1 I n&Zonen, I I J U T ER uik. IANK, il N°. 1495. Woensdag 1 Augustus. 1894. RET, Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht ie Pulp. ertoe, Gouda, g de zoozeer gere- >erde Amerikaan- Kennis te Schoonhoven. 1 ERS iat, No. 4. trie” ■ROM. Ofliciëele Kennisgevingen. FFECTEN, I IJK, OONHOVEN. UJFWAS uitend M BINNENLAND. NOTENCEWAS. <P tegen concur- no. De kanton Woerden, Buitenland. ggave naar keuze rente van 2j pCt. prolongatierente i, in eens of by van WOWHMI GOURANT. ven en omstreken Gemeente Schoonhoven. era in de meeste t den eerstvolgen- Amsterdamsche )ven de Amster- ig, zonder bere- Zeeschade. eldswaardige 2 uur en des en Zondag. i Toezicht, WAAL, Notaris, oopman. Effecten voor: a 4 ®/a ’sjaara; den prolongatie- rdamsche beura- van Gorinchem. SLEEUWIJK, juwjjk. ilj den Agent >i) den Agent Wissels enz. enz, sito. e Waag”, >A, losito 2°/., vereen te komen arkiezende tegen lige voorwaarden van wissels op id. Tarieven op igbaar. de Heer IEUVEL, aldaar. idingen beroemde )p Lek en IJssel voor de som van f 48.919. - Door het hoofdbestuur der Schippersvereeniging „Schuttevaer” zyn aan den Minister van Waterstaat ver- n tot predikant te De Lange te Gorinchem. W. KRUIJS Zoor Bosch. i verkrijgbaar voor echt by W. J. van roor Bergambacht r. van den Dool; 'tolwijk bij Joh. n by de Firma a a 17 J Cents. eld te zyn, over- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat de Kennis dit jaar aan vangt 3 September a. s. Zy, die Standplaatsen voor Kramen enz. verlangen, moeten hiertoe aanvragen doen ter Secretarie vóór 27 Augustus a. s. Schoonhoven, 1 Aug. 1894. De Secretaris, De Burgemeester, H. O. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. Door w|jlen mejuffrouw J. E. Helmcke, dezer dagen te Amsterdam overleden, is aan het fonds voor nood- ly'dende kerken en personen der Ned. Herv. Kerk vermaakt de som van twee duizend gulden. Beroepei Kamerik Ds. W. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Woerden, H. Hengeveld, gemeente secretaris te Woerden. B|j Kon. besluit is aan Dr. J. C. Van Eeten te Utredht, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsvervangend lid van den geneeskundigen raad voor Gelderland en Utrecht •- Door dykgraaf en hoogheem raden van de Krimpenerwaard is aanbe steed: Het af breken der oude brug en het stichten eener nieuwe ijzeren ophaal brug enz. over de jvatering der vervening, onder Berkenwoüde. Van de 18 inschrij vingen was de hoogste f8288. Aannemer werd de laagste inschrijver, de heer K. Rietveld te Berkenwoüde, voor f5069,25. Zaterdag hebben dykgraaf en heemraden van den polder „Prins Alexander” te Kralingen in het Algemeen Verkooplokaal te Rotterdam aan besteed: a. het onderhoud van den dag der gun ning tot 15 Juli 1895 der kunstwerken, behoorende aan den polder, benevens het by na geheel vernieuwen van een vaste- en een ophaalbrug van den polder. Hier voor waren ingekomen de volgende bil jetten: A. Van Staveren te Kralingen, f 3744,50; H. Verheul te Katendrecht, f 3894; W. Van Verre te Kapelle a/d Usel, f 3960; D. Van Vliet te Nieuwer- kerk a/d Usel, f 8960; A. De Jong Azn. te Ouderkerk a/d Usel, f 3985,50: W. J. Van Dort te Kralingen, f 4145; C. Buis te Kapelle a/d Use), f4200, en C.'Van Leeuwen te Nieuwerkerk a/d Usel, f4458; b. het onderhoud van den dag der gunning tot 15 Juli 1895 van gedeelten straat en grindweg, dyken en de Rotte- kade van den polder. Ingekomen drie biyetten: W. Lohe f2545, D. Kruid