N°. 1460. 1894. Zaterdag 31 Maart. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-ïïolland en Utrecht. Eerste Blad. eding. ’ING Officieels Kennisgevingen. 10 Cents, h. van 8.4 W. N. on hoven. OP: TSEN BLITZ, huls v/d Dam, DAM. BLITZ ff tot 2 unr te 1EN-LOGEMENT door den EN-HUR, de inteekening n le aflevering ISSIE BUITENLAND. Overzicht. VERKIEZING voor één lid van den Gemeenteraad. VERKIEZING LEUS EN KEUS. BINNENLAND. •EN: Deie Courant bestaat uit Twee Bladen- jemaakt DEK- •DEN: NEN, Leghorns, SEN, Japanzche ierdags en Vrij- VAN NOQTKN. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. Gemeente SCHOONHOVEN. wmomsm courakt. Konstantinopel VALLACE, naar door ALMA. n 27 29 afle- lechts 10 Cent». otterdam. voornoemd KOLFF. AN DOORN, ohoonhoven. des DE HANEN, f4,— HAAN, f4,—. N, Zilver Bantam, ons standpunt wil- innigste overtui- jd. GRIND. gen betaling van gbaar op Maandag ïr Secretarie van de Alblasserwaard -e, in DE DOELEN jlgende dagen bij MINK, aan den Licht Brahma, sn Zilver Bantam, in c o en tegen oor het perceel A, a de bus op de heemraadschap de beneden de Zouwe, :hem, beüorgd zijn 1 1894, voor des ikomen ter Secre- raadschap entden de chemen K, in het Dijkhuis kelum. itten omschreven, tie voornoemd, ETS As., Voorzitter. HAAS, jcrets.-Penningmr. RDEWERKEN angedijk, onder k. de werken, onder Donderdag den lorgens om 10 uur, leukelumsche Zee merken onder nos. Vrijdag den 30. rgenz om 10 ure, Groote Hulpsluis, sr Asperen. de Al- Zouwe bij den i GrauweSTIK- JANI), liggende I. in 2 perceelen. KEBOSSEN, ischen de dijk— No. 2 nabij het Jaddam. ide WILGEN- )Ut). N, in 20 per- EN van de Hoog- Iblasseruaard met en de Vijfheeren- 7 April 1894, e I f urein Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote latten naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrydags-namiddags 5 uren. Alle binneniandsche Advertentiënvoor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. Te Montedoro, op Sicilië, hebben bij gelegenheid eener kerke lijke processie werk lieden uit de zwavelmynen ongeregeldheden gepleegd. Do gendarmerie kwam tusschen- beido, waarop een hardnekkig gevecht ontstond, waarin drie personen, onder welke één gendarmegekwetst werden. Uit Caltanisetta zijn troepen gezonden. De Fransche regeering zal twintig burge meesters hun ontslag geven, omdat zij op den gedenkdag der Commune (18 Maart) hebben deelgenomen aan de „roode” feestmalen. De Parijsohe politie is nu tot de vaste overtuiging gekomen, dat de, bij de ont ploffing in do Madeleine kerk omgekomen anarchist Pauwels dezelfde is als de lang gezochte Rabardy, die de bommen plaatste in de twee hótels in de Rue Saint Jucques en op den boulevard Saint Martin. Ver gelijking van gevonden schrifturen heelt dit uitgemaakt. Zondag a. s. zal het stoffelijk overschot van Kossuth te Pesth worden begraven. Donderdag j 1. jb het lijk van Turijn naar de Hongaarsche hootdstad overgebracht, tegelyk met de lijken van Kossuth’s vrouw en dochter, die men te Genua op plech tige wijze heeft doen ontgraven en naar Turyn voeren. Alles wordt nu in ééu gemeenschappelijk graf geplaatst. Het hoofd van de commissie uit den Pesther-gemeenteraadde vice-burgemees ter, die zich naar Turyn had begeven, hebben geplaatst. Er is dns alle grond, om zijn mandaat ie vernieuwen. Wij, in .ons -Bodegraven^taan voor een nieuwen toestand. De heer Van Velzendie voor het overige onze man niet zou knnnen