VOORTZETTING van den UITVERKOOP. AREND SERHLEIJ, j. t m co., si WEI- en HOOILAND, ame Mei: BILJART-CONCOURS, A.J. Jl, Steenkolen. Poiltt Liittiita, int ILL teümlfiflGoito, is net Eeiite Men Kaasvaton Te Keep 100 los Betriet lenen HAMEN u TAKKEN, te iet, W, DE JONG te MMl KAASSTREMSEL, 25 stuks Hoornvee, 15 Kalf koeien, Zie Étalage en Prijsnoteering! Bekendmaking. Aanbesteding. Aanbesteding. NLL, 17 Kalf koeien, VRIJWILLIGE VERKOOPING. 11 Melkkoeien, Advertentiën. EEN BOERENARBEIDER. DAGGELDER BAKKERSLEERLING. BURGERDOCHTER, DIENSTBODE, REGULATEUR-KLOKKEN. DE JONG Co. A. J. JfibOGAERDT Jz. TWEE NIEUWE KARHS 1500 Hectoliter S. J. VISSER te Uitgeest, J. W. VALK, Schoonhoven, Lopiker-Kapel, 17 KALFKOEIEN, Haastrecht, PoBsbroek, Bouw- en Melkgereedschap, UIT DE HAND TE KOOP: WEILAND Hoornaar, G. J. BERLIJN-NIEUWERKERK, GOUDA. Hoek Gouwe-Haven. GOUDA. BLOEMEN, VEEREN. LINTEN, GITTEN ENZ. Uiterst billijke prijzen. Haastrecht, Bouwerij Gereedschap Koestraat, nabij den Heer VV. den Hoed, Schoonhoven. EXTRA G0EDK00PE AANBIEDING VAN DE welke, wat qnaiiteit en werking betreft, met alle andere fabrication van het nieuwste systeem kunnen wedijveren. Schoonhoven, bevelen zich bij H.H. Winkeliers en Sigaren handelaren beleefdelijk aan. DEUREN, KOZIJNEN Het bouwen van een Kerk en Schoollokaal met Onder- wjjzerswoning. Verpachten De BOEZEMKADEN van „de Overwaard" onder Nieuw-Lek- kerland, in 7 perceelen. En Aanbesteden Het SCHOONMAKEN van den BOEZEM met Kadeslooten, voor twee jaar, in 12 perceelen. VERKOOPING VERKOOPEN: AANBESTEDEN: TE KOOP: Ongeveer OPENBARE VERKOOPING. Groot-Ammers, Notaris S, F. DE VRIES Kamerik, MEUBILAIRE GOEDEREN SCHOONHOVEN, VRUCSiTBOQ MEN, Vrijwillige Verkooping. te Schoonhoven, TUINGROND, Schoonhoven Nieuwpoort. AlblMBerdam, 20 Maart. Vrij flag Jl. la van de werf van den heer J. Smit Cz., scheepsbouwmeester alhier, met goed ge volg te water gelaten het stalen raschip .Nederland", groot 62B last, gebouwd voor rekening van den heer W. Kolkman te Dordrecht. Het schip zal worden gevoerd door schipper Th. Mientjes. Onmiddellijk daarna is de kiel gelegd van een rynschip, groot ongeveer 350 last. 'Alblasserwaard en Vyriieerenlanden, 29 Maart. De handel in kaas blijft willig, doch in boter flauvVin de pry zen kwam weinig of geen verandering. Men besteedt thans in deze streken voor kaas van f 17 tot f20 per 50 kilo, naar wicht en kwa liteit; goeboter f 0,375 a f 0,40 per J kilo. 'Bolnes, 28 Maart, Injiet alhier liggend vaartuig Augüsta" is 24 dezer ingebroken. Eenig geld en een geladen revolver zijn ontvreemd. Het is der politie gelukt den 'schuldige te arresteeren, zijnde de knecht van den schipper, een Belg van geboorte. Gevankelijk werd hy naar Dordrecht gevoerd. Leerdam, 27 Maart. De leden derChr. Zangvereeniging „Looft den Heere", hebben hunnen directeur den heer J. Pabries, als blijk van waardeering, een prachligen fauteuil ten geschenke gegeven. Linscholen, 25 Maart. Tot tegenschat- ters' voor de personeele belasting, dienst 1895/90, zy'n in deze gemeente benoemd de heeren H. De Goederen en J. Dullaart. Door het gemeentebestuur is aan den Minister van Waterstaat Handel en Nij verheid aanvraag gedaan tot het verkrijgen eener telephoniscbe verbinding dezer ge meente met het rijkstelegraafkantoor te Woerden. Llnsckoten, 27 Maart. Voor een paar we ken debiteerde alhier zekere Rombach loten voor een te Hekendorp te houden verloting van een groote en welversierde koek, die hy met zich droeg. Volgens informatiön is echter aldaar van geene vergunning voor eene verloting sprake; en zal tigs hy, die zijn geluk beproefdezich jnoeten troosten met: „'t kostte maar éön dub beltje I" Ouderkerk a/d IJsel, 27 Maart. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door Ds. S. Dijkstra te Hilversum. Oudewatcr, 26 Maart De gemeenteraad vergaderde Vrjjdag-avond. Ingekomen is o. a. een Bohrjjton van het burg. armbestuur alhier, kennisgevende dat H. Wilschut, die op de kiezerslijst voorkomt, in het jaar 1894 onder stand heeft genoten voor zjjne dochter, ver pleegd wordendo in de inrichting voor doof stommen-onderwijs te Botterdam Door don Hoogen Raad uitgemaakt zjjnde, dat dergelijke onderstand niet is to beschouwen als onder stand in den gefst der kieswet en voreuge- melde kennisgeving evenmin als reclame kan worden aangemerkt, wordt dozo mededeeling, op voorstel van B. en W., even als vorige jaren beschouwd, als geen invloed te hebben op de kiezerslijsten. Aan de orde waseen adres van E. J. Spronk alhier, daarin met opgave van redenen en met overlegging van bescheiden, plaatsing verzoekende op de lijsten van kiezers van leden voor de Tweede Kamer der Staten- Oeneraal, de Provinciale Staten en den Ge meenteraad, zoo hij daar niet geplaatst kan worden, alsdan do redenen, dienaangaande te mogen vernemen.Do voorzitter zegt: Niet tegenstaande adressant meer dan zon jaren ïn deze gemeente heeft gewoond, in de perso neele- en grondbelasting tot hooger dan het vereisebte bedrag is aangeslagen, hoewel bp het adros de verdachte aanslagbiljetten niet zgn overgelegd, zco heofc bjj het Nederlander schap verLoren, doordien hp zonder toestem ming des Konings, zich in vreemden krijgs dienst heeft begeven; bjj hoeft als Zouaaf gediend en zelfs de onderscheidingsmedaille „Bene merenti" ontvangen. Zonder natu ralisatie, kan hjj zjjn recht als kiezer niet herkrpgen; hjj mag burgerljjko rechten ver kregen hebben, doch geen burgerschapsrech ten. Na onderzoek en vergelijking der daarop betrekking hebbende wetten en he sluiten stellen burgemeester en wethouders den raad voor, afwjjzend op hot adres te be schikken. Op de vraag, of iemand hierop het woord verlangt, vraagt de hoer Verheul, of hjj vroeger ook kiezer is geweest, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt, doch toen was het niet bekend, dat hjj in vreemden krijgsdienst is geweest; sedert die wetenschap in hg van de ljjsten weggelaten. De heer Van de Pavoordt verneomt, dat hg de konink- lgke toestemming had, doch do voorzitter zegt te oordeelen naar de hg het adres ge voegde verklaring, juist het tegendeel te moeten beweren, waarop de heer Verheul in het midden brengt, dat in andere plaatsen ook wel dusdanige personen op de kiezers- lgsten egn geplaatst. Voorgelezen wordt een ontwerp-raadfcbesluit, strekkende om afwgzend op het adres te beschikken. De heeren Van de Pavoordt en Verheul kuni.en er zich niet mede vereenigen. In stemming gebracht, wordt het voorstel aangenomen met 3 tegen 2 stemmen (Van de Pavoordt en Verheul) Daarna wordt door den voorzitter de vraag geBteld, of de waag, na verstrgking der huur, weder voor een of voor drie jaar verhuurd zal worden. Besloten werd voor een jaar. Streefkerk, 27 Maart. Aan het verle den week te Nymegen gehouden admissie- examen voor de Rijkskweekschool voor onderwijzers aldaar, op welke inrichting dit jaar 21 kweekelingen geplaatst konden worden, werd door ruim 70 adspiranten deelgenomen. No. 1 van dit examen werd M. Mourik, leerling van de openbare school no. 2 alhier. Vianen27 Maart. In de heden alhier gehouden vergadering van de afdeeling Vianen en omstr. der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, werd met 50 tegen 9 stemmen besloten zich tegen de invoering van graanrechten te verklaren. Tevens werd besloten van wege deze af deeling eene stierenkeuring te houden en wel op den 9. Mei a. s. te Leerdam. Tot afgevaardigden naar de in dit jaar te* hou den algemeene vergadering werden be noemd de voorzitter dezer afdeeling de heer G. S. A. Stuart te Vianen en de heer L Van Klaveren te Leerdam. Een voorstel van het bestuur om den naam dezer afdeeling, behoudens goedkeuiing van het hoofdbestuur, te veranderen in die van „de Vyf heeren landen en omstreken", werd met algemeene stemmen aangenomen en ten slotte Leksmond aangewezen als plaats voor de volgende vergadering. Vreeswijk, 25 Maart. Sinds enkele dagen kan hier niet met do oude sluis geschut worden, omdat een der buiten deuren een herstelling moet ondeigaan en er met dezen hoogen rivierstand met twee kolken moet geschut worden. Alle booten en vaartuigen, die nog steeds van deze sluis gebruik maken, moeten nu door de groote sluis schutten, en daar de scheep vaartbeweging aldaar, om licht te begrij pen redenen, in .de laatste dagen zeer groot is, moeten er soms verscheiden vaar tuigen op een volgende schutting wachten. Vooral goederenbooten, voor wie tyd geld is en die meestal op tyd aan moeten ko men, ondervinden van dit oponthoud veel schade, en niet minder de Vreeswyksche zandschippers, die veel minder vrachten kunnen vervoeren dan wanneer ze door de oude sluis schutten. Boter en Margarine. - Bij Koninklijk besluit is bepaald dat voortaan de benaming boter alleen mag worden gegeven aan de vette stof, welke door karnen uit zuivel is verkregen, met of zonder by voeging van kleursels of zout; terwijl de magarine Diet meer dan 5 percent boter mag bevatten. By afzonder lijke bepalingen is de verkoop en het vervoer van de margarine geregeld. De heer Seret, die geruimen tyd ongesteld is geweest, was Dinsdag weder in de vergadering der Tweede Kamer tegenwoordig. Ook de heer Beelaerts van Blokland was Dinsdag weder hersteld in de vergadering der Tweede Kamer aanwezig. Maandag overleed een alge meen geacht ingezetene der gemeente Hardingsveld, nl. de heer B. Langeveld. De overledene stond bekend als een humaan mensch, die zich voor alle goede dingen interesseerde. Ook aan de belangen van Hardingsveld mocht hy als raadslid en als wethouder langen tyd zyne beste krachten wijden. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde Dinsdag o. a.P. v. D., koop man in gevogelte te Hillegersberg, vregens diefstal van kippen, tot twee jaar, H. J. v. B zonder beroep te Gouda, wegens mishan deling, tot zeven dagen, II. R., bouwman te Willige Langeiak, wegens mishandeling, tot f 8 boete, subs, vior dagen hechtenis, Vervolgens werd o. a. behandeld de zaak tegen G. V., 16 jaar, schippersknecht te Zwammerdam, wien werd ten laste gelegd op den 17 Januari jl. te Gouda een aan Th. J. Binnendijk toebehoorend mes te hebben weggenomen. Beklaagde was niet verschenen, doch bleek bij den commis saris eene bekentenis te hebben afgelegd. Hij had het mes weggenomen van eene uitstalling op de markt te Gouda, wat zyne onmiddellijke aanhouding ten gevolge had. Eisch twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Te Amsterdam zy'n wegens de hooge gaspryzen weer drio groote gasverbi uikers tot het electrisch licht overgegaan. Hun verbruik was 240.000 M1 's jaars. Der gemeente scheelt dit f9600. Kantongerecht te Schoonhoven. Zitting van 22 Maart 1895. Veroordeeld: A. C. L., landbouwer te Polsbroek, ter zake van overtreding der wet tot regeling van bet veeartsengkundig-staatstoczicht, tot 2 X f 10 boete of 2X5 dagen hecht., met verbeurd verklaring van het gestorte bedrag. 