Twle AaÉoËw. HOÜTTERKOOPIBG. HOOILAND, MeÉÉi ei Huisraad, „OEFENING KWEEKT KUNST" Militair Tehuis. Winterhoeden, 6. SOOS, Marlt, Ma, TE KOOP voor talf gI: VRIJWILLIGE VERIOOPING groote partij Hout, Ojeiliarfi?riIfipyfirKoflii. OPENBARE VERKOOPING. EEN HUIS, Eene HOFSTEDE, BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. Ton. EEN BOERENKNECHT EEN MEISJE, Dienstbode, EEN STOEPMEID, SCHOONHOVENSCHE Badinrichting. Streefkerk. UITVOERING Noordeloos, Openbare Verkooping. I H. 88 A. 70 C. Noordeloos. UIT DE HAND TE KOOP: Een Woonhuis AMMERSTOL Polsbroek, WEDERVEEKOOPERS GEVRAAGD. GEBOOGDE EN GEPERSTE SPOELING. GIST. VEEKOEKEN EN MEEL. - DELFTSCHE SLAOLIE. BEENDERMEEL. - LIJM. W. HULLEMAN, Turfmarkt 158, Gouda. B. DE BRUIJN, WINTERJASSEN Isaac Keiser», HANDKAR OP VEEREN, m&C Schoonhoven Vrijwillige Verkooping. Schoonhoven WEI-, HOOI- EN BOUWLAND, Goudriaan, Teen-, Rijs- en Rietgewas, Oudewater, Papekop, - groot 20.40.54 Hectaren. Wortel- en Stroosnijders, 'Berg-Ambacht, 17 Oct Er is alhier eene Lombok commissie gevormd, be staande uit de H.H. Van Suchtelen van de Haare, J. J. v. d. Kaaden en G. Verij&ik. De sierlijke groote kastanjeboom, die op ons dorp prijkte, is nu afgehakt en verdwenen. Hy moest uit den weg, van wege het nieuw in aanbouw zijnde raadhuis. 'Berkenwonde, 17 Oct. De eerste nuts- vergadering van dezen winter werd heden-avond gehouden. Als spreker trad op de heer J. De Visser. Hij droeg eene novelle voor van Louise Stratenus, getiteld: „May". Met het grootste genoegen werd de lezing aangehoord. Na de pauze werden bijdragen geleverd door deheeren Z. Vink, W. Groenendijk en den spreker. 'Gouderak, 18 Oct. By den landbouwer J. Snaterse alhier is eene koe tengevolge van het mond- en klauwzeer bezweken. 'Haastrecht, 19 Oct Maandag jl. werd er op de looierij van de firma J. C. Muller Zonen feest gevierd, want de eerste knecht herdacht den dag, waarop hij vóór 40 jaar voor het eerst de inrichting betrad om daar zyn maatschappelijken toestand te verbeteren. Met recht werd er feest gehouden, want de firmanten hadden gezorgd, dat er goed wat te ge bruiken was en de overige knechts, dat de versiering niet ontbrak. De geheele familie Muller was tegenwoordig en toen de jubilaris in het versierde lokaal kwam, werd hij door den heer J. C. Muller hartelijk welkom geheeten en gelukgewenscht met het feest, maar vooral met den persoon van Dirk Hollander, daar hij noch zyn vader in de geheele 40 jaren iets hadden aan te merken gehad op het gedrag van hem. Hy ontving van de firma keurige geschenken, die zeer zeker zijne eenvoudige woning zullen versieren. Des avonds werd het feest met de' vrouwen voortgezet en noode scheidde men toen het Idokje van gehoorzaamheid sloeg. Een zoodanig feest mag tegen woordig wel op prijs gesteld worden. Het geeft een blik op welke wyze firmanten en knechts samenwerken. Verleden week had de dienstbode van den landbouwer W. D. wegens duisternis het ongeluk van de plank te vallen, die over een sloot in de weide gelegd was. Door het gillen bemerkte de knecht van den landbouwer H. U. het ongeluk, die onmiddellijk over een sloot sprong en al spoedig het geluk had, de drenkelinge op het droge te brengen. 'Jaarsveld, 18 Oct. Door den heer Com missaris der Koningin is benoemd tot zetter der directe belastingen de heer J. C. Van Eeten, alhier. 'Krimpen a/d IJsel, 16 Oct. Op de voordracht voor de betrekking van onder wijzeres aan de openbare lagere soèool alhier zyn geplaatst: 1. mej. A. M. Van Gooi te Haaften; 2. G. C. Duivestein te Ooltgensplaat; 8. A. M.Overeem teBrielle; 4. M. v. Vliet te Leiden. 8 sollicitanten hadden zich aangemeld. De werkzaamheden voor de oprichting der fabriek voor 'koolteer producten in Stormpolder zyn aangevangen. Kinderen, die het gewoon school onderwijs genoten hebben, zyn gedurende de maanden November, December, Januari en Februari wederom in de gelegepheid van het herhalings onderwijs te genieten, dat by genoegzame deelneming gegeven wordt op Maandag-, DinsdagDonderdag en Vrijdag avond, van 6 tot 8 uur. 'Leerbroek, 18 Oct. Tot predikant by de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen de heer J. Schokking, candidaat tot den H. Dienst te Amsterdam. gLekkerkerk, 18 Oct In het laatst der vorige en in den loop dezer week zijn alhier 6 sterfgevallen onder het vee ten gevolge van het mond- en klauwzeer voorgekomen. 'Lopik, 18 Oct In den afgeloopen nacht zijn by den bouwman V. alhier 20 stuks ontvreemd. De dieven zyn niet Het eerste geval van tongblaar onder de menschen doet zich in deze gemeente voor by een kind van den klompmaker v. Tl. B. Het meisje is onder geneeskun dige behandeling. 'Meerkerk, 17 Oct. Zeer verschillend is dit jaar de oogst der suikerbieten in deze streken. Enkelen in deze gemeente kunnen rekenen ongeveer 00 centen per roede te maken. In 't naburig Lakerveld komt het evenwel voor, dat de roede niet meer dan 15 centen opbrengt. Over 't geheel genomen komt men niet aan van een middelmatig gewas. In de maand Juli 1.1. mocht' het den heer M. v. d. Vliet, rijksveldwachter alhier, gelukken de levensgeesten op te wekken van een' drenkeling. Langer dan een half uur Wad hy daartoe de methode, voorgeschreven door de maatschappij redding van drenkelingen, op d toegepast. Genoemde maatschappij be loonde heden de volhardende pogingen van den heer Van der Vliet, door hem de zilveren medaille en de daaraan ver bonden belooning te schenken. De prijs van 't stroo is aanmerkelijk minder dan verleden jaar. Een schip, ge laden met eerste kwaliteit tarwe-stroo, loste hier tegen f 13,50 de 1000 halve K.G. Het hooi, deze week alhier scheep geladen, was opgekocht tegen f 10,50 de 1000 halve K.G. •Meerkerk, 18 Oct. Eene bouwmans woning, een heerenhuis met daar achter gelegen bouwmanswoning, een