sJÊKm te HOEFBESLAG, MHELWEtt, ,0.13 BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. DANKBETUIGING. OPROEPING BERICHT m INZET. Bouwterrein Ouderkerk a/d IJssel BOVENHUIS, SPOORBOEKJES» REISGIDSEN ZILVERSMEDEN. VE RKOOPINC EENIG HUISRAAD, Bergambacht. Ammerstol, EEN HUIS, EEN HUIS, op Vrijdag, den 31sten Augustus 1894. KINDERSPELEN, VOLKSSPELEN, MiizieMïoerii, Illiiitie, Vinrwerk enz. Een Boerenarbeider Huishoudster Attentie! MEID-HUISHOUDSTER. DIENSTBODE, EENE DIENSTBODE, Dienstbode, W. RHEEHORST, DE FKIESCHE TABAKSFABRIEK. W. J. WIJNANDS, Aan oude en jonge mannen LEESBIBLIOTHEEK Gouda, 28 Aug. Tot opzichter aan de stedelijke gasfabriek is benoemd de heer P. N. Labrijn, assistent by de Rotterdamsche gasfabrieken (fabriek Oost-Kousdyk). Met hem waren in alphabetische orde aanbe volen de heer Harm Kempers, 2e opzichter aan de gasfabriek te Groningen en de heer C. J. v. d. Plank, assistent aan de gasfa briek te Hilversum. In het geheel meldden zich 44 candidaten aan. 'Gorincliem, 28 AuMf<Do vrouw van den schoenmaker v. ina. is hier eergis teren van een drieling, allen meisjes, be vallen. 'Amcidc, SMLAjig. Sedert den gesloten tijd voor de zaMzegenvisscheryen, wordt in het vischwiter tnsschen deze gemeente en Jaarsveld 'met dryltgtten en met de kantzegen gevischt. Over het algemeen was de vangst nog niet gunstig. 'Ammerstol, 24 Aug. Het dubbeltal zetters, den heer Commissaris der Koningin aangeboden, teneinde daaruit eene benoe ming te doen, bestaat uit de heeren D. Ooms, A. Oskam, C. Dogterom en C. Zanen Hz. - Door den gemeente-veldwachter al hier is na zonsondergang een varken in beslag genomen, dat by onderzoek bleek niet geschikt te zijn voor de consumptie. 'Arkel20 Aug. De onlangs alhier opgerichte aardappelbeurs schijnt in een werkelijk bestaande behoefte te voorzien, er worden althans by na dagelijks zaken gedaanheden zyn de „Turken" verkocht voor f 1,90 de HL. 'Benschop, 24 Aug. Naar wy vernemen, zal Ds. Van Daalen van Sluipwijk, beroepen predikant bij de Herv. Gemeente alhier, in een namiddagdienst op 23 Sept. a. s. zyn intrede houden, na des morgens be vestigd te zyn door Ds. H. Hoek van Oudewater. 'Bcrg-Ambaclit24 Aug. Nieuwe geval len van mond- en klauwzeer komen voor onder de veestapels van J. Van der Pyl en C. r j 21 Aug. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd 313 wagens, te zamen 19.459 stuks, wegende 87.956 kilo; prys le soort Goudsche f23 k 25, zwaardere f-, 2e soort fl6J 18J, hier onder 31 wagens Derby-kaas, prijs le soort f 23J, 2e soort f 18 k f 20*, 81 wagens Edammer kaas, prijs le soort f28 h f 2e soort f 18,— k f23. Handel matig. 'Giesen-Nieuwkerk, 23 Aug. Terwijl gisteren-middag de meelhandelaar P. Walt- heer uit Gorinchera, met een zware vracht de brug aan het Pinkeveer zou passeeren, werd het paard onwillig den wagen met ruim 2000 pond meel beladen tegen de hoogte op te trekken, het liep achteruit, de brugleuning bezweek en paard, wagen en voerman verdwenen in de diepte. Ge lukkig snelden dadelijk tal van menschen ter hulp. Waltheer wist zich nog met moeite te redden, doch het paard, dat hy eerst kort geleden voor f825 gekocht had, verdronk, terwijl zyne schade aan wagen en meel tevens groot is. Giesen-Nieuwkerk, 24 Aug. Onze be roepen predikant, Ds. G Timmer, van Nieuwpoort, hoopt den löden Sept. a. s. zyne intreêrede alhier te houden. By wel- willenden afstand Van den conèulent zal hy in zyn dienstwerk onder ons bevestigd worden door onzen voormaligen predikant Ds. Van der Spek, thans te Schoonhoven. 'Haastrecht21 Aug. Volgens de ter visie liggende rekening van de Hervormde Gemeente alhier over 1893 bedroegen de ontvangsten f 1386,09 en de uitgaven f 1743,09s, derhalve een nadeelig saldo van f357,00s.. 'Haastrecht24 Aug. Woensdagavond hield de feestcommissie eene vergadering, teneinde te beraadslagen wat er plaats zou hebben. Op een vraag van één der aanwezigen om het feest ook uit te brei den, zoodat ook oudere jongelieden daarvan konden proflteeren, werd eene commissie samengesteld, die zich met dat doel zou bezig houden. Die heeren zyn: P. C. Muller, A. F. M. Dupper, C. J. M. Kroon, Joh. Van der Meulen en H. J. F. Hey- man Jr. Genoemde commissie laat reeds een inteekenlyst by de ingezetenen rond gaan. - Maandag-morgen had de dienstbode van den landbouwer B. B. het ongeluk by het scheppen van een emmer water in het water te vallen. Gelukkig bemerkte dit de knecht van den buurman P. de L. Hy begaf zich onmiddellyk naar de sloot en had het geluk na veel moeite de zware drenkeling op het droge te brengen. - De schoolspaarbank had op 1 Juli jl. een tegoed van - f877,78waarby eene rente van f9,52. By de hedea gehouden grasverpach ting bracht dat van den polder Bilwyk f 18 en dat van Beneden-Haastrecht f195 op. 'Uoog-Bloklhnd, 23 Aug. Door eenige jongelui werden gedurende de laatste dagen Jjverige pogingen in het werk gesteld, om hier ter plaatse eene zangvereeniging, gemengd koor, op te richten. Die pogingen zyn tot heden met een gunstigen uitslag bekroond, want een 40-tal jongelingen en jongedochters hebben verklaard, van die vereeniging werkend lid te willen worden. De herhaalde oproeping van sollici tanten naar de betrekking van onderwij zer aan de O. L. School alhier, op eene jaarwedde van f525, heeft tot gevolg gehad, dat één sollicitant zich heeft aangemeld. 'Hoornaar, 28 Aug. Sedert de vorige week is de prys der kaas nagenoeg dezelfde gebleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 15,— k f 21,— en voor zware kaas tot f 28,- de 50 KG. besteed. Door den gemeenteraad is met 4 tegen 3 stemmen besloten, de kermis in Sep tember te doen doorgaan. - Tot zetters by de directe belastingen zyn hier herbenoemd de heeren Aait De Jong en D. Hakkesteegt. "Jaarsveld, 24 Aug. Iemand in deze gemeente, wiens eenige koe ziek en geheel uit de melk was, werd dezer dagen niet weinig verrast toen hy van den heer, die hem zyn woning en een stukje land ver huurt, een beste melkkoe present ontving. Linschoten, 22 Aug. In de jl. Maandag gehouden raadsvergadering werd de voor dracht tot benoemiug van twee zetters samengesteld uit de heeren T. Oskam, W. Van den Berg, J. Van de Geer en J. Bergshoeff; goedgekeurd de begrooting van het burgerlek armbestuur voor 189B, be dragende in ontvangst f364,70, in uitgaaf f624,70, met toekenning eener subsidie uit de gemeentekas tot dekking van het tekort; aangeboden de gemeente-begrooting voor ln ontva"g'-ten en in uitgaven op f 10755,85 geraamd. -Loplk, 21 Aug. In de op heden ge- houden vergadering van den raad dezer gemeente werd aangeboden de begrooting voor den dienst 1895, opgemaakt in in komsten en uitgaven tot een bedrag van f 12470,12. Voorts werd opgemaakt de voordracht van zetters tengevolge van periodieke aftreding van de heeren A. Vink en P. Spelt. Met de aftredende leden werden op de voordracht geplaatst de hee ren C. De Bruin en J. Overbeek. 