VERLOTING Teekenschool. CAFE, Mmi It Bilt, HOLLMCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. AFDEELING: „BODEGRAVEN EN OMSTREKEN' SUCADE-, CANDIJ-, SNIPPER-, GEMBER- 6fl ONTBIJTKOEK. AMERIKAANSCHE ORGELS, WERELDTENTOONSTELLING KONINGINNEFEEST BURGERLIJKE STAND. BERICHT. Advertentiën. HARTELIJK DANK SMIDSKNECHT, EIS JE ATTENTIE! Hl KERKBOEKEN J. DE VEN, Markt. BRIEFKAARTEN. TE ROTTERDAM J. DE VEN, GOUDA, Woensdag 25 September 1895: HARDDRAVER IJ. Vrijdag 27 September d. a. v. :ii Koek- en Banketbakkerij. KOK, DRUKWERK. J. DE VEN, Gouda, Piano- en Orgelhandel. EEN UITGEBREIDEBRIEF Boskoop, 8 Sept. Tot wethouder ia benoemd den heerC. Van Kleef, in plaats van den heer A. Koster Man., en tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer A. Koster Mz., in plaats van den heer W. C. Boer. 'Krimpen n/d Lek, 4 Sept. Met de meeste opgewektheid is ook in onze ge meente de 15de verjaardag van H. M Koningin Wilhelmina gevierd. De feest viering ving aan met een kinderfeest. Omstreeks 8 uur verzamelde de school jeugd zich op het plein voor het school gebouw no. 1. Een liefelijke zonneschijn, een heerlijk zacht windje en honderden opgewekte en vroolijke kindergezichtjes, gelukkige moeders en vaders, die hunne kleinen met welgevallen beschouwden, in een woord een aangenaam tafereel ver toonde zich aan ons oog. Ten ongeveer 9 ure stonden de leerlingen der beide openbare scholen geschaard om eene wan- deling door de geheele gemeente te doen. De stoet, rijk versierd met oranje, vlag- gen, vaandels en wimpels, begaf zich op weg. In den stoet bevond zich een groep van historische personen, voorgesteld door de oudste leerlingen in costuum, waarvan sommigen op hitten gezeten waren o. a. Prins Willem I, edellieden, ridders, Prins Maurits en Fred. Hendrik met hunne pages. Deze groep werd gevolgd door een feest wagen, die door twee paarden voortge trokken en voorafgegaan door jockeys te paard, een verrassendon indruk maakte. Deze wagen was amphitheatersgewyze opgebouwd van een dertigtal meisjes en rijk met bloemen, vlaggen, wimpels en vaandels versierd. Boven dit alles ver toonde zich de buste van Koningin Wil helmina. Een tweede groep, die vooral de aandacht trok, was de groep der versierde sport karren. Een 16 tal keurig versierde karren bewezen, hoe ieder om strijd had meege werkt om den optocht op te luisteren. Geen kind was er, of 't zag er lief en netjes uit. Toen de tocht ten ongeveer 12 ure was afgeloopen, werden de kinde ren ruim onthaald op krentebrood, koek, gebak en limonade. Ook de kinderen der bewaarschool genoten hetzelfde onthaal en maakten ook door een deel der gemeente een optocht. De optochten werden begeleid door mu ziek onder leiding van den heer P. J. Ooikaas van Rotterdam. In den namiddag hadden er volksspelen plaats n.l. mastklimmen, stroophappen, mandspringenknippen en driebeenen, alles om flinke prijzen terwijl op „den Noord" eene ringrydery werd ge houden voor paartjes in tilbury's. De eerste prijs daarbij werd behaald door den heer J. Dekker on Mej. F. Dekker, de tweede prijs door den heer P. Vis en Mej. L. Schippers en de derde prijs door den heer P. D. De Jong en Mej. K. Deboom. De prijzen van de ringrijderij werden met een toepasselijk woord uit gereikt door den heer M. Boogaerdt Bz. Na afloop van de volksspelen werd er muziek gemaakt in het schoollokaal en spoedig bleek er eene algemeens feest vreugde te bestaan. In den loop van den avond werd de historisch allegorische groen uit den on historisch allegorische telènüe Kieuwen van Mende Kleuren van bengaalsch vuur verlicht Deze verlichting maakte een schoon effect Intusschen -had ook het geusenkorps „Pro Patria" zich opgesteld en maakte onder begeleiding van de muziek eveneens een tocht door een deel der gemeente. Door lampions verlicht en vergezeld van eene marketentster, werd hter en daar halt gehouden en gaf het ontstoken bengaalsch vuur een aardig tafereel te zien. Ten 10 ure werd het vuurwerk ont stoken. Dit vuurwerk, vervaardigd door den heer A. Gall te Rotterdam, slaagde uitmuntend en was zeer schoon. Vooral het slotstuk, een gekroonde „W", was prachtig. Onder het spelen van het „Wil helmus" brandde de „W" af en daarmede was het programma der feestviering af- Ten 12 ure was de 81. Augustus ge ëindigd en ieder begaf zich huiswaarts; het feest was geöindigd. Alles is in de beste orde afgeloopen. Geen wanklank werd gehoordalgemeene vrooiykheid en opgewektheid was overal waar te nemen. Vele vreemdelingen hebben onze gemeente dien dag bezocht en ook zy zullen voorzeker den indruk medegenomen hebben, dat men alhier op de rechte wijze weet feest te vieren Krimpen a/d Lek, 4 Sept. Alhier zyn tijdens de bewoners afwezig waren een hok met verscheiden konijnen, een wasch- tobbe en twee emmers gestolen, zoomede bij den heer Boogaerdt het zeiliachttuig en eenig touwwerk. Lekkerkerk, 2 Sept. Beroepen bij de Gereformeerde Gem. alhier, Ds. C. Steketee Cz. te Bolnes. 'Leksmond, 8 Sept. In de heden ge houden zitting van den Gemeenteraad zijn geïnstalleerd de onlangs gekozen raadsleden de heeren De Vor en Pot. Daarna zijn benoemd: tot wethouder de heer J. De Vor; tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer J. Pot; tot onderwijzer met hoofdacte de heer A. P. Van Hensbergen te Zuijlen, met wien op de voordracht stonden de onderwijzers R Kiers te Rouveen en A. C. Van der Meij te Terschelling. Op de voordracht van een lid van 't zetters-college zijn gebracht de heeren W. Van Iperen en T. Van Dieren. Verder zijn beslissingen genomen over de straatverlichting, ook naar aanleiding van een ingekomen adres: het verleenen van gratificaties aan beambten en het doen van af- en overschrij vingen. Voorts is voorloopig goedgekeurd de begrooting van 't 10 bat. rustende schutterij en is vast gesteld de gemeente-begrooting voor 1896, met een eindcijfer van f 10.899,11» van ont vangsten en een gelijk bedrag van uit gaven. Eindelijk een besluit genomen tot aflossing van het restant der leening van 1880. "Ouderkerk a d IJsel, 4 Sept. De 15de jaardag van Koningin Wilhelmina is ook in deze gemeente met opgewektheid her dacht In de beide openbare scholen en de bijzondere school kwamen, in feeste lijke stemming en tooi, alle kinderen bijeen, die van 1 Sept, 18P4-81 Aug. jl. de school minder dan 12-maal willekeurig verzuimd hadden, om onder het zingen van Oranje-liederen en in tegenwoordigheid van burgemeester en raadsleden onthaald te worden op velerlei versnaperingen. Wat een tintelende oogen en vroolijke gezich