'T GEEFT SINT-MMS j ra? KACHELS voor Salon eo IMaier, LAMPEN, Nieuw Magazijn naast den Winkel. HET HUIS, 25-jTOECltF8W|il Boerenknecht, Timmermansknecht "flinke dienstbode, Dienstbode. HANGLAMPEN ut 76ili£B BRANDERS. H. A. MAN BAAREN. Werken van Justus van Maurik. GYMNASTIEK. VEEMARKTEN benschop Rundermarkt Een partij HOUT, VACATUBEBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. riPMTBM» DANKBETUIGING. 6eösl JAANTJE VAN DER LINDEN DIENSTBODE. Dienstbode. Huishoudster, Dienstbode, BOUWNIEID, I. C. FIJN VIN DRAAI Banketbakker, SCHOONHOVEN. WINTERDIENST 5 Cents S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. B. TEN HAVE. BERGAMBACHT. in OCTOBER Woensdag 16 October a. s. VLIST, in Bonrepas. OPENBARE VERKOOPING TE KOOP: SAFETY, beste Kachelkolen. JAN SCHALIJ GAzoon. EEN HUIS EN ERF, BOUWLAND, Lekkerkerk, Vrijwillige Verkooping. SCHBBNHBVEN, WBEBLD-TEMTOOSSTELLISfi W M HOTEL-11 (BV BZEN. GROOTE VERLOTING VIN VOORWERPEN. HOOFDPRIJS: EEN GOUDEN ZUIL, dan 8 kilo: Into prgs L. Van Leeuwen te Nienw- ▼een. 2de pry» A. W. Veelonturf te Zwammerdam. De beste Edammer-kaa», 6 stuks, niet zwaar der dan 2 kilo: late prys J. Op't Land te Bo degraven. 2de prys wed. C. Spaans te Warer- veen. Bestuurspry» voor versohillende inzen dingen kaas aan de firma H. Goebel A Co. te Bodegraven. De beste weiboter, in potjes van minstens 5 kilo: 1ste prys C. De Jong te Rietveld. 2de prjjs P. Blommestein te Zwammerdam. Be stuurspry» C. De Jong te idem. De grootste en schoonste verzameling vruch ten, minstens 2 van iedere soort2de prys Jac. v. Gemeren te Boskoop. Bestuursprys W. Van Dam CJ». te Bodegraven. Idem P. Zwaan te Alfen. De Bohoonste toom ganzen, 2 ganzen en 1 gent: prys W. Boer Ls. te Bodegraven. Pre mie idem. De schoonste toom kippen, 6 hennen en 1 haan, broed 1895, onverschillig welk ras: lste prys P. K. Donker tie Hazerswoude. 2de prgs WVergeer te Haastrecht. Bestuursprys Spelberg te Nieuwveen. Idem J. Teekens te Bodegraven. Dd schoonste toom eenden, 5 eenden en 1 waardlste prys K. Ruting te Aarlanderveen. 2de prys C. Veelenturf te Zwammerdam. Be stuursprys Th. Overman te Bodegraven. De beste en volledigste verzameling hand- gereedschappeD, voor land- en tuinbouw: lste prys C. übert te Bodegraven. 2de prjjs S. Ro senthal te Bodegraven, by loting. Bestuursprys A. Broekhuizen te Oudewater. De beste en volledigste verzameling werk tuigen, benoodigd by de zuivelbereiding: lste prys D. Spoor te Bodegraven. 2de prys A. Schippers te Boaegraven. Bestuursprys C. Van Zyll A Zoon te Gieifen-Hieuwkerk. De doelmatigste verzameling zadelmakenvoor- werpen: lste prys Job. Broekhuizen te Woerden. 2de prys F. Schouten te Bodegraven. Bestuurs prys D. Koring te Gouda, by loting. Idem C. Roest te Zwammerdam. Diverse inzendingen ter opluistering, die voor bestuursprgzen in aanmerking komen: O. Roest te Zwammerdam, omnibusbrik. C. A Werk hoven te De Meern, 3 rytuigen. P. Brunt te Zwammerdam, naaimachines. K. Douwes Dekker te Bodegraven, kaaskleursel. F. Mak te Bode graven, kaaskleursel, i. Van Gemeren te Bos koop, coniferen. J. P. Zwaneveld te Bodegraven, bloemstukkeu. Turkenburg te Bodegraven, diverse planten en zaden. A. Griffioen te Zwammerdam, bloemen. A. J. Markx te Ouds hoorn, piano's, orgels enz. üBerg-Ambacht, 26 Sept. In de heden gerfbuden huishoudelijke vergadering der vereeniging „Winterlezingen" werden tot bestuursleden herkozen de heeren J. G. Bettink, J. P. Mahlstede en D. Oskam, Glesendaui, 25 Sept. Aan de Herv. Diaconie Armen dezer gemeente is door wijlen A. De Vos .alhier zijne geheele nalatenschap gelegateerd. 'Gorinchem, 26 Sept. De 1.1. Dinsdag alhier gehouden paardenmarkt muntte uit door een aanvoer van ruim duizend en daarbij vele schoone paarden. De kooplust voor 't buitenland wa3 echter niet groot, ondanks de aanwezigheid van vele Fransche en Duitsche kooplieden. Vier- en meerjarige paarden deden f 400 4 f 650, werkpaarden f180 k f250, en U-jarige f160 a f250. De hoofdingelanden van „de Over waard", welke dit jaar aan de beurt van aftreding zyn, en waarvoor de verkiezingen in het begin van October a. s. zullen plaats hebben, zijn de heeren: F. Pierhagen te SchelluinenA. Vervoorn te ArkelA. Bik ker te Meerkerk en A. Kooy man te Giesen- Nieuwkerk. Goudersik, 25 Sept. Kon onze gemeente vroeger bogen op eene bloeiende zangver eeniging, „Concordia" genaamd, door ver loop van tijd werd zij al minder en minder, tot men besloot haar maar te ontbinden. De behoefte aan een dergelijke ontspanning bleef toch bestaan en 't was van den heer G. J. H. De Vries een goed idee weer te pogen eene nieuwe vereeni ging op te richten. Zij ontving den naam van „Excelsior" en telt reeds een 30 tal leden, dat denkelijk spoedig aanmerkelijk zal worden uitgebreid. „Steeds hooger", inderdaad een gepaste naam, wanneer het ten minste ernst is daarnaar te streven. Groot-Ammers27 Sept. Als een bijzonderheid kan vermeld worden, dat in den tuin van den heer Hendrikse alhier 2 vruchtboomen in bloei staan, terwijl een derde voor den tweeden keer met vruchten prijkt. Vfljdag had de zoon van v. E. het ongeluk weder met paard en kar op hol te geraken. In rennende vaart ging het over het dorp, bij het einde sprong het over een kruiwagen, waar ook het rad over ging en verder naar huis. De voer man bleef erop zitten. Ongelukken zijn er gelukkig niet bij voorgevallen. Door de kaashandelaars werd deze week de kaas gekocht voor de navolgende prijzen: lste qual. van f20 tot f22; 2de qual. f 16 tot f 19. Zwaardere soorten tot f 27 de 50 KG. De handel is over het algemeen vlug. Hardingsveld23 Sept. Door deRyks- veldwacht van Gorinchem werden twee visschers alhier betrapt op het zonder vergunning visschen met een zegen in het vischwater van de Holl. Uzeren Spoorweg- Maatschappij, onder deze gemeente, ver pacht aan den heer J. Van Ojaterwyk te Gorinchem. 'Hoornaar, 26 Sept. Sedert.de vorige week is de prijs der kaas f 0,50 per 50 KG. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 16,50 f 22,50 en voor zware kaas tot f25-, de 50 KG. besteed. "Jaarsveld, 27 Sept. Het aardappel rooien is hier in vollen gang. De opbrengst der blauwe is vrijgoed, ongeveer 140 H. L. per H. A., die der gele beneden het mid delmatige, daar, naar schatting, niet meer dan 80 H.L. per H.A. wordt gerooid. De handel in aardappelen beteekent nog weinig, zoodat de prijzen nog niet kunnen worden bepaald. Aan de daglooners, die in den laatsten tijd werk hadden, komt de tegenwoordige drukte ten goede; ze verdienen met het rooien 9 10 cent per roede, zoodat hun dagloon f0,90 4 fl,10 bedraagt. 'Krimpen a/d lJsel, 26 Sept. De be smettelijke ziekten febris typhoïdea en dysentherie zijn in deze gemeente ge weken; de laatste ontsmetting heeft plaats gehad. De vlekziekte onder de varkens kan ook als geweken worden beschouwd. Gisteravond tegen tien uur is op den ttsel tusschen deze gemeente en Cappelle de nachtboot van Rotterdam op Amsterdam op een slikschuit uit Zandrak gevaren, welke juist uit eene zelling kwam. De zes opvarenden zagen de boot aankomen en riepen achteruit te stoomen, doch, te laat: ze voer de schuit zoodat deze oogenblikkelyk zonk en de drenkelingen in het grootste gevaar ver keerden. Gelukkig konden allen nog gered worden. Beide vaartuigen schenen lichten op gehad te hebben. §Langerulgeweide, 27 Sept. Voor 7 graskalveren, waaronder 2 stieren, werd een hier wonenden veehouder pasgeleden te vergeefs f490 geboden. 'Leerbroek, 26 Sept. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroe pen Ds. A. Van der Sluis, pred. te Ni langbroek. Leerdam, 23 Sept. Op de j.l. Zaterdag alhier gehouden paardenmarkt waren aan gevoerdtwee paarden en gelijk aan tal veulens. De markt, die door verschei dene kooplieden werd bezocht, was in een goed uur afgeloopen. 'Leksmond, 25 Sept. Voor de vervulling der vacature van gemeentegeneesheer al hier hadden zich vele sollicitanten aan gemeld en uit de door burgemeester en wethouders opgemaakte voordracht eenparig benoemd de heer P. Bon, arts te Assendelft. 'Nienwerbrng, 27 Sept. Jl. Dinsdag had hier een droevig ongeval plaats. De vee houder G. Van Ingen, vergezeld van zijn vader J. Van Ingen, reed met een den vorigen dag te Utrecht gekocht paard naar Bodegraven, dat zich onderweg bang maakte voor een hondenkar. De vader nam het beest bij den kop, doch struikelde, met het noodlottig gevolg dat paard en wagen over hem heengingen. De in allerijl ontboden geneesheer constateerde schedelbreuk. Nog dienzelfden avond over leed de oude man, zonder tot bewustzijn gekomen te zijn. Nieuwerkerk a/d IJsel, 24 Sept. Aan den heer J. Oudijk is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als opzichter van den weg van de Hotlaan naar Gouda en en in diens plaats benoemd de heer A. Gelderblom, opzichter van Schieland, wonende alhier. "Nieuwerkerk a/d IJsel, 26 Sept. J.l. Maandag avond, 23 Sept., hield de werk- lieden-vereeniging „Ondersteuning zij ons Doel" haar 8ste algemeene vergadering in de 2de openb. school aan 'sGravenweg. De voorzitter, A. Doornhein, opende de vergadering en heette de leden welkom. Hy wees er op, dat de vereeniging in bloei toenam. Vele notabelen in de gemeente steunen haar met geldelyke bydragen. Daarom „Soli Deo Gloria." Daarna deed de Penningmeester verslag van zyn ge houden beheer. Het aantal leden was hetzelfde gebleven. Vier leden waren ver trokken en vier nieuwe aangenomen, ter wijl sterfgevallen niet waren te betreuren. Ontvangen was f 408,89 en uitgegeven f365,26', zoodat er met het batig saldo van het vorige jaar, f 449,24, in kas is f 492,86». De leden van het bestuur, die aan de beurt van aftreding waren, n.l. A. Doorn hein, J. De Wit en P. Vaq den Dool, werden met algemeene stemmen herkozen. Niets meer aan de orde zynde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten, Al meer dan eens was het gebeurd, dat er in de Christelyke" school in den nacht van Zondag op Maandag moedwillig ruiten waren ingeworpen, zonder dat men de daders kon ontdekken. Daarom werd er besloten, een wakend oog in het zeil te houden. Zondag nacht waakte men tot één uur en tot dien tyd was er niets voorgevallen. Doch Maandag-morgen bleek het, dat het hekje voor het huis van het hoofd der byzondere school uit zyn heng sel gelicht en verdwenen was. Men vond het eenigen tyd later drijvende in het kanaal. Het was voorzeker wel te wen- schen, dat die kwaadwilligen eens gesnapt werden. Iedereen toch zal zulke straat- schendery ten zeerste afkeuren. *Noerdeloos, 26 Sept. Dat er in deze gemeente nogal werk wordt gemaakt om den veestapel te verbeteren bleek de vorige week, toen, niettegenstaande de handel niet zeer levendig was, de bouw man T. Van der Haven een vette koe, die in den voorzomer nog eenigen tyd in de weide was gemolken, verkocht voor f 300 en de bouwman W. A. Bikker voor 8 stierkalveren f220 ontving. Nu het hennepzaad by buitengewoon prachtig weer is gedorscht en binnenge haald, blykt de verwachting van een goeden oogst niet teleurgesteld te zyn, want zoowel de opbrengst als de hoeda nigheid is zeer goed. Jammer echter dat de vraag daarnaar zoo weinig en de prys zoo laag is. Slechts f 6 per HL. wordt daarvoor geboden, waarvoor evenwel nog niets is verkocht. "Ouderkerk a/d IJsel, 25Sept. Inden nacht van Zondag op Maandag jl. zyn by den bouwman M. Hailing alhier elf eenden gestolen. 'Polsbroek, 27 Sept. De door het be stuur van het waterschap Polsbroek op gemaakte begrooting voor het dienstjaar 1896 bedraagt aan ontvangsten en uitgaven de som van f 9336,59. De omslag is berekend tegen f5 per H.A. Door den jager J. Z. alhier werden j.l. Dinsdag reeds twee wilde zwanen ge schoten, wat een zeldzaam feit mag heeten op 24 September. Eenige dagen te voren had men hier reeds heele vluchten van die koudweêrvoorspellers zien overvliegen, zonder dat het gelukte ze onder schot te krygen. Dooreen veehouder in deze gemeente werd pas geleden een pinkstier verkocht voor den kolossalen prys van f205. Het beest was pas 18 maanden oud en door den eigenaar zelf gefokt. In den nacht tusschen Woensdag en Donderdag zonk in de Benschopsche wetering een schuit, welke door schipper Den Besten alhier te Uselstcin was ge huurd. De lading steenkolen behoort aan den heer M. De Heer alhier. 