f2615 en F. Verzeyden f 2620, allen te Kralingen. •- Gisteren had te Schiedam de aanbesteding plaats van het graven eener balkhaven, ten behoeve van de hh. Van Deventer Zoon aldaar. Van de 12 inschrijvers was de laagste, tevens aan nemer, de heer W. P. De Vries te Rossum, 4 pen en verkoopen n provisie van: n de 80 ir 30 (ook aan den Minister van Waterstaat zoeken gericht: 1’. dat desverlangd aan de schipbrug by Vreeswyk 2 vakken zullen worden uitgenomen in plaats van één; 2°. tot verplaatsing van den noord- westeiyken dukdalf tusschen de schut sluizen te Gorinchem in het Merwede- kanaal, waar de Linge dat kanaal door- snydt 8*. tot plaatsing van een onderachei- dingsteeken by nacht, op de voetbrug ten zuidwesten der spoorwegbrug by Arkel; 4®. tot het plaatsen van een bal op het einde van den oostelyken buitenhavendyk te Gorinchem; 5®. tot opruiming van het wrak (muur of toren van Roemerawaal) in het Berg- sche diep op de Oosterachelde. - Overeenkomstig den eisch van het O. M. by de rechtbank te Dord recht, is de 20 jarige H. N. v. d. Made, vroeger telegrafist en waarnemend stati onschef te Barendrecht, veroordeeld tot f100 boete, subs. 20 dagen hechtenis, wegens het door schuld veroorzaken van het bekende spoorwegongeluk te Baren drecht op 1 Mei 11. - De tot levenslange gevange nisstraf veroordeelde ontslagen Harlinger predikant Barger heeft geen cassatie aauge- teekend van het daartoe strekkend arrest van het gerechtshof te Leeuwarden. H. v, Dito O, no.: toot fi LiiiHclioten30 Juli De kerkeraad der Ger. Gemeente alhier ontving van een onbekende een zeer doelmatig kabinet- pjjporgel. ‘Moordrecht, 28 Juli. De verjaardag van den Zeer EerW. lieer A. J. v. d. Drift is hier op byzondere wy’ze gevierd. Dank zy den ijver en de toewyding van den organist der *R. K. kerk, den heer C. Z. Bouwman, kon dien dag de Mis, die by gelegenheid van het veertig-jarig priesterfeest van den Pastoor werd ge zongen door het mannenkoor, met meer succes met begeleidende kinderstemmen worden uitgevoerd. Ook het „Veni Cre ator” en het „Salutis humanae”, dat met medewerking van het kinderkoor werd gezongen, gaf door correctheid van uit voering alle blijken van deugdelijk on derricht De vorige week heeft men by J. Steenbergen 28 eenden gestolen, het ei gendom van de kinderen van genoemden man. Er is aangifte van den diefstal ge daan. Wy geven eenden- en kippenhou- ders den raad, een wakend oog in het zeil te houden, want het stelen van dat gedierte is tegenwoordig gansch geene zeldzaamheid. - Vermeldenswaardig is, dat een hond van A. v.' d. H. in den Polder 13 jongen heeft ter wereld gebracht Ouderkerk a/d Usel, 28 Juli. Tot predikant alhier is beroepen Ds. W. R. Kalshoven te Kesteren. “Oude water, 31 Juli. By den land bouwer A. De Vries onder Hoenkoop zyn gevallen van mond- en klauwzeer onder zy’ne koeien voorgekomen. Gisteren is van den koopman A. v. Wyngaarden naby deze gemeente (onder Papekop) in een onbewaakt oogenblik een aanvallig 8-jarig zoontje te water geraakt en jammerlyk verdronken. In den tuin van den heer Joh. Put man alhier prykt een Lelium Auratum, ter hoogte van 1.65 M., met 16 witte knop pen of kelken. Iedere kelk heeft eene lengte, van af den stengel, van 24 cM. by een middeliyn van 15 cM. De plant is een sieraad voor den tuin, terwyl hare Noemen een aangemcrfitn swrretwpróiden. Slikkerveer30 Juli. Van de werf der firma Wed. C. Boele Zonen alhier werd met goed