ten! Onder de leerlingen der hoogste klasse, die geen enkele maal verzuimden, werd bovendien een groot portret van de Koningin in eene lijst gevat, verloot. Ook de scholen zijn en blijven met een gelijk portret versierd. Na spelende door een deel van de ge meente te zijn getrokken, gaf de muziek vereniging „Excelsior" 's avonds van 8 tot 10 uur haar eerste concert in eene met kleurige lampions versierde tent, die daartoe in 't midden van het dorp was opgericht. Vóór de tent werd bengaalsch vuur afgestoken. Een massa publiek, ook van elders, was tegenwoordig. Alles liep vroegtijdig en zonder incidenten af. Begunstigd door het prachtigste zomerweêr, vertrokken Maandag morgen te 7 uur ruim, in een langen stoet rij tuigen, de onderwijzers der scholen met de leerlingen uit de hoogste afdeelingen, die zich door trouw schoolbezoek onder scheiden hadden, naar het station Gouda, om van daar naar den Haag te sporen en een bezoek te brengen aan de residentie en aan Scheveningen. In den Haag werd een bezoek gebracht aan de vergaderzalen van de Eerste en Tweede Kamer en de Gevangenpoort, met al haar wetenswaar digheden en historische herinneringen, aan de voornaamste gebouwen en stand beelden, waarna getramd werd naar het Zeebad, waar de kinderen naar hartelust genoten van zee en strand en duinen. Na eenige uren verblijf werd de terugreis aanvaard naar Gouda, van waar de feest gangers werden afgehaald met de stoom boot „Ouderkerk a/d IJsel H", daartoe welwillend afgestaan. En zoo toog het jonge volkje onder het zingen van liederen te 7 uur ongeveer wéér het dorp binnen, blijkens de uitgebrachte ovatie's dankbaar en voldaau voor al het genotene en op getogen over al het schoone, dat allen hadden mogen aanschouwen. Een woord van dank zy hier gebracht aan al degenen, die in eenig opzicht hebben medegewerkt tot het welslagen van al het bovenvermelde, dat in dank bare herinnering blijven zal. Ouderkerk a/d IJsel, 4 Sept. De gister avond gehouden raadsvergadering (waarin afwezig de heeren Van Holst en Hoogen- dijk) ving aan met de beöediging der herbenoemde raadsleden Hoogendyk van Cappellen en Joh. De Jong. De voorzitter sprak hun hierna een welkom toe, ver trouwde dat zy hunne loyale medewer king zouden verleenen aan alle zaken, die het algemeen welzijn beoogden fan de gemeente, wier belangen zoozeer ook aan hunne behartigiDg zyn opgedragen en hoopte met hun en door hen nog veel goeds tot stand te mogen brengen. Van Gedeputeerde Staten waren ingekomen de volgende brieven: 1°. goedkeuring van de gemeente rekening over 1894, zonder op- of aanmerking; 2°. bericht, dat berust wordt in de subsidie aan het armbestuur voor 1896; 3°. ontvangst-bericht van de beide in de vorige vergadering vastge- cRgd en in werking görre'iïen slotte word eene wijziging der begrooting, tot kwijting der kosten van het onthaal der schooljeugd, met algemeene stemmen vastgesteld, waarna de voorzitter den Raad overbracht den dank van alle ouders, onderwijzers en leerlingenvoor zyne genomen besluiten. Het r(jks-telephoonkantoor behan delde in de vorige maand 114 telegrammen 58 berichten werden ontvangen, 56 ver zonden. Sliedrcclit, 4 Sept. Tot wethouder is herbenoemd de heer H. Seret IJz. Woerden, 2 Sopt. By den gisteren alhier gehouden wielerwedstrijd over 30 kilome ter werden de pry zen behaald door de heeren Joh. Broekhuizen, in 1 u., 6 m., 45 sec.; Th.Spaanderman, in 1 u., ll'm., 30 sec.; B. De Mol, in 1 u., 14 m.D. Van Diggelen, in 1 u., 14 m., 15 sec.; en A. Nagtegaal (tyd niet opgenomen). Woerden, 4 Sept. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 223 partyen prys van Goudsche le soort f21 25,— 2e soort f 16 a 20; per 60 kilo. Handel matig. IJselinonde, 4 Sept. De heer D. A. Van der Vorm is herbenoemd als wet houder. Het nieuwe raadslid, de lieer P. C. Molenaar, vestigde de aandachf% op, dat vele werklieden, die te Rotterdam hun brood verdienen, zouden worden ge holpen door een pont in de Krieksche haven. Zij zouden dan niet meer verplicht zyn, per roeiboot hunne werkplaats te Feyenoord te bereiken, waardoor, vooral in den winter, leven en gezondheid der werklieden in de waagschpl worden ge- 4 108», die het zag, wipte terstond in den trein, welke op 't punt stond naar Ant worpen, te vertrekken, doelf ongerust, dat de politie hier misschien al was voorbereid op zyn komst, opende hy onderweg het portier en sprong precies een wissel- wachter in de ai menOok dit kromvin gerig heerschap had men even later achter de tralies geplakt. - Een minderjarig meisje uit Nederhorst den Berg, dat er onlangs met een slager vandoor ging, werd verleden week door de Haagsche politie opgepakt. Men zoekt nu nog haar vrijer, wiens naam prijkt in het politie blad. Een Grypskerker boer, die dezer dagen met ongewisse gangen door Gruno's veste trok, kreeg een plaatsje achter de tralies om uit te slapen. Jammer, dat men hem zoo'n plaatsje niet Wat eerder gegeven hadeven voor dat fry do politie ontmoette, was hy in gezelschap van een „dame" geweest en een sommetje van f 225 kwyt geraakt. - Voor de rechtbank te Utrecht had zich verleden week iemand te verantwoorden wegens een al te luid ruchtige herdenking van zyn ÖOsten ge boortedag. De man sprak als zyn beschei den meening uit, dat men, als men precies een halve eeuw oud is, het er weieens van mag nemen, maar het Openbaar Mi nisterie vond vloeken, schelden en buren gerucht op zoo'n heugelyken feestdag zóó afkeurenswaardig, dat het tegen den „hal ven eeuwer"tweeryksdaalders boeteeischte, subsidiair twee dagen gevangenisstraf. - Een RegulierdwarsStrater te Amsterdam, die in twist geraakt met zyn tweede ik maar geen kans zag, het laatste woord te krijgen, gooide haar een flinke hoeveel hoid peper in het gezicht. De buren schoten toe, om hem zyn vergryp eens duchtig in te peperen, doch de politie daagde op tot zyn ontzet en bracht hem naar het politie bureau. - Een restaura teur heeft na bekomen vergunning op 2 Sept. al He soldaten van het Berlynsche garnizoen sfcetiacteerd op twee Weener worsten en een hal ven liter bier. Hy had 58.000 worsten en 14500 liter hier noodig. - In 't Zeeuwsche plaatsje Over slag gaan eenige Belgen tegenwoordig op dekikkerjacht. Vijftien tot dertig duizend groenrokken worden dagelyks buitgemaakt on weêr weggesmeten op de achterpootjes na, die netjes afgestroopt en tusschen ys verpakt, naar Parijs worden verzonden en op tafel komen van heeren fijnproever! - Op de Sneeker kermis trok een razende, stampende en gillende stoom- draaimolen wonderveel bezoek. De onder nemer was zóó in zyn nopjes met den gang van zaken, dat hy uit eigen bewegiug f 155 aan den commissaris van politie ter hand stelde, als schadeloos stelling voor de vernieling van een straat, die door zyn caroussel niet weinig geleden had. De beroemde zangeres Adelina Patti droeg by haar laatste optreden te Chicago eon kleed, dat zoo om en by f 240.000 had gekost, 't Was bezaaid met niet minder dan 3700 edelgesteenten. De zang van Patti trok, maar haar dwaze opschik haast nog meer. VARIA; In 't dorpje Tiras by Speek werd pas geleden een hardloopery met hindernissen gehouden en onder de deelnemers was ook de 23 jarige onderwyzer uit't M. Deze nederige leidsman dér jeugd repte zyn beenen als de beste kwa-jongen, kroop als een aal door een langen, zak, genoot na een haidnekkigen stryd de „eer" van tot fle .