EDISOi's immt PHONOHAF WINTERMANTELS, I 1 BODfMAMONIl Beste liffiraartlapleii. msmmmi* m - W. BRANDWIJK, PAND, 611 RUNDEREN. BBBICHT JAN INZET. HetWei-en Hooiland OptmYrijwIse Mooii TWEE Verificatie. 35 Mille Hypotheek KINDER- en' DAMES- Polder VLIST. HET GEBOUW Bericht van Inzet Het KOFFIEHUIS HUIS en ERF, En een WONING, BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. PIETJE VAN DAM AGENTEN. Lijnkoeken H.H. SLAGERS! SLAGERSLEERLING, - Of is dagelijks te liooren in l^et HEEREN LOGEMENT TE SCHOONHOVEN,., a 10 Cents per nummer, 3 nummers 25 Cents. Steeds voorhandens Handmoften, Boa's, Handschoenen enz. enz. LopikerstraatSchoonhoven. 12 NOVEMBER E. K. E. SCHENK, De Notaris M. DEN BLEKER publiek verkoopen: Vreeswijk. De Notaris NI. DEN BLEKER Vreeswijk, TEENEN Notaris NI. DEN BLEKER, Vreeswijk. IJsselstein. Polsbroek, DE GRUTTERIJ, Haastrecht, BERICHT VAN INZET. Lekkerkerk, Lekkerkerk, Wtl- en HOOILAND teLekkerkerk, HET WOONHUIS, AMMERSTOL, BERGAMBACHT, Krimpen a/d IJssel OPENBARE VERKOOPING Gouda, WEI- E* HOOILAND. Hazerswroude. WEI- en HOOILAND, Gouda. Gouda, en over huilen" van denzelfden auteur. Ook de heide laatste nummers wérden uitstekend door hem vertolkt en gaven menigmaal gelegenheid om eens hartelijk te lachen. Na afloop bedankte de voor zitter hem voor zijn belanglooze moeite en riep hem namens allen een hartelijk tot weerziens toe. Gonda, 31 Oct.' De gemeenteraad .hield zich gisteren en heden bezig met het be handelen der begrooting, dienst 1895. Na breede discussie werd ze aangenomen en vastgesteld tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 314,493.35 •Verder werd in de zitting van heden het voorstel van Burg. en Weth. tot het heffen van kaai- of liggelden en van brug geld in deze gemeente, welk voorstel gis teren tot heden werd aangehouden, goed gekeurd. Ook waren nog ingekomen de geloofsbrieven van het'nieuwgekozen lid, den heer J. Herman Jz. Deze werden onderzocht en tot toelating werd beloten. Gorinchem, 1 Nov. Tot directeur der spaarbank alhier is herbenoemd de heer C. Van Drooge. Tot commissarissen der leesbibliotheek zyn herkozen de heeren A. Verschoor van Sleeuwijk en G. Raveuswaaij. Door H.H. directeuren der spaarbank is eene subsidie verleend van f 450 voor de nieuwe naai- en breischool; van f 500 ten behoeve van de vereeniging ambachts- onderwijs en van f 125 ten voordeele van de leesbibliotheek. 'Alblasserwaard en Vyflieerenlanden 2 Nov. De handel in kaas was deze week iets williger, de prijs bleef ongeveer dezelfde; naar boter bestond goede vraag, zonder prijsverandering. Men besteedt thans in deze streken voor kaasvan f 17, tot f 23,- per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit; goeboter f0,60, weiboter f0,50 per kilo. 'Ameide, 1 Nov. Tot notabel der Ned. Herv. Gemeente alhier, in de plaats van den heer G. Oskam, benoemd tot kerk voogd, is gekozen de heer Jac. Verheij. 'Ameide, 2 Nov. Er schijnt nog weinig of geen deelname te zijn aan het her- halings onderwijs, wat zeer te «betreuren is. Bij tientallen toch ziet men in de avonduren jongelingen, wien dat onderwijs nog zóó zou te pas komen, hun tijd, op zijn zachtst uitgedrukt, nutteloos op straat doorbrengen. 'Benschop, 2 Nov. De hier bestaande zangvereeniging bood in het begin dezer week haren ijverigen directeur, den heer A. Franken, als blijk van waardeering een fraaie hanglamp ten geschenke aan. 'Berken woiule, 1 Nov. Van deze week is men hier begonnen met het geven van herhalingsonderwys, waaraan voorloopig 8 leerlingen deelnemen, 7 jongens en 1 meisje. 'Bleskensgraaf en Hofwegen, 30 Oct. Eene in deze gemeente gehouden collecte voor Lombok heeft f 13,63 opgebracht. Bodegraven, 80 Oct. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 206 wagens, te zamen 18.285 stuks, wegende 62.650 kilo; prijs le soort Goudsche f23 26, zwaardere f 2e soort f 19 20J; hier onder 10 wagens Derby-kaas, prijs le soort f21 k 2e soort f18 k f20, 41 wagens Edammer kaas, prijs le soort f27 a f 2e soort f22 k f24f, 2 wagens Leidsche kaas, prijs f51 het schippond. Handel matig. Groot-Ammers, 2 Nor. Eenige dagen geleden had alhier een aardige scène plaats. De heer A. J. had geslacht en des avonds kwamen er eenige personen prjjsvetten. Ook de gemeente-politieman kwam eens eventjes kijken. Ha eenige oogenblikken in huis gezeten te hebben, «ouden ag den geleerden viervoeter eens gaan bebgken, maar toen men er bijkwam was de kop verdwenen. Men vond het vreemd en geen wonder; men dacht aan dieven en hjj moest pas gestolen «jjn, ®n wel in de °°8en_ blikken dat men in 't woonvertrek had «itten praten. De politie keek vreemd op, dat men «oo iets deed, terwfil hjj in de nabgtaeid was. Den volgenden dag bleek echter dat men met grappenmakers te doen had, want A. J. ontving het kopstuk, netjes opgesierd en «eer aardig in een kistje gepakt,- met een begeleidend Door de kaashandelaars werden deze week voor de kaas de navolgende prjjzen besteed: 1ste qua), van f J9,— tot f 20,60; 2de qual. van f 16,— tot f 18,60. Zwaardere soorten tot f 21,60 de 50 KG. De handel is over 't algemeen slap en de prjjzen zgn 1 gld. per 60 KG. gedaald. Bjj een ongeluk is veelal een geluk, «egt men wel eens. Dat dit waarheid is, onder vonden gisteren Joh. v. d. Wal en W. Brink, die beiden het ongeluk hadden van den nok van 't dak van de sohool alhier te vallen. Zjj rolden langs hét dak, gevolgd door een rg pannen of wat en kwamen «oo in de nog al breede goot tereoht. Waren «ij den anderen kant uitgevallende gevolgen «ouden «eker ernstiger geweest sjjn, daar «g nu met den schrik en een paar schrammen vrijkwamen Toen de bedienden van den heer H. uit Schoonhoven gisteren-avond met wagen en paard opGroot-Ammersch grondgebied kwamen, moesten «ij het paard uitspannen en «elf paard weien. Met het dier op hot Schoonhovensche Veef gekomen zgnde, viel het dood. 