Een vaste Danelier, 11- WOONHUIS, Teen-, Rijs-en Rietiera Iet foon- es MeHus E. BRANDSMA, OpenDare Yrijwillise Mooie OmteyriifiifiMooiiii. 5 KA1FKDEIEN Gl 1 VARE EOB, Oplm Vrijwil Mooré OieiaiflVrüwIpMooiE. OnÉareïriiiIpMofliiM; Eene Huishoudster, Huishoudster, Kennisgeving. Kennisgeving. Bekendmaking. De Gezichtkundige, Het KOFFIEHUIS EEN HUIS, Eene HOFSTEDE. Bouwmanswoning, Wei- en Hooiland, Eene partij Weiland Wei- en Hooiland, f 60,- Safety. Si! BURGERLIJKE STAND. Advert entiën. H.H. SLAGERS! SLAGERSLEERLING, BOUWNIEID. RIJKNECHT. EEN BOERENKNECHT, Huishoudster, Bouwmeid. G. GREUP. TE KOOP: Keeshond, H. GROENENDAAL, C. BROUWER. W. BROUWER. ROTTERDAM, ARBEIDERSWONING, Polsbroek, Krimpen a/d IJssel Oudewater, WEDERVERKOOPERS GEVRAAGD. GEDROOGDE EN GEPERSTE SPOELING. GIST. VEEKOEKEN EN MEEL. - OELFTSCHE SLAOLIE. BEENDERMEEL - LIJM. W. HULLEMAN, Turfmarkt 158, Gouda. Papekop, groot 20.40.54 Hectaren. TE GOUDA, WEI- EN HOOILAND, Gouderak. WEI- EN HOOILAND, Moordrecht. WEI- EN HOOILAND, Moordrecht, niet verkocht. Gouderak, Vlist, Bouw- en Melkgereedschappen, TUIN- EN BOUWLAND, Schoonhoven, Lekkerkerk, te LEKKERKERK, Lekkerkerk, OPENBARE VERKOOPING te Bergambacht, Zaterdag 3 November 1894, DE GRUTTERIJ, Haastrecht, HET WOONHUIS, AMMERSTOL, BERGAMBACHT, Teen-, Rijs- en Rietgewas, VERKOOPING van Rietgewas. Lekkerkerk, - Ba Kon. besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Gorin- cbem Mr. A. Van de Koppel öz., wonende te Baam. - Bh' Kon. besluit is aan N. A. C. Slotemaker, op zgn verzoek, met in- gang van 1 Dec., eervol ontslag verleend als notaris te Sliedrecht - Bn Kon. besluit is, voor den tad van één jaar, benoemd tot plaatsver vanger van de districtsveeartsen, wien Utrecht en Dordrecht als standplaatsen zan aangewezen, de veearts I. Van Kla veren te Leerdam. - B8 Kon. besluit is bepaald, dat de stembriefjes ter verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten- Generaal in het hoofdkiesdistrict Kelder, op 30 dezer en, in geval van herstemming, op 18 Nov. daaraanvolgende in te leveren, zullen worden geopend respectieveiak op 1 en 16 Nov. -'De Minister van oorlog heeft bepaald, dat de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel voortaan niet meer gehouden zullen worden in die gemeenten waar zich minder dan 20 deelnemers aanmelden. "—Tot noodheemraden voor den winter 1894/96 zgn in het polderdistrict Tielerwaard o. a. aangesteld de heeren G. De Brujjn te Vuren en G. Van Willigen te Dalem. - Verplaatst 1 Nov. de tele grafist A. Den Haan, van Amsterdam Woensdag overleed in den ouderdom van 76 jaar de heer Mr. W. R. Boer, oud-burgemeester van Utrecht "-Met het aanleggen der nieuwe begraafplaats te Dalem heeft men een begin gemaakt. Bereids was het werk in drie perceelen aanbesteed. Twee daar van zgn aangenomen door G. Vroege te Vuren, en het derde door C. Streefkerk - In Januari hoopt Willem Van Zuylen zijn veertig-jarige tooneelloopbaan te vieren. Hg was acht jaar, toen hg begon. - Op het gemeentehuis te Jut faas is eene bus geplaatst tot ontvangst van giften voor de nagelaten betrekkingen van gesneuvelde militairen in Indie. - De heer Q. Krook te Moordrecht heeft met goed gevolg het akte-examen lager onderwijs afgelegd. - Het examen vrge- en orde- oefehingen is met goed gevolg afgelegd door de dames M. N. Dirkzwager en G. G. Schinkel van Gouda. - De heeren A. A. De Bruin te Langerak en F. De Jong te Leksmond en Mej. j. H. Schenk te Vianen zijn geslaagd by het examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Ds. W. A. Mac Pherson te Goênga en Offingawier is beroepen te 24 Oct. Onze stadgenoot, de oud-zeeofficier 0. H. Julius, heeft in de vorige week aan de universiteit te Luik het diploma van ingenieur electricien verkregen en daarna werd hem de „Prix Montiflore" toegekend, die den bekroonde oplegt eene studiereis in het buitenland te maken. Reeds heeft de jonge ingenieur zich verbonden aan de fabriek der „Société d' Electrlcité et Hydraudique" te Charleroi. "Alblasserwaard en Vyfbeerenlamlen 26 Oct. Bij voortduring is de handel in •kaas flauw, de prgs liep deze week fl per 60 kilo lager; naar boter is steeds goede vraag, prijs onveranderd. Men be steedt thans in deze streken voor kaas: van f 18,— tot f 22,— per 60 kilo, naar wicht en kwaliteit; goeboterf0,60, weiboter f 0,50 per kilo. 'Ammerstol, 26 Oct. De begrooting voor het dienstjaar 1895, door den gemeen teraad vastgesteld, bedraagt in ontvangst en uitgaaf een soni van f 6861,30. Dinsdag 11. trad in de g vergadering der vereeniging „Nut en Genoegen" alhier als spreker op de heer K. Klomp, hoofd der school, met eene lezing getiteld: „De strijd tusschen het oude en het nieuwe." Na de pauze werden door den spreker nog eenige bijdragen ten beste gegeven, waarna de vergadering zeer voldaan huiswaarts keerde. 'Berg-Ambacht, 23 Oct. Op Zaterdag jl. zijn door burg. en weth. aan 11 der leer lingen, welke in den loop des jaars de lste openb. school verlieten, eereblijken uitgereikt. 'Berg-Ambncht, 26 Oct. Op onze vrye najaarsveemarkt verschenen heden wel eenige verkoopers, doch geen vee, zoodat deze markt onverrichterzake afliep. Het weder was trouwens ook allerguurst, om pas hersteld vee te vervoeren. 'Berkenwoude25 Oct. Tot zetters voor de directe belastingen zijn benoemd de heeren A. Boer en W. Scheer. Bodegraven, 28 Qct Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 247 wagens, te zamen 14.907 stuks, wegende 64.260 kilo; prijs le soort Üoudsche f22} k 25, zwaardere f—,2e soort f 19420 J; hier- a onder 20 wagens Derby-kaas, pry's le soort f23} 2e soort f19 k f22, 37 wagens Edammer kaas, prijs le soort f29 h f -, 2e soort f22 &f24}, 1 wagen Leidsche kaas, pry's f51 het schippond. Handel matig. 