renmolen, rly’ke STOOM- lift. Mnre", an, onder en IJssel, le voilingboekjes bracht I01LAND, IEL, jehooren, Lede- ïau’s, Secretaire, Tafels, Stoelen, onderscheidene N°. 1577. 1895 i Inzet Zaterdag 18 Mei. JOMGAABD, waarvan de be nden zy’n. 4 Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht )P: Offici&ele Kennisgevingen. ■:v -w--:- WOVEN !KEN, DIEN; len IJssel, BRIEK -ceelen en, SCHUTTERIJ. JRACHT BUITENLAND. Overzicht. Aanbesteding. STRAATSCHOUW. BINNENLAND. WERELDTENTOONSTELLING van Hotel- en Reiswezen. Leden der Provinciale Staten, i I 1, stem men. H. O. GKELHOED. olongatie- 3K, Notaris. VAN NOOTEN, S. &W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. Gemeente Schoonhoven. 12 18 1* 16 18 17 18 10 Aantal kiezers. 1134 189 414 85 55 55 273 59 40 69 307 232 831 55 227 199 69 118 252 77 291 147 89 4767 lede en TEUINCK te el 1895, ’smor- huizo van den 3STBROEK, in it openbaar, om hetgeen verder .ngeboden. .n 12 tot 5 uur 3 brieven, onder i der Schoonho- SCÏÏOOHÖVfflHE COURABT. n van md Koffiehuis van or den Notaris IR te Rotterdam erdag den 18. lags ten 10 ure, loemden Notaris de perceelen af- ambineerd. ceel No. 1 f5800. 2 - 4000. p 11 dezer door issen RIETSTAP irdam en VAN EDEN te Ouder- veiling, zyn de »M” en de 11 op f 3500,— 4800,— 4800,— 5000,— 7900,- 2000,- 6800,— 6400,- 100,- ,’otaal f53800,— len en combina- terdag 18 Mei t Koffiehuis van k a/d IJssel. ARD, DUK en den Nessepolder, >ed onderhouden n, Ijzeren Hek, benevens eene BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven brengen ter kennis, dat de Registers tot inschrijving voor de Schut ten) voor degenen, die geboren zijn in de jaren 1860 tot 1870 ingesleten, zyn ge opend en gesloten worden op 31 Mei a. s. Zjj,die ingeschreven behooren te worden, ook 'die der lichting 1890, kunnen zich aanmelden op de Secretarie, eiken werk dag van 10 tot 12 en van 2 tot 3 uur, terwy'l speciaal voor die inschrijving zit ting zal worden gehouden op Vry’dag 24 Mei 1895, van 10 tot 12 uur. Schoonhoven, don 18. Mei 1895. De Secretaril, De Burgemeester, H. G. GKELHOED. Mr. A. D H. KOLFF. KSCHE VER- de EL, in de be- plaats hebben 95, des avonds berg van A. J. het belang van de bevestiging des vredes in het Oosten. Poolleen ander beginsel ook heeft Z. - Kx/ MK dB proctamirtle - zich laten leiden, toen de raadgevingen van het „Europeesche drietal” werden opgevolgd, om af te zien van het bezit van bet schier eiland Liao Tang, door China aan Japan afgestaan. Vredelievender kan het niet. Zelfs in de officiëele Russische kringen wordt erkend, dat niet anders dan eene vreedzame ontknooping te wachten is. Ook het tweede gedeelte der „Umsturz- Vorlage” is door den Daltschen Rijksdag verworpen; alleen conservatieven, Rijks- partij en een deel der nationaal liberalen stemden vóór. Alle amendementen werden nu inge trokken en de geheele voordracht, artikel voor artikel afgestemd. Eene derde lezing zal dus wel niet volgen. Werd de verwerping van de voordracht door de groote menigte met gejuich be groet, Keizer Wilhelm is er allesbehalve over gesticht. Hem wordt nu het voor nemen toegeschrevenom de „Um- sturz-Vorlage” te laten indienen bij den Pruisischen Landdag. In die Vertegen woordiging zijn, zooals men weet, maar heel weinig socialisten en het zou daarom mogelijk kunnen zijn, dat de voordracht althans in het Koninkrijk Pruisen tot wet zou kunnen worden. Op hetzelfde spoor voortgaaqde, ver wierp de Rijksdag, na een kort debat, ook het Regeeringsontwerp tot invoering eener gewijzigde tabaksbelasting, welke dienen moest tot dekking der kosten voor de verhooging der militaire uitgaven, door de nieuwe legerwet veroorzaakt. Spoedige sluiting van den Rijksdag wordt nu ver