THfiE. Tlttt E. CASSUTO F. 1. LAMBERTS ill, ra AlStrtl Woensdag: Grand Spectacle ConrtM 3 125-jaiie Ecltmert! BiHLBOElNlID, E. BRANDSMA, H. A. VAN BAAREN. VERMAKELIJKHEDEN Specialiteiten- en Operetten-Gezelschap, in Huishoudelijke- en Luxe-Artikelen, ft BURGERLIJKE STAND. fldvertentiën. KNECHT. BERICHT VAN INZET. E. J. Kühne, NIET te consulteeren. BAKKERSLEERLING, Dienstbode Dienstbode WERKMEID, PHOTOGRAPHIE. J. LASONDER, TE GOUDA BERGAMBACHT, EENE KEUKENHEID, 3 September 1895 Het is thans 50 jaren POFFERTJES- EN WAFELKRAAM T. H. VAN DER STEEN, gedurende de KERMIS te SCHOONHOVEN, Lokaal „VAN ZESSEN", Dinsdag: BUITENGEWONE TOONEELVOORSTELLING „VAN DE PERMETOASIE", H. D. NIEUWENHUIJZEN. LACH-SUCCESÜ! VRIJDAG: KEGELWEDSTRIJD (Vrije Toegang), Groote Kinder- en Familie-Voorstelling en Kinderbal. Van af Woensdag 4 September en verder gedurende de Kermis, i*r TABLEAU DE LA TROUPE. DE AMSTEBDAMSCHE KEUKENMEIDEN. - Bü Kon. besluit is benoemd tot hypotheekbewaarder te Amsterdam G. Van Iterson, administrateur der registratie by het departement van financiën, en als zoodanig benoemd J. C. Bouraan, inspec teur der registratie by het departement De vergadering van de Tweede op Dinsdag 10 September is stemd tot het trekken der afdeelingen en de daaruit voortvloeiende keuze van voor zitters en. onder-voorzitters. Den dag daaropvolgende zal het afdee- lingsonderzoek yan de kieswet aanvangen. - Het gevolg van Hare Majes teiten de Koningin en de Koningin-Re gentes, by haar bezoek aan Overysel en Drente in September, zal bestaan uit: Barones Van Hardenbroek van 's Heer aartsberg en Bergambacht, geboren gravin v. Limburg Stirum, grootmeesteres v. Hare Majesteit de Koningin-Regentes; jonkvr. F. L. H. Van de Poll, sur intendante der opvoeding van H. M. de Koningin; A. J. Juckema van Burmania, barones Rengers, hofdame van H. M. de Koningin Regentes; miss Saxton Winter, Engelsche gouver nante van H. M. de Koningin; mevrouw Kreusler, lectrice van Hare Majesteit de Koningin Regentes; K. J. G. baron Van Hardenbroek van 's Heeraartsberg en Bergambacht, opperkamerheer van Hare Majesteit de Koningin; jhr. Mr. P. H. Gevers Deynoot, directeur van het Kabinet der Koningin; J. E. N. baion Sirtema van Grovestins, luit.-kolonel, adjudant van Hare Majesteit de Koningin H. W. J. E. baron Taets van Amerongen, kamerheer van Hare Majesteit de Koningin; jhr. S. M. De Ranitz, kamerheer van Hare Majesteit de Koningin, particulier secre taris van Hare Majesteit de Koningin- Regentes; C. A. baron Bentinck, adjudant i. b. d. en eerste stalmeester van Hare Ma jesteit de Koningin; jhr. C. L. Van Such- telen van de Haere, 1ste luitenant, ordon- nance officier van Hare Majesteit de Ko- By de door het gemeentebe stuur van Kethel en Spaland gehouden aanbesteding van het maken van den polderweg, zijn ingeleverd 10 inschryvings- biljetten. Laagste inschry ver A. Kraayen- veld te Sliedrecht, voor f 15.250. - Te Uselstein hoopt Mej. W. Van Stralen-Walet, op Maandag 2 Sep tember e. k., haar zilveren Jubilé als gemeente-vroedvrouw te vieren. De Hooge Raad heeft het cas satieberoep van den gepens. kapitein van het Indisch leger J. v. V. verworpen en alzoo zyne veroordeeling tot 2 jaren ge vangenisstraf wegens diefstal van effecten gehandhaafd, geheel in overeenstemming met de beslissing van het Hof, dat niet de beklaagde als bewoner van het huis waarin zich de effecten bevonden, maar zyne schoonmoeder als houdster van de sleutels van het geldkistje de detentie over de gelden had. Voor het gerechtshof te 'sGravenhage verscheen gisteren een ar beider uit Berg-Ambacht, door de recht bank te Rotterdam veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, omdat hy een bedrag van f 170 aan bank- en muntbiljetten zou ontstolen hebben van een beschonken man. Beklaagde beweerde het geld, dat by hem gevonden werd, van den beschonkene ten geschenke gekregen te hebben en zjjn verdediger Mr. H. J. M. De Vries conclu deerde tot vryspraak, maar het Openbaar Ministerie vorderde bevestiging van het vonnis. 47 schoolkinderen uit Giesen- dam (Oudekerk) bezochten gisteren onder geleide der onderwyzers de Diergaarde en andere bezienswaardigheden te Rotterdam. De kinderen waren alle met oranjestrikken getooid. Door de stoombootreedery Fop Smit Co. werden zy voor verlaagden prys vervoerd. Gorinchem, 23 Aug. In de heden ge houden raadszitting werden benoemd: Tot onderwijzer aan de burgerschool voor jongens, op eene jaarwedde van f 700, de heer C. Roovers te Vianen; tot onderwyzer aan de school voor 1. o. no. 1, op eene jaarwedde van f 550, de heer J. Van Mansom te Maartensdyk. *Alblasserwaard en Vyfheerenlanden, 30 Aug. De handel zoo in kaas als boter was deze week willigkaas 50 cents per 50 kilo hooger; boter onveranderd in prijs. Men besteedt thans in deae streken voor: kaas van f 17 tot f 22,60 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteitgoêboter 10,55 weiboter f 0,45 per j kilo. gAmrlde en Tienboven, 30 Aug. De handel in aardappelen is ilauw en de prijs zeer laag; f 1,75 f 2 per hectoliter blauwen; de kwaliteit is zeer goed, het beschot der blauwen gunstig, dat der klein- gelen zal over 't algemeen slechts middel matig zijn. De ziekte in de vrucht is hi len in de meeste akkers van weinig beteekenii. - In het jachtveld onder deze ge meenten worden tot nog toe weinig hazen opgemerkt, waterwild daarentegen ziet men veel. Te rekenen naar de geweerschoten die men 'savonds hoort, wordt er nogal jacht op gemaakt. 'Aiuelde en tienboven, Si Aug. Nog voortdurend is de sterfte in deze gemeenten buitengewoon gering; te Ameide kwam sedert 8 Juni en te Tienhoven sedert 10 Mei 11. geen enkel sterfgeval voor, wat voorzeker op eene bevolking'van pl. m. 1900 zielen eene zeldzaamheid is. Berg-Ambncbt, 80 Aug. Gisteren na middag is in de buurtschap Zuidbroek de hofstede afgebrand, bewoond door W, Kozendaal. De brand nam zoo schieH)k toe, dat men niets dan eene kast, eene« klok en een paar dekens kon redden. Ook het paardentuig van R's. ouders, die hem juist dien dag bezochten, is verbrand. De spuiten van ons dorp, 1 uar van daar, konden niet veel meer doen dan den brand i8 het hooi te stuiten. Inboedel en be huizing waren verzekerd. Waarschijnlijk is hooibroei oorzaak van den brand. - Het zoogenaamde roode kroos ver toont zich alhier weder in alle slooten. Men is nu bezig met het winnen van na- hooi, hetwelk een zeer goed beschot op- 16 Bodegraven, ih Aug. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd262 wagens, te zamen 15.520 stuks, wegende 68.059 kilo; prüs le soort Goudsche f 221 zwaprdere f 26 j2e soort f 19 j 4 21 hieronder 21 wagens Derbykaas; prijs le soort f 284 a -2e soort f 20j 4 22 28 wagens Edammerkaas; prijs le soort f 27; 2de soort f21 4 22 J. Handel vlug. Oieaen-Nieuwkerk, 28 Aug. Maandag, is op de algemeene begraafplaats alhier bijgezet het lijk van den persoon, die Za-" terdag verdronken is gevonden in eene sloot in den polder Peursum. Het is ge bleken te zijn een doofstomme schoen maker, vroeger gewoond hebbende te Hoornaar, thans verblijf houdende te Nieuwland en lijdende aan toevallen. Uiesen-Oudekerk28 Aug. Naar men meldt, hebben heeren Gedeputeerden de verkiezing van een Hoofdingeland voor den polder Giesen Oude-Bovenkerk nietig ver klaard, zoodat eerlang de ingelanden op nieuw zullen worden opgeroepen. 'Goodrl.an, 29 Aug. Voor de betrek king van onderwijzer heeft zich hier slechts één sollicitant aangegeven. "Groot-Ammern. 29 Aug. Zaterdag 11. hield de alhier gevestigde afdeeling van het Ned. Onderw. Gen. hare gewone maan- delijksche vergadering in „de Groote Boer" te Lekkerkerk. De heeren H. J. v. Dongen en G. G. v. Wagensveld brachten verslag uit van de algemeene vergadering te Rotterdam, en de heer P. K. Magielse zette zijne lezing over het geschiedenis-onderwys voortbetoogde, dat het onderwys voor 't meerendeel mondeling moest worden ge geven en bestaan moest uit mededeelingen, beschrijvingen en schilderingen van aller lei aard, zoo breed mogelyk opgevat. De onderwijzer diende zich te verplaatsen (in gedachten altijd) op het tooneel, waar de handeling voorvalt. Als repetitie kon den leerboeken goeden dienst doen; ter bevordering van de eenheid in methode, was hy er voor, dat dit onderwys zooveel mogelyk aan één persoon werd opgedragen. De heer Zevenbergen wil aan de hand van het leerboek reproductie van het geleerde. De heer v. Essen vreest, dat men geen ge noeg aanknoopingspunten zal vinden, om de belangstelling der leerlingen te wekken. Nadat de heer Magielse den dank der vergadering had ingëoogst voor zyne be langwekkende rede en de sprekers kortelyks had beantwoord, ging de vergadering uiteen. S Groot-Ammers, 30 Aug. Door de kaashandelaars werd deze week de kaas ge kocht voor de navolgende prijzen: 1ste kwal. van f20 tot 23j2de kwal. f 16 tot 19 J. Zwaardere soorten tot f25 de 50 K.G. De handel is redejyk. De pryzen zyn de laatste weken stationnair gebleven. Door de landbouwers worden de varkens, die reeds geschikt zyn voor den handel, opgeruimd, daar men in de om streken reeds hoort van de varkensziekte of vlekziekte. De pryzen, die besteed worden, varieeren van 17 tot 19 ct. de j K.G. 'Hoornaar, 29 Aug. Sedert de vorige week is de prys der kaas nagenoeg dezelfde gebleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 17 k f 24, en voor zware kaas tot f26 de 50 KG. besteed. Een akker van 27 roeden of 4J are heeft den werkman W. Rietveld alhier 27 HL. ajuin opgeleverd. 'Krimpen a,d IJsel, 30 Aug. De varkens ziekte breidt zich in deze gemeente uit. Verscheidene sterfgevallen, alsmede ont eigening en verbranding van varkenshok ken, hebben reeds plaats gehad. 'Moordrecht, 27 Aug. Wat betrof de kramententjes enz. was het met de kermis van verleden week treurig gesteld. Een poffertjeskraam ontbrak geheel. De mallemolen, die Donderdag-avond werd opgebouwd, was gansch niet van de sier lijkste. Allen lof hebben wy evenwel over het gezelschap, dat by den heer Van Berkel gewerkt heeft. Gelukkig dat de pogingen vap dezen, om ons een paar genoeglijke avonden te bezorgen, rykelyk door een zeer gyoote opkomst werden beloond. 'Moordrecht, 29 Aug. Eenige ingezetenen dezer gemeente hebben, om de op touw gezette beweging voor Zondagsrust onder de neringdoenden zooveel mogelyk te be vorderen, besloten, om uitsluitend te koopen by die winkeliers, die van nu af 's Zondags geheel sluiten. 'Ntenwerkerk a/d IJsel, 29 Aug. Ds. Westerbeek van Eerten, die het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier vóór eenige weken heeft aangenomen, hoopt medio October zyne intreerede te houden. In de gemeenteraads-vergadering van 28 Aug. jl. werd door burgemeester en wethouders de gemeente begrooting, dienstjaar 1896, aangeboden, in ontvangst en uitgaaf f 15207,34. Vervolgens werden op aanvrage eervol ontslagen mej. G. G. Schinkel, waarnemend onderwijzeres, en de heer J. D. Kromhout, onderwijzer, beiden werkzaam aan school no. 2 aan 's-Gravenweg; de eerste met ingang van den lsten September en de tweede van half October. Ond-Alblas, 28 Aug. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door ds. H. Van Griethuyzen Az. te Oosterwolde (Gdld.). "Ouderkerk a/d IJsel, 29 Aug. De verordening tot wijziging der algemeene politie-verordening is reeds op 24 dezer afgekondigd en op 27 dezer in werking getreden. In den laten avond van den 28. dezer in hinderlaag liggende, is het ein delijk aan de volharding en waakzaam heid van den gemeente- tevens onbez. rijks veldwachter H. Mulder mogen geluk ken den persoon van A. K., verdacht van vele velddiefstallen, op heeterdaad te be trappen, namelyk toen deze bezig was vischtuig te lichten en uit te schudden, waarvan P. G. Fz. eigenaar was. In het laatst der vorige week werd op de werf „de Toekomst" alhier een jeugdig werkman ontslagen, omdat hij niet onmiddellijk het bevel opvolgde van den baas. Een 14-tal andere werklieden staak ten hierop het werk,' verheten de werf en klaagden den baas aan by den eigenaar, den heer P. E. Bredero te Rotterd^y, wien zy hunne grieven blootlegden. Naar men verneemt werd de eerste door den laatste gehandhaafd en blijft hy ongenegen de werkstakers wederom in dienst te nemen, nu enkelen hunner hiervoor wederom zich aanmeldden. Ook elders moeten deze afgewezen zijn. Het kohier No. 2 van de bedrijfs belasting is op 20 dezer executoir verklaard tot een bedrag vau f 417. 59 Aug. Heeren bloe menliefhebbers konden deze week eene, althans hier, nergens anders voorkomende lelie in vollen bloei bewonderen: bij den heer R. Van Eden was een lelium auratum rubro vittatum te zien, die, rifk in bloem en knop, tevens een heerlijken geur ver spreidde. De middellijn van den. kelk was 25 cM. Dinsdag morgen 1.1. waren twee 'zoons van den landbouwer C. H. te Rozendaal op den IJseldyk bezig een jong paard voor eene tilbury te dresseeren. Komende van de Haastrechtsche zyde, ontmoetten zy by het vroegere tolhuis „Het vette varken" een ander rytuig, terwyl tevens een wagen, met riet be laden, den doortocht belemmerde. Het jonge paardje, zeker nog niet goed ge oefend in de edele rijkunst, verliet in letterlijken zin den goeden weg en volgde kwade paden waarvan het gevolg was, dat paard, wagen en voerlui naar beneden in den drooggemaakten boezem stortten. Een beschadigde wagen en wat uitgestane angst en ontsteltenis waren echter de eenige noodlottige resul taten van dit afwijken van den rechten weg. Dadelyk daarop werd nu het bruinij voor een anderen wagen gespannen om opnieuw geoefend te worden en gewend aan de mennende hand eens meesters. Papendrecbt, 2% Aug. Den 2den Oc tober a. s. JftXfpMe heer A. Bonten, bur gemeester dezer gemeente, zyn 25jarig dienstjubilé te vieren. Uit de burgerij is een commissie samengesteld om dien dag voor den algemeen geachten jubilaris tot een feestdag te maken. 