Kennis Beni VRIJE VEEMARKTEN De BonnnoÉg, Heeren Korenmolenaars! Vier ArMiBFSwoflinpiL HOND. HOFSTEDE m\ aaioré LMflEEM, is, WEI-, HOOI- BI BOUWLAND ip EcltïfiMiiii Een Boerenmeid, Aanbesteding. tevelflsta Wei- en Hooiland, Een Winkelhuis BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. HARTELIJK VAARWEL WEDERANTWOORD OPROEPING. BOERENMEID. G. J. WEIJENBERG, CULENIBORG zullen gehouden worden op de DINSDAGEN in de maand Sep tember 1895. TE KOOP: Donderdag 15 Augustus 1895: RINGRIJDERIJ Notaris S. F. DE VRIES „METZSTEIN", Montfoort en Linschoten, 27.78.15 H.A. BERGAMBACHT, OPENBARE VERKOOPING. Lekkerkerk9 Nieuwpoort, 4 jaar geleden «elf te hebben gebreid. Ter tei echt zitting tolkende bekl. dit, bewerende de fuiken in het roorjaar ran 1892 te hebben ge kocht \an zekeren persoon, die eohter blijkt overleden te zyn. Het O M. achtte de gebleken •anwyzingen roldoende om bekl.'s schuld aan te nemen aan bet hem ten laste gelegde, en eisohte diens vereordeeling tot drie maanden KvangenisBtraf. Üe verdediger, Mr. Jos van ialte, meende dat in deze eene vrijspraak onvermijdelijk was, daar de gebleken aanwij zingen niet konden dienen om daarop eone veroordeeling uit te spreken. Ten slotte stond in hoogor beroep terecht O. B., wonende te Benschop, op de aanklacht als zoude hjj een hem toebehoorenden en onder zjjne hoede ataanden hond, welke ie gebleken gevaarljjk te zyn, hebben laten losloopen met het gevolg dat die hond een aantal kippen, toebeboorende aan W. F. K. en welke zioh in een kippenhok op diens erf bevonden, heeft vermoord, nadat die hond door het afbijten van een plank van dat kippenhok zich den toegang daartoe verschaft had, voor welk feit appellant door den kantonrechter te Schoonhoven tot eeno boete wa» veroordeeld. Het O. M., waargenomen door Mr. Dijckmeester, vorderde bevestiging van bet vonnis. Mr. Van der Hoeven, als raadsman van beklaagde het woord voerende, achtte in de eerste plaats het ten laste gelegde feit niet strafbaar, daar niet ten laste gelegd was, dat de hond vóór het los loopen als gevaarljjk bekend was, en daar dit laatste bovendien onbewezen was (twee getuigen in hoogor beroep gehoord verklaarden het tegen deel) en de identiteit van den houd allerminst vaststond, vroeg pleiter vrjjBpraak. Uitspraak over acht dagen. Bfj besluit van heeren Gede puteerde Staten van Zuid Holland van den 3den Augustus 1895, is bepaald: 1. dat de opening der jacht op klein wild in de provincie is vastgesteld op Za terdag den 31 Augustus as. met zonsop gang, met uitzondering van de jacht op fazanten, waarvan de opening is vastge steld op Dinsdag den lsfen October e. k. 2. dat van' die opening is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 16, lett. e der jacht en visschery wet 3. dat de korte Jacht dagelijks en de lange jacht slechts 3malen 's weeks en wel des Woensdags, Vrijdags en Zater dags mag worden uitgeoefend. De rekening van het hoog heemraadschap „Krimpenerwaard", dienst 1894/95, is in de vereenigde vergadering, te Stol wijkersluis, op Woensdag 7 Aug. goed gekeurd en vastgesteld tot een bedrag van f 55390,03 aan ontvangsten en f 48586,695 aan uitgaaf; batig slot alzoo f 6803,33s. Tot bestuurslede!) van de opgerichte afdeeling Zuid-Holland van de Broederschap der Ontvangers zijn gekozen de heeren F. E. Van Nispen en C. R. J. Bentfort te Rotterdam, F. E. Vreede tje Vianen, J. C. Greiner te Middelharnis en K. Van Schouwen te OudeTonge. 26 leden hebben zich voorloopig aangesloten. De Stct. 4no. 183) bevat de statuten der VereenigingGoudsche Tim- merliedenvereeniging „Recht en Plicht" te Gouda. In de St.Ct. No. 184 zijn o. a. opgenomen de statuten van do naamlooze vennootschap: „Centrale Guanofabrieken", te Rotterdamkapitaal f 700.000, met inbegrip vhn de fabrieksgebouwen te Capelle a/d Ueel, directeur II. D. Solo- monsoncommissarissen M. H. Salomonson, G. V. Van der Kors en A. C. Wertheim. Te Bodegraven zal in het laatst deeer maand eene gas-tentoonstel ling worden gehouden. Binnen enkele dagen ver schijnt bij den uitgever F. B. Van Ditmar, to Rotterdam, eene photograflscho repro ductie in lichtdruk van het portret van H. M. Koningin Wilhelmitra, naar de laatste opname van den Hoffotograaf Kameke. De artistieke uitvoering istoeveitrouwd aan de bekende firma Emrik Binger, terwijl met het oog op het te wachten debiet de prijs van het portret, ter grootte van 36 x 51 centimeter, op slechts 25 cents per stuk is gesteld. Wij voorspellen deze uitgave, gebazeerd op een enorm grooten omzet, veel succes. Door wijlen den hfeer C. F. De Waardt is aan de Weezeninrichting to Neerbosch met last van vruchtgebruik gelegateerd eeno som van f 2000. Mej. J. C. Hoogendijk te Gouda is geslaagd voor de acte Engelsche taal 1. o. De heeren J. D. Kromhout te Gouda en G. Mans te Hiiiegersberg zyn benoemd tot onderwijzers aan de school voor gewoon lager onderwijs in het park Jeruzalem (hoofd de heer J. E. Jurgens) te Rotterdam. Beroepen by de Gerefor meerde Gem. te Werkendam (kerk A) Ds. A. H. Gezelle Meerburg te Delft. Gouda, 6 Aug. In de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad kwam in een voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op het heflfm van belas ting voor reclameborden en schermen, daarbij voorstellende een straatgeld te heffen, ten einde zy, die in anduie ge meenten wonen en hier eigendommen hebben,ook in de belasting zullen bijdra gen. Voorts werd medegedeeld, dat de Minister van Justitie genoegen nam met de verhooging van den huurprijs voor de lokalen van de zittingen van het kanton gerecht en dat by Kon. besluit was goed gekeurd de heffing van legesgelden benevens dat aan Mr. J. D. Veegens was opgedragen, de gemeente te vertegen woordigen, in de plaats van Mr. Vlielander Hein, die wegens ongesteldheid buitens lands vertoefJe. Door de politie alhier is op aanwij zing van L. aangehouden, een persoon die de vorige week bij Ds. Wartena had ingebroken. Tevens heeft hy' bekend, dat hij ook by een bewoner op de West haven had beproefd in te breken, door het indrukken eener ruit. Gorinchem, 8 Aug. Onder de by Kon. besl. van den 2den dezer benoemden tot adelborst 1ste klasse bij de zeemacht, komt ook voor C. M- Schaeffer en onder degenen die op de militaire school te Haarlem met goed gevolg examen hebben afgelegd voor sergeant, M. Waltheer, die nummer 3 by dat examen, behaalde. 'Ammerstol, 9 Aug. Woensdag 1.1. kocht een peisoon alhier op de markt te Schoon hoven een varken. Nauwelijks te huis gebracht, wordt het varken ziek en eenige oogenblikken daarna constateert de vee arts vlekziekte. Dadelijk zijn door den heer Burgemeester de noodige voorzorgs maatregelen genomen. Benschop, 5 Aug. Mejuffrouw M. J. C. Van der Waay te Oudetonge heeft bedankt voor hare benoeming tot onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 1 in deze gemeente. 