wacht. Wat in elk ander land gebeuren zou, heeft blijkbaar in Duitschland niet plaats. Immers overal elders zou, na het met zulk een groote meerderheid verwerpen door de vertegenwoordiging van door de Re- geering als onmisbaar voorgestelde maat regelen, het Ministerie al lang zijn uit eengegaan. Hier echter blijft het aan; hoogstens zal de Keizer zijne teleurstel ling te kennen geven door het gedaan geven aan een paar Ministeis, die het wetsontwerp maar met heel weinig hart verdedigd hebben. Zondag 1.1, was het met recht een feestdag voor Vorst Von Bismarck. Im mers hij kreeg bezoek van honderd dames uit Sileziö, die hem fraaie ge schenken en een adres brachten. De oud-Kanselier, natuurlijk goed gemutst, dankte haar in hartelijke bewoordingen.. Als de vrouwen zich voor een zaak span- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Schoonhoven zullen op Woensdag den 29 Mei a. s des mid dags 12 uur, op het RAADHUIS aldaar, publiek besteden: Het leveren en Inhangen van een stel EIKENHOUTEN SCllUTDEUREN in de waterkeering by de Vischbrug te Schoonhoven. Het bestek ligt op het Raadhuis ter lezing. Aanwijzing op den dag der besteding om 10} uur. Inlichtingen dienaangaande te verkrijgen bij den Heer L. F. REDEKER, Gemeente- Architect. Schoonhoven14 Mei 1895. Mr. A. D. H. KOLFFBurgemeester. H. G. GEELHOED, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat de gewone STRAATSCHOUW, ingevolge art. 41 van de Politie verordening, zal plaats hebben op Maandag 2 7 Mei en Zaterdag 1 Juni a. s., ’s namiddags 4 uur. Schoonhoven, den 18. Mei 1895. De SecretarisDe Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr A. D. H. KOLFF Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester van Barwoutswaarder, Waarder en Rietveld A. Knijff Hz. Bij Kon. besluit ih benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Sliedrecht C. G. Bannier, ontvanger te Steenbergen. Het wetsontwerp op de per- soneele belasting is bij de Tweede Kamer ingekomen. Aan het ^Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, te ’s Hago werd Woensdag o. a. aan besteed het uitvoeren van bezinkingen on bestor- tingen, ten behoeve van de overbrugging van het Hollandsch Diep. Minste inschrijver was W. Volker te Sliedrecht, h f 14.490. Bij de te Pernis gehouden aanbesteding van de levering van 900 kub. meters grove onderhoudsgrint, franco wal te Pernis en Hoogvliet, voor het water schap „het gemeene land van Poortugaal”, werden ingeleverd 6 biljetten. Laagste inschrijver Joh. Speksnijder te Ouderkerk a/d Uael, voor f 1,48 per kub. meter. - Het geding tegen Henriette Momber en Hendrik Coelman, beschuldigd van moord op het dochtertje van den heer Meinders, te Bussum, komt 11 Juni a. s. in hooger beroep by het gerechtshof te Amsterdam in behandeling. alzoo tg a her- 1008 biljetten. was in de verschillende ge- te brengen. 862 90 89 139 109 l 91 109 368 93 67 57 83 237 70 105 148 67 2733 Nog waren uitgebraoht” *-■ te Leerbroek 80 en L. ”7.--- woerd 73 stemmen. 39 biljetten waren in blanco ingeleverd, terwjjl nog 40 diverse namen op andere biljetten waren vermeld. Pry’s der Ad verte ntiënVan 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags-avonds 8- en tot Vrydags-namiddags 5 uren. Alle binnenlaudsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. I. Amsterdam, 15 Mei ’95. Sedert verleden Zaterdag hebben \je hier voor den tweeden keer een groote Tentoonstelling. De eerste was de zooge naamde Koloniale Tentoonstelling, in 1883, georganiseerd door een Fransch-Belgische maatschappij en tot stand gekomen met Fransch en Belgisch geld. De tweede de tegenwoordige draagt den meer weidsch klinkenden naam van „Wereld Tentoonstelling”, onder bijvoe ging der