'Polsbroek, 29 Aug. De levering van 150 kar steenkolen, elk van 20 HL., ten behoeve van het stoomgemaal, is dit jaar gegund aan den steenkolenhandelaar G. De Gilde voor f 11,82 per kar, vry in de bergplaats. Het grasgewas, 2de snede, van den Damweg, de Kade en de „Sniep" bracht by de j.l. Dinsdag gehoudep verpachting f 80 op. Men rekent, dat niet meer dan f 4 per 500 kilo op stam werd besteed. 'Reeuwfik (afd. Sluipwijk), 29 Aug. Woensdag-namiddag brandde een turf schuur, staande aan de Achterwetering in de gemeente Reeuwijk, geheel gevuld met vier- en vijfjarige, eerste kwaliteit, mengturf, in eigendom van den heer P. Kersbergen Lzn. alhier, geheel af. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een 14-jarige knaap, achter de schuur bezig zynde zyn pijp aan te steken, on achtzaam zy n nog brandende lucifer heeft weggeworpen. Aangezien volgens heugenis van zeer oude verveners een dergelijke brand nooit heeft plaats gehad, is vermoedelijk aan assureeren ook niet gedacht. Alles was ten minste onverzekerd. De schade alleen aan de turf toegebracht wordt geraamd op ongeveer duizend guldon. 'Btulwyk, 26 Aug. De harddraverjj- vereeniging alhier heeft in hare vergadering van heden besloten, op Woensdag 2 Oct. a. s., den dag der eerste najaarsveemarkt, eene harddraverij te doen plaats hebben. Voorloopig isv aangenomen de prijzen te stellen op f75, 'f fc5 en f 10 en paarden te laten mededingen, die nimmer eenen prijs of eene premie op korte baan hebben gewon nen hooger dan f 100. Nadere omschrijving volgt later bfi advertentie in dit blad. 'Stormpolder, 29 Aug. Gisteren is van de werf „Nijverheid" van de heeren Van der Giessen met goed gevolg te water ge laten een van ijzer en staal vervaardigd schip en de kiel gelegd voor een ander. Heden had op de werf „Nijverheid" van de heeren Van der Giessen een onge luk plaats. Een 15 jarige jongen stak zyn hand tusschen de snijmachine, waanneê ijzer geknipt wordt, waardoor twee vingers afvielen en de andero verbrijzeld zyn. Na door den dokter verbonden te zijn is hij naar hpt ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Het ongeluk moet geheel aan eigen onvoorzichtigheid te wijten zyn. De patroons nemen alle mogelijke maat regelen om ongelukken te voorkomen, doch deze stuiten af op den onwil en de onvoorzichtigheid van de jongens. §Vllst, 29 Aug. Een veehouder in deze gemeente, belust op een boutje, ging Zondag het veld in, om te jagen. Hoe jammer, dat hy geen akte had! Net toen hij weör had losgebrand on eens ke; k, of er geen dooden gevallen waren, be speurde hij leven in een schouw, waaruit onverwachts de gemeente veldwachter van Polsbroek te voorschijn kwam. Deze nam het geweer in beslag en riep den jager een tot weerziens voor de rechtbank toe. Woerden, 28 Aug. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 292 partyen prijs van Goudsche le soort f 21 24,50; 2e soort f 16 20; zwaardere f27 a per 50 kilo. Handel redelyk vlug. 'Zevenhuizen, 29 Aug. Iedereen is bezig met het maaien van haver. De opbrengst is by velen goed, by anderen minder. Dit komt, doordat het bij het uitzaaien te droog was en te koud. Dan komt de gele worm naar boven en uit den wortel op. Als het warmer wordt kruipt die worm naar beneden en het zaad heeft er geen last meer van. De witte bouw is voor het overige bijna geheel binnen en de op brengst valt over 't algemeen nogal mede. Kantongerecht te Sliedrecht. Zitting van 29 Aug. 1895. L. R., C. B. en L. A., te Bliedreoht, spelen met centon, ieder fl boete of 1 dag hecht. P. M., P. M. P«. en F. r. AUorinohem, TÏssoherjj-overtreding, ieder f5 boete of 2 da gen hecht. G. V., Goudriaan, als voren, 2 x f 1 boete of 2x1 dag heohf. uitl. visohtuigon of 2 dagen hecht G. B., Sliedrecht, burengerucht, f5 boete of 2 dagen hecht. C. v. D., Aiblasserdam, vissoherlj-overtreding, 2 X f* boete of 2 X 1 dag lieoht. J. W., .Papendreoht, ofertr. prov. regl., f 1 boete of 1 dag hecht. J. v. d. D., Sliedrecht, visBohcrjj overtreding, 2 X f P,50 boete of 2 X I dag hecht, uitl aalsoh., 20 ot boete of 1 dag hecht. D. B., Sliedrecht, loopen over den spoorweg, f 1 boete of 1 dag heohf. J. V., üiesendam, burengerucht, fl boete of 1 dag hecht. M. v. d. G., Papendreoht, rjjden «onder lioht, f0,50 boete of 1 dag hecht. J. W., «onder bek. woon- of vorbljjfpl., poli- tie-ovortr., fO,ÖO boete of 1 dag heem. A. J. r. 1 fl boete of 1 dag hecht. B. R., Goriuohem, niet beh. uitw. met zgn voertuig, vrijgesproken. E. L, Sliedreobt, stroopern, fl boete of 1 dag hecht. J. P. v d. B., Streefkerk, prov. regl., f 1 boete of I dag hecht. P. E, A. V en J. v. DAiblasserdam, C. d. G. en J. B., Papendreoht, na bezetten tpd vort. in een bierhuis, ontsl. van reohtsverv. H. G., Papendreoht, overtr. politie-verord., J. d. R., Sliedrecht, overtr. arbeidswet, fl boete of 1 dag hecht. C. A. V., Sliedrecht, honden zonder muilkorf, 2 X f 0,50 boete of 2 X 1 dag hecht. P. W. C. B. en A. d. BDordrecht, visHcher«- overtr., ieder 2 x f 0,50 boete of 2 X 1 dug heoht. „J. H., Ntouwpoort, overtr. prov. regl., 1 boete of 1 dag hecht. T. d. B Ottoland, visscberjj-ovortr., 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag hecht., verb, verkl. fuik. J. J. M,, Sliedrecht. als voren, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag heoht., uitl. vicohtuig, 25 ot. boete of 1 dag heoht., uitl. visoh, 10 ot. boete of 1 dag beobt. of 1 dag hecht. W., Sliodreoht, dronkensobap, f2 boete v. RBleskonsgraaf, zwemmen, ontsl. van reohtsverv. C. d. G., Papendrecht, rjjden hondenwagen, fl boete of 1 dag hecht. A. K., Ottoland, dronkensohap, f2 boete of 1 dag hecht. A. V., zonder bek. woon- of verbljjfpl., als voren, f0,50 boete of 1 dag hecht. W. V. on M. V., zonder bek. woon- of vorbljjfpl., ala voren, ieder f0,50 boete of 1 dag heoht. GROOTE INTERNATIONALE WEDSTRIJD van Voedingsmiddelen en Hygiene. Hoewel het Comité vooruit wiut dbt het Paleis voor Volksvlijt oerst in do laatste dagen dezer maand to zijuer besohikking kon zjjn, meende het tooh den wedstrijd den 3Uton te kunnen openen Het bljjkt eohtor dat de tal rijke inzendingen dit onmogelijk maken, weshalve do opening