'Benschop6 Aug. Voor een 90 tal van de oudste leerlingen der beide open bare scholen in deze gemeente was het gisteren een prettige dag. Was gister morgen de lucht bewolkt en hadden vele ouderen een zwaai- hoofd in de reis, 't jonge volkje was vol goeden moed en ver vuld van blijde verwachting. Met een 13 tal rijtuigen ging het naar 't spoorweg station Oudewater; 't stoomros voerde het vroolyke gezelschap naar Den Haag, van waar een wandeltocht werd onder nomen naar Scheveningen. Op Seinpost gunde men zich eenige oogenblikken rust en de weelde van een heerlijken maaltijd en toen ging het naar 't strandom de duinen te zien, de zee, de schepen, de ge denknaald, den vuurtoren en nog zooveel andere wonderen van Scheveningen meer. In 't reisplan echter was ook Den Haag begrepen, en nadat men den inwendigen mensch nog eens op Seinpost had ver sterkt, ging het per stoomtram naar de residentie,waar, eerst langs de Hertenkamp, een wandeling werd begonnen door de ruime straten en breede, met standbeelden versierde pleinen. Eindelijk werd de terug reis aanvaard; te Oudewater stonden by aankomst van den trein de rijtuigen gereed, waarmede het vroolyk zingende gezel schap ongeveer half negen te Polsbroeker- dam arriveerde. Een menigte belangstel lenden stonden hier de kleinen op te wachten. De eersten konden het zien, hoe goed ze het hadden gehad de kindereu, en zeker ook, hoe ze vervuld waren van dankbaarheid jegens hun onderwijzers en jegens allen, die hun dezen nooit te ver geten dag hadden bezorgd. Van een paard, dat uit visschen ging. Een oud paard van den veehouder C. V. alhier raakte Donderdag morgen te water. Toen men het dier op den kant had ge haald, kreeg men het zeldzaam wonder te zien, dat een paling van ruim 6 ons zich zóó vast in zyn staart had gekron keld, dat het moeite kostte hem daaruit los te maken. 'Benschop, 9 Aug. Twee kinderen van A. Den B. speelden Donderdag middag op een brug voor de woning van de wed. Tips, klommen op de balie en vielen ein delijk in de Benschopsche wetering. Aan menschen geen gebrek en aan jammer klachten evenmin, doch aan wijs overleg sicheen het te ontbreken, althans do kinderen zonken reeds, toen nog nie mand had beproefd, een hand tot redding uit te steken. Gelukkig, dat eindelijk zekere Pompers, een visscher uit IJselstein, kwam opdagen, die zich terstond te water- begaf en de kinderen, beslijkt en bemodderd, boven bracht. Een der kleinen was geheel buiten bewustzijn, doch kwam na eenige oogenblikken weder bij. 'Berg-Ambncht, 9 Aug. Op Woensdag jl. viel een 6 jarig jongentje in den vijver op het eind van 't dorp; het werd met veel moeite door den veehouder A. M. gered, 't Was naby' de plek, waar in de vorige week een meisje verdronk. Bodegraven, 6 Aug. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd235 wagens, te zamen 14.172 stuks, wegende 64.833 kilo; pry's le soort Goudsche f 22 k 24 j, 2e soort f19 k 21hieronder 21 wagens Derbykaasprijs le soort f 22 a 24,2e soort f20 k 21 i22 wagens Edammerkaas; prijs le soort f25, 2de soort f 20J a 22. Handel iets vlugger. 'Haastrecht, 9 Aug. De commissie, die zich verleden jaar geconstitueerd had om op den verjaardag der Koningin volks feesten te organiseeren, nu weder opgetre den. Op den 30. Aug. zullen ter eere van H. M. Koningin Wilhelmina verschillende volksfeesten plaats hebben. Des morgens zal er een kinderfeest gehouden worden en des middags, behalve eenige andere vermakelijkheden, ook eene ringryderij. 'Uekendorp, 8 Aug. Tengevolge van het verleend eervol ontslag aan het hoofd der openbare school alhier, heeft de raad, met het oog op de drukkende financieele tijdsomstandigheden en de betrekkelijk hooge jaarwedde ad f1050met vrije woning, vermeend dit salaris te moeten herzien en te bepalen op f850 benevens f 50 voor het geven van herhalingsonderwys, waar voor zich minstens 5 leerlingen moeten hebben aangemeld. Heeren Gedeputeerde Staten hebben evenwel aan dit besluit hunne goedkeuring onthouden, op grond dat hun deze verminde ring te aanzienlijk en ook niet in het belang van het onderwijs voorkwam. De raad kon zich met deze zienswijze echter niet vereenigen en besloot nogmaals, op grond van bovenstaande motieven, by dat college op de vereischte goedkeuring aan te dringen met vermelding tevens dat zich inmiddels reeds 41sollicitanten, waaronder 8 hoofden van scholen, op die verminderde jaarwedde hadden aangemeld. Door heeren Gedeputeerde Staten werden evenwel geen termen gevonden op hun besluit terug te komen, tengevolge waar van thans door den raad met algemeene stemmen is besloten, zich tot Hare Ma jesteit de Koningin-Weduwe Regentes te wenden met het eerbiedig verzoek om het besluit van dat college te willen vernietigen. 'Hoog-Blokland, 8 Aug. Gisteren werd ten overstaan van notaris W. Maaskant te Gorinchem in het rechthuis alhier een huis met erf ingezet op fllOO en een perceel bouw- en hooiland ter grootte van 1,19 HA. ruim op f1500. 'Krimpen a/d IJsel, 6 Aug. „Lere de Burgemeester," was het eerste wat gister tus- schen de bloemen en het groen der eerepoorten het oog aanschouwde, „Leve de Burgemeester I" was de laatste kreet, dien men gepasseerden nacht in deze gemeente boorde. Maandag 5 Augustus 1895 zal door de in woners van Krimpen a/d IJsel niet worden vergeten. 's Morgens vroeg zag men reeds de driekleur van alle gebouwen wapperen en hier en daar aan enkelo woningen eeno versiering aange bracht. Betrokken geziohten zag men naar de betrokken luoht turen, en do voorspellingen van enkele weerprofeten in de gemeente werden gretig opgevangen. Falb had den 5. Aug. gelukkig als een kritieke dag tab de derde orde voor speld onweêr en storm zouden dien dug op 't appèl komen, mooi weêr en nu en dan een zonnestraaltje was ons dus foebodoeld. Wel noodzaakte des morgens een buitje de lampions binnen te halen en enkele versieringen voorden regen te bedekken, doch na deu middag bleef het droog. Tegen drie uur zag men reeds rytuigen met leden van de feest-oommissio naar de grens der gemeente rjjden en zag men do massa mongolian, welke sio'i daar verzameld had, nog Bteeds aan groeien. De ruiters, deel uitmakende van de eerewaoht, reden heen en weêr en do verschil lende afdeelingen voetVolk zetten zich, met de vaandeldragers aan het hoofd, reeds in 't gelid. De muzikanten arriveerden en werdon opgesteld. Twee commissieleden, de heeren Octo on