'Reeuwjjk, 26 Sept. De door den Raad dezer gemeente vastgestelde en door Ge deputeerde Staten goedgekeurde rekening, dienstjaar 1894, is als volgt: Aan ont vangsten f16821,16,aan uitgaven f16348,20, derhalve een batig saldo van f472,96. De aan den Raad aangeboden begrooting, dienstjaar 1896, bedraagt aan inkomsten en uitgaven f 16825,92», waarby de hoof delyke omslag is bepaald op f 5000. De kosten van het onderwys en de verleende subsidie aan het burgerlijk armbestuur zyn respectieveiyk vastgesteld op f 6435,01 en f1250 tegen f6435 en f1050 over 1894, terwyl de schuldaflossing dit jaar is be paald op f200. Het aantal ingeschrevenen Nat Mi litie volgens de gesloten lysten bedraagt 22. De landbouwer A. Verkley alhier beproefde dezen zomer ofhy van de poters van zyn eerste gewas aardappelen een nieuw gewas kon trekken. By het rooien van dit tweede gewas bleek de uitslag de verwachting verre te overtreffen. Niet alleen de qualiteit en grootte van den aard appel, maarookdequantiteitis uitstekend. Voor de aanbesteding van kolen ten behoeve van de gemeente werd ingeschre ven door C. iJaselstyn te Gouda, firma A. Jonker en Zonen: kachelkolen f 0,67J per HL., geklopte cokes a f 0,55 per HL schaalkolen (stukken) a f 10,90 per 1000 KG.; A. Groenendyk te Reeuwyk: kachel kolen a f 0,67| per HLschaalkolen a f 11 per 1000 KG., geklopte cokes k f0,57 per HL. De levering is gegund aan den heer C. IJsselstyn. 'Schelluinen, 26 Sept. Heden zyn aan de beurs hier verkocht en geleverd 500 H. L aardappelen tegen den prys van f l,47j de H.L. In de laatste dagen zyn er niet veel aardappels verkocht. 'Steln, 26 Sept. Heden morgen schrok het paard van den landbouwer F. De Wit voor een kruiwagen, die aan den kant van den dyfc*stond. Paard en wagen gingen van d3b dyk, doch de beryder sprong nog bytyds van het voertuig. De wagen werd erg beschadigd, doch het paard werd na eenige oogenblikken zonder letsel boven gehaald. Woerden, 25 Sept. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 271 party en; prys vah Goudsche le soort f21 k 26,— 2e soort f 16 k 20, per 60 kilo. Handel matig. 'Zevenhuizen, 26 Sept. Schreef onlangs een uwer correspondenten u, dat de inge zetenen zyner gemeente hem op de hoogte hielden van het belangrijke, dat zy in de „krant" wilden hebben, iets dergelyksge beurt ook alhier met uw berichtgever. Zoo vertoonde men hem gisteren een goudenregen, die voor de deide maal in dit jaar in vollen bloei staat, nl. de eerste maal in April en de tweede maal in Juli. In dienzelfden tuin zyn iype aard beien te zien, alsook half rype en bloe sems van uitloopers, die eerst in Augustus van de moederplant gescheiden en op een afzonderlyk bed gepoot zyn. Sinds eenigen tyd kan men hier het eentonig gestamp en gebrom hooren van de stoomdorschmachine. By verschei dene teelboeren is het koren door dit werktuig afgedorscht. De arbeiders zyn echter niet in hun schik met dit nieuwer- wetsche middel van dorschen, daar die aan velen het brood uit den mond stoot. Vele arbeiders zouden anders in den winter met dorschen een behooriyk be staan kunnen vinden, terwyl ze nu tot werkloosheid gedoemd zyn. Heden in den vroegen ochtend ont stond er een felle brand op de grens der gemeente aan de Hollevoetersche brug te Moerkapelle. In korten tyd lagen drie arbeiderswoningen in de asch. Haast alles is verbrand. De een redde van al zyne bezittingen slechts een kruiwagen en een geit, een ander alleen twee tafels. Beiden waren evenwel verzekerd. De derdei verloor letterlijk alles, zelfs zyn geheele winterpiovisie, bestaande uit 20 HL aardappelen, ging verloren. En deze was niet geassureerd tegen brandschade. De brand scbynt ontstaan te zyn door het omvallen van een brandenden lantaren op zolder. Pas was men den brand meester of men hoorde brandgeroep in de kom der gemeente. Terstond weiden alle pogingen in 't werk gesteld om dien te blusschen. En waarlyk, het gelukte, zoodat deke brand tot één vertrek be paald bleef. By Kon. besluit zyn met 1 Nov. a. s. benoemd tot kantonrechter te Rotterdam (derde kanton) Mr. J. H. Uiter- wyk, vroeger subst.-griffler by de Arrond.- Rechtbank, thans rechter plaatsvervanger, advocaat en procureur te Rotterdam; tot griffier by het kantongerecht te Rotter dam (derde kanton) Mr. J. H. Keiser, thans griffier by het kantongerecht te Schiedam. By Kon. besluit zyn herbe noemd tot kantonrechter plaatsvervanger in de kantons Gouda, mr. D. N. Brouwer; Gorinchem, mr. A. C. Visser. Naar men verneemt, zal de hoofdcommissaris van politie te Amster dam, de heer Steenkamp, heden zyn post neerleggen en zich naar zyn gezin te Ginneken begeven, zyn post wordt niet dadelyk vervuld, doch ad interim waar genomen door den commissaris, Mr. Zur- mühlen. Vele politie beambten zullen den aftredenden hoofd-commissaris als aan denken een boekenkast aanbieden. Aan de betrokken gemeente besturen zal binnenkort concessie worden aangevraagd voor een stoomtram, die, Hellevoet8luis als uitgangspunt nemende, zal loopen langs do gemeenten Nieuw- Helvoet, Nieuwenhoorn, Brielle, Nieuw- land, Heenvliet, Zwartewaal, Abbenbroeke Geervliet tot Spykenisse, waar de Oude Maas gepasseerd moet worden, verder langs Hoogvliet, Poortugaal, Roon tot aan de kerk in de voormalige gemeente Charlois en van daar langs den Katen- drechtschen lagen dyk achter de ge projecteerde havenwerken door den Hillepolder naar Feyenoord (Rotterdam). Het badseizoen te Scheve- ningen wordt Maandag om 4 uur gesloten en Dinsdagmorgen het hotel „Kurhaus". De rechtbank te Rotterdam veroordedde Dinsdag o. a.J. E., sjouwer en M. De G^B^werker, beiden te Rotterdam, wegens diefstal door middel van inklimming te Gouda, ieder tot twee jaar. Uitslag der verkooping van onroerend goed te Gouda op 26 September 1895, ten overstaan van notaris G. C. Fortuyn Droogleever te Gouda. Een huis en erf met grond in Bloemen- daal, S. no. 72, kooper A. Van Veen te Gouda voor f 1205. Een dito, S. no. 71, kooper E. De Leeuw Az. en P. Hornes te Gouda Voor f1150.