A. C. FIJ8 VAN DBAAT, TIER io tan a, Listal, Romances, Comip Scènes, Duetten enz. LMDMDtaSSTM Burger-Kosthuis MONUMENT APPELBOLLEN, S1ÏÏGIJZEN enz. w PIoMscl Atelier. E. BRANDSMA, STOOMBOOTDffiHST 0) fle LEL Advertentiën. De Collecte 1 BANDL CHRYSAMTHEBUBS; Benschopy Benschop, VERHURING. 1895. het Vetgehalte der Melk BINNENLAND. m BURGERLIJKE STAND. LEESBIBLIOTHEEK BEDRIJF-OF ZETBOER Dienstbode. Dienstbode. voor ons Nederl.-lndisch leger. SCHOONHOVEN. Boterletters, Oosthaven B 18. Gouda. 's avonds ten 6.15 ure J. STRAVERS. Bloemist, Vrijwillige Verkooping. OPENBARE VERKOOPING VEE, Polsbroek. C. JONGENBURGER EN ALMANAKKEN, byna 400 deeren. Dat er toch nog velen zijn die door hunnen werkkring belet worden ge bruik te maken van de bibliotheek, dat zal men begrijpen, want, hoewel er werken worden uitgeleend, ztfn er boekwerken welke het gebouw niet uit mogen. Thans is bij de Hooge Regeering aangevraagd het gebouw ook des avonds open te hou den een verzoek dat door velen zal wor den toegejuicht, maar zegt een der bladen, velen zullen dan na tafel een duttend onderzoek gaan instellen en van de lees zaal een slaapzaal gaan maken? Of er dan geen bibliothecaris is, om daar paal en perk aan te stellen. Ne Jupiter quidem omnibus JAN Jb. Bij Kon. besluit is de generaal- majoor op non activiteit H. F. C. Harden- berg, van het wapen der infanterie, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 2700 's jaars; en zulks met dankbetuiging voor de goede diensten, door hem in het leger bewezen. De kapitein H. Cales, plaatse lijke adjudant te Wierickerschans, wordt wegens ziekte op non-activiteit gesteld. Met ingang van 15 November zal het postkantoor te Werkendam op werkdagen geopend zijn van 7| 11 uur v.m.'12J—8J en 5f-7 namiddags. De dienst op Zon- en feestdagen blijft onver anderd. De rechtbank te Rotterdam bevestigde Dinsdag het vonnis, gewezen tegen J. J. de W.veerman te Streefkerk, die door het kantongerecht te Schoonhoven was veroordeeld, en veroordeelde D. v. d. R. zilversmid te Schoonhoven, en A. F. W., zilversmid te Schoonhoven, beide wegens wederspannigheid, respectievelijk tot een Te verantwoorden had zich daarna P. de G.17 jaar, zonder beroep te He kendorp. Hem werd ten laste gelegd den 2. September jl. te Langeruigeweide, waar hij met een met kruit en hagel geladen geweer jagende was, dit geweer in de na bijheid van E. V. over een sloot te hebben geworpen, waardoor alzoo door beklaag- de's schuld bedoeld geweer afging en 20 hagels der lading gemelden V. in de beenen troffen, zoodat deze lichamelijk letsel bekwam, waardoor hij althans tot den 13. September d. a. v. verhinderd werd in de uitoefening zijner beroepsbe zigheden als boerenknecht. Het bleek dat bedoeld geweer eerst door een anderover de sloot was gegooid, en toen niet was afgegaan, waarna beklaagde meende het /zonder gevaar weder terug te kunnen gooien. Hij beweerde, niet geweten te hebben dat het geladen was, hoewel hij op het onwaarschijnlijke hiervan werd gewezen. Na het gebeurde was V. door beklaagde en twee anderen naar huis ge bracht. Gedurende 14 dagen was V. onder geneeskundige behandeling geweest. Be klaagde moest zijn groote roekeloosheid boeten door het hooren nemen van een eisch tegen hem van acht dagen gevan genisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Het gerechtshof te Amster dam deed in hooger beroep uitspraak in de zaak der valsche bankbiljetten, en ver oordeelde bij breed gemotiveerd vonnis, waarvan de voorlezing 11 uur vorderde: Krause tot 6 jaren gevangenisstraf, Susanna Toebaerts tot 8 jaar, Thum tot 3 jaar, Van Lient tot 2 jaar, Sinnige tot 2 jaar, Keese tot 2 jaar, Rempt tot 2 jaar en Arnzt tot 1 jaar; voor allen, zonder aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht. Frey werd vrijge sproken, aapgezien de hem in de dagvaar ding ten laste gelegde feiten noch wettig, noch overtuigend waren bewezen. Ten opzichte van beklaagde Löschke -deelde het Hof de motieven van het vrijsprekend vonnis der rechtbank. Bij het vernemen van haar vonnis barstte Suzanna Toebaerts in luid snikken los; zij kon niet dan met ondersteuning de zaal verlaten. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelde G. Van Deth bij verstek tot een gevangenisstraf van 10 dagen, wegens beleediging van Ds. Van Gheel Gildemeester. •«r Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit blad voorko mende advertentie van „De Huisvriend", een maandblad, dat ruim 50 jaren bestaat, en dat, terwijl het steeds met den tijd gelijken tred gehouden heeft, zoowel wat uitvoering als inhoud betreft, met de eerste tijdschriften van het binnen- en buitenland mag vergeleken worden. Aan alle gezinnen kunnen wij „De Huisvriend" als een degelijke lectuur met het volste vertrouwen aanbevelen. De directeur der weesinmch ting te Neerbosch ontving behalve veel meer andere giften, door tusschenkomst van den heer Luijks uit Rotterdam, van eene vriendin der weezen, eeno gift groot f500, voor aankoop van aardappelen en winterprovisie voor de weezen. -Ds. J.D. Sigal, teLisse, ontving bij het neerleggen van zijne ambtsbediening als predikant aldaar, van de leden van den gemeenteraad - voor het meerendeel tot de Roomsch Katholieke kerk behoorende - een fraai geschenk tot aandenken. Ds. P. S. Meerburg te Capelle a/d IJsel heeft bedankt voor het beroep te Lisse. Ds. M. Van Kleef, predikant bij dé Evang. Luth. Gem. te Leiden, is beroepen te Groningen. In de te Arnhem geh'ouden vergadering van de Israel ietische kerkbe sturen in Gelderland is tot opperrabyn voor het ressort Gelderland beroepen de heer L. Wagenaar, opperrabijn te Leeu warden. Gorlnchem, 7 Nov. De collecte ten be- hoeve van het Diaconie Armhuis heeft opgebracht de som van ruim f 10CKX - Naar men verneemt, heeft de heer G. Hooghwinkel tegen 1 Januari e. k., om gezondheidsredenen, eervol ontslag aan gevraagd uit zijn betrekking van onder wijzer in de gymnastiek aan deftijksnor- maallessen alhier. 'Alblasserwaard rn 9 Nov. De handel in kaas was deze week iets williger, de prijs daarentegen flauwer; naar boter was weder goede vraag, zonder prijsverandering. Men besteedt thans in deze streken voor kaasvan f 17, - tot f 22,— per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit; goeboter f0,60, weiboter f0,50 per kilo. 'Ammerstol, 9 Nov. Het herhalings- onderwijs is alhier aangevangen met 20 leerlingen. 