'Brandwijk, 25 Oct De gemeente- begrooting voor 1895 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f4904,83*. In deze gemeente zijn twee koeien gestorven aan mond- en klauwzeer. 'Goudrl&an25 Oct Heden werd by opbod en afslag de boerenhofstede van de erven J. Kleyn en ruim 19 H.A. groot, verkocht voor f 82195 behalve de onkosten. De hofstede is niet aaneen gebleven, maar aan verschillende inzetters zyn verschil lende ^perceelen toegewezen. Aan het herhalingsonderwys wordt door 7 leerlingen deelgenomen. Groot-Ammers26 Oct. Door de kaas handelaars werd deze week hier en in de environs de kaas gekocht voor de navol gende pryzen lste qual. van f 19 h f 21}, 2de qual. van f 16 k f 18} zwaardere soorten tot f22} de 50 KG. De handel ia over 't algemeen redelijk. Groot-Ainmers, 25 Oct Onze predi kant, Ds. 9- Bouthoorn, is beroepen te Hoog-Blokland. 'Haastrecht, 24 Oct Volgens de ter visie liggende begrootiug dienstjaar 1895 van het waterschap Den achter Haastrecht, bedragen de ontvangsten en uitgaven f29122,49*. 'Hoornaar, 25 Oct. Sedert de vorige week is de prijs der kaas dezelfde ge bleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 17 k f21, en voor zware kaas tot f28 de 50 KG. be steed. In eene heden alhier gehouden be stuursvergadering van het land dar zes molens is besloten den Esse molen onder deze gemeente te doen vervallen en te amoveeren. De uitmuntende bemaling met het door stoom in beweging gebrachte scheprad van den Wielmolen alhier, maakt genoemden Essemolen overbodig. 1 Jaarsveld, 26 Oct. Den lsten Novem ber a. s. zal A. Endeveld alhier gedurende 50 jaren in betrekking zijn geweest by de waterschappen „Vogelzang en Wiel" onder deze gemeente, namelijk 28 jaren als molenaar en de laatste 22 jaren als machinist van het in de plaats van den watermolen gesticht stoomgemaal. Zyn er in die halve eeuw droge jaren voorgekomen, niet minder is het tegen deel het geval geweest, zoodat soms wekenja maanden voortdurend en niet zelden dag en nacht moest worden ge werkt. Zóó zwaar en langdurig echter kon de taak nooit zyn of Endeveld bleef op zijn post, totdat de laatste overtollige druppel, water was uitgemalen. Bovendien ging zjjn ijver steeds vergezeld van de uiterste voor- en omzichtigheid met de machine, zoodat daaraan in al die jaren nimmer eenig gebrek, aan zyne schuld te wijten, is ontstaan. Waar op zyn 40-jarig jubileum dien getrouwen beambte bewijzen van achting en tevredenheid zyn gegeven, is het zeer zeker te verwachten dat die nu, op zyn gouden feest, niet zullen ontbreken. Moge en dat is ongetwijfeld ook de wensch zoo van het bestuur als van de ingelanden der beide waterschappen - moge het Endeveld gegeven worden, ondanks zyn reeds gevorderden leeftijd, nog verscheidene jaren de betrekking waar te nemen, die hy gedurende een halve eeuw zoo eervol, heeft bekleed. 'Krimpen a/d IJsel, 25 Oct. De inza meling voor de nagelaten betrekkingen der in Indie gesneuvelde of nog te sneuvelen militairen heeft in deze gemeente opge bracht f 115,10. Het subcomité heeft de opbrengst direct overgemaakt aan het Centraal-comité te 's Gravenhage. 'Lopik, 26 Oct. Door den rijksveld wachter Van 't Hof werd in den vroegen morgen van Dinsdag jl. aangehouden de H. alhier, by zich hebbende een zak met vruchten. Aangezien den ry'ksveldwachter op zyne aan hem gedane vragen de her komst dier vruchten niet waarschynly'k voorkwam, werd een onderzoek ingesteld, waaruit bleek dat de peren waren ont vreemd uit den boomgaard van de wed. K. De H. werd voorloopig in arrest ge houden en later in verhoor genomen door den burgemeester. Daarna begaf zich de politie in tegenwoordigheid van den bur gemeester naar zijne woning, die geheel doorzocht werd. Verscheidene van dief stal verdachte voorwerpen werden daar nog gevondén en in beslag genomen, die door verschillende eigenaren als het hunne zyn herkend. Natuurlijk zal .hy zich heb ben te verantwoorden, op welke wijze hij daaraan is gekomen. Dank zy het flink optreden van den bur gemeester en de politie, waardoor zeer veel aan 't licht gekomen is. Naar wy verne men, is de dader met zijn gezin heden nacht met de noorderzon vertrokken. Tot voorzitter van het bestuur van het waterschap Hoenkoop, Vliet en Dijk veld is benoemd de heer S. I. Cainbier van Nooten, burgemeester dezer gemeente. 'Molenaarsgraaf, 25 Oct. De geraeente- begrooting voor 1895 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f3421,61*. Montfoort, 23 Oct. Onze rundermarkt van heden ging, zooals werd verwacht, wat den aanvoer betreft, zeer gedrukt onder het heerschende mond- en klauw zeer, waardoor in- en uitvoer van vee is beperkt Konden we in de laatste jaren melding maken van een duizendtal stuks vee, dit jaar bleef het er ver beneden en bedroeg de aanvoer ruim 250. De handel evenwel was door de aanwezighèid van tal van binnenlandsche kooplieden bui tengewoon levendig, en er werden hooge prijzen besteed. 'Nieuwpoort, 26 Oct. Van het herha lingsonderwys, dat Maandag 22 Oct. aan de openbare school alhier is aangevangen, wordt door 14 leerlingen gebruik gemaakt. Daar de heer C. Ny'sen voor zyne benoeming tot kerkvoogd bedahkt had, werd door notabelen tot kerkvoogd gekozen de heer A. W. Gelderblom, thans notabel. "Ouderkerk a/d IJsel, 25 Oct. De inzameling voor de nagelaten betrekkingen der in Indie gesneuvelde of nog te sneuvelen militairen heeft in deze gemeente opge bracht f 136,50. Het sub-comité heeft de opbrengst direct overgemaakt aan het Centraal-comité te 's-Gravenhage. Wie medewerkten aan deze uitkomst, kunnen met voldoening daarop terugzien. Ouderkerk a/d IJsel, 25 Oct. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door Ds. C. Verbagen, te Zuilen. "Ouderkerk a/d IJsel, 26 Oct. In de raadsvergadering van 3 dezer werd door den voorzitter rapport uitgebracht betref fende den loop van het schoolverzuim aan de drie scholen, gedurende het school jaar 1893/94. De volgende cijfers worden hieraan ontleendVan de 441 leerlingen, die ingeschreven waren, verzuimden 116 leerlingen geen enkele maal. Aan school I heeft het willekeurig verzuim bedragen by na 1.8 pCt., tegenover ruim 1.8 pCt. in 1892/93, een cijfer dat nog geringer zou zyn, woonden enkele kinderen niet op vry' verren afstand van de school; aan school II (Nesse) 3.3 pCt., tegenover 5.5 pCt. by na in 1892/98 (vóór 1892 10 a 14 pCt.); aan de byzondere school byna 8 pCt., tegenover 3.15 pCt. in 1892/93. De maatregelen, In 1892 genomen tot bevordering vau trouw schoolbezoek, bly- ken alzoo aan het doel te beantwoorden. Mogen de ouders krachtdadig bi y ven bevorder lik zyn aan het doel, dat de ontwikkeling hunner kinderen in den toch reeds zoo korten leerty'd beoogt! "Oudewater, 24 Oct. Heden-avond half acht gaf de rederykerskamer „Borger" alhier hare eerste uitvoering voor dit sei zoen, in 't lokaal der oude o. 1. school; eenige dames verleenden hare gewaar deerde medewerking. Opgevoerd werd „De familie Van Horen", blyspel in 8 bedry- ven, naar het Hoogduitsch van Anton Anno. Het spél der dames en heeren getuigde van eene flinke studie der rollen en bezorgde aan 't in grooten getale op gekomen publiek een zeer genotvollen en gezelligen avond. - Door den Nederlanóschen wielryders- bond is aan den provincialen weg, op de grens dezer gemeente, een wegwijzer ge plaatst, beschilderd met de nationale kleuren en voorzien van drie handwijzers, van welke een wijst naar Gouda-Rotter dam, een naar Montfoort-Utrecht en een naar Oudewater-Woerden, met de afstan den der plaatsen er bij vermeld. Deze wegwijzer ip zeer ten gerieve der vele wielryders, die dezen weg passeeren. 'Rccuwyk (afd. Sluipwyk), 25 Oct. By publieke verpachting is het grasgewas staande op den 'sGvavendyk, gelegen in het waterschap Sluipwyk, dit jaar ver pacht voor den tyd van 4 jaren, tegen f 86 per jaar, aan A. Vermeulen alhier. In 1890 was de pachtsom slechts f 26 per jaar. - Onder 4eiding v#n den heer A, Gouds waard, hoofd ,van de openbare school B alhier, als directeur, is alhier opgericht eene zangvereeniging onder den naam van: „Voorwaarts is ons doel." Een dertig tal leden, waaronder 11 meisjes, traden reeds tot de vereeniging toe. Tot president, secretaris en penningmeester zyn respec tievelijk benoemd de heeren L. Teekens, L. Smit Jz. en F. Van Wingerden. De oefeningen, volgens de methode Galin Paris Chevézullen geregeld elke week worden gehouden in een der lokalen van school B, tot dat doel welwillend door het gemeentebestuur aan de vereeniging afgestaanmits deze zorge voor vuur en licht. 'Stein, 24 QctXsy het stoomgemaal van Stein heeft men den put vóór de machine drooggemaakt om daar de muren te herstellen. De zoon van den machinist V. D. zou met een kruiwagen steen aan brengen. Daartoe was een plank gelegd over de opening van den zeer diepen put. By het rijden had hij het ongeluk van de plank te vallenen kwam daardoor op den bodem van (jen put terecht. Met moeite werd hy daaruit gehaald en onmiddellijk geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Iden- burg constateerde dat de beide beenen erg gekneusd waren. Den eersten nacht heeft hy' onder veel pyn doorgebracht. 'Vlist, 24 Oct. Den landbouwer C. Blonk is by de jongste paarden verloting te Gouda een mooie lj-jarige merrie ten deel ge vallen. - Gisteren middag had de landbouwer H. N. een voer hooi gereed staan om huiswaarts te brengen. Toen hy' ging ryden, brak de boom boven het hooi, waardoor de 18-jarige zoon, die op het voer lag, naar beneden tuimelde en op de zyde op den grond wiel. Hij bezeerde zich erg. Dr. Idenburg was intusschen geroepen en meldde dat het eene been gekneusd was en daarenboven nog een bloedende wond aan het hoofd was veroorzaakt. Vreeswijk, 25 Oct. De dames en jonge meisjes, die alhier onder leiding van mevrouw Meerburg eene verloting hebben georganiseerd, waarvan de opbrengst moet strekken tot den aankoop van lampen en lichtkronen in het gerestaureerde kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente, zyn uitstekend in haar pogen geslaagd. Meer dan 775 pryzen zyn door haar deels ver vaardigd, deels van belangstellenden uit deze en andere gemeenten ontvangen, terwijl de geldelijke opbrengst reeds onge veer f400 bedraagt. Deze week denkt men gereed te komen met de restauratie van het kerkgebouw en a. s. Zondag hoopt men het weör in gebruik te kunnen nemen. Woerden, 24 Oct. Op de heden ge houden groote najaarsveemarkt waren 1625 stuks aangevoerd. Met het oog op de heerschende tongblaar was zulk een aanvoer niet verwacht. In andere jaren kon men dan ook trouwens op een duizend tal meer rekenen. Het vee, dat verkocht werd, ging tot goede pryzen van de hand. 