;tede ifort PAARD, IMG Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. tad. Eerste Blad. IDg. ep ing. het mg voor pril e. k. ivoerders N: p- LEK. AN, )EN RAAD. te koop: ARIG N: A. KNlÏFFHzh. T. G. G. VALETTE. J. A. VAN HAAFTEN. Offlciëele Kennisgevingen. RIJKSKEURING^arTPAARDEN voor den Militairen Dienst. De Herstemmingen. BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND SMOfflöfflME COURA NT en de» Zaterdags- Deze Oourant bestaat uit Twee Bladen. van 7 op de van N NOOIEN, S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. et gewoon rKADE om esident. retans. i de woord- dat zij met t raadsel van irne worden i de tweede enz. en». sluit de velen voor STATEN- van Oude- ;elegenheid ten zeerste te bevelen. IISSIE. 1. van linnen- zcepsoorten. n liet water de wNeder- Is bekende den Heer dres, letter P, af 16 April men. hitect J. J. n 19. April norgens, te te Lexmond. de Jlooge- ngende voor het perceelen. non by den het Elshout, arzitter, IJ TEL. 3 Penningm.. OIJEN. RADEN van (slurdag den gs om 11 ure, «terschap te polder „de jexmend zal 18 9 4 ten UJNSHÜOFD litter, LIEFF Az. aria AAS. Wij herhalen onze aanbevelingen voor de herstemmingen op a. 8. Dinsdag aldus Voor het district BODEGRAVEN de Heer Voor het district GOUDA, de Heer Voor het district SLIEDRECHT, de Heer i, wanneer mede de van do HolL Maatschappij s hooft, wordt besloten zoo noodig oen buitengewone vergadering te beleggen ter bespreking der punten van be- schrynng, verkiezing afgevaardigde Verder mets meer aan de orde zijnde, voorzitter de vergadering op gebruikelijke wjjze. MEERKERK, 18 April. Hg de gisteren gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad waren opgekomen 118 kiezers. De heer O. Verhoef verkreeg bleu de heer L v. Iperen 46 stemmen, terwijl de overige op verschillende personen waren uitgebracht. Alzoo moet eene herstemming tusschen beide heeren plaats hebben. WOERDEN, 18 April. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 79 ptrtyen; prijs van Goudsche le soort f21 h 2e soort f 16 h 20 per 50 kilo. Handel redelyk. Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrijdags-namiddags 5 uren. Alle binneniandsche Advertentiën, voor 3 maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2 maal in rekening gebracht. Deze Oourant wordt des Woensdags- t Z morgens uitgegeven. Prijsvoor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bij alle BoekhandelarenAgenten en Brievengaarders. Gemeente SCHOONHOVEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat op Zaterdag den 5. Mei 1894, des namiddags te 1| uur, te Berg-Ambacht voor het Raadhuis eene Keuring van Paarden voor den Militairen Dienst zal plaats hebben en dat aldaar uit deze Gemeente op het bepaalde uur moeten aanwezig zijn de bij de publicatie van heden nader aangewezen Paarden. Bij niet voldoen aan de vorderingen krachtens de wet op de inkwartieringen enz. wordt eene straf bedreigd van een geldboete van tien tot vijf en zeventig gulden. Schoonhoven, den 19. April 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. Bijzonder gfGtpt is ditmaal het aantal kiesdistricten, in welke de eerste vreedzame strijd bij de stembus tot geen beslissing heeft geleid. By het groote meeningver- schil in den boezem der partijen zelve, waardoor da aympithieëu der kiezers wer den geleid in een richting niet altijd over eenkomende met die welke vroeger hun keuze bepaalde, is dat geenszins te ver wonderen. Doch wat wel bevreemding wektis dat er over het algemeen nog minder trouw is opgekomen dan bij vroegere gelegenheden. Is er dan omtrent het groote vraagstuk dat ons zoo lang heeft beziggehouden, onverschilligheid ontstaan? Wy kunnen het ónmogelijk gelooven, want waaruit zou die plotselinge afkoeling der belangstelling dan gekomen moeten zyn? Wel is er, en dit mag betreurd worden, veel geschermd met groote woorden. De eenvoudige quaestie, of de kiezers al dan niet wenschen mede te werken tot een zoo danige uitbreiding van het kiesrechtdat