0. wed. W. 8., bouw vrouw te Polsbroek, ter zake als voren, tot 2 X f r 0 boete of ^X5 dagen hecht met verbeurdvorklaring vau het gestorte bedrag. W. v. d. B., landbouwer te Polsbroek, ter zake als voren, tot f50 boete of 15 dAgen hecht., met bevel tot teruggave van het gestorte bedrag aau den beklaagde. A. Ln landbouwer te Polsbroek, ter zake al* voren, tot f 50 boete of 15 dagen hecht., met bevel tot teruggave van bet gestorte bedrag aan den beklaagde. W. d. J., arbeider te Jaarsveld, ter zake van overtreding jachtwet, tot 2 X f 5 boete of 2 X 4 dageu heoht., met verb, en bevel tot uitl. van de geweren of betaling ad f 3 voor ieder geweer of 3 dagen hecht. C. M., arbeider te Jaarsveld, ter zako als voren, tot f 10 boete of 4 dagen hechtroet verb, en bevel tot uitl. van den haas of betaling ad f 1 of 1 dag hecht. G. R., visscber te IJfttlatein, ter zake als voren, tot f 5 boete of 3 dagen heoht., met verb, en bevel tot uitl. van den haas of betaling ad f 1 of 1 dag hecht. L. B, arbeider te Haastreoht, ter zake van overtreding drankwet, tot f 15 boete of 15 dagen heoht., met bevel tot teruggave van do flesoh. D. B., arbeider te Berken wonde, ter zake als voren, tot flü boete of 10 dagen hecht. P. d. B., arbeider te Ammerstol, ter zake als voren, tot f 10 boete of 10 dagen heoht. B. N., winkelier te gtolwjjk, ter zako als voren, tot f20 boete of 20 dagen hecht. H. v. d. Ometselaar te Berg-Ambacbt, ter zake van overtreding van bet reglement op de wegen en voetpaden in Zuid-Holland, tot f0,50 boete of 1 dag becht. A. L. d. J., visscber te Amniorsïol, ter zako vau te Berg-Arobacht op do straat gillen of schreeuwen, tot f0,60 boete of 1 dag hecht. G. d. V., schipper te Ammerstol, ter zake als voren, tot f0,50 boete of 1 dag heoht. J. V., klompenmaker te Streefkerk, ter zake van overireding politie-verordening der gemeente Berg-Anibacht, tot f 0,50 boete of 1 dag becht. J. K. V., landbouwer te Berg-Ambacbt, ter zake rIs voren, tot f 1 boete of 1 dag hecht. G. d. G., orgeldraaier zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter zako van overtreding politie verordening van KrimpeD a/d Lek, tot f 1 boete of 1 dag becht. K. C. H schippersknecht te Stolwijk ter zake van 1ste openbare dronkenschap, 2de verwekken van nachtrumoer, tot 2 X f 3 boete of 2 X 2 dagen hecht. W. v. D., werkman, A. V. eu C. B, vis- sohers te Stolwjjk, ter zako van verwekken van nachtrumoer, ieder f3 boete of 2 dagen hecht. G. B., visscber te Stolwjjk, ter zake van openbare dronkenschap bij 2de herhaling, tot 1 week heoht. J. G. B., schoenmaker te Schoonhoven, ter zake van openbare dronkenschap by isto her haling, tot f 5 boete of 3 dagen heoht. \V. v. D., schippersknecht te Stolwyk, ter zake als voren, tot f 5 boete of 3 dagi-n beebt. E. L. II., zonder beroep te Haastrecht, ter zake van openbare dronkenschap, tot f 10 boete of 3 dagen hecht. P. M., werkman te Ouderkerk a/d IJsel, ter zake als voren, tot f 3 boete of 3 dagen hecht. A. V-, viBscher te Btolwyk, ter zake bIb voren, tot f 3 boete of 2 dagcu hecht. J. v. d. L., timmerman te Berken wou de; O. 8., boerenknecht te Benschop en P. V. Pan., werk man to Capello a/d IJsel, ter zake als voren, ieder f 1 boete of l dag heoht. Allen in de kosten van het geding. Kantongerecht te Sliedrecht. Zitting van 22 Maart 1895. A. B., bliedreebt, niet behoorljjk uitwjjken met zjjn voertuig, f 3 boete of 1 dag hechtenis. E. B., Alblasserdam, opgeven van een val- schen naam, f5 boete of 2 dagen heobt. Gt, L., Sliedrecht, visiohery-overtroding, f 0,50 boete of 1 dag hecht. I. BSliedrecht, als voren, 2 y f 1 boete of 2X1 dag hecht., verb, verkl. vischtuig, uitl. of 15 et. boete of dag heoht. A. V., Groot-Aromers, jaoht-overtreding, vrij gesproken. G. P. en C. B., Molenaarsgraaf, visBoherjj- ovortreding, ieder f5 boete of 2 dagen, vor meling keemet. A. B., Papendrecht, honden zonder muilkorf, 8 X f 0,50 boete of 3 X l dag hecht. H. K., Nieuwpoort, laten staan van een trek dier onbeheerd, f0,50 boete of 1 dag hecht. J. A. v d. V., Sliedrecht, rijden zonder licht, f 0,50 boete of 1 dog hecht. C. v. V., Noordeloos, laten Btaan van een trekdier onbeheerd, f0,50 boete of 1 dag hecht. A. R. en J. v. D., Alblasserdam, dronken schap, ieder f3 boete of 1 dag hecht. A. R., Alblasserdam, als voren, f5 boete of 1 dag hecht. J. v. d. H. Rs., Nieuwpoort, als Toren, f 5 boete of 2 dagen hecht. J. D. Dz., Papendreoht, dronkenschap en burengerucht, f 8 boete of 1 dag heoht. en f 1 boete of 1 dag heobt A. A., Nieuwpoort, dronkenschap, f 0,50 boete of 1 dag hecht. J. C. B., Nieuwpoort, als voren, fl boete of 1 dag hecht. C. K., Oud-Alblas, als voren, f 1 boete of 1 dag liecht. I. P. K., 2. L. O. en 8. J. v. d W., Al blasserdam, dronkenschap en burengerucht, 1. f 1 boete of 1 dag hecht., 2. 