- Een gebouw met den grond daarnaast en daarachter, koopers B. Besselzen en C. G. A. Kooy te Gouda voor f 480. Vyf en twintig perceelen Bouwgrond aan de Oude Gouwe en aan het draafpad, te zamen groot ongeveer hectare, aan diverse koopers, voor een gezameniy'k bedrag van f 3390. De overige perceelen werden niet gégund. VARIA. Een Italiaancch kapitein heeft een geweer uitgevonden, waarmee duizend Bchoten in de minuut kannen worden gedaan. Had de nuttige man eon 300 jaar vroeger geleefd, dan zou men den 80-jarigen oorlog even k la minuut hebben uitgevochten. In 't Limhurgsch Vijlen heeft men bp gelegenheid van de kermis nog eens weêr een echt ouderwetache snjjpartg gehad. Met palen, schoppen, messen en handjjsers werd een verwoed gevecht geleverd tusschen de Vjjlener vechtersclub en een viertal vreemdelingen en een Mecheler, die expres voor dit kermis- genot een reisje uit het buitenland had gemaakt, werd naar matige berekening voor driekwart dood geslagen. Een ond moedertje te Wiu- sohoten ging ruim een maand geleden op reis met het plan haar laatste levensdagen te slgten in den kring harer bloedverwanten aan gene zgde van den Oceaan. Maar „Oost, west, thuis best", begon later het ondje te begrijpen en na een 36 daagsohe afwezigheid was se wéér op den oud- Vaderlandschen bodem terug. Mjjnbeer Zwaai, oud-hoofdonderwjjzer te Westersohelling, vierdo dezer dagen zjj n96-sten verjaardag en de 107-jari- ge leeftgd werd pas bereikt door den te OroniDgen wonenden oud-zeekapitein Van den Boomgaard. Een bewgs al weer, dst schoolmeesters oud wor den van de „onsohuldige asempies" en schippers van weêr en wind. Een bijna 80-jarige in 't Friesohe Hoornsterzwaag is bg de opening van de groote jacht al weer naar 't veld gegaan. De man is nu al 55 jaren de schrik van de on beschermde diersoorten en nog zóó kras, dat hjj meermalen wandeltochtjes maakt van acht nur lang, zonder dat hjj over vermoeidheid klaagt. Een sportliefhebber te Brussel is op het van groote vindingrijkheid getnigende idéé gekomen om tochtjes per fiets te maken, liefst langs hob belige wegen, mot een lepel in den mond, waarop bjj een ei heeft gelegd 5 De man wekt natunr- Ijjk veel bewondering, want niet alle gekken zittan in 't gekkenhuis. Het record van dron kenschap moet seker toegekend worden aan een oude vrouw, die pas geleden te Londen terecht stond en voor de 277ste maal wegens te voel ver gunning veroordeeld werd. Engeland krjj,t naam op dit gebied. Niet lang geloden stonden te Londen nog vier andere dames terecht, die we gens dronkenschap samen 400-maal veroordeeld waren. Tg den» de jongste zitting van bet Utrechtsob kantongerecht zat in een boek van de gehoorzaal gedurende den heelen morgen een man met een jongetje op de knie, dat onafge broken met de beide handen voor het gezicht bgna onhoorbaar zat te snikken. De niet zeer verstandige moeder had haar lievsling, telkens als deze 's avonds niet gauw genoeg in slaap viel, gedreigd met: „Pas op, ik zal een diender halen", en de knaap was nn zóó bang voor glimmende knoopen, dat hg niet eens meer al leen op straat durfde gaan. En de vader, om soon-lief nu eens radicaal te genezen, had het homoeopatisoh middel bedaoht, om hem een heelen morgen taeschen een 30- of 40-tal kol bakken te brengen, met geen ander doel dan hem de gewisse zekerheid te doen erlangen, dat een diender lang zoo kwaad niet is, als men den armen jongen had verteld I Aan de grensstations Essohon en Uozeudaal zjjn in de douanen zalen en wachtkamers borden aangebracht met het viertalig„wacht u voor zakkenrollers". Drie leden van het vlagvingerig gild, een Pool, een Belg en een Frauschman, had men daar pas op heeterdaad betrapt, waaronder een, die een gestolen sommetje van f 2500 bjj zich had. Een zwervend persoon te Drachten had voor den nacht een slaapplaats gezocht in een bagage wagen van de tram en toen de» anderen morgens de conducteur kwam, sliep de m »n nog als een os. De conducteur sloot voorzichtig de deur, de wageu werd even voorzichtig aangekoppeld en even later daar rolde de tram in de richting van Heeren veen, tot grooten schrik van den inmiddels ontwaakten logé, die te vergeefs wan hopige pogingen aanwendde, om mt zjjn gevan genis te worden verlost. Eerst te Heetenveen werd hg op vrjjo voeten gesteld en in bet voor uitzicht van een vgfuursoüe wandeling op klom pen naar Drachten terug kreeg de man gevoel, waaromtrent inlichtingen te bekomen sjjn bjj den onlangs in de Öoboonhorensohe courant vermelden vrjjer van Oelkones. Zater dag ging de omroeper in 't Friesohe Irnsum rond met do boodschap, dat de gezamenlgke melktappers besloten hadden den prys van hun waar van 5 tot 6 ct. per liter op te slaau. Pas was hjj thuis, of hg aanvaardde opnieuw den afgelegden weg, nn met een„Compelemeot van de klanten, alsdat ze tegen den prjjs van 6 ot. geen melk van noode hebben." Eendracht bleek ook nu weêr machtig. Tegen de vereenigde burgeig J>,ee'c geen melktappersbond bestand en den volgenden morgen dronk men in Irnsum weer melk van 5 ot. de kan. Voorden rechter. „Al eens meer gestraft!" Beklaagde: „Ja, toen ik mjjn vrouw trouwde I" Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. *- Openbare verkooping door notaris Mahlstede te Berg-Ambacht, 19 en 26 September 1895 gehouden, van de bouwmanswoning C. no. 30 met wei en hooiiand, te Haastrecht, groot 8.44 69 heet Kooper Willem Dogterom te Haastrecht koopsom f10240. Gemengd Nieuw*. Omtrent de ware toedracht van het vermelde ongelak te ilellevoetsluis ontvangt de „Telegraaf" van beroegdo sjjle nog