verdaagd is tot don 7den September. De sluiting zal dientengevolge ook eerst een week later plaats hebben; d w. z. den löden Behalve uit ons eigen land zjjn tot dusverre re-d-» inzendingen toegezegd nit België, Frankrjjk, Italië, Oostenrijk-Hongarije, Duitse.bland en De nemarken, en daaronder zeer belungrjjke. Enhoe kort op handen de wedstrijd ook moge zijn, nog dagoljjks komen aauvra gen tot plaatsruimte in. Het is trouwens bekend bjj ieder die wol eens bjj een Ten toonstelling is betrokken geweest, dat velen do gowoonto hebben om eerst op bet laatste oogenblik doel te nemen. Maar, hoe groot het Paleis voor Volksvlijt ook is, tooh is da ruimte er in zekeren zin beporkt. Z[j, die to lang wachten, konden dus wel eens te laat komen. Door het uitstellen der opening blyfe do deel neming open gesteld tot den lsten September, doch alleen voor zooverre de beschikbare ruimte de aanneming nog mogeljjk zal maken. Tjjdens den wedstrijd zal ia den tuin van het Palcis de aloude AmsterJamsche kermis weèr in' oero worden hersteld Men zal or dan volop kunnen genieten van alle mogt-ljjke en zelfs onmogelijke kermis vermakelijkheden, zoodat het jongere geslacht, dat de Amstordamsohe kermis nooit gekend heeft, zal kunnen zien boe men zich vroog-r in do Septembermaand in Amsterdam wist te amuseeren, terwijl ouderen zich nog weêr eens een 25 of 30 jaar terug zullen kun nen deuken. VARIA. Te Groningen word oergisteren een der to Boilen gefokte monster-varkens tentoongesteld, 't Beestje, dit door eou slager was aangekocht voor f145, was 17 maanden oud en woog even 900 pond. Bjj oen veehouder in den grooten Ilpoldor zijn pas geleden op een nacht twoe ossen gestolen. Hoewel een os geen dier is, om zoo maar wog te moffelen, is hot der politie nog maar niet mogen gelukken, de daders op te sporen. By do te Tessel gehouden schiet oefeningen is men een ongeladen torpedo kwijt geraakt. Do oerlyko vinder zal missohion wel op een flinke belooning kunnen rekenen, want het vermiste ding is zoo om en bjj f 5000 waard. Evenals Amsterdam is Rotterdam nu ook oen dames-zwomclub rjjk. De nieuwe club zal be ginnen met ten zwemwedstrijd Als inde volgende week onze Koninginnen Zuidwolde bezoeken, zal daar in volle uitrusting oen „sche per" met zjjn „siep" (hond) en zjjn schaapjes gereed staan, om haren majesteitea een aan- sohouweljjke voorstelling te geven, hoe men in Drente do schapen hoedt. To VVamel, in do Betuwe, is de gemeente-secretsriB tevens bier huishouder. Dat geeft nog cenigo bijverdiensten boven zjjn schraal trytement. 't Is hom niet kwaljjk te nomen; 't Ryk exploiteert wel een lotory, om er wat bjj te verdionen 1 Jn 't Friesche Kimswerd werd pas geleden een hofstede verkocht voor f26 000. Dortieu jaar geloden werd dezelfde boerenplaats voor de suocessie op f 50.000 ge schat. Enkhuizen zal een toevluoht voor dak- loozeu bouwen, 't Zal groot genoeg worden,om aan 10 gezinnen tegelyk buisvesting te verkenen. Dakloos geboren werd verleden week een kind te Loosdrecht. 'tZig ouder den blooten hemel hot levenslicht. Iu een hótel op de Geldersohe Kade te Amstei'dam was dozer dagen een En gelsche dame gelogeerd, die zoo ongeveer 460 ponden woog. Op de trams moest ze buitenop bljjven staan, omdat zo niet door de deurtjes kon I In 't Academisch Ziekenhuis te Utrecht werd onlangs een onder-officier van het Nedor- landsch ijndiBoh leger opgenomen, die maar even 10 kogelt in het lichaam had, altomaal lieve herinneringen aan zjjn vorblyf op Atjeh. Da patiënt, (jfie zioh op 't oogenblik in goeden wel stand bevindt, is vast van een 9-tal kogels bc- Te Schjjndel is eon proefrit gedaau roet wiel. Hot ding ging er zoo hard oor, dat het zekor oen toe komst heoft. Waar in het vervolg do voetgan gers moeten aankomen, als men wat meer zulke maohines op don weg krjjgt, is nog niet uit gemaakt. 't Nieuwste nieuwB is een bedevaart per rjjwiel. Maandag-morgen 4 uur vertrokken van Breda eenige personen per' fiols naar Til burg, om zioh daar aan te sluiten bjj een 60- tal wielrijders, die gozamenljjk tor bedevaart opgingen naar Kevelaar. Een wielrjjder, die vorloden week de Schiokade bjj Rotter dam passeerde, zag twee voor oen wagen ge spannen paarden op hol gaan. Zóó bard gingen ze er van door, dat niemand kans zag ze in te halen, niemand, behalve onze fletser. Als oen pjjl uit don boog vloog hy de paarden na en voorbjj, sprong van zjjn machine, braclit de hollende dieren tot staan, wipte weer op het zadel en verdweon, nog vóór de voerman op den wagen Ijjd had, hem wel hartelijk te be danken. Een koetsier te Amsterdam hajl een heer en oen dome geredeu, dooh kreeg geen fooi. Hierover in woede ontstoken, haalde hjj zyn zweep over den rug van den mynheer, die op zjjn b"urt uit allo uiacht riep om de politie. De onhebboljjke koetsier ging even later raar het politiebureau. Te Oud-rkerk a/1 Amstel is de gemeente- veld wachter er van door gegaan tot groote stichting van de lieve straatjeugd. Deze trekt bellen stuk, scheldt op straat den domino uit, steekt do tong uit tegen domino's mevrouw, als deze in gerechten toorn een emmer water uit een bovenraam ovor hun booze hoofden tracht uit te gieten en verricht verder sï'ov wa* mïar ormijsrir.s kan g«*ogd 'worden tot de affaire vau de straatjeugd te behoorea. een stoom-rjj wiel. en zoo mooi van d Gemengd Nieuws. Vrydag 11. ontstond te Gorin- chern twist tusschen twee pgtsonen van circa 19 jaar, op de ijzergieterij van de firma De Vries Robée, met het gevolg dat daarbij een der twistenden .zekere Klepperman, een ijzeren blok op de hand kreeg, die zyn ge- heele pink verbrijzelde. Dezer dagen bood een schip- persjongen by een goudsmid te Dordrecht een juweelen broche te koop aan. Daar dit voorwerp een vrij aanzienlijke waarde vertegenwoordigde, was de goudsmid, wien de zaak verdacht voorkwam, maar niet dadelijk tot koopen geneigd. Hij ging met den jongen naar de politie, teneinde tot klaarheid te brengen in hoeverre hij tot den verkoop gerechtigd was. Aangezien de jongen nog meer gouden voorwerpen in zyn bozit had, stelde de politie een nauwkeurig onderzoek in, waaruit al spoe dig bleek dat alle voorwerpen te Antwer pen waren ontvreemd, terwijl de jongen aldaar met het schip zijns vaders in een der havens lag. De op den verdachte ge vonden voorwerpen werden in beslag ge nomen en ter beschikking der justitie gesteld. Zaterdag-avond is de binnen schipper K., varende van Scheveningen op Vlaardingen, door een bliksemstraal getroffen, over boord geslagen en verdron ken. Zyn lijk is naar Scheveningen over gebracht. Te Hooge-Zwaluwe (N.