mfc ser a. s., franco erland, 10 K.G. i, Mei- en Juni- staan, dezelfde r J K.G. hooger. aurige en fijne lfl,40 per K.G. ge verzending.. TEN J°zn.. enfaDrifik, N°. 1502. 1894. Zaterdag 25 Augustus. sw elling jjMmiii EN. AMEIDB. lappij Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht IERS, ruStUS1894, na I ure f 0,25. igen hebben met toegang. ?n 2 ure: ling. DE LEK. 1SIEE8T te istiiHvertrekt e. k. in Effecten. en. I”. :ht 1838.) DERIJ tilte. BUITENLAND. Overzicht. Invordering van Belasting. BINNENLAND. y e len, SMIT Jzn. S. W. N. VAN NOOTEN TÉ Schoonhoven, Uitgevers. ?spannen voor •or Paren, ge en te tvoorwerpen. ir paar. voonachtig zijn yfhecrenlanden ard. HENDRIKSE, sie-Lid, L H O E D. LLEBOIS. Schoonhoven fflOOfflOVEME COBRA® VETHOUDERS voornemens op gustus 1894, ure, in het penbaar aan te iweg b/d Haag. VAN NOOTEN. tille Seizoen te ken, zullen wjj it 20 A 25 pro- zitting niet meer beraadslaagd kon wor den en zoo spoedig mogelyk de zittingen te verdagen. Senator Shermon verklaarde vervolgens, dat in de goedgekeurde Tarief- wet wel tusschen de vijftig en honderd belangrijke fouten voorkwamen. President Cleveland heeft de nieuwe tariefwet nog niet geteekend. Te San Diago (Ver. St.) is een man van 72 jaren, de heer W. E. Irving een neef van Washington Irving by na levend begraven. De oude man was, naar men meende, gestorven en een paar dagen daarna zou hy begraven worden. De lijkkoets stond voor de deur en men wilde juist den doode daarheen dragen, toen men in de kist beweging hoorde. Eenige dragers en naby- staanden namen verschrikt de vlucht; maar de overigen maakten de kist open. De doodgewaande man richtte zich op en zag met een strakken blik rond. Hij werd er uitgeholpen en naar bed gebracht, waar hy in slaap viel. Toen hy een paar uur later ontwaakte, gevoelde hy zich veel beter en er is kans, dat hij herstelt. De ontwaakte schyndoode kan zich blijkbaar niets herinneren van den vreese- lyken toestand waarin hy verkeerd heeft. Prijs der AdvertentiënVan 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlijk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrydags-nauiiddags 5 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. papt Graslinnen 10/4 Graslinnen, rk f7,75; 21 El Lakens f 8,75; van f0,80 voor len van f 0,50 ste Flanel f4,90; ■.ondheids Flanel 54 El 6/4 Con- 9,25Linnen- bouquetten en m wit, tydelyk te Handdoeken 5,25; 21 zwaar je) f 7,20Lin- n, 1 groot Tafel- n Damast Tafel- k voor f 9,75; jn voor Dames Ofschoon er in het eerst weinig bewe ging was waar te nemen op het oorlogs- tooneel in het Oosten, schijnen nu de Chineezen tot de aanvallende partij te be- hooren, nadat ze zich aanvankelijk zoo veel mogelijk hadden teruggetrokken en zoodoende hunne krachten gespaard had den. Ze hebben o. a. de Japanners bij Ping-Yang aangetast en hen met groote verliezen teruggeworpen. De Chineesche Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags- morgensfluitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele ryk f 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. mocht onze geachte oudste wethouder, de heer J. L. De Jongh. den 21sten dezer, als raadslid dezer gemeente, gedachtenis vieren. Al te bescheiden was dit door den jubilaris zorgvuldig geheim gehouden; een ruime kring van vrienden en vriendinnen bewees hem evenwel op dien dag dat het geheim toch een weinig verklapt was. Velen, zeer velen echter betreuren ’t, door onwó- tendheid verstoken te zijn gebleven van de gelegenheid om den jubilaris op dien voor hem zoo gedenkwaardigen dag mede van hunne belangstelling te doen blyken; en ongetwijfeld is ’t ook hun aller hartelyke wensch dat de heer De Jongh nog een reeks van jaren geroepen worde en bekwaam zij om de gemeente-belangen, zoowel in den Raad als in het dagelyksch bestuur dezer gemeente, te behartigen. Benschop21 Aug. Heden is door den plaatsvervangend districts-veearts, den heer H. Anker te Oudewater, een eerste geval van tongblaar in deze gemeente waarge