Gemast foof ScIooéom: Een Besteller. Ei Boekje FoeriÉm inerk H.-O., Een Bouwterrein I BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. LEESBIBLIOTHEEK SCHOONHOVEN. Dienstbode, J. VAN DER LEEDEN, TUIIM-ALMANAK, EEN HOOGST BOEIENDE ROMAN H O. IS EEIIG EN ALLEEN HAVERMOUT! Dordrecht. Dönszelmann Cie. I Berkenwoude, 7 Aug. De koopman S. uit Gouda en een paar familieleden uit Ouderkerk waren met eene party manufac turen naar deze gemeente gekomen, om een extra koopje te geven. Toen men aan het einde van het dorpmet den hit zou keeren, deed men dit zoo onverstandig, dat de wagen met zyn inhoud in het water geraakte. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, werden de goederen opgevischt en aan weerszyden der sloot ki het gras gelegd. Men kan begrijpen, dat by de verkooping, die nu plaats had, het niet aan hilariteit ontbrak. Berkenwoiide7 Aug. Het driejarig zoontje van den landbouwer H. Oudenes geraakte in een onbewaakt oogenblik in het water. Toen men het kind er uit haalde, scheen het dat de levensgeesten al geweken waren. Na een half uur de voorschriften voor drenkelingen toegepast te hebben, mocht men het genoegen sma ken het kind in het leven te behouden. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente uit. Gisteren is deze ziekte geconstateerd onder het vee van de land bouwers W. Molenaar en A. De Vries. Bodegraven, 7 Aug. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd 245 wagens, te zamen 15.319 stuks, wegende 69.542 kilo; pry's le soort Goudsche f22 k 24, zwaardere f—2e soort f 16 A 18, hier- 27 wagens Derby-kaas, pry's le soort f 22 k 24, 2e soort f 18; 25 wagens Edammerkaas, pry's le soort f25 k f26, Sé soort Ï157=-è~f22: Handel matig. Boven-Hardingüveld, 8 Aug. Sedert het kribwerk in de rivier uitgevoerd en het zand door een zandzuiger opgeruimd wordt, is er hier eene vaargeul gevormd van meer dan 250 M. breedte, dat der scheepvaart zeer ten goede komt. Was vroeger by den strekdam de geul niet erg breed en de stroom dwars op den dam, thans is dat veranderd en kunnen de schepen elkaar links en rechts flink passeeren. Gieeen-Oudekcrk8 Aug. Heden mor gen te 10 uren had alhier een treurig ongeval plaats. De 16-jarige Willempje Slob, die eenige werkzaamheden verrichtte op de waterstoep, viel in de Giessen en slechts de dood kon daarna geconstateerd worden. 'Haastrecht, 9 Aug. De besmettelyke veeziekte „mond- en klauwzeer" begint zich alhier uittebreiden. Heden werd zy' geconstateerd by de landbouwers W. P. Hoogenboom in Roozendaal en K. Verburg op Bilwy'k. "Hoornaar, 9 Aug. Sedert de vorige week is de prijs der kaas, hoewel zeer uiteenloopend, nagenoeg dezelfde gebleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 16,— k f 20,— en voor zware kaas tot f21,— de 50 KG. besteed. De stoommachine in een der molens alhier heeft thans ook den naburigen polder den Beemd, die eene belastbare grootte van 608 HA. heeft, van het over tollige water bevryd. Zy heeft dit werk in 48 uren verricht, zoodat de polder den Beemd hiervoor, volgens overeenkomst, aan het Land der Zes Molens f 200 zal uitkeeren. Jaarsveld9 Aug. Op de heden al hier gehouden publieke verpachting van naweide en verkooping van boomvruchten werd besteed voor: uiterwaards naweide f 20 f25 per hectare, appelen f2,60 a f3, peren f 1 f 1,50 per hektoliter den boom. *Leksiuond, 8 Aug. Na eerst de gemeente Hei- en Boeikop bezocht te hebben, bracht Zyne Excellentie de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland deze gemeente een bezoek, ontving enkele personen op de Raadkamer, bezocht even de Kerk der Hervormde Gemeente alwaar de President- Kerkvoogd met den Secretaris Z. E. ont vingen en daarna vertoefde de heer Fock geruimen tyd ten huize van den Burge meester. Leksmoud, 9 Aug. In het vischWater der Lek tusschen deze gemeente en Jaars veld zullen, gedurende de gesloten zalm- zegenvisschery8 zalmsteken worden geplaatst. Llnschoten9 Aug. De oudste onzer ingezetenen (Van Jaarsveld) viel dezer dagen nog het voorrecht ten deel, door de geboorte eener achter-kleindochter zyn geslacht tot in het derde lid te zien uit gebreid. - Zyn gezin bestaat nu uit vier geslachten. Bij het onweder, dat zich jl. Maan dag avond ontlastte, werd een boom in de laan by den veehouder V. getroffen; twee paarden, daarby' zynde, bleven ongedeerd. Van ongevallen vernamen we niet. "Lopik, 9 Aug. Ingevolge aanschrijving van den heer Commissaris der Koningin worden de ingezetenen door den Burge meester by het dreigen van de cholera wederom dringend aanbevolen het sloot- en weteringwater niet anders dan goed gekookt te gebruiken. In hun eigen belang vertrouwen wy daarom, dat ieder deze raad geving zooveel mogelyk in acht zal nemen. Lopikerkapel, 3 Aug. Notaris N. F. Cam- bier van Nooten hield dezen morgen, ten huize van W. Eegdeman alhier, zyne ge wone jaarlyksche verkooping van boom vruchten. De prijzen, besteed voor boom- Vruchten, waren Yan f 1,50 tot f 1,75 en die voor appelen f 2,50 tot f 8 per HL. aan den boom. Sommige kooplui vonden den prys met 't oog op de lage Engel- sche markt veel te hoog en kochten mets. Die wachten nu de verkooping af te Jaarsveld op 9 Aug. a. s. Reeds dezen avond werd een gedeelte der gekochte vrucht met afzonderlijke marktschuit naar Utrecht verzonden. Byna alle handelaars roemen de nieuwe fruitmarkt aldaar, doch voorspellen by een „vol" jaar te weinig ruimte. "Meerkerk, 8 Aug. Heden-namiddag bezocht Z. E. de Commissaris der Koningin onze gemeente.y Z. E. bezichtigde enkele gemeente-gebouwen, verleende aan een paar personen audiëntie en vertrok daarna in de richting van Gorkum. Van den toren en enkele andere gebouwen wapperde de Nederl. vlag. 'Meerkerk, 10 Aug. Aan de kaasmarkt ziin aangevoerd 63 vrachten. De handel is redeiyk. Men besteedt voor lste kwal. van f20,- tot f22,-, voor 2de kwal. van f lij» tot19>60 S" 100 halve m 'Moordrecht, 8 Aug. Naar wij verne men, biy'ft de toestand van onzen ge meente secretaris, den heer D. Nugteren, zeer zorgeiyk. By de landbouwers J. De Vos aan den kanaaldyk en N. aan den Breedeweg is het mond- en klauwzeer onder het vee uitgebroken. Eerstgenoemde boer heeft op last van de overheid zyne koeien moe ten stal zetten. Is deze maatregel reeds zeer streng met het oog op de schade en de moeielykheden, die er voor den boer aan verbonden zyn, nog strenger maat regelen worden in naburige gemeenten genomen, waar het vee in hokken wordt opgesloten. De hooibouw is thans voor de meeste boeren afgeloopen. De laatste weken ging het er niet voorspoedig mede. Ofschoon er, behoudens enkele uitzonderingen, veel hooi is gewonnen, laat de hoedanigheid, vooral van het laatst binnengehaalde, veel te wenschen over. De hooggelegene wei landen zyn ruimschoots van gras voor- zien, de lager gelegene beginnen evenwel zeer onder de voortdurende vochtigheid te lyden. 