zijnals hebbende vóór het amendement gestemd heeft verzocht bij de aanstaande verkiezing buiten aan merking te blijven. We hebben dus geen rekening te houden met reeds verkregen aanspraken. Vooruitstrevender van elke politieke partij kunnen thans samenwerken tot een verstandige keuzedië de kansen voor de invoering van een ruim kiesrecht helpt vermeerderen. Wie de man dezer keuze zijn zal, is op het oogenblik, dat ons schrijven ter perse gaat, nog niet uitgemaakt. Doch wij heb ben goeden moed dat de leden der ver schillende kiesvereenigingen den toestand met den noodigen ernst zullen inzien, en, door het stellen eener geschikte eandida- tuur, zullen medewerken tot een normale oplossing van de politieke crisis. In Engeland is eene kleinebelangrijke verkiezing op til, die aller aandacht inneemt, nu het Parlement zijne Paasch-vacantie ge niet. Zeven zetels in het Lagerhuis zijn vrij geworden tengevolge van ontslag, ver plaatsing naar het Huis der Lords of be noeming tot Minister. Van deze zetels zijn op ’t oogenblik 6 door liberalen bezet zoodat er voor deze partij in het beste geval slechts óén zetel te winnen valt. Met eene meerderheid van 1194 stemmen werd de Afgevaardigde Fergusson tot Eerste Lord van de schatkist benoemd in het Schot- - eche district Leith. Uit Engelands hoofdstad wordt bericht, dat de beroemde reiziger Cameron gestor ven is, tengevolge van een val van het paard, toen hij op de jacht was. Commandant Verney Lovett Cameron, als 13 jarige jongeling in dienst getreden bij de Britsche Marine, kon dus ruimschoots voldoen aan zijn zucht tot reizen en avon turen. Ter beschikking gesteld van het Kon. Aardrijkskundig Genootschap, nam hij later deel aan eene expeditie, om Li vingstone te helpen, doch ongelukkig was die beroemde reiziger reeds overleden, toen Cameron in Afrika aankwam. Aanstonds besloot deze de voetstappen van den over ledene te drukken. Van Oost tot West werd het „zwarte werelddeel” doorkruist, het ging dwars door de wildernissen, allerlei gevaren trotseerende. Ook Perzië en Mesopotamië kregen een beurt. Cameron de ondernemende jonge man deed ook veel tot het bevorderen van den strjjd tegen den slavenhandelden aanleg van spoorwegen in Afrika en de ontwikke ling van koning Leopold’s onderneming, den Congostaat. Deze laatste heeft het ontslag van den heer Beernaert, als hoofd van het Ministerie en Minister van Financiën aangenomen en in diens plaats benoemd den heer De Bariet met de portefeuille van Binnenlandscho Zaken. Twee nieuwe ministersn. 1. De Smet de Naeyer (Financiën) en Van Begeren (Justitie), hebben reeds den eed in handen des komugs afgelegd, zoodat het Kabinet De Burlet nu iu werking is getreden. In Italië heeft men Kamer-ontbinding in het vooruitzicht, wanneer, zooals steeds waarschijnlijker wordt, de financieel© plan nen der Regeering worden verworpen. De Regeering verklaart, de legeruitgaven on mogelijk meer te kunnen beperken. Daar entegen zal er bezuinigd worden op het onderwijs, door niet miuder dan 6 univer- siteiten op te heffen. vreemde invloeden zullen zyn aan te wen den dan op degenen die in beide opzichten hooger staan. Doch denkt iemand in ernst die bezweren, waartan onmogelijk is te zeggen in welke mate zij zich zullen voordoen, te kunnen aanwenden*'als een dam tegen de democratische strooming van onzen tyd, een strooming, welker grootschbeid we toch ook moeten erkennen, omdat