'Berg-Ambacht, 9 Nov. Op onze 8de of laatste vrije naj aars veemarkt waren enkele koeien en kalveren aangevoerd. De han del was zeer tfaag, zoodi onverkocht naar huis ging, In de gisteren gehouden vergadering der vereeniging „Winterlezingen" werd de spreekbeurt op boeiende wijze vervuld door den heer H. J. Knol, hoofd der school te Polsbroek, die eene „Marine-schets" van den heer Werumeus Buning voor droeg. De voordracht beviel zeer; zoo ook na de pauze de bijdragen van den spreker en den heer D. Oskam. Jammer slechts dat, door het uiterst ruwe weder, de opkomst niet bijster groot was. BleiawUk, 6 Nov. De door Gedepu- teerde Staten goedgekeurde gemeentebe- grooting van Bleiswyk voor het jaar 1895 bedraagt in ontvangst en in uitgaaf f 10.486,61, die van de gemeente Moerka- pelle f 4260,08L Bodegraven, 6 Nov. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd203 wagens, te zamen 12.423 stuks, wegende 51.612 kilo; prys le soort Goudsche f24J k zwaardere f-,2e soort f 19ó.20|; hier onder 13 wagens Derby kaas, prijs le soort f22[4 -, 2e soort f 18 k f191,37 wagens Edammer kaas, prijs le soort f27 f 2e soort f22 k f24*, 3 wagens Leidsche kaas, prijs f42 het schippond. Handel matig. Hardingsveld, 7 Nov. Bij de herstem ming voor een lid van den raadtusschen de heeren C. Verheul en J. G. Swets, werd eerstgenoemde gekozen. Hoenkoop, 7 Nov. Heden morgen ver gaderden aan „de Rolaf' de stemgerech tigde ingelanden van de waterschappen Hoenkoop en Vliet en Dijkveld, tot het verkiezen van 4 leden voor het bestuur van het vereenigde waterschap „Hoenkoop, Vliet en Dijkveld". Tegenwoordig waren 36 ingelanden, te zamen recht hebbende op het uitbrengen van 490 Naar aanleiding van het voorgelezen besluit van heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht en Zuid-Holland, houdende benoeming van den heer S. I. Cambier van Nooten tot voorzitter, geeft de heer C. B. Van Baaren, ingeland van Hoenkoop, in eenige welgekozen en hartelijke woor den, als tolk van de groote meerderheid der ingelanden, zijne vreugde te kennen over de keuze van heeren Ged. Staten, die den heer Van Nooten, no. 2 voordracht, benoemden. Spreker wil niets afdingen op de bekwaamheden van den lsten candidaat, maar het doet hem ge noegen, dat de heer Van Nooten, die reeds zooveel nuttigs in het waterschap Hoenkoop heeft tot stand gebracht, en door toevallige omstandigheden niet als lsten candidaat op 4e voordracht kwam, door Ged. is benoemd. Overgaande tot de bovenvermelde ver kiezing worden gekozen: tot lste lid de heer H. A. Monty n te Haastrecht, met 846 stemmen (de heeren Ph. Kemp, K. Sille en A. Vergeer bekwamen 110, 81 en 3 st.; tot ^de lid de heer A. Gelder blom met algemeene (490) st.; tot3delid de heer A. Vergeer, met 481 st. (C. Van Zuijlen 6 en J. Van der Sprong 8 st.); tot 4de lid de heer K. Sille te Ouöewater, met 287 st. (0. Van Zuijlen 175, Ph. Kemp 18, C. B. Van Baaren 7, J. Gaik- horst 3 st) No. 1 was voorzitter van Vliet en Dijk veld, 2 en 3 bestuursleden van Hoenkoop, no. 4 lid van Vliet en Dijkveld. Jaarsveld, 8 Nov. Op de heden alhier gehouden jaarljjksche publieke verkooping van rijs-, teen- en rietgewassen werd be steed voor: 4 jarig rijsgewas f 10 ad f 12,50 per 1000 hout of 40 bossen. 8-jarig rijsgewas f 14 ad f15 per 1000 hout of 40 bossen of gemiddeld per hectare f240. Snij teen van f20 tot f54 per vim of 104 bossen Jaarsveldsche maat. Stikteen van f26 tot f39 per vim of 104 bossen Jaarsveldsche maat Pinteen van f21 tot f26 per vim of 104 bossen Jaarsveldsche maat. Het rietgewas deed belangrijk minder dan 't vorig jaar, wat voornamelijk is toe te schrijven aan den toen zoo schralen en dit jaar zoo voordeeligen hooioogst. 'Krimpen a/d Lek, 9 Nov. Woensdag sprak in het Departement van het Nut alhier de heer Dr. L. Bleekrode van 's-Giavenhage. Spreker hield eene zeer belangwekkende rede over „Electrisch gloeilicht". Door verscheidene welgeslaagde proeven werd het verklaarde bewezen. Deze vergadering werd tevens bezocht door vele niet-leden van het Departement De heer Bleekrode heeft voorzeker door zijne verklaringen aan velen een helder denkbeeld gegeven van het ontstaan en de werking van het gloeilicht Gaarne stemmen wij met den wensch van den voorzitter in, dat ons meermalen de ge legenheid moge gegeven worden, dergelijke wetenschappelijke onderwerpen op zoo duidelijke wijze te hooren verklaren. 'Kimpen a/d IJsel, 7 Nov. In de Za terdag j.l. gehouden raadsvergadering is benoemd tot onderwijzeres aan de o. l. school Mej. A. M. Overeem te Brielle, en zulks in plaats van Mej. A. M. Van Gooi te Haaften, die, na mondeling verklaard te hebben eene eventueele benoeming te zullen aannemen en schriftelijk het be richt te hebben verzonden van het aan nemen harer benoeming, te later ure haar 'woord terug nam en alzoo bedankte. De gemeente-begrooting voor het dienst jaar 1895 werd na voorlezing en toelich ting van alle posten in handen gesteld uit den raad, ter fine Krimpen a/d IJsel, 7 Nov. Het bouwen van een fabrieksgebouw tot bereiding van koolteerproducten alhier is gegund aan den heer W. Wissing, te Rijzenburg, voor f49.200. 6 Nov. De heer J. Schok king, cand. te Amsterdam, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. H niging leden. Herv. Ge- ite alhier. Alhier is opgericht eene zangveree- voor gemengd koor, tellende 41 8 Nov. Op Zondag 4 dezer is alhier het nieuw gestichte kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente ingewijd. Als voorganger trad op Ds. A. Den Har- togh van Heerjansdam. Na eerst het doel te hebben uiteengezet waarom alhier een tweede kerkgebouw is gesticht, nam hij tot tekst Jez. 56 vers 7: „En ik zal ze verheugen in mjjn bedehuis". Zoowel 's avonds als 's morgens was er een goede opkomst. Algemeen roemde men de doel matige, keurig nette inrichting van het gebouw met de flinke daaraan toegevoegde consistoriekamer. Den architect J. M. De Jong komt een woord van lof toe voor de uitvoering van 't werk. 