i. C. B van Draal, BANKETBAKKER, HOFLEVERANCIER, Schoonhoven. 1894. N°. 1525. Woensdag 14 November. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht msnr-PastillBS, Gom-Pastilles en FIJN VAN DRAAT'S dAVERSTROOBONBONS. Geldleeningen. Polder VLIST. It NICOLAAS Officiëele Kennisgevingen. Tandarts LION BLITZ POOR BOEKJES» REISGIDSEN J. E. K. VAN WIJNEN. NATIONALE MILITIE. BINNENLAND. TANDARTSEN IV. J.> Lion Blitz, BUITENLAND. Overzicht. Aan oude en jonge mannen wordt de looeven veriohenen bekroond» nieuwe boek ilt<»Te aanbevolen van den Med.-Baad Dr. MttUor over COUDA, nemen gelden deposito: 1 dag opvragens a 2 °/0 langer termyn op overeen te komen >orwaarden en desverkiezende tegen iderpand in fondsen; NGELCKE &C0., Hoogstraat 202, EBDEN-, MATRASSEN- en Dekens-Magazijn. De heer J. W. Vorster Bij herstem- f3 Gemeente Schoonhoven. uit Haarlemmermeer was Haar vader was acht dagen 'die ziekte overleden. eiken Dinsdag van 11 tot 2 uur te msulteeren in het HEEREN-LOGEMENT Schoonhoven. Verder Maandags, Woensdags en VrU ags, van 10—3 uur, Markt 154, Gouda. voorhanden in den Boekhandel van W.H.VAh JSHAZUJi u öcaoouwvw. SCHOONÏÏOVEHSCHE COURANT. NIEUWE CURSUS voor de HOOFDACTE, ooral voor NED. TAAL en METHODIEK. (T Pas begonnen. De voor waarden deelneming zeer billijk. Allen, die jaar van myn cursus zijn opgegaan or de hoofdacte, zyn geslaagd voor -de kken er van. Willlge-Langerak, 1 Nov. 1804. De SCHOUW over het WK* onderhouden en gedeeltelijk landen van den weg door Bonrepas Vllst Oostzijde zal plaats hebben op ydag den 10. November a. s. L'erwyl ook op dienzelfden datum over zoogenaamde Ringkade, dienende tot .terkeering van de polders Vllst Westzijde Hoog Bilwjjk, zal geschouwd worden. Vllst, 81 Oct 1894. A. W. LAZONDER, Voorzitter. gen voor te staan en te behartigen. In 1861 nam hij voor 't eerst als raadslid zitting, werd daarna in 1871 tot ambte naar van den burgerlijken stand, en in 1892 tot wethouder dezer gemeente^gekozen, en was van af 1885 tevens lid van het college van zetters voor ’s rijks directe belastingen. Steeds trouw in de waar neming zijner betrekkingen, mocht hij daarbij schier aller achting verwerven, waardoor dan ook in zijn verlies, in familiekring betreurd, door de ingezetenen wordt gedeeld. *Stolwjjk, 12 Nov. Een schipper, die verleden week met zijne kolenschuit hier aan wal kwam, bracht minder aan gename herinneringen van zijn reis mee. Niet ver van onze gemeente toch had hij de vingers zijner eene hand zoodanig geklemd, dat vier van de vijf er geheel machteloos bijhingen. Dadelijk werd ge neeskundige hulp ingeroepeff, doch het zal te bezien staan of de hand ooit weer terecht zal komen. De heeren A. Boer en W. Both Kz., beiden kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. alhier, hebben tegen 1 Januari a. s. voor die betrekking bedankt. Openbaar Ministerie is tèn aanzien van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Den 6. Dec. a. s. is het de dag waarop de Theol. School te Kampen 40 jaren heeft bestaan; dien dag hoopt men alsdan feestelijk te herdenken. Een com missie heeft zich reeds geconstitueerdzij bestaat, behalve burg, en weth., uit een 12 tal hoeren, allen mannen van verschil lende richting. De onderwijzers» jn het arron dissement Gouda hebben zich per request gewend tot den Minister van Binnenland- sche Zaken en de Eerste en Tweede Kamer, ten einde aan te dringen op pensioen voor de weduwen en weezen der onderwijzers. - Ds. L. Schouten Hz, predikant te Utrecht en bezitter van, den bekenden Tabernakel, zal op Nieuwjaarsdag zijn ambt nederleggen en afscheid preeken. Hij gaat zich te Driebergen vestigen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Schoonhoven brengen ter