'Nleuwerbrug, 9 Aug. Tydens het he vige onweder van Maandag-avond werden twee koeien van den landbouwer P. Van den B. alhier door den bliksem gedood, Op enkele meters afstand was den vorigen Donderdag ook een koe door het hemel vuur getroffen. Tot tweeden postbode alhier is be noemd P. Voorneveld, van Waarder. 'Woordeloos, 8 Aug. Als het aardap- pplgewas niet te veel van de ziekte heeft te lyden, belooft dit zeer voordeelig te zullen zy'n. Dit ondervond deze week de landbouwer Eikelenboom, toen hy van één stronk 184 stuks rooide, welke te zamen 6 Liter vertegenwoordigden. Het is even wel te wachten dat de kwaliteit op de lage akkers veel te wenschen zal over laten, want hoewel de polders nu van het overtollige water zijn bevryd, heeft dit tengevolge der langdurige windstilte, waar door de watermolens niet konden werken, na de gevallen regens zeer nadeeligen invloed op de daarop te veld staande vrucht uitgeoefend. "Ouderkerk a/d IJsel, 9 Aug. In de Woensdag avond gehouden Raadsvergade ring werden de volgende besluiten genomen 1®. Vaststelling van de begrooting voor 1895 van het 5e bat. rust. schuttery', waarin deze gemeente een gering aandeel heeft te betalen. 2°. Eervol ontslag aan mej. N. A. Fortuyn Haneman, als onder- wyzeres aan school II, ingaande 1 Sept. a. s. 3°. Vaststelling van de jaarwedde der te benoemen onderwyzeres op f 550. 4°. Voor- loopige vaststelling der gemeente-rekening over 1893, bedragende in ontvangst f 14.557,37s en in uitgaaf f 14.181,07. 5°. Herbenoeming van den heer A. Vonk Noordegraaf, tot lid van het Burgerlyk- Armbestuur. 6°. Feestely'k onthaal in de scholen, op den a. s. verjaardag van H. M. de Koningin, van die leerlingen, welke in het afgeloopen schooljaar minder dan twaalfmaal de school willekeurig ver zuimden. 7°. Bericht aan het Dykcollege van de Krimpenerwaard, dat van de zyde van het gemeente-bestuur geen bezwaar bestaat tegen de door dat college voor gestelde betere regeling, tot afkisting van het dorp by hoogen watervloed, en 't be stuur gaarne zien zal, dat die regeling tot stand komt. 8°. Goedkeuring van de begrooting van hét Burgerlyk-Armbestuur voor 1895, in ontvangst en uitgaaf op f 1363,56. 9°. Vaststelling van de subsidie aan dat bestuur voor 1895, tot een be drag-van f1150. 10°. Voordracht van twee zetters, ter vervulling van de plaatsen van hen, die dit jaar periodiek aftreden, en waarop geplaatst werden: de heeren A. Den Duyf, J. Van Holst, Fopb. Mynlieff en J. Rykaart, zynde de beide eersten aftredende leden. 11®. Verhooging van de recognitie, die de firma Van der Garden te Gouda jaarlyks te betalen heeft voor het gebruik maken van het steigerhoofd, als aanlegplaats voor hare stoombooten. De openbare vergadering ging hierna over in comité. Oudewater, 7 Ang. De Gemeenteraad hield een vergadering gister avond ten 7} ure. Aan de orde was: 1. Het proces-verbaal opneming kas en boeken van den gemeente-ontvanger, dd. 19 Juli 1894 ad f 1196,41. - Voor ken nisgeving aangenomen. 2. De voorloopige vaststelling der be grooting van het 5de bataljon rustende schuttery in dit gewest voor 1895 in ontvangst en uitgaaf f278,50 bedragende. 3. Idem der gemeenterekening over 1898; batig saldo f 1183,26. 4. Vaststelling van het eerste supple toir kohier van den hoofdeiyken omslag, dienst 1894 ad f 251,78}. 5. Idem eener verordening overeen komstig art. 178 der gemeentewet, ver meldende de titels van de nog geldige verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd. 6. Voordracht van 4 personen ter be noeming van twee zetters voor 's rijks directe belastingen in de plaats der heeren A. Van Aelst en H. Reneman, die ultimo December aftreden. Achtereenvolgens wer den tot candidaten benoemd de heeren H. Reneman, A. Van Aelst, M. C. A. Thier en A. Van der Lee. De vergadering werd daarna gesloten, om in eene met gesloten deuren over te gaan. 'Polsbroek, 9 Aug. De byna 70-jarige A. S. alhier, die zich gister-avond op een stoep achter zyn woning bevond, raakte te water, doordien een paaltje brak, waar- hy zyne eene hand had geslagen. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt door d. P., een zy'ner buren, die de vol doening smaakte, den ouden man weór op het droge te brengen. Stolwijk, 9 Aug. Dat men nietstraffeloos de bepalingen overtreedt van de wet ter beteugeling van het mond- en klauwzeer, heeft dezer dagen de landbouwer K. V. alhier tot zyne groote schade ondervonden. Drie stuks vee, ter waarde van ongeveer f460, zyn door den inspecteur verbeurd verklaard. Jammer, dat nu ook anderen daarvan de gevolgen zullen ondervinden, want naar het sch\jntzal in het vervolgde wet in al haar gestrengheid worden toegepast De nieuwgekochte hit van den melk handelaar J, D. xou vandaag zijne eerste proeve van bekwaamheid in het melk- vervoer afleggen. Hy droop echter, flguurlyk en letterlyk, want op den Tentweg ging mynheer met een enkelen sprong te water, wagen en beryder en melkkannen in zyn val medesleepende. Dat de melk daardoor een verwateringskuur onderging, behoeft geen betoog. En hy, die examen deed? Welnu, geen examen commissie kan zulk een exemplaar de bevoegdheid tot het vervoeren van melk verleenen. 'Tienhoven, 8 Aug. In den nacht van j.l. Maandag op Dinsdag is uit eene schuur van den landbouwer J. d. V. alhier de geheele natte wasch ontvreemd. Vianen7 Aug. Een buitengewone vangst maakten gisteren onze visschers. Er werden 62 zalmen gevangen. Naar men verneemt, wordt de volgende week voor 't laatst gevischt. 'Vllst, 9 Aug. Ook by den landbouwer A. Neloman is door den district-veearts mond- en klauwzeer geconstateerd. 'Waddingsveen, 8 Aug. Nauwelijks te bed, waren de boeren tengevolge van het hevige onweder, dat Maandag avond j.l. woedde, genoodzaakt, weder op te staan om te zien, of er geene onheilen onder het vee veroorzaakt waren. Er zyn evenwel in deze gemeente geene ongelukken gebeurd. Erger was het in het naburige Moer- capélle en ook in Zevenhuizen. Eene vreeselyke hagelbui heeft daar ontzaglyke schade aan het tfcveld Jiggfend en staand oliezaad toegebraéhC. Bovendien zyn in eerstgenoemde gemeente nog verscheidene ruiten ingehageld. Werkendam8 Aug. De heer J. J. v. Tienhoven v. d. Bogaard, sedert meer dan 32 jaar burgemeester onzer gemeente, heeft eene aanvrage om eervol ontslag uit deze betrekking ingediend. Een tweetal reques ten, het eene van de voornaamste burgers, en het andere van de leden van de werk lieden vereeniging, is reeds ingekomen, met het doel den burgemeester te bewegen zyne aanvrage in te trekken. Men vreest evenwel, dat de burgemeester in zyn voor nemen zal volharden. 