woorden „van Hötel- en Reis wezen.” Toch is zy slechts het kleinere zusje harer voorgangster. In ons oog heeft zy echter het belang rijke voordeel een echt nationale onder neming te zyn. Immers wy danken haar geheel en al aan het initiatief vaneenige wakkere landgenooten. Het is al bijkans een jaar of 3 geleden dat in den boezem van den Nederland- schen Hötelhoudersbond het denkbeeld oprees tot het houden eener Tentoonstel ling van al wat op het Hötel- en Reiswe zen betrekking heeft. Na verschillende vergeefsche pogingen om tot de tot stand- koming er van te geraken, en in het bijzonder om de noodlge fondsen er voor by een to krygen, kwamen de heereninaan- raking met den heer N. Le Grand, lid der firma Vos Le Grand, in ameuble menten, alhier. Het plan lachte dezen toe; hy breidde het zelfs aanzienlijk uit, verbond zich voor de uitwerking ervan met een jongen architect, den heer Evert Breman en wist al spoedig een comité te formeeren dat de zaak ijverig ter hand nam. Ziedaar in het kort de wordingsgeschie denis onzer Tentoonstelling. Ongetwijfeld ware het in verschillende opzichten wenschelyker geweest haar eerst het volgende jaar te houden; men had dan minder overhaast te werk behoeven te gaan dan thans moestdaarentegen had men nu het voordeel te Antwerpen dui zenden inzenders vereenigd te vinden, die gemakkelyker te bewegen zouden zyn on- middellyk vandaar herwaarts te komen. Bovendien kon men zich daar op billijke voorwaarden het hoofdgebouw aanschaffen. Met dit al moest met het bouwen ge wacht worden tot de Antwerpsche Ten toonstelling den Isten Nov. zou gesloten zyn, de aangekochte hallen afgebroken en getransporteerd zouden zyn. Tot overmaat van ramp vroren de schepen waarmede het vervoer geschiedde, op de Schelde in, zoodat met den bouw eerst tamelijk laat in het voorjaar een aanvang kon worden gemaakt. De gevolgen zyn niet uitgeblevenop den dag der opening, verleden Zaterdag, i waren de gebouwen nauwelijks gereed voor de plaatsing der inzendingen. Acht dagen te voren had daarmede nog ónmo gelijk een begin gemaakt kunnen worden, om de eenvoudige reden dat toen het ge heele gebouw nog niet onderdak was. Ook in het park is alles nog niet gereed. Toch is nu reeds de Tentoonstelling een bezoek waard. De beide groote aantrokkingspunten voor het publiek zyn de 90 meter lange en 20 meter breede mailstoomer „Prins Hendrik”, die daar trotsch in zy n bassin ligt en geheel klaar is, en Oud Holland, dat bijna gereed is. Hoofdkiesdistrict Sliedrecht Uitgebracht 1437 stemmen; van onwaarde 12. Herkozen de hoeren A. Kieijn met 781 en W. Goedhart met 797 stemmen. Voorti hadden de hoeren A. P. H. A. De Klujjn 590, en C. B. Wisboom 586 stemmen. Hoofdkiesdistriot Gorinchem. De uitslag der verkiezing van twee leden van de Provinciale Staten is, dat beide aftredende len, de heeren W. N. J. Van Sljjpe met 851 A. G. De Kruijff met 824 stemmen, met groote meerderheid van stemmen ziji kozen. Ingeleverd waren De stemming r meenten als volgt Uiti Gorinchem Arkel Schellu.' '.en Asperen Heukelnm 1ste Hardingsveld sa. Leerdam Schoonrowoerd Leerbroek Nieuwland Kediohem Vianen Hagestein Everdingen Leksmond Hei- en Boeicop Uitgebraoht 1299 stemmt ..v. .w Gekozen de heeren Jhr. dragen aan hellebardiers, terwijl’s avonds 1 Wgck, met 1094, Mr. A. ten 10 uur de alnitifur wnrdt xan^lrnn. 1 “et 822 Te“ J' Kleinschmit, met 694. De heer S I. Cambier van Nooten verkreeg 271, Mr. A. O. Wolf 391 en Jhr. H. 0. J. Barohman Wuytiers van Vliet 45. Hoofdkiesdistrict Zoetermeer. Uitgebraoht 1800, van onwaarde 18 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Mr. P. L. F. Blussé (aftr) met 852, Von Fisenne met 758, Van Leeuwen met 275 en Dercksen. De heer 0, J. Van der Oudermeulen (aftr.) had lil «t. Uitgebraoht. 