-Br.) heeft Woensdag een vreeseiyke brand gewoed. De brand ontstond des voor middags halftien in do woning van L. d. V. en breidde zich snel uit, aangewakkerd door een feilen wind. De brandweer was geheel onmachtig. Mmnon, vrouwen en kinderen liepen door het dorp als razenden, varkens, geiten, kippen enz. met zich voerende. De militairen uit Geertruiden- berg kwamen met trein 268 gewapend met hun brandspuit aan, doch er was zoo goed als niets aan te doen. Des mid dags om halfvier stonden 43 woningen in volle vlam, en de brand woekerde nog voort. Er zyn 28 huizen in de asch ge legd. Ruim 40 gezinnen zijn zonder huis vesting. De brandspuiten van Hooge- en Lage-Zwaluwe, Wagenberg, Made, alsmede die van het garnizoen te Geertruiden berg waren aanwozig. Te halfeen was men don braad zoover meester dat geen verder gevaar meer te duchten was. Te Nijmegen is giste ren-nacht om ha!('drie een felle brand uitgebroken in de vermaarde groote zeepfabriek der Gebroeders Dobbelmannin de Lange Brouwerstraat, waarvan de heer Dobbel mann, lid der Tweede Kamer, firmant is. Door de aanwezige vele olie en vetsoorten had het vuur gretig voedsel, zoodat de brand weldra een zóó ontzettend aanzien had, als niemand zich te Nymegen her innert, ooit aldaar aanschouwd te hebben. Het geheele kollossale gebouw is 'dan ook met alles wat er in geborgen was uitge brand niets is gered geworden. Ook een paar nabijgelegen huizen ge raakten aan het branden, doch daar was men het vuur weidra meester. Door den geweldigen vonkenregen vatte het pakhuis van de firma weduwe A. Van -Roggen en Zoon, op de Lagemarkt, dus op eenigen afstand in een andere straat, ook vuur. waardoor dit pakhuis met de daarin ge borgen koloniale waren en velerlei andere artikelen mede geheel uitbrandde. De schade is buitengewoon groot, doch het vermoedelijk bedrag daarvan is nog niet op te geven. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand in de zeep fabriek is alsnog onbekend. Het personeel dier fabriek, 80 personen tellende, komt nu zonder werk. Uit Schagen wordt gemeld van gisteren Dami^dag half zes: De protestantsche kerk en toren staan in brand. Men vreest voor de omliggende perceelen. Woensdag-nacht heeft zich, door het omvallen van eene petroleumlamp, eene vrouw, die "in het Huis van Barm hartigheid te Eimeloo verpleeg 1 werd, zoodanig gebrand, dat zij aan de gevolgen is overleden. De heer Box, .ontvanger der registratie en domeinen te Maeseyck, is Zondag-vond met zijn i ij wiel door een rytuig overreden. Hy kreeg ernstige, in wendige kneuzingen en is aan de gevolgen overleden. Een in de Reguliersdwars straat te Amsterdam wonende persoon, die alreeds niet al te gunstig stond aan geschreven, heeft by een twist zyn vrouw een zak peper in de oogen geworpen. Do vrouw, die vreeselyk jammerde van de pijn, werd terstond bij een apotheker binnengebracht, waar zij door twee ge- neesheeren werd behandeld. De dader werd door drie politieagenten en begeleid door een talrijke volksmenigte naar het politie-bureau aan het Frederiksplein gebracht. In de raadsvergadering te Kuilenburg van gisteren doel zich het volgende voor: Een buitenbperije kwam de raadzaal binnen, terwijl de secretaris de notulen der vorige vergadering las. Toen deze hiermede klaar was, vroeg de voorzitter, als naar gewoonte, of er nog heeren waren, die aanmerkingen op de notulen hadden te maken. Allen zwegen, zoodat de president den hamer liet vallen met de woorden„dan zullen we ze arresteeren". Hierna stond ons boertje van de publieke zitbank op en vroeg „alle heeren" plechtig het woord, hetwelk natuurlijk door niemand verleend werd, daar men niet wist, wat er komen zou. Hij verzocht n.l. of hij zijn keind op school kon krygen. De burgemeester maakte hem opmerkzaam, dat het ra idsvergadering was en hij straks maar terug moest komen, waarop de landman antwoordde: „Dan zal ik Deinsdag wel komen". - De ondervinding heeft geleerd dat het plaatsen in de slaapkamer van een schoteltje, waarop eeen watje gedrenkt in kaneelolie, voldoende is om de muggen op een eerbiedigen afstand te houden. STADSNIEUWS. Schoonhoven30*Augustus. 81 Augustus, de verjaardag van H. M. onz» e-eöerbiedigde Koningin, ia vo|r geheel Nederland een feestdag, waarover reeds lang vooraf gesproken is. Het Nederlandsche volk, gehecht aan het Stamhuis van Oranje, viert feest ter eere van de laatste telg, en vol verwachting in de toekomst wordt Haar die liefde en gehechtheid bewezen, waardoor haar roem rijk voorgeslacht verbonden was met het volk. Nederland en Oranje zijn één. Dat ook voor onze jeugdige Koningin Wilhel- mina moge zijn weggelegd, dat Zij aan het hoofd van den Staat, ten zegen van Nederland moge zijn en de vrede en wel vaart, waarin wy ons mogen verheugen, steeds bestendigen. Met die zegenbede wordt alom hetjaar- feest herdacht en ook onze gemeente neemt daarin ruimschoots deel. Van harte wordt toegewenscht aan de feestvierende menigte dat alle voorgenomen plannen goed mogon slagen en de feestdag weder zal bewijzen, dat aan een Oranjefeest met liefde en op gewektheid wordt deelgenomen. "-Bij Kon. besluit is op zijn ver zoek eervol ontslagen met aanspraak op pensioen de controleur van den waarborg van goud en zilver S. L. M. Popta te 's-Hertogenbosch. Tot Leeraar aan de Teeken- school alhier is met ingang van 1 Sept. a. s. benoemd de heer Fred. A. Tepe, leeraar M. O. handteekenen te Amsterdam, en tot onderwijzers zijn benoemdde heeren W. Brouwer en L. F. Redeker, beiden alhier. Van wege het Ministerie van Binnenlandsche Zaken is gisteren by het bestuur der alhier gevestigde Teeken- school, ten behoeve van het onderwijs aan die inrichting, ontvangen het prachtwerk Tentoonstelling te Amsterdam 1877. Kunst voorwerpen uit vroegere eeuwen, met tekst, door Ed. Colinet en A. D. De Vries Az.; 60 platen in lichtdruk, uitgegeven door Wegner Mottu te Amsterdam. Toen het plan om alhier bij gelegenheid van Koningin's verjaardag eene ringryderij op vélocipèdes te houden, ter sprake kwam, werd door een der ter vergadering aanwezigen, den heer ,L P. Niekerk, op welwillende wijze eene toe zegging gedaan, die met groote ingeno menheid werd begroet. Genoemde heer bood nl. aan, de voor dien wedstryd be noodigde medailles te doen vervaardigen en aan de commissie, ter uitreiking aan de pryswinners, ten geschenke aan te bieden. Wy zijn heden in de gelegenheid gesteld, deze medailles, bestaande uiteen gouden, een zilveren, een verguld zilveren en een bronzen, vóór ons bureau te étaleeren en ieder zal met ons erkennen dat zy op smaak vol lo wijze zijn vervaar digd en een gunstigen indruk maken. Den heer Niekerk komt voorzeker een woord van hulde toe voor dit buitengewoon bewys van sympathie in de