-overwinnaars te behooren en kreeg tot belooning ééndaalder I - In 't Friesche Twyckel stond. jl. Vrydag de vlag al op den toren, wjj de vlaguitsteker by kris en kras boweerdb, dat H. M. de Koningin op 80 Aug. jarig:; Was. Andere Twyckeler grootwaafdigipeidsbekleeders hielden vast aan den Sisten en zoo ge beurde het, dat men van den Twyckeler toren twee dagen de Nederlandsche drie kleur zag wapperen. Een Amsterdammer gal' op den laatsten van Oogstmaaud een zeldzame vereeniging vau zyn Oranje gezindheid, zyn dichtersgaven en zyn.... kromvingerigheid te aanschouwen. Uit een winkellade haalde hy nl. een bakje met postzegels weg en in ruil liét hy een met potlood beschreven papiertjë achter met de verheven ontboezeming: j „Ter eere van de Koningin Pikte ik dit bakje inlf' - Aan 't station te Esschen werd Donder dag een zakkenroller opgepakt. Een col- van Hötel- en Reiswezen. Ik behoor niet tot degenen die in stomme bewondering neerzinken voor de mannen die Amsterdam een Wereld-Ten toonstelling hebben bezorgd. In tegen deel Ik wil gaarne gelooven, dat de heeren die hun schoudeis onder deze onderne ming hebben gezet, brave, deugdzame monschen zyn bezield met de beste be doelingen en die dioomen van de glorie van ons land in het algemeen en van Amsterdam in het byzonder. Maar hun schouders zyn te zwak geweest, of zy hebben de moeielykheden, aan zulk eene onderneming verbonden, te licht geacht. Dat bemerkt men eerst terdege als men het hoofdgebouw binnentreedt. Op het terrein, daar buiten, is het amusant, vloeit het bier by stroomen en overstel pen u de vermakelykheden. Op Oud-Hol land is het alleraardigst: mooie geveltjes, antieke poortjes en lekkere geldersche ham.' Daar komt een Amsterdammer werkelyk in eene stemming waarin hij moet hossen, waarin onwillekeurig de beenen zenuw achtig beginnen te trekken en men al zyn wilskracht noodig heeft om te belptten dat zyne voeten niet in walspas over do kiezelsteentjes knarsen. Het is er zoojolig, zoo vroolyk - hetaantal bierhuizen is er zoo legio, dat men er zich inderdaad over moet verwonderen, dat wy nuchter enkoud en in denzelfden toestand wéér door het tourniquet het terrein verlaten. Het is een uitstekend geslaagde Ker in esse d'été. Het eigenlyke Tentoonstellingsgebouw baart eveuwel niet veel meer dan teleur stelling. 't Is hoogstens eene verzameling van fraaie winkel Uitstallingen, behoudens natuuriyk enkele gunstige uitzonderingen. Terwyi ik dit schrijf is het juist een jaar geleden, dat in Amsterdam ook een Intel nationale-Tentoonstelling werd ge houden: de Bakkery-Tentoonstelling. Het gebied waarop de inzenders zich daar moesten bewegen, was uit den aard der zaak uiterst beperkt. Maar toch moet worden erkend, dat, als geheel, als over zicht der bakkery in haren ganschen om vang, de Tentoonstelling van 1894 onein dig beter was ingericht, oneindig meer aan het voorgestelde doel beantwoordde en oneindig veel ernstiger was opgevat dan de Wereld Tentoonstelling van 1895 op de uitgestrekte terreinen achter het Ryksmuseura. Dit is knutselwerk - om geen erger woord te gebruiken. Edoch - het hoofdgebouw staat er; er zyn exposanten, die er haar artikelen hebben geplaatst en al hebben zy ook het geheele gebouw niet kunnon vullen - men zogt dat in een gedeelte er van zelfs een wandelwedstryd zal worden gehou den!! - zy hebben toch hun best gedaan, en hun schuld is het niet dat in de Pays divers op vele punten een blind paard met poolen als heimachine's geen schade kan aanrichten. Gelukkig heeft de firma Vos 6l Le Grand sedert eenige dagen een gedeelte der ledige rüimte gevuld met een menigte tapyten en is een ander ge deelte kosteloos afgestaan aan $ën hr. De Gruyter, om er neer te zetten wat hy zou verkiezen. Daar vinden we nu zoowat van alles: mandjes voor picnics; kinder wagentjes, porcelein en aardewerk, speel goed en de lieve hemel weet wat niet a,\. Enfin dat vult toch; het is in elk geval beter dan niets! Het gevolg van het betrokkelyk gering getal inzendingen is dan ook, dat geön enkel land een voldoend overzicht te zien geeft over wat het éermagop indus triëel of handelsgebied, of wel wat kunst en wetenschappen er kunnen voortbren gen. En ons eigen land, waarvoor de deelneming toch zooveel gemakkelyker was, maakt daarop geene uitzondering. Eigen fabrikaten worden in onze afilee- ling, zooals wy reeds zeiden, zeer weinig, buitenlanlsche, daarentegen, zeer veel geëxposeerd. Dit moge al een gunstig getuigenis afleggen voor enkele vreemde landen, voor ons land doet het dit niet Wy kunnen toch waarlyk wel wat meer, dan groote uitstallingen maken van vreemde goederen! Nu schijnt het alsof wy slechts bewoodoraars zyn van wat van buiten, van verre, komt en zóó in die bewondering zyn opgegaan, dat we ons zelf op den achtergrond hebben go drongen, dat we ons zelf niet meer zien! En dat is tocii niet zoo. We zyn toch nog niet zóó cosmopolitisch dat we onzen eigenaardigen hollandschen stempel door de wry ving met andere natiën hebben verloren. le SCHOONHOVEN. (Vervolg en Slot) IntuBBohon wan tegen 12 uur do riugrjjderjj op vólooipèies uitgeschreven en hadden 16 deel nemers lioh in de Btadx herberg van don heer A. J. v. d. Bergh vereenigd. Van daar werd weder, met de ntu«iek voorop, een kleine tooht door do gemeente gemaakt on o en halt gehouden vóór de woning van don heer J. P. Niekeik, wolhouder, dio dozen wedstijjl op het pro gramma had gebracht en daarvoor beschikbaar Bteldn een goudon, oen verguld zilveren, een zilveren en een bronzen medaille. Nadat de muziek eon parr nummers had gespeeld on de voo-zittor der feest-ommissie den heer Niekerk had toegesproken, word na deze zeer verdiende ovatie de weg vervolgd naar hot feestterrein. Dit terrein, do wal langs het exercitieveld, dat ook reeds gediend had voor don hoepel wedstrjj 1, was keurig versierd mot een gróót aantal vlag gen, terwijl voor do muziek eene verhevenhci 1 was gemankt en eene kleine tribune gclegenhi id annhood tot zitplaats voor de feestc-immissie -n den schenker dor medailhs, den heer J. P. Niekork. Met opgewektheid werd aan den we l- strjjd deelgenomen, dio bljjkbaar zoer in d u smuak viel van de deelnemers. Na ieder een tiental malen gelegenheid gegeven to hebben d.