'Meerkerk, 22 Aug. Een 12-jarigejon gen, die zich, in eene schouw gezeten, wilde wasschen, viel er uit en geraakte in de Keulsche Vaart. Eene buurvrouw en iemand, die toevallig met een bootje in de nabyheid aan 't spelevaren was, schoten toe en redden hem uit zyn ge vaarvollen toestand. - Door het breken van den sleeptros geraakte een met rijs geladen schip zoo ver buiten den koers, dat het tegen de schipbrug terecht kwam. Hoewel aan de brug nog al wat schade werd toegebracht, ondervond de passage geen belemmering. - Door het aanhoudend natte Weör werden sommige veehouders alhier ge noodzaakt, hunne paarden reeds op stal te zetten. ♦Meerkerk, 23 Aug. Door de beide zangvereenigingen alhier is, voor het zangersfeest te Lekkerkerk, de stoomboot „Mercurius II" van den heer Van Beu- zekom te Gorkum afgehuurd. Particulieren kunnen, tegen betaling van f 1,- den tocht mede maken. Montfoort, 22 Aug. De zoogenaamde „Schutterskamer" op het raadhuis is thans ingericht tot museum van oudheden. De vele voorwerpen, door ingezetenen voor dat doel afgestaan, kregen zoo'n omvang dat het de moeite loonde alles te regelen. De vorzameling bestaat op 't oogenblik uit ruim 100 nummers en, ofschoon nog betrek kelijk klein, zeer zeker de moeite van bezichtiging waard. 'Moordrecht, 23 Aug. Alhier is een derde geval van mond- en klauwzeer ge constateerd by den landbouwer C. v. R. Het door mond- en klauwzeer aange taste vee van J. De Vos is gezond ver klaard en in de weide gelaten. Evenzoo een gedeelte van het vee van den land bouwer J. Noordegraaf. De „besmette kringen" blij ven nog voor vervoer gesloten. - Onze burgemeester zal deze week van zyn buitenverblijf in de gemeente terugkeeren. Nieuwerkerk a/d IJsel, $3 Aug. Onze predikant, Ds. J. P. Hattink Jr., is beroepen te Harich c. a. 'Noordeloos, 23 Aug. Hoewel de ge zondheidstoestand hier niets te wenschen overlaat, doet zich heden het bijzondere geval voor, dat er in den tijd van vier dagen drie sterfgevallen hebben plaats gehad, waarvan twee volwassen personen en een kind van 7 jaren. "Oudewater, 23 Aug. Voor rekening van den heer G. Daamen is heden door H. Berkhof alhier by uitnoodiging aanbe steed: Het metsel-, lood-, zink- en schil derwerk voor een te bouwen woonhuis. Perceel 1, metselwerk: P. W. Hardenbol, alhier, f1077; G. Van der Pol, id., f1040; P. Blonk, Hekendorp, f890. Aan den laagsten inschrijver gegund. Perceel 2, lood- en zinkwerk: P. C. Ver heul, alhier, f74,18; H. Van Kooten, id., f73,50; P. Hoogendoorn, id., f73,50. By loting gegund aan P. Hoogendoorn. Perceel 3, schilderswerkS. J. Mon- tyn JJz., alhier, f 105; J. Meester, id., f102. Laagsten inschrijver gegund. - Verleden week, by gelegenheid der kermis, waren eenige jongelui voor hun genoegen op een voormiddag in 't naburige Hoenkoop uit visschen gegaan. Na eene poos met die liefhebberij bezig te zyn ge weest en een aardig zoodje visch machtig te zijn geworden, gingen zij zich een wyle verpoozen met een kameraadschap pelijk praatje by den landbouwer, op wiens land zy 't laatst gevischt hadden, terwijl zij den zak met visch zoolang in de weide lieten liggen, voornemens zijnde na 't praatje nog uit een paar slooten de visch te snappen; doch bij hun terugkomst op het land, merkten zij, dat zy buiten den waard, neen buiten de varkens hadden gerekend, die op 't weiland vertoefden, want die lieve beestjes hadden in dien tusschentyd den zak stuk geknabbeld en de visch voor hun middagmaal verorberd. De teleurgestelde visschers hadden geen trek meer in visschen en keerden platzak huiswaarts. 'Polsbroek, 24 Aug. Twee personen uit Oudewater, die jl. Vrijdag op Noord- Polsbroek bezig waren onze geschubde waterbewoners te verschalken, werden plotseling opgeschrikt door onzen gemeente veldwachter, die hen uit alle macht kwam nagerend. De stroopers, die een mooi eind op hun vervolger voor hebben, maken aan de Ach terkade een kwartdraai rechts, hollen naar de Hoogebrug, nemen linksom den Dwarsdamweg naar Oudewater en zien eindelijk, vlak naast zich, maar aan den overkant der wetering, den veldwachter, die pas de kade nadert. Een tergend „saluut" klinkt uit der stroopers mond, maar op 't zelfde oogenblik zijn de klompen van de voeten, de overtollige kleeren van 't lijf en is de veldwachter in de breede en diepe Achterwetering gesprongen, die hy, - zyn notitieboekje tusschen de tanden! - met krachtige slagen overzwemt! Een gesmoorde vloek wordt gehoord aan den overkant. De visschers keeren terug op hun schreden, vluchten in de richting van Polsbroek, maar op steeds kleiner wordenden afstand gevolgd door den veld wachter, die hen eindelijk aan den Pols broekerdam inhaalt en staande houdt. Een woord van bewondering voor den hardlooper, al zyn ze ook door hem over wonnen, moet de stroopers van het hart, maar de veldwachter, door geen vleierij verteederd, noteert hun namen en spreekt by het afscheid alleen de gedenkwaardige woorden: „onthoudt je dag." 'Reeuwtyk (afd. Slaipwjjk), 23 Aug. Bjj de jl. gehouden aanbesteding in 12 peroeelen van het verdiepen en opmaken der ilooten in den polder „De BrooWelden en VettenbroeV, werd ingeiohrevoa door 20 personen. Do in- sohrjj ving geschiedde voor elk peroeel afzondcrljjk: Pero 1,18ineoh., gegund B. v.Rjjswjjk, f190, E.r.Oosterwjjk, - 119,15 H. v, Leeuwen, - 141,— O. v.DgkPi, - 88,- idera - 142, H. v. Wen s veen, - 280, C. v. Vliet, - 277,80 C. v Hamert, -U8, A. ICraan- 222,— D. v. d. Starre, - 123 M. d. Knikker, - 206,66 B. v. ltjjswjjk, -120,— 2,18 8.15 v 4,15 v 5,15 6,18 7,17 8,13 8, 15 r H,13 12,13 allen to Reeuwjjk. 'Ridderkerk, 23 Aug. De cholera-com- missie van verleden jaar is weör handelend opgetreden. Op gezette tijden worden'de scholen en openbare gebouwen ontsmet, en de kinderen krijgen gekookt drink water. De leden ffier commissie, 20 in aantal, hebben genees- en ontsmettings middelen in voorraad. 