'Loplk, 7 Nov. Natuurlijk weêr met een wilde en woeste vaart reed de bouw man v. K. zoodanig tegen een bejaarde vrouw uit Schoonhoven aan, dat zy' aan den kant van den weg neerviel en zich inwendig erg bez&rde. Zy moest per rijtuig gebracht worden naar hare woning. Nieuw-Lekkerland, 8 Nov. Voor het beroep naar de Herv. Gemeente alhier werd weer bedankt. Ds. G. Van Kempen te Westbroek vond ook al „geen vrijheid l^en^juuwzeer ia ln deze ite byna geheel geweken. In 't geheel zyn vier bezweken. om het beroep naar deze te nemen." Reeds is dit het 9de beroep, dat te vergeefs is uitgebracht. En toch, wie de gemeente Nieuw Lekkerland kent, zal niet kunnen zeggen, dat het een plaats is, die niet door een predikant zou begeerd kunnen worden. Gelegen aan de Lek, bezit het reisgelegenhoden genoeg. De gemeente bezit een prachtig kerkgebouw, eene keurige pastorie (waaraan nog kort geleden f2500 is besteed om ze te vergrooten)2 flinke tuinen en geeft f 1800 tractement. Wat wenschen de heeren predikanten nog meer? vraagt men onwillekeurig. Waarlijk, geen wonder.dat eenige weidenkenden de verzuchting slaken „Waar is de goede, oude tyd gebleven, toen meer dan een dozijn predikanten soms solliciteerdèn naar ééne plaats? Waar is de tijd gebleven, toen de kansels daverden van de kracht der welsprekend heid, als er als het ware een wedstrijd werd gehouden om een gemeente te ver overen? De rollen zy'n thans omgekeerd. Bijna een dozijn gemeenten komen soms voor één predikant. Geen wonder dus, dat zoo iemand veel kan eischen en geen wonder ook, dat sommige gemeenten zoolang geduld moeten oefenen, eer zij een eigen predikant bezllttenl Nieuwpoort, 8 Nov. De jongstleden Maandag ten overstaan van den Burge meester gehouden verkooping van teen-en houtgewas dezer gemeente bracht slechts op de geringe som van f127. - In de op Dinsdag jj. gehouden ver gadering van den gemeenteraad, werd tot gewoon Armmeester bij het Burgerlijk- Armbestuur herbenoemd de heer H. Ver doold, bouwman alhier. 'Noordeloos, 8 Nov. Dinsdag jl. waren alle leerlingen, die aan den zuivelcursus hebben deelgenomen, ten huize van den heer T. Van der Haven vereenigd, en zyn toen met den heer Bos, zuivelconsulent, den heer Van der Haven en diens echt- genoote, geschaard rondom de bij den cursus gebruikte werktuigen door den photograaf Goethals van Gorinchem in groep gephotographeerd. Naar men ver neemt zullen deze photographieön voor hen verkrijgbaar worden gesteldvoorwaar een aardig aandenken aan de zoo nuttige als aangename uren, gedurende de lessen aldaar doorgebracht. - Het perceel hooiland, groot 1.8870 HA., hetwelk de vorige was ingezet voor f2600, is heden bij de toewijzing verkocht voor f2725. "Oudewater, 7 Nov. Voor de uitge loofde premienaan hen die op de kaas markt alhier in 't eerste halfjaar van haar bestaan de meeste partijen aanvoerden of kochten (een party niet kleiner dan 30 kazen), komen, volgens by de commissie der markt ingekomen waagbriefjes, de navolgende heeren of firmanten in aan merking Aanvoerders (8 prijzen): lste prys f75, J. Nederend te Papekop, met 40 partijen 2de prys f50, Oom. Oskam te Willeskop, met 37 partyen, en 3de prys f25, J. Bos te Willeskop, met 35 partijen. Koopers (5 prijzen): lste prijs f250, M. Slingerland te Gouderak, met 252 partijen; 2de prijs f 150, E. F. Den Hertog te Gouda, met 233 partyen; 8de prijs f 100, firma Wed. Pulkus Van Aelst alhier, met 135 partijen; door de firma E. C. Lange- rak alhier en D. H. Hogervorst met Herm. Treels waren gelijk 120 partijen aange voerd, en zal door 't lot beslist worden aan wien van beiden de 4de prys van f60 of de 5de prijs van f40 zal toegekend worden. Moge het nu op de volgende Vrijdagen blijken, dat het aanvoerders en koopers niet enkel om de uitgeloofde premién is te doen geweest, maar de kaasmarkt, door de vele zorgen der commissie opgericht en door een gjke bijdrage uit de gemeente kas gesteund, haar burgerrecht in Oude water heeft verkregen en niet af- maar toenemen zal met aanvoer en kooplust! Nu wij toch met een der zuivelpro ducten ons bezig houden, zy terloops nog gemeld, dat op de Oudewatórsche stoomzui- velfabriek (van welke fabriek wy een paar weken geleden melding maakten) het getal der door de landbouwers aangevoerde liters melk thans tot 8000 geklommen is. Op zoo'n stoomboerderytje kan dus menig kilo boter en kaas voor de consumptie bereid worden. 'Polsbroek, 9 Nov. Aan het onder wijs op de herhalingsschool in deze ge meente nemen 13 leerlingen deel. - Met machtiging van den heer kan tonrechter te Schoonhoven werden heden door den heer burgemeester in het open baar verkocht zes koeien, drie pinken en één kalf, in beslag genomen by de veehouders C. A. Lekkerkerker en bij de wed. W. Speksnijder alhier, wegens overtreding der wet op het veeartsenij- kundig staatstoezicht. De geheele verkoop bracht f 1185 op buiten de kosten, die 5 °/0 bedroegen. Vianen, 6 Nov. Alhier is tot stand ge komen eene Christelijke zangvereeniging voor gemengd koor, waarvan de leiding is toevertrouwd aan den heer J. F. H. Van Dort, onderwijzer van de Zondagsschool der Herv. Gemeente. Willige-Lnngerak8 Nov. Na afloop van de openbare vergadering voor de leden van de afdeeling „Schoonhoven van het Ned. Bijbelgenootschap", trad hier heden avond te 6 uren op Ds. Steenbakker Mori lyon Loysen van Schoonhoven. Was het weder ongunstig, de opkomst viel toch niet tegen. ZEw. koos tot grondslag zijner rede II Timoth. 3 16, sprak over de hooge waarde van het Schriftbezit, omdat het ons brengen kan tot de noodige schrift kennis; omdat het ons opvoeren kan tot de hoogste wijsheid, omdat het ons kan doen deelachtig worden het zoo onmis baar geloof tot zaligheid in den Heere Jezus Christus. Moge het gesprokene woord de belang stelling in het Bijbelgenootschap stóeds doen toenemen. De collecte met open schaal, aan het einde dezer bijeenkomst gehouden, heeft dan ook de verwachting niet beschaamd. Woerden, 7 Nov. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 234 partyen; prys van Goudsche le soort f21 a f23,50, 2o soort f 16 k f 20, zwaardere f 25,50; Edammer f-, 2e qual. f22; per 50 kilo. Handel matig. Zevenhuizen, 6 Nov. De herhalings school alhier wordt bezocht door 18 leerlin gen van 12 tot 17 jaar. Daaronder zijn er verscheidene, die reeds 3 tot 4 jaar den avondcursus volgen. Gemengd Nieuws. Te Leiderdorp overleed gis teren eene 40-jariga vrouw aan cholera. Te Woubrugge weder een geval van cholera voorgekomen. De zieke, eene schippersvrouw, is overleden. Te Haarlemmermeer, aan den IJweg, is iemand aan cholera overleden. Dit is reeds het 6de geval in die gemeente, waar van 5 met doodelijken afloop. Dezer dagen werd te Haarlem een kindje van vier jaren door diphtheritis aangetast. Aanvankelijk meende de ge neeskundige, dat door het verrichten van eene operatie genezing kon worden ver kregen, doch op verzoek des vaders is het nieuwe middel, een inspuiting met „serum" toegepast, met dit gelukkig gevolg, dat thans alle gevaar geweken is. Door de justitie uit Arnhem is iemand te Kollum gearresteerd en naar Deutichem getransporteerd, ten einde te worden gehoord in zake den moord op den heer Brouwer. Omstreeks den moord moet hy in een logement te D. vertoefd hebben en zich in het nachtregister hebben ingeschreven als K. B., zynde de naam van een persoon te Kollum, die zich als huisknecht wenschte aan te melden by den vermoorde. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. C.: In Duitsche bladen is het bericht ver spreid, dat Tutnenburg in het ziekenhuis te Monte Carlo reeds overleden zou zyn. Voor zooveel wy konden vernemen, is dit bericht onjuist en werd althans eene kennis geving van -Tuinenburg's dood niet door de justitie ontvangen. Wel is zy'n toestand nog van dien aard, dat aan het zenden van een transport om den arrestant over te brengen, voorloopig niet gedacht kan worden. De nachtwaker eener ge meente in de Vyfheerenlanden, in den nacht van 11. Zondag op Maandag op sur- zynde, ontmoette op straat een ien hy vermeende te moeten af- ten minste hjj loste een revolver schot óp het dier. De hond kwam echter met den schrik vry en heeft - van ach teren gezien - ook in 't minste niet in levensgevaar verkeerd, want de kogel op hem gemunt kwam terecht inde vensterruit van een kleedermaker. Is deze proeve van sch utterly ke onbe drevenheid ditmaal goed afgeloopen, inzon derheid voor den hond, voor de publieke veiligheid ware 't gewenscht 's mans vuur wapen te vervangen door een degen of iets dergelyks. Men schrijft uit Werkendam: Woensdagavond verspreidde zich de mare door het dorp, dat in een kolossalen hooiberg van zekeren v. Breugel door broeiihg brand was ontstaan. Met tal van persoden ging men onmiddellijk aan het werk om het hooi om te halen en den brand in den aanvang te blusscben. Het mocht evenwel niet baten. Met hoeveel kracht de spuit ook werkte, de brand brak even na middernacht met volle woede los, en thans staan 8 bergen, samen ongeveer 100.000 K.G. bevattende, in lichte laaie. Gelukkig dat het stortregent en de afstand tot de naaste huizen ongeveer 150 M. is, anders was de ramp niet te overzien. Naar ieders meening zal de brand zich nu tot het aangetaste hooi bepalen. Twee bergen waren geassureerd, de derde niet. Nader schrijft men vandaar: Aan bet einde der kade stonden drie hooibergen, tezamen bevattende 230.000 >a' hooi, behoorende aan Jöhs. Van Breugel. Door broeiing ontstond in een daarvan brand, welke zich echter in den beginne niet ernstig liet aanzien. De telkens opflikkerende vlammetjes werden met ééne spuit bedwongen. Te ruim 11 uren sloeg net vuur over op den tweeden en even later oÓk op den derden, en toen werd het, met het oog op den opstekenden zuidenwind, waardoor de belendende huizen gevaar zouden kunnen krijgen, noodig geoordeeld de brandklok te luiden, zoodat de geheele gemeente in rep en roer kwam. Het was een vuurzee van geweld en aan blusschen viel niet te denken. De brand weer bepaalde er zich dan ook toe, het in de buurt staand hooi, hoephout en hoep- schuur van G. Van Oord te beschermen, wat mocht gelukken. Twee hooibergen waren verzekerd; de derde, de tonmaat bevattende, echter niet. -Gisteren te middernacht brak een brand uit in de bouw mans woning van A. De Waard te Uselmonde, welke door den hevigen wind spoedig een ernstig aanzien kreeg. Ook het over den weg gelegen koffiehuis vatte vlam door de overvliegende vonken. Beide gebouwen zijn tot den grond afgebrand, niettegen staande het krachtig optreden der brandweer. Gisteren ochtend geraakte de stationswachter W. te Krabbendyke onder een trein. Beide .beenen werden hem afgereden. De ramp in het Boterdiep naby Doodstil (Groningen) heeft nög een slachtoffer geéischt. De echtgenoot en moeder der beide verdronkenen (de heer J. Vos van Uithuistermeeden en zyn Sjarig dochtertje) is aan de gevolgen overleden. Gisterenavond zyn een man en eene vrouw, woonachtig te Zwy'ndrecht, die de spoorwegbrug over de Oude Maas wilden overloopen (de man was vroeger werkzaam by de staatsspoorwegen en had als zoodanig nog vergunning om de brug te passeeren), doch door de duisternis misleid niet bemerkten dat die brug openstond, in de rivier gestort. De man is naar den wal gezwommen en gered, de vrouw verdronken. Gisteren-middag omstreeks 1 uur is te Olst een party planken, die publiek verkocht werd, omgevallen. Daarbij zy'n 2 personen gedood en 7 gewond, waar van 2 levensgevaarlijk, terwijl een van hen een been gebroken heeft. —In de lste JanVan der Heyden- straat te Amsterdam is een schoorsteen veger met zijn ladder van het dak gevallen en in een tuin neêrgekomen. Naar het gasthuis vervoerd, bleek de man reeds overleden te zy'n. Zater4ag-avond is te Gouda diefstal van paardedekens en touw gepleegd by zekeren G. Voordat bij de politie aan gifte gedaan was, was reeds door deze een man aangehouden in het bezit van een hoeveelheid strengen, terwijl het den volgenden dag gelukte de dekens op te sporen. De dader is bekendtegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Dwaze vergissingen! Te 'sHee- renhoek verheugde een echtpaar zich verleden week in de geboorte van een zoon. Nadat daarvan aangifte was gedaan en de doopplechtigheid afgeloopen, bleek, dat men zich had vergist en het kind tot het vrouwelijk geslacht behoorde. Aangifte en doop werden toen nog eens overgedaan. Door den jager E. Rypkema te Rijperkerk is Dinsdag by de Groote Wie len een groote koningsarend geschoten. Hij had in den bek een meerkol, waarvan de kop byna was opgepeuzeld. Hij had een vlucht van vijf voet. Het dier is door het schot uitwendig weinig geschonden. Hoorde men reeds van hazen, die door mond- en klauwzeer zyn aange tast, te Pernis is een kat welke deze Uit Nantes wordt gemeld, dat kolonel Zimmer, van het 92. linieregiment, te la Roche Silr Non, by Clissoh, in den sneltrein door een onbekende is aan gerand, die hem twee sneden met een scheermes in den hals toebracht. Luite nant kolonel Zimmer was in burgerklee- ren vertrokken uit Bordeaux, met den sneltrein van 8J- ure. Te Saintes kwam een 30jarig man zfin rijtuig binnen en weldra, terwijl de kolonel, die argwaan kreeg, tegen den slaap poogde te strij den, sprong zijn reisgezel op hem toe met een scheermes in de hand. Geluk kig kon kolonel Zimmer met de rechter hand het wapen des moordenaars grijpen, dat zijne vingeren kwetste, terwijl hy met de linkerhand de noodbel bereikte. De trein stond eensklaps stil en de moordenaar nam de vlucht door het portier, de over jas van den officier medenemende. De beambten snelden den heer Zimmer te hulp en brachten hem naar het gasthuis te Nantes. Men hoopt hem te redden. Van den moordenaar is geen spoor gevonden. Enkel vond men naby den spoorweg de overjas van den offlcjpr terug. Bereiding van .heil'serum tegen diphtheritis. Door het Oostenryksche Afgevaardigden- huis werd, naar aanleiding van een door Dr. Dvorak aan het Ministerie gericht ver zoek, bij de Regeering aangedrongen, om op de Staatsbegrooting voor dit jaar nog een crediet vast te stellen voor de berei ding en afgifte van heilserum tegen diph theritis. Het adres is ter beslissing aan de Rekenkamer toegezonden. Aanbeveling zou het zeker verdienen, zoo ook hier te lande van Staatswege voor de bereiding van het heilserum subsidie Onder leiding van Sir Joseph Lister is in de Brit. Institute of preventive Medecine met de bereiding van het heilserum be gonnen. Het tot nu toe verkregen serum moet het op andere plaatsen bereide nog in werking overtreffen. Het geneeskundig tydschrift: „the Brit. med. Journal" heeft de resultaten ver zameld, die II geneesheeren verkregen hebben by 86 meest ernstige diphtheritis- gevallen, met heilserum behandeld. Twee er van stierven, en de sterfte bedroeg dus 5.5 proeent. 