-n ring te steken, bleek dat de meesto ringen gestoken waren door den heer J. C. De Rujj'er uit Gouda, dio dan ook de gouden medaille ver wierf met 9 ringen. Do vorguld zilveren me daille werd behaald door den heer H. Schipper uit Lekkerkerk met 8 ringen, de zilveren door den hoer I). Do Hoer uit Schoonhoven, in katnp- strjjd mot den heer F. Hoogendyk uit Sohoon- hoven, die beiden 6 ringen hadden gestoken. Da „troostprjjh" (een sportketting) was geschon ken door don hoer Verboom, reiziger voor de firma Pfftltzer te Amsterdura. Mot een barteljjk woord van dankzegging aan de deeluemors werden door hot oerolid der commissie, den hoer L. Akkcrhujjs JEz., de medailles uitgereikt, waarbjj in goed gekozen W-orden W1 M>. Kir1' l' i n J> n <W» in hef midden werden gebracht, tevens herden- kei,de do viering van den geboortedag van H. M. de Koningin en eindigende onder opwek kende woorden met een driewerf hoeral ter eere van Haar, aan wie do feestdag word gowjjd. Na afloop wprd tot slot van dit nummer aan den heer J. P. Niekerk door de commissie qn de prjjswinners met da muziek nog tot dank eene ovatie gebraoht. Tnans moest de oommissio zich spoeden naar het terrein buiten do Veer poort, waar de Pot pourri-optocht zou worden samengesteld. Hoewel dit nummer alhier geheel nieuw en onbekend was, mag toch gezegd wordon dat heWolkomen is geslaagd. Dank zij de flinke medewerking van velen was de optocht bjjzonder aardig en geestig. Nadat do stoet was geformeerd werd een rit door de Btal gemaakt. De muziek in het midden, ter- wjjl de Commissie, in landauers gezeten, don stoot opende en sloot. Na het rjjtuig der com missie volgde „Flora' eon zier smaakvol ge decoreerd rijtuig, waarbjj in schooDe vormen bloemen en planton waron gerangschikt en, waartusBchcn twee in het wit gekleede dames hadden plaats genomen, het jongsto meisje aan velen een schoon bouquerjo aanbiedende. Op den bok twee in het zwart gekleede heeren en het ry'.uig bespannon met twee schoon opge tuigde paardon. Na dit nummor volgde een wagen voorstellende de Sohoonhovenscho jacht ou visohclub Zeer eigenaardig was deze wagen versiord mot alle mogelijke zaken, botrekking hebbende op jaoht en vissoherjj. Niets ontbrak hazen, eenden, houden, visschon, govs eren, nellen, polstokkon en polsdragers, drie jagers in costuum eu goedgevulde veldflesBohen, enz. Door twuo schoone paarden werd deze wagen voortgetrok ken, wolk geheel door forsohheid een fl.nk en hoogst aangenaam figuur maakte. Vervolgens oen reclamewagen vau den bierhandelaar den heer G. Braudwjjk. Geestig en zoer eigenaardig was deze wagen opgesierd en geen kosten waren gespaard om dezen volkslrank zoo oan- trekkelyk mogeljjk aan to prjjzen. Koetsier en representant waren netjes uitgedost en het geheel gaf een flinke en schoone reolame. Niet minder geestig was de reclame van den spekslager, den heer G. Vermejj. Een aierlyk geïmproviseerd varken benevens eenige vleesch-arlikelen en verdere attributen gaven te donken aan hetgeen op deze zaak betrekking hoeft. Ook St. Nicolaas, gezeten op zjjn wit paard en gevolgd door zyn zwarte knechts, vormde eene zeer aardige en koraisohe voorstelling, waarbjj veel zorg aan de kleedmg was bosteodt. Omtrent de reclame der Schoon horensohe Courant (buiten mededinging), wensohon wjj ons vau eene booordeeling te onthouden; door een deze virgozellenden iongen werd een No. der Schoonhovensohe Courant in miniatuur verspreid. De mode-reolame Rusz- Vari Zessen was zeer geestig; een guitige dame van byna twee meter lengte, gekleed in zwarte japon met enorm grooteu reolame hoed en hy-onder kleine parasol bewoog zich zeer galant in den optocht en kweet «ioh byzonder van de haar (hem) opgedragen niet geringe taak. Niet ou waardig was de groep van jeugdige handwerkslieden. Een 14-tal jingeus hadden zich voorgestel l om met elkander aan den op tooht deel te nemon en door welwillende hulp werden «y tot een paar groe; on geformeerd. Een voorstellende „de passagiers aangekomen mo. don mta -rein den loonnUpoo, Uoud.-Sohüo,,horen op 31 Aus«.tüi 2000", Dem .I'MMg;™ .lelden roor rer.ohillonde wear- dighoide-bohlfcder» ron te verwachten inrioh- ttngen »lb„, eoo.U do dircotouron ren do etede- wa! orienting deretade-geefebriek, der .laohlplaats of abattoir, der zwemschool, van het gasthuis en de» etelione-obef. De tweed, groep etefde röèj „eene huldé aan het teekenonderwjja." Ver schillende opschriften en attributen werden door hen gedragen. Tjjdens'den optooht werd door deze groepen, waarbij een 6-tal leerlingen van de teekenschool waron, uitvoering gegeven aan d«u inhoud van hun schild on werden de op richters van de teekensohool gehuldigd door het aanbiudeu van een Hchoone bloemkrans, waar aan een wit zjjden uiet opschriften lint verbon den was. Uit den aard der zaak moest dit aanbieden en passant gesohieden, daar het eeue handeling was geheel pitgaande van de jongelingsgroep. Do heeren P. üreup, N. Kooi man en J. J. Luzonder waren echter over deze onvoi waohte, eonvoudige hulde niet weinig ver rast en zullen ongetwijfeld dit ongekunstelde huldebljjk hebben gewaardeerd. Tot Blot had zioh bij den optooht gevoegd de bekende re olame Tbomson-puddingpouder en theehandel. De gunsiig bekende puddings werden in natura op schotels gedragen door een zevental, als koks verkleede personen, terwjjl de theehandel door oen rjjk met oostersoho planten versierden wa gen, gevolgd door eenige Chineezeü, werd voor gesteld. Tijdens den tooht werd oen monster pudding op het Stadhuis uan mevrouw Kolff als souvenir aangeboden. Deze geheele reolame was werkeljjk geheel op Amerikaansche leest gesohoeid en verdient wel de zoo zeer verlangde aandacht. De optocht liep flink en geregeld van stapel en veroorzaakte eeno opgewekte stemming. Om 4 uur aangevangen, werd lijj tegen half zeven weder ontbonden. Bjj do beoordeeling van dit no. van het pro gramma werd toegekend: voor de sohoónste groep Iste jrgs Flora, 2do prijs, reclame Urand- wjjk, voorde geestigste groep