'Schelluinen, 23 Aug. Dinsdag 11. is te Gorinchem publiek verpacht de 2de snede grasgewas in de Gorinchemsche Avelingen. Ofschoon de verwachting niet veel was, is het gras nog verpacht .tegen ongeveer 40 gulden per HA. Op énkele stukken staat nog wèl zooveel als met de 1ste snede. Sinds een achttal dagen is men in deze streken druk bezig met het delven der aardappelen, die te Gorinchem worden geleverd voor f€,8D k f 2,60 per H.L. Dagelijks komen er kooplieden die ze vlug opkoopen. 'Stein, 21 Aug. By den landbouwer O. Dogterom is mond- en klauwzeer ge- co n stateerd 'Stolwijk23 Aug. De tijding, dezer da^en van hoogerhand ontvangen, heeft zeker menig landbouwer een' gelukkigen dag bezorgd. Moest tot nu toe het zieke vee worden opgestald of, zooals bij vele boeren gebeurde, in een afgezet terrein op hun land worden opgeborgen, thans is men van al die narigheid voorloopig ontslagen, indien nl. door de èigenaars voor flinke afzondering der zieke dieren kan worden zorg gedragen. Alle wachters werden tegelijk eervol ontslagen en met hen verdwenen de huisjes, die hen in dezen gedenkwaardigen zomer tegen de brandende zonnestralen en de langdurige droogte hebben beschermd. „Brand brand Hy staat in braa- aaandZoo klonk het deze week in een der buurten onzer gemeente. „Wie? wie?" was de angstige wedervraag, en ieder liep, alsof een zijner dierbaarste betrekkingen in lichte laaie stond. „De schoorsteen van buurman M." was het ontzettende ant woord. Gelukkig, dat er water in de nabyheid was; een emmer of wat in zyne vuile maag en de patient was van zyne onlijdelijke pijnen verlost. Als het ge noemde lichaamsdeel nu maar geregeld met Sunlight-zeep wordt uitgeborsteld, be hoeft men in 't vervolg voor die kwaal niet meer te vreezen. 'Streefkerk, 22 Aug. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1893 bedraagt in ontvangf 11680,88sin uitgaaf f11426,19s, alzoo een batig slot van f254,19. Voor onderwijs werd f 4810,20s en voor arm wezen f2063 uitgegeven. 'Willige-Lnngerak, 22 Aug. Door de .directie van de zalmvisschery alhier zijn in haar vischwater voor deze gemeente lf zalmsteken geplaatst, om daarmede te visschen gedtfrende den verboden tyd. Door 't aanhoudend natte weder wordt de na-hooibouw zeer vertraagd. Hy belooft anders ook weer een overvloedige opbrengst te geven, evenals de eerste. Op den aardappeloogst werkt de overvloedige regen ook nadeelig. Er komt nog al kwaad in de aardappelen. Het gewas is anders ook vrij goed- Woerden, 22 Aug. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 267partijen; prys van Goudsche le soort f21 a f28,50, 2e soort f 1G bf20, zwaardere f 29. Edam mer f22 per 50 kilo. Handel redelijk. 'Wijngaarden, 22 Aug. De besmette lijke veeziekte mond- en klauwzeer begint zich ook in deze gemeente uit te breiden, thans zyn 7 koeien, toebehoorende aan twee eigenaars, aangetast. De noodige maatregelen tot afzondering zyn door den districts-veearts voorgeschreven. De Koninginnen werden in Zeeland met geestdrift ontvangen. De fees ten en receptiën slaagden goed, daar het weder bijzonder meeliep; alleen by het be zoek aan Vlissingen, waarop plechtige wyze de heronthulling van het standbeeld van De Ruyter plaats had, had men met zware regenbuien te kampen. Woensdag werd een rijtoer door Walcheren gemaakt, waarby Veere en Domburg bezocht werden. Overal gaf men blijken van ingenomenheid met het Koninklijk bezoek. Betreffende het bezoek der Koninginnen aan Jlelder op den 12den September, wordt van vertrouwbare zijde vernomen, dat HH.MM. aldaar niet zullen overnachten en er zelfs niet eens zullen dineeren. Bij de Dinsdag gehoudon tentoon- te Woerdfen sjjn de volgende prjjzen uitgereikt: Voor den dekhengst: 1ste pr. J. O. Van Eeten Jr., Jaarsveld; 2de pr. J. Van Voor de beste veulen-merrie met haar veulen: 1ste pr. Joh. Boekhout, Houten; 2de prgs niet 1ste pr. Joh toegekend. Voor de oor de beste merrie, geboren in 1889 of 1890: bestuursprjjs A. Verwejj, Woerden. Voor de beste merrie, geboren in 1891 of 1892: 1ste pr. H. Van Elten, Nieuwerbrug; 2de pr. J. W. A. De Wit, Linsohoten; bestuurs- prjjs O. Vordujjn, Woerden. Voor de beste merrie, geboren in 1893: 1ste pr. P. Van Dam, Nieuwerbrug; 2de pr. D. Zuidam, Stein bg Gouda. Voor de beste onvermengde weiboter: lste pr. J. Th. Bos Jr., Woerden; 2de pr. C. De Jong, Nieuwerbrug; eervolle vermelding F. Straver, Voor de beste Goudsohe i 2 stuks, ieder van 4 - 8 kilo: lste pr. N. Vroege, Kamerik2de pr. W. Kok, Nieuwerbrug; 8de pr. J. Th. Bos Jr., Woerden. Voor de beste Goudsohe soetemelksohe kaas, 2 sinks, ieder van 8 kilo en hooger: lste pr. P. Brnnt, Waarder; 2de pr. N. Vroege, Kamerik; eervolle vermelding D. Sohouton, Nieuwerbrug. Voor de beste Edammer zoetemelksobe kaas, minstens 5 stuks: 2de pr. Wed. C. Van Ejjk, Voor iwarte _r wangen: le pr. G. H. Lensink, Vleuten. VoorOoohin-China kippen: lste pr. A. Bi dgk,^Rietveld; 2de pr. Jhr. K. H. De Beauf Voor zilverpellen: lste pr. J. Wolbers, Utrecht. Voor het fraaiBte paar eenden: lste pr. J. Van Leeuwen, Bodegraven2de pr. W. T. II. Stolw jjk, Veldhuizen. Voor den besten toom eenden, één waard en _!_.i i 3 eonden; lgte prjjg j v«n Leeuwen, iven; 2de pr. W. T. H. Stolw jjk, Veld- Voor de fraaiste paron duiven: lste pr. G. Beukers, Zegveld; 2de pr. 11. W. Baolde Jr., Voor den Bchoonsten toom ganzen van 1 gent en minstens 2 hennen: lste pr. D. Vroege, Rietveld. Voor do fraaiste vorzameling bloemen en sierplanten: lste pr. J. Kouwen, Montfoort; 2de pr. J. Griffioen, Woorden. Voor landbouwwerktuigen en gereedsohappen: bestuursprijzon aan B. Van der Hel, te Woerden en A. Wibbeke, Vleuten. Voorts werden nog bestuursprjjzen uitgereikt aan J. Van Leeuwen, Bodegraven, voor zwanen J. Groeneveld, Woerden, voor zadelmakers work; J. Broekhujjzen, Woerden, voor zadelmakers- work; Maatsobappjj tot verkoop van hulpmest- stoffen, Rotterdam en Dordreoht; H.W. Baelde Jr., Woerden, voor verschillende zaken op den land bouw betrekking hebbende, en T. F. Mouwe, Woerden, voor landbouwgereedschappen. Des middags is eerst een wedstrgd gehoudon voor het schoonst in tuig loopendo paarden, be spannen voor een tweewielig rjjtuig, toebehoo rende aan landbouwers, waarbij de prgs van loor den heer J. B. Wessc aldaar met de bruine merrie Wilhelmina", en de premio van f 20 door don heer Joh. Boekhout te Houten met de merrie