J. 1 VALK Co., Spei-FÉttfil, I stanti Aanbesteding. Vèlocipède. TEAKHOUTEN KAASVATEN BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. VERBOD. GODSDIENSTOEFENING G. DIJKGRAAF. WOONHUIS. TERSTOND GEVRAAGD: METSELAARS. MEID-HUISHOUDSTER. Dienstbode SAFETY, Schoonhoven, VRAGEN NOG ENKELE SOLIDE AFNEMERS. „DE NEDERLANDEN." LEESBIBLIOTHEEK EEN HOOGST BOEIENDE ROMAN BOEK- Ell KANTOORDRUKKERIJ Door aanschaffing van vele nieuwe lettersoorten, ornamenten, vignetten en andere materialen kan in alle genres van werk met de uitgebreidste drukkerijen worden gewedijverd. "Ammerstol, 17 Aug. Donderdag 15 Augustus was het 20 jaar geleden, dat de heer P. Blanken Jz. alhier met de betrêkking van brievengaarder werd be gunstigd. 'Berg-Ambacht, 16 Aug. Begunstigd door mooi weer werd heden eene ring- een tweewielig rütuig.P Door Sparen werd daaraan deelgenomen. De pry's: een gouden heeren-horloge en een gouden dames horloge, werd gewonnen door den heer D. Blanken Dz. alhier en mej. K. v. d. Wolf uit Gouda. De premie: een gouden horlogeketting en een gouden ring door den heer J. Bak en zijne zuster mej. H. Bak, beiden alhier. Opgeluisterd door een flink muziekcorps en voorafgegaan en gesloten met een optocht van de deel nemers door het dorp, liep alles in de beste orde af. Heden middag werden de vermakelijk heden alhier voortgezet met het „knippen" door meisjes. De pry's, een gouden medaillon, werd behaald door Adriana Casteleynde eerste premie, een fantasiesteldoor Hendrika Kersten, terwyl door nog 4 deel neemsters ieder een groote koek werd gewonnen. Daarna „zakloopen" door jongens. De pr\js, een portemonnaie met zilver, won Teunis Ligthart en de premie, een sigaren- pijp met zilver, IJsbrand Verveer. De commissie, die ons deze genoegens verschafte, heeft eer van haar werk gehad. 'Berken woude, 16 Aug. De rekening der gemeente is door den raad vastgesteld aan ontvangsten tot een bedrag van f 5063,24s en aan uitgaven f4521,10, zoo dat zy een batig saldo oplevert van f 542,14s. Aan onderwijskosten werd uit gegeven f 1989,79, terwyl zy begroot waren ep f 2876. 14 Aug. Op do kaasmarkt werden heden aangevoerd 829 wagens, te zamen 21.075 stuks, wegende 93.784 kilo; pr\js le soort Goudsche f23 k 25, zwaardere f-, 2e soort fl6J k 181,hier onder 24 wagens Derby kaas, pry's le soort f 23[, 2e soort f 18 ft 20 40 wagens Edammerkaas, pry's le soort f28 k f-, 2e soort f 17,— A f 22*. Handel matig. Groot-A miners, 17 Aug. Bij de 1.1. Dinsdag alhier plaats gehad hebbende verpachting van het buffet op het ten- toonstellings terrein werden 4 biljetten in geleverd. Pachter is geworden de heer D. Vonk, uit Peursum, voor f 87,75. Door de kaashandelaars werden deze week voor de kaas de navolgende prijzen besteed: le qual. van f20 tot f22, 2e qual. van f 16 tot f 19; zwaardere soorten tot f 23 de 60 KG. De handel is over 't algemeen redelijk. Voor de tentoonstelling is men hier druk bezig tot het maken van gebouwen op het terrein, en het doet aanzien, dat men niets onbeproefd laat om de tentoon stelling naar welgevallen te doen slagen. Ook de berichten van inzendingen zyn boven verwachting, vooral paarden, koeien en de verschillende artikelen voor zuivel bereiding. Het zal wel de moeite waard zijn een bezoek te brengen aan de Groot- Ammersche tentoonstelling. "Haastrecht, 16 Aug. Het aantal ge vallen van besmettelijke veeziekte „mond en klauwzeer" is weer met een drietal vermeerderd, nl. bij de landbouwers J. Leeuwenhoek, D. Hoogenboom en B. Boere. Het dagelyksch bestuur dezer ge meente heeft op het raadhuis een hooiboor verkrijgbaar gesteld, ten einde de land bouwers in staat te stellen hunne hooi bergen te boren, wanneer zy vermeenen dat er hooibroei aanwezig is. Volgens de rekening van directeuren der Nuts-spaarbank is er in het boekjaar 1893-1894 ontvangen f 23899,11* en uitge geven f23554,805, zoodat er op 30 Juni in kas was de som van f344,31. De rekening werd nagezien en goedgekeurd door de heeren 0. J. W. Kroon, F. L. Deterding en G. Jungeling. Zondagmorgen vertrokken van hier drie inwoners per vélocipóde om een bezoek aan de Aotwerpsche tentoofistelling te brengen. Met veel genoegen hebben zy' die reis volbracht en keerden Woensdag middag weder naar hunne haardsteden. De heenreis deden zy over Vlist, Schoon hoven, Nieuwpoort, Goudriaan, Gorcum, Sleeuwijk, Keizersveen, Geertruidenberg, Maden, Wagenberg, Terheijde, Breda. De terugreis van Breda over Terheyde, Drie- hallijzers, Zevenbergschehoek, Moerdijk, Willerasdorp, Dordrecht, Papendrecht, Elshout, Krimpen, Lekkerkerk, Stolwijk. De reis van Breda naar Antwerpen moest per spoor afgelegd worden, omdat de weg, vol met groote keien, onmogelijk per flets kon afgelegd worden. Onder de landbouwers alhier circuleert een request aan Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, ten einde te ver zoeken, dat by uitbreking van mond- en klauwzeer het gezonde vee niet by het zieke behoeft opgestald of opgehokt te worden. Zy wenschen, dat er een kring wordt aangegeven, opdat daaruit geen vee mag uitgevoerd worden, doch dat de land bouwers dan vry bly ven te doen wat hun goeddunkt. De Commissie, benoemd ten einde de feestelijkheden op den a. s. verjaardag van H. M. de Koningin alhier voor te bereiden, bestaat uit de heerenMr. J. T. C. Viruly, Dr. H. A. Van der Meulen, D. Reneman, F. L. Deterding en G. Jungeling. "Jaarsveld, 16 Aug. Als een bewijs, dat appelen en peren dit jaar weinig opbrengen, kan dienen, dat een onder deze gemeente gelegen boomgaard pas geleden werd ver pacht voor f 40 tegen by na f 400 in het vorige jaar. Een andere boomgaard, waarvan de vruchten, meest peren, verleden jaar f235, opbrachten, leverde nu slechts voor f30 op. 'Lekkerkerk, 15 Aug. Door den bouw meester A. Den Oudsten werd heden alhier aanbesteed, het amoveeren van een heeren huis en het bouwen van twee woonhuizen en aanhooren. Ingeschreven werd voor per ceel no. 1, metselwerk: A. Stoppelenburg f1175,— J. Ver waard f1146,- A. Con stance f1074,— B. Verwaal f1068,— G. Van der Voet f785. Perceel no. 2, timmerwerk: G. Neven Jz. f1138, P. Borsje f1095,-; G. Slyk f998,-. Per ceel no. 8, smids- en loodgieterswerk: M. De Gruijter f271,-; H. Van Zoestf 208,-; Wed. 0. Van der Graaf f 197,50; W. Van Herk f190,-. Perceel no. 4, glas-, behangers- en schilderwerk: L. Mudde f 324,75; W. J. De Vlaming f 800,— J. Van der Velden f 260,-. - Door den koopman J. De J. Fz. werd in de vorige week in betaling ont vangen een bankbiljet van vijftig gulden, hetwelk later bleek te zijn van tien gulden. 