'Willige-LAngerak, 9 Aug. Op de vis- schery alhier zyn van Zondag op Maan dag 11. 39 zalmen gevangen. Woensdag 11. had hier de gewone jaarlyksche fruitvbrpachting plaats. Over 't algemeen werd het fruit duurder ver pacht, dan men verwacht had. Sommige boomgaarden zyn verpacht tegen f 1,50 A f2,— per HL., op den boom, maar an dere, waarin veel appelen zyn, brachten zelfs f2 f3 per HL. op. Woerden, 7 Aug. De gemeenteraad nam met algemeene stemmen de voor stellen aan van zijnen adviseur, den direc teur der gasfabriek te Gouda. De prys van het lichtgas werd gebracht van 10 op 8 ets., die van het kookgas op 5 ets. de Stère, de meterhuur op 10 ets. per maand. Leidingen in huis en kpoktoe- stellen zullen tegen zoer laag tarief ver huurd worden. Besloten werd een direc teur aan te stellen, waartoe is benoemd de heer H. Lenderink, thans opzichter aan de stedelyke gasfabriek te Gouda. Woerden, 8 Aug. Kaas. De aanvoer ter markt op h^en bedroeg 294partijen; prys van Goudsche le soort f 21 a 23,-, 2e soort f 16 k 20, zwaardere -. Edam mer, 2e qual. f 18 per 50 kilo. Handel matig. 'IJselmondc, .7 Aug. De uitgestelde feestely'k heden voor den nieuwen burge meester zullen nu plaats hebben op 31 Aug. In plaats van een allegorischen optocht zal er eene ringrydery' gehouden worden en ook andere volksspelen zullen plaats hebben. Tevens zal er 's avonds een concert gegeven worden door een goed orkest. By Kon. besluit is, met in gang van 1 October 1894, benoemd tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te Werkendam, D. B. Jochems, thans commies der telegraphie van de 3de klasse. Met ingang van 9 Aug. is het telephoonkantoor te Waddingsveen ver vangen door een rykstelegraafkantoor. De feesteiykheden, welke te Vlissingen plaats zullen hebben by gele genheid van het bezoek van HH. MM. de Koninginnen, zyn alle bepaald op Don derdag 23 Augustus. Daar de uitgaven voor huur van woningen ten behoeve van gehuwde militairen in de laatste jaren belangry'k zyn gestegen, heeft de Minister van Oorlog het oordeel gevraagd van de korpscom mandanten, of het niet wenschelyk zou zyn de bepalingen omtrent de huweiy'ken van onderofficieren en manschappen zoo danig te hei-zien, dat de uitgaven dien tengevolge langzamerhand zouden kunnen worden beperkt In de op Woensdag 8 Aug. te Stolwykersluis gehouden vereenigde vergadering is dè rekening van het hoog heemraadschap „Krimpenerwaard" goed gekeurd en vastgesteld tot een bedrag van f51.562,61 aan uitgaven en f 60.370,01 aan ontvangst. Nog 2 üitgeloote obliga- tien enz., te zamen f2070, zyn invorder baar. Batig slot f 6737,40. *- De handel in aardappelen wordt levendiger. Aan den afslag te Vuren worden de Turken thans druk afgeleverd ad f 1,80 en f 1,82® per H.L. Door het bestuur der Veree niging „de School met den Bybel" te Oost- en West-Souburg is tot hoofd aan de aldaar op te richten school benoemd de heer A. Van Veen, onderwyzer te Gorinchem. De gravqn der Gorcumsche martelaren by Brielle zyn dit jaar door 10.784 bedevaartgangers uit alle oorden van ons land bezocht geworden. A. B,, Oud-AlblM, itraatschending, f2 boete of 1 dag hecht. A. t. H., Ottoland, als voren, f2 boete of 1 dag heoht. K. B, Sliedreoht, hond zonder muilkorf, fl boete of 1 dag heoht. P. d. B., Streefkerk, als voren, 2 x f 1 boete of 2 X l dag hocht. C. Y., Bleskeusgraaf, als voren, S X f l boete of 8 X 1 dag heoht. G. B., Sliedreoht, burongerucht, f5 boete of 2 dagen heoht. P. d. J., Alblasserdam, dronkenschap, f 3 boete of 2 dagen heoht. G. Z., Molenaarsgraaf, als voren, fl boete of 1 dag hecht. G. J. S. B»., Bleskensgraaf, als voren, fl boete of 1 dag heoht. A. v. H., Groot-Aramers, als vören, f 1 boete of 1 dag heoht. W. S., Nieuw poort, als voren, f5 boete of 2 dagen heoht. VARIA. De villa van mgnheer Veth, kunstschilder te Hilversum, werd dezer dagen bezocht door een inbreker. Op den vOot gevolgd door ®en paar gemeente-veldwachters, had de man al heel weinig tjjd, om siofi in kunstbeschouwin gen te verdiepen, maar zat hg al heel gauw in een moer speciaal voor heeren boeven inge richt atelier met spaarzame verliohting en sekure sluiting. Een schoenpoetser te Amsterdam, die met bak en borstel gewapend over den Dam liep, werd opgeknapt door een politie-agent. Hg had nog 23 „drankwetjes" op zjjn kerfstok en moest dadelgk meê, om de rekoning te ver effenen. Een matrooB te Rotterdam erfde twee jaar geleden eeu sommetje van f 10.000. Jan- lat, toegerust met een onmiskenbaar tuledk om sjjn geldje door te brengen, werd dezer dagen doodarm opgepakt en voor de reohtbank ge bracht wegens diefstal van een... papegaai. Op het Indianengezelsohap, dat zgn kunsten op de tentoonstelling te Antwerpen vertoonde, werd dezer dagen door een deurwaarder beslag ge legd. Toen de man dor wet in 't kamp ver soheen, sprongen zestig leden van den troep te paard en maakten dat zjj weg kwamen, den weg op naar Nederland I Te Havre stond ver leden week een sommetje van 5 millioen gulden Hollandsch gereed, om naar I'arjjs te worden verzonden. „Aan dien boom zoo tol geladep", miste men 125 duizend goldon, die door knap handige dieven waren weggestopt onder een partjj steenkolen. Te Warfhuiien, in Gro ningen, ligt het geld maar aan den weg tegen woordig, ten minBte in minder dan een week tgds kwamen vier gelukkige vinders met van rammelende sohgven voorziene zakjes hg de politie aandragen. Waar al dat geld vandaan komt, is eeu raadsel, dat tot nog toe niet is opgelost. Te Buoharest, in Rumenië, heeft meu dezer dagen een druk bezochte meeting gehad van heeren bedelaars. De luidjes uameu de nieuwe politie-verordoning eens onder handen, waarin het bedelen in sommige wjjken is ver boden en met een motie van afkeuring zonden ze bericht naar hot hoofd der politie, dat ze het noodzakelgk onderhoud niet langer zouden vragen, maar nemen, indien niet heel gauw de het bedelaarsbedrgf belemmerende bepalingen werden opgeheven. Een Engelsch blad stelt een belasting voor op de voornamen. Elk kind heeft aanspraak op één naam, maar willen ouders het pand hunner liefde opsmukken