de vol gende bijzonderheden. Do „Hadda" lag (bjj de manoeuvres) ter ob servatie in het Zuid-Pampus eu had in opdraoht dien naoht eene landing te beproeven. Zjj had dus teer natunrljjk hare vlot te water. Door duisternis en het violente tjj had zjj het ongelak leen oogenblik vast te loopen op eene ondiepte. Terzelfderijjd werd «ij met een torpedoaanval bedreigd, die dus met hare snelvarende kanonnen moest worden afgeweerd. Aohteruit slaande om los te komen, bleef zjj varen op de naderende torpedoboot, zoodat, toeu het schip dat sleohts even geboeid zat loskwam en achteruitliep, de vlet naar voren d. i. langs de zjjdo van de kanonneerboot kwam. De beurtgast iu die sloep, een seemilioien, kon weten dat er gevuurd werd, en bet mocht duB worden ver- waoht, dat hg zioh voor het over hem heen vurende kanon zou dekken. Het blflkt evenwel dat hjj is opges'aan, hetgeen door den kommaa- dear (stuksoommaodant) niet kon worden be merkt door de breede, jjzeren besohormplaat van het kanon. Het treurige gevolg is bekend, doch van een verzuim mag hier niet gewaagd worden. Het is een ongeluk, dat slechts door den getroffene zelf had kunnen worden voor komen. By de manoeuvres der troepen te Aalsmeer zyn twee infanteristen ernstig aan de hand gewond. De eerste kreeg met het instappen van een sloep eeiï bajonetsteek en de andere schoot zichzelf op de patrouillepost op den Uiterweg by ongeluk in den pols. Op een wachtpost leunde hy met den arm op de tromp van zyn geweer, een kind, dat voorbyging, haalde den trekker over en het schot ging hem door den pols. fl<j Werd terstond naar de kazerne van het fort gebracht. Dinsdag zyn te Rotterdam twee jongens aangehouden, die naar En geland wilden gaan en gesignaleerd waren. Er werd f2000 by hen gevonden. Te Vlist overleed jl. Zaterdag een 17-jarig jongeling onder verschynselen van bloedvergiftiging. Een pleister, die hy moet hebben gebruikt zonder voor schrift van den dokter, wordt scheikundig onderzocht. Dinsdag-morgen in de vroegte werd het lyk van den schippersknecht B. Kisman, in de vorige week, gelyk wy meldden, jammerlyk verdronken, als aan den Zuiderwal te Vuren aangespoeld, door voorbygangers opgemerkt. Aangezien de ontbinding nog niet was ingetreden, heeft de familie vergunning verkregen, om het lyk ter begraving naar Moordrecht te ver voeren, zynde de woonplaats van den ongelukkige. Op last van de justitie is Zaterdag op het kerkhof „De Liefde" by Amsterdam het lyk opgegraven van een aldaar onlangs begraven knaap. De op graving geschiedde op vermoedens van mishandeling, welke den dood zou ten gevolge gehad hebben. De knaap was namelyk overleden aan buikvliesontsteking en hek vermoeden bestaat, dat deze zou veroorzaakt zyn door schoppen, den jongen door zyn patroon, een banket bakker, toegebracht. De heer D. v. d. Vorm Klz. te IJselmonde heeft een been gebroken, terwyl hy bezig was met zaaien. De paarden voor de machine gespannen schrikten en sloegen op hol. Hy kon niet spoedig genoeg er afkomen en ge raakte daardoor onder de omgevallen machine. Te Amersfoort is in publieke veiling een geschreven bybel, aan wezig in den nagelaten boedel vanwyien mevrouw wed. Van de Poll, te Loosdrecht overleden, voor f400 verkocht. Aan het station Maas te Rot terdam is Woensdag-ochtend door een rangeerenden trein een remmer overreden. De man, wiens linkerbeen en linkerarm werden verbrijzeld, ia naar het ziekenhuis overgebracht, waar hy kort daarna is overleden. Men schryft uit Budel: De landbouwer Van der Bulck woont wat afgelegen, omtrent de grenzen der naburige gemeente Nyien, met zyn vrouw, een elfjarig zoontje en een achtjarig dochtertje. Woensdagavond omstreeks 11 uur ontwaakte hy ten gevolge van een ongewoon gerucht en stond op. Doch een viertal kerels versperden hem den weg; een dezer loste een revolverschot en kwetste Van der Bulck aan den schouder. Daarna wierp men hem een zak over het hoofd en bond hem op zyn bed. Zyne vrouw werd op geiyke wyze be handeld. De dieven dwongen daarna den landbouwer te zeggen, waar hunne kin deren sliepen, en deze werden insgelyks op hun bed vastgebonden. Twee kerels bleven de vastgebondenen bewaken en dreigden hen te dooden, in dien zy het waagden te roepen of te schreeuwen. Zy dwongen hen de plaats aan te wyzon, waar hun geld lag. De dieven hebben een groote som gelds buit gemaakt, alsook juweelen zy hebben zelfs een spaarbankboekje medegenomen, een geweer en een revolver. De dieven hadden een venster met een boomstam ingeslagen. Het parket is ter plaatse ge weest en heeft een onderzoek ingesteld. Dinsdag is te Rotterdam de 8-jarige M., wonende aan de Lambertua- straatop den 's-Gravenweg,door een rijtuig, bestuurd door J. 't H. uit Nieuwerkerk, overreden. De jongen wilde voor het paard den weg oversteken doch viel. Een der achterwielen ging hem over het lichaam. Dinsdag-raiddag viel vrouw E. 8., wonende te Nieuwerkerk aan den IJsel, op den Oostzeedyk te Rotterdam naby de gasfabriek door een schok van een wagen. Zy werd vrU ernstig aan linkerarm en schouder verwond. De kooiman J. S. te Leuven, gem. Vureu, ging Woensdag avond ais naar gewoonte uit, om de eenden te voederen, doch bleef langer dan gewdbniyk weg. Na onderzoek dooréén zyner huisgenootert, werd de man in zittende houding, met een bosje lisch nog op den rug, in de nabyheid der kooi dood terug gevonden. Eene beroerte scheen een einde aan zyn leven gemaakt te hebben. Dinsdag is te Rotterdam per brancard naar het ziekenhuis gebracht de 34 jarige stoker De Ruiter, van het stoom schip „Dubbeldam", die door een gebrek aan de machine door den ontsnappenden stoom over het geheele lichaam ernstige brandwonden bekwam. Filip Scheffer, een 37-jarige stoker, die ook in de machine kamer werkzaam was, kreeg brandwonden aan handen en armen en aan het gezicht. Deze begaf zich te voet naar het ziekenhuis. Eerstgenoemde is volgens later bericht overleden. De machinist L. Den Ouden, belast met de bediening