feestviering van dezen dag, waardoor tevens de taak der com missie voor dit nommer van haar pro gramma zoo zeer werd vergemakkelijkt. Woensdag zijn op de week markt aangevoerd 20 biggen. "—Onder de vermakelijkheden, die de aanstaande kermis ons aanbiedt, mag in de eerste plaats wel genoemd worden de buitengewone tooneelvoorstel- ling door het zoo gunstig bekende gezel schap P. H. Lamberts Kühn, van Amsterdam, in het lokaal „Van Zessen". In een vorig nommer wezen wy reeds met enkele woorden op het buitengewoon succès, hetwelk genoemd tooneelgezelschap allerwege ten deel valt, en ook met het oog op de op te voeren blyspelen mag verwacht worden, dat men zich de bij woning dezer tooneeluitvoering niet zal behoeven te beklagen. Wij wenschen den heer Van Zessen dan ook veel succes op deze onderneming, die hij geheel voor zijne rekening heeft genomen, en moge het thans ook weêr blykeneven als vroeger alhier met kermissen steeds het geval was, dat eene tooneelvoorstelling met flinke krachten boven vele andere vermakelykheden verkozen wordt. Voor ingezetenen van Ammerstol en Groot- Ammers zal tot by woning dezer tooneel uitvoering een extra dienst met de stoom boot „Johan II" plaats hebben. Gedurende de overige dagon der kermis zal in bovengenoemd lokaal het alhier sinds jaren zoo gunstig bekende gezel schap van den heer Nieuwenhuijzen werkzaam zijn. Ook in het Heeren Logement zal van af Woensdag 4 September en verdfer ge durende de kermis een specialiteiten- en operetten-gezelschap optreden, en wel dat onder directie van de heeren Geeverding en Huijzer, van Amsterdam. Het pro gramma belooft veel, en het is te ver wachten dat ook aan dit gezelschap een druk bezoek zal ten deel vallen. Op de thans in aanbouw zynde kermis treffen wy weder de van ouds bekende poffertjes- en wafelkramen aan van de heeren Luyters en Van der Steen, waarby als eene bijzonderheid mag vermeld wor den, dat de laatste thans gedurende een halve eeuw geregeld de Schoonhovensche kermis bezoekt. Ook de fraaie pc.Tertjes- en wafelkraam van den heer Tegelaar zal, even als het vorig jaar, ditmaal zyne standplaats op de Steenenbrug innemen. Mogen zy allen zich .hun bezoek aan Schoonhoven niet te beklagen hebben en een „goede kermis" in het algemeen aan allen, die daarmede hun voordeel zoeken, ten deel vallen! De verdachte H. d. K., uit Lopik, van wien in ons vorig No. werd medegedeeld, eenig geld en een gouden ring gestolen te hebben, wordt op nieuw verdacht een gouden ring te hebbel weg genomen en wel oma het kwaad te dekken van den eersten gestolen ring. Uit den ouden tijd. Hoe men 400 jaren geleden in lastige gevallen raad wist te schaffen, leert ons een aanteekening in het oudste stedeboek der gemeente Schoonhoven. Voor het jaar 1498 waren aldaar gekozen tot burgemees ters (een ambt dat overeenkomt met het tegenwoordige wethouderschap) de heeren Gysbert Pieterssoen en Jan Claessoen, en nu wordt het volgende daarbij aange- teekend En de overmits dat dese voirsz. twee burghemeesters onderling twist hadden, dairora dat zij twee mit een niet accor- deeren en conden, ende dit tot kennisse tuam van die grave van Egmont, stad houder geneiaelle ende van den Rade van Hollant, Zeelant ende VreUselant, die an- merekende waren dat der stede saecken nyet gevordert en worden, so hadden die alhier gesonden zekere opene brieve van commissie an myn Joncheer van Moer- kereken onse baelju, ende hem bevolen in deselve commissie dat hfj vyt crachte van dien verlaten (ontslagen) heeft beyde die voirsz. burghemeesteis ende heeft dieselve Joncheer als balju gestelt ende gamaeckt Joris Jacobssoen ende Egbert Dii ks8oen buighemeesters, ende dat zy doen zullen desen toekomenden tyt, als die andere burghemeesters gedaen souden hebben ende dit al by provisie, tot ter tijd toe dat by den voirsz. Heer anders hierop ende in haerluyden saecken anders geappointeerd soude wesen. Actum op Sinte Pauwelsavont bckeringe, anno 1498. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Aan de Redactie der Schoonh. Cour. te Schoonhoven. Krimpen a/d IJsel, 29 Aag. '95. Geachte Redacteur Yerleen my s.?.p. nog een pkalnjo ter bo- antwoording van het ingezonden Btuk in uw nnmmer van gisteren. Niemand kon weten wie „Een belangstellende" waB (van n, M. d. Rmag ik geon iudiscrelie veronderstellen), dooh daar de heer Otto sohryft, alsof by zeer goed weet wie het is, alsof ik myn naam niet durfde noemen en hjj er wel eens een verkeerde boos voor kon aanzien, wil ik voluit onderteekenen. Het stukje zelf beschouw ik als geheel van persoonlijken aard en daardoor is de beant woording er van mjj nog al gemakkelijk ge maakt. Tooh heeft hat mjj pynljjk getroffendaar ik «ou hebben gelasterd en dat nog wel eon vriend. De beer Otto heeft dau wel eene ruime en somtijds ook eeno zonderlinge opvatting van het begrip „vriendschap;" van zijne bepaalde vriendschap ton mjjnent is my ten minste al byster weinig opgovallen. Geen vijandschap, maar de m. i. weinig vriendelijke handelwijs tegenover den Polder en het belang van dezen, waarvoor ik meermalen meen opgekomen te zijn hebben mjj mjjne sohepping voor den „prullenmand" in de pon gegeven. Dat ik ongeloofwaardige mededeeliDgen heb gedaan, heoft de hoer Otto niet bewezen. Door het bewuste stuk althans ben ik eer versterkt dan geschokt in hot vertrouwen op mjjn zegs man. En wil hjj mjj achter do tralies Btoppen ik ben wel goen rechtsgeleerde, maar do vrees daarvoor zal mjj van naoht wel niet wakker kunnen houden. Myn vriendelyken dank betuigende voor de plaatsing heb ik do eer te zjjn UEd. Dw. Dr. C. D. A. VERKERK. Vervolg der Nieuwstijdingen. By Kon. besluit is op zyn verzoek eervol ontslag verleend by de dienstd. schuttery te Gouda aan Mr. M. M. Schim Van der Loeff, als le luit. onder gehoudenheid, dat hfi' de op hem uit kracht der wet nog rustende verplich tingen als gewoon lid der schutterij vol- brenge. By de op 28 dezer aan het departement van Waterstaat gehouden aanbesteding vanhet herstellen der ryks- rivierwerken op den Neder-Rijn en de Lek van winterschade, ontstaan door ijsgang in den winter van 1894 1895 (raming f 4800), is het laagst ingeschreven door J. P. De Groot te Giesendam, voor f 5300. Te Vlaardingen werd by een harddraverij de prys van f160 gewonnen door „Augusta", van den heer Matzo te Mydrecht; de premie van f75 door „Pre mier", van Mooiman te Stompwyk, en de tweede premie, f 25, door „Victoria", van Verboom te Haastrecht. Het eerste gedeelte van het notarieel Staats-examen is met gunstig gevolg afgelegd door den heer J. H. Ver- heus uit Haastrecht. De heeren S. J. A. J. Klein te Gorinchem, T. H. Dragt te Aiblasserdam, P. Quartel