zijofschoon wellicht niet altijd langs effen beddingen, ontwijfelbaar leiden zal tot ontwikkeling der nationale krachten en vermogens. We hebben nog even ien toelichten. Naar onze ging is de finale oplossing der kiesrecht- quaestie een eisoh der vaderlandsliefde De ontbonden Tweede Kamer is niet bij machte geweest, dien eisch in vervulling te bren gen er is alzoo een beroep gedaan op de kiezers. En terwijl men zich gereed maakt om aan de roepstem van H. M. de Koningin- Regentes gevolg te gevenkan men het verleden laten rusten. Als iets niet geloo- pen heeft zooals men gaarne had gewenscht dan wordt gewoonlijk de schuld der teleur stelling van den een naar den ander ge kaatst. De Minister was te on verzettelijk de Minister heeft niet voldoende gewaar schuwd het amendement waarop de wet schipbreuk leed zat slecht in elkaarer is geen gelegenheid gezocht om op de nog niet in stemming gekomen amendementen tot overleg te geraken, deze en soortge lijke dingen hoort men in de pers, en vooral in de min of meer conservatief getinte or ganen tot vervelens toe herhalen. Die houding doet denken aan kinderen, door wier roekeloosheid een ongeluk is veroor zaakt. Nadat het gebeurd is komen ver- wytingon als de man wiens ruit is ioge- gooid er een luik voor had gezet enz. Laten wij verstandiger zyn. De eenvoudige waarheid is dat de Kamer voor de voor stellen der Regeering geen meerderheid aanboodtenzij die voorstellen zoodanig waren gewyzigddat de aanneming ons hadde verstoken gelaten van de finale kies- rechtuitbreiding door een gezonde politiek geboden. En hoe eer dit niet aanwezig zijn van zoodanige meerderheid was geconsta teerd hoe beternaar aanleiding van welk amendement het is geschied, doet er niet toe. Niet mot het verledenmet de toekomst hebbon we te maken. Zijdie met ons deu wensch eener finale kiesrechtuitbreiding deelen en die van oordeel zijn dat geen vruchtbare arbeid op wetgevend gebied meer mogelyk is vóór dit vraagstuk op alleszins bevredigende wyze is opgelost, hebben te zorgen dat in de nieuwe Kamer mannen komenwier overtuiging op dit pnnt vaststaaten die daaromtrent een onomwondenondubbelzinnige verklaring afleggenwaarbij aan „een slag om den arm” niet gedacht kan worden. Al wordt in de Grondwet een imperatief mandaat niet erkend zoodat geen bepaalde lastbrief wordt uitgereikt, het beroep op de kiezers zou geen zin hebbenindien met betrek king tot de ééuige thans te stellen vraag geen voldoende zekerheid mocht worden verkregen. Ware met de ontbonden Kamer de kies rechtregeling tot stand kunnen komenzij zou, in afwachting van het in werking treden dezer wetnog veel nuttigen arbeid hebben kuunen verrichten. Die weg is thans versperdtot greot nadeel allereerst van hen die van do belastinghervorming dezer Regeering wel den verhoogden druk zullen ondervinden, maar verstoken blijven van de ontworpen tegemoetkoming in den vorm van verlaging van hot personeel. Maar dat is nu eenmaal niet anders, we zullen ons dat eeuigen tijd moeten getroosten. De Kamer van 1894 krijgt geen ander mandaat dan uitvoering te geven aan artikel 80 der Grondwet en voor den loopenden dienst der staatabegrooting te zorgen,daarna ver dwijnt zij om plaats ce maken voor haar opvolgster, op broederen grondslag samen gesteld. Dat moet bij het stellen der candidaturen flink in het oog worden gehouden. De ge wone party-onderscheidingen zijn in dit op zicht van minder