2 X f 1 boete of 2X1 dag heoht. en 3 vrijgesproken. J. N., Groot-Ammers, dronkenschap, f0,50 boete of 1 dafAiecht. o INGEZONDEN. Stolwijk, 25 Maart 1895. Er bestaat in onze onmiddellijke omgeving eene instelling, die eenig in haar Boort en oerie bij zondere beBchouwingoverwaardig is. Het is iets dat nog levendig herinnert aan lang vervlogen tijden; eene soort van belasting op het vreem delingschap. die de goede welvarende (P) gemeente Gouda zco beleefd is te heffen van elkeen, die niet de eer heeft in 't pypenland zyne woon stede te hebben... Ik heb op hot oog de Haastrechtse!.e brug. over welke men van Stol wjjk en andere plaatsen ten zuiden van den IJsel de stad Gouda binnen komt en waarover men niet mag loopen, fietsen of rjjden of men moet eerst aan een nauwgezet beambte tol- of bruggegeld betalen. Dit overblijfsel uit vroegere tjjden, deze vreemd soortige belaBting, geeft, wat niet te verwon deren ia, nog al eens aanleiding tot onaange naamheden en botsingen. Dit is o. a. in den lantston tyd, nu de dubbeltjes wat schaarsclier worden, herhaaldelijk voorgekomen or. beeft zelfs Zaterdag jl., naar ik gehoord heb, aanleiding gegeven tot eeno fortseelo vechtpartij tassoheu den beambte die belast is met de inning der bruggelden en eenige vreemde werklieden, die zich maar niet kende* voortstellen dat meu do stad Gouda niet in of uit mag gaan over die bewuste brug, nlvoress geofferd te hebben op bet altaar van d»n braggeman En nu het doel van dit schrijvenP. Ik wensclite bjj den vrjj algcmeenon tegenzin, die or bestaut by do betaling dier bruggelden, deze instelling to maken tot een onderwerp van algemeene bespreking, in de hoop, dat hieruit zou geboren worden eene beweging tegon eone instelling die eigenljjk eon satyro is op ouze Nederlaudsclie vtjjheid en een spotprent op het liberalisme der Goudscbe regetring Velen brengen hunne gviif togen het brng- gegeld over op den bruggemanmaar ei lieve, wat kan die man daaraan doen P.. «U is daar niet uit eigen bewoging komen wonen tot het tuffen van bruggegeld. Neon, al is hjj misschien wat nauwgei|gtler dar) zjjn voorgangers, maak er hem geen vtrwfit vauDat zou trouwens bet middi 1 ook niet zjjn otu dio belache lijke zaak de wereld uit te helpenWant be lachelijk is ze. Niet alleen dat oud en jong, rjjk en arm, klein en groot, edelman en bedel man moeten betalen alvorens over de brug te gaan, zelfs de postboden, belast met het ver voer vau brieven en pakketten van en naar het Postkantoor Gouda, komen niet over do brug ofeerst betalen. Wat zou hieraan te doen zjjoPP Een verzoekschrift aan het bestuur dor ge meente Gouda, onderteekend door alle gewone bezoekors van Gouda zou misschien op den langen weg wel tot eenige bespreking dier zaak aanleiding kunnen geve», maar een meer af doend en krachtiger middel zou m. i. voor zeker zjjn: op een gegeven oogeoblik zjjne be zoeken naar Gouda te staken of tot do drin gendst noodzakelijke te bepalen en vooral geon verteringen aldaar te maken dan de hoogst noodige enzooveel mogeljjk den rug toe te keeren aan 't pjjpepland, zyne schreden richtend naar het meer gastvrije Schoonhoven, dat beter het idee „bevordering van vreemde lingenverkeer" begrjjpt, en dat misschien hier door, als aangeraakt door het tooverstokje eener goede fee, uit zjjne rust zou ontwaken tot een krachtiger leven, waarvoor het laug niet on verschillig is. Zie, dit een en ander had ik omtrent do Haastrecbtscbe brug in het midden te brengen. Wie neemt daartoe bet initiatief? of- Wie weet een beter middel om van de brug af to komen P P P Hjj spreke UI J. VARIA. Bjj iemand te Apeldoorn was dezer dagor de pendule zoek. Ze bad alt jjd goed geloopjn was ze nu uitgeloopen P 't Leek wel: op een avond, een dag of wat later, word hevig op de deur gebonsd enzag men bet vermiste uurwerk wc ór op den drempel staan I Te Wjjk-bjj-Duurstede kwamen verleden week de ooievaars terug, 't Was de 50ste koer, dat bet nest op bet huis van mynboer Vorst daar door een heer en juffrouw Langbeen betrokken werd. In den ufgeloopen winter schoot een jager te Anna-Paulownapolder 13 wilde zwanen, die voor ruim f 100 werden verkocht; visschers van mynheer Dil vingen in 10 dagen tjjda op het Alkmaarsche meer 20.000 pond aal en paling, waaronder een spierwitte, die als curio siteit wordt bewaard in Artis te Amsterdam. De zegen komt vau boven, maar bjj iemand te Smilde kwam dezer dagen de schoorsteen naar omlaag, eerst door het dak, toen door de zoldering en eindeljjk precies op tafel. Do familie, die nog maar paB aan 't middagmalen washad opeens haar bekomst. Te Purjjs, de mode stad, is Wörth overleden, de koning der mode. Het leven van dezen ridder van de naald wordt in verscheiden groote bladen tot in bi zonderheden buschroveu. Een der groot waardigheidsbekleders aan het Russische hof heeft van zjjn Russische majesteit vergun ning gekregen om 13 grootkruisen van bui- tenlandsche ridderorden aan te nemen en te dragen, „to torsen", zegt bet „Niouws van den Dag". Wy geven den l8-voudig geridderde in overweging, een pootigen kerel te bu en, die hem geregeld de eereteekenen nukruit. Vacant: bet burgemeesterschap te Schaesbergh, provincie Limburg, een gemeente van 1800 zielen. Het baantjo moet buitengewoon eervol of ul bizonder gcmikkeljjk waar to nemen zijn, ten minste het tractement bedraagt ééno 170 gulden 1 Iu t Dreutscke Njjoveeu, waar dezer dagen een hofstede werd geveild, werd voor f én perceel f 800, zoo