nomen, onder het vee van A. Lekker- kerker GAz. Omtrent den oorsprong van dit ziektegeval kan men zich geen denk beeld vormen, aangezien de ziekte hier of in den omtrek van 2 uren gaans niet heerschende is en ook geen vee is aan gekocht. ‘Berkenwonde, 23 Aug. Het mond en klauwzeer onder het vee breidt zich hier meer en meer uit De maatregelen van hooger hand zyn echter niet meer zoo streng, het vee behoeft niet meer in hokken opgesloten te worden en de wacht posten zijn ingetrokken. ‘Bleskensgraaf en Hofwegen, 22 Aug. Alhier is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Uit de vastgestelde rekening dezer gemeente over 1893 biykt, dat is ontvangen f 10444,10 en uitgegeven f8377,135, alzoo een batig saldo van f 2066,96’. Op de voordracht voor twee zetters voor ’s Ry'ks directe belastingen zyn door den raad dezer gemeente geplaatst de heeren N. Aantjes, A. Van der Laan, A. Bongers en A. Brouwer. ’Hekendorp, 23 Aug. De begrooting dezer gemeente voor 1895, door Burge meester en Wethouders den Raad aange boden, bedraagt aan inkomsten en uitgaven f 6606,25’. De Raad besloot de jaarwedde van den veldwachter met f 50 te verhoogen en de omslag van f 1500 op f 1400 te brengen. Zooals gemeld, circuleerde alhier een adres aan de Directie der Maatschappij tot Exploitatie voor Staatsspoorwegen, inhou dende het verzoek tot het bekomen van een spoorweghalte aan de afdeeling „Hoo- gebrug” alhier. Naar wy thans vernemen is hierop goedgunstig beschikt en zal eerstdaags tot den opbouw van een daartoe bestemd gebouw worden overgegaan. ’Jaarsveld, 23 Aug. De levering van 2000 hektoliter steenkolen voor het stoom gemaal „Vogelzang en Wiel” alhier is aangenomen door den heer P. W. Louwman te Rotterdam. ’Krimpen a/d IJsel, 21 Aug. In de Zaterdag jl. gehouden raadsvergadering zijn de volgende besluiten genomen: 1°. voorloopige vaststelling der gemeente- rekening over 1893, in ontvangst op f 21799,84’ en in uitgaaf op f 18926,85®. 2’. Goedkeuring van de rekening van het burgerlyk armbestuur over 1893, in ont vangst op f 1732,50 en in uitgaaf op f 1757,34’, met een subsidiepost van f 1700; 3°. Goedkeuring van de begroo ting van dat bestuur voor 1895, in ont vangst en uitgaaf op f 2182,50, met een subsidiepost van f2000; terwyl de heeren A. Hoogendijk Nz. en J. Hoeflake, die als zetters aan de beurt van aftreding zyn, opnieuw voor die betrekking werden voor gedragen. Blijkens een brief van Gede puteerde Staten is de reclame van P. H. by dat college tegen zyn aanslag in den hoofdelyken omslag, dienst 1894, afge wezen, en het bedrag van zyn aanslag mitsdien gehandhaafd. Leks mond, 20 Aug. In de jl. Zaterdag gehouden raadsvergadering is aangeboden de begrooting van 1895, sluitende voor ontvangsten en uitgaven op een totaal bedrag van f 19663,13[. Op ’t einde van ’94 zal worden overgegaan tot de con versie van de leening, gesloten in 1887. ’Nieuwerbrug, 21 Aug. De timmerman J. alhier, die in de vorige week een uit stapje per rijwiel maakte, werd ’s avonds te Alphen aangehouden door een vijftal aangeschoten jongelieden, die een drei gende houding tegen hem aannamen. J., die te vergeefs trachtte te ontkomen, werd aangegrepen en geslagen, terwijl zjjn rij wiel werd vernield. Van een en ander is aangifte gedaan by de politie. ‘Papekop, 23 Aug. De aan den Raad OPENBARE averantie der Materialen. leveren van ÏMENT. ;en zyn van af jgbaar ter Ge- Irma S. W. N. loven; die van 1, en het bestek implaar. biedt op Vrydag orgens 10 uur, itect te Nleuw- thans in het strijdperk tradniet krachtig genoeg zouden blijken om de wet te doen eerbiedigenzij- voorzeker andere zou vra gen en krijgen ook. De uitkomst heeft bewezendat de ge opperde vrees niet zonder grond was. We. behooren niet in herinnering te brengen hoe te Amsterdam en ook elders een troepje socialen zich georganiseerd hebben om toch den verkoop van aangeslagen goe deren te verijdelen. Eén man biedt een cent, de overigen zwijgen; komt er een bona-flde bieder, dan wordt het kunstje van