gevolg te water gelaten de schroefsleepstoomboot „Loreley I”, ge bouwd voor rekening van den heer F. W. Engeln te Ruhrort. Daarna werd de kiel gelegd van een passagiera-schroefstoom- boot, voor rekening van de stoomboot- reedery Maas Usel te Rotterdam. De machines en ketels voor beide booten worden vervaardigd door de machinefa- brikanten Burgerhout& Zoon te Rotterdam. Vianen, 26 Juli. Heden werd onze gemeente bezocht door den Commissaris der Koningin. Vergezeld van den bur gemeester, den secretaris en een der wethouders, werden eenige openbare ge bouwen geïnspecteerd en een drietal personen ten gehoore ontvangen. ‘Vliet,, 31 Juli. Volgens de ter visie liggende gemeente-rekening over 1893 bedroegen de ontvangsten f4385,18 en de uitgaven f 3216,09, derhalve een batig saldo van f 1169,09. Vllst, 31 Juli. Dat men niet te voor zichtig kan zyn met het omrijden van hoeken, zag men jl. Zondag wéér aan de Glybaan alhier, toen twee vélocipèlisten in volle vaart tegen een tentwagen kwa men inryden, halsoverkop van hun machine sprongen, om een botsing te voorkomen enop hetzelfde oogenblik onderstboven .werden gereden door een derden sportsman, die ook met zyn r(j wiel ter aarde viel, ’t Duurde een heelen tyd vóór het kluwen van voerlui en voertuigen weêr behoorlyk was ontward. Een paar der wielrijders hadden avery aan hun machine, wat, vooral voor een, die nog naar Rotterdam moest, een allesbehalve aangenaam oponthoud gaf. ‘Vuren, 30 Juli De door den raad vastgestelde rekening dezer gemeente, over den dienst van 1893, bedraagt in ontvangst de som van f8007,93s, in uit gaaf die van f 6235,57®. Alzoo is het batig slot dier rekening f 1772,36. ‘Waddingsveen, 28 Juli. Dat men van het goede ook te veel kan krygen, be- wy’zen de klachten der boeren maar al te zeer. Hoe gaarne zy hun te veld lig gend hooi zouden binnenhalen, regenbui op regenbui belet het hun ten eenenmale. By dat alles wordt de kwaliteit van het hooi by den dag slechter. Het zal dus niet gezegd behoeven te worden, dat de landman hier naar droogte verlangt. ‘Uselmonde, 27 Juli. Een kleine jongen viel by ongeluk in het diepste gedeelte van de sluishaven op het dorp alhier te water. De veerman J. Rombout sprong er dadelyk by en mocht het geluk smaken het kind van een wissen dood te redden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven zullen op Woensdag 8 Augustus 1894, des voormiddags 11 uur, op het Raadhuis der gemeente, publiek verpachten Het NOTKNG EWAS aan deze Gemeente belioorende. Aanwyzing op 8 Augustus, des voor middags ten 10 ure, te beginnen aan de Veerpoort Schoonhoven, 1 Aug. 1894. De Secretaris, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF Gorinchem, 80 Juli. Tot leeraar in de natuurkundede technologie en de cosmograpbie aan de H. B. school alhier, tevens in de natuur- en scheikunde aan het gymnasium, is benoemd Dr. J. H. Meerburg te Utrecht ‘Ameide, 30 Juli. Door het vertrek van den heer J. C. Greiner naar Middel- hamis is de betrekking van Rijksontvan- ger alhier vacant. Heden is de tydelyke waarneming opgedragen aan den surnu merair, den heer N. Van Hamel. ‘Ameide en Tienhoven, 80 Juli. heer D. De Lange, benoemd onderwyzer aan de openb. school te Ameide en te N.