ongeveer de waardy, geboden. Toen dit bod tot 8000 werd ver hoogd, vertcido de notaris, na beraadslaagd te hebben met de verkoopers, dat zjjn principalen zooveel geld niet verlangden en dat du* bet bod vu f8000 niot *angenom*n wtrd. Op een publieke verkooping ven onroerende goe deren te Sneek werden twee zitplaatsen in de Herv. Kerk gekocht door een Israëliet. De kooper had later Bpjjt: hjj had niet geweten, ni hij dat de koers der zitplaatsen in do Herv. Kerk tegenwoordig zoo vreeaeljjk laag was 1 In den Amerikaansohen staat Ohio is verdeeldheid ontstaan onder de leden eener kerkeljjke gemeente. Vaders, grootvaders en overgrootvaders reden daar altyd In open kar retjes nuar de kerk, maar de meer moderne jongeren geven do voorkeur aan ovordekte wagentjes. De conservatieve helft heeft zich nu afgesoheiden, zoodat men op 't oogenbiik in Ohio twee gemeenten naast mèkaar heeft; de kap- wagen- en de open kar-gemeonts. Een groot verschil, vooral als 't hagelt, sneeuwt of regent Te Dresden heeft men een jonge-weduwon- vereeniging. welker leden nog al niet erg treuren om baar verlatenheid, 't Eerste jaarfeest tenminste werd -lezer dageu gevierd nut muziek en dans on met een luidruchtigheid van oen studentenfeest. Mie I)op, een Leidseh bekende in de studentenwereld, vierde verleden week een eigenaardig jubilé. 't Was jl. Zaterdag een halve eeuw geleden, dat op een praobtigen lontedng, toen do studenten op de btoop van de kroeg zaten, al de meisjes mot fruit door de politie werden weggejaagd - allemaal behalve de toen 12-jarige Mie, die de heeren in de soeëiteit voortaan bleef bedienen tot op den huidigen dag, dus volle 50 jaren laug. Ze was vorloofd een meisje in 't Friescbe Surhuisterveen, maar verliefd? 't Leek er uiet naar en op een goeden dag hakte se den knoop door en kreeg bjj den bons, wat de vrjjer zich téó aantrok, dat lijj ijju geliefde dreigde met den dood! Verleden week op een nacht kwam ze vau een visite zag ze hom in de verte aan komen en daoht se niet anders, dan dat haar laatste uur geslagen was. Iu haar angst bedenkt ze een list: ze slaat haar boezelaar om het hoofd en zet het op een doopen en hjj rent als een dolle in tegenovergestelde richting, niet anders denkende, dat bjj een „zwevend Bpook" ziet, zonder hoofd en zonder voeten. Gemengd Nieuw*. Bjj Keeken, gelegén by de Hollandsche grens, wordt door duikers onderzocht of zich r.og dynamiet in het water bevindt, dat niet ontplofte. Voortaan mag geen dynamiet meer ge loot worden aan de Hollandsche grens. De storm van Zondag kostte aan W. v. d. H. te Waddingsveen byna het leven. Hy werd n. 1. getroffen door oen neervallend stuk schoorsteen. In bewus- teloozen toestand werd hij aan een ge neeskundige toevertrouwd. Gelukkig bleek, dat de bekomen wonde niet doodeiyk was. Door denzelfden storm geraakte aldaar het kind van den heer V. L. te water. Een te laat komende kerkganger hal het ge noegen de kleine uit het water te redden. Woensdag-ochtend werden te Rotterdam op eene jonge dochter, terwijl zy voor het raam der ouJeilijke woning in de Tollensstraat zat, eenige schoten gelost. De hagelkorrels vielen voor hare voeten. Gelukkig bleef het meisje onge deerd. De dader bleef onbekend en men kan ook niet vermoeien, wat zyne be weegredenen geweest zyn. Maandag-middag had te Go- rÜLehcm eene jonge dame by het aankomen der stoomboot „Suzanna" het ongeluk van de loopplaitf? in de rivier te vallen, waardoor zy zich aati het hoof-1 bezeerdo. Door spoedig toegeschoten hulp weid zy op het droge en in bjwustcloozen toestand in het koffiehuis van den hoor Reins ge bracht. Door de hulpvaardigheid van gen. beer Reins, was al zeer spoedig de heer Dr. Biegel ter hulpe aanwezig en kon gen. dame door de behandeling van dien heer, nog des avonds naar hare familie te Woudrichem vertrekken. Maandag ochtend ontstond te Raalte brand in het kantoor van den ont vanger der rijksbelastingen aan den Zwol- schen straatweg, terwijl alle bewoners afwezig waren. Het geheele kantoor is uitgebrand, zoodat van de aanwezige re gisters, bodken en schrifturen niets over gebleven is. De oorzaak is onbekend. Hot huis en de inboedel zyn verzekerd. In de nabyheid van R. bevindt zich een steenfabriek, waar vroeger welvaart heerschte. Door achteruitgang van zaken veroorzaakt door ongunstige tijdsomstan dighoden als anderszins, werd de fabriek met toebehoorende landeryen bezwaard met een hypotheek van f 83.000. Een zoon van den fabrikant, door huwelyk in bezit gekomen van f40.000, verbond zich als compagnon aan de zaak zijns vaders, wel wetende, dat de boel zwak stond, doch met het voornemen zü'n vader te redden. Doch het mocht niet baten. Om aan de loopende schulden te kunnen voldoen, werd de inboedel beleend, enz. De uitgaven even wel bleven de inkomsten steeds overtreffen. Dezer dagen werd nu bedoelde zoon van genoemden fabrikant in de wachtkamer van het station te R., op het oogenbiik, dat hy naar huis wilde gaan, door de politie ingerekend op last van de schuld eischers, welke den jongen man, die zich voor zyn vader had opgeofferd, in gyzeling namen voor de schulden der firma Van 't H. S. Z.deze zaak verwekte nogal opspraak, daar de oude fabrikant tevens dykgraaf van een belangryk waterschap is. (Ned) Een paar glazenwasschers