opbieden toegepast tot aan den man die „geen sjenten heit”, of anders wordt door geweldpleging de werkelijke koop lustige belet mede te doen. Alzoo hebben een Mandvol mannen uit de volksklasse in de wet een openin getje bespeurd, dat al de Ministers, Ka merleden senatorenleden van den Raad van State, mitsgaders alle ambtenaren niet in ’tgezicht hebben kunnen krijgen? Zoo zou men denken, maar ’t is zoo niet. De fout ligt niet in de wet, maar in de toepassing; en het bieden van „één sjent” door Reens c. s. voor een tafel byv, zou niets te beduiden hebben, als men maar van den beginne af de ernstige bie ders had weten te beschermen tegen de geweldenarij dergenen, die hen van de baan wilden dringen en daar ook werke lijk in geslaagd zijn dank zy de zwak heid van de politie. Nu het kwaad eenige malen is geschiedis er geen herstel aan de Minister van Financiën heeft den di recteur der directe belastingen in Noord- Holland en Utrecht wijselijk aangeschreven, tot nadere order de executoriale verkoo- pingen van roerende goederen te staken, en we wachten nu op een nieuwe her ziening van hetzelfde artikel 469. Misschien is er mogelijkheidde mazen der wet weer een beetje nauwer toe te halenin de hoopdat het den aanvallers nu niet meer zal gelukken, er door te glippen. In enkele bladen is het denkbeeld geopperd, de toewijzing niet alleen by opbodmaar ook bij afslag te doen plaats hebben, dus door afmyning. ’t Kan goed gaandoch de heeren Reens c. s. kun nen evengoed mijn roepen en dan weer geen sjenten hebben, of een werkelijk koop lustige met een pak slaag of het inwerpen zijner ruiten bedreigen, indien „hij zyn smniet houdt”, als onder het tegen woordige stelsel. Zoolang de uitvoering der wet niet met kracht Wordt doorgezet, al zou er ook een heel regiment soldaten aan te pas komen, en zoolang men on gehinderd wil toelaten dat brutale lui door schrikaanjaging den baas spelen, helpen geen wetsveranderingen. Voor het overige is het niet ondoenlyk, zoowel aan schijnbieders als aan hen die zich bepalen tot een bod van één cent, den pas af te sny'denen daar de Regee- ring toch waarschijnlijk een voorstel zal doen om de wet te wijzigenveroorloven we ons ook daaromtrent onze meening ten beste te geven. Den deurwaarder moet de bevoegdheid worden verleend om na mens den Staat ook te bieden; dan kan hy zorgen dat het goed ongeveer de door hem getaxeerde waarde opbrengt. Is een bod te laagdan verhoogt hij hetwordt het systeem van afmijnen ingevoerddan doet hy zich hooren op het oogenblik dat de som genoemd wordt die de waarde uitdrukt. Het zal dan nu en dan gebeuren, dat de deurwaarder een „strop” krijgt, met andere woorden, dat de Staat eigenaar wordt van een ladetafel, een hanglamp of een canapé. Welnu, dat goed vervoere men naar elders en brenge het op een gewone vendutie, daarmee is de zaak uit. In elk geval, de Staat, als belasting- heffer, is niet alleen in zyn recht als hij zorgt dat elks bijdrage wordt geïnd, hij is dat ook verplicht tegenover de niet- onwilligenwier aanslag verhoogd zou moeten worden als de weigering alge- meenerwerd. Wy, burgers die onze offers brengenwy mogen eischen dat men zich niet laat weerhouden van de krachtigste pogingen om het verschuldigde in te vor deren daar, waar geen onmacht, maar louter onwil de beurzen gesloten houdt. borg te staan voor rente en aflossing. Beide oorlogvoerend^» mogendheden heb ben bijna uit elke EulbpÉesche hoofdstad 'aanbiedingen ontvangen van geld, wape nen en ammunitie en van Britsche zjjde ook van steenkolen. Zoodoende kan de strijd nog langen tyd voortduren. Het huis der Lords en het Britsche Lagerhuis kunnen het schijnbaar ook nooit eens worden. Andermaal is een door het Huis der gemeenten goedge keurde maatregel voor Ierland door dat der Lords afgewezen. Is het dus wonder, dat de Engelsche Regeering meer dan ooit, zich met de zaak bezighoudt? Bjj de behandeling der begrooting van uitgaven deed de Afgevaardigde Healy het voorstel, om 20.000 pond te schrappen op