JHBB. Umei, HES, verharding van lEN enz. K N1611. Woensdag 18 September. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. ente, itten, DSMA, >AM. 1895. koop IEUM, :S S ANGËNT BINNENLAND. BUITENLAND. Overzicht. UTO, arkt 172, van 9 tot 11 uur [ENT” te Schoon- D SCHOONHOVEK8CHE CODRAff f ren luderak, voor f 915. Kooper J. M. Jager •s in de meeste den eerstvolgen- Amsterdamsche ■en de Amster- zonder bere- - -- 1 I! II _H Iffecten voor: i 4 ’sjaars; en prolongatie- lamsche beurs- Ülo, franco voor Waag”, A, ïito: reen te komen kiezende tegen th met de hand en met nauwe sn lap gebreid, storten. vaste prijzen, bij kt, Gouda, Haren en Touw. m en verkoopen provisie van: de 30 30 V, (ook •mdt In-eato voor kapitaal, oor Trouwen. f 6 (tó - 7 24 7 99 h 9 10 EN, Lckkerkerk. afgehaald. (erven van hout, Liter b(j ERMEIJ, Schoonhoven. in de vorige week een aanvang werd gemaakt, gunstiger moge uitvallen, doch tot heden is dat niet ’t geval. ‘Benschop, 13 Sept. Een met aard appels beladen boerenwagen met twee ongeveer vijfjarige knaapjes er op bevond zich j.l. Dinsdag in het veld. Toen de eigenaar, de veehouder van M., zich even van het voertuig verwijderde, nam een der kleuters de leidsels, en met een man haftig „Vort, Bruin!” stuurde hij paard en rijtuig het water in. De knapen roldeu aan den slootkant van den wagen. Het kostte niet weinig moeite paard en wagen op het droge te krijgen en met bet op- visschen der aardappels was heel wat tijd gemoeid. Een voor een wagentje van den koopman K. uit Gouda gespannen hit schrikte j.l. Dinsdag voor een weinig aan den weg liggend slootvuil en sprong in de wetering. Het zoontje van K. raakte onder het rijtuig, doch werd spoedig op den kant gehaald, wat niet het geval was met de hit, die eerst na lang tobben door de wetering heen aan den anderen kant op vasten grondslag werd gebracht. De koopmanswaren raakten voor een groot deel zoek of waren bedorven, zoodat K. geen geringe schade leed. De aan het waterschap Benschop behoorende brug over de voorwetering, tegepover de hofstede van C. Van Vliet, welke gedurende drie weken in reperatie was, is gisteren wéér voor de scheep vaart geopend. ‘Berg-Ambacht, 14 Sept. Heden-morgen z|jn door Burg, en Weth. aan 13 leer lingen, die de school verlaten hadden, met de daarby behoorende toespraken, eere- blyken uitgereikt. ‘Goudriaan, 16 Sept. Heden benoemde de raad dezer gemeente met algemeene stem men tot onderwijzer den heer A Rijkee, te Papeudrecht in gelijke betrekking. “Groot-Ammers, 16 Sept. Als eene bijzonderheid mag van hier worden mede gedeeld, dat in deze gemeente, met eene bevolking van ongeveer 1500 zielen, in byna twee maanden geene geboorten zijn voorgekomen. ‘Haastrecht, 14 Sept. Mejuffrouw A. Sytsma heeft ontslag gevraagd als onder wijzeres aan de Zondagsschool van den Protestantenbond. ‘Haastrecht, 17 Sept. In plaats van wylen den heer H. J. F. Heyman is tot kerkvoogd der Hervormde Kerk benoemd de heer O. Dogterom te Reeuwijk. De inzamelingen en inteekenlysten zijn van dien aard dat men spoedig tot het oprichten eener school met den Bybel alhier zal overgaan. Over de plaats, waar school zal gehouden worden, is men het nog niet eens. Wegens het verleend eervol ontslag aan den molenaar C. Van der Laan in den polder Beneden Haastrecht is in zyne plaats benoemd L. Van den Berg te Gouderak. "Hoog-Blokland, 12 Sept. De begroe ting dezer gemeente voor het dienstjaar 1896 is door den gemeenteraad vastgesteld tot een bedrag van f 8066,87 in ontvangst en uitgaaf, met een post voor onvoorziene uitgaven van f52,87. Voor onderwijs is f2445 uitgetrokken. Het plukken van den zaailing hennep is begonnen. De stengel is goed