men het vraagstuk als opgelost kan be schouwen en de weg is gebaand tot de groote hervormingenwaarvau de noodza kelijkheid sinds laugen tyd is erkend,— men heeft haar verward met allerlei be schouwingen over de beteekeuis van een Grondwetsartikeldat door de meest be voegde deskundigen verschillend wordt op gevat zoo zelfsdat professorenwier geheele leven gowijd is aan de studie van het staatsrecht, het er niet over eens zijn. Hoe iou men dan kunnen vergen dat wij, eenvoudige kiezersdaaromtrent uitspraak zullen doen Voorts is en wordt er nog van weerszjjden gesproken van een „eerlijke uitlegging”, alsof eenige partij het recht zou hebben, zich van die eerlijkheid het monopolie toe te eigenenzoolang niet onomstootelyk vaststaatdat er slechts één interpretatie mogelyk is? Het is de fout van de politieke leiders, van voeiders in vergaderingen d allerlei redeneeringen over het art. 80 op het geweten hebben trachten te werkenen voor een nevelachtige theorie pracfyk uit het oog hebben verloren. Want nu is de mogelijkheid niet uitgesloten dat menigeenher- en derwaarts geslingerd door die tegenstrijdige beschouwingener de voorkeur aan heelt gegeven den veiligen kant te houden door thuis te blyven. En dat is toch zeker niet de bedoeling geweest van de Regeering toen zijin de oude Kamer geen meerderheid vindende om in haar geest de kiesrechtregeling tot stand te brengeneen beroep gedaan heeft op het votum der natie. Zou men inderdaad meenendat van de acht Ministersdie het vertrouwen der liberale partij bezaten, zeven en daaronder mannen als Tak van PoortvlietSmidt Pierson, Van Dedemzich willens en wetens aan schennis van letter en geest der Grondwet hebben schuldig gemaakt? De onderstelling is immers te dwaas om er zelfs een oogenblik by stil te staan En indien het eens waar mocht zijn wat wy met de meeste beslistheid ontken nen, dat de heer lak, dictatoriaal optre deade, de Grondwet eenvoudig op zijde schuiftis er dan grooter onzin denkbaar dan te geloovendat zulke staatsmannen van beproefd constitutioneele gezindheid daaraan huu medewerking zouden verleeneo? Geen land ter wereld ii minder geschikt I iging tot indel aan Waterstaat, i «n werd besloten afschriften daarvan aan voorn. Ministers Alsnu kwam de herziening van aan de orde. Daarin werden gewgzigd. Door het niet van den penningmeester, werd rekening tot de volgende ver* van be- bestuurslid dan het onze om te dienen tot proefne mingen met autocratisch of dictatoriaal re- geeringsbeleid we zijn daar niet voor groot gebracht. En dan is er nog verwarring gesticht door het te doen voorkomen, als ware eon soort van volksstemming uitgelokt over het ingetrokken wetsvoorstelzooals het daar ligt. Ook dat is geenszins het geval die wetsvoordracht behoort tot de geschiedenis, en al heeft men togen oen of ander punt daarvan bezwaren gehadzulks behoeft niet te leiden tot de gevolgtrekking, dat men nu ook verplicht is aan een candidaatdie verklaard heeft den geest dier wet te zijn toegedaan, zijn stem te weigeren. Daarom ook was het zeer ongepast tot de kiesver- eenigingen, die haar candidaten een dui delijke verklaring vroegen van hun gezind heid ten aanzien van finalo kiosrechtnit breiding, het verwijt te richten dat zij de afgevaardigdenin strijd met de op dit punt zeer duidelijke bepaling der Grondwet, met een imperatief mand iat wilden belasten. Niets is minder waar d in dater werd slechts een niet alleen geoorloofdmaar volkomen plichtmatig onderzoek ingesteld naar zijn politieke richting. Of zou ook dat contrabande zijn De voorstanders eener definitieve regeling zijn beschuldigd van serviliteit, van slaai- sche onderwerping aan alles, wat de Minister van Birnenlandsche Zakenof liever de Regeering, want zij blijft op dat punt een stemmig, zal gelieven voor te stellen. Al weeronzin in den overtreffonden trap. Een minder gelukkig gekozen uitdrukking, eenmial door een geestdriftvol voorstander van de grootst mogelijke kiesrechtuitbreiding