'Vleesch te Berlyn. Aan de veemarkten te Berlyn zyn in het op 1 Oct. jl. geöindigd dienstjaar 209.800 rundeden, 707 646 varkeus, 151.821 kal veren en 640.400 schapen aangevoerd, te zamen 1.709,167 stuks, ter waarde van byna 132 miilioen mark- 166.464 stuks en ruim 9 miilioen mark meer dan in het vorig jaar. Die belangryke vermeer dering wordt toegeschreven aan de duurte van het veevoeder in het vorig jaar, die vele veehouders tot verkoop noodzaakte. Het vleesch verbruik te Berlyn wordt op 89.4 miilioen kilo rundvleesch, 50 miilioen kilo varkensvleesch11J million kilo kalfsvleesch en 81 miilioen kilo schapen- vleesch geraamd. Daarbij komen nog 1.6 milüoen kilo paardanvleesch van 7785 geslachte paarden en 7 miilioen kilo in gevoerd vleesch, te zamen b(jna 124 mii lioen kilo, of 74 kilo per hoofd der b* ifloop van Publieke Verkooplngen van Onroerende Goederen. Door Notaris Mahlstede te Berg -Ambacht gehouden verkoopingen Dinsdag 6 November: Huis en koetshuis en een partij wei land te Haastrecht. Eerst ingehouden, daarna toegewezen voor f 6700. Woensdag 7 November: 1°. Bouwmanswoning A 28 met 14 hectaren wei- en hooiland te Lekkerkerk. In eene massa verkocht. Koopsom f22915. 2®. Drie hectaren wei en hooiland te Lekkerkerk. In vier perceelen verkocht foor f4250. Vrijdag 9 November: Bouwmanswoning A119 met 16 hectaren wei- en hooiland te Lekkerkerk. In per- ceelen toegewezen. Koopsom f 21510. Bfi de op den 8. November 1894 door Notaris D. Teijinck te Schoon hoven gehouden openbare verkooping van een woonhuis met bloemisterij en aanbe- hooren en 0.72.63 H. A. bouw- en tuin land aldaar, is alles in eene massa gekocht ■door de R. K. Gemeente van den Heiligen Bartholomeüs te Schoonhoven voor f5550. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 9 November. De Commandant in het 2de ■Genie Commandement te Amsterdam, de luitenant kolonel R. Sturms, heeft Dinsdag ^eene inspectie over de militaire gebouwen ^alhier gehouden. Gisteren werden 1>y de In structie-Compagnie weder nieuwe volon- -taire in dienst gesteld. Van de 21 opge- komenen werden 9 geneeskundig afgekeurd, zoodat 12 zich voor den dienst verbonden. Op de gewone weekmarkt waren Woensdag aangevoerd 80 biggen, prys f4 f 11 per stuk, en 210 stuks runderen. Naar wfi vernemen, zal in de maand December a. s., door den heer C. J. Bertels te Barneveld, alhier eene lezing gehouden worden op het gebied van landbouw. By den gunstigen naam, dien deze heer op landbouwgebied bezit, zal deze mededeeling ongetwyfeld met ingenomenheid worden begroet. In het gymnastiek-lokaal der Instructie Compagnie werd gisteren avond eene uitvoering gegeven ten voor- deele van het Lombok fonds. Een groot aantal ingezetenen was opgekomen, zoodat het ruime lokaal goed gevuld was. De zaal was smaakvol en toepasselijk gede coreerd, terwyl de verlichting ruimschoots was aangebracht, zoodat alles een zeer eigenaardig geheel vormde. Het pro gramma was met zorg samengesteld en de uitvoering van de verschillende num mers liet niets te wenschen over. Het gedeelte gymnastiek en schermen, uitge voerd door eenige volontairs der Instructie- Compagnie, was als altyd keurig en correct, terwyl de oefeningen door de kinderklasse den onderwijzer, den heer B. Ten Have, alle eer aandeden. De drie militaire tableaux, samengesteld door volontairs der Instructie- Compagnie en waartoe ook eenige stad- genooten hunne diensten leenden, kwamen op het daarvoor gemaakt tooneel, vooral onder het afsteken van gekleurd licht, goed tot hun recht, en de toepasselijke liederen, vervaardigd door den heer L. Ak- kerhuys JEz. en onder diens leiding door een 50-tal kinderen gezongen, klonken niet alleen zuiver en lief, maar maakten ook een diepen indruk. Trouwens kinder zang onder goede leiding is al tyd aange naam voor 't gehoor, en uitvoeringen met kinderen zyn steeds dankbaar. Dat ondervon den de heeren Ten Have en Akkerhuijs gisteren-avond ruimschoots, want krachtig waren de bewijzen van instemming, die elk nommer ten deel vielen. Het muziek gezelschap Apollo" vervulde zijne opge nomen taak tot genoegen van allen, en verschillende nummers werden loffelijk uitgevoerd. Het geheel strekt allen, die daartoe hebben medegewerkt tot eer. De Kapitein Commandant der Instructie- Compagnie, de heer H. Thesingh, opende met een toepasselijk woord den avond, terwyl de Burgemeester, de heer Mr. A. D. H. Kolff, aan het slot allen hartelyk dank toebracht voor den schoonen avond en voor de medewerking tot de zaak, namelijk om door het bijeenbrengen van gelden het Lombok fonds te kannen doen beantwoorden aan het schoone doel het verleenen van onderstand aan de na bestaanden van hen, die door den krijg in Indiö het leven lieten. De belangryke en uitgebreide verzameling voorwerpen uit de binnen landen van Afrika, sedert eenige jaren bewaard geweest in het lokaal boven het Postkantoor alhier en nog onlangs door velen onzer stadgenooten met belangstel ling bezichtigd, wordt door den eigenaar, den heer H. C. Kooiman, in bruikleen afgestaan aan 's Rijks Ethnographisch Mu seum te Leiden. POLITIE. By de politie is als gevonden gedepo neerd een rozenkrans. Kantongerecht te Schoonhoven. Zitting van 2 November 1894. Veroordeeld: K. V. Ja., landbouwer te Stolwijk, ter aake van overtreding wet tot regeling van het vee- artsenijkundig Staatstoezicht en de veeartsenij- kundige politie, tot 2 X f 5 boete of 2 X 2 dagen hecht., met verb, van hot gestorte bodrag van de waarde der runderen, zijnde f450. J. O., landbouwer en T. d. G wed J. O., landbouwster, beiden te Berg-Ambacht, ter sake als voren, de lste beklaagde tot f25 boete of 10 dagen hooht., met verb, van het gestorte bedrag der waardo van het ree, zjjnde f820. De tweede beklaagde vrijgesproken. E. Brustend landbouwer te Benschop, ter sake van viaBokerjj-overtreding, tot 2 x f 5 boete o/2X2 dagen hecht en 8 X f 0,50 boete of 2X1 heoht., met verb, en bevel tot ver nieling