'Haastrecht, 29 Oct. Den 24sten Oc tober kreeg de alhier gestationeerde rijks veldwachter D. Rietveld aangifte, dat er in den voorgaanden nacht een partij paling uit een vischbun van de gebroeders Stee houwer gestolen was. Heden is het ge noemden veldwachter gelukt de daders in handen te krijgen, nl. J. v. d. K. en P. J. L.; de eerste heeft reeds eene volledige bekentenis afgelegd. Het gestolene had den zij te Gouda aan een vischhandelaar verkocht. §Hei- en Boeicop, 31 Oct. Heden werd alhier wegens de steeds voortdurende predikant»-vacature het volgende tweetal gemaakt: Ds. H, Bax te Doornspijk en Ds. E. Postma te Ameide, welk tweetal den Ambachtsheer ter electie is aan geboden. 'Hoornaar, 1 Nov. Sedert de vorige week is de pry's der kaas f 0,60 per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 17,60 k f21,50 en voor zware kaas tot f 23 de 50 KG. besteed. Aan het herhalingsonderwys wordt hier door 9 leerlingen deelgenomen. 'Krimpen a/d lJsel, 2 Nov. Aan de ter visie liggende gemeente begrooting voor 1895 worden de volgende cijfers ontleend Hoofdstuk L Kosten van huishoudelijk be stuur, jaarwedden enz. worden geraamd op f2455,60. Hoofdstuk IL Onderhouds kosten van openbare werken op (260. IH. Kosten en lasten van gem. eigendom men op f65. IV. Invordering der selijke belasting op f97. veiligheid en brandweer V. -Openbare op f865. VI. Maatregelen tot afwending "besmettelijke ziekten op f50. VH. Kosten van het onderwijs op f5204, w.o. de wedde van den volgens dè wet nog aan te stellen 6den onderwijzer van bijstand. VHI. Arm wezen op f2770, w.o. f2000 subsidie aan het armbestuur. IX. Renten en aflos singen van de drie geldleeningen op f 1880,62*. X. Andere uitgaven op f 815,01, w. o. het aandeel in de kwade posten der rijks directe-belastingen op f 185 en het nadeelig saldo der rekening over 1893, groot f 127,01. XI. Onvoorziene uitgaven op f868,69. Totaal der uitgaven f 14265,82*, die volgens de ontwerp-begrooting uit de volgende inkomsten zullen worden bestre den: Hoofdstuk I. Ontvangsten van vorige dienstjaren Nihil. II. Opbrengst van be lastingen en heffingen f 12155,50; voor gesteld wordt eene verhooging van de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting met 50, zoodat deze 100 zullen bedragen, alsmede eene verhooging van den hoofdelyken omslag met f 1000, waar door deze f5000 zou bedragen. III. In komsten van gemeente-eigendommen op f412. IV. Rijkssubsidie in de kosten van het onderwijs na aftrek van het in 1898 teveel ontvangene f1533,82*. V. Bui tengewone ontvangsten f165. Totaal der ontvangsten f 14265,82*. ""Meerkerk, 1 Nov. De prijzen der aard appelen zijn dalende. In den loop dezer week zyn in deze streken 800 H. L. blauwe opgekocht en gedeeltelijk reeds scheep geladen, tegen 2,60 de H. L. Voor enkele kleine partijen werd tot 2,75 be steed. Het hooi, heden en gisteren alhier ge laden, gold tot f 12 de 1000 halve KG. Door het breken van een rong, geraakte daarbij een voer hooi te water. By na waren er twee kinderen ondergeraakt. Moerkapelle1 Nov. Ter aanvulling der plaats van wylen den heer G. Kant is tot lid van den gemeenteraad verkozen de heer 0. J. Diephorst, met 18 van de 30 uitgebrachte stemmen. §Nieuwpoort, 81 Oct. By den veehouder R. Z. alhier, door wien, niettegenstaande waarschuwing, eene driejarige schot, toe- behoorende aan W. B. te Langerak, op een besmetten stal was geplaatst, is genoemd stuk rund door den Burgemeester dezer gemeente in beslag genomen, om, wanneer door den eigenaar binnen acht dagen de getaxeerde waarde dier koe ad f100 bij den gemeente-ontvanger niet is gestort, in het openbaar te worden verkocht. Hoewel in de laatste dagen eenige beterschap in den veestapel, wat betreft het mond- en klauwzeer, valt op te merken, en by vele veehouders de borden van de weiden verdwijnen, schynt de ziekte zich, voor zooveel de gemeente Groot-Ammers aangaat, thans uit te breiden in den polder „het Achterland", waar zich tot heden slechts een enkel geval voordeed. Ook in de gemeente Langerak schynt geen enkel stuk vee vry te zullen blijven. Dagelijks worden nieuwe aangiften gedaan, zoodat thans reeds 84 koppels runderen zijn aangetast. In de gemeente Groot Ammers werd wegens dit laatste reeds het vry aanzienlijke cijfer van 67 bereikt. 'Nieuwpoort, 2 Nov. De heer A. W. Gelderblom heeft de benoeming tot kerk voogd niet aangenomen, zoodat eene nieuwe verkiezing moet plaats hebben. 'Noordeloos, 2 Nov. Door enkele vee houders is reeds een gedeelte van hun vee gestald moeten worden. De weilanden zyn door de overtollige regens zoodanig doorweekt, dat de grasvoorraad sterk ver mindert. Gelukkig zyn de hooischuren (al is ook alles daarin niet van de le qualiteit) goed voorzien. "Ondewater, 31 Oct Gisteravond had in 't koffiehuis „de Roos", ten overstaan van notaris W. Kruiswijk en ten verzoeke van mej. Althof, de verkooping plaats van een woonhuis in de Wydstraat alhier, waarin vele jaren met goed succes de slachterij en schoenmakerij is uitgeoefend. In bod gebracht door G. Zwart op f 1900 afgemijnd door A. Reparon Jr., voor den heer G. Van Ingen Schouten, op f 225, die alzoo kooper werd voor f 2125 buiten de onkosten. Voor het herhalings-onderwys hebben zich' slechts 14 leerlingen aangemeld. Nadat Dinsdag de landbouwer J. v. S. uit D. met een dogcar zijn melk aan de stoorazuivelfabriek bezorgd had en de met kannen, welke nu met wei gevuld waren, beladen wagen huiswaarts wilde sturen, had hy het ongeluk by den oprit naar den dyk zyn tuig te breken, waardoor de dogcar kop over bol weder naar de laagte trok en eenige kannen met wei er af tuimelden. Gelukkig behield v. S. zyn tegenwoordigheid van geest en was in staat zyn vurig 4*-jarig paard in bedwang te houden en grooter onheil te voorkomen. Met een geleend tuig trok hij weder met zijn dogcar huiswaarts en had alleen zyn wei te betreuren. 