woon- en pakhuis met 41.79.52 HA. land, gelegen onder de gemeenten Meerkerk en Leksmond, werden heden in 't publiek verkocht voor de som van f88.885. Xienw-Lekkerland17 Oct. Tot pre dikant by de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen Ds. Van Kempen te Westbroek. "Ouderkerk a/d IJsel, 18 Oct Het mond- en klauwzeer heeft geheerscht onder het vee van bijna alle hoeven in deze gemeente. Daar het vee van enkele vee houders gezond verklaard is, is by bekend making van den burgemeester ingetrokken de beschikking, waarbij de herkauwende dieren en varkens, aanwezig in de Nesse, in een deel van de Kromme en van de Zyde, voor zoover zy niet aangetast zyn door mond- en klauwzeer, daarvan ver dacht verklaard zijn. - In de heden-avond gehouden Raads- vergadering is de gemeente-begrooting voor 1895 vastgesteld, bedragende in ontvangst en in uitgaaf f 14.821,25s. De hoofdelijke omslag is geraamd op f 4000. "Oudewater, 16 Oct. Heden avond vergaderde in 't Hotel „Doelen" de af- deeling „Oudewater en omstreken" der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Aan de ordevoortzetting der bespreking over het houden eener tentoonstelling met verloting in 1895, een en ander op de vorige vergadering wegens het vergevor derde uur verdaagd. Na eenige discussién werd besloten op den tweeden Dinsdag in September van 't volgend jaar alhier eene tentoonstelling te houden van vee, land bouw voortbrengselen en -werktuigen vruchten, bloemen en pluimgedierte, waar-, aan eene verloting zal worden verbonden van vermoedelijk 5000 loten, 4 f 1,het lot, benevens eene heffing van 10 percent van getrokken prijzen boven de flO.— Verder werd bepaald dat aan de leden eene uitnoodiging zou worden gezonden om bijdragen of schenking van medailles als prijzen uit te loven aan de inzenders, alsmede om een verzoek te richten aan 't Gemeentebestuur voor eene subsidie uit de gemeentekas, ter tegemoetkoming in de daaraan verbonden kosten. Voorts werden door het bestuur verschillende commissiön benoemd als keurmeesters en eenige leden aangewezen om het bestuur der verloting ter zijde te staan. Niets meer aan de orde zynde, werd door den heer A. Van Aelst, als voorzitter, de ver gadering gesloten. 'Polsbroek, 18 Oct Door het bestuur van het waterschap Polsbroek is uit 67 sollicitanten tot machinist van het stoom gemaal benoemd H. Verheul te Krimpen a/d Lek. Jl. Maandag zonk in den Kerkvliet een met steenen zwaar beladen schouw. Een oude man, die het vaartuig bestuurde, kwam gelukkig behouden aan den kant Iemand te Polsbroekerdam vond dezen morgen twee zijner varkens dood in het hok. Beide dieren hadden aan mond en klauwzeer geleden, doch waren van deze ziekte hersteld. De veehouder A. S. alhier plukte in het begin dezer week niet minder dan 9 HL. peren van één boom. 'Reeowyk, 18 Oct. Donderdag-avond jl. hield de afdeeling Reeuwijk en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw alhier eene vergadering in het koffiehuis van K. Rademaker. Na be handeling van eenige zaken van huis- houdelyken aard, werd onder de aan wezige leden een drietal voorwerpen ver loot, nl. een gieter, een schepemmer en een vork, waarna nog eenige oogenblikken aan gezellig samenzyn werden besteed. Daar het aantal lotelingerl, die wen- schen deel te nemen aan de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, dit jaar in deze gemeente minder is dan het door den Minister vau Oorlog vastgestelde minimum voor plaatsen waar geen gar nizoen ligt (het daarvoor vastgestelde be drag is 20) zuilen deze oefeningen niet plaats hebben. (Afd. Sluipwyk). Uit het ter visie liggend gaarderboek van de droogmakerij „de Broekvelden en Vettenbroek" blijkt, dat de oppervlakte van dezen polder be draagt iso HA. 64 A. IQ cA., Verdeeld over 31 eigenaren. Het grootst aantal bundertallen bezit de ingeland C. Schouten en wel 18 HA. 28 A. 95 cA., en het minst mej. D. De Beeld, wed. F. Verboom, (10 A. 7 cA.). Volgens reglement ligt het gaar derboek gedurende twee maanden ter visie voor belanghebbenden. 'Stolwyk, 18 Oct. Onze zangvereeni- ging is gedoopt en heeft den naam gekre gen van „Eensgezindheid". Schoone naam! Moge hij nog tal van jaren het sieraad der vereeniging zyn! Op ditoogenblik telt „Eensgezindheid" 63 leden en wel 26 vrou welijke en 27 mannelijke. Het bestuur heeft op voorstel van den directeur beslo ten, voetloopig geen mannelijke leden meer aan te nemen. Mochten er zich van het zwakke geslacht nog aanmelden, dan zul len die tot een beperkt getal nog worden toegelaten. De eerste Stolksche najaarsbeesten markt, die onder gewone omstandigheden den 3den October gehouden zou zijn, heeft ons eene markt vertoond zonder koopwa ren: er was geen enkel beestje aan de lyn. Geen wonder ook, want Stolwijk was toen voor den in- en doorvoer van vee gesloten. Thans echter, nu dat groote beletsel is opgeheven, komen de veekoo- pers ijverig onze gemeente bezoeken en worden er flinke prijzen besteed. De eerst volgende markt zal dus hoogst waarschijn lijk een geheel ander aanzien hebben dan de vorige, want nu verwacht men grooten aan voer van vee en daar nog zoovele gemeen ten zijn afgesloten niet minder koopers. Door Z. E. den Commissaris der Koningin zyn tot zetters by 's rijks directe belastingen benoemd de heeren D. Deelen en G._ Graveland. Woerden, 16 Oct. By de gister gehou den aanbesteding van aardappelen voor het garnizoen was het laagst ingeschre ven door J. Timmerman, voor f 2,93. Een groot verschil met verleden jaar, toen de laagste inschrijving f 1,78 was. Woerden, 17 Oct Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 310 partijen; prijs van Goudsche le soort f 21 4 f 24,50, 2e soort f 16 4 f 20, Edammer f 25, per 50 kilo. Handel redelijk vlug. IJselinonde, 17 Oct. De uitslag van de verkiezing voor een lid van den ge meenteraad is, dat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de. heeren C. E. Van Driel, die 62, en C. J. Koojjman, die 67 stemmen verkreeg. 