gebezigd in een algemeene vergadering der Liberale Unie: „mot Tak door dik en dun”, heelt dienst gedaan als gevleugeldwoord en is misbruikt als valsche leuzo. Hoe het nieuwe wetsontwerp, wanneer het mag gelukken aan de Regeering een meerderheid te ver schaffen in de Tweede Kamer, er zal uit zien, weet niemand; het is best mogeljfk, dat het den Minister, ni de ondervinding die de langdurige debatten on de redenee- nngen in de pers hom hebben opgeleverd, zal gelukken aan een of ander bezwaar nog te gemoet te komen zonder aan zijn vast staand beginsel te kort te duen, en niet onwaarschijnlijk achten wij het, dat zelfs eenige der leden, die thans als „anti- Takkianen” zijn gekozen, in dat geval een toenadering toonendie de aanneming der wet met vry grooto meerderheid mogelijk maakt. Maar boe dit zyn moge de leden der nieuwe Kamer zullen het nieuwe voor stel te beoordeelen hebben als zelfstandige mannen, volkomen vrij in hun beslissingen. een lidmaatschap; uitreiking Jacht- en Viseh- akfen; Vrijdom van Briefport. Ingezon den De V. v. Comm. v. P., door een C v. P.; Een amende honorable, door Emo.— Berichte^„Het gezag der Politie”; Een nieuwe Pol -bond. Advertentiën. H. M. de Konin gin-Regentes zal het geven van godsdienstig onder wijs aan de Koningin toevertrouwen aan Dr. G. J. Van der Flier, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te 's Gravenhage. De directeur der weesiuriofa ting te Neerbosch ontving, door tusiohen- komst van den heer W. Hovy te Amster dam van B. v. H. aldaar eene gift groot f 1000, voor de voltooiing van het ziekenhuis. *ALBLASSERWAARD en VIJFHEEREN- LANDEN, 20 April. De handel in kaas was deze week flauw, prijs onveranderdnaar boter was redelijke vraag goeboter 5 cents per half kilo hooger in prijs. Men besteedt thans in deze streken voor kaas van f 17 tot f 19 per 50 kilo naar wicht en kwaliteit. Goêboter 0,45, weiboter f 0,35 per half kilo. BODEGRAVEN, 17 April Op de kaas markt werden heden aangevoerd: 102wagens, te zarnen 6433 stuks wegende -t 24455 kilo; prijs le soort Goudsche f21, 2e soort f 16 A 18|hieronder 2 wagens Derby kaas, prijs le soort f20, 24 wagens Edammer kaas, prijs le soort f29, 2e f24 k 26|. Handel matig. *HOOG-BLOKLAND, 16 April. Bij de ver pachting van de wei- en hooilanden behoo- rende aan de verschillende fondsen alhier, werden ongeveer dezelfde prijzen bedongen als het vorige jaar. KRIMPEN a/d IJSEL (Stormpolder), 18 April. Met goed gevolg werd heden van de werf „De Hoop”, van de heeren 0. Jkn der Giessen Zonen alhier te water gma- ten het Rijnschip „Karei Scbroers 15”, groot ongeveer 875 lastgebouwd voor rekening van den heer Kirl Schroers te Duisburg, en daarna de kiel gelegd voor een dergelyk schip, groot 600 lastte bou wen voor rekening van den heer D. Stempel te Duisburg en H. Briel teMulheim a/d Ruhr. §LEKKERKERK, 17 April. In de op den 13. dezer gehouden vergadering der afdeeling Lekkerkerk en omstreken van de Hoil. Maat schappij van Landbouw waren 11 leden tegen woordig. De voorzitter (de heer R. Blok) opende deze vergadering de eerste onder den ver anderden naam met een woord van welkom en sprak de hoop uit, dat met het terugkomen op den ouden naam der afdeeling, ook het ledental van weleer spoedig weder moge be reikt worden, den wensoh koesterende, dat ieder lid het zjjne zal bydragen ter bevordering van den bloei der afdeeling. Mededeeling geschiedde vervolgens, dat van het hoofdbestuur bericht was ontvangen, er geene bezwaren tegen da naamsverandering waren en deze derhalve werd goedgevonden. Daarop volgde de bespreking omtrent het voorstel van de afdeeling Nieuwer- kerk a'd IJsel en omstreken om nl. bjj de regeering aan te dringen tot het verleenen van schadevergoeding bjj hot uitbreken van milt vuur onder het rundvee. Dit voorstel vond voldoenden steun en zal in dien geest aan het hoofdbestuur daarvan mededeeling geschieden. Ook het adres vanwege de vereenig’ wering van knoeierijen in den boterham de Ministers van