Marie". Bjj den daaropvolgenden wedstrjjd van het in tuig loopende paarden, bespannen voor een dogcart of sjees, werd de prjjs van f75 behaald door Baron Van Heeokeren Utrecht, met de bruine merrie „Cobbie", en de premie van f 25 door de wod. J. De Goeg te Utrecht, met de zwarte merrie „Rosa". Bjj de harddraverjj is de prjjs (f 150) gewonnen door de bruine bles „Buffalo Bill", eigenaar G. A. Ilftbermehl te Nieuw veen. De premiën (f60 en f40) werden niet in ontvangst genomen door de winners A. Van der Jagt te Poortugaal met bruine merrie „Jet", ex „Vitrie", en W. Verboom te Haastrocht met vos „Victoria", daar do commissie om zekere redenen f 25 boete op die heeren wilde toepassen. Evenals vorige jaren, zijn ook dezen zomer een dertigtal Ameri- kaansche heeren en dames te Rysoord (gemeente Ridderkerk) gelogeerd, waarvan de meeste de schilderkunst beoefenen. Door het Openbaar Ministerie by het gerechtshof te 's Hage werd be vestiging gevraagd van het vonnis dei- rechtbank te Rotterdam, veroordeelende een schipper te Lekkerkerk tot 2 jaar wegens heling van eenige zakken tarwe. Voor dezen beklaagde betoogde Mr. L. S. Hol lander, dat niet bewezen is dat beklaagde, de tarwe koopende, wist dat zy door mis drijf verkregen was; o.a. bleek niet dat beklaagde de tarwe beneden de waarde kocht. Uitspraak 29 Augustus. De heer L. De Vries te Gorin chem is geslaagd voor de hoofd akte. -Beroepen by de Gereformeerde Gem. te Leerdam de heer S. O. Los, cand. te Oud-Vosmeer. Voor Yokohama kippen: lata pr. JUr. K. H. Da Beaufort, Woudenberg. Gemengd Nieuws. - Te Kinderdijk, gemeente Al- blasserdam, is een geval van cholera met doodelyken afloop voorgekomen by een schipper, liggende met zyn vaartuig aan de werf van de heeren Jonker aldaar. In een gezin te Katendrocht zijn in twee dagen tyds drie kinderen gestorven. Van het eerst overleden kind is geconstateerd, dat de ziekte Aziatische cholera was. Ook twee volgende kinderen in dat talryk ge zin zijn lydende. De woning is onder politie-toezicht gesteld. Van een jongen, een vrouw en een man, die, met verdachte verschijnselen naar het Wilhelmina-Gasthuis te Amster dam zyn vervoerd, is vastgesteld, dat zy lydende zyn aan Aziatische cholera. In het geheel zyn te Amsterdam nu 39 ge vallen voorgekomen. Te Haarlem is weder een geval van cholera, thans van eene dienstbode, bij eene familie op de Baan, eene deftige buurt. De zieke wordt by de familie ver pleegd en is vry wel. Te Zuid-Schalkwijk (by Haarlem) is Aziatische cholera geconstateerd by den arbeider G. Stolker; de man wordt in zyne woning verpleegd. Te Maastricht is weör een persoon door cholera aangetast en zyn twee personen daaraan overleden. Voor het geneeskundig onderzoek van schepen met het oog op de cholera is te Dordrecht eén kanonneerboot gestati- onneerd. - Nadart in de afgeloopen week in de buurtschap Kruisweg by Bleiswyk een meisje aan pokken was overleden, is nu in de onmiddellijke nabyheid van het sterfhuis wederom een geval van pok ken geconstateerd, en wel by de persoon, die de overledene in hare ziekte heeft verzorgd. - Te Nieuwerbrug is mond- en klauwzeer uitgebroken onder het vee van den heer J. De Kruif. - Woensdag-middag te onge veer één uur brak te Krimpen a/d Lek een felle brand uit in een blok van zeven woningen, genaamd „De Zeven Huizen". Door de spoedige hulp der brandweer brandde slechts één perceel uit, terwijl de overige daarnaast staande woningen ge spaard bleven. De oorzaak moet waar schijnlijk aan onvoorzichtigheid worden toegeschreven. - Te Giesendam heeft zekere v. M. in een twist, in bijzijn van nog vyf andere jongelingen, aan zekeren De J. een klap toegediend, waardoor laatsgenoemde ter neór viel en sedert een dag bewuste loos ligt; het was niet mogelijk hem naar het ouderlijk huis te vervoeren, waarom hij by een zyner familieleden werd inge bracht, alwaar de inmiddels geroepen geneesheer schedelbreuk en aandoening van de hersenen heeft geconstateerd. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. - Van eene te Scheveningen lögeerende Oostenryksche dame is voor ongeveer f6000 aan juweelen gestolen. - Dinsdag-avond, by aankomst van den trein uit Antwerpen, is een heer aan het station te Rozendaal zijn porte feuille met ongeveer fr. 8000 gerold. Hendrik De Jong Is Maandag uit het huis van bewaring, waar hy tot nog toe in voorloopige hechtenis gehou den werd, overgebracht naar de cellulaire gevangenis aan den Amstelveenschen weg, om aldaar zyn driejarige gevangenisstraf te ondergaan. Omtrent den moord te Scha- gen wordt gemeld: Gisteren-nacht zyn gearresteerd en onder geleide van den officier van justitie per rijtuig naar Alkmaar gebracht Simon Alot, oud 29 jaar, timmermansknecht te Scha- gen, en Klaas Boes, 17 jaar oud, meu belmakersleerling, te Schagen. Alot wordt verdacht de dader, en Boes zyn mede plichtige te wezen. Alot ontkent, Boes echter heeft bekend. De beschuldigde Boes woonde naast het huis, waar de moord gepleegd is. Hy is onder de dra gers geweest, die Anna Beiers naar het kerkhof droegen. Nader meldt men: In den tuin van Boes zyn gouden en zilveren sieraden en eene groote som gelds, blijkbaar van den moord afkomstig, ge vonden. Het onderzoek duurt voort. Men meldt uit Amsterdam: Van meer dan ééne zyde verneemt men, dat Alot, die als verdacht van moord op de wed. Bute en hare nicht te Schagen is gearresteerd, vroeger ook in verhoor is geweest omtrent den moord op de beide oude vrouwen te Haarlem gepleegd, doch wegens gebrek aan bewijs op vrye voeten Is gelaten. Nadere bijzonderheden oM- trent den moord te Bussum gepleegd op het 11-jarig dochtertje van den heer Mein- ders, meldt men het volgende: Een onderzoek in het huis van den moord gaf tot uitkomst, dat diefstal de aanleiding is geweest. Duidelijk waren de sporen aanwezig dat men getracht heeft eene secretaire te openen met eene kleermakersschaar, waarvan de beide pun ten half afgebroken waren. Nadat vele getuigen gehoord waren voornamelijk buren, die op de eerste alarm kreten van de dienstbode toegeschoten waren, ging men tot het ondervragen over van de beschuldigde dienstbodeen van den medebeschuldigden soldaat uit Naarden (haren vrijer), die beiden hardnekkig de misdaad bleven ontkennen. Des avonds werd de beschuldigde dienst bode bij het lijk gebracht, zij bleef echter by haar ontkennen. Eensklaps kwam er verandering in haar gelaat en