'IJseluionde16 Oct. De werkman Anton Van Berkel, van Rotterdam, on gehuwd en ruim 32 jaar oud, viel van boord van het schip „Rhenania", liggende voor de werf „Industrie". Men kon hem onmogelijk redden. Jammerlijk is hy verdronken. Gemeenteraad te Berg-Ambacht. Op Woensdag 10 Oct. Tegenwoordig nl deleden. Notulen der Torige vergadering gelezen en goedgekeurd. Na me- dedeeiing van eenige missives, weifee voor kennis geving worden aangenomen, brengt de finanoieele oommissie verslag uit omtrent het onderzoek van de rekening, dienst 1893 en de begrooting, dienst 1895, van het.H. GeeBt armbestuurwordt voorgesteld dezen onveranderd vast te stellen. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen en de rekening vastgesteld in ontvangst op f8615,22; in uitgaaf op f3336,44', batig slot f 278,77», en de begrooting in ontvangst en uitgaaf op f3410,16'. De heer E. Langerak brengt namens de finanoieele commissie verslag uit omtrent het onderzoek dor begrooting, dienst 1895 en stelt voor le dat de heffiug van sohoolgeld worde herzien en 2e dat de sohoolbehoeften zullen worden aanbesteed wegens de groote uitgaaf. Beide voorstellen me| algemeene stemmen aan genomen. Vervolgens wordt de begrooting, na artikels- gewjjze behandeling, goodgekeurd en vastgesteld op f20330,89 aan inkomsten, f20330,84' aan uitgaven, batig f 0,04'. Op voorstel van B. en W. wordt besloten den werklieden bjj het bouwen van het ge meentehuis eene gratificatie te verleenen van f 25. Tot armmeester wordt herbenoemd mot 6 stemmen de heer Arie Verhoef; de heer Jan Voorslugs Gz. verkreeg 1 stem. Naar aanleiding van eene ingekomen missive van Ged. Staten dezer provincie om met Lekkerkerk de onderhandelingen te vernieuwen omtrent het toelaten van schoolkinderen tot de 2de openb. school aldaar, wordt met alge meene stemmen bjajoten in geene onderhan deling te treden!* Niets meer aan de orde zjjnde, wordt de vergadering door den voorz. gesloten. Wenken op het gebied van Land bouw en Veeteelt. Superphosphaat of Thomasslakkenmeel op veengrond? Hierop antwoorden zoowel buiten- landsohe als binnenlandscbe landbouwbladen, dat het glad verkeerd is op veengrond super phosphaat in plaats van slakkenmeel te gebrui ken, zooals in den laatsten tijd door sommigen werd aanbevolen. 'In een dezer bladen komt voor: Hoe grooter Oplossend vermogen de bodem zelf besit, hoe minder reden er is om er het veel kostbaarder in water oplosbaar phosphor- suur der superphosphaten aan te besteden. Die eigenschap heeft min of meer alle teelaarde die veel organische stoffen bevat, veel stalmest, veel groenmest, of, in dit geval veel humüs. Er zjjn daar altyd vrye zuren in voorhanden, te veel soms, en ruim voldoende om hetphos- phorzuur der tbomasslakken oplos -aar te ma ken: om één deeltje daarvan op te lossen hebben 100 deelen vochtige veeoaarde niet meer dan 24 uren tjjd noodig. Prof. Heiurioh, directeur van het proefstation te liostock, onderzocht de oplosbaarheid der thomasslakken in koolzuur houdend water en vond dat dit vocht en alle vruchtbare teelaarde bevat dit 75 pCt. van dat zoogenaamd onoplosbaar phosphorzuur kon assimileerbaar maken. Meer dan één practische veenboer had reeds opgemerkt dat het slakkeu- meel op zjjn gronden uitstekend voldeed en superphosphaat hem teleurstelling gaf, maar daaraan werd geen geloof gehocbt. Nu echter hebben exacte proeven bewezen dat die practici het aan het rechte eind hadden: veengrond bindt het opgelost* phosphorzuur der super phosphaten meteen groot gedeelte er van gaat nutteloos verloren, brengt zelfs veeleer nadeel aan omdat het den veengrond nog zuurder maakt dan hjj reeds is. Het thomasslakken meel is daarentegen juist een phosphaat zooals deze grondsoort verlangt, terwjjl de vrye k,.lk der slakken hier ook nog uitstekend te pas komt. Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. By de op 18 October 1894 ten overstaan van Notaris Teyinck te Schoon hoven gehouden verkooping van eene bouwmanswoning met 7.88,70 HA. land onder de gemeente Vlist is deze in eene massa verkocht voor f7475. Gemen 9<l Nieuws. Te Waddingsveen hebben zich verschijnselen van cholera asiatica voorgedaan bjj eene 66 jarige vrouw. Bjj de 72-jarige wed. A. te Capelle a/d IJsel, doet zioh een geval van Aziatische cho lera voor. De toestand van de Ijjderes is hopeloos. Te Roelofarendsveen is bjj een zes-jarig meisje een geval van Aziatische cholera voor gekomen met doodeljjken afloop. Men meldt van gisteren uit Koudekerk a/d Rjjn Heden-ochtend bezweek een vjjt-en-zeventig jarig heer aan de cholera. Eeue der jonge vrouwen, daaraan ljjdende, is Btervende, terwjjl ook- de toestand van den aangetasten werkman bedenkeljjk blflft. In het geheel hebben zich tot heden zeven gevallen voorgedaan, waarvan vier met doodeljjken afloop. Te Weesp is weder in 2 gezinnen oboiers geconstateerd. Te Sliedrecht, op de rivier nabij het Benedeuveer, zag Woensdag iemand die koopwaren aan de schepen vent een boot dry ven. Toen hy deze wilde ophalen, zag hij tot zfin groote onsteltenis dat zij het lijk bevatte van den oud veer schipper K. Groenewegen, die op weg was naar de visschery aldaar. Maandagmorgen viel de vrouw van den sigarenfabrikant Streng, te Wad dingsveen, voor hare woning in het water. De smidsgezel Dirk Jongejan sprong haar een oogenblik later na, en had het geluk de drenkelinge levend op het droge te brengen. Op den Hooglandschen weg tusschen Amersfoort en Hoogland is het paard van den molenaar Kreeften berg op hol geslagen en heett den 69 jarigen Machiel Hamers, een te Amersfoort wonenden melkventer, omver geworpen, met het