van de fuiken. A. M. Jr., visscber te Lekkerkerk. ter zake als voren, tct 2 X f 0,50 boete of 2 x 1 dag heohtmet verb, en bevel tot uitl. van het net of bet. ad f 20, subs. 2 dogen hecht. A. r. d. W, arbeider te Beysohop, ter zake als voren, tot 2 X f 5 boete of 2 X 2 dagen heohtmet verb, van de 8 in beslag genomen faiken. E. R. en P. R., vissohers te Lekkerkerk, ter uke ale voren, ieder tot f8 boete of 2 dagen hcobt. P. V., vissoher te Stolwijk, ter sake als voren, tot f8 boete of 2 dagen hecht. A. d. Bschipper te Amëide, ter sake van, als schipper van een sohip buiten de havens in open water in de rivier de Lok gelegen, niet zorgen dat het 's naohts verlioht is door een lantaarn van zonsondergang tot zonsopgang, tot f2 boete of 1 dag heoht. J. C. T. te Zujjlen, ter zake van het zonder vergunning van don sluiswachter zjjn vaartuig aan een kunstwerk van een sluis in den Hol- landsohon IJsel vastmaken, tot f0,50 boete of 1 dag heoht., met vrijspraak van het meerdere hem ten laste gelegde. M. 8, koopman te Berg-Ambacht, ter zake van het op den openbaren weg een trekdier laten staan los en onbehoerd, tot f3 boete of 2 dagen hecht. W. R. en P. J. 8., beiden te Sohoonhoven, ter zake van door vereenigde personen gelijk tijdig loopen zonder daartoe gerechtigd te zyn, over eens anders grond, waarvan do toegang op eene voor hen blijkbare wjjze door den recht hebbende is verbodenieder f 1 boete of 1 dag hecht. H. C. 8, kweekeling te Krimpen a/d Lek; A. B., kweekeling te Alblasserdam en A. B. kweekeling te Lekkerkerk, ter zake als voren, ieder f 1 boete of 1 dag heoht. P. B.slangleider aan spuit no. 2 te Krimpen a/d Lek, ter zako van te Krimpen a/d Lek op dag en uur voor de oefening met een brandspuit bepaald als spuitbediende van die Bpuit niet antwoorden op het afroepen van zyn naam, tot f 1 boete of 1 dag hecht. G. A. d. J., bouwman te Krimpen a/d Lek, ter zake als voren, tot f 1 boete of 1 dag hecht. A. v. V., achoppenmaker te Krimpen a/d Lek, ter zake als voren tot f 1 boeto of 1 dag heoht. T. v. V., slangleider aan spuit no 2 to Krim pen a/d Lek, ter pake als voren, tot fl boete of 1 dag heoht. D. R. v. C., werkman te Krimpen a/d IJsel, ter zake van tu'Krimpen a/d IJsel zonder schrif telijke vergunning van den burgemeester op den weg muziek makentot l boete of 1 dag heoht. W. 8. en K. H. H., vissohers te Stolwjjk, ter zake van verwekken van nachtrumoer; ieder tot f3 boete of 2 dagen heoht. A. Dbroodbakker en M. d. J timmerman, beide te Ouderkork a d IJsel, ter zake als voren ieder tot f 3 boete of 2 dagen heoht. A. A. M.werkman te Schoonhoven, terzake van openbare dronkenschap by 2de herhaling, tot 1 week heoht. 8. P. B., grondwerker te Nieuwpoort, ter zako van openbare dronkenschap by lste her haling; tot f5 boete of 8 dagen heoht. J. D. B., schipper te Krimpen a/d Lok, ter zake aIb vorentot f 5 boete of 3 dagen heoht. J. G. 8., koopman te 8oboonhoven, W. 8. te Stolwyk, ter zako van openbare dronkenschap; ieder f3 boete of 2 dagen heoht. B. v. d. Harbeider, D. v. d. Rzilversmid, beiden te Sohoonhoven; M. de J vissoher te Arnmerstol, J. 8., veedrijver te Rotterdam en A 8, arbeider te Willige-Langerak, ter zake als voren, ieder f 1 boeto of 1 dag heoht. Allen in de kosten van het geding. Vrijgesproken: M. P. d. J., veekoopman te Krimpen a/d Lek, beklaagd ter zake van overtreding wet tot regeling van hot veeartsenyknndig Staatstoezicht en de veeartsenykundige politie. Ontslagen van alle rechtsvervolging: H. W. K. te Arasterdam, beklaagd ter zake van vissoherij-overtreding. Rechtsvervolging geschorst zonder ty ds bepaling in zake: B. M., Vissoher te Lekkerkerk, beklaagd ter zake van vissohery-overtreding on in zake H. Mz., J. V., P. 8. en D. H., visscbers te Woudriohem, beklaagd ter zake als voren. Vervolg der Nieuwstijdingen. By Kon. besluit zy'n voor den tyd van één jaar benoemd tot plaatsver vangers van den districts-veearts wien Dordrecht als standplaats 'is aangewezen, de veeartsen W. H. Van Haselen te Vianen en 0. Roodzant te Oude-Tonge. Van den Gouverneur-Gene raal van Ned.-Indié is, onder dagteekening van héden, by het Departement van Ko loniën het navolgende telegrafisch be richt ontvangen: „Vroeg ingetreden moesson veroorzaakte vertraging der operatiön. Gisteren vyand uit Mondjok en Bangkal Tjoelik verdre ven, zonder verliezen onzerzy'ds, en stel ling genomen te Tamanradja en Madjeloek nabij Noord-Oosthoek van Tjakranegara." Het „N. v. d. D". ontving een telegram uit Lombok, meldende., dat Mondjok, Banka, Tjoelik en Tamanradja, alle versterkingen ten Noordoosten van Mataram, veroverd zyn. Wy leden geen verliezen; van den vyand werden er ver scheidene gedood. By de opening der Staten van Zeeland deelde de Commissaris der Koningin in een terugblik op het Vorste lijk bezoek mede, dat Koningin Wilhel- mina hem op 25 Aug:, op het oogenblik dat de trein zich te Rilland-Bath weder in beweging zou zetten, uit het geopend venster van den Vorstelijken salonwagen nog dit woord toeriep: „Het doet my' leed niets voor het volk te kunften doen om het myne dankbaar heid te toonen." „Ik vermeld, zeide de heer De Brauw, deze bijzonderheid, omdat de echt Vor stelijke uiting onzer jeugdige Koningin mij waardig voorkomt in de herinnering te blyven voortleven. Waar Vorst en Volk elkander op deze wyze ontmoeten, steeds er op uit zyn middelen te vinden om elkander te steunen en aangenaam te zyn, daar belooft de toekomst nog schoone dagen aan ons Vaderland!" Een treffend verlies trof de ge- mee^ite VlaardingenJhr. Mr. B. W. Th. Falck, sinds een lltal jaren burgemees ter, overleed gisteren na een langdurige ongesteldheid, waarvoor hij te vergeefs in het buitenland genezing had gezocht. Door de ysclub van Kralingen en Omstreken is by het bestuur van den Nederl. schaatsenrydersbond aanvrage ge daan om op de Zaterdag te Leiden te houden algemeene vergadering voor te stellen, dat hét championnaat van -Neder land voor amateurs op 500 k 1500 meter op hare banen zal gereden worden. De geheele electrische inrichting van de banen der ysclub is gegund geworden aan de firma Wm. Smith Go. te Slik kerveer. De exploitatie van het electrisch licht zal dus van dezen winter af geheel in eigen beheer worden genomen. Naar het „N. v. d. D." bericht, is door den heer Hertog te Rotterdam, achter het Ryks-Museum te Amsterdam, ter hoogte van de nieuwe brug tegenover de Jacob Van Campenstraat, een terrein aangekocht, waarop oen groote circus zal worden gebouwd, die 8000 personen zal kunnen bevatten, terwijl de hoogBte zit- I plaatsen slechts vfif meter boven den be- ganen grond zullen komen. De circus, die met lo. Mei zal ^worden geopend, is gedurende Mei en Juni voor f 18.000 verhuurd aan den bekenden Circus Renz. 