Justitie en van Handel en Njj*erheid vond mede steun toe te zenden, het reglement slechts eenige art. aanwezig zijn het doen der gadering uitgesteld, zoodat de regeling loting aan de orde kwam. Dit punt handeling werd ingeleid door het J. v. d. Graaf Kz., die als aangewezen om voor de prjjzen der verloting te zorgende moeilijkheid betoogde om telkens kleine voor werpen van geringeu prijs voor dat doel aan te schaffen. Daar het doel is, meerdere belang stelling tot het bjj wonen der vergaderingen te verkrijgen, kon z. i dit evengoed bereikt wor den door een regeling te ontwerpen, waarin ieder lid zooveel kansen werden gegeven, als het aantal by ge woonde vergaderingen bedraagt, om dan ééns per jaar meer flinke prjjzen daar voor t3 kunnen bestemmen. Voorstel en in leiding vonden steun; in overweging werd ge geven mede planten voor dat doel in aanmerking te doen komen. Ook zullen geschenken, voor de verloting kunnende dienen, gaart aangenomen. Volgons besluit zal in gewone vergadering (April of Mei) van ieder jaar de verloting plaats hebben. Wegens het houden der tentoonstelling Gouda in de maand Juli, wanneer mede algemeene vergadering vai van Landbouw plaats noodig een buitenge bespreking ing, verkiezing afgoi mets meer aan de De afstand ia Brazilië wordt na voor good als geëindigd beschoswd Nadat de troepen der opstandelingen door die van president Peixoto waren verslagen, is De Melio weer aan boord van de „Republiek” teruggekeerd. Vervolgens is bij naar Mon tevideo gestevend, alwaar hij generaal Sigado aan wal zond met 490 ongewapende man schappen die zich ter beschikking stelden van de overheid. De Mello zelf verliet dadelijk daarop mot de „Republiek” de haven. Eene tweede poging, om bij Rio Grande troepen aan wal te zetten, mislukte; Peixoto’s soldaten dreven de booten terug. Toen heeft de insurgenten-admiraal zich met het overschut van zyn eskader, 1200 man, aan de Argentijnsche autoriteiten overge geven, op voorwaarde van ontvangen en be handeld te zullen worden als om staatkun dige redenen uitgewekene. Van uitlevering aan Peixoto’s Regeering zal dus geene sprake zyn. Ex Koningin Liliwokalani van Hawaï beeft zich met een adres tot President Cleveland gewend, waarin ze verklaart, te zullen berusten in eene vereeniging van haar voormalig Koninkrijk bij de veree- nigde staten, mits ha*r een jaargeld wordt gewaarborgd. Hot is sterk te betwijfelen, of dit gebeuren zal, want de voorloopige Regeering hoeft zooveel te zoggon gekre gen, dat Amerika’» invloed daartegen wei nig of niets vermag. Het Keizerlijk echtpaar in Japan blijkt, ter gelegenheid van zijn zilveren bruiloft, op 9 Maart II. van den om alles denken den Keizer Wilhelm een paar prachtige groote vazen van Berlynsch porselein te hebben ontvangen, voorzien van de por tretten des Keizers en der Keizerin. Per telegraaf had Z. M. voorts aan den Mikado zijn gelukwensch gezonden. In den üultHchen Rijksdag heeft het voor stel van den conservatieven Graaf Von Kanik tot invoering van een Ryksgram- monopoiie, aanleiding gegeven tot een lang durig debatdat eindigde met verwerping van genoemd voorstel met 159 tegen 46 stemmen. Verscheidenen voerden het woord, doch meest allen bestreden het voorstelo. a. ook Eugen Richter, die het zuiver socia listisch noemde en gevaarlijk achtte voor het algemeen welzijn. De Kykskanselier Van Caprivi bestreed het voorstel met allen nadruk en verklairde, dat hij bij aannemingzich niet meer met de zaken zou belasten en zoo werd dus het voorstel Von Kanik verworpen. Doch hoe klein hoe uiterst slecht is toch weer de opkomst der leden geweest getuige het stemmencijier. Sedert Paschen leggen de heeren Ryks^pgledcn eene vadsigheid aan den dag, die alle perken te buiten gaat I Dat blijkt ook weer bij de behandeling van de Jezuïeten-wet, die bij derde lezing werd goelgekeurd met 168 tegen 145 stem men. Debat is er eigenlijk niet geweest. De bestrijding was uiterst flauw. Drie en twintig stemmen meerderheid, doch