ontwikkeld en de zaadopbrengst zal meêvallen. Ook de gelling was goed. De hooge prijzen, die in het voorjaar voor hennep besteed werden, waren oorzaak, dat van dit gewas nogal wat uit gezaaid was. De teelt van suikerbieten voor de fabrieken, die vorige jaren nogal sterk was, is thans dan ook onbeduidend. Aardappelen waren in het vooijaar ook veel uitgepoot, maar de op brengst is niet zoo groot als verleden jaar en de pryzen zyn laag. De beste qualiteit gaat weg voor f 1,50 k f 1,60 per HL. Door de gunstige weersgesteldheid van de laatste weken is er overvloed van gras voor het vee en is de melkopbrengst goed. De boter geldt een goeden prijs; jammer, dat zulks ook niet van de kaas gezegd kan worden, het bedrijf van den veehouder ware dan meer loonend. ‘Krimpen a/d IJhcI, 17 Sept. De j 1. Vrij dag gehouden raadsvergadering werd byge woond door alle leden, uitgezonderd de heer De Jong. Na lezing der notulen werd I. Vastgesteld de gemeente-rekening dienst 1894bedragende in ontvangst f 20566,89 en in uitgaaf f 19275,86, dus met een batig slot van f 1291,03. H. Aangeboden: de gemeente-begroo- ting dienst 1896, waarin de ontvangsten en uitgaven geraamd worden op een be drag van f 14715,66. HL Vastgesteld eene verordening op de heffing van leges ter secretarie en verrichtingen betreffenden den burgelyken stand. Het aantal ingeschrevenen voor de nat. militie bedraagt 31, waaronder 3 eenige zoons en 9 welke broederdienst inbrengen. ‘Langerak, 17 Sept. Door de school kinderen der openbare school is f 5,15 bijeengebracht voor de noodlijdenden door den brand te Hooge-Zwaluwe. ‘Leksmond, 14 Sept. Aan den heer J. W. A. Wijsman is, op zyn daartoe gedaan verzoek, heden door den gemeenteraad een eervol ontslag verleend als gemeentege neesheer, ingaande 1 October 1895. Velen zullen doctor Wijsman met leed wezen zien vertrekken, en het is voor de gemeente zeer wenschelyk, dat in de Nieuwpoort. leering NIKKEL fijne NIKKEL Musick, beste EL WEKKERS, HORLOGES BAROMETERS 3 soorten, goed- pakjes, voorzien aerd handelsmerk, oven bij ENDE. Spelt. dries Kruijt. 3. van der Rest. Speijer. Pannekoek. de Jong Czn. /AN DER STEEGT. d. Knoers. Homburg. Scheer, Abrechs. Van Eindhoven. vordt de aandacht f THEE, a f 1,30 ge voorwaarden fan wissels op Tarieven op baar. Ie Heer :UVEL, aldaar. /en, wordt met otterdam ter jn flinke EierenKrulde- met uitge- isschenpersonen king. Brieven, het Advertentie- ,AAR, Goudscbe insurgenten; geen spoor van verdeeldheid is te bekennen onder de aanvoerders van de muiters, waarvan Campos in zyn ver slag heeft gewaagd. De maarschalk seinde naar Madrid, dat verdere zending van troepen in October onnoodig is. De Engelsche overheid te Nassau (Bo hama eilanden) heeft 24 kisten geweren en 400.000 patronen, voor de opstande lingen bestemd, in beslag genomen. De „Daily Telegraph” verneemt uit Shanghai (China), dat de Briteche consul te Wenchoofoo, in de provincie Chekiang, gesteenigd is door het gepeupel. Het volk was door opruiende geschriften tegen de Engelschen opgehitst, met voorkennis van de autoriteiten. Met het onderzoek te Koetsjeng schijnt ’t nu weêr niet te vlotten. De Chineezen, vooral de onderkoning, die lid is der commissie, doen alle pogingen om de beschuldigden teontlasten. De Chineesche Regeering wil duizend jonge mannen naar Europa zenden, om hen daar te doen opleiden in de militaire loopbaan. BJj Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Dordrecht, ter standplaats de gemeente Gorinchem, J. H. Muller, thans notaris te Kapelle a/d IJsel. De groothertog van Saksen* heeft benoemd tot officier in de Orde van den Witten Valk Dr. W. Francken, inspec teur der baden te Scheveningen, die