gevolg dat deze op de plaats dood bleef. Te LiniÉeQ is de heer M. Kuis, inet eenqn vriend op de jacht zijnde, bij ongeluk door dezen in den rug geschoten, tengevolge waarvan hy eenige minuten later overleed. De postkar van Heerenveen op Assen, die 's morgens half twaalf Smilde passeert, reed aldaar, terwijl de Veenhoops- brug geopend was om een schip door te laten, in de diepe hoofd vaart. Postiljon, conducteur, paard en postkar werden spoe dig op het droge geholpen, zoodat dit ge val, behalve eenige waterschade aan brie ven en postpakketten, zonder ongelukken is afgeloopen. Drie jaren geleden vond een werkman, te Kralingen wonende, op den openbaren weg aan een boom, tusschen eenig straatvuil, eenige stukjes papier, die by nadere beschouwing verscheurde bank biljetten bleken te zyn. Hy gaf van die vondst kennis aan de politie, die het ge vondene in bewaring nam. Dezer dagen ontving de man ruim f300, zjjnde de "waarde der bankbiljetten, waar.yan de eige naar tot op heden zich niet had aaugemeld. In een dorp in Friesland zou een lyk gekist worden en alles was daar voor klaargemaakt. De buren doen dan gewoonlijk lijkdienst en krijgen vóóraf een borrel. De betrokken familie wilde nu dit niet toestaan, waarop de buren weigerden den overledene grafwaarts te brengen. Niet vóór de gewenschte borrel was gegeven, werd het lijk gekist en naar den doodenakker gebracht. Een jongeling uit Blerichem keerde van de kermis huiswaarts. Om den weg te bekorten liep hy over de spoor rails, toen juist een goederentrein kwam aansnellen, welke hem overreed en ter stond doodde. De ongelukkige was kost winner voor zijne moeder, eene weduwe met vijf kinderen. P. De Krey te Papendrecht heeft een gelukkige hand. Reeds vijfmalen ging hy ter wille van zyne zoons voorde nationale militie loten en telkens kwam hij met een vrij nummer voor hen thuis. Maandag ging hy voor den zesden keer een lot trekken voor een thans aan de beurt komenden en afwezigen zoon en ook nu haalde hy een vry nummer uit de bus. Te Weerdingermond is Woens dagavond de 18 jarige dochter van den heer L. Hof op ergerlijke wijze aangerand door eenige jongelui in beschonken toe stand, die het meisje drie sneden in den rug en in de zyde hebben toegebracht. Zy werd door eenige buren bewusteloos thuis gebracht. De daders, die de vlucht hebben genomen, zyn bekend en er is reeds door de politie proces-verbaal op gemaakt. Bij de Maandag te Leeuwar den gehouden loting voor de nationale militie (eerste helft), waren er verschei dene jongelingen^ die bij het trekken v^n hun nummer uitriepen: „Leve de anar chie! weg met de^loedwet!" Om hieraan den volgenden dag een einde te maken, werd vóór den aanvang der loting dooi den militieraad den jongelingen aangezegd, dat ieder, die zich op ongepaste wijze zou gedragen, terstond het lokaal zou worden uitgezet. Toch stoorde een, toen hy voor kwam, zich niet aan het bevel. Op de genoemde uitroepen werd hij onmiddellijk door de politie verwijderd. De burgemeester, die toen voor hem trok, haalde er een laag nommer uit, waarop een algemeen applaus volgde. Intusschen waagde zich later nie mand meer, het bevel te overtreden. Dinsdag liep een man door de gemeente Montfoort die overal diep medelijden opwekte. Hy had akelig ver wrongen handen en beefde daarbij zoo verschrikkelijk, dat hij de giften, die ruim toevloeiden, niet anders in ontvangst kou nemen dan door middel van zyïi jaszak. Het is nu gebleken, dat de man komedie speelt - in een tapperij namelijk gaf hij een kijkje achter de schermen en zijne handen volkomen normaal zijn. Men zij dus op zijne hoede! Ongetwijfeld zal hij ook elders zy'ne kunsten vertoon en. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 19 October. Heden arriveerden alhier de Kolonel der artillerie L. J. Risseeuw, Commmdant der vestingartillerie, bene vens de aan hem toegevoegde Majoor der artillerie M. J. Telchuu's, tot het houden van eene inspectie over de Instructie- Compagnie. Den 18. dezer zyn weder 9 jongelingen van de Pupillenschool als volontair by de Instructie-Compagnie in dienst gesteld. Woensdag middag te 1 uur had in het „Heeren-Logement" dp uit reiking der prijzen plaats aan de leer lingen der alhier sedert een jaar gevestigde Teekenschool. De Commissie had aan verschillende corporatiön eene uitnoodiging gericht tot bijwoning dezer plechtigheid, waarvan door velen werd gebruik ge maakt. De voorzitter der Commissie, de heer N. Kooiman, opende de bijeenkomst en bracht daarna in herinnering hoe door eene alhier gehouden lezing van den heer M. Den Oudsten, teeken onderwijzer te Gouda, aan deze inrichting de eerste stoot werd gegeven, waarvoor hem alle hulde werd gebracht. Vervolgens betuigde spre ker de erkentelijkheid der Commissie voor den steun, dien de teekenschool mag onder vinden, in de eerste plaats van het Ge meentebestuur, dat de noodige lokaliteit, benevens vuur en licht beschikbaar stelde, aan Commissarissen der Spaarbank, voor hun door het Mutsdepartement met groote ingenomenheid begroet voorstel om uit het reserve-kapitaal der bank de inrichting met eené subsidie t;e steunen, en aan de heeren onderwijzers voor hunne toewijding en goede zorgen by het onderwya. Ten slotte gaf de voorzitter het woord aan den heer Mr. A. D. H. Kolff, Burgemeester dezer gemeente, die bereidwillig de taak had aanvaard om de prijzen aan de leer lingen uit te reiken. Alvorens hiertoe over te gaan, besprak ZEd.A. het groote nut van het teeken onderwijs vooral voor de industrie dezer gemeente, het toe juichende dat ook van regeeringswege de aandacht op deze zaak gevestigd was en er uitzicht bestond, dat deze inrichting door buitengewonen steun in staat zou gesteld worden hare vleugels uit te slaan en meer en beter, ook voor de toekomst, aan haar doel