Isteprjjs Sohoon- hovoc8ohe jaoht- en visoholub, 2de prys reclame Vermejjvoor do grootste groep 1ste prjjs Sohoon- hovensche handwerksgroep, 2de prjjs, reolame Thomson. Thans kwam het avondfeest aan de beurt. Do grooto Venctiaanscho illuminatie op de Stee- nen Brug vóór het Siadhuia voldeed, vooral om do grillige vormen die men gegeven bad aan do verliobtingBljjnen, bjjzondor goed. De eigen aardige ballonverliohting was vooral op een af stand zeer fantastisch, en het geheol, in verbin ding mot do gasverliohtiDg aan de Vischbrug en de vetliohtilluminatio aan het Boterhuis gaf een zeer bjjzonder effeot, terwjjl de zacht schaduw- aohtigo verliohting van de honderden ballons deed denken aan de verliohting bjj de Gondeltoobten in VenetiS. De sjvbtwerper, de heer L. F. Redoker, heoft dafPfbk alle eer van zjjn werk, terwjjl de lovenancier der verlichting, de heer H. A. v. Baaien, wederom bewozen heeft, ge heel op do hoogte en berekend te zjjn voor do taak, dio bjj op zich genomen had. Andermaal en ditmaal verlicht verscheen de optocht in de straten. Opgesteld op het terrein vóór de R C. kerk was daar reeds tjjdig een aangename drukte, die Diet weinig verhoogd werd door de praohtige illuminatie van den tuin ou de pastorie van den lieer pastoor P. Van den Berg. Wederom word de stad doorkruist, doch thans begeleid door eon joelende, vrooljjke en zingende menigte. Op verschillende plaatsen word de optocht in een sterke, bengualsohe verlichting gehuld, wat natuuriyk een zeer aardig effect opleverde. Werd deze bengaalsohe verlichting gedaan van wege de Commissie, daartoe iu staat gesteld door de welwillende aanbieding van den heer H. T. Van den Braak, die daa-mede de Commissie zeer verplichtte, ook vele particulieren ontstaken kleuren verlichtingen, terwjjl vele ingezetene» door het aunbrengen van illuminatie zoowel binnen als buitenshuis enz., aan do straten een feesteljjk aanzion gaven. Vooral maakte de bloemenversiering met de vorlichtiug ii la Giorno vóór de huizen van do famihëo Van den Braak eou zeer fraai geheel. Gok doze avond-optocht liep weder geregeld van stapel en werd tegen 10 uur ontbonden. Daarna werden vóór hot stadhuis de „volks liederen" gespeeld en ouder een schitterende bengaalsche verliohting en door een langdurig hoera! en lang love de Koningin 1 het feest voor geëindigd vorklaard. Hierna werd door do feestcommissie eene ovatie gebvgcht aan Jon Uorovooraittor, don heer Mr. A. D. H. Kolff, waarna met de muziek naar het Heoren- Logement werd getogen De hoer Leogsma had zijne zaal en zjjn tuin smaakvol versierd en het Heeren-Logemeiit was weder het vereeni- gingspunt van een groote massa ingezetenen en vreemdelingen. De feestcommissie besohouwde hier de zaak als officieel geöindigd. NatuurJjjk werd aan de verschillende leden dank gebraoht voor de zoo goed geslaagde feestviering en voor de vele be moeiingen daaraan verbonden. Het eerolid, de heer L Akkerhujjs JEz., wist op welsprekende wjjze den algeinoenou geest op te wokken, de TOO.-zitt> r dankte voor den zoo ruimschoots on dervonden steun van hot gemeentebestuur en van de ingezetenen en de heer Mr. A. D. H. K ..ff, Burgemeester, besloot den avond, door nogmaals onder hoera's en fanfare's ter eore van HH. MM. de Koningin en Koningin-Regentes den feestdag te horden ken. Nog menig uur bleven do vele aanwezigen in het Heereu-Logement onder het genot der muziek en hot gezellig samenzjjn bjjoen, terwjjl de dans aan menig jongero gfcnoego» verschafte. Godurende den geheelen dag bewogen zioh vele staigenooten en vroemdeliugen door onzo gemeente om getuigen te zjjn van do zoo goed ge- slaagde feestviering. Van de openbare gebouwen en nagenoeg alle particuliere wouingou wapperde de driekleur en Schoenhoven, aldus geheel in feestdos gehuld, heoft weder op waardige wjjze het gezegend voorrecht van ons hoog gezag, in ooz» jeugdige Koningin Wilhelmina herïaoht. Geen wauklank deed zich hooren, orde en eensgezindheid was altjjd de grondtoon van de groote menigte. En aan wie voor dit welge slaagde feest dank te brengen P Behalve aan do feestcommissie mogen wij ons zelven geluk- wenHohen, want door eendrachtige samenwer king is alles te verkrjjgen en heeft men weder een Oranjefeest op waardige wjjze gevierd. In den ochtend van den feestdag werd hot volgend telegram verzonden H. M. Koningin WILHELMINA, Het Loo. De ingezetenen van Sohoonhoven, in feest viering vereenigd ter eere van Uwer Majesteits geboortedag, bieden U hunne onderdanige ge- lukwenschen aan. NamenB de Feestoommissie, De Voorzitter, MOUSSAULT. Waarop m den loop van den dag het volgend antwoord werd ontvangeu Feestcommissie 8oboonhoven. De Koningin draagt mjj op, U Hoogstderselver dank ovor te brengen. De Adjudant van Dienst, GROVE3TIN8. Vervolg der Nieuwstijdingen. - By Kon. besluit is P. Lyck- ama h Nyeholt, Commissaris der Koningin in Oveiysel, benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. - Aan het Ministerie van Wa- terstaat, Handel en Ny verheid te 'sHage ia Woensdag aaDbesteed: het maken en stellen van de yzeren deuren en verdere yzerworken der scheepvaartaluia by Andel, onder de gem Andel en Giesen, provincie Noord Brabant, behoorende tot de werken wor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas. Minste iuschravers warenF. Kloos en Zn., te Alblasserdam voor f 122,786. I - Tot ieeraar in de wiskunde te Gormchem is benoemd de heer G J Van Hemert, aldaar, 1 De by het 8de regiment ves ting-artillerie benoemde kapiteins W. F. Van Hoogstraten, A. J. De Booy en Jhr. F. W. A. Baron Van Asbeck komen te Gorinchem in garnizoen. Te Leeuwarden is Dinsdag na lang sukkelen, op 61 jarigen ouderdom, overleden Jhr. I. J. W. H. Van Andringa de Kempenaer, oud lid der Staten van Friesland, oud-burgemeester van Ferwer- deradeel. 'Alblasserwaard en Vjjfheerenlanden, 6 Sept. De handel zoo in kaas als boter was deze week willig en de prys van beide producten ongeveer gelyk aan die der vorige week. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas van f 17 tot f 22,50 per 50 kilo, naar wicht en kwa liteit; goêboter f 0,55; weiboter f 0,50 per kilo. 'Aminerstol6 Sept. Tot wethouder alhier is herbenoemd de heer D. Ooms Jz. 