tydens het verblyf van den Vorst aldaar als ’s Vorsten lyfarts fungeerde. BJj de Zaterdag plaats gehad hebbende aanbesteding van de fundeering voor de Remonstranteche kerk aan den Westersingel te Rotterdam is dit werk gegund aan de firma M. Visser, te Papen- drecht, voor f 18.500. §§- Men schrijft ons uit Ameide: In de jongste vergadering van den Gemeenteraad werden de beide herkozen raadsleden, de heeren Van Kekem en Swets, geïnstalleerd. Vooraf had eene korte woordenwisseling plaats over de verplichting tot het al of niet afleggen der eeden, dan wel het doen van eene verklaring en belofte. In die vergadering was ook ingekomen een verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. tot afschaffing van de kermis, waarin met klem en met gegronde re denen duidelijk werd aangetoond hoe dringend noodzakelyk die afschaffing is. Toch werd het verzoek op voorstel van Burgemeester en Wethouders met 5 tegen en 2 stemmen voor afgewezen en een tegenvoorstel van dat college om de kermis weder op de gewone wijze te doen plaats hebben met dezelfde stemmen voor en tegen aangenomen. De kermis zal alzoo weder plaats heb ben op Donderdag en Vrydag van de week waarin de paardenmarkt valt Bly voor uitzicht dus voor de liefhebbers, die hun hart dan weêr eens naar lust kunnen ophalen De jaarcollecte voor de scho len met den Bybel heeft opgebracht te Benschop f 97,35. Beroepen te Gameren Ds. A. H. De Klerck te Ridderkerk. - Ds. A. De Pecker te Gorinchem heeft bedankt voor het beroep naar Zuidland. ‘Gorinchem, 12 Sept. In de laatstge houden raadsvergadering is de gemeente- begrooting voor 1896 den raad aangeboden tot een bedrag van f 248402,96} in ont vangst en uitgaaf en de gemeenterekening over 1894 met algemeene stemmen vast gesteld in ontvang op f270240,13}, in uitgaaf op f 256830,59}, sluitende alzoo met een batig saldo van f 13409,54. ‘Albiaaserwaard en Vyfheerenlanden 11 Sept. Zooals bekend is, kwamen de laatste weken in deze streken tal van branden voor, alle in boerenhofsteden, hooibergen en schelven. Van nagenoeg al die branden bleef de oorzaak onbekend en worden ze te recht of ten onrechte aan kwaadwilligheid toegeschreven. Onder den boerenstand in deze streek heerscht dientengevolge groote ongerustheid. Op enkele hoeven wordt by nacht door de bewoners gewaakt, in sommige gemeenten zelfs loopt des nachts een wachten het onderwerp aller gesprekken is over brand. In schier alle eenigszins verdacht voor komende vreemdelingen worden dan ook brandstichters gezien, ’t Is te hopen dat die brandvrees wat bedaren zal, want ’t is, vooral bij den naderenden winter, een ware ramp, als men ’s avonds het hoofd niet gerust durft nederleggen. ‘Ameide, 16 Sept. Het corps rijks- ambtenaren alhier, waarvan pl. m. een jaar lang de helft ontbrak, is thans weder voltallig door de in functie treding van den heer J. Leeuwerke. Heden werd door de steenkolen dragers alhier het werk gestaakt. In plaats van f 1,50 verlangen zy f 2 per dag. Aan hun verlangen is voldaan. Met het oog op den zoo lagen rivierstand, waardoor het uitdrogen zoo veel te moeielyker valt, komt hun dat loon wel toe. ‘Ameide en Tienhoven, 16 Sept. Met de zalmvisschery ging het hier na den gesloten tyd voor den zegen steeds on gunstig, inzonderheid met de drijfnetten wordt zeer weinig gevangen, ’t Is te hopen dat de palingvisschery, waarmede Zoowel in Frankrijk als in Duitschland z}jn de manoeuvres afgeloopen. Frankryk’s President, de heer Faure, keerde, zeer tevreden over de uitstekende houding der troepen weêr naar H&vre terug, om weldra weêr vandaar te ver trekken, ten einde de groote wapenschou wing bfi te wonen, die gewoonlyk de oefeningen