te beantwoorden. Vervolgens de leerlingen, die ten getale van ongeveer 40 tegenwoordig warentoesprekende, wekte spreker hen op tot trouwe opkomst en goeden ijver, opdat zy later, de vruchten daarvan plukkende, als ervaren werklieden geheel voor hunne taak berekend zouden zjjn. Eigenhandig reikte de Burgemeester daarna de pryzen aan de leerlingen over, die door allen met dankbaarheid werden aanvaard. Met de beste wenschen voor den bloei der teekenschool, besloot ZEdA. daarna de plechtigheid. Op de vraag van den voorzitter of iemand der aanwezigen het woord ver- langde of inlichtingen* wenschte, trad als spreker op de heer A. M. J. Moussault, controleur bij den Waarborg van Gouden en Zilveren Werken alhier, die in eene keurige rede het groote nut van goed teekenonderwys schetste, als het eenige middel om de goud- en zilver industrie alhier tot die hoogte te brengen, welke elders wordt bereikt. Hy besprak daarna de kunst in algemeenen zin en wat elders ter bevordering daarvan wordt gedaan en bracht ten slotte hulde aan de Commissie voor hare ijverige pogingen in het belang van Schoonhovens nijver heid, Nadat nog de heer W. N, Van Nooten, als voorzitter der Spaarbank, namens commissarissen dank betuigde voor de waardeerende woorden, door den voorzitter jegens die inrichting en het Nutsdepartement geuit, werd deze by een- komst met een woord van dank aan de aanwezigen voor de belangstellende op komst gesloten. De teeken ingen, door de leerlingen ver vaardigd, waren in het lokaal opgehangen en werden door de aanwezigen met be langstelling bezichtigd. In aanmerking nemende dat het de vruchten waren vail nog slechts één jaar onderwijs, verdienen de leerlingen een woord van lof voor hetgeen zy, zoowel in het bouwkundig als in het handteekenen, nu reeds te aanschouwen kondén geven en mag een woord van hulde niet worden onthouden aan de heeren onderwijzers, de heeren L. F. Redeker en W. Brouwer, voor het degelyk en grondig onderricht, waarvan die eerste proeven van bekwaamheid de bewijzen gaven. Dien en den volgenden dag bleven de teekeningen voor belang stellenden te bezichtigen. Moge deze inrichting bloeien en, zich meer en meer uitbreidende, een sieraad worden onzer gemeente, voorzeker zal de Commissie dan met voldoening mogen zien op hare ijverige pogingen in het be lang der nijverheid in het algemeen en die van onze gemeente in het bijzonder! In langen tjjd beeft de sitting ▼an het kantongerecht alhier niet «oo lang geduurd als heden. Van 10 tot 4 uur onaf gebroken behandeling van verschillende zaken betreffende o a. overtredingen *au de wet op de besmettelijke veeziekte, jacht en visschery enz. In drie zaken trad een adrokaat op. 1'. In de voortgezette «aak omtrent het recht van visch water onder Leksmond. De f heer Mr. A. C. Visser, advokaat te Gorincbem/^ betoogde in eone rede, waarin zelfs beslissingen uit de vorige eeuw dienst deden, dat het betwist visch water niet behoorde aan den vermeenden eigenaar. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie vroeg dan ook voor oube- paablen tjjd schorsing van deze zaak. 2°. In de voortgezette zaak omtrent eene overtreding van do wet op do beBmettelyke veeziekte van zekeren landbouwer te Stolwjjk. De heer Mr. M M. Schim Van der Lot ff, advokaat te Gouda, betoogde dat in deze de wet niet naar behooren was gevolgd; dat de in beslagneming, de daarop volgende taxatie en de latere her-taxatie niet hadden plaats gehad, zooals de wet voorschryft, en dien tengevolge ook geen sprake kon zyn van het verbeurdverklaren van de gelden, daaruit voortspruitende. 8°. Deze zaak betrof het zonder verlof ver plaatsen van vee uit den afgesloten kring in de ge meente Berg-Ambacht en bet daarom in beslag nemen en verbeurdverklaren van dat vee. De heer Mr. K. N. Hengeveid, advokaat te Hazerswoude, bepaalde in zyn pleidooi zich hoofdzakeljjfe op het ftut, dat er geen afgesloten kring bestond, zooals de wet voorscbrjjit en alzoo ook geen overtreding kon worden begaan. In de zaak van M. De J.t te Krimpen, die zioh niet wilde laten ontsmetten (mond- en klauwzeer), werd f 2 boete geëisobt. Ten slotte zat op de bank van beschuldigden een gep. Luitenant Kolonel, wonende te Amster dam, die zich te verantwoorden had over het feit dan ZEdG. met don hengel' ia de hand zonder de vereischte vergunning gevisoht had in Benschops water. ZEdG. las zyue verdediging voor, zich hoofdzakelyk beroepende op een arrest vau den Hoogen Raad omtrent openbaar vischwater. Naar men verneemt, hebben twee ingezetenen zich erbarmd over den zwerveling, die zoo gaarne soldaat wenscht te worden en zich tot zyne „Lieve Ko ningin" daarvoor gewend had. Door het optreden van voogd en toezieuden voogd kunnen thans de vereischte stukken wor den opgemaakt, zoodat weldra aan het verlangen van den zwerveling zal kunnen worden voldaan. In de praktijk van het leven ondervindt men nog menige leemte in de algemeene wetgeving, waut ouderloos, zonder eenig bloedverwant moest de wet spreken, daar waar het geldt de belangen van minder jarigen. Thans spreekt ook de wet, doch de vormen belemmeren veel goeds. In de laatste dagen is de toeloop van de zoogenaamde kooplieden en koopvrouwen in lucifers, garen, band enz. zóó groot, dat men wel aan de deur kan blijven staan. Sommige dier quasi kooplieden zijn zeer brutaal en eischen, zoo men niet koopt, toch een aalmoes. Was eenige jaren geleden de overlast groot, thans is die bepaald hinderlijk. Alleen geen aalmoezen geven kan eenige verbetering brengen, doch dit moet alge meen wezen. Door te geven doet men meermalen veel kwaad. Vervolg der Nieuwstijdingen. H. K. H. de Groothertogin van Saksen Weimar, Prinses Sophia der Nederlanden, heeft aan het eentraal-comitó voor ondersteuning van nagelaten betrek- kiugen van Indische krijgers doen toe- komen eene gift van f 1U00. De collecte voor de betrekkingen der gesneuvelden in Indiö heeft te Woerden op gebracht f 147,11; te Kuilenburg f 210,40; te Ridderkerk f 158,25. —Benoemd tot onderwijzer aan eene byz. school te Rotterdam de heer C. Berkouwer Cz. te Nieuw-Lekkerland. Den 26. Nov. zal het veertig jaren geleden zyn, da't Ds.L. SchoutenHzn., pred. by de Red. Hervormde Gem. te Utrecht (vroeger te Rotterdam), zyne evangelie bediening aanvaardde. Thans is deze predikant voornemens om gezond heidsredenen zjjn emeritaat te nemen. 