251 48 17 70 58 34 30 175 18 17 19 50 62 10 12 97 35 1003 ebraoht op de heeren T. Kloek A. W. De Leeuw te Schoonre- Deae Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden f 0,75. Franco per post door het geheele ryk f 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Gouda Haastrecht Woerden Waarder Barwoutswaarder Rietveld Oudewater Hekendurp Papekop Langeruige weide Waddingsveen Reeuwgk Schoonhoven Vliet Stolwijk Ouderkerk a/d IJsel Berkenwoude Gouderak Berg-Ambacht Ammerstol Lekkerkerk Krimpen a/d Lek Krimpen a/d IJsel 100,— en .nbevolen. toon herinnerende aan het klokje van ge- I hoorzaaruheid„Bewaar je vuur en keers- ken wel; de klok heit tien. Tien heit de klok.” Naast Oud Holland, waartoe een paar poorten toegang geven, staat een ouder- wetsch doolhof; ook alleraardigst den, zoo zeide hy, was hy niet bang meer voor de mannen. Wat zou de uitslag der verkiezingen, een vwll meet na tionaal karakter hebben, als de vrouwen meer haar invloed lieten gelden. Met een „Hoch!” op de dames besloot hy zyn toespraak I De liberale Regeer!ngsparty (de Glad- stoniaansche geheeten) in het Britsche Lagerhuis heeft andermaal een steun verloren. In het Londensche district Walworth is met eene meerderheid van 571 stemmen een conservatief, de heer Bailey gekozen, in plaats van den over leden liberaal Saunders. De Britsche afgevaardigde Lord Wol- mer heeft getracht in zy’ne nieuwe qualiteit van Lord Sei borne (den titel door het overiyden zy'ns vaders met een zetel in het Hoogeihuis op hem overgegaan) de zitting by te wonen in het Lagerhuis. Lord Wolmer, die liever afge vaardigde wil biyven, wenschte dat hem de keus zou worden gelaten tusschen het Pairschap en zyn mandaat, en om nu tot eene beslissing te komen, nam hy, zooals gewoonlyk, zyn zetel in, ofschoon de wet bepaalt, dat geen Pair lid mag wezen van het Lagerhuis. Hy moest daarom ook dadelyk de vergaderzaal verlaten, totdat de Kamer in deze aangelegenheid zou beslist hebben. Men wete, dat er een wetsontwerp aan hangig is, om aan de lieden in het geval van Lord Wolmer de keus vry te laten, doch het spreekwoord: „Haast u langzaam I” wordt hier ten volle toegepast.. Daarom heeft de Minister Harcourt de benoeming voorgesteld van een commissie van onderzoek in deze aangelegenheid, welke nu zal moeten uitmaken, of „Lord” Sei borne mag voortgaanals Lord Wolme r in het Lagerhuis te verschynen, dan wel, of hy, „Pair” des Koninkrijks is geworden en derhalve niet in het Huis der Gemeenten mag verschynen. Het is waarlijk eene moeieiyke quaestie. De nieuwe Lord Sel- borne is n.l. een schoonzoon van den ge wezen Premier Salisbury. Het ontwerp van hervormingen, die in Ariuente zouden moeten ingevoerd worden, en dat door de gezanten van Engeland, Frankrijk en Rusland te Constantinopel aan de Porte is voorgelegd, werd door de Regeering niet gunstig ontvangen,doch door den Sultan wel. Er wordt derhalve eene verandering van Groot Vizier vei wacht. De Londensche „Daily News” bevat in middels weêr een brief omtrent de folte ringen, waaraan een 3000 gevangen Ar meniërs in versqhillende kerkerholen van Klein-Azië by voortduring zyn blootgesteld, welke de haren te berge doet ryzen. Die brief eindigt met een waren noodkreet aan Europa en Amerika om hulp. In de Franaclic Kamer werd de be- grooting ingediender is een totaal tekort van 55 millioen. Nu dient dus wel alles in het werk te worden gesteld, om dat tekort te dekken. De Minister hoopt 25 millioen te vinden uit de successie rechten, 10 millioen uit eene bedienden-belasting, 1 millioen uit eene belasting op paarden en rytuigen, 14 millioen uit de belasting op buitenlandsche