uit Utrecht, die dezer dagen te Gouda hunne werkzaamheden verrichtten, hebben aan den tolgaarder der Haastrechtsche brug geweigerd het verschuldigdo tolgeld te voldoen en den tolgaarder bovendien nog mishandeld. Voor beide feiten worden zij achtervolgd door de politie. Eene bejaarde juffrouw te Rotterdam, vroedvrouw van beroep, Woens dag nacht huiswaarts keerende, werd in de Eendrachtstraat by den Schiedamschen singel door een man aangerand en op den grond geworpen, waarna hy trachtte haar portemonnaie machtig te worden. De juffrouw riep om hulp, en toen er hulp kwam, nam de straatroover de vlucht. Te Numansdorp heeft eene vrouw, die aan verstandsverbystering lydt, voor 85 gulden aan bankpapier gebruikt, om het vuur in de kachel een weinig aan te wakkeren. Hoe lucratief het bedelen in Twente is, bewyst de omstandigheid, dat daar een bedelaar voorzien is van een abonnement op de spoorwegen en daarmede ter uitoefening van zy'n bedryf de ver schillende plaatsen in die streek bezoekt. Een ander geval, nog merkwaardiger, wordt thans medegedeeld. Op den ryks- weg vau Gorinchem zag men een man en vrouw op een tandem zitten, om aldus zich van de naar de andere gemeente te verplaatsen en er hun bedelaarsberoep uit te oefenen. - Een 20-jarige Amsterdammer, de heer d. G., verleden week te Brussel, wandelde met een Baedeker gewapend in de tuinen van het koninkiyk paleis te Laeken. In de oranjerie ontmoette hy een heer, die door alle wandelaars eer biedig werd gegroet. „Drommels," dacht de jonkman, „dat schijnt een voorname te zyn... misschien de koning wel.... Wacht, ik zal 't hem eens even vragen." Zoo gezegd, zoo gedaan. - Mynheer," aldus sprak hij den gebaarden heer in het Fransch toe, „ik zie hier alle men- schen u zoo beleefd groeten, en ik begin to vreezen, dat ik my aan een onbeleefd heid heb schuldig gemaakt, want ik heb niet gegroet Is u wellicht de koning?" „Ja," luidde het minzame antwoord, „ik ben Leopold." Moge U we Majesteit my' dan niet kwaiyk nemen," ging de jonkman eerbiedig doch vrymoedig voort, „maar dat heb ik niet ge weten en ik bied dus Uwe Majesteit myne verontschuldiging aan." „Wel neen, dat noem ik u volstrekt niet kwalyk," hernam de koning, „ik zag aanstonds, dat gy een vreemdeling waart. Maar loop, zoo gy wilt, wat met my op." Natuurlijk deed de heer d. G. niets liever. De koning informeerde nu, of hy zich te Brussel nogal amuseerde, van waar hy kwam, wie hy was de heer d. G. overhandigde Z. M. buigende zyn kaartje-en nadat zy oen tiental minuten keuvelend naast elkander hadden ge wandeld en de koning voor het paleis was gekomen, stak deze den jongen man de hand toe, met de woorden: „Nu, mijn vriend, ik ben thuis; amuseer je maar goo.1 in Brussel, adieu." 't Laat zich denken, dat de overige wandelaars in de tuinen, die den heer d. O. eerst voor evenveel hadden laten loopen en het schouwspel hadden gade- geslapen, nu ook hem eerbiedig groetten, als ware hy een prins geweest. Uit Lemberg wordt gemeld, dat in het station Rawaruska een vreeso- lyk gevecht heeft plaats gehad. De trein vervoerde eone diergaarde en toen hU stil hield, hoorde men een woedend gebrul. Men ging zien rtaar de waggons, die de wilde dieren bevatten, en men vond, dat de houten schutsels, die drie leeuwinnen van drio beren scheidden en deze weer van drie hyenas, verbryzeld waren en al deze dieren nu een verwoed gevecht lever den. Een beer was verdwenen. Deleeu wen hadden hem opgegeten, met huid en haar. Van een anderen beer hadden zy eenen poot afgebeten en eene hyena lag dood op den vloer. Twee leeuwen, die in een naburig rytuig zaten, bleven kalm. Niemand durfde tusschenkomen in het gevecht der wilde dieren, totdat de eigenaar in eene slede aankwam en de vechtenden scheidde, niet zonder zelf door eenen beer gebeten te zy'n. Hy eischt schadever goeding van de spoorwegmaatschappy, omdat do schutsels niet sterk genoeg waren. Vervolg der Beriohten en Advertentiën in het Tweede Blad Ondertrouwd: W. SPUIJMAN, Onder-Offlcier der Artillerie, en E. BOSSCHAART. Schoonhoven, 1 2? M 18fl5 Vliasingen, J7 Maart löy°- Ondertrouwd: CORNELIS HAKKESTEEGT en NEELTJE BAKKER. Streefkerk, 29 Maart 1895. Getrouwd: C. SCHEP Hz. en JANNA BARBARRA DEKKER, die, ook namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele biyken van belangstelling, by hun Huwelyk ondervonden. Willige Langerak, 29 Maart 1895. Getrouwd: TIJM EN R0SENB00M en SOPHIA DE GROOT, die, mede namens wederzydsche Familie, hun hartelyken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun Huwelyk ondervonden. Lopik, 29 Maart 1895. Heden overleed, na een langdurig en smartelyk lyden, myn innig ge liefde Echtgenoote MARIA HOEVELOK, in den ouderdom van byna 71 jaren. Mede uit naam myner Kinderen en Behuwdkinderen JOH. KORTENHOEVEN. Willige-Langerak, 22 Maart 1895. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze innig geliefde Zoon en Broeder 0 I R K in den nog jeugdigen leeftyd van 21 jaar en 9 maanden. Mede namens de Familie de Wed. A. VAN DEN BERG- VERSLUIS. M. VAN DEN BERG. Ameide, 25 Maart 1895. Heden overleedin den ouderdom van byna 78 jaren, de WelEdele Heer JAN TIMMERMAN VAN DER QUAST, Weduwnaar van Mevrouw Dirkje Jo hanna Maria Groos. Rotterdam, 29 Maart 1895. Eenige en algemene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van liefde en belangstelling, ondervonden by onze 25- jarige Echtvereeniging, betuigen wy' onzen hartelyken dank. V H. DONKER. E. DONKER. Jaarsveld, 28 Maart 1895. Voor de talrijke bewijzen van deel neming, bij gelegenheid onzer 25-jarige Echtvereeniging ondervondenbetuigen wy onzen hartelyken dank. T. VERHOOG Dz. A. VERHOOG - VAN DER BAS. C. J. VAN DER BAS. W. VAN DER BAS- VOORSLUIJS. Berg-Ambacht, 30 Maart 1895. Myn hartelyken dank aan allen, die my, vóór myn vertrek uit de Gemeente, een stoffelyk bewys hunner vriendschap meenden te moeten schenkep, waar de meerderheid van den Gemeenteraad elk voorstel in dezen geest verwierp. De Wed. G. W. van DRIESTEN- ROOSING, gen. PARKER. Langeruigeweide, Maart 1895. worden attent gemaakt, dat de OUDE- LANDSCIIH WEG van Maandag i. s. tot den daarop votgenden Vr\jdag wegens het steken van een brug onrjjdbaar zal zijn. Het Gemeentebestuur Ouderkerk a/d IJsel, 28 Maart 1895. GEVRAAGD voor geruimen tyd werk. J. C. SCHOTEL, Mr. Metselaar, Wynstraat 90, Dordrecht^ TERSTOND GEVRAAGD een bekwame Adres J. RINGELING te Meerkerk. WORDT GEVRAAGD: gehuwde liedenby den Heer C. DEN BLIEK te Capclle a/d IJasel. gevraagd, tegen 1 Mei, P. G., goed kunnende melken. Franco brieven, letter S., aan het HULP KANTOOR Ouderkerk a/d IJael. Terstond kan geplaatst worden een BAKKERSLEERLING, van den P. G by G. VAN GROOTHEEST, Schoonhoven. Er biedt zich aan, tegen Mei, 14 jaar, gezond en sterk. Brieven wor den ingewacht door P. BLANKEN Az., Am nieratol. ER BIEDT ZICH AAN, met Mei, een nette P. G., 19 jaar, in een nette huishouding, niet ODgenegen om in alle huiselijke werkzaamheden behulpzaam te zyn. Brieven franco, onder letter T, aan het Bureau dezer Courant. WORDT GEVRAAGD, tegen hoog loon, met Mei, eene flinke voorzien van goede getuigen, kunnende koken en netjes werken. Brieven, Iett. Z, POSTKANTOOR Ouderkerk a d IJsel. in het CAFE van DePryzen bestaan in TWEE prachtige jjpawr Het CONCOURS eindigt op Don derdag II April a. s. Directeuren der Onderlinge Brandwanrborg-MantscliappU gevestigd te Amsterdam, brengen ter kennisse van belanghebbenden, dat wegens vertrek naar elders den Heer A. B00- GAERDT Azn.als Correspondent van genoemde Maatschappy, het meest eervol ontslag is verleend, en dat in diens plaats is aangesteld de Heer voor Ouderkerk a/d IJssel en naaste omgeving, by wien voortaan alle verlangd wordende inlichtingen te bekome*} zyn. Maart 1895. Onder referte aan het boven- w stftande, beveelt de Onderge tekende zich .in genoemde betrekking aan. VOOR CIVIELEN PRIJS TE KOOP AANGEBODEN: en DRANKKUIPEN. Te bevragen by J. BOUTER, Kuiper, Lekkerkerk. Voor het Stoomgemaal Vogelzang en Wiel onder Jaarsveld zijn benoodigd: verkrygbaac by\. W. DAMSTEEG te Gondrlaan. levering vóór 23 April a. s., vry in de bergplaats. Voorwaarden liggen ter lezing in de Machinistwoning. Prijsopgave in te zenden vóór 8 April e. k. aan den Voorzitter derWaterschappen „Batuwec. a." onder Jaarsveld te Ameide. uit de fabriek van levert Ondergetekende tot concurreerende pryzen. f/Ê£T~ Winkeliers genieten fliuk rabat. GROSSIER. Notaris N. F. CAM BIER VAN NOOTEN te Lopik zal op Donderdag 18 April 1895, v.tn. 9 ure precies, ten sterfhuize van WILLEM VAN SCHAIK te publiek verkoopen: Vaarkoe, 2 Stieren, 4 Kuispinjren, 1 zwart Veulenpaard, 1 6 jarig zwart'Merriepaard, Zeug met Biggen, Kalveren, Kippen: 2 Boerenwagens, Speelwagen, Tilburrie, Stortkar, Tuigen, benevens een groote party groen Hout. Voorts i zoomede den volledigen IN BOK DEL. Betaling der koopen boven f 10,- op 1 Augustus 1895, mits borgstelling. Notaris N. F, CAMB: VAN NOOTEN ie Lopik is voornemens op Vrijdag 19 April 1895, v.m. 11 ure, by TIMMER te Hoenkoop, aan den Rolaf- weg, namens de Erven de Weduwe C. OSKAM, publiek te verkoopen: EENE met STEENEN SCHUUR en HOOIBERG, GRASLAND, Erf en Water, onder de gemeente Waterschap Roozendaal, aan den Hoen- koopschen Ryweg, ter grootte van 9 Aren. Te aanvaarden 1 Mei 1895. Nadere informatiön ten kantore van genoemden Notaris. Notaris N. F. CAMBIER VAN NOOTEN te Lopik zal op Donderdag 25 April 1895, vin. 9 ure, op de hofstede be woond door de Weduwe J. BOEF te publiek verkoopen: donkerbruin aftands MERRIEPAARD drachtige ZEUG, ZEUG met BIGGEN, KALVEREN. Boerenwagen, Tentwagen, Tilburrie, 2 Schouwen, 2 Kruiwagens, groen Hout, Horden enz. Voorts: benevens INBOEDEL, Waaronder Bedden met toebehooren. Koopen boven f 10,— op crediet tot 1 October 1895, mits borgstelling. met annexe BOUWMANSWONING, SCHUUR, HOOIBERG, BOOMGAARD, TUIN en ERF, benevens een perceel best daarachter, te zamen ongeveer groot 1 Hectare, 64 Aren; voor velerlei doel einden geschikt; staande en liggende aan de noordzyde van 'sGravenweg, onder KAPFLLE a/d IJSEL, 15 minuten van het Station. Dagelyks te bezichtigen en te bevragen by den Eigenaar K. VAN DAM aldaar. Geen tusschenpersonen. Notaris Mr. V. G. A. BOLL te Gorinchem zal op Woensdag 10 April 1895 by inzetting en op Woensdag 17 April 1895 by afslag, beide dagen des voormiddags om 10 uur, te Hoornaar, ten Herberge van D. BARON, in het openbaar, krachtens art. 1223 Burg. Wetb.verkoopen in de Lage Giessenop den Hoek van den Nieuwen weg; Kadaster nummer 1716, groot 7 Aren, behoorende aan ARIE ROZEN DA AT c. s. BERICHT