beteekenisen al is het verklaarbaar dat bij eerste stemming de onderscheiden kiesvereenigingen haar eigen candidaat zullen trachten te doen zegevie ren bij het groot aantal herstemmingen, die ongetwijfeld zullen volgenkan men zonder eenig bezwaarzonder een schijn zelfs van begiuselverzaking, den candidaat steunen die de beste waarborgen geeft dat hij zal medewerken tot bereiking van het groote doel- Reeds bij de jongste tusschen- tydsche verkiezing inhot naburig kiesdistrict Gouda heelt men getoond het aldus in te ziende heer Valette kreeg de stem van vele antirevolutiounairen omdat in hem de man werd gevonden, die hot kiesrecht in ruimen zin wilde uitbreiden. De heer Valette heeft de verwachting der kiezers niet be schaamd uit zijn votum van 9 Maart tegen het amendement—De Meijier mag worden afgeleid dat hy ware artikel 4 der kieswet „in hooldzaak ongewyzigd” in stemming ge komen lioh aan de zyde de» Minister» zoo \TTEN, in U ischelfd staande lieer- en Zuider- ring. n de zuidelijke e Groote Hulp- Meerdijk onder re aan die sluis ellingen. stellingen en ver- Sluizen, Dui- bouwen, enz., eer- en Zuider- De Voorzitter van den Raad der ge meente Bohooshovem maakt bekend, dat op Dinsdag 10 April 189 4 eene verkie zing zal gehouden worden voor één lid van den Gemeenteraad, wegens het be danken als lid van den raad door den Heer A. Graves Kooiman Jz. Het Stembureau wordt gehouden op het raadhuis, van dos voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur. Schoonhoven, 81 Maart 1894. De Voorzitter Mr. A. D. H. is ieta lager. Men besteedt dhans in dese streken voorkaas van f|8 to| f21 per 50 kilo,*naar wicht en InMNM^B^Mboter f 0,47 weiboter f 0,44 per half kilo. *AMEIDE28 Maart. In de heden alhier gehouden nutsvergadering van het depar tement Meerkerk, Ameide o. a. is benoemd tot afgevaardigde naar de dit jaar te houden algemeens vergadering de heer P. A. De Ruyter en tot diens plaatsvervanger de heer Folkertsma, beiden te Meerkerk. JAARSVELD, 30 Maart. De begrooting van het Waterschap „de Gecombineerde Uiterwaarden” onder deze gemeente voor 1894 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 1043,80s, de daarin opgenomen omslag f5 per hectare, tegen f8 in ’t vorig jaar. •NOORDELOOS, 28 Maart. Maandag avond gaf de Zangvereeniging „Excelsior” wederom eene uitvoering. Het ruime school- locaal was stampvol en kon nauwelijks alle belangstellenden, waarvan velen uit nabu rige gemeenten, bevatten, waarom een groot gedeelte zich met een staanplaats moest vergenoegen. Opnieuw gaven zoowel di recteur als werkende leden blijk, voor hnnne t.iak berekend te zijn, getuigen wel de her haalde toejuichingen. Ook de comische voordrachten en een paar voorgedragen luimige gedichten vielen zeer in den smaak van het aanwezige publiek. Na afloop der uitvoering werd den directeur door de wer kende leden nog eene aangename verrassing bereid, door hem als blijk banner erken telijkheid voor de zorgen en moeite, aan de vereeniging zoo belangloos betoond, een drietal sierlijke geschenken te vereeren, bestaande in portretalbum met daarbij pas sende standaard en een rooktafeltje. Volgens de gesloten lyst bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad 128. SLIEDRECHT, 28 Mrt. Heden had alhier de plechtige teraardebestelling plaats van den heer K. Van Wijngaarden IJz, een man, geacht door jong en ondbemind door allen, die in zijn werkzaam leven met