IIoo- gendyk, waren den burgemeester en echtgenoote te Rotterdam afhalen met eene expresse boot, „de Trio", welke hen naar Ouderljerk zou bren gen. Toeu de boot de gemeente voorbjj voer met het echtpaar op dek, werden hier en daar langs de rivier saluutschoten gelost. Pijlsnel gleed de „Trio" over het water; in een half uur werd de afstand vau Rotterdam naar Ouder kerk afgelegd. Daar werden zy door den burs gemeester gecomplimenteerd en werd iu oen gereedstaand rytuig plaats geuomeu To half vier stegen zij uit eu werden op Kcimpeas grond gebied onder eene fraaie eerepoort door den voorzitter der feest-commissie, den beer C. v. d. Ginssen Jr., op do volgende wyze toegesproken: „Geachte Burgemeester I als voorzitter der feest commissie is aan ray de aangename taak u en uwe eohtgenooto by de intrede in dezo, uwe gemoento, harteljjk welkom te mogen heeten. Waar ik spreek van welkom, kan ik u de ver zekering geven, hiermode niet te vertegenwoor digen een gedeelte, maar geheel Krimpens byrgerjj, waaraan vertrouw, op uwen tocht door de gemunte, waartoe ikf u wenBch uit te noodigon, do sprekendsto bewijzin zal kunnon zien. U, Mevrouw, verzoek ik deze bloemen als een klein bewys van Bympathie der ingezetenen wol te willen aanvaarden Hierna traden vier lieve, aardig in het wit gekleede meisjes naar voren, waarvan de eerste aan Mevrouw oen prachtig bouquet aanbood, hetwelk dankbaar werd aangenomen. Een „Leve de Burgemeester" daverde door de lucht, kanon schoten werden gelost en do muzikanten lieten hunne fanfares hooren. De Burgemeester antwoordde: „Dank, hartelijk dank voor de wyze, waarop wy in deze, onze gemeeute, worden ontvangen. Verre was do godaehte van mij, onthaald to worden op de wyze als thans geschiedt, en het treft ons zeer, dat myne eohtgenooto en ik op deze wjjzo door u allen worden begroot. Krim pen kan er ons slechts te dierbaarder om worden Leve Krimpen a/d IJsel!" Een daverend hoera volgde hierop, de mu zikanten speelden da volksliederen en het echtpaar werd door den voorz'tt- r en den vice-voorzitter naar do geree Is'aandi rytuig. n geleid. De stoet stolde zioh iu beweging. Voorop do commandant dor ruitery, do beer P. Schouten, een flink ruiter, daarna eene afdteling ruiters onder bevel van den officier C. Ooms, hier ra eene grooto, versierde wagen met de muzikanten, eeu vaandeldrager met „Leve de Burgemeester" en eene afdeeling voetyolk, het rytuig van den burgemeester met zyno eohtgenooto en do beide bestuursleden, do hoeren Van der Giessm en Tanis, twee rytuigen mot dB overige leden der feestcom missie, de heeren Otto, Bos, Hejj, Hoogendjjk, Den Oudsten en Verkerk, een iytuig mot de vier meisjes welke het bouquet hadden aange boden, eon vaandeldrager met het wapen der gemeente en eene afdeeling voetvolk, ten slotte eene afdeeling ruiters onder bevel van den officier P. T Schouten. Zoo ging het stapvoets naar het gemeon'ohuis, nadat onderweg even word Btil gehoudeu voor de woningen der voornaamste ingezetenen, waar den getuelen stoet wjju werd aange(>< dun. Even vóór het gemeente huis was een fhiaio eereboog opgericht door het werkvolk, dat op deze wyze ook van hunne hulde wildeu doen blijken. Kosten noch moeiten waren gespaard; hun doel bereikten zij volkomen. Hier werd uitgestegen en het echtpaar naar de raadzaal geleid, waar de ledeu van den gemeenteraad met den waarnemenden burgemeester, den heer C. v. d. Giessen Sr., reeds aanwezig waren. Deze sprak ben als volgt toe: „Als oudste wethouder dor geineento is het mg aangenaam u namens deu raad te ontvangen, ia liet begin vau dit jaar heb ik u, mijnheer de burgemeester, het welkom toe geroepen, dubbel aangenaam is het mjj, dit thans het jonge paar te mogen doen. Wcost overtuigd dat onze beste wensohen voor u beiden zyn. Van barto hopen wy, dat hot nu gesloten huwelijk ryk gezegend moge wezeu en dat py lang gespaard rnoogt blyven voor Krimpen. De Ijjd, waarin wy een eigen bur gemeester hadden, ligt verre achter ons; wjj gevoelen ons gelukkig, dat thans in dat gemis is voorzien. Ook gelukkig stemt hot ous te zien, dat gfl, mjjuheer Koker, zoo volkomen do sympathie der ingezetenen hebt. Dit blijkt tnans duidelyk. Géén wilde achterblijven iu eeno feestelijke ontvangst. Ook u, mevrouw, harteljjk wolkom. Geniet met nw echtgenoot hier vele gelukkige jaren." De burgemeester dankte voor dozo vriende lijke woorden: „Noch rfnjuo echtgenoote, noch ik, hadden eone dorgelyko ontvangst verwacht. Do ingezeteuen, in dezo feestelyke stemming tot onze ontvangst gereed, de leden vau den gemeenteraad, ons hier op deze wyze ontvan gende, hot treft ons diep. Onvergetolya zal deze dag ons zyn; zeor aangename herinneringen zjjn er voor ons aan vorbondeD. U, waarde beer Van der Giessen, mjjn byzorderon dank voor de waarnoming myner betrekking gedu rende mjjne afwezigheid, voor da liefde en yver waarmeé ge u met de behartiging der gemeente-belangen hebt belast. Niet aitjjd zullen we hier in zulk eene feestelijke stem ming bjjeon ^j,u,?,»aar ik hoop cn vertrouw, dat ons samenzflu steeds aangenaam wezen moge." Vervolgens word de eorowjjn geschonken en sprak de heer v. 'd. Giessen Jr.: „Geachte burgemeester en mevrouw I het zjj my vergund namens de feestcommissie met dit glas u beider gezondheid te drinkeD. Nogmaals welkom als eohtgenooten in deze gemoonte. Dat gij zeer vele jaren vol geluk voor elkander gespaard moge blyveol Het staat vast dat, waar we tot boden onzon burgervader moesten deelen met eene andere gemeente, we ertrotschop zjjneen eigen inwonenden burgemeester te hebben, die, we twjjfeleu er niet aan, ons aller belangen ton allen tjjde zal behartigen. Burgemeester, ik hoop dat do gomoonte Krimpen a/d IJsel onder uw bestuur moge groeien en bloeioul" Met dezon dronk werd door allen iugestemd en terugkooronde van hot gemeentehuis de tocht door de gemeente voortgezet. Wegons do slechte gesteld heid van den djjk rond Stormpolder werd hier te voet vervolgd. Do leden van den gemoonte- raad hadden zioh aobter don burgemeester ge voegdde meisjes welke de bouquetten droegen voorop. Voor de woning van den heer Jan van der GiesBen werd even balt gehouden en de bur gemeester ook in Stormpolder wolkom ge- heeten. Een zoontje vau dezen heer bond aan mevrouw Kokor eeu praohtig bouquot aan. By do woning van den heer C. v. d. GiesscO Sr. gingen de heer en mevrouw Koker met de raadsleden en de feestcommissie even nair binnen en werd aan de eerewacht wyu geschonken. Toen Stormpolder was bezocht werd in de rij tuigen gestegen en de tocht voortgezet door het o «enge doel dor gemeente, nadat aohter het eerste rytuig een rytuig met de