van het verwar- mings- en 1 uchtververschingstoestel in de Tweede Kamer, is, nadat hy gisteren- ochtend aan zyn dageiyksch werk was gegaan, dood in de machinekamer op het Binnenhof gevonden. Volgens verklaring van den ter hulp geroepen geneesheer was de beambte aan eene hartverlamming plotseling overleden. Aan den Klattenweg in de duinen achter de Wittebrug, naby Den Haag, hebben eenige dieven een huis, waarvan de bewoners op dat oogenblik naar de kerk waren, geplunderd. Blik baar hebben zy alles goed nagesnuffeld, want by thuiskomst van de bewoners waren vele sieraden od ook geld verdwenen. Gisteren middag omstreeks half vier had te Amsterdam op de Lyn- baansgracht een ongeval plaats, dat, alles saamgenomen, by zonder goed is afgeloopen. Een handkar, bestuurd door een 12- jarigen knaap, waarin vyf kinderen, vier jongens en een meisje, zaten, ge raakte by het afgaan der brug te water. Oogenblikkelyk sprongen een viertal personen, onder wio twee glazenwas* schérs, te water en slaagden er met veel moeite in de kleinen te redden; vooral het meisje van 1 jaar, dat reeds onder de brug was gedreven, werd met levens gevaar gered. Het ongeluk veroorzaakte in de buurt groote ontsteltenisde moeders van twee der kinderen werden met moeite tegen gehouden zich zelf te water te begeven en werden bewusteloos weggedragen. Stoom-muziek. Sinds een paar dagen kon men omstreeks 12 uren in den omtrek van het Centraal Station te Amsterdam een stellig tot nu toe nog onbekende muziek hooreu, die in hooge mate de verwondering en viooiykheid der om woners en wandelaars gaande maakte. Als sein tot de afvaart weet men n.l. op een der daar stationneerende booten het ontsnappen van den stoom zoodanig te regelen, dat daardoor bekende melodieën ontstaan, als „Die Wacht am Rhein" en andere. Ofschoon de muzikant zyn in strument nog niet volkomen in de macht heeft, zal zyn voorbeeld wellicht op andere booten navolging vinden, en mag men dus weidra formeele concerten verwachten. In de kazerne. Een korporaal krygt les in de spelkunst en maakt een „dictee". Zyn meester ziet dat hy „loopen" met twee p'a schreef. „Schrap er gauw een door!" roept hy. Onthutst vraagt de korporaal: „Welke?" Eene zeer elegante jonge san™ werd onlangs gevraagd, waarom zy steeds zulke kolossale dienstboden in haar dienst nam. Het antwoord wasom te voorkomen, dat zy myne japonnen aantrekken, wanneer ik van huis ben. Menige huismoeder klaagt: „Myn kinderen biyven zoo bleek!" Het •beste middel hiertegen is, geiyk altyd, de natuur. Eet vruchten, vruchten en nog eens vruchten, by 'tontbyt en 's avonds. Dan zal het niet lang duren, of de kleinen hebben even roode wangen als de appels. Het eten van vruchten maakt de menschen opgeruimd en vroolyk, verdrijft het booze humeur, verheldert de gelaatstrekken en verjaagt ook by volwassenen zwartgallig heid. (Veldpost.) STADSNIEUWS. Schoonhoven, 27 September. By Kon. besluit zyn by den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken benoemd: tot controleur te Alkmaar M. S. F. Langedyk, essaieur aldaar; te 's Hertogenbosch J. E. Simon, controleur te Arnhem; te Arnhem J. F. Keizer, controleur te Maastricht en te Maastricht J. J. Neurdenburg, essaieur te Utrechttot essaieur te Alkmaar R. J. De Kuiter, essaieur te Rozendaal; te Utrecht P. Lentz, essaieur te Maastricht; te Ro zendaal K. N. Zur Muhlen Jr., commies stempelaar te Amsterdam en te Maastricht 8. P. J. Geerkens, thans commies stempe laar te 's-Gravenhagetot commies stem pelaar te Amsterdam Jhr. T. A. M. A. Van Andringa de Kempenaer, thans te Arnhem; te 's Graven hage C. Huygens, thans te Amsterdam; te Amsterdam A. Koppescbaar, aide-essaieur te 's-Graven hage en te Arnhem A. J. Mispel blom Beyer, aide essaieur aldaar. *- De lage waterstand van de rivier geeft groote moeilykheden voor de scheepvaart. Menig vaartuig kan zyne bestemming niet bereiken en moet tot groot nadeel blyven liggen. POLITIE. By de politie is als gevonden gedepo neerd een nyptang en een op het raadhuis achtergelaten peL In den Hing van Hehonnhoven, op Zondag 29 September 1895. Krimpen a/d Lek. Voorm. Ds. Van Deinse te AmmerstoL ritolwgk. Voorm. Ds. Van Willens- waard te Krimpen a/d LJsel. Berkenwoude. Nam. JDs. Van Langeraad te Lekkerkerk. De vaoaturebeurt te öchoonhoven wordt in dese wekelgks door ons te plaatsen opgare met vermeld, aangentn van de predikbeurten aldaar eene afsonderlgke uitgave versobgut, ten voordeele der Hervormde Diaconie-armen, tegen een jaarijjksohen abonnementsprijs van 70 cents. INGEZONDEN. Buiten verantunordelykheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Vergun mg langs deren weg „een voorstan der van openb. onderw." te Laugt-ruigüweide er aan te berinneren, dat ik hem alleen dan aal antwoorden, als bg sich openbaart. il|j behoeft niet te vreezen, dat ik mg zal verbergen, want ik geef U bg dezen de vrjj- beid, in hetzelfde nummer van Uw blad, waarin hg zicb openbaart, Uwen lezera mede te deelen, wie X ia. Zjj toch, die voor hun beginsel niet openljjk durven uitkomen, sjjn gten antwoord waard, als sjj een goedkoop praatje over beginselen willen aanknoopen. Men voegt hen toe: „U durft niet!" U dankend voor de plaatsruimte, X. Vervolg der Nieuwstijdingen. In de gehouden zitting van den gemeenteraad van Gouda werd door B. en W. een voorstel ingediend tot ver eeniging der eerste en tweede Burgerschool voor jongens, een bezuinigingsmaatregel, die. veel kans heeft te worden aangenomen. Vanwege den Algemeen Ne- derlandschen Wielrydersbond zullen in hotels en cafés aan de groote wegen in ons land kisten geplaatst worden met verband en reparatiemiddelen ten behoeve van leden van den Bond. 'Ammerstol, 27 Sept. De rekening der Ned. Herv. Gemeente over het jaar 1894 bedraagt in ontvangst f 988,85, in uitgaaf f 836,11 en sluit derhalve met een batig saldo vau f 152,24. De begrooting van het burgerlyk armbestuur over 1896 bedraagt f 577,79j. Door den gemeenteraad is aan dit licbaam een subsidie toegezegd van f 250. Voor de loting der Nationale Militie alhier hebben zich 18 jongelingen aange meld, waarvan 7 met reden van vrystelling. 