het is daarom nog niet gezegd, dat Regeering en Bondsraad het voorstol zallen goedkeuren. Keizer Wilhelm is weder uit Weenen vertrokken, door Keizer Frans Jozef naar het station vergezeld en door eene groote menigte toegejuicht. In het ilongaarselie Volkshuis is Ugron’s motie van afkeuring tegen de Regeering, wegens hare houding by Kossut’s begra fenismet 218 tegen 14'» stemmen ver worpen. Minister President Weckerle verklaarde, dat de Regeering met Ugroo en de zijnen niet in eene polemiek wenschte te treden. De Regeering heeft, zoo besloot de Mi nister-President, eenerzijds rekening gehou den met de vereering der Hongaren voor hunneu Kossuth, doch aan den anderen kant achtte zo het noodig, geen voet te geven aan de verschillende manifestation. Moge Kossuth nu eindelijk eens in vrede rusten In een soort van staatkundig testament, door den overledene nagelaten, komt eene zeer verblijdende bepaling voor, nl. deze, waarin de patriot verder verzet der natio nale party tegen het Huis Habsburg ontraadt en den Hongaren wordt op het hart gedrukt, de bestaande orde van zaken, met name de Unie met Oostenrijk, te er kennen en alleen te streven naar de ont wikkeling van Hongarije’» grootheid. Vreemd is het te noemen, dat deze ver standige raad Diet vroeger werd gegeven Wij hebben gemeend deze „algemeene beschouwingen” te moeten doen voorafgaan, om nogmaals duidelijk te doen uitkomen, dat het thans uitsluitend geldt deze vraag Wilt gij uwen medeburgers op zoo ruim mogelijke schaal bet kiesrecht verleend zien Onze lezers weten hoe wij daarover den ken en in dien geest nemen wij de vrgheid onze aanbevelingen in te richten voor de districten waar men aan ons woord toegang verleent. We beginnen natuurlijk met Bodegraven, ons eigen district. Daar zijn in herstem ming de heeren Van Löben Beis, anti revolutionair, en Knijff, liberaal, beiden voorstanders van finale uitbreiding. Niemand zal het onnatuurlijk vinden dat wy onzen vrienden ten dringendste verzoeken op laatstgenoemden candidaat hun stem uit te brengen; wjj verwjjzen, tot staving van deze voorkeur, naar hetgeen we in ons nummer van 7 April van den heer Knijff gezegd hebben. Hem de zege te doen behalen is een plicht der d mkbaarheid, voor de bereidwilligheid waarmede h<g zich op de uitnoodiging der liberale kiesvere nigingen beschikbaar heeft gesteld. In Uouda staat het afgetreden lid de heer Valette tegenover den heer Van Bylandt. Alleen eerstgenoemde is voorstander der finale uitbreiding Wy mogen dus ver wachten dat kiezers van alle partyendie in dit opzicht zijn gevoelen doelen, hem krachtig zullen steunen, gelyk zy gedaan hebben toen hem voor het eerst een zetel in de Kamer werd aangewezen. Ook toon is hy ais kiesrechtcandidaat afgevaardigd, en het zou inconsequent zyn in de hoogste mate, hem thans niet wederom een man daat op te dragen. In Miedrecht is herstemming tusschen Dr. Knijper en den heer Van Haatten, beiden vóór finale kiesrechtuitbreiding. Wy behoeven zeker niet te motiveerenwaarom wy hier de ctndidatuur van laatstgenoemde, een liberaal, met aandrang aanbevelen. En ten slotte nog dit: De kiezers, die eenmaal de moeite hebben genomen by de stembus yan hun gevoelen te doen blykeu, zullen zeker bij deze gelegenheid niet min der belangstelling aan den dag leggen De overigen, zy die om welke of zonder welke reden dan ook, huu burgerpliont niet heb ben vervuld, mogeu zij onze aanspo ring, om ditmaal getrouwer te zyn am hun taak, ons ten goede houden en ter I harte nemen. en verder njst bij ons de vraag op, waarom de groote man zelf geen gebruik heeft ge maakt van dat geneesmiddel? Bij het Britsche Lagerhuis zijn de lang verwachte begrootings voorstdileh iogeko* men en daaruit blijkt, dat de Minister van Financiën, Sir William Harcourt, den tijd nog niet gekomen acht, om het ideaal van het „vrije ontbijt” te verwezenlijken. De fiuancieële uiteenzettingen van den Minister kwamen hierop neer, dat hij de inkomsten belasting wil verhoogen