-Pekela, heeft de benoeming in laatst- gemelde gemeente aangenomen. ‘Benschop, 81 Juli. Een vrouw in deze gemeente beviel jl. Zondag van drie kinderen, die echter kort na de geboorte zyn gestorven. Nog geen jaar geleden was de vrouw ook bevallen. ‘Berg-Ambacht, 30 Juli. Op de Zat. jongstleden gehouden vergadering van den gemeenteraad zyn de bestekken en de begrooting van het te bouwen nieuwe gemeentehuis goedgekeurd. Tevens werd bepaald dat de aanwyzing op 8 Aug. a. s. en de aanbesteding op 15 Aug. a. s. zal plaats hebben. Bolnes, 28 Juli. Van de werf der firma Gebra. Pot te Bolnes, is met goed gevolg te water gelaten het Rijnschip „Bismarck”, groot 625 last, gebouwd voor rekening der heeren^Stachelhaus en Buchloh te Mül- heim a/R., terwyi de kiel is gelegd voor een yzeren schip voor rekening der Gebrs. Mellinghof te Mülheim a/R. “Groot-Ammers, 25 Juli. Heden-middag te 4 uren had alhier de gewone vergadering plaats der alhier gevestigde afd. v/h Ned. ünderw. Genootsch. Nadat de Voorzitter allen een hartelyK welkom had toegeroepen, en twee nieuwe leden met algemeene stemmen waren aangenomen, kreeg de heer S. Velsing het woord ter bespreking van het onderwerp: „Klassiflcatie der scholen”. ,Na eenige discussie werd de volgende conclusie, door den inleider gesteld, met algemeene stemmen aange nomen: „Onder de tegenwoordige wet is een klassiflcatie der scholen by’na onbe reikbaar; met wetswyziging zou ze zeer wenschelyk zyn”. Na nog enkele besprekingen van huis- houdeiyken aard werd de volgende verg, vastgesteld op Zaterdag 1 Sept, en vervol gens de verg, gesloten. ‘Haastrecht, 80 Juli. Tot geneesheer der knechtsbosse is benoemd de heer F. L. Deterding met 4 stemmen, tegen 3 op den heer J. C. Idenburg. Zondag avond zou de 49-jarige arbeider M. Wolffswinkel uit Polsbroek een bezoek brengen by zyn zwager Van Zuil, water molenaar alhier. Om den weg te bekorten, nam hy de boezemkade. By den derden watermolen komende, liep hy te dicht voorby de wiekendie juist draaiende waren. Hy werd door een der wieken gegrepen en een eind weggeslingerd. De molenaar Griffioen hoorde een knap, hield plotseling den molen stil en zag dat één der wieken aan de punt beschadigd was. Hy zag echter den man niet. Toevallig werd deze opgemerkt door een zoontje van den molenaar Stolwyk. Onmiddellyk werd de gekwetste, die hevig bloedde, per schuit naar zyn zwager gebracht en geneeskundige hulp ingeroepen. De genees heer J. C. Idenburg was spoedig present. De ongelukkige is zeer erg inwendig ge kneusd; zyn toestand is gevaarlyk. ‘Haastrecht, 31 Juli. De rekening der gemeente over 1898, die van af heden ter visie ligt, bedraagt aan ontvangsten f33058,56 en aan uitgaven f31360,02®, derhalve een batig saldo van f1698,53®. ‘Hoog-Blokland30 Juli. Als eene by- zonderheid mag zeker wel medegedeeld worden, dat by een ingezetene dezer ge meente eene zeug van nog geen jaar oud, 18 levende keuen tér wereld heeft gebracht. “Jaarsveld, 31 Juli. De hooibouw hier is afgeloopen; de hooibergen zyn flink voorzien en, met uitzondering van het laatst gewonnen hooi misschien, laat de qualiteit niet te wenschen over. Met het maaien der rogge is au een begin gemaakt; rogge, tarwe en haver staan goed, wat niet van de boonen kan worden gezegd, evenmin als van de bieten, die evenwel in den laatsten tyd flink aan het groeien zyn geraakt. Hier en daar worden reeds late aardappelen gerooid; de gele staan niet best, de blauwe heel goed; in beide soorten echter is de ziekte in het lof waargenomen; by de vroege soorten is ook de knol aangetast. De vruchtboömen staan er over het geheel niet te best by; appels zyn er heel weinig; de pereboomen