'Goadriaan, 25 Sept. De heerA.Rykée, onderwijzer te Papendrecht, heeft de be- poeming naar |ier aangenomen. 'Meerkerk, 27 Sept. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd 8 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor lste kwaliteit van f 21 tot f 23; voor 2de kwal. van f 18 tot f 20 per 100 halve KG. "Ouderkerk a/d IJsel, 26 Sept. In de hedenavond gehouden raadsvergadering, die door alle leden werd bygewoond, werd, na mededeeling van enkele ingekomen stukken, aangeboden de door Burg. en Weth. ontworpen gem.-btgrooting voor 1896, bedragende in ontvangst en uitgaaf f 15061,25», met een post voor hoofdelyken omslag van f3500 in plaats van f4000. Dit stuk zal gedurende 14 dagen ter visie liggen, waarna tot do behandeling wordt overgegaan. Aan de door de hoofden der scholen opgemaakte en door den Voor zitter medegedeelde statistiek van het schoolverzuim over het jaar worden de volgende cyfers ontleend verzuim aan de school op 't dorp bedroeg IJ aan die in de Kromme 21 ruim en aan die in de Nesse 3& #/0 ongeveer. Van de drie scholen verzuimden 98 leer lingen geen enkele maal, 39 slechts 1-ml., 44 2-ml., 32 3 ml.29 4 ml., 14 5-ml., 31 6 ml., 17 7 ml., 14 8 ml., 7 9 ml., 16 10 ml., 18 11 ml. enz. enz. .stolwjjk, 26 Sept. Tot bestellend post bode in de buitenwyken te Stolwyk is met ingahg van 1 October a. s. benoem! de heer C. Melkert, thans waarnemend post bode te Stein by Gouda. 1894/95 radhet ViucherlJ-Berichten. 'Ammerstol, 27 Sept. Van Zaterdag 21 tot en met Vrydag 27 Sept. zyn alhier ter markt aangevoerd 25 zalmen; prys per I kilo van f 1,80. - f 1,65. 'Kralingen, 27 Sept. Deze week werden ter markt aangevoerd 442 zomerzalmen, prys f 1,25 5 f2,10 per 5 ons. Nog werden aangevoerd 2 winterzalmen, prys f 2,55 f 8,- per 5 ons. BEURSBERICHTEN. pC. 26 Sept. Nederl. Werk. Schuld. 2J 94} Dito dito3 1011 Dito dito3f 101 Hong. Obl. 1889. 4J 106{ Dito in zilver. 4J 86j Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 83 j Dito Feb.-Aug. 5 84,', Dito zilver Jan.-Juli. 6 84j Dito Apr.-Oct 6 88,4 Portugal, Oblig. m/t. 3 26}{ Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 96 J Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 101 Dito Obligatieleen. 1880. .4 96,*, SpanieBuiten]. Perp. 4 64J Dito Binnenl. Perp. 4 64 jypte Oblig. 18764 103f Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. .3 54» Russ. S. K. Chk.-Az.600^2000 M. 4 100 Dito Orel Griasi. 600 k 2000 Mk. 4 99 4 Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 90{ Centraal-Paciflc. Oblig. 6 lOöï», Loten Amsterdam f100. .3 111 Loten Rotterdam8 107] Antwerpsche loten 1887. 2j 1024 Hong. Loten 1870183] Theiss loten4 128 Oostenr., Loten 4pC.fl. 250,1864. 1271 Dito 5pC.fi. 500,1860. 128T, Dito fl. 100, 1864. 165 Rusl. Loten 1864 6pC. Rs. 100. 176 Dito 1866155j MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 25Sept. Boter, le qual. 65 ct2e qual. 60 ct per half kilo. Kaas f 19 k 23,- per 50 kilo. Vette kalveren 22 k 25 ct. per I kilo. Vette varkens van 19 k 21 ct. per J kilo. Biggen f 4 k f 7 per stuk. Aangev. 51 at. Aardappelen f 1,75 k f2,75 per HL. Eieren f4,— per 100 stuks. Gonda, 26 Sept Kaas, le qual. f25,— k 27,—, 2e qual. f21,- k 24,—Noord-Holl. f20 Ï25,—Aangev. 122 partyen. Boter: prys der goêboter f 1,25 k 1,35, weiboter fl,06, k 1,20 per kilo. Rotterdam24 Sept. Aangevoerd 500 vette runderen, 985 magere dito, 304 vette en graskalveren, 88 nuchtere kalveren. Pryzenvette runderen le qual. 68 ct, i qual. 64 ct. 8e qual. 58 ctmelk koeien f 160 k 230, kalfkoeien f 170 &300, stieren f704 200, pinken f - k vaarzen f160 k 190. Boterprys le qual. f 56, 2e qual. f 52, 3e qual. f 48, per kilo 55 465 ct 6emeente Schoonhoven. Van 25 tot 27 September. Oetrouwd: D. Rous, weduwnaar van A. Hagoort en M. Murk. Gemeente Ameide. Van 13 tot 27 September. Qeboren: Leendert, s. van Jac. Verbeij en J. M. van den Boezem. Gemeente Tienhoven. Van 18 tot 27 Sept. geene aangiften gedaan. Indien de Heere wil j leven hopen onze geliefde Broeder en Zuster ARIE VAN SCHAIK en MARIA BOS te Lopikerkapel, op den 7. Octo- ber a. s. hunne te herdenken. C. DE GIER en Echtger Den 7. October aanstaande hopen myn geliefde Oom en Tante ARIE VAN SCHAIK en MARIA MARGARETHA BOS hunne te herdenken. Hun dankbare Neef, j JOHANNES BOS. Lopikerkapel. Tot onze diepe droefheid overleed heden, zeer onverwachts, onze geliefde Zoon WILLEM ANTHONIE, in den bloeienden leeftyd van 18 jaren en 6 maanden. T. VAN DAM. G. VAN DAM- VAN EIJK. Vlist, 21 Sept. 1895. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen tydens de ziekte en by het overly den van myne geliefde Echgenoote METJE BIKKER, betuig ik myn harte- lyken dank. G. DE RULJTER. Streefkerk, 28 Sept. 1895. De Ondergeteekende betuigt hiermede zyn hartelyken dank, in de eerste plaats, naast God, aan den Heer C. J. GORTER, Arts alhier, en verder aan allen die in mindere of meerdere mate hebben gedragen tot hulp en hystand tydi langdurige ziekte in het gezin van P. VAN DER VELDEN Az. M. VAN WINGERDEN. Ouderkerk a/d Usel, Sept 1895. De COMMISSIE voor de Ejjestviering op 30 Augustus 1.1. betuigt haren hartelyken dank aan de Ingezetenen der Gemeente Haaetreeht voor de verleende medewei king tot het welslagen van den gehoudenen Feestdag, ter herdenking van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin. Zy uit den wensch, dat het jaarlijks terugkeerende feest by voortduring met diezelfde samen werking moge plaats vinden. Voor belanghebbenden ligt de rekening van de gehouden Feestviering gedurende 8 dagen ter inzage ten huize van Mejuf frouw de Wed. L. BLANKEN, Haastrecht. De Commissie voornoemd, Dr. H. A. v. d. MEULEN, Voorz. C. J. M. KROONSecretaris. Vyf en Twintig-jarige dienstvervalling van by den Heer J. H. van OORT, Pastoor