'Wijngaarden, 25 Oct. De gemeente- begrooting voor 1895 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f2594,45. Gemengd Nieuws. - Maand-ag kwam te Oudshoorn het eerste cholera geval voor met doode- lijken afloop. Drie der laders aan cholera asiatica in de Martha-stichting teAlfen a/d Ryn zyn overleden, zoodat nu te zamen tot heden 4 persorlen aldaar stierven. Te Woubrugge kwam het eerste geval van Aziatische cholera voor. De lyder, een 6 7 jarige knaap, is reeds overleden. Woensdag is te Haarlem een geval van cholera asiatica voorgekomen, en wel by een doortrekkend reiziger, die den vorigen dag van Amsterdam aldaar was aan gekomen. Dingdag-avond is zekere J. de Bruin, een 95-jarig grijsaard, wonende aan den Gouderakschen dyk, onder Stol- wykersluis, door een noodlottig toeval te water geraakt en verdronken. -Een lyk, dat Woensdag-morgen op het Toepad te Kralingen werd gevon den, is gisteren door de familie herkend als dat van A. L. Snoek, oud 26 jaren, van beroep schipper en gewoond hebbende te Krimpen a/d IJsel. Woensdag-morgen had op de lyn RysbergenPrinsenhage, ter hoogte van het Baantje, van de Zuid Ned. Stoom- tram-maatschappy, een verschrikkelyk on geluk plaats. De machinist A. van der Ven, sedert twee jaren in dienst der Maat schappy en een der oppassend ste en der bekwaamste machinisten, kwam, op de machine staande, op zyde willende zien, met zyn hoofd in aanraking met een tele- phoonpaal, hetwqlk zyn dood onmiddellyk tengevolge had. Zyne vrouw, die hem in Prinsenhage met zyn eten opwachtte, stortte by het vernemen der noodlottige tyding inéén. Vyf jeugdige kinderen worden door den verongelukte achterge- laten. Een ingezetene van Dracht ster Compagnie, die te Drachten goederen had afgeleverd, keerde vry laat in den avond naar zyne woonplaats terug. Op eene eenzame plek werd hy staande ge houden door twee kerels, die vermoedelyk wisten dat hy eene vry aanzienlyke som geld by zich had. Een hunner eischte zyn geld of zyn leven. „Dan het leven maar", antwoordde de voetganger dood kalm, doch tegel ykertyd gaf hy den aan rander zulk een geduchten slag, dat deze in de Marewyk terechtkwam, waarop de tweede het hazepad koos. In de Londensche Diergaarde heeft een „boa constrictor" van 9 voet lang zynen maat van 8 voet lang geheel verslonden. Dit moet by vergissing zyn geschied, doordien de grootere slang mede begon te kluiven aan eene duif, welke de kleinere reeds in den muil had. Op deze wijze omvatte de grootere met hare kaken den kop der kleinere, werkte dien naar binnen, en het gansche difer moest volgen. De groote slang is wel styf en zeer gezwollen, doch overigens schijnt het maal haar geen kwaad te hebben gedaan. STADSNIEUWS. Scheonhoven, 26 October. By de alhier plaats gehad hebbende loting voor de militie,, gehouden op 25 October, voor het 18de kanton, 3ie district, namen deel 135 lotelingen, waarvan door 53 redenen van vrystelling werden ingebracht, en wel Schoonhoven 31 lotelingen m. 18 vrystell. Ammergtol 10 6 Berg-Ambacht 34 „11 Lekkerkerk 35 9 Krimpen a/d L. 25 10 De Lombok-collecte heeft, met verschillende nagekomen bydragen, alhier opgebracht f 212,80*. Op de gewone weekmarkt werden Woensdag aangevoerd 63 biggen, prys f 4—6 en 12 per stuk. De zoogenaamde Berengracht is thans geheel in een stuk bouwland herschapen. Nadat het water is afge- loopen op den polder Willige-Langerak, kwam een prachtige bodem te voorschijn, die nu bewerkt en doorsneden is met sloten en greppels. Byna 2 hectaren kostbaar land is nu verkregen, in de plaats van een stilstaand vuil water. De gelden, die aan zulk een verbetering worden ten koste gelegd, brengen reeds renten genoeg op, al ware het alleen maar dat de ingezete nen spoedig het genot van een heerlijk lan- delyk uitzicht hebben by de wandeling rondom de stad. Het j aarlyksch schandely'k tooneel heeft gisteren weêr plaats gehad. De walgelijke aanstellery van vele jonge lingen, die voor de nationale militie moe- teft loten, zou men in dezen tyd niet meer verwachten. De beschaving, die op zoo velerlei wyze wordt bevorderd, schyntop den lotingsdag voor velen weinig invloed te hebben. Liederlyk en onzinnig gebalk moet men voor gezang aanhooren. Mis bruik van sterken drank en de gevolgen daarvan waren weder aehering en inslag. Een jongeling uit Krimpen heeft in brood dronkenheid zich vreeselyk verwond door in vereeniging met auderen in het Veer huis alhier den inboedel te beschadigen en een vyftal ruiten stuk te slaan. Na door den docter te zyn verbonden, heeft dat jonge mensch vervolgens nog kennis gemaakt met het arrestantenlokaal. Ook andere processen-verbaal wegens dronken schap zyn opgemaakt. Wanneer zal men die verouderde wyze van loten eens laten varen om alleen hen te laten loten, die wezenlyk voor de militie zijn aangewezen! De vrygestelden maken over het algemeen het meeste •- Bij de loting voor de militie. Militie-Commissaris tot den loteling: Hoe is de naam van je moeder? Lotelingik weet hel niet. Ik was nog zoo jong toen ik geboren werd. Historisch. Vervolg der Nieuwstijdingen. By Kon. besluit zyn benoemd tot voorzitters en burgerlijke leden en hunne plaatsvervangers vaD den militie raad in de provincie Zuid-Holland voor de lichting der nationale militie van 1895 In het 3de njilitie-district, tot voorzitter, J. Ruikes Borger, lid der Provinciale Staten; tot zyn plaatsvervanger, Mr. A. A. Van Bergen Uzendoorn, lid der Provinciale Statentot lid J. A. Van Hamel, lid van den gemeenteraad van Leiden; tot zyn plaatsvervanger P. L. C. Driessen, lid van den gemeenteraad van Leiden. Tot plaatsvervangers van den districts-veearts, wien Dordrecht als standplaats is aangewezen, zyn benoemd de ryksveeartsen D. De Bruin te Stryen, M. C. Van Buuren te Zuidland en C. A. Rotscheid te Rotterdam. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde Dinsdag o. a.: C. J. v. L., pottenbakker te Gouda, wegens diefstal van een horloge met ketting, tot eene maand; H. v. Z., arbeider te Jaarsveld, wegens mishandeling van een ambtenaar, tot 14 dagenL. De H., werkman te Ben schop, wegens gebruikmaking van een vervalscht geschrift, tot negen maanden. De nieuwe zaken wegens plaatsgebrek in ons volgend Nommer. 