met meer, dan kunnen ze opdokken VolgeuB het door het blad voorgestelde tarief zou de pas geboren zoen van den erfprins, die, zooals men weet, met een heele massa uameu begiftigd ja, reeds bg zgn geboorte een voordeeltje van ruim f3000 aan de schatkist van zgn land hebben bezorgd. In ons land neemt het aantal van hen, die examen voor piano afleggen „sohrik barend" toe. Zolfs dames van voornamen stand doen er aan meê en verdienen met lesgeven „kleed geld" of een duitje om 'a zomers op reis te kunnen gaan. De ongelukkige „kunstenaars", die om den broode privaatlessen moeten getreu, worden de dupe van de door dilettanten verdunde spoeling. De „Telegraaf" zegt„Holland wordt met den dag meer muzikaal." We behoeven in tjjd van nood geen djjken door te steken; laat piano- rammelaars naar de voorposten oprukken en de vjjand buitelt weg, halsoverkop! Versoheiden Maastrichtenaars hadden verleden week een aangetcekenden brief te halen. Vrooljjk trokken ze naar 't postkantoor op, om geld in bezit te nemen en met lange gezichten togen ze weer huiswaarts; want de boodsohap in den brief vervat was: „zend zoo gauw mogeljjk de nog niet ingeleverde beschrgvings-biljetten van de bedrijfsbelasting int Bg een brand te Ban Pomiano, in Italië, ontbrak water. De brandweer nam daarop de toevlucht tot groote vaten wijn en er werd zoolang „gespoten", dat de heele brandweer, van vermoeienis en nog wat, tegen den grond lag. Een onderwgzores te Pargs, bet lievo gezichtje besproeid met tranen, kwam aan een der politie-bureaux klagen, dat ze haar beurs met 200 francs, baar spaargeld van een heel jaar, verloren had. Men troostte haar, schreef de klacht op on juist wilde het bedroefde meisje heengaan, toen een jong ambtenaar ver- soheen met de gevonden beurs in de hand. Het meisje was in de wolken en zóó dankbaar, dat tjj den eerljjken om den hal» vloog, en kaste op beide wangen. Dat werd den jongeling te maohtig, hjj verlangde geen loon en gaf het ontvangene met rente terug, de kennismaking werd voortgezet en het eind an de geschiet'eriB was als in de meeste romansze kregen mekaar Welke zjjn de groote mogendhedenP Een pantoffelheld gaf lot antwoord „Duitsohland, Rusland, Engeland, Frankrjjk, Oostenrgk en rojjn vrouw." Kantongerecht te Sliedreoht. Zitting 9 Aug. 1894. P. d. J., Alblasserdam, vischdelict, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag heoht, terb. verki. visohtuig, f 1 boete of 1 dag heoht. C. d. J., Alblasserdam, als voren, f 1 boete of 1 dag heoht. K. d. Alblasserdam, als voren, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag heoht, verb, vet kl. visohtuig, f 1 boete of l dag heoht. 0 B. v, A., Sliedreoht, als voren, 2 X f 1 boete of 2 X 1 heoht, verb, verkL ateekhaam, 10 ot boete of 1 dag heoht Gemengd Nieuws. In de gemeente Bleskens graaf en Hofwegen hebben zich twee ge vallen voorgedaan van Aziatische cholera, beide met doodelyken afloop. Deze geval len kwamen voor in het huisgezin van den gemeente-veldwachter. Te Amsterdam zyn weder 2 1ydersaan cholera asiatica bezweken. Beiden werden in het „Wilhelmina-gasthuis" verpleegd. In de laatste 12 uren zyn te Amster dam weder 4 choleragevallen aangegeven: 1 patient bezweek; drie worden in het gasthuis verpleegd. Te Barsingerhorn heeft zich een geval van cholera met doodelyken afloop voor gedaan by een schippersknecht. Te West-Graftdyk (N.-H.) heeft zich een geval van Aziatische cholera by de vrouw van een werkman voorgedaan. Dinsdagavond kwam te Wormerveer met de stoomboot „Alkmaar packet" een kermisreiziger aan, lydende aan diarrhaea, brakingen enz. Onmiddellyk werd hy door de politie naar het ziekenhuis over gebracht en onder geneeskundige behan deling gesteld. De man bleek lydende te zyn aan cholera. Men meldt uit HaarlemNadat een man uit de Zuiderstraat, die Zaterdagavond naar de barak was gebracht, aldaar aan cholera was overleden, werd Dinsdag avond een schoorsteenveger, in hetzelfde perceel in de Zuiderstraat wonende, ziek en bezweek reeds den volgenden morgen. Een geval van cholera asiatica met doodelyken afloop doet zich voorin het ge hucht Middelrode, gemeente Berlikum. Het gehucht Middelrode is gelegen langs de Zuid-Willemsvaart. De Zuid-Willems vaart is, volgens verklaring van den inspecteur van het geneeskundig staats toezicht in Noord-Brabant en Limburg, besmet. Woensdag zijn te Maastricht door cholera aangetast 2, overleden 1 persoon. Totaal aangetasten 50. Overleden 24. Te Oud-Vroenhoven, naby Maastricht, zyn zes gevallen van cholera waarge nomen. Het „Handelsblad" herinnert aan den raad, welken het Geneeskundig Staatstoezicht een vorig jaar gaf: ieder die met besmet water in aanraking komt, wassche de handen terdege met zeep en liefst met creoline, vóórdat hy met de handen eten naar den mond brengt of den mond aanraakt. Melk, die met verdacht water aange lengd of behandeld kan zyn, worde in deze dagen alty'd gekookt. Vruchten van de markt kan men eten als men ze tien seconden in kokend water dompelt. Dit gaat zeer goed met appelen, peren, druiven en pruimen. Spyzen en dranken moeten goed gedekt bewaard worden om te beletten dat ze door vliegen besmet worden. De kans om op deze wyze besmet te worden is zeer gering, maar met weinig moeite kan men ook deze kans wegnemen, en het is in elk geval een zindelijke ge woonte. En er is eene andere gewoonte, welke menigeen zich in dagen als deze ^an aanwennen. Men z\j matig met alcohol, matig in drinken, maar ook matig met eten. Maar ieder houde dan ook dit in ge dachte het gevaar dreigt byna uitsluitend van vaarten en openbare wateren die be smet zijn alle wateren staan met elk ander in verbinding en daarom zyn ze thans minstens verdacht. Onder de runderen van den landbouwer A. Van D., In den Prins Alexander te Nieuwerkerk aan den IJsel, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Rotterdam is wegens het voor komen van mond- en klauwzeer in kringen verdeeld, verdachte en nietverdachte. Het verkeer daartusschen is gesloten voor herkauwende dieren. Dat geldt dus voor runderen, schapen, herten, kameelen, drommedarissen, lama's, maar ook voor de bokken, welke de jongens voor hun wagentje spannen. Komt zoo'n beestje op verboden terrein en dat gebeurt natuurlijk nogal eens dan6 moet de politie het herkauwende dier aanhouden, waarna 't 10 dagen lang aan het abattoir „in observatie" blijft. Of de jongens zullen wenschen, dat de veeplaag spoedig verdwyne. Uit Den Haag wordt gemeld: Na een dag van drukkende warmte, ontlastte zich Maandag na 5 