'Polsbroek, 2 Nov. Jl. Maandag raakte het 2-jarig dochtertje van H. B. alhier al spelende in de eerste achterwetering. Een ouder zuqje trachtte te vergeefs het kind te redden, waarna de moeder, op het ongeval opmerkzaam gemaakt, kwam toesnellen en de kleine op het droge bracht, 't Duurde eenigen tijd, vóór het kind, dat een geruimen tijd in het water gelegen had, weêr tot bewustzijn was. 'Streefkerk, 80Oct Deysclub „Willem Barends" alhier hield den 24sten dezer maand, ten huize van A. De Kogel, hare gewone jaarvergadering. Zoowel uit bet verslag van den secretaris omtrent den toestand der vereeniging als uit de reke ning van den penningmeester bleek de gunstige stand van zaken. Vervolgens werdep tot bestuursleden gekozen de hh. J. Bouwman en W. De Jong, in plaats van de heeren J. J. Van Zwieten de Blom en M. Van Spall, die voor die betrekking bedankt hadderfy evenals de heeren K. Gel derblom, J. Vonk en D. Gelderblom als leden der commissie van uitvoering, zoo dat alstoen voorzien moest worden in die vacaturen alsmede in die tengevolge de aftreding van den heer A. Groenendyk Jr. en de nieuw benoemde bestuursleden die te voren de betrekking van commiesaria vervulden. Na stemming bleek dat waren gekozen de heeren A. Groenendijk, A. Gel derblom, B. Stoift, D. De Baat, J. Noor- land en Z. Van der Wal. Het bestuur der (jsclub bestaat thans, door onderlinge vardoeling der betrekkin gen, uit de heeren A. R. A. Gautier, voor zitter, L. Faas, vice-voorzitter, M, Mourik, secretaris, J. Bouwman, vice-secretaris, en W. De Jong, penningmeester. - Het mond- en klauwzeer is in deze gemeente aan het afnementot op 1 kwamen 90 gevallen voor. Bfl drie bouwers is een rund aan deze gestorven. - Zaterdag avond jl. gaf de Z£ ing „Oefening kweekt kunst" alhier, ter viering van haar 5-jarig bestaan, in een der lokalen van de openbare lagere school I eene uitvoering. Uit al de num- niers die ten gehoore gebracht werden bleek dat de vereeniging .in dat tijdvak zeer goede vorderingen gemaakt hadook slaagden zonder eenige uitzondering alle nummers uitstekend. Nadat het programma was afgehandeld richtte de voorzitter, .de heer J. J. Van Zwieten de Blom, in wel gekozen woorden het woord tot den di recteur, den heer W. L. Schippers, die in deze 5 jaren onvermoeid zyne beste krachten zoo geheel belangloos aan de vereeniging had gewyd, waarom hy hem uit erkentelijkheid namens de vereeniging een prachtig gouden remontoir-horloge met eene toepasseljjkejnscrlptie overhandigde, waarvoor de heer Schippers blijkbaar aan gedaan zyn dank betuigde. Nadat nog een paar voordrachten waren gehouden, ging ieder voldaan huiswaarts. 'Stolwijk, 1 Nov. We hebben het gisteren op onze tweede naj aars beesten markt niet tot 100 kunnen brengen: er waren aan de lyn 20 koeien, 15 vaarzen en 64 kalveren, alzoo 99 stuks. Me dunkt, als men dat geweten had, de een of ander zou er wel een beestje by gezet hebben. Het gemis van die ééne heeft echter niet belet, dat de handel zeer levendig was. Vlanen80 Oct. De aanbesteding van noodmaterialen van Lek- en Lingedyken, ten overstaan van dijkgraaf en hoogheem raden der Vyfheerenlandenis heden ge houden. Otfer 16 perceelen is voor een som van f2500 ruim ingeschreven. "Wlllige-Langerak2 Nov. De afdee- ling Schoonhoven van het Ned. Bijbelge nootschap zal hier op Donderdag 8 Nov. hare vergadering houden. De afgevaardigde naar de algemeens vergadering te Amsterdam, gehouden 21 Sept. 11., Ds. Van Deinse, zal in de bij eenkomst voor de leden verslag geven van de werkzaamheden der alg. vergade ring. Na afloop hiervan zal des avonds te 6 uren een woord van opwekking worden gesproken door Ds. Steenbakker Morilyon Loysen, pred. te Schoonhoven. Moge zyn woord velen tot deelneming aan de Bijbelverspreiding bewegen Woerden, 81 Oct. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 290 partijen; pry's van Goudsche le soort f21 f28,50,. 2e soort f 16 k f 20, Edammer f 60 kilo. Handel Bij Kon. besluit is het bij de Kon. besluiten van 5 Dec. 1851 (Stsbl, no. 149) en van 30 Bec. 1866 (Stsbl'. no. 244) ingestelde eereteeken, tot beloo ning van eervollen, langdurigen werkelykeü dienst bij de schutterijen, toegekend o. a. aan H. W. G. Koning, majoor-comm. en W. K. Schuling, sergeant-majoor, beiden by de d.d. schutterij te Gouda. Voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkies district Helder, ter vervanging van wijlen den heer Land, waren uitgebracht 1950 geldige stemmen. Er moet eene her stemming plaats hebben tusschen de heeren A. P. Staalman (antirevol.) die 558, en J. J. Kraakman, (R.-K.) die 281 stemmen bekwam. Op het adres aan H. M. de Ko ningin-Regentes door M. V.wonende aan het Kralingsche Veer, tot vrijstelling van de hem door de rechtbank te Rotterdam opgelegde straf wegens politie-oveitreding, is afwijzend beschikt. —"De rechtbank te Rotterdam veroordeelde gisteren W. B., zonder be roep, vroeger gemeente-ontvanger te Schie dam, wegens valschheid in geschrifte, 6 malen gepleegd, door een ambtenaar, die door het begaan van dat strafbare feit een byzonderen ambtsplicht schendt en by het begaan tevens gebruik maakt van gelegenheid, hem door zyn ambt geschon ken, tot een jaar en vijf maanden gevan genisstraf, met aftrek der reeds onder gane preventieve hechtenis. De gehouden collecte voor de nagelaten betrekkingen der gesneu velden enz. in Indie heeft opgebracht: te Oud-Alblas f 100; te Streefkerk f 14,90; te Zwammerdam f 41,75. '-'Donderdag 1 November her dacht de heer M. Van J&kem te Hardings veld den dag waarop'25 jaren werk zaam is geweest als opzichter der landerijen onder Gorinchem en Hardings veld, thans toebehoorende aan den heer J. Ph. Ver Loren van Themaat te Leiden. By deze gelegenheid werd hem door den rentmeester, den heer Boll Jr. te Gorinchem, namens den heer Ver Loren van Themaat, als stoffelijk blyk zyner erkentelijkheid voor de trouwe diensten hem en zijne familie bewezen, een prachtig gouden horloge met toepasselijke inscriptie en van den heer Boll persoonlijk en diens vader een sierlijk