'Aiueide, 26 Oct Tot lid van het Algemeen Armbestuur dezer gemeente is herkozep de heer P. Romeijn. De begrooting dezer gemeente voor 1895 is door den Raad vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 8804,11*. Het hoofd stuk kosten onderwijs bedraagt f 8535, armwezen f 1345. Op de heden alhier gehouden vrye beestenmarkt was weinig vee aangevoerd ook waren slechts enkele kooplieden aan wezig, een gevolg voornamelijk van het alom in deze streek heerschend mond- en klauwzeer, terwyl bovendien het weder zeer ongunstig was. De handel was re delijk, zoodat het aangevoerde meerendeels verkocht werd voor bevredigende pryzen. 'Benschop, 25 Oct. Het ongeveer 4 jarig dochtertje van L. De H. alhier verkeerde gisteren in groot gevaar. By de poging om tusschen twee elkander passeerende rijtuigen door den weg over te steken, struikelde het, vlak voor de pooten van een der in draf zynde paarden. De vader, die op korten afstand zich bevond, dacht niet anders dan dat zyn lieveling zou worden overreden, toen de bestuurder van het rijtuig door een krachtigen ruk aan de teugels zyn paard tot staan bracht, waardoor het kind was gered. De kleine stond op, liep onder het paard door en bereikte ongedeerd den wegkant, waar het verschrikt door het angstgeroep der om standers in luid geschrei uitbarstte. 'Leerdam24 Oct. De heer N. G. Kapteijn Pz., cand. te Amstelveen, heeft het beroep tot predikant by de Gerefor meerde Kerk A alhier aangenomen. 'Meerkerk, 26 Oct. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd 37 vrachten. De handel is traag. Men besteedt voor lste kwal. van f 19,50 tot f 21,50, voor 2de kwal. van f 17,50 tot f 19,-, voor zwaardere soorten tot f per 100 half KG. Moordrecht, 24 Oct. Naar men ver neemt, zal op 7 November a. s. Ds. Van der Meer van Kuffeler vijf en twintig jaar zijn ambt als predikant vervuld hebben, terwijl hij dit op Zondag 11 Nov. daaraan volgende kerkelijk hoopt te herdenken. *Nic«iwland, 24 Oct. Bij de gisteren alhier plaats gehad hebbende herstemming is tot lid van den raad dezer gemeente verkozen de heer A. Van Meever met- 29 stemmen. Op den heer D. Den Besten waren uitgebracht 22 stemmen. Oudewater, 26 Oct. De aanvoer ter kaasmarkt bedroeg 20 wagens, te zamen bevattende 840 stuks kaas, wegende 4380 kilo; prys lste qual. f 21 tot f 23, 2de qual. f 19 tot f 21. Handel matig. Door het ongunstige weder op heden weinig aanvoer. 'Polsbroek, 26 Oct. Het mond- en klauwzeer in deze gemeente begint te ver hinderen. Op verscheidene hofsteden is de besmetting geweken en zyn de met borden voorziene palen ingehaald. Op slechts 5 van de 78 in deze gemeente ge legen hoeven kwam de ziekte niet voor. Vis8cherij-Berichten. 'Ammerslol, 21 Oct. Van Zaterdag 20 tot en met Vrijdag 26 October zyn alhier ter markt aangevoerd: 48 Winterzalmen, prijs per kilo van f2,05 tot f 2,85. 9 Zomèrzalmen, pry's per kilo van f 1,00 tot f 1,80. 'Krolingen, 26 Oct Deze week werden ter markt aangevoerd 76 zomer- en 56 winterzalrpen; zomerzalm gold f 0,80 f 1,30, winterzalm f 2,15 f3,00 per 5 ons. BLUKSBLKICliTEN. pC. 25 Nederl. Werk. Schuld. 2} Dito dito3 Dito dito3} Hong. Obl. 1889. 4} Dito in zilver. 4} OostenrijkObl. pap. Mei-Nov. 5 Dito Feb.-Aug. 5 Portugal, Oblig8 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 Dito Obl. Nicol.Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1880. 4 SpanjeBuitenl. Perp. 4 Dito Binnenl. Perp. 4 Egypte Oblig. 18764 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 Loten Amsterdam f100. .3 Loten Rotterdam3 Oct 92} 101} 101» 103 J 82} 79} 79 tV 27? 67 110 MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 24 Oct. Boter, le qual. 57 ct.2e qual. 54 et. per half kilo. Kaas f20 k 24,— per 50 kilo. Vette kalveren 21 k 24 ct. per kilo. Vette varkens van 19 21 ct. Biggen f4 A f 12 per stuk. Aang. 63 st. Aardappelen f8,— f4,— per HL. Eieren f6,- per 100 stuks. Gouda, 25 Oct. Kaas, lequal. f24,A 26,50, 2e qual. f21,- a23,-,Noord-Holl. f22 k 28,-. Aangev. 64 partyen. Boter: prijs der goöboter fl,80 A 1,45, weiboter f 1,05 1,20 per kilo. Botterdam23 Oct. Aangevoerd 460 vette runderen, 924 magere dito, 128 vette en graskalveren, 24 nuchtere kalveren en 302 biggen. Pryzenvette runderen le qual. 70 ct, 2e qual. 64 ct, 3e qual. 56 ct.kalveren le qual. 90ct., 2e qual. 82 ct., 8e qual. 75 ct. Van 24 tot 26 October. Geboren: Jacobus Cornelis Antoniu», t. van H. J. van don Bergh on M. A. P Sprufit. Jan Johannes, i. van A. Mesker on P. A. AI- bers. Bernardus UerarduB, z. ran G. de Laugo en G. G. van den Bergh. Gemeente Berkenwoude. Van 28 September tot 8 Ootober. Geboren: Ario Johannes, z. van G. D. Rehorst en G. G. de Jong. Gemeente Groot-Ammers. Van 1 tot 15 October. Geboren: Paulas, z. van W. Verwaal en M. Langerak. Hendrik Arie, z. van T. Stam en M. van Djjk. Dirk, z. van A. Brouwer eu F. Hoogenboezem. Helena, d. vaij H. de Jong en D. Boer. Overleden: J. P. Ott, oud 87 j. Gemeente Langerak. Van 1 tot 15 October. Geboren: Cornelia, d. van J. v. d. Vliet en A. Toom. Dirk, z. van J. Goedhart en J. Konijnenburg. Getrouwd: P. Korevaar, oud 41 j. en M. van Middelkoop, oud 87 j. Overleden: A. Rozendaal, oud 11 j. Gemeente Lekkerkerk. Van 8 tot 28 October. Geboren: Geertje Bastiaantje, d. van B. Mudde ou A. Hoogeuboezem. Eliz&bet, d. van J. de Vries eu E. de Vries. Pietertje Geertje, d. van P. Broere en G. Borsje. Getrouwd: L. van der Velden, weduwnaar, oud 53 j., met N. vau Dam, oud 87 j. Overleden: M. van deu Berg, oud 86 j., echtgenoote van J. de Jage^. Gemeente Niouwpoort. Van 1 tot 15 October. Overleden: H. van Dpk, oud 64 j., ooht- genoote van J. van D})k. C. P. van der Vliet, oud 26 d. Gemeente Reeuwijk. Yan 1 tot 15 Ootober. Geboren: Gjjsbertus, z. vau Joh. de Jong en M. van Leeuwen. Marrigje Hendrikje, d. van J. Kaptejju en A. Fahrenhorst. Wil- helinina Johanna, d. van P. van Mullem en A. Boom. Johannes, z. van J. van Boon en I. Breedjjk. raeente Vllat. Van 1 tot 15 October. Geene aangiften gedaan, de Heere wil, en zy leven, hopen onze geliefde Ouders GERR1T DE LANGE KRUNA KOK op 4 November a. s. hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken Hunne dankbare Kinderen, $5 Behuwd- en Kleinkinderen. Ambacht. Oct. 1894. 