'Lopik, 17 Aug. Dezelfde ondernemer, die driemalen per week van Schoonhoven via Lopik naar Utrecht rijdt, heeft thans ook met de marktdagen te Schoonhoven een wagendienst geopend. Vele markt- bezoekers zullen, naar wy hopen, van deze goede gelegenheid gebruik maken, opdat deze ondernemingen, even als de andere, goed mogen slagen. 'Polsbroek16 Aug. De bijna 80 jarige De Gr. alhier zou Woensdag avond aan den Overtocht uit een schouw stappen, toen hij achterover sloeg in de Kerkvliet. Rappe handen brachten den ouden man op het droge, die, druipnat en doodelijk verschrikt, door een paar omstanders naar Zijn woning werd gebratht. •Becuwjjk, 16 Aug. Heden had eene publieke verpachting plaats door het be stuur van den polder de Broekvelden en Vettenbroek, van het grasgewas op den Ringdijk van dien polder, in 4 perceelen: perceel 1 is verhuurd aan Leendert Ver kerk, voor f 45,50; perc. 2 aan Aart Kool, voor f 28; perc. 8 aan Aart De Knikker, voor f 29; perc. 4 aan Pieter Stolk, voor f 28, allen te Roeuwük. Te zamen f 180,50. 'Slein16 Aug. Heden nacht z(|n 2 lammeren van den landbouwer Nap gedood en 8 lammeren van den landbouwer Zui- dam door een hond beschadigd. •Stolwijk, 16 Aug. Op de voordracht ter benoeming van twee leden van het college van zetters voor de directe belas tingen zijn door den Gemeenteraad ge plaatst de aftredende leden, nl. de heeren D. Deelen en G. Graveland. - Ten bewijze, dat het mond- en klauw zeer zich met groote snelheid in onze gemeente heeft verbreid, kan dienen, nu reeds door 58 landbouwers aangifte Is gedaan van het heerschen dier ziekte onder hun vee. Geen enkele hofstede vindt men nu nog buiten de besmet- verklaarde kringen. - Dinsdag 1.1. had de wed. S., wonende op den Tentweg alhier, al geruimen tijd een verdachte lucht in have woning be speurd. 't Scheen wel of er iets smeulde, maar hoe ze zocht, ze kon niets vinden. Eindelijk, toen ze de deuren harer bed stede opende, ontdekte ze, dat haar bed met toebehooren reeds voor een groot deel verbrand was. De versche lucht, die nu vrijen toegang kreeg, maakte het er niet beter op, en alleen door snel handelend op te treden wist men groote onheilen te voorkomen. Hoe dat bed in brand kwam? Men denkt, dat vonken van een dichtbij knappend houtvuur er op terecht zijn gekomen, toen de bedstee deuren nog openstonden. - Naar we vernemen, heeft de com missie, dio zich 1.1. Maandag naar den Minister van Binnenlandsche Zaken heeft begeven, ten einde verzachting te verzoeken der middelen tot beperking van het mond en klauwzeer, weinig work gehad. Waddlngsveen, 15 Aug. Dinsdag avond vergaderden ten tweeden male eenige inge zetenen dezer gemeonte tot de defiuitieve vaststelling van feestelijkheden op 81 Aug. en het samenstellen van een feestprogram. Mede tegenwoordig was thans de op 10 Aug. benoemde eerevoorzitter, onze geachte burgemeester. Na opening der vergadering door den heer K. Van der Torren Jz. ont spon zich spoedig eene levendige discussie over de vraag of de feestelijkheden zich zouden bepalen tot een kinderfeest of dat dit gevolgd zou worden door volksfeesten. Onze burgemeester verklaarde zich volstrekt tegen volksfeesten; ZEd. Achtb. was van meening, dat de omstandigheden, vooral van Waddingsveen, van te ernstigen aard waren, dan dat aan vermakelijkheden kon gedacht worden. In de eerste plaats noemde ZEd. Achtb. den nijpenden nood, waarin hier de landarbeider door den natten zomer verkeert (en terecht, want er wordt op 't land niet verdiend)in de tweede plaats is de naderende cholera zeker geen prikkel voor het aanleggen van feesten. De commissie evenwel te ver gegaan zynde besloot toch de volksfeesten op het program te houden. Het eerevoorzitterschap voor de kinderfeesten nam de burgemeester onder luid applaus op zich. Tot besluit van den dag van 31 Augustus^»! een vuurwerk worden gegeven. Waddlngsveen, 16 Aug. P. d. K., werk man op de stoomhoutzagery van den heer L. P. H. alhier, kreeg Woensdag, terwyl hy by de schaafmachine werkte, een stuk hout tegen den buik, tengevolge waarvan hij inwendig zoo ernstig werd verwond, dat hy' eenige uren later overleed. - Woensdag 15 Augustus herdacht onze pastoor de WelEerw. heer Scheffer don dag, waarop hy' vóór 25 jaren zyne priester wijding ontving. De blijken van belang stelling onder zyne geloofsgenooten waren taliy'k, getuige het dundoek dat van de woningen van alle R. K. ingezetenen woei. God geve, dat de waardige man, de oprechte kindervriend, nog vele jaren voor zyne gemeente moge gespaard bly ven 1 Willige-Lnngerak, 15 Aug. In de op heden gehouden vergadering van den raad dezer gemeente werd aangeboden de be grooting voor den dienst 1895. Opnieuw werd de jaarwedde geregeld voor een te benoemen onderwijzeres aan de openbare school en besloten deze vast te stellen op f550 met f25 toelage na een vol jaar verblijf. Aan de onderwijzeres te Cabauw werd diezelfde jaarwedde met toelage ook toegekend. Werd opgemaakt de voordracht van zet ters voor 's Ryks directe belastingen door het aftreden van de heeren A. P. Timmer en B. De Hoop. Met de aftredende leden werden op de voordracht geplaatst de hh.1 J. Vermeulen Pz. en A. Schep Jr. Werd besloten nog dit najaar den Noord- Zevenderschen Voordyk van af de Lopik- sche paal tot het eigendom van G. Van Baaien te verbreedenalwaar met het verbroeden is aangevangen, aangezien de wegkanten op sommige plaatsen beginnen te verzakken en de weg gevaar oplevert voor de passage. Ten slotte werd besloten het schoollo kaal door eene schutting in twee lokalen te verdeelen. Woerden, 15 Aug. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 174partijen; prjja van Goudsche le soort f 21 k 23,50, 2e soort f 16 k 20, zwaardere Edam mer, 2equal. f- per 50 kilo. Handel fed el yk. Wijngaarden, 15 Aug. Onder het vee van W. Timmer alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. By gelegenheid van het voor genomen bezoek van H. M. de Koningin en de Koningin-Weduwe Regentes aan Helder zullen de beide Vorstinnen o. a. een bezoek afleggen op Hr. Ms. pantser- dekschip „Koningin Wilhelmina der Ne derlanden". Voor die gelegenheid zal Hr. Ms. raderschip „Valk" in dienst wor den gesteld en zullen HH. MM. tevens eene revue houden over de aanwezige scheepsmacht. Alle in dienst zynde sche pen uit andere directiön zullen te dien einde derwaarts worden gedirigeerd, ten einde de scheepsmacht zoo groot mogelyk te doen zyn. Het geheel belooft een zeldzaam militair schouwspel te zullen worden. Op eene party, Dinsdag door de Koningin-Regentes op het lustslot „Soestdyk" gegeven, waren verschenen 50 kinderen van de 80 die uitgenoodigd waren, allen zonen of dochters van hooggeplaatste personen in Utrflfct, 4anhoofdofficieren en enkele kapiteins pit Utrecht en Amersfoort. Met de Koninginnen, de Hertogin van Albany en den prins en de prinses, hare kinderen en gevolg, waren 67 personen op het middagfeest tegenwoordig. Te 2 uren werd door het specialiteitengezelschap van Frits van Haarlem in de versierde oranjerie van het paleis eene voorstolling gegeven. - Begunstigd doojfc^prachtig weder, is Woensdag middag, vin de werf „Feyenoord" te water gelaten n«t pantser succes op haar dekschip „Piet Hien". Tegenwoordig waren van Rykswege de directeur voor scheeps bouw, de heer Loder, de ingenieur der eerste klasse, de heer Wys, vele marine- en stedelijke autoriteiten en genoodigden. Ook aan den Maasoever, by de Oude Plantage, waren duizenden belangstellen den aanwezig. Na afloop der plechtigheid is onmiddellijk de kiel gelegd voor eon stoomschip, bestemd voor de Indische marine. Tot directrice van het ge sticht „Sterrenberg" te Eede (filiaal van de Johannessticlfting,Christelijk toevluchts oord, teNieuwveen, Z. Holland), is benoemd mej. Mitze, die reeds als zoodanig in functie is getreden. Om den aankoop dezer villa te dekken, heeft het bestuur een 4 pet. geldleening uitgeschreven en wel de 5e en 6e serie, elk groot f 10.000. Aangenomen het beroep naar Everdingen door den heer A. S. Gallóe, cand. te Utrecht. HAAGSCHE BRIEVEN. II. Augustus '94. Ik ben nog altijd erg aan het mopperen en zeer pessimistisch gestemd. Oorzaak van dat alles* is het uiterst ongunstige, gure weder dat ons in stede van midden in den zomer aan de gure herfstdagen doet denken. 'Daar hebben wy de vorige week een weder gehad, boe, ik huiver en ril nog wanneer ik aan dien Maandag avond denk en dan Maandag, zoo de eerste dag der week, wel geschikt om met veel hoop op beterschap het verdere gedeelte door to komen. Het was den geheelen dag broeiend en drukkend weder geweest, geen schoon weder, maar een loodzware, donkere, bewolkte lucht. Doch tegen den avond is er verandering komen opzetten. Aanhoudend weerlichten, de bliksemflitsen waren niet van den hemel, doch zonder eenigen donderslag. Boven de stad pakte zich een dikke, zware lucht samen, alsof alles verpletterd moest worden, op de meeste gedeelten der stad moest het licht worden ontstoken. Lang duurde dit echter niet, want spoedig kwam er een losbar sting, zooals zelfs ouderen in jaren niet hadden bijgewoond. Een zware regenbui, vergezeld van een hagelslag, die velen met schrik vervulde; het is vry van overdrij ving wanneer ik u schryf dat het ware ijskegels waren, die dan ook hun vernie lende kracht op de vensterruiten niet misten. Ik zat vooc de ramen, maar werd onwillekeuflg van myn zitplaats verdreven. De slag kwam van het Noordenzoodat vooral de op het Zuiden gelegen ruiten het moesten ontgelden. Dat de glazen makers in hun vuistje lachten, zult gy' wel kunnen begrijpen, er werd onder hun nen voorraad een ware razzia gehouden de politie moest onder den grooten toeloop orde houden. Een glazenmaker bestelde onmiddellijk na den hagelstorm, per draad- bericht voor een bedrag van 6000 gulden aan riRtep eün^X4PQ£er. ik u ten slotte meld dat de "^zamfcniyke schade in de stad geschat wordt op een 20 a 30 dui zend gulden, dan zult gyniet ontkennen dat de Residentie wel haar deel gehad heeft. Het is intusschen voor de glasver- zekering maatschappijen geen voordeeltje en het slechte weder voor vaders en moe ders met vacantia hebbende kinderen een overmaat van last en landerige gezichten. Aan het Scheveningsche strand hebben wy dezen zomer een uitstekende inrich ting gekregen, in het belang der Haagsche, volksklassen; ik bedoel hiermede het volkszeebad, waar dé werkman tegen den matigen pry's van vyf» cents in de gelegen heid wordt gesteld een verfrisschend zee bad te houden; door deze inrichting is blijkens de reeds verkregen uitkomsten in oen ware behoefte voorzien. Jammer maar, dat deze nieuwe inrichting reeds een menschenleven te betreuren heeft gehad; de vorige week ts toch een dei- baders door den trek van b#t water mede gevoerd en verdronken. De overledene was naar men vernam een zeer oppasend werkman, maar hij wassocialist en dat was de oorzaak dat het bovenge noemde treurige voorval aan het Sche veningsche volksbad een zeer onsmakelijk staartje had. De partygenooten van den overledene wilden Van Veelen (zoo heette hij) ten grave brengen en hadden ver zocht daarbij de bondsvlag ontrold mede te mogen voeren, welk verzoek echter mot eene weigering w^s beantwoord. Desniettegenstaande, wilde men toch in den lijkstoet aan het verlangen voldoen en spoedig vertoonde zich d'oar de roode vlag, gekroond door de Jakobynenmuts. En toen, na herhaalde sommeoring dor politie, de vlag niet verdween, ontstond daar bij een begrafenis een vechtpartij, die aan beide kanten tamelijk verwoed was; er werd proces-verbaal opgemaakt tegen tien der deelnemers en de tamelijk „dooreengesmeten" begrafenisstoet kon weder haren weg voortzetten naar dat oord, waar wij toch allen, hoo verschillend in rang en stand, in party- of gcloofskleur, gelyk zijn. Nadien dag is hot eenige avonden zeer rumoerig in de stad, den Zaterdag avond j.l. vooral; op een der volgende avonden moest een agent van politie het ontgelden. Voor de dienaars der H. Her mandad is by zulke gelegenheden de taak niet zeer gemakkelijk en allesbehalve be nijdenswaardig. Ook hier zyn wy op het punt van Zondags rust, weder een stap, hoe klein hy ook moge wezen, verder gekomen. Behalve dat de melkhandelaten in den laataten tijd zooveel mogelijk het bezorgen van twee malen melk per Zondag vermijden, schijnen ook de kappers wat voor hun Zondagsrust te gaan doen, ten miuste, een kondigde reeds aan dat zijn zaak des Zondags ge sloten is, en daarbij vond hij van zijne cliöntèle voel instemming, slechts een tweetal verklaarde zich ertégen. Indidn