met een diepen zucht verklaarde zy dat haar vrijer de misdaad gepleegd had. De soldiiat werd nu geboeid voor het lijk gebracht, waarop de rechter commis saris hem mededeelde, waarvan hjj be schuldigd werd. Hy bleef echter met een stalen gezicht ontkennen, steeds het lijk aanziende zonder dat een trek van zijn gelaat eenige aandoening verried. Volgens verklaring van de doctoren is de worging met de hand uitgevoerd. Het lijkje is toen naar beneden gedragen en met haar eigen schortje om het hoofd en den hals op een stoel gebonden. Het slacht offer, dat niettegenstaande haar jeugdigen leeftijd zeer resoluut scheen te zyn, schijnt bij hare tehuiskomst gerucht gehoord te hebben op de bovenverdieping, heeft toen hare schoentjes uitgetrokken en is op hare kousen naar boven geslopen, en schijnt toen de poging tot diefstal ontdekt en ge zegd te hebben: „Ik zal het aan vader zeggen", waarop eene worsteling ontstaan is, waarbij het slachtoffer en de beschul digde dienstbode vele schrammen in het gelaat gekregen hebben. De soldaat had slechts aan de pink van de linkerhand eene versche schram. Het „Hbl." verneemt nog, dat de dienst bode, Henriette Momber, en haar vryer, de kanonnier Coelman, sedert eenigen tyd Meiji stelen, omdat van htmMn ndeMpft: 3n, en Kt z lat dejnensi een land zi hadden gehad den aij afwezig zou zijn, te be- zy het geld noodig hadden, ienstbode eerlang de geboorte zou hebben te wachten. Woensdag zyn uit Naarden de korte jas van den beschuldigden Coelman, aan welke jas eenige knoopen met bloed bevlekt en waaraan haren van de verslagene gevonden waren, voor het onderzoek naar Amsterdam gezonden. Zoo ook de sigaren, gevonden in het huis van den moord. Deze sigaren zyn van de soort, die in de cantine te Naarden verkocht worden. Omtrent Henriette Momber verneemt men nog, dat zy reeds vroeger gevange nisstraf wegens diefstal moet ondergaan hebben. Als een groote zeldzaamheid kan worden gemeld dat door M. West- strate, gepensioneerd Oost-Indisch militair, te Molenaarsgraaf aan den hengel een snoek van zes pond is gevangen. Op de tafel van den machi nist W., te Lemmer, stond een pot met kokende koffie. De oudste dochter stiet tegen dp tafel, waardoor de pot van de tafel viel en terecht kwam. op de borst van haar driejarig broertje, dat by de tafel op den vloer lag te spelen. Het knaapje bekwam daardoor hevige wonden aan de borst, waarop de dochter het in een emmer met koud water stak, meenende daardoor een goed werk te verrichten. Na eenige uren was echter het knaapje overleden. De geneesheer verklaarde dat het door de dochter aangewende middel geheel verkeerd was geweest. - Maandag-avond om half acht is te 's-Gravenhage eene jonge dame, van een bezoek in de Delistraat terugkeerende, op den hoek van de Riouwstraat aange rand door een individu in bombazijnen kleeding, met een pet op. Haar aangrij pende, trachtte hy haar portemonnaie te rollen. Op haar luid geroep om hulp echter koos hij het hazepad, waarop de jonge dame onder geleide van een heer haar weg kon vervolgen. STADSNI EU WS. 24 '- Door de Comföjssie tot vie ring van het Koninginnereest zy'n verschil lende plannon ontworpen, ten einde dien dag tot een waren feestdag te maken. Kinder- en volksspelen, illuminatie, vuur werk en volksconcert zyn op het pro gramma gebracht, terwyl aan de besturen der vereenigingen„Nijverheid voor Goud en Zilversmeden" en „Onderling belang" gevraagd is, pogingen aan te wenden om op 81 Augustus ook den werkman van het feest te doen genieten. De Commissie, die uitsluitend den Koninginnedag tot een feestdag wenscht te maken, verdient Zeker allen steun en medewerking. Naar men verneemt, heeft eene commissie zich gevormd om op 7 September a. s. alhier eene schoonrydery te houden van paarden, ingespannen voor tweewielige rijtuigen en ook een ringrydery door paren, gezeten op tweewielige rijtui gen. Daar dat feest hypique tegenwoordig zeer in den geest valt, zoo kan, bij gunstig weder, veel belangstelling worden ge wacht, dat vooral den neringdoenden zeer ten goede zal komen, daar de kermis, evenals bijna overal, langzaam wegkwijnt. Een flink georganiseerd feest is dan ook te verkiezen boven eene af te keuren kermisdrukte. Onder de vele bekroonden op de Landbouwtentoonstelling te Groot- Ammers komen de navolgende stadge- nooten voor: firma J. Okhuijzen en Zoon, 2e prijs voor verzameling planten en een 2e prijs voor verzameling bloeiende planten; H. A. v. Baaren, le prijs voor verzameling handgereedschappen voor land- en tuin bouw en bestuursprijs voor eene collectie ter opluistering ingezonden. A. C. Eyke- lenboom, bestuursprijs voor eene verza meling keurig gerangschikte gedroogde bloemen en varens. Op Donderdag den 80. Au gustus e. k. zal het vyf en twintig jaren geleden zijn, dat onze geachte stadgenoot, de Eerwaarde heer J. H. Van Oort, Pastoor der Oud-Bisschoppelijke Clerezy, zijn eersten heiligen dienst verrichtte. Dien herinneringsdag hoopt die gemeente plech tig te vieren, om op don daarop volgenden 'Zondag den dag te herdenken, waarop ZEerw. alhier zijn eersten dienst deed als Pastoor dezer gemeente. Ongetwijfeld zal het den waardigen jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. De Christelijke Zangvereeni ging „de Lofstem" alhierdirecteur de heer J. Faflé, hoopt op 13 September a. s. haar 1-jarig bestaan feestelijk te herdenken, door eene openbare uitvoering, te geven in de Nederl. Herv. Kerk. Het bestuur heeft daartoe eenige zuster-vereenigingen uit den omtrek uitgenoodigd, waaraan „Giessens- koor" uit Giesen-Nieuwkerk, directeur de heer F. H. Appel, en „Excelsior" uit, Ameide, directeur de heer L. Blok, be reids hunne medewerking hebben toege zegd. Enkele nummers zullen door de verschillende vereenigingen gezamenlijk gezongen worden, maar ook zal elke ver eeniging zich afzonderlijk doen hooren. Zaterdag jl. bracht de afdee- ling Rotterdam van het Leger des Heils een bezoek aan onze gemeente. Nadat het muziekkorps eenige rfiuziekstukken vóór het raadhuis had gespeeld, ging men ln optocht door de gemeente, om in het café „van Zessen" een samenkomst te houden, waarna de reis per stoomboot naar Rotterdam werd vervolgd. Eene landbouw-tentoonstelling zonder regen zou zgn een heerljjke schotel zonder fijne saus, en het is dan ook wel opmerkelijk, dat, hoewel landbouw en regen onafscheidelijk aan elkander ▼erbonden zjjn, die