30-jarige Echtvereeniging van HERMANUS STUBBE ANNA NOOMEN Bergambacht, 8 Nov. 1894. Ondertrouwd: J. OSKAM Tz. en RAACHELTJE BRAND. Rozendaal bij Oudewater, 27 Oct. 1894. Getrouwd: HENDRIK OOSTERLING en FIJGJE KOOIMAN, die, mede namens wederzydsche Familién, hun dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun Huwelijk ondervonden. Willige-Langerak, 25 Oct 1894. Bevallen van een Zoon M. A. P. v. d. BERGH - SPRUUT. Schoonhoven, 24 Oct. 1894. Heden overleed myn geliefdenog eenig overgebleven Broeder, de Heer Mr. NICOLAAS FREDERIK VAN NOOTEN, Oud-Raadsheer by het voormalig Provin ciaal Gerechtshof te Utrecht, in den ouderdom van ruim 77 jaren. S. E. VAN NOOTEN. Schoonhoven, 24 Oct. 1894. Eenige kennisgeving. Verzoeke van bezoeken van rouwbeklag verschoond te blijven. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een kortstondige doch hevige ziekte, te Vreeswijk, onze innig geliefde Zuster en Behuwdzuster GESINA PIETERTJE, in den nog jeugdigen leeftijd van twintig jaren en elf maanden. Namens Zusters en Behuwd broeder, ANNA LEKKERKERKER Bdr, Benschop, 19 Oct. 1894. Doch niet mijn wil maar de Uw( Lukas 22 vers 42. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde Echtgenoote en Dochter AAGJE ROUS, geb. HAGOORT, in den ouderdom van 36 jaren, nalatende vier kinderen, waarvan het oudste zes jaar en het jongste ruim drie maanden is, te jong om hun smartelijk verlies te beseffen. Allen, die haar van naby' gekend hebben, zullen begrijpen hoe zwaar ons dit verlies valt. Dat zy ruste in vrede! D. ROUS. Wed. H. HAGOORT. Schoonhoven, 22 October 1894. Het Personeel der Kleed er-bleekerjj van Mej. de Wed. H. HAGOORT alhier geeft met innig leedwezen kennis van het overlijden harer Dochter, Mejuffrouw A. ROUS, geboren HAGOORT, die ons steeds met de meeste genegenheid bejegende en wier nagedachtenis bij ons steeds in dankbare herinnering blijven zal. Vrouw C. LEKSMOND. MAARTEN STRAVER. MERRIGJE MURK. Schoonhoven, 22 October 1894. Voor de vele en treffende blyken van belangstelling en vriendschap, zoo van hier als van elders by de viering onzer 25-jarige Echtvereeniging ondervonden betuigen wij onzen hartelyken dank. N. VOS Jz. en Echtgenoote. Dalem, 27 Oct 1894. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, ondervonden by gelegenheid van de geboorte onzer Dochter, betuigen wy onzen hartelyken dank. G. GREUP Pz. M. A. GREUP - DE JAGER. Schoonhoven, 27 Oct. 1894. Heb ik bij de gedachtenisviering mijner 45-jarige Evangeliebediening zoovele blij ken van belangstelling mogen ondervinden, ik breng dan openlijk aan die allen, zoo in als buiten de gemeente, myn harte lyken dank. J. E. STEENBAKKER MORILYON L01J8EN. Er biedt zich nanom ZOO t mogelyk in dienst te treden, een 17 jaar. Brieven franco, letter M, Bureau Schoonhovensche Courant. Er biedt zich aantegen 25 November of met 1 Janu ari, een bekwame Brieven worden ingewacht, onder let ter A, aan het Hulppostkantoor te Nieuw- jUkkerUod. ER BEÊDT ZICH AAN: P. G., bezadigden leeftyd. Franco brieven, letter B, HULPKANTOOR Ouderkerk a/d IJssel. Gevraagd, 10 November, een KNECHT, ongehuwd, P. G. Brieven franco J. C. ZIJDERLAAN, Molenaar, Haastrecht Wegens Huwelyk van den vorigen GE VRAAGD, met 1 Nov. a. s., P. G., niet beneden de 17 jaar, goed melken vereischte, by M. WINK Gz. te Meerkerk. WORDT GEVRAAGD terstond of met 1 Nov. a. s. een flinke P. G.niet onder de 25 jaar, goed op de hoogte van alles wat tot de kaas- en botermakery behoort Adr. met fr. br. doch liefst in persoon, aan H. BAAN Bz.Oud-Alblas. WORDT GEVRAAGD: met klein gezin, die goed met het boeren werk bekend is en goed kan melken. Brieven franco of in persoon by den Heer Landbouwer H. ROMEIJN, Capelle a/d IJssel. GEVRAAGD, tegen 1 Dec., een P. G., tusschen 50 en 60 jaar oud. Adres in persoon by A. DE VREUGT te Stolwijk. WORDT GEVRAAGD, met 1 Novem ber a. s., een liefst uit den boerenstand, in een klein gezin van 2 personen. Aanmelding liefst in persoon. Brieven franco, HULPKAN TOOR Capelle a/d IJssel. GEVRAAGD, P. G., goed bekend met de Zuivelbereiding. Brieven franco aan J. SPELT, Landbouwer te Lopik. GEVRAAGD, zoo spoedig mogelyk, eene Brieven franco, onder letter A, aan het Hulppostkantoor te Kralingsclie Veer. De COMMISSIEbelast met de uitdeeling van Warme Spy's ên Brandstof aan behoeftigen in deze Ge meente gedurende den winter, bericht by deze aan de ingezetenen: dat hun binnen eenige dagen eene LIJST ter inteekening zal worden aan geboden, die zy', met het oog op de ty'ds- omstandigheden, met den meesten aan drang bij hare stadgenooten aanbevelen. Namens genoemde Commissie, Schoonhoven, 23 October 1894. EEN MOOIE BLAUWE oud circa 2 j., Reu, voor den prys van f II,—, vertrouwd en zeer waaksch. Te bevragen by VAN BUREN, Stationsweg, Sliedrecht. TRAOt MARK. AMSTERDAM. Alléén in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, verkrygbaar te Schoonhoven by E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, C. Spelt. Ameide, Andries Kruijt. Noordeloos, J. G. van der Rest Meerkerk, C. Speijer. Ouderkerk aid IJsel, M. Pannekoek. G. de Jong Czn. Haastrecht, J. van der Steegt. Wed. Knoers. A. Homburg. Vianen, A. G. van Eindhoven. WKF" In