de anderen dat voorbeeld eens volgden en eveneens hun zaak des Zondags sloten en de zucht naar dbneuvrentie er buiten lieten, zou het aantal des Zondags geopend-zynde winkeliers, waarin de kappers en haarsnij ders nog al overwegend zijn, zeer vermin deren, maar die eene voorwaarde, de concurrentie er buiten laten, dat zegt wat. JAN Ja. VARIA. Een arbeidersvrouw onder Amersfoort is roor de derde maal ran een tweeling bevallen. Twee maal twee kinderen verjaren op denzelfden datum. Het rjjk gezegende echtpaar woont op „Nimmerdor". Een „eerzaam" huisvader" te Sinilde gooide ign tweede ik een tung naar het hoofd. Het projectiel streefde dat sclioone doel voorbjj en kwaui neer op het hoofdje vau een kindje, dat «waar werd verwond. Een levende illustratie van „oud mai" zag men dezer dagen te Emmen. Twee stakkerds, hij Hi, zij 63, gingen samen naar 't gemeentehuis, om in onder trouw te worden opgenonn n 1 Het huw'lgks- leveu in eeu polderkeet stoort zich dikwjjlsuan 't burgerlyk wetboek niot. In een keet te Terwispel ten minste is een poldergast, die reeds aan een vijfde vrouw titulair de litfde zgns harten bewjjsf, terwjjl deze vrouw in hem haar vierden onvergeteljjken echtgenoot en zorg- dragenden vader vindt. Haar „eerste man" woont met haar onder 't zelfde dak, zonder dat de huiselijke vrede hierdoor ook maar in 't minst wordt verstoord. In 't Vondelpark, te Am sterdam, kregen eenige jongelui het Zondag avond te kwaad met ban „dames". De zwakkere helft soheen hier de sterkste, ten minste, de heeren, met verBoheiden bloedige merkteekens van een niet al te vriendelijk onderhoud in 't aangezicht, kozen het hazenpad. Geen vrouwen! Het bestuur der postergen in Frankigk heeft plan, do vrouwelijke beambten jn groote steden langzamerhand af te soh,.ffen. De Fransche vrouwelijke postbeambten, wordt beweerd, zjjn dikwjjlB slecht gehumeurd, alB bet publiek wat ongeduldig is, en zjj, do dam o», zgn het zóó zelden onder mekaar eens, dat van de bureauchefs wonderen van laot en zeetnan- sohap gevorderd worden, om de orde ouder de lieve achoouen te bewaren l Een 16-jarige kermisknaap solueef een brief uan een dame op een villa te Rgswgk, geen minnebrief, maar toch een, die roerde, door de beschrijving nl. van al de rampen, die een huisvader van eeu tal- rjjk gozin tot den bedelstaf hadden gebracht, 't Blot was „geef drie rijksdaalders, of je laatste uur zal weldra slaan", of neen, dat de jongen dezer dagen voor de rechtbank kwam, waar een jaar gevangenisstraf tegen hem werd geëischt Een verpleegde in het R. C. armhuis te Veendam had verzocht in zgn kleeren begra ven te mogen worden. Toen hg dezer dagen stierf, vonu men in zgu ondergoed een som van ruim 96 gld. aan rijksdaalders, guldens, kwaitjes en halve stuivers, die by blgkbaar had willen nuênemon iu het graf. Een familie te Haarlem hield kermis verleden weck en een dief inspectie in de verlaten woning. Thuis gekomen vond men verschillende trommeltjes en kasten opengebroken en een aantal gouden en zilveren sieraden met nog f 90 aan geld ontvreemd. Terwjjl een boer uit Heiioo, die van de Beemster markt terugkcerdo, in 't gras aan den weg een dutje deed, ging zgn porte feuille met f 800 uit wandelen. Met wien en waurheen onderzoekt de politie. Twee knapen uit Amersfoort, pas 10 aar oud, gingen or dezer dagen stilletjes van door naar familie te Doorn, waar ze een boterham kregen en een glas molk en de boodschap: „maakt datje wéér thuis komt." In de ouderljjke woning teruggekeerd werden ze 't allereerst onthaald op driestrengs- wonderolie. Aan den Rjjswjjkschen weg werden vjjf knapen van 7 tot 13 jaar gevonden, die zóóveel jenever naar binnen hadden gewerkt, dat ze op hun beenen niet staan konden. Een brancard werd gehaald, om de lieve jongens naar een der bureau's van politie in Den Haag te brengen. Als een bijzonderheid van het rjjk des vvedes op aarde kan dienen, dat Ambt Delden de eenige gemeente in ons vader land is, waar men geen politie-verordening heeft; te Heramen, in Gelderland, heeft men geen enkel lokaal met vergdnning, evenmin ais te Sohiebroek, in Z.-Holland, Katswoude, in N.-Holland., Overslag, in Zeeland, Ittervoort en Rgkhoit, in Limburg. Van het eiland Marken is een der oudheden naar elders overgebracht, een kast, die door iemand te Utrecht met f 6000 werd betaald. Een piano-virtuoos te Milaan wedde om 1000 francs, dat hjj 26 uur aan oen stuk piano zon spelen. Ujj won dek weddeuBcbap met glans en verklaarde zioh be reid voor 1000 francs, meer nog 6 nur door te big ven hakken. Zgn vikhden eohter konden het niet meer uithouden. Een Parjjsche danseres, La Luie Fuller, heeft verleden week het kunst lievend Amsterdam in verrukking, gebracht. De kunst van La Loïa Fuller, zegt de „Telegraaf", Staat tot die van haar voorgangsters als een roos tot een snjjboo», als LouiB Bouwmeester tot oen brutaal leeilinkje van do TooDeelBchool, als Dramatische kunst tot Bommig onkruid te Amsterdam. Wat zij te zien geeft is verruk kelijk mooi, heerljjk droom-maar-zaohijes-weg, glADHrjjk van kleurwiegeling, purper«lainming, goudjuioliing, de geheele spectraal-uitbarsting om een vrouwlgf, dat geen Ijjf is dat alles zjjn kan visioen sieleziening geluks- boelding vol teere gratie, enz. De oorlog tusschen China en Japan heeft al treurige ge volgen van wetensohap en kunst. De Keizer vau Japan ie gestoord in het Bohrjjvon van zgn roman „over het leven der honden", een werk in 108 deelen en die van Chiua heeft een oor- logshymne begaan, met het zingen waarvan acht uur heen gaat. lo een der bladen vraagt een waichvrouw: „mangelklanteD, oud-systeem." Gemengd Nieuws. In het Wilhelmina-Gasthuis to Arasterdam worden thans 20 cholera- Hjders vorpleegd. Te Amstelveen is een 18 jarig meisje aan cholera overleden. Te Purmerend is een eerste geval van cholera met doodelijken afloop officieel geconstateerd by een bejaarde weduwe, pvovenierster in het gasthuis aldaar. Te Wormerveer is in een arm gezin een nieuw geval van Aziatische cholera voorgekomen. De patiönte (huisvrouw) verkeert in levensgevaar. Te Haarlem is een cholera geval voor gekomen bjj een schipper uit VVilnis. Hy is naar de barak gebracht. Verder zyn twee verdachte ziektegevallen waarge nomen. een by een rustend schipper op don Burgwal, die weigert naar de barak te worden gebracht, en een b\j eene vrouw uit de