hem in tal van corporaties zitting haddenof op andere wijze zijne humaniteit leerden waardeeren. Eene talrijke schare had zich vereenigd aan de geopende groeve en de heeren M. C. Schram de Jongpresident kerkvoogd en de dijkgraaf van den Prins Alexanderpoldar herdachten iu juist gekozen bewoordingen den man, die in hunne colleges een sieraad geweest was, en wiens adviezen op zoo hoogen prijs waren gesteld. •STOLWIJK, 26 Maart. Nog nimmer ia het aantal leerlingen der le openbare school alhier hooger geweest dan 238. Bij het begin van den nieuwen cursus zal dat ge tal echter stijgen tot 260. Ook daarom maar voornamelijk met het óóg op de be staande vacature, heeft de gemeenteraad beslotendat de toelating van nieuwe leer lingen dit jaar eene maand later dan ge woonlijk, dus met 1 Mei, zal plaats hebben. De trouwlustigen verkeeren hier ge paald in de meening, dat het trouwen bij de aanneming der nieuwe kieswet verboden zal worden. Ten minstenu reeds en we zijn nog niet aan ’t eind van het 1e kwartaal heeft onze burgemeester dit jaar al meer paren „gloeiend aaneengesmeed” dan in ’t geheele jaar 1893. Ten gevolge der ziekte van Ds. De Jong Van Arkel, pred. te Berkenwoude, zijn de nieuwe lidmaten dier gemeente tegelijk met die uit de onze, door Dr. Van Langeraad alhier Vrijdag 1.1. in ons kerk gebouw bevestigd. Dat er een jongen te water gaat, och dat gebeurt hier om een haverklap; maar dat er twee te gelijk een onderzoek gaan instellen naar de diepte onzer slooten en dat wel onder zeer bijzondere omstan digheden ziedit is iets vreemds in de geschiedenis onzer zwem- en duikknnde. Verleden Vrijdag, dus op Goeden Vrij dag, vermaakten zich eenige jongeheeron met slootjespringen. Op een gegeven oogenblik nemen twee van hen den sprong te gelijk, met dien verstande evenwel, dat ze van beide zijden der sloot precies tegen elkaar inspringen. Wat er toen volgde is te be grijpen botsing in het midden der sloot boven de wateroppervlakte; omhelzing; onderzoek van den bodem. Toen ze weer boven kwamen, scheen de eene zijn onder zoek zeer diep uitgestrekt te hebbenwant tot zelfs de uiterste puntjes zijner haren waren bekleed met modder en het jonge mensch zelf was een sprekende nabootsing van een neger. En toen de springers thuis kwamenOchiaat ons een gordijn schui ven voor de smartelijke verrassing der ouders en voor de straf, die er volgde. Wij be twijfelen evenwel of die dag voor hen een goede Vrijdag was. WOERDEN, 28 Maart. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 12 partijen; prijs van Goudsche fe soort f22 A 2e soort f 18 a 21 per 50 kilo. Handel flauw. ZEVENHUIZEN, 28 Maart. In zijne verga dering van 21 Maart j.l. benoemde de Raad dezer gemeente den heer D. Van Oooten, onderwijzer te Barwontswaarder en Rietveld, tot onderwy«er aan school No. 1. voor één lid van de Staten-Generaal De Voorzitter van den Raad der ge meente Schoonhovbk maakt bekend, dat op Dinsdag 10 April 1894 eene verkie zing zal gebonden worden voor één lid van de Staten-Generaal, wegens ontbinding der Tweede Kamer. Het Stembureau wordt gehouden op het raadhuis, van des voormiddogs 9 tot des namiddags 4 uur. Schoonhoven, 81 Maart 1894. De Voorzitter voornoemd, Mr. A. D. H. KOLFF. Na de wekenlange, schier eindelooze beraadslagingen der Tweede Kamer hebben de gebeurtenissen zich snel ontwikkeld; en de groote waarschijnlijkheid, dat het zoo gaan zou, was reeds voor de beslis