het by'zonder wordt de aandacht gevqstigd op SOUCHON THEE, h f 1,30 per 5 ons. De Ondergeteekende geeft kennis, dat hg op verzoek van den door ziekte in de uitoefening ztiner bediening tijdelijk ver hinderden Notaris G. 0. FORTUUN DROOGLEEVER te Goud», overeenkomstig art 53 der wet op het Notaris ambt, door de Arrondissements-Rechtbank te Rotter dam is aangewezen om ten aanzien van de Minuten en verder aan hem in be waring gegeven stukken tijdelijk al dat gene te verachten, waartoe deze anders bevoegd en verplicht zoude zijn. Goud., 26 October 1894. Notaris. De Ondergeteekenden CORNELIS en WILLEM BROUWER, Kooplieden te Meerkerk, maken by deze bekend, dat zy met 1 November 1894 zullen ophou den voor gemeenschappelijke rekening handel te dry ven en van af dit tydstip ieder voor eigen rekening zullen handelen. Meerkerk, 24 October 1894. 27 IIKI',RUNSTRAAT 27, EERSTE HUIS van af de BOTERSLOOT, zal iederen DINSDAG zitdag bonden. SPREEKUUR 's morgens van 8 11} nur. rfA«ito.A De Notaris H. j. f. heijman te Haastrecht zal op Maandag 5 November 1894, des namiddags ten 1 ure, ten herberge van de Wed. ZUIDERVLIET te Polsbroek, in het openbaar verkoopen: EENE met Erf en Grond, op de Noordzyde van de gemeente aan den Polsbroekschen weg; Kadaster Sectie A, no. 1114, groot 2 Aren, 18 Centiaren. Te aanvaarden by de betaling der Koop penningen op 1 December 1894. En voorts tenzelMen dage, des voor middags ten 9 ure, in bovengemeld per ceel, om gereed geld, Breeder by biljetten. Nadere inlichtingen geeft voorn. Notaris. op Woensdag 21 No vember 1894, des morgens ten 10 ure, in na te melden Koffiehuis, ten uvbisuiau van den Notaris J. VAN DER LEEDEN te Ouderkerk a/d IJssel, van getd. A nr. 182, (met vergunning), benevens TUIN en ERF, staande en gelegen aan den IJssel- dyk, onder de gemeente getd. A 133 en 183a, met TUIN en ERF, staande ea gelegen als voren. Te aanvaarden 1 Mei 1895. m- Inmiddels alt de hand te koop te bevragen by den Notaris en by den Eigenaar en bewoner van het koffiehuis L. BLOK. Notaris KRUISWIJK te Oudewater zal Dinsdag 80 Octo ber 189 4, 's avonds 7 uur, in „de Roos" aldaar, ten verzoeke van Mej. A. ALTHOF, publiek verkoopen: waarin sedert jaren slachter}) en schoen maker}) zyn uitgeoefend, met ERF, aan de Wydstraat te groot 1 Are, 69 Centiaren. Het Huis bevat beneden: ruime Slacht plaats en Schoen makers werkplaats, groote Achterkamer met bedstede en kast, Keu ken en Bergplaats; boven: ruimen Zolder, Slaapkamer en Vliering. De beschoten kap is voor weinige jaren geheel vernieuwd. Op het Erf bevinden zich een Afdak, waarin privaat, een Schuurtje en een Regenput. 't Perceel is te zien eiken werkdag. Nedcrlandsclie Gist- en Spiritusfabriek te Delft (DirecteurenJ. C. VAN MARKEN en F. G. WALLER): Nederlandsche Oliefabriek te Delft (Directeuren: J. C. VAN MARKEN, Dr. J. R. TUTEIN NOLTHENIUS en G. THUBÉ, Nantes): L})m- en Geiatinefabriek te Delft (Directeuren: J. C. VAN MARKEN en F. G. WALLER): r De Notarissen J.DnDBEö MONTUN te Gouda en KRUISWIJK te Oudewater zullen in het I provisioneel op Vrydag 2 November 1894 en finaal op Vrydag 9 Novem ber d. a. v.beide dagen des voormiddags 11 uur, in het Koffiehuis van J. HAGOORT te Papekop, ten verzoeke van den Heer P. STOLK te Papekop: bestaande uit een hechte en sterke BOUWMANSWONING, met ruime Vee stalling of Achterhuis, ZOMERHUIS, SCHUURTJE, WAGENLOODS, TWEE HOOIBERGEN, Werf, Tuin, Weg, Kade, Water, benevens afzonderlijke WONING met Schuur eu Erf, alles gunstig gelegen aan den Papekopper dyk, naby het spoorweg station Oudewater, in de gemeente Te aanvaarden: de Bouwmanswoning met Werf 1 Mei 1895, het overige by de betaling der kooppenningen op 13 De cember 1894. Nadere inlichtingen te bekomen by ge noemde Notarissen en ten kantore van den Notaris Mr. FUHRI SNETHLAGE te Woerden. De Notaris H. GROENENDAAL te Gouda is voorne mens op Donder- dag 8 November 1894, by Inzet, en op Donderdag 15 November 1894, by Toeslag, telkens des voormiddags 11 uur, in het Hótel „DE ZALM", aan de Markt in het openbaar te verkoopen: 1. EENE met 21 U., 39 A., 40 C. en STALLING voor 32 Koeien, in den Krimpenerwaardby het dorp, te Verhuurd aan Mej. de Wed. HALLING, tot 22 Februari en 1 Mei 1897, voor f 1770,- 's jaars. 2. EENE met 10 II., 96 A., 80 C. en STALLING voor 21 Koeien, in den Oostpolder, by het dorp, te Verhuurd aan den Heer A. HALLING, tot Kerstmis 1898 en 1 Mei 1899, voor f 1100,- 's jaars. 3. EENE met n H., 43 A., 33 C. en STALLING voor 24 Koeien, onder in den Zuidplaspoldei aan den ringdyk, naby Gouda. Laatst verhuurd aan den Heer W. A. EENHOORN, voor f 1400,- 's jaars. Te aanvaardende Landeryen by de betaling der kooppenningen en de Woning op 1 Mei 1896. De geannonceerde BOUW- SglBgr MANSWONING onder Wad dingsveen wordt Betaaldag der kooppenningen 10 Janu ari 1895. Notitién der veiling verkrygbaar van af 15 October 1894, ten kantore van don Notaris C. A. JOEKES, te Haarlem en ten kantore van voornoemden Notaris GROENENDAAL, te Gouda, die nadere informatiön verstrekt. De Notaris H. GROENENDAAL te Gouda is voorne mens op Woensdag den 14. Novem ber 1894, des voormiddags 11 uur, ten huize van den Heer C. OOMS Czn. te Gouderakiu het openbaar, in één zitting, by veiling, verhooging en afslagte verkoopen DIVERSE en ERVEN, allen gelegen op het dorp te benevens een perceel GHOND en LIJN BAAN, even buiten het dorp gelegen. En zulks in 7 perceelen, breeder om schreven by biljetten. Betaling Kooppenningen 10 Januari 1895. Nadere inlichtingen en biyetten zyn te bekomen ten kantore van den Notaris H. GROENENDAAL, Westhaven B 175, te Gouda, I De Notaris D. TEUINCK te Schoonhoven zal op ii