere regeling medewerken en heeft aangoraden ziob tot den Inspecteur of den Directeur-Gene raal te wenden. _pe heer Smit bespreekt de wgze, waarop hot‘brievenvervoer zeer ten ge rieve der gemeente kan plaats hebben, en weuscht dat de Voorz. zich tot de betrokken autoriteiten zal wenden ten einde eene gewensohte regeling te verkrijgen. De Voorzitter dankt den héér Smit voor zyne goede bemoeiingen in deze zaak e? wil gaarne in dien geest handelen, vooral nu hjj weet, dat de Directeur te Rotterdam wil medewerken. Niets meer te behandelen zjjnde gaat de ver gadering over in eene geheime, tot het lezen der notulen boven bedoeld. Kantongerecht te Sliedrecht. Zitting den 7. September 1898. B. D., Sliedrecht, laten loopen van vee over eens anders grondf 1 boete of 1 dag hechtenis. O. I. V., Nieuwpoort, niet aanwezig zjjn on derzoek brandblusch-middclen f 1 boete of 1 dag hechtenis J. V., id. id., f 1 boete of 1 dag hechtenis. P. d. J., Bloskonsgraaf, drankwet-ovortrediug; f 5 boete of 2 dagen hechtenis. A. V., Papopdreobt, visschery-overtroding; X f 1 boete of 2 X 1 dag hechtenis, snoekztrik verbeurd verklaard. W. B., N. Lekkerland, id., f 1 boete óf 1 dag hechtenisverbeurd verkl. schakels. B. H. en J. J. H., Uorinohem, id., ieder fl boete of 1 dag hechtenis. P. K., Sliedrecht, ld., 2 X f 1 boete, of 2 X 1 dag hechtenis. F. W. v. W., Sliedrecht, overtreding arbeids wet; 2 Xf 1 boete of 2 X 1 dag hechtenis. J. d. B., Nieuwpoort, laten loopen van vee over eens anders grond; f 1 boete of 1 dag hechtenis. N. L., Oud-Alblas, strooperg; f5 boete of 2 dagen hechtenis. i. V., Papendreohtniet aanwezig zjjn onder zoek brandbl.-middelenvrijgesproken. J. A. v. d. V., Sliedrecht, visschery-overtreding 2 X f 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis verb, verkl. schakels, uitlevering 75ct. of 1 dag hechtenis. D. K., Sliedrechtid., id. O. J. P., Alblasserdam, overtr. pold.-verord. (zonder verg bouwen woonhuizen); £2 boete of 1 dag hechtenis. A. BWijngaarden, rgden met hond zonder muilkorff 1 boete of 1 dag heohtoniz. W.G., Sliedrecht, burengerucht en dronken schap; 2 X f 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis. D. G., Langerakdronkenschap, 8 weken hecht. J. G., Langerakid., f 5 boete of 2 dagen hecht. M. d K Sliedrecht, id., 2 xf 1 boete of 2 X 1 dag hechtenis. D.B., Papendreoht, id., f0,50 boete of 1 dag hechtenis. T. L Sliedrechtid., f 2 boete of 1 dag hecht. A. D., Giesendam, id., f 1 boete of 1 dag heoht. L. B., Papendreoht, id., 10,50 boete of 1 dag hechtenis.

Schoonhovensche Courant | 1893 | | pagina 1