raadsleden was gevoegd. Toen men am da woning vau Z.E.A. terugkeerde was het half acht. Defeest- commissie werd met de raadsleden binnen ge- noodigd en do sodcron werden op wjjn onthaald. Hier werd de stoet ontbonden. Gedurende een paar uur word Jaar in eeno aardige muziektent, waaraan de timmerman Slouff gratis eenige versiering en vorliohting had aangebracht, oen concert gegeven door muzikanten, wier direofeur heu uit alle ratio's schoon bijeengegaard te hebben. Grooter contrast dan deze muzikanten onderling, zag men niet. Om half tien word een zeer mooi vuurwerk afgestoken, waarioo het terrein, aohter de woning en den tuin van ZEk., ziob uitstekend leende. Het nummer, waarin in vurige letters het woord „Welkom", alsmede hot slotnummer met een „Leve de Bargemaestor", dedon een daverend hoera opgaan, waarmeé aan den overkant der rivier, to Capelle, w-rd ingestemd. De familie van Z E A. bewoog zioh met do feestcommissie en enkele gonoodigden in den tuin en zeer laat soheidde men. Het publiek bleef tot laat in don nacht vroolyk bjjeon; geen wanklank werd gehoord, do grootste orde heersohte don gehcelon avond. Een woord van hulde komt toe aan de commandanten van de ruiters en van het voetvolk; de commissie had veel steun uan ben; buide ook aan de opriohters van do eerepoorten; die aau do grens der gemeen to was van eeu zeer grooto afmeting en veel hadden de bewonors daar zioh getroost om haar te versioron Hot doel dor feestcommissie, vertegenwoor digende de burgery, om den burgemeester mot zjjne oohtgeuoote op waardige wyze te ont- outvangen en den ingezetenen eon pretiigon dag te bezorgen, is teu voile beroikt. 'Lange-Ruigeweide, 9 Aug. De Raad alhier heelt besloten de schoolgelden der Openbare school ainzianlyk te verhoo- geD, wolk besluit aan® heeren Gedepu teerde Staten is toegezondeirter goedkeuring door Hare Majesteit de Komngin Weduwe- Regentes. Door voorstanders van het openbaar onderwijs is in het belang daarvan per aires bij Hooger Bestuur tegen dit raadsbesluit geprotesteerd. §Xieuwpoort, 8 Aug. Bij de jl. Dinsdag plaats gehad hebbende stemming van een lid van don gemeenteraad, wegens het niet aannemen zijner benoeming door het her kozen raadslid P. A. De Bruy'n, zijn inge leverd 31 briefjes, van welke geen enkel van onwaarde werd verklaard. Volstrekte meerderheid alzoo 16, welk aantal door geen dor candidaten werd verkregen. De, meeste stemmen verwierven W. Bacon (12) en J. Den Burger (5) tusschen wie op Vrydag deu 16. Augustus a. s. eene herstemming moet plaats hebben. Nog verkregen D. Van Harten 4, J. Van Meer kerk 4 en G. Slob 3 stemmen, terwyl de overige dj ie stemmen over even zoovele personen wareti verdeeld. "Oudewater, 8 Aug. Aan de Ned. Herv. Gemeente alhier is door de Synode op hare aanvraag toegestaan een bedrag van f 1600, tot het herstellen van kerk en pastorieën. Het kerkgebouw, dat zynen leveusduur reods by eeuwen telt, mocht zich in don Iaatsten tyd niet verheugen over uitnemende heerlijkheid. Waarlijk, die muren, binnen welke zich reeds zoo vele honderden jaren de vrome schare verzamelde om het woord des predikers te hooren, hadden wel iets anders verdiend Maar ofschoon er in het uitheemsche spreekwoord „waar een wil is, daar ia een weg" zekere waarheid ligt opgesloten, is het. toch niet aan de gemeente te wijten, dat haar kerkgebouw zoolang tevergeefs om steun moest vragen. Inder- daad, men was gehecht aan die oude kerk en wilde haar ook niet geheel aan verval prijsgeven; daarom riop men om hulp en men werd gehoord: de reddende hand werd uitgestoken. Moge dan nu ook spoedig dit huis Gods worden ver nieuwd, opdat het ten volle aan zyn doel kunne beantwoorden! Men karr van 't goede waarlijk ook te veel krijgen. Lang hadden wy gesnakt naar regen, maar in den Iaatsten tijd zagen wij in zoo overvloedige mate onzen wensch vervuld worden, dal wij reeds nu wéér die dagen terugwenschen, waarop men zonder eenig gewetensbezwaar kon zeggen „we hebben zomer". Heden morgen scheen hetdat het sehoone jaargetijde zich wéér als zoodanig zou openbaren: de zon werd niet door een dik wolkenfloers verhinderd hare verkwik kende stralen aver 't aardrijk uit te gieten en de blijde morgen beloof laifcen blijden dag. Maar- helaas, om ongeveor 10 uur betrekt de lucht en een donkerzwarte wolk plaatst zich tusschen zon en aarde en giet al spoedig haren inhoud over onze streken uit. „Het regendg of het met bakken van den hemel werd gegoten" - om de volksspreekwyze te gebruiken en met dien stortregen ging gepaard het vallen van hagelsteenen ter grootte van een knikker. IJs midden in den zomer, dat ziet men hier niet alle dagenzoo men ten minste niet in een kelder ter bewaring ervan zit opgesloten. Het genot van dit niet alledaagsche eens te zien zal echter wel niet opwegen tegen de schade, die de hagel en stortregen aan den koren bouw kan hebben berokkend. Op de gisteren in het hótel Doelen gehouden vergadering der „Afdeeling Oudewater en omstreken van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw" is be sloten ditmaal geen afgevaardigde ter algemeene vergadering te Edam te zenden. 'PolsbrockerdAin, 8 Aug. De knecht van den timmerman K. alhier raakte Maandagmorgen, toen hij een weinig water voor don slypsteen wilde scheppen, in een tamelijk breede en diepe sloot. Op zyn hulpgeroep daagden een paar andere knechts tot zjjne redding op en nadat de drenkeling zelf een paar slagen in het water had gedaan in de richting van een over de sloot liggende plank, kreeg men hem oindelyk' te pakken en op het droge. 'Bchellulnen, 8 Aug. Heden morgen is de 1ste schuit geladen met ruim 300 HL. aardappelen. Zestig leden liebben in geschreven om .bij gunstig weêr aardap- polen te delven en te leveren. Nu zyn ze geleverd tegen f 1,35 den HL. Een jongon, die, door den arbeid, in zyne hanien wonden had, heeft, door zijne vingers met inkt te besmoren, bloedver giftiging gekregen. Gelukkig zal men door geneeskundige hulp den knaap nog kun nen heipen, ofschoon de armen reeds op gezet waren. Wnddingsveen7 Aug. De uitslag van de verkiezing voor, een lid van den Gemeenteraad is als volgt: Aantal uitge brachte stemmen 216. Hiervan bekwam de heer J. Van Bergen 103 en de heer J. 0. Vau der Torren 96 stemmen, zoodat de heer J, Van Bergen gekozon is. - Tot onderwijzer aan de openbare lageie school te Boskoop is benoemd de heer J. Van der Graaf alhier. 'Willige-liaugerMk, 9 Aug. Op de vis schery alhier zyn vau 4 op 5 Augustus 1.1. 41 zalmon gevangen. Woerden, 7 Aug. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 240 partijen prijs van Goudsche lo soort f 21 4 24,50, 2e soort f 16 20, zwaardere f26 per 60 kilo. Handel redelijk ylug. Gemengd Nieuws. De heer H. Lycklama Nyeholt te Rotterdam, zal tengevolge van een weddenschap naar ftuy's wandelen. Een ander Rotterdammer, de heer Teixeira de Mattos, zal hem vergezellen. In tien dagen zal mon Parijs moeten bereiken. Te Edam worden in het belang der algemeene gezondheid de kermisrei zigers, die deze stad bezoeken bij gelegen heid der landbouw tentoonstelling, in hunne kramen en tenten van gemeentewege kos teloos voorzien van goed zuiver en gefil treerd drinkwater. Te Utrecht is naar het Huis van bewaring overgabracht de kapt.- kwartierra. N. H. N. Van A., van het lste reg. vest. art., beschuldigd van valschheid in zijne administratie; hij zal deswege voor den krijgsraad te Arnhem terechtstaan. Te Sliedrecht zijn van de veehouders F. P. De Kluiver en P. Kore- vaar respectievelijk 3 en 2 varkens aan besmettelijke vlekziekte gestorven. De districts-veearts deed de dieren onder politietoezicht verbranden en de hokken ontsmetten. Een veehouder uit Nieuwer- Amstel was te Haarlem met een koopman in onderhandeling om een zijner paarden te verkoopen. De koop was gesloten op tien gulden na. Toen inen het paard, na het te hebben afgedraafd, weder vastbond, viel het eensklaps dood neder. De eige naar ontving nu, in plaats van f 160, maar f40 voor het dier. Een man van 74 jaar te Am sterdam is onder het middagmaal gestikt in een stuk vleesch. Het door aanvaring gezonken stoomschip Estafette is door den aannemer A. J. Smit te Rotterdam gelicht; de lading is opgeslagen aan de Maaskado en de stoomboot drijvende aan de werf van de heeren J. K. Smit te Krimpen a/d Lek gebracht om gerepareerd te worden. By een onweder, dat "Woens dagmiddag te Zutfen uitbrak,zijn omstreeks vier uur zes personen, die ondereen berg plaats van gereedschappen naby de be graafplaats schuilden, door het inslaan van den bliksem getroffen. Allen werden in bewusteloozen toestand gevonden en later bleek dat twee hunner waren overleden. Uit Werkendam wordt ons gemeldIn den nacht van 7 op 8 dezer ontstond er brand in een schuurtje aan het einde der kade, welk vuur zich me dedeelde aan drie hooibergen, te zamen 70.000 pond hooi bevattende, welke een prooi der vlammen werden. Niets was verzekerd. Te St. Oedenrode is de vrouw van H. v. d. V., die de kachel met petro leum aanmaakte, hiermede in aanraking gekomen, waardoor hare kleederen in brand geraakten en zij in een oogonblik in volle vlam stond. Zij ylde de deur uit en liep bij haar buurrpan binnen en deze bluschte de vlammen vry spoedig met een natge maakte deken. De ongelukkige vrouw bekwam echter ernstige brandwonden en werd naar het liefdegesticht overgebracht, alwaar zij in zulk een ernstigen toestand aankwam, dat men voor het behoud van haar leven vreest. Een wakkere moeder van twaalf kinderen in het achter Rijndal heeft het onheil brengende getal dertien op de eenvoudigste manier ter wereld ontgaan, door toen zij weêr moest bevallen, haar gelukkigen echtgenoot tweelingen te schenken. Het productieve hondje der gemeente Vuren, van hetwelk wij in no. 1499 (dato 15 Aug. 1894) dezer Courant gewaagden, is helaas I den weg van alle vleesch gegaan. Zal het alzoo den twin tigsten gulden schuldig blyven, het heeft toch gedurende zijn leven een kapitaal van minstens f500 ten bate dezer ge meente vertegenwoordigd, wat men waar lijk van alle honden niet zeggen kan. Een treurig ongeluk heeft Woensdagavond aan den Nieuwen Binnen weg te Rotterdam plaats gevonden. Door een van de zandtreinen die daar den ge- heelen dag af- en aanrijden, werd de 10- jarigen Marinus Adrianus Staaij overreden. Byua de geheele trein ging over het lichaam van den jongen heen, zoodat de werklieden en eenige politieagenten, die spoedig op het alarm kwamen aanloopen, hem dood onder den trein vandaan haalden. De wielen waren over do boenen en den hals heengegaan. Het lijkje werd in een in aanbouw zynd woonhuis gedragen, en de politie had handen vol werk om het publiek op een afstand te houden, daar men eerst niet wist wie het ventje was. Dr. Vuylsteke kon by zyn komst slechts den dood con- stateeren. Op verzoek van den vader, die aan Schooneberg woont, werd het lykje per brancard naar Crooswyk vervoerd. STADSNIEUWS, Schoonhoven, 9 Augustus. De heer A. J. Overdijkink, die in de raadsvergadering van gisteren is benoemd tot wethouder, heeft die be noeming aangenomen. '—Aan den heer J. F. Versteeven is, als firmant der firma wed. Hondorff Block Braet, loodwit fabrikanten alhier, de onderscheiding te beurt gevallen van H. M. de Koningih Regentes om voor deze fabriek haar Koninklijk wapen te mogen voeren. In onze gemeente bestaat sedert 1778 de loodwitfabriek bekend onder de firma wed. Hondorff Block Braet. De opvol gende eigenaars hebben steeds de beweeg kracht met paarden verkregen. De tegen woordige eigenaar, de heer J. F. Versteeven, heeft echter aan de fabriek een groote uitbreiding en verbetering gegeven. De beweegkracht door paarden is door atoom vermogen vervangen; de vervaardiging yan Uit loodwit i3 thans geheel fabriek matig ingericht en aan de geheele inrich ting zelve zyn tal van verbeteringen aangebracht, zoodat van bevoegde zijde de inrichting zeer wordt geroemd en de inspec teur van den arbeid heeft verklaard, dat de fabriek aan al de gestelde eischen geheel voldoet. Voeg daarby, dat het fabricaat eene algemeene beroemdheid heeft verkregen en tal van leveringen aan de Ministeriön van Marine en Koloniën zooveel bewijzen zijn, ilat bet zuiver loodwit zeer gezocht en op prijs gesteld wordt De naam der fabriek is zoowel bier ie lande als in het buitenland en in de koloniën gevestigd. •- Heden had in het Heeren Lo- gement de besteding plaats van het bouwen van eene teekenschool. Ingekomen waren de navolgende biljetten: van H. J. J. De Hoog f 5820; J. W. Dogterom f 6700; J. Liiklema f 5988; H. Peltenburg f 6468.60; 0. Kok Nz. te Ammerstol f 5660; Joh. Klip f 5724; O. H. Kutjlenburg f 5687; O. De Vos f 5750. Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. Het notengewas heeft by de verpachting op Woensdag j.l. opgebracht f88.