kennis, dat de ingezetenen, die verlangen als VRIJWILLIGERS by de Militie op te treden en daartoe bevoegd zyn, zich ter Secretarie kunnen aan melden vóór of op den 30. November. Schoonhoven, den 14. November 1894. De Secretarie, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. Het heeft Hare Majesteit de Koningin-Weduwe, Regentes, behaagd aan den adjudant-generaal, chef van het Mili taire Huis van Hare Majesteit de Koningin, graaf 0. H. E. Du Monceau, op te dragen Hare Majesteit de Koningin-Weduwe, Re gentes, te vertegenwoordigen bij de plech tige teraardebestelling van wijlen Zijne Majesteit Alexander III, Keizer aller Rus sen en aan Hoogstdeszelfs Opvolger Zijne Majesteit Keizer Nicolaas II bij die gele genheid een brief van rouwbeklag te overhandigen. Aan graaf Du Monceau is Harer Majes- teits adjudant Jhr. W. J. P. Van den Bosch toegevoegd. —De 2de luitenant M. M. Eijssell en H. Van Hennekeler, van het 4de reg. inf. te geiden en Delft, zyn overgeplaatst naar Gouda. De vroegere gemeente ont vanger van Schiedam, W. Boffers, is in hooger beroep gekomen van het vonnis der rechtbank te Rotterdam, waarby hij werd veroordeeld tot 1 jaar en 5 maanden gevangenisstraf, verminderd met den duur Nieuwend(jk 241 eerste hols v/d Dam, AMSTERDAM. woestingen aan. De vreemdelingen worden mishandeld en de Regeering is machteloos om orde te houden en het leven der Europeanen te beschermen. De bewoners der hoofdstad, opgehitst door het fanatisme, wijten aan de vreemdelingen de verant- i woordelijkheid van de aanhoudende neder- lagen der Chineesche troepen. De toestand wordt erger, hoe meer de Japanners de stad Peking naderen. Een totale uitmoor ding der vreemdelingen wordt onvermijde lijk geacht van het oogenblik, dat de Japanners de stad belegeren. Zooals we hierboven zagen, kan China geen bemiddelaar vindenook Dnitscliland heeft geweigerd. Nu, geen wonder, want dat land heeft op ’t oogenblik al meer dan werk genoeg, tot regeling van de zaken in den Staat zelf. Na het aftreden van Von Caprivi en Eulenburg, is de politieke toestand er niet op verbeterd, en de onz'ekerheid wordt werkelijk benau wend. De plaats van den afgetreden Mi nister van Justitie is nog niet vervuld. De een na den ander bedankt voor de eer. Nu, wie zou dit ook niet en niet onwaarschijnlijk is het, dat nog meer Kabinetsleden zullen aftreden. Ze wen- schen zich niet blootgesteld te zien aan eene dergelijke grove bcleediging, zooals die, welke den afgetreden Minister van Jus titie, den heer Von Schelling, te beurt viel, die in December a.s. zynen 50-jarigen dienst zou vieren. Hem werd door den Keizer door middel van diens Kabinets chef botweg gevraagd, of hy van plan was by die gelegenheid zyn ontslag te nemen. De heer Schelling gaf aanstonds gehoor aan dien kieschen wenk en nam ontslag. De heer Koch, wien toen de opengevallen portefeuille werd aangeboden, heeft geweigerd haar aan te nemen, evenals de heer Tersendorff. Wel is men er in geslaagd, eindelijk iemand te vinden voor de portefeuille van Land bouw, met name Vryheer van Kammer stein, en agrariër; onvermijdelijk gevolg zal dus zyn een gansche verandering van stelsel. Deze benoeming verwekte groote sensatie in Duitschland. Zaterdag jl. was het te Londen (Engeland) „Lord Mayorsdag” en alle twisten verge tend, die ditmaal aan de verkiezing vooraf gingen, heeft de burgerij haar nieuw hoofd, Sir Joseph Renals, by zijnen gebruikelyken feestelyken omgang door de straten druk toegejuicht. Alles liep in de beste orde af en ’s avonds volgde het gebruikelijke feestmaal in de „Guildhall”, waaraan Lord Rosebery eene kernacbtige toespraak hield. Hy herinnerde daarin, dat de betrekkin gen met Rusland nog nooit zoo hartelijk waren