effecten, 4 millioen uit de Algerynsche douane en 1.200.000 fres. uit eene belasting op speelkaarten. Het is te wenschen, dat die hoop verwezen- ly'kt wordt. „VaderMilan” is niet dood! Wat aan leiding gegeven heeft tot de geruchten daar omtrent is, dat „de ex-Koning” van Servië te Venetië een museum van schilderyen be zoekend, daar een bankier tegen het Ijjf liep, aan wien hy nog een groote som gelds schuldig was. De bankier bracht den „Koning in ballingschap” op zulk eene luidruchtige wyze diens verplichtin gen in herinnering, dat men niet anders dacht, of het zou tot handtastelykheden overgaan van ernstigen aard 1 Uit dit in cident wordt bet gerucht verklaard, als zou Milan „niet meer” zyn. In Servié echter weet men wel degelyk, „dat hy er nog is.” Het Staatsblad bevat nl. het besluit, waarby aan ex-Koning Milan het jaargeld wordt toegekend, als voren bepaald, als blyk van waardeering, „der gewichtige, aan Servië bewezen diensten I” Ex Koningin Nathalie zal, naar men verneemt, in Servië bly'ven. Het ge volg daarvan is dus, het wagblyven van ex Koning Milan, haar gemaal. Dat echt paar gevoelt zich schyubaar het gelukkigst, als ieder zyn eigen weg gaat! Uit Buda Pest (Hongarije) is bericht gekomen, dat dePauselyke nuntius Agliardi is teruggeroepen. Graaf Bamfy is dus in ’t gelyk gesteld. Het gedrag van den nuntius is in eene zitting der Magnaten- Tafel door den Kardinaal Primaat verdedigd. t Tusschen het Hongaarsch Volkshuis en ten 10 uur de sluiting wordt’aangekon- de Magnaten Tafel is een compromis ge- digd door een ratelwacht, op zangerigen sloten, betreffende de twee staatkundig- kerkelyke wetten, die nog moeten behan deld worden. De Japansche Mikado heeft weêr eene proclamatie tot zyn volk gericht, waarin Z. M. zyne vroegere verklaring herhaalt, dat Japan slechts den oorlog aanging ia Bleskenegraaf en Horwegen, 15 Mei. Heden had de verkiezing plaats voor een schout en een heemraad van den polder Bleskensgraaf. De uitslag was, dat de heeren A. Slingerland en W. De Haan beiden met algemeene stemmen herkozen werden. Giesen-Oudekerk, 14 Mei. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd eene opening gemaakt in den Tiendweg van den polder Giesen-Oude-Bovenkerk, waardoor ’t water van de buiten- naar de binnenzyde van den Tiendweg stroomde. Men denkt, dat de kwaadwillige(n) meende(n), dat 3 cM. boven het zomerpeil in het hooiland te veel was. ’Moordrecht, 15 Mei. In de laatst ge houden vergadering van de leden der „Moordrechtsche Zangvereeniging” werd o. a. besloten, dat de repetities gedurende het zomerseizoen éénmaal in de veertien dagen zouden gehouden worden. Voorts werd nog bepaald, dat nieuwe leden zich moesten aan melden by het bestuur en dat over het al of niet aannemen door de leden zou worden beslist. ’Waddingsveen, 15 Mei. Maandag avond jl had alhier een droevig ongeval plaats. Het 5 jarig zoontje van J. De B., dat, naar men vermoedt, in een onbewaakt oogen- blik was gaan baden, werd levenloos uit het water opgehaald. Men vond de kousjes en klompjes van den kleinen snaak op de stoep liggen. Woerden, 13 Mei. Heden werd hier door het bestuur der vereeniging „De Kerkelyke Kas” aanbesteed het bouwen van eene pastorie met ambehooren. Er waren 7 biljetten ingekomen. Hoogste inschryver de heer J. Radix, te Woerden, voor f5100. Laagste de heer P. De Wit, te Rietveld, voor f 4095. Gunning voor behouden. Woerden, 15 Mei. Kaas. De aan voer ter markt op heden bedroeg 223 partyen prys van Goudsche le soort f 20 23, 2e soort f 16 19. Edammer, 2equal. f 19 A 21,501 per 50 kilo. Handel redeiyi. In de derde plaats noemen wy als aan- trekkelykheid de wereld bazar, een ver zameling van allerhande winkels: hier vindt ge een