den post, voor den beambtendienst aan het huis der Lords op de begrooting uit getrokken eene wraakneming, die met 67 tegen 58 stemmen verworpen werd. An dermaal stelde de Afgevaardigde Dalziel geheele schrapping voor van dien post. In antwoord daarop echter verklaarde de Minister Morley, dat de Regeering wei gerde, naar aanleiding van zulk eene ge ringe zaak als ambtenaren-loon, het al of niet vertrouwen stellen in het Huis der Lords ter sprake te brengen. De Britsche Lords, diemiet konden ver hinderen, dat de nieuwe successie rechten aangenomen werden, hebben een middel gevonden om zich te wreken. Tegenwoordig kan men byna eiken dag in de bladen lezen, dat de eene of andere Lord zijne contributies aan liefdadige ge nootschappen heeft moeten staken, om dat hy het geld, tot dusverre afgezon derd voor zulke doeleinden, nu noodig heeft, om zyn opvolger in staat te stel len, de noodige successie-rechten te be talen. En het zijn do grootste grondbe zitters, die aldus spreken. Die wy’ze van handelen zal hun geen goed dóen, im mers het is eene erkenning, dat zij tot dus verre vrijstelling van belastingen genoten en de aldus beschikbaar gekregen gelden be steedden, om hunne contributies te betalen aan de openbare weldadigheid. Nu van hen dezelfde offers gevraagd worden als van alle burgers, klagen zij op een manier, waarop al hun baatzucht voor den dag komt. De Minister van Financiën zal zich echter die klachten wel niet al te zeer aantrekken. Te Londen bestaat sinds een half jaar eene vrye arbeids vereeniging, ten doel heb bende de vryheid van den arbeid te hand haven, onberaden werkstakingen tegen te gaan en de betrekkingen tusschen werk gevers en arbeiders te verbeteren. Tot nog toe is het bestuur der nieuwe ver eeniging voldaan over de resultaten, maar zij heeft geld noodig (500 p.-st.) om schul den te lossen die zy voor haar werk aan ging en daarvoor doet zy een beroep op personen, die haar streven wenschen te bevorderen. De Fransche Minister-President begint te beteren, reeds kan hy het bed verlaten. Te Parys is een anarchist, Henri Dacosta genaamd, die een steen wierp door een spiegelruit van een grooten winkel en bij wien men een brief vond, waarin deze verloopen en verloren zoon zyn vader, „den laagsten van alle bourgeois” noemde en met den dood dreigde, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en 5 jaren verbod i van verblijf in Frankrijk. Al de onlangs te Berlijn (Duitschland) in hechtenis genomen anarchisten zyn weder vrijgelaten, op twee na, Schewe en Drager, een paar gevaarlijke bandieten. Volgens een of ander blad zou de oud- kanselier Von Bismarck de anarchisten vergeleken hebben by varkens. De „Ham burger Nachrichten” spreekt dit echter op eigenaardige wijze tegen. Vorst Bis marck kan geen vergelijking gemaakt hebben tusschen anarchisten en varkens, daar de laatste nuttig zyn voor den mensch en als het ware nog eene roeping op aarde vervullen, zy het dan niet eene volmaakte. Zoo iets kan men in geen geval van de anarchisten zeggen. Eene vrouw, die zich te Solingen liet waarzeggen, hoorde van de waarzegster zoo’n vreeselijke voorspelling, dat zij in onmacht viel en stierf. Haar man trok zich het treurig uiteinde zijner vrouw zoozeer aan, dat hy krankzinnig werd en naar Bonn moest worden overgebracht. Tegen de waarzegster en haar man, die haar by de bedriegerij assisteerde, is proces verbaal opgemaakt. De opstand der Kaffers in het noorden van Transvanl neemt steeds een ernstiger aanzien aan. De Boeren moeten andere maatregelen nemen; nu wordt er bij de Regeering op aangedrongen, om goed be zoldigde vrijwilligers in dienst te nemen. Vóór November moeten de operation zijn Het ontwerp tot wijziging van artikel 469 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering,"“Verleden jaar door den Minister van Justitie aangeboden, werd in de beide Kamers der Staten-Generaal aangenomen zonder een enkele stem te gen; alleen had het by de beraadslaging der Tweede Kamer een vereenvoudiging