uur in den namiddag weder een vry hevig en lang durig onweder boven deze stad, hetwelk, nadat de lucht eenige uren tot rust was gekomen, zich tegen half acht ure her haalde, beide keeren vergezeld van zware stortbuien. De eerste maal vielen hagel steenen van een grootte ais menschen van leeftijd zich niet herinneren ooit ge zien te hebben. Zy waren als pruimen zoo groot en sommigen vormden een ys- klomp, die vrij zwaar in de hand woog. In verschillende huizen zyn de binnen- lantaars en vensterruister door de kracht der hagelsteenen stuk geslagen. En dat midden in den zomer. In het Scheveningsch park heeft de hagel bel angry ke ver woestingen aangericht. Het Parkhotel in de Scheveningsche Boschjes had in het bijzonder van den hagelslag te lyden. Alle ruiten aan den voorgevel z\jn verbrijzeld. Alleen de ramen onder de balkons zijn gespaard. De leien dakpannen zyn meest alle van hun plaats verschoven of uit de voegen gelicht. Het ijzerwerk aan verschillende gedeelten van het fraaie gebouw is stuk geslagen. De keukens zyn onder water gezet en daar, door het breken der ruiten, de regen in de vertrekken vryen door- tocht kreeg, hebben de ryk gemeubelde boven-salons groote schade geleden. In de stad zyn tal van glazenmakers bezig de gebroken ruiten te herstellen of door nieuwe te vervangen. Te Voorburg vielen hagelsteenen van 6 cM. middellijn. Aan den Hoek van Holland werden door den hagel een groot aantal ruiten verbrijzeld. Men meldt uitMonster: Een hevige hagel bui richtte groote verwoestingen aantal- looze ramen op het noordwesten zyn in geslagen, boomgaarden en veldvruchten belangry'k beschadigd. Men vond stukken ys van 8 cM. By een handelaar in glas in. Den Haag waren Dinsdagavond ongeveer 20.000 ruiten besteld of reeds afgeleverd by een ander 6000. Te Nieuwmoor (N.-Br.) is een knaap overleden, tengevolge van het te veel pruimen eten. De jongen had de pitten ingeslikt, welke zich als een on verteerbare klomp in de maag vastzetten. Na vier dagen lydens is hy bezweken. Uit 's-Gravenhage schryft men Van sociaal democratische zfldp was vergunning gevraagd, om den partijgenoot, den metselaar J. J. Vari Veelen, die dezer dagen by het baden In zee verdronk, onder de roode banier grafwaarts te mo gen dragen. Deze vergunning was ge- .weigerd, doch daar de politie vermoedde, dat men zich niet zoo kalm by die wei gering zou neerleggen, was een detache ment agenten, onder commando van een hoofdagent, geplaatst in het posthuis aan de Loosduinsche-brug, waar de stoet, komende uit de Gaslaan, moest passeeren. Even voor de brug werd uit de boven verdieping van een bakkerswinkel, op het oogenblik, dat de stoet voorbyginp, een roode vlag uitgehangen, waarop in den lykstoet eveneens een roode banier werd ontplooid. De politie gelastte het doek onmiddellyk op te bergen of af te geven, waaraan niet werd voldaan. Daarop volgde een charge en vielen er klappen, waar door een persoon uit den volgstoet zoo- ig aan het hoofd werd gewond, dat hij per raderbaar naar zyn woning moest worden vervoerd. Ondanks het hevig ver zet nftn de politie de banier, waaraan o. a. twee vrouwen zich zóó vastklampten, dat zij zich er mede over de straat lieten sleuren, in beslag. Van het voorgevallene is proces-verbaal opgemaakt, ook wegens het deelnemen aan een optocht. Door de vechtpartij geraakte de begra fenisstoet geheel in wanorde; delykkoets bleef stilstaan en zy, die in de volgkoet sen zaten, waren verplicht, die te verlaten. Nog langen tyd bewoog zich een opge wonden menigte voor het politie-posthuls, den terugkeer van den stoet afwachtende. Verder op den weg, dien de begrafenis van 'den socialist Van Veelen volgde, vielen geen ongeregeldheden voor. Op de Alg. Begraafplaats stond een talryke politie macht opgesteld. Op last van den hoofd commissaris, die zelf daar het bevel voerde, werd aan de partygenooten, die met banieren achter de lykbaar gingen, verboden op de begraafplaats te komen. Ook dit verbod gaf aanleiding tot opdringen door de soci alisten en terugduwen door de agenten, die niemand toegang verleenden dan de personen, die in de volgrytuigen zaten. Aan het graf werd door verschillende partygenooten gesproken. O. a. door den heer Domela Nieuwenhuis, die eenige bittero woorden uitte over het voorgevallene by de teraardebestelling. Vad. Als eene by'zonderheid ver dient melding dat door den jongenheer J. O. te Ammerstol een baars is gevangen v^n 35 cM. lengte en een omvang van 22 cM. Een makelaar te Amsterdam heeft kennis gegeven, dat hem een bedrag van f1000 ontvreemd is.door zyn boek houder, waarmeê deze vermoedelyk naar Amerika gevlucht is. —Te Waddingsveen ontstond op de stoomboot „Vooruitgang", welke ter gelegenheid van de Goudsche kermis in den nacht van Zondag op Maandag 1.1. te 1 uur een extra reis van Gouda naar Boskoop deed, een hevig gevecht tusschen zekeren A. v. D. uit Boskoop en een aantal Waddingsveenscho inwoners. Het geheele achterdek was één schoppende, stompende en slaande kliek. De politie, welke aan wal was, werd door de equipage van de stoomboot ver zocht aan boord te komen, aan welk ver zoek echter geen gevolg werd gegeven. Toen de Waddingsveeners de boot eindelijk verlieten, was de vechtparty geëindigd. Ernstiger verwondingen dan schrammen en bloedneuzen kwamen niet voor. Gisteren-middag geraakte een paard, gespannen voor een vrachtwagen, aan- 'sGravenweg te Kralingen op hol. De wagen werd tegen een boom geslin gerd, tengevolge waarvan de voerman op den grond werd geworpen en een dei- wielen over het lichaam kreeg. Inwendig ernstig gekwetst, werd de man op zyn voertuig huiswaarts gebracht. Woensdag-ochtend werd in een weiland in den Prins-Alexander-polder te Kralingen een arbeider door een zwerm I •wespen aangevallen en in het aangezicht en aan de handen ernstig gestoken. Door in eene sloot te springen werd hy' van zyne aanvallers verlost Een schippersknecht, die ja ren zuinig geweest was en nu eindelijk een som van f700 byeengespaard had, kwam per spoor te Zwolle aan, met het voornemen een scheepje te koopen. Hy had zyn schat aan papieren geld in een zakje opgeborgen en ging met opgewekte schre den stadwaarts. By den scheepstimmer man gekomen, bleek hij echter het geld niet meer te hebbenhy had het verloren. Alle pogingen, sedert in het werk gesteld om het verlorene terug t# vinden, zijn tot nu toe vruchteloos geweest. Zonder hét te willen, zyn zy, die den bedelaar met hunne gave ver eeren, de grootste bevorderaars der bede- lary. Dit zal ook wel de meening zyn van graaf Schulenburg, landraad van het Lubbener district, die eene verordening heeft uitgevaardigd, waarby eene boete is vastgesteld van 30 mark, subsidiair ge vangenisstraf, voor hem die bedelaars eene gave overhandigt. Dit zal een pro baat middel zyn om de bedelarij uit te roeien. Slim.