- Tengevolge van den uitslag van het onlangs door cadetten der cadet tenschool te Alkmaar afgelegd vergelijkend examen voor toelating als cadet bij de koninklijke militaire academie te Breda, komt tegen 1 October voor eene plaatsing bh dio inrichting o. a. in aanmerking voor Infanterie hier te lande: de cadet D. J. C. H. Brussen. Het Concert in 't Heeren- Logement, op jl. Dinsdag, heeft ruim schoots aan de verwachting beantwoord. Hoe kon 't andersmen wist, wat men van den heer en mevrouw Snoer, wier eerste optreden alhier (2 Aug. 1894zulk een hoogst gunstigen indruk had achter gelatenT te genieten zou krijgen en de heer Snoer had zelf verklaard, dat het publiek met het spel des heeren M. Wolters „verbazend ingenomen" zou zijn. Een ademlooze stilte bewees dan ook, hoe alle nommers van 't uitgelezen programma en niet het minst de overweldigend sehoone solo's voor viool, van den vroeger hier nog onbekenden virtuoos M. Wolters het publiek meevoerden en in verrukking brachten. Ook de ensemble stukken (voor slechts drie instrumenten) ontwikkelden zooveel kracht en schoonheid, als slechts de handen van met hooger muzikaal ge voel bezielde kunstenaars kunnen tooveren. Geen wonder dat een daverend applaus telkens de hoogst voldane stemming be wees van 't publiek, dat ten slotte nog werd verrast door een aangrijpend duo, Meditation sur le 1 er prélude de Bach, par Gounod, (Ave Maria) voor viool en harp, waarbij opnieuw ook de bijzonder krachtige en welluidende toon (als die eener vleugel piano) van laatstgenoemd zeer kostbaar en eenig instrument, in de hand van zyn bekwamen meester, duidelyk uitkwam. Moge het kunstminnend publiek onzer gemeente nog menige, zoo heerlijke avond te genieten worden gegeven! Zulke avoir den doen goed en vorhoogen het aesthe- tisch gevoel op buitengewone wijze. Op de wekelyksche markt waren Woensdag aangevoerd ruim 50 biggen, prijs f 4 f 9 per stuk. '- Op het Hofland zijn van den veehouder W. Den Hoed drie varkens van de vyf stuks plotseling overleden. De Rijkaveeai ts plaatsvervanger de heer Anker te Oudewater heeft, aangezien hy niet mei iu de gelegenheid was de oorzaak van den dood te constateeren, nu de overige varkens verdacht verklaard van besmettelijke varkensziekte „vlekziekte." Gemeenteraad van Schoonhoven. Zitting van 8 Aug. 1895. Togenwoordia: de heeren P. Greup, J. P. Nie- kerk, C. Van Willens waard CLb., A. r. Lom wel, A. J. Overdykink, Mr. J. K. Van Weel, A. Kuylenburg, A. Verroejj, N. Kooiman, J. J. Lazonder en J. G. Doesburg. Voorzitter de heer Mr. A. D. H. Kolff Do notulen der vorige vergaderingen worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter doet lezing van de navolgonde ingekomen stukken. 1. Bezwaarschriften tegen den aanslag van den hoofdeljjken omslag van A. v. d. Hek, Wed. P. v. d. G/jjp, Wed. Maal Pellelier, P. Schoon Thim, H. A. Van Baaren, H. T. v. d. Braak on C. A. Wisboom. 2. Eeno missive van den hoer C. Bosoh, waarbjj deze ontslag neemt als lid der plaatselyke school commissie. 3. Eene missive van den heer J. A. A. Schwan, eveneens inhoudende verzoek om ontslag als lid dierzelfde commissie. 4. Een adreB vau de commissie tot viering van bet Koninginnefeest, houdende roededeeling tot viering van den verjaardag van onze geëer biedigde Koningin, tevens verzoekende niet alleen den moreelen maar ook den stoifelyken steun. De voorzitter stelt voor om B. en W. een orediet te verleenen gan f 150 ton einde op ge- hjjke wyze als het vorige jaar het Koninginnefeest te vieren. Dit voorstel, in omvraag gebraoht, wordt goedgekeurd met 10 tegen 1 stem. Tegen de heer C. v. Willens waard CLz. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde het uitloten van een aandeel van de leening ad f 10.000, waarvan nog 11 aandeden ad f 500 by deze afscheid al. raadslid en feliciteert de gemeente Schoonhoven met zulk oen achtbareu wethouder, die zich by de stembus zoo mooi heeft aangesteld. De voorzitter roept den heer Van Lom wel tot de orde. De heer A. J. Overdykink vraagt het woord, üe heer P. üreup zegt tagen den heer Over dykink „zwyg", de voorzitter heeft hem (Vau Lorawel) reeds het woord ontnomen. De voorzitter verzoekt dat geen beleedigende woorden zullen worden gebezigd. De beer Overdykink zegt: mynheer de voor zitter, ik wil alleen tweo spreekwoorden in het midden brengen lo. van de splinter en de balk; 2o. van het gesohotter van schurftige schapen die geschoren worden. De heer A. v. Lomwei zegt„dank je wel". Niemand moer het woord verlangende, Bloit de voorzitter de vergadering. INGEZONDEN. Builen verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Wy waren gisteren tegenwoordig bë de ge meenteraadszitting en hebben toen tot ons groot jjonoegen gezien, dat U vertegenwoordigd was door iemanddie stenografisch alles opteekende, zoodat wy thans de zekerheid hebben dat de raads verslagen de zuivere waarheid bevatten. En al mogen die verslagen voor Uwe admi nistratie zeer vele moeiten veroorzaken, ieder belangstellend ingezetene zal U voor het raads- verslag dankbaar zën en wel om de navolgende redenen. lste behoeft men, om iets van 'b Raads han delingen te weten te komen, niet on verkwik kende vergaderingen bë te wonen. 2de zal men in de gelegen hek' zën het woord „gemeentebelang" beter te leeron waardeeren. Eenige toehoorders op de publieke tribnne. Tot loting overgaande, wordt getrokken no. 11. Daarna is in behandeling het onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen leden, de heeren P. Greup, J. G. Doesburg, Mr. A. D. H. Kolff eu J. Valk. De voorzitter benoemde als Commissie van onderzoek de heeren C. v. Willens waard CLz., N. Kooiman en J. P. Niekerk. De vergadering wordt geschorst. De vergadering weder heropend zynde, brengt de Commissie rapport uit en adviseerde, de be noemde leden toe te laten. De heer v. WilleuBwaard CLz. maakt als voorzitter der Commissie do opmerking, dat vol gens de kiezerslyst de heer Valk geboren zou zyn te Lekkerkerk, terwyl by de geloofs brieven was overgelegd een geboorte-acte uit de gemeente Krimpen n/d Lek. De voorzitter brengt het rapport in omvraag, dat aangenomen wordt met algemeene stemmen. De voorzitter stelt aan de orde het be noemen van een wethouder; by de stemming waren 6 stemmen uitgebracht -op den heer A. J. Overdykink en 6 stemmen op den heer J. G. Doesburg, zoodat de heer A. J. Over dykink tot wethouder werd gekozen. De voorzitter biedt namens B. en W. de rekening der gemeente over 1894 aan en wel in ontvangsten 1 43.293,06, uitgaven f42.885,26», batig saldo f 407,80». De rekening wordt gesteld in handen dtr Commissie van Financiën. De heer A. Van Lom wel staat op en neemt Vervolg der Nieuwstijdingen. De bekende firma J. Wilh. Vergeer Co., boterhandel te Zutfen, is benoemd tot hofleverancier van H. M. de Koningin-Weduwe Regentes met de vergunning tot het voeren van Hr. Ms. wapen. 