besluit. - De Londensche Lord-Mayor, die tot Za terdag jl. te Bordeaux vertoefde en aldaar veel belangstelling toonde in de wijn cultuur, is eindelijk weer naar Parys vertrokken en heeft daar, op eene uit- noodiging van den Gemeenteraad, aan een feestmaal deelgenomen, dat in het stadhuis gegeven werd. Ook de Minister Leyges en Hanotaux waren tegenwoordig, be nevens de Engelsche gezant, lord Dufferin, de afgevaardigden van Parys en de leden van het bureau van den Algemeenen Raad der Seine. en dat op Zondag. Wat zal dat in Engeland een ergernis geven. De „Comorin”, behoorende aan de „Compagnie Nationale” en bestemd om van Marseille naar Toulon en verder naar Tonkin te vertrekken, is verbrand. Per telegraaf werd gemeld, dat er vrees was voor de schepen in de nabijheid, doch men heeft (met groote moeite) de vlammen tot het transportschip kunnen beperken. De brand woedde zóó hevig, dat niets, zelf niet de eigendommen der schepelingen, konden worden gered. Uit Madagascar kwam te Algiers aan, de Shamrock, met niet minder dan 654 zieken aan boord, die tot herstel van ge zondheid naar Frankrijk komen. Zooals boven vermeld is, zyn de ma noeuvres in het Duitsche Ryk afgeloopen en de gasten weer vertrokken. Keizer Frans Jozef naar Weenen en de Koning van Saksen naar Dresden. Keizer Wil helm zelf begaf zich, in gezelschap van eenige Duitsche vorsten, aan boord van de Grille en voer naar Swinemünde, waar h(j overging op de Hohenzollern. Van het geheels jaar Sept. 1894 tot Sept. 1895, is Z. M. 195 dagen van buis geweest, dat is nog 4 dagen minder dan het vorige jaar. Onmiddellijk na zijn terugkeer heeft de keizer van Oostenrijk aan keizer Wilhelm een schrijven gezonden, waarin hy zegt, dat de uitnoodiging tot deelneming aan manoeuvres hem zeer veel genoegen deed, vooral, omdat h(j daarin zag een nieuw bewys van de vriendschappelyke gevoelens van zijn Duitschen gastheer jegens zyn persoon en het Oostenrij ksche leger. Verder werd ingenomenheid betuigd we gens de hooge waardigheid, hem verleend door zijnen Duitschen collega, waardoor de bestaande band, die hem aan het Duitsche leger bond, nog nauwer werd toegehaald. Aan de verslagen over de Duitsche herfstmanoeuvres ontleenen wij, dat Keizer Wilhelm groote overwinningen behaald heeft bij de manoeuvres in Pommeren. De zuidelijke legerkorpsen, die Woendag onder i4)n leiding stonden, drongen de noordelijke terug over de geheele linie. Den volgenden dag nam hy de leiding der noordelijke party op zich en be haalde ook toen de overwinning. Het schijnt dus beter te gaan dan vroeger. De Duitsche Rijkskanselier Vorst Von Hohenlohe is door den Rutuischen Keizer op Peterhof in eene langdurige audiëntie ontvangen en vervolgens ook aan de Keizerin voorgesteld. Dienzelfden dag te 4 uur ontving de Rykskanselier een tegen bezoek van déh Minister van Buitenland- sche Zaken, Vorst Lobanoff en om 6 uur de bestuursleden der verschillende Duitsche vereenigingen. Vorst Lobanoff gaf te half acht ter eere van Hohenlohe een diner, waaraan de Duitsche gezant, Vorst Radolin, de Minister Dumoroo, de vice-Minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Schischkin en de Engelsche, Oostenrijksche en Beier- sche gezanten deelnamen. Nu is ex Koning Milan van Servië dan toch vast besloten voor goed Servië den rug toe te keeren, het van zijne tegen woordigheid te verschoonen en zich te Parijs te Vestigen. Niet minder dan 140 kisten bagage van hem zyn reeds van Belgrado onderweg. Wat zal dat eene opluchting geven! Waarschijnlijk hiermede in verband, loopen geruchten omtrent trouwplannen van Koning Alexander, doch wie de ge lukkige zijn zal, is nog niet bekend. Zullen