-Te Melleville (depar tement Eure) wordt voor het grazen van paarden met korten staart 0,75 fr., van paarden met langen staart 1 fr. per dag berekend. De boeren zeggen, dat een paard met korten staart zich, om de vliegen te verjagen, van zyn kop moet bedienen en in dien tyd kan het niet eten, terwyl een paard met langen staart daarmede de vliegen wegjaagt en middeler- wyl zyn maal kan voortzetten. Iet volksgeloof beweert, dat die in het water valt, driemaal boven komt vóór dat hy verdrinkt. Dit praatje heeft echter schyn noch schaduw van waarheid. Een feit is heb alleen, dat het den mensch, wyl zyn liqhaam in soor- telyk gewicht niet veel verschilt van water, niet veel inspanning kost om zich boven te houden. Valt nu iemand, die niet zwemmen kan in het water, dan slaat hy, om weder adem te kunnen halen, met handen en voeten om zich heen en die beweging kan tengevolge hebben, dat de drenkeling een of meermalen naar boven komt, doch dat dit driomaal het geval moet zyn, is vol komen onwaar. In 't algemeen gelyken geen twee gevallen van dood door ver drinking op elkander, want al naar den ouderdom, het geslacht, de coustitutie enz. handelen drenkelingen anders. Wil men zonder gevaar voor eigen leven een drenkeling redden, dan wachte men tot deze zich niet meer beweegt; wil men echter de redding uitstellen tot de persoon driemaal boven water is geweest, dan zou men groote kans loopen te laat hulp te bieden. Verzuchting van een jong studeyt Een der ontdekkingen, gcduiende de laatste Noordpool-expeditie gedaan, is, dat de lengte van den nacht in de Pool streek is 141 dagen. „Wat een magnifieke plaats", riep hy uit, „om een man, die met 'n kwitantie komt, te vragen, of hy pïorgen maar eens weerom wil komen." STADSNIEUWS. Schoonhoven, 10 Augustus. Voor het maken van eene wasch- en badinrichting in een aan te wyzen lokaal te Schoonhoven_onder het beheer der Genie te 's Gravenhage, aan besteed den 9. Aug. te Gouda, werd ingeschreven door: K. Oprei, Schoonhoven, f1325,—. J. H. Wolter, Amersfoort, -1890,-. J. W. Dogterom, Schoonhoven, -1400,-. P. H. Vos, Zwolle, -1440,-. T. A. v. Berkel, Gouda, - 1440,59. L. Lafeber, Schoonhoven, -1532,-. Deze week werd onze ge meente bezocht door den heer Dirigeerend Militair Apotheker A. Van Wyk, tot het inspecteeren der Militaire Apotheek. '- De heer T. Byleveld, semi- arts aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, heeft zich aangemeld om te worden opgeleid tot officier van gezond heid by de zeemacht. De heer P. W. Van Milaan, hoofd der lste openbare school te Lek- kerkerk, heeft tegen 15 Sept. a s. ontslag aangevraagd als onder directeur en onder wyzer aan de Rijksnormaallessen alhier. Onze stadgenooten( de dames M. W. Van Dam, thans onderwyzeres te Lekkerkerk, en J. J. Van Nooten, van de Kweekschool voor onderwyzeressen te Arn hem, hebben te 's Gravenhage met goed gevolg examen afgelegd voor de Fransche taal (1- o!). In eene heden-avond in het lokaal „Van Zessen" gehouden vergade ring, welke door ongeveer 50 belangstel lende ingezetenen werd bygewoond, werd besloten, de aanstaande verjaring onzer beminde Koningin op feestaiyke wyze te herdenken. De feestviering zal op 81 Augustus plaats hebben en naar alle waarschyniykheid bestaan uit eene ring rydery, volksspelen, illuminatie enz. Er heerschte in de vergadering veel eenstem migheid en geestdrift, zoodat te verwach ten is, dat het de commissie niet aan den noodigen steun zal ontbreken, wanneer zy eerstdaags eene inteekenlflst by de in gezetenen zal aanbieden. De Militaire Tooneelvereeni- ging „Door oefening beter" zal ter gele genheid van het 5de jaarfeest eene uit voering geven op Dinsdag 28 Augustus a. s., waarby een drama en twee kluchtspelen ten tooneele zullen worden gevoerd. Voor zeker zal het deze vereeniging, die reeds zoo menigen genoeglyken avond schonk, niet aan belangstelling ontbreken. Op de gewone weekmarkt waren Woensdag 40 stuks biggen aange voerd, prys f6 k 18 per stuk. POLITIE. By de politie is aangifte gedaan dat op de Franschekade gevonden is een zilveren horloge en ketting. Terug te bekomen by Schakel te Polsbroek. Afloop nu Publieke Verkooping van Onroerende Moederen. '- Een woonhuis met erf en grond, onder Jaarsveld, tusschen Grave, ten overstaan van Notaris Oainbier Van Nooten te Lopik. Kooper G. De Gilde te Jaarsveld, voor f630. Vervolg der Nieuwstijdingen. -De Khedive van Egypte, wiens bezoek aan Nederland reeds vóór geruimen tyd werd aangekondigd, bevindt zich thans te 's Gravenhage. De onder- Koning kwam rechtstreeks van Frankfort aldaar aan en koos tot zyn verblyf het „Hótel des Indes", alwaar tevens is af gestapt zyn gevolg, bestaande uit een 10- tal hooge staatsambteharen en leden van zyn militair huis. Abbas-Pacha wordt op zyn reis ver gezeld van den secretaris-generaal van zyn Europeesch Kabinet, Rouiller Bey, Abdul Halim-Pacha, eersten adjudant van den Khedive, en Ahmed Chafik Bey, chef van het bureau voor vertolking. Gisteren-voormiddag ging Z. H. per rijtuig een toer door de stad en omstreken makener werd in het Bosch halt ge houden aan het Paleis ten Bosch, dat de Vorst en gevolg bezichtigden. Zooals men weet, bracht de Khedive 4 jaar geleden, toen by nog te Weenen studeerde, reeds een bezoek aan de residentie. De Egyptische Souverein is 14 Juli 20 jaar geworden. '- In het vischwater Den Tem pel, gelegen tusschen Schoonhoven en Ammerstol, zullen gedurende den ver boden tyd voor de zalmvisscheryen 5 zalm steken geplaatst woiden. Voor de hoofd-acte zyn o. a. geslaagd de heeren W. Den Hoed te Gouda, J. W. De Kleyn te Hardingsveld en S. Van Gelder te IJselstein. Een conflict aldu-s wordt aan de „N. R. Ct." gemeld - tusschen sommige onderwy'zers der Ryksnormaal- lessen te Alkmaar (tevens leeraren der hoogere burgerschool) en den inspecteur en districts schoolopziener, rakende den duur der zomervacantie, is oorzaak, dat op voorstel der autoriteiten de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft besloten, de inrichting op te heffen en al de onder- wyzers te ontslaan, het eenige middel om voor de onwilligen andere onderwy'zers te benoemen, by de wederinstelling van de lessen. Groot- Aniniers, 10 Aug. Door de kaas handelaars werden deze week de volgende pryzen hier en in de omstreken voor de kaas besteed: lste qual. vanf20totf22}, 2de qual. van f 12 tot f19 de 50 KG. De handel is over 't algemeen redelyk. Hoenkoop6 Aug. In de Vrijdag ge houden openbare raadsvergadering, waarin alle leden tegenwoordig waren, zyn de volgende punten behandeld 1. Zy'n onderzocht en goedgekeurd de geloofsbrieven van de gekozen raadsleden F. De With en J. Van Zuy'len, zoodat tot hunne toelating werd besloten met in achtneming van het bepaalde by art. 38 der gemeentewet. 