eigenaardigheid in al haar kracht zich doet gelden hg gelegenheid van landbouwfeeBten. Wie herinnert zich niet de groote landbouwfeesten te 's Hage, toen de Maliebaan, aanvankelijk een heerlijk tentoon- stellings-terrein, binnen een paar dagen in een grooten modderpoel veranderd was, zoodat men over bruggen en planken de voorwerpen moest bezichtigen. Welnu, wat te 's Hage in het groot voorviel, gebeurde gisteren te Groot- Ammers in het klein, en het feestvierende Groot- Ammers heeft met het vorsteljjk 's Gravenbage dit gemeen gehad dat beide gemeenten, hoe klein en hoe groot ook, bjj gelegenheid van Landbouwfeesten door mejuffrouw Margriet op dezelfde wjjie bebeerscht en door haar ge regeerd worden. In weerwil hiervan verliet de tevredenheid geen oogenblik de bezoekers van de landbouw-tentoonstelling te Groot-Ammers en gerust kan men zeggen, dat de tentoon stelling als zoodanig ten volle is geslaagd, al moge de aankleve van dien doo/ de voort durende regenvlagen, wel wat geleden of niet geh eel tot haar reoht gekomen zjjn. Van af den aanvang tot omstreeks 1 uur lokte als het ware hot zachte weder een ieder uit, om een kjjbje te nemen op het tentoonstellings terrein. Werd men bjj aankomst te Groot- Ammers reeds aangenaam begroet door de vaderlandsohe driekleur, die van den grooten toren wapperde en ook uit versohillende woningen als bljjk van instemming met het landbouwfeest was ontplooid, het tentoon- stollings-terrein zelf zag er flink en smaak vol uit. Op het behoorljjk afgezet feest terrein kon men niet anders komen dan door het fronthek, welks ingang was geflankeerd door vlaggen. Op het terrein waB ruimte in overvloed en alles keurig gearrangeerd. Het middenvlak was ingenomen door een muziektempel, waarin een fliuk orkest plaats genomen had, dat zioh van tjjd tot tjjd liet hooren en natuurljjk een aangenamen geest onderhield. Yéór en rondom die muziektent was een tuin aangelegd, waarin door mededingende bloemisten in aangename vormen versohillende boom- en bloemgewassen waren geplant en welk geheel dan ook flink voldeed. Aan een der zjjden van het feestterrein was een laDge houten loods opgeslagen, die aan exposanten, buffet en oommissiën uitne mende diensten bewees, terwjjl aan de andere sjjden van het terrein gelegenheid was gemaakt voor plaatsing van vee, pluimgedierte enz. Over het geheel was de inrichting voor het landbouw feest uitmuntend in orde en de plaats, zjjnde een hoog stuk weiland, bjjzonder geschikt En ware het niet, dat de buitengewoon groote hoe veelheid regenwater den bodem als het ware in een modderpoel had herschapen, dan zou het terrein eenig zjjn gewceet. In elk geval heeft de commissie bewezen, door haar terrein met vlaggen, planten en bloemen, guirlandes van groen en het aanbrengen van illuminatie-orna menten te versieren, dat het haar ernst was om allen, die haar met een bezoek vereerden, waardig te ontvangen. Welnu, dat bezoek was groot en wel zoo groot, dat, als het wéér er geen stokje voor gestoken had, Groot-Ammers zich als elastiek had moeten uitrekken om al de bezoekers, die voornemens waren te komen, binnen hare grenzen te ontvangen. „Onder eene paraplu 1" Bljjmoedig en tooh uitdagend speelde de muziek reedB bg den aanvang van het feest deze bekende melodie en luidkeels werd het nagezongen door de lustige bezoekers. Ten slotte was dan ook alles ééne parapluie, want de sluizen des hemels openden sioh tegen 1 uur en het sluiten werd uitgesteld tot omstreeks 8 uur. Enfin, die tjjd *as lang genoeg om het feestterrein en de publieke wegen in eene totale moddermassa te veranderen. Tegen 8 uur dwong do regeu, het feestterrein te ontruimen. Jammer natuurljjk voor de exposanten en voor de kas der feest commissie. Die kas ware natuurljjk veel grooter geworden bjj good weêr, dook do voor middag had tooh ai reeds zooveel bezoekers gelokt, dut de kas er goed bjj gevaren is. Maar verdreven van het feestterrein moest een goed heenkomen gezocht worden, doch waarheen F Dj publieke looalitoiten zjjn niet veel, dus de woinige zaten vol van onder tot boven, geen plekje of het werd ingenomenvan af de keukens tot de zolders, overal feestvierende vrooljjke, natte en besljjkte tentoonstellingsbezoekers en bezoeksters en vooral deze laatste waren gulzig genoeg geweest om van den eigenaar van het feestterrein een groot gedeelte aan hare rokken en japonnen mede te nemen, want de stukken klei die men aan die dames-kleederen ontwaarde, vormden bjj elkander een aardig stukje land. Maar wat nood! Dat ib juiBt de eoht Holland- sohe geest, nat en vrooljjk, besljjkt en opge ruimd. Men was gekomen om feest te vieren en dat deed men dan ook in allen ernst, en typisoh werd er onder „een paraplu" ringgereden in een voortdurende stortbui, dat het sljjk spatte om de ooren van paarden en paartjes en „onder eene paraplu" werd er aldoor feest gevierd in de gemeente, in de café's en vorder weder op het feestterrein, tot laat in den avond bet woder wat droog en de lucht wat helderder werd En nu het uitgangspunt of beter het begin van het landbouwfeest. Zooals iedere officiëelo feestviering, werd ook de Landbouw-tentoonstelling, afdeeling Albias- ser waard van de Hollaudsche Maatschappij van Landbouw, offioiëel geopend. De heer 0. B. Wisboom opende als voor zitter der afdeeling de tentoonstelling, terwjjl do heer C. v. d. ötok als eere-voorzitter der plaatseljjke commissie de honneurs der ge meente Groot-Ammers waarnam en de heer P. F. L. Waldeok als vertegenwoordiger der Maatsohappjj een woord van waardeering sprak omtrent den jjver en de volharding der jeugdige afdeeling Alblasserwaard, die trotsoh mag terugzien op het volbrachte werk. Dat een jeugdige afdeeling als de Alblasserwaard, die na de afscheiding in 1893 van Gorinohem zelfstandig optreedt, zulk eene tentoonstelling kan organiseeren hoeft zjj al leen te danken aan de kraohtige hulp en den steun van het Plaatseljjk Comité te Groot-Ammers, ter- wjjl de bjjzondere zorgen en groote werkkracht door het bestuur der afdeeling, inzonderheid van den voorzitter, den heer C. B. Wisboom, burgemeester van Noordeloos, en den heer L. A. Langeveld, secretaris, het welslagen der goed georganiseerde tentoonstelling heeft ver- wezenljjkt. Een gemeenschappeljjk diner in het Café „De Stigter", geleverd door de bekende firma A. C. Fjjn van Draat te Schoonhoven, gaf een hoogst aangenaam