Engeland, Frankrijk en Rusland het eens blijven tegenover Turkse in de Armenische quaestie? Zonderling schynt deze vraag, doch niet ongegrond, daar de afgezanten voor het eerst eene verschil lende houding hebben aangenomen. De laatste voorstellen van de Porte werden door de ambassadeurs van Rusland en Frankrijk voor kennisgeving aangenomen, doch de Engelsche ambassadeur weigerde de- ontvangst, als reden opgevende, dat het te laat was. Rusland en Frankrijk zijn geneigd met de laatste voorstellen van de Porte genoegen te nemen, maar Engeland zou in deze nog geen beslis send antwoord hebben gegeven. Welke be- teekenis moet men aan deze afwijkende houding geven Men weet het waarly k niet. Uit Cuba (Spanje) komt bericht, dat eene sterke bende opstandelingen de provincie Matanzas is binnengevallen, waar de bevol king allerwegen partij trekt voor de l te Gouda, voor f 680. -to in de Nobelstraat, O 211. P. M. Roosendaal te Gouda, voor f Een dito aan den Raam, O no. f' L. L. Van Dorst, J. H. Da Wilde en J, Bparnaay te Gouda, voor f 835. Een dito in de Keizerstraat, K. no. 139. Koöper M. J. Boot te Gouda, voor f 1650. Een dito in de Speldenmakerssteeg, G no. 53. Kooper F. De Bruin te Gouderak, voor f915. Ean dito aldaar, G no. 54. K - - te Gouda, voor f410. Gemengd Nieuws. Te Velp zijn tien personen overleden aan dysenterie, die daar sedert Donderdag heerBchende is verklaard. Na dien dag kwadien geen nieuwe gevallen voor. De meebte patiënten nemen In beterschap toe. Van gemeentewege zijn de noodige maatregelen genomen. Zoo wordt er, onder meer, gratis creoline ter ontsmetting verstrekt. -Een treurig ongeluk gebeurde gisteren-middag te Sliedrecht vóór den schooltijd op de speelplaats van den heer I iccuraat en billijk mnbevelend irlogemaker, 7, Schoonhoven. ITS vacature weder spoedig zal worden voor zien. ‘Lopik, 16 Sept. De hit van don koop man de V. aan den uitweg sloeg, terwyl hy in den hoefstal stond, een jongen een diep gat in het hoofd. Hij werd op genomen by A. K. alhier, alwaar hem de eerste hulp werd verleend. ♦Meerkerk, 16 Sept Het dochtertje van schipper B. De Boer uit Nieuwpoort, (6| jaar oud) viel, op eenige minuten afstand van deze gemeente, over boord en werd levenloos opgehaald. Montfoort, 12 Sept. In de heden te Linschoten gehouden vergadering van het waterschap Snelrewaard, Zuid Linschoten Schagen en den Engh werd de begrooting voor 1896 opgemaakt in ontvangst en uitgaaf op f5560,35} met een omslag van f5,55 per H. A. ‘Nieuwerkerk a/d IJsel, 16 Sept. Toen P. K. j.l. Vrjjdag-avond op zyn twee wieler naar huis zou rijden, wilde hij voor een op den weg spelend kind uit halen. Wij! nu dat kind ook op zyde ging en wel naar denzelfden kant als P. K., kwam het in aanraking met het voertuig. De rijder, gedwongen zoo plot seling op te houden, kwam terecht in een sloot, die nu juist niet de schoonste is. Hy k^am er gelukkig met een nat en bemodderd pak af, terwyl de kleine hoegenaamd geen letsel had bekomen. ‘Ottoland, 13 Sept. Door den Raad dezer gemeente is op heden tot onderwijzer alhier benoemd de heer C. J Magielse, onderwijzer te Cillaarshoek, gem. Maasdam. “Oudewater, 13 Sept. In het koffiehuis van den heer W. J. Van der Meer alhier werden heden-morgen door den notaris W. Kruiswijk 2 woonhuizen verkocht. Het eerste met erf, groot 11 aren en 10 centiaren, werd ’t hoogst in bod ge bracht door P. v. Breukelen te Benschop, voor f 500, en met f 70 daarboven af gemijnd doorJ. Messel alhier. Het tweede met een erf, groot 8 aren en 85 centiaren, werd ’t hoogst in bod gebracht door Van Genkei te Willeskop, voor f 450, en met f 10 daarboven afgemijnd door J. Messel alhier. Alzoo de heer J. Messel (qq) kooper geworden der beide woningen voor eene som van f 1030. Werd in een der vorige nummers van dit blad uit Lopik gemeld, dat daar een zeker per soon door bedriegerijen aan den kost zocht te komen, thans kunnen wij mededeelen, dat wjj hetzelfde nuttige Üd der maatschappij eenige dagen binnen onze stad mochten hebben. Eerst getracht hebbende bjj A. v. 8. in kost te komen 't geen hem mislukte, daar A. v. 8. tydig door onzen veldwachter J. M. B. gewaarschuwd werd is hij na nog by V. d. B. zyn geluk beproefd te hebben, door M. v. Z. gastvry opgenomen. De persoon in quaestie zei een gepensionneerde te zyn, die over f12 per week kon beschikken. Hij moest echter nog zyn pensioen halen te Utrecht, alwaar ook zyn bagage stond. Met dit praatje leidde hij zynen gastheer om den tuin, totdat hy begon in te zien, dat by langer uitstel van het innen van zyn pensioen het vertrouwen van zynen hospes wel eens sterk kon verflauwen en weder op een’goeden morgen ons plaatsje verliet, den weg naar Haastrecht opgaande om aldaar misschien nogmaals te be proeven of fortuna hem gunstig gezind is. ‘Overwaard, 12 Sept. Op den 25sten Sept. a. s. zal ten huize van den heer D. Vonk te Neder Slingeland eene ver- eenigde vergadering worden gehouden van het bestuur van het waterschap „de Overwaard”, ter behandeling van de navolgende onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek der geloofsbrieven en installatie van den nieuw gekozen hoofdingeland, den heer H. Slob. 3 Vast stelling der naamlijsten van stemgerech tigde ingelanden. 4. Voorstel tot regeling van het geschil met de stad Gorinchem. ReeuwUk, 17 Sept. Maandagochtend werd uit de wetering langs den Nieuw Reeuwijkschen weg opgehaald het lyk van zekeren W. Heemskerk, inwonende by den heer J. Moons te Waddingsveen. H. had een bezoek gebracht bij een kennis, den landbouwer Van Velsen alhier, en keerde van daar ten ongeveer acht uur ’s avonds per fiets huiswaarts. Vermoe delijk was de onvolledige bedrevenheid in het hanteeren van het rijwiel oorzaak van een ramp, die aan dezen dertigjarigen oppassenden jongeling het leven kostte. ‘Ridderkerk, 11 Sept. Hedenmorgen reed een wagen met 14 personen naar het land. Een der houten brak, waardoor een man en eene vrouw er af vielen. De vrouw bezeerde zich hevig aan de hand en ’t hoofd. De njan A. v. O. viel tus schen de wielen, waardóór deze over zijn lichaam gingen. Hevig gewond werd hy opgenomen. Zyn toestand is hoogst zorgwekkend. H. M. de Koningin heeft f 35.— geschonken aan J. v. W., een 18 jarige dienstmeid, die door eene gewrichtsont steking ongeschikt was om langer te dienen. Voor dat geld kan zy nu eene naaimachine koopen om als naaister haar brood te verdienen. Snelrewaard, 12 Sept. De veehouder Gb. Van Vliet, alhier, die Vrydag jl. door het hollen van zijn paard met zyn gery in de voorgracht te Montfoort geraakte, en daarby zelf onder den wagen terecht kwam, doch door anderen verlost werd, is aan de gevolgen overleden. ‘Stolwtyk, 16 Sept. De arbeider D. S., wonende in de buurtschap Koolwijk, had verleden week, toen hij van zyn’ zolder wilde komen, het ongeluk mis te stappen en naar beneden te storten, ’t Zou wel 8Chikkent dacht hij, maar de geneesheer vertelde hem, dat h(j minstens zes weken zyne rust moest houden, omdat z(jn sleutelbeen gebroken was. En dat in het drukst van den hennepoogst! Door het bestuur der zangvereeniging „Eensgezindheid” zijn in- «verleg met den directeur 19 personen als nieuwe leden toegelaten. De vereeniging'telt thans 66 werkende leden (33 mannel. en 33 vrou- lijke) benevens 22 kunstlievende leden. ‘Siorinpolder, 14 Sept. Heden is van de werf „de Hoop” van de heeren Van