2. Is opgemaakt eene voordracht van vier personen ter benoeming van twee leden van het college van zetters dezer gemeente, in de plaats van de heeren J. Boere en C. Lekkerkerker, die den 81. December a. s. als zoodanig moeten af treden. Op de voordracht zyn eerst ge plaatst de aftredende leden en daarna de heeren F. De With en J. Van Zuyien. 3. Is voorloopig vastgesteld de rekening van ontvangsten en uitgaven dezer ge meente over het dienstjaar 1893. De ont vangsten bedragen f 1719,81, de uitgaven f 1841,02, zoodat de rekening een batig slot oplevert van f378,79. 'Koog-Blokland, 10 Aug. Tot predikant alhier is beroepen Ds. G. Van Dorssen te El burg. "Oudewatcr, 9 Aug. Mejuffr. J. Mar- gadant alhier is jl. Maandag te Arnhem geslaagd by het examen voor apothekeres. - In 't eind der vorige maand is by den heer P. alhier al komen aanvliegen, doch gisteren pas gevangen eene Belgi sche postduif, op den linkervleugel ge merkt: Vleeschhouwer, Amsterdam, 30, en bovendien nog eenige onleesbare tee- kens, die waarschy'niy'k den naam van den eigenaar moeten aanduiden; verder op de staartveèr nog genummerd 91. 'Oudewatcr, 10 Aug. De aanvoer ter kaasmarkt bedroeg heden 83 wagens, te zamen bevattende 4316 stuks kaas, we gende 22244 kilo; prys lste qual. f20 tot f23, 2de qual. f 16 tot f20. Handel redelyk. §§Oudewater, 10 Aug. Op a. s. Dinsdag 14 Augustus zal de harddraverij vereeniging „Voorwaarts"' alhier, behajve hare groote jaarlyksche ffarcTdravérij, ook eene ring rydery houden voor dame en heer, gezeten In een tweewielig ry'tuig. Om nu de kansen voor de meer bedrevenen of meer geoefenden en de minder met ringsteken vertrouwden gelyk te maken, heeft genoemde harddravery-vereeniging be sloten, om aan degenen, die reeds meer dere pry zen in een dergelyken wedstryd gewonnen hebben, een langere lans of steekwapen te geven, in dier voege, dat voor eiken door een mededingster ge wonnen prys de lans 5cM. langer wordt. Natuurlyk wordt het juist steken in den ring moeielyker, naarmate het steek wapen langer is. Niemand behoeft hier dus terug te blyven, omdat een meer ge oefende mededingt, maar ook is er voor de meer bedreven strijdster grooter eer te behalen, als zy, niettegenstaande grooter moeielykheid, toch den prys wegdraagt. „Voorwaarts", haar naam getrouw, heeft voor dit jaar weder eene-in deze streek onbekende nieuwigheid ingevoerd, nl. een tötalisatorten einde liefhebbers van wedden gelegenheid te geven tot het doen van weddenschappen. Voor hen, die met een totalisator onbekend zy'n, diene het volgende: Het wedden geschiedt tegen paard en omloop voor om- >p; de som der inzetten op den winner en op den verliezer, wordt na aftrek van 10 procent voor administratiekosten pondspondsgewyze onder de inzetters op het winnende paard verdeeld. Zonder twyfel zal de totalisator de animo voor deze meer en meer bezochte harddravery nog doen toenemen. Papendrccht, 9 Aug. Door een onzer vleeschhouwers is aan den Minister van justitie het verzoek geriaW-, om een sub ontvanger van de accijnzen alhier te vestigen en ambtenaren uit Dordrecht te belasten inet de verificatie van het slacht vee. Requestrant grondt zyn tweeledig verzoek voornamelijk op de feiten: 1°. dat minstens 2 uren noodlg zyn voor elke reis, heen en terug, naar het kantoor voor de directe belastingen en accynzen te Alblasserdam, en 2°. dat menigmaal de ambtenaren, met de verificatie belast, aldaar niet aanwezig zy'n, aangezien nog andere gemeenten onder dat kantoor ressorteeren, waardoor hy zich belemmerd acht in de uit oefening van zyn bedryf en soms zyne klanten niet op tyd bedienen kan. 'Polsbroek, 10 Aug. In de heden ge houden vergadering van den Raad werd voorloopig vastgesteld de rekening over 1893. Zy bedraagt aan ontvangsten f 5569,87®, aan uitgaven f 5011,86; het batig slot is alzoo f 557,95®. Voor twee leden in het college van zetters werd op de voordracht geplaatst 1®. de heeren A. Van Zeideren, aftredend, en E. Erkel, 2®. C. Van Zeideren, aftredend, en G. Lekkerkerker. De gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1895, door Burg. en Weth. opgemaakt en by den Raad ingediend, sluit in ontvangsten en uitgaven tot een gelijk bedrag van 15598^4,. Een schrijven van mig. P. Van der Wyden, onderwijzeres aan de openbare lagere school, waarbij' deze dank zegt voor de haar toegekende verhooging van jaarwedde, wordt voor kennisgeving aangenomen. 'gehelluiiieii9 Aug. Dinsdag j.l. is bi) de groote fruitverpachting het fruit nogal duur verpacht. De appelen, die er aanmerkelijk minder zttn dan peren, zün verkocht tegen ruim f8 en de peren tegen f 2 de HL. In deze streken is men druk bezig met het rooien van aardappelen, blauwe, die zjjn verkocht tegen f 1,80 en f 2 per HL. Vis8cherij-Berichten. 'Ammeritol10 Aug. Van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 dezer zijn alhier ter markt aangevoerd: 646 zalmen; prijs van zomerzalm van f 0,80 tot f 1,05 en van Jakobszalm van f 0,70 tot f 0,85 per 1 kilo. 'Kr&Hiigen10 Aug. Deze week werden ter markt aangevoerd 3821 zomerzalmen prijs groote zalm f 1,00 4 f 1,15, kleine dito f0,80kf0,95, St. Jakobzalm f0,75kf0,90 per 5 ons. Gemeente Schoonhoven. Van 8 tot 10 Augustus. Geboren: Jaoob, a. ran J. Fafió en J. E. Versohoor. Hendrik, s. van O. P. üostrom en E. Teunissen. Goertruida en Helena, dooh- tors van C. Meerkerk en W. Versteeg. Overleden: A. C. van Rijswijk, oud 1 i. J. W. M. Moes, oud 3 w. Gemeente Ameide. Yan 81 Juli tot 11 Augustus. Geboren Teuntje Jasperina, d. van J. van Lom wel en M. Yonk. Levenloos kind, d. yan O. de Lange en D. Blokland. Getrouwd: P. Romein, oud 57 j., we duwnaar yan L. Tukker en A. Jongkindoud 54 j. Gemeente Berkenwoude. Van 24 Juli tot 7 Augustus. Geene aangiften gedaan. Gemeente Gouderak. Yan 24 Juli tot 7 Augustus. Geboren: Adrians, d. yan J. II. Hilgers en A. de Jong. Hendrik, a. Jtn A- Stop pelenburg en E. van Grieken. Getrouwd: H. J. Fjjn en C. Yerweg. Gemeente Krimpen a/d IJsel. Van 19 Juli tot 1 Augustus. Geboren: Aagje, d. van L. de Boom en L. Hogenboesem. Johanna Hendrika, d. van A. J. Otto Jzn. en A. van Walsum. Dirk, s. van W. Weggeman en L. O. van Walsnm. Geertruida, d. van W. Westbroek en M. van Vliet. Janz. van J. Prins en J. van Holten. d. van A. J. Krjjgsman en M. den Overleden: D. de Jong, oud 2 m. A. t. d. Starro, oud 9 m. A. C Donker, oud 5 m. A. Hajj, oud 4 m. Gemeente Lekkerkerk. Van l tot 8 Augustus. Geboren: Hendriks. van K. H. Roest en M. Kaptein. Cornelia, d. van M. Kaptein en G. Schouten. Pieter, t. van M. Bouwman en A. 0. Roogenboezem. Overleden: M. de Jong, oud 7 m. P. J. Muder, oud 4 m. Gemeente Ouderkerk a/d IJsel. Yan 18 Juli tot 1 Augustus. Getrouwd: A. Teeuwen en T. de Groot. Overleden: A. Dekker, oud 6 m., over leden te Yianen. Gemeente Tienhoven. Van 31 Juli tot 11 Augustus. Overleden: 8. Uitten bogaard, oud 4 j. Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ouders SIMON GAILLARD Sr. en JOHANNA MANKORT den 17den Augustus hunne j 50-jarige Echtvereeniging te gedenken. De Heere, die hun in voor- en tegenspoed een God van hulp i sterkte geweest is, schenke hun elkander t en troost t 1 nog 1 dooi voor uleven, tot vreugde Kinderen, ririnderen. Schoonhoven, Aug. 1894. Getrouwd: PIETER ROMEIJN en AALTJE JONGKIND, die tevens hun hartelyken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, zoowel van hier als elders by gelegen heid van hun Huwely'k ondervonden. Ameide, 10 Augustus 1894. Voorspoedig bevallen van een Zoon Mevrouw A. CAMBIER van NOOTEN FEITH. Lopik, 10 Augustus 1894. Voorspoedig bevallen van een Zoon J. E. FAFIÉ - VERSCHOOR. Schoonhoven, 8 Aug. 1894. Geboren JACOBUS GERARDUS, Zoon van P. J. BETTINK en E. BETTINK - Wernsino. Amsterdam, 8 Aug. 1894. Heden overleed, tot diepe droefheid van my en myne Kinderen, myn bar- tely'k geliefde Echtgenoot COBNELIS STAM, in den ouderdom van 37 jaren, in leven Conducteur op Stb. „Vreeswyk". Wed. C. STAM, geb. EIKELBOOM. Rotterdam, 9 Augustus 1894. Onzen welgemeenden dank aan allen, die den 29sten Juli 1.1. van hunne be langstelling biyk gaven. F. H. HEHEWERTH. N. HEHEWERTH - KLOKKE. Schoonhoven, 11 Aug. 1894. Dankbaar voor de bewyzen van deel neming, ontvangen by het overly den van myn dierbaren Echtgenootvoel ik my tevens gedrongen myn hartelyken dank te betuigen aan den Heer Dr. GALLANDAT HUET, die myn onvergetelyken manjaren lang met de meeste zorg en toewijding bystond, en aan den Heer J. P. NIEKERK voor zyne deelneming in myn zoo smar- telyk verlies. Wed. H. OOSTROM - MOPMAN. Schoonhoven, 10 Aug. 1894. van S.&W. N. van NOOTEN,Schoonhoven. Leesgeld 5 Cts per deel. Catalogus 5 Cts. Medeburger! Je hebt in den wind geslagen den raad, dien goed gezinde burgers U gaven (burgers buiten het recht). Waarom niet naar die mannen gehoord .k Publiek, neemt er een spiegel aan!!! A: J. van der KOP. Adres: L. VAN ZESSEN ZONEN. P. G., gevraagd, voor een jaar vast, met Kost en Inwoning. Adres N. G. VOORMOLEN, Nieuwpoort. Mejuffrouw SCHREUDER, Voorhaven, Schoonhoven, verlangt tegen half Sep tember of eerder eene flinke P. G.loon naar bekwaamheid. Notaris te Ouderkerk a/d IJssel is voornemens op Vrijdag 24 Augustus 1894, bij inzet, en op Vrydag 31 Augustus d. a. v by afslag, telkons des morgens ten 10 ure, ten huize van A. BROERE aldaar, in het openbaar te verkoopen: met daarby behoorenden WEG en WATE RING, zeer gunstig gelegen aan den Kerkweg by het dorp te groot 67 Aren, 48 Centiaren, in negen perceelen. Te aanvaarden 15 November 1894. Bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar aanwijzende wat men maandeiyks in Moes- en Bloemtuin, Boomgaard, Boom- kweekery, Orangerie en Broeiery te ver richten heeft, door J. NIEDEKEN, Achtste druk. Naar de behoeften van den tegen woordigen tyd omgewerkt door K. J. W. OTTOUNDER. De prys van dit werk, bevattende onge veer 300 bladz. druks, is f 1,75. is die, getiteld: „in Vrcesciyk gevaar", waarvan het vervolg in no. 33 van het Geïllustreerd Zondagsblad wordt opge nomen. Deze groote Roman trekt algemeen de aandacht. Dit Geïllustreerd tijdschrift biedt buiten dien groote verscheidenheid van inhöud, een keur van Gravuren, Anecdoten, Prijs raadsels, Puzzle enz. enz. De inhoud is overigens als volgt: Onder verdenking (met illustratie). On heilspellend (met illastratié). Ken jour nalist in de klem. Sarah Bernhardt op reit (met 3 illustraties). Een oud rechtsgebruik. Het afscheid (met illustratie). Wanneer men vroeger zjjn maaltgden nuttigde. De barbier van Keizer Jozef II, Vaderliefde. Een welwillende wenk (met illustratie). De Malokoff en de Marseillaise. Onze vorlr. De laatste Bchoen van Maria Antonette, Koningin van Frankrjjk.— Beechaafde Menach on eters.- Een aalmoes van den vrek. - Hoe de Sohaoh van PerziS over «en parapluie denkt. Een «onderlinge quitantie. Een visitekaartje. Een uitzicht. De oorsprong yan het woord Brittannie. Wat bljjft. De honing in eere. Sohaakrubriek. Mededeelingen. Om wekelyks in 't bezit te komen van deze uitnemende illustratie, richte men zich tot de Uitgevers van deze Courant. De prijs is slechts 30 Cts. voor een geheel kwartaal (37} Cts. franco per post.) DE UITGEVERS. STA RING'S LIJST van alle Binnen- en BuitenlandNche MatenGewichten en Munten, zoowel de vroggere als die van den tegenwoordigen tyd, met hunne onder linge vergelykingen en herleidingen, bene vens vele andere opgaven en berekeningen, die iedereen dagelyks te pas komen. Derde, herziene en vermeerderde druk. In linnen band. Prys 90 Cents. By alle Boekhandelaren te bekomen. Wie er prijs op stelt de vruchten te plukken van het dagelijksch gebruik van HAVERMOUT, die bepale zich by het het eenlgt Mei% ttat geheel door stoom wordt gekookt en dientengevolge den hoouaten graad van bereiding heeft bereikt, doch ook het EENIGE merk dat niet LOS wordt verkocht, maar uitsluitend verpakt. $af Die ome H. 0. verlangtlette dus op de verpakking. Wat men in grootsprakige annonces of op andere charlatanachtige wlize voor Havermout aankondige u Koopt, kookt en proeft de H.-O en vergelijkt 't met de zoogenaamde andere soorten, eerst dan zal men tot oordeelen in staat zyn. Is H. 0. voor groote gezinnen te kostbaar, dan vrage men ONZE DUNDEE (ook verpakking van de H.-O. fabriek) als de goedkoopste onder alle Haversoorten Ieder verbruiker kan reeds bevestigen dat. DUNDEE oneindig veel beter is dan welk merk ook, dat werd Ingevoerd na H.-O. Te Seltewhoven verkrijgbw bij P, SAOTÜ&H.

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 2