'Haastrecht, 9 Nov. Woensdagavond had de eerste openbare vergadering van „Ernst en Vryheid" plaats. Voor de pauze Bprak de voorzitter, Dr. H. A. Van der Meulen, over de Hervorming, na de pauze deed hy verslag van de algemeene verga dering te 's Hertogenbosch. Door het man nenkoor werden een paar liederen gezongen. - Het departement Haastrecht van het Nut heeft het voornemen in 1895 eene tentoonstelling te houden van voorwerpen van huisvlijt en van fpekweekte planten. Die van huisvlyt zal bestaan uit voor werpen van allerlei aard, die door de in zenders zelf moeten vervaardigd zy'n, terwyl ook andere voorwerpen ter opluis tering dankbaar zullen worden aangeno men. Voor die van gekweekte planten zullen op een nader te bepalen tijdstip in '95 stekjes worden uitgereikt. Mannen, vrouwen, jongens en meisjes uit deze gemeente en Stein kunnen hieraan deel nemen. 'Hardingsveld, 8 Nov. Onze van Nie- kerk in Groningen beroepen predikant, Ds. B. Wissingzal Zondag namiddag den 18den dezer, alhier zijne intreörede houden. Hei- en Boeicop, 7 Nov. Door den ambachtsheer onzer gemeente is uit het door den Kerkeraad hem aangeboden tweetal gekozen Ds. H. Bax, predikant te Doornspijk, die heden door ons beroepen is. 'Hoornaar, 8 Nov. Sedert de vorige week is de prijs der kaas f 0,50 per 50 KG. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 17, f21,— en voor zware kaas tot f 22,50 de 50 KG. besteed. Kralingschevecr, 8 Nov. Heden werd van de werf der firma A. Kalkman Zoon alhier met het beste gevolg te water gelaten de ijzeren sleepkaan „Melita", van 515 last, gebouwd voor rekening van den heer Fr. I. Kissei te Gernsheim aRhein. 'Langerak, 9 Nov. Tot lid van het burgerlijk armbestuur is herbenoemd de heer D. Rozendaal. 'Meerkerk, 9 Nov. Aan de beesten markt zyn ruim 250 stuks aangevoerd. De handel is zeer vlug. Men besteedt hooge pry'zen, vooral voor jong vee. Waar schijnlijk draagt de toestemming om sedert gisteren wéér naar andere provinciën te mogen uitvoeren, het hare hiertoe by. 'Meerkerk, 9 Noy. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd 3ï*Vrachten. De handel is redelijk. Men besteedt voor lste kwal. van f 19,60 tot f 21,50, voor 2de kwal. van f 17,- tot f 19,—, voor zwaardere soorten tot f 23,— per 100 half KG. Niemverkerk a/d IJsel, 6 Nov. Tot lid van het college van zettere is herbe noemd de heer E. Hoogendyk Az. en benoemd de heer K. Schilt, in de plaats van den heer A. Vèrduyn, die zijne her benoeming niet aannam. Oudewater, 9 Nov. De aanvoer ter kaasmarkt bedroeg heden 45 partyen Goud sche kaas, te zamen 2991 stuks, wegende 11403 kilo; prys lste qual. f20 tot f 28, 2de qual. f 18 tot f 20. Handel traag. 'Reeuwyk, 8 Nov. De pastorie van de Gereformeerde Gemeente alhier is thans gereed en werd Dinsdag jl. door Ds. H. J. Nieborg betrokken. Het gebouw, hoe wel doelmatig ingericht, munt door zijne platte dakbedekking niet uit door sierlijk heid; een smaakvol aangelegde tuin met boom- en heestergewas zou echter het uitwendige nog veel kunnen opvroolijken en het is te hopen dat die gemeente daar toe zal kunnen bèsluiten. WaddingHveen, 7 Nov. Tot onderwij zer aan de R. K. school alhier, is benoemd de heer Q. Ki;ook, te Moordrecht 'Vilst, 9 Nov. De geheele veestapel is nu gezond verklaard. Van de 50 land bouwers zyn er slechts twee, die gpen last van die ziekte hebben gehad. 'IJHelinonde, 8 Nov. Een groote tjalk komende uit den IJsel en geladen met suikerbieten kantelde vlak bij de zalm- visschery talhier om en zonk byna on middellijk; de opvarenden zijn gered. Bij hoog water is alleen de top van den mast te zien. 's Avonds zal voorloopig die ge vaarlijke plaats van een licht worden. VERBETERING. Door verkeerde inlichtingen is verleden Zaterdag abusievelijk vermeld, dat de gemeente-politie te Groot-Ammers bij A. J. is wezen prysvetten. Tot rectificatie zij hier vermeld, dat hy het varken zonder kop niet gezien heeft. Visscherij-Berichten. 'Arnmerstol, 9 Nov. Van Zaterdag 3 tot en met Vrydag 9 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 32 Winterzalmen, prijs per J kilo van f 1,80 tot f 2,20. 'Kralingen, 9 Nov. Deze week werden ter markt aangevoerd zomer- en 91 winterzalmen; zomerzalm gold f k f -, winterzalm f 1,80 k f2,25 per 5 ons BEURSBERICHTEN. \C. 8 Nederl. Werk. Schuld. 2J Dito dito .8 Dito dito3J Hong. Obl. 1889. 4> Dito in zilver. 41 Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 Dito Feb.-Aug. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 6 Dito Apr.-Oct. 5 Portugal, Oblig8 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1880. 4 Spaiye, Buitenl. Perp. 4 Dito Binnenl. Perp. 4 Egypte Oblig. 18764 Zuid Ital. Spoorweg Oblig. 8 Russ. S. K. Chk.-Az.500ii2000 M. 4 Dito Orel Griasi. 500 a 2000 Mk. 4 Dito. Poti Tiflis k f 1000. .5 Dito Zuid-West Spoorw. aand. 6 Centraal-Paciflc. Oblig. 6 Amsterdam f100. ,8 Nov. 92J 1001 1011 104 J 82 J 81 80 801 80J 27 i 951 99{ 95J 68 571 103 52 971 96; 104U ÖÖJ 100.V Loten Rotterdam 8 109& Antwerpsche loten 1887. Hong. Loten 1870. 21 103 130 Theiss loten 4 116 Oostenr.,Aand.4pC. fl. 250,1854. 122 Dito 5pC. fl. 500,1860. 121 Dito fl. 100, 1864. 1611 Rusl. Aand. 1864 5pC. Rs. 100. 152 Dito 1866 139 Aand. loting Madrid 8 411 Aand. Tufkye met lot 1870. 3 811 MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 7 Nov. Boter, le qual. 60 ct2e qual. 67 ct per half kilo. Kaas f20 k 23,- per 50 kilo. Vette kalveren 21 A 24 ct. per j kilo. Vette varkens van 19 A 21 ct. Biggen f4 k f 11 per stuk. Aang. 29 st. Aangevoerd 200 stuks vee, pry'zen: kalf koeien f160 k 190, vaarkoeien f140 A 160, kal vaarzen f 120 k 150, graskalveren f30 k 40. Aardappelen f8,25 A f4,25 per HL. Eieren f6,50 per 100 stuks. Gouda, 8 Nov. Kaas, lequal. f24,— k 26,50, 2e qual. f21,- &28,-»,Noord-Holl. f24 A 28,—Aangev. 