met zilver gemonteerd rook stel ter hand gesteld. Donderdag 1 Nov. mocht de heer N. Vos Jz. te Dalem herdenken, dat hij vóór 25 jaar was aangesteld als koster en voorzanger by de Ned. Herv. Gem. aldaar, de laatste 4 jaar tevens ais organist. Zeer zelden is hy in dat tijdsverloop door ziekte verhinderd geweest, den dienst als zoodanig te verrichten. Zondag-ochtend is de geres taureerde kerk te Vreeswijk ingewijd door den predikant der gemeente Ds. D. Meer burg. De restauratie werd geleid door den architect H. J. Jesse te Leiden. De dames W. M. Boogaerdt en D. E. Klem te Gouda zyn geslaagd bij het acte-examen lager onderwijs. Beroepen te Rossum Ds. P. S. Meerburg te Kapelle a/d Usel, 's-Gravi Gemengd Nieuws. Te Weesp zijn weder 2 ge vallen van aziatische cholera, waarvan 1 met doodelijken afloop, bij kinderen voorgekomen. Weder is te Haarlem een geval van cholera asiatica geconstateerd. Het bericht, dat zich te Woerden een cholera-geval zou hebben voorgedaan, is onjuist geblekefi. Te Bleskensgraaf, Molenaars graaf, Wijngaarden en Brandwijk is het mond- en klauwzeer door de geheele ge meente verspreid; in laatstgenoemde zijn twee runderen dientengevolge gestorven. Naar we vernemen is de lste prijs in de onlangs gehouden Goudsche paardenlotery, een paard met tentwagen, ten deel gevallen aan vier, minder met aardsche goederen bedeelde jongelui, die ieder een kwartje hadden uitgelegd om met elka&r een lot van f 1,- te kunnen koopen. Dien weg betreedt Fortuna niet altijd. Woensdag-nacht is de boer derij bewoond door P. De Langen te Kamerik, geheel door brand vernield. De brand is ontstaan in de schuur, nadat 's avonds het paard nog was afgevoerd. Spoedig werd de aangrenzende hooiberg en daarna het woonhuis door het vuur aangetast. Tegen den morgen lag alles in puin. Het paard benevens een. aantal*" varkens kwamen in de vlammen om; het huisraad is grootendeels gered. Bij de politie te Rotterdam is aanhouding verzocht van den 15-jarigen L. Van V. uit Gouda, die op 29 October uit de ouderlijke woning is weggeloopen, vermoedelijk in gezelschap van een ka meraad van 17 jaren. Te Nieuwerkerk a/d IJsel, i ven weg, had 14 dagen geleden een de brutaliteit, aan* de van den winkelier L. Boer te vragen om een gulden. Daar dit verzoek natuurlijk door haar werd geweigerd, heeft hy Woensdag avond by afwezigheid van haar man dit bezoek hervat, ongeveer 9* uur. Hy nam het blind van het winkel raam uit de hengsels en sloeg de ruiten in, zeggende: „hier is de man om den gulden". Doodelyk verschrikt liep de vrouw naar boven en riep om hulp, terwijl de inbreker op de vlucht ging. In de Gouwestraat te Rotter dam vochten gisteren namiddag twee kna pen met elkander. De een sloeg den ander met een klomp zoodanig tegen het hoofd, dat de getroffene weldra overleed. Op het Merwedekanaal bij Breukelen hebben schippers onderling woorden gekregen over het overgooien van lynen, waarbij de drift zóó werd op gewekt, dat een hunner - zoo men zegt uit Vinkeveen afkomstig met een haak een anderen schipper heeft doodgeslagen. De vermoedelijke dader is in hechtenis genomen. Het lijk is per rijtuig Utrecht vervoerd en in het kenhuis geschouwd. Tusschen Woerden en Bode graven sloeg Zaterdag nacht tusschen 12 en 1 uur eene vrouw, die aan het roer stond van een varend 12 tons-vaartuig, dat bloemen naar Den Haag moest overbren gen, vermoedelijk door een windstoot, overboord zonder dat haar man het be merkte. Eerst later zag hy het roer ver laten, opmerkzaam geworden door de verkeerde richting, welke het Rijnscheepje nam. Het lijk der ongelukkige, moeder van drie kinderen, heeft men nog niet kunnen ophalen. Te LJselmonde heeft het na volgend ongeluk plaats gehad. De heer Bredenhorst, komende van Rotterdam, wilde als naar gewoonte langs de spoorlijn zijne woning bereiken, doch, uit willende wijken voor een trein, viel hy van den spoordijk in de daarnaast loopende wetering, waaruit hy na 2* uur worstelens door een machinist gezien en gered werd. Door den bekomen schrik is by echter 24 uur daarna overleden. Hy was een zeer hoog aange schreven employé van de Hollandsche IJzeren spoorwegmaatschappij. Toen een goederentrein de Geertmansbrug tusschen de stations Wolvega en Oudeschoot was genaderd, kon de machinist door de hevige duisternis, het was omstreeks middernacht, niet tijdig bemerken dat zich een paard op den spoorweg bevond. Het paard werd onmid dellijk dood gereden, doch de schok was zóó hevig dat negon waggons ontspoorden en met elkander in botsing kwamen, waar door eenige goederenwagens gedeeltelijk werden verbrijzeld. Niemand van het personeel, dat by den goederentrein was, werd gekwetst De plaats Van het ongeval bood een waar schouwspel van verwoesting. De spoorweg was door de in- en over elkaar geschoven waggons versperd, doch on middellijk werd van de nabij zijnde stations hulp gevraagd en toog men aan het werk om den weg weder geheel vry te maken en de verbrijzelde wagens op te ruimen. Nadat bjjna den gansohen dag een geest ran twialiueht geheersoht had in de meu belmakers-werkplaats Tan Van der Meg, gema tigd op den «older Tan een pand aan de Ganiengang te Rotterdam, uitte die twist «ich 6 en 6 uren gisteren arond in geweld- In die werkplaats «gn behalve de en een xneont weriuaam. ue uuubhj «uon, een knaap Tan 19 jaar, had reeds in den Toormid- dag met «ijn rader getwist en hem geslagen. Daarna heeft bg «ioh bedronken, en toen hg weder in de werkplaats kwam, brak de ruzie opnieuw los. Ditmaal sloeg hg «gnen rader tegen den grond, trok, door dronkenschap be neveld, rjjn mes, en stak dit met sooreel kracht in «[jns vaders rechterarm, dat het lemmet in stukken vloog. De rader, i stedelijk zie- te bevrijden en greep, een steekbjjte] om «ioh te verdedigen. Hier mede in het wilde roi bracht hg wondingen toe, in den hals; <J groot, iB de gevaarlijkste. Vader en soon, daarop beiden naar het politie- bureau in de Lange