Zuiderstraat. Onder Haarlem merliede is weder Asiati- sche cholera geconstateerd, thans by eene in de afdeeling Schalkwijk wonende vrouw. Te Velsen is in het gezin van W. v. d. S. op Watervliet de Asiatische cholera uit gebroken; 3 personen zyn reeds aan die ziekte overleden. Ook in het gezin van zjjn buurman is de cholera uitgebroken. Te Maastricht is sedert de vorige op gave 1 persoon door cholera aangetast en is geen persoon daaraan overleden. Sedert het uitbreken der ziekte werden 61 personen ddardoor aangetast, van welke 28 met doodelijken afloop. Op de veemarkt te Rotterdam werd Maandag onder een koppel van 22 lammeren schurft geconstateerd. De diqren zijn naar het abbattoir gebracht en af gezonderd. De bekende onvermoeide wandelaar, de heer L. C. Dudok de Wit te Breukelen, brengt te voet een bezoek aan de tentoonstelling te Antwerpen. Zaterdag nacht te 12 uur 15 min. bevond de heer De Wit zich te Utrecht, Zondag ochtend 11 uur 15 min. was hy te Breda, en Maandag namiddag tel uurteMerxen, eene voorstad van Antwerpen. De heer De Wit heeft den geheelen nacht doorge wandeld niettegenstaande het hoogst ongunstige weder. De afstand Utrecht-Antwerpen is ruim 117 kilometer. Door oen noodlottig toeval viel te Willemstad de omroeper W. K. in do haven; alhoewel spoedig daaruit gehaald, stierf hy reeds eenige oogen- blikken later tengevolge van inwendig bekomen kneuzingen. Het wilde helt, dat Zondag den boschwachter in den Koekamp te 's Gravenhage aanviel, is Maandag, jijist toen het naar den dierentuin, voor rekening waarvan het gekocht was, zou worden vervoerd, gestorven. Ter voorkoming van verdere ongevallen waren de pooten van het beest vastgebonden. Woensdag-avond geraakte de conducteur Beenen der S.S. te Roermond onder een in beweging zynden goederen trein, met het gevolg dat hem beide beenen werden afgereden; de dood volgde on middellijk. Te Krimpen a/d Lek is van N. Roest eene roeiboot (Friesche jol) ge stolen. Sedert eenige maanden woonde in de Kolfstraat te Dordrecht C. v. d. W. in gemeenschap met J. B. Deze vereeni- ging uit „vry'e liefde" was echter niet gelukkig; onaangénaamheden en kijfpar tijen waren aan de orde van den dag. De beide leden van de vennootschap namen daarom een verstandig besluit, nl. de ver- eeniging te ontbinden. Zy kwamen hierbij overeen die scheiding Zaterdag jl. te doen plaats hebben, waarby v. d. W. als aan deel in het meubilair aan haar f 7 zou uitkeeren. To.en de vrouw Zaterdag avond van haar werkhuis terugkeerde, eischte zy dan ook hare f7 op. In plaats van haar dit aandeel uit te betalen, begon de man haar te sarren door met het geld te rammelen, terwijl hij haar onder toevoe ging van minder liefelijke benamingbn, op krachtige wyze beduidde, dat hy iiiet van plan was zich aan de overeenkomst te houden. Hy begaf zich daarna te bpd, zonder zich om de woedende vrouw verder te bekommeren. In hare wanhoop nam deze toen een helsch besluit. Voorjge- vende uit te gaan om petroleum voor [de lamp te halen, komt zy weldra met de ontvlambare vloeistof terug, giet een hal ven liter op het bed en werpt er een brandenden lucifer op. In een oogenblik stond het bed in lichtelaaie. Zonderjet- sel te bekomen, kon v. d. W. nog haastig uit 't bed springen en zich reddenien agent van politie en eenige buren snelden daarop toe en bluschten den brand. [De vrouw werd door de politie aangehouden en naar het bureau overgebracht; Maandag werd zij ter beschikking van de justitie gesteld. -- Omtrent den moord te Scha- gen schryft men Tot heden zyn nog geen arrestatie's gedaan. De lijkschouwing heeft aan het licht gebracht, dat de weduwe, die zeer doof was en in de keuken snyboonen !zat te snijden, door een slag met oen bijl op het achterhoofd getroffen is, waarna haar de keel is afgesneden. De moordenaar is toen waarschynlijk begonnen met het door zoeken van kasten en laden, door welk rumoer het nichtje, dat in een alkoof sliep, wakker werd. De misdadiger heeft toen haar, die hij eerst niet bemerkt had, aangevallen en toen gebruik gemaakt van het dichtsby liggend vleeschmes uit den winkel. Het arme kind moet zich ver schrikkelijk verweerd hebben, blijkende uit de ontwrichte ledematen en de bloed vingors en strepen op de wanden der bed stede. Zy' werd gevonden met het hoofd op den grond en een been in een laken verward op den rand van het bed. De burgemeester van Schagen, de heer S. Berman, is van zijn verlofreis terug gekeerd. Maandagavond laat werd een scherp onderzoek ingesteld in de Papen straat, een geringe straat, waarin zich twee logementen van den laagsten rang bevinden. Voor zoover bekend, heeft het onderzoek niets nieuws opgeleverd. De justitie schijnt nog in het duister rond te tasten. Do lijken der slachtoffers zijn weer naar de woning vervoerd en Woens dag middag van daar uit ter aarde besteld De burgerij van Schagen en omliggende gemeenten stelt f 750 beschikbaar voor de ontdekking van den moordenaar der twee vrouwen. Een der hoofden van scholen te Ginneken kreeg op zyne vraag, waarom Dina v. B. niet school was, ten antwoord „Meester, ze moest kijken of het varken jongde en dan moest ze vader roepen." Het schoolhoofd wist niet precies onder welke rubriek dit schoolverzuim gebracht moest worden. -Een broeder van Caserio, den moordenaar van Carnot, hoeft te Rome, waar hy' bediende was, uit wanhoop over zijns brooder's snoode daad, zelfmoord gepleegd. Lyon, 16 Aug. Caserio, demoordenaar van Carnot, is te 4 u. 55 m. geguilloti neerd. Toen men hem op de bank legde, riep hy' uit: „Houdt moed, kameraden! Leve de anarchie!" Daarop verzette hy' zich op de hevigste wy'ze tegen het vast binden van zyn lichaam. Overigens had de ten uitvoerlegging van het doodvonnis zonder cenig incident plaats. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 17 Augustus, Koningin WILHELMINA! Wie niet blind is voor alles wat de tydgeest ons laat zien, en wie ontvanke lijk is voor hetgeen de tydgeest leert, die zal, wanneer zyn hart wi klopt voor het vaderland en voor doorluchtig Stamhuis van Oranje, harte toejuichen iedere poging, die wordt aangewend, om met warme geestdrift een oranjefeest te vieren ter eere van onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina. De dankbaarheid die ons betfielt, dat wy onder onzen tegen woordigen regeeringsvorm rust, vrede en welvaart genieten, mogen we zeker wel uiten op den ver jaardag van Haar, ons toekomstig Hoofd van den Staat. Daarom een woord van Hulde voor hen, die zich de vele moeiten en zorgen getroosten, om ook in deze gemeente den Sisten Augustus niet onopgemerkt te doen voorbygaan, en, op welke wyze dan ook die feestdag wordt gevierd, hetzij door volks- of kinderfeesten of versieren van gebouwen en straten, muziek, illumi natiön of vuurwerk, iedere uiting, zelfs het eenvoudig ontplooien van onze driekleur met den Oranjewimpel zal de feestvreugde verhoogen en het doel wat de feestcom missie beoogt vergemakkelijken. Van harte wordt dan ook den commissieleden toe- gewenscht dat zij overal en by iedereen die wanne en hartelyke medewerking en belangstelling zullen ondervinden, die noo- dig zijn, om aan den feestdag dien glans en luister te geven, onze beminde Koningin waardig. „Eendracht maakt macht." Do eenvoudigste bewyzen van hulde samen gevoegd, werken mede om één flink ge heel te vormen en te toonen dat ons bloed nog „door de aderen vloeit, van vreemde smetten vry" en de liefde voor ons Vor stenhuis by ons onverzwakt is gebleven en wij in onze jeugdige Koningin dank baar willen herdenken wat Nederland aan het geslacht van Oranje-Nassau sedert eeuwen verplicht is. Een gezaghebbend man schreef: „Als de hoek- on sluitsteen van het Staatsgebouw verdient Koningin' Wilhelmina de hulde des volks, en de gemeente-besturen zyn zedelyk, zooalniet wettelyk, verplicht uiting aan die hulde te geven door alle gepaste middelen die gebezigd kunnen worden?" Dat ieder zich dan ook beyvere om de oude spreuk der vaderen te eerbiedigen „Nederland en Oranje zyn een." In de heden gehouden raads vergadering is door staking van stemmen aangehouden het voorstel om eene sub sidie van f150 te verleenen aan de com missie voor de feestviering op 31 dezer. In deze vergadering werd o. a. ook ge arresteerd het in de vorige vergadering genomen, zeer gewaardeerd besluit op het adres van onze redactie, zoodat wij thans in staat gesteld zyn om in het vervolg een meer volledig verslag te kunnen ge ven van het verhandelde in de vergade ringen van den gemeenteraad. *- De Commissie voor de Feest viering op 81 Aug. a. s. heeft in hare heden-avond gehouden vergadering be sloten, de aanvrage om subsidie aan den Raad in te trekken en, gesteund door de bijdragen van de ingezetenen, onzen Koninginnedag zoo luisterrijk mogelyk te vieren. Dat zy daarbij op den verderen moreelen en flnanciöelen steun en mede werking van hare mede ingezetenen rekent, behoeft zeker geen betoog, en wy vertrou wen, dat in ruime mate in verschillende vormen de gevraagde steun zal worden verleend, opdat de plannen, die men geopperd heeft, verwezenlykt kunnen wordeu. Behalve verscheidene kinder en volksspelen zal door muziek, illumi natie en vuurwerk den 81. Aug. tot een waren feestdag gemaakt worden. Ten bewijze van het gebrek aan onderwijzers en onderwyzeressen kan zeker wel dienen, dat eene vacature aan de openbare school 1ste soort alhier (sa laris f 500 tot f550) niettegenstaande vele oproepingen, sedert 1 Maart 1893 onver vuld bleef. Op de gewone weekmarkt waren Woensdag 45 biggen aangevoerd, prijs f5 - 10- 18-. '- „St. Margriet" heeft sedert haar intreden dit jaar - 20 Juli - haar ouden roem gehandhaafd. Dag aan dag regent het weinig of veel, en zoo zachtjes aan begint de korenoogst erg onder het vele water te lijden, terwyl de laag gelegen landen drassig en enkele totaal ongeschikt tot beweiden zyn. Was het gepasseerde jaar te droog, toch kan de langdurige droogte niet zoo schadelijk zyn als veel regen en hagel. De buitengelegenheden ondervinden ruimschoots de gevolgen van het gure weer, en zoo goed als men het in het afgeloopon jaar gehad heeft door den aanhoudend schoonen zomer, zoo slecht heeft men het thans. De buitenpartyen zyn uit, de tyd gaat voorbij en de gele genheid om te verdienen komt niet terug. Het mond- en klauwzeer on der het rundvee breidt zich veel uit, doch Is van een zeer goedaardig karakter. De handel wordt echter zeer bemoeilijkt en vooral het buitenland houdt de grenzen voor invoer gesloten. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. sluit ran den gemeenteraad te Berg-Ambacht, sitting 3 Aug. 1894, in sake het versoek van den Ned. Herv. Kerkeraad te Sohoonhoven, omtrent de voorwaarden waarop het verzoek is toegestaan. Waarheid iB, als het onderwjjs door per sonen wordt gegeven by genoemd besluit be doeld, kan er goed onderwjjs verwaoht worden, dat niet gegeven kan wordon door ongelmden of onbevoegden, die door boekjes als anders- zins eerst voorgolieht moeten worden. Onder dankzegging voor de afgestane ruimte, Hoogachtend, Uw dv. dienaar, A BR. KRUIJT. Vervolg der Nieuwstijdingen. - By Kon. besluit is benoemd: tot ontvanger der invoerr. te St. Pieter J. M. Van der Minne, ontvanger der in voerr. en acc. te Vlodrop (station). - Het gevolg, dat de Koningin nen by het bezoek aan Zeeland zal ver gezellen, bestaat uit: Baronesse Van Har- denbroek, grootmeesteres; Jonkvrouwe Van de Poll, sui-intendanteBaronesse Van Ittersura, eerste hofdame; Miss Win ter, gouvernante van H. M. de Koningin; Baron Van Hardenbroek van Berg-Am bacht, opperkamerheer; Ridder Huyssen van Kattendyke, kamerheer; Jhr. De Ranitz, particulier secretaris van H. M. de Koningin Regentes; Baron Bentinck, le stalmeester; kapitein Jhr. Van den ich, adjudant; Jhr. Vegelin van Claer- bergen, referendaris by het kabinet der Koningin, en luitenant Graaf Dumonceau, ordonnans-officier. - De heer James Smith, lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland, is te Kralingen overleden. - De heeren G. Rysdyk te Usel- monde en G. Smit te Maassluis zyn ge slaagd voor de hoofd-akte. - Voor de akte Fransche taal (l.o.) zyn o.a. geslaagdmej. M. C. Bokhoven te Gouda en de heeren G. Th. Hofs te Lekkerkerk en D. Douma te Nieuwer- brug a/d Ryn. - Mej. M. C. Van Olden te Leer dam heeft met gunstig gevolg examen afgelegd in de Engelsche taal. - Ds. A. H. De Klerck te Ridder kerk c. a. heeft voor het beroep naar Hasselt bedankt. - Aangenomen het beroep by de Geref. Gem. te IJselmonde door den heer R. Smeding, cand. - Bedankt voor het beroep by de Geref. Gem. te Leerdam door den heer A. Doorn, cand. te 's Gravenhage. 