van 7 tot 8 stuivers per pond sterling, ondor ze kere vermindering voor inkomsten uit land en uit huizen, zoodat de grondeigenaren worden tegemoetgekomen. Zoo ook wenschte hij verhooging op het gedistilleerd en op het bier. De oud-Minister van Financiën, de heer Goschen had tegen deze becijferingen ern stige bezwaren. Het Huis echter veree- nigde zich al dadelijk met de verhooging van bier- en drankrechten. Verder word nog in het Lagerhuis be handeld het voorstel van don Minister van Schotland om eene breede commissie van onderzoek, bestaande uit de Scbotsche Afgevaardigden en een 10-tal anderen, te belasten met een onderzoek naar den stand der tegenwoordige parlementaire wetgeving van Schotland. De oppositie leider Balfour heeft daarop een amendement voorgesteld, dat met 53 stemmen meerderheid werd verworpen, waarna de verdere behandeling is verdaagd. Te Londen heeft men Zaterdag de hand gelogd op een bekend Italiaansch anarchist, zekeren Francesco Polti, terwijl hij zich in Farringdonstreet in de City bevond. Op het oogenblik zijner inhechtenisneming had hij een bom bij zich. Polti is oen vriend van Bourdin (die te Greenwich door zijn eigen bom om het leven kwam). Een groote hoeveelheid ver dachte vochten en anarchistische papieren zyn ten zynent in beslag genomen. Aan deze hare vangst schijnt de politie groote waarde te hechten. Bij Koninklyk is benoemd met ingang van 30 April 1894, tot burgemeester van Giesendam, J. Boeltjessecretaris dier gemeente. Bij Kon. besluit is goedge- keerd, dat aan J. R. A. R. baron Rom Kraijenhoff, burgemeester der gemeente Nieuw-Lekkerland, op zijn verzoek, met ingang van I Juli a. s. eervol ontslag is verleend als secretaris dier gemeente. Bij Kon. beslnit is, met ingang van 1 Meibenoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Moordrecht J De Wilde, thans directeur van het tele graafkantoor en brievengaarder aldaar. Bij Koninklijk bosiuit is be- noemd tot griffier bij het kantongerecht te Gouda Mr. H. J. Wunder, eervol ontslagen kantonrechter-plaats ver v. te Wageningen. De kapt. J. J. Cr M. Van Pelt, van hetlereg. vesting-artillerie te Utrecht, is overgepiaatst bij het korps torpedisten te Brielle. De statuten der navolgende Naamlooze Vennootschap zyn opgenomen in de St.-Ct. no. 89: Maatschappij Sliedrecht, tot verzekering van ijzeren schepen”, te Sliedrecht (verzekering van ijzeren schepen, bevarende de binnenwateren, rivieren en kanalen in Nederland en België tot de uiter ste tonnen, alsmede den Rijn in Duitsch- land); kapitaal f 200.000; directeuren A. Volker Lzn., T. Swets Azn. en W. II. Van Haaften; commissarissen M C. De Jong, T. C. Hoogendoorn en A. Prins Tzn. De centrale anti-revolutio- naire kiesvereeniging „Nederland en Oranje in het district Gouda heeft besloten de candidatuur van den heer Th. G. G. Valette met kracht te steunen. Op de Woensdag gehouden vergadering der afdeeling Woerden van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw bleek bet saldo over het jaar 1893 te be dragen f 1124,73. Tevens werd mededeeling gedaan, dat het bestuur eene commissie had benoemd om, in overeenstemming mot een vroeger genomen besluit, eene tentoon stelling en verloting te organiseeren, waartoe een crediet van wege de afdeeling van f 600 is toegestaan. Te Slikkerveer en Bolnes zijn 6 scheepswerven. Volgens het ter visie liggende verslag zijn er in 1893 op die werven vervaardigd: 13 Rijnschepen; 12 lichters; 14 schroef booten4 baggermo lens; 2 klepbakken 15 bakken; I schoo ner] neb t4 zolderschuiten; 1 sleepboot; 1 passagiers-petroleumboot en 1 petroleum- sloep. Inhoud van het April-No „de Nederlundsche Politiegids” ilootdarnkel Toen en nu door Jac. van Waning. Nieuwe UitgavenModellen voor het beteekenen van stukken, door D. B. en Leerboek der Steuographie3e drdoor J. L. Wery. Bmtenlandsche Litteratuur.— Vraag en AntwoordDe PolitiebondBe scherming van Ambtenaren; Plichten van

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 1