slot aan den moeiljjken dag. Aan toasten en gelukwensohen was natuurljjk geen gebrek, want de aangename geest werkte bg zonder mede tot waardeering van den ver schillenden steun, zoo ruimschoots van zoo vele zjjden ondervonden. Door den voorzitter van de afdeeling, den heer C. B. Wisboom, burgemeester van Noor deloos, werd een dronk ingesteld op Hare Ma jesteiten de Koningin en de Koningin-Regentes, die daverend werd toegejuicht, terwjjl de heer C. Van der Stokburgemeester van Groot- Ammers en eere-voorzitter van het plaatseljjk comité en de heeren P. F. L. Waldeck, secre taris der M. v. Landb, J. J. Hendrikse, H. Voor spa jj on A. J. Voorspujjloden rnn de ten- toonstellings-commiBsiebenevens de heeren Marlet uit Delft en De Jong van Heesbeen uit 's-Gravendeel verschillende harteljjke toasten uitbrachten, die alien getuigden van den aan genamen geest en de toewgding tot den landbouw, terwjjl o. a. de secretaris der afdeeling, de heer L. A. Langeveld, de belangen der afdeeling bjjzonder aanbeval. Na afloop van hot diner ging men nogmaals, met de muziek aan het hoofd, doch ditmaal met droog weer, naar het feestterrein, ten einde onder verlichting en vuurwerk een laatst oachet te drukken op de zoo goed geslaagde tentoon stelling, waarop de afdeeling Alblasserwaard in het algemeen en Groot-Ammers in het bjj zonder trotsoh mag zjjn. Aan de ringrgderjj namen, in weerwil van het zeer ongunstige weer, 17 paren deel en werd de prjjs, zjjndo een gouden dames-horloge, behaald door mej Cl. v. d. Wolf en een zweep door den heer U. v. d Wolf, beiden te Krimpen ajk Lek, terwjjl de premie, een met goud ge monteerde flaoon, werd behaald door mej. M. v. d. Graaf en 2 rjjtuiglantaarns door den heer G. v. d. Grauf te Brandwjjk. Als een bjjzondere hulde werd door de zang vereeniging Minerva" ter gelegenheid van de landbouw-tentoonstelling een prachtig lied ge zongen, dat uitmuntend voldeed en tot bewjjs strekt dat door samenwerking veel tot stand gebraoht kan worden. In het openbaar had beden door het bestuur, onder voorzitterschap van den heer O. B. Wis boom, de verloting plaats der op de tentoon stelling daartoe aangekochte voorwerpen. 150 prjjzen werden getrokken, waarvan de ljjsten gedrukt verkrjjgbaar zuilen worden ge- Bteld. De grootste prjjzen zjjn gevallen op do volgende nummers: nos. 4202, 2432, 4866, 102, 494, 2068, 818, 2650, 494J, 71 en 2651 een schaap; op no. 2981 eon vet schaap; no. 206 een kuispink; no. 6151 een wagentuig en broek; no. 5157 een karn; no. 1338 een wasohmachineno. 95 een tilburytuig; no. 3619 een arretuig; no 3975 een haudkarn, no. 1991 een karn en no. 6112 een wftgentuig met hoofdstel en bit. De opgave der bekroningen volgt in ons aanstaand Nommer. Vervolg der Nieuwstijdingen. De 2e luit. der inf. R. W. Van Wieringen, gedetacheerd voor 3 jaar by de landmacht in West-Indié, zal wegens ziekte naar Nederland terugkeeren. Benoemd tot onderwyzer te Maasdam de heer J. Van Doorne te Har dingsveld. 'Krimpen a/d IJsel, 24 Aug. Onder het vee van den landbouwer Dirk Verstoep is de tongblaar uitgebroken. Dit zijn dit jaar alhier de eerste gevallen. Geen be- smettelyke ziekte onder menschen of vee schynt in ons land te kunnen voorkomen, of deze gemeente wordt er door bezocht. 'Meerkerk, 24 Aug. Aan de kaasmarkt zijn aangevoerd 43 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor lste kwal. van f 19,50 tot f 21,50, voor 2de kwal. van f 16,50 tot f 18,50 per 100 halve KG. 'Oudewater, 24 Aug. De aanvoer ter kaasmarkt bedroeg heden 75 wagens, te zamen bevattende 3675 stuks kaas, we gende 20475 kiloprjjs lste qual. f 19 tot f23,50, 2de qual. f15 tot f 19. Handel iets vlugger. De in deze streken zoo goed bekende pereboom van den heer J. Boer te Willes- kop, heeft dit jaar niet minder dan veertien mud peren opgeleverd. Visscherij-Berichten. 'AinmerNtol, 24 Aug. Van Zaterdag 18 tot en met Vrydag 24 dezer zyn alhier ter markt verkocht: 229 zalmen; prys van zomerzalin van f 0,80 tot f 1,05 en van Jakobszalm van f 0,75 tot f 1,00 per kilo. 'Kralingen24 Aug. Deze week werden ter markt aangevoerd 1231 zomerzalmen; prys groote zalm f 0,90 k f 1,20, kleine dito f0,80ó,f 1,10, St. Jakobzalm f0,90üfl,25 per 5 ons. Op den zalmafslag te Krimpen a/d Lek werden van 15 tot 22 dezer aan gebracht 39 groote en 2 St. Jacobszalmen, die voor 75 tot 95 ct. per half kilogram verkocht zijn. Gemeente Sohoonhoven. Van 22 tot 24 Augustus. Ondertrouwd: A. Mejjer en M. de Km jjk. Getrouwd: W. N. A. F. C. H. van der Slujjs en G. Faajj. J. Hoefnagel en J. C. Murk. Gemeente Benschop. Van 4 tot 18 Augustus. Geboren: Jan,z. van J. Bos en M. Kool. Hendrik, z. van G. Grift en A. v. d Wielen. Aartje, d. van C. van Vliet en M. Vermeulen. Overleden: H. van den Heuvel, oud 6 w. Gemeente Hoenkoop. Van 4 tot 18 Augustas. Getrouwd: C. Oorschoten A. Rietveld. Gemeente Polsbroek. Van 4 tot 18 Augustus. Geboren: Pietertje, d. van G. van Djjk en P. Oskam. Gemeente Vlist. Van 1 tot 15 Augustus. Overleden: W. Verwoerd, oud 14 j. Gemeente Willeskop. Van 4 tot 18 Augustus. Geboren: Nicolaas Tennis, s. van G. van Djjk en M. Spinhoven. Zondag, 2 September aanstaande, l hopen onze geliefde Ouders J. P. VAN DER BREE en J. DE GILDE KOPPENOL hunne 25-jarige Echtvereeniging te gedenken. Hunne dankbare Kinderen. I Ou de water, 25 Augustus 1894. j Ondertrouwd: A. J. FORMIJNE, Arts, en M. M. KRAFT. Brandwijk, 1 no 1on. Utrecht, 23 AuSustus 1894. Volstrekt eenige kennisgeving. Geboren: ANNA WILHELMINA, Dochter van J. G. BETTINK Jr. en E. JELTEMA. Assen, 22 Aug. 1894. Heden behaagde het den Heer van loven en dood, na een smartelyk doch geduldig lydénirlyne geliefde Echtgenoote en der Kinderen zorg dragende Moeder SOPHIA ADRIANA VAN DEN BERG, op den leeftyd van 43 jaar en 8 maan den, van onze zyde weg te nemen. Wie de overledene van naby ge kend hebben, zullen beseffen, hoe zwaar ons dit verlies treft. Geve de Heere kracht om te be rusten in Zyn heiligen wil. JOHs. HAMERPAGT Pz. en Kinderen. Giesen-Nieuwkerk, 17 Aug. 1894. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, na eene korte doch hevige onge steldheid, onze geliefde Vader en Be huwd vader CORNELUS JOHANNES DE VRIES, in den ouderdom van 78 jaar en 4 maanden. J. VERKAIK. C. VERKAIK - DE VRIES. C. VAN MEIJEREN. N. VAN MEIJEREN - DE VRIES. P. DE VRIES. E. DE VRIES - DEN HARTOG. Stolwyk, 22 Aug. 1894, Voor de vele blyken van belangstelling, zoowel van binnen als buiten de stad ondervonden ter gelegenheid van onze 50jarige Echtvereeniging, betuigen wy onzen hartelyken dank. S. GAILLARD en Echtgenoote. Schoonhoven, 24 Aug. 1894. By deze betuigen w(j, ook namens onze Kinderen, onzen hartelijken dank aan allen, die ons zoo vele blyken van belangstelling gaven op ons Zilveren Huwelijksfeest. CORNs. VAN DAM en Echtgenoote. Schoonhoven, 24 Aug. 1894. Voor de vele bewijzen van deelneming, zoo van hier als van elders ontvangen by het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder SLJGJE VINK, wed. J. Kok Bz., betuigen wij by deze onzen welgemeenden dank. Namens allen, TEUNTJE VAN IPEREN, geb. Kok. L. VAN IPEREN. Meerkerk, 24 Aug. 1894. Het is den Ondergeteekenden eene be hoefte, hun openlyken dank te betuigen voor de zoo talrijke bewyzen van hartelyke deelneming, ontvangen by het plotseling overlijden van hunnen eenigen, onverge- telyken Zoon WILLEM. In het bijzonder betuigen zij hun innigen dank aan hen die de uiterste pogingen waagden om het leven van hun kind te redden en aan den WelEd.Z.Gel.Heer Dr. J. C. IDENBURG voor zyn liefderyken on zorgzamen by- stand. Eindelyk aan de jongelieden, die by de teraardebestelling de laatste eer aan den overledene bewezen en voor hunne belangstellende tegenwoordigheid by den eersten gang naar het bedehuis. Al deze treffende bewyzen van belangstelling brachten hun eenigen troost en verzachting by' het smartelyk en onvergetelijk verlies, dat door hen werd geleden. D. VERWOERD. A. VERWOERD - BROUWER. Vlist, 24 Aug. 1894. aan hen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zyn aan de nalaten schap van HENDRIK POTMAN, in leven Koopman te Stolwyk, en aldaar overleden den 23. April 1894, om daarvan vóór den 1. September aanstaande opgave te doen ten kantore van den Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht. I II K T aan den Kerkweg te op den 24sten Augustus j.l. in negen per- ceelen geveild, is ingezet op f 2400, De afslag en toew-yzing blyft bepaald op Vrydag 31 Augustus a.s., ten 10 ure, bij A. BROERE. J. van der LEEDEN, Notaris. Tegen billijken prijs te Huur: EEN NET EN BUIM op het beste gedeelte der stad Schoon hoven en van vele gemakken voorzien. Te bevragen aan het Bureau van dit Blad. voorhanden in den Boekhandel van S <fe W N.VAN NOOTEN te Schoonhoven ER BIEDT ZICH AAN: i goed met paard en rijtuig om kunnende gaan en bekend met de boerderij. Van goede getuigen voorzien. Brieven franco, onder letter S, aan het Bureau dezer Courant. gevraagdbekend met inontecrcn van KrlNtal. Aanbiedingen per brief bij A. C. FONTANI, Bloemstraat 29, Amsterdam. OPENBARE VRIJWILLIGE van eene party MANUFACTUREN, en voorts KOZIJNEN,DEUREN en verderen Af braak van een huis, op Vrijdag 31 Augustus 1894, des morgens 9 uur, op het dorp Notaris MAHLSTEDE. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voor- nemens op Zaterdag 22 September 1894, des voormiddags 10 uur, in het voormalig Rechthuis te in het openbaar te verkoopen: Perceel 1. geteekend 146, met ERF en Aanbehooren, staande en gelegen aan den Lekdyk, boven het dorp AmmerHtol. o Kadaster gemeente Ammerstol, no. 1280, groot 1 Are, 50 Centiaren. By monde verhuurd aan D. D. de Jong. Perceel 2. in twee gedeelten bewoond, geteekend 45 en 46, met EBF, staande en gelegen aan den Lekdük, beneden het dorp AiiimcrNtol. Kadaster gemeente Ammerstol, nos. 688 en 1283, samon groot 4 Aren, 20 Centiaren. Deels in eigen gebruik en deels b(j monde verhuurd aan D. Faas. Breeder omschreven bjj billetten en in lichtingen bjj voornoemden Notaris. Degenen, die wenschen deel te nemen aan onderstaande WEDSTRIJDEN worden uitgenoodigd zich aan te melden op MAANDAG, den 27sten Augustus e. k. 's middags van 1 tot 2 uren, in het Schoollokaal, ingang Varkensmarkt. A. Wedstrijd (HINGRIJDKRIJ) voor Schoolgaande Kinderen (Meisjes en Jongens) met Sportwagens, om fraaie prijzen, waarbij ook voor de schoonst versierde Sportwagens pryzen worden uitgeloofd. B. Wedstrijden voor Kinderen van 8 tot 13 jaar (KINDERSPELEN.) C. VOLKSSPELEN voor Jongelingen van 14 tot 18 jaar. De Wedstryden B zyn voor een beperkt getal deelnemendendie by loting worden aangewezen. De Ingezetenen worden beleefd verzocht, door het uitsteken van Vlaggen en het aanbrengen van Versiering en Verlichting zoo veel mo gelijk het Feest op te luisteren. Uitvoerige Programma zijn, van af a. s. Woensdag-ochtend te 8 uren ver krijgbaar 2 Ct.by de Firma S. W. N. VAN NOOTEN. .Schoonhoven, 24 Aug. 1894. DE FEESTCOMMISSIE. GEVRAAGD, voor vast werk, P.O.,goed kunnende melken en bekwaam voor boe renwerk. Adres in persoon by de Wed. D. DE BRUIJN te Waarder. Wegens 't huwelijk van haren tegen- woordigen meester biedt zich een Meisje, van goede getuigen voorzien, P. G.als aan, liefst in een klein gezin. Adres: AALTJE STAM to Uangerak. Ondergeteekende zich gevestigd heb bende aan BERGSTOEP, beveelt zich minzaam aan voor Tegen 15 November a. s. wordt gevraagd by een Heer alleen, een alleszins bekwame, zeer zindelyke MEID HUISHOUDSTER; zonder goede getuigen on noodig zich aan te melden. Brieven, met opgaaf van leeftijd, onder letters A Z, by den Uitgever T. HORNEER te Ciorincliem. Er wordt TERSTOND GEVRAAGD, in een Burgergezin, eene R. K. die met de wasch kan omgaan en van goede getuigen voorzien is. Adres, onder letter D, aan het Bureau dezer Courant. GEVRAAGD: P. G.40 a 60 jaar, by oude lieden. Adres, lett. W, aan het HULPKANTOOR Ouderkerk a/d IJsel. Mej. VAN RESTEREN, Koestraat, Schoonhoven, vraagt tegen 1 Nov. a. s. eene flinke liefst van buiten, welke goed met de wasch kan omgaan, P. G. GEREEDSCHAPPEN enz., hopende door eene nette bediening zich een ieders gunst waardig te maken. Smid te Bergstoep, Bergambacht. POHTOIIK O-MAIIYLAND en andere soorten TABAK worden tot de scherpst concurreerende prijzen gefabriceerd en geleverd. Beste adres voor Winkelier*. Verpakking naar verkiezing. Aanbevelend Schoonhoven. Grossier in koloniale waren. wordt de zooeven vcrzcltrnen bekroond* nieuwe boek ult:rnve aanbevolen v Med -Raad Dr. over s(enuto- en é&j/ïrc/t/- SrfeAe/ met inlichtingen voor radicale genezing. Na ontvangst van «0 cent In postzegels toezending onder couvert. Ednard Bendt, SrannscSwiH. van S.&W. N. van NOOTEN,Schoonhoven. LeesgeU 5 Cts per deel. Catalogus 5 Cts,

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 2