geweest en herdacht in gevoel volle woorden don overleden Czar, terloops daar by herinnerend aan den moord van Pre sident Carnot, waardoor het Fransche volk van zijn hoofd werd beroofd. Den opvolger van den Czar, Keizer Ni colaas, wenscht Rosebery toe, dat hy de bekwaamheid en de kracht moge bezitten, zulk een zware Kroon als de Russische te dragen. Vérvolgens kwam hij nog even op den oorlog tusschen China en Japan en zeide daarvan, dat Engeland zich zou aansluiten by alle vreedzame pogingen, om den oorlog te doen eindigen op voor Japan eervolle en voor China niet verderfelijke voor waarden. Zaterdag jl. is de nieuwe vrijhaven te Kopenhagen (Denemarken) geopend; zij heeft ongeveer 14 mil Hoen kronen ge kost en heeft den om vang van een stad met 10.000 inwoners. Vlak voor de haven staan drie vuurtorens. De Denen zijn er wat trotsch op, dat zij de vryhaven van Kopenhagen vroeger voor het verkeer konden openstellen dan de Duitschers hun Noord oostzeekanaal. Van nu af aan zyn de Kopenhaagsche havengelden tot de helft verminderd en veranderd in eene belasting op de waren. Uit de Vereenigde Staten van Amerika meldt men, dat de berichten omtrent het succès der Republikeinen bij de Congres verkiezingen in ’t geheel niet overdreven waren; de winst der Republikeinen over treft alle verwachtingen, zij hebben 100 stemmen meerderheid. Het van ouds bekend geurig eti fijn wordt weder bijzonder aanbevolen. oor wederverkgopers afzonderlijke prijzen. (F“ Voor verkoudheid uitstekende middelen Gouda, 9 Nov. Bij de heden gehouden herstemming voor een lid van den ge meenteraad tusschen de heeren J. W. Vorster (candidaat der liberalen) en A. Vingerling (candidaat der Katholieken en Anti-revolutionairen) heerschte alhier eene buitengewone levendigheid. Op de kiezers lijst komen voor 1143 namen, terwijl aan de stemming 1019 kiezers deelnamen. Gekozen is de heer A. Vingerling, met 546 stemmen, had er 467. De heer H. W. G. Koning, majoor- commandant der schutterij alhier, heeft aan H. M. ontslag als zoodanig aangevraagd. Naar men verneemt, heeft de heer Ko ning besloten zijn ontslag in te dienen als lid van den gemeenteraad en zich metterwoon te Scheveningen te vestigen. Gouda. 12 Nov. Heden werd aanbe steed in het hötel „de Zalm’* het maken van een administratielokaal aan de Blee- kerskade, ten behoeve van de Stearine- Kaarsenfabriek. Ingekomen waren 24 biljetten. Minste inschrijver C. P. W. Dessing alhier, voor f 14434. Gorinchem9 Nov. Met de voorbe reidende werkzaamheden tot afdjjkingder Maas bij Pouderooijen is een aanvang ge maakt. ‘Ameide,*10 Nov. Op de allTier gehou den publieke verkooping van rijs-, teen- en rietgewassen is besteed, voor: 4 jarig rijsgewas f 10 tot f 13 per 1000 hout of 40 bossen. 3 jarig rijsgewas f 14 tot f 15 per 1000 hout of 40 bossen. Per hektare gemiddeld f225. Teen voor ’t mes af f 18 tot f 35 per vim of 104 bossen, Ameidsche maat. Stikteen voor’ 't mes af f 20 tot f 28 per vim of 104 bossen, Ameidsche maat. Pinteen voor ’t mes af f 15 tot f29 per vim of 104 bossen, Ameidsche maat. Een en ander boven 10 pCt. verkoop kosten. Het riet bracht over ’t algemeen minder op dan het vorig jaar. ‘Ammerstol13 Nov. Bij herstem ming voor lid van den gemeenteraad is in plaats van wijlen den heer J. De Jong Az. Sr., gekozen de heer W. Visser Cz. ‘Berg-Ainbacht, 12 Nov. De collecte voor de Lombok-commissie heeft in deze ge meente f70 opgebracht. Met toestemming van het gemeente bestuur zullen de oefeningen van de zang- vereeniging „Crescendo” gehouden worden in een der lokalen van de le Openbare school. Heden zyn deze oefeningen aangevangen. Door de zware en veelvuldige plas regens zyn vele veehouder# genoodzaakt geworden, hun rundvee nu reeds