'Bleskensgraaf en Horwegen, 2 Sept. De raad dezer gemeente heeft besloten de jaarwedde van den gemeente veldwachter met f25 te verhoogen. "Brandwjjk4 Sept. Tot wethouder dezer gemeente is herbenoemd de heer S. Brandwyk. gGroot-Ainmers6 Sept. De heer H. zou Zaterdag een kar zand halen en nam zyn kleinzoon uit S., die by hem gelogeerd was, mede. Toen de kar geladen was, greep de kleine logé de leidsels, wilde voortrijden, maar had het ongeluk te struikelen en kwam daardoor onder de kar. Gelukkig waren de blessuren, die hy bekwam, nog al niet ernstig. In de Dinsdag avond gehouden raads vergadering werden de herkozen raads leden, de heeren D. Schep en H. Voor- spuy Jz., geïnstalleerd. De heer D. Schep werd als wethouder, de heer A. v. d. Wolf als ambtenaar van den burgerlyken stand. Door de kaashandelaars werden deze week de kazen gekocht hier en in de environs voor de navolgende pryzen lste qual. van f 19 tot f 222de qual. van f 17 tot f 19zwaardere soorten tot f 24 de 50 K.G. De handel is over 't algemeen flauw. 'Hoog-Biokland, 4 Sept. De heeren F. t)en Hartog en A, Van Beest, herkozen leden van den gemeenteraad, werden in de vergadering van gisteren beëedigd en toe gelaten. Met algemeene stemmen werd daarop eerstgenoemde benoemd tot wet houder. 'Krimpen a/d IJsel, 4 Sept. In de op gister gehouden raadsvergadering, welke door alle leden, uitgezonderd ,de heer Van der Giessen, werd bygewoond, werd in de eerste plaats overgegaan tot de beöediging van de raadsledende heeren Mynlieff en Hoogendyk. Na door den voorzitter te zyn gelukgewenscht, namen deze zitting. De heer Mynlieff werd met 5 van de 6 uitgebrachte stemmen herbenoemd tot wethouder en tot ambtenaar van den burgerlyken stand. De rekening en begrooting van het burgerlyk armbestuur werden vastgesteld en het bedrag van de subsidie voor 1896 bepaald op f1900. Heden is ter secretarie aangifte ge daan van een tweede geval van Febris Typhoïdea in deze gemeente. De eerste lyder is vooruitgaande. Lekkerkerk, 4 Sept. De rekening dezer gemeente over 1894 is door heeren Gede puteerde Staten van Zuid Holland vast gesteld in ontvangst op f 23236,43J, in uitgaaf f21983,35 Mitsdien met een batig saldo van f 1253,0$. 'Molenaarsgraaf, 4 Sept. Tot wethouder dezer gemeente is herbenoemd de heer D. Dukker. 'Moordrecht, 2 Sept. De heer A. J. Heestermans Hz. is vanwege den R. K. Volksbond, benoemd tot afgevaardigde by het op den 15den, 16den en 17den Sept. te houden Vakcongres te Amsterdam. "Ondewater, 5 Sept. Op voordracht der opperbrandmeesters zyn door Burge meester en Wethouders benoemd tot brandmeester aan de draagbare spuit No. 2 de heer T. J. Fihoff, in de plaats van wylen den heer J. A. Schoonderwoerd, en tot onder brand meester de heer J. A. Ver hoef, in de plaats van den heer T. J. Fihoff. In de 1.1. Dinsdag gehouden raads vergadering der gemeente is de heer G. J. Van de Pavoordt in de plaats van den heer K. Sille gekozen als wethouder, terwyl de heer A. C. Van Wijngaarden als zoodanig werd herkozen. Beide heeren zyn tevens benoemd tot ambtenaren van den burgerlyken stand. Inderdaad een verborgen schat in den akker: uit den drooggemaakten boezem van den polder Vliet en Dykveld komt paling op paling te voorschyn. Gisteren werd er o.a. eenen gevangen, die 1 M. lang en 7 c.M. in middellyn, 4 pond en 1 ons woog. Ridderkerk, 3 Sept. Tot wethouders zyn hei kozen de heeren A. Van 't Zelfde en A. De Zeeuw. "Streefkerk, 2 Sept. Vrydag j. 1. maakten de kinderen der hoogste klasse van de beide openbare scholen een reisje naar Rotterdam, waar zy onder meer ook de Diergaarde bezochten. Vreeswyk, 8 Sept. Tot wethouder tevens ambtenaar van den burgerlyken stand, is herbenoemd de heer H. J. Spa renburg. Woerden, 3 Sept. Tot wethouders zyn gekozen de heeren J. Knyff en Jac. Brunt Wzn. 'Wijngaarden, 4 Sept. Tot wethouder dezer gemeente is herbenoemd de heer W. Schakel. 'Zevenhuizen, 5 Sept. In de vergadering van 3 Sept. zyn de horkozen raadsleden, de heeren J. Dogterom en A. Broeder, geïnstalleerd. Daar de eerste tevens wet houder was, moest ook in die vacature voorzien worden. Genoemde heer is even wel weder tot wethouder herkozen. Op de paardenmarkt, alhier op Woens dag 4 Sept. gehouden, waren 65 paarden aangevoerd. Daar de paarden zeer duur waren, wag. er niet veel handel, iets, wat we hier niit gewoon zyn, daar er nog al veel paarden verkocht worden. Evenwel waren er veel bezoekers, Gemeente Ammerstol. Van 1 tot 81 Augustus. Geboren: Johannes, 8. van J. r. d. Berg en M. Blanken. Pieter, 8. van H. Stigter en M. P. Vermaat. Maria, d. van P. Versluis en G. J. de Bruin. Getrouwd: A. Versohoor, oud 28 j. en M. de Jong, oud 23 j. Overleden: H. Peerbolte, oud 6 m. D. van Wjjk, oud 52 j. echtgenoot van J. den Hoed. Levenloos kind, e. van D. de Jong on M. v. d. Kuil. Gemeente Arkel. Van 15 tot 31 Augustus. Geboren: Eimert, b. van H. Sterk en A. de Stigter. Getrouwd: P. D. Waltheer, oud 80 j. en J. J. van Tilborgh, oud 23 j. Overleden: 8. van Maurik, oud 12 d. Gemeente Benschop. Van 18 Augustus tot 4 September. Go boren: Maria Jaooba, d. van G. Over boek en A. van Kats. Gerrit, z. van J. A. de Gier en G. van Os. Maria Petronella, d. van J. van Vliet en A. H. Nieuhoff. Arie, z. van O. Rietveld en S. de Bas Overleden: M. de Heer, oud 5'm. J. H. Straver, oud 5 j. Gemeente Bleskensgraaf. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Cornelis, z. van L. W. van Hou- welingen en L. Smith. Pieter, t. van A. Prins en A. de Jong. Johanna, d. van C. van Diejen en H. de Vaal. Teunis Jan, z. van T. J. de Klujjver on M. vau Vliet. Gemeente Giesen-Nieuwkerk. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren: Mjjntje, d. van W. Broore en M. Bakker. Pieter, z. van H. R. de Krcjj en G. de Brujjn. Corcelis, z. van J. Vogel en N. de Krejj. Gemeente Goudriaan. Van 1 tot 81 Augustus. Geboren: Aantje, d. van J. de Pater en A. de Vroomen. Philippus, z. van T. de Bie en M. den Hartog. Overleden: F. Terlouw, oud 65 j., eoht- genoote van B. Pellikaan. Gemeente Groot-Ammers. Van 15 Augustus tot 1 September. Getrouwd: W. Brink, oud 19 j. en M. vau der Wal, oud 21 j. Gemeente Haastrecht. Van 1 tot 81 Augustus. Geboren: Christina, d. van J. A. Verkaik en W. Burger. Martina Gerarda, d. van H. K. Vergeer en E. Streng. Martin us Johannes, e. van H. J. van den Bos en J. Gibbon.— Sophia Maria, d. van B. Steen kamer en C. De Zeelt. Arie, z. van W. P. Hoogenboom en A. Smit. Jacoba Pietje, d. van M. Graveland en A. Uitten bogaard. Cornelis, z. van W. den Ouden en J. Rosenboom. Dirkje Barend Barenddina, d. van P. Versluis en K. W. Boele. Getrouwd: C. Rietveld, oud 26 j. en G. Stee houwer, oud 20 j. Berend Wentink, oud 25 j. en C. A. Hooft, oud 22 j. A. van den Hondel, oud 25 j. en N. A. Spykcrman, oud 22 j. A. de Groot, oud 25 j. on D. Langerak, oud 30 j. Overleden: C. A. Nistelroojj, oud ruim 78 j. P. Kat, oud ruim 5 weken (wonende te Amsterdam). C. A. de Jong, oud ruim 9 j. Gemeente Hei- en Boeicop. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: üeertiuida, d. van B. van Djjk en A. de Jong. Gerrit, z. van A. de Jong en M. de Leeuw. Overleden: J. Westerboud, oud 4 m. G. van Djjk, oud 2 w. Gemeente Hekendorp. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren: Aaiye, d. van A. C. Verheul en A. Verbreo. Gemeente Hoenkoop. Van 18 Augustus tot 4 September. Overleden: D. Voordouw, oud 64 j., eoht- gonoot van A. van Dam. A. Buis, oud 2 j. Gemeente Jaarsveld. Van 16 tot 31 Augustus Geboren: Cornelis, z. van J. Lommert en B. Verwejj. Cornelis Huibert, z. van J. van den Berg en J. Oosterom. Cornelia Johanna, d. van J. van den Berg en L. Borst. Getrouwd: L. Westerink en C. v. Braggen. Overleden: J. Verbaan, oud 12 w. Gemeente Kedichem. Vau 15 tot 31 Augustus. Ge boren: Petronella Magdalena, d. van 8. de Klerk en F. C. de Stigter. Gemeente Krimpen a/d IJsel. Van 16 tot 31 Augustus. Geboren: Jan Willem, z. van A. Plak en S. Baas. Pieter Johannes, z. van J. van den Hengel en N. Prujjt. Dirkje, d. van H. Vrjjen- hoek en M. yan den Hengel. Getrouwd: J. J. van der Graaff, oud 82 j. (van IJselmonde) en N. van der Dujjn Schouten, oud 26 j. E. van Vliet, oud 26 j. (van Ca- pelle a/d IJsel en G. N. Boon, oud 24 j. Overleden: A. Heikoop, oud 75 j., we duwnaar van J. Broere. P. Goudriaan, oud 71 j., eohtgenoot van T. Hoogerwaard. M. Westbroek, oud 71 j weduwe van A. Lujjten. Gemeente Langerak. Van 15 Augustus tot 1 September. Geboren: Elizabeth, d. van A. Rietveld en B. Beuzekom. Annigje, d. van G. van Mid delkoop Gsu. en W. Teerdg. Janna, d. van A. van den Berg en N. Vink. Jaooba, d. van L. Sohouton en A. H. de Groot. Jan, z. van C. Gelderblom en A. Maasland. Overleden: T. A. Rietveld, oud 8 j. A. van der Mark, oud 3 j. Gemeente Langeruigeweide. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren Willeriiina en Adriana, dochters van P. J. RoBenboom on M. Hoogendoorn. Wjjnand, e. van C. v. d. Vlist en S. Lelfl. Ljjntje, d. van A. Verwejj en G. Erkel. Gemeente Lekkerkerk. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Gjjsbertje. d. van U. de Jong en K. Kekerix. Neelije, d. van A. Stoppelenburg en M. Broere. Gerrit, z. van G. Dogterom en G. v. d. Dool. Teunia, d. van J. Berkouwer en N. Koot. Neeltje, d. van A. Vlist en N. de Borst. Christiaan, z. van P. Fennet,en M. de Rujjter. Marinus, z. van J. P. deJfcef en M. Roest. Zoetje, d. van J. Breed véld en S. Fjjnenbuik. Arie, z. van A. v. d. Voet en A. Zwanenburg. Marinus, z. van M. Broere en L. Klein. Catharina, d. van B. Neven. Aagje, d. van P. de Brujjn en H. Sohagen. Getrouwd: A. P. Deelen, oud 21 j. en D. J. Kok, oud 19 j. P. Slingerland, oud 30 j.. weduwnaar van M. Nobel en J. Verwaal, oud 41 j., weduwe van T. Loeve. A. Man in 't Veld, oud 28 j. en A. Stret-fland, oud 21 j. J. jBoon, oud 80 j. en M. Kekerix, oud 25 j. ^verleden: J. de Jager, oud 18 m. L.« v. Wittenen, oud 79 j.eohtgenoot van F. Frenk.— J. M. Berket, oud 8 m. Gemeente Leksmond. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Roelofje ChriBtina, d. van C. B. Maaike, d. van G. Hartman en M. Makop. Barbara, d. en Markus, z ran W. Boef en W. de Groot. Maagje, d. van G. van Bezoojjen en E. van Bezoojjen. Gerrit, z. van A. Kers bergen en E. Westerhoud. Matthjjs, z. van B. van Tienhoren en N. Ravestejjn. ügsbert, i. van W. van Bezoojjen en W. van Djjk. Wilhelmina, d. van J. de Jong en M. de Vaal. Daan, z. van A. Molenaar en T. Westerhoud. Orarloden: A. A. Vermeulen, oud 7 w. Gemeente Nieuwpoort. Van 15 Aug. tot 1 Sept. geene aangiften gedaan. Gemeente Oud-Alblas. Van 1 tot 81 Augnztnz. Geboren: Teuniz, z. van J. Aantjes en 0. Mnilwjjk. Marinus Dioderik, z. van T. Kappers en M. J. Lips Willem, z. van A. Meerkerk en K. de Vries. Overleden: E. Aafjes, oud 29 j. Gemeente Ouderkerk a/d IJsel. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren: Maria, d. van J. van Rjj en I. Otterspeer. Christina Wilhelmina, d. van J. van Ooateroni en G. Verdujjn. Wilhelmina, d. van J. van Mourik en W. Beukers. Pieter, z. van A. Stam en E Burger. Getrouwd: L. J. Harreman (van Niouwer- kerk a/d IJsd) en G. Twigt. G. van Herk en J. Trouwbont. J. van der Lek (van Gou derak) en L. Vuik. Overleden: C. Speksnjjder, oud 8 m. J. Snoek, oud 2J m. A. W. Visser, oud 5 m. Gemeente Oudewater. Van 18 tot 28 Augustus. Geboren Martha Maria, d. van E. A. Voss en M. Dieckmaun. Johannis, z. van J. de Korte en N. Hoogendoorn. Jan, z. ran G. den Held en L. Oreven. Willem, z. van D. C H. Ross en A. Stofberg.Alida Jaooba Christina Wilhelmina, d. van K. v. d. Heiden en D. M. r. Aelst, (wonende te Helder). Bernarda Wil helmina, d. van J. Konings en W. M. Bilning.— Teunis Jan, z. van G. de Waal en H. v. Tiel. - Geertrui, d. van A. Plomp en R. C. Bloem. Hendrik, a. van J. C. Meesters en M. J. Brunt. Getrouwd: J. Sterkenburg en A. van den Hoogen, weduwe vau A. de Lange. Overleden: M. Mulder, oud 46 j., eoht- genoote van H. v. d. Laar. H. Flaad, oud 68 j., eohtgenoot van J. de Lango. A. Hoogen doorn, oud 68 j., echtgenoot van O. M van Busselen. Gemeente Papekop. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren: Dirk, z. van J. Maajjen en A. Rosenboom. Laura Alida, d. van J. v. Sohaik en J. van Dam. Gemeente Peursum. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren: Jan, z. van A. Siebeling en G. Wallaard. Overleden G. de Groot, oud 98 j.weduwe van A. van den Dool. M W. van Houweling, oud 6 m. P. van IJzeren, oud 56 j., wonende te Nieuwland. Gemeente Polsbroek. Van 18 Augustus tot 4 September. Geboren: Willem, z. ran J. van der Vlist en J. Kloot. Bart, z. van D. J. van der Grift en W. J. Verhoef. Overleden: 0. Boef, oud 34 j., (overleden te Rosmalen), eohtgenoote ran J. van Kats. Gemeente Schelluinen. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren: Jan, z. van A. Dunzer en M. Gelder blom. Gemeente Streefkerk. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Johanna, d. van J. Sohinkel en B. van - Meerkerk. Jan, z. van M. Maasland en W. van Es. Dirkje, d van D. Brand. Jannigje, d. van A. Alblas en M. van Hof. Cornells, z. van R. Bakker en E. do Brujjn. Jawikjo Maria, d. van G. Kastelejjn en A. de Baat. Cornelia, d. van A. Nieuwpoort en L. de Bes. Egberdina, d. van R. v. d. Veer en E. Ooms. Getrouwd: J. den Butter en A. v. d. Berg. Overloden: A. den Butter, oud 57 j eoht- root van J. Wolters. A. Rietveld, oud 49 j. Boel, oud 6j. G. den Boer, ond 44 j eohtgenoot van K Koppelaar. T. Prins, oud 74j. Gemeente Vlist. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Johannes, z. van A. Faajj en A. Compier. Gemeente Willeskop. Van 18 Augustus tot 4 September. Geboren: Gerarda Alida, d. vanG. Vergeer en M. Sohalkwjjk. Jaoob, z. van A. Roelso en C. van Os. Geertruida Hendrika, d. van A. van den Berg en G. P. van Rossem. Wil helmus Cornells, z. van C. van den Brink en J. Hoogenboom. Overleden: G. A. Vergeer, oud 8 d. Gemeente Willige-Langerak. Vau 16 tot 31 Augustus. Geboren: Ingetje Adriana, d. van K. van der Neut en N. Slingerland. Hendrik, z. van H. Verhoef en J. Vermeulen. Cornelis, z. van J. Slugs en T. van Engelen. Getrouwd: K.Slugs en H. v. d. Horst P. Versluis en K. Kortlever. Overleden: A. de Ruiter, oud 7 w. (Zie verder Blad 2.) Vervolg der Beriohtan en Advertentiën in het Tweede Blad By gelegenheid van den Potpourri-op- tocht te Schoonhoven op den feestdag van Zaterdag 31 Aug. werd van onzentwege eene miniatuur uitgave van eender laatste Nommers der Schoonhovensche Courant verspreid op ongeveer een veer tigste der gewone grootte. Abonné's buiten Schoonhoven,die een zoo danig miniatuur courantje mede wenschen te bezitten, kunnen ons hun verlangen kenbaar maken door inzending van hun naamkaartje, waarna de toezending, voor zoover de voorraad strekt, onmiddellijk gratis en franco geschiedt. De Uitgevers der Schoon- hovensche Courant. Getrouwd: H. THEMANS, van Doetinchera, Wedr. van Mejufvr. R. Koopman, en ELSJE MEIJER, die, mede namens Familie, harteiyfdank betuigen voor de vele biyken van be langstelling te dier gelegenheid ontvaDgen. Ameide, 4 Sept. '95. Heden behaagde het den Heere, na een langdurig lyden, van onze zyde weg te nemen onze geliefde Echtgenoote en Moeder FLORA TERLOUW, in den ouderdom van byna 66 jaren. B. PELLIKAAN Bz. D. PELLIKAAN Bz. Goudriaan, 25 Aug. 1895. Heden overleedna een lang en smartelyk lyden, zacht en kalm, onze geliéfle Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot en Overgrootvader JAN VAN DER BAS, in den gezegenden ouderdom van 78 jaar en 8 maanden. Namens allen Wed. J. v. d. BAS - VERWOERD. Moordrecht, 2 September 1805. Voor de vele biyken van deelne ming, ondervonden b(j het overlyden van Mejuffrouw CATHARINA ANNA VAN NISTELROOIJ, betuigt Ondergeteekende zyn harteiyken dank. I. S. KAMPO, Ex.-Test Haastrecht, 30 Augs. 1895. aan allen, die ons Zondag 1 September j.l. de bewyzen hunner vriendschap en sym pathie lieten blyken by de herdenking van ons 40jarig Huweiyksfeest W. ROSENTHAL. J. ROSENTHAL - POLAK. Oudewater, 7 September 1895. Gevraagd: Een aankomend by G. ZWIJN EN BURG te Langerak b/z de Lek. Wordt GEVRAAGD een net fatsoenlyk (geen dame), boven de twintig jaar, voor de bediening van het buffet Station Go rinchem. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Franco brieven aan den Heer L. KAM PERS, of in persoon zich te vervoegen. ffiÊÊÊÊ^ Gij, die een ZAAK zoekt, vraagt C. ZUID AM Cz. te Gouda, by wien NETTE ZAKEN ter overname te bevragen zyn. Br. om in lichting met postz. v. antw. en BIJBELS van het Ned. By bel Genoot schap zyn te Gouda uitsluitend verkryg- baav by Het BESTUUR der Teekenschool van de Ny verheids-Vereeniging voor Goud- en Zilversmeden alhier bericht, dat met 1°. Sept. j.l. de thans bestaande school is opgeheven en vanwege de Nyv.-Ver. op Maandag 9 Sept. e. k. een NIEUWE CURSUS zal aanvangen. Zy, die de lessen (in 't vervolg op 5 dagen 's weeks en des avonds) wenschen te volgen, worden verzocht zich daartoe aan te melden in het SCHOOLLOKAAL op Maandag 9 Sept., nam. 12J 1} uur. De vereischte leeftijd is 12 jaar. Leerlingen der bestaande Teekenschool behooren zich op nieuw aan te melden. Het schoolgeld voor vermogenden be draagt i|) Ct. per maandby vooruitbe taling W voldoen, voor onvermogenden gratis onderwys. Tevens wordt voor Meisjes en Knapen een DAG-CURSUS geopend gedurende 't geheele jaar, de gewone vacantie daaraf gerekend, Woensdag en Zaterdag middag van 2-4 uur, tegen een schoolgeld van f4,— per kwartaal. Leerlingen van elders kunnen tegen betaling der lessen de beide cursussen volgen. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne het Bestuur. Het Bestuur der Teekenschool van de Nijv.- Ver. voor Goud- en Zilversmeden, N. KOOIMAN, Voorzitter. A. A. GRAVES KOOIMAN, Secretaris. P. ÖREUP, Penningmeester. H. A. VAN BAAREN. G. GREUP. Schoonhoven, 7 Sept. 1895. In den Boek- en Kantoorhandel van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven zijn de BRIEFKAAR TEN tegen d e n z e 11 d e n prys ver krijgbaar als aan het Postkantoor. Ongefrankeerde briefkaarten, naar ver langen bedrukt, worden geleverd tegen f 1,80 per 1000 stuks. wordt door omstandigheden Ier aangeboden een soiled omzet 50 liter jenever en 300 liter bier. Bewyzen voorhanden, ook by brander en brouwer te iqformeeren. Huur f8. Ruim huis. Overname f600. Te bevragen by A. KASLANDER, Goudsche Wagenstraat No. 49, Rotterdam. MARKT by de Hoogstraat. KANTOOR-, SCHOOL-, SCHRUF- en TEEKENBEHOEFTEN. ZAKBOEKEN en PORTEFEUILLES, POSTPAPIER in doo- zen, POËZIE-ALBUMS, FELICITATIE KAARTJES enz. ZIH DE AANPLAKBILJETTEN. van PAARDEN, VEE en andere ARTIKELEN, uitsluitend aan te koopen op de Tentoonstelling. LOTEN z|Jn verkrijgbaar h f 1,— per tstnk of II Loten voor f 10, PROGRAMMA'S en verdere inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, J. A, v. GHESEL GROTHE te Bodegraven. FABRIEK E K R O O N D met Levering van DINERS enz., met en zonder Servies en bediening. HOFLEVERANCIER. DE VAN OUDS BEKENDE GEURIGE Fyne soorten van GEBAK, B0TERSPRIT8ZANDKOEKJES, ZOETE en ZOUTE KRAKELINGEN, BRUIDSUIKERS, GHOCOLAAD ARTIKELEN enz. enz. I aan den IJssel in Bnelrewaard, ge schikt voor klompmakers en kaasvaten draaiers, by C. VAN ELTEREN. Goedkoop en net DRUKWERK wordt geleverd door Markt by de Hoogstraat. MAGAZIJN van echt van af 180,— met vyf octaaf. PIJP-ORGELS voor Kerk Lokaal en Huiseiyk gebruik voorhanden. Schoonhoven, W. BOTH, Verl. Lopikerstr. 874. Muziekonder wyzer. ZATERDAG verschynt in de Wereld kroniek van Dr. UJLAKI, bevattende byzonderheden omtrent den tocht der ('olonne Lawlek van Pabet naar Batoe Kllan. Zy, die zich met 1°. October abonneeren, 4 f 1,50 per 3 maanden, ontvangen dat nonimer en de drie overige in deze maand verschynende Nos. GRATIS. NIJGH VAN DITMAR. Rotterdam. De gewyzigde CATALOGUS der boeken van de Leeeblbllo- theek, met vele nummers vermeerderd, is ad 5 Cents verkrygbaar. S. W. N. van NOOTEN, Schoonhoven. Boekh,

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 2