Hollander met lange pypen te koop; daar een Franschman met zy’ne articles de Paris; ginds een Duitscher met Neurenburger waren; verderop een Italiaan met mozaiekartikeleneen Turk met oostersche tapyten; een authentieke Chinees met porcelein en lakwerken, en de Hemel weet welke landslui al niet meer. Onnoodig te zeggen, dat bars en bodegas er niet ontbreken. Voorts verrijst midden in het park een reusachtige oliphant, van binnen ingericht tot café en waar tevens eenige malen daags concert is. Midden voor het hoofdgebouw verheft zich een sierlyke muziektent, waar twee maal daags door de Amsterdamsche Orkest- Vereeniging onder directie van den heer Wedemeyer concert wordt gegeven. By de opening is o. a. een feestmarsch ten gehoore gebracht, voor die gelegen heid gecomponeerd door den heer J. A. Heinze, te Hilversum, en welke zeer melodieus is. Een rusbaan, trouwens van tamelyk bescheiden afmetingen, is al yveris? inde weer om den lieihebbers van zop’n hob- beltocht eenige oogenblikken van twyfel- achtige pret te bezorgen. Van den laten Juni af zullen dagelyks opstygingen geschieden met een ballon- captif. Aan afwisseling zal het dus niet ont breken. Zeggen we eindelyk nog dat in het Park verschillende kiosken gevonden wor den, eenige bierhuizen, enz. Maar, nu het hoofdgebouw, vraagt ge misschien Och, daar is nog zoo luttel weinig te zien, dat wy er dezen keer maar over zullen zwygen; een 25 inzendingen in de Nederlandsche afdeeling, een Stuk of 12 in de Fransche en een stuk of 3 in de machinen galery zyn gereed, maar dat is dan ook zoowat alles. Over 8 dagen zal het er echter veel beter uitzien, want ieder is nu hard aan het werk. UITSLAG DER VERKIEZING I van Iloofdkieedietrict Gouda. Aantal kiezers benevens getal uitgebrachte Aantal stemmen. 871 142 818 56 41 45 201 28 28 38 167 116 149 84 105 06 16 56 105 45 160 89 43 2949 Alzoo uitgebraoht 2949 stemmen, van onwaarde 40, geldige stemmen 2909, dus volstrekte meer derheid 1455. Uitgebraoht waren op de heeren: 1554 stemmen. 1542 1519 1312 1298 121.2 gekozen zgn de heeren J. M. Noothoven Van Goor en G. A. dubbele gracht met een hooge brug en ander bezet met meer dan 70 grillige, pittoreske geveltjes, gebouwd van een soort I van papier maché - dat op hoogst bedriege- lyke wyze gemetselde steenen nabootst. Van tyd tot tyd zullen op het plein door de leden van een paar turn vereeni- i gingen exercities en optochten worden ge- 1 houden van soldenieren, gekleed in de uniformen uit den tyd van Prins Maurits. Reeds op den dag der opening para deerde dit vondel en maakte het een schilderachtigen indruk. De bewaking van Oud Holland is opge- R. Blok. J. M. Noothoven Van Goor G. A. Van Houweninge Gz. A. Van dor Straaten H. M. Dercksen A. J. T. Hofman Zoodat ge R Blok, Van Houweninge Gz. “^1^ Mvormd d i G. J.T. Oud-Holland wordt gevormd door een J Bedaart8 van Blokland, J. P. Ha velaar, II. Graaf, ihhAlA amrht mrt AAn hnnaO hrng en fan Hogendorpt j Keyzer F g Wf öautier( daarachter een groot marktplein; een en 8. Monasch, J. P. Mahlstede, P. Van Leeuwen 3, nn en nog verschillende andere personen 2 stemmen, j Hoofdkiesdistrict Alfen a/d Rgn. I Uitgebraoht 1865 stemmen; van onwaarde 18. I Herkozen de heeren S. Van Velzen met 1215, en J. J. Dainstee met 1176. De heer Le Coaltre i had 612, de heer A. Koster Mz. 531 stemmen. Hoofdkiesdistrict Ridderkerk. Uitgebracht 1076; van onwaarde 12. Herko zen Mr. 0. J. A. Bichon van IJselmonde met 703 stemmen. De heer P. Smit Jr. verkreeg er 850. Hoofdkiesdistrict IJselstein. len; van onwaarde 12. J. J. Van Asch van H. M Van Berckel, Kleinschmit, met 694. G. Wolf 891 en Jhr. H. 0. J. Barohman

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 1