'Goudriann, 9 Aug. Met ingang van den 16. dezer is benoemd by de posteryen tot bode van hier op Ottoland de heer A. Den Hiian. §tiroot Atuniers, 9 Aug. Door de kerk voogden der Ned. Herv. kerk alhier werd Zaterdag aanbesteedhet bouwen van een schuur achter de pastorie en het maken van eenige veranderingen aan de consistoriekamer. Aannemers werden, Metselwerk: Van Loo en De Kovel voor f630. Timmerwerk Kentie en Macdaniël voor f 403. Verfwerk Hamburg en De Boer voor f120. Door de kaashandelaars werd deze week de kaas gekocht bier en in de environs voor de navolgende prijzen: lste qual. van f20 tot f23; 2de qual. van f 16 tot fl9^. Zwaardere soorten tot f24 de 50 K.G. De handel is over 't algemeen redely k. Hardingsveld7 Aug. Onze geachte predikant, de heer Ds. K. W. Hulstyn, herdacht gisteren den dag, waarop ZEw. vóór 30 jaar de evangeliebediening aan vaardde; de vele toehoorders, waarin ZEw. zich, als hij optreedt, steeds mag verheu gen, getuigen, dat Ds. Hulstiju zich hier in korten tijd bemind heeft weten te ma ken. De vele belangstelling, welke hij bij deze gewichtige gebeurtenis ondervin den mocht, zy hem een bewijs, dat zijn werk in goede aarde valt. Zondag 11 Aug. a. s. hoopt ZEw. deze gebeurtenis in de voormiddag godsdienst oefening te herdenken. 'Hoornaar, 8 Aug. Sedert de vorige week is de prys der kaas nagenoeg de zelfde gebleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 17 A f23 de 50 KG. besteed. Jaarsveld, 8 Aug. Op de heden alhier gehouden publieke verkooping vau boom vruchten werd besteed f 1,75 a f2,25 per hectoliter aan den boom, naar gelang van de kwaliteit der vruchten. Voor uiter waarden naweide we^d gemiddeld f 30 per hectare betaald. Oud Alblas, 9 Aug. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds. H. Van Griethuijzen Az. te Oosterwolde. Lopikerkapel, 6 Aug. De overvloedige regen vau den Iaatsten tyd heeft aai\, alles nieuw leven geschonken. De weiden zyn weer flink van gras voorzien en vooral het etgroen vertoont zyn schoonste kleur. Het is aan de hoeveelheid melk reeds te morken, dat het vee weêr naar hartelust kan grazen. De grienden zyn Bedert een 14 dagen aanmerkelyk ge wassen, maar wat vooral den gunstigen invloed van het heerlyke weêr ondervindt, dat zyn de vruchten. De appelen o. a. beloven ruimen oogst; peren minder dan middelmaat en noten een overvloed. Notaris N. F. Cambier van Nooten hield dezen morgen in het koffiehuis „de Roode Leeuw" zyne gewone jaarlyksohe verkooping van boomvruchten uit 68 boomgaarden. De pryzen, daar beBteed, liepen van f 1,50 tot f 2,25 per H.L., gemiddeld dus f 2. In vergeiyking mot andere verkoopingen is de prys hier der halve hoog te noemen. Vry dag-avond jl. laadde de schipper do eerste vruchten, vooral peren, voor de Utreohtsche markt. Er zullen nog honderden soh niton vol verzonden moeten worden, zal de voorraad in deze streek verkocht zyn. Doordat er onder Jaarsveld en Lopik zich nog steeds gevallen van typbus voordoen, heeft de burgemeester by aanplakbiljetten de inge zetenen opnieuw aangemaand, het drinkwater uit slooten en weteringen niet anders dan goed gekookt te gebruiken, 't Is te hopen dat mon aan die raadgeving gevolg zal geven. De groote menigte wil er moeielyk aan. Voor het Kinderziekenhuis te Utrecht is -door de leerlingen der openb. school f 2,15 aan het yverige dames-comité verzonden. 'Meerkerk, 8 Aug. Met het krieken van den dag was ieder reeds in de weer om alles, wat er nog aan de versieringen ontbrak, in orde te brengen. Het weêr was goed en, met üitzondering van een paar onweersbuien, bleef-het deu ganschen dag droog. Om 8 uur in den morgen was er in het dorp al zooveel drukte als anders op een kermis en toen om ruim 10 uur eene kleine vloot vanfeestbooten aankwam, was de drukte onbeschryfeiyk. Met de muziek der jagers voorop trok men in statigen optocht naar het keurig versierde zangterrein, waar de voorzitter, de heer De Man, met het uitspreken eener rede, die we in een volgend nommer, evenals de slotrede, woordelijk zullen meedeelen, het feest opende. Alles ging daarna ge regeld door, geheel volgens de program ma's, totdat de heer De Man met een slot woord de feestvergadering sloot. Alstoen nam de Burgemeester, de heer S. H. Binkea het woord, wenschte den Bond geluk met het goed geslaagde feest, uitte voor diens welzijn de beste wenschen en dankte in keurig gekozen woorden het Bondsbestuur, de burgerij eu besturen van de vereeni- gingen mot hunnen directeur alhier, voor de voortreffelijke manier, waarop zij allen hadden meegewerkt, om dezen dag voor velen tot een onvergetelyken te maken. BU de verloting, die toen plaats had, behaalden de vereenigingen te Strtjen, Oud Beierland en Ottoland elk een prys. Na afloop van het vuurwerk verplaatste zich de feestvreugde naar het dorp, waar men tot den volgenden morgen hoogst gezellig by'een bleef. Zelden is er een feest zoo goed geslaagd als dit. Wanklanken zyn niet gehoord. Ruim 6000 menschen waren op het terrein aanwezig. 'Meerkerk9 Aug. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd 25 vrachten. De handel is redeiyk. Men besteedt voor lste kwal. van f 21,50 tot f 28,50, voor 2de kwal. van f 19,00 tot f- 21,00 per 100 halve KG. Voor zwaardere, soort tot f 26. Vi88cheri)-Berichten. 'Ammerstol, 9 Aug. Van Zaterdag 8 tot en met Vrijdag 9 Augustus zijn alhier ter markt aangevoerd 433 zalmen; prys van Zomerzalm van f 0,65 f 0,95 en van Jacobszalm vam f 0,55 f 0,70, per I kilo. 'Kralingen, 9 Aug. Deze week werden ter markt aangevoerd 4134 zalmen, prys groote f0,75kf0,95, kleine f0,65 af0,75, St. Jakobszalm f0,60 k f0,75 per 5 ons. Gedurende den verboden tijd voor de zalmzegenvisscherijen, zullen in het water van Renswoude zes zalrmteeken geplaatst worden. Eenige berichten wachten op plaatsruimte. BEURSBERICHTEN. pC. 8 Aug. Nederl. Werk. Schuld. 2{ 94 Dito dito3 1011 Dito dito .- .3J lOlj Hong. Obl. 1889. 4^ 104J Dito in zilver. .4} 86i Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 83 ,V Dito Feb.-Aug. 5 84J Dito zilver Jan.-Juli. 5 84,', Dito Apr.-Oct. 5 83» Portugal, Oblig. m/t. 8 26» Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 96| Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 100TV Dito Obligatieleen. 1880. .4 971 SpanjeBuitenl. Perp. 4 60| Dito Binnenl. Perp. 4 52 Egypte Oblig. 18764 103| Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. .3 53 J Russ. S. K. Chk.-Az.500k2000 M. 4 99^ Dito Orel-Griasi. 500 k 2000 Mk. 4 98 ,»T Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 90} Centraal-Pacific. Oblig. 6 1041 Loten Amsterdam f100. 3 112 Loten Rotterdam3 108 MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 7 Juli. Boter, le qual. 55 ct.2e qual. 50 ct. per half kilo. Kaas f20 k 24,- per 50 küo. Vette kalveren 23 k «6 ct. per kilo. Vette varkens van 16 k 18 ct. per kilo. Biggen f8if7 per stuk. Aardappelen f2,50 k f3,50 per HL. Eieren f3,50 per 100 stuks. Gouda, 8 Aug. Kaas, le qual. f24,— A 26,-, 2c qual. f21,- i 23,-, Noord Holl. f22 i 26,—Aangev. 