16 Aug. De levering der illumineer-glazen voor de feesten by ge legenheid van het verblyf der Koninginnen in de Zeeuwsche hoofdstad is opgedragen aan onzen stadgenoot den heer W. J. Van Leeuwen, 'Anieide, 17 Aug. De zangvereeniging Kunstliefde en Vriendschap" alhier heeft zich aangesloten by den bond voor ge mengde zangvereenigingen. lam, 16 Aug. Heden-avond 6} ure werd hier het zoontje van Bergeyk door een voerman uit Meer kerk overreden. Ofschoon het wiel van het rjjtuig over het hoofdje ging en dit hevig bloedde, meende de dokter toch dat het niet inwendig gekneusd was en dus geen ernstige gevolgen zou hebben. "Hoornaar, 16 Aug. Sedert de vorige week is de prys der kaas f 1,— per 50 K.G. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 17,— k f 21,- en voor zware kaas tot f 23,- de 50 KG. besteed. Kinderdijk, 16 Aug. Heden is van de werf der heeren Smit alhier een stalen hopperbaggermolen, besteld door de firma A. F. Smulders te Utrecht, te water geloo- pen. De lévering van dezen hopperbag germolen is aan de firma Smulders opgedragen door de North's Portland Cement Works te Antwerpen, om te dienen by de werken voor de nieuwe haven te in Bulgarije. Het schip heeft eene lengte van 45 M. by eene breedte van 8,50 M. en eene holte van 4 M. Het bezit een eigen voortstuwingsvermogen, waarmede het ook zyne reis naar Bulgarije over zee zal doen. De inrichting van dit soort vaartuigen is betrekkelyk nieuw; de opgebaggerde specie wordt voorloopig in het schip zelf geladen, om later in zee uitgeworpen te worden. Na het afloopen werd het schip gedoopt Ferdinand I," naar den vorst van Bulgarye, die per telegraaf hiervan verwittigd is. Lekkerkerk, 17 Aug. Heden bezocht Commissaris der Koningin deze ge meente en bracht een bezoek aan onder scheidene openbare en byzondere inrich tingen. Van de openbare gebouwen en >articuliere woningen wapperde de Neder- andsche vlag. Heden-morgen ten 10* uur ontstond er brand in de kuiperij van J. Bouter, welk pand spoedig met zyne woning geheel uitbrandde. De burgemeester en de brand spuit met het personeel waren spoedig op het terrein aanwezig. De spuit trachtte de belendende perceelen te behouden, wat haar óok gelukte. Van den inboedel is veel gered, zoomede van de gereedschappen de voorraad werkhout werd in de vlammen vernield. Een en ander was tegen brand schade verzekerd. 'Meerkerk, 17 Aug. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd 36 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor lste kwal. van f 20,— tot f 22,—voor 2de kwal. van f 17,00 tot f 19,00 per 100 halve KG. Oudewater, 17 Aug. Woensdag-avond 8 uren vermiste men in 't gezin van O. De Korte alhier het jongste zoontje, ruim 6 jaren oud. Sinds vyf uren was hy afwezig, en ofschoon by gelegenheid der kermis meiul!iet anders dacht dan dat de pret hem aantrok, by het inval lend donker begon men ongerust te wor den en ging men hem op de markt by dq, kramen zoeken, doch te vergeefs. Toen eerst kreeg de gedachte aan een ongeluk de overhand en ging men ook voor de angstig I zoekenden aan het dreggen in 't water, met dat gevolg, dat 't jongetje uit de schut- kolk der sluis levenloos werd opgehaald. De schouwing bewees dat het kind al eenigen tyd in 't water had gelegen en dus al spoedig na het verlaten der ouder lijke woning zonder door iemand opge merkt te worden, moest te water geraakt zyn. De toestand van 't gezin, die een vroolyk kind hadden zien vertrekken, en dit als lijk tehuis zagen brengen, laat zich meer gissen dan beschryven. - De kermis alhier is voor dit jaar al weder achter den rug. Zooals gewoonlijk was er niet veel bezienswaardigs, en ware het niet, dat de harddravery-vereeniging „Voorwaarts" op den z. g. bosten kermis dag (Dinsdag) eene harddravery en dit jaar zelfs annexe ringrydery ter opluistering ten beste gaf, de kermis zou zonder dien steun den naam van jaarfeest niet meer ver dienen. Op den genoemden Dinsdag en ook op Woensdag (R. K. heiligendag) waren er nog al wat bezoekers van buiten, doch de overige dagen kenmerkten zich door eene stilte als op gewone tyden. Niettegenstaande dit, de liefhebbers van muziek (op allerlei gebiedfijn en grof) konden dit jaar hun hart ophalen, want, 't moét gezegd, door de verschillende café houders was er in hunne lokalen goed voor gezorgd. "öudewatcr, 17 Aug. De aanvoer ter kaasmarkt bedroeg heden 80 wagens, te zamen bevattende 4160 stuks kaas, we gende 22080 Kilo^rys lste qual. f20 tot f28, 2de qual. f16 tot f20. redelijk. Handel Vi88cherij-Berichten. 'Amnieralol17 Aug. Van Zaterdag 11 tot en met Vrydag 17 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd: 688 zalmen; prys van zomerzalin van f 0,75 tot f 1,10 en van Jakobszalm van f 0,75 tot f 0,90 per kilo. 'KraUngen, 17 Aug. Deze. week werden ter markt aangevoerd 4809 zomerzalmen prijs groote zalm f 1,00 k f 1,05, kleine dito f 0,85 k f 0,90, St. Jakobzalm f 0,80 A f0,85 per 5 ons. '-Het zalmvisschen met de zegen is Woensdag op de rivieren gestaakt. Al leen do dry vers en de steekvisschery'en kunnen met visschen doorgaan. Gemeente Sohoonhoven. Van 16 tot 17 Augustus. Geboren: Alida Corneliad. van J. Boon en J. G. A. Kujjlenburg. Ondertrouwd: J. Ponsioen en J. M. B. C. Copper (van Culemborg). Gemeente 6root-Ammere. Van 1 tot 16 Augustas. Geboren: Dirk, i. van P. Rozendaal en E. Demper. - Hermann. Jaoobus, i. van P. Fredriltie en M. Molenaar. Overleden: A. Ejjkelenboom, oud 4 j. en 7 m. C. N. Witiier, oud 6 w. Gemeente Jaarsveld. Van 1 tot 16 Augustus. Geboren: Lena, d. van A. Iloogendoorn en N. Dekker. Maria, d. van T. de Bruin en N. Oskam. Willem, i. van B. v. Zoelen en J. C. de Vos. Overleden: J. M. da With, oud 16 d. Gemeente Langerak. Van 1 tot 16 Augustus. Geboren: Arle, i. van A. van den Berg en N. Vink. Jannigje, d. van J. A. Rozen- daal en H. den Boer. Janna, d van C. de Groot en J. Vroon. Overleden: A. van den Bergoud 7 d. J. de Groot, oud ld. B. Sterrenburg, oud 8 j. en 10 m. Gemeente Lopik* Van 1 tot 16 Augustus. Geboren: Pieter, a. van A. Jonkers en A. de Wjjman. Cornelia Helena, d. van W. Verhejj en G. van Bruggen.Wilhem Hendrik Joan, van N. F. Gambiet van Nooten en A. Feith. Overleden: J. Kersbergen, oud 79 j. J. Boojj, oud 3 w. L. Rietveld, oad 81 j., echtgenoot van Z. de Vrankrjjker. Gemeente Nieuw-Lekkerland. Van 8 tot 16 Augustus." Go boren: Geertje, d. van J. Faas en L. van Zoest. Hendrik Woutcrse, van W. de Graaff en J. C. de Graaf Overleden: M. van den Borg, oud