'Goriucheui, 18 Oct. Het koffiehuis met vergunningsrecht van den heer J. Van Ree, in de Koren brugstraat alhier, is 11. Maandag bij publieke veiling inge zet op f3400. 'Ainincrstol, 19 Oct. By de alhier plaats gehad hebbende aanbesteding voor den bovenbouw eener petroleum motor ten dienste der zalmvisschery „De Snackert" waren ingekomen 10 biljetten. Het werk is gegund aan den heer G. Zanen Hz. alhier voor de som van f596. 'Berg-Ambacht, 19 Oct. De 31stejaar reeks der „Winterlezingen" werd heden geopend. Nadat de voorzitter de verga dering met een toepasselijk woord had geopend, trad deze als spreker op met eene verhandeling van den heer Werumeus Buning, getiteld: „Menschen, zoo als er meer zyn." Na de pauze werden nog bijdragen geleverd door Mej. L, F. Dq Broekert en den spreker. fciesen-Oudekerk16 Oct. Zaterdag werd de heer Adr. Schakel met algemeene stemmen herkozen als hoofd-ingeland van den polder Giesen-Oude-Bovenkerk vpor het waterschap de Overwaard. 'Goudriaan, 18 Oct. Tot tegenschatter in de plaats van wylen J. v. d. Kant is benoemd T. De Bie. Groot-A in uiers, 19 Oct Zondag-morgen hield Ds. C. Bouthoorn een lykpredikatie over Ds. J. Ph. Ott, in eep rede naar aanleiding van Prediker XII i 56 en ge dacht hem van 1835, toen hy-door wylen Ds. Roemer uit Nieuwpoort in zyn ambt bevestigd werd, tot op zyn hooge levensjaren. Door de kaashandelaars werd deze week hier en in de omstreken de kaas gekocht voor de navolgende pryzen: 1ste qual. van f19 tot f 21J, 2de qual. van f 10 tot 18J. Zwaardere soorten tot f23 de 50 KG. De handel is redely k en de pryzen zyn f fbr 50 KG. lager. llillegersberg, 18 Oct. Onze gemeente ontvanger, de heer A. Kluit, had heden het voorrecht zyn 25-jarig ambtsfeest te vieren. Van verschillende zijden ontving hij blijken van belangstelling. Zoo ver eerden de leden van den gemeenteraad hem een barometer met toepasselijke inscriptie, terwijl de gemeente ambtenaren hem een kantoorstoel aanboden. Boven dien werd in de heden gehouden raads vergadering zyn traktement met f 50 per jaar verhoogd en dus op f 850 vastgesteld. 'Hoornaar, 18 Oct. Sedert de vorige week is de prys der kaas weder fl, per 60 K.G. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 17 f21, en voor zware kaas tot f28 de 60 KG. besteed. Krimpen a/d IJsel, 19 Oct Door den bouwmeester W. Verwaal werd heden aanbesteedhet bouwen van een woon huis met slachteiy en schuur voor den heer A. C.-Schouten alhier, ingeschreven werd door J. Van Staveren alhier, Per ceel no. 1 (metselwerk enz.) f 2368 en Perceel no. 2 (timmer-, schilder- en smids wei k) f 2875. D. Van Vliet te Nieuwer- kerk a/d IJsel Perceel 1 f 2500, Perceel 2 f 2872. L. C. Groeneveld te Krimpen a/d Lek Perceel 2 f 2164. W. Verwaal idem Perceel 1 f 2099, Perceel 2 f 1824. A. De Jong te Ouderkerk a/d Usel Perceel 1 f2555, Perceel 2 f 2222. S.Slappendel te Krimpen a/d IJsel Perceel 1 f 2295, Per ceel 2 f 2373 en C. De Bruyn te Ouder kerk a/d Usel voor Perceel 2 f2125. 'Leksmond, 18 Oct. De op jl. Dinsdag gehouden collecte voor de nagelaten be trekkingen van de op Lombok gesneuvelden heeft alhier en te Hei- en Boeicop opge bracht ruim f 27 te zamen. 'Meerkerk, 19 Oct. Aan de kaasmarkt zijn aangevoerd 45 vrachten. Handel redelijk. Men besteedt voor 1ste kwal. van f20,— tot f 22,-, voor 2de kwal. van f 17,— tot f 19,—voor zwaardere soorten tot f25,60 per 100 h. KG. "Nieuw-Lekkerland, 18 Oct Aan het binnen deze gemeente bestaande sub-co mité van het Centraal Lombok Comité, bestaande uit het dageiyksch bestuur met den gem. secretaris, werd heden ter hand gesteld de som van f97,50 als opbrengst eener alhier door het korps weerbaarheid „Kinderdijk en omstreken" gehouden col lecte, welke som aan het Centraal Comité te 'sHage is overgemaakt. Noordeloos, 17 Oct. Tot zetters der directe belastingen zyn door den heer Commissaris alhier benoemd de heeren T. v. d. Haven en C. Kooyman en te Hoornaar de heeren A. De Jong en D. Hakkesteegt. "Oudewater, 18 Oct. Aan de loting voor de Nationale Militie, welke Zaterdag te Woerden zal pldats hebben, zullen 18 jongelingen uit deze gemeente deelnemen. - Heden maakten een 24 tal oud-cate chisanten of catechisanten der Hervorm den, onder leiding van Ds. Margadant, een uitstapje naar Utrecht, ter bezichtiging van den schoonen tabernakel van Ds. Schouten aldaar. By hunne terugkomst waren zy één lof over het bezienswaardige en over de bereidwilligheid van Ds. S., die hen op alles wat den tabernakel be treft opmerkzaam maakte en uitlegde. Allen, die wat schoons willen zien uit de oude Byb. historie, zy een bezoek naar Utrecht en Ds. S. aanbevolen. Op verzoek zyn ook gratis toegangkaarten verkrijgbaar. Oudewater, 19 Oct. De aanvoer ter kaasmarkt bedroeg 102 wagens, te zamen bevattende 4998 stuks kaas, wegende 27642 kilo; prys 1ste qual. f 22 tot f26, 2de qual. f 17,50 tot f 22. Handel matig. Eenige berichten wachten op plaatsruimte! Visscherij-Berichten. 'Ammerstol, 19 Oct. Van Zaterdag 18 tot en met Vrijdag 19 October zyn alhier aan gevoerd 8 Nieuwe of Winterzalmen, prys per kilo van f2,50 tot f 2,90. 12 Oude- of Zomerzalmen, prys per kilo van fl,80 tot fl,60. 