gekomen of geleid, sjjn rervol- op het aohterhoofd en e Hier is de vader, na verbonden te ign, ont slagen, dooh de soon in verpleging opgenomen. De in de werkplaats aanweiige knecht was door sjjn abnormalen toestand niet in staat de vechtenden te soheiden en een einde aan dit gruwelbk tooneel te maken, terwjjl de jongste iI.o^aa t.anM miaéa soon naartoe w araons ouuv. STADSNI EU WS. Schoonhoven, 2 November. Bij de op den 1. November 11. door de Garnizoens-voedings-commissie alhier gehouden aanbesteding, zijn de volgende biljetten ingekomen: No. 1. J. Okhuijzen: turf f 0,62 de 100 stukssteenkolen f 0,92 de 100 KG. No. 2. G. Vermeij: gerookt spek f 0,60, versch spek f 0,60, varkens gehakt f 0,68, versche worst f 0,68, reuzel f 0,68, alles per KG. No. 3. J. A. v. d. Haar: gerookt spek f 0,61, versch spek f 0,56, versche worst f 0,60, varkens gehakt f 0,60, reuzel f 0,46, alles per KG. No. 4. H. v. d. Hek: rundvleesch zon der been f 0,78, idem met been f 0,59», rund vet f 0,60, versche worst f 0,60, var kens-gehakt f 0,62, rookspek f 0,58, versch spek f 0,54, reuzel f 0,60, alles per KG. No. 5. B. van Klaveren: rundvleesch met been f 0,63, id. zonder been f 0,80, rundvet f 0,65, alles por KG. Verder waren 8 inschrijvings-biljetten ingekomen voor de levering van eieren en wel: Th. v. d. Sluijs f 4,18, Koster f 4,65, Van der Haar f 4,70 per 100 stuks. Bij de op 15 October gehouden aan besteding van geschilde aardappelen waren ingekomen No. l.'J. Stekelenburg f 4,85 de HL. No. 2. 8. Stalenburg f 4,59 de HL., aan welken Iaatsten de levering is gegund. Dinsdag-avon d trad in de vergadering van het Departement Schoon hoven van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op de heer Dr. Joh. Dyse- rinck van Rotterdam. Spreker had tot onderwerp gekozen „Rembrandt in zyn leven en werken". Nadat spreker de jon gelingsjaren en het aanwakkerend talent van dezen beroemden schilder uit de 17de eeuw had besproken, schetste hy Rembrandts groote kunst, en met gloed en overtuiging deed hij vooral uitkomen dat de kunst, zooals Rembrandt die had beoefend, eenig was en bleef. Hoewel als groot kunstenaar begaafd met buiten gewone talenten, had Rembrandt, niet tegenstaande zijne groote werkkracht, dit gemeen met vele genieön, dat zijne flnanciöele positie, vooral door een overdreven zucht tot aankoop van zeldzaamheden, weinig rooskleurig was, en deze ten slotte den grooten kun stenaar zelfs in zulke groote moeilijk heden bracht, dat al wat waarde had en ook zijn huis voor schulden moest wor den verkocht, waardoor Rembrandt als groot man in stillen eenvoud het einde van zijn leven sleet en na zijn dood als vergeten burger werd begraven. In zeer verheven taal schetste spre ker het eenvoudig uiteinde van Rembrandt te Amsterdam, in tegenstelling van den luister en de vereering, die zijn tijdgenoot, den Vlaamschen grooten schilder Rubens, bij diens overlijden, te beurt viel van Antwerpen's ingezetenen. De spreker had een honderdtal keurige afbeeldingen van de groote meesterstukken van Rembrandt tentoongesteld en was zoo welwillend oök iq de pauze de noodige toelichting te geven. Na de pauze gaf spreker nog eene gees tige bijdrage ten beste. Op de gewone weekmarkt waren Woensdag aangevoerd 60 stuks biggen, prys van f5 tot f 12 per stuk. De eerste van ou Is bekende Osjesmarkt was flink bezocht, daar ruim 100 stuks vee aan de lyn stonden, terwijl de handel flink ging. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Schoonhoven en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand October 1894 ingelegd f 1970,78, terugbetaald f 1749,66. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2530. Vervolg der Nieuwstijdingen. Livadjja, 1 Nov. OfficieelKeizer Alex ander III is heden-namiddag te kwart over tweeén rustig overleden. Bij Kon. besluit is, met in gang van 1 dezer, aan P. J. Van Dyk van Matenesse, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Schiedam. Dinsdag is te Rotterdam door burgemeester en wethouders in het op< baar aanbesteed: het maken va dammen langs de oevers der Katendrêcht- sche haven, met bijbehoorende bagger- werken. Ingekomen waren de 6 volgende biljetten: A. Volker Lzn. te Sliedrecht, f68.000; A. Van der Vlies te Zalt-Bommel, f75.860; A. Prins Thzn, f76.000; K. L. Kalis Wzn., f78.700; G. A. Van Hattem, f79.480 en A. L. Van Wijngaarden Uzn., f86.700, allen te Sliedrecht. Uit Pau meldt men, dat de vooruitgang in Dr. Kuyper's toestand aan houdt, zoo zelfs, dat hij eerlang een deel vau zijn taak weêr hoopt op te vatten. 'Berg-Ambacht, 2 Nov. Het mond- en klauwzeer onder het rundvee is in deze gemeente byna geëindigd. Slechts vyf runderen zijn alhier aan die ziekte be zweken, terwyl zeer weinige dier dieren van die ziekte verschoond bleven. Door de vereeniging „Werkverschaf fing" is eene groote hoeveelheid puin aangekocht, waarmede de Schoonhoven sche kerkweg weêr bepuind en verbeterd Bodegraven, 1 Nov. Het nieuwe stati onsgebouw is heden voor het algemeen gebruik opengesteld. 'Haastrecht1 Nov. Zoowel te Stol- wykersluis als aan de Haastrechtsche brug heeft men vanwege den algemeenen wielrydersbond wegwijzers geplaatst. Een midden op het dorp, aan het kruispunt, zou zeker uitstekende diensten bewijzen. 'Lekkerkerk, 2 Nov. In de jaarverga dering van de ysclub „Recht aan Allen" werd tot bestuurslid herkozen de heer H. De Vos en uit de rekening over het afgeloopen boekjaar bleek, dat het batig saldo bedroeg f 55,38. De koninklijke goedkeuring op de statuten werd eerst daags ingewacht. - Het 6 jarig zoonije Jan, van den slachter Jan De Jager Janzoon, bezit den moed reeds, om in het bedrijf van zyn vader behulpzaam te zijn, door de varkens juist op de rechte plaats te steken, 'Meerkerk, 2 Nov. Aan de kaasmarkt zijn aangevoerd 20 vrachten. De handel is matig Men besteedt voor 1ste kwal. van f 21,50 tot f 28,50, voor 2de kwal. van f 19,— tot f21,-, voor zwaardere soorten tot f per 100 half KG. "Ouderkerk a/d Usel, 2 Nov. Het telephoon kantoor behandelde in de vorige maand niet minder dan 112 telegram men. Ontvangen werden 52, verzonden 60 tijdingen. 