op stal te halen. Gras is er overigens genoeg te velde. Het mond- en klauwzeer onder de runderen is nagenoeg geweken. ‘Bolnes, 12 Nov. Heden-avond om 10 uur brak eensklaps een hevige brand uit in het huis bewoond door C. Scheurwater, tuinman alhier. De brand nam zoo spoedig in hevigheid toe, dat een paard, dat in den stal stond, een prooi der vlammen werd. Het huis is geheel uitgebrand. Een ge deelte der meubelen is gered. Naar men verneemt, is huis en inboedel tegen brand schade verzekerd. Om 2 uur was men den brand meester. Giesen-Oudekerk, 10 Nov. Heden morgen had het 4 J jarig dochtertje van Jasper Zanen alhier, het ongeluk in de Giesen te geraken, waarby zij het leven verloor. Groot-Ainmers, 10 Nov. Bedankt voor het beroep naar Hoog-Blokland door Ds. C. Bouthoorn alhier. Jaarsveld, 9 Nov. Ten overstaan van notaris N. F. Gambier Van Nooten te Lopik had heden alhier de jaarlijksche verkoo ping plaats van hakhout en teengewas. Het 3 en 4 jarig hakhout bracht gemid deld per H.A. f205 op de teen voor het mes f 35 a f 36, de stikteen f 34 per vim of 104 bos. Aangezien de qualiteit der teen niet zoo goed is als die van het vorige jaar, was de opbrengst dientengevolge oofc minder. Kanierik, 10 Nov. Bij de Dinsdag 11. gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, werden er 39 stemmen op den heer G. Smit Dz. en 37 op den heer A. Eikelschot uitgebracht, zoodat tusschen beide heeren eene herstemming moet plaats hebben. Leerdam, 9 Nov. Op de beestenmarkt, I opnieuw door ztfn mede-ingezetenen werd Donderdag 11., waren 4öQ stuks vee aan geroepen, ten allen tjjde toonde hare belan* 's Hage een dame in een vlaag Van verdieping van een huis aan de Laan van I Meerdervoort op straat, met het noodlottig gevolg, dat zij onmiddellijk aan de beko men kneuzingen overleed. Door de politie te Rotterdam is een minderjarig meisje aangehouden, was ontkropen. Zij is naar hare woning teruggebracht. Zondag morgen is aan den Z.-O. Buitensingel te 's-Hage een meisje, wonende in het Hofje van Nijverheid, die naar Amsterdam wou gaan, waar haar vrijer was en van haar vader geen ver gunning kon krijgen, half gekleed, uit baloorigheid in ’t water gesprongen. De vader en haar broör sprongen haar na en alle drie zouden verdronken zijn, zonder de krachtdadige hulp van een in de na bijheid wonenden smid. Zij werden met behulp van een dreg weër op het droge gebracht; het meisje het laatst. Zy werd bewusteloos naar het gasthuis gebracht, waar zij des middags bezweek. Donderdag morgen is in den Ryn in de nabijheid der openbare school te Barwoutswaarder, in dryvenden toe stand gevonden het lijk van de schippers vrouw, die in den avond van Zaterdag 27 October 11. onopgemerkt van eene schuit was verdwenen; dus blijkt het toen be staande vermoeden waarheid le zijn, dat zij te water is geraakt. De twee personen, die te Olst onder omgestorte planken bedolven en levensgevaarlijk gewónd werden, zijn over leden, waardoor het getal dooden tot vier is geklommen. Omtrent de juiste toedracht van dit ongeluk verneemt men thans, dat het plaats had bij een verkooping van delen en balken. De afslag werd gehouden naast een perceel zware planken, die, toen koopers en afslager er vlak bij stonden, plotseling onder donderend geraas 'in stortten. Er ontstond een geweldige ont steltenis, daar onder den berg van hout verschillende personen bedolven bleken. Te Enkhuizen heeft een gru welijke moord plaats gehad: Woensdag jniddag om 4 uur verliet de heer Greiner met een welvoorzienen buidel zijne woning, om met iemand, waarmede hij zaken deed, af te rekenen. Sedert had men niets meer van hem vernomen hij was niet te bestemder plaatse aange komen en evenmin by zijn hoogbejaarden vader, dien hy anders gewoon was in het voorbijgaan te bezoeken. DonderUag inden Het stoffelijk overschot van den „Keizer aller Russen" is dan toch eindelijk te St.