ondergaan, met welke de Minister had verklaard zich te vereenigen. Deze zeldzame eenstemmigheid, waar het de herziening betreft van een niet onbelangrijke bepdling in een onzer groote wetboeken, bewijst wel, dat men over tuigd was van haar noodzakelijkheid. En niet zonder reden. Sinds eenigen tijd hadden een aantal het openbaar gezag vijandige lieden een middel ontdekt en by herhaling toegepast, om den gerechtely- ken verkoop van goederen wegens belas tingschuld te verijdelen; de deurwaarder mocht, binnen den kring zyner nauw keurig omschreven verplichtingendoen wat hy wilde, de vrienden waren hem te machtig. Als in de hoofdstad, en' ook op vele plaatsen elders, iemands „inboedel werd aangepakt voor de belastingen”, dan ver schenen de vrienden trouw op het appèl. Een hunner trad als woordvoerder op, dat wil zeggenhij ging bieden. Deed een ander een bod, de man bood aanstonds hooger, totdat hy geen mededinger meer had, en als hem dan, volgens de wet, betaling werd gevraagd, dan vertelde hij „geen geld te bezitten”. Hetzelfde stuk werd dan opnieuw geveild, en ’t ging weer op gelijke manier, totdat af en toe de eigenlijke koopers, wel bespeurende dat er niets van kon komen, de plaats der veiling verlieten en de deurwaarder alleen overbleef met de lieden, daar gekomen uitsluitend om hem tot het staken van zyn poging te dwingen. Dan werd er in het geheel niet meer geboden, en de uit voerder der wet kon vertrekken. Natuurlijk kon de Regeering het daarbij niet laten blijvenwanneer het uiterste middel om onwilligen tot betaling te nood zaken, onbruikbaar werd gemaakt, hoe zeer zou dan niet het aantal wanbetalers toenemenDe wet moest derhalve ver scherpt worden. Tot dusver bepaalde artikel 469 alleen, dat de verkoop bij executie geschiedde met opbod en tegen contante betaling. Om schynbieders te werenmeende de Regeering, zou het voldoende zijn voort aan den deurwaarder de bevoegdheid te geven, by een bod het bedrag te doen deponeeren, en op dit beginsel berustte het nieuwe artikel 469, dat by de wet van 8 April 1893 in de plaats van het vroegere is gekomen. Wordt alzoo een bod gedaanen bestaat bij den deurwaar der het vermoeden dat de man, die het doeteenvoudig maar den boel in de war wil sturendan wordt hem gevraagd da delijk af te schuiven. Heeft de man der wet juist gezien, dan keert onze vriend zyn broekzakken omlacht erg aardig en zegt: „Ik heb geen sjentenI” Het bieden op hetzelfde stuk gaat weer aan den gang, maar de grappenmaker mag niet meer meedoen. Het gebeurt natuurlijk ook dat de deur waarder, als hy reden meent te hebben om den eisch van overlegging der gebo den som te stellen, waartoe de wet hem het recht geeftontdekt met een heuschen bieder te doen te hebben, met iemand die ook gaarne kooper wil zyn, en die der halve geen bezwaar maakt het geld te deponeeren. Dan gaat het bieden door. Wordt een hooger bod gedaan door een verdacht persoon, dan kan geéischt wor den overlegging van het bedrag waarmede het laatste bod het vroegeredat hetwelk door de ter tafel liggende som gedekt is, overtreft; stuit men dan opnieuw op een vriend die „geen sjenten heit”, dan is de eerste bieder aan zyn bod gehouden en grappenmaker No. 2 wordt op zyn beurt buiten gevecht gesteld. W(j vertellen dezo dingen zoo uitvoerig, omdat onze lezers er nooit mede te maken hebben en er dus waarschijnlijk niet van op de hoogte zyn. Toen de Minister Smidt er dat middeltje op gevonden had, meende hy klaar te zyn, en de oolyke verstoor ders der executoriale verkoopers eens netjes schaakmat te hebben gezet. Wel was in het voorloopig verslag der Tweede Kamer, vervolgens geschiedde het ook in dat der Eerste, de vraag gesteld of men er nu op rekenen kon dat met de voorge stelde wijziging de onhebbelijkheid, tegen welke zy werd gericht, afdoend zou zyn onderdrukt: de heeren hadden zoo’n on bestemd vermoeden, dat de Regeerings- slimheid toch zou blyken tekort te schie- By Kon. besluitis,ophun verzoek, eervol ontslag verleend: lo. aan J. J. Van Tienhoven van den Bogaard, als burgemeester van Werken dam, met dankbetuiging voor de lang durige diensten door hem in die betrek king bewezen; 2o. aan A. M. E. Des Tombe, als burgemeester van Uselstein. By Kon. besluit is, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend aan D. Luyten, als le luitenant-adjudant by de rustende schutterij. By Kon. besluit zyn by de rustende schutterij benoemdin de prov. Zuid-Holland, 5de bat., tot Isten luit.