sende stemming vrij duidelijk zichtbaar. We behoeven niet te verzekeren, dat we een andere uitkomst van den gemeen- achappelyken arbeid van Regeering en Volksvertegenwoordiging liever gewenscht zouden hebben. Pleitende voor de ruimste uitbreiding van het kiesrecht, die een eer lijke opvatting der Grondwet toelaat, wezen we by herhaling op de ernstige gevolgen, die het niet voldoen aan dezen eisch des tydz zon kunnen teweegbrengen. Er heerscht in ons volk een geest van orde, en zijn publieke uitingen kenmerken zich door een kalmte, die hoogeljjk zijn te waardeeren. Dat gemis van rumoermakende manifestaties is door menigeendie weinig in aanraking komt met verschillende klassen van medeburgers, aangemerkt als een tee- ken van geringe belangstelling, en op die onjuiste beschouwing afgaande, werd en wordt nog beweerd, dat de quaestie van het kiesrecht de natie koud laatdat het slechts eenige voorgangers, leiders of wel „menners” zijn, die hier en daar, kunstmatig iets te voorschyn roepen dat naar beweging gelijkt. Maar wat zou men dan willen? Optochten met muziek en banieren, geweldmakenj op groote schaal? Is het niet veeleer een bewijs van ernst, dat de menschen rustig zien blijven wyden aan bun werk, afwacbtends dat hun niet langer zal worden onthoudenwat hun rechtens toekomt Is er geen reden om dat vertrouwen in de beslissingen der Volks vertegenwoordiging aan te merken ais een krachtige spoorslag, om zonder verwyl de tekortkomingen van een lange jarenreeks goed te maken In den politieken en socialen strijdzoo wordt terecht beweerd, is het stembiljet het éénig geoorloofde, het éénig bruikbare wapen het tijdperk van revolutie en ge weld is afgesloten. Welnu, maar dan moet ;gy ook dat wapen niet voor uzei ven alleen houden, en den man die, strijdende mis schien voor andere denkbeelden en begin selen dan welke gy zijt toegedaaner van ontbloot latent Wie gevoelt niet, dat zulks eenvoudig een lal heid zou zijnen wie is ■met overtuigd dat de weigering eenerzijds het recht van verovering aan den anderen kant schept P Men behoeft, om de waarheid dezer redeneering te erkennen, zyu bedenkingen tegen een plotselinge en ruime uitbreiding niet te laten vuren. Ook wij zyn er van overtuigd, dat verwachtingen gekoesterd en wenschen gesteld zullen wordenwaar van de niet-voldoening ontevredenheid zal Wekken, en gelooven ook, dat op men- zchen van geringe ontwikkeling en maat- •chappeljjke zelfstandigheid gemakkeljjker ten einde het lijk naar de hoofdstad te be geleiden, heeft een hartelijke toespraak ge houden tot K^mth’s zoneu,*x»BKinhij hen herinnerde aan de edele daden huns vaders, den stichter van het nieuwe Hongarije. De oudste zoon Frans antwoordde daarop diep bewogen. Een prachtige krans werd door de com missie nedergelegd op de kist, die toen in de Protestantsche kerk te Turijn stond. Voor het gedenkteeken tereere van Kos suth zyn reeds 100.000 florijnen byeen- gebracht. De Spaansohe Regeering was voornemens aan de Cortes voor te stellen, Maarschalk Martinez Camposwegens het slagen van de Marokkaansche zending, den Prinsentitel en levenslang een jaargeld toe te kennen. De Maarschalk, hiervan op de hoogte ge steld, heeft voor het een zoowel als voor het ander de Regeering beleefd bedankt. Voorzorgsmaatregelen worden genomen tegen mogelyke anarchistische aanslagen in het Cortosgebouw. Er is een stelsel van genummerde toegangskaarten ingevoerd