-Petersburg aangekomen. NateLivadia te zijn gekist, werd het lyk op plechtige wyze van het paleis naar de kerk over gebracht, hetwelk niet door huurlingen geschiedde, maar door den troonsopvolger in persoon, bijgestaan door de Grootvorsten, Prinsen enz. Het verder vervoer van de kist geschiedde met groote plechtigheid. Zy werd naar Jalta gedragen door de officieren en gevolgd door den nieuwen Keizer en de Grootvorsten. Van Jalta naar Sebastopol werd het overschot ver voerd met het pantserschip „Merkurya”, waarna het overgedragen werd in den rouwwaggon. By het verlaten der stad ging het lyk in een rouwlrein voorop, gevolgd door een tweeden trein met de Keizerlijke familie. Men is dag en nacht bezig geweest met de Peter Pauluskerk in gereedheid te brengen. Onder leiding van den architect Salcko werden niet enkel de muren, maar ook de plafonds en vloer, zoomede de zuilen met zwart bekleed. In het midden der kerk is een roode estrade, waarop de katafalk wordt geplaatst. Daar boven hangt, in de hoogte, de Monomach-kroon (Schepka Monomacha), van gouden stof met hermelijn vervaardigd, waaruit lange zwarte linten, met hermelyn omzoomd, I naar beneden zijn geslingerd. Om de estrade zijn 40 kroonlichtere geplaatst. Het graf van den Keizer is rechts in den linkervleugel van het gebouw, tusschen de graven van Czaar Alexander II en Keizerin Maria Alexandrowna. De Shach van Perzië zal een groote zilveren krans met bloemen van porcelein zenden. De Parijsche bladen zenden naar Peters burg een zilveren beeld van Falguière, een gevleugelde vrouwenfiguur, verbeel dende de pers, en metende 1.40 M. Op den voet staat: „Aan de nagedachtenis van Alexander III, de Fransche pers”. De begrafenis is nu bepaald op 18 No vember. De Kroonprins van Italië en Koning .Alexander van Servië zullen de begrafenis bij wonen. Dag en nacht wordt gewerkt aan het winterpaleis te Petersburg, dat de nieuwe Czaar zal bewonen. Nicolaas II heeft de voorkeur gegeven aan de eenvoudige ver trekken, door Keizer Nicolaas I bewoond. Boven de verdieping van den Czaar zal Prinses Alix haar intrek nemen; dezelfde kamers, prachtig ingericht, werden dooi de gemalin van Nicolaas I bewoond, die dezelfde namen droeg als thans Prinses Alix gekregen heeft, Alexandra Feode- rowna. Zou men uit die voorliefde van den Czaar voor de woning van Keizer Nicolaas 'I mogen besluiten tot zekere geestverwantschap, dan is er voor Rusland aan vrijzinnige hervormingen in de verste verte niet te denken. Volgens later ontvangen bericht zal ook China zich doen vertegenwoordigen bij ’s Keizere begrafenis en wel door zijn Gezant te Berlyn, die tevens in last zou hebben den nieuwen Keizer te verzoeken, als bemiddelaar op te treden tusschen China en Japan. Arme Chineezen! Hun smeeken om hulp voor interventie heeft nog niet veel geholpen, daar de Europeesche Mogend heden het niet eens zijn. De toestand in het Hemelsche Rijk wordt hoe langer hoe benauwder. Elk oogenblik kan men de tijding vernemen van de inneming van Port-Arthur, dat op het oogenblik door 15.000 Chineezen, meest recruten, wordt verdedigd. HetJapansche leger is gekampeerd te Fung-Whang- Cheng en het vervolgt de Chineezen niet. Niettegenstaande de menschlievendheid der Japanners, hebben de Chineesche vluchtelingen, door den maarschalk Yama- gata verslagen, overdreven verhalen ver spreid van de wreedheid der Japanners. Het gevolg hiervan is, dat honderden de vlucht nemen; alle vertrekkende booten zyn stampvol. Intusschen heeft de groote toevloed van plattelandsbewoners de levens middelen doen