bijna 16 m. C. Stam, oad 87 j. Gemeente Nieuwpoort. Van 1 tot 16 Augustus. Geene aangiften gedaan. Gemeente Reeuwijk. Van 1 tot 18 Augustus. Geboren: Clasina Cornelia, d. van T. Mo raal en C. Varkenvisser. Dirk, i. van J. de Hoog en M. van Zgll. Overleden: O. van Kats, oud 1 m. Gemeente Stolwijk. Van 1 tot 16 Augustus. Geboren: Margaretha Huigerina, d. van L. Koot en H. Both. Klaasje, d. van T. de Vrjj en W. de Redeljjkheid.Willom, i. van W. Kool (overleden) en A. Opsohoor. Wiggert, i. van J. Donker en 8. van Wijngaarden. Maria, d. van M. Koolwijk en A. de Mik. Overladen: W. J, Verburg, oud 4 w. Aug. 1894 hopen JjT f PIETER DE BAS gf I en *s>r MARIA DEN HERTOG W hunne 25-jarige Echtvereeniging te gedenken. Dat de Heere hen nog lang met en voor elkander spare, is de jf? wensch van hun dierbare betrek- I kingen. l Uit aller naam, IC. CATSBURG, Kralingen. g? k Schoonhoven, Oranjestraat, vy* Heden overleed, door een smarteiyk ongeluk, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Zoon en eenig Kind WILLEM, in den jeugdigen leeftijd van 14 jaren. Wat wy by' dit treffend verlies gevoelen, kunnen zy beseffen, die pns dierbaar kina gekend hebben. D. VERWOERD. A. VER WOERD - BROUWER, Vlist, 18 Augustus 1894. De Ondergoteekende verklaart, Y dat de lasterlyke praatjes om trent MATTHUS STIP te Berkeawoiido in het geheel niet waar zijn. BETJE CLASING. Het is voor lieden buiten de gemeente N.-Lekkerland verboden, in den Polder N.-Lekkerland te VISSCHBN, omdat eenige ingezetenen het vischwater hebben gepacht en van de meeste eigenaars ver gunning hebben verkregen. Enkele Visschers. op Zondag 19 Augustus n. s., 's voorm. 10 ure, onder leiding van Ds. VISSEH, Predikant der Ned. Herv. Gemeente te Nieuw-llelvoct. De Ondergeteekende blijft zich als voorheen belasten met 't stellen van ContractenRequesten en andere stukken in vereisehten vorm, het behandelen van zaken voor alle Kanton gerechten in Nederland, het geven van advies in Burgerlyke en Strafzaken en be lasting quaestien en doet verder alles wat tot het Rechtsvak behoort. Ook beveelt hy zich aan tot het ver richten van SCHRIJFWERK, en is niet ongenegen wekeiyks een of meer Hoofd artikel» voor de een of andere Courant te leveren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Croot-Ainmers z(jn voornemens op Dinsdag den 28sten Augustus 1894, des voonniddags ten 10} ure, in het Raadhuis aldaar, in het openbaar aan te besteden Het vergrooten der OPENBARE SCHOOL met de leverantie der daartoe benoodigde Materialen. 2. Het maken en leveren van SCHOOL-AMEUBLEMENT. Bestekken en teekeningen zyn van af 18 Augustus 1894 verkrijgbaar ter Ge meente Secretarie en by de firma S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven; die van sub 1 tegen f 1,50 per stel, en het bestek sub 2 tegen f 0,50 per exemplaar. Aanwyzing in loco geschiedt op Vrydag 24 Augustus 1894, des morgens 10 uur, door 0. A. VERHEIJ, Architect te Nleuw- Lekkcrland. te Meerkerk van een bestaand Gebouw in te richten tot Aanwyzing Woensdag 2g en aanbeste ding Zaterdag 25 Augustus, voorm. elf uur. Information by A. EIKELENSTAM aldaar. Schoonhoven, Juli 1894. ZEVEN Bekwame Zich te vervoegen by P. DEN BOER Pz. te Krimpen a/d Lek of aan de ZUID- HOLLANDSCHE GLASFABRIEK te Ca- pelle a/d IJgsel. Tegen 15 November a. s. wordt gevraagd by een Heer alleen, een alleszins bekwame, zeer zindelijke MEID-HUISHOUDSTER; zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven, met opgaaf van leeftijd, onder letters A Z, by den Uitgever T. HORNEER te Gorlnchem. Mej. VAN RESTEREN, Koestraat, Schoonhovenvraagt tegen 1 Nov. a. s. eene flinke liefst van buiten, welke goed met de wasch kan omgaan'P. G. Door onverwacht vertrek TF, KOOP een solide met LUCHTBANDEN, voor den spotprys van f 90,—. Brieven franco, motto „Safety", HULPK. tiiesen-Nieuwkcrk. TH KOOP een driewieligc VÈLOCI PÈDE, in goeden staat, prys f 35, Te zien bij T. DE VAAL, Barbier, Lopik. D E voor één jaar vast tegen 31°/0 zes maanden 3 °/0 met 14 dagen opvragens i> 2| ®/0. Koopt en verkoopt effecten en Coupons. Incasseert Wissels en bezorgt assurantiën. Het Kantoor is geopend: van 9 tot 2 en van 7 lot 8 uur. Zaterdagavond geen kantoor. DE DIRECTIE. MP Monsters op aanvrage gratis verkrijgbaar. De Ondergeteekende brengt ter kennis van H.H. Landbouwers, dat hy, benevens WILLIGE-, ook vervaardigt, solied en concurreerend. Achtend en aanbevelend, J. VAN OOSTENDE, Langerak. VOOR HET HUISGEZIN, door B. H. L. VAN OLST, ARTS. Door eene eenvoudige vermelding der ziekte-verschynselen de herkenning der meest voorkomende ziekten, voor zooverre dit den leek mogelyk zal zijn, gemakkelijk te makente wyzen, welke toestanden als ernstig en gevaarlyk beschouwd moeten wordengerust te stellen, waar geen direct gevaar is, is het doel van dit werlq'e. Prijs 90 Cents. By allo Boekhandelaren te bekomen. VERZEKERING3BANK Maatschappij van Levensverzekering, te ROTTERDAM. van S.&W.N, van NOOT EN,Schoonhoven. Leesgeld 5 Cts per deel. Catalogus 5 Cts. is die, getiteld „In Vreeseiyk gevaar", waarvan het vervolg in no. 34 van het' Geïllustreerd Zondagsblad wordt opge nomen. Deze groote Romaii trekt algemeen de aandacht. Dit Geïllustreerd tijdschrift biedt buiten dien groote verscheidenheid van inhoud, een keur van Gravuren, Anecdoten, Pry's- raadsels, Puzzle enz. enz. De inhoud ia overigens als volgt: Brand in den stal. (met illustratie). Een swarte Gladstone. De Hindoe Farkir van de zwjjgende stad. (Naar het Engvan Charles J. Mansford, B. A. (mot 7 illustraties). Charles Fok in zjjn hartstooht voor het spel. Een instantanóe (met illustratie). Schetsen uit Marokko (met illustratie). Een en ander over de Antwerpsohe Wereld-Tentoonstelling I. Een enfant terrible (met illustratie). De koetsier van Frederik den Groote. Nowton in s»n verstrooidheid. Een duidelgke wenk. Een slokop. De vrouwenrechten. Of hg 't voelde (met 2 illustraties). Een brutale zet. Een woord op zgn plaats. Een raad voor 't ver volg (met illustratie). Sohaakrubriek. Mededeelingen. Om wekeiyks in 't bezit te komen van deze uitnemende illustratie, richte men zich tot de Uitgevers van deze Courant. De prijs is slechts 80 Cts. voor een geheel kwartaal (371 cta- franco per post). DE UITGEVERS. Spoedige, accurate uitmeting. -= CONCURREERENDE PRIJZEN.

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 2