-adj. G. Caviét, gepens. 1ste luit, der inf. van het O.-I. leger; in de prov. Utrecht, 2de bat., tot off. van gez. 2e kl. H.Idenburg. Met November e. k. vervallen de bestaande kiezerslijsten van de Kamers van koophandel, en wegens de opheffing der patentbelasting zouden geen nieuwe ly'sten kunnen worden opgemaakt, voordat de regeering in de zaak had voorzien. Thans wordt gemeld, dat eerlang een Koninklyk besluit zal verschijnen, waarbij de laatste kohieren der patentbelasting (die over het dienstjaar 1893/94), nog ge durende eenigen tyd als grondslag der kie zerslijsten voor de Kamers van koophandel gehandhaafd worden. De regeering erlangt, zoodoende den tyd om te overwegen welke regeling voor de toekomst de meest wen- schelyke is en of die regeling wederom by Koninklyk besluit of by de wet zal be hooren te geschieden. De IJselsteinsche Bouw- Maatschappy keert over het boekjaar 1893-’94 een dividend uit van 4 pCt. of f4 per aandeel. De burgemeester der gemeen te Aalsmeer heeft aan zy’ne amtbgenooten verzocht, in hunne gemeente eene collecte te houden voor de slachtoffers van den hagelslag op 6 Augustus te Aalsmeer, waarvan de schade door deskundigen is begroot op circa f50.000. De prijs der aardappelen is sedert een» p^ar dagen zeer stijgende. Maandag zyn ze te Vuren reeds geleverd tegen f2,22’ per HL. Geringe aan voer, voornamelijk uit Friesland, schynt hier van de reden te zyn. Gouda, 21 Aug. De politie alhier heeft hedennacht een goede vangst gedaan. Twee vreemdelingen zyn, door opschuiving van een raam, in het magazijn van gasorna menten enz. van den heer W. J. Van Leeuwen ingebroken en hebben daar won derlijk huis gehouden; hetgeen zy niet mede konden nemen, hebben zy aan den waterkant gezet, zekerlijk met het doel dit weder later te halen, als zy ongemerkt hetgeen zy by zich hadden, hadden ge borgen. Het zyn twee personen, die reeds meermalen met de gevangenis hebben kennis gemaakt. Een bos sleutels, bene vens een beitel werd later nog in de Mo- lenwérf gevonden. Zy zullen nu wel voor geruimen tyd onschadelyk worden ge maakt. Men schat het ontvreemde op ongeveer f150. ’Alblnsserwnard en VUriieerenlAiiden 24 Aug. De handel in kaas was deze week een weinig williger, prys onveranderd; naar boter bestond goede vraag, de prys was iets flauwer. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas van f 16,— tot van Petchili. Oorlog voeren kost geld. Dat onder vinden de Japanners ook ter dege. Eene oorlogsleening van 50 millioen dollars is reeds over-volteekend. Rijke fabrikanten te Yokohama hebben zich bereid verklaard. waar de zwakke plek in de wetsbepalingen zat. De Minister was wys genoeg er niet op te zweren; in zyn antwoord sprak hy van den eeuwigen stry'd tusschen aanval en verdediging, en deed uitkomen dat, zoo de wapens, waarmede de Regeering intreedt. De AmerikAansche Senaat heeft ten opzichte der vier toegevoegde wetten die door het Huis van Vertegenwoordigers onmiddellijk werden aangenomen, beslo ten, dat daarover in de tegenwoordige aan inkomsten en uitgaven f 3408,33. In zyne vergadering van 22 dezer besloot de Raad straatverlichting aan te brengen in de buurt Tappersheul, hetgeen voor het drukke verkeer aldaar zeer wenscheiyk ui,- pt>i ou khu, naai wicnt en Kwa liteit; goeboter f0,55, weiboter f0,45 per kilo. §§Ameide, 23 Aug. 25 jaren onafge broken het vertrouwen der kiezers te hebben genoten, ’t is, vooral in de laatste jaren, niet alledaagsch. Van zulk een voorrecht werd geacht.

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 1