slinken, zoodat het gebrek aan voedsel met den dag nijpender wordt. Volgens te Berlyn ontvangen berichten, zou de Chineesche hoofdstad Peking sedert 14 dagen in oproer zyn. In de armen wijken richtte de cholera vreeselijke ver- jïtnuw- on met inlichtingen voor radicale geneeing. Na ontvangst van 80 cent in poeteegele toetending onder couvert. Eduard Bendt, Brunscknli. de lijn. Men besteedde voor kalf koeien f 180 tot f 200kalfvaarzen f 110 tot f 150 guiste vaarzen f100 tot f 120: vare koeien f125 tot f 185kalveren f40 tot f70. De handel was vlug en er is veel vee verkocht. ‘Lekkcrkerk. 13 Nov. Aan den cursus in het bouwkundig teekenen nemen 6 leerlingen deel. Tengevolge van den hevigen storm in den afgeloopen nacht zyn onder deze gemeente verscheidene telegraafpalen om gevallen waardoor de gemeenschap is verbroken. Tengevolge van het aanhoudend natte weder hebben de veehouders al hun vee reeds gestald. Iemand uit deze gemeente, die gis teren de paardenmarkt te Gorinchem be zocht, kwam tot de onaangename ontdek king, dat zijn portefeuille met bankbiljetten uit zyn zak was verdwenen. By zijne tehuiskomst werd hem bericht, dat zy ’s morgens was gevonden en aan huis bezorgd. “Leksmond, 12 Nov. De nachtwacht, de hond en het revolverschot zijn in de laatste dagen de onderwerpen van het gesprek. Een groote kettinghond scheen in de laatste nachten onze gemeente met een bezoek te vereeren tot schrik van hen,' die des nachts zich op den publieken weg moesten begeven. Naar men hoort, moet zelfs deze nachtelyke bezoeker bijna het brievenvervoer verstoord hebben. Een gelukkige daad is het daarom van onzen nachtwaker geweest, het bewuste dier met een revolverkogël te begroeten, toen dit aanvalleiÜlerwyze op hem aankwam. De duisternis was oorzaak, dat de kogel wel niet in de bedoelde richting ging, maar toch is het schot niet zonder effect geweest. De gevreesde viervoeter heeft zyn bezoeken aan onze gemeente ge staakt. Onbekend is het, of hij daartoe vrijwillig besloten heeft of gedwongen is door den onbekenden eigenaar. ‘Lopik, 12 Nov. Las men onlangs in enkele dag en weekbladen, dat te Vinke- veen hazen werden gegrepen, lijdende aan mond- en klauwzeer, de arbeider V. gaf i Zaterdag-middag jl. het bewijs, dat hij ze gry.pt, al zijn ze ook vlug ter been. Ter wyl hij op het land zijne werkzaamheden verrichtte, zag hij hqe een haas op haar doode gemak in het water sprong om over een breede diepe sloot te gaan. Zonder j een oogenblik te verliezen, snelde hij toe, en voordat hot arme dier tegen den Imo gen waterkant kon opklimmensprong V. er boven op. Met langoor in de hand kwam hij behouden aan den overkant aan, doch moest-voor de tweede maal te water oip thuis te kunnen komen. Voorzeker kwam hem een medaille toe, wanneer hy bij het redden van een drenkeling zoo’n kloeke daad beging. Hij zag nu zyn moeite slechts beloond met f 1,75. Gemengd Nieuws. Te Hilflegom, waar de vorige week een vreuw aan Aziatische cholera bezweek, is tians haar 10 jarig dochtertje door die ziekt9 aangetast en naar de barak overgebracht. Aan den R ngdjjk der Haarlemmermeer by Lisse is i een arbeider door cholera aangetastor langs kwam in diens woning een verdacht geval voor. Te Aarlar der veen is een geval van cholera gecor stateerd bij een meisje van 6 jaardat aan gekomen, geleden aan - Te Benschop is de 22-jarige v. B., vermoedölyk door een toe val getroffen, te water geraakt en verdronken. Een visscher te Gorinchem, die Zaterdag morgen zyn kind moest be graven, werd den vorigen avond ter zake van het maken van burengerucht en het zich in verregaanden beschonken toestand bevinden, naar het politie-bureau overge bracht en moest den volgenden morgen, nog niet geheel