'Kralingen19 Oct peze week werden ter markt 'aangevoerd 185 zomer- en 10 winterzalmen; zomerzalm gold f 0,70 4 f 2,10, winterzalm f 2,60 f 3,00 per 5 ons. '—Vanwege de geringe hoeveel heid zalm op de rivieren hebben de vis- scherjjen -„Oranje Nassau", „Prins Hen drik" en „Merode" hunne werkzaamheden nog niet hervat, zoodat alleen op de rivieren Maas en Lek de visschery „De Snackert" is aangevangen. BEURSBERICHTEN. pC. 18 Oct Nederl. Werk. Schuld. .2} 92 Dito dito3 101} Dito dito3J 101J Hong. Obl. 1889. 4} 103J Dito in zilver. .4} 82J Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 6 79( Dito Feb.-Aug. 5 79,'T Dito zilver Jan.-Juli. 5 79{j Dito Apr.-Oct. 5 80 Portugal, Oblig8 27 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 94 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 97» Dito Obligatieleen. 1880. 4 93} Spaiye, Buitenl. Perp. .4 661 Loten Amsterdam f100. .8 111» Loten Rotterdam8 108 Antwerpsche loten 1887. .21 1021 mu-,~ 4 116} MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 17 Oct. Boter, le qual. 63 ct2e qual. 50 ct per half kilo. Kaas f 19 A 23,— per 50 kilo. Vette kalveren 22 k 24 ct. per kilo. Vette varkens van 19 21 ct Biggen f4 k f 12 per stuk. Aang. 33 st. Aardappelen f8,k f4,— per HL. Eieren f6,- per 100 stuks. Gonda, 18 Oct Kaas, lequal. f24,— 26,60, 2e qual. f21,— 23,—Noord-Holl. f23 4 28,-. Aangev. 146 partijen. Boter: prijs der goêboter fl,30 41,45, weiboter fl,05 4 1,20 per kilo. Gemeente Schoonhoven. Van 16 tot 19 October. Geboren: Johanna, d. van D. van den Bergh en A. P. de Bondt. Gemeente Ameide. Van 5 tot 19 October. Geboren: Adrianus Francinus, t. van W. J. A. de Vroome en G. den Boer. Arie Ja cobus, i. van D. van der Ham en M. v. Krimpen. Overleden: F. Diepenhorst Johin., oud 21 j. Gemeente Ammerstol. Van 1 tot 16 Ootober. Geboren; Catbarina Maria, d. ran O. H. Jansen en H. Blom (van Botterdam). Aantje, d. van A. v. d. Kuil en B. Ooms. Aartje, d. van P. de Jong en J. Kok. Overleden: C. de Bruin, oud 23 j. Gemeente Bergambacht. Van 1 tot 15 Ootober. Geboren Jan Pieter, i. van J. Goudriaan i M. J. Goudriaan. Johannes, s. van M. de Bruyn. Johannes Hendrikos, t. van B. Kok en P. J. Kersten. Tryntje, d. van R. Broeren en T. Roest. Aaltje Adriana, d. van C. Stout en G. Noomen. Gemeente Tienhoven. Van 6 tot 19 Ootober. Overleden: J. van Straten, oud 5 d. Ondertrouwd: HENDRIK OOSTERLING en FUGJE KOOIMAN. nilige-Langerak, 12 Oct 1894. Ondertrouwd: TEUNIS STALENBURG en CATHARINA GOUDRIAAN. Bergambacht, 1Q n h lfm Ouderkerk a/d Usel,] iy Uct' löy4' Heden overleed, tot onze diepe droefheid, k een zeer geduldig lijden, onze geliefde tweede Dochter ARIG1E, op den nog jeugdigen leeftijd van byna 12 jaren. J. ROZENDAAL. A. VERHOEF. Langerak, 16 October 1894. Tot onze diepe droefheid overleed heden, zacht en kalm, onze geliefde Zoon en Broeder WILLEM KWAKERNAAK, in den ouderdom van ruim 20 jaren. Mede namens zijn Zusters, Wed. W. KWAKERNAAK - DE HEER. Reeuwyk, 17 October 1894. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster AALTJE BOON, in den ouderdom van 28 jaar. Uit aller naam, J. BOON. Nieuwland17 Oct 1894. Ondergeteekenden betuigenmede namens hunne Kinderen, hlinnen harte- lyken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun 26-jarig Huwelijk ondervonden. In 't byzonder onzen op rechten dank aan het Personeel der Fabriek, dat zóó vele blyken van ge hechtheid betoonde, dat die dag voor ons een onvergetelijke zal blyven. H. HOOUKAAS. W. HOOUKAAS - KLIP. Schoonhoven, 19 October 1894. De Ondergeteekenden betuigen by deze hunnen hartelyken dank aan degenen, die blyken van belangstelling gaven by de herdenking hunner 25 jarige Echtver- eeniging. W. H. VAN ZOEST. M. VAN ZOEST - BLANKEN. Berg-Ambacht, 20 Oct. 1894. Handwerk verzonden, „Envers" vers duister en spottend gevonden. Vertrek A op 26 October gesteld, Hier meê is allen alles verteld. By Vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam is het Huwelyk, bestaande tusschen ADRIAANTJE HOO- GENBOEZEM en PLEUN MARINUS RELINGeerstgenoemde wonende te Lek kerkerk en laatstgenoemde te Rotterdam, ontbonden verklaard door echtscheiding, op vordering van de eerstgenoemde. Procureur der Eischeres, Mr. K. G. VAN SCHOUWEN. Rotterdam, Stationsweg, No. 62. ER BIEDT ZICH AAN: oud 19 jaar, P. G., goed kunnende melken en verder met alle boerenwerkzaamheden bekend. Br. fr., lett, H H, aan SWART- SENBURG'S Adv. Bureau G<tnda, GEVRAAGD: niet beneden de 16 jaar. Adres Mej. SETON, Haven, Schoonhoven. ER WORDT GEVRAAGD te Delft, tegen 1 December of eerder, eene fatsoenlijke P. G., goed kunnende werken en koken. Brieven, onder letters E D, by G. J. C. SCRINERIUSBoekh. te Utrecht. GEVRAAGD, tegen 26 November a. s. P. G., die goed kan melken, by M. J. WERVELMAN te Diemerbroekby Oudewater. VERGADERING der Ledeu op Maan dag 22 October a. s., des avonds 8} uren, in het Lokaal van A. BRANDWUK. DE COMMISSIE. WÊÊÊÊP^ Wegens het gewicht van het behandelen onderwerp, zij nde de al of niet voortzetting der Inrichting, is eene algemeene opkomst der Leden hoogst wenschelyk. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 21 October 1894, 's avonds 6} ure, onder leiding van Dr. L. A. VAN LANGERAAD, Predikant der Ned. Herv. Gemeente te Stolwijk. ZANGVEREENIGING Direkteur W. L. SCHIPPERS. by gelegenheid van het vijfjarig bestaan der vereeniging, op Zaterdag 27 October 1894, des avonds half 7 uur in School I (half zeven). Entrée f 0,25. van HOUTGEWASSEN onder voor den Heer A. VAN HOBOKEN VAN CORTGENE te Rotterdam, zal worden gehouden op Dinsdag 80 October 1894, des voorm. 