te Oud-Alblas en W. D. Vahr- meyer te Leerbroek zyn geslaagd voor de hoofd-akte. i, 29 Aug. Het programma, vast gesteld voor de feestelijkheden op Koning innedag luidt aldus: 10-11 uur carillon bespeling 12 uur volksspelen op de Groote Markt, waarheen de deelnemers zullen worden geleid door eene eerewacht van de sociëteit Ons Genoegen af4 uur Ung- rydery; 8 uur concert in do verlichte muziektent op de Groote Markt; 10 uur vuurwerk. - Door Dykgraaf en Heemraden van den Polder Bloemendaal werd heden in het koffiehuis „de Romein" aanbesteed: Het uitvoeren van «enige herstellings werken aan de waterkeeringen langs de rivier de Gouweingeschreven werd door A. De Jong Jr. te Ammerstol, voor f1429, Huig Stuurman, id., voor f1429, T. De Waard te Lekkeikerk, voor f 1389, W. A>. Verbruggen te Waddingsveen, voor f1348, C. Jongenburger te Waddingsveen, voor f1250. - In de heden gehouden raadsverga- deiing werd o. a. de gemeente-rekening over het dienstjaar 1894 voorloopig vast gesteld in ontvangst op f336.030,55 en in uitgaaf op f 321.070,93, met een batig slot van f 14 959,62. De begrooting voor de exploitatie der gasfabriek, dienst 1896, bedragende zoo in ontvangst als in uit gaaf f 84.250, werd goedgekeurd en vastge steld. Ook kwam o. a. in een voorstel tot het aangaan eener geldleening groot f43.000 a 3 pCt., waarvan f26.000 bestemd zyn ter bestrijding der.posten van buitengewone werken en f 17.u00 zal moeten dienen om een* gedeelte der 3J pCts. leening voor 1893 af te lossen. Amuieretol, 29 Aug. De heer A. De Jong, onderwyzer alhier, is bjj het te Breda gehouden examen geslaagd voorde hoofd akte. 'l.ekkerkerk, 28 Aug. Ruim acht jaren geleden liet de heer D. H.Van Blankensteijn alhier een begraafplaats met aanhooren aanleggen en schonk die, vry van rechten, aan de Israëlitische Gemeente. Gisteren werd hiervan voor het eerst gebruik gemaakt, door het overlyden van den {jeer L. Van Wittem. De Israëlitische onderwyzer, de heer Hilfman uit Schoon hoven, was hierby tegenwoordig, en ver vulde met den meesten tact de ceremo niën by deze plechtigheid. §Lekkerkerk, 80 Aug. De heer J. Van der Woude, onderwijzer aan de 1ste opèn- bare school 1. o. alhier, is by het te Haarlem gehouden examen geslaagd voor akte van hoofdonderwyzer. - A. s. Woensdag 4 September zal eene vergadering der Afdeeling „Lekkerkerk en Omstreken" van de Holl. Maatschappy van Landbouw gehouden worden. Als punten van behandeling komen voorhet benoemen van een lid van hot Bestuur: verslag van de commissie tot herziening van het Reglement der Afdeeling; het vaststellen daarvan; bespreking enz. be treffende de coöperatie. 'Lopik, 29 Aug. In deze gemeente verblyft deze week zekere T. O., een oud- bekende van de politie, die, zonder eenig geld bij zich te hebben, door grove leugens kost en inwoning weet te verkrygen. Hy geeft voor gepensionneeid Indisch militair te zyn en zegt dat hy dezer dagen f 400 moet ontvangen by den ontvanger te IJselstein. Zyn laatste thuis vond hy by den arbeider De R. alhier, met wiens ge leende jas en broek hy gisterenmorgen vertrokken is om dit pensioen te halen. Hy is echter 's avonds nog niet terugge keerd en tevergeefs blijft de echtgenoote van De R., aan wie hy beloofde 6 pond rundvleesch en een nieuwe japon te zullen meebrengen, op hem wachten. Mocht hy zich in deze streken nog op houden, dan zy men voor dezen oplichter op zijn hoede. 'Meerkerk30 Aug. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd 23 vrachten. De handel is vlug. Men besteedt voor 1ste kwal. van f 21 tot f 23, voor 2de kwal. van f 18 tot f 20, per 100 halve KG. Zware f 26. Vianen, 27 Aug. De feestelykheden op 2 Sept. zullen bestaan in: wandeling dooi de stad met muziek, voormiddags 10 uur, ringryden met paren in tweewielige rijtuigen, ki uikslaan, hardloopen met hin dernissen, tonnetjes kruien, touwtje sprin gen, hardloopen voor vrouwen boven de 40 jaar; 's avonds concert door de Mar burgerkapel op de Voorstraat en vuurwerk. Tot eere-voorzitter van de feestcommissie is benoemd de heer J. H. J. Alers, bur gemeester Visscherij-Berichten. 'Ammerstol, 30 Aug. Van Zaterdag 24 tot en met Vrijdag 30 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 76 zalmen; prys van Zomerzalm per kilo van f 1. - f 1,30. 'Kralingen, 30 Aug. Deze week werden ter markt aangevoerd 763 zomerzalmen, prys f 1,00 a f 1,30 per 5 ons. HEUKSBLRlCiiTLN. pC. 29 Nederl. Werk. Schuld. 2\ Dito dito .3 Dito dito3| Hong. Obl. 1889. 4J Dito in zilver. 4J OostenrykObl. pap. Mei-Nov. 5 Dito Feb.-Aug. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 5 Dito Apr.-Oct. 5 Portugal, Oblig. m/t. 3 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1880. 4 SpanjeBuitenl. Perp. 4 Dito Binnenl. Perp. 4 Egypte Oblig. 18764 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 Russ. S. K. Chk.-Az.500a2000 M. 4 Dito Orel-Griasi. 500 b 2000 Mk. 4 Dito Zuid-West Spoorw. obl. 4 Centraal-Pacific. Oblig. 6 Loten Amsterdam f100. .3 Loten Rotterdam3 Aug. 102 104j 861 83| J 84U 84= 84 26|J 97 101 «7! 61 iV 52 108! 54,>, 99', 112,', 108 j MAKKTBtRlCHI'tN. Hf lioonlioven28 Aug. BoUjr, lc qual. 66 ct.2e qual. 50 ct ^er half kilo. Kaas f 19 4 23,— per 60 kilo. Vette kalveren 22 4 26 ct. per 1 kilo. Biggen f 3 4 f 7 per atuk. Aangev. 80 at. Aardappelen f2,26 4 f8,- per HL. Kieren f3,50 per 100 stuks. Uoada, 29 Aug. Kaas, le qual. 125,-4 27,-, 2e qual. f 21,- 424,-,Noord-Holl. f 18 4 24,—. Aangev. 152 partyen. Boter: prys der goêboter f 1,26 4 1,35, weiboter f 1,05, 4 1,16 per kilo. llollerdam, 27 Aug. Aangevoerd 350 vette runderen, 1188 magere dito, 460 vette en graskalveren, 47 nuchtere kalveren. Pryzen vette runderen le qual. 70 ct., 2e qual. 64 ct., 3e qual. 66 ct.melk- koeien f 160 4 280, kalfkoeien f 180. Van Ü8 tot 80 Augustus. Geboren: Cornells, ran J. den Besten en C. Woudenberg.Jacobus Cornelis, s. ran P. Koj.penol en A. de Lubenet. Getrouwd: J. Eshuis en A. Seinen.J. W. Mujjs en M. Stubbe. Overleden: Levenloos kind, van H. de Rade on D. Liefhebber. Van 16 tot 80 Augustus. Geboren: Gerrit, a. van G. J. H. de Kiefie en L. van Ringelestjjn. Getrouwd: L. van Gelderen, oud 27 j. en M. Roodhorst, oud 38 j. Gemeente Brandwijk. Vau 7 tot 22 Augustus. Geboren: Cornelia, d. van A. Brouwer en M. Tukker. Pietronella, d. van C. vau Dam on J. Vermeulen. Gemeente Hoornaar. Van 4 tot 30 Augustas. Geboren: Cornelia, d. van A. Slob en A. de Groot. Getrouwd: G. Ver wolf en E. Vink. Overleden: J. Steebouwer, oud 56 j.,echt genoot vau P. van Wgk. A. van der Stelt, oud 63 j., echtgenoot van M. van Houweningen. Gemeente Tienhoven. Van 16 tot 30 Aug. geone aangiften gedaan. Gemeente Waddingsveen. Van