180 partyen. Boter: pry's der goêboter f 1,20 k 1,35, weiboter f 1,i»l,l5 per kilo. Rotterdam, 6 Aug. Aangevoerd 400 vette runderen, 1047 magere dito, 341 vette en graskalveren, 50 nuchtere kalveren. Prijzen: vette runderen le qual. 70ct., 2e qual. 65 ct, 3e qual. 58 ctmelk koeien f 170 k 220, kalfkoeien f 160. Gemeente Schoonhoven. - Yan 7 tot 9 Augustus. Geboren: Gerard Pieter, z. van D. de JoDg en G. do Vaal. Pieter, z. van M. N. Pek on A. Speksnyder. Abraham, z. van G. van der Leden en A. Vlok. Barend, z. van A. J. Wester waal en E. van Anrooy. Getrouwd: P. van Gelder (van Aalten)en E. Schenk. Gemeente Papekop. Van 1 Juli tot 1 Augustus. Geboren: Hendrik Bondewyn, z. van J. Nyland cn Ch. de Rumph Gemeente Schelluinen. Van 1 Juli tot 1 Augustus. Geboren: Arigje en Magobelije, dochters van A. van Houwelingen on A. Nomen. Aria Pieter, z. van H. R. van der Ueldt en C. G. Benschop Overleden: T. Peele, oud 8 m. M. van Houwelingen, oud 15 d. A. van Houwelingen, oud 18 d. Den 14. Augustus a. s. hopen onze geliefde Ouders JAN STOPPELENBURG en NEELTJE VERKAIK hunne te gedenken. HUnne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Lekkerkerk. Ondertrou wd: ELSJE MEUER en H. THEMANS, Wedr. van R. Koopman. Doetinc'hem, Justus 1895. Getrouwd W. A. VAN KEKEM, Wedr. van Mej. A. A. De Jong, en K. E. POSTMA. Ameide, 7 Aug. 1895. Heden overleed te Krimpen a/d IJssel, zacht en kalm, onze geliefde Behuwd- en Grootmoeder, de Weduwe G. BOTH DE GRAAF, in den ouderdom van ruim 76 jaren. Uit aller naam, P. v. d. LINDE. Krimpen a/d IJ., 4 Aug. 1895. aan Familie en Bekenden by mijn ver trek naar Zuid-Afrika. W. KOOL. Hamburg (a/b Pretoria), 5 Aug. 1895. op het „ANTWOORD" in No. 1600. De stellers begiypen hun eigen woorden niet: het gaat niet over personen, zeggen ze, maar de lste adv. was een vuile persoonlijke insinuatie; ze willen, wat ze schreven, in het openbaar bewijzen, maar blyven nog steeds verborgen. Begrype, wie kan. Laster, anders niets. Zulke ernstige beschuldigingen plaatst een man van karakter slechts geteekend met zyn naam. Die iets te vorderen heeft van-, ver- schnldlgd is aan - of verbintenissen onder zich heeft, betrekking hebbende op de nalatenschap van den Heer W. J. U. VAN ROOSENDAAL, in leven Notaris te Gorinchem, wordt verzocht daarvan vóór 15 Augustus 1895 opgaaf te doen aan T. ANEMA, Cand. Notaris te Gorinchem, Eind, B. 126. TERSTOND GEVRAAGD: tegen hoog loon. Adres: A. BOUTER, Mr. Metselaar te Schoonhoven. ER BIEDT ZICH AAN: bjj voorkeur op een zoodanigen molen, waaraan tevens stoom is verbonden. Hoog loon geen vereischte. Adr. fr. brie ven, lett. A, HULPPOSTKANTOOR te Puttershoek. TERSTOND GEVRAAGD: van den P. G.tegen goed loon. Melken geen vereischte. Adres, motto „Meid", aan het HULPPOSTKANTOOR te Nieuwerkerk a/d IJssel. B. E. BOER, Landbouwer te Haastrecht bij Gouda, vraagt ten spoedigste eone flinke BOERENMEID. Brieven, franco, doch liefst in persoon. GEREF. KERK A, KOESTRAAT, Kondag 11 Augustus 1895, 's voormid dags 9} uur en 's avonds 6 uur: De WelEerw. Heer Emeritus-Piedikant te Nijkerk. De Heer en Mevrouw VAN KEKEM- POSTMA betuigen, mede namens weder- zijdsche Familie, hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid Yan hun Huwelijk ondervonden. Op Woensdag 21 Augustus 1895, des morgensom 10 uren, zal door den Heer J. T. VAN DE GRAAF te Wijngaarden, in het Koffljhuis van M. WAPPEROM te Papendrecht, worden aanbesteed: Het BOUWEN van Bestek en teekening ligt van af Dings dag 13 dezer ter inzage in voornoemd Koffljhuis. Inlichtingen verstrekt de Architect C. BROERE Kzoon te Nieuw Lekkerland. Te bevragen by E. VERSLUIS te Lopik. Komen aanloopen een HOND (reu) wit met bruinen kop en hangende ooren, vermoedelijk een jachthond. Tegen de gemaakte on kosten terug te bekomen bij den Burge meester van Streefkerk. 75 Ter Boekdrukkerij van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven worden 100 Naam kaartjes, op helder wit carton, in net étui, voortaan geleverd voor slechts 15 CENTS. Op hjn bristol carton in luxe-étui flt-. 1°. 'a Morgens 9 ure, met PAREN, om flinke pryzen en premlfin, bestaande in KUNSTVOORWERPEN. Van do mededingende paren moet één van belde In Bergambacht woon achtig zyn. Aangifte by C. BEZEMER tot Woens dagavond. 2®. 's Namiddags 2 ure, te WOERDEN zal op Dinsdag 27 Au gustus 1895 bij inzet en op Dinsdag 8 September d. a. v. by afslag, telkens 's voorm. 11 uur, in het Café van de Wed. SOUTENDIJK te Linschoten, publiek verkoopen DE KAPITALE gelegen onder de gemeenten Verhuurd voor f 1950,— per jaar en f 100,- Mest, het Land tot 1 November 1895 en de Gebouwen tot 80 April 1896. Te veilen in 8 perc., combinaties en massa; breeder by biljetten omschreven. Aanvaardiugonder gestanddoening der loopende buur, by de betaling op 12 No vember a. s. Grond- en andere lasten f299,42 p. j. Inlichtingen verstrekt de Notaris. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voornemens op Vrijdagen 30 Augus tus en 6 September 1895, telkens des morgens ten 10 ure, ten huize van C. BEZEMER te Bergambacht, in het openbaar, in perceelen en combinatiën, te verkoopen: geteekend No. 622, met HOOIBERGSCHURENverdere Getimmerten, Erve, alsmede eenige-per ceelen uitmuntend aaneen staande en gelegen in Beneden- berg ondor do gemeente ter grootte van II Hektaren, 75 Aren, 76 Centiaren. Om te aanvaarden: do Landerijen 1 De cember 1895, het overige 1 Mei 1896. Breeder by biljetten en inlichtingen by den Notaris. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voornemens op Donderdag 12 Sep tember 1895, des voormiddags ten 11 ure, in „DE GROOTE BOER" te Lek kerkerk, in het openbaar te verkoopen: geteekend D 27, met SCHUURverdere GetimmertenErf, alsmede eenige perceelen en AANBEHOOREN, staande en gelegen onder de gemeente groot 4 Hektaren, 46 Aren, 28 Centiaren. In perceelen by billetten omschreven. Om te aanvaarden: de Landeryen den 1. December 1895, de Woning en Erve den 1. Mei 1§96. Inlichtingen by den Notaris. De Notaris A. CASTELEUN te Streefkerk is voorne mens op V r ij d (t g den 16. Augustus 189 5, 's voorraiddags ten 10J ure, by de Wed. J. BARON te Nieuwpoort, by afslagin het openbaar te verkoopen (geteekend no. 99)met ERF en GROND te aan de Oostbinuenhaven by het Schoolge bouw, te zamen groot 1 Are55 Centiaren, Ingezet en verhoogd tot f 750,—, Te aanvaarden by de toewyzing. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris,

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 2