'Sehelluinen, 1 Nov. Het herhalings onderwys is alhier aangevangen inet tien leerlingen. - Door den buitengewonen was van het buitenwater moesten Dinsdag 11. de arbeiders het werk buiten staken. Ge lukkig waren de beetwortels bijna alle al op de kade gedragen, waardoor er hier niet veel zijn weggespoeld. In de gerop gelegen buitenlanden zyn beetwortels verloren gegaan. 'Vliet, 1 Nov. Het Lombok-comité be staat alhier uit heeren Burgemeester en Wethouders. Aan al de woningen is een inteekenlyst gepresenteerd. Waddingeveen, 81 Oct. Tot leden van het burgerlijk armbestuur alhier zyn be noemd de heeren K. Broer, J. Van Bergen en J. Uitman. Door den Gemeenteraad is de be grooting voor 1895 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 27.894,93. IJselmonde, 81 Oct. Bij de heden ge houden herstemming voor een lid van den gemeenteraad zijn uitgebracht 160 stemmen. Gekozen de heer C. J. Kooy- man (antirev.) met 87 stemmen; de heer C. E. Van Driel (liberaal) verkreeg er 73. zyn veel Eenige berichten, benevens twee inge- zonden stukken, wachten op plaatsruimte. Visscherij-Berichten. -Animcrstol, 2 Nov. VSn Zaterdag 27 Oct tot en met Vrfldag 2 Nov. zijn alhier ter markt aangevoerd: 47 Win terzalmen, prys per kilo van f2,- tot f 2,40. De vangsl vangst van Zomerzalmen is zoo goed als geëindigd. 'Krallngen, 2 Nov. Dezo week werden ter markt aangevoerd 50 zomer- en 104 winterzalmen; zomerzalm gold f 0,80 k f 1,60, winterzalm f 1,75 f2,70 per5ons. BEURSBERICHTEN. pC. 1 Nederl. Werk. Schuld. 2* Dito dito 3* Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 5 Dito Apr. Oct. 5 Rush, Obl. 89/90' le en 2e uitg. 4 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1880. 4 Egypte Oblig. 18764 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 Russ. S. K. Chk.-Az.500è,2000 M. 4 Dito Orel Griasi. 500 h 2000 Mk. 4 Loten Amsterdam f100. 8 Theiss-loten4 Nov. 98 1011! 80* 79* 79* 93| 1 102* 96* UIA 11ÈL MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 31 Oct. Boter, le qual. 57 ct.2e qual. 52 ct. per half kilo. j Biggen f5 k f 12 per stuk. Aang. 56 st. Aangevoerd 100 stuks veeprijzen kalf koeien f170 k 190, vaarkdbien f180 k 150, kal vaarzen f90 k 120, graskalveren t f80 k 35. Aardappelen f8,- f4,— per HL. Eieren f6,50 per 100 stuks, i Gouda1 Nov. Kaas, lequal. f24,—A 26,50, 2e qual. f21,- 23,-, Noord-Holl. V' f23 27,—. Aangev. 87 partijen. fiemeonte Schoonhoven. Van 81 October tot 2 November. Geboren: Mergje, d. van J. Kok en M. van der Horst. Overleden: II. J. A. Boere, oud 4 j. Op 10 Nov. a. s. hopen onze j geliefde Ouders DIRK CASTELEIJN en KLAZINA DE MAN hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkind. Berg-Ambacht, 8 Nov. 1894. Heden hopen onze geliefde Ouders EVERT OOSTERBOS HENDRIKA^UURMAN hunne 25-jarige Echtvereeniging te gedenken. Hunne dankbare Kindeken. (.Schoonhoven, 8 Nov. 1894. ADRIAAN VAN DER HAVEN, Architect CORNELIA KOOIJMAN. Overslingeland, (gem. Noordeloos), 11 Nov. 1894 Ondertrou wd; NICOL A AS JOH AN MONTUN en CORNELIA WALLAARD. 2 November 1894. Noordeloos, Getrouwd: TEUNIS STALENBURG en CATHARINA GOUDRIAAN. Bergambacht. ï0 Vrt„ 1Qa4 Ouderkerk a/d Usel, j 3 NoT' 18 overleed, zacht en kalm, in den ouderdom vao 79 jaren en 10 maanden, onze geliefde Vader, Behuwd en Grootvader JOHANNES JACOBUS MARTIJN te Ameide. Namens de Familie, J. J. MARTIJN. Wilnis, Ameide, 27 Oct. 1894. Ammerstol, Voor de groote en warme belangstel ling, ondervonden tijdens do langdurige ziekte en bij het overlijden mijner lieve gade, betuig ik mijnen innigen dank. H. J. MONSJOU. Streefkerk, 31 Oct. 1894. Voor de vele bewyzen van belangstel ling, ondervonden bjj het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot HENDRIK DE WITH, in leven Lid van den Gemeenteraad, be tuig ik mijn hartelyken dank. J. VAN DER GRIFT, Wed. H. DE WITH. Jaarsveld, 3 Nov. '94. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden onzer geliefde Dochter en Zuster MARIA, betuigen wij onzen innigen dank. J. HOOGENDIJK. H. HOOGENDIJK-DE JONG. A. HOOGENDIJK. Schoonhoven, 2 November 1894. Met dankbaarheid herdenk ik j heden den dag, waarop 1 25 JARKN geleden by mij in be- 1 trekking kwam. Gedurende dien tijd was zy mij eene trouwe hulpe, terwijl zy i voor wylen mijn Echtgenoot, i vooral gedurende zyne zieke dagen, i door hare goede zorgen en liefde- rijke toewijding, deed wat zy konde, om zijn bitter lyden te helpen i S lenigen en verzachten. 5? Het is mij daérom eene behoefte j om „ecre te geven, aan wie eere toekomt" en haar openlyk dank te zeggen voor hare langdu- 1 rige beproefde trouw en op- rechte liefde. Wed. J. J. lr FÈVRE he MONTIGNY- B 131)0M VA5 VLIET. Haastrecht, 4 Nov. 1894. 1 Krachtens bevel van den Edel Acht baren ITeer Rechter-Coramissaris in het Faillifa ent van JACOB SCHOLTEN, Koopman en Winkelier in Manufacturen en Kruidenierswaren, wonende te Am merstol, zal de eerste. Vergadering van Schuldeischers tot Verificatie van Schuld vorderingen plaats hebben op Maandag 19 November 1894, des voormiddags ten 10* ure, in het Gerechtsgebouw aan het Haagschevecr te Rotterdam. Alle Schuldeischers worden tot het bijwonen dezer Vergadering opgeroepen en verzocht de bewyzen hunner Schuld vorderingen ten spoedigste in te leveren ten kantore van den Curator. De Curator, Mr. P. A. GREUP. Schoonhoven, 29 October 1894. OP LANDERIJEN GEVRAAGD, driemaal overwaarde. Opgave van voor waarden, onder letter H, aan het Bureau dezer Courant. Voor de colportage en bezorging van Volksromans in wekelyksche afleveringen worden in alle plaatsen van Neder land SOLIDE PERSONEN gevraagd. Zy die met dergelijke werken bekend zyn, genieten de voorkeur. Men wende zich schriftelijk tot Gebrs. NOBELS, Uitgevers, te Haarlem. HUT Gezocht een net, vlug mensch, goed met de landbouwers bekend, om voor een Olieslager aan hen te verkoopen. Zonder prima referentiën onnoodig zich aan te melden. 