staan volgeladen, doch met een veel te klein gebleven vrucht Met den kaashandel gaat het slechter dan het in jaren is geweest; voor de beste soorten wordt f21 besteed, doch de meeste kaas wordt tegen lager, dikwyte veel lager prijzen verkocht te water, maar moesten door de diepte en den feilen stroom de poging tot redding opgeven. De heer B. Mynlieff, die ook op de fabriek aanwezig was en van het ongeval hoorde, ontdeed zich terloops van eenige kleding stukken, ging zonder aarzelen te water, en redde zwemmende het jongetje, dat al reeds driemaal onder was geweest en zeker zou verdronken zyn, indien ZED. niet zoo vlug in zyn beweging ware geweest Vrydag-avond omstreeks 10 uur is naby Scheveningen ter hoogte van het „Hótel Royal” een 52 jarige bediende van dat hótel door de stoomtram aange reden en oogenblikkeiyk gedood. De man stapte uit een rijtuig en liep over de rails, juist toen er eene tram aankwam. Zyn lijk werd door de politie per raderbaar naar de algemeene begraafplaats vervoerd. De stoomboot „Concordia”, die Zondag een pleiziertocht van Arnhem naar Rotterdam maakte, is op de terugreis naby Kuilenburg in aanvaring gekomen met de sleepboot „Simson” die den ver keerden oever hield en te laat trachtte te wijken. Zy bekwam daardoor een groot gat aan den voorsteven. Te Kuilenburg verlieten 200 van de 250 personen, die aan boord waren, de boot Dank zy het waterdichte beschot, was er geen gevaar voor hen, die op de boot bleven. Eerst gisteren ochtend kwam de „Con cordia”, gesleept, te Arnhem aan. Volgens bericht uit Vreeswyk is de „Simson” gezonken. Het personeel, aan boord dezer sleepboot, werd gered. Aangaande de aanvaring van de „Con cordia” met de „Simson” verneemt men uit Kuilenburg nog het volgendeDe aanvaring had Zondagavond om half elf plaats. De burgemeester dier gemeente was den ganschen nacht 'op de been, om de gemoederen tot bedaren te brengen. Zeer velen vonden by Mason aan het veerhuis aldaar een onderkomen, anderen brachten den nacht onder den blooten hemel in een plasregen door, zoodat er velen waren die dropen van het water. Verscheidene belachelyke toonbelties zag men aan de aanlegplaats der stoombooten. Wie reisgeld had vertrok met den eersten trein naar Arnhem t dit waren er onge veer vijftig. Een twintigtal ondwnaraae reis met de pleizierboot, terwijl de ove rigen heden morgen twaalf uur met de raderstoomboot „Concordia” vertrokken. De „Arnh. Ct.” deelt omtrent het on geluk het volgende mede: Met eene tot dat doel van de stoomboot- onderneming „Concordia” te Arnhem ge huurde boot, was op gisteren een plei- ziertochtje van Arnhem naar Rotterdam en terug georganiseerd. Met een 250 tal personen aan boord vertrok men ’s mor gens vroeg van Arnhem. Op den terug tocht passeerde men te halftien het fort Everdingen, toen, naar men ons meedeelt, de sleepboot „Simson”, zonder het voor geschreven aantal lichten op, van den tegenovergestelden kant kwam aanstoo- men. De sleepboot, die aan den verkeerden oever voer, wilde nog te elfder ure over steken, waardoor een aanvaring onver- mydelyk was en de Concordia boot de sleepboot aan den achterkant inliep. De pleizierboot kreeg daardoor zelve eetl groot gat in den voorsteven. Het schip maakte daardoor water, doch door de waterdichte beschotten Was er van gevaar voor zinken geen Sprake en de kapitein wilde naar Arnhem door- stoomen. De passagiers dachten er in hun angst anders over en eischten, zelfs