84 partijen. Boter: prijs der goêbóter f 1,80 A 1,40, weiboter f 1,10 k 1,20 per kilo. Rotterdam, Nov. Aangevoerd 550 vette runderen, 1122 magere dito, 849 vette en graskalveren, 50 nuchtere kalveren en 322 biggen. Prijzenvette runderen le qual. 68 ct., 2e qüal. 60 ct., 8e qual. 52 ct.kalveren le qual 90ct., 2e qual. 82 ct, 8e qual. 72 ct melkkoeien f150 200, kalf koeien f160 k220, stieren'f75k 120, pinken f—k—, vaarzen f 100 k 150. Boterprijs le qual. f 60, 2e qual. f 56, 3e qual. f 52, per kilo 55 k 70 ct Gemsents Sohoonhoven. Van 7 tot 9 November. Overleden: D. C. Geensen, oud 18 j. F. van Vlaardingen, oud 8 w. Gemeente Berkenwoude. Van 10 tot U6 October. Overleden: T. Loove, echtgenoot van J. Verwaal. Gemeente Giesen-Nieuwkerk. Van 1 October tot 1 November. Geboren: Neelrje, d. van A. Brand en L. Vogel. Arie, z. van J. van Houwelingen en A. van Houwelingen. Moartje Jouneke, d. van L. Verheul en N. de Koning. Getrouwd: T. Korporaal, oud 82 j. en A. van Houwelingen, oud 24 j. Overleden: A. de Krey, oud 3 m. Gemeente Gouderak. Van 10 tot 26 October. Geboren: Margje, d. van B. Verweg en W. de Jong. Willem, z. van J. Kreuk en 0. Vidk. Overleden: J. de Brujjn, oud 98 j., we duwnaar van E. van Loon. Gemeente Peursum. Van 1 Oot. tot 1 November. Geboren: Jan, i. van J. G. Verhoef en J. G. de Brute. Gemeente Schelluinen. Van 1 October tot i November. Geboren: Adrioanije, d. van J. de Brugn en D P. de Ruiter. Overleden: B. Versluis, oud 50 j., echt genoot van A. Vuurens. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader JOHANNES JACOBUS MAR'WN, betuigt de Ondergeteekende, mede uit naam der Familie, zijn welgemeenden dank. J. J.MARTUN Jr. Wfinis, Nov. 1894. De Ondergetekenden betuigen hunnen harteljjken dank voor de belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en voor de deelneming, betoond bij het overlijden hunner geliefde Dochter. J. ROZENDAAL. A. VERHOEF. Langerak, 9 Nov. 1894. By deze betuig ik myn hartelijken dank aan allen, die my by gelegenheid van den dag, waarop PIETJE VAN DAM 25 jaren ten mijnent in betrekking was, bly'ken van belangstelling gaven. Wed. J. J. LE FÈVRE DE MONTIGNY - BISDOM VAN VLIET. voor het ALGEMEEN BURGERLIJK ARMBESTUUR, te houden op Dinsdag 13 November aanHtaaiide, wordt bijzonder aanbevolendaar de aanvragen om onder stand steeds toenemen en de uitgaven steeds grooter worden. Schoonhoven, 9 November 1894. Hét Bestuur, A. KUIJLENBURG, Voorz. van S.&W. N. van NOOTEN,Schoonhoven. Leesgeld 5 Cts per deel. Catalogus 6 Cta. Tegen 1 Mei 1895 zag iemand, gehuwd en uit den landbouwersstand, onder nader overeen te komen voorwaardenzich gaarne geplaatst als of dergelijke betrekking. Goede referen- tiön omtrent persoon en bekwaamheid dergelijke betrekkingen staan hem brieven, aan het Bureau Courant, onder letter X. Terstond of met Januari a. s. BIEDT ZICH AAN een bekwaam J P. G., die goed kan melken, liefst voor den Zutdplaapolder. Br. fr.lett. K, HULPKANTOOR BIeskens|r«afi Tegen 1 Februari a. s. "WORDT GE VRAAGD eene flinke Zich te vervoegen by J. SCHILT, Kaashandelaar te Stolwyk. Mevr. ROLDANUS te Lekkerkerk vraagt, wegens Huwelijk der tegenwoordige, tegen 1 Januari of 1 Februari aanstaande, een flinke Tegen 24 November te Schoonhoven een GEVRAAGD, voor ongeveer f 6, per week. Aanbieding, onder letter K, Bureau van dit Blad. Zie de Wereldkroniek van 10 dezer. HOFLE VER AN GIER. N BANKETBAKKER, Beleefd wordt verzocht bestellin gen vroegtijdig te mogen ontvangen. 75 Ter Boekdrukkerij van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven worden 100 Naam kaartjes, op helder wit carton, in net étui, voortaan geleverd voor alechta 15 CENTS. Op fijn bristol carton in luxe-étui f I,— Photografeert instantanée by Iedere Arti8tique uitvoering. Billijke prijzen. PT 1» hij iedere gelegenheid aan huis te ontbieden. (Photografeert 's avonds bfi kunstlicht) Aanbevelend GUSTAF JOCHMANN. TRADE «ARK. AMSTERDAM, Alléén ln verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, verkrijgbaar te Schoonhoven bfi E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, C. Spelt. Ameide, Andries Kbuijt. NoordsloosJ. G. van der Rest Meerkerk, C. Speijer. Ouderkerk a/d IJsel, M. Pannekoek. G. de Jong» Czn. Haastrecht, J. van der Steegt. Wed. Knoers. A. Homburg. A. Scheer, Vianen, A. Abrechs. G. van Eindhoven. MT In hot bfizonder wordt de aandacht gevestigd op SOUCHON THEE, k f 1,80 per 5 ons. VOOR HET HUISGEZIN, door B. H. L. VAN OLST, ARTS. Door eene eenvoudige vermelding der ziekte verschijnselen do herkenning der meest voorkomende ziekten, voor zooverre dit don leek mogelfik zal zijn, gemakkelijk te makente wijzen, welke toestanden als ernstig en gevaarlijk beschouwd moeten wordengerust te stellen, waar geen direct gevaar is, is het doel van dit werfje. PrUa 00 Cents. Bij alle Boekhandelaren te bekomen. Te beginnen op MAANDAG It NO VEMBER zal de Stoomboot SchooBhevea in plaats van 6.— uur, van ROTTER DAM naar SCHOONHOVEN varen. DE DIRECTIE. Evenals voorgaand jaar, is Ondergeteekende weder ruim schoots voorzien van in knop en bloei zynde behalve die collectie biedt hij nog aan 2 CHRYSANTHEMUMS, 1 PALM, 1 CLIOIA, 2 PRIMULA'S, 2, CYGLAMES, 2 BEGONIA'S, 2 ASPIRAGUS, pi-, 8 VA RENS en 1 LOUBENS-TINIS voor de bloemenmand, ad f 4,—, van elk de helft ad f 2,—bü overeenkomst. Willige-Langerak. De Deurwaarder C. B. VAN BAAREN te Schoonhoven zal hbmbmmmm op Dinsdag 13 November 1894, des middags ten 12 ure, te beneden het dorp, zuidzyde, in het open' baar, om contant geld, verkoopen: allen van mond- en klauwzeer gebe terd, loopende op de landeryen in eigen dom toebehoorende aan den Heer C. G. VAN DER LEE te AlbUsserdam. Een uur vóór den verkoop te zien. (BIJ EXECUTIE), op Donderdag 16 November 1894,11 's morgens ten tien i ure, te voor de Bouwnlanswoning van C. VER BOOM, beneden het dorp, om cobUb! geld, zonder kosten, van: I als: 2 KALFVAARZEN, 3KUISPINKEN, 1 ZOG, een partij KIPPEN, ongeveer 60.000 halve Kilogrammen HOOI en 70 KAZEN. Voorts Boerenwagens, Tilbury, Schou wen, Varkenshokken, Karn met toebe* hooren, Wringkuipen, Kaaspers, Kaas- planken en Standaards, Bascule en Waterfornuis, bqnevens eenige MEUBELEN en HUISRAAD. Te zien 's morgens vóór de verkooping. De Deurwaarder met de Executie KalhQf C.' B. VAN BAAREN. JÊ^Pm De LIKVE-VRÖU WEN KADE zal worden verhuurd op Din8dag 27 November a. 'b voornL 10 uur, in het RECHTHUIS te Het Bestuur van het waterschap Polsbroek C. VAN ZELDEREN Azn., Voorzitter. P. DE JONG, Secretaris. Wettig gedeponeerde fabrtekBmerkeB. Vraagt de verbeterde uit de Stoombriquettenfabriek van te ALPHEN a/d RUN. in alle gonres en prijzen, zyn voorhanden in den Boekhandel van 8. W. N. V/kN NOOTEN te Schoonhoven. BU voortgezet onderzoek blijktdat by voedering van het melkvee met onze „VEEKOEK", gemiddeld vermeerdert van 2.6°/, op 3De prys onzer veekoek voor melk- en mestvee blijft f Si- per 100 Kilo 104 Stuks, boordvry hior. Weder verkoopers gevraagd. Adres: C. L. SCHEPP A ZOON, Oost-Maukade 10', Rotterdam. Een keurige veraamellng van verschillende en meest gezochte MET PIANO-BEGELEIDING, zoowel van den laataten als van vroegeren tyd, waaronder die van JUOCLS ™°?and(!n in den Bl*k- en MmiekhamM v*a S. W, N. VAN NOOTEN te Behoo.li.TM,

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 2