11 uur, in de herberg van A. DE JONG te Noordeloos. Aanwijzing der perceelen by biljetten omschreven, zal worden gedaan door den Opzichter G. DAMSTEEG te Noordeloos. Nadere informatién zijn te bekomen ten kantore van den Notaris W. J. U. VAN ROOSENDAAL te Gonnchem. te Gorinchem, zal op Dinsdagen 80 October en 6 November 1894, des voormiddags 11 uur, in de Herberg van A. DE JONG te Noordeloos, ten verzoeke van den Heer W. LOTSY, in het openbaar veilen en verkoopen gelegen op Noordzijde, onder de ge meente Nadere informatién zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris VAN ROOSENDAAL. Om het misbruik maken van sterken drank te voorkomen, zal op Donderdag a.e., den dag der loting, het MILITAIR TEHUIS voor alle LOTEUNGEN H KT BKSTIXH met OPEN GROND, voorzien van alle gemakken, riant gelegen in de gemeente prachtig uitzicht op de rivier enz. Te bevragen aan het Bureau dezer Courant. De BURGEMEESTER der gemeente Polsbroek zal, krach- tens machtiging van den Heer Kantomechter te Schoonhoven, op Maan dag den 29. October 1894, des voormiddags 11 ure, op het dorpsplein te in het openbaar verkoopen: NEGEN RUNDEREN en TWEE VARKENS, in beslag genomen by den veehouder W. van den BERG alhier. De verkooping geschiedt tegen con tante betaling. De onkosten zullen 5 pCt. van de koopsom bedragen. Het Vee is een uur vóór de verkoo ping op het dorpsplein te zien. Polsbroek, den 19. October 1894. De Burgemeester voornoemd, B U M A. Nederlandsclie Gist- en Spiritusfabriek te Delft (Directeuren J. C. VAN MARKEN en F. G. WALLER): Nederlandscbe Oliefabriek te Delft (Directeuren: J. G. VAN MARKEN, Dr. J. R. TUTE1N NOLTHENiUS en THUBË, Nantes): Lym- en Gelutiuefabriek te Delft (Directeuren: J. C. VAN MARKEN en F. G. WALLER): ONTVANGEN de nieuwste modellen LINTEN, VEEREN, BLOEMEN en alle MODEARTIKELEN, by zijn tegen concurreerende pryzen te bekomen bij Lopikerstraat, Schoonhoven. •iTnjqSfl.uiJQA Rjojo|sj»»js op jooa N'.IJLO'I UUA U97l90poa U9 9li#9qeQ .jjfcfl RAGGERNETTEN op vierkanten lap gebreid,' met nauwe mazen, van Hol- landsch handgespin hennipgaren. STALTOUW, ook uitsluitend van Hol- landschen hennip, zeer duurzaam; voor natte stallen, ook geteerd. Fabrikant in Garen en Touw. Een zoo goed als nieuwe, by kans nog niet gebruikte en een zeer licht VRACHTWAGENTJE, in zeer goeden staat, bizonder geschikt voor winkelwagen, by W. VAN MEUEREN te Stolwyk. (door vertrek naar elders). C. B. VAN BAAREN te zal op Donderdag den 25. October 1894, 'smorgens ten half tien ure, in het „HEEREN-LOGEMENT" aldaar, ver koopen bestaande in: Eikenhouten Chiffonnières, Mahoniehouten- en andere Tafels, Stoe len, Spiegels, Kasten, Antieke Pen dule', Lampen, Lessenaar, Veeren Bed- Ledikanten, Kachels, Haarden, Filtreer, Koper-, Blik-, Porselein-, Glas- en Aarde werk, benevens eenig GOUD en ZILVER, en hetgeen verder te voorschyn zal wor den gebracht. Te zien daags te voren van 9 tot 12 en 2 tot 4 uren. MM" Die hier Goederen zouden willen bijvoegen, gelieven daarvan opgave te doen ten diens Kantore of wel aan den Afslager C. VAN BAAREN Fzh., in de Stadhuissteeg alhier, die zich ook met afhalen belast. C. B. VAN BAAREN te Schoonhoven zal op W o e n s- dag den 24. October 1894, 's mor gens ten 9 ure, te op de Stadliuisbrug, verkoopen: EENE als: EIKEN PALEN, PLANKEN, KOL DERS en SCHROTEN, inzonderheid ge schikt voor Timmerlieden. 's Morgens afgenummerd te zien. De Notaris A. CASTELEUN te Streefkerk is voornemens op Donderdag 25 Octo- ber 1894, 's voormiddags ten 10 ure, by F. TRAPMAN te Goudri aan, by afslag, in het openbaar te verkoopen Voor de Erven Jb. KLEUN. EENE met SCHUUR, ERF, TUIN, BOOMGAARD, in de gemeente aan de Zuidzyde, in den Polder Nieuw- Goudriaan, te zamen groot 19 Hectaren, 37 Aren, 58 Centiaren. In 26 perceelen ingezet en verhoogd totf31625,—. Te aanvaarden: de Gebouwen met Erf den 3. Mei 1895 en al het overige den 1. December 1894. Betaling der kooppenningen den 6. De cember 1894. Nadere inlichtingen gevqn de mede eigenaren O. en J. KLEUN te Goudriaan en genoemde Notariö. De Notaris A. CASTELEUN te Streefkerk is voornemens op Maandag 5 November 1894, 's voormiddags ten 10} ure, bU de Wed. H. VAN ES te Langerak, te verkoopen staande te Groot-Ammers in Gelkenea, en behoorende aan den Heer J. A. VAN DER STOK, Mej. J. VAN DER STOK en het BURGERLIJK ARMBESTUUR van Nieuwpoort. Notaris KRUISWUK te Oudewater zal Dinsdag SO Octo- ber 1894, 's avonds 7 uur, in „de Boos" aldaar, ten verzoeke van Mej. A. ALTHOF, publiek verkoopen waarin sedert jaren slachtery en schoen- makery zijn uitgeoefend, met ERF, aan de Wijdstraat te groot 1 Are, 69 Centiaren. Het Huis bevat beneden: ruime Slacht plaats en Schoen makers werkplaats, groote Achterkamer met bedstede en kast, Keu ken en Bergplaats; boven: ruimen Zolder, "'aapkamer en Vliering. De beschoten kap is voor weinige jaren geheel vernieuwd. Op het Erf bevinden zich een Afdak, waarin privaat, een Schuurtje en een Regenput. t Perceel is te zien eiken werkdag. De Notarissen MONTUN te Gouda en KRUISWUK te Oudewater zullen in het provisioneel op Vrydag 2 November 1894 en finaal op Vrydag 9 Novem ber d. a. v.beide dagen des voormiddags 11 uur, in het Koffiehuis van J. HAGOORT te Papekop, ten verzoeke van den Heer P. STOLK te Papekop: bestaande uit een hechte en sterke BOUWMANSWONING, met ruime Vee stalling of Achterhuis, ZOMERHUIS, SCHUURTJE, WAGENLOODS, TWEE HOOIBERGEN, Werf, Tuin, Weg, Kade, Water, benevens afzonderlijke WONING met Schuur en Erf, alles gunstig gelegen aan den Papekopper d(jknaby het spoorweg station Oudewater, in de gemeente Te aanvaarden: de Bouwmanswoning met Werf 1 Mei 1895, het overige by de betaling der kooppenningen op 13 De- --mber 1894. Nadere inlichtingen te bekomen by ge noemde Notarissen en ten kantore van den Notaris Mr. FUHRI SNETHLAGE te HOOI MESSEN en andere LANDBOUW- en MELKERIJ ARTIKELEN voorhdnden. Alsmede CREOLIN (Pearson) en VASELINE. Inlichtingen en prijsopgaven gratis te bekomen. LEKKERKERK.

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 2