'Adres, franco brieven, Bureau dezer Courant, motto „OLIESLAGER". Er biedt zich aan, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een 17 jaar. Brieven franco, letter M, Bureau Schoonhovensche Courant. Een gefortuneerd Weduwnaar, P. G., vraagt, uit den flinken Boeren- of Bur gerstand van het platteland, een bekwame P. G. Br. fr. lett. B. B. E., Alg. Adv. Bur. NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. Wordt gevraagd, met 1 Januari a, s., i P. G., melken geen vereischteliefst zich te vervoegen in persoon, adres A. GEL DERBLOM, Groot-Ammers, Schoonho vensche Veer. EEN RUIME jCËUZE De SCHOUW over het onderhouden en gedeeltelijk bezanden van den weg door Bonrepas en Vlist Oostzijde zal plaats hebben op Vrjjdag den 1G. November a. s. Terwyl ook op dienzelfden datum over de zoogenaamde Ringkade, dienende tot waterkeering van de polders Vllst Westzijde en Hoog Bilwjjk, zal geschouwd worden. Vllst, 81 Oct. 1894. A. W. LAZONDER, Voorzitter. begint de trekking der 347ste Staats loterij. Als voorheen zijn weder hcele en gedeelten van Loten verkrijgbaar bij den Debitant Haven, Schoonhoven. JB0F" Wegens ongesteldheid belast zich ook met afgifte der Loten M. E. SCHENK, ook ingang Kantoor Korte Weistraat. te Usselstein zal op Dinsdag den 20. November 1894, 's voorm. ten elf ure, in het Koffiehuis van H. J. SPARENBURG te Vreeswijk, in eene zitting, EEN GOED ONDERHOUDEN bevattende eene welbeklante SCUEEPS- en HUISSMEDERIJ,-net WOONHUIS en flinke BERGPLAATS en OPEN GROND, plaatselijk gemerkt Wyk B, nummers 67 en 68, aan den Rijksstraatweg te Kadaster Sectie B, nummers 1366 en 1486, te zamen groot 1 Are, 72 Centiaren. De grondbelasting bedraagt f 6,20. Alle werkdagen te bezichtigen tusschen 2 en 8 uur. Te aanvaarden by de betaling der koop penningen op den 20. December 1894. Alle nadere inlichtingen worden ver strekt ten kantore van Notaris DEÏST ER Fe BLEKER IJsselsteiif. te IJsselstein zal op Dinsdag den 27. No vember 1894,'s voorm. te elf uur, in na te niemeu i\.e»mcuuis, in ééne zitting, pu bliek verkoopen: Perceel Een. aan de Dorpstraat, wijk A, no. 55, te waarin sinds tal van jaren met goed ge volg Logement en Koffiehuis met „ver gunning", zoomede Stalhouderij wordt uitgeoefend, bevattende tevens Wacht kamer voor tram en booten; voortsVEE- en PAARDENSTALLING, PAKHUIS, LOODS, ruim KOETSHUIS en ERF en BOOMGAARD. Kadaster Sectie B, nos. 1143, 1144 en 1145, te zamen groot 18 A., 90 c.A. Verhuurd tot den 1. Mei 1895, tegen f 45,83* per maand. Grondlasten f28,65. Een WOONHUIS aan de steeg, loopende van het dorp naar de nieuwe sluis, wyk A, no. 97, te Vreeswijk. Kadaster Sectie B, no. 1098, groot 34 c.A, Verhuurd aan Eikelenstam, yoor f 1,50 per week. Grondlasten f 2,80. Perceel Drie. Een WOONHUIS, ten westen van het voorgaande perceel, wijk A, no. 96, te Vreeswijk. Kadaster Sectie B, no. 1094, groot 33 c.A. Verhuurd aan Adr. Beukers, voor f 1,60 per week. Grondlasten f 2,80. Perceel Vier. Een WOONHUIS, ten westen van het voorgaande perceel, wyk A, no. 95, te Vreeswijk. Kadaster Sectie B, no. 1095, groot 82 c.A. Verhuurd aan Chr. Koppen, voor71,50 per week. Grondlasten f 2,80. Betaling der kooppenningen op den 27. December 1894. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. uit grienden, gelegen onder de gemeenten: IJsselstein, Jutfaas, Vreeswijk, Wijk bij Duurstede, Veldhuizen, Tuil en 't Waal, Linschoten, Jaarsveld, Utrecht, Maarssen, Vleuten, Ben schop, Willeskop en Lopik, ten overstaan van den' te IJsselstein gevestigden OP DINSDAG 13 NOVEMBER 1894, des morgens 10 uur, in het Koffiehuis van SPARENBURG te OP WOENSDAG 14 NOVEMBER 1894, des morgens om 10 uur, in het Koffiehuis „HET WAPEN VAN IJSSELSTEIN'' te Alles breeder bh' catalogussen omschre ven, die van heden af verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris. De BURGEMEESTER der ge meente Polsbroek zal, krach- tens machtiging van den Heer Kunumiechter te Schoonhoven, op Vrij dag den 9. November 1894, des voormiddags 11 ure, op het dorpsplein te publiek verkoopen: ZES KOEIEN, DRIE PINKEN en EEN KALF, iu beslag genomen bij de Veehouuers A. C. Lekkerkerker, A. Lek- kerkerker en Wed. W. Speksnijder. De verkooping geschiedt tegen con tante betaling. Het Vee is een uur vóór de verkooping op het dorpsplein te zien. Polsbroek, den 1. November 1894. De Burgemeester voornoemd, BUMA. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voome- mens om op Dinsdag 6 JNovomoer 1894, des voormiddags 11 uur, ten huize van Mejuffr. de Wed. L. BLANKEN te Haastrecht, in het open baar te verkoopen: Perceel 1. geteekend wyk B no. 51, waarin sedert onheugelijke jaren is en nog met het beste gevolg en de groot- en kleinhandel in Grutters-, Kruideniers- en aanverwante waren wordt uitgeoefend, annex KOETSHUIS en STAL LING, Tuin en Erf, zeer gunstig staande en gelegen aan de Dorpsstraat en achter uitkomende aan den Usel, onder de gemeente strekt van de Dorpsstraat tot halver rivier de IJsel, kadaster Sectie B, nos. 78 en 79, samen groot 4 Aren, 46 Centiaren. Perceel 2. Eene partij uitmuntend WEI- en HOOI LAND, met Weg en Water, gelegen ohder de gemeente Uaaatreclit, aan den Bilwij- kerweg, strekt met den Bilwijkerweg zuidop, tot de Stol wij ksche landscheiding, kadaster Sectie A nos. 1128, 1124, 1125 en 1126, samen groot 1 Hectare, 90 Aren, 10 tentlaren. Perceel 1 is te aanvaarden den 1. Ja nuari 1895 of zooveel vroeger als zal worden overeengekomen en perceel 2 bij de toewijzing. Inlichtingen by genoemden Notaris, A 28, met Getimmer «'■"-Y iiiwaw mvsm ten en aanbehooren, alsmede 14 Hectaren WEI- en HOOILAND te is bij de veiling, 31 October jl. gehouden door Notaris J. P. MAHLSTEDE te Berg ambacht, in de perceelen, by verspreide veilingboekjes omschreven, in bod bracht, te weten: Perceel 1 f 1800, - 8100,-. - 2600,- - 8000,- - 840,- - 2200,- 2250,-. - 800,-. - 510, 810,-. f 16310,-. Perceel 11 f 470, 12 - 1025, 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 450,-. 