l tot 24 Augustus. Geboren: Maartjc, d. Tau D. v. d. Ljjden en A. Dammes. Janna Helena, d. van A. Ljjdemans en J. Donker. Jauuetje, d. van O. Buurman en A. van der Pol Arie, van G. van Wagooiugon cn W. M. don Hoed. Petrus Cornelis, s- van C. A. Staal en W. J. Sluiter. Muna Johanna, d. van D. Steenland en E. Janmaat. Janna, d. van A. Brouwer en G. de Bruin. Cornells, z. vau D. Verwejj en C. Rietkerk. Maria Wilhelmina, d. van U. van Vliet en J. Koster. Klasina Alida, d. van J. J. Degonhardt eu M van Ede. Cornelia Hillegonda, d. van B Droog en G. Ok- kerse. Piet, vatl L. van Til tn A. vau 't Wout, Gernt,van P. Rip en W. Hoogendoorn. Overleden: G. Hofman, oud 30 j. J. W. Yerrjjden, oud 18 m. P. den Boer. oud 4 m. M. Berkelaar, oud 6 w.'V- L. Nieuw land, oud 62 j. J. A. de Bat, oud 7 m. Zondag 1 September 1895 her- denken onze geliefde Ouders (tt W. ROZËNTHAL «gr R W. LIGCHAAM, Mr. Schilder te JnarHveldvraagt een J. POLAK hunne 1 Hunne dankbare Kinderen. Oudewater, Augustus 1895. Op den 4. Sept. a. s. hopen onze I geliefde Ouders PIETER DE WIJMAN en MARIA KOOIMAN i hunne te gedenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. j Jaarsveld, 31 Aug. 1895. Getrou wd P. D. WALTHEER cn J. J. VAN TILBORGH. Gorinchem, 29 Aug. 1895. Getrouwd As. MAN IN 'T VELD en Ae. STREEFLAND Ad. Lekkerkerk, 29 Aug. 1895. Getrouwd te Heerenveen: W. BROUWER en J. RUITER, die tevens hunnen hartelyken dank be tuigen voor de vele bewyzen van belang stelling, tydens hun Huwelyk ondervonden. Schoonhoven, 30 Aug. 1895. Heden overleed plotseling, door een noodlottig toeval, onze jongste lieveling CAROLINA ANGANITA, in den ouderdom van byna 10 jaar. S. DE JONG Jz. C. A. DE JONG - VAN GRIETHUIZEN. Haastrecht, 24 Aug. 1895. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by liet overlyden van Mej. A. KOREVAAR, Wed. van den Heer C. van Wijngaarden, betuigt de ondergetee- kende, ook namens verdere familieleden, zynen hartelyken dank. Uit aller naam, P. BOER. Stolwijk ('tBeyerscho), 30 Aug. '95. De Officier van Gezondheid Iste klasse Arts te SCHOONHOVEN, is van 17 September Een Heer, Vennoot eener Handelsfirma, wenscht in kenniste komen met eene gefort. j. DAME, leeft. 20 25 j., doch goed karakter. Brieven, liefst met portret, welk wordt teruggez.en stipte discr. verzekerd, onder lett. H. P., No. 467, Bureau dezer Courant. PLAATSING GEVRAAGD voor een flinken P. U.met net vak uekeud. Brieven franco, letter Z, Bureau van dit blad. Te Bergambacht wordt in een klein burgergezin eene geviaugd. Adres met franco'brieven, onder letter J, HULPPOSTKANTOOR Bergambacht. Tegen 1 October GEVRAAGD een flinke die goed kan werken en van goede ge tuigen is voorzien. Adres H. J. VAN DQNGEN, Lekkerkerk. In een stil, deftig gezin verlangt men eene fatsoenlyke nette niet beneden de 25 jaren, zoo noodig kunnende koken en braden en van goede getuigen voorzien. Adres frauco brieven, onder letter L, aan deu ouden en nieuwen Boekhandel van J. H. DUNK, Rotterdam. Tegen Sint Katryn GEVRAAGD: die goed kan melken eu wasschen. Fr. brieven, lett. A, POSTKANTOOR Moordrecht. Singel, Schoonhoven. Tydens de KERMIS gelegenheid tot het PHOTOGRAPHEKKEN, van 's morgens yj uur tot 's avonds 6 utir. is weder dageiyka te consulteeren (uit gezonderd Zondags), 's Woenadaga-voor- mlddaga te Schoonhoven. geteekend no, 622, met 11 Hek toren, 75 Aren, 76 Centlaren aaneen gelegen uitmuntend WEI- en HOOILAND, in Benedenberg onder is by opveiling in de perceelen, by noti- tiën breeder omschreven, in bod gebracht Perceel 1 op f 1000,—. 2 1850,-. 3 ...- 1650,-. 4 1750,-. 5 - 8800,-. 6 2600,-. 7 1950,-. I Samen f 14100,—. De verhooging, afslag en toewijzing in perceelen en combinatiën blijft bepaald op Vrijdag 6 September 1895, des voormiddags ten 10 ure, ten huize van C. BEZEMER, op het dorp Bergambacht. Notaris MAHLSTEDE. Mevrouw VAN DER KOP - VREËDE te Sehooaheven vraagt tegen November P. G.goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. TRADE BARK. AMSTERDAM. Alléén in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, verkrijgbaar te Schoonhoven bij E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, C. Spelt. Ameide, Andbiks Kbüut. NoordeloosJ. G. van deb Rest. Meerkerk, C. Spmukb. Ouderkerk a/d IJsel, M. Pannekokk. G. de Jong Czn. HaastrechtJ. van deb Steegt. Wed. Knoebs. w A. Hombübg. A. SCHEEB, Ui Vianen, A. Abbechs. G. van Eindhoven. MT In bot bijzonder wordt de aandacht gevestigd op SOUCHON THEE, k f 1,80 per 5 ons. naast het bestaande Magazijn van UZERWAREN en GEREEDSCHAPPEN. Daar zijne Magazijnen naar de eischen des tyds zijn ingericht met de ruluiHte sórteerlng in alle Artikelen, beveelt de Ondergetoekende zich bij vernieuwing minzaam aan in de gunst van zijne geachte cliënteele, zoowel binnen als buiten deze Gemeente. SCHOONHOVEN, Haven. dat Ondergeteekende met zijn de SCHOONHOVENSCHE KERMIS bezoekt. Hij is geplaatst op de STEENENBRUfi tegenover den Heer G. VERMEIJ. Belovende eene nette en zindelijke bediening, Aanbevelend, IN HET aan de Rivier „DE LEK". door het beroemde Gezelschap Opgevoerd zal worden: Blijspel in 't Overbetuwsch dialect. (Enorm Svoccs). En EEN MAN DIE 'T TE GOED HEEFT. Aanvang uur. Plaatsbespreken Dinsdag 12-2 uur fi 10 Cts. N B. Aan het kunstlievend publiek wordt bericht, dat, voor zooveel de plaats ruimte iulks toelaat, toegangsbewijzen zullen verkrijgbaar zyn aan 't Lokaal, terwyl niet verder met eene lijst gecirculeerd wordt. MF" Na afloop BAL. ■0* Voor deze gelegenheid EXTRA DIENST met de Stoomboot „JOHAN II"* Van GROOT-AMMERS en AMMERSTOL 's avonds 0 uar. De terugtocht zal met belangstellenden aan boord onderling worden beeproken (gewoon tarief). Matinée van 12-8 uur. Soiróe aanvang 8 uur. Onder directie van den beroemden en gevierden Hollandschen Karakter Komiek OM FHAAIK PRIJZEN. Aanvang 12 uur 's middags. Inleg 50 Ct». de persoon. MATINEE van 2-4 uur. MT* 's Avonds 8 uur BUITENGEWOON PROGRAMMA. ZATERDAGnamiddags 2 uur: W Extra optrsden van TOM POUCE. "9G Matinee'. VHIJ KNTBÉE. Zie verder groote en kleine Aanplakbiljetten. Programma's gratis verkrijgbaar aan 't Lokaal. VAN ZESSEN. OPTREDEN VAN HET AU, DON LOULOU, Clowns Musieals Chlnois. Fraulein ELZA, Mej. LUCIE, Mej. WILHELMINA. Miss DANLEY, English Dances, Miss LOUISSETTIE, Solo-Cornet 4 Pisten De Heer en Mevrouw HUIJZER, Holl. Duellisten. De Heer GEEVERDING, Holl. Karakter-Komiek. Komische Operette. Groot Lach-Saeces. MATINÉE'S ten 12 ure. ENTREE VRIJ. SOIRKE'S Woensdag, Donderdag en Zaterdag, ten 74 ure. Entrée ro,JO, Vrijdag ten 8 ure, Entróe f0,50. ABONNEMENTSKAARTEN .verkrijgbaar k f 1,-,

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 3