der Giessen met goed gevolg te water ge laten een van ijzer en staal vervaardigd schip en de kiel gelegd voor een ander. Vllst, 12 Sept, ’t Was Schoonhoven- sche kermis en een jongeling uit Gelke- nes, onder Groot Ammers die na afloop van de kermispret een Vlistersche schoone had thuis gebracht, was op de terugreis nog zóózeer onder den indruk van het genotene, dat hy ’t spoor bijster en aan ’t dwalen raakte. Na een onmogellfk langen tocht kwam hij eindelijk in Benschop, waar hij een surveilleerenden veldwachter ontmoette, wien hy den weg naar Schoonhoven vroeg. Deze beduidde hem, dat hij zijne schreden in tegen gestelde richting te wenden had, dat hij maar even drie uur flink moest door stappen en dat hy dan eindelijk wel niet zoo heel ver meer van Schoon hoven zou zyn! Met lood en schoenenken de wanhoop in ’t hart aanvaardde de arme vrijer de lange reis; of hjj eindelyk nog te huis gekomen is, weten we niet. ‘Vliet, 14 Sept. Het bestuur van het waterschap den Hoogen Boezem achter Haastrecht heeft heden-morgen publiek verpacht: 1. het rietgewas voor f 619; 2. het houtgewas voor f 114,50. Waddingsveen, 16 Sept. De alhier gestationeerde rjjksambtenaar W. Luike naar is met ingang van 16 dezer benoemd tot kommies verificateur 8de klasse te IJmuiden. Willeskop, 5 Sept Tot wethouder werd herbenoem 1 de heer A. Van Blokland, en. in de plaats van den heer A. J. E. Van den Heuvel werd tot wethouder gekozen de heer F. Kortenoeven. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd, mede in de plaats van den heer Van den Heuvel, benoemd de heer Jacobus Boere. ‘Zevenhuizen, 12 Sept. Een 80 tal personen uit Zevenhuizen vonden gedu rende eenigen tijd werk aan het spoor. Natuurlijk werden de beste werkkrachten daarvoor gebezigd. Wel was het dagloon niet groot, f 1,10 per dag, maar zy deden het met het oog op vast werk gedurende den zomer en den herfst. En nu, pas is de oogst binnen of zy werden ontslagen. Natuurlyk is er vooï hen geen werk meer. In het drukst van den tyd was er werk genoeg. Sommige landbouwers hebben zelfs werkvolk van elders moeten aan nemen uit gebrek aan werkkrachten van hier. Door het meerdere werk is dus hier niemand gebaat. Waarom nu zulk werk niet doen uit voeren in den slappen tijd, b. v. in voor- en najaar? De arbeiders zouden er wel by gevaren zyn. - Een droevig ongeluk had alhier plaats. Een kind van ruim 2 jaar werd gisteren namiddag door de meld te bed gelegd. Op de beddeplank lag -een pakje lucifers. Het kind wist er een dooeye van te be machtigen en schrapte een lucifer aan. Oogenblikkelljk raakten zyn kleertjes in brand en ook het beddegoed stond spoedig in vlam. De vader komt op het angstgeschrei van den kleine toegeschoten en redt gelukkig het kind, dat evenwel geheel met brandwonden is overdekt, bluscht den brand, maar bekomt zelf nog eenige brandwonden aan zyne handen. Het kind is later aan de gevolgen overleden. Afloop van Publieke Verkoopingen Onroerende Goederen. Uitslag eener verkooping van on roerende goederen gelegen te Gouda, op 16 Sep tember 1895, teu orerataan tan notaris G. O. Forluyn Droogleever, aldaar gebonden Een winkelhuis met tuin, erf, in den Langen Groenendal. 1 no. 70, gekocht voor de kinder- bewaarplaats te Gouda, voor f2305. Vier huizen en erven aan de Geuzenstraat, L nos. 36, 37, 38 en 39. Koopers L L. van Dorst en F. J. Sparnaay te Gouda, voor f2765. Twee dito’s aan de Vlamingstraat, O nos. 402 en 403. Kooper J. H. de, Wilde te Gouda, voor f875. Twee dito’s aldaar, O nos. 404 en 405. Kooper P. Hornes te Gouda, voor f 680. Een dito in de Nobelstraat, O 211. Kooper f410. 84. Koopers

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 1