ontnuchterd, huiswaarts gezonden worden om zijn treurigen plicht te gaanxvolbrengen. Door een lek is het schip, toebehoorende aan J. De J. en geladen met peen, nabij het Kralingsche Veer gezonken. Met moeite werden do opva renden bijtijds gered. De baken meester aan het veer nam in het belang der scheepvaart onmiddellijk de noodige maat regelen. Het schip zal gelicht worden. Zaterdag-namiddag sprong Hlt!b 1 1,/O. I te --T5 Ds. F. W. J. Wolff te Axel heeft waanzin uit het balkonraam van de 2de het beroep by de Gereformeerde Gemeente alhier aangenomen. Moordrecht, 12 Nov. Ds. Van der Meer van Kuffeler, sinds 14 jaar alhier werk- zaarm, heeft op den kansel dor Hervormde i Gemeente te Nieuwveen den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaar aldaar zyn dienst- dat de ouderlijke woning te Nieuwerkerk werk aanvaardde. 1 Door de korkelijke colleges alhier werd den jubilaris ook namens vele vrienden en geestverwanten, bij monde van den president kerkvoogd, een geschenk aan- geboden. Ook de ring Gyuda deed den jubilaris door eene deputatie van zijne belangstelling blijken. Oud-catechisanten (ook van elders) te Moordrecht door den heer Van der Meer van Kuffeler aange- nomen en bevestigd als lidmaten der i Hervormde Gemeente waren, door bijna algemoene deelneming, in staat hun leer meester eene fraaie boekenkast te vereeren. In de ochtend-godslienstoefening van Zondag wijdde de jubilaris ook alhier eenige woorden aan zijn gedenkfeest. §Nlcuw-Lekkerland, 10 Nov. De zang- vereeniging „Amicitia” gaf heden eene uitvoering, die gerust goed geslaagd mag i heeten. Het afwisselende programma be vatte tien nummers, die alle zonder uit zondering zeer in den smaak vielen. Het j publiek gaf dan ook door luide bijvalsbe- I tuigingen zijn ingenomenheid te kennen. Enkele nummers werden gebiseerd. Een woord van lof komt den Directeur, den heer P. Den Engelsen, voorzeker toe. Onder zyn flinke leiding géiat „Amicitia” steeds vooruit. Na afloop speelden twee dames, leden der zangvereniging, op eene keurige wijze een tooneelstukje, getiteld „het Brautlied.” Ook dat werd luide toegejuicht. Een recht geanimeerd bal sloot dezen avond, waarna ieder recht voldaan huiswaarts ging. Papendrecht, 10 Nov. Gisteren werd, aan de werf van den scheepsbouwmeester A. Van Duyvendyk alhier, met gewenscht gevolg te water gelaten een ijzeren zeil- aak, groot 115 last, voor rekening van G. Van Suijlikom, te Oosterhout. Daarna werd de kiel gelegd voor een soortgelyk schip, groot 75 last, voor rekening van A. Van der Klooster, te SL-Annaland. Snclrewanrd, 8 Nov. J. 1. Woensdag overleed in den ouderdom van 77 jaren een geacht ingezeten dezer gemeente, de heer G. Van Vliet, die in zijne onderscheiden betrekkingen, waartoe hij bij elke aftreding Markt, naast „De Waag”, irstrekken gelden op Effecten voor: -agen onder f 1000,- 4 ’sjaara; ragen daarboven tot den prolongatie- 9ers, volgens Amsterdamsche beurs- xirwaarden sten zich met het koopen en verkoopen m Effecten, tegen een provisie van: °/n voor fondsen boven de 80 onder 30 (ook jor loten;) verlangd worden orders in de meeste mdsen verantwoord tot den eerstvolgen- eiï middenkoers der Amsterdamsche buts; selen Coupons in boven de Amster- amsche beursnoteeringzonder bere- ening van provisie; isten zich op voordeelige voorwaarden incasseeren van wissels op. innen- en buitenland. Tarieven op anvrage gratis verkrygbaar. mt voor Schoonhoven de Heer A. VAN DEN HEUVEL, aldaar. )e Nationale Hypotheekbank verstrekt den op EERSTE HYPOTHEEK op NDERIJEN enz. ad 33/t procent, op flZEN 4 procent ’s jaars. kanvragen bij C. P. W. DESSING te GOUDA. Handel in HOUTEN en IJZEREN 1DEKANTEN, WIEGEN enz.

Schoonhovensche Courant | 1894 | | pagina 1