150, 1000, 640, 660, 830, f16810,-. f21035, De verhooging en afelag in perceelen en combinatiën blijft bepaald op Woens dag 7 November aanstaande, des voormiddags ten 10 ure, in „de Groote Boer" te Lekkerkerk. te in perceelen,bij verspreide biljetten breeder omschreven, geveild den 81. October jl. door Notaris MAHLSTEDE te Bergam bacht, is als toen in bod gebracht: Perceel 1 op f1900,—. 2 - 1550,-. 3 f 550,-. n 4 25,-. Samen f4025,-. De verhooging en afslag blyft bepaald op Woensdag 7 November aan staande, des morgens ten 11 ure, in „DE GROOTE BOER" te Lekkerkerk. A 119, met Getimmerten en aanbehooren, alsmede 16.16.09 Hectaren is bij de veiling, den 2. dezer gehouden door Notaris J. P. MAHLSTEDE te Berg ambacht, in de perceelen, bij de ver spreide veilingboekjes, in bod gebracht, te weten: Perceel 1 f 1000,-., Tr. f 9830,-. 2- 130,-. Perceel 10 - 775,- 3 - 100,-. 4 - 2400,-. 5 2100,-. 6 - 1400,-. 7 - 1200,-. - 8 - 800,-. 9 700,-. 11 - 2000,-. 12 - 1700,- 18 - 1625,-. Tr. f 9830,-. Samen f 17845,-. De verhooging en afslag in perceelen en combinatiën blijft bepaald op Vrij dag 9 November aanstaande, des morgens dOuur, in „DE GROOTE BOER" aldaar. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Berg ambacht is voornemens om op Zaterdag 10 Novem- - -- 1894, des voormiddags 11 uur, in het voormalig Rechthuis te Ammerstol, in het openbaar te verkoopen: geteekend nrs. 45 en 46, in twee gedeelten bewoond, met Getim merten en Erf, staande en gelegen aan den Lekdtfk, beneden het dorp alsmede eene partij BOUWLAND, onder groot 17 Aren, 10 Centiaren. Om te aanvaarden bij de betaling der Kooppenningen den 2. Januari 1895.. Breeder bjj billetten en Inlichtingen bij genoemden Notaris. op Woensdag 21 No vember 1894, des morgens ton 10 ure, in na te melden Koffiehuis, ten overstaan van den Notaris J. VAN DER LEEDEN te Ouderkerk a/d IJssel, van getd. A nr. 132, (met vergunning), benevens TUIN en ERF, staande en gelegen aan den IJssel- dijk, onder de gemeente getd. A 183 en 183a, met TUIN en ERF, staande en gtlegen als voren. Te aanvaarden 1 Mei 1895. 13*~ Ininldd.U alt de h.nd le koop, te bevragen b(j den Notaris en b(j den Eigenaar en bewoner van het koffiehuis L. BLOK. WORDT GEVRAAGD pr(j»opg.ve van Benooditzde hoeveelheid 12 mud. Schriftelijke aanbiedingen, onder letter M, aan het Bureau der Schoonhovensche Courant. te op Maandag 12 No vember 1894, des vóórmiddags 11 ure, in het Koffiehuis „Har monie", aan de Markt aldaar, ten overstaan van den Notaris H. GRQENENDAAL, van: I. Een goed onderhoudttMm Gas- en Waterleiding en vel^plmakken voor zien, gunstig gelegen wRarin Vergunning, met een, een HUIS, staande en liggende aan de Gouwe, op den hoek van het Rotter- damsche Veer te Gouda, wijk C nos. 164 en 165; kadaster sectie B, no. 1819, groot 1 Are, 46 Centlaren. De Benedenwoning, waarin sedert vele jaren met gunstig gevolg de Slijterij en Tappery wordt uitgeoefend, is dadelijk te aanvaarden. De Bovenwoning is tot 1 Januari 1896 verhuurd voor f 150 per jaar. 2. Een TKRREIN met SCHUUR en verder Getimmerten. Zeer geschikt tot het bouwen van Woningen, gele gen tusschen het Plantsoen en de Nieuwe Haven, aan het water van het Plantsoen, achter de stalhouderij van de firma „Gebrs. Blom" te Gouda; kadaster sectie B, no. 1682, groot 2 Aren, 12 Cantiaren. 8. Een HUIS en ERF, voorzien van Waterleiding, aan de Kleiwegsteeg te Gouda, wyk N n& 827kadaster sectie B, no. 35, groot 52 Centiaren. Verhuuid by de week voor f2,12, 4. Een HUIS en ERF, voorzien van Waterleiding, aan de Nieuwe Haven te Gouda, wyk N no. 229; kadaster sectie B, no. 97, groot 69 Centiaren. Verhuurd by de week voor f2,10. 5. Een HUIS en ERF, aan de Vrouwe Veste Steeg te Gouda, wyk N no. 246 kadaster sectie B, no. 84, gedeeltelijk, voor het geheel groot 65 Centiaren. Verhuurd by de week voor f 1, 6. Een HUIS en ERF, als voren, wijk N no. 247; kadaster als voren. Verhuurd bij de week voor f 1,50. 7. Een HUIS en ERF, aan de Zak te Gouda, wyk L no. 281; kadaster sectie C, no. 1526, groot 84 Centiaren. Verhuurd bij de week voor (1,60. De perceelen nos. 5 en 6 worden, na afzonderlijke veiling en afslag, gecombi neerd geveild en afgeslagen. De perceelen zijn te bezichtigen de laatste drie werkdagen vóór den dag der veiling van 9—1 uur en op dien dag van "-11 uur. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris GROENEN DAAL te Gouda. De Notaris H. GROENENDAAL te Gouda is voornemens op Donderdag 29 No vember 1894, bij inzet, en op Don derdag 6 December 1894, l' toe slag, telkens des morgens 11 uur, in het Hotel „DE ZALM", aan de Markt te Gouda, in het openbaar te verkoopen: De ln 1880 gebouwde „LENA'S IIOEVE", met STALLING voor 47 koeien en 2 paarden, arbeiderswoning en 18 Hectaren, 71 Aren, 93 Centiaren in den Rietveldschen polder, onder en een stuk onder Alphen. Laatst verhuurd aan den Heer A. VAN HOLST, voor f 2500,— per jaar. Te aanvaarden de Landerijen bij de betaling der Kooppenningen en de Woning od 1 Mei 1895. F De in 1878 gebouwde „ANNA'S HOEVE", met STALLING voor 25 koeien, en 16 Hectaren, 49 Aren. 76 Centlaren in de Voorwillens, en een stuk in Bloemendaal onder Verhuurd aan den Hoer C. SCHOUTEN, tot 1 December 1898 en 1 Mei 1899 voor f 1620,- per jaar. •chter BOERDERIJ, met Stalling voor 16 Koeien, en voor WOONHUIS te aan de breede z(jde van de Karnemelk- sloot, W(jk R, nos. 471 en 472, groot 8 Aren, 93 Centiaren. Verhuurd: samen voor f 4,- per week. Betaaldag Kooppenningen 1 Febr, 1895! Notitiön der veiling verkrijgbaar van af 16 November 1894, ten kantore van voornoemden Notaris GROENENDAAL, Westhaven B 175 te Gouda, alwaar mede tile nadere inlichtingen te bekomen zyn,

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 2