Vrydag 2 November 1894, des morgens 10 uur, aan de Bouwmanswoning, bewoond door HEN-, DRIK DRIESEN, in Bonrepas, onder de gemeente in het openbaar, om contnnt geld, verkoopen allen van mond- en klauwzeer hersteld, 4 KALVEREN, ongeveer 30.000 K.G. best gewonnen HOOI en ongeveer 3000 K.G. BIETEN. Alles daags vóór de verkoopingtezten. De Notaris D. TEUINCK te Schoonhoven zal op Donderdag 8 No- vember 1894, des avonds 6 uur, in het Koffiehuis van A. BRANDWIJK aldaar, in het openbaar, naar plaatselyk gebruik, verkoppen: met SCHUUR, BLOEM- en KWEEK KASSEN, met daarin aanwezige VER- WARMINGS-TOESTELLEN, Erf, binnen aan Stadswal, ter gezamenlyke grootte van 73 Aren, 63 Centlaren. Te aanvaarden by de betaling der Koop penningen op 15 December 1894. Veiling in 4 perceelen by combinatiën en in massa. By toe wy zing in ééne massa kan 2/8 gedeelte van den koopprys als 1ste hypo theek tegen 3} °/0 gevestigd blyven. Breeder by billetten en nader onder richt ten kantore van den Notaris en by den Eigenaar en bewoner T. A. OK- HUIZEN. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voorne mens op Woensdagen 81 October en 7 November 1 b94, telkens des morgens ten 10 ure, in „de Groote Boer" te Lekkerkerk, by veilingverhooging en afslag, in perceelen en combinatiën, in het openbaar te ver koopen wyk A no. 28, alsmede diverse perceelen BOUW- en GRASLAND, en BUITEN GROND, staande en gelegen te ter grootte van 14 Hectaren, 05 Aren, 97 Centiaren. Om te aanvaardende Landeryen 1 De cember 1894, het overige 1 Mei 1895. Inlichtingen en veilingboekjes by den De NotarfS J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voornemens op Woensdagen 31 Octo ber en 7 November 1894, telkens des morgens ten 10 ure, in het Koffiehuis „DE GROOTE BOER" te Lekkerkerk, te veilen en te verkoopen: in den Hoekschen polder, binnen den tiendeweg, groot 91 Aren, 60 Centlaren. Eene party W KIL AND aldaar, over den tiendweg, groot 95 Aren. Eene party HOOILAND, gelegen als voren, over de veen, groot 1 Hectare, 7 Aren, 35 Centiaren, en Eene party DIJKGROND, naby de 2e Openbare School. Breeder by biyetten en inlichtingen by den Notaris. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergam bacht is voornemens op Vrydagen 2 en 9 No- vember 1894, telkens des morgens ten 10 ure, in „DE GROOTE BOER" te Lekkerkerk, by veiling, ver- hooging en afslag, in perceelen en com binatiën, in het openbaar te verkoopen wyk A No. 119, alsmede diverse perceelen staande en gelegen in den HOEKSCHEN POLDER te ter grootte van 16 Hectaren, 16 Aren, 99 Centiaren. Om te aanvaarden, de Landeryen 1 Januari en het overige 1 Mei 1895. Inlichtingen en Veilingboekjes by den Notaris, van ten overstaan van den Notaris ÊféuC J. P. MAHLSTEDE, op des voormiddags ten 10 ure, in het voormalig Rechthuis aldaar. De lysten der van ouds verpachte en der bygekomen perceelen liggen 14 dagen te voren ter lezing ter plaatse der ver- kooping en in het voormalig Rechthuis te Aminerstol. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voome- mens om op Dinsdag 6 November 1894, des voormiddags 11 uur, ten huize van Mejuffr. de Wed. L. BLANKEN te Haastrecht, in het open baar te verkoopen: Perceel I. wyk B no. 51, waarin sedert onheugelyke jaren is en nog met het beste gevolg en de groot- en kleinhandel in Grutters-, Kruideniers- en aanverwante waren wordt uitgeoefend, annex KOETSHUIS en STAL LING, Tuin en Erf, zeer gunstig staande en gelegen aan de Dorpsstraat en achter uitkomende aan den Usel, onder de gemeente strekt van de Dorpsstraat tot halver rivier de Usel, kadaster Sectie B, nos. 78 en 79, samen groot 4 Aren, 46 Centiaren. Perceel 3. Eene party uitmuntend WEI- en HOOI LAND, met Weg en Water, gelegen onder de gemeente Haastrecht, aan den Bilwy- kerweg, strekt met den Bilwy'kerweg zuidop, tot de Stolwyksche landscheiding, kadaster Sectie A nos. 1128, 1124, 1126 en 1126, samen groot 1 Hectare, 90 Aren, 10 Centiaren. Perceel 1 is te aanvaarden den 1. Ja nuari 1895 of zooveel vroeger als zal worden overeengekomen en perceel 2 by de toewyzing. Inlichtingen by genoemden Notaris. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Beig- ambacht is voorneiUens om op Zaterdag 10 Novem ber iay4, des voormiddags 11 uur, in het voormalig Rechthuis te Ammerstol, in het openbaar te verkoopen: geteekend nrs. 45 en 46, in twee gedeelten bewoond, met Getim merten en Erf, staande en gelegen aan den Lekdyk, beneden he't dorp alsmede eene party BOUWLAND, onder groot 17 Aren, 10 Centiaren. Om te aanvaarden by de betaling der Kooppenningen den 2. Januari 1896. Breeder by billetten en inlichtingen by genoemden Notaris. r Jh De Notaris A. CASTELEUN te Streefkerk is voornemens ■HRasP op Maandag 5 November 1894, 's voormiddags ten 10} ure, by de Wed. H. VAN ES te Langerak, te verkoopen staande te Groot-Ammers in Gelkenet, en behoorende aan den Heer J. A. VAN DER STOK, Mqj. J. VAN DER STOK, A. ZWUNENBURG, het BURGERLUK- ARMBESTUUR van Nieuwpoort en het DIACONIE-ARMBESTUUR van Langerak. De Notaris A. CASTELEUN te Streefkerk is voornemens op Donderdag 8 November 1894, 's voormiddags ten 10 ure, by J. DE KLUIJVER te Nieuw-Lekkerland, te verkoopen: op het Korte zand, boven de Iloenderstoep en op de plaat b(j Lekzicht, alles onder behoorende aan de Maatschappy van Nassau La Lecq en aan de Rivier de Lek onder Nieuw-Lekkerland, behoorende aan de Heeren ADR. HEUNIS, L. TERNEDEN, A. PUNT, C. DEN OUDEN en de Diac. Armen van Nieuw-Lekkerland. Een in uitstekenden staat zynde, licht* loopende Cushion rail-frame SAFETY te koop. Brieven franco, onder no. Ö0< aan het Bureau van dit Biad^

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 2