onder bedreiging met messen, dat het schip naar den wal zou stoomen. De kapitein bracht daarop de boot aan een krib, naar den oever. De paniek was toen zoo groot, dat eenigen te water sprongen, die behouden aan wal kwamen. Het grootste gedeelte der passagiers verliet de boot, een vijftigtal bleven aan boord, waarmede naar Kuilenburg werd gestoomd. Aldaar gelastte de burgemeester, dat het schip tot 4 tmr zou biyven wachten. Toen het bleek dat het water niet in het schip doordrong en de reis zonder gevaar kon worden voortgezet, gaf hij verlof tot voortvaren. Te 4 uren vertrokken, kwam de boot geheel met eigen stoommiddelen gedreven te halfnegen te Arnhem aan. Dezer dagen is te Reeuwyk by K. Rademaker een postduif blauw met wit met witten ring om den nek aan komen vliegen, die een guttapercha' kaartje aan den poot had met den naam der postduiven vereeniging te Washington. Men heeft naar die vereeniging toege schreven, waarop antwoord kwam, dat men de duif kon behouden of anders maar moest laten vliegen. Het eerste heeft K. Rademaker gedaan. - Terwyl een drietal dames zich in de Ringvaart naby Sloten met roeien vermaakten, ontwaarden zij tot haar schrik het drijvend lyk van een onbekend, fatsoenlyk gekleed, 20jarig jongeling. De drenkeling werd door anderen opgehaald en naar het Hoofddorp vervoerd. - Te Roermond is van een rond reizende menagerie de olifant uit de tent ontsnapt. Na eene wandeling in eenige tuinen gemiakt te hebben, waar hy veel vernield heeft, werd hy weder opgevangen. Zondag werd door eene dame van 20 jaren, aan het Groot Badhotel te Katwijk aan Zee, een zeebad genomen. Hoewel zy nimmer in zee was geweest, ging zy hiertoe over zonder eene bad* Gemengd Nieuwe. Men schrijft uit Rotterdam: Alhier hebben zich twee gevallen van cholera voorgedaan. Een man werd Zon dagochtend ongesteld en is des avonds overleden. Eveneens is een knaapje, dat Zaterdag aan boord van een schip in de Nassauhaven ongesteld werd, overleden. Het is evenwel nog twyfelachtig, of men te doen heeft met cholera nostras of wel met cholera asiatica. Te Maastricht zijn Zondag 8 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 7 met doodelyken afloop. Eén patient is nog onder geneeskundige be handeling. - Het vermoedeiyk geval van cholera te Koevorden is, naar het oordeel van den geneesheer, wiens hulp was ingeroepen, cholerine met krampkoliek geweest. Biykens een telegram van den geneeskundigen inspecteur in Gel derland zyn by hot onderzoek der uit- werpsclcn van de te Latith als; verdacht aan cholera asiatica gestorven schippers vrouw geene cholera-baccillen gevonden. Te Hekendorp is een vijfjarig meisje in de Wiereke gevallen en ver dronken. —Te Hagestein, een half uurtje van Vianen gelegen, kreeg een der zoons van v. d. G. by het rietsnyden een toeval en geraakte in ’t water, waaruit hy eeni gen tyd later levenloos werd opgehaald. Te Arnhem verdronk Zater dagmiddag by het zwemmen in den Rijn een oppassend 21 jarig jongeling. Nauwo lijks in het water gekomen, zonk hy, waarschynlyk door kramp bevangen, in de diepte weg. Het lyk werd tot dusver niet opgevischt. Te Borger-Compagnie waren drie knapen gaan baden in de vaart. Eensklaps zonk een hunner in de diepte weg. Zijne makkers gingen uit het water, kleedden zich en riepen toen om hulp. De drie personen, die daarop hulp boden, haalden het lyk van den knaap uit het water. De weduwe J. C. Hogendoorn te Oudewater, wier echtgenoot