alhier. Zydie vermeenen Erfgena- men volgene de wet te zyn van wylen Mejuffrouw CATHARINA ANNA VAN NISTELROOtJ, in leven de Kleederbleekery uitoefenendegewoond hebbende te Haastrecht en aldaar 9 Augustus 1895 overleden, geboren uit het huwelyk van beiden wyien JAN VAN NISTELROOIJ en MARIA VAN DER VLIST, worden verzocht daarvan, met overlegging van de bewysstukken, opgaaf te doen ten kantore van den Notaris G. C. FORTUUN DROOGLEEVER te Gouda. een groote gerustheid, wanneer men een veilige LAMP heeft van H. A. VAN BAA REN te Schoon hoven, want dan bestaat er geen ge vaar voor brand. Einde Nov. gevraagd een die goed kan melken, by J. DEN BOER, JaagpadWaddingsveen. EEN BEKWAAM kan geruimen tyd werk bekomen by H. BERKHOF te Ondewater. P. G., zag zich gaarne tegen 1 November geplaatst by een Brood- en Koekbakker. Br. fr., lett. E, aan het Bureau van dit blad. Ten spoedigste of tegen 15 October wordt gevraagd eene flinke DIEN8TBODE, P. G., door J. A. VERBURG te Hekendorp. Wegens huwelyk van de tegenwoordige wordt in het gezin van den Hoofdonder- wyzer te Polsbroek tegen 1 November eene DIENSTBODE gevraagd. Tegen 1° November GEVRAAGD, in een klein burgergezin, een fatsoenlyke P. G., tusschen 40 en 50 jaar. Adres franco brieven, liefst in persoon, by J. H. SLOTBOOM te Bleskensgraaf. Mevrouw LELS-VON LINDERN te Alblasserdam vraagt met 1 November een burgerpot kunnende koken en goed kunnende wasschen en werken. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Met November gevraagd, in een klein gezin, eene fatsoenlyke P. G.niet beneden 25 jaar, goed kunnende werken en voorzien van goede getuigen. Adres Mej. de Weduwe G. BERKOU WER, Noordsingel 61, Rotterdam. Er wordt gevraagd, wegens huwelyk van de tegenwoordige, tegen einde No vember, eene fatsoenlyke DIENSTBODE, P. G.üio goed kan melkenbij L. DE VRIES Jz Hofstede „Burgvliet" te Gouda, Er biedt zich aan, terstond of met 25 Nov. a. s.eene bekwame P.G., thans wegens ziekte buiten betrekking. Fr. br., lett. W, aan het HULPKANTOOR Ouderkerk a/d IJsel. In het Lampenmagazijn „DE ECHTE LAMP BEl^GE" ont vangen eene groote keuze HANG- en STAANDE GANG-, STORM- en STALLANTAARNS, met de allernieuwste soorten Branders, Glazen en Katoen. Prima kwaliteit en conenrreerende prjjzen. W. J. VAN LEEUWEN, Koperslager, Loodgieter, Zinkwerker en Pompmaker, Spieringstraat, GOUDA. Het van ouds bekende geurige weder verkrygbaar. |yr Voor sljjters bfjzondere prjjzen. voorhanden in den Boekhandel van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. Door uitbreiding myner Magazynen ben ik in de gelegenheid gesteld, eene zeer groote keuze te kunnen presenteeren in rjjk vernikkelde jg benevens prachtige TEGELPLATEN, gelakte KACHELS met en Um zonder voet (waarvoor wordt ingestaan), benevens alle andere soorten VUL- g en REGULEERKACHELS, KANTOOR- en PETROLEUMKACHELS, fc BUITENGEWONE KEUZE IN o O SCHOONHOVEN. By de Uitgevers VAN HOLKEMA WARENDORF te Amsterdam zal verschynen een VOLKSUITGAVE van de In deze Volksuitgave zullen worden opgenomen de volgende bekende bundels: UIT HET VOLK. - MET Z'N ACHTEN. - VAN ALLERLEI SLAG. - KRATES. - BURGERLUIDJES. - UIT ÉÉN PEN en PAPIEREN KINDEREN, terwyl de beato zyner elders verschenen novellen in een achtsten bundel, getiteld „VERSPREIDE NOVELLEN" zullen worden opgenomen. De prys is 50 Cents per deel of de 8 deelen voor f 4,—. Gebonden exem- plaren zullen verkrygbaar zyn ad 15 Cents per deel of de 8 dln. voor f6,—. De inteekening op bovenstaande is opengesteld by de Boekhandelaars WÊP* Ondergeteekende berichtdat de LESSEN weder zullen aan vangen op Woensdag en Donderdag en 3 October a. s. BURGEMEESTER en WET HOUDERS der gemeente Berg ambacht maken bekend, dat de dit jaar zullen gehouden worden op VRIJDAGEN den vierden en den vjjf en twintigsten dier maand. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HOIJTEMA VAN KONIJNENBURG. De Secretaris, T. BLANKEN. BURGÊMEESTER en WETHOUDERS van brengen ter algemeene kennis, dat de van OUDS BEROEMDE in deze gemeente dit jaar zal gehouden worden op Benschop, 27 September 1895. ïeester en Wethouders voornoemd, BUMA, Voorzitter. R. VAN BEUSEKOM, Secretaris. De Notaris D. TEUINCK te Schoonhoven zal op Woens dag 9 October 1895, des middags om 12 uur, ten huize van A. J. VAN DEN BERGH aldaar, in het openbaar verkoopen: in tweeën bewoondgeteekend Nrs. 8 en 9, met ERF en TUIN, staande en gelegen onder de gemeente Kadaster Sectie C, nrs. 680,731 en 732, samen groot 4 Aren 55 Centiaren. Het achterste gedeelte verhuurd aan W. DE PATER voor f 0,70 per week, overigens in eigen gebruik. Te aanvaarden by de betaling der koop penningen op 1 November 1895. Nadere inlichtingen geeft Notaris TEIJINCK voornoemd. EEN ZEER GOED ONDERHOUDEN Cushionbandenbillyke prys, by J. HOOGLAND, Ameide. Komt in lossing, begin October, eene lading De helft grof. SCHOONHOVEN. zynde TWEE WONINGEN, en eenige perceelen te zamen groot 92 Aren, 57 Centiaren, op het dorp en in Scbuagt te in 12 perceelen, beschreven by notitiön, verkrygbaar ten kantore van den Notaris. Op Woensdag den 28. October 1895, des voormiddags ten 10 ure, in het Koffiehuis „HET BONTE PAARD" te Lekkerkerk. Ten overstaan van den Notaris A. J. DE MOOIJ aldaar, ten wiens kantore nadere inlichtingen te bekomen zyn. De Deurwaarder C. B. VAN BAAREN alhier zal op Woens dag 2 October 1895, 'smor gens 9 uur, op de Stadhuisbrug te in het openbaar, om contant geld, verkoopen als: PALEN, BADDINGS, PLANKEN, JUFFERS, LATTEN en SCHROOTEN, en eindelyk een party AFBRAAK, waaronder DEUREN, RAMEN, KOZIJNEN, alsmede een HARDSTEENEN STOEPZERK met Tegels en Randen. Afgenummerd voor de verkooping te zien AANGEKOCHT OP DE TENTOONSTELLING. effectieve waarde 100.000 galden, bovendien een groot aantal pryzen tot een gezamentlyke waarde van 150.000 galden. PAUS PER LOT 50 CENTS. Verkrygbaar in den Boekhandel van S. W, N. VAN NOOTEN te Sehoonfawm,

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 2