DE ONTVANGST VAN EEN GROOTE HORTUKRING DER op WOENSDAG 10 APRIL 1895, des morgens ten 9 ure, op het Slot te Vliet, naby Oudewater, onder de gemeente ten overstaan van Notaris J. P. MAHL- STEDE te Bergambacht, van: 1 PINKSTIER, 1 afiands bruin MERRIEPAARD, Eenige KALVEREN, HooiharkKaaspersEiken Schouw en Twee uur voor de verkooping te zien. Koopen beneden f 10,- en kosten contant. Koopen boven de f 10,op dag van betaling tot 1 Augustus 1895, mits twee den Notaris bekende borgen stellende. De BURGEMEESTER van Bergambacht maakt bekend, dat op Zaterdag den 6. April a. s.des voormiddags 10 uur, achter het Gemeentehuis, VERKOOPING zal plaats hebben van eenige en verdere afbraak van het oude Gemeente huis, alsmede eenig oud meubilair, een koperen torenhaan enz. Bergambacht, 80 Maart 1895. De Burgemeester voornoemd, v. SUCHTELEN v. d. HA ARE. Op Vry dag 5 April e. k., des voormid dags ten elf ure, zal door de Vereeniging „DE KERKELIJKE KAS" te Benschop, in het Koffljhuis „de Zwaan" aldaar, worden aanbesteed: Bestek met (eekening f 1,50 op franco aanvrage verkrijgbaar van af Vrijdag 29 Maart bij den Heer Th. RODENBURG te Benschop. Aanwyzing op het terrein zal geschieden op Woensdag 3 April, des voorraiddags ten elf ure. Bestek en tee- kening mede verkrijgbaar en nadere in lichtingen te bekomen by den Heer D. BARNEVELD, Bouwkundige te Utrecht, van het Waterschap „DE OVERWAARD" zullen op Zaterdag 13 April 1895, des morgens om elf uur, ten GEMEENE LANDSHUIZE aan het Elshout, te Nieuw- Lekkerland, Inlichtingen worden verstrekt door den Secretaris Penningmeester LANGEVELD te Sliedrecht en door den Fabriek VERHEIJ aan het Elshout. te verkrygen bij A. SETON, Mr. Zinkwerker te Berg-Ambacht en by C. NACHTEGAAL te Alphen a/d Rijn. EN verkrijgbaar door A. DEN OÜDEN Pz, te Groot-Ammers. van de Alblasserwaard met Arkel bene den de Zouwe zullen op WOENSDAG 17 APRIL 1895, des voormiddags ten half elf ure, in DE DOELEN te GORINCIIKM, 28000 bossen HOLLANDSCHE RIJS en 2400 bossen TUINLATTEN, in 12 perceelen. De betaling der kooppenningen moet plaats hebben vóór de op- of wegruiming van het verkochte, doch in elk geval uiterlyk binnen acht dagen na de ver kooping. Eenige belangrijke AARDEWERKEN en een perceel STRAATWERK, onder de gemeenten IIarlunxvkld, Sliedrecht, Alblasserdam, Lan- gehak en Tieniioven. Aanwijzing: Op pinsdag 9 April e. k., des morgens om 9 uur, voor het le, 2e en 8e perceel, te beginnen aan het Stoombootenveer Hardinxveld-Glessendaiu. Op Woensdag 10 April e. k.om 10 uur, voor het 4e perceel, aan het Stoom bootenveer te Alblasserdam. Op Donderdag 11 April e. k.voor de perceelen 5, 6, 7, 8 en 9, te beginnen des morgens om 10 uur, te Langerak, by dykpaal 276. De bestekken zyn van af den 4. April e. k., tegen betaling van 25 cent per stuk, verkrygbaar ter Secretarie van het Hoog heemraadschap in DE DOELEN te Gorin chem, en by de Dykopzichters te Gorin chem, Papendrecht en Ameide, groot 3 II., 46 A., 83 C. In l e Voor het saizoen 1895 verhuurd aan H. van der Wolf. Nadere informatiön zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris VAN ROOSENDAAL. bij P. VISSER, Gouderak. by DIRK SLOR.te Meerkerk. te Gorinchem, zal op Woensdag 3 en 10 April 1895, des voorm. 11 uur, by A. GELDERBLOM, aan het Schoonbovensche Vaer, ten ver zoeke van M. Klein, in het openbaar veilen en verkoopen: DRIE PERCEELEN gelegen over den Tiend weg in den polder Gelkenes, onder te Woerden is voornemens om op Vrydag 19 April 1895, 's voorm. 10 uur, op de Hofstede bewoond door Mejuffrouw de Wed G. BRAND te publiek, a Contant, te verkoopen: Een bruin drachtig Merriepaard (6 jaar), 1 Vaarkoe, 4 Pinken, 1 Pinkstier, 1 Zeug, verscheidene KalverenKippenTentwagen, Boerenwagen. 2 Pramen, diverse BOUW- en MELKGEREEDSCHAPPENalsmede en hetgeen verder te voorschyn zal worden gebracht. Alles daags vóór den verkoop te zien, van 's nam. 1—5 uur. Inlicht'ngen verstrekt Notaris DE VRIES. 0. B. VAN BAAREN te Schoonhoven zal op Woens dag 3 April 1895, 'smor- gens ten half tien ure, te op de Stadhaisbrug, verkoopen: EENE GROOTE PARTIJ Conifeeren, Rhododendrons, Stam- en Struikrozen, alsmede groen biyvende Heesters en Sierplanten. Afgenummerd te zien. C. B. VAN BAAREN te Schoonhoven zal op Woensdag 3 April 1895, des mid dags ten 12 ure, op het Kxerrltlepleln verkoopen EENE GROOTE PARTIJ zeer geschikt voor Erwten- en Boonenrys. Op het terrein afgenummerd te zien. Het R. 0. KERKBESTUUR te Schoon- hoven zal op Woensdag den 3. April 1895, des avonds ten 7 ure, in het Kof fiehuis „De Landbouw" van A. A. VAN WIJK aldaar, in het openbaar, voor den tyd van vier jaren, verhuren: EENIGE PERCEELEN gelegen aan den Trompertjeswalbinnen achter het Doelenplein, zooals die afge nummerd te zien zijn. Do Notaris G. B. STEHOUWER te Molenaarsgraaf is voor- nemens op Woensdag 17 April 1895, des voormiddags 10 uur, aan de Hofstede van Mejuffrouw de Wed. A. PIERHAGEN te Nieuwpoort, in het openbaar te v kalfd ragende of gekalfd hebbende, 3 PINKEN. 1 bruin aftands MERRIE PAARD, 2 ZEUGEN, alsmede Tilbury, Wagen, Kar, Tuigen, Hordèn, Boomen en hetgeen verder ter verkoop zal worden aangeboden. Inlichtingen zyn te bekomen by de ver koopster en ten kantore van den Notaris,

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 2