den 2den dezer onder Nieuwerkerk a/d Usel op zoo noodlottige wy’ze het leven verloor, heeft van de verzekering maatschappy tegen de geldelijke gevolgen van onge lukken f 1200 in eens ontvangen, als uitkeering, berekend tegen een twee-jarig werkloon, zy’nde 600 dagen f2 per dag. Op haar verzoek hebben twee ingeze tenen zich bereid verklaard dit geld voor haar te administreeren en haar met raad en daad by te staan. Aanvankelijk is men begonnen een w’mkelhuisje te huren, waarin men trachten wil door winkel nering in de behoeften van haar en hare zes nog zeer jonge kinderen te doen voorzienhet oudste der zeven heeft eene betrekking als dienstbode gevonden. Te Nymegen kreeg dezer dagen iemand onder het scheren door zijn barbier een klein wondje in het gelaat, hetgeen als gewoonlyk bij scheerwondjes weinig aandacht trok. Thans is echter zyn halve aangezicht hevig rood opgezet en deels met uitslag overdekt, terwyl ondragelyke pynen hem kwellen. De genees heer heeft bloedvergiftiging geconstateerd, ontstaan door het bezigen van een besmet scheermes of wel door de gebruikte zeep. De man zal vermoedelijk eene operatie moeten ondergaan, om ernstiger gevolgen te stuiten. Btf het afbreken der oude kerk te Nootdorp in de vorige week, heeft men o. a. eene lei gevonden, waarop gegrift stond: „M. rZuiderbroek, school meester te Nootdorp^7 Deze lei gelegd op den 25en verjaardag myner vrouw 25 Augustus 1761”. - Een 20jarig meisje te Bever wijk heeft een milicien-verlofganger, met wien zy vroeger verkeerde, een fleschje gevuld met vitriool in het gezicht geworpen. Het rechteroog is geheel weg, het linker werd in ernstige mate beschadigd. Donderdag-avond viel by de steenfabriek van de firma Johs. Mynlieff i Az. te Vianen het zoontje van den fabrieks arbeider H. Boereboom in de rivier de Lek. Twee arbeiders gingen tot aan de schouders Afloop van Publieke Verkooplng Onroerende Goederen. Uitslag der veiling vïn Huizen en erven, staande en gelegen te Gouda, op 30 Juli 1894, ten overstaan van notaris G. C. Fortnjjn Droogleever. Een Huis en erf aan de oostsgde van de Keiserstraat, Wgk K, no. 128. Kooper F. v. d. Hee te Gouda, voor f826. Een dito in de Komgosteeg, Wgk K, no. 40. Kooper C. Verschat te Gouda, voor f600. Dito, gelegen als voren, Wjjk K, no. 84. Kooper d. Horik te Gouda, voor f 620. to, aan de oostinde van den Baam, Wgk o. 89. Koopster Mej. T. Hageman te Gouda, f520. Dito, aan de oostzjjde van den Raam, Wjjk O, no. 68. Kooper N. L. Van Blokland NLzoon te Gouda, voor f755. Dito, als voren, Wgk O, no. 7®. Kooper Pieter Van Dam te Gouda, voor f545. Dito, aan de westsgde van den Kaam, Wgk O, no. 221. Kooper 8. Boot ta Gmada^Oaor f 1000. Dito, in de Vlamingstraat, Wgk O, no. 865. Kooper P. Van Vliet te Gouda, voor f 460 Dito, als voren, Wgk O, no. 387. Koopster Mej. T. Hageman voornoemd, voor f890. Dito, als voren, Wgk O, no. 885. Kooper 8. Boot voornoemd, voor f 800. Dito, als voren, Wgk O, no. 888. Kooper W. Verschut Jr., voor f 330. 2 dito, als voren, Wgk O, nos. 892 391. Kooper 8. Boot voornoemd, voor f670. Een dito met grond in de Zak, Wgk L, 282. Kooper J. v. d. Valk te Gouda, voor f480 Een dito, als voren, Wgk L, no. 283 Koo per C. Van Tongerloo te Gouda, voor f480. Dito, Wgk L, no. 284. Kooper E. De Leeuw te Gouda, voor f 500. Dito, in den Vogelenzang, Wgk M, no. 90. Kooper C. Van Tongerloo voornoemd, voor f 400.

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 1