en bij het betreden der zaal moeten over- kleederen worden afgegeven. Portugal heeft nu aan de Braziliaansche Regeering kennis gegeven, dat Admiraal Da Gama en do andere opstandelingen, die zich op de Portageeache schepen in veilig heid hebben gebracht, niet zullen worden uitgeleverd. Men zal ze dus wel naar Por tugal moeten voeren, want nergens wil men ze hebben. President Peixoto laat de stad bewaken door de nationale garde on zond de troepen zuidwaarts om de opstandelingen te bestrij den. Naar men zegt, zal Peixoto nog voor den afloop van zyn mandaat, dat 1 Novem ber vervalt, de teugels van het bewind over geven aan den nieuwgekozen President Moraes, ten einde aldus het eind van den burgeroorlog te bespoedigen. Ex-Koningin Lilinokalani zal hare lezingen in Amerika, waarvoor ze het niet zeer koninklijk honorarium krijgt van honderd dollars per stuk, niet alleen houden in gala-kleeding, maar met de kroon op ’t hoofd. Wel ’t beste bewys, dat ze haar voorgoed verspeeld heeft. Bij Koninklijk besluit is be noemd tot griffier bij bet kantongerecht te Leiden, Mr. C A. Cau, thans griffier bij het kantongerecht te Gouda. Verplaatst de surnumerair der posterijen, mej. R. 8. Van Gich, van Gorin- ebem naar Middelburg, in verband met hare benoeming tot commies der posteryen 4e klasse. Een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië, d.d. 27 dezer, bevat het bericht dat de adaistent-resident der Noord- en Oostkust van Atjeh (H. A. Van der Steenstraten), de eerste luitenant der infanterie A. P. Van de Siepkamp en de controleur F. L. K. Storm van ’s-Gravesande even buiten de benting te Telok Semawe (Oostkust van Atjeh) door twee Atjehers overvallen en gewond zyn. In de Woensdag gehouden vergadering der Sliedrechtsche Kiesveree- niging te Sliedrecht zyn tot voorloopige candidaten voor de a. s. verkiezing van een Lid der Tweede Kamer gesteld de heeren Jan Leis te Kinderdijk, J. C. Van Hattum van Ellewoutsdyk te 's-Hage en Mr. A. C. Crena de Jong te Dordrecht. A. s. Zaterdag zal het Centraal Comité vergaderen, terwijl in het begin der volgende week door de verschillende kiesvereenigingen definitief een candidaat zal worden gesteld. Door de centrale anti revolu tionaire kie£Vereeniging „Nederland en Oranje" in het kiesdistrict Ridderkerk is tot candidaat voor de Tweede Kamer ge stold do heer Mr. Th. Heemskerk te Am sterdam. Van den heer De Geer van Jutfaas is te Sliedrecht bericht ingekomen, dat hij zich niet weder verkiesbaar stelt, gelijk reeds in Mei des vorigen jaars be richt was ingekomen, dat hy, eveneens met het oog op zyne hooge jaren, wenschte af te treden als assessor van het centraal- comilé. Zaterdag-middag is te Utrecht eene algemeene vergadering vpa de Utrechtsctie Landbouwbank gehouden. Be sloten is om aan de aandeelhouders met volgestort aandeel 4,*r pot. dividend of f42 per aandeel te bet.Ien; op de aandeelen waarvan 10 pet. gestort is f 4,20 per aan deel. Saldo wiust bedraagt 1 17.918,621. Het reservekapitaal is geboekt op f lO.OUO. Herkozen zyn als commissaris de heer J. N. Bastert en als directeur de heer F. F. a’Jacob. Bedankt voor het beroep by de Gereformeerde Gem. te Alblasserdam door Ds. 8. Oudkerk te Zalk. •ALBLASSERWAARD en V1JFHEEREN- LANDEN, 30Maart. De handel in kaas was deze week redelyk, de prijs blijft flauw; naar boter be»taat goede vraag, de prijs

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 1